Jdi na obsah Jdi na menu
 


18.07.2007


>Satance (Bandy, 08. 08. 2007 19:50)

Neznám hroznější představu než tu, že uvidím zrudlý otisk svých prstů na svém dítěti.
Já raději nedělám to, co nechci, aby dělali moje děti. A Ty zatím děláš to, co se mi líbí. Děláš tatovi radost.

Saty (Monika, 08. 08. 2007 00:09)Ale jo, já se občas ukážu i lidem, minule mě právě lákal jeden na ty pentličky, druhý na barák,ale já chci tu chaloupku na kuří nožce a taky nechci žít v rybníku. :-DDD

Monice (Satanka, 07. 08. 2007 23:15)

>Nojo, když ty se před nima schováš do takový divočiny a pak taky když tě chrání taková vlčí smečka, to víš, chlapi se maj moc rádi. Co pentličky pověsit na stromečky a vyznačit trasu, nepomohlo by to??

pro Bandy (Satanka, 07. 08. 2007 23:11)

Tak jo tato, od tebe si nechám i nasekat.:-DDD

Saty (Monika, 07. 08. 2007 22:44)

No tak teda jo, ale teď jsem se vrátila z tůry divočinou, nevzala baterku a po kamenité kluzké cestě jsem měla rozšířené zorničky 9x a žádného pěkného chlapa jsem nepotkala:-D

Abys nezpychla (Bandy, 07. 08. 2007 21:01)

2.pád od falus je falu ne falusu.Ale nic to nemění na mém vztahu k Tobě. Tata má děti peskovat.

Pro Hemenexe. (Bandy, 07. 08. 2007 20:59)

To o tom oku samozřejmě vím. To jsem si jen připravoval smeč. Prohlédli jste mne. O jiných orgánech z tohoto hlediska bych si nedovolil na tomto místě hovořit.

pro Moniku (Satanka, 07. 08. 2007 13:06)

Hemenex šoupnul zorničku správně sem nejen jako názorný příklad pro Bandyho, ale zorničkou také vnímáme krásu, kterou obdivujem na své lásce. A trpělivost nepotřebuju, čtu vás všechny moc ráda. Čauky divoženko.:-D

pro Hemenexe (Satanka, 07. 08. 2007 12:57)

Ano, je na to krásnej vtip ze školních lavic. Nevýhodou oproti falusu je ale výtvarné ztvárnění.:-DDDDD

pro Hemenex (Monika, 07. 08. 2007 12:49)

No jo, Hemy, to máš pravdu, ale zornice by patřila spíš do šuplíčku "Satan", když jim uhasne oheň:-)
Leda, že bys to myslel tak, že jeden druhého hledá třeba v temném lese.:-)
(I když Bandy vaří taky v "Magii" a ne na foru, ale zas tvrdí, že jinou magii nezná:-)) Já myslím, že Saty má s námi opravdu velkou trpělivost.

pro Bandyho (Hemenex, 07. 08. 2007 12:37)

K falické symbolice:
Vím, že nejen Saty ale i já a mnoho ostatních známe i jinou část lidského těla, která dovede ještě víc (cca. 6x) a rozhodně mnohem rychleji změnit svou velikost. Je to přece oční zornice za nedostatečného osvětlení!
Překvapuje mě, že ani tohle nevíš. :-)

Bandymu (Monika, 06. 08. 2007 22:14)

Tak jo, už budu hodná, jdu si zblajznout ty sardinky?-D

Monice (Bandy, 06. 08. 2007 22:02)

Nezlob,Moni. To je o vážných věcech. Pohlaví je vážná věc.

Saty (Monika, 06. 08. 2007 21:59)

Neznáš náhodou nějakého dobrého automechanika?:-D

Satance ještě jednou (Bandy, 06. 08. 2007 20:31)

Příměr s tím autem se mi líbil. Je zvláštní, že cítím, že cokoliv do toho řeknu, zmaří tu čistotu stylu. Neřeknu tedy nic.

Satance (Bandy, 06. 08. 2007 20:28)

Já se nedivím existenci falické symboliky. Já se nedivím, že se z náměstí přestěhovala do ložnic. Do zákoutí. To křesťanství, to antika. Falus nesnese estetická měřítka helénů. Nesnese ho morálka křesťanů.Znáš jinou část lidského těla, která tak rychle změní objem ? Není tedy správné sochat to ?
Tomu se divím.

pro Bandy (Satanka, 06. 08. 2007 18:16)

To co jsi doteď o lásce a erotice napsal, je bez přetvářky moc krásný. Já naběhnu na ty mužský boky. Je velký rozdíl mezi mužem a ženou při posuzování svého budoucího partnera. Je to podobné jako s autem. U ženy se posuzuje kastle, u muže motor. Když má muž dobrý motor, na zevnějšek už se tak úzkostlivě nehledí a taky, kolik šťastně ženatých mužů nemá po nějaké době menší bříško a tím pádem i zaoblené boky a lev se změní v roztomilého medvídka. Pokud motor funguje, je všechno v pohodě a žena svoje boky kulatí přiměřeně manželovým.
A teď falus. Divím se že se divíš že se používal ke znázornění symboliky síly. Muži vládli a byli na něj pyšní dřív stejně jako teď. Je to dominance a oslava mužství, jde lehce ztvárnit a čím je větší, tím víc je provokativní. Možná že ve falickém sloupoví byla žena kdysi v historii stejně rozpačitá jako dneska, ale možná právě to se mužům líbilo.

A co po Antice ? (Bandy, 05. 08. 2007 22:48)

Najednou byly stanovené kánony. Které lidské tělo je krásné, které méně a co na lidském těle krásné je a co ne.
Pohlavní orgány se do tohoto hodnocení nevešly. Tak trochu chápu proč.Opravdu nezapadají do oněch anticky stanovených kánonů krásy. A toho katolícká církevf bleskově zneužila. Není to dost hezké, není to tudíž k obrazu božímu. Je to tím pádem hříšné.
Věřte tomu, že tohleto hodnocení v nás zůstává jako stopa století.
Následovné věty budou podivné , ale budou šetrné ke všemu, co jsou lidské mravy. Představte si kulturu, ve kterém symbolem krásy by byla zevní branka. A ta by tady byla 3 tisíce let.Dovedete si představit změnu v estetice lidí? V pohledu na věci ? V názoru na krásno ?
A přesto, my, dospělí, obdivovatelé výsosti špičkového umění, v soukromí svého libida, necháme se unášet tvary, o kterých hovořit je neslušné, o vůních o kterých je nepřípustné se zmiňovat o..... Nechci množstvím detailů rozmělnit text.
Jsme fascinováni pohlavím. Vše kolem je pozlátko.
Vše kolem je jen důvod proč.
Není to krásné ?
Je třeba to odpouštět ?
Já proto budu rád i trpět.

Fascinace pohlavím (Bandy, 05. 08. 2007 22:31)

Najednou mi přišlo, že tím bych mohl své úvahy na mnou dané téma ukončit.
Než přišla antika, všechny kultury provázela falická vyjádření síly.Falus jako jediná jistita, jako pevná opora toho, že lidstvo nevyhyne. Je zvláštní, že ženské pohlaví jako symbol jsem nenašel v žádně historicky známé komunitě. V matriaarchálních dobách byl zobrazeno spíš poprsí a boky /Venuše z Věstonic). Znám názory filozofů, kteří i iónský, korintský a nevím jaký sloup hodnotí jako falickou symboliku.
Touto složitou otázkou se tady nebudu zabývat. A jako obvykle,continued.

Satance (Bandy, 05. 08. 2007 10:21)

Znám muže s oblými boky. Jenže tam je spíš závada než přednost, že ?

pro Bandy (Satanka, 03. 08. 2007 00:36)

Je to moc hezký jak si to napsal.Kdybych měla nějak podobně popsat pohled ženy na muže, tak by to nebylo tak romantický, protože muži nemají oblé boky a celkem ten popis není tak zajímavej, ale zamilovaná umí být stejně bezhlavě jako mužskej. To se pak ptá: kde mám ten zatracenej mozek? - no a opravdu není tam kde by měl být.

Satance (Bandy, 02. 08. 2007 23:30)

Za trochou lásky šel bych světa kraj...To ano.
Za trochou sexu zajdu k sousedům,... to nevím.
Sexuální turistika padá. Nemám čas na blbiny. Učitelky mi dávají lekci teorie před prvním nasednutím. Pokora. Učí mě pokoře.

Monice (Bandy, 02. 08. 2007 23:24)

Jsem suchý vědátor. V tom se nemýlíš. Jem suchý vědátor, který touží po tom, aby se to na tom koštěti konečně naučil. Učitelky jsem si vybral.
Stran lásky a erotiky, mám něco i pro ženy. Jen to ještě není dost něžné. A tak nejsem si jist, jestli tomu rozumím

Bandymu (Monika, 02. 08. 2007 01:51)

Já věděla-kdo si počká, ten se dočká:-)
Teď vážně.Když jsem vstoupila na tento web, zapůsobil si na mě víceméně jako suchý vědátor se svými obvyklými šprýmy, sem tam poklona, sem tam rejpanec. Nyní jen zírám, nevím už pokolikáté, jak vnímáš ženy a umíš popsat své pocity. Ty si prostě erotiku vychutnáváš se vším všudy.Kdybych byla muž, pochopila bych tvůj dlouhý text, ale pochopila jsem jej stejně, i když jsem žena. Nebo možná právě proto.

Nevěřím, že poslední (Bandy, 02. 08. 2007 00:38)

Olomouckou čtvrtí Holice šla žena.Nebyla to žádná manekýna ani tak nevypadala, ale já viděl, že ona nejde. Ona tou ulicí pluje jako koráb na moři.Vznáší se na vlnách boků s rozevlatými plachtami vlasů.
A to už je skoro celé. Zatím.
Snad chybí pointa.
To o čem jsem psal je to, co v mužích vzbuzuje touhu. Touhu jako základní podmínku sexu.Touhu vlastnit ty prchavé okamžiky kouzla ženy. A svádí je to k tomu, aby byli posedlí bažením po místě, o kterém jsem se nezmínil. Já vím, pudy rozmnožovací dané nám přírodou prascují bez ohledu na naši vůli
Já jen lituji muže, kteří nepochopili můj dlouhý text.
A já už nejsem jen horňák.

Fascinace ženou (Bandy, 02. 08. 2007 00:26)

Šel jsem po pláži. Nebyla to mořská pláž, jen veřejná pískovna u Olomouce. Ležely tam tři dívky, nahoře bez. Ležely na břiše a já nezatoužil zahlédnout ňadro. Viděl jsem jen od slunce potem orosený žlábek zad, pak okraj plavek a to bylo normální. Fascinující bylo štěbetání těch žen. Nebyly to patnáctky. Byly to ženy dospělé. Opodál si hráli dokonce jejich děti. A já neposlouchal,co si říkaly. O to tady vůbec nešlo. Já jen slyšel melodii toho orchestru ženských hlasů jak plyne v porozumění, pak vystoupá do vzrušivých tónů nadšení až do disharmonií nesouhlasu aby se zase spojili v poklidný tok souhlasu a šepot odpuštění. Z těch žen po celou dobu ani jedna nezmlkla. Byly tři a hovořily současně. A přesto jedně věděla, co říká druhá. Nevím jak ostatní muži, ale pro mě je to záhada. Nejde přece mluvit a poslouchat. A jim to šlo. Šlo jim to tak krásně, že z toho jsem byl plný krásy i já.

Omluva (Bandy, 02. 08. 2007 00:15)

Nečekejte ,prosím, odpovědi k fascinacím. Už jich není mnoho a pak budu i odpovídat.

Fascinace další (Bandy, 02. 08. 2007 00:13)

Seděl jsem v tramvaji. Vedle mě stála dívka a vedle ní paní o něco starší. A obě měly stejně krátké sukénky. A já jsem si uvědomil, jak málo jsem si vážil krásy ženského stehna, kolena, lýtka, kotníku. Já snad promrhal život. Jasný, hezký nohy. Dobrý. Ale to zdaleka není všechno.Tam každý sval je na svém místě, každá kůstka pečlivě obtažená kůží, na každém místě jinou a přesně tak jak to má být. I barva. Nevím jak se stalo, ale ženská noha není jednobarevná. Zamyslel jsem nad tím neuvěřitelným souzvukem tvarů a barev a bylo mi líto, že ty dvě, zřejmě matka s dcerou vystoupily. Musel jsem Vám o tom napsat.

Satance (Monika, 01. 08. 2007 09:25)

Teď jsem na to kápla-jel si určitě někam do přírody nabít hmotu pozitivní energií, aby měl sílu pokračovat...... :-DDD

Monice (Satanka, 01. 08. 2007 00:23)

Nebude dneska pokračování Moniko, Bandy odejel na 4 dny do neznáma, možná to bude sexturistika, co já vím.:-DDDD
Takhle nás nechat čekat, to dělá naschvál,
určitě.;-)))))

Bandymu (Monika, 31. 07. 2007 22:51)

Dneska nebude pokračování? Že by Šeherezád usnul? Nebo se učil lítat na koštěti bez instruktorek? :-)

Saty (Monika, 31. 07. 2007 16:17)

Vždyť já vím, ale o to je to tajemnější, co nakonec z Bandyho vyleze. Buď trpělivá. (To to radí ta pravá, viď, hehe)

Monice (Satanka, 31. 07. 2007 11:06)

Právě že jsem nadšená a netrpělivá na pokračování. Moc se mi to líbí. Bandy je mazanej, napíná nás, dělá nám to naschvál.

Satance (Monika, 31. 07. 2007 11:03)

Jen ho nech, Saty, málokterý muž dokáže takhle popsat své erotické pocity, i když to tak třeba cítí. Vůbec nevadí, když bude Bandy chvilku Šeherezáda. Naopak:-)

Fascinace díl čtvrtý (Bandy, 31. 07. 2007 01:35)

Zbyla mi chvilka na pokračování před delš pdmlkou. Tedy. Ženský zadky. Nejde jimi nebýt fascinován. My muži takoví prostě jsme. (Vím, že Vy holky nejste jiné).Říkala mi maminka, že nejošklivější ženský zadek je hezčí, než nejkrásnější mužský obličej. Asi měla pravdu. Muže bych nepolíbil. Samozřejmě, že s potěšením nechávám pohled na místech, o kterých hovořím. Má čtvrtá fascinace byla jinde. To byl ten oblouček, kdy trup přechází do boků. Nejúžasnější křivka světa. Pokaždé jiná a pokaždé nezapomenutelná. To neodbytné nutkání položit tam ruku, alespoň jen tak, jak se hladí dítě. Neodbytná touha nechat tam tu ruku... Tak stačí. Pokračování příště.

tak jo.fascinace potřetí (Bandy, 31. 07. 2007 01:21)

Když jsem poprvé ležel vedle nahé dívky, zjistil jsem, jak mylné byly mé představy o ženě. To co jsem mohl mít v ruce tam bylo. Bylo tam i to, v čem jsem mohl být já. A já byl fascinován tím, jak kůže na pánevních kostech mění tvar. Zboku to vypadalo jako tajemné vlnění něčeho teplého, neurčitého, krása.Rukou jsem se bál. Jen konečky prstů.Myslím, že patřím mezi málo mužů, kterým je krásně i po milování. Děkuji Ti, ženo.
To ještě není konec. Příště.

Satance (Bandy, 31. 07. 2007 01:12)

Nešlo.Mám to rád dlouze a pomalu.

pro Bandy (Satanka, 31. 07. 2007 00:10)

Ty nás napínáš Bandy, nešlo by to rychleji a vcelku??

O fascinaci 2 (Bandy, 31. 07. 2007 00:08)

A pak přišla opravdická holka. Vodili jsme se za ruce a líbali v chodbách domů. A jednou u vody jsem viděl, jak se ji proti slunci třpytí chloupky na kůži. To poznání, že dívčí hruď není jen něco k ochytávání, ale i něco pro oko a duši, mě nějak změnilo. Ještě stále jsem byl horňákem. Ale jinak.Byl jsem obohacený horňák. Byl jsem poprvé fascinován již pohledem.
Pokračování příště.

