Jdi na obsah Jdi na menu
 


Monice (Bandy, 02. 08. 2007 23:43)

Stalo se, že Jirka i já máme stejný názor. A Ty jdeš spát.Nevěděl jsem, co reprezentuje má bývalá ikonka, ale nelíbila se mi. A jestli chceš vědět, jak se chová pes hyenovitý, zkus zavolat až Ti bude zle.Stulím se k Tobě a nedovolím, abys koukala k horám. Ještě dlouho ne.

Jirkovi (Monika, 02. 08. 2007 23:10)

Ano, jsem. Až tě kopne múza, nesložil bys mi na toto téma básničku? :-)

Monika (Jirka, 02. 08. 2007 22:40)

Hezky jsi to napsal je to od srdce a tak ti to věřím, jsi šťastná mezi nimi že?

Bandymu (Monika, 02. 08. 2007 03:06)

P.S. Jo, stigmata stačila, nemá cenu se bavit o jedné věci týden. Je od tebe hezké, že chceš chápat můj vztah ke psům, aniž ho máš. Možná ti pomůže, když ti řeknu, že mě hodně naučili. Specielně husky. Třeba, že když jdu do krpálu, stačí prodloužit krok a ani se nezadýcháš. Byli uvázaní, ale přesto volní. Mají své rovné zákony. A taky, že k životu stačí strašně málo a můžeš být šťastnej. Dále orientaci, obětavost, kašpařiny. Když spíš venku, automaticky tě obložej, aby tě zahřáli.Pokud máš škrábanec, okamžitě ošetří.A když se chystaji k věčnému spánku, tak asi měsíc předtím tě olíznou, dají hlavu do klína, ale už se dívají jinak. Jakoby skrz mě, někam do dálky. A já vím, až přijde můj konec, budu koukat k horám.
Ale opět podotýkám, že člověk by měl mít to, čemu rozumí a s čím nebo s kým chce žít. Nevnucuju, jen jsem ti chtěla trochu pomoci pochopit. Jo a mimochodem, víš, že ve fauně v divočině se stará o staré a nemocné členy smečky pouze pes hyenovitý? Na rozdíl od některých členů smečky člověčí? Vidíš a tobě se nelíbil jako ikonka. Teď už jdu vážně spát. Ne do boudy, mám postel, heč:-D

Bandymu (Monika, 02. 08. 2007 02:43)

O kouli jsem dnes psala v Život po životě", je to hned pod náma. A proč koule? Tedy bez studia, jak si myslím já. Lépe se držela v ruce, mohla signalizovat třeba měsíc. I když je šišatý. Ale oni to dřív nevěděli. Dlouhý plášť vždy působil majestátně(a taky se dalo pod něj leccos skrýt) a špičatá čepice třeba dělala dotyčného většího, zvlášť, když byl mág mrňavej. To víš, dnes je doba jiná. Já si čaruju venku klidně v tílku a kraťasech. Dle počasí.
O historii oblečení třeba bude vědět víc Saty. Jo a já zásadně nežaluju. Nemusím. Satanka stejně všechno vidí:-D

Satance (Bandy, 02. 08. 2007 02:17)

Kdybych ve škole zlobil, požaluj Monice a já se polepším. Znáš chlapy

Monice (Bandy, 02. 08. 2007 02:16)

Musím se naučit chápat způsob Tvého vztahu k psům. Můj takový nikdy nebude, ale chci chápat ten Tvůj. A Ty jistě rozumíš tomu, co Ti sděluji.
Tak co, ty stigmata ? Stačilo už ?
Pojď s něčím magičtějším. Víš, jako první lekce. Z čeho je koule ,například. Proč to není jehlan.Proč byl nutný dlouhý plášť a špičatá čepice a dnes nic. Dnes potkáš bezdomovce a ono je to mág.
Tak vidíš, jak moc mě musíš naučit. Kdybych zlobil, požaluj Saty a já se polepším.

Bandymu (Monika, 31. 07. 2007 11:23)

Ještě než poletím, musím ti odpovědět, aby ses třeba do večera netrápil tím, že se zlobím za "držku". Není proč se zlobit, bylo to tak. Ty jsi měl aspoň výhodu, že jsi spadnul do brambor, poměrně měkké přistání. Já jsem tenkrát šla kšírovat psy do saní a oni jak jsou nadšení, tak ten superzávodník se holt trefil. Smůla byla, že jsem byla v kotci a zpětný náraz byl o dřevěnou stěnu zezadu do hlavy. Ještě, že byl sníh, tak jsem do něj narvala bobtnající krvavou bambuli-původně můj nos.
A jinak k tomu, abych se zozzlobila musím mít opravdu pádný důvod. Zatím se mi to na webu nestalo.
Tak a teď už vážně musím jít nebo přijdu pozdě. Ty Satančiny stránky jsou jak lepidlo, nejde se od nich odtrhnout.:-)

Monice (Bandy, 31. 07. 2007 00:18)

Nezlobíš se za tu držku ? Ale já to tak musel napsat.Nejsem zrovna pápěrka. Zápasím s metrákem, abych se ho zbavil. Ale setkal jsem se s kolií, kamarádkou. A ona mě vítala. Já otevřel náruč a byl jsem v bramborách. Nožky hore a pes mi lízal obličej. Proto vím, o čem mluvíš. To ostatní je v Kladivu...

Bandymu (Monika, 30. 07. 2007 23:39)

Doufám, že sis nemyslel, že jsem polibek od haskouna myslela vážně za stigma? Kdyby jo, mrkni ještě jednou, je tam smajlík. Na druhou stranu přirovnání s vlakem není až tak od věci. To tě taky políbil haskoun? Nebesům jsem ani děkovat nemusela, hvězdičky přišly samy.
Jinak Bandy, tvůj recept nevypadá na první pohled špatně, uvidíme co v sobotu, aby z toho nebyl -pohled- posed-pohled-posed-pohled...........:-D

O magii na vážno (Bandy, 30. 07. 2007 00:02)

Kdybych neodpovídal Monice, tím bych začal. Nuže. Deštivé nedělní odpoledne způsobilo, že lidé nevytáhli paty a nepřišli si koupit mé téměř dokonalé makrelky. No a teď Vám popíšu, jak se v takové situaci zachová mág začátečník, který je ovšem správně veden. (Satanka, Monika a Hemenex)
Tedy rozmontoval jsem ty upečené rybičky, vybral ty nejlepší kousky a naskládal je do sklenice s kolečky cibule. Ty méně dobré ochotně sezobali přátelé mé dcery.To ve sklenici jsem zalil olivovým olejem. Nebyl extra virgin, ale olivový byl. Uvařil jsem vodu s octem, solí a cukrem okořeněnou bobkovým liste, trochou oregana, novým koření a celým pepřem. Ještě horké jsem nalil vše k těm nejlepším kouskům ryby s cibulovými kolečky a olejem. Zavřel víčkem, obrátil nohy hore a nechal vychládnout.
Nechám v lednici. A v sobotu zkusím, jaký to bude s kysanou smetanou a chlebem. Možná i s majonézou, ale zážitek popíšu.
Nejsem si jen jist, jestli to už je magie nebo jen kouzlo pro každý den.

Monice (Bandy, 29. 07. 2007 23:48)

Her Pes má výhodu, že mu herpes nehrozí. Lidé, ale, nejsou imunní. Pásový opar je těžké onemocnění a s trochou komplikací může vést i k slepotě. Bez komplikací je to banalita, ale na několik týdnů s přísným dodržováním léčebného režimu.Nebrat.
A ke stigmatům ?
Neřešil bych to docela jako podvod. Spíše bych to hodnotil jako klamavou reklamu. Viz níže.
Tvrdý polibek od haskouna není stigma. To ses držkou srazila s vlakem. A přežila. Někam poděkuj.

Bandymu (Monika, 29. 07. 2007 15:00)

Doufám, že ne herpes. To je pěkný svinstvo, i když slovo obsahuje mé miláčky :-D, chybí ještě jedno "r" a byl by to pan pes.

k tématu (Monika, 29. 07. 2007 10:53)

Díky všem za vyjádření. Dle sebe mohu soudit, že poslední stigma jsem měla, když jsem dostala od haskouna tvrdý severský polibek -nos na nos. :-)
Ale dle časopisu Epocha se opravdu jedná z valné části o podvod, ale byla i lékaři pozorována jedna dívčina, jejíž ruce byly uzavřeny do jakési skleněné koule, aby se nemohla zranit sama a stejně se krvácení z dlaní objevilo. U cirkve a silně věřících jsou stigmata přisuzovaná spojitosti s Kristem, až na to, že Římané křižovali za zápěstí a ne za dlaně.( Kdo by si také zraňoval zápěstí, ne? )Myslím, že v názoru jsme se shodli dost. Na rozdíl od odborníků a cirkve. Hehe.

Ke stigmatům. (Bandy, 29. 07. 2007 10:11)

Domnívám se, že napřed dojde vždy k nějaké poruše tělesné schránky. Jako stigma se označí až dodatečně. Většinou je to počínání výrazně účelové.Cíle se mění v závislosti na prostředí, společnosti a době.
Nevylučoval bych však ještě jednu možnost. Slyšel jsem, že u některých citlivých jedinců je možné, že si stavy podobné stigmatům dokáží navodit. Opět jen z doslechu znám případ, kdy si paní tak dlouho namlouvala onemocnění ledviny, až ji tato opravdu onemocněla. Já si podobným způsobem přivodil opar. A to nejsem citlivý nijak zvlášť.

pro Bandy (Satanka, 29. 07. 2007 09:24)

Není problém, kauzalita, nebo erotika, rozeberem všechno. Jsem pro, jen se s tím odstěhujem na příslušnou stránku. Věřím, že v oblasti erotiky můžeš poskytnout zajímavé informace.:-DDD
Přeju hezký den.

Stigmata (Dragon, 28. 07. 2007 22:32)

Také to tak vidím a ze způsobem smrti Ježíše to opravdu nemá vůbec nic společného.Ale církev je hodně snaživá.Tu a tam i v některých kostelích uroní krvavou slzu nejeden obraz svatého.

Stigmata (Satanka, 28. 07. 2007 20:18)

Tak tady jsem velmi nedůvěřivá. Já bych ty procenta podfuku ještě navýšila. Připustím že se to stalo u lidí, kteří kalkulovali s tím, že budou slavní a uznávaní mezi věřícími a takhle to jde rychle a zároveň sami sobě tvrdili, že tím prokazují službu Bohu. Je zajímavé, že se tohle dělo jen u fanaticky věřících. Je velmi pravděpodobné, že tomu nějakým způsobem napomohli. Jako další možnost se mi jeví narušená psychika. Pokud je někdo mimo a v tranzu, dokáže si způsobit zranění, aniž by cítil bolest. Dodnes se podobné věci hromadného sebetrýznění praktikují v určitých národech. Také nesmím opomenout, že zfanatizovanému davu, nebo tomu kdo v to chce věřit, mohu předložit cokoliv a bude to přijmuto. Nevím ani o jediném případu, že se stigmata vytvořila sama od sebe někomu, kdo je pod nestranným dohledem.

ad. stigmata (Hemenex, 28. 07. 2007 19:39)

Tak budu první.
Osobně by mě to také zajímalo co to je ale zatím se přikláním k názoru že je to v tak cca. 75% případů podfuk a ve 25% porucha těla (ať už je příčina jakákoliv třeba fyziologická, psychická, sugestivní nebo spiritistická).
Myslím si, že ale rozhodně nebudou mít nic společného se způsobem smrti Krista.

Stigmata (Monika, 28. 07. 2007 12:14)

Aby řeč nestála, až se dle času a svých možností vrátíte, chtěla bych se zeptat-jaký máte názor na STIGMATA?
a) podfuk
b) porucha těla
c) souvislost s Kristem

Bandymu (Monika, 25. 07. 2007 11:49)

Díky moc za pochvalu. Já tvrdím, že vždy potěší, ale je potřeba i druhá strana mince-výtka, protože člověka nutí přemýšlet jiným směrem a tím vlastně rozšiřovat svůj obzor. Ahoj Bosoráčku:-)

Chlapi (Bandy, 24. 07. 2007 23:25)

Nechte toho. V praktické psychiatrii je ego psychologický termín s přesnou definicí.V praktickém šarlatánství má neomezený význam.
Víš Dragone, dívat se z jiného okna znamená, že vidíš věci jinak. Dívat se z jiného patra, znamená vidět dál.Ego sem, ego tam.
Zkusím nahodit slovo kauzalita. Tady je těžší jen tak hovořit. Tady musíš vědět o čem je řeč. Nebo erotika. To je ještě těžší. Jdeš do toho ?

Jen an okraj (Bandy, 24. 07. 2007 23:10)

Musím Ti, Moniko , blahopřát. Tvůj krok byl potřebný. Ty jsi dokázala vysvětlit o čem hovoříme, když je řeč o "egu". Teď už by se nemělo stát, že každý z nás hovoří o něčem jiném a používá stejná slova. S tím superegem opatrněji. Odsunulo Freuda na vedlejší kolej. Jednota D a suoerega jako optimální stav byla v jeho době vědecky neudržitelná. A dodnes se to nezlepšilo. Dnes je zpochybňován i obsah slova superego. Ale to nic. Si Světlonoš. Lucifer.

pro Dragon (Monika, 24. 07. 2007 21:59)

Ne, do toho pána jsem nenahlédla a do těch dvou jen náhodou, že o nich byla zmínka v té knize o snech, jak jsem už psala. Ale, když jsem jí sháněla v jednom krámečku v Praze u Prašné brány-mají tam stohy knih o mystice, psychologii, tajemnu atd., hodně tam mladí lidé Freuda kupovali. Možná je to móda. Já si koupila, jen co jsem nutně potřebovala, protože víc knih mám o mineralogii a vše má hlava pojmout nestačí.

Hemenexi (Dragon, 24. 07. 2007 20:15)

Co třeba herec,ztotožněný se se svou rolí natolik,že zapomene že je hercem a prožívá se doopravdy pouze jako osoba daná jemu jeho scénářem?
Zde další pokus o příměr...

Hemenexi (Dragon, 24. 07. 2007 17:38)

Rybka( ztotožnění se vlnky pouze s tvarem vlnky samotné) zde "vyvstává"díky zapomnění,že je i vodou(esencí moře)Pak se prožívá pouze jako rybka v moři..
1)Ty pomocí toho přirovnání tvrdíš,že ego JE vlastně Vědomí té Rybky,která zapomněla,že je také i vlnkou(tedy součástí moře) Individualita a ego není totéž..
Kouří se mi z žáber,dáváš mi dobrý záběr...tvá varianta 1)je mi bližší..ahoj

Monice (Dragon, 24. 07. 2007 16:59)

A co třeba Schopenhauer?Můžu vědět,jestli jsi měla možnost nahlédnout do mysli tohohle(dle mě)ojedinělého,pro někoho poněkud pesimistického filozofa a myslitele?

Dragonovi o egu (Hemenex, 24. 07. 2007 15:36)

Asi jsem se přecenil, četl jsem to znova ale už si nejsem výsledkem tak moc jist a navíc jsem objevil další řešení.
1) Ty pomocí toho přirovnání tvrdíš, že ego JE vlastně VĚDOMÍ té RYBKY, která zapomněla, že je vlastně jen vlnkou (tedy součástí moře)?
2)Nebo, že ego JE JAK TA RYBKA co zapomněla, že je vlnkou a tedy součástí něčeho většího, tedy moře?

Hemenexu (Monika, 24. 07. 2007 12:03)

Ahoj, Moni, mi klidně říkej, oslovuje mě takto hodně lidí(Moniko, Moni, Mončo, Monísku,Mončičáku, Moničonko a taky ty jedna čarodejnice-:-), je opravdu velký výběr.
Freuda beru jako člověka, který přesto že byl jaký byl, dal základ psychologii a svým způsobem předběhl svou dobu. Opět je dobré si ze všeho udělat ten můj oblíbený "vejcuc". Také psal, že pohlavní život jedince začíná již okamžikem jeho narození, s čím plně souhlasím, protože si vzpomínám, že jsem v jeslích přinutila jednoho chlapečka, který se mi moc líbil, aby se se mnou zavřel do skříně a paní vychovatelka jí pak nemohla otevřít a byl z toho velký prů...(ale to spíš do lásky a erotiky). Mnohem bližší je většině lidí následovník Freuda- Jung, který právě píše, že -cituji-"..ego je jen středem osobní identity, je to JÁ, kdežto vědomí je projevem jedincova uvědomování sebe sama a vnějšího světa."
Také nemám Jungovy knihy, těchto pár vět je vlastně úvodem knihy "Sny a jejich význam", kterou jsem si zakoupila akonto mých "nablblých " snů, lépe řečeno vizí. :-D

Monika a all (Hemenex, 24. 07. 2007 11:13)

Moni, Freuda musíš brát s hodně velkým odstupem, neříká zas tak moc nových věcí ale snaží se to nějak zamotat a zamlžit a tedy udělat to učenější. V podstatě říká, že jsme všichni latentními schizofrenici a tudíž jeho potenciálními pacienty, jen o tom někteří zatím ještě neví. A tak se zrodili psychoanalytici :-D
U Freuda ale i u Dragona však postrádám definici něčeho takového co je nám, obyčejným, známo pod pojmem OSOBNOST (Saty, OP a možná i Bandy a další jistě už tuší co si já představuji pod pojmem Ego).

