Jdi na obsah Jdi na menu
 


(Matouš, 09. 02. 2007 07:39)

Přečetl jsem si ty vaše dílka. Smutné to čtení.Jste jako děti kteřé se stratily v mlze, pokřikující na sebe aby si dodali odvahy. Přitom pomoc je tak snadná. Nevěřím že by někde byl kněz, který by se choval tak jak bylo popsáno.Faráři jsou mluvčími Boha a je vyloučeno aby si Bůh na tyto místa vybral lidi špatné. Musíte se zbavit té své zaslepenosti a pokusit se vidět věci tak, jak opravdu jsou. Nebude to pro vás lehké protože jste slepí a plní nenávisti. Musíte se ale o to pokusit. Budu se za vás modlit.

Nic než výplod chorého mozku. (Matouš, 09. 02. 2007 07:24)

Teď jste se tedy ukázal. Melete páté přes deváté.Stalin, druidi, Conan,Aláh, no opravdu skvělé.Být vámi, přečtl bych si pozorně ten váš velevýtvor a začal hledat odbornou pomoc.Nejste totiž nic jiného než duševně nemocný člověk.

Bohoušovi (Hemenex, 09. 02. 2007 00:10)

víš, já věřím, že každý má takového boha jakého chce mít (možná i jakého si zaslouží ... :-))
Conan chtěl mít mrzutého Kroma, tak měl mrzutého Kroma, kdo che mít krvelačnou Kálí, má ji mít, když se někdo klaní Dědu Mrázovi, tak ho taky má. No a když chce někdo mít trojjediného Boha, proč ne. Myslím, že se to nazývá "Svoboda vyznání". Opravdu svobodná Svoboda vyznámí.
Taky věřím, že pokud někdo opravdu upřimně věří, tak s tím svým nejvyšším taky dokáže svým způsobem rozmlouvat. Proto si druidové dokázali povídat s přírodou, ateisti se svým svědomím, komunisti se Stalinem, křesťani slyšeli hlas Boha, islamisti svého Alláha a fanatici sami sebe.
Věřím, že každý máme právo na svou cestu, na svou víru (s jedinou vyjímkou a tou je víra ve vlastní božskost a neomylnost).
Věřím, že bránit někomu ve víře nebo bránit někomu v jeho víře, či dokonce ho konvertovat na svou víru je ten největší zločin, který se může udělat.

Souhlasím. Taky si myslím, že náboženstvích je zbytečně moc ale také si na druhou stranu myslím, že Víry jako takové je málo - zbytečně moc málo.

Satance a nejenom jí. (Bohouš, 08. 02. 2007 22:47)

Jelikoš se mě nějak nechce spát, napíšu ještě něco o lidské představivosti. Indové mají zajímavé povídání o věčnosti.
Kdesi v oceánu je ostrov, a něm kilometr vysoká, skleněná hora. Každých tisíc let přiletí k této obrovské hoře malí ptáček, aby si o ní obrousil svůj zobáček. No a až ta hora tím brušením toho zobáčku úplně zmizí, uplyne vteřina věčnosti.
Dobrou noc.

Satance (Bohouš, 08. 02. 2007 22:27)

To je právě to, že k tomu doťuknutí musí dojít asi někde uvnitř. Lidská řeč je jedno velké omezení. Vzpomeň na ty dvě žáby.

Bohoušovi (Satanka, 08. 02. 2007 22:17)

A víš, že spíš uvěřím něčemu co se nedá vysvětlit, než něčemu o čem se říká, že je to nad slunce jasnější? Dokážeš někdy vysvětlit svoje pocity, jednání, nebo myšlenky? Myslím že určitě něco ne a přesto budeš vědět, že je to dobré.

Satance (Bohouš, 08. 02. 2007 22:09)

Stím taoismem je potíž. Sami taoisté říkají, že jejich filozofie se dá sice pochopit, ale v žádném případě se nedá vysvětlit. Smůla.

Hemenexu (Bohouš, 08. 02. 2007 22:05)

Tak teď nevím jestli si z nás utahuješ, nebo jestli to myslíš opravdu vážně.
Napíšu ti co si myslím já.Čím víc člověk ví, tím více si uvědomuje nedůležitost toho svého života a tím víc se zmenšuje jeho ego.Tak nějak se smíří s tím ,že to co se má stát se stejně stane a snaží se napáchat na svých bližních pokud možno co nejméně škod. Když porovnám tohle, podle mě rozumné chování člověka na konci života s pompou a nabubřelostí Vatikánu, moc moudrosti tady tedy nevidím. I když, možná s tím bohem opravdu mluví,problém bude asi v těch odpovědích.

Bohoušovi (Satanka, 08. 02. 2007 21:15)

Přijít s novým náboženstvím? Docela jsi mě pobavil, dík a neboj, to myslím nehrozí. Nevíme si rady s těmi co už jsou, nebylo by lepší spíš nějaké nechat zaniknout, ubylo by řevnivosti a nesvárů. Tvůj popis náboženství je dobrej. Nejlíp z toho vychází taoismus, ale nejvyšší bod dávám tomu selskému rozumu a svědomí.

Pro Bohouše (Hemenex, 08. 02. 2007 20:02)

Když si přečtu tady všechny příspěvky, tak nabývám dojem, že každý druhý s někým s astrálních bytostí rozmlouvá. Někteří snad rozmlouvají i s celými zástupy různých bytostí.
Tak proč by nakonec nemohl přímo zástupce Boha na Zemi rozmlouvat se svým šéfem, se svým Bohem? Když už ho tady zastupuje? Jaký by to pak byl zástupce, kdyby nedokázal poslouchat přání a rozkazy svého přímého nadřízeného? Proto věřím, že s ním rozmlouvá, protože kdyby to tak nebylo (a on s ním mluvit nedokázal) tak by byl úplně zbytečný. Úplně.

Hemenexu (Bohouš, 08. 02. 2007 14:31)

Ty opravdu věříš tomu, že papež rozmlová s bohem? Myslíš že ten tip na ty kondomy dostal od samotného nevyššího? Možná má bůh něco proti černochům a nebo už má s Afrikou úplně jiné plány.

Čemu věřit ? (Bohouš, 08. 02. 2007 14:02)

Je to opravdu těžké rozhodnutí. Vezmeme-li jedno náboženství po druhém, téměř v každém nacházíme to skryté heslo, kdo není s námi, je proti nám.
Vyjímkou je snad jenom budhismus a taoismus, ale ty bych označil spíše za filozofické postoje než za náboženství.
Křesťanství je prudce netolerantní a dogmatické, Islám je prakticky to samé v bledě modrém.I když nutno dodat, je ještě militantnější a netoleratnější než křesťanství..
Konfucianismus je uctívání předků a seznam pravidel chování ve smyslu, jedinec neznamená nic, společnost všechno.
Hinduismus si často váží různých zvířat daleko více než člověka. Je tu také velké množství různých bohů, bohyň a všelijaké jiné havěti až přechází zrak.
Taoismus je pravým opakem konfuciánismu a zaobírá se mimo jiná hledáním nesmrtelnosti a jinými praktickými věcmi, bez kterých se každodení život jen s těží obejde.
Hlavním motem budhismu je potom myšlenka,že život není nic než utrpení a čím dříve z toho kolotoče zrození vypadneme, tím lépe.
Tady je opravdu každá rada drahá. Asi nám nezbude nic jiného než se s tím poprat sami. O jedno vás ale drazí kolegové a kolegině prosím, nesnažme se přijít s nějakým novým náboženstvím. Bylo by to opravdu nošením dříví do lesa. Já bych asi nejdříve skusil takový ten selský rozum a trochu bych to okořenil svědomím. Rád si ale přečtu i jiné návrhy.

pro Matouše (Satanka, 08. 02. 2007 08:39)

Netolerantností a nenávistí nazýváš
pochybnosti,vlastní úsudek a vlastní poznání?
Nikdo vám tu nelál, nenařizoval abyste opustil vaši víru a dal se k jiné, nikdo vás tu nenapadal kvůli tomu že věříte tomu, čemu věříte, tak jako jste to udělal vy. Mluví z nás pýcha a zaslepenost??
Nene, pochybnosti nejsou pýcha a zaslepenost by byla, pokud bych slepě věřila církvi.Je to bohatá organizace, kterou platíme z daní a jejíž mnozí členové se nechovají tak, jak hlásají.
Možná máme oba stejného Boha, jen cesta k němu je u každého jiná. Ty k tomu potřebuješ kostel a faráře jako prostředníka, já ne.

pro nikdo (Hemenex, 07. 02. 2007 22:06)

opravdu jsem nikde nenapsal v co věřím? Klidně bych řekl, že jsem to už psal :-/
Ale protože jsi mě udělal radost, že na rozdíl od Matouše, alespoň uznáváš, že jsem věřící pokusím se to napsat jasněji, později.
Teď totiž netrpělivě čekám až mě Matouš vysvětlí co farář už nestihl.
A potvrdí, že sám už taky četl, že na Zemi vládnul, vládne a bude vládnout Satan a že s tím on já nic neuděláme.

pro nikdo (Satanka, 07. 02. 2007 21:48)

Nediv se, myslím že je to úplně normální, že každý věří v něco jiného. Tak jako je spousta náboženství, u každého náboženství má Bůh jiné jméno, ale vlastnosti má ten Bůh stejné. Je pánem, stvořitelem a cítíme že jsme s ním spjati.
Jsou lidé, kteří patří k určité skupině věřících
a jsou lidé, kteří nepatří k žádné takové skupině, ale mají svého Boha v sobě. Nepotřebují kostely aby mu byli nablízku, nepotřebují odříkávat zdrávasy, ale vědí, že jsou spolu v kontaktu i beze slov.

Matouši, nezapomeň! (Hemenex, 07. 02. 2007 20:21)

A koneckonců, čemu se pořád divíš? Vždyť sám víš, že je dáno a psáno (a určitě jsi to sám i četl), že Pánem na Zemi byl, je a ještě dlouho bude sám Satan. S tím ani ty a ani já nic neuděláme, to přece dobře víš. Záleží jen na každém z nás, jak se k tomu postaví a jak se zachová. Kvůli své Duši nebo své Karmě ...

Matouši (Hemenex, 07. 02. 2007 19:29)

Vidíš, a já bych řekl, že nám lekce ze zaslepenosti vlastní pravdou a nulové tolerantnosti tady dáváš jedině ty ... a pořádný!
Zatímco my se tady snažíme prodiskutovávat různé pohledy na svět, ty nám tady jen nadáváš do zaslepenců, hlupáků neschopných přemýšlet, papoušků v kleci žvatlající pár slov pořád dokola a na všechny naše otázky odpovídáš jen: "jste zaslepeni ....".

dnes jsem byl, na Tvou radu, navštívit Svého faráře. Stál opřen o faru a kouřil (cigaretu) a pak si to zamířil rovnou přes trávník ke kostelu. Protože já jsem šel po chodníku (a tudíž delší cestou) zmizel mi v zákristii dřív než jsem se ho stačil zeptat jak je to s tím, co jsi napsal ty 5.2.2007 v 13:02:
Píšeš že se cirkev za inkvizici omluvila. Je to bohužel pravda. I ve Vatikánu se najdou lidé kteří si nejsou jisti tím, co je a není správné.
a ten stejný den ale v 15:15 uvádíš: Nemusím mluvit s Bohem abych věděl co je a není správné.
A to mě mate. Nejdřív řekneš, že Svatý Otec si není jistý co je správné a co ne a za chvíli se pochlubíš, že přece nemusíš rozmlouvat s Bohem abys to věděl.
Já , asi na rozdíl od tebe, věřím tomu, že Svatý Otec s Bohem rozmlouvá a tedy ví co je správné a co ne ....
farář neměl na mě dnes čas ... vysvětlíš mě to aspoň ty nebo mě zase jen řekneš, že nic nechápu ... (to ani říkat nemusíš, protože některé tvé výroku zkutečně nechápu) a nebo, že zbytečně moc přemýšlím, když tě poslouchám nebo, že jsem jen zaslepený?

Odpověď (Matouš, 07. 02. 2007 12:51)

Proč jste tak zaslepeni a proč se bráníte rozumné diskusi.Pravda je přece víc než jasná. Na všechny otázky nám církev dává pravdivé oďpovědi.Stačí jen naslouchat a věřit. Co chcete dokázat tím svým "přemýšlením"? Mnoho moudrých lidí nám přece cestu už dávno ukázalo.Nebo se snad chcete poměřovat s tvůrci Bible a Evengelií? Nedivil bych se tomu. Radím vám dobře, obraťte se na víru.Navštivte Svého faráře a nechte se přivést na jedinou správnou cestu, na cestu spasení.Nemluví z vás nic než pýcha a zaslepenost. Místo netolerantnosti a nenávisti by jste se měli snažit o vstřícnost a pokoru. Nechť vám Bůh ve vašem snažení pomáhá.

Matoušovi (Satanka, 07. 02. 2007 00:35)

Tím určitě myslíš přebrat tvoje myšlenky? Děkuji, nechci.

Odpověď (Matouš, 05. 02. 2007 22:31)

Meleš nesmysly.Nic nevíš, nic neznáš a opakuješ pořád jen to samé. Jsi jako papoušek v kleci co žvatlá pár slov pořád dokola pro pobavení lúzy.Pokud nemáš vlastní mozek, přeber myšlenky lidí co ho měli.

Matoušovi (Satanka, 05. 02. 2007 22:09)

Nepodsouvej mi to co jsem neřekla. Úsměvná je tvoje otázka o terorizmu. Odsuzuji zabíjení kohokoliv kýmkoliv. Odsuzuji inkvizici, odsuzuji války ve jménu Boha, odsuzuji násilí kvůli náboženství.
Odsuzuji náboženství, které ve jménu Boha světí zbraně.Neorientuju se v myšlení lidí, kteří hlásají víru a lásku a ve jménu náboženství za nimi zůstává krev.

Odpověď (Matouš, 05. 02. 2007 21:56)

Jak můžeš srovnávat Islám a Křesťanství? Jsi snad teroristka? Schvaluješ zabíjení? Ani bych se tomu nedivil.
Nikdo nevěří v Budhu, Budha není Bůh.Ale jak píšeš, ty se v tom opravdu neorientuješ. V tom jediném máš pravdu.

Matoušovi (Satanka, 05. 02. 2007 21:02)

Ta samá slova, jaká zde píšeš mi řeknou ti kteří věří v islám, nebo ti, kteří věří v Budhu.
Nepřisuzuj mi schopnosti které nemám, jen se v té náboženské rivalitě neorientuju.

Nevíš co mluvíš. (Matouš, 05. 02. 2007 12:02)

Copak v islámských zenich nežijí křesťané? Je jenom jedno učení, to ostatní nejsou nic než bludy!
Jsi snad moudřejší než Bůh? Asi se tak cítíš když zpochybńuješ jeho slova.Nemusíš zoufat, takových pomatenců jako jsi ty není málo.Ale i mezi nimi se našli ti, kteří dokázali vylést z morálního bahna a najít cestu ke spasení.

pro Matouš (Satanka, 05. 02. 2007 11:14)

Kdybys četl pozorně, tak bys zjistil, že se neklaníme ani jednomu, ani druhému. Desatero nezpochybňuji, když pominu číslo 1 - 2 - 3,je to normální zásada slušného chování člověka k druhému člověku, nic víc a nic míň. Jak víš co je pravá víra? Proto že tomu sám věříš? Je mnoho náboženství a každé tvrdí že je tím pravým. Co kdyby ses narodil v islámské zemi? Tohle rozumě nevysvětlíš.

Nic neř rouhání ! (Matouš, 05. 02. 2007 10:24)

Je mi z vás všech smutno, znevažujete Boží slova a klaníte se Satanovy. Jaká hanba! Kdo si myslíš že jsi když zpochybňuješ i tak svatou věc jako je Desatero a Bible.
Šíříte jenom bludy a temno. Obraťte se na pravou víru a začněte se kát.Bůh je milostivý a možná vám odpustí.Je to vaše jediná a poslední naděje.

pro Adam - Lucious (Satanka, 04. 02. 2007 09:45)

Ahojky. Začnu desaterem.
V Bibli, v dvacáté kapitole Exodu je Desatero přikázání, jak byla zjevena Mojžíšovi:

/"Nebudeš míti bohů jiných přede mnou.
Nebudeš se klaněti modlám, ani jich ctíti.
Nevezmeš jména Hospodina Boha svého nadarmo.
Pomni na den sobotní, abys jej světil.
Cti otce svého i matku svou.
Nezabiješ.
Nesesmilníš.
Nepokradeš.
Nepromluvíš křivého svědectví.
Nebudeš závidět nic, co je bližního tvého."/

V ekumenickém vydání Bible je desatero značně rozšířeno.
Není člověka který by jej neporušil, byť jen myšlenkou. Desatero je vlastně vzor, jak se má člověk chovat ve společenství jiných lidí. Tak by mělo myslet a jednat Boží dítko, jenže s vlastnostmi, "které člověku Bůh dal" to jaksi není možné. Každý z nás někdy zalhal, někdy vzal něco co mu nepatří. Hřešil když se nezřízeně nacpal něčím co mu chutnalo, nebo zhřešil fyzicky, klel, nebo někomu ublížil. Desatero je silný kalkul, počítá s tím, že každý je hříšník, tudíž každý musí padnout na kolena a prosit o odpuštění. Kdyby odpouštění hříchů fungovalo na základě zdrávasů, bylo by to moc jednoduché a špatné. Větší účinky má vlastní svědomí a nebo odsouzení těch, které má člověk rád. Právě kvůli nim se má člověk chovat tak, aby se sám za sebe nemusel stydět. Nebudu se omlouvat Bohu, ale těm kterým jsem ublížil, - to je můj názor.
A Světlonoš? Jak se praví, i jeho Bůh stvořil. Stvořil jej inteligentního a krásného a učinil z něj šedou eminenci v pozadí. Šikovně vymyšlené. Pokud neochutnáš hořké, neoceníš sladké. Takže když to shrnu, Satan vhání lidské duše do Boží náruče. Že by to bylo záměrné? Jen nevím na které straně je světlo. Stává se, že když překročím světlý práh, ocitnu se ve tmě.