O fascinaci (Bandy, 30. 07. 2007 22:52)

Nevím jestli toto téma nepřekračuje hranice zakázaného. Přesto to zkusím.
Jistě znáte klasické dělení mužů na "horňáky" a "dolňáky". No a já, když jsem si začal uvědomovat jaký je rozdíl mezi holkou a klukem jsem se samozřejmě zůčastnil těch školních hrátek, kdy kluci ošahávají holky, znáte to jistě taky. A nepochopil jsem, proč sahat dívkám do rozkroku.Byl jsem tudíž horňák. Třináctiletý horňák.
Pokračování příště. I pro nezletilé.

Bandymu (Satanka, 25. 07. 2007 09:04)

Nemusíš tleskat, stačí co jsi napsal, díííík.

Satance (Bandy, 24. 07. 2007 23:33)

Když Ti zatleskám, nebude to skrytá reklama ?
Když nezatleskám, budu se stydět.

Dragonovi (Satanka, 24. 07. 2007 18:38)

Ano, je to tak jak říkáš a vyvolává to zdání, že voda je méně důležitá. Zkus to bez jednoho nebo bez druhého a dojdeš ke stejnému konci i když bez vody o něco dýl.

Jirkovi (Satanka, 24. 07. 2007 18:34)

Jsi na tom stejně jako já, mám zase takového kamaráda. Je 100%-tně 4%-centní a 100%tní přítel. Jinak teda úžasnej člověk.

Satance (Dragon, 24. 07. 2007 17:48)

Vzduch dýcháš pořád,vodu piješ,když máš žízeň..

Saty (Jirka, 24. 07. 2007 16:37)

souhlasím s definicí 100% pítele ale minimálně vím že mám 4% kamarádku :)

Jinak Hemy - jistě že na sebe láska a přátelství žárlí vždyť se také často do sebe zamilují :)

Saty a Hemenexu (Monika, 24. 07. 2007 13:05)

Když jsem dočetla Hem.-dotaz, napadlo mě první-co je důležitější, země nebo vzduch a pak přečetla Saty komentář, tak mě holt Lvice předběhla, taktéž ve foru ohledně definice inteligence, chytrost atd.(napsala bych to skoro stejně) a OP v tom smyslu, že částice musí být pojmenované, jinak bychom si nerozuměli, o čem mluvíme. Takže nemusím momentálně nic psát, mám dvě hoďky volna, vlítnu na tu nešťastnou anglinu, kterou díky tomuto skvělému webu flákám. :-D

pro Hemenex (Satanka, 24. 07. 2007 12:37)

Bez přátelství se cítí člověk osamělý a bez lásky se cítí nešťastný.
U lásky záměrně pomíjím sex i když k lásce patří. Lásku mohu k někomu cítit
i bez erotického podtextu, k rodičům, k dětem a k tomu,
kdo je milý mému srdci.
Přátelství? Velmi často se kamarádství plete s přátelstvím.
Upřímné přátelství je tvrdá valuta, je nesmírně cenné, ale poměrně vzácné.
Kdo z nás může s pocitem jistoty říct, že má takového 100%-tního přítele?
Když každý najde aspoň jednoho, může si gratulovat.
Co má větší cenu?? Je to jako bychom se snažili dohadovat
co je nutnější k životu, jestli vzduch a nebo voda,
obojího je potřeba strašně moc.

Láska versus Přátelství (Hemenex, 24. 07. 2007 12:03)

Často na sebe ale, bohužel, žárlí. Přou se totiž, která z nich je pro člověka důležitější, cenější. Láska nebo Přátelství?
Co myslíte?

Saty a Jirkovi (Monika, 24. 07. 2007 00:01)

Skvělej básnicekej duet. Ať máte všichni krásné sny a já třeba taky. Dobrou...........

O lásce a přátelství (Hemenexovi, 23. 07. 2007 23:57)

Nejhezčí by bylo, kdyby spolu láska a přátelství kamarádily, ne ? :-)

Drakovi (Monika, 23. 07. 2007 23:55)

Ale já mužský nemlátím, na ty bicí jsem se vážně učila.:-) A taky mění tempo, to bys koukal:-D
Pejsek, kočička a já taky zdravíme.......

Jirkovi (Bandy, 23. 07. 2007 23:13)

Tvě převčeřejší čtyřverší mě nadchlo.

Draku (Jirka, 22. 07. 2007 22:22)

no těší mně že máš radost

Jirkovi (Dragon, 22. 07. 2007 21:14)

Jupíííí,má to ale pánbíček pacienty..

Dáši (Jirka, 22. 07. 2007 19:56)

jo, mám nějakej druh chronický chřipky, asi

Jirkovi (d.a.sha, 22. 07. 2007 15:46)

Není to zase tak špatná choroba...je nakažlivá?Jirko nepsal jsi,že potřebuješ homeopatika??:D:D

klasifikace (Jirka, 22. 07. 2007 11:50)

Přidal jsem
do klasifikací chorob další F - láska
popis: třes rukou, zvýšená teplota,
pocení čela, přechodná slepota,
hučení v uších, kolísavý tlak,
rudnutí tváří, podivné myšlenky,
já nebo ty?
změna vnímání reality.
Status:
obtížně léčitelné,
prevence - neznámá.
Doporučená léčba:
homeopatika - ředění 1: 1 000 000 000 000Jirkovi (d.a.sha, 22. 07. 2007 08:49)

Hezky se navzájem doplňujete ...moc hezké:-)

láska (d.a.sha, 22. 07. 2007 08:47)

Satý moc hezké:-)

Láska (Satanka, 22. 07. 2007 01:03)

Řekni mi lásko co jsi zač?
nemoc nebo postižení?
hned smích a hned zas pláč
nechutná a nejde spát
všechny hodnoty se mění
je šílený tě lásko znát.

milování (Jirka, 21. 07. 2007 21:59)

Padaly kapky deště
na struny kytary
zněla jsi ještě ještě
pak padat přestaly

Saty (Jirka, 21. 07. 2007 21:54)

:) :) :) dobrýýýýýýýýýýýýýýýýý

Monice (Dragon, 20. 07. 2007 22:37)

Bubnovat moc neumím,rád měním tempo...měj se také moc hezky..i Tvůj pejsek a kočička...

Hance (Dragon, 20. 07. 2007 22:34)

Jsi skvělá,hodná,inteligentní,citlivá a upřímná holka...měj se krásně...Radek

Dragonovi (Satanka, 20. 07. 2007 20:56)

Mělo to být jako odlehčení, aby nebylo smutno, blbý co? Vidíš jaká jsem.

Satance (Dragon, 20. 07. 2007 20:50)

To myslíš vážně?

pro Hemenex (Satanka, 20. 07. 2007 20:44)

Láska je krásná věc, i když někdy končívá smutně. Pokusím se na to podívat z jiné stránky:

Bible učí - miluj bližního svého.
Kámasutra zase vysvětluje, jak...

O lásce a přátelství (Hemenex, 20. 07. 2007 20:35)

Ptá se láska přátelství.
"Co tu děláš, když jsem tu já?"
A přátelství jen tiše odpoví:
"Jsem tu, abych utíralo slzy, které ty způsobíš."

Satance (Dragon, 20. 07. 2007 19:07)

Ano...

Dragonovi (Satanka, 20. 07. 2007 12:00)

Daleko líp zní, že žena je strunný nástroj, než bicí. ( někdy to tak bohužel je)
Každá je citlivá na jinou strunu, takže když chce muž ženám porozumět, měl by být vlastně v určitých letech kytarový virtuoz, jestli tomu správně rozumím. Ty máš hru na kytaru rád viď?;-)

pro Bandy (Satanka, 20. 07. 2007 11:55)

Joooo, tak tohle už beru. To už je skutečnosti mnohem bližší než předešlý příspěvek, protože kdybych jej měla brát vážně, tak bych už žádnýho mužskýho nechtěla ani vidět. Tvoje image už je zase nablejskaný.

Monice (Satanka, 20. 07. 2007 11:14)

Hezky jsi to podala, asi to je přesně tak jak píšeš, i s tím dodatkem, že žena dokáže prakticky zvládnout všechno co muž i když nemá takový odhad vzdálenosti a orientace jako muž. Dokladem toho je, že úspěšně přežila až do dnešních dnů. Moniko, přeju krásný víkend, nové kamínky do sbírky a o zážitky se pak podělíš s námí ju?? Pa. Saty.

K "Malé úvaze" (Monika, 20. 07. 2007 10:51)

Vždycky se loučím už ve čtvrtek, protože nevím, kdy hosté v pá dorazí, tak se sichruju, ale zatím je klid po pěšině, tak musím ještě něco napsat.
Nerozumím moc té ambulanci, ale tu druhou Bandyho část příspěvku jsem v podstatě včera zapoměla napsat. Je to přesné a výstižné. Z toho se odvíjí i to, že žena stíhá 1O drobných pracovních akcí najednou, ale hůř zvládá jednu obrovskou na rozdíl od muže.(Žena-udržování ohně, péče o potomky, žvýkání kůží, úklid jeskyně atd. a muž nalovit i za cenu nebezpečí ztráty života)K tomu samozřejmě u muže ten lepší odhad vzdálenosti i orientace. Teda, pokud vše nezůstane na té ženě a ona se potom musí naučit zvládnout vše i za muže.(Teda všechno zas ne :-D)
Tentokrát jsi Bandy napsal vše stručně, jasně a pro všechny srozumitelně. A pravdivě.Jo a o tom štěstí své ženy - klobouk dolů, málokdo to dokáže.
Ještě jednou hezké dny všem. M.

Malá úvaha (Bandy, 20. 07. 2007 06:15)

Samozřejmě, že můj předešlý příspěvek vyzněl cynicky. Byl tak zaměřen s úmyslem rozčeřit hladinu planých hovorů a banalitách.
Základní podmínkou k lásce je touha. Bez touhy není lásky. Přátelství snese i absenci touhy.
Ale co když přátelé po sobě zatouží ? Právě dnes a právě teď ? Nechybí tam přece to jiskření, radost z doteků, to okouzlení okamžikem. Ale nemusí to vést k ničemu věčnému. Bylo to dnes a možná někdy jindy. To na našem přátelství nic nemění.Dali jsme si dárek. Ale to už jsem říkal.
Ambulantní manželka není přítelkyně. I když se jí může stát.Může se stát součástí osobní hygieny.
Monogamie není zakódovaná v lidské podstatě. Nikdy jsem v sobě nenašel tolik drzosti, abych tvrdil, že já sám naplním všechny potřeby své ženy. Chci-li ale, aby byla šťastna, nesmím ji brát možnost najít co potřebuje jinde. Třeba zrovna u ambulantního manžela. Když se mi vrátí a nebude mi o tom vykládat, nic se nestalo. Cest la vie.
Z toho vidíš, že mužský a ženský pohled na svět se liší. Není to jen tělesnou stavbou a dispozicí, ale i prenatálním vývojem. V dobách prehistorických, byl muž lovcem a oplodňovatelem. Žena ochránkyní ohně a matkou.Proč mají muži lepší odhad vzdálenosti ? Prostě bez této zkušenosti nejde ulovit nic. Proč ženy jsou trpělivější ? Odpověď jistě znáš.
Ale asi jsem přeskočil na jiné téma. Hezký den, lásko.

Za mou osobu (Monika, 20. 07. 2007 00:08)

Ještě než se rozloučím:
myslím si, že každý prožívá všechno jinak, dle svého prahu citlivosti. Opět jsme u toho, každá mince má dvě strany.
1. Hodně a intenzivně prožívám-úžasné, v případě ztráty-dá to řádně zabrat.
2. Středně prožívám-středně strádám při zklamání
3. Málo prožívám-málo se trápím, když to nevyjde.
4. Prožívám hezké chvíle, ale nepřiznám se k tomu
5. Mám citovou absenci, tudíž se vůbec netrápím ničím, jen si ukojím své potřeby.
Podtrhuji stokrát, že tento seznámek není namířen proti nikomu, ať si každý vybere, co je mu nejbližší. Vše má své výhody i nevýhody. A taky si myslím, že i někomu může stačit, když je mu s někým dobře. Tak lásce, erotice, přátelství a kamarádství ZDAR! :-)

Pro Bandy (Satanka, 19. 07. 2007 18:05)

(Satanka, 19. 07. 2007 18:01)Bandy, Hemenexovi tleskám, ale u tebe se cukám, ououou.
1) Potřeba
2)tělesná hygiena
3)ambulantní manželka.
Bum, to je jako rána do hlavy. Co takhle vzájemná přitažlivost,
příjemný pocit z blízkosti druhé osoby, bušení srdce, kradmé pohledy,
elektrický výboj při náhodném doteku?
Takhle je ta krásná chvíle dvou duší i těl degradovaná na pouhou službu. Brrrrr.
Jsem zvědavá co na to ostatní.

pro Hemenex (Satanka, 19. 07. 2007 17:59)

Jsem ráda, že v bodě 2)"Dlouhodobá existence pouhého kamarádství mezi mužem
a ženou kteří jsou si sympatičtí a rádi se vzájemně vyhledávají možná není."
jsi se mnou za jedno. Zřejmě z tebe mluví vlastní zkušenost.

ujištění pro Moniku (Hemenex, 19. 07. 2007 17:23)

Neboj, nezpychl :-))
jen se moc a moc červenám ...

Bandymu (Monika, 19. 07. 2007 14:34)

Hemenexovi nelze, než tleskat. Ale to už jsem řekla, byť jinými slovy několikrát, tak se nechci opakovat. A taky aby nám náhodou nespychl.:-D
A myslím, že jej čte rád každý, ale trocha humoru nikdy neuškodí, aspoň mě dává sílu jít dál životem...............

Víte ? (Bandy, 19. 07. 2007 12:41)

Víte jak prázdný je rozhovor na toto téma ? Proč nečtete Hemenexe. V několika větách naprosto vyčerpal možnost odpovědí. Jestli mu netleskáte chybujete.
Můj názor je takový, že s přítelkyní se mohu pomilovat. Jako takový malý dárek, který si dáváme vzájemně a nemá nic společného s trvalým vztahem a vůbec ne s láskou. Jen dnes jsme to oba potřebovali.
Varianta druhá je , jak správně nabízí Hemenex ,otázka tělesné hygieny. Prostě něco nejde odevzdat jinam.
Nabízím třetí možnost. Nazval jsem ji ambulantní manželství. Objednám se, nechám se ošetřit jako manžel a příště zas. Upozorňuji na to, že profesionální služby nejsou zdaleka tak účinné. Dobrá přítelkyně je ideální ambulantní manželka.Dobré manželky neříkaj vše manželkám svých přátel.

Monice (Dragon, 18. 07. 2007 23:14)

Na basu není tak jednoduché "zabrnkat",mám s tím pár zkušeností...někdy může překvapit svým jedinečným kouzlem...asi mám fakt hudební hluch...Dobrou všem...

Drakovi a všem (Monika, 18. 07. 2007 23:00)

Ale rozumíš tomu docela dobře, že na nástroje se hraje, s nimi se nebojuje:-D To jsme se zas dostali od lásky versus kamarádství k celé kapele:-)))))
Taky všem dobrou, jdu do peřin, na dnešek jsem skoro nespala.

Nevím (Dragon, 18. 07. 2007 22:48)

Prostě tomu nerozumím,líbí se mi to a nic s tím nenadělám a s ničím ani nebojuji..kytara je kytara..basa basou,záleží,kdo na co hraje a jak to i umí...nástroje jsou různé..hudební sluch je ale nezbytný....Dobrou noc všem....

Saty (Monika, 18. 07. 2007 22:23)

Každý nástroj má své kouzlo, třeba basa tvrdí muziku:)))))))))))))))))

Monice (Satanka, 18. 07. 2007 20:48)

Ano, jde tu jen o předání něhy a citu a někdy je to sakramentsky potřeba. Nevěděla jsem že k tý kytaře zaskakuješ i u bicích.:-DD

Dragonovi (Satanka, 18. 07. 2007 20:44)

Wau, tak ty už jsi plynule přešel k technice?-o)))))))
Jooo, z mužskýho pohledu to asi tak je.
Z ženskýho taky.:-D

pro Dášu (Satanka, 18. 07. 2007 20:42)

Jsem ráda že nakukuješ, nakukuj teda častěji a podívej se i kolem. To že nemáš žádné zkušenosti není špatné, ale ani dobré. Zřejmě na tebe teprve čekají a tím pádem nabyté zkušenosti potom mohou být také buď dobré, nebo špatné. Tady člověk nikdy neví;-))

Radkovi (Monika, 18. 07. 2007 20:33)

Ženské určitě prominou, protože také ráda hraju na kytaru. Kdysi jsem zkoušela bicí-snad mužský prominou. :-))))))))))))))))))))))))))))))))))

Satance (Monika, 18. 07. 2007 20:01)

Aby ne, vždyť přátelství, láska, kamarádství + těch 6 je to nejkrásnější, co může člověk člověku dát. Teda, myslím tím duševno, ne třeba zlatý zámek:-D

nejen Hance (Dragon, 18. 07. 2007 19:55)

Rád hraji na kytaru..Snad ženské prominou...Pro mě je žena něco jako kytara..ten nádherný,lákavý krk,pak dolů níže,je zde otvor,snad promine pekel kníže....Jde o to tenhle nádherný nástroj patřičně naladit..brnkáním pak můžeme vyloudit zvuky to netušené a krásné...