Dragonovi (Hemenex, 24. 07. 2007 11:02)

No vidíš, že to jde. Myslím, že teď to docela chápu, co myslíš ty tím egem (to jak to chápu, napíši později až budu mít víc času abys mě to buď potvrdil, opravil nebo vyvrátil kdybych to chápal špatně).
Neříkám, že souhlasím ale že asi chápu jak to myslíš. Ze začátku vysvětlování to byla katastrofa ale pomocí toho přirovnání a příměru o vodě a vlnkách mě to došlo, myslím, že je to napsáno poměrně jasně. Dík

Monice (Hemenex, 24. 07. 2007 10:44)

Moni, jestli ti tak můžu říkat, neber Dragona v tomto smyslu moc vážně. Chová se jako malé děcko. Nikdo nikdy (alespoň co si pamatuji) tady nikomu nezakazoval používat cizí myšlenky nebo dokonce citáty (ostatně sám to tady dělám ve velké míře a ve školství je to naprosto běžné), samozřejmě při zachování alespoň elemntárních etických pravidel. Tím myslím třeba uvedení zdroje, popř. autora. Zvláště když se jedná o doslovné citace.
Dragon to dobře ví, sám jsem mu to psal už víckrát, naposledy (Hemenex, 22. 07. 2007 15:04) str. Satan ale v tom nechce být sám a tak prská kolem sebe a snaží se ze sebe udělat mučedníka, kterému je tady ubližováno :-)
Proto ti tvrdí, že děláš chybu i přesto, že jsi uvedla (hned několikrát), že to není ani s tvé hlavy a ani přesně tvůj názor. Ty, na rozdíl od něho, nemáš tendenci chlubit se cizím peřím, nemáš to zjevně zapotřebí.

Monice (Dragon, 24. 07. 2007 05:20)

Také jsem se občas snažil zde na webu prezentovat něčí myšlenky i sloh.To jsem mínil tou chybou.Jsem rád,že to jako chybu nepovažuješ..ahoj,jdu do práce

P.S.Radkovi (Monika, 24. 07. 2007 00:16)

Teď mi došlo, jaké stejné chyby-to jsem nepochopila, chtěla jsem více méně vyjádření k EGU někoho jiného než partu z toho webu. Nevím, co je na tom špatného. A už vlastně nevím vůbec nic, tak jdu spát.aúúúúúúúú

Radkovi (Monika, 24. 07. 2007 00:10)

Vidíš a já ho neznám a ani nečtu a docelu jsem mu v tomhle porozuměla. Věc vkusu a názoru. Ale věřím, přečíst si jeho celou knihu, asi bych si dle své nátury vybírala. Ahojky

Monice (Dragon, 24. 07. 2007 00:01)

Nedělej stejné chyby..Dobré úmysly často končí v tlamě pekelné..Freuda sem prosím netahej,prosím..nemohu s ním souhlasit...a nesouhlasím..

Bandymu (Dragon, 23. 07. 2007 23:55)

Ty taky...bla,bla,bla..Taky to umíš líp..

Chlapům-pokračování (Monika, 23. 07. 2007 23:44)

Funkce EGA. Ego je uvězněno mezi rozporuplnými požadavky ID a SUPEREGA a prožívá značná napětí a konflikty. Lidská osobnost je formována právě výsledky tohoto zápasu a jeho vlivu na EGO. Tam, kde EGO dokáže úspěšně sladit potřeby ID a SUPEREGA, je výsledkem zdravá a vyvážená osobnost. Pokud EGO v tomto ohledu selže, může dojít k poškození osobnosti, projevujícímu se neurózou a úzkostlivými stavy. Je-li poškození natolik závažné, že EGO nedokáže nadále fungovat, vzniká duševní porucha.
Potlačené impulzy obou složek osobnosti ID a SUPEREGA neustále usilují o své vyjádření a uspokojení, a tím silně ovlivňují celou osobnost. Jedinec nedokáže podněty pojmenovat, ty se však dostávají na povrch v podobě symbolických obrazů a nacházají vyjádření v přeřeknutích, výpadcích paměti a ve snech. Tolik Freud.( Uf.uf, lepší je sypat něco ze sebe, jde to rychleji, ale aniž pana Freuda znám více, toto mi připadá dost srozumitelné).

Chlapům (Monika, 23. 07. 2007 23:32)

Čau chlapi, jestĺi jste už přišli z píva, tak já jsem si vždy představovala pod pojmem ego sama sebe se svými problémy i neproblémy. Jak jsem se již zmínila vlastním cca 2 roky 3 knížky, které mi mnohé mé pocity z minulosti potvrdily. A mimo knížek v něčem i tento web. Dovolila bych si pro tentokrát citovat ego dle Freuda. Takže "ID" je naprosto nevědomá složka osobnosti tvořená prvotními potřebami a instikty, jež hledají své uspokojení bez ohledu na důsledky , které to jedinci přinese. EGO je vědomá část osobnosti mezi složkou ID a skutečným světem :působí jako jejich prostředník. SUPEREGO je částečně vědomá složka a nabádá jedince, aby odolával negativním podnětům, jejichž zdrojem je ID, místo nich prosazuje nejvyšší a nejušlechtilejší lidské ideály. Působí v jistém smyslu jako " svědomí " a přísně rozlišuje mezi dobrým a špatným chováním. Následování impulzů, jejichž zdrojem je SUPEREGO, podporuje pocity štěstí a duševní pohody , kdežto nevšímavost a neposlušnost přivodí pocity viny a bezcenosti.

někdy (Jirka, 23. 07. 2007 22:57)

je lepší zajít na pivo

Dragonovi (Bandy, 23. 07. 2007 22:32)

Jestli se smím vyjádřit k Tvému proslovu k Hemenexi, starému asi 4 hodiny, pak nemohu najít jiná slova než bla, bla, bla.
Umíš být lepší.

Pro Hemenexe (Bandy, 23. 07. 2007 22:29)

Já vidím, že o při nemůže být ani zmínka. Stačí definovat pojmy.
Mám stejnou potíž. Dragon užívá dva termíny. "ego" a "3D"
Věřím, že víš, že ego je latinsky já a co je podle Dragona 3d svět nepochopím asi do doby, než se dovím, jaký jsou jiný světy, Chybí mi srovnání. Já mám s čím srovnat. Jen nevím, s čím to srovnává Dragon.

Hemenexi (Dragon, 23. 07. 2007 18:08)

Ego je prostě sobectvím,vzniklé díky svému ztotožnění se s tělem a myslí.Je to přívrat a zvyk vědomí se takhle prožívat,zapomínajíce čím doopravdy je,totiž vědomím,které není nejen vědomím něčeho ale i vědomím,uvědomujícím si v sobě čím doopravdy je,totiž čistým vědomím.Díky tomuhle zapomnění své podstaty pak mylně považuje svět,tělo a smyslové prožívání za jediné a skutečné a samo se tak i prožívá..Dragonsky..Je zde moře vytvářející vlnky.(Důvody tvorby neznám).Ty jsou individualitami(tvary) a jsou si i vědomy toho že jsou i podstatně vodou moře(jeho stávající podstatou či esencí).Občas se ale může stát(tyhle důvody také neznám)že se z vlnky stává ryba(vědomí soupodstatnosti své esence s oceánem je pryč)Ryba je sice i nadále vlnkou,není si toho však vědoma a dle toho i tak jedná a žije.Někdy pak v moři třeba potká i jiné ryby(vlnky),soupeří s nimi,rve se o přežití,zapomínaje že je taky jen vlnkou jako ty ryby(vlnky) ostatní..Nejsem dobrý rétor,někdy pak zjišťuji,že by to šlo napsat i jinak a určitě líp..Ale také vím ,že něco popsat stejně doopravdy nejde,lze to jen žít..ahoj P.S.Vlnka a ryba jsou zde příměrem..tak nějak to cítím

Pro Bandyho (Hemenex, 23. 07. 2007 11:02)

Já se přece s Dragonem o nic nepřu, já chci pouze aby mi vysvětlil, co podle něho je ego, nic víc a nic míň. Abych totiž vůbec věděl o čem mluví ale jaksi jsem to z něho ještě nedostal. Zatím se totiž přímé odpovědi jen vyhýbá.
Bohužel se to ale zvrtlo někam úplně jinam.

tak (Jirka, 23. 07. 2007 08:15)

něco jsem nechal taky tobě

Bandymu (Dragon, 23. 07. 2007 05:02)

Máš pravdu ohledně dívání se z okna.Každý jsme individualitami a používáme i jiné pojmy čí výrazy pro pojmenování dění světa kolem nás.Díváš se možná z dálky,máš ale zřejmě dobrý zrak.Přeji hezký den

Pro Hemenexe (Bandy, 23. 07. 2007 00:00)

Dovolil jsem si nahlédnout do Tvého rozhovoru s Dragonem.(20.7.) a jestli Tě zajímá mé hodnocení, tedy,proti mě si býval lepší.
Nevadí, mám rád lidi, kteří nekývnou na cokoliv. Hezký večer.

Jirkovi z 21.7. (Bandy, 22. 07. 2007 23:54)

A Těch sedm nebožtíků ? Zapoměls nebo se jen nerýmovali ?

ad Dragon 19.7. (Bandy, 22. 07. 2007 23:49)

Chci Ti jen říct, příteli, že v rozhovorech s Dragonem ses postavil na stejnou pozici, jako jsi před časem zaujal v rozhovorech se mnou. Já odmítal pochopit, že "ego" je něco jiného než "já", a Ty prostě nebereš, že já to tak vidím. Dragon má jinou představu o sebeuvědomění než já a neztotožňuje se ani s Tvým pohmedem na tuto věc. Já z dálky vidím, že hovoříte o stejné věci. Jen se díváte z jiného okna. Nechci říct, z jinýho patra. Musím, ale, přiznat, že když se nezlobíš, argumentuješ excelentně. Hezký večer

Hemenexi (Dragon, 22. 07. 2007 20:22)

Tolik nicků?Tolik nálepek nic neříkajících o svém obsahu?Dle tvých představ mě už asi dobře znáš,znáš tak dobře i sebe?Taky pěkný nedělní podvečer.

Dragonovi (Hemenex, 22. 07. 2007 15:21)

Tak už tě poznávám, zase si ve starých kolejí (co se týče chápavosti a i co do zmatečnosti svých odpovědí) :-DD
Mám to tedy chápat tak, že zmatenost je asi tvým běžným stavem? Myslel jsi to tak?
Pokus o popsání ega tvým jazykem:
"Pravda je jako Mogul, jak prst na mapě. Nedá se prožít aniž bys nepoznal jak chutná esenciální Mogul. V něm si uvědomíš pomocí nevědomí své ego jak se rozpouští v Mogulu. To je jen vlnění v něm. Ne Mogul ale jen uvědomění si vlnky. Pěknou neděli"
(použité materiály: příspěvky Radka, dragon696, Dragona, pdedsd, hjgf a dalších nicků od stejné osoby plus jedna etiketa)

Hemenexi (Dragon, 22. 07. 2007 07:37)

Duchovního vůdce nemám,nelze jít po stopách beznohého...Dík za výklad ohledně ega..Som z toho volajaký zmetěný...

Draku (Jirka, 21. 07. 2007 20:02)

nedivil, už ničemu

ad (Dragon, 21. 07. 2007 04:53) (Hemenex, 21. 07. 2007 19:11)

ad 1.otázka) konečně jsi asi pochopil, CO jsem vlastně napsal, paráda. Teď ještě i pochopit, JAK jsem to vlastně myslel, že? :-) To víš, ani ten strom, kterej nikdo nevidí když chudák padá, to nemá jednoduchý.
ad 2.otázka) dá se odpovědět až po definici (najdi ve slovníku) ega. Tedy až po "ad 3.otázka)".
ad 3. otázka) Připomínáš mi majora Terazkyho, ten taky když nevěděl, co který slovo znamená nebo co má vlastně odpovědět na jasnou otázku řekl: "A co si pod tím slovem představujete vy, vojíne? :-DDDD
Ty vážně nevíš, co si pod slovem ego ty sám představuješ? Zkus se tedy ZASE zeptat svého duchovního vůdce a zacvrlikej (přelož. napiš) nám to sem.
Předem díky.

Jirkovi (Dragon, 21. 07. 2007 18:51)

Medvědi v zimě spí,když je pak někdo třeba nechtíc ze spánku vytrhne bývají i mnohdy nevrlí...Bandy umí i překvapit,by jsi se možná divil..jako materialista vystupuje ale byl bych docela opatrný jej takhle jednoznačně označit..(můj názor)ahoj

Bandy (Jirka, 21. 07. 2007 18:32)

Já nechci rozebírat problémy kvantové fyz. ani mechan. ale jsem rád že jsi došel k názoru že záleží na pozorovateli, tedy skutečnosti se nepřizpůsobuje pozorovatel nýbrž skutečnost pozorovateli, tento exp. raději nezkoušej mám obavu, že by tobě z krabice vyskočila nikoliv kočka ale pěkně velkej rozzuřenej medvěd

sedm (Jirka, 21. 07. 2007 18:22)

sedm bran je otevřeno
sedm ran je zaceleno
sedm slov je vysloveno
sedm lidí uzdraveno

energie (Jirka, 21. 07. 2007 16:11)

Ahoj, zažil jsem krásnou dovolenou - nabil se energií a spoustou obrazů, občas jsem cítil Boha někde blízko - ale ono to vlastně není? prý?

Hemenexi (Dragon, 21. 07. 2007 04:53)

Pokud opravdu odejdu a nevrátím se sem a ani nenakouknu,kdo mi pak následně cokoliv z vás řekne či sdělí?
Co pro Tebe znamená vybudování si nepokřiveného ega?

Co pro Tebe vlastně ego jako takové vlastně znamená?

Dragonovi (Hemenex, 20. 07. 2007 23:06)

Co to znamená "prožít skutečnou krajinu"? Přesně o tomhle jsem totiž psal ve svém příspěvku (Hemenex, 19. 07. 2007 17:41). Jednotlivá slova vím co znamenají ale takto pohromadě nahání spíš strach než cokoliv jiného.
Asi chronická snaha o originalitu, že?
Jinak plním slib co jsem ti dal a hlásím: "cvrlikot papoušků zatím neutichl!"

Satance i Hemenexi (Dragon, 20. 07. 2007 22:47)

Názor o Pravdě je jen prst na mapě popisující krajinu...Prožívat skutečnou krajinu je ale něco jiného..

Hemenexovi a Dragonovi. (Satanka, 20. 07. 2007 22:27)

Je mi moc smutno, když čtu ty vaše písmenka. Jde tu jen o názor na jednu jedinou věc a těch věcí, na které nejsou otázky vyřešené je mnohem, mnohem víc.
Jsme tu přece od toho, abychom se něco dozvěděli, nebo abychom si předali to co víme. Není to přece nic, co by mělo zapříčinit aby jste se na sebe hněvali. Jak chcete takhle najít cestu?

Hemenexi (Dragon, 20. 07. 2007 22:10)

Budiž vůle Tvá...ahoj

pro Dragona o cvrlikotu (Hemenex, 20. 07. 2007 20:46)

Tak to máš stejný jak s tím stromem, o kterým jsi před nedávnem mluvil. Říkal jsi, že když ho nikdo nevidí, tak když padá, nevydává žádný zvuk.
Zkus si to. Odejdi a žádný cvrlikot papoušků se tady už ozývat nebude. Opravdu. Pak ti řeknem.

O.P. (Dragon, 20. 07. 2007 19:58)

Někteří papouškové opravdu rádi papouškují.....jsou to jen papoušci a jsem rád,že tady jsou..umí nádherně cvrlikat...

pro Hemenexe a Dragona (OP, 19. 07. 2007 17:49)

Zestručnění:
Dobré se těžko buduje a lehce ztrácí. Špatné se lehce buduje a těžko ztrácí.

ad (Dragon, 14. 07. 2007 10:01) (Hemenex, 19. 07. 2007 17:41)

Vybudovat si kvalitní, zdravé a nepokřivené ego není tak snadné, některým lidem se to nepodaří ani za celý jejich život.
Jestli je ego rozpustné v čemkoliv to nevím, proto ti to možná nejde.
Ale protože vím, že často používáš běžná, obecně známá slova a věty v zcela nezvyklých souvislostech a v podivuhodných významech, nejsem si jist jestli vůbec hovoříme o tom samém.
Prosit tě však ZNOVA o vysvětlení co si pod kterým slovem co vlastně představuješ, je asi zbytečné, že? Stejně bys mě asi ZASE neodpověděl. Jako již předtím několikrát.

