Jdi na obsah Jdi na menu
 


Saty, (555, 30. 07. 2009 12:47)
jak typické pro nevěřícího? Nevím jak na tom jsou ostatní věřící. Já si tedy nepřipadám bez viny. Spáchala jsem a páchám spousty hříchů a stydím se za ně. Když se mám jít vyspovídat, tak to se mnou cloumá. Pokaždé mám strach a klepu se. Jako kdybych byla u soudu. V hloubi duše pak jenom doufám, že Bůh se nade mnou smyluje a odpustí mi. Když neodpustí nejspíš jsem toho dost nelitovala, nebo jsem něco udělala špatně. A pak přijímám i tresty. Přijímám je a doufám dál...že mi Bůh odpustí. Když modlidbičku odbrebentím cítím se špatně. Musím cítit, co chci tou modlidbou říct. K čemu je mytí nádobí špinavou houbičkou?

pro 555 (Saty, 30. 07. 2009 08:48)

Jak typické pro věřícího. Můžu páchat hříchy, pak se půjdu vyzpovídat, odbrebentím pár modlitbiček a jsem jako padlej sníh. Dřív se to dalo ještě smáznout za prachy...odpustkama. Pak se ještě ujistím, že ty hříchy jsem vlastně neudělala já, ale Satan, takže jsem úúúúplně bez viny...já nic, to Satan. Prima vymyšlený. Tobě to takhle vyhovuje?

Pro Saty, (555, 27. 07. 2009 21:14)

jsem věřící...takže když opravdu lituji svých hříchů, dojdu si na zpověď a opravdu budu doufat v to, že mi Bůh odpustí, tak si ty hříchy vlastně smažu. A když se mi dějou nějaké útrapy ať v podobě nemocí, nebo vyhození z práce, tak to může být taky jakési odpy/ikání hříchů z minulých životů. Proto není důvod dávat za vinu Bohu, když se nám dějou nepěkné věci. Jestli je podle mě správné dávat za vinu satanovi? Ano, protože je to vlastně tak...zhřešili jsme a hřích je dílem koho? Pokušitele..

pro ... (Saty, 29. 06. 2009 22:31)

Říká se, že se vracíme, abychom se zbavili hříchů a abychom si prožili to, co jsme dělali jinejm. Nikdo to nemůže vyvrátit, ale ani potvrdit. Osobně si myslím, že jsou to jen dohady, mýtus. Spíš mi připadá, že by si tím lidé přitěžovali, protože by v každém dalším životě nabalovali na sebe další a další hříchy. není to daleko od věci, protože chování lidí je přímo závislé komu, kde a v jaké společnosti se narodí.

................. (......, 25. 05. 2009 22:24)

podle me peklo existuje. ale myslim ze je to spis takova ocistna cesta. pripada mi ze jsou s tim jakymsi zpusobem propojeny znameni zverokruhu. jen nevim, jak to zacalo? proc nas sem nekdo posilal. jen se naberem dalsich hrichu. moc to nechapu.

pro universum igma (Saty, 09. 05. 2009 23:49)

Ahojky, písni mi na mail které písničky nebo skladby se ti líbí a já ti je pošlu ju?

pro Luciuse (Saty, 09. 05. 2009 23:47)

Ahojky Luciusi, řekni mi upřímně, kdyby nebyl pan farář u vás na vesnici a nechodili jste k němu, měl bys problém rozeznat dobro od zla? Myslím že ne. Určitě bys i bez něj věděl, že zabít třeba i zvíře bez důvodu je hřích, natož člověka. Určitě bys věděl, že ubližovat záměrně a dělat bolest není dobré. Každá rodina se snaží potomkovi vštípit základy dobrého chování a to co vám pan farář říkal, to všechno k těm základům patří. Možná že hrozba peklem zní hrozivěji než odsouzení našimi nejbližšími, nebo společností a určitě měla svůj vliv na lidi kteří byli a jsou ochotni na peklo věřit, ale já na něj nevěřím. Jsme sami strůjci svého osudu a naše činy nám utváří život. Když udělám nějaký zlý čin, budu za něj trpět, ale tady na Zemi. Když nás nepotrestá lidská spravedlnost, soudcem se stává naše vlastní svědomí. To, že nevěřím v peklo, (jako v klasické místo, kam jsou hromadně evakuováni hříšníci, aby se smažili za svoje hříchy, protože by tam vlastně muselo být celé lidstvo) neznamená že nevěřím v sílu a inteligenci, která nás stvořila. Tvoje poznámka, že "peklo" může být i na Zemi, se mi zdá dost dobrá.

:)) (universum igma, 09. 05. 2009 18:10)

mila Saty.mohla bys mi poslat pisnicky ktere pouzivas na tomto blogu.
e-ma:tomassmrcika@seznam.cz

Není třeba se přít... (Lucius, 09. 05. 2009 12:16)

Drahá Saty,sice jsem nepročítal Inferno důkladně,ale četl jsem kousek Tvého rozhovoru s Jimmy JoeX a vcelku mě jeho teorie zaskočila.Já se sám přikláním k tomu,že peklo existuje,asice,pro hříšníky,kteří např.někoho zabili,nebo prostě udělaly velký hřích.Nebudu se přít,zažíval jsem vše co jsi napsala výše,ato o tom,že jsi se bála čertů.Kdo by se nebál,jako dítě,nicméně sám jsem takového čerta dělal dětem a jelikož bydlím na vesnici a bylo toho hodně,tak to kolikrát vypadalo tak jak jsi napsala.Ale proč to píšu,vždy jsme jako skupina svatých s čertem končily u pana faráře na faře,kde se samozřejmě točila i řeč okolo čertů,satanů,pekla a pan farář,nám téměř vždy opakovaně a nezávysle,na sobě každý rok říkal,že pokud neděláme hříchy spojené se smrtí,nasilím a bolestí,jak na lidech,tak i zvířatech a všem co je živé,pekla se bát nemusíme.Je to pár dlouhých let,co jsem přestal dělat čerta,pan farář již není mezi námi,ale já tomu tak nějak věřím pořád.A proto se snažím neubližovat.Nikomu,radši ustoupím sám.I když jsem byl mockrát nařčen ze zbabělství,většinou,pak ale ti co mě z toho zbabělství nařkli,přišli a omlouvaly se za své chování.Samozřejmě,jak mě znáš Saty,tak jsem téměř vždy odpustil,ať dřív,nebo později.Jsem prostě takoví.Jen jsem tím chtěl říct,že v peklo věřím,stejně tak v nebe.Není něco jen mezi nebem a zemí,ale je něco mezi podzemím a nebem.A když vidím a kolikrát i cítím chování někerých lidí,nebude na konec to údajné peklo na Zemi samotné?Snad mi někdo odpoví,na mou otázku...děkuji za upřímnou odpověď...Lucius...

pro - ani se neptej (Saty, 09. 05. 2009 10:11)

Jsi naše krevní skupina, takhle to vidí hodně z nás a pravopisem se netrap. Pravopis není odraz duše.

Jen muj nazor (ani se neptej, 06. 05. 2009 00:56)

ja upřímne na peklo nevěřím, věřím že si ho lidé kdysi dávno vymysleli aby mohli ovládat svy věrný ovečky jakož to věřící ale každý máme právo věřit čemu chcem a i já věřím věcem kterým by spousta lidí ani vesnu nevěřili (omluvte pravopis)

pre Fénixa (johny, 18. 04. 2009 18:28)

máš samozrejme pravdu, lenže niektoré veci pochopiť nedokážeme a ked niekde narazíme na nejaké vysvetlenie, nemusí byť správne, ale ked nám dáva odpoved na viac vecí súčastne a navyše to do seba perfektne zapadá.... osobne si však myslím, že tieto veci treba vnímať skôr pocitom a menej rozumom, inak zaujímavý názor na to peklo na Zemi, tiež si myslím, že to bude podobne prebiehať niečo podobné je opýsané aj zjavení sv. Jána.

pre Fénixa (johny, 18. 04. 2009 18:26)

máš samozrejme pravdu, lenže niektoré veci pochopiť nedokážeme a ked niekde narazíme na nejaké vysvetlenie, nemusí byť správne, ale ked nám dáva odpoved na viac vecí súčastne a navyše to do seba perfektne zapadá.... osobne si však myslím, že tieto veci treba vnímať skôr pocitom a menej rozumom, inak zaujímavý názor na to peklo na Zemi, tiež si myslím, že to bude podobne prebiehať niečo podobné je opýsané aj zjavení sv. Jána.

pro Johny (Fenix, 18. 04. 2009 17:50)

no je to zajimava polemika,ale vidim vtom hacek vtehle kapitole se muzem jen dohadovat urcite to rici nemuzem jak to je podleme jde duse tam odkud prisla nekteri rikaji ze jde posmrti spatky k Bohu napr. ja ale je to jenom polemika a nekteri neco jineho.:)

pre Fénixa (johny, 12. 04. 2009 13:59)

tou knihou som chcel hlavne poradiť ohľadne otázok pekla,neba a kam sa po smrti človek dostane hádam bude lepšie,ked o tom sám napíšem človek sa dostane do pásma po smrti, tých pásiem je viacero od najnižšých po najvyššie podľa skutkov v živote je umiestnený na úrovni, ktorá mu je určená najnižšie sa dajú chápať ako predpeklie a peklo potom sú vyššie stupne- astrálne pláne rozlíšené rozlične a človek ich vníma bytostne úlohou, každej duše je stať sa súčasťou Všemohúceho, dostávame šancu pretože sa reinkarnujeme a každý nový život je neustálou výzvou zlepšovať sa v týchto pláňach, konkrétne podľa spektra napr. fialových je žriedlo talentov a geniality,ale sú určité medze kedy sa už dostaneme dopekla, kedy je naša duša zničená, ked sa nepolepšíme ani po reinkarnačnom cykle a pozor tí čo spáchajú samovraždu nejdú rovno do pekla dokonca sa môžeme stať tým čo nazývame duchom strážnym, ale to len vtedy, ked sme veľmi dobrí a k tým cvičeniam slúžia skôr na premenu negatívnej energie na pozitívnu je však jasné,že to nemáme preháňať pretože si môžeme uškodiť.

pro Johny (Fenix, 10. 04. 2009 22:35)

meditacni cvicení,mam na to svuj nazor a to ze je v jednom smeru nebezpecne.Nekomu pomaha druhemu zas jinak,pri meditaci castecne vipiname mozek,snazime se soustredit a uvlonit,ale mam pocit jako bych vipl neco jako firewall a jseme nechranení vuci okolním pusobení tem ja rikam demoni...

pre fénixa a saty (johny, 25. 03. 2009 12:17)

veľmi veľa zaujímavého na túto tému a možno aj odpovedí na tieto otázky sa dozviete s knihy od silvie wallimannovej poznání svetla-život po živote autorka opisuje vlastné skúsenosti a je tam veľa užitočných rád a typov na meditačné cvičenia možno vám to pomôže.

Pro Saty (Fenix, 24. 03. 2009 18:07)

Podle me to stvori ten kdo vse stvoril(Buh) a hrisnici kam sly ? nevim jak je to s dusi kam prichazi po smrti. Peklo ma hodne víznamu prokazdeho jinak a kadzy tomu jinak rozumi,ale o peklu jako takovem likvidator zlích bude stvorene tady na nasi zemi az vsechno pomine.

pro Fenix (Saty, 17. 03. 2009 10:22)

Kdo ho stvoří? Kde bude a hlavně, kam šli všichni hříšníci, když nebylo peklo? Peklem se strašilo a pořád straší. Podle mne se lidi sami snaží připravit sobě a svým potomkům to nejskvostnější peklo, jaky si jde jen představit. Úplně sami a bez Boží pomoci.

.... (Fenix, 08. 03. 2009 16:25)

peklo neni nikde to teprv bude stvorene

pro JimmyJoeX (Saty, 08. 03. 2009 02:23)

Ahoj Jimmy, dávám ti sem odkaz, tam to určitě najdeš. netvrdila bych ti, že něco takového na wikipedii je a nebylo to tam.:http://cs.wikipedia.org/wiki/Peklo
Další odkaz je, z čeho a jak převzalo křesťanství peklo a jak si jej přetvořilo k obrazu svému. Původní obraz pekla z mytologie je podsvětí a už to jej přímo určuje do podzemí, aspoň jak to chápu já a mnozí jiní.:
.:http://www.buh.kvalitne.cz/judaismus/podsvetipekloneberaj.htm
Já se s tebou nepřu, jsi ovlivněný křesťanstvím, já žádným náboženstvím, jen mě zajímá jak lidi vidí Boha. Myslím toho jednoho, co je společný všem vírám.
Jde mi o to že kdyz máš jednoho jedineho boha který je ten dobrý
(což je vždy, protože všechno dělá pro dobro svych oveček:)
a soudi a přebira ty ovečky, tak to vždy musi rozdělit
do dvou kategorii - na ty co mu lezou někam a ty co ne
(obcas zamhouří jedno oko, vsuvka pro ty co nelezli dost dobře
a příste se pokusí lépe, odpustky) - a pro ty nepolepšitelné
zakonitě musi vzniknout peklo (čim je ta idea Boha lepší,
tim strašnejší musí být peklo). V křestanství není peklo
původní soucastí víry, vzniklo až později v rámci
potřeby jej šířit jako prostředek a strach je velice
účinný prostředek. Píšeš, že dnešní církev je už jinde
že opravuje a upravuje myšlení z filozofického pohledu.
Je to jasné, protože některé věci jsou v dnešní době opravdu
neudržitelné. Víš Jimmy, já se opravdu ze zvědavosti ptala
několika lidí, kde si myslí, že je umístěné peklo.
Nebyla jsem sice v kostela, ale ptala jsem se lidí, které mám
kolem sebe a přátel. Z dvanácti odpovědí mě 6 poslalo pod zem,
dva řekli že je to někde mezi nebem a zemí, tři nevěděli
a jeden řekl že peklo je u něj doma.Souhlasím s tebou
a s tím co jsi napsal: Každý člověk je takový jaký chce být
a za své chování si nese následky sám naštěstí to neplatí
jen v církvi, ale i v civilizované společnosti, kde existují
také zákony a kde nikdo nemůže na nikoho nic svádět!
Na strach lidí z "pekla nebo očistce" jsem napsala do záhlaví
tohle: být dobrý jen proto že mám strach? Není lepší být dobrý
proto, že jsem člověk?!?!