Prosení miost.. (Adam -Luscious.boy@seznam.cz, 03. 02. 2007 13:35)

Pal tu dotaz či námět, proč máme Boha prosit o odpuštění, když víme, že nás odpuští vždy, když ho požádáme. Jde přeci o to, že když máš milujícího rodiče a něčím mu ublížíš, milujetě dál a je ti ochoten odpustit, jenom to od tebe potřebuje slyšet, že tě to mrzí...To je přece princip nad slunce jasný,ne? Jo a Světlonoš je pro to, že dřív měl opravdu takovou funkci, ale v nebi...Vrchní hudebník, nejinteligentnější bytost apod..

pro Sat (Satanka, 02. 02. 2007 18:57)

Věříš v Satana? Pak potvrzuješ, že věříš bezmezně Bibli. Tam je popisován Satan takový, jakého jej popisuješ. Co když je to všechno jinak.

Satan (Sat, 02. 02. 2007 12:49)

satan je nejvyší mžná autorita a kdo ji pohrdá a pospinuje bude trpět

pro ELENDA (Satanka, 29. 01. 2007 21:13)

Ahojky Elende, pokud nutkání, zvědavost a pochybnosti nemají s pýchou nic společného, budu plavat v tom moři, kde nikde není vidět pevnina. Cítím že mám síly dost. Tvoje poslední věta na mě silně zapůsobila a nevím proč. Jako bys mi řekl všechno, cos mi chtěl říct, ani nemám odvahu klást ti nějaké otázky.

Moře pochybností. (ELEND, 27. 01. 2007 17:55)

Ahoj Satanko,nemám mnoho,co bych ti dodal k tvé odpovědi.Já vnitřně cítím,že jsi na cestě a ta bude,to mi věř ještě velmi těžká.Ano,provokuj,ptej se,zlob se,žaluj,křič...jenom neposlechni pýchu.Zavírá oči,duši, a mrzačí soucit.A nechoď předčasně pryč,protože potom už nenalezneš.A v tobě hoří nesmírný plamen bolesti,lásky a zoufalství.Když nepoužiješ pýchu,shoří to nepotřebné a pročistí se podstatné.Já ti věřím,protože nejsi vyprahlá.
Moře pochybností v pozemském putování nikdy neodplyne,nikdy.Možná se budeme až do konce držet na shnilé větvi nad propastí.Ale když to pustím,nenaleznu proč to vše ve mě tak neskutečně hoří.A já mám sen v který den co den znovu věřím - dojít Domů.

pro ELENDA (Satanka, 27. 01. 2007 12:56)

Vítej po delší době, ráda tě tu vidím. Psal jsi, že se můžem na tebe obrátit. Chtěla jsem to udělat,
ale nenechal jsi na sebe kontakt. Přečetla jsem si pozorně co jsi napsal. Podle tebe to vypadá, že jedině po nějaké ráně osudu, nešťasné události
z které zázrakem vyvázneme,nastane životní zlom a poznáme dotek něčeho vyššího. Přesně toto jsem četla už od více lidí.Já jsem asi ve fázi pochybování a totálního chaosu a trochu mě děsí,
že jen krajní situace kterou musím prožít, mi dopomůže k poznání a odhození pochybností.
Jsme oba na území, kde se moc nemluví. Ty jsi uvnitř a já venku. Cituji tvoje slova: "Kdo dál došel, méně mluví.Nemá tak nutkavou potřebu přesvědčovat o svých "pravdách okolí." Já cítím potřebu porušit nepsané tabu a chci mluvit o těchto věcech a taky vím že prostý dotaz nestačí. Je potřeba provokace, znejistit jisté.
Také jsem stála u čáry, stačil jediný krok, ale vědomí, že odtamtud se těžko vrací mě varovalo.
Tvoje slova jsou klidná a prostá, ale působí na mně daleko víc, než citáty z Bible.

:):):):):):):) (ELEND, 27. 01. 2007 07:40)

Povíme-li si bez masek a póz,co je vlastně v nás,čím se zastřešujeme,jaké kulisy kolem sebe stavíme,končí me frustrací.Nemohoucí cokoliv vyřešit.Pokřikujeme na sebe ze svých bárek na rozbouřeném moři života jeden na druhého.Ten jede na sever,jiný nahoru,jiný dolu.Někdo seznává,že skutečnost přichází někde z pekel,jiný se zoufalou slzou a zatnutými zuby propichuje očima oblohu a vidí přeludy svého "stvořitele".Veškerý vnitřní tlak člověka vychází z jeho osobního chaosu.Tristní je zjištění,že to,co žiji,není ani bůh,ani Lucifer.Protože člověk není přirozeně nadán vcházet jen tak,ze svého pocitu,za hranice tajemství a poznání.Fantazie je mocný kouzelník a přesvědčivý iluzionista.Mnohdy stačí,aby přišla osobní pohroma v podobě těžké nemoci,zmrzačení,reálné náročnosti života.Pak se stává,že to,na čem bychom dříve zemřeli,odchází jak mlha po ránu a zároveň prozření,že jsem vlastně doposud neviděl.Nastane tiché ráno člověka,který chápe,že sotva něco doopravdy ví.Snad jen,že tu byl dotek čehosi,co jsem si sám nezprostředkoval,co bylo účastno mimo mě,co jsem nemohl nijak ovlivnit a přesto v tom byl úchvatný řád a přijetí.Mé vlastní,dlouho pěstované"ovoce poznání" opadaly vlastní vahou hniloby a prázdnoty.Kdo dál došel,méně mluví.Nemá tak nutkavou potřebu přesvědčovat o svých "pravdách" okolí.Dotkl se něčeho a je v němém úžasu.Postřehl záblesk,co převyšuje veškeré lidské smýšlení.Převyšuje tak nevyslovitelně,že vlastní bolest a chaos života usíná jako nemluvně.
Je třeba zajet víc na hlubinu,víc se pustit od břehů vlastní "jistoty".Potom třeba uvidíme,že náboženský mentor hřímající z kazatelny je denně drcen strachem z jakékoliv vnitřní proměny.Potom třeba uvidíme,že Satanka je duše plná lásky a vydala se na obtížnou cestu hledání.Potom teprve to uvidíme.

pro nepotrebuji (Satanka, 26. 01. 2007 00:07)

Svět je špatný a ani trochu laskavý, souhlasím s tebou, ale i tobě schází laskavý ton v hlase. Víš určitě že máš dobré srdce? Čtu zde jen hromování a výhrůžky. Že by další otec Scholastik?
Na stránku Rozhovor s Bohem " jsem dala slova Anthony de Mella. Přečti si je pozorně prosím a přijmi je v dobrém.

nechapu (nepotrebuji, 25. 01. 2007 22:11)

UŽÍVEJTE SI obcujte se stejným pohlavím nebo s dětma zabíjejte sesmilnujte podvádějte vždyt je to dobré!!
delejte věci které se vám líbí v tom nejlepším hororu ale pak si to užijete v pekle!
Věřte si čemu chcete ale jednou budete litovat
že jste zůstali pořád na urovni zvířat váš anti krist
mamom nebo jak mu chcete říkat vám zahyne protože tak je to v písmu božím a bůh nenechá dopustit aby lidé s dobrým srdcem uhořeli jako ve středověku ted jste na řadě vy vy všichni kteří milujete majetek a elektrick proud vám našeptává že bez boha se dá přežít no jsem zvědavej jak vám tenle falešnej názor vyjde.až zemi dojdou přírodní zdroje.Máte rádi boha ale furt ho
zesměšnujete je to férové jednání za jeho lásku kterou k nám chvá? kdo vám tohle našeptává??
to ten druhej! opak boha ON je rád--- když vykřikujete jeho jméno když se k němu modlíte způsobem typu :: ta televize je nejlepší ta kára je nezničitelná
at se ukáže někdo kdo dokáže zničit naše nejlepší vojenské vybyvení jsme přeci dokonalí ale až bůh ukáže svoji sílu pak vám vaše vynálezy budou k ničemu
před jeho zlobou se neskrejete nikde...ani v atomových bungrech přežijou ti kteří milují boha jen
těm dá ochrannou náruč a smeje svým páčem všechno zlo
a konečně bude na zemi čisto.ti kdo mají mír ve svých srdcích nepotřebují ůkryt jejich největší ůkryt bude láska ale jedno si pamatujte bůh nevezme pod ochranou náruč ty kteří se k němu budou klanět jen ze své vlastní vypočítavosti a strachu o kejhák.

pro Freda (Satanka, 25. 01. 2007 08:15)

Kdo jsi, že máš možnost posílat světlo Boží? Jsi Bůh a nebo kouzelník?

FRED (Fred, 25. 01. 2007 08:02)

SEšlu na vás světlo boží

pro xxxxxxx (Satanka, 24. 01. 2007 00:36)

Ano, je to církev která znevážila slovo Bůh.
Proč lidé, kteří byli vlastně Bohu zasvěceni, přestali mít obavy z Božího trestu? Naskýtá se jediné. Přestali sami věřit, ale nemají odvahu to přiznat veřejně, protože jinak je to docela dobrý job.Věříte těmto slovům: "Bůh bude vyhledávat krev těchto lidí,kteří žili v temnotě"? Bůh přece nelační po krvi, je milosrdný a dobrotivý, tak se přece o něm káže.Co se lidí týká, měli by sami vědět jak žít a ne snažit se být dobří jen z obavy z Božího soudu.Co se Satana týká, i on je Boží dílo, Bůh jej stvořil takového, jaký je. nebyl to náhodou úmysl? Je mnoho nejasností kolem víry a tam, kde se zdá být světlo, je možná stín.

SCORPIO (Satanka, 24. 01. 2007 00:35)

Za sebe můžu říct, že vítěz je jen ten, kdo prožije život tak, aby byl šťasný s lidmi které miluje.
Vůbec nezáleží komu a čemu věří. Jestli ti tvoje víra v Satana pomáhá, je to asi tak dobře.

davelo (SCORPIO, 23. 01. 2007 20:41)

DAVELO ALEND DO VENDO A REGIA SATANAS AVE!!!!

Vesmírný spor (xxxxxxx, 22. 01. 2007 17:56)

Strhla se bitva na nebi .....satan byl svržen z nebe,protože se stal Božím odpůrcem a nenávidí lidi,sestoupil k vám drak-satan,maje velký hněv,hledá koho by zahubil....A oheň spálí satana a všechny ty,kteří si zamilovali lež a zlé věci,,,,,,protože se v kostlích nekáže čisté Slovo Boží a ti ,kteří by měli být světlem farářové,jsou pohoršení Boží pravdě,nedivím se lidem,že opovrhují církví,ale Bůh bude vyhleávat krev těchto lidí,kteří žili v temnotě,na těch,kteří je v temnotě drželi,aby jim nezazářilo světlo z kříže,kde za všechny ledi na zemi zemřel Syn Boha Nejvyššího-Ježíš Kristus-soudce živých i mrtvých,ten stejný Ježíš má v rukou klíče od hrobů,protože smrt porazil,a nabízí lidem odpuštění a smíření s Bohem.Kdo bude hledat Boha celým svým srdcem,Bůh slíbil,že takový člověk ho nalezne!!

duality (Satanka, 11. 01. 2007 20:05)

Ano, Satan není zodpovědný ani za dobro, ani za zlo na zemi. Někoho ale musela církev obléknout do černého, aby tak lépe vynikla Boží bělost.
Napsal jsi: "Satanismus je o duši člověka."
Navazuje to na sebe: pokud dopřeji tělu, je i duše spokojená.
Pravdivost těchto slov musí potvrdit i ten, kdo věří v Boha, i ten kdo nevěří nikomu a ničemu.
Dodatek: nechal jsi toho v nejlepším.

... (duality, 10. 01. 2007 19:34)

Satan neni zodpovedny za dobro a zlo ktere se na zemi deje!!!za to si muze kazdy clovek sam.Vsichni velice dobre zname porekadlo,,Jak si kdo ustele tak si taky lehne" takze to nesvadejme na satana!Ovsem samotny satanismus uz je o necem jinem.Je o dusi cloveka.O vnimani druhych lidi.Satanista by nikdy nikomu vedome neublizil.Pouze dela to co citi a to co chce!a priznejme si ze to dnes dela malo kdo!a je to chyba!i kdyz zase na druhou stranu delat si jen to co se ti zachce take neni spravne.a na to satanismus taky upozornuje!myslim si ze kdyby se temito pravidli ridilo vice lidi bylo by nam vsem hned lepe!
Satan i satanismus ma samozrejme co delat se sexem,ale nikdy ho natolik nepropagoval aby se z nej musel udelat absolutni buh sexu! sex je prirozena vec.a satanista prece dela to co ma rad a to co chce..tim padem i spi se svym protejskem..coz je absolutne prirozene a lidske!
no nic...radeji toho necham :)
IN NOMINE DIE NOSTRI SATANAS LUCIFERI EXCELSI!!!

Je to jenom dobro a zlo. (Bohouš, 05. 01. 2007 08:22)

Je to jenom střet dobra se zlem.Dobro zastupuje bůh a zlo satan. Jenomže my lidé máme v sobě obojí a tak často vlastně ani nevíme komu máme fandit.Tohle dilema tady vždy bylo a asi dlouho ještě bude.

pro Bohouše. (Satanka, 04. 01. 2007 12:59)

To je právě ono. Píše se 21 století, pronikáme víc a víc do tajemství přírody i do tajemství vesmíru a přesto ohromnou spoustu lidí silně ovlivňuje jak církev, tak Bůh a tím zákonitě i Satan. Snad jen děti vidí Satana tak, jak ho popisuješ. Přikláním se k tomu, že oba jsou jakési šedé eminence, oba od počátku měli vliv na chování lidí i národů, ovlivňovali dějiny. Oba mají t.zv. petici lidem "Bibli" kde určují, jak by lidé měli žít a oba mají svojí pravdu. Oba jsou pro někoho skuteční, pro někoho imaginární bytosti a pro někoho nesmysl, ale jsou tu. Jsou tu po celá staletí a žijí v lidech. Máš pravdu Bohouši, že na evropském kontinentě a ve vyspělých státech církev upadá a je to zcela logické. Pokud někdo bude chtít ve víře vytrvat, může mít tak jako dosud svého boha v sobě i bez kostelů, arcibiskupů a bez divadelních frašek s papežem. Tobě přeju také hezký Nový rok.