Satance (d.a.sha, 18. 07. 2007 19:55)

Doufám,že ti nevadí ,že nakukuji,ale tohle téma má hodně podtémat:-)Já osobně s ničím zkušenost nemám.Je o dobře nebo zle??....přicházím o něco??

Dragonovi (Satanka, 18. 07. 2007 19:45)

Je hezké jak jsi to napsal, nemám co k tomu dodat.

Hance (Dragon, 18. 07. 2007 19:36)

Rozumět tomu je pro mě zbytečné a marné,já se tomu oddám a nic si nevyčítám..Droga to pro mě není a ani ji takhle nepojímám a nevyhledávám..Pokud je výsledný efekt výbuchu uspokojivý pro oba(v ten moment jsou totiž jedním),tak je vše jak má být,jinak je to sobectvím a využíváním jednoho druhým...fakt nevím..Láska není braním ale dáváním (dle mě)sama nic nechce,stačí jí,že sama je...

vztah muž a žena (Hemenex, 18. 07. 2007 19:31)

Jde o to, co pro koho znamená slovo přátelství a co kamarádství a co milenecký vztah (je celkem 9 možných kombinací). A i když se spolu dva "vyspí" neznamená to nutně, že se jedná pro oba o vztah milenecký (pro jednoho nebo i pro oba může jít třeba jen o kamarádskou výpomoc).
Proto by i jakákoliv diskuze vedená na toto téma, která by měla ambice nestat se nekonečnou, měla začít jednoznačným definováním těchto pojmů, co myslíte?
Na základě svých osobních zkušeností jsem napjatě očekával co Vám Saty odpoví a musím jí jen potvrdit, že v bodě 2) má pravdu.

Monice (Satanka, 18. 07. 2007 19:28)

Podívej jak tvoje nadhozený téma provokuje k psaní.
To je asi tím, že s tím má každej svoji vlastní zkušenost.:-DD

pro Dášu (Satanka, 18. 07. 2007 19:26)

Vítej Dáši, je to milý překvapení, ráda tě tu vidím. Je to tak jak říkáš.
To, že muž nebo žena nejsou volní, jim nebrání jít za někým, kdo je přitahuje.
Někdo párkrát za život, jiný se chytne každé příležitosti a je prakticky
ve stálém stavu zamilovanosti, to ale většinou nekončívá dobře.
Vůbec nejlepší by bylo, kdyby to bylo zařízeno tak,
aby báječnej mužskej potkal báječnou ženskou a milovali se celý život.
Je pech, že to takhle vyjde málokdy.

pro Bandy (Satanka, 18. 07. 2007 19:25)

To je přece jasný, že ti nemůžu být lhostejná když jsem tvoje dcera,
i když adoptovaná. Že se mýlím míň než ty?? To bude asi tvojí výchovou.
Taky tě miluju tati.:-D
(Sakra ty máš za ušima)

Dragonovi (Satanka, 18. 07. 2007 19:24)

Nesnaž se tomu rozumět, to ani nejde, protože rozum v těch chvílích jaksi nefunguje.
Já ti jen můžu říct, že vlastně toho moc na přemýšlení není, protože jsou pouze tři možnosti.
Po intenzivním výbuchu se můžeš dostat do stavu těžké opilosti, z které se snažíš
rychle dostat a vystřízlivění nebývá příjemné. V druhém případě prožiješ pár hezkých chvil,
zvědavost a chtění které byly motivací už nejsou a rozejdete se jako přátelé,
kteří mají malé trvalé tajemství. V nejlepším případě to zapůsobí jako droga,
kterou musíš v pravidelných dávkách brát, jinak onemocníš. Tomu se říká láska,
aneb že jsi do toho spadl po hlavě. Pak teprve ty pravé komplikace nastávají.:-DDD
Je dobré nad tím nepřemýšlet, ono to totiž vždycky nějak dopadne.;-)

nevím... (d.a.sha, 18. 07. 2007 19:17)

tak to si piš,že ano..:-)

Nevím...Všem (Dragon, 18. 07. 2007 18:53)

Opravdu a nespoutaně a upřímně se oddat prolévání "energií"mezi mužem a ženou je nádherným aktem...Potlačovat tuhle myšlenku a odsuzovat její nezpochybnitelnou krásu argumentem své svatosti je pravým hříchem a peklem svého nositele...(Dragon)...nevím..

Satance (d.a.sha, 18. 07. 2007 18:47)

Dobrý úsudek ...ve všem s Tebou souhlasím ,ale myslím,že přátelství existovat může a to dost pevné a nemusí přejít v lásku.Ale tohle se stává zřídka.Láska je mocná čarodějka a neptá se jestli je človíček volný nebo né....tam už musí přijít na řadu rozum:-)Ale znám hodně milenců co nejsou volní a nevadí jim to:-)

k tématu (´Monika, 18. 07. 2007 18:45)

Ahoj všem. Ptala jsem se, protože se s tímto problémem potýkám skoro vždy a řešila jsem jej už z mnoha lidmi. Bandy, já teď nemyslela kamarádství po Internetu, i když také hodně dává, já myslela, když ti je s někým dobře, chceš být přítelem a přitom cítíš, že u toho druhého je něco víc než jen kamarádství.
Ano Saty, s geyem se může jednat o pevné přátelství do konce živoda. Viz Adina Mandlová.


......... (Dragon, 18. 07. 2007 17:10)

Výbuch pak mnohdy bývá neobyčejně silný a intenzivní..opravdu tomu nerozumím a je mi to docela jedno...

Nevím...ještě věta (Dragon, 18. 07. 2007 17:06)

Milenci být můžou,ikdyž nejsou volní....

Monice (Bandy, 18. 07. 2007 16:56)

Myslím, že mezi námi neexistuje žádný vztah ? Myslíš, že je mi Satanka lhostejná ?
Správná odpověď na obě otázky je ne.
Myslíš, že jste mé přítelkyně ? Napiš správnou odpověď.Jestli tedy chceš.

Satance (Bandy, 18. 07. 2007 16:51)

Miluji Tě. Mýlíš se méně často jako já.

Nevím (Dragon, 18. 07. 2007 05:31)

Nevím,pokud jsou oba volní a v mysli a srdci jeden druhého nosí tak už milenci v podstatě jsou.Ten "výbuch"pak většinou následuje.Nic netrvá věčně(ani láska k jedné slečně)a tak se třeba může stát,že se z nich časem stávají "jen" kamarádi či přátelé..

Monice (Satanka, 17. 07. 2007 22:16)

1)Existence upřímného kamarádství je možná za určitých
předpokladů: jeden druhého nijak nepřitahuje, nelíbí se mu vzhledově
nebo povahově, zkrátka není tam impuls. Já mám například
velmi dobrého přítele, - je to gay.
Pokud si ale začnou být muž a žena sympatičtí, jejich přátelství trvá krátce
a vztah se mění v milenecký. Tady se dostávám k fyzice, jiskra, zážeh, nastává reakce
a pak už se odpočítává do chvíle výbuchu.
2)Dlouhodobá existence pouhého kamarádství mezi mužem a ženou kteří jsou si sympatičtí a rádi se vzájemně vyhledávají možná není. (můj názor)

všem (Monika, 17. 07. 2007 17:42)

Zajímalo by mě, jaký máte názor na kamarádství mezi mužem a ženou. Může existovat pouze přátelství nebo ne? Samozřejmě za předpokladu, že jsou oba po všech stránkách O.K. a volní. Názory a zkušenosti se dosti liší, tak co vy na to?

Tátovi (Satanka, 17. 07. 2007 14:07)

Musel jsi být, (nebo jsi pořád), pěkný kvítko, takže otázka po kom jsem, je vyřešená. Já se řídím zase tímhle: Stačí jednou, ale s pětinásobným prožitkem. Pomalou chůzí do 25-tého patra.:-DDD

Dceři (Bandy, 17. 07. 2007 13:31)

Pochopil jsem, proč ne a ne se shodnout. A dnes jsem zaslechl Večerníček. Jistě ho znáš. Ten Od Čejka bandu. Jednou je málo 10x moc a prý pětkrát to stačí za celou noc. A pětkrát to je pět výšlapů do třetího patra. Nedejbože ještě další pokusy. Nebo ,dejbože, ještě jednou ?
Myslím, že tohle je náš společný jazyk.
Apropo, jazyk. Ale to nebudu rozebírat.

pro Bandy (Satanka, 17. 07. 2007 09:22)

Tak tady mě to zavání tím, že každý tyhle dvě činnosti posuzuje podle své fyzické kondice, pak se teda nikdy nemůžeme shodnout. Mně se třeba vejšlapem do třetího patra nijak moc krevní oběh nezvýší. S rozdílnou intenzitou zážitků naprosto souhlasím. Jinak pobavil jsi jako vždycky, tvoje žena to asi nemá s tebou snadný, ale zato si užije spoustu legrace.:-DDDDDDDD

Satance (Bandy, 17. 07. 2007 06:22)

Nevím jestli jsi poznala co je chůze do třetího patra s dvaceti kilami nadváhy.To nohy bolí. Při intenzivním sexu ani po něm mně nikdy nohy neboleli. Tady mě bolelo jen pomyšlení na to, co se stane, když se to doví moje žena.
Gaučing neznám, ale podle Tvého popisu zcela zřejmě žertuješ.
Tak. Srovnání opravdu nepochází ode mne. Jeho autorem je opravdu Radim Uzel. Hovořil o energetickém výdeji.Mohl bych i souhlasit. Kdyby to bylo o intenzitě zážitku, zcela jistě bych nesouhlasil.

pro Bandy (Satanka, 13. 07. 2007 01:17)

Já jen koukám kam se to zvrtlo. Samozřejmě že sex není o pocení, já jsem jen reagovala na tvoje, teda podle tebe tvrzení Radima Uzla, že -- "Energetický výdej při hodně intenzivním styku nepřekračuje výdej při chůzi do třetího patra."
Neznám nikoho, kdo by se při hodně intenzívním sexu nezpotil a nespálil tak solidní počet kalorií. Kdybys napsal při milování, bylo by to trochu jiné.
Jinak výdej kalorií vejšlapem do třetího patra, můžu přirovnat k hodině pohodlného gaučingu, přepínáním tel. programů, 2x cestou na WC a 1X do kuchyně pro brambůrky, nikoliv k výdeji při " hodně intenzívním styku" Asi tak.

Dragonovi (Bandy, 12. 07. 2007 21:11)

Já neříkal, že dám na jeho rady. Já se na něj jen odvolávám, aby sis nemyslel, že jen tak kecám.A abych Vám vše řekl, co si myslí odborníci.
A jsem rád, že se mnou souhlasíš. I s Uzlem. Sex přece není o pocení.

Satance (Bandy, 12. 07. 2007 21:06)

I několik hodin sexu se nevyrovná chůzi do schodů. Nejde o množství vynaložené práce. Jde o její intenzitu. Do třetího patra spěchám vždy, když tam čeká sex. Jinak se loudám, nebo počkám na výtah.
Nemyslím si, že kvalitní sex je ten divočejší. Už od mládí jsem vyhledával partnerky, které si nepletou erotiku a atletiku. Ale to je odbočení. Původní téma bylo hubnutí. Nebo ne ?

Bandymu (Dragon, 12. 07. 2007 18:47)

Ty dáš na rady odborníka snad i při milování...I kdybych při sexu vypotil sebe víc,stejně mě to bude pořád málo oproti té trošce při tom vejšlapu....

pro Bandy (Satanka, 12. 07. 2007 12:22)

Bandy, ty jsi samej uznávanej odborník,- hmmm, taže kvalitní divočejší sex
odhaduju tak nejmíň na hodinu. Vejšlap do třetího patra tak na slabý dvě minutky,
nějak mi v tom něco nesedí, nevíš co??-o))))))
Nemusím být odborník, abych věděla kdy vypotím víc.
Jestli tohle opravdu Radim Uzel splodil, pak bych s ním nechtěla ten sex zažít ani za nic. Nudit se můžu i jinde.

O sexu (Bandy, 12. 07. 2007 10:15)

Dověděl jsem se od odborníka všemi uznávaného jakým Radim Uzel jistě je, že sex jako prostředek k hubnutí nefunguje. Energetický výdej při hodně intenzivním styku nepřekračuje výdej při chůzi do třetího patra.Jen způsob je o něco příjemnější.

Jirkovi (Bandy, 04. 06. 2007 21:58)

Pak si rozumíme.

Bandy (Jirka, 02. 06. 2007 16:03)

jo ale taky jsem jí to nevěřil a musel si šáhnout a o tom jsem mluvil.

Monice kvůli Jirkovi (Bandy, 31. 05. 2007 03:55)

Věř mi, Moniko, že Ti nezávidím nic. Jen jako všem ženám, jejich ženství. To jediné si v životě nemůžu zkusit.(Viz.Theiresias na Láska a erotika).Ale neblázním kvůli tomu. Jinak si připadám zcela right.
Tobě nezávidím. Tobě přeji. Moc Ti přeji.

Jirkovi (Bandy, 29. 05. 2007 22:39)

Já už se obejdu bez pouček. Snažím se poskytnou je tomu, kdo je potřebuje. Celou zkušenost mu předat nemůžu. Tak se ji snažím zhmotnit do poučky. Maminka Ti taky říkala, že nemáš chytat na kamna, že pálí. To byla jedna z prvních pouček a nejen ve Tvém životě. I v mém a ...
Ještě si myslíš, že žiješ bez pouček ?

Jirko ? (Bandy, 28. 05. 2007 23:04)

Ty potřebuješ k životu poučky ? Bez nich tudíž nežiješ ?
Snad Monice nezávidíš ?

Jirkovi, Bandymu,Saty (Monika, 28. 05. 2007 22:13)

Nóóó, na Olympu bylo vůbec veselo:-D
Většina lidí má svoji oblíbenou barvu a číslo.
Barva je u mne profláklá a číslo tedy 9.
A ještě k tomu mám jiné důvody-nejblíž byl Jirka.:-)

Satance. (Bandy, 26. 05. 2007 21:26)

To já nevím. Nikdy jsem nebyl ženou. To Teiresias.
Jen jsem to přečetl a bylo mi líto se o to nepodělit.

pro Bandy (Satanka, 26. 05. 2007 15:43)

To je hezké Bandy. Ještě jsem to nikdy neslyšela,
jen si myslím, že je to číslování individuální.
Jsou i ženy, které mají číslo 0. Ale jinak,
devítka je moc hezké číslo. Máš ještě něco podobného v záloze?

Teiresias (Bandy, 26. 05. 2007 15:26)

Kdysi, když byl ještě mladý, potkal v lese dva hady, kteří se pářili. Teiresias je vyrušil ( podle jiné pověsti poranil), a po tomto činu byl potrestán a proměnil se v ženu. Po sedmi letech opět uviděl hady při páření. Zopakoval stejný čin a opět se stal mužem. Jednou, když Zeus a Héra měli spor o tom, kdo požívá většího uspokojení při milování, "rekli si, že se zeptají Teiresia, který prožil kus života jako muž i jako žena. Ten odpověděl, že, pokud by libido mělo desetistupňové hodnocení, pak žena dosahuje devátého stupně, zatímco muž prvního. Héra se rozhněvala, že Teiresias prozradil tajemství jejího rodu a oslepila ho. Avšak Zeus mu daroval sílu proroctví a dlouhý život.

protože (Jirka, 24. 05. 2007 21:08)

to vím. Ona je intuitivní, ta nepotřebuje pro hledání spoustu pouček - ona to žije.

Jirkovi (Bandy, 24. 05. 2007 01:04)

Proč si myslíš, že Monika hovořila o devíti kapkách lásky ?