Vzkaz autorce II (JimmyJoeX, 07. 03. 2009 13:43)

Ahoj, nedá mi to, abych nereagoval na Tvoji odpověď a když už jsme u toho opravování, takže: 1. Ve Wikipedii nenajdeš výraz "Křesťanská lidová slovesnost", protože to je samozřejmně hloupost, nic takového neexistuje: Hledáno: „Křesťanská lidová slovesnost“ [index]-žádná stránka s tímto textem nebyla nalezena a jestli jsi to někde četla, tak je to hloupost, věř mi, jedná se pouze o "Lidovou slovesnost" a co jsem se dočetl ve Wikipedii o čertech já?--"Čert je pohádková bytost žijící v pekle. Má rohy, ocas, kopyto a je přičmoudlá. Peklo opouští, aby získala duše hříšníků. Většinou se je snaží získat formou úpisu. Nabídne člověku na určitou dobu nějaké služby nebo výhody, ale ten mu musí vlastní krví upsat duši. Když určená lhůta vyprší, čert přijde k člověku a odnese jeho duši do pekla. Tam také odnáší duše zlých a hříšných lidí, kde budou duše na věky věků trýzněny. V pekle jsou podle pohádkových tradic duše váženy. To jen pro jistotu, aby nedošlo k nějaké chybě. Řada pohádek je na záměně zlé duše za dobrou založena. A čistým duším se opustit peklo, i přes odpor pekelných mocností, vždy podaří." viz.http://cs.wikipedia.org/wiki/%C4%8Cert#.C4.8Certi_v_.C4.8Cech.C3.A1ch Znovu chci podotknout, Bible výraz "Čert" NEZNÁ!!!
2.Co se týče pekla. Církev se vyjadřuje k peklu opravdu jako o místu kam duše hříšníka po smrti sestupuje a nebi, kam vystupuje, ale dnešní církev je už trochu někde jinde, je otázkou, jak to chápali lidé tehdy, v každém případě dnes je to brané spíše z filozofického hlediska. Sama musíš přece uznat, že nikdo v Římsko-katolické církvi, kromě ortodoxních věřících nevěří na peklo a nebe v pravém slova smyslu. Tehdejším prostým lidem asi nikdo nemohl vysvětlit, že ráj je v nějakém jiném světě, jiné dimenzi, nepochopili by to, tak jim prostě řekli, že ráj je v nebi, to si dokázali představit. Stejné je to i s peklem. Dnes se to bere z filozofického hlediska, člověk klesající až na dno pod tíhou svých špatných činů klesá do temnot směrem od Boha, naopak člověk "vystupující" do nebe se přibližuje Bohu - Světlu viz.Nový Zákon, evangelium podle Jana: "Na počátku bylo Slovo, to Slovo bylo u Boha, to Slovo bylo Bůh...v něm byl život a život byl světlo lidí. To světlo ve tmě svítí a tma jej nepohltila" Zajdi si dnes do nějakého kostela, zeptej se věřících, jestli je peklo opravdu v zemi a oni Ti zavolají zrovna lékaře, je to směšné. Církev jde do předu, stejně jako lidstvo.3. Co se týká Prvotního hříchu, samozřejmně jsem měl pravdu já. "Ačkoliv je prvotní hřích vlastní každému, NEMÁ u žádného z Adamových potomků povahu osobní viny. Je to ztráta prvotní svatosti a spravedlnosti, ale lidská přirozenost NENÍ úplně zkažena: její přirozené síly jsou zraněny, je podrobena nevědomosti, utrpení a vládě smrti a je nakloněna ke hříchu" viz. Katechismus Katolické církve §405
A jen pro pořádek, nezlobí mě, že píšeš, že lidská historie je plná krve, to jsem ani nikdy netvrdil, nevím, kde jsi to vzala, jen mě irituje, když to někdo svádí na Boha. Já někoho zabiju, něco ukradnu a svedu to na Boha? Jak pokrytecké! Každý člověk je takový jaký chce být a za své chování si nese následky sám naštěstí to neplatí jen v církvi, ale i v civilizované společnosti, kde existují také zákony a kde nikdo nemůže na nikoho nic svádět!

pro JimmyJoeX (Saty, 07. 03. 2009 01:23)

Zdravím. Prosím, abys četl pozorněji. V záhlaví píšu o čertech a peklu a je tam myslím zřetelně napsáno, že jsem se jich jako dítě bála, včetně bráchy. Tobě nevyprávěli pohádky o peklu, čertech a ohyzdných příšerách kteří vařli lidi v kotlích za jejich hříchy? "Čerti v křesťanské lidové slovesnosti jsou označením pro ďábla, démona, Satana, padlého anděla, v českém lidovém podání je to obvykle hloupá bytost s kopyty, rohy a ocasem. V případné hierarchii jsou nejníže." tolik Wikipedie.
Myslím že ty pohádky znáš, ale pak jsi z toho vyrostl asi jako já. Že neni peklo pod zemí? Dám ti sem opět něco z Wikipedie, abys neřekl, že jsem si to vymyslela: Isráélité označovali [Peklo] rovněž tak jako předpeklí slovem šeól, jež znamená hlubinu,
Peklo je pojem vyskytující se v mnoha náboženstvích v souvislosti s vírou v posmrtný život.
Často bývá zobrazováno jako apokalyptická krajina či podzemní království, kde dočasně
či trvale trpí duše zemřelých za své viny. V řecké mytologii je peklo Tartaros, mohutná propast se železnými zdmi a branami, která leží tak hluboko pod zemí, jak vysoko je nebe nad zemí." Vezmi sto lidí a zeptej se jich, kde je peklo. Pak spočítej kolik lidí odpovědělo že je pod zemí a pak si zjisti kolik z nich jsou křesťani. Někteří z nich zmíní i vchod do pekla pod hradem Houska. Ty víš kde přesně peklo je? Pouze kdybys byl budhista, tak bys mi řekl, že je to stav mysli. K tomu dědičnému hříchu: Prvotní či dědičný hřích znamená v křesťanské teologii stav hříšnosti („nesvatost“). Tent hřích se podle křesťanů předává člověku v okamžiku početí a přechází z matky na dceru, z otce na syna a z generace na generaci, tudíž hříchem zatížený je každý, každé narozené dítě. To co píšeš o Satanovi, (Světlonoši) by ses mohl dočíst v rubrice "Satan", tady jsi na "Infernu", zde se o Satanovi vůbec nezmiňuji. Chápu, že jsi to nevěděl. Zlobí tě, že jsem napsala, že lidská historie je plná krve? A není to pravda?

Vzkaz autorce (JimmyJoeX, 06. 03. 2009 15:28)

Tvé názory jsou sice zajímavé, ale odporují základům logiky, navíc Tvé znalosti církevních dogmatů silně pokulhávají za realitou. Tak například píšeš:"Všichni jsme hříšní a z hříchu jsme se narodili, nebo ne?? NE!!! Copak lze početí dítěte pokládat za hřích?" To církev vůbec neříká. Nejspíš máš na mysli tzv."Prvotní hřích", který jsme zdědili po Adamovi a Evě (jestli vůbec nějaký Adam a Eva existovali, dnešní církev se pomalu, ale jistě pod tíhou důkazů přiklání k Darwinově teorii evoluce), takže se podle církve rodíme jako hříšní, to ano,ale ne v pravém slova smyslu, tak jak to chápeš Ty. Tento prvotní hřích Tě nezatracuje a nedělá Tě špatnou, Ty sama teoreticky nemůžeš za hřích někoho jiného, jen ho prostě neseš.Např. dítě, které se narodí a není pokřtěné a tudíž není smyt jeho Prvotní hřích nepůjde do pekla, to je hloupost. Teď k tomu peklu. Církev nikdy nepsala o peklu, že je pod zemí a že jsou v něm nějací chlupatí čerti, Bible dokonce ani termín Čert vůbec nezná, to je jen další výmysl lidí. Nevím, jestli to víš, ale Satan je padlý anděl, byl dokonce nejkrásnější z andělů, který se pro svou pýchu postavil Bohu a odmítl se podřídit člověku. Satan, další z krásných názvů znamená v překladu "Světlonoš", takže kde máš to škaredé peklo s čertíky, plné kotlů s vařící se vodou nachystanou na hříšníky??? Tohle si vymysleli lidi jako Ty a ne církev, ta tohle nikdy netvrdila, právě naopak.
Největší hloupostí je, že píšeš, že Bůh stvořil člověka jako krvelačnou bestii, kde jsi to pro pánajána našla? Typické, svádět vše na Boha. Lidé kradou, vraždí, ničí planetu i sami sebe, ale vlastně ta to může Bůh, protože tak stvořil člověka, co? A proč lidem nepomůže když je tak mocný??? A kde je naše svobodná vůle? Člověk a andělé měli vždy jednu věc stejnou a to svobodu volby. Člověk se vždy mohl rozhodnout mezi dobrem a zlem, stejně jako andělé...ti padlí se dobrovolně rozhodli pro zlo a ti dobří jako Archanděl Gabriel, Michael atd. se rozhodli pro dobro. Ať si každý věří v co chce, ale ať nešíří bludy. Jestli máš chuť reagovat můžeš psát na: JimmyJoeX@seznam.cz
Ahoj

Svědavcovi (Fenix, 06. 03. 2009 14:06)

Ne na furt ucelem pekla podle me je likvidace a bude stvoreny na nasi Zemi.

Fenixovi (svědavec, 05. 03. 2009 12:42)

Ty si psal že si myslíš že ke konci doby bude peklo stvořené. To jako na furt? A kde má pak být?

nebe-peklo (Fenix, 04. 03. 2009 22:56)

clovek je z casti souzen jak zije
nevim jak moc vysoka standarta je ale podleme neni zas tak vysoko dokonce bych rekl ze je nizka nemyslim ze jak zijem dobre ale jací jsme a to je nakazdeho znas zvolitelne.

Uprimne litovat svych hrichu i kdyz hresime neustale
tenhle ten bod je promne dulezity a kteri mnozi lide nato zapominaji a je jim to jedno dalsi krucek do zatracení

ja si peklo predstavuju jako horici jezero a peklo jako takove asi neni symbol ale asi jeste neexistuje podleme peklo bude stvorene ke konci sveta.
-

pro Saty (Leon, 03. 03. 2009 22:17)

Tvoje uvaha je naprosto spravna. Vychazis naprosto spravne z toho co je nam znamo. Ale porad tam muze byt zaclenen aspekt neceho co nam znamo neni a pak teprv by to mohlo davat smysl uplne jinak. Co kdyz opravdu clovek je souzen za to jak zije ale standarta pro zivot v nebi je tak vysoka ze zadny z lidi na zemi nezije tak dobrym zivotem? Pozor tohle neni nic co ja verim jen tak teoreticky uvazuju.

Můj blog (Tobiáš Balanda, 02. 02. 2009 21:59)

Můžete se podívat na můj blog. Je tam hlavně napsáno, jak jsem se stal věřícím. Má internetovou adresu balanda.blog.cz.

pro leona (Saty, 29. 01. 2009 23:58)

Tak to je fakt, to by nebylo vůbec lehký. Tady právě hrajou roli důkazy a když by byly, museli bysme se s tím nějakým způsobem vyrovnat. Když by ale byl Bůh tak nespravedlivej a posílal do pekla ty kteří nechodí do kostela a nevěří a neposuzoval lidi podle toho jak žili, nemohla bych si ho vážit. Pak bych peklo bych brala, jako že je tam větší spravedlnost než nahoře.

otazka (Leon, 27. 01. 2009 19:23)

Kazdy mame svoje predstavy toho co je a neni na zaklade toho jestli nam to dava nebo nedava smysl. Ted si ale zkuste predstavit ze neco co vam absolutne nedava smysl zjistite ze je prave pravda. Jak byste presli ten sok. Neverim ze by to bylo lehky.

pro Bandy (Saty, 15. 01. 2009 20:36)

Mnooo, jestli kapitalistický peklo taky zasáhla ekonomická krize, tak tam teď nejsou ani prkna, ani hřebíky, ani válce a dokonce ani čerti. Nejsou totiž prachy na materiál a vejplaty, protože pekelný představenstvo přesunulo veškerou finanční hotovost z podnikového účtu na pár soukromejch.

