Jdi na obsah Jdi na menu
 


aha, díky :-) (Jana F., 08. 11. 2007 18:10)
Děkuji za vysvětlení, Saty, tak církev nemusím :-). Ta ať dělá co umí :-).
Jsem ráda, že s tím dalším souhlasíš.

pro Janu (Saty, 08. 11. 2007 14:13)

Jani, největší autorita velmoci,-- církev. Jinak co píšeš dál, souhlas.

Roni i ostatní (Jana F., 08. 11. 2007 13:17)

Píšeš "byla by podkopaná největší autorita". Já se moc omlouvám, snažím se to všechno číst, ale nějak se nechytám. Tím myslíš, že by byla podkopaná autorita Ježíše, kdyby se přišlo na to, že měl s Maří děti? V mých očích by tím jen získal :-)). To mu chybělo k dokonalosti, co je to za chlapa, když odolává ženám :-)).

pro Rony (Hemenex, 08. 11. 2007 12:16)

Jen pro vysvětlení:
Petr uvedl, že si myslel, že je mezi inteligentními lidmi ale že mě se to tedy netýká :-) Takže o inteligenci padla řeč.
Také uvedl, že neexistence hrobu Máří zavání spiknutím. Takže i o spiknutí byla řeč ...
Jen připomenu, že (ale nepovažuj to za útok na svou osobu!), že pomocí DNA lze určit, že dvě věci patří stejné osobě (např. sperma ze znásilněné a slina podezřelého) ale NEDÁ se s určitostí určit ani přímá pokrevní příbuznost (vždycky lze určit jen, že JE to možné a nebo NENÍ to možné - nebo-li pravděpodobnost ale nikdy 100% jistota) natožpak už vůbec né třeba za 70 a více generací! Takže nalezení jakéhokoliv hrobu kohokoliv opravdu nic ale vůbec nic nezpochybnitelně nezmění.
A cestování těhotné Máří přes polovinu tehdy známého světa, kdy se většinou šlo pěšky a ona přes břicho neviděla na zem nebo se jelo vozem (což je ještě pomalejší) nebo lodí ale jen kolem pobřeží a na noc se kotvilo na břehu, tak aby to stihla ještě do porodu .... no, to smekám, odhaduji to na v té době za rekord :-)

... (radek (dragon), 08. 11. 2007 11:57)

A co když je Bůh jak ženským tak i mužským principem dohromady?A nejen tím,třeba i láskou,tajemstvím..prostě vším?

pro Roni (Saty, 08. 11. 2007 11:51)

Roníííííí, tys mě překvapila, bereš mi myšlenky. Přesně takhle to beru!!!!!!!!! Úžasně jsi to napsala.;-)))))))))

all (Roni, 08. 11. 2007 11:30)

nebyla by legrace, že co světudal Kristus by bylo ny popud Maří? a co když bůh je žena? Nejsem věřící. Myslím že v přírodě je to vyrovnané. Takže pokuď si jeden myslí, že v přírodě jsou síly vedeny božstvem...tak je to vyrovnané.
Ale je to jen má spekulace a názor. Má představa. Holt mám bujnou fantazii....

Hemenexovi (Roni, 08. 11. 2007 11:26)

Nejsem prudce inteligentní, ale zajíma mě historie. Nedávno prý byl přeložený spis co byl udajně objeven objeven v Vatikánu. Bylo to objeveno? Nebo nám jen tak něco vypustili do světa aby se zas spekulovalo? Cose objeví s Vatikanu je jen jejich manipulace. Věřím tomu, že kdyby tam vpustili ty světové mozky s celeho světa....to by bylo " točo " .:DDDDDD

Hemi (Roni, 08. 11. 2007 11:23)

o inteligenci nepadla řeč.....o spiknutí taky ne. Já jen chtěla říct....dovedete si představit, že by se objevili ty hroby, že by se dalo určit DNA, že by se potvrdili spekulace...že by byla podkopanaá autorita největší velmoci....
Ano nedá se čerpat jen z jednoho zdroje ale kde jsou ty ostatní? Jak víš že jsou či nejsou pravdivé. Kde je chceš hledat? A co když se najdou i jiné zdroje, keteré se prokážou, že jsou praktický to samé co už víme jen z jineho uhlu? Najdeš ty zdroje? POvíš mi je? Vydáš knihu? POtvrdíš pravdivost? Co stím uděláš? já bych řekla, že nic. Pokuď nás někdo s Vatikánu nepustí do jejich trezoru hisórických spisů, nic se nedozvíme. A i kdyby bychom se tam dostaly....přeložíme to správně? ? ?

pro Petra (Saty, 08. 11. 2007 09:20)

Neber prosím kritiku na to co říkáš, jako kritiku na sebe. Střetu názorů se nikdy v diskuzi lidí, z nichž má každý jiný pohled na věc nevyhneš. Když mám názor za kterým si stojím, biju se jako lev, ale stane se, že nakonec musím připustit, že oponent měl také pravdu. Když se to stane, uznám to a o tom to je. V tvém případě není jisté, že Hemenex má pravdu, pouze to tak vidí a řekl to svým způsobem, který se někomu může jevit jako až moc sebejistý. Hemenex neútočil na tebe, nebylo jeho úmyslem vyštvat tě z diskuze, to vůbec ne. Takže klídek a jede se dál.

pro Roni (Hemenex, 08. 11. 2007 00:46)

Je zajímavé, že mě řeknou, že se se mnou nedá komunikovat, protože jsem málo inteligentní ale přesto jsem to já, kdo je upozorněn, že se tady jedná o diskuzi a né o válku.
A čím to tedy utočím? Tím, že se zeptám jestli se zrod královského rodu Merovejců datuje přesně do roku 33 našeho letopočtu? Tím, že uvádím, že 100% jistota určení pokrevní linie dle DNA po 70 generacích je utopie? Nebo že čerpání dat pouze z jednoho jediného zdroje je velmi riskantní a může vést k chybným závěrům? Tak čím to tedy vlastně útočím?
Já bych osobně také rád věděl, kde jsou tyto osobnosti pochované ale i když to asi nikdo na světě dnes neví, neuvědomuji si, že by se to považovalo za spiknutí.

pro Petra (Hemenex, 08. 11. 2007 00:22)

Děkuji za úvod i mě se na tebe hodí:
"O co ti jde??? Vyštvat mě z této diskuse,nebot mé názory nezapadají do tvého obrazu světa a nelíbí se Ti že někdo se mnou může i souhlasit?"
Petře, máš pravdu, když docházejí argumenty, nastupují urážky (nebo tvoje narážka na moji inteligenci místo odpovědí na moje otázky, co jsem ti položil nebyla urážka?).
Jinak jestli jako důkaz píšeš o mém příspěvku z 2.11. tak věz, že v něm jsem uvedl minimálně 3 údaje, několik faktů, spousty otázek na tebe (na který si mě ve tvém posledním příspěvku ale neodpověděl) ale ani jednu invektivu týkající se konkrétně tvé osoby. Tak o čem to vlastně mluvíš?
Asi nechceš diskutovat, byl bys asi raději kdybychom s tebou jen nadšeně souhlasili, že?

Hemenex (Roni, 07. 11. 2007 22:19)

Jsou to jen dohady a debaty...není důvod útočit.
Je to jen téma. Ne válka. diskuze. Já osobně si myslím, že bych byla ráda kdybyněkdo objevil ty cos jmenoval. Měla bych se alepon polovině kde poklonit.

pro Hemenex (Petr, 07. 11. 2007 22:10)

O co ti jde??? Vyštvat mě z této diskuse,nebot mé názory nezapadají do tvého obrazu světa a nelíbí se Ti že někdo se mnou může i souhlasit??????Myslel jsem že jsem mezi inteligentními lidmi,to se netýkýá Tebe,Saty,vypadáš jako jediná rozumná tuto...Hemenexi,je stará známá pravda,že když docházejí argumenty,nastupuje zesměšnění...ve své poslední odpovědi jsi neuvedl jeden jediný fakt,jeden jediný údaj,jen invektivy na mou osobu...Prosím Tě tímto,už mi nic nepiš,ju???

Saty (Monika, 07. 11. 2007 22:05)

Seš dobrá Čarodějka, že to víš a vidíš taky, jak tu chaloupku podpírám:-D:-D:-D

Bandy (Saty, 07. 11. 2007 21:23)

Moje odřeniny můžou být jedině od jízdy, - přesněji -padání z kola, nebo ten komín, sakra, dělaj je moc ouzký.
Jsem v duchu s tebou Moni, i když vím, že ty i tvoje chaloupka přečká i hurikán, neptej se, víííím to.:-D

Bandymu (Monika, 07. 11. 2007 15:10)

Vždyť říkám, že hodně věcí flákám. Místo na webu budu komunikovat s Meluzínou. Jdu do toho.:-D

Miláčsi. (Bandy, 06. 11. 2007 22:49)

Až se Ti Saty stydím říct jak jsem si vysvětloval původ Tvých odřenin. Teď už vím. Komín.Jasně. Jak jinak.
Něco si ,Moniko, zanedbala. Ty ještě nemáš kontakty s Meluzkou ?. Když jsi s ní zadobře, ona těm svým kámošům špitne a Tvoje chalupa s vysokou lomenicí zůstane jak byla. Já vím, Meluzína je drahá a ubrečená, ale průbni. Může se to vyplatit. Podívej náš panelák. Stojí jak přibitý. To moje dobrá známá M.

s dovolením (Monika, 06. 11. 2007 14:50)

Dovoluji jakýkoliv záskok, protože zítra má prý přijít do hor mohutná vichřice, tak budu mít co dělat tady, t.j. podpírat hmotným tělem chaloupku, aby nám jí vítr neodvál a silou myšlenky aspoň tu vichřici mírnit(t.j. ukecávat). Na zákaz zastavení nemám ještě školy:-D

pro Bandy (Saty, 06. 11. 2007 01:13)

Asi vezmu náplast, nebo izolepu, to je jedno a zalepím ti pusu. Všechno musíš prozradit a já to tak tutlám. Ten kulhavej mi dává lekce němčiny zadara a ten Pottrův kámoš mě učí lítat střemhlav do komína, já se předtím vždycky odřela, teď už ne. Takže jestli nechceš mít ucpanej komín tak příště pššššššššššššššššt !!!!!!!

Satance (Bandy, 05. 11. 2007 21:30)

A s kým jsme to onehdá seděli. Ti malí krasavci nebyli přece hřiby. Sežrali bychom je. Ti malá vošklivci nebyli komáři. Jistě víš jak by dopadli. A ten jak mluvil německy a kulhal ? A ten jak se chlubil, že Potter je kámoš ?
Neboj Saty. Přiznej to. Kdo Ti večer zavírá víčka ? No přece elfově. Kdo Tě nenechá spadnout z postele, když ten Tvůj už spí. No přece skřítci.
Čarodějko, zdá se, že musíš na doučování. Kdybych neměl čas, zaskakuje Monika. Nebo Jana F, ale ta jen jestli Monika dovolí.

Pro Saty (Firmar, 05. 11. 2007 11:48)

:) no v za několik životu jo...

pro Firmar (Saty, 04. 11. 2007 22:45)

Ahojky, škoda že tu za 400 let nebudu, taky bych chtěla vidět Elfy a skřítky.

Názor (Firmar, 04. 11. 2007 19:56)

Já soboně když čtu tyhle věci nebo o posedlých lidí Ďáblem tka i přes své skušenosti sem nakou tu dobu naštvanej...Já osobně i když se snažím tak Křestani moc v lásce nemám věřicí moc ne ale ty Kněží,Papeže atd...Když upalovali Jana Husa a řval polestí tak řikali vidíte de z něho ďábel kdo by neřval že?To ja bych ze sebe vyhnal ďábla aspon 500 x když sem řvla bolestí na př.Zkracenej prst o 2CM nebo prst ve vratech no podle mě je to vymývání mozků...Pokud vím tak za 400 Let by měly bejt náboženství každej by měl videt Elfy,skřítky atd...

Satance (Bandy, 04. 11. 2007 19:01)

Ještě dodatek. Ten Shrek neměl vůbec být vtipem. Konstatování současného stavu.

Satance (Bandy, 04. 11. 2007 18:58)

To je to, o čem hovořím.Že síla církve sjednotila směr pohledu na Ježíše některým směrem je nepopíratelné. Co způsobilo rozdílnost pohledu nového ? Ochabuje síla církve ? V tom to je ?
Ano. V tom to je. Církev samotná potřebuje injekci jaká se podává firmám prostřednictvím masivních reklamních kampaní. A není to tohle ? Náš tradiční produkt se už nechytá, změňme jeho vlastnosti. A hovořme o tom. Říkejme to pokud možno všem. Tisíckrát osvědčené. Pro toto století už typické.
Přiznávám, že před 400 roky bych si netroufl tento názor ventilovat z důvodů zcela zřejmých. Byl bych kacířem. Děsná perspektiva.

pro Bandy (Saty, 03. 11. 2007 23:08)

Jak víš že byl ten pohled na Ježíše stejný? Byl předkládán stejný a to je rozdíl. To ale neznamená, že nebylo plno lidí, kteří to nechtěli akceptovat, kteří měli pochybnosti, ale jejich hlas byl příliš slabý, aby byl slyšet. Církev v té době byla velmi mocná a málo lidí si přálo skončit život na hranici. Jestli se nemýlím, tak na tomto webu o těchto pochybnostech mluvíme hodně dlouho a "Šifra mistra Leonarda" tu byla zmíněná nyní poprvé. Ten Shreck nebyl ani trochu vtipnej.

Satance (Bandy, 03. 11. 2007 17:57)

Asi jsem nebyl dost přesný. Mě jenom zaujalo, proč dvacet století byl pohled na Ježíše stejný a najednou na popud literáta je všechno jinak. On nepodal důkaz. On jen vymyslel příběh. Napsal ho dobře a s invencí. A přišel někdo mediálně mocný a rozšířil ho.
Já čekám, kdy se dokáže existence Shreka a jeho potomků. Už teď si připadám nazelenalý. Jen ne zlobr. Zlopaslík.

pro Hemenex a Bandy (Saty, 03. 11. 2007 11:43)

To co říká Petr, třeba i já, třeba i někdo jinej, je výsledek svobodného myšlení.
Čím je předávaný příběh starší, tím víc se informace vzdalují skutečnosti.
Držet se jich striktně je hezké, můžeš si sice svoje tvrzení něčím podložit, ale je to i tak docela odvážné.
Čas totiž dokáže ze skutečnosti zásluhou národů, vládců, někdy i docela obyčejných písařů,
udělat dojemný pohádkový příběh. Já dávám prostor volným myšlenkám, protože tuším,
že v nich může být víc pravdy, než v historických, mnohokrát pozměňovaných dokumentech.
Milý Bandy, je spousta lidí kteří zmizeli beze stopy, je spousta prázdných hrobů,
je spousta z historie vymazaných bytostí a proč?? Protože to někdo chtěl.
Ten někdo se musel hodně moc bát a nebo si to moc přál, aby to bylo v podání takovém,
v jakém se to dochovalo dodnes.
Beru každej jinej pohled, každej novej střípek, možná že zapadne do obrazu.