Já se vám divím. (Bohouš, 04. 01. 2007 10:11)

O čem se tady vůbec bavíme. Píše se 21 století, naše znalosti o nás lidech i přírodě jsou obrovské.Můžeme se poučit i z našich dějin, a my tady řešíme jestli má satan rohy a kopyto a na jakém obláčku sedí pánbůch. Dostali jsme do vínku rozum, tak se ho snažme používat.Věci mohou být tak jak si to myslíme, nebo to také může být úplně jinak. Jde jenom o to nezakopat se na svých názorech, snažit se o věcech přemýšlet.Nechci vystupovat jako mudrc, ale asi jako jeden z mála jsem přečetl jak nový tak starý zákon.I o takových základních věcech jako je deset přikázáních se dá dlouze diskutovat.Kdyby naši stvořitelé chtěli aby jsme jen slepě věřili, udělali by nás jiné. Myslím si že tak jak skončil komunismus na smetišti dějin, skončí tam i katolická církev. Za svůj " přínos" lidstvu si ani nic jiného nezaslouží. Musí se to ale stát evoluční cestou a ne nějakým zákazem. Ono se to už děje, vždyť i u nás je už velký nedostatek kněží a musí se importovatz ciziny.No a chvání a výroky papeže pozici církve také zrovna neupevní.Takže šťastný a úspěšný nový rok všem.

pro Martina - 2 (Satanka, 02. 01. 2007 17:55)

Píšeš, že mám vyhraněný postoj k homosexualitě,- omyl.
Mám velice liberální postoj k homosexuálním lidem,
jimž byla tato orientace dána do vínku přírodou, jen k církvi
a jejím pokleskům jsem kritická. Oni netrpí vrozenou homosexualitou,
ale získanou, tak jako se to děje ve věznicích.
Zase prapodivný zákon katolického učení.
Proč nutí zdravé mladé muže, aby tlumili sexuální pudy šíleným celibátem?
Ano, není toho děsivě moc, myslím toho co se dostane na veřejnost.
Občas se dostane na světlo případ zneužívání chlapců,
víme ale co se děje za zdmi klášterů, nebo církevních diecézí?
Nevíme, protože všechny takové případy církev pečlivě tají
a mezi námi Martine, ani bych to nechtěla vědět, bylo by to asi dost nechutné.
Je pravdou, že kněží i církevní hodnostáři porušují celibát ( ne všichni )a jak píšeš,
Bůh řekl že na ně bude přísnější. Pokud by kněží tolik v Boha věřili a trestu se báli,
proč házejí tuto hrozbu za hlavu a dopřávají si homosexuálních
a pedofilních tělesných požitků?
Napadá mně jediné, jejich víra v Boha, i když mu na oko slouží,
je zpochybněna a trestu se nebojí.
Líbí se mi, že odsuzuješ celibát, je to opravdu nesmysl
a jak píšeš, ostatní církve jej nevyžadují a to je zcela rozumné.
Dovolím si citovat opět tvoje slova: "Máš pravdu! Mnozí z nich odpadli od víry
v živého Boha a mnozí odpadli v důsledku toho, že se začali oddávat špíně.
Boží Slovo varuje před odpadnutím. Odpadnutí od víry je reálné nebezpečí.
Láska ke světu a jeho choutkám a neochota kontrolovat tuto oblast života
není slučitelná s láskou k Bohu."
Martine, tady si odporuješ ty, nebo Boží slova.
Bůh nenařídil celibát, ponechal dobrovolnost. To, že zdravý muž podlehne
svojí přirozenosti a otevře svoje srdce lásce k ženě, by mělo být zcela normální.
Pokud mu to není umožněno, jeho přirozenost se zaměří na homosexualitu,
nebo pedofilii a to je neoddiskutovatelný fakt.
Martine, láska přece není špína, láska je cit, který dělá lidi lepšími
a ať chceš nebo nechceš, láska muže a žena je se sexualitou úzce spojená.
Ani nevím, můžeš mi odpovědět a nemusíš. Jsi ženatý a máš děti?
Přeji ti taky všechno hezké v Novém roce.

pro Martina (Satanka, 02. 01. 2007 17:53)

Zdravím tě v Novém roce. Jmenuji se Hanka, takže mě tak klidně říkej, když se ti nelíbí Satanka. Víš, všichi věřící mluví slovy: "Oslovil nás Bůh, dotkl se nás Bůh" a když se jich zeptám, jak k tomu konkrétně došlo, nikdo to neumí vysvětlit a mluví zmateně. Někdo odpověděl, že se modlil k Bohu aby dostal práci a dostal ji, přesně řečeno asi mu tu práci Bůh zprostředkoval.Jiní mi řekli, že se modlili aby operace dopadla dobře, ona opravdu dopadla dobře a v tu chvíli se jich dotkl Bůh, protože to byla jeho zásluha a nikoliv zásluha lékařů. Zajímalo by mně, jak bys vysvětlil že někoho se Bůh dotkne a někoho ne. Je vina na člověku, že tam nedošlo ke kontaktu, nebo je vina na Bohu že se nedotkl?
Zmínil ses o Kristu. Ježíš byl synem člověka a byl to vyjímečný člověk. Takhle to beru, beru i to, že měl vyjímečné sociální myšlení, na tehdejší dobu docela buřičské. Vyjímečnost se neodpouštěla, tehdy, ani teď a jeho smrt na kříži byla sprostá poprava, spíš vražda někoho, koho se začali vlivní obávat. Jeho zmizení z hrobu? Apoštolové a lid, který ho miloval jeho tělo vyzvedli a v tajnosti uložili na neznámé místo, aby nebyly jeho ostatky hanobeny a tak vznikla legenda o Božím nanebevzetí Ježíše. Slyšel jsi Martine někdy o spisech gnostických? Spíš o spise otce gnoze Simona Mága?
Bible je opsána z těchto spisů, někde doslova, někde účelově pozměněna. Chtělo by to vynést na světlo, ale církev bude silně proti tomu. Martine, ty tu takhle mluvíš, ale sám nevíš jak ten tvůj Bůh vypadá, nevím kde bereš jistotu, že Boha, jako jednotlivec zajímáš natolik, že tě bude samostatně soudit a že pro tebe má připravený ráj. Jestli je Bůh tak dobrý jak ho popisuješ a bude soudit podle srdcí a ne podle klanění, pak je to dobrý Bůh, protože je spousta lidí, kteří nevěří, ale žijí a chovají se příkladně. Pakliže Bůh rozpozná čistotu, není nutné se před ním v pokoře plazit jako pes u nohou svého pána a toho já se držím.
Tvoje věta:"Řekl jsem, že zákon má člověka obvinit, má ho přivést k poznání své nedokonalosti."
Bůh tedy stvořil nedokonalého člověka a pak ho za tu nedokonalost trestá?
Další otázka, řekl ti Bůh, kde je umístěn "věčný domov" o kterém mluvíš? Je na zemi, nebo je umístěn někde v hvězdném meziprostoru?

Příroda není Bůh, ale Jeho stvoření 4 (Martin, 02. 01. 2007 15:01)

Ale nepleť si osobu kněze s církví. Kristova církev jsou ti, kteří patří Kristu, ne všichni ti, kteří se ke Kristu hlásí k Němu skutečně patří. Do toho spadají i témata jako inkvizice nebo 2.světová válka.
Mluvíš také tak, jakoby se většina kněžích oddávala vesele pedofilii či homosexualitě. Samozřejmě to tak není. A není toho tak děsivě moc, za to se o tom děsivě moc mluví. Znovu říkám: církev je pod silně kritickým až nepřátelským drobnohledem převážné většiny společnosti (zvláště v tak superateistické zemi jako je ČR), podobně jako ostatní často nepopulární menšiny.
A také, zdaleka tu není jen katolická církev. Pravoslavná i protestantské církve celibát nevyžadují a to je správné. Dobrovolnost v této věci je v souladu s tím, co je psáno v Božím Slovu.
Zpět k Tvé otázce. Tito lidé, jsou všem na očích a mají tak velkou zodpovědnost. Namísto oslavování Boha se dopouští ohavností.
Říkáš: "Není to náhodou tak, že i tito lidé přišli k přesvědčení, že to s tím Bohem není zas až tak pravda a začnou dávat přednost světským rozkoším a choutkám? Všechno tomu nasvědčuje."
Máš pravdu! Mnozí z nich odpadli od víry v živého Boha a mnozí odpadli v důsledku toho, že se začali oddávat špíně. Boží Slovo varuje před odpadnutím. Odpadnutí od víry je reálné nebezpečí. Láska ke světu a jeho choutkám a neochota kontrolovat tuto oblast života není slučitelná s láskou k Bohu.
Kdo miluje svět, nemá v srdci místo pro lásku a poznání Boha. A nemůže být ani Jeho dobrým služebníkem. Takový člověk by měl včas odejít, často to tomu tak ale není. A za to bude souzen zase on sám.
Jsem proti povinnému celibátu. I Bible je proti povinnému vynucování celibátu. Musí být dobrovolný a když člověk pochopí, že se přecenil, tak musí mít možnost tuto věc změnit- tedy se oženit.
Samozřejmě pro homosexuály a pedofily platí NE. Stejně jako nemůžou do škol, tím spíš ne do kněžského úřadu.
Člověk, který nedokáže spořádaně žít, nepatří do takového Božího úřadu.
To neznamená, že člověk, který trpí homosexální poruchou musí být z církve a jejich činností zcela vyloučen, zejména, když se osvědčí.
Jan 14:
21  Ježíš řekl: „Kdo přijal má přikázání a zachovává je, ten mě miluje. A toho, kdo mě miluje, bude milovat můj Otec; i já ho budu milovat a dám mu to poznat."
Bůh Ti žehnej v Novém roce!
Martin.SlovoZivota@seznam.cz

Příroda není Bůh, ale Jeho stvoření 3 (Martin, 02. 01. 2007 15:00)

3. Lidé, kteří neslyšeli o Kristu? Určitě nepřijdou do pekla, za to že neslyšeli radostnou zvěst o Boží milosti. Bůh vidí do srdce každého člověka a rozsoudí, co je tam.
Nemusíš se bát, že Ten, který je Spravedlnost, bude nespravedlivý a někomu ukřivdí a že Ten, který je Láska se uchýlí k vášnivé nenávisti a bude si libovat v krutosti a utrpení člověka.
To člověk si myslí, že si Bůh v utrpení tohoto světa libuje.
Znovu říkám, utrpení se navždy vryje do lidských srdcí jako poznání následků odloučení od Boha. Bůh ale také způsobí, že utrpení člověka, který se vrátí k Bohu zpět, ztratí se jako kapka v oceánu blaženosti. Kdo vzpomene na bolest při trhání bolavého zubu, když potom utrpení ustane, napětí ve spánku se rozplyne a opuchnutí splaskne? Která žena vzpomene na porodní bolesti, když přivede na svět krásné zdravé dítě, které si zamiluje?
Jen doufám, že nikdo nebude slovíčkařit a pochopí, že bolavý zub a porod je jen nedokonalý obraz toho, co přestavuje kontrast života bez Boha či života ve světě naproti životu s Bohem v Jeho lásce a v Jeho Božím Království.
4. Kněží pedofilové, homosexuálové? Překvapuje mě, že máš tak vyhraněný postoj k homosexualitě.
Vzhledem k tomu, že existují různé genetické poruchy a transvestitové či ženomuži a naopak, myslím si, že část, zdůrazňuji malá část, homosexuálů jsou nemocní lidé. Trpí nemocí, poruchou, dysfunkcí. Jiní si libují v těchto věcech přesto, že mají jinak zdravý vztah k opačnému pohlaví.
Myslím, že vzbudím u někoho mnoho vzteku, kvůli tomu, co říkám o homosexualitě, ale jsem o tom přesvědčen. Pokud se mýlím, tak ustoupím jen k tomu, že homosexualita je jen rozmar a léčitelná úchylka. Myslím, že to však neplatí o všech.
A hlavně odsuzuji homosexuální chování i s tím spojené reg. partnerství atd. Neosuzuji však homosexuály a věřím, že potřebují pochopení, ne zjednodušený přístup a aroganci a to ani ze strany křesťanů.
Zpět k pedofilním kněžím. Kněz je člověk a nemá žádnou zvláštní "protekci" u Boha. Naopak: V Bibli je psáno, že mají velkou zodpovědnost a budou se z ní zodpovídat. A také: Lukáš 17:1  Ježíš řekl svým učedníkům: "Není možné, aby nepřišla pokušení; běda však tomu, skrze koho přicházejí.
2  Bylo by pro něho lépe, kdyby mu dali na krk mlýnský kámen a uvrhli ho do moře, než aby svedl k hříchu jednoho z těchto nepatrných."
Jak vidíš, tito kněží budou souzeni dvojnásob přísně.

Příroda není Bůh, ale Jeho stvoření 2 (Martin, 02. 01. 2007 14:57)

Řekl jsem, že zákon má člověka obvinit, má ho přivést k poznání své nedokonalosti. Pro člověka je těžké zákon naplnit i proto, že nedost důvěřuje Bohu, nedost Ho miluje. Přijde čas, kdy tomu bude jinak, a kdy každý člověk, který kdy žil, pochopí, že zákon slouží blahu člověka stejně dobře, jako řidičům dopravní značení na silnici. Bez pravidel to končí ouvej.
Přijde čas, kdy každý člověk, který kdy žil, pochopí, že v Bohu je život i naplnění duše blahem.
Pak nastane i naplnění zákona v lásce a lásky v zákonu.
To bude, až Bůh opět převezme plnou vládu nad tímto světem. Pro všechny to ale neskončí dobře.
Pro nepokorné a neposlušné. Nepokorní a neposlušní se nechtějí pro tvrdost srdce učit opravdově milovat a rušili by mír ve Věčném Domovu.
Nad zákon však Bůh povyšuje lásku a pokoru. I Bůh se v Kristu pokořil, protože lidstvo miluje.
I my se teď tedy musíme umět pokořit a přijmout Jeho odpuštění. Tomu, kdo to udělá nebude už Bůh více Soudcem, ale Otcem. To vše nám odkázal Kristus, náš Pán. On žije a Bůh Ho povolal ze smrti do života. Ježíš Kristus je první, kdo v těle člověka překonal moc smrti.
Bůh nás povolává do své láskyplné náruče, jako své děti. Tam najdeme skutečné bezpečí v celém širém vesmíru, jedině tam Bůh shlédne na člověka jako Otec na své dcery a syny, pak zvedne zrak a pohlédne kolem. Ten pohled ale bude pohledem Soudce.
2. Na Tvé fikci o "energetickém" bohu, o němž často slýchávám, nevidím nic pravděpodobnějšího. Zase je tu jen ta jedna otázka: Je Bůh nebo není? ANO či NE?
Bůh je láska, Bůh je dokonalý a všemocný, spravedlivý, ale ve svém milování také milostivý. Je nejen pravděpodobné, ale jedině možné, že Bůh je to nejkrásnější Jsoucno v celém jsoucnu.
Kdyby to bylo jinak, není to Bůh.
Co se děje ve světě, je důsledek lidské zvůle, života lidí daleko od Boha. Ale tomu bude jednou konec. A Bůh dá vše do pořádku- i to, co v lidských očích už nejde napravit. Bohu to půjde - On je Bůh.
Představ si, že jsme děti. Zkusíš to? Děti nechápou spoustu věcí, které dospělí dělají k dobru dítětě a k jeho ochraně. Často se vztekají a dokonce obviňují rodiče. Ale rodiče jsou jen lidé a dělají i chyby, Bůh ne.
O co víc pak Bůh ví, co poslouží našemu životu nejlépe, co prospěje nám vzpupným a domýšlivým lidským červíčkům? Člověk nemá právo soudit Boží úmysly. Je tím spíše k smíchu. Nemůže je obsáhnout.
Kdo spekuluje o tom, že se Bohu něco vymklo z rukou, ten už nemluví o Bohu.
Bůh je synonymum pro dokonalou dokonalost, Bůh je tvůrcem dokonalosti a vší inteligence a zakonitostí živé a neživé přírody. Bůh dal také člověku oči, kterýma člověk vidí svět a posuzuje Boží dílo.
Člověk zahlédl jen příslovečný vrcholek poznání, které Bůh obsahuje v plnnosti.
Znovu říkám, kdo pochybuje o tomto, nemluví už o Bohu, který jediný zná tajemství života i bezživotí všeho, co Sám stvořil.

Příroda není Bůh, ale Jeho stvoření (Martin, 02. 01. 2007 14:54)

Milá autorko blogu. Kdy už nám konečně sdělíš své křestní jméno? Já Tě nebudu oslovovat Tvou přezdívkou a beze jména to také není ono.
1. Pro Boha je prvořadé, abychom se před Ním pokořili a pochopili svou závislost na Něm. Ta závislost je naprosto reálná. Bůh má pod kontrolou, každý Tvůj nádech i tep.
Říkáš, že máš čisté svědomí. Kdo však nepozná svou chudobu, kdo neosoudí sám sebe, toho bude soudit Bůh.
Bůh nám dal svou milost v Kristu. Boží Syn trpěl, aby nás omilostnil svou krví před Bohem. Kdo oběť a milost Boha a Jeho Syna odmítne, tomu není pomoci, protože milost je odpuštění, výkupné pro toho, kdo je uvězněn a odsouzen. A to je každý člověk!
Toto je základní krok- pochopit, přijmout svou vlastní nedokonalost, svou vinu.
Pro člověka, který Boha nemiluje a nebo pochybuje o Jeho majestátu a trvající svrchované moci, pro toho člověka bude Bůh Soudcem. Soudce bude vyžadovat absolutní čistotu a věrnost a bude ho soudit podle zákona. On ví, že člověk není schopen obstát před Jeho zákonem. Zákon má člověka obvinit, má ho přivést k poznání své nedokonalosti. Bůh povolává člověka do milosti.
Zákon také má být člověku vodítkem, jak následovat Boha, jak ho milovat nejen slovy, ale skutky.
K těm skutkům, které Bůh od nás očekává, zcela jistě nepatří jen často omílané chození do kostela, nebo křesťanského sboru. Vůbec ne!
Přesto, že vyhledávání křesťanského společenství je pro následovníky Krista přikázáním od samotného Krista, není jediným ani nejdůležitějším. Vždyť někomu například nemoc nedovoluje se zůčastnit! Pro Boha je důležitý stav srdce. On rozpozná, co je v něm a také rozpozná, jestli je pohnutkou pro to, že Ho nejdu oslavovat spolu s ostatními, moje pohodlnost nebo nějaká zášť a taky rozpozná prázdnotu a pokrytectví srdce, které do kostela nohy donesou. Takovému srdci, ale přítomnost v kostele nebo kř. sboru málo pomůže, pokud nezpůsobí v srdci kýženou změnu.
V celé Bibli najdeš Boží odpor k alibismu a pokrytectví. Bůh je dokonalý. Zcela jistě se neuspokojí s prázdnými gesty.
Pro Boha ale není prázdné gesto, když člověk přijme od Boha odpuštění. Bůh ví, že k tomu člověk potřebuje pokoru. A pokora je výrazem nesobecké lásky. Je to největší valuta před Bohem. Je to skutečná cesta k Bohu.