Prosím (Bandy, 23. 10. 2008 21:21)

Já celý život chápu peklo jako symbol. Zdaleka ne jako fakt. Moje babička říkala dědečkovi, že žít s ním je peklo. A pak mi babička říkala, že když se nebudu modlit, přijdu do pekla. A já se ptal, jestli tedy budu žít s dědečkem. No a slyšel jsem ozázku, jestli je lepší socialistické nebo kapitalistické peklo. Já si vybral socialistické. Obě jsou v podstatě stejná. Prkno pobité hřeby, na něm ležíš a přejíždí tě parní vále. Jen v tom socialistickém někdy nejsou prkna, někdo ukradne hřebíky a válec není po ruce. Válcuje u šéfa před domem.

pro realystu (Saty, 21. 09. 2008 20:57)

Podle vícero náboženství je i vícero Bohů. Který je ten správný? V bibli je psáno - "v jednoho Boha věřiti budeš", což je nekompromisní příkaz. Budu-li však věřit v jednoho, zatratí mne druhý. Vůbec je v tom velký zmatek. Bůh by určitě nebyl tak hloupý, aby mluvil ústy kněží, lidí s chybami a neřestmi stejnými jako mají obyčejní lidé. Kněží jsou vyjímeční jen tím, že nosí sutanu, přísahají na čistotu a přitom se za zdmi klášterů oddávají homosexualitě. Klér se to snaží úzkostlivě tajit a když si vezmem, že jen zlomek toho se dostane na veřejnost, kolik toho asi musí být utajeno? Souhlasím s tebou, že člověk sám musí vědět jak žít a jak se chovat. Konat dobro může třeba ve jménu stromu na palouku a účinek bude stejný.

trest (realysta, 21. 09. 2008 08:15)

Peklo - peklo jako posmrtný trest za konání zla v tomto pozemském životě. Jenže co je zlo a co dobro? Vždyť i k "čitelným" stejným situacím přistupují různá náboženství různě. Křesťané považují sebevraždu za hřích, u Inků byla sebevražda hodnocena jako něco dobrého a sebevrazi se dostávali do jednoho z nejvyšších "nebí". To samé oběti. U křesťanů by případné obětování člověka byla zavrženíhodná vražda... U Inků bylo poctou být obětí.

Křesťnaství považuje sex (s výjimkou púčelu plození dítěte za hřích), pro polynéské kultury to byl radostný dar....

Opravdu by pro každé etnikum byla morálka daná božsvem jiná? Opravdu morálku nastavuje jakýsi "všesvětový Bůh" ústy kněží? Nebo je dána každému jedinci možnost vycítit, co je správné a co ne a podle toho žít a konat?...

Janovi (Monika, 19. 07. 2008 18:11)

Tak daleko ještě nedovidím a možná ani nikdy ne........:-)
P.S. Zato mě konečně chytly kamna, je to zajímavé, právě teď, když čtu o peklu........hehe, něco na tom bude. Je tady zima jak v psírně (ne naší :-D)

pro Leona (Saty, 19. 07. 2008 09:04)

Ano, máš pravdu v tom, že pojem "peklo" je rozšířený všude a ve všech náboženstvích.
Lidi znaj peklo, tak jako všude znají noc...temnotu. Doporučovala bych ti,
aby sis přečetl rubriku "Nebe, peklo, ráj". Vím, že jsme tam už spolu o tom hovořili,
ale vracíme se k tématu.Tam jsem to rozepsala do větších podrobností,
než to jde tady v komentářích. Ono totiž každé náboženství má jiné peklo,
dokonce i jiný počet pekel. Zřejmě to má na svědomí představivost lidí, kteří jako první
zakládali směr určité víry. Když procházíš popisem pekla/el u různých náboženství,
odlišnosti jsou vskutku velké. Jak je to možné, když "peklo" je jen jedno?
Víš, já si myslím, pro člověka existuje to, v co věří. Ty věříš v peklo, pak možná
kolem něj jednou projdeš. Já věřím, že je to místo, kam jsme přesunuti k další inkarnaci.
Třeba je peklem náš život tady na Zemi a je přímo závislý na tom, jací jsme byli předtím,
to znamená...buď je celkem snesitelný, nebo se stane opravdu peklem. Když se vysloví slovo peklo, tak je to výraz pro utrpení a to asi nechce zažít nikdo, ani tady na Zemi, ani ve 4-5-6 dimenzi..

Peklo (Leon, 14. 07. 2008 23:17)

Je tezky rict jestli Peklo je v nas nebo mimo nas protoze to zavisi na 4. rozmeru ktery neexistuje na fyzicke rovine. Az uvidite peklo mimotelne mozna pochopite blize ale to je v podstate uplne jedno jak si ho predstavujem a kde je a neni proste tam nechceme byt za kazdou cenu.

Monice (Jan, 11. 07. 2008 12:30)

Zní to dobře-jako takovej mezistupeň poznání,ale...ty si vážně myslíš že nic není mimo nás?Že neexistují dimenze neotisklé do nás?Ty o kterých nikdy nepromluvíme,nikdy na ně nepomyslíme,nikdy je nepochopíme natož abychom je obsáhli?

Leonovi (Jan, 11. 07. 2008 11:16)

Záleží na tom co si představuješ pod pojmem peklo.Jestli tím míníš něco co vzniklo nezávisle na člověku a člověk tím prochází jako nejnižší ůrovní bytí na cestě svého vývoje,pak říkám že neexistuje.Podle mne je to maximálně až realita stvořená nevyvinutým člověkem.S ním vznikla,s ním žije a s postupným jeho vývojem k vyššímu i zaniká.Může být celým shromaždištěm stejnorodých útvarů,jakož i jediným pouhým útvarem působícím v závislosti na stavu jedince.Peklo je v tobě,ve mě i v zarudlym inuitovi na druhý straně zeměkoule...jinak neexistuje.

pro Leona (Monika, 10. 07. 2008 22:58)

Můj názor je ten, že nic není mimo nás, ale v nás. Jen o všem nevíme. Takže i nebe, peklo, ráj......
Záleží, jak si se vším poradíme a kam spadnem. Nebo vylítnem. Proto znají peklo všichni a všude. A ta omáčka okolo? Asi, jako když se udá akord a pak je z toho celá sonáta. :-)

Saty (Leon, 08. 07. 2008 10:46)

Ale proc by nekolik civilizaci po celem svete vsichni znali peklo nezavisle na sobe. A lidi vi ze je peklo. Ja osobne neznam cloveka co o peklu jeste neslysel.

pro Leona (Saty, 08. 07. 2008 00:30)

Lidi neví že je peklo, nikdo se odtamtud nevrátil aby to potvrdil. Lidem bylo peklo předloženo, protože to bylo působivé. Lidé se vůbec rádi v teple svých domovů bojí i dneska, proto se točí tolik horrorových filmů. Souhlasím s jedním, - celých 14 000 let se lidé bojí jednoho nejslavnějšího horroru - Pekla.

Janovi (Leon, 07. 07. 2008 23:42)

Uz 14 000 let lidi vi ze existuje peklo vi o nem kazda civilizace a pak prijde Jan ktery vi ze nic takoveho neni?

Leonovi (Jan, 21. 06. 2008 23:27)

Možná se pletu,ale největší peklo bude asi uvnitř tvého DVD přehrávače...

pohadka o peklu? (Leon, 02. 06. 2008 21:06)

Nemluvi se o zadny pohadce co ma delat lidi lepsimi. Vsichni vychazite z toho jako kdyby vasi podstatou bylo zit hezky zivot a pokud mozno co nejpohodlneji. Ja rikam ze v pomeru s tim co nasleduje po srmti fyzikalniho tela ktere nosime, dejou se veci daleko podsatnejsi vedle kterych je uplne jedno jsetli umrem ve 30 nebo 15 jestli se mam dobre nebo vubec dulezite je si uvedomit zakladni pravdy ze samy to proste nezvladeneme a ze potrebujem boha protoze peklo je realny realnejsi nez talir na vasem stole v kuchyni realnejsi nez vas majetek a nez pratelstvi lidi co znate. Tady nejde o to delat lidi lepdimi ale dat jim vedet ze peklo by nemelo potkat nikoho a staci aby se do nej clovek jen podival a pochopi ze by nepral nikomu na svete tam bejt ani hitlerovi sadamovi ani nejhnusnejsimu nasilnikovi by nikdo z vas nepral tam zkoncit, kdyby ste meli moznost videt absolutni temnotu z absolutni absenci zivota. tolik k vasi pohadce.

pro Dotrios (Saty, 05. 04. 2008 13:19)

Podobně si to myslím já. Pohádka o peklu neudělá lidi lepšími, zvlášť, když bylo možno zlé činy uplatit odpustkama a dnes modlitbou a něčím do kostelní pokladničky. Také se pekla nebojím, protože vím, že není čeho. Myslím si, že všichni jednou stanem na stejném místě a tam rozeberem jak jsme žili. Jestli je inkarnace, pak bychom se měli snažil být v příštím životě lepší a vyvarovat se chyb, které jsme udělali. Šanci budeme mít všichno stejnou...a zima nám tam nebude, neboj.:-DD

Saty (Bandy, 03. 04. 2008 23:11)

Pokud nechceš napřed větrat a pak zametat popel. Nebo hledat skládku pro stavební rum. (ten se nepije)

pro Bandy (Saty, 01. 04. 2008 12:13)

Šmankotééé, na tohle jsem zapoměla. Mohla by se chudák v ten moment přidružit k průsvitné návštěvě.:-D Takže nejdřív zkontrolovat spork a pak rozsvítit!!

Saty (Bandy, 28. 03. 2008 01:30)

S tím rozsvěcením raď Glorii opatrněji. Jedna z posledních vět v lidském životě by mohla znít:"Cítím plyn, rozsviť"

Rozuzlení...snad... (Dotrios, 26. 03. 2008 19:00)

Lidé si vytvořili peklo už jen tím, že ho vytvořili. Já tvrdím: Člověk není jako zvíře. Člověk je horší. Viděli jste někdy Psa, aby pálil staré pneumatiky? Nebo jiné zvíře. Pokud je tato země peklo a my po smrti příjdem do "Jiného pekla", pak jsem klidný, protože vím, co mě čeká. Nevěřím na věčná muka, ale pokud tam bude teplo, nechci do nebe...

pro Glorii (Saty, 18. 03. 2008 12:03)

Je hodně věcí, které nám v životě kladou překážky do cesty. Jednou z těch věcí je strach. Je lepší rozsvítit, abychom viděli kde to šramotí, než abychom se do rána klepali strachy v posteli. Tak je to i s ostatním. Strach může být i někým záměrně vyvolán, třeba jednotlivcem, skupinou, nebo institucí. Je lepší snažit se přijít věci na kloub a udělat si svůj vlastní názor, než v sobě pěstovat obavy.

Hezké (Gloria, 15. 03. 2008 20:44)

Máš pravdu taky jsem se bála ,ale až po tom co jsem si přečetla tady všechno tak jse, zjistila ,že vše je v mé mysli takže ničeho se nebát a musím poděkovat díky !

Saty (Bandy, 28. 01. 2008 19:44)

Hezkýýýýýýýý.

pro Firmar (Saty, 28. 01. 2008 13:31)

To si dost fandíš, když tvrdíš že se nemusíš bát pekla, mnooo, dejme tomu že seš vzor ctností, ale i tak bych si nebyla jistá. Víš, jasno v tom nemá nikdo, ani jasnovidec, jen ten kdo už je "tam". Jsem radši tím, kdo v mnoha věcech nemá jasno.

Firmar (Bandy, 26. 01. 2008 23:07)

Na pikanou se v pekle nehraje. Ani v příštím životě nikoho neodpikáš. Tam jsou jiný hry. Tam nestačí "piky,piky na hlavu..."