Máří Magdaléna a já. (Bandy, 03. 11. 2007 01:06)

Od mala jsem byl nucen chodit do katechizmu a číst bibli. První mě bavilo málo, druhé víc. Oba tyto prameny stavěli Ježíše do role bezpohlavní bytosti konající dobro někdy i prostřednictvím zázraků.Ten katechismus i několik verzí bible mě učili, že nejvěrnějším druhem Ježíše byl Jan. A jeho evangelium obsahuje zmínku o Poslední večeři, kde Ježíše doprovázel druh beze jména a byl zjemnělý až zženštilý. Jan praví, že kladl hlavu na hruď Ježíše a spočinul i klíně jeho.
A najednou se objevila Šifra mistra Leonarda a všechno je jinak. Nebyl to žádný chlap, ale Marie, chudá dívka z Magdaly. Mé zdroje ji popisovaly (před Leonardem) jako nevěstku i v době, kdy jsem neznal význam tohoto slova. Slovo prostitutka jsem ještě ani nevnímal. Slyšel jsem jedno vysvětlení. V těch dobách i chudoba byla už neřestí. A Magdala byla chudá vesnice. Tedy ne nevěstka, ale neřestnice.
Z Ježíše se stává erotický symbol tehdejšího světa a ženy mu padají k nohám. Dokonce se mluví o zástupech jeho potomků. Odkud jsou nové poznatky, vedoucí k těmto úvahám ?
To spoustu století od vzniku bible nebyla příležitost na něco takového přijít ? Až teď.Investigativní pisatelé objevili věci, které postavu Syna Božího polidšťují. Ale pak by bylo v naprostém pořádku pojmenovat jeho děti, naznačit alespoň jejich přibližný počet. Dnes známe děti kdejakého brnkalistu dříve než se narodí a tak významná persona nic ?
Nevylučuji možnost, že nová teorie je pravděpodobná. Není jen o nic pravděpodobnější jako ta předešlá.

pro Petra (Hemenex, 02. 11. 2007 17:13)

On se zrod královského rodu Merovejců datuje přesně do roku 33 našeho letopočtu? Ono totiž těhotenství ženy (i kdyby to byla třeba Máří) netrvá přibližně 9 měsíců s odchylkou plus mínus 50-70 let :-)
V novinařině platí zlaté pravidlo, každou informaci si ověř nejméně ze DVOU NA SOBĚ NEZÁVISLÝCH zdrojů.
Hrozí totiž příliš velké nebezpečí, že sklouzneš do stejného bludu jako například Jehovisti, katolící a křesťané obecně vůbec, když za svůj jediný zdroj informací berou pořád jednu a tutéž knihu (i když pokaždé někým jiným opsanou a upravenou).
Nebo skutečně věříš (a považuješ za reálné), že většina řeckých vladařských rodů pocházela z krve jejich bohů?
Proč si vlastně myslíš, že nalézt něčí hrob je tak důležité? To chceš znát DNA boha? Nebo vystopovat dědičnou linii? Kdo se alespoň trochu orientuje v genetice tak by ti odpověděl, že po tak dlouhé době a tolika generací by se mohlo najít i několik desítek tisíc MOŽNÝCH dědiců a to i u jedinců, kteří s nimi skoro prokazatelně neměli nic společného.
A něčí hrob není, to je nějaká záhada? Vždyť kde má hrob takový Pythagoras, Archimédes, Demokleitos, Alexandr Veliký, Jidáš, Josef, Matouš, Aláh, Budha, Kálí, kupec Sámo, Metoděj, Bivoj, kde je skutečně pochovaný Leonardo s Vinci, Amundsen? To, že dnes nevíme kde jsou (byli) pochovaní přece ještě není důvod se domnívat, že se jedná o nějaký komplot :-)

pro Saty (Petr, 02. 11. 2007 14:08)

Tvůj příběh je nepravděpodobnější jak to asi bylo.Svým životem a skutky pobuřoval tehdejší vládnoucí,kterým se pak stal trnem v oku.A stejně jako u Máří,tak i u Ježíše se dodnes neví,kde vlastně oba hroby leží...
To je otázka,co by se stalo,kdyby vyšlo najevo že to je jinak...možná že nic,ale taky možná že by začaly eště větší náboženské nepokoje než jsou dnes...

Petrovi (Saty, 02. 11. 2007 11:09)

Je plno ztracených spisů, je tolik nově připsaných a vyvstává plno otázek.
Věřím, že kdyby byla snaha o to skutečně najít pravdu, našla by se,
ale církev má stále velkou moc, aby tomu dokázala zabránit.
Další věc je ta, co by se stalo, až by se prokazatelně
zjistilo, že VŠECHNO JE JINAK??

.... (Petr, 02. 11. 2007 10:54)

Ještě jeden postřeh...Máří po Ježíšově ukřižování uprchla ze Svaté země do jižní Francie.Pro tvrzení,že byla v té době i těhotná by svědčil i fakt,že právě odtamtud ,z jižní Franci,pochází královský rod Merovejců,jehož období vzniku souhlasí s obdobím jejího příjezdu do té oblasti...

pro Petra (Saty, 02. 11. 2007 10:40)

Odvíjí se mi příběh. Narodil se vyjímečný člověk, ano, ČLOVĚK!! Na svoji dobu velice
schopný a nadaný rétorikou a velkým charizmem. Poukazoval na bezpráví a krutost,
které se dostávalo prostým lidem od mocných. Chodil mezi nimi a dodával jim odvahu a víru,
že může být líp. Na tehdejší dobu to bylo velice odvážné.
Pak se potkal s Máří a zamilovali se. Máří ho začala provázet a pomáhala mu
v jeho činnosti. Provázela ho i na poslední večeři. Ježíš musel vědět do čeho jde,
i když věděl, že věrných přibývá. Věděl, že to vědí i mocní a budou chtít jeho smrt.
Tak se i stalo. V noci jej tajně z hrobu vyzvedlo pár jeho nejvěrnějších
a pohřbili na neznámém místě, aby jeho hrob nebyl hanoben.
Tak se stalo, že hrob byl objeven prázdný
a lid sám mezi sebou rozšířil doměnku, že Bůh jej vzal k sobě.
Tak vznikla největší a krásná legenda, která žila a žije v srdcích mnoha lidí.
jen pár lidí vědělo jak to doopravdy bylo. Možná byla zmínka ve spisech které zmizely,
a tudíž v Bibli chybí. Možná se onen spis po stoletích vynořil a církev
i po tolika letech měla obavy, že lid s ním bude seznámen. Proto se z Máří
stala prostitutka. Pojmenování hanlivé tenkrát, tak i dnes.

(Petr, 02. 11. 2007 09:57)

Máří nebyla žádná prostitutka,takto ji pomluvila katolická církev ústy papeže Řehoře Velikého L.P. 591...Byla naopak z královské roduny,dokonce materiálně podporovala Ježíšovy učedníky...ale co je na tom dost zajímavé,že ji církev takto pomluvila až více jak 250 let po sestavení Bible... tatáž církev o několiko desetiletí později tento svůj názor stejně jednomyslně odvolala...zajímací,že? Proč až tak pozdě ji takto církev označila?Proč až 591-33= 558let od ukřižování Krista?

Q prostituci (Hemenex, 01. 11. 2007 23:33)

souhlasím s Bandym (s vyjímkou toho středu o těch kněžkách).
Ale od místa "A pak příjde chlap ... " pak souhlasím s každým slovem, naprosto.

Q prostituci (Bandy, 01. 11. 2007 20:22)

Že nejstarší řemeslo je poskytování služeb tělem je těžklo zpochybnitelné. Těžká je kategorizace v dobových souvislostech.
V Jiráskovi je děvka, která za peníze poskytje službu vojákům, ale také žena, která si nevšimla, že ten pán nemí její manžel.
A tady vznikl jazykový kolaps. Kdo je to děvka.
Je to žena, která obcuje za peníze nebo žena nevěrná ? Myslím, že jde o přenesení významu slova. Společnský pohled na nevěrnou ženu se stotožnil se ženou prodejnou hlavně proto, že se slovem děvka snadno nadávalo.

Přišly doby jiných služebnic poskytujících mužům potěšení.Ne. kněžky lásky nemají žádnou souvislost s e ženami, zasvěcovanými bohům prostředníctvím styku s někým, kdo ktomu získal privolegium. Ty byly hluboce utajovány. Dnešní kněžky lásky vystavují své zboží denně a všude. (E55,Perlovka).
Název kněžka tady nemá původ. Opodstatnění by se našlo.
Pak kurtizány. Milenky bohatých mužů. Pak markytánky, ty co poskytovaly útěchu chudým a jinak raněným.
šlapky znající přesně své zařazení v hierarchii řemesla.Callgirls. Holky na telefon. Přitom mají přesnou představu, kam která smí.
A pak přijde chlap a řekne"kurva je to". "Děvka je to". A co o tom ví, blbeček. Dělal to někdy za peníze s vožralou smradlavou bábou.Jen aby měl ráno na polívku ? Bil ho někdo vůbec za něco ? Třeba jen za neochotu s kýmkoliv se mazlit ?
Ne. Prostituce mi nevadí. Vadí mi hajzlíci, co se na ni nabalují.

a jéje (24jirka, 01. 11. 2007 18:13)

nebyla Máří jaksi prostitutka? vzhledem k tomu, že v té době se o antikoncepci nedalo moc mluvit je potomek Máří v naší době celkem předpokladatelný / zlatá čeština /, no ale jestli je Ježíšův? tak na to vám tělo MM nepomůže.
já už mám jasno - žádná těla, jen čirá energie.

pro Roni (Petr, 01. 11. 2007 15:01)

Dokud se nenajde hrobka Máří Magdaleny,bude to jen v oblasti dohadů...ale není to nemožné...

pro Petra (Saty, 01. 11. 2007 10:49)

Písnu k večeru, teď makám a na tohle se potřebuju soustředit. Hezkej den.

pro Roni (Saty, 01. 11. 2007 09:15)

Ano Roni, je zajímavé vědět, přicházet na nové věci. Někdo sní to co se mu podá na talíři a je spokojenej. Prostě takové informace k životu nepotřebuje, řekne a má pravdu. On je opravdu nepotřebuje, ale pro druhého je to zase zájem, hobby, něco, čemu se dá věnovat, učit se, používat fantazii i materiály z historie.

Bandy (Roni, 01. 11. 2007 09:03)

co my můžem vědět? mnoho věcí je nám skryto a my můžem se jen dohadovat. Přesto je to velmi zajimavé tady to všechno číst ..

Jo ? (Bandy, 31. 10. 2007 22:06)

Šifra Mistra Leonarda ? No to bude mazec

Petr (Roni, 31. 10. 2007 19:48)

chceš říct, že Kristovi potomci jsou mezi námi?

pro Saty (Petr, 31. 10. 2007 12:07)

Máš pravdu že by na to vše dalo odpověd DNA Máří Magdaleny,jenže kde je její hrobka?Přeci když figuruje mezi Ježíšovými současníky,proč musí být ukrývána?Nemá náhodou Převorství sionské pravdu?

pro Saty (Petr, 31. 10. 2007 11:49)

Myslím si zároveň že by naopak měla být v Bibli ta evangelia která sepsali Ježíšovi současníci,či přímo jeho spolustolovníci,např,Máří,Lévi,nebo Petr...možná že by to naopak prospělo celé církvi,která díky nesrovnalostem v historii Bible ted prožívá krizi víry jaká nemá obdoby...a nakonec vždyt hledání prapůvodní pravdy je zájem nás všech lidí...

pro Saty (Petr, 31. 10. 2007 11:32)

Víš,já před lety Bibli četl,ale hodně věcí mi tam časově i historicky nesouhlasilo,mé otázky jsem tu již uvedl i v mých předchozích příspěvcích...až po zhlédnutí filmu a porovnání údajů v něm uvedených s údaji na netu mi to začlo zapadat do sebe jak ozubená kolečka švýcarských hodinek...Třeba mi je taky divné,že Ježíšovi spolustolovníci nesepsali všechno to co jim přikázal se slovy : Toto čiňte na mou památku." Nebo opravdu sepsali? Kde to tedy je a proč to v Bibli není uvedeno?Jestli ale je,proč v Bibli jsou jeho slova uvedena evangelisty,kteří nebyli Ježíšovými současníky? Mám ten názor,že Ježíšovi současníci,svědci jeho slov,ho popsali jako sice člověka s na tu dobu pozoruhodnými schopnostmi,nicméně ale jen jako člověka...Jeho nesmrtelnost posvětil až Nicejský koncil L.P. 325...Může to mít příčinu i v tom,že předtím než Konstantin dal Bibli sestavit,sužovaly Řím náboženské nepokoje,nebot Konstantin coby pohanský císař,(pokřtěn byl až na smrtelné posteli),uznával jak pohanská mužská božstva,tak i bohyni,čili posvátné ženství prostřednictvím Máří...neví se dodnes kdo komu vyhlásil válku,jestli křesťané pohanům nabo naopak...tak se rozhodl že Řím sjednotí pod jedno náboženství - křesťanství,toho roku 325...
Ale od ukřižování Krista po Nicejský koncil uplynulo skoro 300 let,běhemž něj bylo sepsáno mnoho evangelií,která sepsali jak Ježíšovi současníci tak i současníci císaře Konstantina...no a kdo by asi tak chtěl mít v Bibli něco co nesouhlasí s jeho názorem,že....proto nebyla do Bible vybrána evangelia Ježíšových spolustolovníků ale evangelia která tam chtěla mít církev...

Bandy (Roni, 30. 10. 2007 13:09)

Máš pravdu...samozřejmě. Nesmí se pálit knihy kde je kus historie viz. výčet těch knížek cos vypsal. Ale návod jak umučit člověka...jak mu doslova vytáhnout střeva z břicha. Promiň,a le to je na mě moc.
Já osobně bych na základních školách promítala filmy s koncentračních taborů a dokonce bych je i vzala na exkurzi do německých táboru.
Nezakazuji knihy jako je Bible či Ďáblová bible. Kdybych chtěli vymítit zlo s knich...museli by se spalit snad všechny. ( i ty pohádkové )

pro Petra (Saty, 30. 10. 2007 13:04)

Možná budeš mít pravdu, dopustila jsem se chyby, napsala jsem tam totiž 2x sv. Ondřeje,
takže tím dvanáctým může být Lévi. Nesnadno se to hledalo, oni totiž nikde nejsou
vyjmeovaní všichni, takže jsem je sbírala po jednom.
Bible s původním spisem má málo společného. Co se nehodilo, bylo vyjmuto
a co bylo potřeba, to se dopsalo. A výhledově se prý připravuje další korekce bible.
Přikláním se k názoru, že Máří byla u stolu s Ježíšem a Vinci, který to věděl,
ji namaloval jako spanilého mladíka. Píšeš že církev ji označila jako hříšnici
za 250 let po sestavení bible. Další důkaz účelové manipulace.
Je hodně podivných věcí Petře, jen nevím, kde na ně najdem odpověď.
Je možné, že by tu odpověd dalo DNA Máří Magdaleny?

pro Satanku (Petr, 30. 10. 2007 03:03)

Myslím zároven že by mezi stolovníky mělo figurovat jméno Lévi: Ten v evangeliu podle Máří Magdaleny odvětil Petrovi:" Když on pozvedl ji mezi své,kdož jsi Ty,abys ji zatracoval?" Ano,podle tohoto evangelia nejspíše Petr chtěl vést dál Ježíšovo učení,ale Ježíš určil Máří jako následovnici,ne Petra...Dál to měla skutečně vést žena...

pro Satanku (Petr, 30. 10. 2007 02:48)

Pár dní jsem tu nebyl,Děkuju za ta jména stolovníků...ale čekal jsem že tam budou jména evangelistů - Marek,Matouš,Lukáš a Jan...Jan tam figuruje,ale ti tři ostatní ne...Církev namítá že evangelisté nebyli Ježíšovi současníci,ale ptám se,proč tedy se bouří proti tomu že existují další evangelia? Říkají že další evangelia napsali až o dvě až tři století později,ale proč tedy mezi nimi jsou i ta evangelia která jsou dnes součástí Bible?Nesouhlasí to takhle náhodou s tím že až roku 325 n.l. pohanský císař Konstantin dal sestavit (nikoli napsat,jen sesbírat a sestavit) Bibli do konečné podoby jak ji známe dnes na prvním ekumenickém Nicejském koncilu,kde byla vybrána evangelia pro Bibli tak aby Ježíše vykreslila jako Boha? I přesto že Marek,Matouš a Lukáš nebyli Ježíšovi současníky?Proč nebyla do Bible zařazena evangelia jako podle Filipa nebo podle samotné Máří Magdaleny?
Četl jsem tuto jen zběžně něco o slovu děvka,což toto slovo se mi příčí...nevím,myslím si že to má souvislost s Máří Magdalenou,nečetl jsem pořádně příspěvky...Máří nebyla děvka,takto ji pomluvila církev ústy papeže Řehoře Velikého L.P. 591...Máří byla Ježíšova družka,z královské rodiny,a dokonce materiálně podporovala Ježíšovy učedníky...ptám se - proč ji církev takto hanlivě označila až víc jak 250 let po sestavení Bible??? Podivné ne?
To jsou mé další otázky a postřehy získané jen pátráním,nic kopírovaného...

pro Roni (Saty, 30. 10. 2007 00:01)

To slovo děvka a možná ještě horší začali dávat muži těm ženám, které chtěli vlastnit
a nepovedlo se jim to. Nedokázali si je udržet. Chtěli je tím ponížit, pokořit
a tak každá žena, která chtěla odejít od manžela byla děvkou. nezáleželo na tom,
že žena odešla třeba kvůli týrání a zlému zacházení.
Proč se ženám neodpouštělo to co se přecházelo u mužů shovívavým úsměvem?
Asi právo silnějšího podle mě.
Dneska už se na všechno dívá aspoň v našich zemích rozumě a ženám
se přiznávají stejná práva jako mužům, se vším pozitivním i negativním co to přináší,
ale ten hanlivej výraz pořád přežívá a asi ještě dlouho bude.