ELEND (Satanka, 02. 01. 2007 11:54)

Nedal jsi na sebe kontakt.

ELEND rád bych Tvůj kontakt (Martin, 02. 01. 2007 11:47)

Je-li to možné ozvi se. Tvá zkušenost je velká Boží milost.
Martin.SlovoZivota@seznam.cz

Bohouši, smekám (Martin, 02. 01. 2007 11:44)

před Tvojí "jasnozřivostí"
I já Ti přeji vše dobré. Máš rád poslední slovo, jako já. Ale je pravda, že poslední slovo nic neznamená.
Vážím si toho, že mě neodsuzuješ a že připouštíš, že se nedokážeš vžít do mých pocitů...
Na druhé straně si však protiřečíš první větou a znovu potrvrzuješ svou ambici vystupovat jako mudrc.
Říkáš, že "oba známe mé pohnutky", a že máš důkaz o mé nevíře.
Těch 50:50 doufám, že každý pochopí. Je to tak: Jsou jen dvě odpovědi na otázku jestli Bůh existuje ANO nebo NE. Pravděpodobnost je 50:50.
Tato úvaha je důležitá především pro Ty, kteří tvrdí, že Boha nepotřebují, že Bůh není a nebyl. Tato úvaha je má vyprovokovat k pochybnostem ty, kdo se spokojili s odpovědí, že vesmír je bez Boha.
Kdo však Boha poznal ve svém životě, ten už neuvažuje v pravděpodobnostech, ale zná už výsledek=pravdu=skutečnost.
Bůh Ti žehnej v Novém roce. Martin

pro Mirka (Satanka, 20. 12. 2006 19:49)

Zajímavý názor. Hříčka osudu i slov. Satan - Světlonoš a končí ve stínu. Nejdřív andělsky krásný a pak zavržen. Smutek a bezpráví, snad i zloba se mu určitě vryly do tváře, ale lidská fantazie mu přiřkla neskutečnou ohyzdnost a krutost. Ta šedá eminence sedí Mirku. Škoda, že nevíš o knize nic bližšího.

satan (Mirek, 19. 12. 2006 20:11)

ahojky, že vztupuji do debaty.....jsem křestan ano, jsem a jsem v RK církvi, nechci popisovat jak a čeho se dopustila v minulosti.....s tim plne souhlasim....mozna jenom neco k tomu satanovi....každy si ho představuje jako rohateho a chtupateho chlápka s kopitem...ale ja si myslim ze prave naopak ....je to zavrhnuty archandel ktery pohrdl boží milosti a vzeprel se Bohu...jak by mohl asi vypadat???
Nemohl by být šedou (kdysi zářící) eminencí která přebívá v hlubinách nebeské říše kde ani paprsek světla nezavítá......neco takového jsem si přečetl kdysi od nejakého nemeckeho autora ktereho nechal zavrazdit Hitler....bohužel nevim jak se kniha ani autor jmenovali.......na co si pamatuji, snad jen na to, ze kniha byla velni obsáhlá.....snad 350stran...
zdravim Vás.
Mirek

Bůh je Láska. (ELEND, 18. 12. 2006 14:25)

Luciferovi jsem sloužil v přesvědčení,že opravdu nese všechen žal a bolest,který Bůh ze své libovůle na jeho bedra vložil.Zdá se to jako logické řešení.A ono to nakonec tak není.Toto přesvědčení je jen pouhá silná emoční hladina.Pro skutečné poznání je potřeba zajet na hlubinu.Na hlubinu lidské bolesti,pokory,poznání.To věru není jednoduché a vyžaduje to celého člověka v síle,hluboké pokoře,sebezáporu.Proč?Nespokojím se pouze s tvrzením někoho,kdo mi říká,jak se mýlím a jak to skutečně je.Musím to poznat sám.Lucifer je silná emotivní energie,mistr kouzel,okouzlení,neskutečných snů...Tím ale jeho nabídka také končí.Vše další u Mistra Temnot končí také v temnotách konečnosti.Moje touha ale není konečná,nechci ulpět na emoci,která dále nevede.Lucifer je se svoji neskutečnou velikostí přece jen konečný.Cesta k Bohu není jednoduchá,bolí vlastním plamenem,protože vše nepotřebné,včetntě prázdných emocí odumírá,napravuje závislosti,činí svobodným v duši.Cesta k Bohu bolí plamenem očisty.Ale Bůh,jakožto Nestvořený,nikde nekončí,je věčnou cestou do hlubin,výšek,radosti a ticha.A to je to,co hledám,nekonečnou svobodu v Bohu - ve Stvořiteli.Lucifer zůstává mocný,protože Boží dary jsou nevratné,ale dnes již na Luciferovi neshledávám nic přitažlivého.Nic,co by mě umělo posunout dál z temnot a bolestí světa.Je zbytečné mi psát o povaze Luciferově,dlouhá léta jsem praktikoval soukromé černé mše,Faustovsky prahl po vědění,v temnotách rozmlouval s démony.Věřte,není nic snadnějšího navázat na sebe padlé anděly,nešťastné duše..ale opravdu to nikam nevede,je to kruh vlastních podob.A tak říkám,s plným ajasným vědomím.Bůh je opravdu Láska,ale ne prvoplánová,bolí,ale očišťuje a osvobozuje.Doporučuji malou publikaci od Solange Strong Hertz "Luciferův primát".Klidně mi Satanko napiš třeba mejl,jestli chceš.Zatím ahoj.

Martinovi (Bohouš, 18. 12. 2006 13:02)

Smekám před tebou,použil jsi tolik slov k tomu aby jsi vlastně něřekl vůbec nic.My oba ale víme jaké byli tvé skutečné pohnutky. Pokoušíš se jenom pohřbít to, co napsal někdo před tebou. Je to důkaz toho že v tu svojí pravdu vlastně vůbec nevěříš. Ty, zarytý křesťan jsi zpochybnil existenci boha. Martine, jakých 50 : 50 ? Ty jsi tedy dopadl, kam se podělo tvé přesvědčení? To já, na rozdíl od tebe, na boha opravdu věřím. Přesto tě ale neodsuzuji, neznám tě, nedokážu se vžít do tvojích pocitů, ale hlavně, nejsem tady od toho abych tě soudil.Přeji ti vše dobré.

pro Martina (Satanka, 18. 12. 2006 11:45)

Zdravím tě Martine,
dám ti otázku, měří váš Bůh lidi podle toho jak žili, nebo podle toho jak dlouho klečeli v kostele
a klaněli se mu? Podle toho co a jak píšeš, to vypadá na to druhé a v tom případě by to byl podivný Bůh.
Ano, věřících ubývá, ale ne proto že by nevěřili. Začali věřit ve stvořitele vesmíru, země i nás,
ale který je na hony vzdálen vašemu Bohu. Na stvořitele, jehož jsme součástí
a až zemřeme, naše duše i energie se s ním spojí. Je to fikce, možná fantazírování,
ale pravděpodobnější než představa milosrdného a dobrotivého Boha.
Neodpověděl jsi mi na otázku, jak váš Bůh řeší otázku s lidmi,
kteří se narodili někde v odlehlých částech země a nemají o vašem Bohu ani potuchy.
Přijdou podle vás do pekla za to že nepožádali o Boží milost?
Jsi na omylu když si myslíš, že se věřícím vysmívám, nebo je dokonce urážím.
Jsi na omylu jestli si myslíš že jsem satanistka. Jen se ptám, proč někteří,
aby se dokázali smířit se životem a smrtí potřebují Boha a jiní Satana.
Položil jsi mi otázku jak se budu tvářit, až jednou stanu tváří v tvář Bohu.
Zkusila jsem si to představit a odpovím ti. Stála bych zpříma, protože moje svědomí je čisté
a že jsem pochybovala o Boží existenci? Pochybovat není hřích protože
i tuto vlastnost nám podle vás Bůh dal.
Dál píšeš o stovkách milionů lidí, kteří měli určité prožitky s Bohem.
Lidská mysl je snadno ovlivnitelná. Víru hlásala od začátku církev, svým způsobem mocenská organizace.
Prožitky lidí s Bohem se udály v jejich hlavách, možná hluboce věřícím
i v jejich duších a stali se zajímavými když to začali vyprávět.
Martine, píšete, abychom se obrátili na nějakou církev.
Ano, kdo jiný by měl v Boha věřit, být mu oddán a bát se hříchu než ten,
kdo slouží církvi,- farář, kněz a.p.
Jak to že se takoví lidé oddávají vesele homosexualitě a pedifílii?
Nebylo a není takových případů na církev až děsivě moc?
Není to náhodou tak, že i tito lidé přišli k přesvědčení, že to s tím Bohem není zas až tak pravda
a začnou dávat přednost světským rozkoším a choutkám? Všechno tomu nasvědčuje.
Je tu mnoho věcí k pochybování.
Bůh se mne nedotkl, zato se mě dotkla samotná příroda, její síla a energie, vím že tam patřím jako každý z nás.

Martin.SlovoZivota@seznam.cz (Martin, 17. 12. 2006 22:27)

Ještě reakce na autorku blogu 3) (Martin, 17. 12. 2006 21:42)

Moje smýšlení není zůžené spíše vyhrocené v Bohu.
Vždyť já se pro Boha rozhodl zcela svobodně.
Vím, že hledající (hezčí jméno pro nevěřící) nazývají toto vyhrocení (když už mluvíme v těchto obrazech) slovy: Stal se z něj fanatik. My se tomu smějeme.
My to nazýváme duchovním obrácením.
A nesmíš zapomenout, že bází toho trojúhelníku, který se hrotí k Bohu zahrnuje i mou zkušenost se životem zapřísáhlého ateisty, pochybovače i hledače. Takových najdeš mezi křesťany, a potažmo v Boha věřící, mračna, zvláště v naší superateistické zemi.
Z toho nejkrásnější bylo to hledání! Bůh žehnej hledajícím! Kristu sláva že z lásky k nám vytrpěl potupu a kříž, aby nás zachránil před spravedlivým Božím hněvem! Kristu sláva, ne mě.
Spravedlivý a hrozný je Boží hněv, ale větší je láska Boha a Jeho shovívavost a trpělivost s člověkem. Vždyť i hněv milujícího může být projevem péče a výchovy - tím spíš u Boha a tedy u Toho, který slíbil, že všechny rány taky zahojí a víc než to.
Až skončí doba milosti, bude pozdě hledat záchranné lano, které tu dlouho viselo.
Doba milosti končí v prvé řadě naší pozemskou smrtí. Nevíme dne ani hodiny. Proto už neváhej a vejdi, kdo dosud váhavě čteš.
Ne mě věř, ale Bohu. Jeho se už konečně chyť. On Tě pozvedne.
Dá Ti pochopit.
Byl jsi ztracen, ale budeš žít. On je pramen života, už nebudeš žíznit. Těm, kdo Ho milují připravil nevídané, krásné. Nad všechno očekávání krásnější, přichystal. Žádné lidské oko, které spatří Boží odměnu neopovrhne tím Darem, ale bude po něm toužit.
Vždyť kdo zná lépe člověka, než Jeho Tvůrce?
Kdo ví lépe, jak naplnit studnici lidské duše, která klidu nenachází, opravdovou blažeností?
Jdi s otevřeným srdcem bez strachu a studu a vyhledej kteroukoli, nejlépe některou evangelikální, křesťanskou církev a ptej se, co Tě zajímá. Jdi a nedbej překážek. Spása je na dosah! Jde o Tvůj život. Dej do pořádku svůj vztah s Bohem, usmiř se s Původcem života.
Požehnaní jsou ti, kterým se zažhne v srdci plamínek touhy po živém Bohu, kteří prožijí tu změnu.
Už to je projev Božího působení. Je to dar.
Bůh s Tebou.
Jemu sláva na věky věků aleluja! Amen

Ještě reakce na autorku blogu 2) (Martin, 17. 12. 2006 21:40)

Důležité je nezmýlit se o Boží existenci.
Polož si otázku: Co když se mýlím? Jen si ji zkus připustit... a představit si, co bys řekla Bohu, až budeš stát před Jeho Majestátem tváří v tvář po té, co jsi Ho celý život popírala, možná zatracovala, možná se mu vysmívala, urážela, zatím co …. On Tě vroucně miloval.
Jsou jen 2 možnosti: ANO či NE. 50% : 50%
A navíc,(chladně matematicky vzato) k té 50% pravděpodobnosti že ANO si na váhu polož svědectví stovek miliónů lidí a jejich prožitky s Bohem, které si z neznámé příčiny nedají vzít. Proč asi?
Jsou to všichni blázni?
Mezi nimi jsou i významné osobnosti z širokého společenského spektra, inteligentní vzdělaní lidé, vědci... ….. ….. ….. třeba vysokoškoláci jako já.
Mnozí znají do detailů evoluční teorii a teorie o vzniku vesmíru a něktěří nemnozí tyto teorie přijímají a věří přitom v osobního Boha.
Co to teda mají, že věří v toho Boha? Čím to? Jak se mohou k něčemu takovému tak inteligentní, racionálně uvažující lidé snížit?
Je to buď ANO a nebo NE. To je ten bič.
A v inteligenci ani rychlých radikálních závěrech neleží cesta ke správné odpovědi.
Je to důležité intimně osobní rozhodnutí v životě každého člověka. A to má důsledky sahající daleko za potřebu konání dobrých skutků a zříkání se těch, jak říkáš, nepříkladných.
Nejdřív Bůh, pak skutky. Pouhé skutky, zastírající nazájem o Boha a neochotu si Ho pustit do života Boha neuspokojí.
Bůh nepotřebuje naše skutky, ale chce naši lásku a zájem, chce abychom se Ho ptali, co od nás žádá. Proč nás sem postavil.
Bůh ANO či NE.
Je to hluboce niterná záležitost, ne okázalá záležitost hlučných slovních přestřelek a šermování s argumenty, nějakého politikaření, filozofování a jiného tlachání.
Bůh není ten bič, On je ŽIVOTODÁRCE.
Kdo zhasne světlo, zůstane ve tmě, kdo ve jménu svobody utíká od Boha stane se zajatcem smrti. Protože Bůh je život. Jen proto.
A tak konečně ještě k tomu, čím jsi začala:
Moje myšlení není nesvobodné ani ovlivněné ani zůžené víc než Tvoje. Jak často je na věřící vytahován jiný metr a otvíráno přísnější, velmi bedlivé oko. Každý to zná. Předpojatost. Očekává se od nás přece dokonalost! Nejsme dokonalí. Přirozeně. Tak to nám nevyšlo. Takže jsme jen omezení, jsme oběti bludu. Krčíme rameny. Předpojatost a nedomýšlení věcí do hloubky světem vládne- je to tvrdý oříšek.

Ještě reakce na autorku blogu 1) (Martin, 17. 12. 2006 21:38)

Neodpovídá se mi těžko. Nechce se mi jen tlachat, to není to samé. Já jen vím, že názor člověka na Boha nezmění slova.
A předem počítám, že i moje slova zplodí zase spoustu dalších, většinou zbytečných slov.
Problém je v postojích, předsudcích, stavu duše a poznání.
Jako Bohouš, i Ty mi jednoduše přisuzuješ věci, které mi nejsou vlastní, než abys toužila opravdu poznat, jaký jsem, co prožívám a jakou mám životní zkušenost, jako člověk.
Je to tak snadné shrnout člověka pár větami. Ale já to chápu. Tak to vidíš Ty.
Máš pravdu, k dobrým skutkům určitě není správnou pohnutkou strach, ale láska a vděčnost k Bohu a láska k lidem (k obojímu je pro opravdového křesťana mnoho důvodů).
I kdyby byla pravda, že věřících ubývá, není to vůbec podstatné. Pravda se neurčuje počty zdvižených rukou.
Konec konců v Bibli je chlad mnoha lidí k Bohu předpovězen.
Ty mluvíš o Bohu, jako o někom, koho nepotřebuješ. Mluvíš o Něm jako o příslušenství k vysavači....
A já mluvím o tom, že není vůbec důležité, že si myslíš, že Ho nepotřebuješ.
Vím, že kdybys věděla, že zítra umřeš, mluvila bys jinak. Možná by Ti pýcha ještě nedovolila
mluvit, ale přemýšlení by se změnilo, Tvůj postoj by byl doslova puzen ke změně tou nadcházející vysoce aktuální a závažnou událostí jako je blížící se smrt. Pracoval jsem jako dobrovolník v hospicu i léčebnách dlouhodobě nemocných. Setkání se smrtí člověka mění.
A to je další důležitá věc: Neochota člověka počítat se smrtí ve svém každodenním životě.
Tato otázka je tak ožehavě naléhavá a konec naší pozemské životní pouti tak nevypočitatelný.
A proto je tak důležité mluvit o Bohu.