Bandymu (Dragon, 17. 07. 2007 16:22)

Klidně mluv o vaření i o ženách,tvůj sloh je vcelku ojedinělý a moc se mi líbí...ahoj

Dragonovi (Bandy, 17. 07. 2007 05:44)

Tak jo. O kyselici už ani slovo. I když o vaření vydržím hovořit velmi dlouho. Déle než o ženách.

Bandymu (Dragon, 16. 07. 2007 23:23)

Třeba tomu už tak dávno je...dobrá.. s jednou podmínkou,nebudeš mi nadále dělat chutě tvými magickými recepty..viz vánoční kyselice...na to jsi fakt hooodně dobrý(mimo jiné)..

Radkovi (Bandy, 16. 07. 2007 23:08)

A o tom hovořím já. A přál bych si být Tvým přítelemn.

Bandymu (Dragon, 15. 07. 2007 10:54)

Nemyslím si,že jsi necitlivý,měl jsem možnost se o tom přesvědčit.Jinak já klidně snesu,jestli mě budeš zvát Radkem,Dragonem či něčím jiným,nálepka ještě nemusí vždy vypovídat o jejím pravdivém obsahu..měj se Bandy

Dragonovi (Bandy, 15. 07. 2007 05:06)

Já vím, že se něco předává. Nejsem tak necitlivý abych to nepoznal. Genius loci je fakt, o kterém jsme kdysi dávno hovořili se Saty.Já jen těžko nesu, když se tomu říká energie. Mám pocit, že ten kdo to říká, má malou slovní zásobu.
Předsta si ještě jednu větu. Herec na jevišti podal dobrý výkon. Mohu oponovat. Výkon je práce za časovou jednotku. Práce je síla na dráze. Síla je hmotnost krát zrychlení na druhou. Co tedy herec ukázal ? No a s tím jsem se už smířil. Výkon je slovo, české slovo, kterým můžu označit výsledek jakéhokoliv počínání. Tak jo. Energie je slovo, nečeské slovo, které pro mne má fyzikální význam. Ostatní významy přijmu, ale nesouhlasím.Ty , Radku, jsi taky Dragon a proti tomu nic nemám.

Bandymu (Dragon, 14. 07. 2007 16:27)

Možnosti pozorovatele jsou omezeny jeho smysly..S tím nelze než souhlasit.S tím předáváním energie v přírodě či jiných zdrojů..,nevím asi záleží na tom jak je kdo citlivý,myslím že na tom něco bude,každý ale může mít na věc jiný názor...Myslel jsem,že k těm balíčkům s vlnovou délkou něco řekneš,nebyly z mé hlavy čekal jsem jen,že o tom třeba někdo řekne něco bližšího...

O fyzice (Bandy, 14. 07. 2007 15:37)

Dostali jsme se do vysoce teoretických oblastí matematicko fyzikálních analýz. Samozřejmě že vím o vlnové funkci, vím dokonce odkud Jirka svou pasáž opsal. I o kočce ze Schrodingenu. Někdy je ale nezbztné dočíst článek dokonce nebo vyslechnout i to, ci si myslí jiný autor. Zmíněné problémy kvantové fyziky jsou teoretickým důsledkem matematických analýz. Pokusy , kterými by bylo možné tyto věci dokázat jsou buď mimo lidské schopnosti (mkožnosti pozorovatele jsou omezeny jeho smysly) nebo se prostě napřišlo na to jak pokus uskutečnit.
Ale to všechno je o něčem jiném,, než říkám já. Já tvrdím, že žádný strom, žádné psychické působebí nebo bůhvíco, energii nepředává. To čím se podle vlastního tvrzení chodí dobíjet lidé ať už kamkoliv, není "energie". Jedině, žeby existovalo nějaké homonymum k tomuto slovu Jako například -piloa jako nástroj tesaře a pila jako požila nápoj. Na rozhovory o vlnové funkci nemám potřebné vzdělání.

Hemenexi (Dragon, 14. 07. 2007 10:01)

Vybudovat si ego bývá snadné a velmi rychlé,rozpustit jej mnohdy trvá daleko déle..

drakovi (Jirka, 13. 07. 2007 20:09)

No většinou opravdu vím co v balíčku je. Hlavně na dobírku.

hemenexovi (Dragon, 13. 07. 2007 19:31)

Einsteina neznám a ani jsem se s ním nikdy nebavil... nevím jestli tohle určitě věděl...

pro Dragona (Hemenex, 13. 07. 2007 17:11)

mám dojem, že jsi na toto už jednou (ale nevím na kterých stránkách) navedl řeč (Jestli to tedy je příklad na údajné Einsteinovo uznání možnosti pohybu rychlejším než světlo? Je to ono, že?)
Ty si se s Einsteinem o tomto bavil? Nebo znáš někoho (nebo četl prohlášení od někoho) komu to Einstein sám povídal, že toto ví? Myslím, že ne, tak prosím, netvrď, že tohle URČITĚ věděl, protože si tak sám ničíš pověst seriozního jedince a nediv se pak, že tě u jiných (tentokrát třeba pravdivých) věcí nebudou brát ostatní vážně.
Cokoliv co se buduje trvá dýl než když se to boří.

Jirkovi i Bandymu (Dragon, 13. 07. 2007 16:24)

Ahoj...Představ si,že obchodní společnost odešle poštou dva identické balíčky,dvě krabice:jednu na mou adresu a druhou k tobě domů.Každá z krabic obsahuje zkorelovanou dosud nepozorovanou vlnu-částici,čistý potencionál.Ty i já otevřeme krabici v jednu a tutéž dohodnotou chvíli.Těsně předtím,než přestřihnu provázek a začnu krabici otevírat,si živě v mysli představím,co si přeji,abych uvnitř našel.Když krabici vzápětí otevřu,najdu v ní přesně to co jsem si představoval,třeba kytaru..Jenže to je pouze část celého kouzla.Když otevřeš ty svou krabici,najdeš vní-světe div se..také kytaru.Když jsem si přál a představil,co má moje krabice obsahovat,zkolabovala vlna-částice(vlnová funkce)do určité specifické formy(kytary).A cokoliv jsem si představil,ovlivnilo též vlnu v tvé krabici.Tento experiment lze opakovat stále dokola a vždy dospějeme ke stejnému výsledku:cokoliv si představím u sebe,zrealizuje se v jednu a tutéž chvíli též u tebe.Nejenže dokážu ovlivnit formu jedné sady vln-částic,ale ta je jakýmsi způsobem schopna sdělit sadě tvé na vzdálenost,jež dělí můj dům od tvého,jakou formu "mé" částice u mne doma právě nabývají,a to dokonce rychlostí vyšší,než je rychlost světla.....Einstein tohle určitě věděl....

Jirkovi (Monika, 12. 07. 2007 22:23)

To jsi mě zase jednou odhadl:-D
Jo, a pokud si lektvar mícháš sám, hlásím se coby zájemce.Vždycky se může hodit:-)

Monice (Jirka, 12. 07. 2007 21:46)

Líto ti jí být nemusí, tobě ne ty uvěříš že žije a ona opravdu bude žít, kulka vystřelená jednou zbraní stojí a zároveň letí v opačném směru.
Dal jsem si dnes lektvar inteligence ale už to pomalu viprchjávjá tak asi sje zsje dlouhoo nerozepýšy :)

Jirkovi (Monika, 12. 07. 2007 21:34)

Té kočky mi je teda líto. Ale kde se to v tobě, Jirko, vzalo? Doufám, že to nebyl tvůj první a podlední dlouhý projev.

jen tak pro jistotu (Jirka, 12. 07. 2007 21:02)

Kvantová fyzika mě opravdu zajímá, neboť ji považuji za první krok ke schodě mezi vědci a mezi světci :)
ale až na pvní část pro Bandyho jsem to sprostě zkopíroval. Já bych to popsal daleko jednodušeji
Kočka je i není
mňouká a nedýchá
tak i my
občas hledáme
pravdu tam
kde je to nepravděpodobné

Jirkovi (Dragon, 12. 07. 2007 20:47)

Taky z tebe konečně něco leze..dík,já už jsem v tomhle pokračovat s Bandym nehodlal..zítra pokud zbyde čas taky přispěju.....ahoj myslel jsem že si jen tak básníš..milé překvápko...a ty já moc rád...Dnes se ještě proletím jednou krajinkou....

pro Jirku (Satanka, 12. 07. 2007 20:33)

Vůbec mi nevadí délka příspěvku. Piš i kdyby to mělo 10 pokračování, jen to musíš rozdělit. Skládám poklonu za to co jsi napsal.

Bandymu tohle ještě chybělo II.část (Jirka, 12. 07. 2007 20:17)

Schrödingerova kočka nám ukazuje názorným způsobem problém spojený s měřením. Předpokládá se, že zjevně věříme skutečnosti, že stav systému je měněn právě samotným aktem pozorování. To je myšlenka, která se zdá být příliš výstřední.

Einstein se vyjádřil v tom smyslu, že nevěří tomu, že „jedna malá myš změní chování vesmíru jen tím, že by se na něj dívala“. Existují dva způsoby, jak těmto námitkám čelit:

1. Měření kvantových systémů neprovádějí kočky ani myši, ale lidské bytosti obdařené vědomím. V tomto případě je třeba vědomého pozorovatele („aby se podíval“), který následně vyvolá kolaps vlnové funkce. Kočku prý nelze považovat za pozorovatele schopného vyvolat kolaps vlnové funkce na skutečný stav života či smrti. Není prý dostatečně chytrá na to, aby tyto dva stavy rozeznala. Takže ubohá Schrödingerova kočka ani neví, je-li živá či mrtvá.

2. Nositel Nobelovy ceny Eugen Wigner (1902 - 1995, americký fyzik maďarského původu, Nobelova cena v roce 1963 za objev a aplikace základních principů symetrie) vymyslel „Wignerova přítele“ - osobu, která by mohla objasnit experiment s kočkou. Je vybaven plynovou maskou a sedí v krabici spolu se Schrödingerovou kočkou. Vždy, když otevře oči, aby se na kočku podíval, dojde ke kolapsu vlnové funkce. Wignerův přítel je schopen popsat situaci v krabici, jak ji vidí on, běžným jazykem (pokud neuvažujeme o tom, že on sám by byl superpozicí všech možných výsledků experimentu, dokud nedojde k otevření krabice). Jak tvrdí Wigner, při účasti lidské mysli v experimentu by nebylo možné použít obvyklý způsob kvantového popisu.

Bandymu (Jirka, 12. 07. 2007 20:12)

Řeknu ti to asi takto, enrgie - životní energie - Bůh - to vše je, ano není na to fyzikální kategorie ale to dříve nebyla na mnoho jiných věcí, třba radiace že? Kdyby jsi žil na počátku minulého století pravděpodobně by jsi si dopisoval s madam Curie a snažil se jí odvrátit od jejích zvrácených myšlenek, víš že si myslím , že někdy nevěříš sám tomu co píšeš? Jen prostě někdo řekne bílá, ty musíš říct černá. Opravdu ti to přijde rozumné? Řekni mi vlastně jak se vidíš, baví tě dohadovat se s lidmi o čemkoliv, nebo jsi jen opravdu zastáncem hmoty. Jak potom koukáš na kvantovou fyziku?
Schrödinger se zabýval myšlenkovým experimentem, který se týkal přístroje na obr. 5. Kočka je zavřena v krabici se zařízením sestávajícím ze vzorku radioaktivního materiálu a ampulkou s jedem (kyanovodík). Proces rozpadu radioaktivního materiálu je sám o sobě procesem, který se řídí kvantovou mechanikou. Podle této teorie je možné předpovědět pouze pravděpodobnost jeho rozpadu. Celá soustava pracuje takto: když se radioaktivním vzorku rozpadne atom, je to zaregistrováno a zařízení uvnitř krabice rozbije ampulku s jedem a kočka zemře.

Podle běžných měřítek je kočka buď živá nebo mrtvá, ale podle kvantové mechaniky je systém složený z krabice a jejího obsahu popsán vlnovou funkcí. Pokud přijmeme zjednodušující předpoklad, že systém může být pouze v jednom ze dvou kvantově mechanických stavů - kočka je živá nebo mrtvá - pak vlnová funkce systému obsahuje kombinaci těchto dvou možných a vzájemně se vylučujících pozorovaných událostí. Kočka je tedy živá i mrtvá zároveň, a to v každém časovém okamžiku. Dokud někdo neotevře víko krabice, aby se na kočku podíval, Schrödingerova rovnice říká, že časový vývoj existence kočky je matematicky popsán jako fyzicky (a fyziologicky) nepopsatelná kombinace obou zmíněných stavů. Tak jako elektron není ani vlna, ani částice do té doby, než provedeme příslušný experiment, nešťastná kočka není ani živá ani mrtvá do té doby, dokud se někdo nepodívá dovnitř.
Schrödinger se zabýval myšlenkovým experimentem, který se týkal přístroje na obr. 5. Kočka je zavřena v krabici se zařízením sestávajícím ze vzorku radioaktivního materiálu a ampulkou s jedem (kyanovodík). Proces rozpadu radioaktivního materiálu je sám o sobě procesem, který se řídí kvantovou mechanikou. Podle této teorie je možné předpovědět pouze pravděpodobnost jeho rozpadu. Celá soustava pracuje takto: když se radioaktivním vzorku rozpadne atom, je to zaregistrováno a zařízení uvnitř krabice rozbije ampulku s jedem a kočka zemře.

Podle běžných měřítek je kočka buď živá nebo mrtvá, ale podle kvantové mechaniky je systém složený z krabice a jejího obsahu popsán vlnovou funkcí. Pokud přijmeme zjednodušující předpoklad, že systém může být pouze v jednom ze dvou kvantově mechanických stavů - kočka je živá nebo mrtvá - pak vlnová funkce systému obsahuje kombinaci těchto dvou možných a vzájemně se vylučujících pozorovaných událostí. Kočka je tedy živá i mrtvá zároveň, a to v každém časovém okamžiku. Dokud někdo neotevře víko krabice, aby se na kočku podíval, Schrödingerova rovnice říká, že časový vývoj existence kočky je matematicky popsán jako fyzicky (a fyziologicky) nepopsatelná kombinace obou zmíněných stavů. Tak jako elektron není ani vlna, ani částice do té doby, než provedeme příslušný experiment, nešťastná kočka není ani živá ani mrtvá do té doby, dokud se někdo nepodívá dovnitř.

Saty promiň za délku už se to nebude opakovat

Monice (Dragon, 12. 07. 2007 19:47)

Vždyť říkám že energií,jenže v pokaždé v jiné podobě sebe sama..Monika to chápe...že to Bandy nechce pochopit už také chápu,co však nechápu,je to že jsem Bandyho nechotu nechápat mohl pochopit dříve..dík Moniko..

Bandymu a Radkovi (Monika, 12. 07. 2007 19:20)

Právě jsem setřela slzy(tentokrát od smíchu) a napadlo mě, že bych se mohla pokusit proslulé "energie versus hmota" dle návodu Čaroděje vzít oklikou. To budete koukat, jak mi to jde. Já jsem totiž zhmotnělá energie.:-D

Bandymu (Dragon, 12. 07. 2007 18:11)

Vidím,že máš vždycky pravdu..... a čím si tedy ty uvědomuješ teď ten tvůj mozek?..no nic měj se...

Pro Dragona (Bandy, 12. 07. 2007 10:11)

Promiň mi to,ale netuším význam Tvých otázek. Ano. Atomy ač ještě dále dělitelné jsou základními pilíři hmoty. A co hýbe atomy ? Samozřejmš energie. Ale čím by hýbala nebýt atomů ?
Lomonosov: "Hmota nevzniká ani nezaniká. Mění se pouze z jedné formy na druhou."
Opravdu mi jako fyzik ani vědec nepřipadáš. Ale to není chyba. Jistě máš mnoho jiných předností. Můžu Tě ale ujistit. Že Tvé tělo je hmotné podstaty. to o umření je jaksi mimo. Prostě hmota těla za živa se změní ve hmotu těla mrtvého. Pokud do toho nebudou lidé zasahovat skončí jako organický odpad a posléze jako neorganický prach. To plyne z toho Lomonosova.
A ještě nerozumím, proč si myslíš, že hmotě můžeš poroučet ? Můžeš poroučet času ? Prostoru ? Ne. Můžeš se jen přizpúsobit. Víš, ukrojit krajíc chleba neznamená změnit hmotu chleba. Měníš jen její tvar. (Viz Lomonosov).
Rád Ti vysvětlím i jiné věci. Třeba že, Tvůj duchovní život je důsledkem elektrochemických procesů ve hmotě Tvého mozku. vyslovím teď pro tyto stránky kacířskou tezi. Rozpadem Tvého mozku tedy končí i Tvoje duchovno. Byl bych moc rád, kdyby tomu tak nebylo.