Co se týká těch trestů za vraždu, hmmm, tady bych řekla, že soudy byly rychlý.
Exekuce byla většinou někde na rynku, hodně bolestivá, s plnou parádou a obecenstvem.
I tehdy se dal soudce obměkčit penízkama, stejně jako dneska.
Co se týká masových vrahů, myslím si že žádný z nich nemohl být normální,
i když vlastně slavní vojevůdci by se také dali nazvat masovými vrahy.
To co napsal Bandy o pálení knih je pravda.

Roni (Bandy, 29. 10. 2007 22:54)

Zkus našlapovat opatrněji. Myslíš, že by měli shořet "Sebrané spisy J.V.Stalina" ? Marxův Kapitál. Nietche. Mein Kampf? Z čeho pak lidi poznají, jaké chyby by nebylo dobré opakovat ? Pálení knih je to nekrutější, co česká historie zná. Zákaz číst některé knihy je zloba nemenší.
A já bych Krista picl taky. Ať je víc bab pro mne.

all (Roni, 29. 10. 2007 22:40)

Mimochodem máte taky pocit, že kdyby nebyl "popraven" Kristus, že by MY ženy měli lehčí život? Prý se říká, že Krsitus zachranil muže od čarodějnictví a po. věcech ( nebudu to rozepisovat ) jen proto, že byl muž.
Proč jsou pořád dokola nařčeny ženy s ( promiňte mi to slovo )děvkaření a podobných věcech, když i muži z jejích lůn povstávájí? By mě zajímalo, jak by si představovali zrození....
( v dnešní době jsou už muži kapanek na jiné myšlenkové urovni )
Přesto ti co jsou v dnešní době odsouzení jako masoví vrazi, by mě zajímalo , jak by byli odsouzeni dnes ti co ubližovali tehdy..Je snad něco horšího než masový vrah?

ale k tématu na teto stránce (Roni, 29. 10. 2007 22:33)

Rozhodně neměla být ta kniha sepsaná. Měla být zničena po té co byla uznaná za "vražednou".
Dnes se na ni díváme jako na " poklad pisemníctví ". Ale každý normální člověk by nad ní měl zaplakat, jak může lidská bytost sepsat něco tak odporného a vést se jí...

Roni (Bandy, 29. 10. 2007 22:21)

Můj syn chrápe taky. Já už to neslyším.Něžně pobrukuje do ouška své manželky cca třista kilometrů od Olomouce.
Mám taky dceru. Bude ji dvacet a nechrápe nikdy. Ta když usne, zmizí.Ji v tý betli nenajdeš. To co se motá kolem mne jsou vnoučata. Já jsem ten, co je bere ven, já jsem ten, co má v kapse bonbón vždy, já jsem ten, co je uší chodit přes silnici a dovolí jim čajdnout do kaluže. Říkali mi Avo, teď už Dido.Už mi neberou brýle, když si je beru do náruče. Ale rezolutně odporují, když řeknu jdeme dom. "Dom ne"
Myslím, že mají nachystaný i transparent.Já zamáčknu slzičku a ještě obejdeme dům.Znáš to ?

Bandy (Roni, 29. 10. 2007 21:58)

Nejsme na správné komnatě a Saty bude mít dost práce to přesunout do archívu. Čím se ji omlouvám. Bandy ja mám i syna. Ale má téměř pět a chrápe tak, že přehluší i bouřku :DDDDDDDDDDDD
Kdokoliv by jemu nebo dceři ublížil.....

Roni (Bandy, 29. 10. 2007 21:41)

Mám pocit, že Tvé děti jsou v dobrých rukách.
Jen nevím, jestli jsme ve správné komnatě. Jestli chceš splknout o dětech a to já rád pak bandy.bandy@seznam.cz
Hezký večer. Ale i kluci jsou fajn.

Bandy (Roni, 29. 10. 2007 21:05)

Je to krásný pocit, když vedel mě jemně odfoukává dcera. Leží na bříšku, nožky strčené podsebe a zadeček v plence vzhůru. Ručky klidně položené vedle hlavinky a jeden prstik se ji dotýká rtů. Rty má pěkně vytvarované a vyšpelné a sem tam v nich bublinka jak oddechuje. Buclate tvářičky jsou nakrčené ve vzrušním s toho co za celej den zažila.
Ubližit něčemu tak nevinném tak ho zabiju.
ano je to štěstí .......

Tvým dětem Roni (Bandy, 29. 10. 2007 20:36)

Až jednou potkám Tvé děti povím jim, že lepší místo než ve Tvém lůžku už nikdy nenajdou.
Usínám a u nohou mám postýlku. V ni roční vnuk. Ještě blíž u nohou, přímo pod mou dekou spí dvouletý vnuk.
Angličané něco podobného nazývají sandwich. Já tomu říkám štěstí.Ty snad jinak ?

Bandy (Roni, 29. 10. 2007 12:14)

Jo a dodatek :DDDD já nikdy nespím sama....mě vždy odklopují děti :DDDDDže i můj vlastní manžel radši jde spát na gauč neboť v posteli je přeplněno :DDDD bys nevěřil kolik zabere místa 18ti měsiční ditě s 10kg:DDDDD

Roni (Jana F., 29. 10. 2007 11:33)

To jsi napsala hezky, Roni :-)

Bandy (Roni, 29. 10. 2007 11:30)

Myslíš si, že mě přitahuje pohled je na peníze nebo krásné tělo či tváře? NE. S toho jsem vyrostla. Líbí se mi chlap co nemá vypracované tělo, dokonalou výšku či váhu.Co nemá souměrnou tvář. Libí se mi "inteligentní vrásky". Prošedivěle vlasy. A inteligentní oči......s toho dotyčného musí prostě něco vyzařovat....

Roni (Bandy, 28. 10. 2007 23:06)

Erotika je to, co je dlouho před milováním. Mé lekce nejsou zdaleka na konci začátku. Budu pokračovat, slibuji. Jen něčí náruč mě může zastavit. Nebo přibrzdit. Jestli dnes spíš sama, mysli na mne. Jako kdybych byl krásný, nebo bohatý. Nebo obojí.

Bandy (Roni, 28. 10. 2007 22:50)

Já citím ten rozdíl. A chápu tvou úctu. A taky chápu, že to jsi napsal v Lasce a Erotice, že ses s toho poučil. To se skutečně neříka ženě před milováním. Jsi vzorná ukázka toho, že se jeden poučí z chyb. ( doufám )

Žena (Bandy, 28. 10. 2007 21:56)

Vím, Roni, že jsem možná nebyl přesný. Měl jsem říct :Hovoříš moudře, ženo". Mám právo takhle soudit ? Z jaké pozice ? Že jsem muž ?
Jsem. Jsem citlivý, něžný a chápající. Vím, že říct "jsi moudrá žena" je víc jako "dnes hovoříš moudře,ženo". Cítíš ten rozdíl. Chápeš mou hlubokou úctu k opačnému pohlaví ? Nemusíš ji chápat. Jen ji ,prosím respektuj a věř v ni. Nic důležitějšího jako je žena jsem nepoznal.

to all (Saty, 28. 10. 2007 19:16)

Dala jsem komentář k záměnám nicků na "Komunikaci", nějak mi to k upalování čarodějnic nesedí.

Bandy (Roni, 28. 10. 2007 18:15)

mimochodem...." Jsi-li žena, jsi moudrá žena". Věř tomu nebo ne, ale není to vždy pravda :-)

Bandy (Roni, 28. 10. 2007 18:14)

Máš pocit konkrétniho člověka pro svůj proslov? Já mohu za sebe říct, že nemam dva nicky a neschovávam se....jen občas si nevím stebou rady a tak radši neodpovídám

Janě F (Bandy, 28. 10. 2007 16:37)

Jsi-li žena, jsi moudrá žena.
O důkazy nám nejde. Chceme říct svůj názor. Chápu jak si přišla k Jessie. Já jsem taky někde bandy a někde bandy.bandy. Oni mé jméno prostě podruhé vezmou jen za podmínek, které nejsem schopen pochopit. Někdy ani ochoten chápat.

Bandymu (Jana F., 28. 10. 2007 15:56)

V tomhle se mýlíš, Bandy, ale já ti to dokazovat nebudu, i když bych mohla :-).

Janě F (Bandy, 28. 10. 2007 15:42)

Podle statistik ti "škůdci" mají málo co říct. Nelze je nevpustit. Jde je ignorovat. Je to jako když se vrátíš s dětmi z procházly a jejich botičky zapáchají tím nalepeným. Je to nepříjemné, ale to nalepené se bude lepit vždy a nám, co se lepit nechceme nezbývá,než mýt dětem boty.

Bandy... (Jana F., 28. 10. 2007 15:36)

Možná menší společenství, jako je toto, by bylo schopné vyvrhnout "škůdce". Velká fóra to nedokážou u těch opravdu "případů". Vždycky se najde někdo, kdo se k němu přidá.
Ale jinak pesimistická nejsem. Prozrazujeme na sebe svým písemným projevem víc, než si myslíme. Těžko se něco trvale předstírá. Z NAŠICH SLOV VYZAŘUJE, JACÍ JSME. Takže možná další tajemno :-))?

Polemika pro dospělé (Bandy, 28. 10. 2007 14:35)

Já vím, že někde poblíž je stránka z podobným názvem. O tom nechci hovořit. Skupině amerických studentů byl přidělen nick (každému z nich) a chatova adresa. Dostali za úkol denní účast na tomto chatu. Ze skupiny společensky nezávadných lidí se po měsíci na netu stali obhroublí lidé, plni nenávisti, pohrdání,arogance a pomluv. V civilu se jejich vztahy nezměnili. Jen ve skupině určené pro 20 chatujících jich bylo najednou 28. A zvenku nikdo přijít nemohl. Ten chat byl lokálně omezen jeho tvůrcem. Takže nepřibylo 8 lidí. To nešlo. Přibylo 8 jmen. Po závěrečném prozkoumání vyplynulo,že ten nový, velmi často, oponuje sám sobě pod nevlastním jménem.
Při ryze verbální komunikaci je nutno hrát fér. Z očí do očí poznám hned, kdo jsi. Z gest, z postoje, z barvy očí, určuji,(tak jsem zvyklý od narození), kdo je mým partnerem. Velmi často apriori rozeznám, že protějšek lže, aniž by promluvil. Barva hlasu. dikce, tvorba slov a jejich skládání do souvětí vždy osobu nějak definuje.
A najednou je schován za anonymitu kyberprostoru. Oproštěn od sociální zpětné vazby. Najednou si může leccos dovolit. Beztrestně. Anonymně.
Každý z nás pociťuje důsledky této neřešitelné situace. Nezbývá než věřit, že když hraji fér, ostatní to dělají také. Vzniká tím aglomerace schopna vyvrhnout ty, co fér nehrají.

Saty (Roni, 28. 10. 2007 09:28)

Jo tak toho si už pamatuji jen polovinu. POkuď se tomu profesně nepracuješ, nemužeš si to zapamatovat. ONo toho je hodně. Zapamatovat si autory staveb, maleb, soch. U stveb i jejich vybavu. Každé století se přidavalo nové a nové. Datumy kdy a kde a s čeho. V kterém období a za jaké vlády. A pod. Ale pro mě umění skončilo před kubismem. Osobně v tom neschledávám nic zajimavého.Stavby dokonce i jdou , ale mé nejoblibnější jsou gotika, renesance a snad ještě romantismus. Co nemusím je baroko. Ale každý má svůj vkus. A já navíc jsem musela umět všechno :DDD i ty neoblibené. :DDDD Každý má nějakou činnost co není jeho oblibená a musí ji vykonat, že.
Takže mi lichotí, že mě v tomto obdivuješ, ale není k čemu neboť už to dávno není pravda. Měla jsem štěstí, že jsem mohla studovat to co mě bavilo. Aco se týká historie ( existence Krista apod. ) tam se snažila divat se na věc globalněji. Nezaujatě. Tééééédy jde to vůbec? Já si myslím, že asi ne.
Nebo se najde někdo tady, kdo je nezaujatý ve všem co se týká tohoto světa?:DDDDD
( Chtěla jsem říct jen, že třeba kniha Šifra Mistra Leonarda je k zamyšlení...je tam pár věcí nad kterými to stojí za to se zamyslet....ale říkám knihu ne film...to je už kapanek něco jiného.)
Zdravím všechny a neberte to jako další námět si vyměnit názor hadkou....

pro Roni (Saty, 28. 10. 2007 09:06)

Jasně Roni, to nám bude muset na foru Jana trochu víc popsat, hlavně by mě zajímalo téma hádky.
Tak ty jsi vystudovala dějiny umění? Jestli máš v hlavě celé ty encyklopedie co mám doma, tak klobouk dolů, jdu se někam zahrabat. Já to jen zběžně prošla a jen tam, kde mě to zajímalo, celé to přelouskat snad ani není možný. Máš můj obdiv.

pro Bandy (Saty, 28. 10. 2007 09:01)

Tady jsme tak trochu všichni na nezámé půdě. Udělali jsme krok, jsme nejistí a hledáme.
Hledáme v minulosti i v přítomnosti. Jsme zvídaví, je to špatné? Někdo tuší souvislosti,
někdo už ví a chce jít dál. Bandy, tys krok neudělal, ty nahlížíš a chvílemi popíráš
i to okno u kterého stojíš. Nesnažíme se tě změnit, myslím že to ani nejde
a nás změnit taky nejde. Vem si co lidí žilo a zemřelo s přesvědčením, že země je placka,
že je nemožné mluvit a vidět někoho, kdo je od nás vzdálen tisíce kilometrů,
že je nesmysl sáhnout si na měsíc, hvězdy. Měli svůj závěr poplatný tehdejším vědomostem
a byli spokojení. Jak končívali ti, kdo se snažili předvídat a viděli to trochu jinak
asi víš. Jak budeš reagovat na moje přirovnání člověka k supervýkonnému robotu?
Už dneska dokážem nahradit rozbité součástky jinými (transplantace)a mozek průměrného
člověka daleko předčí nejvýkonnější počítače. Dokáže ve zlomku sekundy zpracovat
tisíce podnětů. Je tak složitý, že je pro nás ještě hodně jeho funkcí tajemnstvím.
Kdybysme se ty i já za tisíc let probudili, možná už nebudou mobily,
lidé budou umět zaměřit a vyslat myšlenky, budou si moci kohokoliv jako hologram vybavit,
podívat se do minulosti a spoustu jiných věcí. Dokážeš si jen třeba tuhle možnost připustit?
Myslím že asi ne. Ty vidíš dnešek a možná trochu i zítřek a stačí ti to a je to naprosto
v pořádku, protože jsi to ty, - Bandy. Kdybys připustil aby ti narostly křídla,
už bys to nebyl ty a my bychom tu neměli oponenta, kterej tu občas udělá průvan.

all (Roni, 27. 10. 2007 22:56)

beru zítřky tak, že se postavím k všemu čelem. Nikdo nic nepředpoví a i kdyby kdo ti zaručí, že ses zachoval správně. Zachováš se dle svého svědomí a rozumu.Každý je strůjcem svého štěstí.
A na Vinciho mi nešahejte...jeden z mála umělců na jehož díla se dá koukat.
Vystudovala jsem kvůli tomu Dějiny umění :-)

Janě (Roni, 27. 10. 2007 22:51)

to se stalo kde....neboť my zenské jsme se tady nechytly. A i kdyby tak inteligentně takže žádné chlupy by nelítali a postavit se chlapovi umím taky...obvzlášť, když nemá do toho co mluvit...

pro Bandyho (Hemenex, 27. 10. 2007 21:39)

Bandy, předpokládám, že umíš číst tak víš, že jsem tě z ničeho, co tady teď meleš neobvinil, jen jsem zkopíroval, to co ty si napsal. A to, že vše co nevlivní náš zítřek je jen mlácení prázdné slámy. Nic víc a nic míň.
Navíc, to připouštím, jsem uvedl jen to, že to jsou ale také všechna ostatní témata a trapná většina všech příspěvků co se zde vyskytly, co neovlivní nic co nás potká zítra. Snad jen z vy jímkou Tvých receptů, ty si možná někdo zítra zkusí udělat. :-D
Aaaa, teď si vzpomínám, řekl jsem přece jenom ještě jednu věc, a to že tady s námi už tu prázdnou slámu tady mlátíš ty sám osobně už skoro třičtvrtě roku, vzpomínáš? Nebo to se nepočítá? :-D

Hemenexovi (Bandy, 27. 10. 2007 17:06)

Já něco definoval ? Dokonce takhle generálně ? Nevylučuji, že jsem tahle označil nějakou lokální žabomyší půtku. Ale na všech tématech ?
Nemyslím, že když zveřejním svou skepsi k otázce. že považuji rozhovor o ni za mlácení čehokoliv. Sláma sem, sláma tam. Nepovažuji za nenormální, že když není co dodat, je správné mlčet.
Znevážil jsem snad nějaké téma tím, že jsem vyslovil jiný názor, neřku-li nesouhlas ? Nevěřím v Bohy. Nevěřím v Magii ,nevěřím v telepatii ani telekinezi.Pochybuji o auře.Neberou mě křišťálové lebky ani zaručené výzkumy mimozemšťanů. Nevěřím ani Scullyové. O tom jsem chtěl hovořit. Ty to nechceš poslouchat ? Nakonec , nehovořím jen s Tebou. Nelžu, neposmívám seani se nevyvyšuji. Co je špatně ?