Jirkovi (Monika, 23. 05. 2007 21:23)

Můžeš si vybrat, básníku.Mě by se líbil spíš pro život, z románů jsem už vyrostla a nikdy vlastně ani moc nečetla, spíš Foglarovky, Maye, Greye apod.

Monice (Jirka, 23. 05. 2007 20:42)

Devět kapek lásky - hezkej název pro román, nebo život?

ještě k lásce (Monika, 23. 05. 2007 17:00)

Plně souhlasím, mě stačí 9 kapek, jsem skromná:-D

no jo (radek, 23. 05. 2007 16:40)

pravá láska dává aniž by za to něco někdy očekávala

Prima partě (Monika, 23. 05. 2007 01:44)

Děkuji za přání. Je mi tady s Vámi moc fajn.
Na lásku mám názor jako Satanka. I když jsme každá jiné znamení a Saty bude civilně mladší, ale služebně starší,( mě je 25O, jí 3OO:-D),můžu říci jinými slovy v podstatě to samé. Stačí mi srub, kotlík,lesy, nepotřebuju toho k životu moc, ale neobejdu se bez lásky.Se všemi plusy i mínusy, které přináší. Ale moc nevěřím tomu, že na každého čeká někde ten pravý, či pravá. Možná čeká, ale nepotkají se. Spíš se mi zdá, že se přihodí několik lásek menších či větších.
A rozdíl mezi partnery ve věku? Nebude to asi pravidlem, ale znám velmi šťastné manželství, kde je on o hodně starší a jiné, kde zas ona. A hodně vztahů přibližných ročníků, které zkrachovaly.
Jak se říká"Když se mají dva opravdu rádi, na věku, pohlaví a barvě pleti nezáleží." A taky znám hodně "starých" třicátníků a nemůžu zapomenout, jak okolo nás šli na tůru dva osmdesátiletí partneři, dali si limču, oba byli veselí, plní radosti ze života a já neviděla nikdy tak mladé oči, jako měl ten pán. A tak myslím, že víc záleží na tom, co má člověk uvnitř a ne kolik mu je a jak vypadá.
A mužský a ženský myšlení? Je známo, že v každé ženě je trochu muže a obráceně(animus a anima).Pokud je ve správné míře, je vše O.K. Jestliže se nedostává nebo je ho nadmíru-špatné. Mějte se zatím hezky a dobrou noc.

Satance. (Bandy, 22. 05. 2007 20:36)

Nepotřebuješ mužský myšlení ? Jsi si jistá, že se Ti tu i tam nešikne ?
Nemluvím o takovém sentimentálním bla bla co jsem nabídl níže.

Monice vše nej k svátku (Bandy, 22. 05. 2007 20:33)

Je to těch čtrnáct kapek ? Nebo to neumíš počítat ?
Odpovědi , kterou jsi slíbil, jsem se nedočkal. Má odpověď zní:"Ano"

Monice vše nej ke svátku (Jirka, 21. 05. 2007 22:41)

Počítám kapky s Bandym odpovídám na otázku: Zkusil někdo z Vás jak se cítí starý muž zamilovaný do mladé dívky ?

pro Bandy (Satanka, 21. 05. 2007 22:34)

Je vidět, že mužský myšlení nezvládám, ale taky na co, nepotřebuju to, mám dost starostí zvládnout to svoje. Píšeš hezky a ta pointa na konci nutí k úsměvu.

Až je mi smutno, Satanko. (Bandy, 21. 05. 2007 22:12)

Neustále Tě opravuji, já mít takovýho fotra, pohádám se s matkou.
Láska staršího muže není výměnou za nic. Zamilovaný starší muž se nechce vracet do mládí. Tam už byl. Odsud má jen vzpomínky. Chce prostě začít znovu a jinak. Lépe. A když se nepodaří, tak obdivovat v úsměvné pohodě to, co sice může mít, ale nemůže konzumovat.Nemluvím o padesátnících, tam můžeš mít pravdu. Mluvím o starších mužích. Padesát je teprve druhá puberta. Tihle usmrkanci mají jiná pravidla.

Nevím,Jirko. (Bandy, 21. 05. 2007 22:04)

Co společného má Saty a Monika s tím, co máš v úmyslu časem zkoušet ?
Jsi tak mlád, že se domníváš, že dámy jsou o dost starší a experimenty jim nenáleží ?
A nelásku nezkoušej. Přijde sama. Vždy přijde sama. Vždy.

Kdepak Adéla (Satanka, 21. 05. 2007 16:10)

KLdyž se zamiluje puberťák, je to slabej čajíček proti tomu, když se zamiluje zralý muž. Není to ani bezpečné, ani bezbolestné, když z toho nakonec může být mašle, jak píšeš. Asi to je riziko které ten muž podstupuje výměnou za návrat do mládí, za slunce, hravost a za sny, které se mu vyplní. Nesmí ale na těchto pocitech ležet stín, že někomu tam doma ublížil.

anketa (Jirka, 21. 05. 2007 15:41)

Bandy tedy také ANO
Já to budu jistě časem moci vyzkoušet ale Saty a Monika asi ne?

Jirkovi (Bandy, 20. 05. 2007 22:27)

A lze mít s láskou špatné zkušenosti ? To jsou pak zkušenosti s neláskou.

Kdepak Adéla (Bandy, 20. 05. 2007 22:24)

Zkusil někdo z Vás jak se cítí starý muž zamilovaný do mladé dívky ? Odpovídám:"Skvostně". Ten sladký stav kouzelných představ, očekávání příslibu v každém gestu a bezmezný obdiv k té dívce. Je to bezpečné a bezbolestné. Jen sama slast. Jediná obava je, že dívka lásku opětuje. To je pak na mašli.

anketa (Jirka, 19. 05. 2007 16:33)

takže Saty taky : ANO

pro Jirku (Satanka, 19. 05. 2007 11:14)

Hmmm, smutný, ale tak už to chodí, a myslím si že je to tak dobře. Vem si, kdyby každý svoje city a lásku ovládal a udělal by z nich řízený proces, nezbyla by pak jen šeď? Na lásce je právě krásný, že si jí nejsme jistí, že o ni musíme pořád usilovat a jestliže přestanem, ztratíme ji. Nejistota je motor, pohání nás někdy k drobnostem, někdy k velkým činům.

Anketa (Jirka, 19. 05. 2007 07:06)

ANO (:))\/-\/

pohádka (Jirka, 19. 05. 2007 07:03)

Kdepak Saty, po čase se i ona zakoukala a to do pouličního prodejce drog Josefa.
Poučení: Lze mít s láskou dobré zkušenosti, když se jedná o těžko definovatelný chemický proces, proti němuž je termonukleární reakce v podstatě velmi řízený proces?

pohádka (Satanka, 18. 05. 2007 23:59)

Nejlíp na tom asi byla Adéla.-o))))

pohádka o lásce na dobrou noc (Jirka, 18. 05. 2007 18:53)

Jeden starý muž se zamiloval do mladé dívky která měla ovšem na starost svého staršího tělesně postiženého bratra který miloval zdravotního bratra z ústavu kde přes týden pobýval, toho bratra zdravotního zase měla ráda jedna doktorka, jenže tu tuze miloval primář z oddělení ARO,který byl ovšem zároveň zamilován do uklízečky Adély, ta to neřešila neboť byla mladá a jen si užívala.

Pro Skeeve (Bandy, 17. 05. 2007 08:15)

Schopnost nalézat novou lásku potom, co jsi jinou ztratil je Tvoje velmi významné plus.Neboj se toho. Spíš to rozvíjej. A užívej si toho. Máš široký výběr.Nevěř tomu, že všechny ženy jsou stejné. Některé jsou stejněnší.
Teď vážně. Everybody love somebody sometimes. (Každý jednou velkou lásku pozná). Tento text ke slavné písni je boží.A neuvěřitelně pravdivý. Neboj a do toho.

pro Jirku (Satanka, 17. 05. 2007 01:24)

Láska je jako drahokam a mnoho lidí ji před světem v sobě ukrývá, jako by se báli že jim ji někdo vezme. Jiní ji zase považují za slabost a jsou nad věcí. Někdo je láskou zklamaný a mlčí. Napsal jsi krásné verše, musíš mít asi s láskou dobré zkušenosti.

tak málo přispěvatelů? :) (Jirka nejdůležitější rubrika a, 16. 05. 2007 18:49)

Vynesu si tě do nebe
a schovám pod vodu
myslím jen na tebe
v každém tepu srdce

Vem si mě sebou do údolí
schovej mě do krabičky
jak čertíka na povel
nech mě děsit zvědavé

Pošli mi dopis
napiš krátkou zprávu
vzbuď ozvěnu ve skalách
ať mi zašeptá chci tě

Skeeve (Jirka, 12. 05. 2007 11:33)

Jo chlapče jak ukážeš že jsi v tom až po uši tak máš problém, věř zkušenému ale když na sobě zapracuješ tak ono to přijde:)

Je to podobný jako když se pokusíš přejít tyč 30cm nad zemí nebo 30 metrů.

Díky.... (Skeeve, 11. 05. 2007 14:37)

Já vím, že to asi jednou přejde, ale tak to je vždycky. Mám lásku, pak ji ztratím... Moc se na ní vážu a pak mě to zničí. Je to má slabost. Už od dob, co si pamatuji. Ale mockrát ti děkuji za tvá slova, moc si jich vážím.... Děkuji ti......

pro Skeeve (Satanka, 11. 05. 2007 14:07)

Nejen láska Skeeve je dopřána každému, ale i zklamání, hořkost a slzy. Nejcitelnější je zklamání z první lásky, nejbolestnější je rozpad manželství. Ty jsi plný citu a hodně se tě to dotýká, dokážu se vžít do tvých myšlenek. Jako šafránu je, že se vezmou a šťastně spolu žijí první lásky. Obvykle je tu období hledání, nadějí, zklamání a rozchodů, než se setkají dva lidé, kteří dokážou zamilovanost proměnit v lásku s trvalým vztahem a soužitím.
Neboj se, každý kdo hledá svůj protějšek, dřív nebo později jej najde. Ve vztazích platí víc jak jinde, nesnaž se to za každoun cenu uspěchat. Bav se a pečlivě vybírej, nejen očima!!Dnes víc jak jindy čekají kluci i holky s opravdovým vztahem, až mají školu za sebou a jakž takž nějaké zázemí. Do té doby se jen chtějí nezávazně bavit. Dělej to také tak, uvidíš, vyplatí se ti to.

Pro Tebe.... (Skeeve, 11. 05. 2007 13:24)

...Satanko. Dnes jsem zjistil, že ta, kterou miluji má někoho jiného a já ji "mám dát už konečně pokoj". Nechci tě tím otravovat, jen se tě chci na něco zeptat.... Opravdu si myslíš, že je láska přána každému?

pro Skeeve (Satanka, 08. 05. 2007 09:58)

Zdravím tě Skeeve. Co je láska, ti krásně řekl Jirka básní. Tuším, že ty máš nyní smutek v srdíčku, zklamání, nebo obavu. I tohle k lásce patří, zažívá to každy člověk, který je lásky schopen, zažila jsem to já, zažili to mí i tví kamarádi. Jediným lékem na tuto bolest je čas a nový vztah. Láska je přána každému a dává ochutnat z poháru sladkosti i hořkosti, aby si člověk vážil, až jednou potká toho pravého. Poznáš to sám a já ti přeju, aby to bylo brzo.

tak (Jirka, 08. 05. 2007 07:49)

Láska ta pláče
láska bolí
láska se směje
láska je dvojí
láska je půlnoc po poledni
rozbitý boty na kamení
láska je osud
křídla ptačí
láska jsou trny od bodláčí

Láska... (Skeeve, 08. 05. 2007 01:12)

Od úsvitu věků se tvrdí, že láska je jen a jen dobro. Ale je to pravda? Pravdou to je, pokud není nešťastná. Nešťastná láska je jen bolest, utrpení... Kolik lidí kvůli ní přišlo o rozum, život... A kolik jich ještě přijde? Některým lidem není láska asi přána...

pro Jirku (Satanka, 29. 04. 2007 20:43)

Mít fantazii je dar i bohatství. Jsi velmi bohatý.

tak jsem taky přispěl (Jirka, 29. 04. 2007 18:28)

Vidím tě ze stínu
utkanou v temnotě
noci schovanou
vidím tě tvýma očima
schováváš se za nima
slyším tě v trávě
svlečenou na vlhkém
klase ležící slyším
tě tichou a poddajnou
tuším tě mlze plačící.

ještě dodatek pro all (Satanka, 13. 04. 2007 11:07)

Setkávám se i s lidmi, kteří se na lásku dívají s jistou skepsí. Dodávají, že je mizivé procento lidí, jimž opravdová láska vydrží celý život. Mají svým způsobem pravdu a jen to potvrzuje slova v záhlaví této stránky. Láska je silně spojena s erotikou,- sexem. Každá euforie, tudíž i ta erotická, která se nás zmocňuje když jsme zamilovaní časem zeslábne. U někoho láska přejde do trvalého harmonického vztahu duší a rozdělí se stejným dílem na partnera a děti. Jiný zase, když erotická přitaživost vyšumí a láska zevšední, časem pocítí hlad po nové euforii, nové lásce, nových silných pocitech. Takoví jsou lidé, taková je láska. Dává ochutnat to nejsladší, ale i to nejtrpčí ovoce. Jak se na ni dívám já? I kdybych ztratila veškeré iluze o své práci i životě, nikdy neztratím potřebu silného vztahu, - lásky.

pro Dark_Angel, Moniku a all (Satanka, 09. 04. 2007 00:46)

Přidávám se k Bandymu. V tom krátkém slovíčku se skrývá tolik barev a pocitů, jak v žádném jiném. Lásku vnímáme všemi svými smysly. První impuls, - oči, uši - vnímáme prvních pár slov, každý člověk nám také jinak voní,(feromony) tedy i čich, hmat je velice silný impuls, pak chuť, ochutnání při prvním polibku a to je předzvěst touhy po sexu s milovaným objektem. K tomu se musí připočítat bouře v mozku, jsme zmítáni návaly emocí. Tady bych chtěla říct Monice, že milujeme všemi smysly, tudíž mozkem. O srdci se to říká proto, že se nám rozbuší pokaždé, když spatříme miláčka a také, namalované srdíčko vypadá mnohem lépe než namalovaný mozek. V první fázi lásky spojené se zamilovaností je každý velice zranitelný. Dává cele sebe tomu druhému a žádá od něj to samé. Sex s milovanou osobou se stává pro spokojený život stejně důležitý jako jídlo, pití a teplo. Je to také tělesná potřeba a její naplnění přináší oběma klid, pohodu a harmonii do duší i těl. Bez sexu by manželé žili vedle sebe jen jako přátelé, hrozná představa i když i taková manželství jsou. Proč má láska tak blízko k nenávisti? Když se jednoho dne stane, že o tohle krásné zamilované šílenství přijdeme, zůstane smutek, prázdno, bolest a hořkost. Tohle jsou ingredience, ze kterých vyroste nenávist, která nám v prvních dnech brání rozumě uvažovat. Chce to čas, jen ten pomáhá a pak hledat a najít si nový vztah, to je nejlepší meducína.

K tématu (Monika, 07. 04. 2007 21:10)

Helejte kluci a čím se vlastně miluje? Srdcem nebo mozkem? Já bych řekla, že mozkem, ale proč se pak zobrazuje coby symbol lásky srdce propíchnuté šípem a ne preparovaný mozek? :-D
Tedˇvážně. Je fakt, že průběh je zamilování, láska a pak vytrvalost. To poslední je o tom, že by si měl jeden druhého vážit,vzájemně si pomáhat, mít si pořád co říci a také ta pověstná tolerance. Bohužel, ne vždy to takhle dopadne. Když je vše už v čudu, měli by se ti dva rozejít slušně, bez nenávisti, vydírání, zkrátka rozumně se domluvit. A ne z jakéhosi majetnického pudu si chtít někoho nahrabat pod sebe, když už na druhé straně nic není. A je jedno, zda konec způsobil on, ona nebo oba. Ale to je věc úrovně a inteligence a ta není všude. Tak vzniká nenávist a je to smutné.

