Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sedm světů (Bandy, 21. 10. 2007 03:12)
Jeden nestačí ?Když i v něm se přem. Ikdyž ten jediný je pln lásky i zloby. Co s těmi šesti volnými ? Půjčovat ? Prodávat ? Nebo jen o nich geglat ?

Serenádě (Dragon, 20. 10. 2007 20:16)

Mám pocit,že jsi husopaska a vyznáš se v drhnutí peří.Promiň,jsem už takový.

sssssssssssssss (24jirka, 20. 10. 2007 13:37)

Já ti nevím, těch sedm světů nepleteš si to s budhismem, ne že by na tom záleželo, ale když už chceš nadávat.........

Serenátě (Achnat, 20. 10. 2007 11:49)

Kdo jseš že chceš školit,kým jseš že tě nezkušenost druhého přivádí k šílenství...Sedm světů jako konečné číslo je stejnou lží jako to že člověk viděl archanděla...očistec tě nikde nečeká,očistcem je žití samotné,v něm sklízíš co seješ.Žádnej anděl tě tahat odnikud nebude,to je opět lež-všchno musíš chtěním k lepšímu odmakat sám,v tebou stvořenym pekle,ve světě myšlenkových forem i kdekoli jinde...nevím co jsi viděla,ale dle tvých slov stav vývoje ve kterém se nyní nalézáš ti moc vidět neumožňuje,tím jsem si jist,hezkej den..

pro Serenátu (Satanka, 20. 10. 2007 11:16)

Ahojky Serenáto, s tou husou bych byla opatrnější. Než na něco reaguju, tak si to pozorně
přečtu. V první větě je napsáno " Imaginární rozhovor", určitě víš, co je imaginární.
NELŽU, protože nikde neříkám, že jsem se Satanem setkala, ty ano?
NELŽU, protože neohromuju nikoho tím, že jsem nahoře viděla několik světů,
Bůh tě pozval na exkurzi? V tom případě se ti povedlo to co nikomu.
Sedm pekel vyznávají budhisti, co vlastně vyznáváš? V návštěvní knize se mě ptáš,
proč nick Satanka. Je to proto, že jsem proti církvi a proti křesťanství, v žádném případě
nejsem fanatik co se víry v Boha, nebo Satana týká. Ráda bych znala tvůj názor na video,
které je na vedlejší straně "Rozhovor s Bohem".
Video má název " Největší příběh všech dob".
Dík za tu hudbu, hudba pro mě hodně znamená.
Nezkušenost (Serenáta, 20. 10. 2007 09:28)
Pochybuji,že jsi mluvila ze satanem si hloupá husa brát jeho jméno do ust.Satan je huso padlí anděl který se postavil bohu a vzal sebou i ostatní padlí andělé.Tvá nezkušenost mě přivádí k šílenství nepiš lži,kdyby jsi vyděla satana nedokázala bys o ně ani napsat je vidět,že bych tě měla s něčím seznámit.Za 1.-Je sedum světů a pak teprva bůh každý ten svě je očistec na sedmém prahu pak poznáš boha.Co se týče světa dole je stvořené zlo,bolest,zoufalství a ztráta sebe sama,když jen pomyslíš na boha i v pekle se ti může stát,že tě poslové boží a to jsou andělé dokážou vyzvednout z pekelné temnoty a můžeš dostat šanci žít v mezisvětě kde stejně půjdeš do očisce tento očistec je krutě bolestiví,každý hřích každá špatnost každá bolest kterou si ty dokázala udělelat v reálném světě se ti tam vrátí a oto bolestivější to tam bude.Není pravda,že tam nahoře není svět si opravdu husa.Nahoře je několik světů sama jsem je vyděla nebaví mě tě školit hraj si na malou holku a ber v ůvahu že nesmíš lhát,když je někdo nemocen musí bojovat sám se sebou nezapomen všechno čím si mi ted procházíme i s nástrahamy a léčkamy musí být dané tak se nejprve uč než něco napíšeč ahoj máš pěknou hudbu.

Achnatovi (Dragon, 20. 10. 2007 02:09)

Nemůžu jinak.Nejsem pštros.Děkuji Ti za Tvá slova,nereaguji na dění,kde jsi přítomen, ale máš můj upřímný obdiv.Jsi svůj.Nelezeš nikomu nikam.Vnímám Tě a jsem moc rád,že jsi nejen na foru..Ahoj Radek

Bandymu (Achnat, 20. 10. 2007 00:21)

To jsem asi ještě létal někde nad kukaččím hnízdem..

Achnatovi (Bandy, 18. 10. 2007 20:03)

Pamatuji, jak mi má žena při milování říkávala "můj blázínku".To jsem věděl, že vše je OK.

Achnatovi (Bandy, 16. 10. 2007 21:09)

Na otázku první odpovídám ne. Tak to být nemůže. Za blázna v dnešní společnosti není označován odborníky člověk, vymykající se společenskému úzu. Jen laické označení člověka za blázna je jedním ze společenských klišé.
Na otázku druhou odpovím rovněž ne. Sedativa patří do skupiny léku navozujících spánek. Co jsou jiné manipulační praktiky bych pochopil po podrobnějším vysvětlení.Že nevedou k vyléčení nemocí je pravda. Tlumí jen její nepříjemné účinky tím, že nemocný spí a bolest nevnímá.
K otázce třetí. Je-li bláznovství člověka takověho druhu, že ohrožuje okolní neblázny, pak je nezbytná internace a pokus léčit. Vždy jde jen o pokus léčit. Úspěch léčení u lidí mentálně postižených je zatím mimo dosah medicíny. Opravdu to není o tom, že někdo jede v jiných kolejích. Jestli někdo práskne tři špeky mariány a sedne do auta, je to blázen. Není to ale nemocný člověk. To jen já použil toto označení proto, že jsme zvyklí říkat blázen i pošukům, kteří ještě blázny nejsou.

Bandymu (Achnat, 16. 10. 2007 17:59)

Zbláznil-li se někdo,může to znamenat,že se vymknul společenským standardům,v přijímání i v následném dávání-prostě působí jinak než ostatní...může to tak být?Sedatíva z rukou odborníka či jiné manipulační praktiky vůli utlumí,leč většinou bez valného úspěchu...může to tak být?Je nutné léčit blázna,jen proto že nejede ve stejných kolejích,nemluvím teď samozřejmě o lidech kteří mohou způsobit ve svém "šílenství"druhým újmu...co když je jen jednou nohou tam kam já nedohlédnu a bude mi to trvat ještě ňejaký ten život?

Achnatovi. (Bandy, 16. 10. 2007 00:38)

Zblázní-li se někdo, chápu to jako že onemocněl.Souhlasíš ?
Spoustu nemocí lze dnes léčit. Souhlasíš ?
I blázna je možné vyléčit. Ještě stále souhlasíš ?
Vše je vztaženo na jeden život. Víc jich nikdo nemá.

Bandymu (Achnat, 15. 10. 2007 17:10)

Vztaženo na jeden život-může se někdo stát znovu normálním,když už se jednou zbláznil...

Magorovi (Bandy, 14. 10. 2007 19:04)

Zkusím se vyjádřit přesněji. Nevěřím ,že člověk je zlý ze své podstaty. Nepřistupuji tedy k člověku jako k potenciálnímu zdroji zla.Připouštím možnost omylu. Uvedu příklad. Můj přítel, kterého znám mnoho let jako dobrého člověka se rozváděl. Při té příležitosti jsem se dověděl, že po léta bil svoji ženu.
Mám ho tedy zatratit jako zlého člověka ? mMám se postavit do role toho, kdo prozřel ?
Já ho budu považovat za v podstatě dobrého člověka s vadou v sociálním spektru.

Bandymu (Magor, 14. 10. 2007 09:10)

Promiň, ale z toho co píšeš nejsem moudrý.Tak ty nevěříš ve zlo v lidech, ale jsi si vědom faktu, že vyjímka potvrzuje pravidlo.Tak nějak jsi to myslel?

Pro Magora (Bandy, 12. 10. 2007 20:54)

Já jsem napsal, že nevěřím ve zlo v lidech. Ne v některých lidech. I na stromu osázeném krásnými jablky najdeš nedobrotu.Ale já sklízím jabka ve víře, že zdravá jsou všechna. Protřídím si je pak. Kdybych to neudělal, nebyla by to víra, ale dogma.

Bandymu (Magor, 12. 10. 2007 09:25)

K tvému příspěvku z 28.9.
Dokážu pochopit že nevěříš ve stvořitele,ostatně takových lidí je určitě víc. Nevěřit ale ve zlo v některých lidech mě příjde mírně řečeno zvláštní. Přeju ti aby ti to vydrželo co možná nejdéle.
S těmi jehovisty s tebou souhlasím, jsou to paka.

potapječ (miša, 11. 10. 2007 09:27)

13 křižovatka se mi také libi 13 mne vždy přinesla štesti

Dragonovi (Bandy, 10. 10. 2007 20:57)

Vzpomínám si na jeden trojůhelník. Ajajaj... To Ti byl ďábel.Mizelo se tam krásně.

Viděl-nevidšl (Bandy, 10. 10. 2007 05:18)

Je skoro se nutné předem říct jestli o Bohu či Satanovi hovoříme v jejich fyzické podstatě nebo jenom jako o symbolech.
Samozřejmě nikdo Satana neviděl. Nikdo Boha neviděl. U jejich hádek či pařeb evidentně nikdo nebyl.
Když vezmu Satana jako symbol zla a Boha jako symbol moudrosti a dobroty, je o čem mluvit.Do nekonečna.
A ať dospějeme k čemukoliv, vytvoříme jen nový symbol. Nebo nový pohled na staré symboly.

.... (Dragon, 10. 10. 2007 05:13)

Já znám také jeden trojúhelník,daleko záhadnější.Mizí v něm tolik věcí a denodenně tam přibývá...přesto jej nepřibude

Satance (Monika, 09. 10. 2007 22:57)

Díky za hlášku, voslintaný a vožraný neberu:-D:-D:-D

pro Azaliel (Satanka, 09. 10. 2007 21:07)

Nepodceňuj nás, Azaliel je především tvůj nick, který sis vypůjčil od Satana, je to jedno z jeho mnoha jmen. Jinak co se týká Bermudského trojúhelníku, zadej si název do vyhledávače a vyhodí ti to tolik informací, že se z toho zblázníš. BTW, taky moc zajímavá věc.

pro všechny (Azaliel, 09. 10. 2007 20:57)

No, tak alespoň jste mi řekli k tomu něco více...teď jsem o něco chytřejší...točku odpočim od tématu - jenom se chci zeptat jestli někdo nevíte nějakej dobrej odkaz na Bermůdský trojúhelník...jo a víte kdo to je Azaliel :)?

pro Moniku (Satanka, 09. 10. 2007 20:15)

Maskáče neměl, ale byl to štramák v béžovém. Nech si zajít chuť, už ho měla v náručí ohromná slimačka, nemáš šanci.:-DDDDDD

Saty (Monika, 08. 10. 2007 22:25)

Jééé a neměl náhodou maskáče? Kdes ho viděla:-D:-D:-D

Saty (Dragon, 08. 10. 2007 20:19)

Hihi..dobré...díík

Azaliel (Satanka, 08. 10. 2007 08:15)

Taky se přidám. Jasně že jsme s Bohem nemluvili a ani jej neviděli, stejně jako ho neviděl a nemluvil s ním nikdo. Rozebírá se tu náboženství, jeho klady, zápory a vliv na lidi. Satana jsem viděla. Říká se, že je krásný a on opravdu byl až provokativně krásný. Stál tam v mechu potvora a byl jak malovanej.:-D
Nesedí mi Satan, jako zavržený anděl. Vždyť v nebeském řádu funguje jako ředitel nápravného zařízení 3 skupiny pro provinilce a takovej ředitel už musí mít nějakou důvěru. Máš v tom zmatek, ale nejsi sám.

Azaliel (24Jirka, 07. 10. 2007 21:37)

Ber to sportovně: nás jsi taky nikdy neviděl a přeci se domníváš že jsme

Azalielovi (Dragon, 07. 10. 2007 20:35)

Kolik jsi toho stvořil za pár chvil..Obdivuhodné.Boha nikdo neviděl.Metafora z bible.Chápeš ji?Ten kdo říká,že jej zná jej doopravdy nezná a ten,který říká že jej nezná ,jej zná napolovic..

Azaliel (Azaliel, 07. 10. 2007 20:27)

Všichni tu mluvíte o bohu a o satanovi, ale nikdo z vás ho neviděl na vlastní oči... Řekněte mi kdo zvás viděl, jak bůh zavrhnul satana, kdo zvás viděl, jak Ježíše dávali na kříž, kdo ví jestli je nebe a nebo peklo, nikdo zvás neviděl jak bůh vstal z mrtvých...nevim jak někdo může říci nebo napsat, že země byla stvořena za sedum dní, když u toho vůbec nebyl a neví to jistě...viděli jste písmo svaté už na vlastní oči???já zatím tedy ne!!!nezapírám, že jsem nikdy neměl pocit jako by jsem viděl ducha a dokonce i cítil ve své blízkosti, ale co vim jistě je to, že boha a ani satana jsem nikdy neviděl!!!

K Jehovistům (Bandy, 27. 09. 2007 20:51)

Ano Jehovisté jsou sektou. Jsou tak kvalifikováni nejen názorem církevního světa. Podle katolíků jsou puristé. (ti co vyznávají čistou víru a čistá je jen ta jejich. Kromě jiného odpírají transfuzi, jelikož podle nich je v rozporu s Božím přáním. Odmítají antikoncepci zs stejných důvodů. Věří v Armagedon (v některých epištolách jiných církví známou jako "soudný den"). Den soudu, kdy se bude na stejných vahách vážit život živých i těch, co už nežijí.
Neudivuje mě bizarnost tohoto pohledu na svět. Udivuje mne, kolik lidí neprohlédlo zcela evidentní nelogozmy. Jehovistů jsou miliony. A Moslimů taky. A těch jiných rovněž. Nejsem já ten, co ještě neprozřel ?
Má víra říká, ne. Má víra je víra ve mne. Víra ve Vás. Má víra je v nevíře ve Stvořitele. V nevíře ve zlo v lidech.

Dragonovi (Satanka, 27. 09. 2007 10:17)

Předběhl jsi mě s odpovědí. Chtěla jsem ti napsat, že ti to ta jehovistka řekla proto, že jsi musel říct něco proti tomu, v co zarytě věří, nebo čím mají vymytý mozek.(ještě líp řečeno). Když považují záchranu lidského života za hlas Satana, pak pámbu s nima a zlé pryč. Kdyby Bůh zatracoval a odmítal lidi, kteří přijmou krev aby mohli dál žít, nebyl by hoden v dobrém na něj ani pomyslet, natož mu vzdávat hold. Já považuju jehovisty za ná boženskou sektu. Kolik je odnoží vyznání, náboženství a víry, tolik různých Bohů je. Jak poznat tu pravou víru?? Podle počtu lidí kteří ji vyznávají? V tom případě by vítězilo muslimské vyznání, takže tak to asi nebude. Že by katolicizmus? Tam také nacházím mnoho věcí, které nemohu přijmout s vědomím, že je to správné. Myslím si, že nejsprávnější je věřit sobě a svému vlastnímu citu v chápání Stvořitele, který může být individuální.

Bandymu (Dragon, 27. 09. 2007 09:33)

Byla to matka s dcerou(aspoň myslím).Zeptal jsem se té starší,jestli by v případě potřeby darovala vlastnímu dítěti krev.Chvíli koukala na mě,pak ta mladší na ni,načež prohlásila,že by si to musela rozmyslet.Tu mladší její odpověď docela vzala..Mluví z vás satan,řekla mi ta paní,načež odešly..tak Ti nevím.
Ahoj

Dragonovi (Bandy, 26. 09. 2007 21:46)

Svědci Jehovovi nepotřebují rozumět Tvému hlasu.Potřebuji jen, abys Ty nerozuměl ničemu. A pak Ti řeknou jak máš věci chápat.

...... (Dragon, 26. 09. 2007 09:03)

Ahoj Satane,
Svědci Jehovovi řekli.že ze mě promlouvá Satan.
Oni tvému hlasu rozumí?

pro Evulku (Satanka, 25. 09. 2007 19:27)

Čekali jsme že se ozveš. Jasně že můžeš jít s námi.

Hemenex (evulka75@seznam.cz, 02. 09. 2007 18:35)

Ahoj zdravím Tě..tou cestou bych šla ráda s Vámi..

Bandymu (Achnat, 19. 08. 2007 21:05)

Dík,ale bylo to o někom jiném...

Achnat (Bandy, 19. 08. 2007 04:32)

Že je konec zjistí jiní. Ty to nebudeš. A je fuk, kdo Ti pak otře slzy. Jestli nějaké budou.

Satanovi (Achnat, 18. 08. 2007 09:32)

Vlk ovládnu své zvlčení-
pít budu z nekonečna,
mlčení na řeč-proměním řeč na mlčení
a odvedu je ke tvé sluji...
a než zdechnu v bažině svých činů,
prstem ukážu na pěšinu,
po který pastýř ovce vede...
Janovo vize síly bere,
až zjistím že je konec,
až zjistím že jsem prohrál...otřeš mé slzy Lucifere?