Rozumem Ducha ze srdce nikdy nevytlučeš (Martin, 17. 12. 2006 21:34)

Největší chrlič frází....Bohouši...
Ti kdo nepoznali Boha jsou těmi největšími chrliči frází.
Vidím to znovu a znovu, pořád dokola.
Nic jiného nezbývá, když chybí duchovní zkušenost s Bohem.
Marná slova, marné pření a snaha o poslední vítěznou větu...
My se přesto dál o Boha budeme opírat- On je láska, kterou milujeme a učíme se milovat ještě víc.
Vy ho neznáte, ba někteří ještě tlacháte o satanovi.
Ano tlacháte. Jeho také neznáte.
Nikdy těmi slovy však nic nezmůžete proti naší víře a proti Bohu!
To dříve sami uvěříte v Boha a skloníte se před Jeho majestátem a budete se rdít před Jeho láskou, kterou jste neopětovali.
Přijde nemoc a smrt a srazí Tě na kolena, ale satan Ti nepomůže- ten o Tebe nestojí.
Jen mu tu dál dělejte volební kampaň. Až skončí, smete vás do koše, jako nepotřebný odpad a tam nakonec skončí i on sám.
Bůh je mocný! Aleluja!

ave (jířa Satanistka666@seznam.cz, 17. 12. 2006 19:16)

takže abych vyjádřila svůj názor: kdyby byl bůh jenom trochu spravedlivý tak by nedopustil vrahy zloděje pedofily atd.. já křešťanům ty jejich žvásty o spasení a spravedlnosti nežeru nežeru jenom samý příkazy a zákazy.
ja věřim jenom v satanismus

Křesťanům. (Bohouš, 16. 12. 2006 11:47)

Přátelé, budu vycházet z vašich podkladů. Na rozdíl od Budhy nebo Mohameda není život Ježíše vůbec zmapován. Pořád dokola se omýlá několik notoricky známích mouder, která ovšem mohl říci kdokoli. Nejpikantnější na celé věci je ale fakt, že když se dotyčný panovník zeptal lidu, zda má udělit milost Ježíšovi, nebo nějakému místnímu lapkovi, lidé ukázali prstem dolú u Ježíše.
Přátelé, ať se vám to líbí nebo ne, vypadá to tak, že církev si celého slavného Ježíše vymyslela jenom proto, aby očernila židy tím, že je jako národ označila za vrahy "božího syna". Následkem toho byli pogromy a následně i holokaust. No a aby to nebylo málo, přivlastnila si i jejich Starý zákon a učinila ho součástí svého učení. Samozřejmě až po svojích úpravách, která z něho učinila dílko, které nemá ani hlavu ani patu.
Takže přátelé, vzbuďte se. Vypadá to tak že si pletete pojmy.Žijete v domění že Ježíš vás zbaví všech hříchů, že vy, a jenom vy jste ti jediní a vyvolení. Podle vašeho vzoru zvedám prst a říkám pozor, cesta do pekla bývá často dlážděna dobrými úmysly.

pro ELENDA (Satanka, 16. 12. 2006 10:41)

Lucifer je ten kdo na svých bedrech vláčí všechny hřícha lidstva a za to ho proklínáte. Není pyšný, ale člověk je pyšný a přivlastňuje si, že je tak vyjímečný, že Bůh nemá jiné zákmy, než se starat o jeho život na zemi i v nebi. Veliký omyl. Bůh není láska. Láska jsou lidská srdce, ale jen ta která jí jsou schopná.

Víra a víra (Satanka, 16. 12. 2006 10:29)

V tom co jsi napsal je hodně pravdy, musím jen souhlasit. Závěr tvého příspěvku je velice vtipný a kdyby to nebyla smutná skutečnost, tak bych se tomu s chutí zasmála. Gratuluju, je to tak.

ELENDOVI (Bohouš, 15. 12. 2006 21:28)

Zdravím nového chrliče frází.

Bůh je Láska. (ELEND, 15. 12. 2006 17:43)

Lucifer je pyšný duch,který se odsoudil sám.S Božími dary se váže i velká zodpovědnost.Kdo není v rovnováze,padá.Bůh je Láska.

Víra a víra. (Bohouš, 15. 12. 2006 13:23)

Napsal jsem úmyslně víra s velkým V. Pokud bych nevěřil v určitá pravidla, neunavoval bych návštěvníky tvých stránek svými výlevy.Někdo nebo něco na nás ale neustále líčí nějaké pasti. Jak určitě sama víš, od lásky k nenávisti je to často jenom krůček a vše, o co se v životě snažíme se má tendenci změnit v posedlost. Jak se říká, všeho moc škodí. Jestliže se tedy někdo vzhlédne v nějaké idoologii, ať už náboženské, národnostní nebo politické, často tím spůsobí víc škody než užitku. Byť byli jeho pohnutky na počátku sebeušlechtilejší.
Jenže ono je tak snadné něčemu věřit. Lidé stratily během evolučního vývoje svoje přirozené nepřátele. Příroda to tedy vyřešila po svém, 96% lidí jsou bíložravci (na duševní rovině), no a ty zbylá 4% si s nimi často dělají co se jim zlíbí.

Víra - spolehlivý nástroj zla. (Satanka, 15. 12. 2006 10:15)

Víra sama o sobě není až tak nebezpečná, dokud se nepřemění ve fanatizmus, což se stalo jak v křesťanství ( katolicismu ), tak v islámu a v neposlední řadě i v politickém smýšlení národních stran. Já mám svou víru a té se držím. K tomu aby byl člověk dobrý, nepotřebuje imaginárního boha, ale měl by mít životní hodnoty uspořádány hezky v sobě a hlavě se jimi řídit. A ve spravedlnost, i když většinou na sebe nechává dlouho čekat, věřím také.

Víra - spolehlivý nástroj zla. (Bohouš, 15. 12. 2006 09:32)

První křesťané byli ve jménu Víry ukřižováni a upalováni.Ve jménu Víry vznikla Inkvizice, lidé jí nepohodlní byly mučeni a zabijeni. Ve jménu Víry v komunismus zemřeli miliony lidí, bylo potlačováno a znásilňováno lidské myšlení. Ve jménu Víry v národní socialismus byli páleny knihy a téměř celí jeden národ byl vyvražděn. Ve jménu Víry v Islám jsou zabíjeni neviní lidé. Všichni kdo kdy páchali a páchají tyto zvěrstva, použili Víru k umlčení svého svědomí.
My lidé milujeme velké myšlenky. Zabij jednoho člověka a jsi vrah, zabij jich milion a jsi dobyvatel. Stalo se to pece v zájmu naší Víry.
Naši stvořitelé nám dali schopnost rozeznat dobro od zla, dali nám také svědomí a některým i rozum.
Věřím tomu že existuje spravedlnost, věřím tomu že vše co uděláme jiným, stane se jednou i nám. Buďme tedy opatrní, protože až se v tom začneme plácat, tak ta slavná Víra nám bude tak akorát na prd.

Martinovi (Bohouš, 15. 12. 2006 06:38)

No vidíš, já to vidím přesně naopak. Setkal jsem se se spoustou tvých soukmenovců a byli to lidé většinou zlí a netolerantní. Neříkám že jsou takoví všichni křesťané. Podívej se do Severního Irska co se tam děje ve jménu toho vašeho pánbíčka. Ty osobně máš plnou pusu frází a kde nic tu nic. Myslím si že je to tím, že bez nějakého dogmatu by jsi nebyl ničím. U tvých rodičů to bylo komunistické učení a u tebe zase katolicismus. Jak vidíš, jablko nepadá daleko od stromu.Ty to ale stejně nejsi shopný pochopit, takže se měj hezky a zapomeň na to co jsem ti napsal.

Pro Bohouše (Martin, 14. 12. 2006 21:28)

Necítím nenávist. I když mluvíš se značnou dávkou despektu ba ke konci jsi sklouzl k úplnému primitivizmu a odhalil jsi svou vlastní tvář nesnášenlivosti.
Povídám si s lidmi o víře roky rokoucí a nebyl jsem vždycky křesťanem. Prošel jsem si i Tvým stadiem víry.
Moji rodiče byli komunisté, moje cesta k Bohu dosti spletitá, ne-li trnitá a o to více tak cesta ke Kristu.
Já vím velmi dobře o čem mluvím. Nevkládej mi cizorodé myšlenky a slova do úst.
Co cítím ze Tvých slov je šablona. Ubohá šablona povrchních závěrů, která zatím někde vázne jako bárka na mělčině.
Šablona podle které argumentují zástupy lidí, které nedokáží a spíše nechtějí zaobírat se pohnutkami věřícího lidu do větší hloubky. Jaké ochuzení! Jaká škoda.

Pro Martina (Satanka, 12. 12. 2006 21:39)

Tobě se těžko odpovídá, protože by to bylo pořád do kolečka a ničeho bysme se nedobrali. Asi proto, že tvoje myšlení není svobodné, je silně ovlivněno a má silně zůžený prostor pro rozvoj. Já myslím mozkem, jak jsi poznamenal a já to považuji za jediný možný způsob, jak důstojně "přežít svůj život". K dobrým skutkům mě nenutí strach z Boha, ale je to moje volba a postoj k lidem. Když udělám něco, co není zrovna příkladné, nebojím se Boha, ale svého vlastního svědomí, které mě za to trestá.
Nepotřebuji mít nad sebou bič v podobě Boha, abych věděla co je dobré a co špatné. Myslím si že takových lidí jako jsem já, je čím dál víc a věřících ubývá. Ať už to dopadne jak chce, neobávám se stanout tváří v tvář ani stvořiteli, (záměrně nepíšu Bohovi) ani Satanovi.

Martinovi (Bohouš, 12. 12. 2006 18:01)

Drahý Martine, mluvíš jako kniha. Mám ale silné pochybnosti že vůbec víš co říkáš.Připomínáš mě poslance Karase, který se cítí být tak fundovaný, že je schopen rozhodovat za ženy, kdy si dítě nechat a kdy ne.Možná si myslí že na to má právo. Nemá.
Martine, já ti toho tvého ježíška neberu, když ti to dělá dobře klidně si na něj věř.Pro mě je důležité svědomí, na rozdíl od tebe nepotřebuji náboženskou literaturu k tomu, abych věděl že jsem udělal něco špatného. Nemyslím si také že stačí zajít do kostela, párkrát se pomodlit a vše je ok. To je problém vás křesťanů, myslíte si že ten váš pánbíček myslí jako vy. Že vás má raději než ostatní lidi. Martine, pokud by Bůh takový opravdu byl, nebyl by to Bůh, ale do sebe zahleděný idiot. Prosím tě, nejsem ateista.Také si myslím že nás někdo , nebo něco stvořilo.
Pro tebe by byla ideální doba inkvizice.Určitě teď v sobě cítíš tu nenávist. Že mám pravdu?
Představ si ty nádherné mučírny, mladý holky na skřipcích, žhavá železa a ty, pán nad životy bezvěrců.No řekni, nebylo by to žůžo? No budu končit, běž si to udělat.

Každý kdo opravdu hledáš pravdu, (Martin, 11. 12. 2006 14:41)

Nechci se hádat o slova ani přesvědčovat, ani tlachat. Chci jen zvěstovat Krista, mého milovaného Pána, v Němž jsem svobodný.
Nevěřící lidé si často myslí, že v chybách křesťanů je důkaz klamnosti jejich víry. Opak je pravdou!
Ani mnohá pochybení křesťanských církví a ostudy v životech křesťanů nemohou otřást mocí Kristova díla na kříži s důsledky pro každého člověka- ano, s životně důležitými důsledky i pro Tebe. Dalších obětí není třeba- Kristova oběť je úplná a dokonalá.
I pro Tebe tam na kříži v bolestech a v potupě umíral, stačí natáhnout jen ruce a vzít si dar spasení. POKORA, probuzené srdce, vyznání vin a přijetí Ježíše jako svého zachránce- to je cesta ke spasení. Ano chce to pokoru přiznat: Bože já Tě potřebuju, bez Tebe jsem stracen, bez Tebe jsem nic.
Nikoli modlení se 5x za den, ani 1 povinný dobrý skutek denně, ani sebebičování a jiné pachtění se za dokonalostí.
Bůh miluje a tak dává jako rodič dítěti. A dobré skutky opravdový křesťan koná proto, protože Boha miluje a vděčí mu za život, nikoli z falešné zbožnosti. A někdy to jde pomalu ta láska k Bohu a tak i každý křesťan je v jiné fázi této lásky a někdy může být horší, než slušně vychovaný nevěřící člověk.
Je to tak!
A taky proto se nemusí nikdo cítit nehodný, když přistupuje ke Kristu. Stačí, když si bude v Jeho svaté blízkosti vědom své hříšnosti, když odloží pýchu a faleš- pak může začít Kristus uzdravovat, pak se už můžeš v Jeho milující náruči hřát.
Jistěže přijde na to, že musí růst a učit se Ho následovat... Ale na to je čas.
Každý má právo se radovat, že se setkal se svým Spasitelem, vychutnat si tu krásu znovuzrození.
Ty přemýšlíš mozkem a já to chápu. Byl jsem také takový. Dlouho. Bránil jsem se...
Chci říct, že o Kristu tu bylo i od jiných mých bratrů a sester řečeno vše důležité.
Teď je jedinou překážkou Tvůj postoj srdce a potřeba se racionálně dobrat pravdy.
Ale pravdy o Bohu se racionálními postupy nedobereš. Víš, na to nesmíš zapomenout.
To jsou duchovní věci a Ty se potřebuješ modlit k Bohu, kterého ještě neznáš a ve kterého ještě nevěříš.
Nikdo z lidí tam nebude, tam uvnitř Tebe, tak odlož stud a oddej se rozhovoru s Bohem, s milujícím Bohem, který na Tebe už spoustu let čeká, se svrchovaným Bohem, který rozdrtí satana dechem svých úst.
Ty, kteří se k Bohu přiznají Bůh oslaví.
Nevěř, ale poznej, pak uvěříš.
Bůh Ti žehnej, kéž jsi další spasená duše jež se chopí stébla dokud ještě trvá čas milosti.

Milá hledačko pravdy, (Martin, 11. 12. 2006 14:38)

Jedině Bůh o kterém mluví křesťané je ten, který dává člověku milost. Kristova oběť jako Boží záchrana pro člověka. Ne za zásluhy, ale proto, že Bůh každého člověka vroucně miluje.
Jako ten nejlepší otec a matka
Židovství a Starý zákon křesťané ctí, ale podle slov Ježíše Krista, Starý zákon, který člověka usvědčuje z neschopnosti dosáhnout spasení ze skutků, byl nahrazen zákonem Novým- zákonem v milosti, odpuštění.
A On, jenž je Synem Božím má všechnu moc i právo toto vyslovit. On to stvrdil svými znameními, svou krví, svým životem, zmrtvýchvstáním.
Toto je středobod křesťanství a jádro Kristova evangelia-evangelium je radostná zpráva- radostná zvěst o lásce Boha k člověku a o spasení člověka z milosti.
V žádném jiném náboženství nenajdeš obdobu. To je důležité.
Islám je proroctví, které vzešlo po Kristovi- a ten před lživými proroky varoval: Já jsem cesta, pravda i život, jsou Jeho slova.
Ale také řekl: Láska je největší přikázání. Což znamená miluj i muslima i žida i nevěřícího... ne nenáviď ho a nebo potírej ho.
Ostatní náboženství jsou polyteistická- jeden bůžek na plodnost, druhý na počasí...
Hinduismus, budhismus? Ukaž mi dokonalého člověka, který je hoden nirvány... věčné blaženosti, kterou by si mohl po Bohu právem nárokovat.
Bože jsem tu, vem mě tam, jsem dokonalý! Tak šup bude to?
Člověk, který se nespoléhá na Boží milosrdeství a lásku je na cestě velkého životního omylu.
Stále mluvíš o lidech a jejich chybách a v tom tkví Tvé pochybnosti. Jenže právě pro nedokonalost člověka Kristus musel přijít. Přišel, aby uzdravoval hříšné a nemocné... A bez hříchu není ani jeden...

Bojme se rychlých závěrů (Martin, 11. 12. 2006 14:37)

Bohouši, pusté řeči ....

Nebojme se pekla (Bohouš, 11. 12. 2006 12:42)

Člověk je zvláštní tvor, jako jediný s živočichů si uvědomuje sám sebe,vidí jak stárne,¨vidí co všechno se nám lidem může stát a pořád je mu to málo.Vymyslí si peklo a věčné zatracení.No a dokonce tomu i věří.Porovnějme peklo s pozemským životem. Za prvé jsou tam jasně daná pravidla, na jedné straně " hříšníci", a na straně druhé obslužný personál.Když nic, alespoň tam ušetříme za topení.Dále přesně víme proč tam jsme. Na to si lze zvyknout. Podívámeli se na to, co všechno museli a musí lidé na světě prožívat, peklo mi nepřipadá zas až tak moc děsné.Co se katolické církve týče, žádná zločinecká organizace nenapáchala takové škody, a hlavně nepůsobila tak dlouho. Vemte si jen ten jejich symbol, mrtvý panák, natlučený na kříž.Brrr. Hnus.