To ještě nemůžu ukončit (Bandy, 05. 04. 2007 07:47)

Tak rozsáhlé téma se nedá odbýt jen tak. Proto pokračuji.
Klasický postup je : zamilovanost, láska, sex. Pokračování úmyslně vynechávám.Nechci vzbuzovat deziluze. Ale je to v "Milencích a vrazích" (Páral).
No a toto pořadí není jednoznačné dáno. Zkušenost mi připomíná, že jsem se zamiloval až při sexu nebo až po něm. Ne vždy před nim. Takže podle toho soudím, že k sexu nemusí přistupovat jen zamilovaní.Zamilovanými nebo sklamanými se mohou stát potom.
Další mé názory jsou na tomto místě nezveřejnitelné. Tady se hovoří o věcech krásných nebo tajemných.
Jestli chceš vědět víc, Saty má můj mail. Hezký den
Láska je vždy podmíněná touhou. Není touha není láska. Pokude si zapamatuješ tyto dvě věty, ušetříš si mnoho překvapení.
Sex za úplatu je o něčem jiném.To je s mírnou nadsázkou součást tělesné hygieny a především jde o obchod.
Tady nejde o touhu. To je potřeba. Nebo chuť se pobavit.Jak u koho a jak kdy.

pro Dark_Angel o podobném (Bandy, 04. 04. 2007 18:01)


Nespojoval bych záliby a koníčky s láskou mezi lidma. Známky nevzbuzují u zdravých lidí sexuální touhy.Jde tudíž o zcela jinou formu vztahu. Ano, používá se stejných slov k vyjádření různých věcí, ale to v češtině není nic neobvyklého. Jen když je to o lásce jsou lidi ostražitější.Jenže často zapomínají sejmout klapky z očí a láska je pak skoro všechno.
Já se tady zabývám je láskou dvou dospělých lidí, eroticky motivovanou. Nevím jak to probíhá u dvojic stejného pohlaví, ale nečekal bych rozdíl.
Odpovím tedy na dotaz, co si myslím o sexu.
Nepoznal jsem ve svém životě nic krásnějšího. Myslím, že je to postačující odpověď.
Nelíbí se mi představa, že nesobecké přátelství vede k lásce. Ten přátelský vztah jen poskytuje příležitost. Pokusím se svými slovy připoneout jednu z povídek pana Kundery z knihy "Směšné lásky". Jeden z protagonistů vysloví větu:"Nezáleží na počtu žen pomilovaných. Záleží na těch registrovaných a kontaktovaných." Proces registráže je rozhodující. Musíš zaregistrovat objekt své příští touhy. Nemůžeš vzplát k někomu, o němž nevíš. Pak nastoupí kontaktáž. V praxi to znamená seznámení. A to ostatní pak může nastat. Dále jindy

pro Dark_Angel (Bandy, 04. 04. 2007 17:24)

Jsme v místech, kde se musí našlapovat velmi opatrně. Každý čtenář má svojií zkušenost a je potenciálním oponentem. Musím tedy volit slova velmi opatrně.Napřed bych chtěl upozornit na některé protimluvy. Cituji:"Láska, jež je založena na sobeckém ukojování..."
A ptám se:"Je to pak láska ?" Hovoříme o stejném citu ?Láska přece vylučuje sobeckost. Je to cit plný empatie, touhou rozdat se. Je možné, že to co říkám se vztahuje jen na fázi zvanou zamilovanost.
Vždy je ale doprovázená touhou vlastnit. To krásné, co vidím ve svém protějšku chci jen pro sebe. S nikým se o to nechci dělit. To není nepřirozené. To je jeden ze základních lidských instiktů. A z toho se odvíjí vše ostatní. Celý scénař je stanoven.
Dlouhou dobu jsem se zabýval studiem odborných materiálu na toto téma. Mám přítele, který pracuje v manželské poradně. Jeho manželka je psychiatrem, takže jsem měl přístup ke zdrojům. Nebudu to tady rozebírat, je to na dlouhý, kontroverzní rozhovor.

Pro Bandy (Dark_Angel, 03. 04. 2007 21:04)

Máš pravdu, hormony mohou za hodně, ale i přátelství je hodně o hormonech, jen je jak říkáš více rozumu, jenž má své logické vysvětlení. Také je tam nenávist, ale odejde jako vše co začíná. Proč jsem však zaskupinkoval lásku, nenávist a přátelství? Je tam moc společného. Láska, jenž je založena na sobeckém ukojování, vede k nenávisti. Nenávist, která je pochopena vede k přátelství. Nesobecké přílišné přátelství vede k lásce. Vím, většinou se člověk zamiluje a nevnímá...ale co nevnímá. Nevnímá jeho chyby a pokud není jeho cit sobecký, tak se snaží porozumět. Základem je bohužel jen sebeuspokojení spousty dnešních vztahů. Je to škoda, poněvadž to láska je začátek, protože nemá logiku. Některé věci logice nenáleží. Proč se malý kluk zajímá o známky a má je rád velmi hodně? Proč kluk miluje svoji dívku a nedokáže bez ní žít? Základem je láska. Pak vidím jak často lidé spolu spí jen tak, berou se jen tak...je to hrozná škoda. Naštěstí druhou vlastností je, že láska nelze skrotit a tak ta "pravá" tu s námi stále bude ;-) Když vykvete strom a ty bys hledal dokonalý květ, víš co bys našel? Všechny jsou dokonalé, ale pokud budeš hledat srdcem najdeš ten jediný a pravý, jenž je dokonalý pro tebe. Co jsi ty osobně myslíš o sexu?

Pro Dark_Angel (Bandy., 29. 03. 2007 21:21)

Nějak tak to je. Nedával bych, ale, na stejnou hromádku lásku, přátelství a nenávist.Lásku a nenávist přikládám spíše hormonálnímu působení. V otázkách přátelství cítím víc rozum. Přátele si můžeš vybrat. Ale jak se zamiluješ... A nenávist ? V té není také myšlenka. Je to stav. A zase to svádím na hormony.
Nejvíce zloby přináší lidem jeden ze sedmi smrtelných hříchů a tím je závist. Jak se pak roztáčí kola pomluv,drobných ústrků až po velká násilí je patrno z dějin. Na té nejvyšší úrovni jde o území, nerostné bohatství nebo přístup někam, kde to všechno je.A mezi lidma ? Nestalo se Ti ve škole, že když se Ti povedla lepší známka z písemky, našel se někdo, kdo Tě označil za šprta ? A tady to začíná.
Máš pravdu. Ti trpěliví dokáží svou závist krotit, nebo hledat cesty jak se vyrovnat tomu, komu závidí.
A tady je ta mnohostrannost.

Pro Bandy (Dark_Angel, 29. 03. 2007 10:34)

Máš pravdu není nic bílé ani černé, jsou to odstíny a hranice vlastně nejsou. Stále hledám odpověď na otázku, jenž je tu po staletí. Láska, přátelství a nenavist. Kde se v lidech bere tolik zloby. Lidí je asi moc, možná proto. Ale to je ta otázka, láska. Má působit pozitivně, nebo negativně. TAk lehce se to zvrátí, je tam tolik afektů, které pak ubližují, či těžce raní. Je tu přeci k pochopení, nikoliv k vedení války. Vždyť válka začala tolikrát jen z dobrého pocitu a neshody...afektu.
Je to jako květ rudé růže, jenž rozkvítá. Pokud však se člověk píchne o trn, snadno začne produkovat zlobu. Ale proč? Není trpělivý a přestává hledět také z pohledu druhé strany. Tady je ta binárnost ;-)
Díky

Ještě pro Dark_Angel (Bandy, 25. 03. 2007 21:54)

Jsem 14 dní opožděn. Ale chce se mi to říct, jako reakci na 12.3. Bipolární pohled na svět (dobro a zlo, láska-nenávist, žerna- muž, oheň-voda) je názorný, ale zjednodušující. Nezařazuje zlé, co se chtějí polepšit. Nezařazuje dobré na šikmé ploše. Vynechává žárlivé (to jsou ti plni lásky i nenávisti současně). Opomíná lidi s nevyjasněnou sexuální orientací a doutnající zbytky táboráku po dešti.
Myslím, že svět je spíš multipolární s tendencí blížit se někam. Jestli ne svět, tak lidé určitě.Všichni někam spějem se svou představou. Povšimni si, že nemluvím o záměru. Mluvím o tendenci.
Kéž se nakonec vše v dobré obrátí.Co je dobré, vybereš sám.

Vážně krása (Filda, 18. 03. 2007 14:46)

Ahoj Saty. Chci ti jen říct, že tak krásný web jsem dlouho neviděl, vážně ti děkuji, je to tu krásné.

Pro Dark_Angel (Bandy, 18. 03. 2007 06:27)

Děkuji. Cítím se míň sám

pro komika na scéně (Satanka, 16. 03. 2007 00:53)

Kdybych tu měla smajlíky, tak bych ti poslala toho co se nejvíc řehtá. Boduješ!! Zdar tobě a těm opicím BONO nakonec taky.

retardér na scéně (Kili, 14. 03. 2007 17:22)

neboj se Saty samozřejmě jsem nemyslel že jen kluci to dělaj je nad míru jasný ale jak většina lídí jistě ví jsem děsně línej a tak jsem byl línej to tam dopsat a navíc jak jsi trefně řekla jsem takový dítě(décánko přerostlí a přestárlí ale jinak vpoho)¨můžeš bejt ráda jen že enznáš Milana ten by musel heldat holku v jeslích aby našel podobně smýšlejcí slečnu a zdar všemu co se týká opicím BONO a velkejm dětem taky

pro Kili (Satanka, 13. 03. 2007 23:36)

Milý Kili, tvoje písmenka mě donutily k úsměvu. Píšeš to tak hezky a upřímně, že se tomu nešlo ubránit... S tou láskou to vidíš jako kluk, tvrdíš, že kluk kvůli holce udělá spoustu věcí, co by normálně neudělal, ale ono to takhle funguje i obráceně. I s holkama to pořádně umí zamávat. Ten obrovskej cit zvaný "láska" cvičí s každým, kdo není studenej jako psí čumák. Když se zeptáš, tak každej, kdo byl, nebo právě je zamilovanej, udělal nějakou kravinu, kterou by normálně neudělal. Víš ale o tom, že právě tohle hledání lásky, se všemi slzičkami, někdy hořkostí a zklamáními než se opravdu najde ta pravá, patří k nejhezčímu období života? Pak až ji najdeš, nastanou ti starosti jiného rázu, ale to už je jiná kapitola. Končím podobnými slovy jako ty: Zdar všem jako jsi ty, zdar opicím BONO a zdar hledání.
Ps: kdo hledá, najde.

retard vrací úder (Kili, 13. 03. 2007 17:35)

Láska je velice silná zbraň umí jak oslepit tak se i převrátit (jak už tu zaznělo) ve velice silnou nenávist sám(a zdeněk taky ví) vím že když se člověk zamiluje do člověka kterej ho
odmítne tak se pak k němu většinou(pokud je to teda takej retard jako já) dosti hnusně a uvědomí si to až za dlouhou hoooooooooooooooooodně dlouhou dobu ale zbraň je i v tom oslepení jak se říká ženě se oči otevírájí až když je zamilovaná muži se při zamilování zavírají a většinou to je pravda kvůli hlce udělá kluk spousty věcí který by normálně neudělal dyť už za války se často využivaly špionky aby se zamilovali do generálů atd. a nebo aby se jen dostaly do blízkosti tím můj monologový dektát končí retardům a opicím BONO zdar

pro Dark_Angel (Satanka, 12. 03. 2007 13:59)

Ptáš se jestli je dobře milovat tak, že by čověk klidně dal svůj život za život druhého. Ano, je to dobře. Je to důkaz lásky nejvyšší. Například matka je ochotna dát svůj život, jen aby přežilo její dítě. Otec daruje ledvinu, kus svého zdraví jen aby zachránil svého syna, ženu a opačně. Těch důkazů takovéto lásky je kolem nás dost, ale jsou i zcela opačné případy, kdy matka své dítě zabije.
Ptáš se, kde končí láska a kde začíná nenávist. Máš zcela jistě na mysli lásku mezi ženou a mužem. Tyto dvě vlastnosti jsou si velmi blízké a jedno podmiňuje druhé. Pokud můj velký cit a lásku opětuje druhá strana, je to oboustranné naplnění, běda však, jestli (muž,- žena) pohrdne našimi city a zraní je. Láska se dokáže během chvilky změnit v nenávist. K tomu, aby člověk zvládl emoce a nenechal se jimi pohltit je potřeba vůli a dost rozumu, popřípadě i pomoc kamaráda. Vím, bolí to ale může nás uklidnit,že tuhle bolest poznal každý a téměř každý se s tím musel vyrovnat.
Ptáš se, jestli je lepší někoho zachránit a zemřít za něj, i když on nám naše city neopětuje. Pomoci - ANO, udělat pro něj maximum toho, co je v tvých silách - ANO. Život sis nedaroval, nemáš právo se jej lehkomyslně zbavit, nehledě na to, kolik lidí bys tím ranil. Byl by to těžký hřích. Pro tebe a tvoje učení by měla být odpověď jasná. Být silný, pomáhat a vážit si života. Proto na tvoji otázku odpovídám NE!!!

Pro Saty (Dark_Angel, 12. 03. 2007 12:25)

Jako vždy máš pravdu, nic se nesmí přehánět... ;-) Jen jedna věc, co si myslíš? Je dobře milovat tak, že by dal i život, nebo si nechávat vždy zálohu vzhledem k nestálosti?
Stále narážím a ptám se...Láska a nenávist? Kde končí jedno a začíná druhé? Říkáme, že láska je dobro a nenávist zlo, avšak...Láska umí bolet stejně jako nenávist a nenávist může způsobit radost. Kde jsou hranice? Hranice obou pólů podle mě nejsou, navzálem jsou v sobě obsaženy, ale jak jednat... Tak jako otázka života a smrti. Je lepší zachránit a zemřít za někoho, i když třeba nám takové city neopětuje, nebo pomoci jen utéci a snažit se schovat. Pro někoho je smrt vysvobození, pro někoho nesmiřitelný konec. Učili mě nebát se stínu, protože je to jen neznámo, musím jen nakrčovat opatrněji. Platí to samé o lásce a smrti?


Pro Bandy (Dark_Angel, 12. 03. 2007 12:16)

Souhlasím s tebou s tím, že vše má svoji krásu...své umění a svoji cestu. Nemůžeme odsuzovat někoho pro jeho zálibu v Bohu, protože i on má svoji pravdu a krásu. Každý má názory rozdílné, to z nás děla přeci lidi a pokud je někdo, kdo si myslí, že jeho pravda jest ta nejvyšší, tak se mýlí. Svět je utvořen na základě duality (dobra a zla, muže a ženy...hermafroditi jsou výjimka ;), ohně a vody...), žádná mince nemá jen jednu stranu, a tak dokonce zlo nemůžeme považovat za hnusné. I ono má svoji krásu, avšak jestli ji tak vnímáme. Navíc jedno bez druhého by neexistovalo. Kdybychom nevěděli co je to bolest, nikdy bychom nebyli schopni si vážit toho co jest naše. Matouš není špatný, jednou to taky pochopí, že pravda není jen jedna a pokud tak jest, jen oba nazýváme stejné věci jinak. Nač se hádat o víře, či co znamená štěstí. Všichni někoho máme...Ateisté Vědu a fakta, Věřící svého boha...A hledáme to samé, štěstí. Jsou lidé, kteří chtějí ničit, avšak proč? Chtějí moc a blahobyt, to jest zase jejich podoba štěstí. I zlá cesta je nějaká, ale pozor, pokud se misky vah nakloní na jednu. nebo druhou stranu je zle, avšak to se stane až skončí svět, protože i když se to nezdá vždy je opaku stejně.
Jsem rád, že jsi řekl svůj názor, protože to je ten největší dar co máš ;-)

Viděl jsem (Bandy, 09. 03. 2007 14:09)

Viděl jsem architektonikou čistotu Eifelovy věže. Vidět jsem brilanci s jakou byla vystavěna televizní věž na Ještědu. Žasnu nad smělostí staveb v Dubai a nevím proč bych je měl srovnávat s chrámovými stavbami.
Viděl jsem několik sprzněných církevních staveb, pohříchu, z tohoto století a přesto nemíním shazovat krásu ostatních. Slyšel jsem varhany v chrámu sv. Mořice v Olomouci )víš, že jsou největší vwe střední Evropě ?) Slyšel jsem tisíciklavý ženský sbor zpívat Svatou noc na půlnoční v Poproči. (Tam žijí povětšině Rusíni), ale slyšel jsem trumpetu Armstronga v Lucerně, slyšel jsem Suka hrát na violu a Nerudu na violoncello. A Jimmyho Hendrixe a úžasná sóla na bicí v podání Jimmy Kruppy. Já toho slyšel mnohem víc, ale rouhám se snad proto, že to nesrovnávám. Že netvrdím, co je nejlepší ? Že to srovnat nejde ?
Nejvíc byc se blížil pravdě, říkajíc, mě se to líbí. Ale jenom blížil. Zítra se mi bude líbit něco jiného. Byl bych rád, kdyby ten libý pocit se mnou sdílela milovaná osoba. Ale to se nemusí podařit.
A když to co se líbí mně se bude líbit více lidem, budu se tím moci kochat častěji. Tomu se pak říká společenská poptávka. Tak, kde je rouhání ?
To byla má opožděná reakce na Matouše ze 6.února.Omluvte spoždění

pro Dark_Angel (Satanka, 08. 03. 2007 21:55)

Tady je pohled naprosto individuální. Tak obětavý člověk, který zničí sám sebe kvůli druhému může být třeba ateista. Na druhou stranu byli a jsou křesťané, kteří šli střílet a zabíjet. Hodně to záleží na povahových rysech, které dostaneme do vínku po narození. Mluvíš o sebezničení. Až takhle daleko se dostane opravdu málo jedinců. Většinou jsou to melancholičtí lidé, hodně citoví. Dá se říct že všichni kteří s nimi přijdou do styku o nich kladně hovoří a mají je rádi. Tady hodně záleží na jejich zdravém rozumu, aby pomohli tam, kde je to zapotřebí, ale zároveň aby se nenechali zneužívat. Můžu věřit v lepší svět, můžu pomáhat a mít rád lidi, ale nesmím se nechat ubíjet!!

pro Moniku (Satanka, 08. 03. 2007 21:32)

Děkujem za skvělé písnutí. Přinesla jsi sem trochu humoru. Opicím druhu BONO fandím a myslím že i lidé by měli být veselí, dobře naložení a neagresivní. Díky tobě už víme jak na to.