Systém (Firmar, 23. 01. 2008 13:54)

Tenhle system to odchazení duší asi nikdy na 100% (možna jednou) nepochopime strašně se me to plete takže PEKLO a ODPIKÁVÁNÍ v příštím životě ??? (i když je pravda že ted se to strašně rychle odpikava) nebo jenom ODPIKÁVANÍ?Nebo jen Peklo???Celkem bych v tom rad měl jasno :) teda ja osobně se nemusím bát pekla ale celkem by mě zajmalo co bude s lidma v mém okolý (je pravda že už to sice vím ale kdo ví co je ještě potká hold každý strůjce svého štěstí)

Saty (Bandy, 17. 01. 2008 20:27)

Jsem zkušený homeles.Sednu na zem, opřu se o kameň budu pít mlíko a přikusovat chleba. Nakonec se tam sejdeme všichni. Netěším se nato. Raději bych se s Vámi setkával tady.

pro Bandy (Saty, 16. 01. 2008 10:50)

Budeš mít křečáky z toho čekání.:-DD

Anně (Bandy, 05. 01. 2008 23:12)

Jestli máš někoho ráda, peklo to být nemůže. Můžeš si z toho udělat peklo Ty sama. Nebo Vítek co slíbil a nesplnil. Je Ti 25. Peklo začíná o 25 let později. Počkám u brány.

pro Annu (Saty, 27. 10. 2007 08:43)

Milá Aničko, tady jsi na infernu a já nevím jak bysme ti mohli pomoci. Jak se říká: všude je něco. Měj ráda ty, co tě mají rádi a nezanevři na ty, co se tváří že nemají, jste rodina. Měj se.

pro tebe (Anna, 23. 10. 2007 15:13)

ahoj me je 25 a on ted mam vic rada vitka nez me a mam tam svoji ceru on ta jeho cera mi rekla me nemam rada no mamka se me zastla a ja nechapu jeho pristu k nam a ke me dela jako bych nebyla,egzuje jen vitečka a ja ne a to me mrzi u nej a tak jak je lzi na moji rodinu ...anda

pro Annu (Saty, 23. 10. 2007 13:46)

Píšeš smutně Aničko. Nikdy není dobré někomu ubližovat a zvlášť tak, jak ubližoval děda tvojí babičce. Teď se mu to vrací tím, že ho nemáte rádi, on to určitě poznal a přitom vás potřebuje. I když byl takový, nenechávejte ho bez pomoci, možná nemá nikoho než vás, třeba bude mít dost času na přemýšlení a všechno mu dojde. Můžeš mi říct kolik ti je let?

pro tebe (Anna, 23. 10. 2007 12:44)

ahoj ja sem rada jezdila za babiškou za dedou ale kdyz sem videla ze ji videt oskivi modrni ublizuje a mu nic vubec nerekl,a deda na ni řve seks ze mi chtela dat jen penize na slatkosti tak sem ho uz moc nemela rad a kdyz ukizela tak ji tam udelal bordel vitek treba rohlikem a ted nas po trebuje potoze je babička po mirti ale je vic liz na nas tak moc nechceme videt je to spatne me vubec nemeli rada me rekli i od oci ???to muj pripad

Bandymu (Achnat, 25. 09. 2007 19:53)

Ty víš že máš můj respekt bandy...potkáme se u těch věcí za které jseš připraven se vážně postavit

Achnatovi (Bandy, 24. 09. 2007 20:38)

Že Tě chci pobavit, nesmíš brát tak, že Tě neberu vážně. Lidem, které neberu vážně neodpovídám.
To křížení mě trochu zmátlo. Nebylo by účinnější kvůli lepší chuti Tvých jablek křížit ty jabloně ? Jednoduchej si klidně zůstaň. A Ty křížit asi nepůjdeš. Vše už proběhlo.
A statistiky jsou nechutné pro všechny.Jako rybí tuk. Nechutnají, ale jsou zdravé.
Z toho, co bylo víš si musel poznat, že já se moc vážně neberu.Ale jsou věci, za které jsem připraven se vážně postavit. Jsou i ty, které mají proti sobě můj úporný odpor.
A o těch jsem ochoten vážně pohovořit i když s úsměvem

Bandymu (Achnat, 14. 09. 2007 17:49)

Jsi hračička pane-vobčas mi přijde že mě nebereš vůbec vážně-chci bejt jednoduchej,nenechám se křížit kvůli lepší chuti mých jablek-vždyť každýmu chutnaj jinak-statistiky vypalujou kořeny

Achnatovi (Bandy, 11. 09. 2007 23:47)

Děkuji. Já rád Wohnouty, ale jen okrajem. Tys mě navedl správným směrem. Kluci nekecaj.

Achnatovi (Bandy, 10. 09. 2007 23:59)

A ten od Kabátů ? Jak žvejká koku ?

Jiřímu (Achnat, 09. 09. 2007 21:54)

A co teprve šaman od Wohnoutů...

pro lkk (Satanka, 28. 08. 2007 14:12)

Ahoj, na básních to byl shocking, beru to jako vtip. Tady seš zase v pohodě. Jooo, jestli máš pro mě něco o ufonech, pošli mi na mail, najdeš ho na úvodní straně pod návštěvní knihou. Čauuu

pro Ikk (Bandy, 23. 08. 2007 20:32)

Myslím, že Ti Satanka ráda odpoví. Hned jak se vrátí.Dopřej ji "dolce far niente". Vydrž. Je tu hezky.

lkk (lkk, 23. 08. 2007 12:14)

hmm satanko ty umis v cloveku vyvolat emoce ty obrazky sou good a ta hudba hmmmm pca

Monice (Bandy, 22. 08. 2007 17:07)

Manžel přijde domů, dá ucho ke skříni a ptá se manželky:"Slyším kroky. Kdo tam je ?". "Kdo by tam byl ?. To jen mé kostýmy vychází z módy." Je to podobné, jak o té blondýně..
Ale mít Kabát ve skříni bych snesl.Mám je na cd,hd i dvd.A jsem tomu rád.

Bandymu (Monika, 22. 08. 2007 12:03)

A to znáš, jak jedna blondýna (nic proti barvě vlasů, je to fór), má přiložené ucho ke skříni a kamarádka se jí ptá, cože to dělá a ona odpoví-poslouchám Kabát(kabát):-)

Jirkovi (Bandy, 21. 08. 2007 23:54)

Vím jistě, že každý CD mít nemusím. Šaman jen od "Kabátů".

Pro shadow (Achnat, 21. 08. 2007 23:54)

Uf...každej prostě jen půjdem svou cestou,kdybys potřeboval rád ti odpovím jak nejlépe budu umět,jináč zdar shady...

Monice (Bandy, 21. 08. 2007 23:52)

Ne. Nick sem, nick tam. Máš ženskou duši zdálky patrnou. Jen žena dovede být něžná i když žertuje.

Wszolek (Jirka, 21. 08. 2007 22:51)

tak na ty šamany u synťáků se těším

pro achnat (shadow, 21. 08. 2007 22:20)

promin za ten nadpis,preklepl jsem se

pro acnat (shadow, 21. 08. 2007 18:15)

a co bych ti mel vyvracet,rekl jsem ze se nepletu do sporu jinych nabozenstvi at si kazdy veri v co chce,a navic sem se ti to vysvetlit snazil,a vzdycky sis neco nasel,neco co ti nevyvratim,vim mas pravdu nepisu zde tedko k tematu,nevyvracuju ti tvojí vec,vim ze to nema cenu,i kdybych ti rekl cokoliv co se dá budes si stat za svym a ja si budu stat za tim svym,nema cenu ti porad neco vyvracet,nerikam ze v nekterych vecech pravdu nemas,ale nemas pravdu ve vice vecech,buch nas nestvoril,nemel by se vubec motat do nasich osudu a dusí

ŠAMANISMUS (Martin Wszolek, 21. 08. 2007 16:12)


ŠAMANISMUS // JASNIVÍDEC MARTIN WSZOLEK http://mysteria.unas.cz
doporučuje CD Spirit Gathering www.hemi-sync.cz


Popis produktu
Další titul autora The Shamans Heart! Překročte hranice času a prostoru pomocí domorodých šamanských bubnů, na něž hraje Byron Metcalf a Hemi-Sync®. Původní multidimenzionální klasická skladba Not Without Risk byla přetvořena v dílo Spirit Gathering. Spojité rytmy této ukázky vrcholného umění domorodých kmenů vás zavede do středu prvotní síly, z níž se rodí veškerý mysticismus, a pomůže vám posunout hranice vlastní reality. Použité nástroje: bubny a další bicí nástroje, píšťaly, okaríny, bambusová píšťala didgeridoo, syntetizátory a klávesy, hlas, zvukové atmosféry a zvuky přírody.

Technické parametry
Dalším titulem z řady Metamusic®, jehož autorem je Byron Metcalf, je mnohými velmi oblíbené CD The Shamans Heart (Šamanovo srdce).

Metamusic® - Neverbální - délka 73 minut.

Užití: Meditace a duchovní rozvoj, šamanská hudba, změněné stavy vědomí.

Pro shadow (Achnat, 21. 08. 2007 12:29)

Jak daleko jsi když nejsi schopen změnit své názory,když nejsi sto změnit svůj pohled na věc-vyvrať mi co píšu a já svůj názor změním,pověz mi pravdu a skloňím se před ní...každý jsme jinde,to bezesporu,nedovolil bych si tvrdit,byť věz že nemáš ani tušení toho co vim třeba já,že jsem dál nebo ne shadowe a co se magie týče-cítíš ze mne správně neznalost tohoto oboru,činím tak však vědomě,neboť mám za to,že člověk by měl žít prostě a přirozeně a nesahat po věcech dalších pokud v sobě nemá ani věci základní

pro achnat (shadow, 21. 08. 2007 10:52)

netvrdim ze ty ses v tom nejaky zacatecnik,ale podle myho jeste zdaleka nevis co se deje,co se chysta,a co uz se chystalo davno,a pravda o bohovi je jen pouze tvoje vec

pro achnat (shadow, 21. 08. 2007 10:39)

moc se omlouvam za moje chyby,tvoje meno se mi porad plete,vis nechci rikat ze sis nicim neprosel,to ne,ja sam sem prosel jen zacatkem a rikam ti ze je to horsi nez si kdokoliv mysli,magii sem zasvetil celej svuj zivot,a i kdyz sem takhle mlady,vim o ni dost a vim dost o vsem tady,a nikdo mi nic nevyvrátí

Pro shadow (Achnat, 21. 08. 2007 10:28)

Achnat shadowe...proč myslíš že jsem nic takovýho nezažil...proč myslíš že kdybych byl na tvym místě že bych mluvil jinak...každej prostě jen tyhle věci přijímáme jinak-přesně podle našeho vnitřního stavu...

pro moniku (shadow, 20. 08. 2007 21:32)

to jo aspon se v tom uz ted vyznam:)

pro shadow (Monika, 20. 08. 2007 21:07)

Ještěže nemám nick, jak tak koukám, mohla jsem bejt klidně za chlapa :-)

pro achmet (shadow, 20. 08. 2007 21:06)

a ve svym zivote i kdyz sem mladej vim moc dobre co si o tom vsem myslet a myt na to svuj nazor,myslim si ze kdyby si byl na mym miste asi by si mluvil taky jinak,podle me si ale jeste nic takovyho nezazil

pro achmet (shadow, 20. 08. 2007 20:35)

hele tady to s tebou nechci resit jo,neberu nic osobne,ale chci si to s tebou vyresit mezi nama jestli mas ten zajem napis mi na moje icq 380142946

Pro shadow (Achnat, 19. 08. 2007 22:34)

Takže proto že si z minulýho života nic nepamatuješ tak jsi to tam nebyl ty...?Jak myslíš že člověk dojde k tomu že má jednat dobře,než že pozná bolest způsobenou zlem..?Důvod proč duch prochází životama vtělením se do těl je,že se vyvíjí...aby se mohl vyvíjet,musí poznat účinky svého působení a nést za něj odpovědnost,což nejni otázka jednoho života.Neni to nic osobního,prostě jen nechceš vidět souvislosti,protože jsi je doposud neviděl...jak říkám,určitý věci fungujou tak jak fungujou ať už se človíček vzpírá jak chce-nezávisle na jeho chtění.Ještě taková otázečka-jak vznikla ta energie?Takže abych to shrnul-ptášli se proč bys měl trpět v tomhle životě za to co jsi dělal v těch předešlých,ptám se já-a proč bys neměl člověče?Jak se chceš jinak vyvíjet k poznání...?

pro achnat (shadow, 19. 08. 2007 21:57)

omlouvám se ze sem si splet tvoje pohlaví,to víš nemluvime spolu osobne,tezko se da poznat kdo je tu chlap a kdo zenska,a rekni mi jediny duvod proc bych mel ja trpet za svuj minuly zivot,za zivot kterej jsem vlastne kdyz to tak reknu neprozil,za zivot kterej nebyl muj,tak proc bych mel trpet za neco co sem ja neudelal,to si myslim ze je nespravedlnost,kdyby buh chctel jak se tady rika,tak me potresta uz v mym minulim zivote za ty moje takzvane hrichy,tak proc by me trestal az ted kdyz ani nevim cim sem byl,co sem delal,jak sem tehdy myslel,jak jsem se jmenoval,jak jsem se choval,mam novej zivot,zaleží pouze na me jak ho budu vist nebo jak ho budou vist ostatní,a kdyz ho v minulim vedli spatne,a ted dobre,proc by za to teda meli trpet ted,proc ne minule,doufam ze mi na tohle zodpovis,nechci tu delat zadny rozepre mezi nabozenstvími,pro me je buh,tak budha,tak satan a ostaní jiní bohové nic,jsou pro me jen pouhopouha energie,ktera se sama nedokaze rozhodnout,a musí mit nekoho kdo bude rozhodovat za ní,nás lidi,a jestli veris i v jina stvoreni na tyhle zemi,tak i je,nechci se hadat,nechci nikomu nic vyvracet,jestli chces tak si to muzem sic ne osobne ale aspon pres ten internet vyresit mezi sebou,stačí říct

Pro shadow (Achnat, 19. 08. 2007 21:15)

Jsem chlap bejku...žz mi budeš příště odepisovat...jaktože nejsi odpovědnej za to co jsi udělal v minulých životech-to by bylo sakra nefér kdyby to tak vopravdu bylo,to bych i já přestal věřit ve spravedlnost...jak jsi na to přišel?