Pro Hemenexe (Bandy, 10. 08. 2007 03:51)

Jsem zřejmě poněkud retardovaný. Já až dnes pochopil, že ve Tvých slovech je i humor. Pobavil si mě.
Při" Rozhovoru se Satanem" to nebývá obvyklé. Má důvěra v Tebe neustále narůstá.

pro Bandyho (Hemenex, 09. 08. 2007 11:06)

Tak to má chlap štěstí! Skoro mu závidím! :-)
Já, kdybych mluvil sám ze sebou, tak bych tu jistotu neměl. Bohužel :-(
(dodatečně mě napadly dvě možnosti, jak tu moji větu pochopit a obě dvě jsou správné :-) )

Dragonovi (Bandy, 06. 08. 2007 21:16)

Čekal jsem na autobus a stál tam pán. Hovořil hlasitě a nesmlouvavě. Na zastávce nikdo nebyl. Jen já a on. Nabyl jsem pocitu, že hovoří se mnou."Prosím ?" řekl jsem. "Ser na mě " odpověděl, "hovořím sám se sebou. To je jediná jistota, že nehovořím s nějakým blbcem."
Já si se sebou šeptám. Nemusí každý vědět o čem mluvíme.

Bandymu (Dragon, 06. 08. 2007 18:41)

Aspoň můžeš pokecat sám se sebou..a nemusíš se nějakého Satana už na nic ptát..hihi

Monice (Bandy, 02. 08. 2007 01:10)

Jsi Satan. Všech satanů šéf.

Bandymu (Monika, 31. 07. 2007 10:51)

Ale jo, Bůh mě sere............

Satanovi (Bandy, 31. 07. 2007 01:10)

Ptám se na totéž,na co jsem se ptal Boha. Odpovíš aspoň Ty ?

Pro Věrku (Bandy, 23. 07. 2007 23:29)

Neboj, nejsem tak přísný jak se jevím. Je to ještě mnohem horší. Ale ženy respektuji, vážím si jich a chovám k nim úctu. Uznávám, že se mohopu mýlit alespoň tak často, jako se mýlí muži.Takže se tím netrap a békni, jak to s tím duchem bylo.

pro Dragona a Bandy (Satanka, 20. 07. 2007 11:49)

Když někdo opravdu zažije setkání, nehovoří o tom jednou větou. Každý se snaží říct o tom všechno, snaží se vypovídat a hlavně chce vědět proč se to stalo. Věrka asi vůbec není přesvědčená, že něco viděla.

Fidorce (Bandy, 20. 07. 2007 05:48)

Mám husí kůži, když mám na talíři cokoliv z husy. Trpím nepříjemný odporem ke všemu, co kdy mělo peří. A duchové peří nemají. A asi ani nejsou. A kdyby byli, víš jak se jmenuje samička od ducha ? No, přece duchna. A pod duchnou je fajn.
Jestli si opravdu vydela ducha pohovoř o tom.

Dragonovi (Bandy, 20. 07. 2007 05:42)

Myslím, že u Věrky nešlo o vizi. Ona to viděla fakticky a natvrdo.Jinak by o tom nepsala.

Věrce (Dragon, 18. 07. 2007 18:38)

Můžu vědět kde,kdy a co jsi viděla a jak dlouho vize trvala?

husí kuže (,Vera Frohlichova, 18. 07. 2007 16:11)

vydela jsem ducha a v tu chvili mi naskocila husí kuže byl to pro me strašní pocit nikomu bych to nepřála

nevěřím tomu (Věra Fodorová=Fidorka, 18. 07. 2007 16:03)

Myslím si otom že je to pěkná blbost až nějakýho ducha uvidím tak uvěřím jinak doty doby to bude promě nesmysl.

Pre Patuss (Bandy, 08. 07. 2007 06:48)

Prečítal som ešte raz. A nič. Nenašiel som nič, čo by bolo potrebné chápať.Čo si myslíš o kresťanstve je Tvoja vec. Štatistiky UNESCO uvádzajú, že na svete je 800 miliónov katolíkov. Myslím, že by s Tebou nesúhlasili. Ja si myslím, že je to ich viera, nech si ju teda nechajú. Ja nemusím.Hi.

pre bandy (patuss, 01. 07. 2007 12:01)

ja wem velmi dobre co som napisala...a je jasne ze nejsom proti...som proti krestanstvu..pretoze je to pico.ina..a ja zato uz nemozem,ze si nepochopila co bolo tam powedane...skus si to este raz precitat a mozno pochopis..

Pre Patuss (Bandy, 01. 07. 2007 05:41)

Prečítaj si ešte raz, čo je tu od Teba natárané. Pokús sa usporiadať si myšlienky pre svoje vlastné porozumenie. A napíš to, prosím, ešte raz. Takto Tvoja lekcia satanizmu nezaberá.Nedá sa rozpoznať, či si pre alebo proti. Ave, Patuss

mnoo.. (patuss,,, 30. 06. 2007 15:02)

taqq to ze by si bola hrdinka no teda statocna kebyze zabijes niekoho kto chce zabit tvojich rodicov,by nikdy satan nepowedal..pretoze satanizmus je hlavne o sebectve...staci si precitat satanisticku bibliu,od LaVeya (zakladatela satnizmu) ..(inaq uzasny clovek :D :) )..a satanske devatero..a zistis,ze sa mas starat hlavne o seba..nepoznam ziadneho satanistu ktory by nebol zahladeny do seba,nebol by chamtivy atd..kebyze musi niaky spravny satanista zomriet alebo jeho napriklad matka k ktorej je citovo naviazani ..vybral by si aby zomrela ona..a on aby prezil...ale to je na polemizovanie..ked ti niekto nieco spravi,v devatere sa pise v skratke powedane ze niekto do teba kamenom,ty donho etse vacsim..cize vracaj vsetko zlo ktore k tebe pachaju...to je tez iste sebectvo...cize jednoznacne...podla mna je satanizmus a satan ovela lepsi ako krestansvtvo jezis atd..je logicke ze nedava zmysel v bibli,ze odpustaj svojmu nepriatelovy..a ked odpustim taq co???nepriatel sa nepouci a bude mi ublizovat stale..a ja budem stale viac a viac trpiet..ale zato v satanizme stoji ze oplacaj cize..bude mne dpobre,lebo nebudem trpiet a ten kto mi ubliozval sa pouci a bude pykat za to co vyviedol...a toto je moj nazor...AVE SATANAS...

Satance (Bandy, 28. 05. 2007 23:11)

Otázku:"Žiješ ?" jsem viděl položenou o něco výše. Já chci do pokecu vstoupit otázkou ?"A co stará kámo ?"
Já nechci se Satanem filozofovat. Chci pokecat. Jestlimu ta jeho dobře vaří, jestli mu nenadává, když se někde opozdí a tak...
A nevěř tomu, že mě to nezajímá. A taky si postěžuju. Kluk má autoritu. Když mi dá autogram, budu king.

pro Bandy (Satanka, 27. 05. 2007 18:53)

Položil jsi tedy otázku. Žiješ?? Pak nebyla poslední. Satan nereaguje. Nevíš čím to je?

Satance (Bandy, 24. 05. 2007 20:26)

Tak jo. Na stránce "Satan" jsem řekl, proč se do toho zatím nebudu montovat.
Položit, ale otázky a nečekat odpovědi není pokec.
Mám do pokecu první otázku:"Co stará, kámo ?"

pro Bandy (Satanka, 24. 05. 2007 13:55)

Pokud myslíš pokec se Satanem, pak už proběhl, o kousek výš, imaginární samzořejmě. První otázka k pokecu tam je a je tam i dvanáctá.
Klidně mu svoji otázku polož, myslím že tě nesežere a že se ti i jinak vůbec nic nestane.

Satance (Bandy, 24. 05. 2007 01:54)

Máš první otázku k tomu pokecu ? Víš, kde to bude a co tam nabídnou ? Víš, brát Satana na pivo je asi blbý.
Já otázku mám. Jen nevím, jestli není poslední.

Pro Vivian (Bandy, 20. 05. 2007 01:03)

Tady nikoho neprotěžujem. Bůh i Satan je partner do rozhovoru. Mají stejná práva. Jen ať nám moc nekecaj do života. Tady s něma dáme řeč a jdem si každej po své práci. Že jsou vládci všehomíra. Z toho by ses přece nepodělala. Oni jsou v podstatě slušní a chápající. Jako lidé. Byli stvořeni k obrazu božímu. Ne ?

To víš že ano Moniko (Bandy, 20. 05. 2007 00:58)

Nikdo jinej není schopen takovej bordel stvořit.
Jak já miluji čertice. A v kostele mi řeknou?"Nebrat".
Nechodím tedy do kostele. Jen do postele a čertice hledám marně tu i tam.
Ovšem, má povinnost věci rozmontovat mi velí, abych Ti řekl, že čertice není samička od čerta. Čertice není žádná samička od kohokoliv.Je to samostatná svépravná bytost, většinou dcera lidských rodičů, která není blbá. Ví co může chtít a ví co chce dát. A ví komu a jak často.Ví, kdo je muž a ví jak s nim zacházet. Dokonale ovládá koště a nikomu ho nepůjčuje.
Ano. čertice jsou od Bohů všech náboženství i když proti jejich vůli. Myslím, že k nesmírnému potěšení věřících. Přimotali se i ateisté, Bůh jim odpusť

Bandymu (Monika, 18. 05. 2007 14:22)

To bys koukal, co je na světě čertic. Myslíš, že jsou od pána Boha?

proč (vivian, 18. 05. 2007 11:41)

Proč se satanem ne ale s bohem ano?

Pokec se Satanem (Bandy, 17. 05. 2007 21:32)

Hej, ty. Dejme řeč. Jsi to stále Ty, Lucifer, nebo některý z Tvých parchantů? Ale proto, že ses neměl s kým množit, budeš to stále asi ty. Samičky od čertů nejsou. Já o nich nečetl. Ale také jsem nečetl, chlapče, jak ses dostal ke své špatné pověsti. Lucifer znamená světlonoš. Nosil jsi tudíž světlo lidem a teď jsi symbolem zla.Proč ten náhlý obrat ? Nezačal si chlastat ? Nebo si něco pícháš ? Nebo je to ještě jinak. Nechodils šéfovi za starou a on tě za to zatratil ? A Pomluvil ? Chlapče rohatej, nemáš to lehké. Ale ani já jestli se chci zorientovat. Víš, tento týden zmáknu, ale několik posledních tisíci letí mi dělá vrásky.Jestli se neozveš, spolehnu na kamoše od Satanky.

Rozhovor se Satanem (Petr Vladimír Putna, 08. 05. 2007 15:26)

Satanko není dobré hovořit seSatanem protože jeto od věků lhář Bůh naproti tomu je dobrotivý vzpomen si
co udělal prokaždéhočlověka sestoupilznebe vtělilse
učil lásce a umřel na kříži byl sejmutý z kříže adán do hrobu ale třetího dne vstal zmrtvých. Jestli budeš promlouvat se Satanem Amen,Amen pravím ti že tvá duše skončí vpekle a Bůh ten kterýtěspasilnakřížitězavrhne .
Mne na tobě záleží protože ccccccchciabys šlado nebe ale ktomu se musíš napravit a neccccchat se pokřtít v Římskokatolické církvi
Vladimír Putna

pro Alue (Satanka, 23. 04. 2007 23:41)

Zdravím tě. Pokud chci být objektivní, musím se na všechno dívat z obou stran, nestačí poslouchat jen jednu. Soudce musi vyslechnout jak stranu žalující, tak i stranu žalovanou, aby vynesl spravedlivý rozsudek. Tobě stačí slyšet jen tu jednu stranu, jsi spokojená, líbí se ti to a myslím že je to naprosto v pořádku, pokud ti to v životě pomáhá. Jen mi odpověz. Bůh je moudrý, vymyslel desatero. Někdo chce velmi ublížit tvému děcku a ty máš jedinou možnost, zachránit jej, ale musíš potenciálního vraha zabít. Máš v ruce pistoli, střelíš? Porušíš desatero, ale zachráníš dítě. Nebo jej nebudeš bránit, složíš ruce do klína, budeš trpět, ale řekneš si, - Bůh to tak chce??? Odpovím za tebe, budeš bránit svoje dítě nebo rodiče jako lvice, ale porušíš tím desatero.
Další dotaz, potvrdil ti někdo, že ráj vypadá tak jak si jej představuješ? Vnímáš jej podle krásných obrázků které namalovali malíři s bujou fantazií?? Je vůbec nějaký ráj? Nikdo z lidí to neví, ani ty, když tvrdíš že to není pustina, ani já když jsem řekla že je tam prázdno, nicota.
Věřím ve Stvořitele, i když si jej nedokážu představit, ale nevěřím v Boha jak jej prezentuje bible. Věřím že existoval Ježíš, ale nevěřím všemu co řekl, protože se do bible hodně účelově vpisovalo. Bůh ani Satan nejsou dva muži, tak si lidé pojmenovali dobro a zlo v nás, lidech.

Názor na článek (Alue, 23. 04. 2007 15:27)

Tak na otázku jestli je spravedlivý, říká, že je pravdivý? - takže není. hmm.. super. :D
Hlavně že je pravdivý že?
Víte, že sám Ježíš řekl, že satan a démoni jsou všichni lháři?
O ráji se vyjadřuje v podstatě jako o pustině. - Což je ubohost - teď cítím, jak jsem ho naštvala. Dobře ti tak.

Pro Anděla (Martina, 05. 04. 2007 19:21)

Myslím si že to bude trochu složitější a tvůj pohled mě trochu připomíná zaryté katolíky. Zajímej co bude po smrti a bude to dobré. Jinak by to s tebou mohlo špatně dopadnout.
S tím naplněným životem to také nevidím tak jednoduše. Každý člověk je jiný a kdyby nás chtěl mít stvořitel všechny stejné, tak by to tak i bylo.
Co se té budoucnosti týče, hledat jí nemusíš. Stačí si počkat. Jinak ti ale děkuji za tvůj názor.

Satance (Bandy, 03. 04. 2007 21:26)

Saty, zlobíš. Tvůj sobotní komentář Tě usvědčuje. Víš mnohem víc, než přiznáváš. Jsi mnohem lepší, než dovoluješ chápat. Honem se uzdrav, tata si Tě podá.

Pro Martinu (Dark_Angel, 03. 04. 2007 21:19)

Život a smrt jsou jen etapy lidské poutě. Já osobně si myslím, že život máme proto abychom žili, tak jak jsi říkala, ale člověk má zajímovou vlastnost, hledá budoucnost a pokud mu přítomnost nevyhovuje odchýlí se k budoucnosti. Pokud nehledáš co je za řekou života, je to správně, poněvadž žiješ. Pokud, však budeš lhostejná k tomu co za řekou je, může se stát, že narazíš jako Titanik z nepozornosti. Osobně tvrdím, že každý máme satana a boha v sobě, avšak každý by měl žít tak, aby se mohl ohlídnout zpět a říci si, až nastane jeho čas, že žil. To je smysl, štěstí. Na tom zavisí i smrt. Pokud si řekneš, že to všechno mělo smysl, nemusíš se bát druhého břehu. Ale přiznám se, že jsem zvědav co tam je ;-), avšak neskočím kv§li tomu ze skály...

pro Martinu (Satanka, 31. 03. 2007 20:56)

Zdravím tě Martino. Jakéhokoliv koníčka, zálibu, zájem si nesmíme nechat přerůst přes hlavu, jinak nás to pohltí. To je pravda co jsi řekla. Na rozdíl od tebe, jsem nikde na esoterických akcích nebyla, pouze znám dva esoteriky osobně. Zkoušela jsem se dívat na netu a číst. Tam jsem se dočetla zaručené postupy, návody, rady a doporučení a nějak se mi tomu nechtělo věřit. Každý v sobě nosíme otázky a hledáme na ně odpověď, i když víme že nám ji nikdo dát nemůže. Hledání už není hledáním v pravém smyslu slova, spíš je to hledání odpovědi na otázku, jak se s tím vyrovnávají druzí.
Netýká se to jen života po životě, ( i když tady byl ten první impuls )ale i pohledu na náboženství a esoteriku celkem.
Jsem ráda za každého kdo napíše, protože chce v dobrém úmyslu něco sdělit. Jak si to přebere ten kdo to čte, už je jiná věc. Přeji hezkou neděli. Saty.