Bandymu (Dragon, 12. 07. 2007 05:38)

Nechám ti tvůj názor,znám už tě trošku i jinak a vždy sklízíš mé sympatie díky tvé upřímnosti.Lomonosova je mi fakt líto...Co hýbe atomy?Myslíš,že jsou to základní pilíře hmoty?Nejsem fyzik ani vědec ale si myslím,že kdybych byl jen hmotou,tak bych nikdy nedovolil svému tělu(či hmotě tvými slovy)vůbec umřít,či se rozpadnout...Myslím že Monika není hmotou ale pěkně energickou ženskou...ahoj

Monice, Jirkovi i Dragonovi (Bandy, 11. 07. 2007 23:20)

Nuže, dámě napřed. Moniko, má tajná lásko, Nejsi energií. Jsi hmotou.(Jak těžce se to říká ženě). Nechce se mi vyprávět o tom, že ve druhém patře neseš větší potenciální energii než v prvním. Bla,bla,bla. Ale to jistě víš.
No a Jirkovi. Pokud se mi dva domluvíme, že Tvá vůle, Tvá víra , jsou energie, tak i přesto, že je to fyzikální nesmysl, je to to co Tě uzdravilo. Věř tomu dál. Tobě nechám Tvou definici energie. Sobě nechám svou.
Je mi líto, Dragone, že jsem Tě nechal nakonec. Je mi líto, že nevím, jak definovat hmotu. Vím jen, že hmota je fyzikální veličina. O její soustažností s energií jsem se pokoušel poučovat již mnohokrát. Nechci v tom zůstat sám. Ač to byl rus, postavil základní postuláty fyziky. Lomonosov se jmenoval. On první stanovil podmínku, že dva hmotné body nemohou být ve stejném prostoru a čase na stejném místě.
On mimo jiné oznámil světu, že hmota nevzniká, ani nezaniká. Mění se jen z jedné formy na druhou. Proto je možné dokázat, že energie je jen jednou z forem hmoty. Obráceně to nefunguje.Jaderná energie vzniká rozpadem atomů hmoty. Výbuchem atomové bomby, žádná nová hmota nevznikne.
Tomu jsem uvěřil, jako nejvíce pravděpodobnému. Jako nejbližšímu mému vidění světa.

Bandymu (Dragon, 11. 07. 2007 14:17)

Ahoj Bandy,můžeš mě předestřít co je podle tebe hmota a v jaké souvstažnosti je s energií a co je hybatelem a iniciačním faktorem k tomu aby se takto energie hmotou jen tak promenádovala?Víc otázek zatím nemám..

Bandymu (Jirka, 11. 07. 2007 13:40)

jasně - vysvětli mi jak to že jsem se působením energie uzdravil když není, myšlenkou, vírou ne já tomu moc tenkrát nevěřil, mám na to papír - dva o tom že špatný a pak dobrý, docent co mě léčil říkal - nemožné racionálně vysvětlit, v racionalitě čti učebnice, za ní pozoruj, třeba ti to pomůže vidět víc než vidíš, dobrý příměr o jeskyni - znáš?

Bandymu (Monika, 10. 07. 2007 17:12)

Já do lesa nechodím, já tam bydlím a proto jsem jedna velká (teda středně velká)energie obalená hmotou. :-))))))))))))))

Dragonovi (bandy, 10. 07. 2007 00:28)

Tak jo. Víc zájmen tam není. Ale o to lahodněji se mi to čte.

Pro Hemenexe (Bandy, 10. 07. 2007 00:26)

Viděl jsem jak jistý velmi šarmantní mladík, David se tuším jmenuje, nechal zmizet Boeing.A ani k němu nepromluvil.
K energii. Řídím se tím jak je definována v učebnicích fyziky a ve slovnících českého jazyka i ve slovnících naučných.
To čemu lidé říkají, že se jdou například do lesa nabít energii, považuji za větu nesmyslnou. Správná formulace by mohla znít, jako že v lese si nejlépe odpočinu, nebo v lese jsem schopen se odreagovat od starostí všedního dne. Kydy o energii jsou tady exhibicí. Pokusem ozvláštnit slovník nebo Bůhví čím.

Hemenexi (Dragon, 09. 07. 2007 19:18)

Toho Boha zase rychle schovej sic mě nasereš..jinak jsi mě rozesmál...dík..také už jiný nebudu a má být?

pro Dragona (Hemenex, 09. 07. 2007 18:37)

Bože Dragone, a co myslíš, že jsem asi tak myslel ...

Hemenexi (Dragon, 09. 07. 2007 18:31)

Nejen slovem,občas pohledem,písmenky..dokáže zvednout i něco jiného než myslíš..

Bandymu (Dragon, 09. 07. 2007 18:28)

Mě u toho přebývají dvě zájmena..

pro Bandyho (Hemenex, 09. 07. 2007 16:38)

Bandy, říkáš, že energie je zprofanované slovo používané i tam, kde se o žádnou energii nejedná. Že energie je jen schopnost hmoty konat práci a magie je jen placebo efekt?
Jak tedy vysvětlíš, že nehmotné slovo dokáže poměrně snadno zvednout hmotné těleso? A docela o kus, tedy nejen o kousek. Placebo to asi nebude, viděl jsem to na vlastní oči. Fakt, nekecám.
Podle mě to je nezvratný důkaz jak nehmotné (slovo nebo myšlenka) může (za určitých okolností) a přirozeně za spoluúčasti hmotného (práce je totiž definovaná na hmotném bodu) konat práci.
Asi to není moc složité. Protože spousta žen totiž jen svým pouhým slovem dokáže u chlapů zvednout .... nejen sebevědomí.

Dragonovi. (Bandy, 09. 07. 2007 07:17)

Jsem rád, když mě chválíš. I když mi tam jedno zájmeno přebývá. To víš. Já už asi jiný nebudu. Kdo umí ten umí, kdo neumí, učí.

Bandymu (Dragon, 09. 07. 2007 05:08)

Jsi mému uchu lahodící to romantik.

Dragonovi (Bandy, 09. 07. 2007 01:20)

Respektuji, že toto místo je věnováno magii.Dělej totéž. Respektuji, že vaření je magie. A vím, že ta vánoční polévka je zázrak. Zná magie zázraky ?
Ale dobře uvařená tchýně prý dobře proteče odpadem snáze.
Magie je ovšem magie.

Bandymu (Dragon, 08. 07. 2007 09:07)

Mám na mysli tu polévku ne tu tchýni..

Bandymu (Dragon, 08. 07. 2007 06:50)

Úžasné,slintám jako bernardýn..Bývalá tchýně je také východňárka,ta polévka je super...Teďz ňa fakt nas...,mám na ňu strašnú chuť..

Pro Dragona (Bandy, 08. 07. 2007 06:16)

recept na vánoční polévku, jak se vaří V Sečovcích. (30 km na východ od Košic):
Vem litr a půl šťávy z kysaného zelí, vraž do toho kilo uzených klobás, nejlépe spišských a vše vař na mírném plameni 4 hodiny. Cibuli na drobno nakrájenou smaž na kousku sádla tak dlouho, že kdybys ji smažil jen chvilku déle, byla by spálená. Přisyp dvě kávové lžičky sladké papriky a nech papriku rozvonět. Vysyp vše do vývaru. Já ještě vývarem vyplachuji pánvičku. Jsem šetrný. Vše rozřeď vodou tak, aby se kyselost stala snesitelnou.Většinou stačí litr a půl vody. Vše ještě povař a uhas oheň. Přilij dva až tři kelímky smetany ke šlehání a zamíchej.Připrav z mouky,vejce a vody těsto. Na tenko ho rozválej a vznilý plát natrhej prstama na kousky velikosti, která Ti vyhovuje.Útržky uvař ve slané vodě, zceď, propláchni studenou vodou a vhoď do polévky. Hotovo.Podává se tak, že na talíř položíš klobásku a zaliješ polévkou s těstovinou. A Ježíšek může přijít. Nauč se to a Vánoce pro Tebe nebudou charakteristické vůní jehličnanů, ale vůni kysaného zelí s uzeninou. Úžasné.

Bandymu (Dragon, 06. 07. 2007 17:01)

Moment,to byla polévka,omlouvám se ta WC nebylo zapotřebí...

Bandymu (Dragon, 06. 07. 2007 16:18)

Super obchod,ještě že ve vlaku se neplatí za WC...

Dragonovi. (Bandy, 06. 07. 2007 16:07)

Zaujala mě zmínka o láku z kysaného zelí. Měl jsem jednu babičku na Moravě a jednu na Slovensku. U té slovenské byla právě z této kapaliny zvané tam "juška" vařená jediná ,pravá, vánoční polévka. No a aby jsem předvedl onu vánoční lahodu babičce moravské, jel jsem na Moravu a v batohu jsem měl 5 litrů "jušky". Protože to mám rád, ze šestého jsem cestou upíjel. Ve vlaku se mnou jela skupina pražáků, kteří jeli odněkud z tokajských vinic domů. I stalo se,(jsem člověk družný) že pražáci jušku ochutnali. A já babičce přivezl jen jeden litr. Ty čtyři zbývající jsem směnil za 4 litry tokajského.Dost dobrý odchod, že ?

Pro Tyberion (Bandy, 06. 07. 2007 15:56)

Dokonalé. Ano, souhlasím se srovnáním magie-placebo.
Něco podobného jsem říkal již na začátku, ale Ty jsi to přesně pojmenoval.Dík.

Satance (Dragon, 06. 07. 2007 11:01)

Když já nemám rád ani tu "instalatérskou pomstu"(kolínka)Už slyším mého dědu jak hřímá-"Doma jez co máš a ve světě co ti dají"...Znám jeden super časový urychlovač a skrývá jej v sobě sama příroda,teď vážně...Zbožňuji chladnou šťávu z domácího kysaného zelí přímo z pod pokličky.Jednou jsem se opravdu řádně napil.Po chvíli se mé kroky (i jedna myšlenka)neuvěřitelně zrychlily jedním směrem......

Dragonovi (Satanka, 06. 07. 2007 10:41)

Jak jednoduché, vymysli časový urychlovač a oběd bude na stole a za každý nový vzoreček bude kolínko navíc, tak se snaž.-o)))))
Jo a na intenzitě právě nabírá déšť, nejde jít ven proto jsem u PC.

Satance (Dragon, 06. 07. 2007 09:09)

Jsem si toho vědom,víš já stejně nemám rajskou vůbec rád..ale s tím časem by se mělo něco udělat už mi žaludek něco povídá a téhle řeči rozumím až moc dobře..doufám,že u vás intenzita slunečních paprsků nabývá na síle..

Dragonovi (Satanka, 06. 07. 2007 08:34)

Co je časopropstor? Názorný příklad: tady od toho stolu budeš psát rovnice až do večera._o)))))
Na oběd máš čas Bertíku, dokud nebude konvergence vertikálního toku sluneční
dlouhovlnné radiace na nejvyšším stupni:-D:-D

Satance (Dragon, 06. 07. 2007 07:00)

"Mami a co je to prosím tě ten časoprostor?"Už máš uvařený oběd?"Já mám hlad."

Dragonovi (Satanka, 06. 07. 2007 00:44)

Řekla bych mu: Bertíku, život není peříčko, tak to prostě je, hrej si, tady máš tužku, papír a časoprostor, něco jsi tu nedodělal tak švihej, nebo nedostaneš rajskou s kolínkama.

Satance (dragon, 04. 07. 2007 20:15)

Chudák Albert když se bude muset inkarnovat..A mami proč Tě musím pořád poslouchat?Nehádej se Alberte jsem Tvá máma a tak to prostě je a hrej si..máš čas a prostor a dávej na Sebe(tj vědomí)pozor....HiHi..

pro dragona. (Satanka, 04. 07. 2007 19:55)

Týýý jo, řekli o mně už všelicos, ale že jsem genius ještě ne. Ty jsi první a já se teď z toho nemůžu vzpamatovat. Nojo, no, jednou to muselo přijít.:-D:-D
A pro Alberta mám slabost, on to tam nahoře určitě ví, tak počítám, jestli se bude inkarnovat, tak se mi narodí, heč.-o))))))))))))))))

satance (dragon, 04. 07. 2007 18:49)

Teda Ty Albertovi přeješ..ještě že nejsem teď v jeho kůži...jsi fakt genius....hihi

pro Tyberiona (Satanka, 04. 07. 2007 14:58)

Nezajímala jsem se o astrál, dokud jsem se nedozvěděla, že to co jsem zažila, byl takový krátký výlet, ale byl to výlet hodně daleko. Neudělala jsem pro to nic a přece jsem tam byla a řeknu ti upřímně, nechtěla bych si to zopakovat.
Bylo by dobré, kdyby ses o to nepokoušel, nevíš co ti to přinese, každý z nás má jinou psychiku.
A Einstein?? Byl to genius, takoví lidé by měli být nesmrtelní.

K tématu 13 (Monika, 04. 07. 2007 00:43)

Jedná se samozřejmě i o podvědomí, ale nutno podotknout, že člověk, který má panickou hrůzu dejme tomu z pátku třináctého je psychicky tak oslaben, vynervován a tím pádem nepozorný, že může pod to auto vlítnout právě proto.

ještě pro Bandy (Tyberion, 03. 07. 2007 13:42)

Ještě k těm vesnicím.Rozvoj kultur asi nebude nějak zvlášť jiný to by však potvrdily spíše nějaké historické dokumenty a ne dohady.Dále by mě zajímala příčina , důvody víry v těchto vesnicích zajímalo by mě jestli se tam něco třeba nestalo někdy 13 co dopadlo šťastně .A naopak v té druhé co dopadlo 13 špatně třeba tam mají nějakou silnici s číslem 13 na které bylo hodně lidí přejeto. víš všechno má své důvody.Víš např: lidi kteří věří v boha taky nezačali věřit jen tak z ničeho nic a podobné to bude i s těmito vesnicemi.A tohle může souviset poté s našim podvědomí jestli že na silnici číslo 13 bylo přejeto hodně lidí naše mysl si to bude vždy připomínat jako špatné číslo a bude pro něj prostě špatné třeba se mu bude vždy 13 špatně dařit protože věří že je špatné má to tam zafixované a bude se ho bát a tohle číslo na toho člověka bude tím způsobem působit negativně nebo spíš záporně no prostě tak nějak.

pro Bandy (Tyberion, 02. 07. 2007 23:30)

No zaprvé tu nikoho nechci násilně nutit věřit v Magii :-D.Určitě jsi svobodně myslící člověk a hodně chytrý a podle toho co píšeš ani nevěříš v boha já taky ne ač ty v magii nevěříš a já zase jo.
Koukni se nemusíš mi vysvětlovat co to znamená energie ačkoliv se dělí na Kinetickou atd. bla bla bla.Možná že slovo energie nebylo až tak dobré používat dobře budeme tomu třeba říkat nadpřirozený věm nebo já nevím páty element akorát že ostatní elementy jsou prokazatelné.Psal si jak ji vytvořím.Vytvořit ji asi nepujde to není jako když zapneš zapalovač a máš oheň.Přirovnám to tak to :Když zapneš žárovku objeví se světlo protože je vní elektřina a ty víš proč svítí je vní elektrická energie když ovšem tenhle druh energie ještě znát nebudeš nebudeš chápat vznik tohohle světla.To je jako bych se tě zeptal jak vznikl vesmír.Rozdíl je v tomhle Vesmír tu je každý ho může večer vidět vždyť mi jsme vlastně děti vesmíru když to vezmu až tak fanaticky :-D ale ty mi můžeš jen odpovědě třeba že vznikl Velkým třeskem .jo jo jo ale nevíš jak vznikl velký třesk když tu nic nebylo předním no třeba předním něco bylo ale jak zase vzniklo to? Výš paradoxem je že asi kdyby si rozebíral každou otázku tak dojdeš ke stvoření vesmíru.Ale to jsem trochu odběhl.Píšeš že jedna vesnice věří ve šťastnou 13 a druhá v to že je špatná a teď by mě jen zajímalo jestli jim opravdu přináší štěstí a té druhé opravdu neštěstí.Možná že honě záleží na tom jak a na co věří a jak to příjmá jejih podvědomí dejme tomu člověk bude věřit že 13 špatná tak prostě bude špatná a druhý člověk že je dobrá tak pro něj bude dobrá.Je to jako kdyby si rozdal vnemocnici placebo a řekl několika pacientům že je to lék který jim pomůže utišit bolest ti lidi kteří v to uvěří tak budou věřit že na ně zabírá a uklidní se a třeba i usnou a tohle jsou taky prokázané fakta.Tak jakto? je to snad hlavně o víře nebo o podvědomí?Kdy by si jim to po 2 hodinách řekl tak jim jako mávnutím hůlky uděláš opět špatně.Není magie věcí tak trochu toho jak ji vnímáme ???řekl bych že je to individuální aspoň v některých případech co?