pro achmet (shadow, 19. 08. 2007 21:09)

a k tem minulejm zivotum,jo hezky ze v minulim zivote treba znasilnoval,nebo i hur ale v tomhle zivote za to platit prece nemuze,není odpovedny za svuj minuly zivot,nikdo není

achnat (shadow, 19. 08. 2007 21:07)

já nic chapat nemusim,ve svym spisu predtim si psala o bohovi jako by si ho pomalu uctivala,jak vim ze si to nektery osoby nezaslouzili,protoze sem nektery osoby znal odmalicka,nerikam ted zrovna jak sem psal s im ditetem a sebevrazdou a tak,ale videl jsem svy kamarady,videl sem jak jim zmizeli pred jejich ocima jejich znamy,videl sem slzy,videl jsem beznadej,a proc,ty lidi nic neudelali to vim moc dobre,nikoho nezabili,nikoho neokradli,nikoho neznasilnili,a kdyz rikas proc by mel buh zasahovat,kdyz nechce teda buh zasahovat,at nam ho nikdo nenutí,at nam nikdo nerika ze je milosrdny,a mocny a hodny,kdyz o nas nema zajem,at se na nas uplne vykasle

Pro shadow (Achnat, 19. 08. 2007 20:53)

Neni to o tom jestli se mi to líbí nebo jo...Jasně že Bůh je energie,stejně jako člověk ostatně,jen nepředstavitelně větší...jen pro vysvětlení,neb mám za to že ho vyžaduješ...nejsem v žádné z církví ani v sektě či něčem podobném-jsi klidnější-jo,jsem obyčejnej človíček jako ty...na spoustu otázek sis odpověděl sám,to čím Bůh ve skutečnosti je,má s tim co si o tom myslí lidé pramálo společného,je šumák jestli se ti ty zákony jež můžeš klidně označit i jako příroda líběj nebo ne,jestli v ně věříš nebo ne,jsou tu nezávisle na tom co si o tom myslíš ať už se rozčiluješ sebe víc...byly tu už když všechno vznikalo protože jinak by to vzniknout nemohlo...s biblí to nemá nic společnýho...a jestli se ptáš proč se někomu děje co se mu děje,tak s přihlédnutím k předešlým životům,jak víš že si to nezasloužil,jak víš že nesklidil pouze to co kdysi sám zasel?Nemusíš do toho plést boha...je to rozhodnutí člověka,za který ponese odpovědnost teď nebo později...A že nezasáhne když mluvíš jak mluvíš...?Proč by to měl asi dělat když i ty jednou vše pochopíš a budeš mluvit jinak...

pro achnat (shadow, 19. 08. 2007 16:08)

promin ale k tomu co si zde psala se musim vyjadrit a mozna se ti to ani nebude libit
mluvis tu o bohu jako by to byl nekdo vyznacny,nekdo neprekonatelny,jako bych pred nim mel klecet,vis co je buh doopravdy zac,vyplod naší fantasie,je to pouze cista energie,ne fousatej deda tam nahore kterej ma nad nami kontrolu,jeho zakony ze tu platí,a rekni mi kdy ty zakony sem dostal,bible praví bible praví ale kdo tu bibli napsal snad buh,pokud vim tak ne,tyhle zakony si sepsal clovek sam a boha vytvoril on k obrazu svemu,nikoliv buh nas k obrazu svemu,nezazlivam ti tvojí viru,ale i v tom nejcistym dobru se objeví neco zleho,a v tom nejcistym zlu neco dobreho,buh tu nebyl driv jak priroda,clovek tu nebyl driv jak priroda,to ona vsechno stvorila,a jestli je buh tak silny jak kazdej rika,jak kazdej rika modlete se a bude vam odpusteno,uctivejte,vypovídejte se ze svych hrichu,a co on,on zadne hrichy nema,kdyz je tak mocny proc lidi co nic neprovedli umiraj,proc se vsechno kolem nas nici,proc ma holka v 16 letech dite nema dodelanou skolu,rodice ji odkopnou její zivot se sere a nakonec se zabije,proc tohle buh dopustí,vim,lidi mají svuj rozum a svojí vuli se rozhodovat,ale jestli je buh tak vzneseny a mocny,proc nezasahne,proc me za tyhle me reci proti nemu ted hned nepotresta,je to snad rouhání proti bohu ne,dřív sem v neho víru mel,ted uz nikoliv

Peklo (Achnat, 18. 08. 2007 08:57)

Co se samotného pekla týče,v hrubých obrysech souhlas s dragem,lépe s tím jež prostřednictvím líčení druhého rozprostřel před můj zrak/ze 14.7./

Pro Saty (Achnat, 18. 08. 2007 08:50)

Nějak mi to tam uplavalo-tak tedy tou už druhou oddělenou částí jsem myslel Nazaretskýho samozřejmě,on nám přišel ukázat co a jak a mi ho za to zavraždili-žadný vykoupení,žádný odpuštění hříchů-vražda jako odpověď na projev lásky a nekonečný trpělivosti s vešma

Všem o všem (Achnat, 18. 08. 2007 08:04)

Podle čeho jinýho by jste chtěli poznávat člověka než podle toho co píše,jak koná,jak mluví...?Ani jeden z vás nikdy v přímém kontaktu s tím co ve svém skutečném smyslu slůvko BŮH znamená nebyl a nikdy nebude,v pravdě kdyby jste jen z malé části tušili o jaké síle zde nmluvíte,zacpali by jste si ústa a v pokoře se rozplynuli v něvědomí...Saty,opravdu si myslíš že Otci je jedno,co se s lidmi děje?Jsou tu přece jeho zákony,v kterých se každýmu vrací jen to co zasel ať už jde o národy či jednotlivce...je to málo?A co takhle oddělit už druhý kus sebe a poslat jej přímo k nám,aby i přez všechno to svinstvo co ten vzpurnej druh jemuž bylo dáno svobodně se rozhodovat,doposud zmršil?Málo?No tak to už jen zbývá nechat procestovat prvního ze synů světy a ukázat lidem naposledy cestu...ještě máš za to že je mu to šumák?Rada všem-nevztahujte ruce kam nedosáhnete,už jen třeba duchovní vůdci ježto jsou lidé jako já nebo ty-jen v pokročilejším stádiu vývoje,vám dokážou naložit víc než unesete...

shadow (ahoj, 17. 08. 2007 09:40)

páni lidi koukam ze ste to tu za tejden co sem tu nebyl nejak rozjeli,asi nebudu stihat reagovat,pokusim se nejak reagovat na nektery veci ale jete uvidim:)

Čaroději (Bandy, 16. 08. 2007 21:50)

Hodně štěstí a brzy se vrať. "I miss You", říkají anglofilové.

Bandymu (čaroděj, 16. 08. 2007 01:43)


Tvojí ruku na smír přijímám,ale věz,na tomto poli ještě poslední slovo řečeno není.
Rád se s tebou utkám ale oba se musíme dohodnout na tom abychom si rozšířili svoje znalosti a nepovídali bludy.
Takže beru to jako vědomí naší naprosté prozatímní ROVNOSTI. ANO????

ČARODĚJ

Monice (Bandy, 15. 08. 2007 20:24)

Mám rád tichou úsměvnou pohodu. Miluji, když mě rozesměješ..Úsměvnou pohodu mi navodí třeba Svěrák, kdysi Horníček, před nimi Werich. Ti co mi smích vnucují /Rychlý), mě spíš nudí. Ty mě rozesměješ. Ty jsi miláček.

Bandymu (Monika, 15. 08. 2007 19:26)

Já říkám zas ten pravej smích tomu, když se mi klepe bránice, nemůže se zastavit a slzí mi oči od smíchu a nemůžu ani mluvit(toho by měl vždy někdo využít):-) a to se mi stává málokdy a i u tvejch poznámek

Monice (Bandy, 15. 08. 2007 07:08)

Moniko, víš co se neříká. Ale zařvat se to musí.Někdy mě trefnost Tvých poznámek dostává do kolen.Málokdy jsem se hlasitě smál v koně. Ty mě rozesměješ u monitoru.Děcka přibíhají,co se mi stalo, že se řehcu. A odchází ze slovy:"Aha, asi zase Monika".Hezký den.

Bandymu (Monika, 14. 08. 2007 23:37)

Ano, smí, ale fakt je, že si neumím při nejlepší vůli představit, že bych např. při bolestivém ukopnuti palce zařvala "LÁSKO" :-D

pro Bandy (Satanka, 14. 08. 2007 00:12)

Tak teď jsi mě dostal, nerozumím vůbec ničemu. Klady, zápory, náruč, uáááááá, asi jsem přepracovaná. :-(

Satance (Bandy, 14. 08. 2007 00:00)

Snad nepochybuješ o tom, že rozlišuji klady a zápory.Já rozumím větě: "Ještě Tě mám plnou náruč." Jirka ji porozumí taky.

Monice (Bandy, 13. 08. 2007 23:40)

Bohumile... Ale lásko se smí, že ?

Čaroději (Bandy, 13. 08. 2007 23:38)

Asi Ti rozumím. Smím Ti podat ruku ke smíru, i když se pak utkáme na jiném poli ? Bereš ?

K tématu (Monika, 13. 08. 2007 12:45)

Za mou osůbku, když bylo opravdu nejhůř, jsem beze slov, snažím se zverbovat vůli na nejvyšší obrátky. Myslím, že v takovém případě záleží na tom, co v sobě dokážeme zmobilizovat. A hlavně soustředěně a nezmatkovat. Protože v opačném případě to nedokážeme, kdybychom vyzývali 1OO Bohů. Při soustředění připouštím možnost na napojení jiné energie, než která je pouze ve mě(Bandy, nenadávej mi za "energii"nebo ti naříznu to fungl nové koště:-))

Bandymu (Monika, 13. 08. 2007 12:37)

Bandy, kurva se neříká................:-)))

Pro Bandyho (čaroděj, 12. 08. 2007 18:20)


Děkuju ti za tvojí upřímnost,ale dovol mi otázku,proč si myslíš že jsem ČARODĚJ?Víš toto slovo je staré jako lidstvo samo a odlišovalo jisté lidi od druhých protože oni znali taje přírody a rozuměli přírodě,a ted k mé osobě,jsem znám pod čarodějem je moje přezdívka a ani už nevím jak vznikla,je možné že mi zůstane nebo se změní ale to je ještě čas.
Další nic neobhajuju jak si myslíš,skus se zamyslet nad slovem BŮH,to slovo si pověz v řečech co znáš a spoj je s náboženstvím k těm řečem se vážící,poznáš že vždy vychází jeden a to je to kouzlo ,kouzlo nevisvětlitelného jedinečného a nekončícího,možná za nějakou miliardu století skončí vše co vnímáme okolo sebe ale to už nebude člověk našeho typu.
Uzdravuju lidi a pomáhám lidem,jsem normální člověk a mám jméno bez přízviska,proto se mohu s klidem ptát a dovolovat toho jediného zda smím a můžu.
Ty máš BANDY a tady se lze domnívat že je to odvozenina od bandity nebo kerzára,nevím,to není hřích se takto vydávat když víš že je na tomto jméně pot a krev neviných lidí.
Také nemáš od boha licenci na tuto svou přezdívku jako já na tu svou.Nesmíme si nic takového vyčítat ani závidět.
A ty slova která jsi napsal,ano i ta se používají a to dost často,ale já si myslím že to co jsem prve napsal je také pravdivé a dokonce o trochu více pravdivé nežli to tvoje.
Jinak vám moc děkuji za povídání.
čaroděj

Bandymu (Satanka, 12. 08. 2007 13:45)

Dám ti odpověď za sebe. Kdybych náhodou i přes veškerou snahu neprošla sejtkem
a nahoře mě nechtěli, tak abych to měla dobrý dole.( To je fór.)
Klady a zápory každého nejsou v nicku, ale někde úplně jinde.

Čaroději (Bandy, 12. 08. 2007 13:27)

Můj vzkaz Satance směřuje i k Tobě. Ale.
Prosím vysvětli mi základní protimluv. Ty sám, Čaroděj, obhajuješ víru v jediného Boha. Tento Bůh však nepřipouští, aby člověk byl čarodějěm. Jen vydávat se za něj je hřích. Kdysi bylo zapovězeno i vyslovit to slovo. On sám je největší a lidé mu do toho nemají fušovat.Jste tudíž antagonisté neřku-li nepřátelé. Uzdravuješ lidi a nemáš od Boha licence.Nebudeš mít průser ?

Satance (Bandy, 12. 08. 2007 13:20)

Proto se řadím do kategorie "loajální ateista".A říkám zaplať PánBůh, že drsnější mluva zatím stačila.

Bandymu (Satanka, 12. 08. 2007 11:47)

Sakra, máš pravdu. Dokud není nejhůř, tak tyhle slovíčka lítají, víme to všichni, ale když je nejhůř, tak i ten nejvěští ateista zašeptá -Bože pomoz mi. Když se ho zeptáš, proč jej volá, odpoví ti " co kdyby přece jen byl?" A Bůh nepomůže i kdyby křičel a ne jen šeptal..

pro čaroděje (Satanka, 12. 08. 2007 11:40)

Nikoho jsi se nedotkl, tvoje slova jsou stejně dobrá jako tvoje mysl.