říkej si Boží dítě (Satanka, 08. 12. 2006 23:36)

Ahojky Martine, zdravím tě a děkuju za tvůj příspěvek a myšlenky.
Moje stránka je hlavně o tom, dozvědět se proč někteří lidé věří v Boha,
proč někteří věří Satanovi a proč někteří věří jen sami sobě. Čtu vysvětlení různých lidí, kteří obhajují právě ten svůj názor nebo přesvědčení. Nikdo se nechce ani posmívat a ani někomu brát víru jak píšeš, to bys byl na velikém omylu. Vaše víra neprovokuje, další omyl!! Spíš bych řekla že evokuje k zamyšlení a právě k těmto otázkám. Není to jen vaše víra, křesťanská víra. Ty samé řádky jako ty, se stejným zanícením a přesvědčením, jen určené Bohu s jiným jménem napíše budhista, nebo člověk věřící v islám. Dějiny lidstva jsou plné zmatků kolem víry a nejednotnosti v jejím výkladu.
Trochu z historie. Člověk, jemuž byla vštípena víra a poslušnost k Bohu, byl snadno ovladatelný a aby se neprotivil Bohu, musel tutéž poslušnost projevovat panstvu. Vírou a respektem k Bohu se
dříve snadno dokázaly ovládat národy, ale také se ve jménu Boha dokázaly vyvraždit.
Mluvíš Mrtine o Božím království. Máš pravdu, kdo by řekl, že by v něm nechtěl žít lhal by, jen se ptám: "existuje vůbec Boží království?? Ráda bych tomu věřila, ale neexistuje jediný prokazatelný důkaz.
List Efezským je vzorovou ukázkou, jak přimět prosté lidi aby uvěřili v Boha a začali se kát ze svých hříchů. Cituji: "žili jsme sklonům svého těla, dali jsme se vést svými sobeckými zájmy, a tím jsme nutně propadli Božímu soudu tak jako ostatní."
Na každého člověka padl strach z těch slov, protože každý člověk tělesně miloval a každý se v nějakém okamžiku svého života zachoval víceméně sobecky, tudíž každý byl hříšníkem.
Martine, jsou lidé, kteří věří a hlásí se k tomu veřejně jako ty, jsou lidé kteří věří, protože to je v určitých etapách vývoje lidstva podmíněno společností. Jsou lidé, kteří věří, ale nemluví o tom ani před nejbližšími. Jsou lidé kteří zklamáni lidmi, společností i Bohem věří v Satana. Jsou lidé kteří věří jen sami sobě a k otázkám víry se nevyjadřují. Já jsem plná pochybností, ale nemlčím, ptám se a hledám pravdu. V tom jediném s tebou souhlasím. Měj krásné dny Martine.

říkej si Boží dítě (Martin, 07. 12. 2006 18:54)

Nezoufejte ti, kteří hledáte a Bůh mlčí...
Zaznělo tu spousta názorů se kterými jsem zajedno a vím proč.
Člověk musí mít čas a pokoru sestoupit ze svých tvrdých postojů. Bohu nemůžeš rozkazovat. Bohu ne.
Můžeš mu jen otevřít své srdce a chodit s otevřeným srdcem a toužit, aby se Ti dal poznat. Buď trpělivý, upokoj se, jsi-li na dobré cestě, poznáš až Ti Bůh na Tvé srdce zaklepe.
Nečekej svoje šablony, protože pak neslyšíš, co je od Boha.
To je niterný proces mezi Tebou a Ním.
A neptej se jaký bude ráj, nebo Boží království! Dal-li Bůh svět ve kterém se umíš radovat, pak zcela jistě ví jak udělat místo k životu, které bude prosté toho, co bolí a trápí a plné radosti. Kdo jiný by to měl vědět líp?
Kdo tvrdí, že by něchtěl na takovém místě žít, je pokrytec a nebo ještě nepřestal popírat Boha.
Ale stačilo by okusit, zahlédnout, dotknout se, možná uslyšet... KAŽDÝ by chtěl zůstat.

Buď objektivní, čti Bibli s otevřeným srdcem a očima, ne s nenávistí! Vykroč už z té zášti a zmatků a daruj trochu Tvé vzácné důvěry tomu a Tomu, co a Kdo je jí nanejvýš hoden.
A myslete na to, že i my jsme nevěřili v Boha a máme s tím svou zkušenost a myslete taky na to, že nám víru nemůžete vzít a že ani lidský výsměch nemá žádnou moc!
My máme Krista a spasení a pochopení od Toho, kdo zná a opravdově miluje člověka ze všech nejvíc.
Naše víra provokuje, že? Odlož hněv, ten překáží. Hledej pravdu.

List Efezským 2 kapitola:
I vy jste byli mrtvi pro své viny a hříchy,
2  v nichž jste dříve žili podle běhu tohoto světa, poslušni vládce nadzemských mocí, ducha, působícího dosud v těch, kteří vzdorují Bohu.
3  I my všichni jsme k nim kdysi patřili; žili jsme sklonům svého těla, dali jsme se vést svými sobeckými zájmy, a tím jsme nutně propadli Božímu soudu tak jako ostatní.
4  Ale Bůh, bohatý v milosrdenství, z velké lásky, jíž si nás zamiloval,
5  probudil nás k životu spolu s Kristem, když jsme byli mrtvi pro své hříchy. Milostí jste spaseni!
6  Spolu s ním nás vzkřísil a spolu s ním uvedl na nebeský trůn v Kristu Ježíši,
7  aby se nadcházejícím věkům prokázalo, jak nesmírné bohatství milosti je v jeho dobrotě k nám v Kristu Ježíši.
8  Milostí tedy jste spaseni skrze víru.
9  Spasení není z vás, je to Boží dar; není z vašich skutků, takže se nikdo nemůže chlubit.

Už si neříkej satanka (Martin, 07. 12. 2006 18:51)

Vždyť ty hledáš pravdu, ale nemáš otevřené srdce. Nemůžeš sloužit dvěma pánům!
Tolik názorů tu zaznívá... Jak si v tom můžeš udělat jasno? Celý Tvůj blog je prosáknutý vším, jenom ne vírou v Boha. Spíše skepsí a takovou beznadějí.
A jestli mluvíš o Bohu, tak o takovém, který se přepočítal a nestačí dát do pořádku to, co vytvořil. Tak to zapadá do Tvého vnímání všehokolem.
Já vím o utrpení a nedokonalosti světa a také trpím.
Ale mému vztahu s Bohem to nepřekáží. Já utrpení a neprávo nechápu jako Boží selhání, ale jako důsledek dočasného odloučení člověka od Boha, které je důsledkem lidské touhy žít svobodně bez Boha. To aby konečně poznal, že svoboda je v Bohu, a že Bohu se pokořit není směšné, ale moudré a životodárné.
Bůh dokáže každou bolest stonásobně vynahradit. Jako dítě nechápe vše, co dělá rodič, ani člověk nemůže obsáhnout Boha. Ani já vše nechápu, ale Boží plán chápu. Vše mi do sebe zapadá.
Člověk poznal, že bez Boha je ouvej a teď bude konečně milovat i důvěřovat.
Bůh je Bůh a ten nemůže být tím, co si o Něm myslíš!
Já jsem poznal Boha asi ve svých 17 letech, kdy jsem měl široce otevřené srdce a touhu poznat pravdu.
Oba rodiče byli komunisti a já neměl předpoklady k nějakému mechanickému přejímání zbožných tradic.
Až po 7 letech víry v osobního a dobrotivého Boha jsem uvěřil v Krista- bylo to při jedné modlitbě v Taizé.
Od té doby je vše jinak.
Kristus přinesl mě i Tobě, ano i Tobě, kdo teď čteš, Boží milost. A člověk potřebuje milost, protože jinak nemá šanci. Stejně jako dítě vedle tvrdého rodiče tyrana- i dítě potřebuje mámu, tátu milující, chápající, odpouštějící.
To je pro Tebe, poustevníče krajinou života, Kristus.
On zvítězil nad smrtí a tak je nad rodiče- my potřebujeme spojence až za smrt. Kde budou milovaní rodičové v těch chvílích, nemůžeme si být jisti.
Kdo ale v Boha a Jeho Syna uvěřil, má tuto jistotu i kdyby se někdy zachvěl strachem pochybností.

pro Petra (Satanka, 30. 11. 2006 00:00)

Děkuju ti za to všechno co jsi napsal. Je potřeba hodně číst, hodně mluvit s lidmi a přemýšlet. Přeji ti, aby se ti splnilo všechno v co věříš a doufáš. Saty.

pro Saty 002 (Petr, 23. 11. 2006 13:04)

Ještě se vrátím k popisu Nebe a pekla.Já bych si s tím moc nelámal hlavu.Nebe i peklo jsou mimo naši pozemskou skutečnost.Proto musí být v Bibli popsány opisem.Protože opis je většinou jen slabý odvar skutečnosti, znamená to že popisované utrpení v pekle budou spíš ještě horší než o nich píše Bible a stejně je to s nádhernými pocity, které Budou cítit obyvatelé Nebe. Nehledej tam nějaké slasti těla, (jako si např. muslimové představují 72 krásných panen) protože slasti těla jsou přechodný stav.

Píšeš: „Lotr jenž byl ukřižován vedle Ježíše,najednou pocítil lítost a bylo mu odpuštěno. To přímo svádí k tomu, neohlížet se na nějaká přikázání, klidně hřešit a na konci pak, budu všeho litovat. Je pochopitelné, když někomu hrozí trest, tak svých činů lituje, a mnohdy doopravdy.“
Milá Saty, nemusíš se bát, že by Bůh zapsal do Knihy Života někoho, kdo tam nepatří.On vidí do našich nejniternější myšlenek, postojů.Bůh dokáže posoudit, jestli ten Lotr opravdu litoval, kál se ze svých činů a kdyby měl příležitost žil by příkladně.Všemohoucí Bůh to ví.Není třeba se obávat, že by si někdo mohl užívat hříšného konání a vědomně čekal až se jeho dny nachýlí a potom se kál ze zištných důvodů.

Varování před new age nebylo ve smyslu nečti o tom, nezkoumej to. V Bibli je psáno: 1 Všecko zkoumejte, dobrého se držte;( Tesalonickým 5:21), takže jen do toho J

K Tvé otázce“ S jakým pocitem se podíváš na obrázek krásné nahé cizí ženy. Podíváš se rád, nebo se snažíš odvrátit oči a cítíš se jako bys spáchal hřích?“Bůh dal, abych se narodil jako muž a já si při pohledu na ten obrázek asi řeknu – ano je to moc hezká žena a třeba i to, že je hodně sexy, přitažlivá…Ale tím to končí, nerozvíjím dál myšlenky ve smyslu, že bych s ní chtěl něco mít.Myslím, že zde je ta hranice.Víš já jsem navíc již dost dlouho ženatý a svou ženu miluji stále po všech stránkách.

K poslední otázce: „Miluju lidi a myslím si, že nejsem ani trochu sobec a přesto o Bohu pochybuju, jenže podle tebe toho nejsem schopná. Na tom není něco v pořádku, promiň mi moji otevřenost.“Věřím Ti, že jsi nesobecká, ale viz naše předchozí debata, že by se dobro evolučně nevyvinulo.I ti největší ateisté, žijí ze setrvačnosti v duchu Božích zákonů.Bez Boha je ale člověk altruistický přinejmenším proto, že mu to přináší dobrý pocit sebeuspokojení. To si prosím neber osobně J

Přeji Ti vše dobré a hodně moudrosti při hledání Pravdy

Petr

pro Saty 001 (Petr, 23. 11. 2006 13:04)

Ahoj Saty,

Děkuji moc za Tvou upřímnou odpověď.Pokusím se být stejně upřímný a otevřený.
Přečetl jsem si Tvoji stránku - Nebe - peklo – ráj.Máš pravdu pro člověka „ze světa“ existuje ve vysvětlení těchto pojmů velká nejednotnost, stejně jako existuje nejednotnost v otázce náboženství.Přiznám se, že i já jsem měl velké problémy se rozhodnout jakou cestou jít.I já jsem prošel obdobím, kdy jsem si říkal,že přece každé náboženství má svou vlastní cestičku ke skutečnému Bohu a koketoval jsem s budhismem, new age….Žijeme ve společnosti, která vše relativizuje:víra, morálka, odlišnost ženy a muže….a tudíž je velmi in říkat, že každý má svou pravdu.Když jsem však o tom přemýšlel dospěl jsem k opaku.Bůh nám jasně vytýčil cestu ke spáse.Udělal to pro nás možná zvláštním způsobem – po dobu 2500 let skrze různé lidi (od králů po prosté rybáře) dal vzniknout Bibli. Dostali jsme jasnou mapu jak naplňovat Boží vůli a jak být spaseni. Bible předpověděla návrat Židů do jejich původní domoviny a Židé se po téměř 2000 letech vrátili.A jejich úřední řeč je tatáž jakou se mluvilo ve starozákonní době. Křesťanství nelze při bližším studiu srovnat s žádným jiným náboženstvím, které jsou lidskými výmysly.Jen v Křesťanství se milující Bůh sklonil ke svému stvoření, které jej odmítlo a nabídl nám spravedlivé řešení. Ač Bůh dobrovolně zakusil potupu, odmítání a mučení od těch, které sám stvořil.Záleží mu na každém jednom člověku, i kdyby byl ten nejnepatrnější a nejhříšnější.Je osobní a koná v našem životě, mluví s každým pokud o to stojí a otevře mu své srdce. Když jsem si to vše srovnal s lidskými náboženstvími, pochopil jsem co je od Boha a co od člověka, potažmo Satana.Východní filozofie a jejich polyteismy, či zbožšťování sebe sama ani islám jehož prorok Mohamed se víc jak 600 let po Kristu dopouštěl pedofilie, násilí, smilstva (mám na mysli mnohoženství) a porušování smluv (Mekku napadl po té co s jejími obyvateli uzavřel smlouvu a muži z Mekky odjeli z města) nejsou Boží cestou.Není to ani synkreze všeho v duchu nějakého všesvětového ekumenismu ať už pod hlavičkou new age či modlitbách v Assisy pod hlavičkou papeže.

pro Pavlu. (Satanka, 22. 11. 2006 20:16)

Odpovím ti otázkou. Trhá ti také vědomí, že v 21 století lidé věří v Boha, chodí do kostela a modlí se? Trhá ti vědomí, že jsou to učitelé, vědci, prezidenti? Že existuje křesťaství, islám, budhismus? Všichni lidé, kteří věří v Boha, věří také zároveň v Satana, jedno podmiňuje druhé a já se ptám, proč jedni věří v Boha a druzí důvěřují Satanovi. Je to tím spíš ožehavější otázka, právě proto že se píše 21 století, století ve kterém právě náboženství a víra v Boha,( ať už má jakékoliv jméno ) má zapříčinit hodně bolesti a zmařených životů.

existuje satan? (pavla, 22. 11. 2006 15:27)

tato otazka me trha vedomi,muze i ted ve 21.stol. axistovat satan?

pro Terezu (Satanka, 22. 11. 2006 00:25)

To co jsi napsala je to opravdu velice jednoduché řešení. Ale všichni nejsme tak jednoduší, abysme se s tím spokojili. Každý myslíme jinak, někdo je spokojen s tím "co je dáno", jiný se ptá proč "je to tak dáno". S tím poznáním sebe sama s tebou souhlasím.

pro Petra (Satanka, 21. 11. 2006 22:47)

Ahojky Petře, konečně jsem se dostala k tomu, abych ti odpověděla. Vezmu to popořadě a hezky od začátku. Nemám strach, že by mne Bůh ( pokud existuje )zavrhl. Jediný " hřích " kterého se dopouštím je, že pochybuju o jeho existenci. Možná je to ode mne troufalost říkat že mě netíží žádný hřích. Zhřeší každý člověk, i ten který žije příkladně. Pekla a zatracení se nebojím. Pokud existuje pokračování života po smrti, představuju si peklo tak, že duše lidí kteří se za svého života dopustili těžkých hříchů, jsou odloučeny do temnoty a samoty. Podívej se prosím na stránku - Nebe - peklo - ráj, kde se tím zabývám. Pojem peklo vysvětluje každé náboženství jinak. Je velká nejednotnost jak v jeho umístění,počtu a v neposlední řadě i ve způsobech trestu.
Napsal jsi tuto větu: /.Je jen jeden skutečný a pravý Bůh – Hospodin, Bůh Abrahama, Izáka a Jákoba, Bůh Bible. V něj věří jen Judaisté (i když oni dosud nepřijali Ježíšovu oběť) a Křesťané./
Odpovím ti na to: Jednu a tu samou větu by mi napsali věřící jiného vyznání, jen jejich Bůh by měl jiné jméno. Odtud pramení z části také moje pochybnosti. Tvůj dodatek na konci příspěvku č. 2 / Islám,katolicismus, budhismus,hinduismus, animismus,new age,….atp.To vše nejsou alternativní cesta k Bohu, ale jen lidské výmysly a obratné manévry Satana jak odvést miliardy lidí od spasení a od cesta k pravému Bohu./ je možné vyslechnout si s tím samým smyslem i významen na křesťanství.
Další věc která mi zrovna nepřipadá spravedlivá: Lotr jenž byl ukřižován vedle Ježíše,najednou pocítil lítost a bylo mu odpuštěno. To přímo svádí k tomu, neohlížet se na nějaká přikázání, klidně hřešit a na konci pak, budu všeho litovat. Je pochopitelné, když někomu hrozí trest, tak svých činů lituje, a mnohdy doopravdy.
Varuješ mě před učeními new age, vím že to myslíš dobře, ale pokud chci být objektivní, musím znát pohled z druhé strany. Mohu si to přečíst, mohu s tím souhlasit, ale také nemusím.
Přejdu na příspěvek č.3. Položím ti otázku. S jakým pocitem se podíváš na obrázek krásné nahé cizí ženy. Podíváš se rád, nebo se snažíš odvrátit oči a cítíš se jako bys spáchal hřích? O lásce muže a ženy se vyjadřuješ docela rozumně, ne jako jiní křestané, kteří se vyhýbají o tom psát a někdy se zlobí když se jich přímo zeptám.
Dál píšeš:opravdu rád druhé lidi z nesobeckých pohnutek dokáže jen člověk, který miluje Boha a vyjadřuje mu svou vděčnost za to co pro nás udělal./
Miluju lidi a myslím si, že nejsem ani trochu sobec a přesto o Bohu pochybuju, jenže podle tebe toho nejsem schopná. Na tom není něco v pořádku, promiň mi moji otevřenost. Měj krásné dny. Saty.