Bandymu (Monika, 02. 07. 2007 22:56)

No přece jako na tomto webu, každý věří něčemu jinému a je spokojenej, ne:-D

A ještě jednou (Bandy, 02. 07. 2007 20:52)

U Košic jsou dvě vesnice. Jedna se jmenuje Šemša a lidé tam magickou třináctku považují za nešťastné číslo. 18 km vzdálené Beniakovce. Jak velký asi může být rozdíl ve vývoji kultur ? A těžko bys hledal v této vesnici rodinu, která uzavřela sňatek jindy, než třináctého.Tam je třináctka naopak číslo šťastné. Je zvláštní, že v obou vesnicích se víra v toto číslo potvrzuje. Tak jak to tedy je ?

Ještě pro Tyberion (Bandy, 02. 07. 2007 20:46)

Všimni si, že já magii nepopisuji. Já popírám její objektivní existenci. Ty jako subjekt v ní můžeš věřit a já s tím nic nemíním dělat. Tak jako je mnoho lidí, kteří věří v sílu magie, tak je mnoho těch, kteří jeji existenci popírají. Ale přece se proto nepoperem.

Pro Tyberion (Bandy, 02. 07. 2007 20:42)

Prosím, neříkej mi, že magie je energie. Co je energie vysvětluji na těchto stránkách tak často, že už se mi do toho nechce. Ještě jednou. Energie je schopnost tělesa (hmotného bodu)konat práci. To znamená měnit polohu nebo rychlost hmoty. Nic jiného. Vše ostatní je jen profanace fyzikálního významu slova energie v důsledku nedostatku českých výrazů pro pocit, emoci nebo jiný, těžko popsatelný stav. Slovo energie pak poslouží.

pro Satanku (Tyberion, 02. 07. 2007 14:10)

Dík ještě se vtom až tak moc nevyznám.S tím 3D a 4D no něco málo jsem četl o tom že se vědci chtějí prokázat jinou Dimenzi nějakým unikem gravitace.Jinak jsem četl něco málo v knížce kterou doporučuji Strovoloský Mág .Hodně věcí tam dokáže vysvětlit a přirovnávat.Jinak neumím si představit 4D musí to být husté. Do Astrálu jsem se pár krát pokoušel dostat ale nikdy se mi to nepovedlo až jednou to sem se tam asi málem dostal ale dostal jsem při tom hodně divný až nepříjemný pocit až jako bych padal a rychle jsem otevřel oči asi jsem dostal strach pak sem to ještě pár krát skoušel ale zatím nic.Je hodně způsobů jak se tam dostat a viděl jsem na netu i spoustu návodů máš dobrý že se do něj dostaneš tak rychle a nemusíš se ani nějak šíleně soustředit do vnitra své mysli.Ale slyšel jsem že je to celkem nebezpečný nevíš co je na tom pravdy? Mimochodem Einstain spojoval Vědu s nevysvětlitelným a s věcmi kterým lidi neuvěří ani dnes a v tom byli taky jeho uspěchy a výjmečnost.Až se takhle začne zajímat lidí víc postoupí věda v pokrocích tak daleko jak nikdy dřív , ještě mám přišpendlenou jeho maličkou fotku nad kompem :-D . Byl to člověk který se nenechal ovlivňovat lidmi kteří ty jeho témata dávno zamítly.

pro Tyberion (Satanka, 02. 07. 2007 13:26)

Vcelku se na to díváš správně. Žijeme v 3D a to,na co stačí náš rozum
a přístroje, vytváří dané zákony, jen jsou tu náznaky, které nějak k těm zákonům nepasují.
Jedni ty náznaky popírají, druzí je využívají. (těch druhých je nepopsatelně
méně, ale to neznamená, že nejsou.)
Einstejn začal pracovat se 4D, jasné potvrzení že existuje,
jen se vymyká našim smyslům, které jsou přizpůsobeny 3D.
Co se týká astrálního cestování, vím, že někdo to dokáže svou vůlí.
Mně se to podařilo, aniž jsem na to pomyslela a dokonce v době,
kdy jsem o tom vůbec neměla ponětí.
Byla jsme z toho neznámého pocitu vyplašená
a snažila jsem se to odsunout kamsi na periferii své paměti,
jako něco neznámého a nebezpečného.
Když jsem se později dozvěděla o co šlo,
už takový strach nemám, spíš to beru, jako důkaz o 4D. Vliv na moje chápaní, jednání, myšlení i sílu to ale má.

pro Bandy (Tyberion, 02. 07. 2007 12:59)

A proč bys magii nechal někde vytvořit.Hh Magie je nějaká žárovka kterou když zapneš tak svítí? mám pocit že si pod slovem magie představuješ jenom vytváření ohnivých koulí a blesků jak v nějaké hře. Přečetl sis aspoňˇnějakou knihu která není rize vědecká.? víš věda je super já se třeba o vědu zajímám hlavně o nové porjecty a o vesmír ale pro mě se fyzika a celková věda drží jak bych to řekl , hodně fyzikálních a daných zákonů a v tom je problém.A já si myslím že ty si člověk ktrerý se asi taky drží jen takových fyzikalních zákonu jak něco neodpovídá těm to zákonům hned je to blbost.Jde vzduch vidět? nejde ale víš že tu je . Magie je energie magie je v každém znás a kolem nás a co amulety a talismany vyráběné už od dob egyských civilizací a ještě dříve za dob Mayů ty talismany lidi nosí proto že věří v jejich účinky a v jejich sílu .Když začneš rozvíjet svou mysl a svou vůli a zkusíš na chvíli přestávat vnímat jen nějakou fyziku zjistíš že tu něco takové ho je.Existují lidé kteří dokáží využívat tuto magickou energii v různých obřadech v léčení ale pozor to co oni dělají to není přímo magická síla oni ji jen dokáží příjmat využívat je to hlavně věc sprituální jen ji cítíš.Věci jako telekinese a astrální cestování atd je hlavně pomocí Mysli a síly vůle magie jim může pomáhat třeba při soustředění atd. hele možná se v mnoha věcech pletu ale doufám že sem ti to hlavní pokusil vysvětlit a jestli tomu někdo rozumí trochu víc tak at mě opraví budu rád jsem přece jenom amatér:-D


Tomášovi (dragon, 01. 07. 2007 13:55)

Klidně si říkej co je libo..Dobře..stalo se,že jsem "upadl do mdloby"(na názvu nezáleží)..bylo mi nádherněTo (mi)tady není na místě(sakriš jak to mám napsat?)jak dlouho to trvalo vůbec nevím,"zpátky "jsem byl díky poplácávání ostatních lidí.Jediné a prvé,co jsem ze sebe vyrazil bylo toto"kontinuita vědomí trvá dál"kolem přítomní mě ujišťovali,že to byla klasická mdloba.Mě je to šumafuk co si o tom myslíš..čím se v sobě uvědomuješ,spánek ze sny či beze snů,tyhle písmenka atd..?

Myslím, že je to na mne. (Nevěřící Tomáš, 01. 07. 2007 13:29)

Tys to nedopověděl. Co Tě vedlo k tomu že už to neříkáš ? Třeba to přestaNU ŘÍKAT I JÁ.

nevěřímu Tomáši (dragon, 01. 07. 2007 12:45)

Tomáši Tomáši...Tohle přesně jsem říkával i já před pár lety,takže ani teď sám nevím,co Ti vlastně odepsat,Teď už to,co Ty ale neříkávám.

Pro Tiberion (Bandy, 01. 07. 2007 05:05)

Magie je všude tak, kde si ji vytvoříš nebo si ji vytvořit necháš. Objektivní důkaz o její existenci bez ohledu na můj názor neznám.Popisování zaručeně prvdivých epizod není objektivní důkaz.

Ai! (Tyberion, 28. 06. 2007 21:39)

Magie je všude kolem nás jen si to neuvědomujete lidi.

Tomášovi (Satanka, 25. 06. 2007 22:20)

Děkuji za tvoje moudro, ať je to cokoliv!!!
Skláním se před tvou chytrostí.

KECY !!! (Tomáš, 25. 06. 2007 12:23)

Sou to všechno blbosti atˇ je to cokoliv!!!Hloupé KECY !!! !!! !!!

pro miamia (Satanka, 16. 06. 2007 12:34)

Byla jsem se u tebe podívat, a bylo mi tam moc hezky. Určitě k tobě zase zavítám, a vím že ne jen jednou. Měj se a fandím ti.

Ahojky (miamia, 15. 06. 2007 20:30)

Vím že náhody neexistují a tak jsem tě našla.Máme trochu stejné zájmy-možná víc.je tu příjemně a hezky se čte.Přeju další nápady a krásné dny.Když budeš mít chuť a čas-http://miamia.webgarden.cz/

Bandymu (Hemenex, 31. 05. 2007 00:26)

Ano jistě máš pravdu. Svět se změnil, už to není placka kolem které se točí Slunce, ale třeba pojem "rodná země" znamená pořád to stejné )alespoň si to myslím).
A i když jsem třeba před 10 lety říkal "moje manželka" úplně jiné ženě než dnes, tak tenkrát i dnes pořád myslím totéž.
A jestli ti vadí pojem urozený (i když osobně si myslím, že moc dobře víš, že Konfucius tím nemyslel šlechtice - tak hloupý nejsi, jen jednoduše chceš být jen v opozici) tak si tam dosaď slovo moudrý. Osobně si totiž myslím, že slovo moudrý má stejný význam tenkrát i dnes. Významu, kterého bych třebas i já jednou chtěl dosáhnout. Jednou :-)

Jirkovi (Bandy, 30. 05. 2007 18:59)

Nevím, jestli se opírám, když mám žízeň. Vím ale jistě, že v takovém případě piji. Ahoj na Fóru.

Hemenexovi (Bandy, 30. 05. 2007 18:56)

Svět od dob těch starých číňanů, se poněkud změnil. I urozený muž je dnes něco zcela jiného, než viděl Konfucius. Dokonce i moudrý je chápán jinak než podle Lao-c´. Dále na Fóru. Nenuďme publikum.

Jirkovi (Monika, 29. 05. 2007 22:13)

odpověď na P.S.Bandymu. "no protože může být tak velká žízeň, že se dá o ní opřít":-DDD

Jirkovi (Bandy, 26. 05. 2007 20:54)

Víš ,Jirko, to nebylo o typech lodí. To bylo o jejich osudu. To není matematžika. To je dějepis.

Co by snad odpověděli moudří (Hemenex, 25. 05. 2007 17:15)

"Moudrý odmítá vše, co je přehnané, co je výstřední, co je přes míru" (29.kapitola, Lao-c´: Tao te ťing)
Odmítá tedy i fanatické ulpívání na jakémkoliv jednom jediném názoru, učení či dogmatu. Protože: "Urozený muž dovede na věci hledět rovně ze všech stran a nemá předsudků. Malý člověk bývá předpojat a vidí věci jen z jedné strany." (II/14, Kchung-fu-c´ latin. Konfucius: Rozpravy)

Jirkovi (Hemenex, 24. 05. 2007 23:53)

Nevím, jestli jsi to takhle napsal úmyslně nebo to byla pouze náhoda ale nádherně a trefně si to vystihl. I já to tak cítím (mluvím a básni A tak).
K té tvé otázce: Je sice dobré, že poznáme větší území ale co je nám to platné, když si pak své poznatky, díky předsudkům, nedokážeme sdělit. Ani Matouš na jedné straně a ani Bandy na druhé se s námi uprostřed nedokáží domluvit, natož pak mezi sebou. Tak k čemu je nám velké území. Na druhou stranu když půjdeme pohromadě, dojdeme sice dál ale co když cíl prostě mineme?
Já se svým učením Cesty se raději proto přikláním k možnosti prozkoumat větší území - každý má právo na svou cestu

a tak (Jirka, 24. 05. 2007 22:49)

MYSLÍM NA BOD
UPROSTŘED VESMÍRU
MYSLÍM NA VESMÍR
UPROSTŘED NÁS
ROZPROSTŘI DLANĚ
NAD BOLESTÍ
A POZNÁŠ
ZDA BŮH JE DOBRÝ

ahoj Bandy (Jirka, 24. 05. 2007 20:42)

Poku jsi matematik myslíš abstraktně, pokud myslíš abstraktně měl bys pochopit že je myšlena loď poznání. Pokud poznáš že mluvím o lodi poznání, nemůžeš jí dělit podle pozemských pravidel na jednotlivé tipy lodí. Pokud je nemůžeš dělit na jednotlivé tipy lodí tak proč je dělíš?
PS: proč se opíráš když máš žízeň

Monice (Bandy, 24. 05. 2007 20:14)

O Tebe se můžu opřít. Ty mi dáš vždy napít. Děkuji.

Jirkovi (Bandy, 24. 05. 2007 20:12)

Proč si myslíš, že Tvé podmínky k otázce byly stanoveny správně ? Kam dojeli ti na Titanicu ? A co Kon-Tiki ?
Proč chceš správnou odpověďŇ NA NESPRÁVNOU OTÁZKU ?

Bandymu (Monika, 24. 05. 2007 11:11)

Máš pravdu, i když po osmi psech a dvou kočkách se ti do úklidu už moc nechtělo. :-D
Pa, nevzdávej to a nebuď uraženej, na webu bys chyběl. Po hádce utíkají jen ti slabší a to ty, myslím, rozhodně nejsi.
A jak už jsem také psala, člověk by si měl brát poučení i z negativ a přeměnit je do zkušeností pro něj pozitivních.

možná (Jirka, 24. 05. 2007 06:21)

mi něco uniká. Když pojedeme na stejný lodi, víc lidí dojede dál. pokud každý na svý tak poznáme větší území. Je jedno lepší než druhé?

Monice (Bandy, 24. 05. 2007 01:01)

A to jsem se nabídl, že ho uklidím. Mě prostě nemůžeš nemít ráda

Satance a Bandymu (Monika, 24. 05. 2007 00:50)

Taky mi je dnes večer smutno, protože jsem byla ráda, že se Bandy po měsíci ozval a nakonec jsme se porafali kvůli hovínku.:-((do slova a do písmene)

To mě teď docela zas rozesmálo:-) Jdem spát, bude líp.

Saty, (Bandy, 24. 05. 2007 00:44)

Tyhlety stránky nejsou pro mne ?
Já neprožívám a neprociťuji ?
Kulový blesk byl řečnícký obrat.
Hlavně zůstala nepochopena má pochybnost o sobě.
Měl jsem možnost nahlédnout na tyto stránky, a odhrnout je. Proč si myslíš, že jsem to neudělal. Bylo tady dost lidiček, kteří se podle mého názoru mýlí a chtěl jsem jim to říct. To jsem neměl ?
Nedosahuji bohorovnosti Hemenexe. Nestačím na Tvoji laskavost.Nejsem asi na správné adrese.

pro Bandy. (Satanka, 23. 05. 2007 23:47)

Milý Bandy, tyhle stránky jsou pro lidi, kteří už mají nějakou zkušenost, nebo se chtějí na něco zeptat, něco se dozvědět,nebo je to zkrátka zajímá, ale ty jen všemu odporuješ. Udivilo mě, že píšeš že tvrdíme, že kulový blesk je zázrak. Kde jsi to četl? Mohl ses tam pouze dočíst, že o něm vědci teoretizují, jelikož není možné jej zachytit, ani uměle vytvořit. Jestli znáš princip jeho vzniku i složení, jestli je ti všechno úplně jasné, tak se před tebou skláním. To co neprožiješ, nevidíš a necítíš, to prostě není. Když se zeptáš autisty, tak nechápe pojem láska, pro něj neexistuje, protože jej nezažil, frigidní žena slyšela o orgasmu, ale pro ni neexistuje, protože jej nezažila. Ty jsi slyšel i četl o magii i telepatii, ale pro tebe neexistuje jedno ani druhé, protože nemáš telepatické schopnosti a ani nejsi senzitivní. Napsal jsi: "Nemyslete si, že o Vás nikdy nepochybuji", - my to víme, vlastně začátku neustále jen pochybuješ o všem a snažíš se vyvrátit to co tu je.
Už jednou jsme na tohle téma spolu mluvili, vzpomínáš? Taky mi je smutno.