Pro saty (Dark_Angel, 08. 03. 2007 10:59)

Je hezké co říkáš, ale musím si jen něco vyjasnit...říkáš, že až člověk dostane dost ran tak přestane důvěřovat, to je sice pravda, protože unavuje člověka pomáhat někomu, kdo tě sám zničí, avšak existují tací, kteří se radeji zničí. Například v náboženství, třeba křesťan (pokud je krřesťan) tak pomůže ačkoliv ví, že jej to zase potopí. To nemůžeme vynechat, protože těchto lidí je více. Někdy zase lidé se stanou sebestřední, když dostanou pár ran. Tohle je dost individuální, ale existuje víra v lepší svět, naštěstí. Ta bolest může být velká, avšak oni se snaži vylepšit tyto neshody.

K tématu-pro všechny (Monika, 08. 03. 2007 00:39)

A do třetice všeho dobrého...........o zvířátkách. Není pravda, že jen člověk se miluje bez toho, aby splodil potomka. Opice druhu BONO se věnují sexuálním hrátkám nonstop, aby vybily přebytečný stres. Také jsou ale pořád veselé, dobře naložené a neagresivní . :-D Dobrou noc všem

pravda (Kili, 07. 03. 2007 14:05)

jj plně s tebou souhlasím

pro Kili (Satanka, 06. 03. 2007 20:13)

Zatím tě ovládají city. Něco tě nutí být dobrý, dokázat že jsi lepší jak ten druhý. Nepřemýšlíš nad tím a prostě uděláš to, co v dané chvíli považuješ za správné. Nebude tomu ale pořád. Až dostaneš pár ran právě od těch, kterým jsi pomohl, začneš uvažovat a začne ti fungovat pud sebezáchovy. Začneš uvažovat komu pomoci, nebudeš třeba pomáhat hladovému tygrovi z jámy. Pak také pomoc přijmeš,pokud ji budeš potřebovat a někdo ti ji nabídne. Na tom není nic špatného, tak by to mělo správně fungovat. Musíš se ještě učit a škola života někdy i bolí.

znova (Kili, 06. 03. 2007 18:25)

asi takhle Saty dám ti konkrétní příklad:představ si že se topí někdo s kým se moc nemusím ale stejně mu prostě tu pomocnou ruku natáhnu i když vím že kdybych se topil já že vezme klacek a pomůže mi akorát dolů.Ale kdybych se topil j áa někdo mi natáhl ruku tak jí odmítnu abych ho nstáhl s sebou. asi takhle nějak to mám akorát že pomáhám zatím jen psychicky

Pro Saty (Kili, 04. 03. 2007 17:14)

no asi takhles tím pomáhání mto dělám protože to prostě ve mě je už jsem se narodil s tím že se rozdvám ostatním.To co napsal Dr.Uzel s tím naprostosouhlasím je to velmi výstižné.Btw nedávno mi bylo 18.Neboj budu ho pozdravovat.

pro Kili (Satanka, 04. 03. 2007 01:05)

Vidíš Kili, jsi asi oblíbený, když píšeš, že ti hodně kamarádů chce pomoci a máš hodně kamarádek, to každý říct nemůže. Snažíš se druhým pomáhat,jen nezapomeň, málokdo ti to vrátí, abys nebyl zklamán. Spíš to dělej pro svůj dobrý pocit. Ale ty asi chceš víc než kamarádství. Nevím kolik ti je, ale myslím že ti dvacet ještě není. Tohle je období, kdy člověku přestává vlastní rodina stačit a chce víc, chce lásku. Cítí, že jí má plné srdíčko a chce ji někomu dát.Je to pochopitelné a celkem normální, jen většinou v tuhle dobu není vhodný objekt nablízku a začne se smutnit. Kili, bav se, užívej si, pomáhej přátelům a čekej na chvíli, kdy ti náhoda postaví do cesty ten pravý protějšek, který ti podá ruku a bude tě mít rád takového, jaký jsi. Bandy ti to napsal dobře, má s tím také zkušenost.
Moc se mi líbí jedna věc, myslím že to napsal dr. Uzel.
// Možná, že puberta je jeden z nástrojů, jak příroda pečuje o lidský rod, aby nevyhynul. Protože člověk by asi nikdy dobrovolně neopustil to bezpečí vlastní rodiny, kde je o něj postaráno milujícími rodiči a rodiče by asi těžko přenesli přes srdce, že to rozkošné a bezproblémové dítě najednou odchází. Ale pak přijde spásná puberta a z toho rozkošného dítěte se stane nesnesitelný jedinec, který opovrhuje svými rodiči, jejich hudbou, jejich oblečením, jejich životním stylem, takže nakonec jednou, když praští dveřmi a odejde, rodiče to jakž takž přežijí. A co je zajímavé, že hned venku na toho nesnesitelného jedince čeká jiný
nesnesitelný jedinec, ovšem opačného pohlaví, který také před chvílí někde praštil dveřmi a ti dva nesnesitelní pocítí k sobě tak neuvěřitelnou
náklonnost, že spojí své životy a stanou se z nich ti báječní milující rodiče, od kterých by žádné dítě neodešlo, nebýt puberty. Je to podle mě
velmi rozumné, a co příroda dělá, dobře dělá. //

Tohle je moc krásně a trefně napsané a zřejmě tě to také čeká, jen ještě nepospíchej.
Chtěl ses zeptat na něco z psychologie? Klidně to zkus.
Pozdrav prosím anděla, má nějaké potíže, tak ať je brzy vyřeší.

kontrolní otázka (Kili, 03. 03. 2007 17:41)

btw ještě bych měl dotaz nevyznáte se v psychologii??já jsem totiž teďka zjistil že mě celkem zajímá a tak bych si o to mrád promluvil

pro oba (Kili, 03. 03. 2007 16:59)

jj hovořil jsem otom s hodněma kamarádama a každej s emi snažil pomoct a to tak že hodně ale u mě je ten problém že rád nastavuju jiným pomocnou ruku ale sám jí často odmítám s tím že enchci nikoho zatěžovat a s dívkama si povídám celkem často mám hodně kamarádek.A moc díky za vaše rady jsem vám vděčnej

Smím se zeptat ? (Bandy, 03. 03. 2007 16:12)

Hovořil si o tom už s někým jiným než na této stránce?
Hovořil jsi o tom s dívkou nebo s někým, koho bys mohl mít rád ?
Jestli ne, pak neděláš dobře. Nikdy jsem neměl o svém vzhledu valné mínění. To není skromnost to je fakt. A vymyslel jsem si tezi. "Z tisíce žen, se možná jedné i když ani to není pravděpodobné, možná budu líbit. Ale ty ostatní ukecám."
A s tímto vědomím, i když mám špatné sykavky, jsem vykročil do dospělosti. Nevyhýbal jsem se dívkám. Naopak. Vyhledával jsem je s úmyslem, s nimi hovořit. (Jak je na Tobě zjevně vidět, že chceš s dívkou spát, nechytáš se). A pak se ukázalo. Většinou jsem propadl sítem, ale připraven jsem nezanevřel. A najednou (ne často,) jsem byl já ten, kdo osíval. Přesto jsem nepřestal vyhledávat dívky s úmyslem hovořit s nimi.
čím víc těch hovorů absolvuješ, tím víc poznáváš, o čem ty rozhovory jsou. Tím lépe se v nich orientuješ a přestáváš mít obavu.
Základní rada. Dívka, se kterou mluvíš se stydí za svou nedokonalost stejně, jako Ty za svou.
Hovoř s ní tedy. Buď slušný, buď galantní a nevnucuj se. Jen si povídej. Zkus lichotit(Tady opatrně)a neplač nad nezdarem. Maminka mi radila (omluv její slovník) : "Za jednu posranou, deset opucovaných". Není to pravda. Je to návod k jednání.
Držím Ti palec.

pro Kili (Satanka, 03. 03. 2007 12:46)

Jen si nemysli, na hubu od života dostanou i ti, kteří se tobě zdají jako úspěšní suveréni, jen s tím nejdou na trh jako třeba ty. Oni totiž ani neodvolí, aby okolí o nich pochybovalo. Někteří si dokonce nepřipustí ani pochybnosti sami o sobě a snaží se svoji převahu demonstrovat právě na takových "dobrácích" jako jsi ty. Máš pravdu s tím, že tě ještě párkrát v životě někdo podrazí a nezbyde ti nic jiného, než se s tím smířit. Nevyhne se tomu prakticky nikdo a je to zárověň příklad, kterým se člověk učí. Nic si z toho nic nedělej a buď rád, že tyhle rady od života dostáváš skoro zadarmo, platíš za to jen chvilkama smutku, zklamáním, nebo někdy i slzou, ale to všechno přejde.

Pro Satanku (Kili, 03. 03. 2007 11:07)

jj někdo to považuje za vlastnost dobrou ale na světě je mnohem víc lidí kteří s emnou díky tomu vyjebou a už se mi to stalo hodněkrát určitě ještě hodněkrát stane

pro Kili (Satanka, 03. 03. 2007 10:48)

Kili, je to sice určeno Bandymu, ale já prostě regovat musím. Máš to nějak pomíchaný s těma hodnotama. To co jsi tady o sobě naspal, tě řadí k lidem, kteří jsou "postíženi" kladnými vlastnostmi. Buď za ně rád i když ti mnohdy zkomplikují život. Je to právě ta zvýšená citlivost a vstřícnost, kterou většinou lidé docení až tehdy, kdy budou potřebovat tvoji pomocnou ruku. Vážím si takových lidí jako jsi ty, vážím si i tebe. Věř mi, bude líp.

pro Bandy (Kili, 03. 03. 2007 01:58)

no nevím nevím s nějakou velkou láskou ak krásnej zas nejsem a že bych si osobě myslel bůhvíjaký dobrý věci se říct nedá asi rakhle moje sebevědomí je pořád na bodu nula a jen málokdy s emi malinko zvýší já sám o sobě si myslím jen to nejhroší a nechci tu holku zklamat tím že mám hafo moc špatnejch vlastností(třeba se všema to myslím dobře,neumím se ohradit za svý práva atd.)rád pomáhám lidem kteří to potřebují a nedělá mto proto že by to byla nějaká povinnost ale proto že podle mě je lidskej život dar ale jsou na světě i lidé místo kterých se mohl narodit někdo mnohem lepší(i to si myslím o sobě) zajímám se o psychologii jen aych mohl víc enahlédnout do nitra duše a navíc abych dokázal krotit dar který m idal Bůh a to je vcítění se do někoho jinýho.

Velký omyl (Bandy, 02. 03. 2007 22:17)

Ptám se dost neomaleně. Kolik času si myslíš, že máš na "nějakou" velkou lásku ?
Budeš to měřit na roky, měsíce, týdny ?
Řeknu Ti, jak to je. Ohlédni se, jestli si už nějakou nepromeškal. Aby život stál za to, musíš ho naplnit velkýma láskama. Nebo jednou, která je všechny nahradí. Tady není rozdíl v kvalitě. Tady je rozdíl v ochotě, co Ty lásce chceš dávat. Kdo nedává, v lásce nebere. Jistě chápeš, že nehovořím o penězích.
A že dívka nebo kdokoliv řekne jednu větu, ať je jakákoliv, nic nemění. Ty chceš dávat. Proto odpustíš nebo jen přehlédneš. Věř, že se Ti to vrátí. Já Ti to ze srdce přeji.

Pro Saty i Bandy (Kili, 27. 02. 2007 17:02)

jj přesně tak(btw Bandy nemluvil jsem ožádným kamarádovi ale o sobě a nebyokřikla mě moje holka ale lamarádka která je jako moje vlasní sestra mám j íradši než sebe)a taky vím že na nějakou velkou lásku mám ještě čas

pro Kili (Satanka, 27. 02. 2007 09:56)

Bandy to řekl až moc dobře. Poradila jsem ti tak jak to cítím, on si k tomu pozval rozum. Láska je totiž něco jako lehké onemocnění. Zamilovanému človíčkovi se jaksi mozkové závity spletou, takže funkce je omezená a reakce jsou jiné než v normálním stavu. Nejlepší je léčba šokem, časem a nebo rozmluvou s někým, kdo ten rozum nepostrádá, - momentálně.:-D
Abych řekla co se mně týká, je to onemocnění krásné a tohle všechno, nejistota, pocit vlastní nenahraditelnosti a vyjímečnosti svého protějšku, nakonec i ta depka k tomu patří tak, jako k neštovicím vyrážka. I přes velké citové emoce si řekni Kili, dokud jsem schopný takových citů, vím že žiju a o tom to je. Vím že jsi prima kluk s velkým srdcem, jen si myslím, že máš ještě čas abys v něm uzamknul jednu jedinou lásku. Počkej s tím klíčem. Jsem čarodějnice první kategorie a myslím to dobře. Saty.

Smím-li. (Bandy, 27. 02. 2007 09:12)

Vím, jak mnoho lidí pro lásku zemřelo. Vím, že pro lásku se vraždí a krade, vím ale také, že bez lásky bychom se nenarodili. Zvážím-li pro a proti vychází mi ano. Od mládí bývám zamilovaný. Stává se mi to často, takže už vím, co s tím. Prostě se neohlížet. Jít do toho po hlavě i s vědomím, že si nabiješ. Jestli se neustále bojíš, co kdyby, přicházíš o to nejkrásnější.A bebí zhojí čas nebo nová láska.Zůstanou vždy krásné vzpomínky. Pamatuješ vůni vlasů své první ? A kde je nejhebčí Tvá druhá ? A čím rozsvítiš oči té, kterou máš v náručí ?
Není láska o tom ?

Smím, pro Kili ? (Bandy, 27. 02. 2007 00:53)

Vypadá to velmi jednoduše. Na Tvého kamaráda jeho kocourek zvedl hlas a je tu depča. Co když ta jeho láska zvedla hlas právem. A že ho zvedla jen trochu, tak proto, že je to kultivovaná dáma, která přistihla Tvého přítele při nekalotě a neječela jen proto, že ji to nepřipadlo důstojné. On ví, že chybil a ví, že ona to ví. A tady je depča zcela normální stav. Logická úvaha muže, může vést k tomu, že ta již miluje, už nemiluje jeho nebo, že vznikající lásky nit se někde sukuje a součky nejsou to, co by chtěl...
Tady nevěř příteli. V lásce nejsou pravdy a nepravdy. Tady panuje nesmlouvasvá touha vlastnit a nedat. Ani nepůjčit. Cituji lidovou:"Ta maličká ta je má" nebo spíše rockové I love you, I need you, I want you.
To nejsou naléhavé prosby. To jsou rozkazy. Slyšíš to ?
Jestli chceš vědět, proč tomu tak je, nebojíš se pravdy. Vadí Ti lež, povím Ti víc. Stačí se zeptat.
Saty je moudrá srdcem. Já jsem hloupý zkušeností.
Chceš se dělit ?