Život.. (Tereza, 21. 11. 2006 22:31)

Měli byste se spíš zaměřit na duchovnost na poznání sama sebe a né řešit jestli je bůh neho satan.. A hlavně kdo z nich je lepší, taková blbost!!

pro e.z.a., (Petr, 17. 11. 2006 09:33)

Zkus to rozvést, nebo je jedinným důvodem to, že podle Tebe je satan lepší na pochopení?To si já nemyslím.

pro Saty (Petr, 17. 11. 2006 09:29)

To je v poho, nespěchej.Budu se těšit.Petr

pro Petra (Satanka, 17. 11. 2006 02:12)

Zdravím tě, dej mi prosím čas na odpověď. Nestíhám teď a odpověď tobě bude složitější a obsáhlejší. Měj krásný víkend. Saty.

není nutno uctívat boha satana ano (e.z.a., 16. 11. 2006 14:07)

připadá mi blbost uctívat boha!!!satan je rozhodně lepší na pochopení jeho uctívání!!než buh!!buh je blbost!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

odpovědi 004 (Petr, 12. 11. 2006 05:14)

Je dost nešťastné, že v naší zemi berou lidé jako přestavitelku Křesťanství většinovou římsko-katolickou církev a ta Křesťanství hodně pokřivila, dokonce ve svém katechismu pozměnila i desatero, ale to je na dlouhou debatu, o které nevím jestli by Tě zajímala.Poosuzuj proto raději Biblické Křesťanství a ne katolicismus, který zanesl do opravdové víry lidské tradice, uctívání Marie, svatých, očistec, celibát, papežský úřad…

Na konec se pokusím odpovědět na tvou otázku:“10 křižovatka : Znamená Satan pro lidstvo temnotu a zatracení, nebo nový pevný řád, který je potřeba aby lidstvo přežilo samo sebe? Myslíte si, že Bůh je dobrým otcem a že je třeba ho stále uctívat?“
Bůh je tím nejlepším Otcem jakého si můžeme přát a zaslouží si naši úctu a vděčnost.Jeho řád a pravda vede ke spasení všech. Satan je ten, kdo chce pravý opak. Zatracení co největšího počtu lidí a chce svrhnou uctívání na sebe.Ten kdo neuctívá pravého Boha uctívá i když nevědomky Satana a je celkem jedno jestli je to pod hlavičkou humanismu,islámu, ateismu či něčeho jiného.Každé ne pravému Bohu je ano satanovi. Satanismus zjevný (ten teatrální nepokrytě přímo uctívající satana) je možná méně nebezpečný než ten skrytý tvářící se jako humanismus či nějaké falešné náboženství. Budeš se možná divit, ale mě k víře v pravého Boha postrčil tak trochu satanismus a satanská bible.Narazil jsem na zprávu, že jeden voják na letadlové lodi požaduje podmínky pro praktikování satanismu.Tak jsem si hledal informace a dostal se až k satanské bibli.Zjistil jsem, že to není apriori o páchání zla.Je to spíše o tom člověče dělej to k čemu tě tlačí tvé nutkání a libovůle:člověk a ne Bůh je zde absolutním měřítkem dobra a pravdy.Uvědomil jsem si, že k tomuto spěje ta naše humanistická sekulární společnost odstřihnutá od absolutních Božích zákonů.Naše ateistická společnost je pokrytecky satanistická víc než si myslíme.Obalila to totiž do honosného humanistického hávu, který neodradí tolik lidí jako excesy přímých uctívačů satana.

Saty přeji Ti ať Tvůj čas strávený na věčnosti není o duchovní nicotě a utrpení

S úctou Petr

odpovědi 003 (Petr, 12. 11. 2006 05:13)

Píšeš:„Víš, u křesťanství mě zaráží jedna věc a ty ses jí také dotknul. Píšeš že nestačí být dobrý a mít rád lidi. Bůh tedy vyžaduje abys ho uctíval a klaněl se mu?Jaký je to Bůh, když nehodnotí lidi podle života a skutků, ale spasí jen toho, kdo ho uctívá.“
Myslím, že opravdu rád druhé lidi z nesobeckých pohnutek dokáže jen člověk, který miluje Boha a vyjadřuje mu svou vděčnost za to co pro nás udělal.


Píšeš:“Bůh nežehná lásce mezi mužem a ženou a zavrhuje sex. „, ale to není pravda.Bůh přímo říká:
Proto opustí muž svého otce i matku a přilne ke své ženě a stanou se jedním tělem. (Genesis 2:24)
A řekl: `Proto opustí muž otce i matku a připojí se ke své manželce, a budou ti dva jedno tělo´;(Matouš 19:5)
Proto opustí muž svého otce i matku a připojí se ke své manželce, (Marek 10:7)
`Proto opustí muž otce i matku a připojí se k své manželce, a budou ti dva jedno tělo´.( Efezským 5:31)
Muž ať prokazuje ženě, čím je jí povinen, a podobně i žena muži.
Žena nemá své tělo pro sebe, ale pro svého muže. Podobně však ani muž nemá své tělo pro sebe, ale pro svou ženu. (1 Korintským 7:3-4)

odpovědi 002 (Petr, 12. 11. 2006 05:12)

Píšeš, že nevěříš, že jsme pro Boha nějak vyjímeční.Dovolím si oponovat slovy Bible: „ Neboť Bůh tak miloval svět, že dal svého jediného Syna, aby žádný, kdo v něho věří, nezahynul, ale měl život věčný. Vždyť Bůh neposlal svého Syna na svět, aby soudil, ale aby skrze něj byl svět spasen.“ (Jan 3:16-17) Bůh se k nám sklonil a přesto, že jsme se proti němu nevděčně postavili za cenu osobní oběti nás vykoupil.Protože je nekonečně spravedlivý neudělal to nějakou oklikou, kterou by obešel jím samým stanovené zákony, ale i on se podvolil Zákonu a naplnil spravedlnost skrze obět nevinného Ježíše Krista, který zemřel a trpěl za mne i za Tebe, za ty co žili i za ty co budou žít.Zemřel a trpěl dobrovolně za všechny bez rozdílu a všem bez rozdílu nabídl cestu k Bohu.Všem nabídl odpuštění, ale odpustit lze jen tomu, kdo uzná svou chybu, svou hříšnost.Lotr na kříži vedle Krista nestihl udělat za svůj život možná ani jeden dobrý skutek, ale uznal svou chybu a kál se ze svých provinění, Bůh viděl do jeho srdce a poznal opravdovost jeho pokání a proto byl spasen.Stejně tak vidí i do našich srdcí a proto se nemusíš bát, že bude spasen ten, kdo by to učinil jen na oko. Vše co po nás, po mně, Tobě i všech lidech žádá je pokání a to abychom uznali, že trpěl na kříži i za nás, právě za nás a ty naše hříchy.Zkus posoudit sama jak na nás Bohu záleží, když toto pro nás udělal.

K lidem, kteří Ti psali o různých bludných učeních viz zakladatelka new age H. P. Blavatská atp. Nenech se svést bludnými učeními.V dnešní době je to hodně těžké.Politicky korektní je říci ano každý má tu svou pravdu a cestu k Bohu.Tomuto relativismu nevěřím.Asi mě označíš přinejmenším, za dogmatického fanatika ale nemohu jinak.Je jen jeden skutečný a pravý Bůh – Hospodin, Bůh Abrahama, Izáka a Jákoba, Bůh Bible. V něj věří jen Judaisté (i když oni dosud nepřijali Ježíšovu oběť) a Křesťané. Mluvím ale o Křesťanech, kteří se drží Bible – Božího slova, ne o katolících a mnohých jiných herezích. Bibličtí Křesťané nejsou seskupeni v jedné církvi či denominaci, spojuje je něco víc než členství v církvi (myšleno lidské instituci).Jsou to Boží děti zapsané v knize života a jsou členy Církve (myšleno Boží církve). Islám,katolicismus, budhismus,hinduismus, animismus,new age,….atp.To vše nejsou alternativní cesta k Bohu, ale jen lidské výmysly a obratné manévry Satana jak odvést miliardy lidí od spasení a od cesta k pravému Bohu.

odpovědi 001 (Petr, 12. 11. 2006 05:11)

Ahoj Saty,

Moc si vážím, že jsi přečetla celý můj příspěvek.Promiň mou opožděnou reakci, ale byl jsem trochu víc pracovně vytížený.

Začnu asi od konce Tvého příspěvku. Myslím, že se nemusíš bát, že by Tě Bůh zavrhl. Na nás všechny bez rozdílu platí: Všichni zhřešili a jsou daleko od Boží slávy;… (Římanům 3:23). Na druhou stranu o tom, zda budeme spaseni se rozhoduje za našeho života a ne až po smrti, ani není možno složit nějaký reparát v očistci, který si zcela nebiblicky vymyslela katolická církev.Je proto třeba se rozhodnout dokud člověku tluče srdce.A život každého z nás není něco pevného, ale spíše jen plamen malé ve větru .Nedovolil bych si o nikom z lidí říci, že nebyl spasen, ale Bůh nám jasně dal bezpečnou cestu jak dojít spasení, tak proč riskovat. Je třeba si uvědomit, že zde jde o všechno.Jde o to jak budeme trávit věčnost.Těch 70-100 let na zemi je celkem dlouhá doba, ale proti věčnosti je to jen krátký okamžik. Peklo a nebe jsou ve světě zprofanované pojmy, dokonce tak, že mnozí mají pocit, že je dobře i v pekle.Vždyť je to tak komické jako v pohádce s čerty nejsou žerty…A v nebi je asi nuda…Ve skutečnosti je peklo a věčné zatracení v něm obrovská nicota bez přítomnosti Boha a naopak nebe je duchovní naplnění jaké si nedokážeme ani představit.Pokud bereš při svém rozhodování v potaz to, že je to rozhodování na nekonečně dlouhou dobu a pokud nebereš spasení a zatracení na lehkou váhu, možná se rozhodneš mnohem odpovědněji.

pro Michala (Satanka, 09. 11. 2006 12:20)

Snad se mi podaří něco z toho sehnat. Ještě jednou dííík. Saty.

pro Satanku (Michal, 08. 11. 2006 16:41)

Ahoj Saty
Každýmu osvítí srdce něco jinýho a tak ti ještě "přidám" knížky, co vnesly mír do srdce mně a narazil jsem na ně teprve nedávno..Adrienne Howleová-Nahý Buddha,Rabíndranáth Thákur-SÁDHANA,O zlu a lásce,Patricie Tervin-Prameny poznání.
Knížky to jsou zdánlivě jednoduché a nevelké počtem stránek,ale někomu kdo nehledá intelektuální přestřelky,ale moudrost,pochopení,lásku a mír,můžou způsobit malý zázrak..Měj se krásně a hodně dnů "Když je mi nejlíp":-)Michal

pro Michala (Satanka, 07. 11. 2006 15:44)

Ahojky Michale a díky. Když jsem si přečetla co mi píšeš, zdálo se mi najednou že plavu v čisté vodě, místo v kalné a neprůhledné jako předtím. Geniálně jsi to totiž dokázal podat. V tom co říkáš, je hodně logiky a spousta pravdy. Dík taky za radu po jakých knihách sáhnout, neznám je, ale pokusím se to napravit. Přeju ti krásné dny. Saty.

Ahoj (michal, 06. 11. 2006 15:04)

Ahoj Satanko,Včera jsem se začetl do příspěvků a tvých odpovědí a nedá mi to se nezapojit..Dle mého názoru je skvělé,že hledáš PRAVDU.Snažíš se a docela ti to jde,si udělat sama názor na to čemu se obecně říká duchovno.U PRAVDY je skvělé že je PRAVDOU ať už ji někdo věří,nebo ne.Je to podobné jako s přírodními zákony,některé jdou odhalit hned např.:Když někdo skočí(myslím tím nás obyčejné smrtelníky)z 10 patra,zabije se aŤ tomu věří nebo ne..Některé zákony nejsou patrné hned-Když budu uzavřen v utěsněné místnosti,nemusím třeba několik hodit tušit co mi hrozí(mužu věřit čemu chci)ale stejně se za pár hodin udusím..S duchovními zákony je to stejné,něco vidím hned,něco pochopím až po vydatné lekci kterou mi Vesmír(nebo bůh?)uštědří.Důležité je (a ta úleva,když zjistíš že to tak je)že radostí i bolestí rosteme.Že to takzvané ZLO je jen výchovná lekce,která nemá učel nás rozdrtit,nebo potrestat ale otevřít nám oči,tam kde jsme slepý..Nepatřím k žádné církvy a v podstatě dělám to co ty,hledám Řád a smysl,ale nedá mi to:-) a k některým tvým poznámkám typu:"volám boha a on neodpovídá,nebo se neukáže"..Jednu starou příhodičku---:Říká cestovatel příteli:"ztratil jsem se uprostřed pouště,žíznivý a hladový, bloudil jsem několik dní a prosil boha o pomoc".. Přítel na to: "A co bůh?Ukázal se?Pomohl ti?".."Ale kdeže!"Odvětí cestovatel"Náhodou šel kolem nějaký člověk a ukázal mi cestu."...Ta se mi moc líbí:-)..Jen tak inspirace na závěr,zkus nechat na chvilku křesŤany křesťanama a zavítej také do jiných vod poznání,např.zkus Toltéckou moudrost(Miguel Ruiz-Čtyři dohody),Carlos Castaneda,Anthony De Mello....atd Cest je spousta,moudrost jen jedna...Měj se krásně,hodně štěstí,oči,uši a srdce otevřené.ahoj Michal:-)

pro Petra (Satanka, 27. 10. 2006 20:46)

Ahojky Petře,

pozorně jsem si přečetla všechno co mi píšeš. Souhlasím s tebou,
že evolučně by se dobro nevyvinulo.
Je to dáno tím, že člověku byl dán rozum a cit a to zvířata postrádají.
Víš, já nejsem tak docela nevěřící, věřím ve stvořitele vesmíru, ale pochybuju o tom,
že jsme pro tohoto stvořitele tak vyjímeční a nevidím to jako Ty,
teď budu citovat Tvoje slova /" že je nekonečně dobrý ve své lásce ke všem lidem."/
Myslím že patříme do tohoto světa a jsme jeho součástí tak jako každý kamínek,
každý tvor, naše země, každá planeta, nebo galaxie.
Jako jedinec, i jako celé lidstvo jsme mu lhostejní.
Lidé žijí od pradávna pod zákonem smečky
Silnější vedou, ale jsou i ochotni pomoci slabším.
Víš, u křesťanství mě zaráží jedna věc a ty ses jí také dotknul.
Píšeš že nestačí být dobrý a mít rád lidi.
Bůh tedy vyžaduje abys ho uctíval a klaněl se mu?
Jaký je to Bůh, když nehodnotí lidi podle života a skutků,
ale spasí jen toho, kdo ho uctívá.
Teď se Tě zeptám, jak mám věřit Tvým slovům,
když mi jiný věřící na otázku ohledně lásky napsal tohle :

*B Čtěte, prosím, odpovědi pozorně. Lidé jsou vyšší bytosti,
nikoli zvířata. Kdysi ve zlatém věku lidé existovali, asi podobně,
jako to popisuje bible vizemi slastného ráje. Prožíváme sestupný duchovní vývoj,
kdy neustále více zabředáme do hmoty. Celý popis vývoje lidstva
od prvotních bezpohlavních "Adamů" naleznete v knize Dzyan,
kterou přepsala H. P. Blavatská a u nás vyšla pod názvem "Základy tajných nauk".
Bůh nežehná svazkům manželským, těm žehná církev proto, aby lidstvo nezvlčilo zcela.
Bůh nežehná manželskému sexu a mimomanželský sex zavrhuje.
Církev v dobré víře udělala předpisy,
v nichž ale na oplátku lidé ztrácejí samostatnost myšlení."