Co nebylo česky ? (Bandy, 23. 05. 2007 22:09)

Co jsem řekl špatně. Čemu z toho, co říkáte jsem měl uvěřit ? Že magie je prostředkem jak ovládat cokoliv ?
Že telepatie je možným dorozumívacím prostředkem v blízké budoucnosti ? Že mimozemšťané vyrobili křišťálově lidské lebky, abychom měli nad čím přemýšlet ? Že kulový blesk je nějaký zázrak ?
Co se mi plete,kromě toho co trefně poznal Jirka ?
Je špatné, že nechci žít ve světě snů, iluzí a pohádkovýc představ víc, než to potřebuje má romantická duše ?
Je špatné, že věřím světu takovému jak ho vidím a pochybuji ?
Nemám žádný blok. Jsem jen pro otevřenou diskuzi, kde smím zastávat svůj postoj a nebýt proto řazen mezi Matouše. A nikdy si nejsem jist, že se nepletu já, mám-li pocit, že se plete někdo jiný.
Nemyslete si, že o Vás nikdy nepochybuji.Ale nevěřím, že by Vás to zajímalo. Je mi dnes večr smutno.

jojo (Jirka, 23. 05. 2007 20:40)

vertikálních

plete se mi
levá ruka s pravou
plete se mi
pravá noha
s hlavou
plete se mi
játro s ledvinami
plete se mi spánek
se snídaní

jojo (Jirka, 23. 05. 2007 18:55)

Bandy by se totiž nebál výšek ale horizontálních vzdáleností.

pro Hemenexe (Satanka, 22. 05. 2007 21:50)

Když v sobě má někdo blok a bojí se výšek, neodstraníme ten blok tím, že mu budem vykládat, že se nemusí bát. Naopak, zapře se a na rozhlednu
ho nedostaneme. Bude popisovat okolí z výšky 1.80 m. a nebude věřit popisu krajiny těch, co ji viděli třeba z 8O m.
Bandy má v sobě takový blok, s tím nic nenaděláš.

pro Bandyho osobně (Hemenex, 22. 05. 2007 21:34)

Nezlob se ale tohle nemá cenu.
Ještě, že nejsi členem žádné církve nebo extremistické organizace. Až mě naskočila při té představě husí kůže.
Zlatej Matouš

Není zač (Bandy, 22. 05. 2007 20:22)

Matematika platí vždy !!! Pro každou svoji akce stanoví podmínky a okolnosti, za jakých její postuláty mohou platit. Tyto podmínky a okolnosti si stanoví sama ! Ty to moc dobře víš. Jen mě zkoušíš.
Jestli si vzpomínám, že náš rozhovor o platnosti fyzikálních zákonů vznikl mou větou, že nelze zkoumat, co neznáme. Kde je na ní chyba ?
Jen jestli něco objevím, můžu se tím zabývat. Dokud nic neobjevím, mohu plácat něco o tom, že něco by se mělo objevit. Ano, fyzikální zákony platí, bez ohledu na lidské poznání. Ty platí i tam, kde lidé nikdy nebyli a zdá se ani nebudou. A opakuji znovu, můžeme doufat v jejich novější interpretaci, ale ne v jejich změnu. Správně říkáš, Newton sem, Newton tam.
O tom, kdo už jsou vědci a kdo ne, můžeme pohovořit. Ale to je všechno co s tím můžeme udělat. Ani Ty, ani já nerozhodnem, jestli Da Vinci byl vědec nebo ne.
Zkusím Ti popsat svůj pohled na věc. Ne faktický stav věcí. Jen můj pohled.Za vědecký způsob práce je považován takový postup, kdy je problém analyzován , když jsou poznány počátky jeho poznání a položena je hromádka hypotéz, umožňujících řešení. Ty nevhodné se pak postupně odkládají, aby byly využity jinde a ty, které jsou považovány za vhodné zůstávají.Pak nastupuje řada pokusů dokázat vše prakticky a modelovat matematicky. Řešení pak zaznamenat a dát k použití těm, kteří budou chtít o krok dál metodou stejnou, ale s jinou erudicí, jiným elánem.
Nevím jak se zbavit názoru, že starověcí a středověcí badatelé byly shromažďovateli empirickýc poznatků. Také tvůrci hypotéz a smělí experimentátoři, ale nevím od kdy se tohleto povedlo sloučit. A Tam někde vidím začátek vědeckého poznání.
A matematika platí vždy ! Nikdy se nemýlí ! Jen díky tomu se lidé naučili odstraňovat chyby, kerých se ve svém poznávání světa dopustili.

Bandymu poděkování závěrem (Hemenex, 22. 05. 2007 12:01)

Děkuji ti, upřímně. Sám bych nedokázal lépe ukázat na tolika příkladech, že matematika 100% platí. Ale jen za určitých podmínek a okolností (na vztažnou soustavu jsem si vážně nevzpomněl) a jak je u ní důležité se nejprve domluvit CO a za JAKÝCH podmínek vlastně budeme počítat.
Zvláštní poděkování pak ti náleží za potvrzení a vysvětlení toho co tvrdím už od samého začátku a přu se o to s tebou i na jiných stránkách a to, že prostě některé zákony a zákonitosti existují aniž by byly popsány v učebnicích nebo se učily na školách. Prostě jsou. A jablko padá na zem a nečeká na Newtona a neptá se na svolení ani od vědců a ani církve. Proto nechápu, že přesto co sám o tom napíšeš pak nedokážeš připustit, že ještě dnes existují zákony, které ještě nebyly objeveny a zformulovány, které ještě čekají na svého Newtona či Einsteina?

Závěrem omluva:
Připouštím, že s tím vědeckým názorem ve starověku jsem se asi uťal ale abych se přiznal, nevím přesně od kdy vlastně existuje věda. Jestli Pythagoras, Archimedes a Platon byly už vědci nebo někým jiným - tedy nevědci? A patřil by mezi vědce i Leonardo da Vinci? Protože i ti jiní - nevědci si na tyhle velikány dělají zálusk. Víš třeba co má společného podle Pythagorase prý prase a Jupiter? Např. trojí zaklepání na dřevo a mnoho dalšího, třeba trojúhelník.
A to s těmi slony to byla jedna známá písnička od písničkáře Plíhala, jen mě tak naskočila v hlavě a báječně se hodila.

Ještě k tomu p.s. (Bandy, 22. 05. 2007 00:45)

Já jsem v Tvém původním příspěvku měl dojem, že si psal o nekvalifikovaných učebnicích popisujících vědecké poznání.Nebo spíše o nekvalifikované skupině lidí, kteří tuto tiskovinu produkují a mění závěry uvnitř obsažené velmi často. Mým jazykem:Dřív než byly dokázány.

Nuže pokračujem (Bandy, 22. 05. 2007 00:39)

Ani jedno vysvětlení fyzikálních zákonů není starší než lidstvo samo. Ale ty zákony fungují a nemění se. Nejmenovali se třeba Newtomnovými, ale jablka padali na hlavy stejně. A víš , kdy neplatí Newtonovi zákony ?Když se do toho připlete Einstein. Neplatí při rychlostech blízkých rychlosti světla, tam je ovlivňuje princip relativity.Tam platí rovněž, ale jinak. Jenže už jsme se kdysi utkali na rychlosti světla a OP nás usvědčil, že při těcto rychlosteh spěje hmota k nekonečným rozměrům.Tudíž věta, že zákony neplatí vždycky by měla znít spíš ve tvaru, platí vždycky, jen za některých okolností jejich platnost je ovlivněna podle zákonů relativity.
Ale to je opět jen svědectví ve prospěch matiky. Lze vypočítat věci, které nemůžeme vyzkoušet pro svou fyzikální a fyziologickou nedostatečnost. Představivosti meze nejsou kladeny.
Ano, kajícně přiznávám, že můj obdiv k matematice mi nedovoluje ubrzdit spontánnost některých prohlášení o ni. Vždy to pak musím nějak dorovnávat a snižuje to mou důvěryhodnost. K mé škodě a nesmírné nelibosti.
Nevím, jestli se tak nevyznáš v matematice nebo mě zkoušíš.Nuže já, když jsem dostal od učitel zadaný příklad, musel jsem říct "větu", "definici" a na závěr důkaz, že vypočítané platí. Tudíž nelze si splést číslo s číslicí (1+1) nebo číselnou soustavu.(1M+1M). Jestli chci matematicky určit polohu bodu v prostoru, musím uvést souřadný systém a jeho podmínky.Musím systém lokalizovat.V prostoru a v čase.Musím definovat veličiny známé i neznáme a oznámit, na co se ptám.Vše to musí být jednoznačné. Jsou - li podmínky, musím je stanovit. Ne jak je vidím, ale jak jsou.A pak se dovím o věcech, které jsem třeba nikdy nezpozoroval, ale zpozorovat mohu, dostanu-li se do těch souřadnic, ve kterých jsem stanovil podmínky. Ale to je stále o matematice.
Než přejdu k magii.
V dobách, kdy představa o světě jako o placce byla základní tezí o vzhledu světa, neoznačoval bych tvůrce světonázoru za vědce. Byli to kněží, kteří nepotřebovali šířit znalosti o světě. Byli to kněží, kteří kejklířsky nové objevy předváděli jako magická představení a profitovali z toho.
No a pak nevím. Jestli začali blbci vymírat nebo chytří se přemnožili. Nevím. Nevím taky, kdy placatou zemi tahali sloni. V indii na slonech stála. A Slunce ráno vyšlo večer šlo chrápat a ráno na novo. Ale Země byla kulatá i předtím, než to Giordano Bruno, Galileo a tihleti bonzáci práskli.Bez ohledu na to, že se ještě nenarodil Kepler. Nic se nezměnilo, jen popis dějě.
A co popisuje magie ?
A co poskytuje magie ?
Jakými prostředky ?
Od kdy do kdy a co za to ?
Proč nevím, kdo se mnou může manipulovat mimo moji pozornost ? Proč nevím, s kým můžu manipulovat já ?
Vy se mi to stydíte říct. Vy nechcete přiznat, že lžete. Vy mi nechcete ukázat ani jeden malý příklad.
Dobře. Nemusím být u všeho.
O fyzice a matice pokecám, magie adie.
A jestli byl nějaký pračlověk Newton ? Asi jo. Jen o tom nevěděl.
Moje maminka tvrdila, že první televizní přijímač vlastnil Ilja Muromec jako dar od přítele. Tento dar se projevil jako neužitečný. Nikde nevysílali. Proto byl uklizen v podzemí, aby přítel nepoznal, že byl zavrhnut jeho dar. Tam ho prý našla nějaká americká mise v době první světové. V opilosti ho prý poškodili. Součástky pak zneužili k černému obchodu a skříňka dodneška slouží jako králíkárna někde v Olomouci.

PS: Bandymu (Hemenex, 21. 05. 2007 23:25)

Já jsem totiž ve svém původním příspěvku psal o vědeckém poznání světa (a o tom, že se mění div né každý den) né o obecné platnosti fyzikálních zákonů (ať už popsaných matematikou nebo ne). Když magie už dávno platila v takřka ve stejné podobě co dnes tak Země podle vědců ještě byla placka a táhli ji sloni a Slunce se kolem ní točilo a točilo ....

Newton byl pračlověk? (Hemenex, 21. 05. 2007 23:18)

Tak schválně: kolik dokážeš vyjmenovat fyzikálních zákonů, jejíž matematické vyjádření vydrželo beze změny v platnosti 5000let a my vědci jsme je dosud nezpochybnili nebo nevyvrátili? Newtonovy pohybové zákony samozřejmě platí dodnes, nicméně sama matematika dokázala, že platí jen někdy a za určitých podmínek. Tedy v nezměněné podobě platily univerzálně pro objektivní realitu necelých 300 let nebo mě snad chceš tvrdit, že Newton žil 3000 let před naším letopočtem? Kdybys alespoň nenapsal, že myslíš ty fyzikální zákony popsané matematikou (tvoje 1. věta) mohl bys argumentovat, tím, žes myslel ty fyzikální zákony, které vědci později pomocí matematiky zformulovali, to bychom se pohybovali v řádech milionech let ale takto :-)
A máš pravdu, nikde jsi nenaznačil, že matematika je matkou poznání, ty jsi to totiž dokonce napsal (V mém světě je matematika vědou věd a matkou všeho poznání. - (Bandy, 20. 05. 2007 21:35), je na pováženou, že si nevzpomínáš co jsi napsal ani né před 22 hodinami.
Věda se snaží, v ruku v ruce s církví, (na rozdíl od magie) dělit svět co je kolem nás (tedy realitu) v podstatě na dvě části, na tu se kterou souhlasí, kterou schvaluje a na ty ostatní, špatné a zakázané. Tady si navzájem s církvemi nemají co vyčítat.
Magie s tím problémy nemá, ta funguje všude.
Já tvrdím, že veškerá věda, tedy i fyzika s matematikou platí. Ale jen za určitých podmínek (na kterých se musíme předem domluvit). Vždyť třeba 1 plus 1. Kolik to je vlastně celkem? 2 nebo 11? U dortů je to snadnější: 1 dort a 1 dort jsou 2 dorty ale třeba u M: 1 M a 1 M je kolik? 2 M nebo 2 000? A jsme u toho, musíme se prostě domluvit co a jak vlastně budeme počítat abychom se k něčemu dopočítali.
Magie je stejně jako gravitace jen jedna, až pak podle účinků rozlišujeme jestli se jedná třeba o dobrou (když zatížíme kamenem papír ve větru) nebo o špatnou (když padáme na hlavu ze stromu) atd. Různé barvy a přídavná jména ji přiřadili jen my, ubozí lidé, abychom si při řeči mezi sebou o ní víc rozuměli a k něčemu se dobrali :-)

Jak za pět tisíc let neříct nic (Bandy, 21. 05. 2007 21:33)

A nyní magie. Jak se rozděluje. Na dobrou a zlou ?
Na negativní a pozitivní ? Na laickou a odbornou ?
Proč se to všechno tutlá ? Vše se utajuje. Skrývá před veřejností. Informace se předávají pokoutně pod rouškou tmy. Je tedy pro magii nezbytné, aby okolí nevědělo všechno o tom co právě mág provozuje ? Anebo právě to je na ní krásné. Že vypadá jako kouzlo pro někoho, kdo se okouzlit chce nechat.
Nevím, jestli použiji adekvátní terminologii. Ale tato má věta je pravdivá.:"Nikdy nepřestanu být okouzlen magií dívčího těla ."
Jsem na správné cestě, nebo jsem použil výraz magie jako básnickou licenci ?
Co v pojednáních o magii je a co není licence.
Kdo posuzuje dobro a zlo ?
Chcete mě přemlouvat k magii a učíte mě fyziku.
Nejsem,prosím, Matouš. Bůh Vás vidí.

5000 let ? Pfff... (Bandy, 21. 05. 2007 21:18)

Zapoměl jsem dodat, že u těch exaktních věd věřím v jejich dynamiku. Jejich vývin se nepohybuje přímočaře, ale přesto stále vpřed.Je to dáno zákonitě tím, že množství poznatků narůstá a je potřeba najít a nacházet exaktní řešení. Exaktní=přesný.Nepovažuji se tudíž za tupého čtenáře starých učebnic.I když i v nich jsou věci platící neustále a objektivně. A ty, které nemají alternativní vysvětlení.

5000 let Ti stačí ? (Bandy, 21. 05. 2007 21:09)

A víš jak dlouho fungují zákony,myslím ty fyzikální, popsané matematikou ? Začněme Newtonovými. Myslím, že nemá cenu pokračovat. Jistě víš co myslím a že těch zákonů jsem schopen vyjmenovat dost. Ano matematika je vědou věd. Je správné, že není cílem, že je prostředkem. Ale prostředkem jediným možným a nezbytným k tomu, aby se lidé domluvili, o čem je řeč, bez ohledu na jazyk a kulturu. Nevšiml sis, že matematika je jakýsi jazyk ? Každé matematické vyjádření ma svůj překlad nejen do libovolného jazyka, ale i do struktury právě probíhajících dějů. Neovlivňuje je. Jen popisuje.Když třeba řeknu, intenzita vlnění zvuku se zmenšuje se čtvercem vzdálenosti, znamená to, že v matematickém vyjádření musím dát něco na druhou. A obrácené, je-li ve vzorci něco na druhou, znamená to, že jev se mění jinak, než lineárně.Když jsme se tedy jednou domluvili, že 2x2 jsou čtyři, pak to platí vždy. Je jedno, jakou mám dnes náladu.A dalším faktem je, že matematika se nemýlí. Mýlí se matematici.
Ale to jsem odbočil. Hájil jsem svou lásku.
Nerozumím tvému výroku, že věda se o něco snaží, ruka v ruce s církví.
Nerozumím tomu, že jsou reality správné a nesprávné.
Nikdy jsem ani nenaznačil,že je pro mne smysluplné držet se slepě toho, co je v dnešních učebnicích.
Nevzpomínám si, že bych naznačil, že je matkou všeho poznání (i když dítě poznání by n¨mohla za ručičku vést maminka algebra). Ale to už je výše.
Moje vzdělání a životní zkušenost mi říká, že jsou dva typy věd. Jsou exaktní a humánní nebo humanitní. V oblasti těch exaktních se pohybuji, pokusím-li se obhajovat své pozice v našich rozhovorech. Nemusím snad vysvětlovat, které to jsou. V těch humánních není možný vliv církví vyloučit. Třeba historie. Literatura. Teologie i jiné. Jsou to taky vědci, kteří se zabývají něčím, ale mají každý neomezený prostor. Filozofie. Ale ne už logika.
A z toho mi plyne, že není správná a nesprávná realita. Je objektivní (bez ohledu na naši existenci) a ta druhá, nebo několik miliónů dalších realit, těsně souvisících s každým jedincem. A nemusí to být lidský jedinec.A tady může přijít někdo a zvednout varovný prst.Ty jsi kacíř a vedle pohladit, ty ne.A války církví jsou válkami vědců-bohoznalců, bibleznalců a naprostých blbců za vědce se vydávajících. A filozofie je totéž v jiné barvě. Sociologie a většina sociálních věd se vůbec neliší.
Jen nevím, kam zařadit sám pro sebe medicínu. Zpracovává množství exaktních poznatků, aby z nich vyvodila závěry empirické a tedy diskutabilní. Stavím ji tedy na pomezí.