Satance (radek (dragon), 27. 10. 2007 00:30)

Časem možná přijde i kouzelník.:))

pro Radka (Saty, 26. 10. 2007 23:57)

To přijde časem.:))

pro Janu (Saty, 26. 10. 2007 23:55)

Nooo, zřejmě jste "velkého šéfa" vytočily. Nikdo není rád, když se mu lidi na foru hádají
a ještě jak říkáš až "chlupy lítaly". Na druhou stranu - vytknout nevhodný chování
se dá bez povýšení a bez urážek a myslím, že dopad to má větší. "Přiblblé pochechtávání"
znamená, že došly argumenty a možná si uvědomily že se nechovaly zrovna nejlíp.
Těžko se to posuzuje, když jsme u toho nebyli. Koukám že ty taky musíš všechno
ventilovat aby bylo líp?? Já někdy taky.;-)))

pro Hemiho, nebo spíš pro nás... (Jana F., 26. 10. 2007 23:37)

Říkej mi jak chceš, Hemi :-). O matriarchátu vím, jenže je mi celkem fuk, jak to vypadalo, když jsem byla ještě opice :-)). Nejsem ani feministka, vládnout mužům nechci. Vadí mi, jak se chováme my samy. Před chvílí jsme se my holky chytly na jednom webu až chlupy lítaly, pak se objevil velký šéf a napsal nám povýšeně něco urážlivého. Na chlapy by si to nedovolil. A reakce mých spolubesednic? Přiblblé ponížené pochechtávání. Neumíme se bránit a stát si za svým názorem. Tak sorry, že se tady tak vykecávám, už je mi líp :-).

Satance (radek (dragon), 26. 10. 2007 23:29)

Víš přece,že já ničemu nevěřím.

pro Bandyho (Hemenex, 26. 10. 2007 22:32)

Víš Bandy, podle tvé definice se tady (od počátku těchto stránek) nedělá nic jiného než mlátí prázdná sláma (jak tvrdíš). Na všech tématech, a to bez vyjímky, se neřeší nic, co by mohlo zapůsobit na to, co se stane zítra. Ani kulový blesk, ani polární záře, ani smutek ani láska, magie a ani stroj času. A přece se tady pořád scházíme a plácáme, jak ty říkáš, tu slámu. Asi nám to, jak tvrdíš ty na rozdíl od tebe, něco dává.
Jak Saty správně napsala, je to o toleranci (ale nenech se zmást vlastním egem, že myslím tím tu tvoji) :-))

pro Radka (Saty, 26. 10. 2007 22:21)

Pinčes je jednou z dvou mých kladných závislostí. Druhá je tenhle web.
Tak co, už věříš na čáry máry a magii??

pro Janu F. (Hemenex, 26. 10. 2007 22:20)

Jani, (doufám, že ti tak můžu říkat) jen poznámka:
Dá se říct (ať je pravda o stvoření světa platná podle jakéhokoliv náboženství, tedy i podle ateismu, protože i to je určitá forma náboženství), tak zatím máte holky ve vládnutí náskok. Protože matriarchát tu byl v součtu pořád déle něž patriarchát (ten většinou vznikl až přechodem od loveckého způsobu života k zemědělskému). Bohužel (nebo bohudík) písemně doložené to máme díky dochovaným kronikám až my muži. I když vy jste to břímě táhly mnohem déle a před námi.

Poslední večeře (Hemenex, 26. 10. 2007 22:12)

Pozor, jedná se jen a pouze o moje vlastní závěry vytvořené na základě mých vědomostí!
Ten papírek je tam vidět přesně tak jak potřeba. Vidíš ho sice jasně a zřetelně. Tušíš, že nám jím chce Vinci něco říct a že je (možná) důležitý. Ale když se podíváš zblízka, pečlivě, neuvidíš nic víc než bílou skvrnu s nějakými, náhle nepodstatmými, klikyháky. A to právě je ta nápověda!
Vinci nám tím sděluje, že nemáme přemýšlet jen horizontálně, ploše, tedy krok po kroku studovat jednotlivé detaily a lámat si hlavu co vlastně kterým detailem chtěl autor vlastně říct.
Škoda, že to Bandy tak shazoval, protože k řešení byl blízko. Víš Bandy, Vinci rozhodně nebyl dětina aby maloval dětinské věci. On maloval přesně, velmi přesně a na tomhle díle, jak již zde několikrát zaznělo, makal přes 4 roky, takže se předpokládá, že chyby nedělal.
Podle mě, On namaloval to, co by člověk viděl, když by se té večeře zúčastnil. Napovídá o tom třeba pro pozorovatele přichystané křeslo (ten bílý sokl, kterýho sis Petře všiml). A když si ty (jako pozorovatel) stoupneš doprostřed před obraz (a za tebou byl třeba zdroj světla, tak se tvůj stín zobrazí přesně uprostřed mezi Ježíšem a tou spornou postavou (v tuto chvíli není podstatné koho), teď rozhoď nepatrně rukama a v tvé ruce se objeví nůž, podle evangelia znamení Jidáše (dokonce i poloha prstů odpovídá zrcadlovému odrazu). Jsi to tedy ty, pozorovateli, tím Jidášem, který zradí Ježíše? Mě je odpověď jasná.
Takže Bandy, není tam navíc malíř ale pozorovatel. Pozorovatel, tam vidí 13 postav ale u stolu je těch postav (podle mě i namalovaných) 14.
Proč zrovna 14? A co to má společného s Jidášem, s trojúhelníkama? A s ostatním, to už jsme tu probírali.

dvě cesty (Jana F., 26. 10. 2007 21:51)

Na tom něco je, Hemi. Jenže větší část éry civilizace převládal rozum a muži vládli. A je to pořád. Svět patří mužům a my se přizpůsobujeme a přežíváme. Žena, která je sama sebou, už dneska aspoň není upálená jako čarodějnice.

pro Achnata na 26. 10. 2007 13:53 (Hemenex, 26. 10. 2007 21:38)

Kdyby byla správná jen jedna cesta, byli bychom všichni buď jen ženy nebo jen muži. Protože to tak ale není, je zřejmé že jsou správné obě.

Satance (radek (dragon), 26. 10. 2007 21:27)

Hani,že prosím kecáš?Já hrál ještě před rokem pinčes závodně..kdy si pinknem?Tiše zírám,pingpong je jedna z mých závislostí.

pro Bandy (Satanka, 26. 10. 2007 20:32)

Milý Bandy, proč kritizovat někoho za to, že se baví o tom co ho baví? Můžu to číst a nemusím, můžu se zůčastnit a nemusím. Je to o toleranci. Nedivila bych se, kdybys tu měl jen jednu volbu, ale nemáš a kromě toho mě z her nejvíc baví pinčes.:))))

Ještě všem (Bandy, 26. 10. 2007 20:17)

Necítíte, že se tady mlátí prázdná sláma ? Není to fuk, kolik lidí tam bylo. Leonardo jich namaloval na první púohled 13. Ale žena místo sv.Jana mohla být těhotná. Ptám se Vás. Není Vám to lhostejné ? Může to nějak působit na to, co Vás potká zítra ? Odložme figurky do krabice a zkusme jinou hru. Piky, piky na hlavu...

Satance (Bandy, 26. 10. 2007 20:06)

A holky tam nebyly ?

Ke sporu do krve (Bandy, 26. 10. 2007 19:58)

Tato primitivní hádanka se mezi námi šířila už v základní škole. Ještě jsem měl nepovinný katechismus. Tudíž odpovídat na Hemenexovu otázku jinak než vtipem je dětinské. Dětinštější je čechrat peří do boje o formulaci. Samozřejmě, že kromě zobrazených postav tam musí být někdo, kdo je zobrazil. Ale o to Vám pánové asi nešlo a ani nejde ?

Janě F. k 25.10. večer (Bandy, 26. 10. 2007 19:52)

Já už,síííím, asi taky

pro Janu (Satanka, 26. 10. 2007 19:12)

Zlatá střední cesta je myslím i v tomto případě ta nejlepší Jani, to znamená ani génia, ani imbecila a mozek na muži nepovažuji za nejvíc vzrušující věc, -- taky ze srdce.:-D

Petrovi (Satanka, 26. 10. 2007 19:08)

sv.Šimon s přezdívkou Kananejský -- Juda -- sv. Jan - sv. Petr - sv. Ondřej - sv Jakub s přívlastkem Spravedlivý - sv.Jakub starší - sv.Matěj - sv Štěpán - sv.Pavel - sv Tomáš - sv. Ondřej.
Aspoň doufám že je to správně.

ze srdce :-) (Jana F., 26. 10. 2007 18:35)

Víš Achnate, tvoje odpověď je krásná a moudrá: co je správné? "Řešit jen věci, kterých se dá dotknout srdcem."
Jenže když na mužích je nejvíc vzrušující mozek :-)). (A holky, která myslíte něco jiného, tak upřímně, přitahoval by vás svalnatý imbecil :-))?)
A to píšu z celého srdce :-)).

pro všechny (Petr, 26. 10. 2007 17:39)

Má otázka zní : Ví někdo tuto jak se všichni apoštolové u stolu při Ježíšově Poslední večeři jmenují?

pro Hemenex a nejen pro něj (Petr, 26. 10. 2007 16:27)

Ještě jedna věc mě na tom obraze zaujala.Do kterého prostředí zasadil Da Vinci ten stůl?Při pohledu na prostředí se mi zdá jakoby uprostřed v dolní části obrazu bylo něco co mi připomíná bílé opěradlo nějakého křesla,což by zamezovalo celkovému pohledu na obraz.Nebo někdo dodatečně ten obraz upravil,jelikož se v těch místech nacházela ta nápověda,o které jsi mi psal,hemenexi?Já totiž nikde jinde žádný papírek,jak píšeš,který podle tebe je právě v těch místech,nevidím,ani nemůžu...Další podivnost je,nahoře na stropě,jsou jakoby mřížky,s čím to souvisí,není mi jasné..nebo Da Vinci nám tímto chce něco říct?
Toto vše je mi podivné,jen bílé stěny,na stropě něco co v té době nikde není vidět...když v té době byly jakékoliv místnosti bohatě zdobené...
Toť jen můj postřeh,ale zároveň předesílám že by se taky v mém případě i mohlo jednat i o tzv. scotom - mozek vidí,co vidět chce......

pro Hemenex a nejen pro něj (Petr, 26. 10. 2007 15:54)

Zapátral jsem na netu po původní fresce Poslední večeře,která je původně Da Vincim namalována na stěně ,na zdi refektáře kláštera St. Maria delle Grazie v Miláně,který si jej objednal.Má celkem pohnutý osud.Malíř jej začal malovat roku 1495,dokončil ho roku 1498.Ale už v lednu roku 1497,rok před jeho dokončením je Fra Agustín Leyre, člen dominikánského řádu, inkvizitor a vyhlášený znalec interpretace šifrovaných zpráv, urychleně poslán do Milána, aby prošetřil Poslední večeři, dílo, které v klášteře Delle Grazie nedaleko Milána dokončuje. Svatá inkvizice obdržela sérii anonymních dopisů, které byly zasílány papežskému dvoru Alexandra VI. a které udávají, že Da Vinci nejen namaloval Dvanáct Kristových učedníků bez svatozáří, ale že umělec se tu sám zobrazil jako jeden z nich - ten, který je obrácen zády ke Kristovi. Proč by to ale udělal? Je snad Leonardo kacíř? Poslední večeře je na jeho obraze plná zarážejících zvláštností: není na ní vyobrazen Svatý grál ani Kristus podávající pohár.Zvláštní,když podle Bible i legend je tento okamžik spojován s původem Svatého Grálu. Předlohou pro tváře apoštolů mu byli asi významní lidé té doby..myslím...
Tento klášter byl dvakrát vybombardován,přesto ta stěna s Poslední večeří vydržela...náhoda?Možná že znáš od Mirka Černého,našeho písničkáře,jeho Poslední večeři,v mnohém se shoduje se skutečností...Da Vinci podle svých vlastích pamětí co sepsal skutečně nejdříve maloval Krista,našel mladého člověka,podle nějž ho namaloval.Pak postupně našel předlohy pro apoštoly a až nakonec hledal tvář Jidáše.Našel ji mezi lidmi,jež byli na okraji společnosti,ale ten člověk se pak na ten obraz podíval a řekl že ho zná.Vinci uvádí že ten člověk mu řekl,že podle něj před třemi lety maloval Krista...Toto uvádí Da Vinci ve svých pamětech,výňatky jsou na netu...Na netu je spousta odkazů,spousta vláken,co jsem zjistil,ale není možný si to za tak krátkou dobu co tu jsem dát dohromady.Snad se mi to časem povede.
Ještě jedna podle mě zajímavost. Představte si ty následky kdyby Jidášův obličej nějak, nebo něčím připomínal obličej muže, který byl v té době naživu. Jeho život by byl zničen. A tak se mohl Leonardo rozhodnout, že ho vyobrazí tak, jak je psáno Lukášově evangeliu. S jednou rukou na stole a druhou třímající dýku jako symbol zrady. V tomto bodě zjišťujeme, že máme nějak moc apoštolů. Z dvanácti je jich teď třináct. Tedy pokud budeme souhlasit, že ruka, kterou vidíme, patří Jidášovi. Kdo je tedy tou dodatečnou postavou u stolu s Ježíšem?
Předesílám že já osobně vidím,čili si i myslím že je u stolu 11 apoštolů,Máří,a Ježíš...ale to počtem přeci nesouhlasí,když tedy apoštolů podle Bible je 12 a ne jen 11,ne?Nebo Máří patřila také mezi apoštoly?
Někdo mi může namítnout,že ta postava usazená na čestném místě po Ježíšově pravici je jeho matka Marie...Ale proč by tedy Leonardo maloval Marii se světlými,skoro zrzavými vlasy,když podle jiných vyobrazení Da vinciho je Marie,Ježíšova matka tmavovlasá?
Toť pouze mé myšlenky a závěry,získané pátráním,nic kopírovaného...

Hemenexovi (Achnat, 26. 10. 2007 13:53)

Řešit jen věci,kterých je možné dotknout se srdcem,anebo si honit ega na rádoby faktech...

pro Hemenex (Petr, 26. 10. 2007 01:36)

Dobře,takže vidím,tudíš si i myslím že u toho stolu sedí 11 apoštolů,pak Máří a Ježíš...ale to už jsem ti odpověděl předtím,Tvá otázka nebyla adresována špatné osobě,jak si myslíš,nebot již jsem Ti na ni odpověděl již před pár dny.Dohromady 13 lidí,pokaždé mi vyšel tento počet.Jen nevím jak se ti apoštolové vlastně jmenují.Snad mi povíš i pointu,proč ses ptal.
Proč myslíš že vkládám pasáže z článků bezmyšlenkovitě?Naopak vyjadřují mé myšlenky a názory,lépe bych je nenapsal,a tím to samosebou reprezentuje i mě.Nevím co je na tom za závadu,podle Tebe jen pouhého kopírování,když to zároveň vyjadřuje i názory mé...
Zminuješ se o nápovědě formou papírku,který má ležet na zemi kousíček napravo od středu.Jestli máš nějaký odkaz,kde bych mohl vidět ten obraz ostře a s podrobnostmi.Zmínil ses také v souvislosti s počtem 13ti lidí u stolu s nešťastným číslem 13.Souhlasím s Tebou že nejen podle počtu lidí se říká že 13ka je neštastné číslo,ale dle mého názoru to souvisí se zlikvidováním řádu templářů.Pozor,jsou to pouze mé závěry,získané vědomosti,nikoli jen kopírování článků.
Jelikož byli od roku 1118 samostatný řád nezávislý na papeži a prelátech a disponovali postupně značným majetkem a mocí,stali se pro Vatikán hrozbou.Tak je papež nazval kacířemi,a přikázal je upálit.Stalo se to 13.října 1307...v pátek...myslím si že odtud pramení ten pátek 13tého...
Podotýkám že je to pouze můj názor,mé zjištění...

pro Bandy (Saty, 25. 10. 2007 22:26)

Jedno jediný slovo: DÉKUJI.;-))))

pro Roni (Hemenex, 25. 10. 2007 21:55)

Když tomu rozumíš, nemůžeš být hloupá!
Ledaže bys byla hloupá, že nám to neřekneš :-))

Petr a další (Hemenex, 25. 10. 2007 21:38)

I když něco jen kopíruješ, neměl bys to dělat naprosto bezmyšlenkovitě a měl by sis to vždycky alespoň přečíst, protože tím reprezentuje i tebe (ať chceš nebo ne). Ale už se k tomu nebudeme vracet protože se už příliš točíme v kruhu a jak je vidět nikdo třetí, nestranný, který by to rozsekl se tady zřejmě nevyskytne. Závěrem ještě tvůj, zatím poslední, případ pouhého kopírování aniž bys sis alepoň jednou přečetl co vlastně kopíruješ:
Napsal si a zkopíroval tyto věty:
" Když se na ten obraz od Vinciho podíváš, kolik si myslíš, že je u toho stolu lidí?",napsal jsi mi před 3mi dny. A včera jsi mi napsal : Já se neptal, kolik tam vidíš lidí....vážně jsi se neptal??? :-)...
Podívej se na to ještě jednou a pak hlasitě přečti jen ty citace ode mně a zjistíš, že moje otázka zněla: Kolik si MYSLÍŠ, že je u stolu lidí? Ale rozhodně nezněla: Kolik VIDÍŠ lidí u stolu? Bohužel NENÍ to jedno a totéž.
Každopádně poznávám, že tato otázka byla adresována špatné osobě, zapomeň, Petře, na ni.