Pro Saty (Kili, 26. 02. 2007 20:27)

jj úplně přesně si mě vystihla příjde mi že máš dar od Boha poznat hodně lidí jen podle chování to neumí každej dobře to využívej

pro Kili (Satanka, 24. 02. 2007 00:19)

Co bych si myslela? Že je moc moc zamilovaný a tudíž i to malé zvýšení hlasu, (zvlášť jestli to nebylo nezbytně nutné) jej raní. Zamilovaní lidé si dokáží dát hodně krásného, ale také si dokáží ubližovat a ani si to neuvědomí, protože zamilovaný člověk není jaksi normální. Neděs se, znám to moc dobře. Prostě je jako na houpačce, chvíli se vznáší v nebi a za chvilku roní slzičky a když se pak s odstupem času na to podívá, tak vlastně pro blbost.
Zvýšit hlas není nic, co by muselo vyvolávat depku. Zvyšujeme hlas na ty které milujeme, třeba i na děti, abychom dali na cosi důraz. Budu ráda, když mi pošleš ty pocity, napíšu ti pak svůj názor. Přeju ti hezký víkend. Saty.

Už zas (Kili, 23. 02. 2007 23:18)

ahojky rád bych se zeptal co by sis ymslela o člověku na kterýho kamarádka na který mu moc záleží jendou zvýší hlas a on z toho dostane celkem slušnou depču??díky za odpověď btw kdybys chtěla texty ve kterých popisuju svoje pocity tak si o ně písni

Pro Saty (Kili, 20. 02. 2007 18:32)

jo je pravda že tě ještě pořádně neznám přiznává mto na plný čáře ale neznám hodně lidí a je spousta věcí který neznám ale příjde mi to tak zdeněk je rozhodně moudřejší a klidnější než já ještě že ho mám většinou zachraňuje vyhrocený situace ale Ty mi taky přijdeš celkem moudrá podle toho co jsem od tebe četl

pro Satanku (Kili, 17. 02. 2007 23:38)

ahojky já jsem taky aby byl dodržován pořád ale jen těmi zamilovanými a myslíš že bych mohl mít jedno otázku na tělo o všem týká se mě??džtak dark_angel zná moji mailovou schránku a rád ti jí dá

pro Kili (Satanka, 17. 02. 2007 21:39)

Ahojky, děkujem za přání. Valentýnek je hezký den, a jsem pro, aby se dodržoval 365 dní v roce.:-D

pozdě ale přece (Kili, 17. 02. 2007 18:23)

zpožděně ale přece jen přeju všem šťatsnýho valentýna(nemohl jsem napsat dřív byl jsem mimo republiku)

pro anděla (Satanka, 14. 02. 2007 23:41)

Moc krásně jsi to napsal. Kdyby všichni lidé měli takové myšlenky jako ty, bylo by na světě líp. Máš před sebou ještě dlouhou štreku životem, nenech si je cestou vzít. Přeji krásné dny, nejen na Valentýnka. Saty.

Sv. Valentýn (Dark_Angel, 14. 02. 2007 15:35)

Dnes je svatého valentýna, čas pro všechny zamilované. Chci všem co čtou mé příspěvky, říct, že až někdy budou mluvit o lásce, ať neplýtvají práznými řečmi a říkají jen to co říct chtějí. Vždyť láska je to co vše začalo, ať již v Bibli, nebo kdekoliv jinde. Tisíce dětí, které jsou stvořeni v lásce (i kdyby ne, tak láska k matce je častokrát větší než zlo světa) dávají pokračování lidskému rodu. Umělci z lásky k umění tvoří umělecká díla a jiné tvorby. Jakýkoliv řemeslník, jenž svou práci miluje ji dělá dobře. Láska a cit je základ, bez ní bychom ničeho nedokázali, vyzívám vás važte si tohoto daru a nemrhejte slovy "Miluji tě", aniž by jste to mysleli vážně. Mějte se rádi, odložte alespoň na pár dní vaše bolesti, či stres a věnujte se svým protějškům. Oni jsou naše světlo, tak k nim tak přistujte. (to platí pro obě strany!)
Přeji všem krásného Valentýna, i těm, kdo nikoho nemají!!!!
Mějte se rádi!

Kiliho (Dark_Angel, 10. 02. 2007 12:58)

Nazdarek, koukám, že jses rozkodl taky vyjádřit...díky. Bůh je s tebou, pokud v něj věříš tak ti pomůže. Je to naděje, a ta je potřeba :-)

Pro Kili (Satanka, 10. 02. 2007 10:26)

Sorrýý Kili alias Tomáši, ani nevím proč mě napadlo že jsi holka. Dark_Angel je skvělej kluk a jestli jsi jeho kamarád, tak musíš být jako on. Je to tak jak říkáš, tvůj Bůh má být s tebou všude. Měj se Tome.

pro satanku (Kili, 09. 02. 2007 23:39)

za prvý jsem ten Kili jinak se jmenuju Tomáš jsem snad dobrej kamarád Dark_Angela minimálně on pro mě je a můj Bůh je se mnou všude a vím že chrání i Ty které mám já rád

pro KIli (Satanka, 09. 02. 2007 21:47)

Pokud máš svého Boha v srdci, najdeš jej všude a pod širým nebem jsi mu asi nejblíž. Ty to víš sama, cítíš to a proto jsi to napsala. Tak je to správné.

pro všechny (Kili, 09. 02. 2007 20:51)

Já osobně věřím v Boha ale nechodím do kostela protože mě osobně s elíp s Bohem promlouvá pokud jsem někde ke mám klid a někde pod širým nebem

Matoušovi (Dark_Angel, 07. 02. 2007 17:00)

Taky si myslím, že kostel je jen chrám pro ty, kteří nedokáží mluvit se svým bohem, a tak se tázají jiných jak ten bůh vypadá. Přeci i v bibli jest napsáno, že bůh je všude, proč potřebujeme chrám, abychom se jej mohli dovolávat? Krása tkví ve všem co je, jak v živém, tak v mrtvém. Proč si myslíš, že je jen tvoje pravda zprávná? Nedal nám bůh zvířata na opatrování? Ty teď odporuješ sám sobě. Nezapomeň na velebnost všeho živého na planetě.

Matoušovi (Satanka, 07. 02. 2007 00:47)

Každý vidíme a vnímáme krásu jinak a každý vidí svého Boha taky jinak. Někdo tak jak ho to naučili, jiný tak jak to cítí.

Odpověď (Matouš, 06. 02. 2007 14:21)

Už zase nic nechápeš.Jak můžeš nazvat Dům Boží kulturní památkou.Jak můžeš nevidět tu krásu a čistotu která z něho vyzařuje. Není nic důstojnějšího než kněz na kazatelně, kázající Slova Boží. Není nic čistějšího a ušlechtilejšího než jeptiška, nevěsta Kristova. Není nic velebnějšího hež zvuk varhan a spěv věřících.
Proč se ale vůbec namáhám, je to jako bych házel perly sviním.

Matoušovi (Satanka, 06. 02. 2007 10:22)

Neodpovíš, jen kritizuješ. Do kostela chodím, ale jen se podívat na kulturní památku, jinak tam blízkost Boha vůbec necítím. Mnohé chrámy jsou vyjímečných staveb, výzdoby, zlacených svícnů a soch. Potrpí si Bůh na okázalost? Mým kostelem je čisté nebe.

Odpověď (Matouš, 06. 02. 2007 08:10)

Tvůj příměr je směšný. Dokazuje jen to, že nechápeš vůbec nic. Čti písmo, choď do kostela, pravidelně se modli a možná jednou pochopíš.

Matoušovi (Satanka, 06. 02. 2007 01:15)

Cituji tvoje slova:"Pokud mě bude chtít někdo okrást, nebudu mu v tom bránit.Je to vůle boží a o té mi nepřísluší pochybovat"
Jestli je všechno vůle Boží, pak chce abych pochybovala a našla svojí cestu, ty o tom pochybuješ?

Odpověď (Matouš, 05. 02. 2007 15:36)

Stavíš satana na roveň Bohu a to je rouhání.Přečetl jsem všechnu tu špínu co šíříš.Je mi z vás všech špatně. Ty sama jsi povrchní a prázdná, neumíš nic než kritizovat a špinit. Znala jsi snad mé rodiče? Znáš snad mě? Podívej se do zrcadla, ať víš jak člověk vypadat nemá.

Matoušovi (Satanka, 05. 02. 2007 14:02)

Nikdo se tu Satanovi neklaní, asi si to pleteš s jiným webem. Potvrzuješ tu, že Bůh odsuzuje sex, teda i manželský. Tím pádm zhřešili i tvoji rodiče. Tvoje srdce je vyprahlé, nemá v sobě žádnou lásku, jen sobeckou, jen sám k sobě a jsi plný strachu, aby ses zalíbil svému Bohu. Doufám že nemáš děti. Mluvila jsem s hodně věřícími a nakonec jsme v hodně případech našli společnou řeč a rozešli se jako přátelé.

Odpověď (Matouš, 05. 02. 2007 13:13)

Snažíte se působit moudře ale vaše slova jsou prázdná a vy to dobře víte.
Nejsem ani svatý a nemám v sobě ani Boha ani satana.Pokud mě bude chtít někdo okrást, nebudu mu v tom bránit.Je to vůle boží a o té mi nepřísluší pochybovat. Svět je takový jaký si ho lidé udělali.To je jen a jen zásluha satana. Bůh to nechal na nás a takhle to dopadlo.Je třeba se vrátit k Evangeliu a začít žít podle něj.

Je jen jedna pravá láska (Dark_Angel, 05. 02. 2007 12:12)

To co říkáš je jen poloviční pravda, satan je stejná alternativa jako bůh. Jen ty sám řekni, jseš svatý? Udělal jsi někdy něco hříšného? neříkej že nikdy...Každý jednou zhřešíme to znamená, že každý máme svého satana i boha v sobě. Pokud myslíš jednostraně, pohltí tě to a jednou si moc ublížíš. Možná tě bůh ochraňuje na tvých cestách životem, však jak jej budeš vysvětlovat člověku, jenž tě chce okrást? Bránit se přeci základní instinkt, proč by nám bůh dával takovou schopnost, kdybychom jej neměli používat. Neříkám abys jej zabil, nebo mu ublížil, ale bránit se je zprávné a jen zprávný člověk mu dokáže odpustit. Je v tom nejen schopnost odpustit, ale i schopnost poučit...bránit se.
Pokud vydíš, že sex je hříšná věc, tak jak by jsme se měli rozvíjet? Nikdy jsem netvrdil, že sex je špatný, pokud je z lásky a ne jen z požitku (takový ani není zas tak příjemný). Neříkej, že jsi se někdy na dívku podíval jinak než jako na kamaráda nepodíval. Některé věci jsou přirozené, nemusíš se bát. Nesmíš zapomenout na své zásady. Je krásné mít víru, ale nezapomínej na realitu, svět nikdy nebude jen dobro a pokud se někdy nepodíváš špatně ublíží ti.
Moc bych ti přál, aby tvé přesvědčení vydrželo, avšak není vše jen dobré, nebo jen zlé.

Je jen jedna pravá láska, (Matouš, 05. 02. 2007 11:35)

a to je láska k Bohu, našemu pánu. Vše ostatní je jen chtíč a hřích. Jenom láskou k našemu pánu můžeme dojít spasení.Vy vůbec nevíte co toto slovo znamená. Čtěte životopisy Svatých, modlete se a kajte se.
Přestańte se klanět satanovy, té slizké bestii z temnot která zastřela vaši mysl. Nejste už myslící bytosti. Jste jen bezduché loutky které jen slepě a bezmyšlenkovitě šíří učení satanovo.Budu se za vás modlit.Obávám se ale, že vaše myšlenky a slova neujdou spravedlivému trestu.

pro Dark-Angel (Satanka, 27. 01. 2007 09:31)

Temný anděli, tvoje písmenka jsou čistá a upřímná a čtou se krásně, ať píšeš o přírodě, tajemnu a nebo lásce. Myslím že nejen já, ale i ostatní si rádi přečtou tvoje myšlenky. Tvoje nastíněné dveře se otevřely na tu nejhezčí cestu. Já ti za to děkuji. Saty.

pro Dark-Angel (Satanka, 26. 01. 2007 13:26)

Umíš psát krásně o přírodě i tajemnu, myslela jsem že rozšíříš tu tézi v tomto směru, ale ty jsi sem hupsnul rovnou s tou láskou a erotikou. Dobře, já to beru. Snít je krásný dar. Jestli je to, co jsi napsal tvým snem, přeji ti aby se ti splnil. Jestli jsi to zažil, nebo zažíváš, splnil se ti sen a to může říci málokdo. Popisuješ vztah dvou lidí, kteří se velice milují a k tomu není co dodat, jen snad v duchu si přát, aby to co nejdéle takhle vydrželo. Na konci si malinko odporuješ. Píšeš: "Sex nemusí být jen o tzv. "Vniknutí", může být víc o lásce."
Vždyť všechno to co jsi popsal je předehra ke vniknutí, ke spojení a bývá skoro nezbytná, aby oba prožili plnohodnotný sex. Jinak s tebou souhlasím, že před, při i po sexu by měla být plně dána najevo láska k tomu druhému.
Ke konci se mě ptáš, jak bych pokračovala. Tak kdybych to byla já, tak bych okamžitě šla pod sprchu a dál by se vidělo, ale luxovat bych asi nešla, to vím.

Láska a Erotika (Dark_Angel, 25. 01. 2007 11:21)

Chtělas abych svou tézy rozšířil tady na vedu...Někdy do toho zamotám i tu sprchu ;-)

Tohle je má představa, každý má své sny nestyďte se za ně! Nezapomínejte na ně! Ale nezapomeňte se občas vrátit na zem...

Představ si, že máš někoho tak hrozně ráda a on tě miluje stejnou silou, jako ty jeho. Po velmi náročném a horkém dni se vracíš domů, vyčerpaná. Otevřeš dveře a zahlédneš jej. Zpozoroval tvé naprosté znavení a pomáhá ti se vysvléknout ze zapařených šatů, které jsi měla celý den na sobě a přitom se ptá jaký byl den. Pak tě obejme, začne tě hladit a lehkými, něžnými polibky ti říká, jak tě má rád. Políbíš jej se slovi, že jsi unavená, ale on nedbytně odpoví polibkem. Zvedne tě ze země a přenese do ložnice. Jemnými krouživými pohyby rukou po tvém krku klesá níže, ale ňaděr se nedotýká. Přechází na ramena a volnými, avšak horkými polibky ti zasypává tělo. Dotkne se tě až pod ňadry a zespodu ti je lehce masíruje, stále se jich nedotýká. Místo toho klesá na bříško, a krouží kolem tvého pupíku. Stále něžně masíruje až k podbřišku. Nesjede až dolů a přejde na vnitřní stranu stehen. Zašeptá "Miluji tě má lásko". Nezmůžeš se na slovo a nadále si vychutnáváš jeho dotyky. Nezapomíná na žádné místo, jen se vyhýbá přímému dotyku tvých ňader a (jak nejlépe říct pochvy???). Znovu se vrátí ke tvým ústům, ale tentokrát se nebráníš. Obejme tě a ty cítíš v jeho objetí, jak moc tě miluje. Do ucha ti šeptá láskyplná slova a nadále se tě dotýká a zároveň tě hladí...Tak co jak bys pokračovala??? Dokázalas by nadále být unavená??? Sex nemusí být jen o tzv. "Vniknutí", může být víc o lásce. Předehra se tak počítá, navíc pro mne je velice důležitá. Není hřích, když přeci dáme takový dar.