Satance (Martina, 31. 03. 2007 20:01)

Jedno máme společné, začala jsem se o tuto problematiku zajímat po smrti svého otce. Ten se o tyto věci dost intenzivně zajímal a jeho smrt mě hodně zasáhla. Přečetla jsem toho celkem dost a navštívila i několik esoterických akcí. Jsem povoláním psycholog a hodně lidí jež se těchto akcí zůčastňuje jsou přímo ukázkovími príklady různých psychických poruch. Jako by se u nich z počátku normální zájem měnil časem v jakousi posedlost. Myslím si, že se u nich také jedná o únik před realitou. Myslím si, že život máme pro to abychom ho žili. To co bude potom mě zase nepřipadá až tak důležité. Uvidíme, nebo neuvidíme a to bude také celkem jedno.
Píšeš že lidé nepíšou ze tří důvodů. V případě že nemají co říci si s tebou dovoluji nesouhlasi. Mě naopak připadá, že ti co nemají co říci píší úplně nejvíce.

pro Dark_Angel (Satanka, 26. 03. 2007 12:33)

Ahojky anděli, není to pro mne, ale odpovím ti. Nikdo z nás hranici nepřekročil a myslím, že ani jeden z nás ji překročit a vstoupit do temna nechce.
Jak jsem měla možnost poznat Hemenexe i Mystika, jsou to velmi dobří lidé a navíc zkušení. Na hodně věcí našli odpověď a jiné jim zodpověděl život, který prožili. Hezky píšeš o lásce a úctě. Je to pravda, láska i úcta, nebo i prosté přátelství by mělo vyzařovat z nás a našeho chování k druhým. Jsem ráda, že až na malé výjimky se takto lidé chovají i na těchto stránkách.

ještě Martině (Satanka, 25. 03. 2007 14:36)

Co se týká Bohouše. Lidé nepíšou ze tří důvodů. Buď nevědí a nemají co říct, nebo nechtějí, nebo se bojí. Osobně si myslím, že Bohouše se týká to prostřední. Chápu co máš na mysli svojí kritikou stránek v poslední době, - příliš odborné dohadování, které může někomu přijít nezáživné. Právě proto jsem udělala po poradě s Hemenexem a OP stránku - Polemika pro znalé" takže doufám, že se téma stránky bude opět shodovat s komentáři. Ráda si vyslechnu tvoje názory, zatím jsi toho moc neprozradila. Hezkou neděli.

pro Martinu (Satanka, 25. 03. 2007 12:32)

Zdravím tě. Jestli jsi četla pozorně, tak na tom co píšeš jsme se shodli všichni. I Mystik, který viděl pozitivum v kladném působení na lidi a přehlédl, že se jedná v podstatě o byznys obalený tak, aby lidé uvěřili. Dneska je nutné být opatrný. I za humanitární organizací se může skrývat jediné, snahu získat materiální výhodu pouze pro sebe.
O to víc je to odsouzeníhodné.
Každý z nás někdy doplatil na svoji důvěřivost, já určitě, nevím jak ty. Ale i to je k něčemu dobré, člověk je pak opatrnější.

Všem (Martina, 25. 03. 2007 08:10)

Navštívila jsem několik přednášek a musím souhlasit s Karlem. Mnoho přednášejících to dělá jen pro peníze, nebo si tím upevňují své ego. Myslím si, že skutečně moudrý člověk žádné přednášky nepořádá, protože jak napsal jeden člověk na zdejších stránkách, každý jsme jinde a po hodinové přednášce u nikoho žádný zázrak nenastane.
Nerada kritizuji, ale nemohu se zbavit dojmu, že i tyto, ještě nedávno vcelku zajímavé stránky se stávají fórem několika málo jedinců kteří píší neustále to samé. Docela mi chybí stručné a věcné komentáře pana Bohouše, které na mě sice působily mnohdy až surově, ale vedli mě k zamyšlení.

Pár vět (Dark_Angel, 25. 03. 2007 07:00)

Hemenexi a mystiku,
jako obyčejně máte pravdu...jen jedna věc, láska dává obrovskou energii a pozitivní, což jest pro lidi, jenž upředňostňují světlo, pozitivní. Avšak pokud se o květinu nestará, vadne a usychá. Jedna rada, je důležité si vážit sám sebe. Avšak mnohem důležitější je, vážit si těch, jenž nás milují, nebo mají jinak rádi. Přátelství k němž se přistupuje s úctou nikdy nerezaví. Pamatuj si, cesta temna je rychlá, možná i mocná, avšak nikdy nebudeš mít klid. Važ si jich.

pro Jana (Hemenex, 19. 03. 2007 11:21)

Píšeš: "Vážený pane nesmutněte dobrých lidí je málo, kteří chtějí pomoci a svoje zdroje tají."
Nechci ti kazit ideály Tvých, zajisté krásných, -náctin ale bohužel opak je pravdou ....
Lidí, kteří jsou ochotní a chtějí za hmotné nebo nehmotné statky pomoci je, v reálném životě, 12 do tuctu. Proto taky koneckonců ty svoje zdroje tají. Protože kdyby je každý znal a měl k nim přístup tak by je už nepotřebovali a oni by přišli o kšeft. To je naprosto normální a přirozené. Naopak vyjímky jsou spíš takový lidi, kteří se podělí o to co znají, co umí a snaží se ze svými zdroji seznámit každého kdo o to stojí a to hlavně ZADARMO. Takový jsou opravdu dobří.
A co se týká té pozitivní energie, máš to štěstí, že už teď jsi poznal, to co každý chlap (ale i ženská) velmi dobře zná. Že cokoliv co ti připraví osoba co tě opravdu miluje a co to dělá z láskou, chutná mnohem líp, než když si to připravíš třeba sám a ve spěchu s pocitem, musím alespoň něco sníst nebo umřu hladem. Ne nadarmo se říká, že láska prochází žaludkem.
Pamatuj si, že jsi sám už poznal, že to nefunguje jen u jídla, funguje to na cokoliv. Není větší afrodisiakum, pro holky než to, že jim cokoliv připravíš ty sám vlastníma rukama (i kdyby to byly i obyčejné topinky) ale musí to být z láskou. Čím víc lásky, tím líp to funguje! ;-)

pro Jana (Mystik, 18. 03. 2007 21:19)

Všechno se dá ovlivnit a není to o tom, že něco vložíme a to stejné zase přijmeme, ale je to zřejmě přesně jako například s autorskými díly - někdo něco napíše, natočí, dostane se to na net a v mžiku je z toho milion přesně stejných kopií, které potěší (byť třeba nelegálně "o) milion lidí. A když jde o nějaké dílo, které má léčivý a pozitivující podtext, pak se stane, že z toho milionu lisí se třeba padesát uzdraví z těžké nemoci, protože při poslechu, nebo skouknutí onoho díla se v nich aktivují léčivé procesy, které spí v každém z nás .. Ale na začátku to bylo jen jedno jediné dílo .. Ty, Jane, můžeš vložit "jen to, co můžeš", ale pozor, ani nevíš, jak velkou moc máš právě v rukou. Stačí si to uvědomit a použít tím správným směrem "o) Alw k těm éčkům - samozřejmě, že pokud je to pře-éčkované, tak je lepší se takové potravině vyhnout.. Zkusit to ovšem můžeš.

pro Mystika (Jan, 18. 03. 2007 19:23)

Díky za radu ono je oprvdu nejlépe používat vlastní vodu s naší pozitivní energigí, alespoň každý víme kolik pozitivní energie jsme do vody vložili.Jen nevím jestli to není takový kolotoč. Nejdřív vložím to co mohu a vzápětí vše spotřebji. Dají se pomocí energie i ppotraviny odlehčit od škodlivosti různých Éček ?

pro všechny (Mystik, 18. 03. 2007 11:56)

Vodu a jídlo lze upravit do "pozitivní" podoby právě tím, že stačí při jeho přípravě "myslet pozitivně", nebo když je jídlo hotovo, tak na pár vteřin se uvést do klidu, zavřít oči a představit si, jak "dobrá energie" jako závoj se snáší na toto jídlo, nebo za něj můžete poděkovat stvořiteli, nebo cokoliv jiného, co vás napadne, protože každý z nás má třu moc, jen ji nevyužíváme. Veškerá hmota okolo nás je prostě záznamové médium, které nese informace vydané okolím. Voda je též takové nédium a veškeré jídlo taky. Takže tím, že pozitivně myslíme, tak měníme vlastnosti těchto médií tak, že po jejich konzumaci nám pak předávají nejen tyto "nabité" vlastnosti, ale dochází k jakémusi násobení. Takže stojí za to nad tím přemýšlet. Pro JANA - máte v rukou onu sílu a už jste ji použil, teď stačí jen maličkost - používat ji dále. Můj názor je ten, že není potřeba, aby se prodávala "nabitá" voda, když si všechno můžem upravovat sami. Ale zase záleží na pocitu jednostlivce. Pokud tomu nevěřím a chci tu vodu od někoho, kdo to "umí", pak prosím - od toho jsou tady tyto prodejci, ale jak říkám - VŠICHNI MÁME TUTO MOC A VŠICHNI MŮŽEME UPRAVOVAT COKOLIV, NEJEN VODU, STAČÍ JEN SE CHVILKU SOUSTŘEDIT. Děkuji Satance za milá slovíčka. Moc si Tě vážim a moc mi to pomohlo.

pro Jana (Satanka, 18. 03. 2007 11:04)

Pozitivní energii můžeš vložit do čeho chceš, nejen do vody. Mám na to svůj recept a také funguje. Zdravá minerální voda je přínosem pro tělo sama o sobě. Pokud se ti podařilo,(jak sám píšeš), vložit svoji energii do vody a mělo to znatelný účinek, máš v ruce to, co nikde nekoupíš. Co se týká Karla. Nepřehlédl to, co jsme nepřehlédli ani my s Hemenexem, zato přehlédl pozitivum, které tato přednáška mohla leckterým lidem dát.

pro Karla (Jan, 18. 03. 2007 05:41)

Vážený pane, prezentace byla pro mnohé velmi přínosná, pro některé důvod k zamyšlení. Jak to můžete nazvat otřesným? Je vidět, že nic nechápete.

pro Mystika (Jan, 18. 03. 2007 05:29)

Pokusil jsem se vložit pozitivní energii do zdravé minerální vody z velkých hlubin. Rozdíl byl znatelný. Zajímala by mě Vaše zkušenost a v případě zaručené super vody, jak si jí mohu pořídit a jaké jsou její náklady. Vážený pane nesmutněte dobrých lidí je málo, kteří chtějí pomoci a svoje zdroje tají.

pro Mystika (Satanka, 17. 03. 2007 13:49)

Tělo společně s duší tvoří jednu bytost, pokud duše opustí tělo, už to není táž bytost a sakra dobře si to uvědomuje. Každý, kdo prožil klinickou smrt
dosvědčí, že odchází tunelem ke světlu, takže je rozporuplné tvrdit, že si mohu sama nařídit svůj návrat zpátky, natož zůčastňovat se různých sezení, nebo seminářů. Jeho duše je zpočátku zmatená, ale pak se uklidní jako by vše chápala a nastupují krásné a příjemné pocity. Já jsem zažila něco podobného na operačním stole, ale v žádném případě jsem nebyla v klinické smrti a také se prožitky v mnohém lišily od prožitků lidí, kteří prošli tunelem, proto jsem se o tom nikde moc nezmiňovala.
Před pár dny jsem se dozvěděla,(Mystik ví), že to co jsem zažila, byl výlet do astrálu. Mohu vás ujistit, že jsem v té chvíli cestování věděla co se stalo. Věděla jsem, že jsem odešla ze svého těla,
jen jsem nevěděla, jestli se vrátím zpátky, nebo ne. Nemohla jsem si říct, že se chci vrátit zpátky, až po jakémsi telepatickém rozkazu se tak stalo.
Prožila jsem strach, lítost a bezmoc, potom smíření s vědomím a pocit nekonečna při pohledu z obrovské dálky na zemi.
Tím chci říci, že tvrzení přednášejícího o skákajícím dědečkovi na mě působilo jako groteska.
Nikdo z těch, kteří umírali a vrátili se nazpět, neskákal radostí, snad jen chvilku pohlíželi na své tělo, než se vydali za světlem tunelem.
Přednášející mluvil o více věcech, se kterými nesouhlasím, ale pokud tyhle přednášky jsou nevýdělečné, tak mohu chválit to, že se snaží zbavit lidi strachu ze smrti a i tohle je záslužné.
Je dobře že jsi sem ten odkaz dal, aspoň k tomu můžem říci svůj názor, poznáme blíž jeden druhého a získáme větší přehled o tom, jak vnímá záležitost někdo jiný. Trochu idealisté a utopisté jsme asi všichni a nevidím v tom chybu. Nebyla tu výtka tobě, jen každý jsme viděli v přednášce, něco,s čím se nemůžeme sloučit, výtka patřila přednášejícímu, v žádném případě tobě. Tvých názorů a vstřícnosti si myslím vážíme všichni. Krásný den ti přeju.

pro Hemenexe (Mystik, 17. 03. 2007 12:49)

Přiznám se, že jsem to cítil přece jen trochu jinak a zřejmě jsem moc měkký na lidi, ale nedokázal bych toho pána tak drsně soudit. Zřejmě v tom nějaký byznys je, málokdo dnes dělá něco zdarma. Náhled na ty duše máme stejný, jinak názor na toho pána ne, já jsem přece jen vstřícnější, ale na druhou stranu - kdyby v tom byla levota, tak to opravdu vycítím. Zatím mne moje mysly nezklamaly nikdy. S tím přirovnáním k tomu pralesu je to dost trefné "o) Z té přednášky mne zaujalo to, že jsme přitahováni do sféry takové, která je s námi kompatibilní. Není to první zdroj, co jsem něco takového slyšel, už před lety jsem tuto informaci zachytil a tehdy jsem to nějak moc ještě nechápal. A jsou tam i jiné poznatky. Jinak to, že se někdo chová jako šoumen, je jeho věc, to jde mimo mně, protože kdo jsem já, abych někoho hodnotil, koho ani neznám? Třeba je to člověk, který prošel svým vlastním peklem, třeba je to člověk na vozíku ... Opravdu ho neznám a tak nehodnotím. O tu vodu jsem se nezajímal. Nepotřebuju ji. Pokud vím, tak svou vlastní "vodu světla" si může udělat každý sám, stačí se před tou vodou hodit do klidu a pozitivně ji nabít. A nebo, pokud máte poblíž horský pramen, brát tuto vodu. U nás jeden pramen je a je to super. Voda jak lusk. Ta energie země tam opravdu je a chutná jinak, než voda studniční, i když mají stejný zdroj. Takže pokud se o cenu té vody zajímáte, zkuste napsat dotaz na těch stránkách, ale upřímně - než to dávat po 25 ml dávkách, tak raději dám návod na stránky. Ale jsem rád za názory, jen jsem trošku narazil, jak vidím. Jsem velký idealista a utopista a to se nevyplácí. Jednou to pochopím "o)

pro Mystika (Hemenex, 17. 03. 2007 12:18)

Já nezpochybňuji to, že tam byli přítomný duše zemřelých, já jsem jen přesvědčen, že ON nikoho neviděl a také pochybuji, že by tam některé duše přišli zrovna proto aby se dozvěděli něco o světě, kde se ony právě nachází! To je jakobych já šel na přednášku lidoopa (a já mu rozuměl) někam do střední afriky abych se dozvěděl jak vlastně žiji u mně doma, kde mám záchod, kde koupelnu a proč jezdím šalinou z místa na místo a co to vlastně je ten mobil atd. (a to vše si vyslechnout s pohledu bytosti, která v životě neopustila rodný prales a vše popisuje jen za pomocí posuňků a skřeků. Tak tomu říkám sebevědomí a samolibost!
Díky by mu patřilo jen v případě kdyby to dělal nezištně, bez nároku na honorář nebo nějaké jiné výdobytky (což já samozřejmě nevím).
A teď trochu drsněji: Velmi mi to připomínalo prodejce firmy Herbalife, který vede velmi podobnou přednášku (některé obraty bych řekl, že jsou skoro doslovné) a v podstatě jen říká: "kupte si u mě projímadlo za mizerných 3 000,- a uvidíte, že jak budete štastni, že zhubnete!"
PS: kolik pak asi stojí takových 25 ml vody s vodovodního kohoutku jimi nějak "posvěcené" a pak prodávané pod názvem Voda Světla? Já to nevím ale moc by mě to zajímalo.

pro Karla (Mystik, 17. 03. 2007 12:11)

Ano, těch přednášek pár mám, ale odkazy sem dávat nebudu, protože nechci nikoho nějak ovlivňovat. Sám jsem si je poslechnul a vybral si z toho jen to, co jsem cítil, že je správně. Tuto jednu přednášku jsem tu dal vv přesvědčení, že pomůže někomu zodpovědět nějaké otázky, ale zřejmě jsem se mýlil, za což se omlouvám. Pro mne osobně tyhle přednášky přínosem jsou, ale to zdaleka neznamená, že tam musí být všechno správně a že by mne to nějak ovlivňovalo - to v žádném případě. Prostě jsem našel něco, co by mělo být pozitivní, ale pokud to tak nikdo necítí, pak je to zřejmě jen má osobní záležitost a zřejmě se s tím musím poprat sám. Děkuji za názor.