Je tady ještě někdo jiný (kromě mě), který v těchto otázkách cítí rozdíl? (myslím obecně, bez ohledu na to, že by se jedná o tento konkrétní obraz)
Je tady vůbec někdo, komu by vyšlo pokaždé jiné číslo při odpovědích na tyto dvě otázky, když by pohlédl konkrétně na TENTO obraz (poslední večeře od L. Vinciho)?
Achnate, na který cesty se ptáš? (25.10.v 20:01)

all (Roni, 25. 10. 2007 21:28)

mám pocit, že prostě člověkjménem Kristus byl obětním berankem a je dál......

all (Roni, 25. 10. 2007 21:27)

Kristus může jako člověk být doložená postava. Byl to léčitel a rád pomáhal lidem. Neházel je do jednoho pytle. Měl svou víru a tu mu vzali a by dnešní křesťanství s toho udělalo vydělečnou činnost. Kdyby tušil co ho bude stát sebeobětování, kam to až dojde....co by asi udělal?
Ale nevěřím, že vstal zmtvích a pod.
Je pravda, že čím se kdysi léčili lidé a my to dne znova oběvujem ( a mysíme si, že jsme objevili ameriku) něčím čím by se dál popsat stav "mrtvého brouka ". Dodnes jsme nepřišli jak se balzamují těla z Egypta. Tak co my můžem vědět, že .

Mužům (Roni, 25. 10. 2007 21:22)

Nepíši do vaších debat neboť na toto jsem hloupá. Sice tomu rozumím, ale nemám na to slovník....

:-))) (Jana F., 25. 10. 2007 21:08)

...síííím já jsem blondýna...:-)))

Janě F. (Bandy, 25. 10. 2007 21:01)

Blahopřeji. Taky rád hovořím, když vím o čem je řeč.

Přátelé (Bandy, 25. 10. 2007 21:00)

Proč posunovat parlamentní kydy sem mezi nás ?
Je přece úplně jedno, kolik tady hovoří žen a kolik mužů. Stále mám pocit, že tu jde o to , co se říká.Pitomý nemusí být jen blondýny. Nevěřím tomu, že sem chodí pitomý blondýny. Blondýny určitě, ale k pitomým bych je v žádném případě neřadil

přece jen... (Jana F., 25. 10. 2007 20:50)

Trochu to upřesním, kdo to má po mně luštit: je správné spolupracovat, přizpůsobit se, přežít (možná spíš ženský princip?), nebo bojovat, být svůj, vyhynout (možná spíš mužský princip?)? Ty buňky, které se přizpůsobily a přežily - tak tomu se říká, že je to správné? To je "dobro"? A "zlo" je zahynout?

:-) (Jana F., 25. 10. 2007 20:07)

"Správná" není definováno.

Hemenexovi (Achnat, 25. 10. 2007 20:01)

Která z cest je ta správná?

pro Hemenex (Petr, 25. 10. 2007 19:57)

Nevím přoč jsi chtěl odpovídat na všechny mé otázky když jsem 23.ho položil pouze jednu.Opravdu jsem musel zareagovat na Tvůj v sarkastickém duchu se nesoucí článek z 22.ho.Jenže se má reakce týkala pouze Tvého podivu na ten "zajímavý obrat", a Tvého "upozornění" na to čtení po sobě...Jiných Tvých příspěvků se to netýkalo,snad jen ve Tvé hlavě...abych to řekl Tvými slovy.
Ten výraz DOSLOVNÝ PŘEKLAD je jak opakuji v zmíněném článku uveden,tzn. můj výmysl to není,tudíš nemusíš mě nabádat abych si něco po sobě četl.Ano ,to "po sobě" mi trochu vadilo...
" Když se na ten obraz od Vinciho podíváš, kolik si myslíš, že je u toho stolu lidí?",napsal jsi mi před 3mi dny. A včera jsi mi napsal : Já se neptal, kolik tam vidíš lidí....vážně jsi se neptal??? :-)...
Ale ted zas vážně.Proti Tvým závěrům a vědomostem nic nemám,pevně doufám že ani Ty proti mým,i když jsem měl pocit jiný.Ale příště bys své příspěvky měl psát tak aby si je druhý nemohl vyložit jinak než jak byly myšleny a jak jinak by mohly vyznít...

Fakt? (Jana F., 25. 10. 2007 19:25)

Hemi, opravdu? Já už jsem se s tím vytahovala jinde... Chlapi, že já mezi vás lezu. Už tu snad není nikdo, komu bych nenaletěla (zdravím, jirko .-))

Vágnerova konst. (Hemenex, 25. 10. 2007 19:10)

Jak jsem tady psal před třičtvrtě rokem (myslím na Einsteinovi) u nás se jí říkala Hans-Numeronova a v kvantové nebo teoretické fyzice ji bylo plno (i na tabuli od profesorů) :-)

Vágnerova konstanta... (Jana F., 25. 10. 2007 18:53)

...mě tedy dostala, to nemá chybu :-)

všem (Monika, 25. 10. 2007 17:43)

:-D ...je to přesný, mám-li vyjádřit mé pocity, chrlím a chrlím bez oprav a odkliknu. Mam-li napsat vědecké pojednání- tak si těch pár řádků musím pořádně zkontrolovat, jestli jsem nenapsala nějakou blbost a pak stejně zjistím, že napsala.:-)(Pokud teda nechci článek opsat). Minule jsem viděla dost podrobný nákres mozku muže a ženy a jsou tam patrné rozdíly a když přihodíme ještě jiné hormony, tak je výsledek hotov. Hehe.

pro Achnata (Hemenex, 25. 10. 2007 16:53)

Všimnul ale nepřekvapilo mě to. Když to vezmu podle své přítelkyně (mimochodem neznám člověka s lepší schopností neverbálně ale i verbálně (oboustranně!) komunikovat se zvířaty) tak vše co má víc jak pět řádku a netýká se to věcí, které je možné se dotknout srdcem, tak je zbytečně moc složité a abstraktní(!) a tak nemá čas se tím zabývat.
Na druhou stranu (teď beru za příklad spíš všechny ostatní holky a ženy) jakmile se téma přenese od faktů k pocitům, tak na počtu řádku či velikosti abstrakce jim okamžitě přestává záležet. :-)

pro Hemi (Jana F., 25. 10. 2007 16:47)

Jo díky, žes reagoval :-). Ona mi tam nějak chybí pointa. Snad že když všichni chlapi světa toho jednoho zatratí, tak ho zachrání jedna milující žena.
Pokud to ovšem nebylo tak, že sice přežil, ale zachránila ho nějaká tehdejší vlivná lobby. K tomu pointu neznám :-).

čím to je? (Jana F., 25. 10. 2007 16:43)

:-))))) nevím jak u jiných žen, ale já si po svém včerejším blábolu připadám jako totální slepice :-)). Tak asi proto, jen co se týče mě. Ostatní holky ať se vyjádří samy :-).

pro Janu F. (Hemenex, 25. 10. 2007 16:41)

Ono to tak možná bylo.
I když nám to můj prapra předek Jidáš prý vyprávěl jinak ale znáš chlapy, oba milovali stejnou babu (Máří), tak kdoví jestli si to náhodou dědeček Jidy trochu nepřikrášlil :-)

Hemenexovi (Achnat, 25. 10. 2007 13:04)

Všimnul sis někdy jak málo se zapojujou ženy do těhle rozprav-do těhle dlouhejch,bandym oblíbenejch a alespoň pro mne rozumově docela náročnejch rozprav.Byť jde jen třeba o jistou formu sarkasmu?Čím myslíš že to je...

Pro Hemenexe (Bandy, 24. 10. 2007 23:39)

Naprosto si mě nadchl. Nemám v nejmenším úmyslu být sarkastický. Přesně tohleto jsou úvahy, kterými se bavím.Tys to podal královsky.Jedna z mých úvah. 80 procent lidí umírajících na rakovinu plic jsou kuřáci. Tolik statistiky. Jestli by nebylo potřebné zvážit také fakt, že 80 procent populace kouří. Taky statistiky. Ale nebylo by dobré najít souvislost ?
A další zcela odjinud. Můj spolužák jménem Vágner dospěl ve školních úlohách vždy ke správnému výsledku bez ohledu na použitý postup. Prostě porovnal výsledek svých výpočtů se správným výsledkem a dopsal větu."Dosažený výsledek je nezbyné vynásobit obvyklou konstantou" Numerická hodnota této konstanty se měnila podle míry odlišnosti srovnaných výsledků. V paměti mých spolužáků zůstává označení "Vágnerova konstanta" jako nezbytná součást všech kalkulací.

můj sen (Jana F., 24. 10. 2007 20:52)

Pročetla jsem fakta, co tu píšete, zajímavé, opravdu. Do toho se nepletu. Napíšu, co bych si přála, aby bylo bývalo bylo: Ježíš na kříži nezemřel. Neměl vlastně žádná smrtelná zranění. Dali mu místo pití ocet, ale to nebyl ocet, ale silné narkotikum. Byla jsem tam a protože jsem ho milovala, zařídila jsem to :-). Pohřbili ho, pak přišel k sobě, odešel do vzdálené země a žil dál. Byl to pěkný charizmatický muž a takových je škoda, tak mě prosím neposílejte do blázince :-).

pro Janka (Saty, 24. 10. 2007 20:27)

Zdravím tě a přidávám se k Hemenexovi. Co takhle připojit se k diskuzi cóóó???? S chutí bych si tě přečetla, tak neváhej a hupsni k nám.

pro Petra ale třeba i pro OPa a další (Hemenex, 24. 10. 2007 18:38)

Teď zas vážně. Pozor, jedná se jen a pouze o moje vlastní závěry vytvořené na základě mých vědomostí!
Že byl Leonardo da Vinci hermetik a vědec nad jiné znalý se snad shodnem. Nedá se předpokládat, že tedy na obraz na kterým dělal přes 4 roky namaloval něco co tam nepatří nebo naopak zase něco co namalovat měl prostě namalovat zapomněl.
Teď trochu teorie ať víš kam tím mířím:
Existuje horizontální (přirozené), volné a vertikální (hermetické ve významu jiné) myšlení.
Nejlépe se to dá pochopit na příkladech, tak tedy s dovolením:
Kolik trojúhelníku sestavíš ze 3 zápalek? (pro všechny příklady platí nelát, nekřížit)
Předpokládám, že jeden.
Kolik trojúhelníku sestavíš z 5 zápalek?
Předpokládám, že dva. To je pořád přirozené, horizontální myšlení.
Kolik trojúhelníku sestavíš ale z 6 zápalek?
Já čtyři. Dokonce budou i stejné. To je myšlení volné, protože se nepohybuješ jen přímočaře a přirozeně jen jedním směrem.
Hermetik ale na tuto otázku odpoví, že to záleží podle toho kde a kdy. Mě osobně se zatím podařilo udělat ze 6 zápalek 24 trojúhelníků ale jak? Nechť to je pro Tebe zatím tajemstvím.
Vinci byl hermetik, to už psal. Nezapomeň na to až se budeš znovu koukat na ten obraz Poslední večeře a snad uvažovat o odpovědi na moji otázku. Možná ti nápovědu (hermetickou) dá ten papírek na zemi kousíček napravo od středu.

PS: Příště, jestli bude zájem, si možná pokusíme odpovědět na otázku: Co má společného Pythagoras, prase a Jupiter?

pro Petra odpovědi k 2. příspěvku (Hemenex, 24. 10. 2007 18:09)

Podívej, moc se omlouvám, fakt upřimně.
Ten příklad s periodickou soustavou prvků jsem nikde neopsal ani ho nikde neviděl. Celý jsem si ho totiž vymyslel využívaje elementární logické (a i selským rozumem) pochopitelné pravidlo, že když můžu JAKÉKOLIV číslo (třeba součin jakýchkoliv atomových hmotností jakýchkoliv prvků) upravit JAKÝMKOLIV číslem (tedy at. hmotností zatím neexistujícího prvku) vyjde mi takto JAKÉKOLIV číslo (tedy i jakýchkoliv rozměr jakékoliv pyramidy). Abych to dotáhl do ještě větší absurdity napsal jsem, že klíčem řešení je tah trojským koněm. Nenapsal jsem odkud a kam se má kůň při dělení dostat a dokonce ani nevím jak táhne "trojský" kůň a dokonce jsem nenapsal ani jaký to vlastně rozměr té pyramidy vyjde (třeba výška vstupního otvoru)
Paradox je, že je to logicky naprosto správně a že to jde i experimentálně ověřit ale jinak je to opravdu jen můj výmysl, kterým jsem se snažil dokázat, že ne všechno co Vám kdo tvrdí musí být zákonitě pravda. Ještě jednou se témto omlouvám.
PS: Ze stejného soudku je i praxí a mnoha studiemi (a koneckoncům i zdravým rozumem)ověřená teorie, že celá polovina konzumentů chleba dosahují v testech inteligence podprůměrné výsledky! A pak, že jezení chleba neškodí zdraví, měli by ho proto úplně zakázat a nebo na něj dát alespoň cedulku, že "MINISTERSTVO ZDRAVOTNICTVÍ VARUJE. PŘÍLIŠNÉ JEZENÍ CHLEBA ŠKODÍ VAŠÍ INTELIGENCI" :-DDDDD

pro Janka (Hemenex, 24. 10. 2007 17:22)

To jsme rádi, že se tu líbí. Budeš jenom číst nebo taky přispěješ se svoji "troškou do mlýna"?

pro Petra odpovědi k 1. příspěvku (Hemenex, 24. 10. 2007 17:15)

Tak to bude dlouhý, pokusím se odpovědět na všechny Tvé otázky.
Opravdu jsem uvedl, že jsi tu nový ale jenom proto, abych zdůvodnil proč tu opět vypisuji věci, které se tu již za celý ten rok, co sem chodím už přetřásaly. Jinej důvod tu nebyl, snad jen ve tvé hlavě.
Převorství sionu se (podle zakladatelů) jmenuje kvůli hoře Sion, která leží nedaleko města Annemasse, ve kterém se v roce 1956 zaregistrovali, jméno si ale dali již v roce 1099, tedy o 857 let dříve. To mu já říkám předvídavost.
Mě nevadí, že něco kopíruješ, přetahuješ myší nebo co se v tom snažíš tak úporně vidět, že děláš narážku na slušného člověka. Já tě jen nabádám aby to co takhle kopíruješ abys sis alespoň přečetl. Nic víc, nic míň. Selským rozumem vzato, není mnoho cizích slov u kterých bys mohl říct, že JEJICH DOSLOVNÝ PŘEKLAD do češtiny má víc slov než originál (samozřejmě vyjma složenin jednoho slova z více slov). Podívej se tedy do slovníku na slovo Dossier a na slovo secrets, ať víš přesně o čem mluvím (ono ani jedno totiž neznamená "sbírka" tak to s tím doslovným překladem zas tak žhavý nebude).
Já se neptal, kolik tam vidíš lidí ani jak se jmenují, jestli jsou to muži nebo ženy ale kolik jich tam doopravdy je. Jednoduchá otázka, když vezmeme v potaz, že se právě (nejen podle tohoto obrazu) říká, že třináctého pátek je nešťastný den, že?
Tím bych, myslím vyčerpal tento příspěvek a můžu se vrhnout na ten druhý. Tam tě, bohužel, tak moc šetřit nemůžu :-)

pro všechny (Janko.S, 24. 10. 2007 11:32)

Jsem rád že jsem sem zabloudil. Fakt jsem si to tu všchno s chutí přečet. Diskutujte dál, ať mám co číst. To není sarkazmus.

pro Hemenex (Petr, 23. 10. 2007 19:14)

Ještě jsem Ti neodpověděl na otázku,kterou jsi mi položil před dvěma dny,cituji:"A to víte, že když vydělíme součiny atomových hmotností jedné poloviny prvků v periodické soustavě součinem a.h. druhé poloviny (klíčem je tah trojským koněm) dostaneme naprosto přesné rozměry Cheopsovy pyramidy?" Na tom mě zaujalo to,že o pár řádků výš uvádíš: "Co se týče faktů, tak tam je to už mnohem horší a v mnohém to připomíná Dänikena, který také s oblibou upravoval fakta, tak aby podporovala jeho teorie." Vždyť o té Cheopsově pyramidě píše právě ten Daniken,tak jak můžeš uvést,že upravuje fakta?Myslím si že o té pyramidě máš právě od něj.
Když už jsme u Danikena,i o jeho teorie a fakta se zajímám.Např. v Tichomoří leží ostrov Nan Madol,kde je stavba z přesně opracovaných čedičových kvádrů.Na tom nic,kdyby se uhlíkovou metodou nezjistilo,že je několik tisíc let stará.Daniken navíc na místě zjistil,že se ale žádný čedičový lom na ostrově nenachází...kde se tam vzala,kdo a odkud ty kvádry přivezl a po čem,a kdo a taky čím ty kvádry tak přesně opracoval...? Souhlasím s Tebou jak uvádíš že s tím má nejspíše co dočinění někdo kdo Zemi navštívil už dávno a že stavitelé této pyramidy znali minimálně o dva prvky víc než známe my dnes a tedy byly mnohem vyspělejší než si myslíme a je možné že jim tyto znalosti předali mimozemšťané nebo Atlanťané...