Magie a objektivní realita (Hemenex, 20. 05. 2007 23:41)

Vím, jak jsi to myslel. Jak to, že při mém vzdělání nepochybuji o magii?
Možná proto, že se magie už bezmála 5 000 let v podstatě nezměnila zatímco vědecké poznání světa (to jediné a správně) se mění div né každý den. Zatím co magie se dokáže poměrně snadno aplikovat na vše (tedy i na objektivní realitu), věda se neustále snaží (ruku v ruce s církvemi) dělit realitu na správnou a nesprávnou, možnou a nemožnou, přípustnou a kacířskou.
Proto jsem použil Tvou větu a aniž bych změnil jen jediné písmeno, obrátil její smysl úplně naruby jen abych ukázal jaký je nesmysl držet se slepě toho co je psáno (třeba dnes v učebnicích)
PS: matematika je snad jen pouze vědou věd (protože se chudák vetřela snad do všech ostatních) s tím souhlasím ale určitě není matkou všeho poznání. Není totiž ani cíl a ani zdroj našeho poznání. Je to jen a pouze prostředek, který nám více či měně k určitému poznání pomáhá a jako každý prostředek má i svoje kvalitativní a kvantitativní omezení (kvalita je daná mírou naší matematické zdatnosti a kvantita je daná jejími hranicemi, např. Pí, Zlatý řez, řada prvočísel atd.)

Děkuji,Hemenexi. (Bandy, 20. 05. 2007 21:35)

Magie je tudíž konečný produkt. Konečný produkt lidských emocí, jejich postojů, lásek a nevím čeho ještě. Pro dnešek uznávám, že je to Tvůj názor a nemíním o něm polemizovat. Snad později.
Teď se chci probrat o platnosti fyzikálních zákonů.Jen nevím, jestli respektuješ pojem "objektivní realita". Byl totiž dost profanovám marxistickými filozofy a stal se po revoluci málo důvěryhodným. Já ho neberu jako ideologický nástroj. Pro mne je to hodnocení stavu, který existuje bez ohledu na moje smýšlení. Dokonce bez ohledu na názor všech lidí na světě. Příklad: Kapka deště padá shora dolů. S tím nikdo nic neudělá. Jedině deštník, ale jen na chvíli.
Takže fyzikální zákony jsou objektivní realitou. Platí bez ohledu na to, co si o nich myslíme. Změny v učebnicích nepůsobí změny těchto zákonů. Je to jen vývoj lidského poznání, který umožňuje tyto zákony poznat tak, že, kromě jiného, jejich platnost je možné matematicky dokázat.A mnohokrát byla nejdřív matematika až pak poznání zkoumaného jevu.
V mém světě je matematika vědou věd a matkou všeho poznání. To mě učí, že pokud něco nelze zdůvodnit matematicky, může to být ze dvou důvodů. Buď není dostatek podkladů či jiných vstupních informací anebo je to kravina.
Poslední věta otvírá prostor pro nesmírné polemické konstrukce. Nechci to proto řešit teď. Myslím si, že se domluvíme a řekneme si tak a teď si to rozdáme na téma, co lze a co nelze matematickly dokázat.Teď bych se vrátil na náš píseček.
Takže fyzikální zákony jsou to, čím se řídí objektivní realita. Naše znalost o nich se nezměnila. Jen rozšířila. Dnes v pondělí je na takovém stupni jakém je, ale zákon je stejný. Pořád stejný. Těleso ponořené do kapaliny... atd.
A ještě se vrátím k momentu našeho nedorozumění. Já se nedivím tomu, že pochybuješ o fyzikálních zákonech. Jestli se vrátíš o příspěvek níž, pak se dočteš, že já se divím tomu, že nepochybuješ. V této poslední větě jsem chtěl být překvapen ,že člověk Tvého vzdělání, životní praxe a rozhledu nepochybuje o magii.
Nechci to rozmělnit, mám mnoho dalších otázek. Počkám.

Bandymu (Hemenex, 20. 05. 2007 17:20)

Ach, ach .. tedy budu citovat sám sebe: ".... konečný produkt (magie) ....." z 18.5. to jen kdybys pořád nemohl pochopit co považuji já za konečný produkt nebo ".... Výsledným produktem (tedy magií, ....." z 17.5. a "Láska sama o sobě není magii ..... jen jejími stavebními kameny" z 16.5. - to je divný, kolikrát jsem to už napsal a ty to pořád nemůžeš najít, asi nechceš.
Píšeš, že magie je možnost pohybovat se mimo fyzikální zákony, mimo realitu. A který fyzikální zákony máš na mysli? Ty který doopravdy platí nebo ty, které známe dnes, nebo ty které jsme znali a pevně jim věřili před 20 lety? Nebo třeba ty z před 100 lety? Nebo myslíš ty, kvůli kterým před pár stoletím byli lidi mučeny a posílány na hranice, jen aby je nezpochybňovali? Jen za mýho života (a to jsem relativně mladý) se už 3x přepisovali učebnice co se týče pojmu gravitace, 2x co se týče podstaty světla a 7x co se týče existence nejmenší možné částice. Už víš, proč právě (alespoň) tak vzdělaný člověk jako jsem já pochybuje o tom, že právě dnes, v neděli, věda řekla své poslední slovo a že už poznala úplně všechno, a celou Pravdu a už nám nic nového nepřinese a že všechny omyly, kterých se v historii dopustila jsou už pasé a jsou už napraveny. A proto už nezbylo místo na nějaké "dosud nepoznané" a tedy vše co ona dosud nedokázala popsat a zařadit je jen výmysl, pověra a (jak si uvedl ty jinde) jen shoda náhod, omyly nebo lži. Proto si nemyslím, že realita je jen to, na co zatím zná věda odpověď ale je to co existuje (ať už je to cokoliv).
Ale to mluvím jen a jen za sebe

Monice (Bandy, 20. 05. 2007 00:04)

Nechej si toho,Ty,cenová skupino. Tady se bude kouřit jen z komína.
Znám ten film skoro zpaměti, ale myslím, že ses trefila.

Promiň, Hemenexi (Bandy, 20. 05. 2007 00:02)

Zdá se mi, nebude to Tvoji vinou. že mi uniká logika Tvých příměrů. Je možné, že odpovídáš na něco jiného, než jsem se ptal já a proto nerozumím. Položím tedy otázku znovu. Přesněji.Otázky.
Je konečným produktem magie ?
Je konečným produktem láska ?
Ty otázky pokládám jen proto, abych byl schopúen pochopit Tvůj pohled na věc. Cihla sem, cihla tam.
Víš, já si myslím, že ne magie je v každé lásce. Česky přesněji mi zní magično. Vysvětlím.
Magie je možnost nebo schopnost pohybovat se mimo fyzikální zákony, mimo realitu.Kouzlo a kouzlení. Magično je "okouzlení". A to je láska. Být okouzlen tím druhým a přes něj vidět svět jinýma očima. Svět se nemění, jen já ho vidím jinak.
Já nic nestavím. Hledám jen souvislosti. Já chci pochopit, proč tak vzdělaný člověk jako Ty, nepochybuje.

pro Hem.+Bandy (Monika, 18. 05. 2007 13:50)

Tak, kluci, to mi na stránkách už chybělo. Zas se mi začínají vlnit vlasy(zatím ale nešediví)jako Einsteinovi. Moc ráda se poučuju.
Já bych to rozsekla slavnou větou z filmu "Kurvahošigutentág", jak Bolek P. povídá tu proslulou větu manželce svého právníka, která nevěří v Boha. Myslím, že ji zná celý národ, tak nechci být sprostá. Hezky se čtete.:-D

pro Bandy (Hemenex, 18. 05. 2007 12:23)

Tak jako v každém kousku železa dřímá budoucí ocel a každý voják nosí v batohu maršálskou hůl (cit. Napoleon) tak i v každé lásce je určitý potenciál magie. V každé oceli je kus železa tak i v každé magii je díl lásky.
K tvé otázce, netušil jsem, že ti bude dělat problémy zrovna pochopit rozdíl mezi součástkou a strojem, prvkem a sloučeninou, zdrojem a výsledným produktem. Láska a magie je jako cihla a dům. Říkáš, že v lásku věříš, tu znáš s tou jsi se setkal ale v dům už ne, nepotřebuješ ho, protože spíš pod stanem a tak ti ani ten dům neschází. Navíc, nevěříš ani lidem, kteří tvrdí, že ho viděli a že ho i používají. To ale neznamená, že v té cihle co znáš není ukryta možnost s její pomocí ten dům postavit. Ve tvých rukách je to pořád jen ta cihla, nic víc. Výborná na podložení viklajícího se stolu nebo jako těžítko na stůl, pro mnohé i modla a smysl bytí. Existuje milion způsobů jak ji využít i jinak než ke stavbě domu.

A abych to doplnil, konečný produkt (magie) a jeho vlastnosti nezáleží jen na surovinách (na zdrojích) ale i na způsobu práce s nimi. Tak jak z čistého uhlíku může vzniknout buď grafit nebo diamant a při výrobě oceli dostaneme ze stejného materiálu buď ocel tvrdou ale křehkou (po kalení) nebo houževnatou ale měkkou (po popuštění). Stejně tak můžeme při zdánlivě stejném postupu dostat i magii s různými vlastnostmi a sílou.

Pro Hemenexe (Bandy, 18. 05. 2007 06:35)

Nevím jak Tě pochválit,aby to nevypadalo servilně.Puberťáci v mém okolí říkají:"Dost dobrý." A je to prý víc jako když řeknou:"Boží."
Nadchla mě jedna slovenská zpěvačka svým vlastním textem,"Veď diaľka je vždy tá istá. Ja stojím tu a ty tam." Ona ač je jí 20 věděla, to co ví esoterici.
Nedá mi ale neoponovat. Ocelí řezat surové železo jde.
Obráceně nikoliv. Situace jasně jednostranná. Jak je to s magií a láskou, když v lásku věřím, v magii moc ne ? Je výsledným produktem láska nebo magie ?
A znáš tu vojenskou historku ?
Povinné školení pro vojáky ZS, kde nějaký prápora rozdává moudra nevzdělaným vojákům."Voda vaří při 100 stupních,vojáci." Povstane jeden z publika a říká:"Bydlím v Tatrách a nám vaří voda při devadesáti stupních." Zaskočený prápora vytáhne notýsek, ve kterém má všechna svá moudra a listuje. Listuje dlouho. Pak zaklapne notýsek a tvrdě oznámí:"Blbost, 90 stupňů je pravý úhel !"
Nepřej si vidět, co při pohledu do zrcadla vidím já, když to není zrovna monitor.Ten ještě jde. Paní Růžičková v podobné situaci říkávala:"Neznám tě, ale umyju tě." Přeji Ti hezký den.

pro Bandyho (o magii) (Hemenex, 17. 05. 2007 23:31)

Druhý zákon Hermetické filosofie (esoteriky) zní:
To, co je dole, je rovno tomu, co je nahoře: a to, co je nahoře, je rovno tomu, co je dole, aby bylo dovršeno zázračné dílo jedné jediné věci. (Tabula smaragdina, Herma Trisegista)
Zkráceně " Jak nahoře, tak dole", " na obloze i na zemi, v makrokosmu stejně jako v mikrokosmu", na všech úrovních platí stejné zákony.
Proto moje přirovnání k atomu nebo kovu jsou naprosto v pořádku, jsou relevantní. Dokonce i ten tvůj příklad s manželkou a kouřením, naprosto přesně odpovídá (zdánlivá nerecipročnost totiž nastala nestejnýma okrajovýma podmínkami procesu - za těch 10 let se jistě změnila alespoň Ona, některé rovnice taky platí jen za určitých podmínek a voda vaří při 100 °C taky jen za určitého tlaku).
K odpovědím na tvoje otázky. Proto platí: "Výsledným produktem (tedy magií, ocelí) pak samozřejmě můžeš i ovlivňovat jejich jednotlivé stavební prvky (magií tedy ovlivnit třeba lásku tak i ocelí řezat surové železo)."

A tu pohádku znáš? O tom jak se někdo kouká do zrcadla a ono místo aby mu ukázalo jeho tvář tak mu ukáže tvář někoho úplně jiného ? (např. Sněhurku :-) Tak já ti něco prozradím. I já se koukám a vidím místo své tvář někoho jiného. Jen už to není pohádka ale život a není to zrcadlo ale monitor mého PC. Holt, včera není dnes a dnes není zítra. A co bylo včera ještě pohádkou je dneska už samozřejmostí a kdoví čímpak bude asi zítra?

Pro Hemenxe o tomtéž (Bandy, 16. 05. 2007 23:27)

Při jednom z prvních vstupů na tento web jsem se v jednom rozhovoru, možná zrovna s Tebou velmi důrazně na toto téma ohradil.S veškerou vážností jsem vyhlási, že nikdy, opravdu nikdy se nikomu neposmívám. Nikdy nikoho, opravdu nikdy a nikoho neponižuji.To řadím mezi málo svých dobrých vlastností a pečlivě si je hlídám. Takže z této strany Tobě a zejména Tobě nic nehrozí.
Ale k magii. Příměr s ocelí a atomem je působivý, ale promiň, zdá se mi, že trochu pokulhává. Mi jsme přece na vedlejší cestičce lidského bytí. Nehovoříme o potřebe jíst, pít a spát. Myslím, že jsme v nadstavbové oblasti lidského ducha. Jsme tam, kam žádné zvíře nemůže. A tady ty procesy probíhají jinak. Ne všechny se mi zdají reciproční.Jestli láska či neláska působí ve funkci stavebního kamene pro magii, obráceně to nemusí platit.Jeden z příkladů (přiznávám, trochu nevychytaný)pro nereciproční děj mi dokázala manželka. Přestala kouřit. V důsledku toho hodně přibrala. Po deseti letech se odhodlala pro nápravu své nadváhy a začala zase kouřit. Myslíš, že zhodila ? Ani kilo. Nebo. Moudrý může zhloupnout. Hlupák nezmoudří. Nebo jeden z nejčastějších životních příběhu Mladý muž miluje dívku. Ona jeho ne, ale někoho jiného. Jaká je tady možnost, že tomu bude jinak ? Myslíš, že magie tady může pomáhat ? Není to trochu o Karkulce ?
Rád jsem se s Tebou utkal.

pro Bandyho (o magii) (Hemenex, 16. 05. 2007 22:07)

Tak nevím jestli se mi náhodou nevysmíváš ale vyberu si, jako že ne :-)
Láska sama o sobě není magii, stejně tak instinkt, víra, pokora nebo touha, to jsou jen jejími stavebními kameny. Teprve jejím vzájemným promísením ta magie vznikne. Mimo jiné, dokonce i záleží na jejich vzájemných poměrech, jaká ta magie nakonec bude. Stejně jako třeba u oceli, tam taky její vlastnosti záleží na poměru železa, uhlíku a na množství legovacích prvků. Nebo u atomu, jeho vlastnosti jsou také determinovány počtem protonu, elektronů a neutronů.
Výsledným produktem (tedy magií, ocelí) pak samozřejmě můžeš i ovlivňovat jejich jednotlivé stavební prvky (magií ovlivnit třeba lásku tak jak ocelí řezat surové železo).

Závěrem: normální život není jenom láska, instinkt, pokora a víra ale i pondělní ráno, tchyně, špinavé plínky, smog, daně, volby, teplé pivo na stojáka, čekání na šalinu, deprese a černá coby osmá barva duhy ....
Tak to vidím já

Jsem opět tady. I pro Hemexe (Bandy, 15. 05. 2007 04:11)

Velmi dobře. Mistrně zvládnutá čeština. I bravúra v zapojení cizích slov do českého textu. Neuvěřitelné slovní spojení "latentní magie". Je až s podivem, že tomu rozumím. Ale jen díky tomu, že láska je magie, instinkt je magie, pokora a víra neméně. A to vše jen díky Tobě. Já myslel, že že to je normální život. A magie je jaksi mimo mantinel. Jako nástroj kterým jde lásku, víru, pokoru a to všechno ovlivňovat působením sil, které neznám. A na to jsem se ptal.
Nemiluji vzorce. Jen někdy se bez nich neobejdu.
A jsem rád, že jsi.