Pro dopisovatele (Karel, 17. 03. 2007 10:13)

Dost otřesný. Pán na přednášce se ujišťuje za pomocí publika o něčem o čem není přesvědčený, nechápu, že ho ty lidi poslouchají.Zajímalo by mi kolik si za ty řečí vzal honorář.Vůbec bych se nedivil, kdyby si tím vším léčil svůj komplex strachu ze smrti, nechápu Vaše dlouhé komentáře.Zamyslete se nad sebou. Pane Mystiku, máte dostatek ještě takových přednášek v zásobě? Doporučil bych Vám jiné stránky...Zdravím!

pro Hemenexe a Satanku (Mystik, 17. 03. 2007 01:27)

Jsem rád, že jste si udělali čas a napsali svůj názor. Když osobně hodnotím přednášku, tak opravdu kladné je to, že se tam snažil ten pán vysvětlit, co a jak se děje a za to jsem mu velmi vděčný, ale je tam opravdu i trošku toho šoumenství, taky mi nesedla ta věta, kdy říká, že "teď tady jsou i duše zemřelých a poslouchají" - v jeho podání to totiž znělo tak nějak nepřesvědčivě, ovšem moje vnitřní já mi říká, že tam opravdu přítomny mohly být a on je mohl vidět a nemusel vidět a jen hádal, nebo naopak i když je sám neviděl, tak prostě to dal k dobru - těžko říci. To ale nemění nic na tom, že tamy duše zemřelých opravdu být mohly ( stejně jako na mnoha jiných místech ) Jinak v té přednášce mi sedlo tak na 70-80 procent věcí, o těch 30-ti procentech bych to vyjádřil tak, že jednak na mnne působil dojmem kazatele a taky některé věci osobně vidím jinak, ale nejsou to věci zásadní, spíše okrajové. Přednášejícího jsem neviděl, ovšem i kdyby v tom bylo kus šoumenství, jak podotýká Hemenex, stejně jim patří vřelý dík, že dali do oběhu něco, co má svou velmi pozitivní hodnotu. Spousta lidí touží dozvědět se aspoň trochu, co se děje za oponou, co je čeká a tady je dost dobře zpracována odpověď a vysvětlení. Jinak tomu pánovi bych upřímnost neupíral, možná některé věci řekl tak, aniž je tak mohl cítit, ale když to vezmu jako celek, tak rozhodně by prošel se ctí. Osobně tu přednášku filtruju přes své pocity a to, co cítím, že má pro mne velký smysl, si uchovám v paměti, ten zbytek nechávám být. A myslím, že i vy budete postupovat podobně, nezávisle na tom, jakou kdo máme cestu.

pro Mystika (Hemenex, 16. 03. 2007 23:00)

Já bych odpověděl v kontextu se svými předešlými komentáři.
Ano, i oni mají pravdu. Vždyť každý, kdo v Něco věří má pravdu.
/ale můj soukromý názor:
musel bych toho chlapa vidět na vlastní oči když mluvil, ale z této nahrávky to na mě působilo (velmi silně působilo) že tomu co povídá on sám nevěří. Neříkám, že by o tom pochyboval, to ne. Já říkám, že on tomu nevěří. Pokládal zajímavé otázky, to ano. Na některé si sice už ani on nedokázal odpovědět (to je ale v pořádku, protože nikdo z nás neví všechno - tahle pravda mu ale evidentně uniká) ale už to, že je položil je obrovské plus a patří mu za ně dík. Dokázal nastínit některé možnosti, asociace a logické vývody, které můžou být pravdivé a bezpochyby i jsou. Nicméně řečníku bych doporučil aby si buď našel slovo "upřímnost" ve slovníku, protože ho myslím v životě ještě nepotkalo a evidentně mu nic neříká a nebo (jestli tomu co říká opravdu věří - což je možné ale né příliš pravděpodobné) aby přestal přehrávat, dělat falešná gesta, hrát si na talk show Mareše, Uhlíře nebo dokonce Polívku .. na to opravdu nemá.
Vždyť třeba již první minuta: ".... vítám tady i bytosti .... (od lidí již zemřelých) .... které jsou zvědavi a chtějí se také dozvědět jaké to je tam kde jsou ...." (non cit.)
Ale ještě jednou opakuji, je to jen a jen můj názor, nikoho jiného. Je to můj pocit a moje Cesta.

pro Mystika (Satanka, 16. 03. 2007 21:59)

Tak jsem první, kdo se vyjádří k odkazu. Je to dlouhá a zajímavá přednáška a musí velmi pozitivně na lidi působit. Podporuje hypotézu, že smrtí nic nekončí a to každý rád přijímá. Šíření kladných vlastností u lidí je další plus. K určitým pasážím mám ale výhrady a narušily mě to jako celek. Moje představa se trochu liší od toho, co se tam prezentuje, ale je docela možné, že je to pouze jen moje představa. Je ale jisté, že jiný člověk bude mít na to pohled zcela odlišný.

pro ALL (Mystik, 15. 03. 2007 20:52)

Posílám odkaz na jednu přednášku, co by mohla možná někoho z vás i zajímat. Zkuste ji zhodnotit a pak tu napište názor:

http://vodasvetla.bojovnici.sk/O_zivote_po_smrti-J-Marschner-ekolife-11-2006.mp3

pro all a Bandy (Hemenex, 14. 03. 2007 12:53)

Reaguji tímto na některé názory, které se ale vyskytly v jiných sekcích ale myslím, že sem se hodí více:
Víra versus Vůle
Napsané vypadají podobně, podobně se i chovají a často s nimi dosáhneme i stejných cílů, přesto nejsou jedno a totéž. Zkusme si tento test:
Muž ze "západu" (ateista, materialisticky zaměřený jedinec nebo věřící, který pasivně čeká, že mu Bůh pomůže - tipycký křesťan) na druhé straně muž z "východu" (duchovně zaměřený jedinec, nespolehajíc na pomoc z vnějšku, např. Tibeťan).
Oba mají stejný úkol, sevřít v dlani rozžavený uhlík (vynechám jejich osobní vlastnosti a motivaci proč toho dosáhnout a budeme předpokládat, že to oba dokáží).
Západní muž udrží svoji dlaň na uhlíku pomocí své pevné Vůle (jde to, zkoušel jsem to i já ve svých 20 letech). Muž má potom dost spálenou ruku a hojení trvá dlouho (a sakra moc to bolí)
Východní muž udrží svou dlaň na uhlíku pomocí své víry, kdy si bude říkat nepálí to nepálí (jde to, zkoušel jsem to i já, víckrát, poprvé ve svých 33 letech). Muž NEMÁ žádné následky! Jen ani na chvíli nesmí zapochybovat o tom, že ten uhlík opravdu nepálí (a to je sakra těžké).
Práve v tuto chvíli člověk pozná jak blizoučko má k sobě Pevná Vůle a Silná Víra. Hranice je uvnitř v nás často velmi nezřetelná a slabá.

Co jsem tím chtěl říct? Že mnozí věřící ani neví co je to skutečná Víra a pletou si ji pouze s poslušností, slepou oddaností a dušení pasivitou. Ve vypjatých chvílích pak spoléhají spíš na svou Vůli. Na druhé straně je mnoho ateistů a bezvěrců, kteří k životu nepotřebují nábožentví, přesto jsou ale silně věřící (i já jsem léta považoval za ateisty dokud jsem nepochopil rozdíl mezi Vírou a náboženstvím).

Proto prosím, jen prosím. Nepleťte si náboženství s Vírou, nepokládejte Víru za berličku pro slabochy, tou je cirkev.
A ty Bandy uvěř! Uvěř v cokoliv (třeba v Sílu Poznání) ať se můžeš vyvýjet a neustrneš na jednom místě jak mnozí ostatní. Bylo by škoda, Velká škoda, kdyby vnitřní síla tak kreativního jedince (jakým bezesporu jsi) vyšla vniveč. (po elektronu, který je v "klidu" je taky houby, jen po tom, který se hýbe (ať je to kamkoliv) něco vzniká). Urči si nějaký Cíl a za ním jdi, není to zas tak těžké.
Já jsem si třeba řekl, že zkusím v sobě sjednotit Východní a Zapadní myšlení v jedno. Jako pokus jsem si určil chytnout zaráz OBĚMA rukama ten žhavý uhlík, použít zaráz svou Vůli i Víru. Úspěšne proběhne když když budu mít jednu ruku spálenou a druhou ne. Myslíš, že je to možné bez použití schizofrenického rozdvojení osobnosti?

Bohoušovi (Satanka, 13. 03. 2007 11:08)

Myslím, že už jsem se dostala na správnou "Cestu". Sice jen krůčkem a trvalo to skoro rok, ale dostala. Matoušovi nenadávám, jsem ráda za každý jeho příspěvek, jen se někdy neubráním odpovědět mu stejným tonem, jakým píše on. Znáš mně.:-DD

Satance a Matoušovi (Bohouš, 12. 03. 2007 20:23)

Já nejsem netrpěliví. Všichni jsme kolegové a i když píšu někdy až moc věcně, (nemám rád dlouhé příspěvky)vážím si všech kdo hledají a přemýšlí. Příjde doba kdy ti to bude všechno jasné jako facka.Pokus se odpoutat sama od sebe a podívat se na vše jaksi s odstupu.
PS. Nenadávejte Matoušovi, bez něj by to nebylo ono. Martinovy jsme to už otrávili a neudělejme stejnou chybu podruhé. Matouši vydrž, tvé komentáře jsou roztomilé,jsem tvůj skalní fanda.

Bohoušovi (Satanka, 12. 03. 2007 14:29)

Už bliká malilinkaté světýlko. Jsi rád? Už nebudu tak často pokládat ty nemožné otázky, máš radost? Ale zcela vyloučit to nemohu, měj trpělivost prosíííím.

pro Mystika (Satanka, 12. 03. 2007 14:21)

Teď nevím jak ti mám odpovědět, hledám slova. Napsal jsi mi pár vět, ale je to jako kdybys mi dal zapálenou svíčku do ruky a já začínám vnímat teplo a světlo. Určitě mi rozumíš a snad nemusím a ani nechci víc psát.

Kdo chce ať čte (Dark_Angel, 12. 03. 2007 12:54)

Chápu nenávist vůči jinému názoru, jenž hlásá Motouš, avšak je naprostý egoismus, myslet si, že jeho názor je ten nejvyšší, nejlepší. Krása a krása se nedá porovnávat. Něco je na tom dobré a něco zlé. Tak jako se věřící a materialista nedohodnou na vzniku života, tak ani lidé nepochopí, pokud nebudou naslouchat. Urážky jsou projevy omezených lidí, avšak ti za svoji omezenost nemohou...jetliže ano, tak jest to plýtváním daru života.
Z toho co jsem četl, je Hemenex znalý díky zkušenostem a nadaný vnitřním sluchem. To není nemoc, to je dar. Říká se, že moudrý hloupého pochopí, protože kdysi býval hloupí, a tak hloupí nikdy pochopit moudrého nemůže.
I když tě neznám, tvé názory sdílím. Svět je takový zvláštní vlak ;-) Díky

pro ALL (Mystik, 12. 03. 2007 10:41)

Pro HEMENEXE - máme spoustu věcí podobných, ne-li společných, já zatím cíle jen tuším, teoreticky jsem snad vybaven jakž takž, ovšem reálně jsem zatím na úrovniškoláka, který vyšel do světa .. Spoustu věcí tak, jak říkám, také cítím, ale ještě bude chvilku trvat, než pomocí zkušeností v realitě někam dojdu. On totiž ten cíl se postupem života jakoby skládal z mnoha malých cílů, které, když je dosáhneme, nám ukážou další cestu. Zatím mám pocit, že jsem jako ten věčný poutník Melmoth, co prochází městy a snaží se občas lidem otevřít oči, ale oni s hrůzou utíkají akřičí něco o upálení a rouhání a podobně ( tohle byla jen metafora ;o) Ale kráčím dál a věřím, že to příští město bude lepší a ti lidé tam chápavější. A protože každý má svou individuální cestu, tak lze se jen pokoušet odpovídat na otázky, nikoliv někoho nutit věřit, jak to dnes činí spousta "Mesiášů", jen aby měli ovečky do svého "stáda" .. Věřím však, že tak, jako Ty už vidíš svůj cíl, tak i ostatní časem se budou třebas právě tebe víc a víc ptát a tím se jim otevře více "svět za oponou". Tvá cesta je super. Vytrvej a jdi po ní dál. Je to Tvé poslání.

Pro SATANKU - úplně dole na konci tohoto příspěvku nechávám odkazy pro stažení, případně poslech velmi zajímavých přednášek. Vím, že hledáš nějakou cestu, třebas tu, po které kráčí Hemenec, nebo Bohouš, ale ono to úplně nejde. Ty máš svou vlastní cestu, což ale neznamená, že musíš jít osamoceně. Představ si, že jedeš na běžkách. Jedeš ve své vlastní stopě. je jen Tvá, ale po levici jede Hemenex ve své vlastní stopě a po pravici jede Bohoš ve své vlastní stopě. Můžete takto každý z vás jet svou cestou a přes to spolu. Občas někdo z nich odbočí, ale zase se vrátí ... Takže neboj, Tvá cesta je také krásná a časem to budeš ty sama, kdo bude odpovídat jiným lidičkám na podobné dotazy ;o)

Pro MATOUŠE - vážený pane, vím, že jsme pro vás zřejmě stádo ovcí nehodných, ne-li rovnou vlčí smečka, ale věřte, že to je váš osobní názor. Vaše odpovědi jiným přispěvatelům jsou dost tvrdé a plné opovržení. Ovšem jako pastýř "pravé" víry byste měl mít naopak pochopení a promlouvat k nám, nehodným, velmi vstřícně a s láskou ... Proč tak nečiníte? Proč ostatní, které urážíte, vám naopak odpovídají s láskou a vstřícně? ( až na vyjímky ) Zkuste o tom přemýšlet. Hemenex může léčit lidi, protože každé dobré slovo, každé vstřícné gesto léčí .. Ve všem je energie. A teď vám dám jednu otázku a byl bych vám vděčný, kdybyte mi na ni odpověděl - Víte, že všechno je energie? I vy? Celý vesmír? Přemýšlel jste o tom? Jak se díváte na tohle? - Dobře si, prosím, rozmyslete odpověď, protože odpovědi typu " jste nemocný ... patříte na hranici .. napadáte mne ..." to nejsou odpovědi a to zkoušejte jinde, to na mne neplatí. Přemýšlejte, než odpovíte ;o)

Matoušovi (Hemenex, 12. 03. 2007 10:00)

Ano, máte pravdu. Minimálně v tom, že bych měl nechat léčit ty co na to mají kvalifikaci. Já ji nemám, proto neléčím. Lékař léčí, příroda uzdravuje. Tak to má být. Kdyby lékaři i uzdravovali, byla by většina brzo bez práce, protože by nebylo moc nemocných, zbyli by jen zranění.
Evidentně umíte číst ale jste asi hodně nepozorný, protože jinak byste si všiml, že jsem nikde o sobě nenapsal, že někoho léčím, natožpak uzdravuji.
Já jen lidem dávám sílu bojovat a dávám jim naději, že když se nestanou pasivními a nenechají veškerou práci na druhých tak mají velmi dobrou šanci na zlepšení a to je lepší než nic. Že to zabírá, za to pak můžou jen a jen oni a nebo (jsou-li v komatu) pak jejich nejbližší příbuzní.
A jen tak mimochodem, tu techniku jsem nevymyslel já ale nějakej chlap z Nazaretu. Je psáno, že prý řekl:"Věř a víra Tvá tě uzdraví" Ale je možné, že ta kniha je jen snůška bezcenných lží a demagogických blábolů se zjevnou snahou o glorifikaci určité skupiny lidí pak jsem jen celkem neškodný mluvka nebo posedlý blázen. Jestli je však v ní alespoň zrnko pravdy, tak za ni buďme vděčni a přijměme ji. Nebo máš snad jiný názor?
Jen pro představu, já jsem za celý život skutečně uzdravil jen jednoho jediného člověka! Byl to mrzák, po úrazu krční páteře od krku dolů ochrnutej, kterej evidentně umíral, a kterýho si nemocnice a nebo jejich oddělení předávali mezi sebou, protože nechtěli aby umřel zrovna u nich. U faráře se dozvěděl, že má jezdit do kostela každý den a děkovat Bohu, že alespoň ještě žije protože i to je obrovský zázrak.
On ale souhlasil, že si to můžu na něm vyzkoušet (bylo mu víc jak 18 let a NEBYL zbaven svéprávnosti), jeho rodina s tím pak byla dodatečně seznámena a taky souhlasila. Teď už několik let chodí a běhá, jezdí na kole i řídí auto. Invalidní důchod mu sebrali tak zase pracuje a platí daně. Dokáže udělat kotrmelec i salto a dokonce i kliky na jednom prstu. Zatím si u mě nestěžoval. Zatím ne.
Děkuji, moc děkuji Saty za podporu

Pro Hemenex (Satanka, 12. 03. 2007 09:06)

Jestli je tvým cílem "Učení cesty", chci jít tou cestou za tebou.