Bandymu (Petr, 23. 10. 2007 18:23)

Ne,nemusíš se za nic omlouvat,vždyť prokousávání se staletími překroucených dějin a nalezení prapůvodní pravdy je zájem nás všech...

pro Hemenex (Petr, 23. 10. 2007 18:19)

Jak jsi včera správně uvedl,jsem tu nový,ale to ještě neznamená že by se Tvá reakce na můj příspěvek měla nést v zesměšňujícím podání...ten zajímavý obrat "podkopávala větev" upřesňuji "podřezávala",i když si nemyslím že by to mělo až tak vadit...
Také si nemyslím že by jim ty podvrhy přidaly na důvěryhodnosti,ale to podle mého názoru byl účel...
Jak jsi přišel na to že by Převorství,které samo sebe udává za svůj vznik r.1099,mělo vědět že se zaregistruje o 850 let později?
Tvůj výraz " A když už sem kopíruješ některé odstavce,tak si je alespoň po sobě přečti" se mi nezdá hoden slušného člověka,mimochodem mnou uvedená formulace,kterou kritizuješ,je v tom článku uvedena,odstavec 10....nemusím si to po sobě číst,jelikož pouze přetahuji myší.Nevím taky proč by mělo vadit to,že jen uvádím něco co mě zaujalo.
Na Tvou otázku,kolik podle mého je u stolu lidí,já vidím 11 apoštolů,Máří,a Ježíše...teda pokud dobře vidím,jen by mě zajímalo,jak se ti apoštolové u stolu vlastně jmenují...

k tématu (Monika, 23. 10. 2007 14:11)

Ano, lidé, kteří nevěří církvi, která si upravila vše, aby jí to vyhovovalo, to mají jednodušší.
Také jsem viděla ten film a je všeobecně známé, že křesťanské rituály mají v podstatě pohanské původy. V Sýrii vstal z mrtvých bůh Tammuz, maloasijský bůh Attis šel do nebe dle pověstí dávno před Ježíšem. A již zmíněná egyptská mytologie, bohyně Isis, bůh Osiris, kult Mithry atd adt.
Je pravdou, že by se měl člověk řídit intuicí, ale to nestačí, je potřeba hodně a hodně číst, mytologii, historii, astrologii, kosmologii, numerologii.........někdy se zdá, že nejen čas, ale jedna hlava nestačí. Jak píše Saty-postupně .

pro Hemenex (Saty, 23. 10. 2007 08:01)

Ptáš se, jestli už tuším co znamená Učení cesty. Znamená to hodně vědět, znát historii,
dozvědět se jak to všechno vlastně bylo a hlavně...nechat se vést hlasem uvnitř.
Není to tak snadné jak jsem si myslela, připadá mi, že vyznat se, je čím dál složitější.
Tuším velké nesrovnalosti mezi mýtem a skutečností a v souvislosti s tím si říkám,
že snazší je říct, než dokázat. Dám si v tom oddech, časově jsem na tom čím dál hůř,
ale se zájmem budu číst.

sionští (Hemenex, 22. 10. 2007 22:04)

Rozhodně se nemyslím, že by pod sebou víc "podkopávala větev" (zajímavý obrat), když by uvedlo o sobě alespoň nějakou pravdu než když jediné co o sobě uvede jsou jen prokazatelná falza a podvrhy.
Nebo myslíš, že právě to jim přidá na důvěryhodnosti?
A že by už v roce 1099 při údajném zakládání této společnosti věděli, že se o 850 let později tento spolek zaregistruje zrovna ve městě Annemasse, kde se tento kopec nachází?
A když už sem kopíruješ některé odstavce z http://engel.ic.cz/davinci/hledani_pravdy.pdf
tak si je alespoň po sobě přečti, protože Dossiers secrets má mnoho významů ale určitě né "doslova: tajná sbírka dokumentů“ (tedy alespoň né ve francouštině :-D )
Ví už někdo, kolik lidí se sešlo u toho stolu? (Vinciho Poslední večeře)
PS: pro Bandyho: ono nestačí se jen narodit s datem ze sedmičkou nebo násobkem, to by bylo velice snadný, to chce i něco jiného. Vždyť né každý, kdo se narodí v Čechách, musí být Novák a né každý kdo se narodí 25.12. musí být zákonitě Ježíšek :-D

Hemenexi (Bandy, 22. 10. 2007 21:09)

Kdyby můj otec žil, musel byh mu lát. Matce rovněž. Jak to , že tak nedbale volily hodinu početí, tím i zrození svého prvorozeného syna.Žádná sedmička ani její násobek. Ještě že matrikář přiřadil za lomítko u rodného čísla 711.
A Tak vím co se odehrálo 7.11.1917. Jiného 7.11. se narodila dívka, o které se mi zdává i dnes po čtyřiceti letech. 7.11. se narodil můj první syn. Způsobil to ten matrikář ?
Je jistě velmi zábavné nacházet magické souvislosti ve věcech nesouvislých. Umíš to dobře. Je zřejmé, že to nebude vzdáleno Tvým hobby.Dobrá slovní zásoba a sémantika Ti umožňuje přesvědčivě argumentovat. Nemusím Ti věřit, ale rád si to od Tebe přečtu.

Petrovi (Bandy, 22. 10. 2007 20:56)

Pozdní hodina a ne již dosti bysrý zrak mě uvedly v omyl, Datum 1099 (a ne 1055) byl uveden v jiné souvislosti). Přesto to další mnou uvedené míním obhajovat.V povědomí (ne podvědomí) hanáků podle mé demografické studie sionské Převorství stopy nazanechalo. Kladivo na čarodějnice jen jako název filmu.
Za přehlédnutí se omlouvám.

pro Hemenex (Petr, 22. 10. 2007 20:35)

Ty dokumenty,které uvedli při povinné registraci 25. června 1956,zveřejnili jen sedm,které jsou jako celek známé pod názvem Dossiers secrets (doslova „tajná sbírka dokumentů“),mě spíš připadá jako úmyslné mlžení...pseudonymy,uvedení autorů kteří s tím nemají co dočinění...nebo myslíš že by si samo Převorství pod sebou podkopávalo větev,kdyby zveřenilo všecko co ví?

(Hemenex, 22. 10. 2007 20:00)

Ano, máš pravdu. S Merovejci mám opravdu něco společného, stejně jako ty a stejně jako ostatní s Převorství siónu, tedy celých 99,99999999999999999...% DNA. Nic víc. Sionisté sice tvrdí (ale jenom oni), že vznikli už před první křížovou výpravou ale dokumenty, které to mají dokazovat, nejsou starší než s poloviny minulého století. Škoda, že?
Zato teta Blavatská měla k dispozici i originály víc jak 2 000 let staré (některé jsou ještě pořád v držení Teozofické společnosti, kterou založila a kde jsou k nahlédnutí :-) ale naštěstí zdaleka né všechny). Právě z nich čerpala vědomosti když sepisovala svou knihu Tajná doktrína (nauka), ve které chtěla lidstvou trochu "nakopnout" správným směrem.
Jen tak mimochodem, když o něm pořád mluvíš. Když se na ten obraz od Vinciho podíváš, kolik si myslíš, že je u toho stolu lidí?
Nebo chceš ještě další nápovědu?

pro Hemenex (Petr, 22. 10. 2007 18:10)

Je vidět že v našem životě je eště dost záhad a nejasností.Měl jsem už dříve možnost přečíst si Starý a Nový zákon,ale něco mi nesedělo,třeba proč jsou evangelia jen čtyři,když u stolu při Ježíšově poslední večeři bylo učedníků víc...nebo co je ten Grál,když na obraze od Da Vinciho není vidět...Ale jak jsem uviděl ten film,začlo to do sebe zapadat. Zapátral jsem i na internetu,je spousta odkazů,jeden mě hodně zaujal: http://engel.ic.cz/hledani_pravdy_soubory/Page821.htm .Tam je dost zajímavých věcí.Je zajímavé taky odkud to všechno víš,podle Tvé nápovědy mám ten pocit že s rodem Merovejců máš něco společného...Ale nevím,jestli by se nic nestalo kdyby to vše prasklo,podle mě by nastaly větší náboženské nepokoje než jsou dnes....

pro Petra pokr. (Hemenex, 22. 10. 2007 13:15)

Na základě Vašich dotazů upřesňuji:
Samozřejmě, že nestačí mít v datumu sedmičku nebo čtrnáctku taky se musí člověk narodit na minutu přesně, kdy začne vycházet slunce nad obzor, symbolika a význam je doufám zřejmý.
Nevlastní bratři byli proto, protože jejich otec byl římský voják, který "chodil" s jejich maminkama.
Josef měl Marii strašně dlouho rád (platonicky) už předtím a tak když přišla do jiného stavu ještě za svobodna, tak se nad ní slitoval (za to jí hrozil trest smrti zahrabání do mělké jámy a zadupání stádem volů), vzal si ji a přestěhovali se spolu jinam kde je nikdo neznal. S Jidášem to bylo ale ve vší počestnosti, jeho mámu si voják vzal ale pak v jedné hloupé potyčce, když bylo Jidovi 6 let, nalezl smrt.
Jesus s Jidem se seznámili, když byli na studiích v jednom "tibetském" klášteru.
Da Vinci na svém obraze neznázorňuje V (jak tvrdí sionisté) ale U (první písmeno Jidášova jména). Leonardo věděl jaká je pravda.
To by bylo zatím vše .... Saty už tušíš co znamená Učení cesty?

Pro Bandy (Petr, 22. 10. 2007 12:36)

Nevím jestli jsi dobře četl,psal jsem o 25.červnu 1956,to byl datum té povinné registrace,nikoli 1055,toto datum tam nikde nepíšu...a o roce 1099 píšu jako o roce kdy Převorství vzniklo.O poDvědomí nepíšu,ale o povědomí lidí,to jsou dva různé pojmy.A je jasné že všichni lidi o Převorství vědět nemůžou,donedávna to bylo považováno za mýtus...

pro Petra (Hemenex, 22. 10. 2007 12:31)

Jsi tady nový, tak ti tady zopakuji jen pár bodů, které tady už proběhli a které by tě mohli třeba zajímat.
viš že ...
Pythagoras byl hlavně hermetik a jeho věta o pravoúhlých trojúhelnících je jen vedlejší produkt jeho hl. bádání?
Jidáš byl nevlastní bratr Ježíše? A nezemřel v den popravy Krista ale vychovával s Máří jejich společné děti plus dceru Ježíše?
Origenes byl vnuk Jidáše?
Franský kupec Sámo neměl s franky nic společného, jen přišel do české kotliny ze západu, nebyl kupec ale lobbista, a nejmenoval se Sámo ale Samuell a byl pokrevním příbuzným s Origenesem?
Bacon, Jakub Krčín s Jelčan, Záviš s Hubí a H.P.Blavatská byli příbuzní?
Že se tito mají v datumu narození vždycky 7 nebo 14?
Proč Blavatská utekla od svého manžela po dvou měsících ještě jako "neposkvrněná panna"?
Kde se u ní vzali všechny ty její znalosti?
Co s tím má společného hrad Zubštejn na Moravě?
Že ještě není rok 2007 ale mnohem méně (protože několik let bylo přidáno mezi roky 900 a 1000) a proč se tak stalo? Proto taky nemůžou vědci určit která to byla kometa, která zvěstovala příchod Božího syna. Mimochodem on se nenarodil 25. prosince (ježíšek se ve zkutečnosti narodil až 26. (2x13) ale on stejně není tím pravým - to popletla až církev) ale už 14. (2x7).
Do roku 77 n.l. byl za Syna Božího považován někdo úplně jiný. V tom roce bylo sepsáno nejstarší evangelium podle Matouše, který sice Ježíše nikdy neviděl ale znal se osobně s Jidášem, atd. atd.
A pak se sebe zeptej, jak možný že tohle všechno vím.
Napovím: Všichni mí předci se narodili v den v jehož datumu je magická sedmička nebo její násobek. A můj syn jakbysmet.

Jirkovi (Saty, 21. 10. 2007 23:48)

Teď že něco schytáš?? Nééé, já dělám jen puntiky do černý knihy, červený jsou dobrý, černý to jsou hříšky. Kouknu se jak to u tebe vypadá...jééé, to je jako když jdou černý mravenci do boje, mnooo, tak puntik sem, puntik tam, už to máš stejně spočítaný.:-D

Probůh,Petře (Bandy, 21. 10. 2007 22:54)

Velmi snadnno si dovedu představit, že bible je lež. Horší je představa, že pohadka o Červené Karkulce je pravdou.
Které francouzské zákony máš na mysli. když mluvíš o povinné regietraci "tajných" spolků v roce 1055 ? Ve Francii od té doby proběhlo království, nejméně dvě republiky, císařství a zase republika. Jistě se nemýlíš ?
Převorství siónské se dostalo do podvědomí lidí ? Kterých lidí. Bydlím v domě, ke je čtyřicet rodin. Protože spolu žijeme poměrně družně, měl jsem možnost se na zmíněné převorctví zeptat. V povědomí hanáků podle mého průzkumu na toto téma nezůstala ani stopa.

pro Hemenex (Petr, 21. 10. 2007 19:40)

Převorství siónské, které je někdy označováno (kromě mnoha dalších jmen) rovněž jako Siónský řád či Řád Naší Panny Siónské, samo uvádí za okamžik svého zrodu první křížovou výpravu roku 1099,která měla za cíl najít onen Svatý grál.Příslušníci převorství rovněž tvrdí, že jejich organizace stála za vytvořením řádu templářů – tajemné organizace středověkých mnichů v rytířské zbroji provázaných temnou pověstí. Převorství i templáři zůstali podle těchto tvrzení jednou a toutéž organizací řízenou stejným velmistrem – až do rozkolu v roce 1188.Je fakt že se tvrdí,že Převorství existuje až od poloviny minulého století,ale to je taky dosti prapodivné....25. června 1956 - Podle francouzských zákonů se musí všechny spolky registrovat, což se paradoxně týká i takzvaně „tajných“ společností. Podle tvrzení převorství z doby jeho registrace bylo jediným cílem zajistit „studium a vzájemnou pomoc mezi členy“. Převorství se zde ve skutečnosti přihlásilo k jedné jediné aktivitě, kterou mělo být vydávání časopisu nazývaného Circuit.A vydali soubor pouhých sedmi dokumentů záhadného původu uložených v pařížské Bibliothèque Nationale, které jsou jako celek známé pod názvem Dossiers secrets (doslova „tajná sbírka dokumentů“). Na první pohled se jedná o směsici historické genealogie a mnohem modernějších alegorických textů připisovaných jednak anonymním autorům, a jednak autorům s očividnými pseudonymy nebo využívajícími jména lidí, kteří nemají s celou záležitostí nic společného.Takže podle všeho se jedná o další zastírací manévr,aby se sice Převorství dostalo do povědomí lidí,ale tak,aby nebylo možno odhalit jejich pravý smysl...lidi se zasmějí,církev se zasměje a Převorství má klid k práci....

hem. (24jirka, 21. 10. 2007 19:04)

nenuť mě pátrat v tabulce prvků :), či podobných oborech.
Něco ti prozradím, jsem na tom podobně, tak vždycky když mám pocit, že bych měl přestat, tak přestanu, ale nechávám si to pro sebe, takže návrat není tak složitý :)
Až jednou napíšu, tedy pokud, že končím tak to pak budu muset dodržet. Od teď ti doporučuji podobný postup, uleví se.
Hm a teď to schytám od Saty.

pro Síra+KyslíkJirka (Hemenex, 21. 10. 2007 18:58)

Bohužel, je to mnohem horší. Řekl jsem totiž, že tu už nebudu přispívat ale jak je vidět nedovedu to dodržet. Vždycky si najdu nějakou výmluvu. Třeba, že musím odpovědět na přímý, adresný dotaz nebo prosbu o vyjádření.
Ale i to není vždycky pravda ... bohužel :-(

pro Petra část II. (Hemenex, 21. 10. 2007 18:30)

Na druhou stranu ono by se v globálním měřítku zas tak moc nestalo, kdyby se ukázalo, že všechno je jinak.
Vatikán už rozdejchal i větší průsery. Třeba to, že země je kulatá (za to přece padl také nejeden trest smrti) a dokonce ustál i kosmonauty, kteří vyletěli docela dost vysoko a přesto tam žádný Nebe nenašli. Jednoduše by našli nějakou pasáž v Bibli a tak by dál mohli tvrdit, že je to tam napsaný už dávno, jen si toho nikdo dosud ještě nevšiml.
Kdo bude chtít věřit v jejich Boha bude věřit i nadále, kdo nebude chtít najde si pro svou víru něco jiného (třeba matematiku, Stalina nebo jen sám sebe). Křesťanství samo o sobě není pro lidstvo na této Zemi zas tak klíčové, vždyť v něj věří slabá čtvrtina jeho obyvatel.