Bohoušovi (Satanka, 13. 01. 2007 14:04)

Bohoušovi.
(Satanka, 13. 01. 2007 14:01)Zvířata se většinou spojují za účelem rozmnožení svého druhu. Člověk spojuje sexualitu za tímto účelem většinou jen 2x až 3x za život, podle toho kolik chce mít dětí a jinak sex provozuje pro radost, příjemné uvolnění a krásný pocit z blízkosti člověka po kterém touží.( záměrně nepíšu miluje) Je zvláštní, že právě tato radost a s ní spojené příjemné pocity jak pro tělo, tak i pro duši je stále něco jako tabu. Co se týká manželství a pocitu vlastnit toho druhého. Tohle je dost ožehavá věc. I když si vezmem, že člověk není od přírody monogamní tvor, společnost a zákony jej z něj udělaly. Ono je to zase na druhou stranu k něčemu dobré, protože otec je povinen se o své potomky i manželku postarat. A právě tady v rodině vznikají ty majetnické sklony. Je to obava, aby žena nepřišla o živitele a otce svých dětí, muž zase o rodinnou pohodu a o matku svých dětí. Erotika ze vztahu pomalu vyšumí a lidé, i když se mají pořád rádi a nechtějí se od sebe odloučit, žijí spolu už jen ve starostech o děti, o jejich zdraví, i zdraví vlastní. Takhle asi končí většina dlouholetých manželství, v klidu a v šedi. Někdo najde odvahu a potají si své sny uskuteční, jiný se k tomu neodhodlá a tak prosní celý život a pak se cítí o něco ochuzen. Málokdy se stane, že se najde a vezme tolerantní dvojice.

Satance (Bohouš, 12. 01. 2007 21:46)

Myslím že sexualita se prostě bere moc osobně.Ty zábrany tady pořád ještě jsou, a nejsou malé.Taky je tady ta tendence toho druhého vlastnit, nepochopení, že to co stačí mě, nestačí tomu druhému a když už to jednou pochopíme málo z nás to dokáže tolerovat. Je to prostě složité.Kolikrát mě fakt připadá že to mají ty zvířata jednodušší.

sexualita (Satanka, 11. 01. 2007 19:45)

Tak v tomhle co jsi napsal, je hodně pravdy. Připomělo mi to jednu krásnou větičku: Žena, kterou milujeme, jen zřídka uspokojí naše potřeby
a proto ji podvádíme se ženou, kterou máme rádi, ale nemilujeme ji."
A tohle platí jak pro muže, tak pro ženy, jen je v tom zádrhel.Většinou náš protějšek pro tuhle pravdu nemá jaksi pochopení.
A tebou zmiňované erotické představy jsou kořením večerů a hezkého usínání, snem, že se je jednou podaří uskutečnit. Myslím že erotické představy má každý člověk i ten, který sexualitu jako takovou zavrhuje a světu se předvádí jako puritán. Možná by sílou těch představ strčil i toho největšího inteligenta do kapsy, ale to už je otázka vlastního svědomí.

sexualita. (Bohouš, 10. 01. 2007 23:22)

Lidská sexualita je opravdu zajímavý fenomén.Nedávno hárala moje fena takže se mě tak nějak pripomělo rozmnožování v říši zvířecí. Zvíře dostane nějaký podnět a už to jede. U nás lidí už to tak jednoduché není.Myslím si že čím je člověk inteligentnější, tím větší problémy může v sexu mít. Jeho představy mohou být tak zvláštní že ho normální sex jen těžko uspokojí.Nemusí se při tom jednat o žádné perverznosti. Spojení láska a sex neplatí také vždy. Můžeme mít někoho rádi ale sexuálně nás může přitahovat někdo úplně jiný.Je dobře že sex přestává být tabu,a že se o něm začíná otevřeně mluvit.Je to základní lidská potřeba a její neplnění vede k problémům. Myslím si ale že se vývoj ubírá správným směrem.

duchovní rozměr sexuality (Medy, 04. 01. 2007 13:43)

Sexualita je božský dar daný člověku proto, aby rád vstupoval do inkarnace. Jsou zde však duchovní síly, které existenci hmotného lidského těla odmítají a inkarnace se snaží zastavit. Tyto síly se samozřejmě snaží sexualitu jakýmikoli prostředky zastavit. Prohlásily ji za hříšnou a připouštějí pouze sex jako nástroj plození dětí. Snaží se sexualitu zlikvidovat i jejím spojením s násilím, realizaci extrémních forem, veřejné sexuální orgie s následným překmitem do sociální prudérnosti a krutého trestání sexuálních projevů. Pokud se o sexualitě veřejně nemluví, lze to uvítat. Výchova k sexu patří do kompetence rodiny a její kultovní tradice. Sex patří do soukromí a jeho úkolem je zklidnění, sblížení, prožití rozkoše a také mívá kultovní obsah. Musí přinášet potěšení všem zúčastněným a na jejich počtu vůbec nezáleží.

Bohoušovi (Satanka, 16. 12. 2006 11:15)

Nikdy a nad nikým nelámu hůl a ve tvém případě ani náhodou. Pokud o sobě napíšeš, že jsi celkem optimisticky založenej, tak jsi v pohodě. Občasné chmury který tě napadají, má asi každej a nezáleží na tom, kolik mu je. V každém období života se můžem pokusit hledat, najít a prožít něco krásného.
Dost ti to pálí, takže u tebe - No problem.

Nelámej nade mnou hůl. (Bohouš, 15. 12. 2006 22:04)

Když jsem byl mladý, viděl jsem to úplně stejně jako ty. Pro udržení vstahu jsem byl schopen udělat mnohé.Dá se říci že jsem byl skoro i úspěšný, nechybělo mnoho a oslavil jsem stříbrnou svadbu.Pak jsem se jednou po ránu, myslím že to byl čtvrtek, nad svým životem trochu víc zamyslel a zjistil, že se mi vlastně ani trochu nelíbí. Nebyla v tom žádná nevěra nebo hádky, prostě jenom rutina a šeď.Když člověk skoro v padesáti zjistí že už to bude jen a jen horší, je lepší se sebrat a začít něco jiného. Upřímně řečeno, nic moc od života neočekávám. Má to ale jednu velkou výhodu, pokud se životu ještě někdy podaří mě překvapit, nemůže to být jinak než příjemně.

Pro Bohouše (Satanka, 14. 12. 2006 19:11)

Vzdor tomu, že se na některé věci dívám pesimisticky, (je to tím, že tento pohled vyžadují) jsem optimista stejně jako ty. Podle psaní mne odhaduješ na hodně mladou, ale pubertu už mám za sebou a nějakou tu zkušenost taky. Lásku, rozchod, další lásku. Člověk potřebuje mít někoho rád a potřebuje vědět že ho má někdo rád. Hodně záleží na jedinci. Někdo projde zklamáním a pak se na každý svůj další vztah dívá s nedůvěrou a nebo zatrpkne natolik, že odsuzuje lásku samotnou. Takhle by to nikdy nemělo končit. Láska je jako slunce, přináší světlo a teplo do srdcí, rozchod je stín. Nikdo by neměl zůstávat ve stínu, ale měl by si zase najít místo na slunci, nový vztah, nové přátelství, novou lásku. Není nic horšího, než to vzdát a nebo se bát jít do dalšího seznámení. Samotou pak trpí srdíčko, duše, zkrátka celej člověk. Jak se říká, jsou lepší smutné vzpomínky, než žádné. Já tobě přeji hezký večer. Kdybych tu měla smailíka, poslala bych ti jednoho s úsměvem. Saty.

Epitav je silné slovo. (Bohouš, 13. 12. 2006 20:42)

Jsem v jádru optimista, ale i kdyby to tak bylo, pořád tu jsou ještě vyjímky, potvrzující pravidlo. Podle toho co píšeš se dá soudit že jsi ještě plná mladického optimismu.Před chvílí jsem dokonce přistihl sám sebe že ti závidím.Přeji ti upřímně ať se ti splní po čem tak toužíš.

Láska nebo zamilovanost. (Satanka, 12. 12. 2006 19:50)

Přistupuji na kombinaci / láska+erotika=zamilovanost./a budu dál používat tento výraz.
Vím že tento cit dokáže přimět seriozní lidi k takovým životním kotrmelcům, které by jinak neudělali. Ano, je to euforie a jako taková časem slábne, ale i tak by měl být člověk za ty krásné chvíle vznášení v oblacích vděčný. Když pak erotický náboj vyšumí a pozbude prvotní intenzity, přeměňuje se v trvalý vztah dvou lidí, kteří jsou k sobě vázáni vzpomínkami, citem a tou zmiňovanou láskou srdcí. /Záměrně tu nemluvím o nevěře. To je úplně jiná kapitola lidských vztahů./ Dotkl jsi se situace, kdy jeden z partnerů zůstane na vozíčku. Je to tvrdá životní zkouška a v ranném stadiu vztahu ji málokdo ustojí. Vím, je to kruté, ale tak to je a pokud ti dva spolu překonají překážky, kterými je osud tvrdě zkouší a zůstanou spolu, skláním se před nimi. Jen s tou poslední větou plně nesouhlasím. Kdyby to mělo platit, byl by to epitaf lidských vztahů.

Láska nebo zamilovanost? (Bohouš, 12. 12. 2006 08:10)

Připadá mě, že píšeš spíše o zamilovanosti než o lásce. Tam to probíhá jak píšeš.Prožíváš euforické období za které časem zaplatíš stavem opačným. Další problém vidím v tom že zamilovaný bývá většinou jenom jeden z aktérů. Žena má také daleko větší sklon spojovat lásku a sex. U mužů to bývá jiné.Muž potřebuje k sexu stimulaci a na zamilovaném andělu nic až tak erotického není. Šance že se do sebe vzájemně zamilují dva lidé také není velká. Jeden se většinou jen veze.Zamilovaný člověk to ovšem má tendenci vidět jinak.Zamilovanost je chemická reakce která má zřejmě za ukol vytvořit určité genové kombinace(zní to děsně).Pravdu máš ale v tom že zamilovanost je mimořádný zážitek.
Píšeš že láska bez sexu by bylo kamarádství.Představ si že muž kterého tak bezmezně miluješ skončí ochrnutý na vozíku. Co uděláš? Opustíš ho? Píšeš také že musíme udělat vše, abychom milovaného člověka nestratili.Pokud tě tvůj partner také miluje proč by tě opouštěl? No a pokud tě nemiluje, tak o co bojuješ? V lidských vztazích platí jedna poučka.O co lépe se chováš ty k jiným, o to hůře se chovají oni k tobě, a naopak.Pokud si teď říkáš že je to děsné, plně s tebou souhlasím.

Hezky se to čte. (Satanka, 12. 12. 2006 02:12)

Ahojky Bohouši, máš možná v něčem pravdu. Láska spojená se zamilovaností je v mnoha případech příčinou rozchodu dvou lidí, ale to přece k lásce patří. Patří k ní štěstí a pocit že nám patří celý svět, stejně jako zármutek a slzy. A proč? Protože je to velice silný cit. Každý to ve svém životě zažil počínaje prvními láskami, každý hledal, prošel několika zklamáními, než našel toho pravého, nebo pravou. A sex ? Dokážeš si zamilovaný pár, manžele kteří žijím spolu, bez sexu představit? Nebyla by to láska, byl by to kamarádský vztah. Proto jsou tu ty slzy, aby si člověk uvědomil, že láska je dar a že musíme pro to udělat všechno, abychom neztratili milovaného člověka.

Hezky se to čte. (Bohouš, 11. 12. 2006 15:30)

Hezky se to čte na to, aby to byla pravda.Možná tě omlouvá tvé mládí, nevím. Láska a zamilovanost jsou odlišné věci.Skutečná láska vzniká pomalu a ne každý je jí schopen. Nemá také nic společného se sexem, i když se s ním samozřejmě nevylučuje.Zamilovanost je potom spolehlivím hrobníkem mnoha vztahů.

Tohle není láska (Satanka, 08. 12. 2006 23:58)

Zdravím tě Martine. Chtěla bych se tě zeptat, proč každý věřící mluví o lásce muže a ženy jako o něčem nečistém, co zaviňuje: "rozpadlé rodiny, nevěra, úlety, děti bez rodičů, slzy..."
Nezaviní tyhle konce stejnou, ne-li větší měrou alkohol, drogy, gamblerství, existenční problémy?
Nebo naopak, ty neznáš manžele kteří spolu žijí a milují se až do konce svého života? Já ano.
Martine, mluvím tu o lásce a erotice. Lásce kterou máš na mysli, padlo tu někde slovo - všeobjímající -by musela být věnována zvláštní stránka. Je to jiná láska, druh silného citu k druhým lidem. Pokud někoho nezasáhne láska milenecká a chová se vůči ní despoticky, sotva v sobě dokáže probudit lásku k ostatním lidem. Srdce má člověk proto, aby milovalo ve všech fázích, kterých je schopno.
Píšeš - sex je dar - a já s tebou souhlasím, ať už nám ho darovala příroda, nebo podle tebe Bůh a darů bysme si měli vážit a užívat si je.
Hezké dny ti přeji.

Tohle není láska (Martin, 07. 12. 2006 15:51)

Láska vytrvá, sexuální přitažlivost nikoli. Ty píšeš o lásce, ale vyskloňuješ při tom ve všech pádech slovo sex. To, o čem mluvíš, je zamilovanost- opravdová a hluboká láska vyžaduje stálost, věrnost a také oběti. Máš rodinu, děti? Prožila jsi manželskou krizi? Touhu udržet pouto, které není založené jen na sexuální touze (která jak říkáš je všeho motorem?).
Důsledkem extatické lásky, jakou tu popisuješ jsou rozpadlé rodiny, nevěra, úlety, děti bez rodičů, slzy...
Takové jsou plody lásky? Ne.
Ani není možno povyšovat lásku muže a ženy, ačkoli má zcela jistě velmi zvláštní postavení a poslání.
Ano sex je dar - jistě ano. Ale patří do manželství- to je jedinečný posvěcený svazek před Bohem.
Bůh ani křesťanská církev soulož neodsoudila k prvotnímu hříchu, jak říkáš. Je to nevěra a lnutí k tělesnému a hmotnému a zanedbávání duchovního a nebeského.
Kdo chceš slyšet, slyš.
Bůh ať vám žehná a otvírá srdce a oči

Tohle není láska (Martin, 07. 12. 2006 15:51)

Láska vytrvá, sexuální přitažlivost nikoli. Ty píšeš o lásce, ale vyskloňuješ při tom ve všech pádech slovo sex. To, o čem mluvíš, je zamilovanost- opravdová a hluboká láska vyžaduje stálost, věrnost a také oběti. Máš rodinu, děti? Prožila jsi manželskou krizi? Touhu udržet pouto, které není založené jen na sexuální touze (která jak říkáš je všeho motorem?).
Důsledkem extatické lásky, jakou tu popisuješ jsou rozpadlé rodiny, nevěra, úlety, děti bez rodičů, slzy...
Takové jsou plody lásky? Ne.
Ani není možno povyšovat lásku muže a ženy, ačkoli má zcela jistě velmi zvláštní postavení a poslání.
Ano sex je dar - jistě ano. Ale patří do manželství- to je jedinečný posvěcený svazek před Bohem.
Bůh ani křesťanská církev soulož neodsoudila k prvotnímu hříchu, jak říkáš. Je to nevěra a lnutí k tělesnému a hmotnému a zanedbávání duchovního a nebeského.
Kdo chceš slyšet, slyš.
Bůh ať vám žehná a otvírá srdce a oči

Naprosto dokonalý (Zdenda Vránů, 07. 11. 2006 20:32)

Skoro každý den slyším tuhle pisničku od Sarah v radiu ale nikdy jsem jí nerozuměl s překladem dostala uplně jiný smysl, po nudném bloudění internetem byl tohle opravdu zážitek. děkuji

vzkaz (mythos, 22. 08. 2006 14:21)

Náhodou jsem se dostal na tyto stránky, je to tím, že mě zajímá tajemno a věci s tím související. Chci ti říci, že jsou moc zajímavě zpracovaný. Nejvíce mě však zaujal tento tvůj článek o lásce. Přečetl jsem si ho se zaujetím a vážně se mi líbí jak je to napsaný. U některých věcí jsem se musel zamyslet a shledal, že to tak opravdu je. Díky za toto působivé dílo.

Láska (karlosmafia, 23. 07. 2006 09:51)

přečetl jsem si Tvůj článek o lásce a erotice, chvíli se zamyslel co jsi psala a v duchu si říkám, ano bez lásky není šťastný život!
Jsem šťastný,že takovou lásku mám, kterou miluju z celého srdce a je pro mně vším krásným na světě.Bez ní si už život ani neumím představit.Je to krásná žena srdcem i duší