Odpověď (Matouš, 12. 03. 2007 04:20)

Po přečtení vašeho příspěvku vám řeknu jen jedno. Jděte se léčit. Jste evidentně duševně nemocný člověk. Myslete na to, že můžete ublížit jiným lidem. Nechte léčit ty, kdo na to mají kvalifikaci.Modlím se, aby škody které napácháte byli co nejmenší.

pro Mystika. Saty (a all) (Hemenex, 12. 03. 2007 00:20)

Jaký je Velký Cíl Cesty jsem už naznačil ... je to to překvapení :-) ale ty se asi ptáš na ten můj nejbližší cíl, že? Ten, který je hned za horizontem (tedy alespoň doufám, že je až za tím horizontem a že moje cesta k němu ještě nějakou dobu potrvá a že neskončí už zítra nějakou hloupou nehodou).
Nejdřív byl můj cíl být kosmonaut :-) (popeláře jsem totiž přeskočil), pak letec a pak mořeplavec. Nakonec jsem se v cca. 12 letech rozhodl, že budu rytíř. Že budu dvorný k ženám, budu pomáhat potřebným, bránit slabší proti silnějším, mluvit pravdu a stát si za svým slovem ... to mi vydrželo ze všeho nejdýl, skoro 20 let! Tomuto cíli jsem podřídil takřka všechno svoje snažení a takřka všechen svůj volný čas. Naučil jsem se mluvit, skládat a přednášet básně, tančit, bavit společnost i dodržovat etiketu, jezdit na koni, střílet, šermovat a bojovat skoro se vším, zabíjet holou rukou, krabičkou od sirek, novinama nebo obyčejnou slánkou. Naučil jsem ovládat své tělo, svůj dech i svoji mysl (řekl bych, že dost dobře).
Poté, co mi byla dána, minimálně už třetí šance v tomto životě a já se znova narodil a pak se vrátil i do sedla koně jsem si uvědomil, že na něco důležitého jsem já a přede mnou i celé rytířstvo nějak zapomnělo. Na zdraví. A protože věřím a vím, že největší lékař je v každým z nás, tak jsem sesedl s koně a vrátil se zpátky na zem a začal lidi učit jak se mají uzdravovat. To mi ale zatím moc nejde a tak mají lidi (podotýkám, že nesprávný) pocit, že je uzdravuji já nějakou neznámou (magickou, nadpřirozenou, zázračnou, co já vím) silou.
Takže můj nejbližší cíl (o kterém momentálně vím) je přijít na to jak to vlastně dělám a naučit to co nejvíc lidí (nebo alespoň jednoho) a přitom se nezpronevěřit svému pubertálnímu ideálu. A možná je mým cílem Učení Cesty. Možná.

Jestli si Matouš, Fany a jim podobní myslí, že je to nečisté někoho uzdravovat, že to může jenom bůh. Pak jestli je bůh v každém z nás tak ať mají pravdu. Každopádně je to jejich Cesta a já jsem rád, že (na rozdíl od mnohých) vůbec někam jdou.

A jaký cíl sis ty sám pro sebe v astrálu naplánoval? Už jsi ho poznal? Nebo ještě tápeš?

Satance (Bohouš, 11. 03. 2007 21:09)

K tomu co ti napsal Mystik 26.2. není co dodat. Tak nějak to je. Vysloví-li se to ale lidskou řečí, může to znít nabubřele a prázdně. Pokud nejsi ty sama dostatečně daleko, přečtení těchto slov ti moc nepomůže. Ten cíl který je ti stále neznámí právě teď prožíváš. To cesta je ten cíl.

pro Mystika a Hemenexe. (Satanka, 28. 02. 2007 12:38)

Ráda bych věděla názor vás obou. Nemám v tom ještě zcela jasno. Vím, že každému, i tomu co tvrdí že nevěří ničemu, v koutku duše mu dřímá " co kdyby?" To "kdyby" se týká bytosti, ( pojmenuji ji Bůh )ke které se upírají oči, prosící ruce a mysl lidí. Bůh má tolik podob, kolik je náboženství a jednotlivá náboženství pak určují cestu. Je tolik cest, kolik je druhů náboženství. Když k tomu připočítáme i lidi, kteří maji svoji vlastní víru, vlastní cestu a vlastní představu o oné nejvyšší bytosti, je to celkem slušný zmatek. V představě Stvořitele jsem se zorientovala, cestu znám jen v hrubých obrysech a cíl je mi neznámý.
24.07.2007

>pro Hemenexe (Mystik, 28. 02. 2007 10:53)

V tom je právě ta krása zrození a jednotlivosti cesty každého jedince. Ne nadarmo se říká, že pravda má tolik tváří, kolik je lidí "o) Jak vidíš cíl za horizontem ty osobně? Můžeš rozepsat podrobněji?

pro Mystika, Saty a all (Hemenex, 28. 02. 2007 09:34)

Je vidět, že dokonce nejen Víra ale i podoby-cesty této Víry vedoucí k jednomu Cíli (tam někde v dálce za horizontem) mohou být rozdílné.
Jak MOC jsou rozdílné naše víry a jak MOC jsou si jejich cíle podobné, že?
... stojí to za zamyšlení

/pozn. aby to někoho nepopletlo, pozor na pojmy: Víra a víra, Cíl a cíl/ :-))

pro Mystika a Hemenexe (Satanka, 27. 02. 2007 11:47)

Je zvláštní pocit číst řádky které jste oba napsali a asi nebude jednoduché to vstřebat. I když zvláštní, je to hezký pocit. Děkuji vám oběma.

Satance (Mystik, 26. 02. 2007 20:29)

Ve chvíli, kdy budeš prožívat své poslední zrození, už budeš vědět, že tohle všechno je jen projekce z vyšší roviny bytí.. Budeš naladěna tak, že nebude už nic, co by ti ublížilo, nic, co by tě rozhodilo, cokoliv se stane, bude to pro tebe jen přechodné nepřijemné období, které rychle pomine. Ve spánku se budeš často vracet domů a připravovat se na nový druh "práce". Hemenex má pravdu. Až dokončíš cestu tady, tak už budeš lásku vyzařovat všemi směry, budeš mít na starosti třebas takovou planetku, jako je Země, budeš všechno pomáhat tvořit ... Mimochodem - to tvoření už znáš, jen čekáš, až přijde ta správná chvíle. Takže budeš patřit mezí takzvané osvícené bytosti. To je svět plný světla a lásky. Ale není to konečný svět. Zdá se, že až dokončíš cyklus i tam a jdeš dál ... až po mnoha ( milionech? miliardách? ) letech budeš na úrovni nejvyšší bytosti a v té chvíli splyneš v absolutní jednotu se vším, co kdy existovalo a bude existovat. Staneš se přímou součástí nejvyššího a vlastně zároveň sama nejvyšším. Ale to je i na mne složité. Nejlépe to řekl Hemenex - AŽ DOKONČÍŠ TADY CESTU, STANEŠ SE SAMA TVŮRCEM SVĚTŮ "o)

odpověď Satance (Hemenex, 26. 02. 2007 20:10)

Nech se překvapit, co tě čeká na konci Cesty ..... Je to PŘEKVAPENÍ!
Ale já cítím, že je velmi reálná možnost, že bys ses sama stala Stvořitelem dalšího světa, Svého Světa.

pro Hemenexe a Mystika (Satanka, 26. 02. 2007 12:05)

Hezky jste se rozepsali, je to zajímavé čtení, teď zas malinko ode mně. Od začátku jsem byla přesvědčená, že inkarnace je jen fantazie, teď už si nejsem tak jistá. Od začátku byla ve mně nedůvěra ve slovo "OSUD", jako v něco, kde je všechno od A až do Z předem dané. Po diskuzích jsem si začala uvědomovat, že slovo OSUD, může mít dvojí význam a ten druhý se mi zdá přijatelný.
Zaměním jej se slovem "předurčení".
Tam "doma" jak oba říkáte, se rozhodne kam, kdy a jako kdo se inkarnujeme a to nám vlastně předurčí náš vlastní osud. Je jisté že život dítěte v Eskymáckém iglů půjde jinou cestou, než život děcka narozeného v bohaté rodině v Americe. Tady je právě to předurčení a dál už si svůj osud tvoříme sami, třeba nesprávným rozhodnutím nebo činem v určité situaci. Tak bych slovo osud chápala beze zbytku. Jen mi není jasná ještě jedna věc.
Pokud člověk úspěšně projde posledním "levelem," inkarnace by měly končit.A co je potom? Asi toho chci moc vědět že? Tak mi to napadlo, musím se zeptat co vy na to.:-D

pro všechny - vysvětlení (Mystik, 25. 02. 2007 19:15)

opravdu není nutné, aby:

- ti, co žijou pohodlný život, museli příště trpět
- ti, co byli obětí něčeho, nebo někoho, museli být sami násilníci ... atd.

PROTOŽE JE TO HLAVNĚ O TOM, CO SI PLÁNUJETE VY SAMI.

Tak, jak píše Hemenex. Já sám říkám, že rději žít 10 životů v naprosté pohodě, než jeden život plný strádání. Problém ovšem je, že tady nevidíme ty své vyšší cíle, kvůli kterým někteří žijem právě takový život, jaký se nám zrovna nelíbí .. Ale i to je paradox osudu - tím, že si to uvědomíme, máme zřejmou možnost něco s tím začít dělat.

pro Hemenexe - dodatek (Mystik, 25. 02. 2007 19:07)

Napsal jsi: Že Karma NENÍ jen něco s čím naše duše pomocí našeho utrpení pořád jenom bojuje ale že to JSOU jen a jen předpoklady, které si přinášíme ze svých minulých životů do tohoto svého, aktuálního.
Že NENÍ nutné, aby když budu sám obětí násilného činu abych byl v příštím životě sám násilník. NEMUSÍM tedy být vrahem.
A taky obhajuju názor, že se nemusím bát toho, že když nemám na tomto světě velké problémy, budu je mít v tom příštím.
A nakonec si VŮBEC NEMYSLÍM, že svoji karmu si můžu zlepšit jen utrpením a strádáním ale třeba také tím jak se zachovám, budu-li slavný nebo známý nebo bohatý (dalajláma, Hrabal, Gates).
Tak to cítím já a to je moje Cesta.

Vidíš, odpověděl jsi sám sobě. Pochopils to, co popisuješ - že není třeba strádat, není třeba umírat žízní, není třeba nežrat a asketicky hnít někde v cele 2x2 metry s občasnou procházkou s výhledem na berevné motivy mrtvých živých a křížový motiv ve více variantách .. A protože jsi to pochopil, tak ses oprostil od různých osudových zkoušek tohoto druhu. Buď za to sám sobě vděčný. Je mnoho těch, co potřebují právě hnít v cele 2x2 metry, umírat hlady, být oběťmi, protože doposud nepochopili vnitřně to, co už víš ty. Nemysli si - ani to tvé vědění nemáš zadarmo. Stálo tě to právě ta strádání, o kterých nechceš ani přemýšlet. Ale přivedla tě až k tomuto poznání. Tvá víra a tvá cesta je super, ale nejde nikoho naučit. Ti lidé to buď sami vnitřně pochopí, nebo naopak se budou jen smát. Pouze ti, kteří už mají leccos za sebou - o tom budou alespoň trochu přemýšlet. Je to totiž stejné jako se všemi sektami a vírami, které si hlídají své ovečky - všechno je to jen pomůcka k pochopení věcí příštích .. Postupně každý najde svou cestu a každý pochopí, že ač v jednotě je všechno, tak cesta jednotlivce proto musí být individuální, aby člověk sám sebe naplno pochopil a procítil. A to byl zřejmě záměr našich inkarnaci sem na Zemi ...

pro Hemenexe (Mystik, 25. 02. 2007 18:52)

Odpověď na otázku - máš více možností .. Mohli se ti dva domluvit, ale také se mohlo stát, co říkáš ty - dobrák si nevšiml zásadní věci a zloun, který poddvědomě třebas spoléhal na to, že si toho všimne, tak překvapeně zareagoval .. fakt nevím, je mnoho možností. Nejsem bůh, snad jen takový malý, tak jako my všichni "o) Předurčenost osudu - JAKÉ SI TO NAPLÁNUJEŠ, TAKOVÉ TO MÁŠ, CO VÍC K TOMU ŘÍCI? Snad ještě jen to, že vždy je jistá variabilita výběru a pokud zareaguješ správně, je jistě možné, že předběhneš i svá očekávání a úplně změníš svůj osud, kdo ví. Ptej se svého vyššího JÁ, to ti odpoví nejlépe. Kdo jsem já, abych ti tady něco kecal, když každý máme svou vlastní cestu, kterou jdeme? Každopádně ten druhý příspěvek, co jsi napsal - ten je mi velmi sympatický, protože tvá cesta je správná. Víš, ono je to přesně takové, jaké si to sám uděláš. Jestliže jsi dospěl k názoru, že tvůj osud není pevně určen, ak hurá, sláva, jsi dalším člověkem, co pochopil alespoň to, že tvá budoucnost má jediný cíl, ale cest je mnoho, jak toho cíle dosáhnout. Už jsem to někde psal, je to jako cesta autem třebas ze Zlína do Prahy. Cíl je jasný. Praha. Ale jestli si sám vybereš trabanta, nebo mercedesa a jestli pojedeš po dálnici a lepších komunikacích, nebo naopak pojedeš okreskama a vesničkama - to je tvoje věc. Ale do Prahy dřív, nebo později dojedeš. Také se mi nelíbí rčení, že život je divadelní hra, kterou hrajeme a okolí je naše publikum, ale protože tady a teď netušíme ani jeden, proč jsme si vybrali právě takový život, pak je zatím zbytečné se ptát, čím to je, že jsme jen loutky a podobně. Já myslím, že tam doma z toho budeš mít akorát legraci, jak jsme si tady psali a budeš se tomu smát, jenže nyní jsme všichni v rolích mravenců, co lezou kolem základů domu a přemýšlí, co je asi v té spáře na zdi kousek nad námi, ale už vůbec nevidíme a ani nemůžeme pochopit, že ta spára ve zdi je jen 5 cm. nad zemí a je to nic, oproti tomu, co je nad tou spárou - celý dům, střecha, balkon, v domě lidé ... atd ...

pro all (Hemenex, 25. 02. 2007 16:50)

Pro ty kteří to třeba čtou a nechytají se přesně co chci říct, tak na vysvětlenou:
Já tady obhajuju myšlenku, že ZÁLEŽÍ na tom jak se s některými věci na tomto světě poperem, že NENÍ předem všechno naplánováno, že NENÍ předem všechno ztraceno, že se VYPLATÍ bojovat do konce.
Že Karma NENÍ jen něco s čím naše duše pomocí našeho utrpení pořád jenom bojuje ale že to JSOU jen a jen předpoklady, které si přinášíme ze svých minulých životů do tohoto svého, aktuálního.
Že NENÍ nutné, aby když budu sám obětí násilného činu abych byl v příštím životě sám násilník. NEMUSÍM tedy být vrahem.
A taky obhajuju názor, že se nemusím bát toho, že když nemám na tomto světě velké problémy, budu je mít v tom příštím.
A nakonec si VŮBEC NEMYSLÍM, že svoji karmu si můžu zlepšit jen utrpením a strádáním ale třeba také tím jak se zachovám, budu-li slavný nebo známý nebo bohatý (dalajláma, Hrabal, Gates).
Tak to cítím já a to je moje Cesta

pro Mystika (Hemenex, 25. 02. 2007 16:27)

Můj příklad byl ale o něčem jiném! Nevyhýbej se odpovědi tak okatě :-(
Ptal jsem se přece na Tvoji teorii předurčenosti a neměnnosti Osudu. Rozhodně jsem se neptal, jak si bude žít Zlý muž nebo Příkladný muž v dalším životě! To přece vůbec nebylo předmětem otázky!