Hem. (24jirka, 21. 10. 2007 18:28)

Rád tě vidím, trpíš arytmií psaní?

pro Petra část I. (Hemenex, 21. 10. 2007 18:17)

Ano, i já ten film viděl. Sice neoplývá zas tak moc originální myšlenkou (mj. že měl Ježíš s Máří děti a jejichž rod přetrvává dodnes jsem dokonce i já v jedné své povídce napsal již víc jak před čtvrt stoletím, pro nevěřící, v roce 1990 byla otištěna v lednovém čísle časopisu katedry TABU při Masarykově universitě v Brně) ale musím uznat, že literární zpracování je víc než působivé a nekonečně propracovanější než bylo to moje. Co se týče faktů, tak tam je to už mnohem horší a v mnohém to připomíná Dänikena, který také s oblibou upravoval fakta, tak aby podporovala jeho teorie. Nebo si opravdu myslíte, že je pravděpodobné, že d'Anjou, Newton, Vinci, Maxmilián František, Viktor Hugo, Debussy a další jezdili po Evropě, stavěli katedrály a sochy podle určitého klíče, kterým by měl být francouzký překlad anglické legendy o Svatém Grálu?
Převorství sionské zkutečně existuje (již od roku 1954!) a jejím zakladatel (a zároveň i velmistr) je Pierre Plantard, který se spisem uloženým ve francouzské národní knihovně pod názvem "Přísně tajné" (!) de facto přiznává k pokrevní příbuznosti s prastarým rodem Merovejců (ano těch, kteří mají být přímými potomky Ježíše a Máří) - taková náhoda, že? Najít v knihovně pod názvem "Přísně tajné" dokumenty potvrzující nejen můj božský původ a le i možná nárok na Franský (a tedy středoevropský) trůn!
A to víte, že když vydělíme součiny atomových hmotností jedné poloviny prvků v periodické soustavě součinem a.h. druhé poloviny (klíčem je tah trojským koněm) dostaneme naprosto přesné rozměry Cheopsovy pyramidy?
Vyplývají z toho minimálně dvě věci:
1) že stavitelé této pyramidy znali minimálně o dva prvky víc než známe my dnes a tedy byly mnohem vyspělejší než si myslíme a je možné že jim tyto znalosti předali mimozemšťané nebo Atlanťané
2) všechno souvisí z určitou chybou se vším.

Pro Petra (Achnat, 21. 10. 2007 16:15)

Byl to zajímavý film,je to skutečnost?Každej kdo studoval historii(nebo třeba astrologii...),nebo se o ní zajímal,by dokázal splácat dohromady přinejmenším jeden stejně silný příběh...

Petrovi (Satanka, 21. 10. 2007 15:13)

Nevím Petře co mám teď říct. Poděkování za to co jsi napsal se mi zdá málo. Prarodiče byli římští katolíci, vykládali mi o bibli a o Bohu. Měla jsem vždy pocit, že je to buď výmysl, nebo lež a to jsem v té době nečetla dokumenty, které jsem četla v poslední době. Co se stane až to pod tíhou důkazů vyjde ven? Někdo bude věřit dál, nebude chtít přijít o andělíčky a místního kostelníka. Jiní přehodnotí svůj život a místo na Boha začnou se spoléhat sami na sebe, začnou si vzájemně víc pomáhat. Stejně se mi zdá, že se myšlení lidí globálně začíná posunovat k lepšímu. Že se čím dál víc lidí začíná zajímat o prostředí v kterém žije, o lidi kteří potřebují pomoci, že odsuzují válku a zbrojení. Největší dopad by to mělo ne na lidi, ale na církev samotnou a co udělá, aby se to nedostalo ven??? Zasáhne? To ví jen "Bůh". Vždyť potomkem Ježíše může být kterýkoliv z nás, třeba Ty a nebo já.

...... (Petr, 21. 10. 2007 15:08)

Převorství sionské skutečně chrání Svatý grál - hrobku Máří Magdaleny,a místo kde se ukrývá,nebot skrz testy DNA by se prokázalo,že nám církev po dvacet století neříkala pravdu.Skrz strach o dnešní možnosti nezvratného prokázání Kristovy pokrevní linie díky testům DNA prožívá Vatikán největší krizi víry,jaká nemá obdoby....

..... (Petr, 21. 10. 2007 14:46)

No a představte si,co by se stalo,kdyby se svět dozvěděl,že Bible,největší příběh lidstva, je lež..............

Teorie,nebo prapůvodní pravda...? (Petr, 21. 10. 2007 14:43)

Co existuje jeden Bůh,existuje i zabíjení v jeho jménu.Souvisí to s Převorstvím sionském a Svatým grálem.Převorství chrání největší tajemství dějin,pravý smysl Svatého grálu...Bibli dal sestavit pohanský císař Konstantin (ano,pohanský,pokřtěn byl až na smrtelné posteli),a aby sjednotil Řím pod jedno náboženství,křesťanství,svolal L.P. 325 Nicejský koncil.Na něm byla m.j. vyřazena z Bible evangelia,která líčí Ježíše jako člověka,a samozřejmě byla uznána i jeho nesmrtelnost.Až do té doby byl Ježíš mnohými považován za pozoruhodného proroka,nicméně jen za člověka,smrtelníka.Leonardo Da Vinci namaloval obraz Poslední večeře Páně podle Bible,ale kolik je na stole pohárů?Není tam jen jeden pohár,ani žádný kalich...to je trochu divné,ne?Když jak Bible,tak i legendy spojují tento okamžik s původem Svatého grálu? Ne,grál nebyl nikdy pohár,to je největší zastírací manévr.Jistě znáte pohanské symboly pro muže a ženu.Pro ženu je to symbol V a pro muže je to přesný opak.Ženskému symbolu se říká kalich,to múže být i pohár,ale především je to tvar ženského lůna.V tomto případě tento symbol ženství symbolizuje ženu,která nosila tajemství tak silné,že kdyby se odhalilo,rozbilo by samotné základy křesťanství...A podle všeho je na tom obraze vidět po Ježíšově pravici,dlouhé rudé vlasy,žensky složené ruce...To je Máří Magdaléna,Ježíšova družka,která byla v době ukřižování těhotná...Na obraze se od sebe odklánějí tak,že mezera mezi nimi vytváří jasný obrazec symbolu V....Da vinci nám ukazuje kalich...je tu ještě bizarnější prvek - když si ti dva vymění místo,má Máří hlavu přesně na Ježíšově levém rameni...Podle evangelií která byla na Nicejském koncilu z bible vyřazena,měla po Ježíšově ukřižování dál vést církev právě ona,pcházela totiž i ona z královského rodu,nebyla to prostitutka,jak se traduje,takto ji pomluvila církev L.P. 591...Francouzský výraz pro Svatý grál je SANG REAL,v překladu Královská krev.Když legenda hovoří o kalichu,který uchovával Kristovu krev,myslí tím ženské lůno,které uchovalo Kristovu královskou pokrevní linii...Máří v zájmu uchování dítěte i sebe samotné uprchla ze Svaté země do Francie,traduje se ža tam porodila dceru,Sáru.To by bylo pro církev nejhorší ze všeho,nebot v pohanství byla žena uctívána jako cesta do nebes,nikoliv skrz Krista,ale ženu...Ted na to má monopol církev skrz jeho ukřižování...a ten kdo má v rukou klíče k nebesům,vládne světu. Ženy se tedy staly pro církev hrozbou.Katolická inkvizice tedy vydala jednu z nejkrvavějších knih v dějinách - Malleus Maleficarum, "Kladivo na čarodějnice". Učilo kněze,jak vyhledávat,mučit a zabíjet všechny svobodomyslné ženy.Za tři staletí honu na čarodějnice byly upáleny desítky tisíc žen,některé prameny uvádějí statisíce.Představte si,kdyby Kristův trůn přetrval v malé holčičce...nemyslitelné...Toto tajemství chrání Převorství sionské po dvacet století,strážci královské pokrevní linie,strážci důkazů o naší skutečné minulosti,důkazů o žijících potomcích Ježíše Krista....

pro Hemenex (Satanka, 19. 10. 2007 22:00)

Děkuji ti Rosťo za odkaz. Použila jsem jej a dala k rozhovoru s Bohem. Samostatné video jsem sehnala na Google, ale je to v angličtině, takže by tomu hodně lidí nerozumělo. Takhle to nemá chybu.

Pro Hemenexe (Bandy, 19. 10. 2007 21:30)

Děkuji. Zeitgeist.Velmi zajínavé.

Petrovi (Bandy, 18. 10. 2007 19:14)

Nemusí. Stačí se neúčastnit.

Ano ano... (Petr, 18. 10. 2007 18:23)

Hrůzy se občas musí dostatečně prožít...

Zeitgeist (Duch doby) (Hemenex, 18. 10. 2007 17:53)

Kdo chce ať se podívá.
Pro někoho sice nic nového, pro někoho však snad ano.
http://www.osud.cz/cs/clanek.php?id=6437

pro Petra (Saty, 18. 10. 2007 08:59)

Děkuju za upřesnění, je ale zajímavé, že Malleus Malefictarum vešla v podvědomí lidí víc, jak vydání buly Summis a zřejmě měla větší vliv na vývoj událostí v té době.

Jsem dekadicky posunut (Bandy, 17. 10. 2007 23:31)

Je-li hon na čarodejnice myšlen ten z 15.stoetí, začínám rozumět mnoha nedorozuměním. Já měl stále na mysli senátora McMurphyho z padesátých let století minulého.On jediný byl schopen jedinou doktrínou odsoudit čaroděje i komunisty.

pro Hemenex (Satanka, 17. 10. 2007 12:36)

Jsi jeden z mála pozorných čtenářů. Odstartování honu na čarodějnice zavinilo vydání buly Summis desiderantes affectibus r. 1484.
Tuto knihu posvětil papež Innocence VIII. r. 1484. První věta je správně. Je to přehozené, opravím to a děkuji ti.

poznámka (Hemenex, 17. 10. 2007 11:54)

Až teď jsem si přečetl, co je vlastně napsáno v záhlaví této křižovatky. Něco se mi na těchto dvou větách nezdá, vám ne? :-))
"Roku 1486 vydali dva němečtí mniši, Jacob Sprenger a Heinrich Kramer knihu Malleus Maleficarum. I když kniha byla plná nesmyslů a krutosti, papež Inocenc VIII roku 1484 počínání oněch mnichů i jejich knize požehnal."
PS: Saty, pak klidně tento příspěvek smaž ať tady nezabírá místo.

Doplnění (Petr, 17. 10. 2007 01:23)

Pokud jde o historickou přesnost, je pravda, že inkvizitoři Sprenger a Kramer byli jmenováni a podléhali přímo papeži. Ale jejich spis, Kladivo na čarodějnice, nebyl církví nikdy přijat a později údajně i dán na index. Nebylo to ani tak kvůli krutosti v ní popsané, ale kvůli neslučitelnosti některých teologických názorů (hereze), kterých se autoři při svém fanatismu dopustili. Ovšem byly jiné oficální příručky....

Dragonovi (Bandy, 16. 10. 2007 20:24)

Nedávals pozor, že ? Přečti si i to předtím. Věřím, že Ty, právě Ty, porozumíš. Říkal jsem Achnatovi, že jestli si přeje, jsem Bůh. Někam jsem se tím jmenoval ? Do nějaké funkce a přestal být sám sebou ? V té úvaze mi něco chybí.Myslím dvě věci. Logika a kauzalita.

Achnatovi (Bandy, 16. 10. 2007 20:17)

Tak jo. Pořád dobrý.

Bandymu (Achnat, 16. 10. 2007 16:48)

Bylo to oslovení,které sis nepřelouskal jak jsem zamýšlel...už jej nepoužiji.Nepochybuju o tvých intelektuálních,deduktivních či jakýchkoli jiných rozumových schopnostech-spíš naopak..naopak.Jen mi jde o tu všudypřítomnou potřebu je využívat,a to i v případech kdy by měly stát až na druhém místě,nebo vůbec nestát.Urážlivý podtext bych v ničem nehledal,jinak bych nepsal o respektu-byla by to lež.Krom toho jsem napsal třeba i hezkej den,to stojí taky za povšimnutí...

Bandymu (Dragon, 16. 10. 2007 10:50)

Pokud jsi Bůh,tak Ti gratuluji ke jmenování do funkce.Mě stačí být ,tím čím jsem,Tobě přenechám co je Tvé.

Satance (Bandy, 16. 10. 2007 00:08)

Dovol tatovi, aby si své děti dělal sám. Nebo Tě picnu,miláčku.

Achnatovi (Bandy, 16. 10. 2007 00:07)

Pokud "tato" bylo myšleno jako oslovení, neužívej ho, prosím. Pokud jako urážka,nemusíš se omlouvat.
Pochybuješ snad o tom, že jsem schopen si věci přelouskat sám stejně dobře jako Ty ? Věříš, že co strávíš Ty, já už nestrávím ?
Já nemám potřebu Tě o ničem přesvědčovat. Rád s Tebou hovořím a chci Ti sdělit jak se na věc dívám já.
Ale jestli chceš, jsem Bůh.

pro Achnata a Bandy (Satanka, 15. 10. 2007 18:43)

Tak na to se musím napít, - malinko. Ode dneška mám s Monikou novýho brášku. Já se picnu...ale líbí se mi to moc.:-DDDD

Bandymu (Achnat, 15. 10. 2007 14:47)

Takže je respektuješ,protože ti malou část z nich někdo přelouskal?Až odtud jsou pro tebe stravitelné,až od tý chvíle kdy je človíček naleje do nějaké své formičky-nedokážeš vycejtit velikost a sklonit se před ní aniž bys měl potřebu zrovna v tu chvíli za tim hledat autora o kterym tolik pochybuješ a přezto se od něj nedokážeš v trose odpoutat?Překvapil jsi mne první větou a to že velice,jen si nejsem jistej jestli to nejni jen zas nějaký tvůj manipulační překrut v zájmu výsledku,což je tvá parketa...netoliko má.A je taky dost dobře možný že uznám tvou božskou mimoběžnost když mne přesvědčíš,že mluvíš-li o zákonech přírody...víš o čem mluvíš.Hezkej den tato

Achnatovi (Bandy, 14. 10. 2007 18:35)

I Ty i já víme, že zákony přírody existují bez ohledu na naše vědomí. Nevím jestli i Ty víš kdo je formuloval tak, aby byli srozumitelné lidem. Ta jejich formulace je nezbytná k tomu, abychom je my, lidé,mohli využít.
Lom světla existoval od zrození světa, ale musel přijít Galileo, aby dal dohromady dalekohled. Takhle ja ve stoje na uších uvažuji.
Mluvím-li o zákonech přírody, vím o čem mluvím.I vesmír má své zakony. Jen najít jaké to jsou. Někdy stačí i jen poznat to, co sice nelze využít, ale co kdyby příště.
Zlehčím téma. Zákony kouzla sousedovi manželky je příjemné poznat i když on je hromotluk. Ale, co kdyby...