Takové a podobné reakce, včetně jedné, kde se mi dokonce dostalo od věřícího ponaučení,
že lidé okoukali sex od zvířat průběžně dostávám.
To co píšeš Ty, se mi zdá docela rozumné.
Jen mi řekni, jak se v tom mám vyznat, když si i věřící odporují ve výkladu co je dobré a co není.
Řekni mi ještě, jsem zavrženíhodná když pochybuju o Boží existenci, o existenci Boha,
kterému záleží na každém člověku?
Děkuju ti za příspěvek a vážím si toho. Saty.

Strach (Michaeala.Procházková, 27. 10. 2006 17:09)

Trošku jsem se bála ale je to super??

k diskusi 002 (Petr, 27. 10. 2006 00:55)

Píšeš: "Lidé vzdělaní ve vědecké sféře a přírodopisu a lidé, kteří věří vědeckým výzkumům se nedokáží s vírou v Boha ztotožnit. Jednodušší je to s lidmi kteří jsou prostší, kteří jsou s vědou méně seznámeni a nikdy se o ni nezajímali. Takoví lidé v Boha snadno uvěří."Nesouhlasím s Tebou. Znám Biblické Křesťany pracující ve vědeckém výzkumu a v mém okolí je dost Křesťanů s VŠ titulem, podotýkám, že ne teologického, filozofického ani jiného humanitního oboru. Já sám jsem absolvoval VŠ, věda mě vždy zajímala a zajímá, především astronomie.To nebrání ani mně ani mým přátelům přijmout pravdu Biblické víry. Vědecké poznání je dobrá věc, ale nepřeceňuj je.Věda jen vytváří modely, které lépe a lépe popisují materiální svět kolem nás.Absolutního poznání, ale skrze ni nedosáhneme.

Několikrát zde padl názor, že Křesťané odmítají sex či jiné požitky těla. To je zaběhané klišé, ale přinejmenším je to nepochopení. Bůh nám dal požitky těla a ony nejsou špatné.Problém je v tom jak je užíváme.Máme se z nich radovat jako z Božích darů a tak k nim přistupovat. Požitek z jídla je dobrý, ale může se svrhnout v obžerství, pokud jídlo nebudeme užívat s mírou. Stejně tak sex je nádherný Boží dar pro muže a ženu, způsob jakým se mohou muž a žena v monogamním vztahu vzájemně obdarovávat.Když však sex zneužijeme stává se z něj smilstvo či jiná ohavnost.

Ještě ke kritice Křesťanů a pokrytectví. Ne každý kdo se deklaruje jako Křesťan jím skutečně je a v jeho životě se víra projevuje.Nemusíš mít obavu, že ti z nás, kteří se tak přetvařují dojdou spasení. Našeho Nebeského Otce nelze oklamat on vidí do našeho srdce.

Satanko nečiním si nárok Tě přesvědčit o „své“ pravdě, jen jsem měl pocit, že když už jsem náhodou zabloudil na Tvé stránky přispěji se svým pohledem.

Nechť Ti Bůh žehná v Tvém hledání Pravdy

Petr

k diskusi 001 (Petr, 27. 10. 2006 00:54)

Ahoj Satanko,

píšeš "Dobro je prostě dobro a zlo je zlo, čistě lidské vlastnosti." Já s Tebou nesouhlasím.Myslím si, že evolučně by se dobro ve společnosti nevyvinulo. Podívej se do přírody, přežívá silnější, pragmatičtější, bezohlednější.I ve společnostech, které se více či méně "odstřihly" od Božích zákonů (například prakticky sekulární Evropa) se ještě ze setrvačnosti uplatňují principy absolutních Božích zákonů, ale postupně mizí. Nic nového pod sluncem, lidstvo stále opakuje hřích Adama a Evy. Myslíme si, že dokážeme poznat co je dobré a co je zlé, ale bez Boha toho nejsme schopni. Lidské zákony jsou jen to na čem se lidé dohodnou. Lidská morálka je relativní, dnes se ještě dohodneme na tom, že vražda je zločin, zítra už to tak být nemusí.Možná Ti to připadá přitažené za vlasy, ale zkus o tom přemýšlet. Dobro kolem Tebe není tak samozřejmá věc jak Ti připadá.
Než jsem uvěřil, nechápal jsem proč Křesťané staví Boha nade vše a upřednostňují jej před vším a všemi, dokonce i nejbližšími.Říkal jsem si a taky mě tak učili, že nejdůležitější je být dobrý a slušný k lidem a to stačí.Bůh je, ale nekonečný a nekonečně dobrý ve své lásce ke všem lidem bez rozdílu.Já jsem jen člověk a ačkoliv moc miluji své děti i svou manželku, nedokáži je milovat tak jak je miluje Bůh.A nedokáži tak jako Bůh předvídat co je pro ně z absolutního pohledu nejlepší.On dělá vše pro to, aby každý člověk byl spasen.Je sice všemocný, ale sám se omezil a dal člověku svobodnou vůli, protože jen člověk se svobodnou dokáže milovat Boha opravdovou láskou.Jak už zde bylo řečeno On zaplatil za hříchy všech lidí.Dluh nás všech je zaplacen, sami bychom to nedokázali.Jediný, kdo by mohl zaplatit za nás všechny je ten kdo by byl bez hříchu a takový člověk nikdy nežil.Proto Bůh se k nám lidem sklonil v osobě Ježíše Krista a aby naplnil spravedlnost bezhříšný se obětoval za všechny co žili i budou žít.Napadá mě ještě toto přirovnání.Všichni jsme jako rukojmí zločince - Satana.Nežije se nám u něj z našeho pohledu většinou špatně (tak trochu Stockholmský syndrom).Můžeme si dělat co se nám zlíbí, "užívat" si života, ale na konci nás čeká duchovní smrt.Bůh nám, ale vytvořil únikovou cestu, je to cesta do bezpečí, ale má to jeden háček.Těch pár kroků do bezpečí musíme udělat my sami.
Není to o tom, že by Bůh byl tak slabý a nemohl by porazit satana hned.Bůh je svrchovaný nade vším a z důvodů o kterých se můžeme jen dohadovat dopouští existenci satana a zlo jím způsobené.Spravedlivý Bůh ví proč tak činí.

ahoj satan (jana, 13. 10. 2006 12:53)

moc sem si te oblibila

pro Martina. (Satanka, 28. 09. 2006 20:02)

Opět se Tvoje slova vymykají všemu co jsem kdy slyšela. Není tedy nic špatného na tom když se mi jeví že dost věcí které Satan říká, jsou lidem prospěšná? Jsi první, kdo takhle obhajuje Satana, máš za to můj obdiv. Názor na církev je také shodný. A s tím sexem? Líp by to snad ani nikdo jiný nemohl napsat, naprostý souhlas i s úsměvem navrch. Dík za ty slova. Saty.

reakce (Martin, 28. 09. 2006 11:42)

Satan musí Boha moc milovat a Bůh jeho asi taky? Přece Satan si nás vyžádal ke zkoušení, abychom prošli zkouškami a obstáli v Ráji a netrápili se tam. Satan navíc ví, že platí jako jediný věčným ohněm, protože zhřešil v ideálních podmínkách Univerza v Boží zahradě. Tedy jen tam jde uplatnit Zákon, všude jinde už lze se vymluvit na dědičný hřích, či individuální selhání a taky na nevlastní volbu zúčastnit se života ve státu, či obecně na zemi. Pokud Bůh svěřil jako hospodáři lidi Satanovi, jistě by je jako milující Otec nesvěřil do rukou někoho, kdo by byl špatný hospodář. Satana nesmírně miluju, protože slouží a nakonec za to přijde jako jediný o Duši, obdivuji ho. K církvím. Můj názor je, že je geniální seřadit úchylné válečníky a zvrhlíky do církví, kde přeci jen dělají méně škody, než, kdyby pobíhali po veřejnosti a navíc alespoň musí přestírat, že jsou věřící :-). Čímž se nechci dotknout toho minima opravdu obdivuhodných církevních hodnostářů. Pokud tedy věříme Bohu, věříme i Satanovi, že v každý čas, dokud nepředá vládu nad Světem, zkouší nás, lidi, abychom odhodili co jen jde z našich nedokonalostí a zloby, než přijde prostředí, kde už prostě negativní energie, která chce okupovat a vládnout nebude mít uplatnění. No a sex je nejkrásnější mě známá forma sdílení těl, přej to i těm, kteří prostě si pletou prdel s kundou, při vší pokoře. Martin

jj Satanko (Kasandra, 04. 09. 2006 15:16)

říkáš to přesně :-)

pro Kasandru. (Satanka, 29. 08. 2006 20:53)

Ahojky, napsala jsi to přesně, " věřit v Boha je celkem těžká věc." a já dodávám, " spoléhat se na něho a vkládat naděje že po smrti bude naše duše v ráji po jeho boku je ještě těžší a považuju to za neskutečný optimismus. Říkáš že nemůže sestoupit na zem, proč nemůže když je všemohoucí? Nebo není všemohoucí? Ani poslední tvoje věta nemusí být tak zcela pravdivá. Kdosi od kohosi dostal jakousi nálepku a nosí se to dodnes. Dobro je prostě dobro a zlo je zlo, čistě lidské vlastnosti.

Těm co v boha nevěří (Kasandra, 29. 08. 2006 18:38)

Věřit v boha je jedna věc a celkem dost těžká. Když vás k tomu rodiče vedou už od malička tak se vám to zdá jako samozřejmost ale ve skutečnosti to tak není. Bůh ale nemůže sestoupit z nebes a ukázat se lidem : halo tady sem tak už na mě věříte ?! - To by bylo moc jednoduché a lidé musí ve svém životě něco dokázat a něco si taky vytrpět. Pro mě je prostě bůh dobro a satan zlo.

Karlito (Satanka, 07. 07. 2006 01:13)

Ahojky Karlito, dík za hezkou reakci. Ty, ale i jiní mi píšete o Božích potvrzení ve Vašem životě. Když mi ta potvrzení popisovali, tak se jednalo o neurčité události. Někdy to byla příhoda, někdy sen, někdy setkání s jiným věřícím, který ho " zlanařil " promiň mi ten výraz. Ty popisované příhody by se daly vysvětlit zcela normálně, vyplynuly tak jak život jde a ze souvislostí, - aspoň já bych to tak brala. Záleží na tom, jak si to ten dotyčný vyloží. Já beru na zřetel jevy, hlasy a znamení, které vidím, slyším a mohu s nimi komunikovat. Ty i já žijeme naprosto stejně, máme stejné morální zásady, Ty věříš a já ne, je mezi námi velký rozdíl?
Zkusím to co jsi mi poradil, zeptám se Boha, ale vím, že odpovědí mi bude jen velké ticho. Jestli se zase stavíš, řeknu Ti výsledek. Měj se krásně. Saty.

Kdo hleda pravdu nalezne ji. (Karlito, 05. 07. 2006 15:19)

Ahoj.Cetl jsem vsechny prizpevky jenz jste tady napsali... moc zajimave.Spousta otazek a i mnoho odpovedi se kteryma souhlasim.Verim ze kdo hleda a pta se nalezne cestu pravdy.I ja jsem temito krizovatkami sveta prochazel a verim ze jsem se vydal po te spravne ceste a to ne jen ze sveho presvedceni, ale i Bozich potvrzeni v mem zivote.Je to na kazdem znas jakou cestu si zvolime.
Nekdy nestaci se ptat lidi zdali nezna spravnou odpoved na tu ci onu otazku, nekdy je lepsi zeptat se primo konkretne toho koho se to tyka.Satanko-Zkus se zeptat primo Boha Kym je a co tou Bibli chce rict... a pak se pokus zastavit ten vodopad otazek a nekolik dnu mozna tydnu zkus jen naslouchat tomu co ti Buh chce rict.Nekdy klademe prilis mnoho otazek a Boha nepustime aby nam odpovedel...pak se divime ze mlci.Dej mu sanci aby se ti dal cely poznat.
Drzim ti palce aby si nasla to co hledas.Ahoj*8oD

email (křesťan, 29. 06. 2006 08:29)

Ok rád ti něco o sobě napíšu. Hledal jsem tady nějaký kontakt na tebe, ale marně, tak mi ho dyštak pošli na e- mail: muj.email@tiscali.cz

odpověď (křesťan, 22. 06. 2006 10:16)

Ahoj!
Ohledně faktů a důkazů je to něco co v duchovním světě těžko najdeš, protože to jde těžko fyzicky uchopit. Je možné se setkat s duchovním světem a pak máš zkušenost, ale pokud ji chceš předat dál, tak už používáš jenom slova, kterýma chceš popsat něco co jde popsat těžko. Přesto to aspoň částečně jde a lidi vypráví o duchovním světě ať o tom "špatném" nebo o tom "dobrém". Obecně pozoruji, že lidi víc táhne duchovní svět který ovládá satan a je to pochopitelné vzhledem k tomu, že je vládce tohohle světa a jeho "reklama" je provokující. Původně to tak nebylo, člověk byl ten který vládl zemi protože mu ji Bůh svěřil (hodně lidí si myslí, že člověk vládne i dnes ale je to tak, že za nitky tahá někdo jiný :(. Satan získal to co patřilo člověku. To je to co někteří nechápou a přisuzují Bohu vinu za svět a přitom za to může satan a my. Proč s tím Bůh něco nedělá? To je další omyl, protože už udělal. Celou lidskou historií se táhne záchrana kterou Bůh dělá. Skončilo to tím, že se Ježíš nechal ukřižovat místo nás (místo tebe a mě a ostatních) - podtrhuji nechal a ne byl ukřižován, protože to bylo jeho svobodné rozhodnutí. Bůh bude soudit jinak to nejde právní řád prostě tak funguje, že za vinu je trest (to je běžný právní řád ve většině států) a asi by se nikomu nelíbilo kdyby právo nefungovalo. Milost taky funguje (ve většině států), ale ta je o tom, že je odpuštěna vina prostě zadarmo bez "následku". Bez následku to ovšem nikdy není vždycky někdo zaplatí nebo je poškozen. Když dítě rozbije výlohu, tak mu jeho táta může odpustit, ale výlohu prostě musí zaplatit. Takže je to sice milost, ale je za ní zaplaceno. S naší vinou je to stejné, je tady řešení, které za nás Bůh udělal a to, že se za nás nechal ukřižovat, protože v Božím právním řádu je za hřích trest smrti. Toho se satan bojí, že lidi najdou cestu do nebe a on bude mít míň uctívačů a těch kdo ho následují ať vědomě nebo nevědomě. Finta je v tom, že Ježíš nezůstal v hrobě, protože Boží právní řád funguje dokonale a smrtí je odsouzen jenom ten kdo má vinu. Proto neměla smrt nad Ježíšem moc a on po třech dnech vstal z hrobu. Prošel odsouzením a trestem místo nás to je Boží plán záchrany :)

Re: Satan (Sataniel, 20. 05. 2006 22:24)

Proč Bůh který je podle Křesťanské církve schopný učinit jakýkoliv zázrak, neučinil člověka dokonalého??? Že by nějaký sadistický smysl pro humor??? Že by to byla prostá radost z bolesti a pocitu nadřazenosti??? Pokud ano, kdo je vlastně to zlo bůh či ďábel???? Já už svou pravdu znám..... A vy??? Já se již nějakou dobu řídím takouvou zajímavou myšlenkou, a to : Ve chvíli kdy si můžeš po pravdě říct že není v co věřit, věř že jsi bohem.

Satan (Medy, 14. 05. 2006 22:05)

Musíte hodně o všem zcela samostatně přemýšlet, abyste rozpoznali kdo je kdo a jaký má vztah k obyčejnému člověku. Zapomeňte na to, jakou kdo má pověst a sami hodnoťte, jaký má vztah k obyčejným lidem a co pro ně udělal. Pak poznáte, že vše je jinak.

Satan (Dark-Reaper, 14. 05. 2006 15:10)

když už jsme u toho satana jeho jméno v překladu znamená SVETLONOS takže je poněkud zvláštní pokud si uvedomíme obecné pravdy a mýty.

Zlo??? (Sataniel, 14. 05. 2006 02:08)

Jak píšeš, "Satan" je údajně všechno zlo, ale co je vlastně zlo. Jak už mnohokráte padlo na podobných dyskuzích : Může světlo existovat bez tmy??? Může láska existovat bez zklamání??? Může dobro existovat bez zla??? Není jen dobro a zlo různý název pro různý úhel pohledu??? Pokud učinim dobro jednomu tím že zraním druhého, učinil jsem dobro nebo zlo??? A kdo má právo soudit??? Nejsme nakonec Satanem každý z nás stejně jako Bohem????