Otázka zněla: Jak to, že Příkladný muž byl tak HLOUPÝ a přehlídl věc tak samozřejmou (v určitých kruzích) jako jestli je soupeř levák nebo pravák? /Alespoň to mi věřte, že určení pravděpodobného způsobu (síly, směru a času) útoku soupeře je naprostý základ jakéhokoliv boje (tedy nejen fyzického, nejen verbálního ale i duševního a duchovního)/
Jestli se na tom tedy spolu ti dva (jak tvrdíš) předem tam Doma u "zeleného stolu" domluvili, ...
/něco ve stylu, ty budeš ten hodný (budeš příkladem Dobra) a já ten zlý (budu tvůj opak) a nakonec tě porazím (tvojí hloupou chybou)/
... tak aby bylo vidět, že Zlo nakonec vždycky zvítězí nad pravdou a láskou. A protože navíc jenom to špatný a to utrpení z těch lidí vykřeše to nejlepší co v nich je a tím v podstatě pomůžeme i ostatním obětem a tak dostaneme další bonusové body v boji s naší Karmou!
Ptám se: Jestli se takhle tedy předem domluvili a ten zbytek byl jen takový divadlo pro ostatní?
A co morální poučení z takovýho případu (jak jsem psal není vymyšlen je ze života) pro nás, další lidi? Nebo naše duše hrají svoje divadlo jen pro sebe a na publikum kašle? Tak proč vlastně hrát, když je všechno předem domluveno a názor diváků se nás asi netýká? Proč se vlastně vůbec unavovat životem? Nebylo by lepší si o tom u toho stolu tam Doma jen popovídat co bychom všechno udělali a co všechno zažili a pak si rozdělit body třeba ve stylu her na hrdiny (DrD)?

pro Hemenexe (Mystik, 25. 02. 2007 15:19)

Docela drsný příklad s tím zlým chlapem, ale je to zřejmě takhle - sice fajn, že vyhrál, ale příště se narodí jako 13-té dítě chudého somálského rolníka a bude trpět hladem a užije si zbídačení a odkopávání .. Bude naříkat nad tím, proč je svět nespravedlivý a krutý a proč zrovna on .. Jenže právě tím, že bude trpět a ptát se sám sebe, tak právě tím sin začně uvědomovat smysl toho všeho. Dokud je zlý, tak to znamená, že ještě dohromady nic neví, teprve až pocítí na sobě bolest, pak se začně ptát. Jasně, tím, že picnul toho dobrého chlápka, tak si za "odměnu" tohle sám naordinuje na příští zrození, ale i ten "picnutý" chlápek to nemá tak jednoduché .. Protože až moc bezmezně věřil v dobrotu, tak po vykopnutí z těla teď pár let ( desítek let ) se bude potulovat kolem a snažit se někoho upozornit na toto bezpráví ( desítky let pro duši mohou znamenat jak pár minut, tak pár dnů .. Protože pro duši má čas úplně jiné rozměry .. Je tvarovatelný .. ) to v horším případě a v tom lepším si ihned uvědomí co se stalo a odpustí svému vrahovi všechno a půjde domů. Každopádně pokud se narodí tnovu, tak přestože bude mít oproti vrahounovi, který bude to somalské týrané dítě, super život, stejně bude bojovat s fobií na střelné zbraně, ale to jej dovede zase dále ve vývoji. Potká terapeutku, která jej pošle do minulosti a a díky tomu se z toho dostane. A ta terapeutka bude super kočena, takže se se do ní zamiluje, vezmou se, budou mít báječné děti a báječný život a on v nějakých 110-ti letech pak bude svým prapravnukům vyprávět, jaká byla prapra babička super ženská a jak se spolu prožili nádherných 80 let života a teď jej čeká doma, kde se on těší, protože tělo už neslouží jak má "o)) Jasně, že je to řečeno s humorem, ale opravdu to tak nějak chodí. Víš, můžeš být zlý, to není problém, ale to je na karmě to krásné - že vše musí být srovnáno .. Úplně všechno ..

pro Mystika (Hemenex, 25. 02. 2007 12:54)

Samozřejmě, že nevím, že s tou mojí dušičkou je to zrovna tak a že je Doma a možná, že ovládá nejen mě ale třeba i dalších 5 Hemenexů a Hemenexiček po celém světě. Stejně tak to nevíš ani ty (jak si sám řekl, že pouze "cítíš že víš". Ano o této představě jsem již několikrát četl a myslím, že se poprvé objevila snad i u paní Blavatské (před cca. 150 lety - ten čas ale letí, co?) a musím přiznat, že má něco do sebe a i zapadá do kontextu s některými ostatními představami, s jinými už méně a s další (většinou) už vůbec ne. Zapadá do jisté míry i do kontextu s tou mojí, Osobní představou. Sice jinak než do té tvé, kterou díky jejím některým "nedostatkům" stěží přijmu, ale zapadá. Za ty "nedostatky" považuji třeba nedostatečnou obhajitelnost II. světoví války jako komplotu několika desítek tisíc židů, kteří se chtěli rychleji do dalšího levelu, spolu z Hitlerem a Stalinem, nutnost poznat obě strany mince (ač sám zabit nutně se stávám příštím vrahem) a hlavně Neměnnost a Předurčenost Osudu a boj proti "nekonečnému koloběhu reinkarnací".
Dám příklad ze života:
Příkladný chlap, bojuje proti bezpráví, ochraňuje zákon, pomáhá slabším a potřebným, zdraví starší, pouští babičky v tramvaji sednout .....
Zlý chlap, bojuje proti všem, kteří mu brání v přivlastňování si všeho co chce, miluje jen sám sebe, nenávidí zákon a slabochy ...
Každý je v tom co dělá víc než jen dobrej, léta "dřiny a odříkání" je na obou dost znát. Krása pohledět. Oba se v pomyslném žebříčku dostanou až na vrchol (každý ale v jiné lize).
Setkají se. Znají se s vyprávění, s internetu, z medií.
Dnes poprvé. Sedí proti sobě.
Pro jednoho z nich Poslední Večeře.
Pak poslední Sousto, poslední Pohled, poslední Podání Ruky, Pevný stisk Pravačky (jak chlap chlapovi) ....
Pak výstřel ....
Zlý chlap střelil toho Příkladného rovnou do prostřed čela, Levačkou (byl levák).
Takže zatímco si příkladně drželi pravačky (a Příkladný se nemohl bránit) levák vyhrává.
Tak jak takový příklad zapadá do Tvé teorie a Předurčenosti o Osudu, o hře tam u nás Doma?
Mé vyluštění tajenky je prostinké:
Je dobře, že vyhrál ten Zlý, protože byl prostě lepší. Protože zatímco se ten Příkladný snažil dodržet u večeře všechna pravidla bontónu a chovat se důstojně i v této vypjaté chvíli, místo toho aby si všímal v jaké ruce drží Zlý nůž a v jaké vidličku, kterou rukou nalévá víno atd. aby si všimnul že protivník je levák. Tak Zlý se víc snažil, přemýšlel, plánoval a tak zaslouženě vyhrál. Na ničem jiném nezáleží. Jen na tom, kdo udělá míň chyb (v rozhodující chvíli) tady na Zemi ne tam "nahoře" Doma u "zeleného stolu"
Tak to vidím já na své Cestě

pro Hemenexe (Mystik, 24. 02. 2007 10:54)

Věděl jsi třeba, že duše je svou podstatou stále doma a jen malá část energie je tady v tvém tělek, které ve spojení s tvým opravdovým Já dává pocit individuality? Většina z nás tak funguje, ale jsou případy, kdy jedna duše dělí energii do dvou, nebo velmi vyjímečně i do více těl a přes to každá její část má svou individualit. Ale ten základ máš tam doma. Tam je většina tvé vlastní duše, tvého vlastního Já, které tam ale jakoby bylo v útlumu, protože tady na Zemi má spoustu práce s bytostí, co se nazývá Hemenex. Je dost drsný človíček, víš? Dělá kaskadéra a prostě žije naplno. Přesto ale i on přemýšlí, zda je něco víc, než jen tenhle omezený úsek pár let tady na té planetce.. Zbytek tvého Já tam doma totiž dobře ví, jaký osud jsi si sám sobě naplánoval, ale tak, jako i my ostatní duše, stejně i ty jsi palice dubová a nedáš si říci, i když jsi jasně viděl, jak občas vše dopadne, ale ty ne, musel jsi mít svou hlavu ... Tak teda budiž, hćhtěl jsi rychlý vývoj, tak do toho, ale teď jsi právě na křižovatce, kdy spíláš vlastně sám sobě, což je klíčová událost, která tě časem dovede k většímu pochopení sebe samého. Ty levely, o kterých píšeš a postup do oněch levelů - to je svět v tvém srdci, který takto vidíš, ale každý z nás jej vidí jinak. Vím, co cheě namítnout, že třeba kdybych umíral na nějakou strašnou nemoc, nebo mne někdo sejmul na dvě doby, nebo zabili někoho z mé rodiny, že bych takové kecy tady nepsal. To ano, máš pravdu, protože jsem tady na zemi především člověkem a ty události by mne velmi rrozhodily a možná i natrvalo vyřadily, nebo úplně vykoply pryč z téhle planetky, ale ber to tak, žeto je prábvě podstata našeho převlékání těl .. Kdyby sis dokázal představit opravdový oheň, pak oběd by byl už dávno uvařený ( víš, kde jsem tuhle větu slyšel? ;o) Prostě pokud bys viděl cíl své nynější pouti, pak bys život nedokázal prožívat. Ne proto, že by ses bál konce, protože bys jasně věděl, že život je dlouhá cesta k dalekému cíli a tvá inkarnace tady na zemi je jen zastávka v motelu na určitý čas, ale přijde ráno a ty pokračuješ v cestě, aby ses později zastavil v jiném Motelu ( hotelu ) Ato bys vše viděl. Pak bys celý zbytek nynější inkarnace přemýšlel a rozebíral budoucnost, ale už by ses nedokázal těšit z každého dne a celý zbytek nynější inkarnace by zůstal nevyužitý. Třeba bys přišel tím pádem o osudovou lásku, která by tě provázela v dalších zrozeních ... Proto se rodíme v "nevědomosti", protože to nám dává tu základní touhu po poznávání. Takže Tvé Já tam doma to moc dobře ví. Je v pořádku, pokud jsi naštvaný a je to dobře, protože to je impuls. Je jen na tobě, jak tento impuls využiješ. Hlavně se drž jednoho pravidla - nic nedělej na sílu .. Pokud máš pocit, že tohle co píšu, jsou kraviny, pak je to v pořádku a nech to plavat, všechno má svůj čas. I já mám svůj čas a co píšu dnes, můžu za pár let sám vidět jinak. A to je právě na našich inkarnacích to hezké, nemyslíš? Objevování nových a nových smyslů našeho zdejšího bytí.

pro Hemenexe (Satanka, 23. 02. 2007 23:51)

K příspěvku 23.2 v 10.10.
Vím, že "Učení cesty" je pro tebe velkým hnacím motorem, tudíž i vím, že pravidla napíšeš. Nakonec, -- viděla jsem to v křišťálové kouli.:-D:-D

pro Hemenexe (Satanka, 23. 02. 2007 23:40)

Když jsem se byla na tom foru podívat, také jsem měla smíšené pocity. Zdálo se mi, že se tam s tím zabývají na jakési vyšší úrovni, každý všechno věděl, ale každý tvrdil něco jiného. Přestávala jsem tomu rozumět. Souhlasím s tím, že karmu si během života tvoříme sami tím, jak žijeme a přemýšlíme.

pro Hemenexe (Mystik, 23. 02. 2007 13:04)

Já rozumím .. Ale už jsem někde i psal, že teď a tady vím tohle a nikomu neříkám, aby věřil tomu, co píšu, spíše bych rád, aby se nad tím ostatní zamysleli a stejně jako Ty napsali svůj názor. Může to tak být, nemusí, Já mám prostě zatím takoví pocit. Nic víc k tomu říci neumím. A pokud nepřijde někdo, kdo byl prokazatelně na druhé straně a pamatuje si to, tak se tohle hned tak nerozlouskne. Karma pro mne není strašák, ale uznávám, že některé věci jsou těžko stravitelné. Pokud ale vycházím z pocitu a předpokladu, že doma si všechno sami plánujeme, pak konečný cíl zřejmě pochopíme až na konci ...

(Hemenex, 23. 02. 2007 10:40)

Karma není žádný strašák (jak jsem už psal) a proto bys raději neměl ostatní strašit tím, že jim řekneš, že když je někdo zabije tak oni pak v dalším životě zabijí někoho jiného (aby si to vyzkoušeli s obou stran).
Nebo jiný příklad: V 15-ti letech budu svědek toho jak mi zabijí mého hodného tátu (1. špatná zkušenost), v mých 40-ti letech (po vzorném životě) mě zabije můj vlastní táta (nyní 25-ti letý mladík, který si zkouší svůj osud, tentokrát z druhé strany) (2. špatná zkušenost). A pak se "tam doma" vzpomenu, že jsme se na tom vlastně dopředu domluvily a společně se nad tím mým utrpením srdečně zasmějem a budeme mít oprávněnou radost z našeho postupu do dalšího "levelu" (tak teď nevím jestli je to dobrá nebo špatná zkušenost)
... každopádně, jestli je to opravdu takhle, tak je to pěknej hnus a ať si tímto jdu Já tam "Doma" do prdele. Vyřiďte tomu mému Já, že Jeho fyzická inkarnace na tomto světě Jeho divadlo hrát nebude, že na něho sere a raději si půjde svou Cestou na které Jeho plánování mých výher a proher, mých úspěchů a neúspěchů, mých vražd a obětí neplatí.
Tak to cítím já na své Cestě

pro Saty (Hemenex, 23. 02. 2007 10:10)

Mám strach, že shrnout Učení Cesty do nějakého X-tera je, nejen pro tuto chvíli, nad moje síly. Mám totiž dojem, že tvorba jakýchsi X-ter, náleží pouze k náboženstvím (aby pak měli co hlásat ze svých tribun). Učení, navíc tak pluralitní jako Učení Cesty je, si něco takového snad ani nezaslouží.
Pravidla (chci se vyhnout slovu zákony), ty se zformulovat dají, už na nich pracuji. Nejsem totiž Mojžíš aby mi je někdo nadiktoval nebo předal nebo abych je mohl opsat jako Ježíš (to byl vlastně špatný příklad, protože NENÍ, ani v Bibli, žádná zmínka o tom, že by Ježíš uměl číst nebo dokonce psát, a žádný spis, který napsal On se nedochoval).

Pro Saty (a Mystika) (Hemenex, 23. 02. 2007 09:43)

Také (ač odkaz nebyl určen pro mě) jsem se podíval na ten odkaz a jsem opravdu překvapen. Překvapen tím jak ojedinělý je můj názor (mezi lidmi, které tyto otázky vůbec zajímají) na Karmu a Svobodnou vůli (tady nazývanou nezvratný Osud).
S těch druhých stránek jsem nabyl dojmu, že ostatní jsou přesvědčeni, že s Karmou se musí bojovat (ne s ní žít) aby se vymanili s jejího koloběhů životů ale i že to je všechno stejně marný, protože díky ní neexistuje Svobodná vůle (zde nezvratný Osud).
Jako vystudovaný fyzik to naštěstí vidím jinak (Karma je jako tření, celé generace lidí s ním bojují - aby ušetřili energii, přesto všechny každou sekundu ovlivňuje a pomáhá jim aby vůbec mohli existovat. Bez tření bychom nemohli ani ležet natož stát a koneckonců bychom se ani nepočali :-) ).
Karma je balíček karet, které dostaneme do života při zrození a je jen na nás jak s nimi dokážeme tento náš život uhrát.
A taky jsem zjistil proč fanatismus a fatalismus a jsou tak podobná slova, oboje zbavuje člověka Svobodné vůle v nás. Ten fatalismus je ale mnohem nebezpečnější, protože se tak "okatě" neprojevuje. Přesto dokáže člověka na jeho Cestě snadno zastavit.
Tak to vidím já na své Cestě.

pro Mystika (Satanka, 22. 02. 2007 22:21)

Zkus se podívat na tenhle odkaz, možná tam najdeš co hledáš. -http://forum.lide.cz/forum.fcgi?akce=forum_data&forum_ID=50510&ID_from=15517901&dir=1&auth=

pro Saty (Mystik, 22. 02. 2007 22:11)

Člověk, který žije příkladně a je zabit, toto zřejmě sám chtěl ... Taky to nemohu jen tak přijmout, ale snad v budoucnu pochopím více .. Třeba tím, že se ten dobrý člověk nechal zabít, tak umožnil tomu "vrahovi", aby došel poznání tím, že za tento čin stráví 20 let v báni a tam ho konečně osvítí "duch svatý" a tím, že prozře, tak si ušetří dalších pár životů. Prostě se posune kupředu velmi razantně. To zní ale šíleně, že? Docela by semi hodil teď názor někoho, kdo se touto problematikou karmy zabývá mnohem více, než já, protože všichni se učíme a i já se učím.

pro Hemenex (Satanka, 22. 02. 2007 19:36)

Něco o tvém "Učení cesty" vím, ale bylo by zajímavé, kdybys to dokázal shrnout do jednotlivých bodů, tak jako je třeba Boží desatero, nebo Satanské devatero. Jde to, nebo to není tak jednoduché jak si to představuji?

pro Mystika (Satanka, 22. 02. 2007 19:31)

Když jsem si přečetla co jsi psal, když jsem probrala co jsem přečetla dřív a porovnávala si to, vycházel mi stejný výsledek jako tobě. Začínám cítit že to tak je, ale nedokážu to přijmout. Řekni mi ale jedno. Když někdo zabije, vrátí se mu to tak, že bude zabit. To beru, ale co čeká člověka, který třeba žije příkladně, nebo aspoň normálně bez nějakého těžkého hříchu, co čeká jeho? Asi mu bude nabídnut "job" v dalším kole aby pomohl vrahovi poznat bolest. Vrahovi pomůže, ale on si bude muset vychutnat jak pocit vraha, tak bude poté muset vraždu odčinit tím, že se z něj stane oběť? Možná mám stejný pocit jako ty... potíž s přijmutím.

pro Hemenexe a Saty (Mystik, 21. 02. 2007 10:00)

Děkuji za pochvalu, musím na oplátku říci, že také jsem rád za to, že jsme se tu potkali, protože vy mi dodáváte energii a mám pocit sounáležitosti. Takže díky všem, co zde píšou, Tobě i Saty. K tomu spolknutí - z toho si nic nedělej, jsem na tom přesně stejně, takže vše je věcí dalšího vývoje nás všech. Jena věc totiž je to "cítit, že víš" a druhá věc je to "umět přijmout" což já též nedokážu. Mrzí mne bolest tohoto světa, války, zabíjení a vše okolo toho .. Při tom "vím", ale zatím jsem to nepřijal .. Učíme se společně.

pro Mystika (Hemenex, 21. 02. 2007 09:53)