Bandymu (Achnat, 13. 10. 2007 19:46)

Nemluvíš ke mě,přezto...co takhle zákony přírody bandy-znáš jejich autora?Ani prd viď a stejně v nich žiješ a budeš žít i kdyby ses na uši stavěl...buď zdráv

Pro MML3 (Achnat, 13. 10. 2007 19:36)

V každé z úrovní jimiž duch prochází,obdrží krom obalu také prostředky kterými přijímá-tedy smysly,uzpůsobené právě té úrovni v které se nachází...to že Mařka viděla anděly u hlavy a u nohou kde leželo hrubohmotné tělo Ježíšovo,přičemž ono tělo samotné tam neviděla,nemůže přece logicky znamenat nic jiného než že v tu chvíli nazírala na dění jinými než hrubohmotnými smysly,ježto se přece vtělením do tohoto světa neztrácí(o čem by se ti pak zdálo,kde by byli senzibilové,média a všichni ti,kteří tyto smysly používají?)...Co se smluv týče,je to pořád dokola...číst můžeš cokoliv a cokoliv v tom pro sebe můžeš najít,někdo hází slovy jak hnojem,někdo mluví jen ano,nebo ne,vyber sám co je ti blíž a co je opravdovější...nikdo za tebe neudělá ani "ň",všechno musíš sám...nikdo tě ze splašků tvýho svědomí tahat nebude,ani dnes,ani včera a ani zejtra,estli chceš věřit něčemu jinýmu tak proč se k tomu pořád vracíš?První ze synů,z něhož jsme a který v sobě narozdíl od Ježíše nese podstatu duchovního,je tím o kterém mluví Jan ve svém zjevení-on je Synem Člověka a tím který přinesl poselství,které mimochodem také už leží u nohou človíčka.Zkus vypátrat něco o něm,jestli chceš...buď zdráv

Monice (Bandy, 09. 10. 2007 20:33)

Karkulka. A šedá eminence,babička.Namaskuje se za vlka a sežere myslivce.

Bandymu (Monika, 08. 10. 2007 22:19)

Jako kdo? Myslivec nebo vlk?:-D

Achnate (Bandy, 07. 10. 2007 23:46)

O jakých smlouvách v té pohádce o Ježíši mluvíš. To tam přece nebylo.
Podle jakého zákona se téměř vše očišťuje krví ?
Proliji JAR a je čisto. To si myslel ?
Promiň můj cynizmus.
Teď vážně a smiř se s tím, že zákony u kterých neznám autory nerespektuji.
Ano. Lidem je určeno zemřít. Ale jak soudit nebožtíka ? Kdo soudil Krista. Jaký nepodjatý soud ?A kdo soudil Matku jeho , Nebo ona ještě žije ?
Je to snad jen moje vina, že jsem schopen nacházet rozpory v tom vyprávění. A je jich tolik, že každý , kdo se opírá o teze Ježíše, jeho příbuzných, je mi podezřelý a předem nudný.

pro Achnat (MML3, 07. 10. 2007 22:42)

nedavno jsem přečetl:
Kristus zemřel, aby vykoupil hřichy spachane za prvni smlouvy, a tak se stal prostřednikem nove smlouvy, aby všichni povolani mohly přijmout zaslibene večne dědictvi. K zavěti se totiž musi připojit smrt toho, kdo ji zanechal...(židum 9:15)

Podle zakona se teměř všechno očištuje krvi a bez proliti neni odpuštěni.(22)

lidem je určeno jednou zemřit, a potom je čeka soud. pravě tak se kristus jednou obětoval aby snal hřichy mnohych, a podruhe se ukaže ne už kvuli hřichu, ale pro spasu těch, kdo na něj čekaji.

Marie zustala venku u hrobu a plakala. v plači se naklonila do hrobu a na mistě , kde předtim leželo ježišovo tělo uviděla sedět dva anděly v bilem rouchu, jednoho u hlavy a druheho u nohou. Zeptali se ji: "proč plačeš, ženo?" "vzali mi pana a nevim, kam ho dali," odpověděla. po těch slovech se obratila a uviděla tam stat ježiše(nevěděla ale, že je to on)....jan 20 něco.

všiml jsem si že tam stoji že ježiš vstal, a pak až se ukazoval ostatnim. Taky se do dnes nenašlo jeho tělo.
a nedava mi smysl kdyby přece jenom. pusobil jemnohmotně, tak proč by se vracel do dehydrovaneho těla, ktere navic ma propichly bok až k srdci?


Achnatovi. (Bandy, 06. 10. 2007 22:27)

Můj dík je jen malým projevem úcty k Tvé velkorysisti a šarmu její prezentace. Myslím to 1.10.Zachoval ses jako dokonalý gentleman. A s tou Karkulkou to ještě taky nemám jasný. On ji sežral ? Já myslel, že přefik.

Pro MML3 (Achnat, 01. 10. 2007 23:49)

A proč se tak stalo?Protože žije ve skutečném svěťě-kde je slovo slovem...přišel aby nám ukázal cestu a k tomu byl nutný i tento akt,snad aby zavřel hubu mozku a vykázal jej do svých hranic a hlavně proto aby splnil to co řekl...viz děje přináležící.

Pro MML3 (Achnat, 01. 10. 2007 23:41)

Já nejsem znalcem písma,jen jsem jako ty chtěl kdysi možná rozvíjet teorie.Proto jsem zjišťoval...Co se zmrtvýchvstání Nazaretského týče,je to prosté-alespoň pro mne...žádné hrubohmotné tělo nikdy nevejde do jiné úrovně než je jemu vlastní a z níž pochází(prach jsi...),Ježíš po té co se vrátil,nepůsobil již prostřednictvím tohoto obalu ale skrze tělo příslušející úrovni v níž se nacházel.To že jej mohli ostatní spatřovat,stalo se díky jejich vnitřnímu stavu,jakož je tomu i dnes v případech kdy človíček "vidí co okolí ne".Né všichni v něm však poznali ihned Krista,někteří v něm v první fázi setkání spatřovali osobu jim blízskou,ježto se ňejakým způsobem zapsala do jejich srdcí a až v dalších a dalších okamžicích mohli rozeznat rysy Ježíše(zjevil se na spoustech míst,spoustě lidem),někteří k tomu,aby jej rozpoznali,však ani nedospěli-z různých důvodů.Ježíš se tedy nevrátil do svého umučeného těla,nevstal z mrtvých,pouze působil skrze své tělo jemnohmotné.V případě Lazara šlo o to,že duch je po určitou dobu vázán na své opustivší tělo a po tuto dobu se dá "zavolat" zpět,čehož dokázal Ježíš využít,neb měl tu moc-nic nadpřirozeného,tu moc má i dnes spousta osůbek(schopnost komunikace)...

Pro Hemenex (MML3, 01. 10. 2007 23:06)

Omlouvam se, asi jsem to zase přehnal. :-) Nu co, chybami se člověk uči.

Bandymu (Achnat, 01. 10. 2007 22:51)

Já myslim,že i když ti to sluší,tak se omlouvat za žádnej lapsus nemusíš bandy,to spíš já-kdo ví jak to tenkrát vlastně všechno bylo...vždyť tu karkulku vůbec nemusel sežrat myslivec ale třeba klidně ňákej obyčejnej vlk z lesa....ty přece stejně ničemu z toho nevěříš,nebo jo

Hance (Dragon, 01. 10. 2007 17:12)

Ježíš nevýslovně trpěl(fyzicky)Mohl díky bolesti třeba nakrátko(dočasně) vlivem utrpení ztratit vědomí Krista..
Tak nějak bych to viděl(můj názor)

pro MML3 (Hemenex, 01. 10. 2007 16:29)

Chtěl jsem se tomu vyhnout a dát ti šanci s toho vycouvat ale vidím, že mi skoro vyhrožuješ, tak asi nemám na výběr, že? :-(
Neodpověděl jsem Ti zcela úmyslně, protože bych se musel zase opakovat (nebo používat citáty z Tebe).
Ano, ve svém příspěvku máš pravdu. Pořád Ti všechno kritizuji, i obhajoby, i příspěvky. Jediné co nekritizuji jsou Tvoje teorie. Ano to máš pravdu. Ale.
ALE JAK TI MŮŽU KRITIZOVAT TVOJE TEORIE KDYŽ ŽÁDNÉ NEMÁŠ? (alespoň to jsi sám napsal)
Jak můžu kritizovat Tvoje námitky, když ŽÁDNÉ NEMÁŠ (jak sám píšeš nemáš čas studovat cizí teorie).
Dám příklad z (asi) prezentace jedné Tvé teorie: Tunel a farizeus. (MML3, 21. 09. 2007 00:44)
"Zrovna jsem chtěl jit spat. Ale nemohl jsem si odpustit že jsem na něco zapoměl. ted už vim co to je:
Kladivo na čarodějnice. Cirkev provaděla na lidech zvěrstva.
A z meho vysvětleni jste ochotni připustit že Cirkev nemusi byt představitelem skutečneho boha?"
Co očekáváš na toto za reakce? Když něco takového napíšeš na stránky jehož správce je Satanka a jmenují se Kladivo na čarodějnice? (na vysvětlenou, tady už myslím půl roku nenapsal příspěvek někdo, kdo by měl jiný názor než že Církev NENÍ představitelkou žádného (natož skutečného) boha).
Docela mě připomínáš jednoho, který letěl s astronauty na vesmírné lodi na oběžné dráze kolem Země a povídá: "Někde jsem slyšel, že letíme. Jste z mého vysvětlení ochotni připustit, že Země nemusí být placatá"

24Jirka (Satanka, 01. 10. 2007 12:12)

Máš pravdu, i tak se to dá vyložit.

MML3 (24Jirka, 30. 09. 2007 23:42)

Myslím tyhle: bože proč jsi mě opustil. Podle mě jde o nejkontroverznější část evangelia: poznání, že bůh není?

Pro Hemenex (MML3, 30. 09. 2007 21:49)

Docela mi připominaš jednoho znamyho. Ma ten zlozvyk, že když nevi jak zareagovat, tak prostě změni tema na něco uplně jineho a vtipneho. A timto zpusobem se po velmi dlouhou dobu vyhyba problemum. Ale ty se mu nevyhybaji. (je ted na tom docela bledě)
mužeš prosim reagovat na 27. 09. 2007.

pro Achnata (Hemenex, 30. 09. 2007 18:18)

Bandy tvrdí, že jenom osmdesátku! I když jsem nabízel listnatý strom nebo ptáka, tajně jsem v skrytu duše doufal v 1043 nebo alespoň v 1030 ale fakt jenom 80? To kdyby Máří ovládala takovou 2043 kotvenou bez pojezdu nebo dokonce s pojezdem, to by byla teprvá síla, co? :-DDD

.... (Dragon, 30. 09. 2007 07:09)

Myslím(nevím),že Ježíš se ukřižování nebránil.
V ukřižování je skryta hluboká symbolika.

Hemenexovi (Bandy, 30. 09. 2007 06:39)

Můj myšlenkový překlep využil Achnat velmi vtipně. Jeřáb an měl na mysli je typ MB 80. Pochází z Mostární Brezno.

Všem (Bandy, 30. 09. 2007 06:35)

Hluboce se omlouvám ta svůj příspěvek 26.9. Samozřejmě, že to nebyl Pilát,ale Jidáš. Nemám pro tento lapsus vysvětlení.

Pro 24Jirka (MML3, 29. 09. 2007 21:47)

Podle mě si zvolil cestu ktera mu byla nabidnuta, mohl se ji zřict, ale neudělal to(ještě se na te olivove hoře modlil, a prosil zda li ho ten kalich mohl minout. A ještě tam řikal že chce aby se děla vule boha a ne jeho.)
Tak myslim že vědel o proroctvi, a vědomně si je zvolil za svou cestu.
A nevim ktera posledni slova mysliš.

MML3 (24Jirka, 28. 09. 2007 17:55)

Jsi v půlve NZ, co myslíš šel Kristus vlastní cestou nebo se přizpůsoboval až moc vědomě proroctvím. Víš co mě ale opravdu nevím jak si vysvětlit, jeho poslední slova, jsou poznáním omylu, nebo jen vypitím kalichu do dna?

Hemenex (MML3, 27. 09. 2007 23:58)

Chlapče jo? No to ranilo mou i tak nicotnou pychu.
A asi maš pravdu. At se snažim jak se snažim, tak asi nikdy nebudu schopen psat tak aby to každy mohl pochopit. Asi nejsem zvykly na takovy typy odpovědi.
Tim odvaděnim jsem myslel že když napišu nějakou teorii, tak ty najdeš chyby v tom "podani" a pak kritizuješ ty chyby, a potvrzovani či vyvracovani same teorie jde stranou.
třeba: podam teorii, skritizuješ, napišu obhajobu+přiklad, skritizuješ přiklad, odpovim, kritizuješ odpověd.
Ale samotne nazory na danou teorii vyšuměli.
A uznavam že moje slova, diakritika, ani pravopis neni zrovna dobry,ani ještě nemam dost širokou slovni zasobu, ani vyjadřovaci schopnpsti, ale pochopit se to da.(doufam)

pro MML3 (Hemenex, 27. 09. 2007 17:36)

Chlapče, já jen pozorně čtu co píšeš a jak sis určitě všiml používám často a ve velké míře právě Tvoje slova takže já nezpochybňuji nic, protože jsi to psal ty (já jen kopíroval).
A teď malý důkaz, píšeš:
"zatim si mi zpochybnil, a provrtal skrz na skrz (asi myšleno vše, co jsem napsal). A k tomu se zavrtavaš do (z meho nazoru) ne moc podstatnych věcech"
Jinými slovy:
Vše co jsi napsal nebo prezentoval jsem zpochybnil a provrtal zkrz na zkrz, přičemž sám tvrdíš, že to byly (podle Tvého názoru) jen nepodstatné věci. Tedy vše, co jsi řekl, byly jen nepodstatný věci.
Tak kdy už konečně řekneš něco podstatného nebo dokonce něco za čem bys sis stál?
PS: Jen tak mimochodem. Základní operace s čísly se učí žáci už v první třídě. Kolik prvňáčků umí pomocí Einsteinovy rovnice relativity dokázat platnost Maxwelových rovnic? Když to stačí jen správně za sebou provádět a nepřepočítat se :-D
PPS: A jak to tady už skoro rok pozoruji, tak mnozí přispěvatelé jsou pravděpodobně, v duchovní škole, dál, mnohem dál než v první třídě.

Brandy, Achnat, Hemenex (MML3, 26. 09. 2007 20:55)

No. Vim že Jidaš byl ten kdo daval pusinky, a Pilat si umyval ruce, V ptacich se nevyznam.

Pro brandy: Přiznavam, jsem v pulce noveho zakona. A rad se dohaduju o tom, o čem jsem četl, či zbiral informace.

Achnat: Jestli se taky vyznaš v Pismu, tak proč Byl vskřišen ježiš?

Hemenex: to budeš pochybovat i když prohlasim "že si myslim že nebe je modry"? Jestli se nepletu, zatim si mi zpochybnil, a provrtal skrz na skrz. A k tomu se zavrtavaš do (z meho nazoru) ne moc podstatnych věcech, tak že odvadiš od postupu řešeni.
Skus uvolnit fantazii, Učitele mohou toho udělat moc. Samozdřejmě že je to možny i tak jak si to popsal, naše učitelka třeba klidně zada přiklad co v životě neviděla (a to bohužel i do pisemky) A pak na s vyvolava a my to počitame. A když to ještě prolneš vic do matiky tak každy umi zakldani operace s čisly. Stači je jen spravně za sebou provadět, a nepřepočitat se :-) Přeju hezky den.


pro all (Hemenex, 26. 09. 2007 18:36)

Jen mi není jasný kterýho to jeřába měla Máři vlastně na starosti.
Byl to Sorbus aucuparia (jeřáb obecný) nebo Grus grus (jeřáb popelavý) nebo nějaký úplně jiný jeřáb? Pomozte prosím, mám v tom teď trochu country! :-D

Bandymu (Achnat, 26. 09. 2007 08:14)

Je to určitě zpětně zcela nový úhel pohledu na celou tu záležitost-znamenalo by to pak zřejmě že zatímco Pilát zrazoval v getsemenských zahradách svého učitele,Jidáš seděl v komnatách svého románského sídla a pohrávaje si s myšlenkou na blížící se židovské svátky nasával nápoj z hroznového vína a šťouchal palcem do nádobek s vonnou mastí....a Marie z Bérétu obsluhovala jeřáb...