Zkusím opravit nepřesnost (Bandy, 11. 08. 2007 23:47)

Většina lidím, které znám, se v momentě , kdy jim není hej, neobrací k Bohu. Říkají "kurva" a "do prdele". Někdy jsou ještě jadrnější. Nevím, jestli to má něco společného s Bohem v srdci. Ta lokalizace mi nesedí.
Jestli jsem se neminuli v čase ?

poděkování vám (čaroděj, 10. 08. 2007 23:40)


Máte pravdu je mnoho lidí kteří věří v Boha,je mnoho lidí kteří mají boha v srdci,zároven jsou lidé jako ty,kteří v boží nebo vesmírnou energii,já tuto energii používám když léčím ty kteří mě o to požádají.
Jsou chvíle a čas kdy poprosím o dovolení používat tuto energii a potom po skončení poděkuji za energii kterou jsem směl použít.
Proto všem koho jsem se dotkl se omlouvám ale neuberu ani slovo.
dík za vše

pro čaroděje (Satanka, 10. 08. 2007 10:07)

S tím co napsal shadow se plně ztotožňuji. To volání Boha je v nás zakořeněné jako slovo, které u hodně lidí postrádá význam. Lidé jsou naučeni tímto oslovením volat NĚKOHO neznámého a nadpozemského, když pozemské síly selhaly a v mnoha případech ani nevědí, koho volají. Vezmi si, že se výkřiky "BOŽE to je krásný" ozývají i v docela jiných situacích a přitom na Boha v tu chvíli nikdo ani nepomyslí. Jiná otázka je, když se opravdu vážně zabýváme myšlenkami na vesmírnou sílu a na stvoření toho všeho kolem nás, včetně nás. Tady už záleží na každém z nás jak huboce to vnímáme a jaký kontakt si dokážem vytvořit.

pro čaroděje (shadow, 10. 08. 2007 09:45)

v jednom s tebou souhlasím.když je nám nejhůř bere se jeho slovo do pusy,a chcem aby nám pomohl,ale nemuzžeš to lidem brát,už sme se tak prostě jak si správně řek narodili,a když už si nevíme rady snažíme se získat pomoc od něj,ale nemůžeš vyčítat lidem že v něj nevěří,asponn to tak vypadá,nemůžeš vedět jak se ostatní zde chovají,že polovina věří a neuznává.je to pouze jejich věc,třeba veří ale nemusej uznávat krista a boha jako stvořitele všeho tady,do tehle skupiny patřím já,veřim v něj,ne jako ve starého fousatého dědu,ale jako energii a síle,kterou stvořila příroda,ta zde byla první a bude t i poslední,jenom sem k tomu chtěl tohle,nemůžeš soudit lidi podle toho co píší a nebo že sem vůbec píší,nikdy nevíš na koho můžeš timhle narazit

vám všem (čaroděj, 09. 08. 2007 22:31)

Dovolte ,pokud je tady povídání o BOHU,tak trochu odemne.
Víte co uděláte když je vám moc a moc zle,nebo když jste na pokraji svých sil či si nevíte rady?
BERETE JMÉNO BOŽÍ DO SVÝCH ÚST A VOLÁTE HO.
Přitom jak já tady čtu tak více jak polovina Boha neuznává,polovina o něm diskutuje a polovina nevěří,zbytek je ten kteří jsou silně zviklaní ale raději se přidají na stranu vítěze.
Vždyt vi ani nevěříte že jste se narodili,tak jak potom věřit tomu že je bůch vidte.
DÍK ZA TO ŽE JSTE.

všen (Araklains, 09. 08. 2007 22:20)

ahojki zdravim vas všechny

trhám se do stran (Jirka, 02. 08. 2007 22:50)

No řekněme co čas jako čtvrtý rozměr a Bůh/ příroda/ nirvána/ jako pátý?

K věci (Monika, 01. 08. 2007 23:28)

Já no coment, protože jsem, myslím, o přírodě, cítění a vztahu k ní ,toho napsala až až.
To jen , abyste si nemysleli, že jsem odešla do věčných lovišť:-)

pro satanku (shadow, 01. 08. 2007 09:57)

ano jestli chces napíšu ti co si myslím o ostatních rubrikách,a nebo jestli máš zájem a icq,můžu ti svoje dat,a nebo mi ho můžeš poslat na email gogo00@seznam.cz,a můžem si promluvit v klidu

Dragonovi (Satanka, 01. 08. 2007 09:00)

To je hodně slabej argument. Znám lidi Radku, kterým bylo hodně ouvej, nebyli zvyklí se modlit a obracet na Boha, ale v sebe. Nemodlili se a přece se jejich stav zlepšil. Nejsou mi neznámí lidé, kteří jsou věřící a dobří a přitom je jejich život protkán jednou ranou za druhou i když se úpěnlivě modlí. Jednou mi psal jeden kluk, že věří v Boha proto, že hodně moc stál o jedno zaměstnání kde by si o dost finančně polepšil. Předtím se modlil, aby to místo dostal. Byl na pohovoru a skutečně mu to vyšlo. Odepsala jsem mu a ptala jsem se ho, jestli to že byl úspěšný není spíš tím, že splňoval jak vědomostní, tak vzhledové požadavky firmy, než Božím zásahem. Už neodpověděl.
A s tím ohněm?? Taky mám někdy den blbec.;-)

Satance (Dragon, 01. 08. 2007 04:56)

Znám lidi,kteří,když jim bylo v životě hodně ouvej,upřímně a trpělivě prosili Boha o pomoc a opravdu se jim časem jejich stav zlepšil.
Jinak máš pravdu,že si za naše utrpení můžeme sami.
Dragon zůstává stejný,včera trošku chrlil ohněm,více než by asi měl..
14.08.2007

pro čaroděje. (Satanka, 01. 08. 2007 00:18)

Dík čaroději za tvoje vyjádření pro shadow, mluvíš mi z duše.

pro shadow (Satanka, 01. 08. 2007 00:16)

Máš stejné myšlenky a podobně to vnímáš. Docela bych ráda slyšela, co si myslíš i o jiných věcech v jiných rubrikách.

Dragonovi (Satanka, 01. 08. 2007 00:11)

Ptá se mě na Satana tentýž Dragon, který chodí na tyhle stránky a který mě trošku zná? Nechám tu otázku raději bezu odpovědi.
K Bohu se zase zeptám já tebe. Jsi přesvědčený že se Bůh trápí, když ty krvácíš? Pomůže bezmocným dětem? NE! Za naši bolest si můžeme sami. Z čeho usuzuješ, že mu naše bolístky nejsou lhostejné?

Satance (Dragon, 31. 07. 2007 22:41)

Tak Bohu jsme podle tebe lhostejní?No ještě že ne Satanovi,viď?

pro čaroděje (shadow, 31. 07. 2007 22:02)

já obyčejného člověka jako součást přírody beru,ale jao tu součást která se odtrhla,a teď svojí matku ničí,kací lesy,ničí životní prostředí,rybníky sou zakalený,ovzduší je pomalu nedejchatelný,zvířata v přírodě umírají,a člověk,ten nic neřeší,hlavně že má peníze a moc,jsou i lidi který sou dobrý,ale je to menšina,tohle je moje představa,člověk kdyby se měl vratit do starověku,nedokazal by přežít ani týden,moc zmodernizoval,a zlenivěl,nedokázal by si něco ulovit,a pak to přírodě vrátit

pro satanku (shadow, 31. 07. 2007 21:41)

ja věřim v boha,ale zároven veřim v satana,veřim v obojí,ale uctívám pouze přírodu,ja nepotřebuju jít do kostela,abych věděl že on se mnou je,ale chodím do lesa,nekam kde se dá projít na čerstvim vzduchu,mezi zelení,mezi stromy,to ja uctívám,země je naše matka ne bůh,bůh je pro mě někdo,kdo nás má usměrnovat,stejne jako satan,ale příroda je naše matka,a naše stvořitelka teda podle mého názoru,tak to cítím já

PRO SHADOW (ČARODĚJ, 31. 07. 2007 21:33)


Dovolte prosím můj názor na vaší polemiku,polemizuje se tu STVOŘITELI,jako prve o bohu a peklu,je mnoho věcí které nejdou vysvětlit ani nijak vyložit,.
V tomto případě o kterém se tady bavíme nemá náboženství co dělat protože se vždy stává v rukouch jistých lidí strašnou zbraní.
Jak bylo psáno tak i k tomu aby se ve jménu náboženství vraždilo a mučilo ,toto vše pro VÍRU.
Jak píše SATANKA ve spojeni s přírodou která je vlastně naše druhá matka začínáme sní se pomalu ale jistě spolupracovat.
Každá živá bytost je část stvořitele,pokud skončí její život energie se vrací tam kam patří,stvořiteli.
Možná jsem vám neodpověděl tak jak si představujete
ale jinak to neumím.

pro shadow (Satanka, 31. 07. 2007 20:38)

Jsem ráda že už to vidíš trochu jinak. S tou přírodou, vnímám to tak, že nejkrásnější místo a nejsilnější kontakt se Stvořitelem je právě uprostřed přírody a nikoliv v kostele. Nemusím tam chodit pravidelně, ani často, ale občas jsou chvíle, kdy potřebuju být sama jen s ním. Jak to vnímáš ty?

pro satanku (shadow, 31. 07. 2007 19:29)

myslíš že nevim,vim o tom moc dobře,rasismus,podcenování ostatních,a další věci které dokážou z člověka udělat trosku,křížová tažení při které se děli věci tak hrůzné až jaá sám sem se je bál číst dál,nechtěl jsem tomu veřit,moc dobře vim co maš na mysli,ja se nezastávám ani jednoho naboženství,já jsem jen pro přírodu,ale omlouvam se,docela to zde tak vyznělo,hlavne potom rozhovor s bohem a rozhovor se satanem,neber si to nějak špatně rto co sem sem napsal byl to pouze můj názor,dík že si mi to objasnila jak to tu je

pro shadow (Satanka, 31. 07. 2007 18:07)

Ahojky, není to tak jak myslíš a mrzí mě, že to na tebe dělá takovej dojem. Víš, nenávist je docela silné slovo a taky je to ošklivá vlastnost. Není tu po nenávisti k Bohu ani zmínka, je tu jen řada pochybností a otázek, na které není snadné odpovědět. Stvořitel, ve kterého věřím já, je asi trochu jiný, než Bůh, na kterého se obracejí jiní věřící. Vím že nás sice stvořil, daroval nám živou energii, ale taky vím, že mu ji jednou musím vrátit. Vím že je naivní obracet se na něj s prosbami, protože jsou mu naše lidské starosti lhostejné, musíme se s nimi vypořádat sami, ale jsou chvíle, kdy cítím kontakt s ním a to mi zcela stačí. Nesnažím se nikoho zmanipulovat, naopak tvrdím, ať si věří každý čemu chce, pokud mu to pomáhá v jeho životě a přináší mu to uspokojení. Ještě musím reagovat na tvojí poslední větu:" nechápu proč by měla jedna víra napadat druhou"
Vidíš, tohle já také nechápu a stačí se podívat trochu do dějin, kolik lidí zemřelo jen proto, že byli jiného vyznání, a nakonec to pokračuje i v přítomnosti, ty o tom nic nevíš? Ahojky.

zdravim (shadow, 31. 07. 2007 17:04)

ahoj,chtěl jsem ti pochválit stránky,máš je moc zajímavé,i články sou dost obsáhlý,teď sem dočetl tenhle článek,koukám ale že ty boha asi nemáš moc v lásce,možná bych tušil proč,ale nechci to rozebírat,jen jedno sem k tomu chtěl dodat,máš pravdu lidi jsou dá se říct peklo,možná i nadcházející apokalypsa,ale kvůli komu,kvůli bohovi?ne,jsou takový kvůli pár lidem,kteří si umanuli jak už si zminovala války,neco chtěli něco co má druhej,a ostatní to musela kvůli nim dělat,byly zmanipulovaný,a lidská mysl se dá hodně lehce manipulovat,tímhle článkem kdbych to tak vzal se snažíš zmanipulovat teď ty co si to tu čtou,sice ne kvůli válce,ale kvůli tvý nejspíš nenávisti boha,a tím se stáváš tím samým co byly oni.
tot vse co sem chtěl,já nikomu jeho víru nezazlívám,ale nechápu proč by měla jedna víra napadat druhou,sbohem

pro Bandyho (čaroděj, 31. 07. 2007 14:35)

Ahoj,nevím zda jsem potkal lidi které popisuješ ale církev toto použila pro svoje ovládnutí lidí kteří chtěli žít jinak.
Víš tak toho lékaře si najdi ve FENIX,myslím z roku 2005nebo 2006 počátek roku,je to lékař z počátku minulého století a tvrdí že má záznam o více jak 100 případech.
Každá takováto věc musí mít protiváhu.
Ale jinak tě dík za vše.

Čaroději (Bandy, 31. 07. 2007 01:04)

Potkal jsi lidi poslušné a bohabojné ? Poslušné a bohabojné proto, že věří v peklo a bojí se ho ? Já to štěstí neměl. Nebo jsem se špatně díval.
A co když nebe je protiváhou pekla ?
A rád bych poznal onoho lékaře, sběratele posmrtných zážitků.