Ano, máš pravdu. Co se týče prvních dvou vět, naprosto s tebou souhlasím což také potvrzuje můj, ani né 12 hodin starý, příspěvek.
Jen s tím, "totálním" naplánováním, předurčením svého osudu (tedy s možností existence "spiknutí" 1,5 miliardy duší, které se domluvilo na druhé světové válce, s přijmutím faktu, že takový Stalin, Hitler, Polpot jsou vlastně jacísi "světci", kteří se z bezbřehé lásky k ostatním obětovali - oni klesli na své karmické cestě aby ostatní mohli postoupit dál) to mi tedy přijmout nejde. Já to tedy cítím jinak. Možná si tím oddaluji uzavření kruhu inkarnací (jak věříš ty) ale tahle moje materiální existence to vidí jinak. Jak, to už jsem zde myslím napsal.
Ale jestli je moje teorie a Učení Cesty alespoň trochu správná, pak jsem rád, že jsi, protože takových silných "motorů", které dokáží vytvořit tolik nutné Energie k existenci tohoto světa vážně moc a moc potřebujeme.
Možná se nikde na naší Cestě na tomto (ani na jiném) světě nepotkáme ale je moc pěkné vědět, že vůbec jdeme, že? (možná dokonce jdeme i stejným směrem)

Všem .. (Mystik, 21. 02. 2007 08:03)

Dobro i Zlo je projev jedné a té samé energie. Máme svobodnou vůli a protože jsme součástí jednoty ( Boha ...Vyšší moci ... Manitoua ... Alláha ... Energie ) jsme vlastně sami takoví malí Bohové, takže máme možnost si energii přizpůsobovat. Jenám tady jasné, že je lepší prožít život v pohodě a klidu, ale tam doma to vidíme jinak. Víme, že není učení bez bolesti. Duchovní růst se neobejde bez určitého strádání. Jistě máme na výběr, že můžeme prožít stovky životů pohodlněji a s menší bolestí, abychom dosáhli duchovního cíle, nebo jen pár životů, ale tvrdě a bolestně a mnohem rychleji duchovně růst. Kdo ví, proč si většinou volíme tu rychlejší a bolestnější cestu. Války a pohromy - smutné na tom všem je, že si to tak aktéři těchto událostí sami plánují, jako jednu z možných variant. Náhody opravdu neexistují a vše má svůj skrytý cíl .. A základem je práce s eneregií - jak si ji přizpůsobíme a naladíme, taková s námi je a taková se nám snaží pomáhat. Tato "entita" nezná nenávist a zlobu, naopak nás miluje a snaží se nám vrátit vše, k čemu jsme jí dovolili použitelnost ... Takže zabiják jednou zemře sám zabit, protože energie "ví", že jí dovolil zabíjet jiné, takže je jí "jasné", že z podstaty to jistě myslel dobře a tak mu za odměnu poskytne s láskou stejný komfort - zabití někde ve válce, nebo jiným nájemným vrahem ( se kterým tento zabiják má domluveno, že ho zabije - jako jednu z možností ) A když někdo pomáhá jiným, pak energie začne pomáhat i jemu - princip je stejný. Jistě se ptáte, jak se takoví například zabijáci domlouvají "tam doma"? Ten, kdo v minulých životech zabíjel, tak ví, že sám musí prožít to, co jiným činil a nejlepší cesta jak toho dosáhnout je - poprosit své přátele tam doma. Oni saozřejmě nejprve nechtějí a vysvětlují mu, že nechtějí ubližovat a že do "toho nejdou", ale nakonec z lásky k příteli to pro něj udělají a vezmou tento "job" ... Tohle, co píšu, je jedna nejkontroverznějších věcí, kterou jsem se kdy sám snažil pochopit ... Cítím, že to tak je, ale zatím to nepřijal ... Je smutné tady na Zemi vidět třeba matku zabitého dítěte, jak naříká ... Pak jí vysvětlujte, že vše je součástí dohody nejen jejího mrtvého dítětě, ale i její a ten, co tohle provedl, vzal na sebe tohle břemeno z lásky a je to jejich velký přítel .. Věřte mi, že tohle až jednou přijmu, pak věřím tomu, že se u mne kruh inkarnací uzavře ...

pro Mystika (Satanka, 21. 02. 2007 00:44)

Vyplývá z toho jen jedno jediné. Zlo je tu pro naše dobro. Asi na tom co říkáš bude hodně pravdy a je to vlastně odpověď i neznámému pisateli. Je to zřejmě logické, jen se s tím trochu to lidské "JÁ" nechce smířit, když vidí tolik zla, kolik jej ve světě vidí. Kdyby to mělo fungovat tak jak říkáš, museli bychom po vizi, nebo dopadu toho zla být lepší, chytřejší, mírumilovnější, ale ono to nějak není nikde vidět. Když se ohlédnu zpátky, co bylo válek a násilí a stále to pokračuje, mám pochybnosti, že lidé duchovně rostou. Jak z toho ven? Kde je chyba?

pro Hemenex (Satanka, 20. 02. 2007 22:52)

Ano, "co když" ... Každý, kdo používá vlastní rozum a úsudek, si musí takovou otázku položit.
Je pravdou, že člověk se řídí rozumem, ale je to nutnost jak přežít život tady na zemi. Jen rozumní přijdou na to, že je nutné jej používat ve vzájemné symbioze s citem tak, aby se rozum nakonec nehádal s vlastním svědomím. Sám život je pro málokoho procházkou růžovou zahradou. Kdybychom dali na misky vah tmavé, nebo světlé chvíle, tmavé by byly daleko těžší.Je to tím, že jsme ovládáni city, které popisuješ a ještě se k tomu přidává to, co přináší život. Věřím ve Stvořitele s kterým jsme podvědomě spojeni, ale Bůh, nebo Satan, tak jak je prezentuje křesťanská víra, jsou pro mne jen slova. Název pro něco, co bychom chtěli aby bylo.
Bůh - laskavý a dobrotivý otec a všichni kdo jej uznávají jsou stejně laskaví a dobří,
Satan je zlý a ti kdo jej uznávají jsou samozřejmě také. Bůh a Satan zosobňují lásku a radost na jedné straně a běs a zlobu na straně druhé, (abych použila tvoje výrazy, mimochodem docela zdařilé)
Dokázal jsi v jednom příspěvku popsat to, čeho se vlastně týkají otázky na tomto webu.

Co když ... (Hemenex, 20. 02. 2007 22:08)

Víte co mají společného láska, zloba, běs a radost? Nikdo je ještě nikdy neviděl, neexistuje hmatatelný, vědecky podložený důkaz jejich existence a přesto nikdo nikdy nepochyboval, že existují. Každý si pod těmi slovy něco představuje (i když to nutně nemusí být to stejné co ostatní). Píší se o nich celé knihy a básně. Slouží jako motiv, inspirace nebo motor většiny našeho počínání. Dá se říct, že celý náš život, každičký okamžik je protkán a neoddělitelně spojen s některými z nich.
Nepřipomíná Vám to něco?
Bůh a Satan, taky je ještě nikdo nikdy neviděl, nebyl podán věděcký důkaz ... (jen se najdou jedinci, kteří nechápou, že věří v některou s jejich podob nebo názvu pro Boha a Satana).
Co když, tak jsme si Něco nazvali Láskou a Něcojiného Zlobou a Úplněněcojiného Běsem jsme si To nazvali Bohem a Tamto Satanem? Nazvali jsme si to tak, protože si myslíme, že když něco pojmenujem tak to poznáme a ovládnem (že je to omyl jsme si skoro každý vyzkoušel třeba z Láskou). Proč zrovna s těmi dvěma slovy by to mělo být jinak než s těmi ostatními? Čím se liší? Já myslím, že v ničem.
Co když nejsme něčí pokusný objekt, experiment nebo hračka na hraní? Co když za všechno dobré co uděláme si můžeme jen a jen sami (ve všech našich astrálních a hmotných rovinách a životech) a nemusíme za to někomu děkovat? Co když za všechno špatné co uděláme si můžeme jen a jen sami (ve všech našich astrálních a hmotných rovinách a životech) a nemusíme za to někoho obviňovat? Co když Bůh a Satan jsou naše souhrnné názvy pro (nejen) naši energii vyzařovanou z nás ale i ze všeho kolem nás? Souhrnné názvy, které jsme si dali pro něco, co když chceme popsat, pořád a pořád to máme na jazyku ale cokoliv řekneme tak to prostě není ono?

Co když .....

pro SATY (Mystik, 20. 02. 2007 11:50)

Jenom pokus o vysvětlení toho, k čemu vlastně "zlá" energie může sloužit:

Představme si, že máme dvě kuličky - první je pozitivní, ta druhá je negativní... Negativní šťouchne do pozitivní, a vrátí se do původní polohy. Prostě jen tak chtěla naštavat tu pozitivní kuličku ... Takže negativní šťouchla, předala negaci a zůstává na stejném místě. Co se ale stane s tou pozitivní? Letí ... Letí třebas kolem celého světa až se navrátí do původní pozice, jako je kulička druhá ( negativní ) ... Nyní máme dvě kuličky na stejném místě jako kdysi. Zdá se, že se nic nezměnilo, ale přece ano. Ta první pozitivní kulička díky tomu šťouchanci obletěla svět a cestou nasbírala miliardy zkušeností, o které se může podělit, ovlivnila podobným směrem další tisíce objektů .... atd. až se vrátila na místo. Ta druhá se zatím nehnula ani z místa ... Nemá zkušenosti, nemá nic. je stále stejná. Na počátku všeho byla energie a jedna její část šla pozitivním směrem a ta druhá zůstala na počátku. Jsme to my, lidé a mnoho dalších a dalších bytostí, co se rodíme a umíráme v koloběhu, pomocí kterého se posunujeme dopředu a rosteme duchovně stále výše. Bez negace bychom nepoznali pozitivnost ... Ten, kdo nikdy neměl žízeň, nepochopí, jaké je to vážit si vody .... atd. No je to celkově složité i na mne ;o) Jen cítím, že tělo pomáhá vývoji duše, aby šla stále dál a dál a nezůstavala v jednom místě.


Samotná negace a samotná pozitivnost = stagnace... Ale propojte tyto dvě věci dohromady a máte pohyb založený na chaosu, který se časem vytříbí do pravidelnosti a jistoty směru. A o tom je celý koloběh zrození ;o)

pro mystika (Satanka, 20. 02. 2007 11:42)

Zabýváš se mystikou a ezoterikou a vytváříš krásné věci. Četla jsem, že takoví lidé se podobají autistům, mají svůj svět, jejich vidění je barevnější, jejich srdce čistší. K satanismu máš daleko a přesto až na malé dodatky vcelku souhlasíš s devaterem a určitě až na malé výjimky i s desaterem. Vím že je jen jeden Stvořitel a že si lidé sami rozdělili svoji víru na Boží učení a Satanské. Vymysleli si sebetrýzeň, odříkání, nesmyslný celibát a přitom by měli vzít z obou desater to, co je jim prospěšnější, aby prožili plnohodnotný život. Děkuji za tvůj názor

neznámému pisatel (Hemenex, 20. 02. 2007 10:43)

omlouvám se neznámému pisateli za nepochopení příkladu, který uvedl na konci svého příspěvku, (zde uveřejněný přes SATY).
Ač jsem měl všechna dostupná data a všechny potřebné vjemy, které jsem zřejmě i správně dešifroval a pochopil, přesto mě asi uniklo to podstatné, co tím chtěl "básník říct". Trapas.
Právě totální zmatenost, disharmonie a nelogičnost v tohoto příběhu byla asi tím jeho "démantem na prstenu".
Situace kdy, bez ohledu na své oficiální přesvědčení a víru, si "hrdinové" svůj vztah k svému Pánu přizpůsobují dle vlastní potřeby, kdy konvertují podle potřeby mezi výhradním zastáváním Desatera, Devatera, Svatou Čtveřicí (Já, Já, Já a jenom Já) a Svým Přirozením (chápej chtíčem) krásně nastiňuje totálně nesmyslné rozdělení na černou a bílou, na dobro a zlo, na Boha a Satana. Vždyť lidé si dělají jen to, co považují za nejlepší hlavně sami pro sebe. Svoje morální přesvědčení, víru a chování si pak tomu jen přizpůsobují.
Nevím jestli to zrovna takhle autor myslel ale pak by zkutečně platila jeho poslední věta: "Je to sice dost drsné, ale naprosto to odráží realitu a stav světa a nastavuje to ono pomyslné zrcadlo pochybností o Bohu a Satanovi".
Děkuji Satance, že mi pomohla uvidět, co je zřejmě.
Děkuji Mystikovi za to, že se nebojí, za to že je.

úvaha k bodům ( v závorce ) (Mystik, 19. 02. 2007 21:43)

1 - Proč bychom dostali dar života, abychom si odříkali? ( dar života je v tom, abychom na vlastní kůži poznali teorii v praxi. Tak jsme si to sami přáli )
2 - Svůj život máme prožít naplno a ne se věnovat askezi a naději na nikde nepotvrzený pobyt v ráji.
( všechno je učení se. Asketik po pár zrozeních pochopí, že askeze těla sice v 3d realitě k ničemu nevede, ale celkově napomáhá v duchovním vývoji a poznání, že pokud žijeme tady v této realitě, pak máme užívat nejen to zlé, ale užít i to, co nám tato realita nabízí. Od toho tu jsme. No a ten, kdo zas moc všeho užívá, tak časem přijde na to, že veškeré kvaltování toliko pro hovado dobré jest. Takže taky duchovně dospívá k názoru )
3 - Brát život takový jaký je a nenamlouvat si o něm pohádky. ( Pozor na to - přání a snění se rovná velká práce s energií, takže když si řekneš, že život je tvrdý, tak opravdu díky tvému přání, že "život je tvrdý" opravdu tvrdý bude ... )
4 - Dát lásku těm, kteří ji zasluhují, nikoliv těm, kteří jí nejsou v mých očích hodni.
5 - Bránit se slovem i rukou, nenechat si udělat ze sebe terč, což je známkou slabosti. ( když nastavíme druhou část paščeky, tak většinou nás po ní někdo majzne, aby nás poučil, že nechat se mlátit a nebránit se, znamená časem poznání, že tak dlouho nás budou mlátit po té hubě, až si uvědomíme, že nechat se mlátit je blbost a tím opět posuneme svůj vývoj a to mlácení už pak nebude, protože jsme popošli dále ve vývoji )
6 - Být odpovědný za své činy, jak dobré, tak i rázné proti tomu, kdo se jeví jako můj nepřítel.
( velmi správně, jen nepřátelé neexistujou, pouze zlí přátelé .. )
7 - Nepřivlastňovat si jako člověk vyjímečnost. Uvědomovat si, že jsme ovládání pudy z nichž nejsilnější je pud vlastní sebezáchovy. ( ano, tím je vysvětlena podstata těla jako dočasného sídla pro duši. A co duše? ;o)
8 - Pokud můžem, v jídle, životním stylu, lásce, dopřát si příjemných věcí. ( jo, s tím souhlasím )
9 - Všechno má být v rovnováze, proto nemůže být jen Bůh, potřebuje k sobě Satana. ( nebo Bůh bílý a Bůh černý? ;o) Je to tatáž energie, jen jiná frekvence. Ale zdroj je pouze jeden a neutrální )

pro Hemenex (Satanka, 19. 02. 2007 19:20)

Další úvaha, a dost dobrá, od e-mailového diskutéra:
//Satan a Bůh. Kdo je stvořil a komu náleží odpovědnost za naše viny, hříchy a prohřešky? Komu z nich dvou náleží dát věci do pořádku a co mezi nimi vlastně jde. Jde li vůbec o něco, jelikož se neví zda jsou skuteční. Je li Bůh všehotvůrce pak stvořil I Satana, je li vševědoucí pak je on viníkem všeho zla. Je li všemohoucí pak by měl být za svou nečinnost potrestán. Avšak ani Satan na své pověsti nijak skvěle nepracuje.Tolik tajemna, tmy, čar , magie , kouzelných věd, od chiromantie až po všechny možné "ie" a stále žádný důkaz. Ani ten Satan není nikde hmatatelný, viditelný cítitelný a pochopitelný. Ani on nemá jednoznačnou podporu, ale ani není navždy zavržitelný. Je veřejně proklamováno, že Satan je pánem světa, ale dobrý pán dbá svých služebníků dobře a hojně odměňovati za prokázané služby a tak to ve svém vidění světa a reality nemám. Vidím opak všeho. Proto se snažím abych byl silný jak fyzicky tak duchovně. Snažím se mít přehled a sleduji dění a lidi včetně jejich velice špatných vlastností od chamtivosti po bezdůvodnou krvelačnost. A pohleďme skoro všechny tyto "svině" oblečené do lidských těl se mají skvostně. Plní si své sny neohlížejíce se napravo a nalevo. Šlapajíce jak po křesťanech tak po satanistech jdou neomylně vstříc svému štěstí.A tehdy nezasáhne ani Bůh ani Ďábel. I když jejich služebníci jsou na kusy rozerváni bezohledností bezsrupulních sobců.A to mne trochu zaráží. Protože Bůh I Ďábel svému lidu mají poskytovat pomoc, ochranu . Nikoliv si nechat plenit vlastní voj. Notabene před toliko proklamovanou poslední bitvou spojenou s posledním soudem. To učiní jen blázen jež nesvéprávně nakládá nejen se svým, ale i s jinými životy.Taková nezodpovědnost.Tedy jak z toho ven????? Co je to správné a dobré a nebo zlé a špatné??

pro Hemenex (Satanka, 19. 02. 2007 11:47)

Taky se mi to líbilo a víš proč? Protože tam necítím pokrytectví, jen vlastní pohled. Vím toho o Satanovi stejně jako ty a myslím že o něm neví nikdo o nic víc, jen že má mít vládu nad zemí. Satanské devatero je ale smysluplnější pro život člověka, než desatero.
1 - Proč bychom dostali dar života, abychom si odříkali?
2 - Svůj život máme prožít naplno a ne se věnovat askezi a naději na nikde nepotvrzený pobyt v ráji.
3 - Brát život takový jaký je a nenamlouvat si o něm pohádky.
4 - Dát lásku těm, kteří ji zasluhují, nikoliv těm, kteří jí nejsou v mých očích hodni.
5 - Bránit se slovem i rukou, nenechat si udělat ze sebe terč, což je známkou slabosti.
6 - Být odpovědný za své činy, jak dobré, tak i rázné proti tomu, kdo se jeví jako můj nepřítel.
7 - Nepřivlastňovat si jako člověk vyjímečnost. Uvědomovat si, že jsme ovládání pudy z nichž nejsilnější je pud vlastní sebezáchovy.
8 - Pokud můžem, v jídle, životním stylu, lásce, dopřát si příjemných věcí.
9 - Všechno má být v rovnováze, proto nemůže být jen Bůh, potřebuje k sobě Satana.
Je to můj volný překlad. Je to vlastně recept, "jak úspěšně přežít život". Když se nad tím zamyslím, musím se s tím také ztotožnit. Jen ten, kdo nalhává sám sobě v tom vidí něco špatného a myslím, že spousta věřících žije podle tohoto návodu, než podle desatera.
Ta úsměvná slova na konci se mi líbí a nepochybuji o jejich smyslu.