Bandy - magie dokončení (Hemenex, 10. 04. 2007 12:00)

A abys sis nemyslel, že jsem tě jen tak odbyl nějakým "laciným" slovním chytákem.
Znám Tvou lásku ke vzorcům, proto raději ještě takto:
láska + instikt + touha + pokora + víra = magie

PS: určitá latentní magie je sice obsažena již v každé z těchto jednotlivých ingredienci ale až jejich společná aplikace ti dokáže snad uspokojivě zodpovědět na otázku: "Co je magie ?" nebo "Kde je zdroj magických sil ?

PPS: Tak co? Dostalo se ti odpovědi?

Bandymu - magie (Hemenex, 05. 04. 2007 22:45)

Tak to zkus sám, odpověď není zas tak těžká :-)
Co je to láska? Kde je její zdroj? Nechci příběh, krom toho mě nezajímá, takových jsem slyšel přehršel.
A když budeš u toho odpovídání tak nám zrovna řekni i co to je instinkt a kde je jeho zdroj? A jak je to s touhou? A kde mám hledat pokoru? Jakou má barvu? Jak se dá změřit nebo zvážit? Je to stejné jak u víry? Když zvládneš na všechny odpovědět, tak nech si gratulovat, našel si totiž sobě magii.
Otázky na nadhled a humor pak budou pro tebe hračka. Věř si. Jdi do toho.

Tak teda ještě naposled. (Bandy, 03. 04. 2007 08:47)

Ano, to je to co říkám neustále. Místo odpovědi na otázku:"Co je magie ?" nebo "Kde je zdroj magických sil ? je mi předložen příběh. A i když nepochybuji o Tvé pravdomluvnosti, nemusím mu věřit. Krom toho mě ani moc nezajímá, takových jsem slyšel přehršel. Hlavní je, že to není odpověď na můj dotaz. Není snad formulován dost přesně ? A jestli ano, proč se mi nedostává odpovědi. Nemusí být zcela přesné, mnoho jevů si lidé ještě nevysvětlili.
Jdu se podívat na "Pozvání..."
Teď něco zcela bokem. Ale to až v "Polemice..."

pro Bandy. (Satanka, 03. 04. 2007 00:06)

Porozumět magii není jako porozumět zapalovacím motorům. Nelze si vzít knížku nebo přečíst něčí návod(vyjma velmi senzibilních jedinců), abys došel k poznání. Stejné otázky jako ty jsem si kladla také a magie byla pro mne jedna velká neznámá. Měla jsem kamaráda, byl svým způsobem zvláštní, ale skvělý člověk. Věděla jsem, že se zajímá o magii, sem tam utrousil slovíčko. Trvalo to docela dlouho, než se se mnou na toto téma rozhovořil. Řekl mi, že umění ovládat magii není určeno pro každého, protože je jí možno zneužít. Pamatuji se, bylo kolem 23.hodiny a on se mě zetal: chceš ukázat sílu a energii myšlenky? Samozřejmě že jsem přikývla. O patro níž spal v dětském pokoji jeho šestiletý syn. Kamarád mi řekl: "Zavolám Jiříka".
Seděl, zavřel oči a jen mírně natáhl ruce před sebe.
Se zájmem jsem ho sledovala a čekala co z toho bude.
Po chvilce jsem zaslechla klapnutí dveří dole, v tu chvíli to na mě v tom ztichlém době zapůsobilo tak, že jsem se až lekla. Za chvilku se otevřely dveře u nás a v nich stál malý Jiřík, mžoural rozespale očičkama a zetal se: tys mě volal tatínku? Kamarád vstal, pohladil ho , řekl mu že se mu asi něco zdálo, a doprovodil ho zpátky dolů do postýlky. Mohu ti tlumočit to, co on říkal mně, mohu ti popsat svoje pocity, ale tobě to stačit nebude. Musel bys to zažít, musel bys mít někoho, kdo by ti k tomu zážitku pomohl, tak jako mně. Zdroj magické síly je všude kolem nás, je to všudypřítomná energie, jsme to my, kdo ji v sobě kumulujeme a buď užijeme ke svému prospěchu, nebo vyšleme k prospěchu jinému. Já jsem se ji naučila přijímat, ale předávat ji neumím, to zase dokáže čaroděj3 jak sám popisoval. Bandy, byl jsi na stránce "Pozvání pro tebe, ať jsi kdokoliv?" -- tam je popsán začátek.

Naposled (Bandy, 02. 04. 2007 21:57)

Slíbil jsem,že nebudu o magii psát. Neslíbil jsem, že se nebudu na magii ptát.Ale udělam to za chvíli. Možná by mi magie byla bližší, kdybych znal zdroj magické síly. Zdroje jiných energií znám. Jak se dovím, odkud pochází, snadno poznám její další cesty, její mnohotvar, šíří jejího působení. Ale pij vodu, když neznáš pramen.
Co mám používat, co mám ovládat, s čím mám souhlasit. když nevím odkud to pochází,co to je a kam to spěje. Slyším vyprávění o magii, ale je to takové všechno povrchní, neinformativní. Než by mluvčí hovořil o faktech,vypráví své zážitky ze svého pohledu a pak komentuje své pocity.Musím skončit, už se neptám, už do toho kecám.
Prosím, aby můj projev nebyl chápán jako oponentura. Já se jen ptám.

Začátečník (Bandy, 29. 03. 2007 18:54)

Rád bych poznal kouzla magie. Čtu tady jaká magie je,jestli dobrá nebo zlá.Jestli je skutečná nebo ne. Chybí mi odpověď na základní otázku:"
CO JE MAGIE ?"
A dvě podružné, "Kdy to je ještě magie ?" a "Kdy to ještě není nebo už není magie ?"

Bohoušovi (Dark_Angel, 16. 02. 2007 12:59)

s tím patřičně souhlasím, je lepší vědět je to co člověk vědět chce. Protože musíš najít nějaké síly, je lepší se zajímat spíše o matiku...je logičtější ;-)

Smutnému Anděli (Bohouš, 14. 02. 2007 20:01)

Magie mě nikdy netáhla, mám v sobě asi nějaký blok. Neodsuzuji jí, ani jí nepreferuji. Není to prostě moje parketa. Máš pravdu, že zblbnout se dá prakticky ze všeho. Znám dost lidí co se bez kyvadla nejdou ani vyčůrat. Příjde mě to zvláštní. Asi to chce odstup a chladnou hlavu.

Pro Bohouš (Dark_Angel, 14. 02. 2007 15:14)

Musím, než s tebou souhlasit...riziko je vysoké, ale pokud se naučíš ovládat...dokážeš velké věci. Nijak tě nenabádám, protože je to dost nebezpečné a následky jsou naprosto vysoké. Tak jako život. Stačí špatný krok a ...
Navíc se k tomu přidává, že vše má dvě strany mince a tím se vše dokáže naprosto zamotat. Jen musím v jedné věci imponovat, zblbnout můžeš i z práce, nebo lásky a je láska špatná? Je docela těžké něco z toho vyvodit, nebezpečí je na každém lidském kroku, rozdíl je v tom jak se na to díváš.
Jaký je tvůj pohled? Je těžké zůstat nestraníkem a vydět výce, než pár alternativ.

Pro Dark Angel (Bohouš, 11. 02. 2007 18:29)

Nevím jaké jsou tvé zkušenosti s magii. Píšeš velmi obecně. Znám poměrně hodně lidí co se začali zajímat o takzvané věci nezi Nebem a Zemí. Nejenom o magii ale i o jiné záležitosti. Podle mého názoru je největší umění zachovat si odstup a totálně nezblbnout. Vše co děláme, nebo o co se zajímáme se má tendenci změnit v posedlost.
U těhle "nadpřirozených" věcí je to riziko velmi vysoké.

Bohoušovi (Dark_Angel, 10. 02. 2007 13:11)

Je tu jedna věc...nemůžeme nikoho, nebo něco ovládat...ta věta je jen obrazná. Člověk kdo "Ovládá magii" má život trochu v jiném rázu, je to to samé jako se zasvětit k bohu, nebo satanu. Je to jen alternativa. Nemůžeš poukazovat na ovládání, protože u magie není jasné co je ovládáno. Je to jako bys řekl, že když hodím kámen tak jej ovládám...na jednu stranu ano, n druhou ne. Ovládat magii, znamená znát, co ona umí. Můžeme říct, že ji ovládáme, avšak také, že ona ovládá nás. Není to jednoznačné. Souhlasím, musí se přistupovat k ní jako k daru, nikoliv jako k otroku. Na druhou stranu pokud ji nebudeme dostatečně ovládat (kontrolovat) tak jsou následky někdy až hrozné...
Jak jsem již podotkl je to jako vyznávat boha, nebo satana. Něco to bere, něco dává. Špetka fanatismu, který musíme ovládat (zase to hrozné slovíčko) a chtíč věřit. Naděje a cit, zoufalství a bezcitnost. Cest se spoustu, které vedou ke hvězdám, ale schody do nebe jsou kluzké.
Magie je víc než jen pocit, je skutečná i když je to neuvěřitelné...je. Nesmíme se nechat zastrašit řečmi o okultismu, protože to nás ničí. Tak se můžeme ztratit. Osobně spíše uznávám tu světlejší stránku, i když to tak dělit nejde. Je jen cesta, víra, cit, ale také nenávist, zloba. Záleží jen a jen na vás, jak si to přeberete.

K magii. (Bohouš, 17. 12. 2006 19:45)

Pokušení podlehnout pocitu vlastní důležitosti pří práci s magii je obrovská. Dotyčný si přestane uvědomovat že je pouze jakýmsi prostředníkem a následky bývají neveselé. Napsala jsi"člověk ovládající magii", už tahle formulace mě připadá odvážná. Ono bývá potom těžké rozeznat kdo, nebo co, koho ovládá.

K magii. (Satanka, 17. 12. 2006 17:56)

V jednom jsem s tebou zajedno. Magie, stejně jako sirky nám můžou dobře sloužit, podobně můžeme jedním i druhým způsobit škodu. Pokud se člověk který ovládá magii nechá unést zlobou nebo nenávistí, pokud se nechá svést silou kterou poznáním zákonitostí magie získal a použije ji ke zlému skutku, pozná druhou tvář magie. Zákon odplaty funguje a jeho duše bude žít mezi stíny.

K magii. (Bohouš, 16. 12. 2006 08:06)

Magie je zprofanované slovo, podobně jako bůh, satan, Ježíš, peklo nebo ráj.Jedná se ale o fenomén o kterém víme dnes velmi málo.
Magie není ani dobrá, ani špatná, magie prostě je. Musím ale souhlasit s přáteli křesťany ,síly které se zde pokoušíme využít pro dobrou věc se velmi snadno mohou obrátit proti nám. Sirky také nejsou v jádru špatná, pokud je ale použije malé dítě ve stohu, většinou to nedopadá dobře.

odpověď (Satanka, 26. 06. 2006 20:47)

Zase máš pravdu jen napůl. Souhlasím s tebou, že magie může člověka poznamenat na psychice, stalo se to nejednou. Můžu to připodobnit k neodborné manipulaci s elektrickým proudem. Kdo mu nerozumí a zachází s ním tak jak se nemá, bývá zasažen. Stejně tak člověk, který magické síly zneužije musí očekávat, že se mu to vymstí.
Použít magii s úmyslem ublížit a přijmout negativní duchovní síly, je jako kdyby dotyčný vzal do ruky nůž a bodl, jen s tím rozdílem, že nůž je vidět. Jen následky bývají pro dotyčného, který vyvolal zlo plíživější a horší. Zákon odplaty je nemilosrdnější, než lidská spravedlnost.
Pokud mně neovládne tak velká nenávist, nebo touha po pomstě, že se budu snažit magií ublížit, nemusím se magie bát. Naopak, setkání se silami dobra pomáhá, může se jimi pomoci blízkým lidem i přátelům. Saty.

odpověď (křesťan, 26. 06. 2006 14:03)

Máš pravdu léky jsou z přírody a člověk ji má využívat, ale magií nevyužíváš přírodu, ale duchovní síly i když se k nim obracíš skrze přírodu. Souhlasím, také s tím, že skrz magii se nechá nemoc uzdravit a udělat i další zázraky. Je to právě pro ty duchovní síly které se za magií skrývají. Člověk, ale svůj život odevzdává silám, které začnou jeho život ovlivňovat a původní pomoc (třeba to uzdravení) se stává spoutáním např. v psychice toho člověka a on prožívá různé deprese atd.. Prostě démoni které magií přivoláš ti nebudou sloužit zadarmo. Není pravda, že Bůh neuzdravuje. Ježíš uzdravoval kudy chodil a pak to dělali jeho učedníci a další a další a další až do dnes. Asi si se s tím jen nesetkala :)

pár postřehů (Satanka, 22. 06. 2006 15:56)

Zdravím Tě. Magie tu byla vlastně už od prvopočátku, jsou to síly země i vesmíru které na nás působí. Magii používali lidé již před Kristem. Křesťanská víra ji zavrhuje, protože v magii je síla a moc pohanství. Pohané byli lidé kteří byli silně spjati s přírodou a dobře jí rozuměli. Kam vlastně člověk patří? Je součástí přírody a neměl by nevidět, co mu nabízí. Pokud člověk s magií zachází tak jak byl poučen a nesnaží se experimentovat na vlastní pěst,- jako onen guru, tak mu jedině může pomoci. Je to jako když se člověk naučil používat oheň. Při správném používání ti slouží, ale když máš zlý úmysl, můžeš ublížit druhému, ale i sobě, může tě i zahubit. Poznala jsem na sobě kladné účinky magie, poznala jsem ale i účinky zneužití. Ale to už není o magii, ale o lidech.

pár postřehů (křesťan, 22. 06. 2006 15:29)

Ahoj!

Bílá a černá magie opravdu není. Tohle rozlišení si lidé udělali aby omluvili to že požívají magii. Je jenom jedna magie a rozhodně to není něco co by bylo neškodné!!! Pokud člověk vstupuje do duchovního světa (což magie je) měl by o tomto nebezpečí vědět. Co se skrývá za silami magie? Kde se bere ta moc? Proč to funguje? Je hodně lidí, kteří dokáží vyprávět o tom, jak jim magie uškodila i když se ze začátku nic nedělo a třeba chvíli pomáhala. Proč to je? Protože je to vstup do démonického světa sil satana. Četl jsem svědectví lidí, které pronásledovali démoni např. "kniha Guru zemřel" a rozhodně to není něco co bychom mohli podceňovat. Chápu touhu lidí po duchovním světě a prožívání, ale magie přinese nakonec jenom prázdnotu a spoutanost. Přírodní síla je energie jako slunce, vítr, voda, stromy atd..., ale pokud skrze tyto síly člověk hledá duchovno dostane se jen do démonického světa. Jediná cesta k duchovnu je Duch svatý a jeho moc před kterou jsou ostatní bezmocní. Ježíš to demonstroval na lidech ze kterých vymítal démony, kteří se před ním třásly!!! Proč nejít k tomu kdo má skutečnou moc a hledat skrze magii jen démonické sluhy satana???

Kamarádce (olík, 16. 05. 2006 18:13)

Nečiňme si nároky na to,že bychom odhalili poslední tajemství,je nesdělitelné,nedovolí proniknout do sebe jinak než ve stavu ryzí extáze.Výrazy by vypověděly službu myšlenkám každému kdo by se o to pokusil i v dobré víře.

pěkné stránky (Medy, 14. 05. 2006 21:50)

Satanko, máš moc pěkné stránky a dobře jsi vystihla podstatu magie. Snad bych jen dodal, že magie je nástrojem, který nám pomáhá plnit životní poslání.

Strach ze strachu (Sataniel, 10. 05. 2006 23:44)

Není ona zakořeněná bázeň z magie jen "Strach ze strachu" který je naší součástí po 2000 letech psychologické masáže ze strany křesťanské církve???? Kdo by se nebál zavržení a odsouzení jako "blázna, psychopata nebo sektáře"???? Není to jen úspěch který křeťanská církev slaví na bitevním poli teologie??? Vždyť ona která je "předurčena" žít v chudobě je nejbohatší organizací na světě a to nejen v materiální sféře, co třeba moc nad nepřebernou masou lidí kteří křeťanství vyznávají ať již v jakékoli její verzi(katolíci, protestanti atd..)Naše dávná přirozenost byla vždy v pohanství a náboženství se v našem dávnověku vždy točili okolo přírodních sil a úkazů = i okolo nás samotných, kdežto křesťanství potlačilo jak nás tak spolu s námi dala zálklad strachu z individuality tak z našich původních bohů.