Kolegyním na koštěti (Bandy, 31. 07. 2007 00:56)

Asi jsem v dobré partě. Smím s Vámi příště letět ? Vezmu si paruku (mimikry)

vám všem (čaroděj, 29. 07. 2007 12:07)


PEKLO,
POKUSÍM SE TROCHU PŘISPĚT POKUD TO DOVOLÍTE ANO.
V jednom známém časopise ,,,FÉNIX,,,,jsem si přečetl článek o peklu,popisoval tam svůj zážitek o tom co je peklo jeden vrah odsouzený k smrti oběšením,pamatoval si že když ho odváděli na popravu tak pod sebou uviděl svojí matku a vojáky potom šibenici.
Jako další si pamatuje pachut krve a pak už jenom že je tlak na krk.
Potom znovu uviděl pod sebou matku a vojáky ale všichni klečeli a modlili se za něj,on slyšel jejich slova a potom si uvědomil že má tvar bubliny která stoupá nahoru a okamžitě do něho začala vstupovat veškerá moudrost vesmíru a veškeré poznání,jak stoupal tak pořád pocitoval tento příliv,ale pojednou se stoupání zastavilo a on počal klesat a padat veškeré vědění se stratilo a místo toho začal pocitovat a uvědomovat si že mu vstupuje do mysli ,BEZNADĚJ,HRŮZA,DĚS,STRACH,OBAVA,PROVINĚNÍ,VINA,pomalu si počal uvědomovat že takto bude klesat věčně a bude to čím dál horší,protože se to vstupování nedá nikdy zastavit a to jej naplnilo hrůzou a beznadějí,bezmocí a krutou bolestí proti které nemohl nic dělat.
Pojednou toto vše skončilo a on se navrátil zpět mezi živé lidi,když se probudil v márnici vše toto potom vyprávěl jednomu vězenskému lékaři který zbírá tyto posmrtné zážitky a už jich sesbíral okolo stovky,jsou v nich velice shodné pasáže a dost podobné osudy.
Je na vás všech co si o tom myslíte a jak se vám to líbí,není to pohádka ani výmisl ale jenom povídání.

Peklo je proti váha proti nebi,protože jak jinak to obhájit proti faráři,nebot jsou to kněží či církev,jak jinak je možno udržet v poslušnosti nežli pohrůžkou posmrtným trápením a mučením,najednou je tu PEKLO,a ejhle ono to funguje a lidé jsou poslušní a bohabojní.

CO MYSLÍTE MÁM PRAVDU ?????

dík za trpělivost

Bandymu (Satanka, 29. 07. 2007 08:27)

Tak jako barvy mají spousty odstínů, mají je láska a nenávist také. Příklady které uvádíš jsou opravdu nesrovnatelné. V prvním případě bych neřekla že nastoupila nenávist, ale spíš smutek. V druhém případě bych postarašila lásku, že za trest sním teď jejího psa. Už by to příště neudělala. :-D

Bandymu (Monika, 25. 07. 2007 16:47)

No, já bych řekla, že mimo hladu cítíš, že láska tentokrát neprošla žaludkem.Teda tvým. Ale pejsek si určitě pošmákl, to vím jistě:-D

O lásce a nenávisti. (Bandy, 24. 07. 2007 23:45)

Má láska, má velká láska mi odešla s jiným. Jak pojmenovat vztahy, které nastaly ? Co chovám k ní ? Co k němu ?
Dám složitější otázku. Má velká láska mi snědla řízek a já mám hlad.Má velká láska dala můj řízek svému psu. Co k ni cítím ?
A teď obojí porovnejme. Nesrovnatelné ? Ale o tom to je.

Bandymu (Dragon, 20. 07. 2007 22:30)

Ahoj příteli a rozšiřuj nejen skvělé recepty..viz vánoční kyselice...měj se moc fajn..Radek

Bandymu (Dragon, 18. 07. 2007 16:29)

Peklu z Tvého úhlu pohledu rozumím..podobných jsem zažil dost..bývalá manželka,"přátelé",chtění,ambice,sláva.....Peklo samo lokálně mimo nás neexistuje,vytváříme si jej sami v sobě svým příklonem v hovění si ve zlu,ˇať už myšlením,jednáním či cítěním.Když člověk zůstane sám se svou např. nenávistí,nakonec začne nenávidět i sám sebe..je to cesta přímo pekel...Peklo pro mě znamená nevědomost o sobě,čím doopravdy jsme...ahoj

Dragonovi (Bandy, 17. 07. 2007 06:01)

Pokud se pustíme do rozhovoru o pekle, ztěží se nám podaří originální myšlenka. Nabídnu Ti aspoň dvě představy. Jedna je z pohádky Čert a Káča, jedna z filmu Z čerty nejsou žerty. Teď vážněji. Dante Aligieri.Durer, Armagedon od svědků Jehovových.Tartaros. To všechno je peklo v něčí představě. K tomu přidávám, že každý. kdo věří v jeho existenci má představu svoji.
Když jsem jezdíval na prázdniny k babičce (je to už hodně dávno), byla nedělní mše povinností. A protože babička měla trochu turistické sklony, pochodili jsme těch kostelů dost. Prusinovice, Bystřice pod Hostýnem, Svatý Hostýn, Svatý Kopeček, to jen námátkou. A tam jsem poprvé otevřel téma pekla. Ptal jsem se babičky proč tady hovoří o pekle a tam zas taky, ale něco jiného. Neodpověděla. Taky jsem zažil svoje peklo. Vstával jsem ve čtyři ráno do práce a na pracovišti bylo minus 15. Takže spíše chlad než plameny. Zažil jsem, že má někdejší manželka se vrátila domů ve tři ráno. To pak bylo peklo. Jak vypadá peklo z dračího pohledu ? Holofernes přece s draky kamarádí.

Bandymu (Dragon, 17. 07. 2007 00:00)

Ahoj.tyhle stránky mi nepřipadají jako nějaký průměrný deník..Říkáš snůška tisíců podobných?Sice jsem drak,ale fakt jsem takovou přehršel podobných snůšek nikde nezaregistroval,můžeš mě prosím navigovat?Nějak se mi teď ztratil autopilot.Co je dle tebe opravdu originální myšlenka?

Pro Dragon. (Bandy, 16. 07. 2007 23:21)

Promiň, ale Tvá lokalizece pekla, jeho definice, je jen snůškou tisíců podobných. Opravdu, ani jedna myšlenka mi nepřipadla originální.
I přesto, že v peklo nevěřím, myslím, že by to s průměrném deníku neprošlo ani jako reportáž. Promiň.
Promiň potřetí. Jsi si jist, že víš o čem mluvíš ?

Inferno (Dragon, 14. 07. 2007 10:59)

Tahle stránka de jmenuje Inferno,rád bych zde uvedl poznatky o něm člověkem ,který do něj měl možnost nahlédnout,nemyslím teď sebe... Peklo existuje

Mnozí moderní lidé si myslí,že peklo neexistuje,že je jen strašákem,výmyslem k jejich ovládání.Není.Sám jsem měl možnost se přesvědčit o jeho existenci,když mi bylo umožněno do něho nahlédnout.Není místem,ale stavem duše po smrti,která v životě na zemi podlehla největšímu zlu,jímž je nenávist.
Člověk,který za svého života zde na zemi silně nenáviděl,se po smrti nachází sám v sobě,ve své nenávisti.Žije v naprosté tmě,kde není žádný pohyb,a proto ani čas.Jeho vlastní nenávist,její energie,se na něho vrhá přesně s etou silou,s jakou ji pěstoval za svého života.Doslova jej nenávistně užírá,aniž by měl možnost se bránit.Úděsně a bez přestání a bez jakékoliv úlevy nevýslovně trpí a neví,kdy jeho utrpení skončí.Z jeho pohledu se skutečně jedná o věčné zatracení,o věčný pobyt v pekle,protože tam není čas.Toto peklo není nějaké místo,ale on sám,stav jeho mysli,do kterého se přijetím nenávisti a jejím udržováním sám odsoudil.
Do tohoto pekla odcházejí po smrti,jak jsem se přesvědčil i lidé zdánlivě dobří a dokonce duchovní,když z nějakého důvodu chovali k někomu nenávist,nepřátelství a opovržení.Obdobně zhoubně působí i další podobné citové negace:hněv,závist,pýcha a další.
Uvědomme si v této souvislosti dvě základní pravdy
1)Žádný negativní cit není spravedlivý a oprávněný,ikdyž z lidského nevědomého hlediska se tak jeví.
2)Negativní city nejsou jen "hříchem",něčím ošklivýmatd..,ale mocnou energií.Jsou skutečnou mocí zla,které přímo působí,ato i tehdy,když jim zevně není dán průchod.Jsou zlou energií,která plodí zlo a nakonec a nakonec nás po odložení těla vrhá do svého pekla.Ne nějací čerti s vidlemi ani trestající ruka boží,ale vlastním zlem naplněné výtvory naší mysli jsou naším peklem a to doslova a do písmene.

Kdo nenávidí apodobně,přitakává tomu nejhoršímu,co existuje,samé podstatě zla ďáblovi v nás a ten nás-my sami sebe mučíme a trápíme.Proti tomuto zlu není obrany.Kdo zemře v moci nenávisti a nepřátelství,toho před tímto peklem nezachrání vůbec nic.Ani poučení,jak projít úspěšně bardem,ani nejrůznější kurzy,které na smrt připravují.Zlo,jeho moc nelze oklamat,sebe ano.
Jediná možnost záchrany před touto skutečnou mocí zla je rozpustit je dříve,než odložíme toto své tělo.Spása po smrti,naděje na lepší zrody nepřicházejí vůbec v úvahu,dokud v nás toto zlo trvá a působí.Pochopme dobře:zlo nenávisti působí,ikdyž mu zevně nedáváme svými skutky průchod.Zevní zlé skutky nejsou největším zlem.Tím je zlo vnitřní,naše zlé city.Z tohoto pohledu je nejlepší přípravou na posmrtný stav duchovní stezka,ve které rozpouštíme nenávist a všechno zlé.Vše ostatní se nutně mine účinkem,pokud zůstávají tyto negace v nás nedotčeny.Nacházíme se v takovém případě plně v jejich zlé moci,a ta nás v souladu se svou zlou podstatou ovládá a zařazuje,kam ve shodě s nimi patříme:do pekla.

Čaroději i Petrovi. (Bandy, 10. 07. 2007 00:45)

Nemusí to být reiki. Nemusí to být jóga. Nemusí to být náboženství. Ať je to cokoliv co člověka naplňuje, cokoliv, co odplaví zlé a smutné myšlenky. To stačí k tomu, aby byl člověk lepší. A aby t toho měl radost a uspokojení. Moje teta hraje mah jong a vypráví mi, jak ji to dělá zdravější, veselejší a vůbec lepší.
Nechci tím zlehčovat to, v co věříte Vy.

Reiki (Petr, 06. 07. 2007 16:09)

Vemme to třeba tak, že pro někoho může být reiki možností, jak prakticky vyzkoušet věci, které jsou podle skeptiků "nemožné".
Výsledkem je osobní zkušenost, která má oproti víře či nevíře jednu zásadní přednost - není to už teorie. Asi tolik :-)

pro Bandyho (čaroděj, 01. 07. 2007 17:07)


Děkuji ti za slova,a máš pravdu je to docela více nežli pravděpodobné že jsem se díky tomuto učení sklidnil a mám i díky tomu jiné dary a rozvinuté,toto rozvinutí ale začalo až po zasvěcení do REIKI.
dÍK A BERU.
ČARODĚJ

Pro čaroděje (Bandy, 01. 07. 2007 05:10)

Jestli Tvá tolerantnost a umírněnost je výsledkem působení reiki pak jsem ochoten se přiznat, že na tom možná něco bude. Držím Ti palec.

pro Bandyho (čaroděj, 26. 06. 2007 21:42)


omlouvám se za můj nepřesný výpis okolo té univerzity,zvoral jsem jméno zakladatele tohoto učení.
Ale vše ostatní je pravdivé,ještě po iniciaci 21 dní v tvém nitru doznívá a prochází očista.
Já jsem tím vším prošel a tak to vím,je mnoho druhú reiki hlavně zde na západním světě,je to docela až zavádějící.
To že nevěříš těmto věcem je lidské a nikdo nemá právo tě nutit tomu věřit.
Dík za to že jsi a máš svůj vlastní názor,

hezký den

Pro Čaroděje (Bandy, 19. 06. 2007 00:55)

Jsem velmi rád, že přesto, že jsi mnoho dnů a nocí byl mimo, vracíš se. Blahopřeji.
Musím se omluvit. Neznám dr.UŠUI.Universita Došiša v japonském městě Kjótó existuje,ale onoho profesora nezná.Usui Shiki Ryoho je první linie reiki, která nám byla v dnešní době dána k dispozici. Zakladatelem byl ve 20. letech minulého století japonský profesor Dr. Mikao Usui. Usui reiki bylo na svou dobu jedinečné. Přestože je dnes již známo mnoho dalších systémů, ať už v sobě nesou název Reiki či nikoliv, pořád zůstává základem a pro mnohé prvním naladěním na vesmírnou energii.