Definice Satana jak jej vidí křesťané: Bůh je otec, my jsme děti a Satan je rákoska.
Moje definice: Bůh a Satan, dvě veličiny a ty si člověče rozvaž, od koho a jaké rady pro život si vezmeš.

ad all (Hemenex, 19. 02. 2007 10:13)

zajímavý mail, zajímavé názory. Musím konstatovat, že s mnohým musím souhlasit, o něčem bych si s ním třeba i rád popovídal (podle Bible Bůh sice stvořil Zemi ale vládl a vládne ji jen Satan a Bůh s ním zatím o ni nebojuje, zatím), zajímalo by mě jak se na to dívá Satanská bible a pod.
Nicméně, musím taky říct svůj názor ohledně toho příkladu na konci. Ač jsem ho četl několikrát, nějak mě uniklo kdo je dobrý a kdo zlý a kdo koho vlastně poučuje a kde je ten důkaz a vlastně čeho. Cizoložný věřící prohřešiv se Desateru dovolávající při se trestu Boha a prosící o seslání jeho pomsty versus paroháč satanista fyzicky vybíjející si svůj pocit zahanbení s toho, že mu ("fyzicky a duševně neobyčejně silnému") jeho žena nasadila parohy se "slabým a zranitelným" a tedy že to bude asi jen a jen pro jeho vlastní nevalné výkony v posteli ... :-DDD
Fakt se nechytám, potřeboval bych asi vysvětlení.

Jestli je to fakt tak drsné a odráží to realitu a stav světa (jak píše) to nevím ale každopádně to sráží až na dno všechno co chtěl ve svém mailu říct a myslel. Velká, moc velká škoda.

all (Satanka, 16. 02. 2007 21:33)

Dostala jsem mail a byl velice zajímavý, proto jej sem dám.
//Načněme společně téma Satan, nedo Devil, nebo Ďábel, nebo jakkoliv se ono silné , tajemné a neprobádané nazývá. Nevím co jsi o Satanovi četla a jaké máš sama zkušenosti a poznatky. Ano píše se že Satan vzešel z padlého Lucifera a že se postavil Bohu, dále jiné knihy uvádí, že Lucifer - světlonoš padl díky lidské pýše a že proto je lidstvo prokleté. Dále že Satan a Bůh spolu bojují o zemi a nadvládu nad lidmi a spousta dalších věcí.
Mně z toho všeho vyplývá názor dost podobný v mnoha ohledech se Satanskou Biblí. I když se spoustou věcí nesouhlasím a nemohu se s nimi ztotožnit tak musím chctě nechtě přiznat, že ono kus zvířecího ve mně dřímá. Zejména pak odvěké právo na pomstu a odvetu. To je asi ten základní rozdíl mezi Bohem, jež říká " Má je pomsta" a Satanem jež říká " rozdupej svého nepřítele na prach". Tady cítím prvtoní ztotožnění se Satanem, i když lidská spravedlnost nedopřává možnosti spravedlivé odplaty. Dále je to přirozený respekt k silám a živlům. Pokora před přírodou a jejími zákony. Bůh říká množte se a ploďte a rozum svůj využijte.Avšak jako všemohoucí musel vědět, že na to lidé nemají a nemohou to zvládnout. Satan říká poznávej, uč se a respektuj. Na tomto základě vzniká skutečné vědění. tedy dle mého úsudku. To je tedy mé druhé
ztotožnění se Satanem. Dále je to fakt, že podle Satana jsou jen silní zdraví a s tím se ztotožňuji opětovně. Myslím tím sílu všech charakterů, duchovní i fyzickou. Pravý satanista přemáhá sám sebe každý den a takový lidé bývají neobyčejně silní. Naopak tomu klasičtí věřící kladou důraz na prosté odpuštění bez odpracování si či odsloužení vin a proto jsou tak slabí a zranitelní.
Rozdíl mezi Božími dětmi a Satanisty vyjádřil jeden muž druhého proto, že mu spal se ženou.
Cizoložník byl bit jako žito a když z něho prýštila krev na všechyn strany najedou se upamatoval na svého Boha a křičel do tmy " Za každou ránu odplatí Ti nebeská jízda řítící se k zemi strašlivou Boží mstou" A ten co ho mláti se jen usmál a řekl už tě řežu pět minut tak kde kurva
jsou....................... Je to sice dost drsné, ale naprosto to odráží realitu a stav světa a nastavuje to ono pomyslné zrcadlo pochybností o Bohu a Satanovi.
No myslím, že by to pro začátek stačilo

všem (Mystik, 16. 02. 2007 20:56)

- všechno je jednota ... nic víc, nic míň ..
- všechno je pouze energie .. nic víc, nic míň ..
- je všechno a není nic .. je Bůh a Satan a přesto je to pouze jedna jednota, které jsme my součástí ..
- jak energii použiješ, taková vám bude věrná a vděčná za to, že s ní pracuješ ..

Je to tak trošku rébus .. Snad pochopíte, co jsem se snažil tak nějak neorabaně říci ..

Satance (Dark_Angel, 08. 02. 2007 12:59)

Tvá podpora je krásná, zprávně jsi odhadla tu barvu...smutek ten je největší učitel a proto anděl, přináší naději. Díky

Matoušovi (Dark_Angel, 08. 02. 2007 12:56)

Pokud je pod tvoji úroveň se mnou mluvit, pak má úroveň se vyšší. Neříkám nic proti bohu...milosrdnost a spoustu dalšího, však zapomínáš na názory těch, kteří se snaží nehledět jen na jednoduchou cestu. Je to mnohem složitější. Myslíš, že by bůh zatratil člověka jen pro to, že se označuje jako Temný anděl? Věřím v život a lásku, bůh přeci nám říká to samé. Nemáme nikomu ubližovat, lhát (znáš desatero), tak proč si myslíš, že to co říkám je špatné? Ty nenasloucháš, je hezké šířit víru, avšak nešiř ji v nenávisti arogance. Za tvá slova umírají lidé a asi umírat budou. Avšak proč? Trpí lidstvo i příroda, ale myslí tu samou věc...život a víru v něj. Proč bych se měl připravovat, že umřu, když mám žít? Uvědomuj si kam míříš, když jednáš opírajíce se o hněv boží, jednej opírajíce se o lásku, život, radost... Je zprávné nehrešit, ale není zprávné nežít. Život je dar, tak proč jej odsunuješ? Neodsuzuj jiné názory, pokud nevýš nic o lidech jenž je říkají.

Matoušovi (Satanka, 08. 02. 2007 09:04)

Nelíbí se ti nick "temný anděl"? Co v tom vidíš špatného? Temná barva nemusí být špatná barva a dotyčný už vůbec ne. Temný může také značit smutný.

pro amaeli (Satanka, 08. 02. 2007 08:57)

To jsi napsala krásně a vystihuje to vlastně všechno. Jestliže nám Bůh daroval život, nemůže být jeho přáním, abychom jej prožili v odříkání.

jentak (amaeli, 07. 02. 2007 17:59)

jednou byl jeden typek...veřil v boha a delal vše jak mu přikazovala bible..v podstate žil střídme byl poustevník,chudas ale když umíral ohledl se za svím životem a uvedomil si že že ho promarnil ale už bylo pozde neco napravovat..

Odpověď (Matouš, 07. 02. 2007 17:59)

Jak mám mluvit s člověkem který si říka Temný Anděl. Nezlobte se na mě ale tím je řečeno vše.Vaše slova jsou naprosto prázdná. Pokušíte se pořád o jakousi rozumnost ale upřímně řečeno, nedaří se vám to ani trochu. Je těžké mluvit s někým kdo není schopný naslouchat.Řekmu vám jen jedno,Bůh je milosrdný ale také spravedlivý. Je psáno, nebudeš mít jiného Boha mimo mě. Je také zakázáno klaněti se modlám. Modly mohou mít mnoho podob. Vzpomeňme na Babylon, na Sodomu a Gomoru. To jsou jasné důkazy Božího hněvu. Nikoho nestraším, nevím jak vás to mohlo napadnout.

Odpověď (Dark_Angel, 07. 02. 2007 16:53)

Drahý Matouši, já jsem možná ďáblem posedlí, když se chci dozvědět o tom, který mi podle všeho dal život? Byl to bůh, kdo nás stvořil, tak proč otec nemluví se svími dětmi? Proč je nevychovává a v jeho jméně se zabíjelo, upalovalo, okrádalo? Bible je dílem církve, tak jako otroctví. Chceš abychom zapoměli na to jaký je život a jako nemyslící ovce šli za jakýmsi snem, který popisuje pouze kniha? Vím na světě se pár zázraků událo, ale nikoliv všem. Nechci ti brát tvůj názor, bůh je také alternativa života, ale nevyhrožuj jeménem toho, kdo je milosrdný, umí odpouštět a je hodný. Takový by odmítal přeci vyhrožovat. Pouč se ze své arogantní chyby, která tě učí říkat taková slova. Pak jest tedy lepší pohanství, to říká věř čemu chceš...je to stejný bůh, ale jiné jméno. I ateisti mají svého boha. Věří ve vědu a fakta. Není přeci špatné jít za tím čemu věříme a myslím, že každý člověk umí posoudit co je dobré, či zlé. Pokud to vůdec definovat lze. Chtěl bych slišet toho, kdo ti do úst dal tak ostrá slova, že jsi zavrhl vše co není napsáno v bibli. Doufám, že ti tvůj bůh dá odpuštění za tvoji aroganci a útočnost.
Neříkám, že víra je špatná věc, ale pokud je založena na strašení nemylím si, že je dobrá, ba naopak. Řekni třeba jaký je rozdíl mezi Židy a Křesťany, čtou ze stejné knihy, ale čtou jí jinak. Tak jako pravoslavná církev. Apod.

Odpověď (Matouš, 05. 02. 2007 15:15)

Nemusím mluvit s Bohem abych věděl co je a není správné.To ďábel dal člověku do ruky jablko poznání, ne Bůh.Ty si ve své malosti myslíš, že můžeš pochybovat. I to je ale dílo Ďábla, ty jsi jenom oběť a ještě si ve své naivitě myslíš že je to nějaké plus.Je mi z tebe smutno!

Odvěká pravda (Dark_Angel, 05. 02. 2007 12:17)

Pokud je správné nechat se obelhat, nebo obelstít, tak je to pravda. Není přeci špatné přemíšlet, nebo snad bůh chtěl abychom byli jen pouhé ovce? Pak by přeci nás nestvořil, zvířata by stačila. Možná to zní výhružně, avšak ty to tvrdíš stejně razantně, mluvíš stejně jako bible, ale řekni sám...mluvil jsi s bohem, řekl ti co bys měl nebo neměl?

Odvěká pravda (Matouš, 05. 02. 2007 11:23)

Je jen jedna pravda. Bůh je velký a Ježíš je milosrdný. Čtěte životopisy svatých, modlete se a kajte se. Padněte na kolena a začněte šířit Boží slova. To je vaše jediná naděje, jinak příjde věčné zatracení a vy všichni budete litovat dne kdy jste se narodili.
Je jenom jedna cesta ke světlu, vše ostatní je rouhání a hřích.

pro Terezu (Satanka, 22. 01. 2007 12:44)

Jsem ráda když se potkám s někým, kdo nad tím zapřemýšlí a poví mi svůj názor. Všichni jsme dostali do vínku rozum, všichni si můžeme udělat vlastní úsudek, nebo se nechat ovlivnit na tu, či onu stranu. Přesně jak jsi to řekla, záleží na každém, čemu chce věřit a čemu ne. Jde jen o to, aby ti víra, nebo nevíra nebránila prožít plnohodnotný život.

ano máš pravdu (Tereza, 22. 01. 2007 12:32)

já sama věřím půl napůl v Satana a zlo, a ve vyšší moc. je to sporná věc, ale na každém je jak se rozhodne.

Pár vět (Dark_Angel, 17. 01. 2007 16:50)

Vřele zdravím satanku (promin, ale podle toho co jsem tady četl tak satanka nejsi)
četl jsem pozorně celé tvé stránky a jsem velice potěšen, že někdo má podobné názory jako já ;-)
Ale je tu pár maličkostí co mi nedají spát, když jsem projížděl komentáře tak jsem narazil na rozmluvu s křesťany a satanisty. Oba tvrdí, že jejich bůh je nejlepší, takže jsou stejní ale hádají se stále...navíc v podstatě oba chtějí totéž.Líbí se mi, že nejsi nijak zaujatá(to je v dnešní době hrozný problém, protože lidé odsuzují člověka podle vzhledu a víry apod.), to je velmi chvályhodné. Ale co se týče pojmu dobra a zla, tvrdím, že každý máme v sobě dobro a zlo, tzn. že nikdo není zlý nebo dobrý, vždy je obojí zároveň, kdyby by nebylo boha-není satan a naopak. Tohle nejlépe zobrazí mandala Yinu a Yangu. Každý má volbu jak se rozhodne v životě a bůh nemůže být čisté dobro, když dokázal v nás probudit zlo...a to platí i o satanu. Já osobně dělám bojové umění takže vím a cítím, že na světě jsou síly, které vysvětlit nelze. Jsou to síly přírody, chcete-li vesmíru, ale bohu, či satanu uvěřím až mi dá vědět. Mám rád lidi, co se dokáží ptát na věci o kterých ostatní mlčí a to ty dokážeš, například tvůj zájem o tom jak je to s věřícími a sexem, já si myslím, že kdyby jsme se milovat neměli tak bychom nedostali do vínku sex...chápu věřící a i trochu závidim, mají alespoň pro co žít v každé životní sytuaci a že svět umí dávat rány. Ale stále tvrdím, že člověk nesmí zapomenout na realitu, aby jej nevzali cvokaři... ;-) Co si myslíš o magii? Já se díval různě, ale nezkoušel...

prosím vás chcete-li se kdokoliv ozvat (hlavně satanka) tak na mail protože tady moc často nebudu
můj mail je dark.angel15@seznam.cz

protože v mém okolí není moc lidí co by se chtěli na toto téma(vztahy mezi lidmi, náboženství, magie, sex-myslím filozoficky...porno nevedu) bavit vřele rád odpovím každému kdo se ozve!

Dark_Angel měj se hezky saty

Zachraň se! (Martin, 18. 12. 2006 00:24)

Je čas milosti. Bůh nechce pro lidi zlo a nelibuje si v trestu.
Kdo však sám zavrhne světlo zůstane ve tmě.
Kdo zavrhne milost a odpuštění, které dostal člověk člověk od Boha v Kristu, zavrhne svou vlastní záchranu.
Je to pýcha, směšná rozumnost a spousta žvástů o nepotřebnosti Boha, co člověku nejčastěji brání přijmout jedinou šanci na záchranu.
Nedbej na ostatní, chop se lana a zachraň se. Bůh je milostivý, plný lásky a slitování.
On je Život a bez Něho života není. Obrať se k Němu a budeš žít. On je ta jediná správná volba. Jedině v Něm je naděje.
Martin.SlovoZivota@seznam.cz

pro petu (Satanka, 12. 12. 2006 21:19)

Proč máš strach? Protože ten strach do tebe někdo vložil a tobě se to podvědomě zažralo pod kůži. Určitě se bojíš pohledu na krev, bojíš se říct co se nesluší, bojíš se říct rouhavé slovo, bojíš se tmy, je to tak? Někdo s tímhle strachem žije celý život, někdo se ho dokáže zbavit. Zkus to taky.

strach (peta, 12. 12. 2006 16:33)

proc mam stehle věcí strach

..... (blax, 15. 08. 2006 03:06)

Krasny...