Na seminářích Usui Reiki projdou žáci svou první iniciací (=zasvěcením) do Reiki. Začíná u žáků proces přelaďování, kde jsou očištěna vyšší i nižší těla, vyrovnány a očištěny čakry a zpřístupněna možnost protékání a předávání Reiki energie na fyzické úrovni. Začíná se fyzické tělo a poté i další vyšší těla dostávat do harmonie. Je to první krůček k uzdravení se, lásce a odpuštění. V krátkém procesu naladění žák pociťuje zlepšení zdraví, splnění přání, dobrou náladu, bezpodmínečnou radost. Natrvalo mu zůstává ten velký dar – možnost předávat energii Reiki. Ano. Nevadí Ti, že tomu nevěřím ?

Hezký den

pro bandyho o reiki (čaroděj, 09. 06. 2007 18:54)


Ahoj,ano judaismus se počal vyvyjet a vznikala nová odrůda židovství,ale mijsme mluvili o kabale a ta ač je to k nevíře je poplatná tak jak jí kněží postavili,vyvýjení židovského náboženství a dogmatu se ubíralo a ubírá pořád jinými cestami ale kabala je stejná.

Když mi dovolíš tak trochu o dr.UŠUIHO doktorství.
Dle nauky kterou jsem četl to byl kněz který vedl křestanskou universitu Došiša v Kjotu,dále studoval Chikagu starodávné jazyky a doktorskou práci mněl uzdravování v Novém zákoně,potom se věnoval bádání a hledání aby mohl vysvětlit onu léčitelskou sílu kterou používal již JÉŽÍŠ a také BUDHA je mnoho na povídání o reiki,ale také o lidech okolo tohoto fenoménu,to druhé jméno neznám ani nevím kam s ním ve větvi usui není asi někde jinde že.
S titulama je to ve světě jiné nežli mi jsme znalí.
Byl jsem mnoho dní a nocí mimo proto se vracím pomalu a dík za toto vše co jsi napsal.

Jsem moc rád že píšeš potřeba to je pro mnoho lidí a dík za pochvalení mé osoby,já jsem získal ten samý dojem.

HEZKÝ DEN

Čaroději (Bandy, 15. 05. 2007 04:49)

Vše, co jsem o judaismu četl mi říká něco trochu odlišného od toho co mi sděluješ. Původní kabala, bylo tajné písmo kněží. Protože židé jsou bystří a tajné písmo pro ně přestalo být tajným, stala se kabala tajemnou naukou. Tajné písmo zůstalo. Změnil se,ale význam slov a obsah slovosledů tak, že jen znalí rozuměli.Tím usekli komunikační nit laikům.
Že Mikao Usui je japonec není těžké poznat. Jméno mluví.Že tudíž nebude žid je nabíledni. Jen se mi nezdá, že by byl dr. Oni mají japonci zcela jiné označení pro lidi vzdělané tak, že jsou absolventy nějaké školy vyššího stupně. Proto, když čtu, že dr. Jamasaki řekl...už pochybuji.Zní mi to jako :Masahira Novák říká...
Hezky se s Tebou povídá. To asi reiki. Hezký den

bandy (čaroděj, 05. 04. 2007 00:35)

Tak věc první,reiki,pokud dr.MIKAO USUI,JE ŽID TAK ANO,Ale on je japonec a tak toto léčitelské umění pochází z dálného výhodu,víš nešulím a nikdy si to nedovolím,ten kdo studuje reiki a používá jeho sílu tak nespojuje některé věci dohromady.
Možná že jsem se špatně vyjádřil za to se omlouvám ale pokud jsem spojil reiki s talmudem tak to muselo být moje zatmění.
Reiki je léčitelské umění staré mnoho tisíc let,je možné že souběžně s kabalou se vyvýjelo,ale každý takovýto vývoj může také dovolit prolnutí těchto učení a vyznání,nikdo nám neřekne přesně důvod těchto učení ale oboje jsou tajemné.
Existuje jedno z mnoha vysvětleních,jedno z několika je že z deseti slov tajné neuky se nechá složit ono slovo které pomůže očistit svět,tak jak se svět zrodil tak se také pomocí těchto slov a jistém slovosledu nechá zničit.
Pokud já vím a mnoho toho nevím tak kabala,je prvo počátek náboženství,protože jak jistě jsi se v kartách dozvěděl tak VELEKNĚZ drží v ruce TORU,je to poselství BOHA,pro nás pozemštany a poddané vládnoucích bohů,tora je podle některých učení prazáklad všech náboženstvích co jsou.
Talmud je soubor židovské náboženské tradice,je to jedno z vyústění TORY,je mnoho větví talmudu a mnoho druhú různých jejich vyznavačú,promin ale moc o něm nevím,.
O kabale ale jsme si povídali vid,víme že je to tajné učení židovské,jinak také /kabbalach/jehož základem je esoterní Judaismus,je to druh ortodoxní mystiky,víš ten kdo říká že zná kabalu dokonale tak nemluví pravdu,protože se jí nemůžeš naučit jako básničku ale ty jí musíš prožít jako život a proto existuje takové pevné pouto mezi žákem a mistrem,to že se kabala dochovala v ústním podání dodnes svědčí o mých slovech.
Ani bibli se nikdy nenaučíš nazpamět,ani korán ,víš o této věci lze polemizovat moc dlouho a pořád se bude o čem bavit,já jsem si našel ZOHAR,je to strom života a jeho význam a pro mojí osobní potřebu je postačující.
Ten dodatek to je rozdělení stromu života na používání při dalším studiu,každá ta sefirota má svůj význam a každá něco znamená,když si to nakreslíš na velký papír a popíšeš tak budeš z toho velmi moudrý.
Jinak děkuji za tyto otázky jsi moudrý pán.
čaroděj

A ještě potřetí (Bandy, 03. 04. 2007 10:13)

Víš, Čaroději, že ústní přenos kabaly funguje dodnes ?
A víš, že jejim hlavním obsahem je něco zcela jiného než o čem mluvíš Ty ? A víš že reiki nemá s talmudem nic společného ? Víš, že mě šulíš ?
Možná si to zasloužím.

Čaroději (Bandy, 02. 04. 2007 22:10)

Postudoval jsem a mám dotaz. Co společného mají talmudisté s Kabalou ?
Oni se snaží Kabalu vykládat ?
Nejde to vyloučit. Rozdíl mezi narozeninami Kabaly a Talmudu je několik tisíciletí.
Já myslel, že Talmud je pro židy to, co Bible pro křesťany a co Korán, pro islám.
Kabala mi sem nezapadá.
A ještě ,prosím, pokus se časově lokalizovat Platonizmus. Starý novoplatonizmus je pro mne těžký kalibr. Přznám, že nestíhám.

Pro čarodějě (Bandy, 31. 03. 2007 12:41)

Domnívám se, že jsem pochopil Tvůj pohled na svět. Můj je poněkud jiný, ale to neznamená, že Ti nevěřím.
Tomu dodatku nerozumím. Asi budu muset postudovat i z jiných zdrojů než Ottův slovník. Nabiju se znalostmi a Ty budeš první, koho požádám, aby mi objasnil to, co mi zůstane nejasné.

bandy-dodatek kabala (čaroděj, 30. 03. 2007 17:26)

napsal jsem že v ustní podání se kabala vyskytovala ještě okolo 10 století po kristu.

Podle nejslavnějšího výkladu talmudistů severníFrancie a starého novoplatonismu,jsou zprostředkující mocnosti jako nástroje s nimiž Bůh stvořil svět,jako druhdy i Jesiré-z takzvaných deseti slov /SEFIROT/.

Tyto sefiroty dohromady stvořilo pračlověka,makrokosmos,jako intelektuální typ světa materiálného.
Je rozdělena na tři triády.
1/metafyzické atributy boží.
2/náleží světu mravnímu.
3/fyzickému světu néleží.
Poslední sefira /MALKŮT/ ´=ŘÍŠE,je výslednicí všech .je harmonii světa.
Ale nejdůležitější je prvníúKÉTER/ nebo KORUNA-jež stvořila ostatní a tím celý svět.

TOTO VŠE OTTŮV slovník naučný.

Ty knihy je několik možností ale už se nepřu asi máte pravdu.
čaroděj

bandy (čaroděj, 29. 03. 2007 23:13)

Ano moje omluva za nepřesné citování o kabale,ale když už tak nastává tato nová polemika,je jasné to co píšeš,ale,pokud pojem ezoterní mystika,tak to lze i použít na karty,mám pocit že tato kniha se jmenuje ZOHAR,je v ní uveden strom života a podrobně rozepsán vím to protože jsem jí sám kupoval na přání svého švagra a vím že těch knich je více,jsou to vlastně povídání jednotlivých učitelú a mudrcú,neznám přesné datum vzniku prvního svzku kabali ale její první zminka je už ve starověkém římě,
Pokud jsi četl pozorně pokračování toho co jsi napsal tak jsi se dočetl že až do vydání prvního svazku se učení kabala předávalo jenom ústně a to z mistra na žáka který prokázal to nejlepší co dokázal ze všech žákú.
Na velkém schromáždění bylo o tomto rozhodnuto,někde jsem četl i který rok v kterém čase ale to už si nepamatuju je to dlouho.
Existuje mnoho vykladačú kabali,ale jen málo lidí jí zná,.
Já ji používám jenom pro strom života a jinak si jí velmi vážím pro její moudrost a nadčasovost.
To co mám znát a je mi dovoleno znát to znám,více nepotřebuju.

Počátek civilizace,kdo si dovolí říci přesně kdy počala civilizace,to co jsme se učili kdysi na škole v dějepise nám dává jenom návod,vznikají odhady a dohady,jak lze vysvětlit stopu člověka vedle stopy dinosaura,nebo proč je některý nález fosílii tak neprůkazný,proč se ale o tom nedovíme více?
Tam někde v hlouby dávnověku je prvopočátek toho všeho,šamanú,žrecú,medicinmanú,čarodějú,naše planeta je mladá a nejsme první a ani poslední civilizace která jí pustoší.
Promin asi jsem napsal něco jinak,ale jsem člověk který praktikuje REIKI,dodávám lidem nebo zvířatům či rostlinám energii,tato energie je všude okolo nás,je to energie z okolního vesmíru,je to živoucí energie a je inteligentní.
Vím je těžké to vysvětlit ale to že poprosím o tuto energii tak prosím vesmír a jeho sílu o pomoc takovou která pomúže tomu konkrétnímu človíkovi,provozuji toto již 5 let a jsem pokaždé mile překvapen a potěšen.
Reiki veb se asi stratil ale o reiki se dovíš když do vyhledávače to jenom napíšeš,najdeš tam mnoho adres a možná tam najdeš i odkaz na reiki veb ,já jsem tam nebyl už hodně dlouho.
Toto je vše pokud jsem ti napsal vše jak jsi chtěl tak fajn,jinak se ptej.
Díky za otázky a odpovědi. čaroděj

Čaroději (Bandy, 29. 03. 2007 19:55)

Dovolím si citovat z Tvého textu ze dne 25.3.
Dokažte mi že nemám pravdu a já se vám omluvím,dokažte mi že vše co jsem tady napsal je lež,ale dejte mi opravdové důkazi...
Pak nepovažuji Tvou odpověď na moji otázku za odpověď na to, na co jsem se ptal.
Kabala - židovská mystika
Pod pojmem kabala se obecně rozumí: esoterní židovská mystika, někdy též jistý druh numerologie. Židovská tradice zapovídá zaobírání se kabalou každému, kdo není starší čtyřiceti let a není zakotven ve víře a společenství lidu, z něhož kabala vyrůstá. Přirozená touha člověka po věcech, které ho přesahují, však od nepaměti mnohé vedla a i dnes vede k nerespektování tohoto zkušenostmi ověřeného.

Etimologie slova kabala
Slovo kabala pochází z hebrejského kořene kbl, který znamená tolik co "přijímat" nebo "obdržet", a jako podstané jméno tedy "to "skrze tradici" přijaté". Postupně se toto slovo stalo pojmem pro velké až neuchopitelné množství židovských mystických myšlenek, tajných učení a spisů.
Tedy žádných 7 knih. Možná v nějakém zjednodušeném výkladu.
S odpovědí na téma Bible a Korán s Tebou souhlasím. Mnoho lidí v tomto světě se živí tím, že jsou vykladači těchto knih. Já mám pocit, že odvolávat se na tyto knihy je riskantní. Ne všichni si stejné vykládají stejně.
Opět citát z Tvého příspěvku z téhož dne (25.3):"
dobře,stačí ti když napíšu počátek naší civilizace,nebo půjdu hlouběji,šamani..."
Já jsem jen chtěl vědět, jestli počátek civilizace řadíš před dobu kamennou, do ní, nebo později ? To jen kvůli tomu, abych Ti lépe porozuměl.
Neumím si představit, jak se dá žádat o povolení libovolnou energi. Budíž. Možná umím také léčit, ale nevím, kde bych měl žádat o povolení. Počítá se mezi to, když pofoukám bebí vnoučkovi a jeho bolest ustoupí. Když mu dám chladnou ruku na čelo a horečka ustoupí. To je ono ?
Prosím, napiš přesněji adresu na REIKI VEB. Nemůžu to najít. Děkuji

bandy-odpovídám (čaroděj, 28. 03. 2007 21:08)

To co říká protějšek je a není pravda,můžeš se zeptat je tato sklenice poloprázdná nebo je poloplná,nebo v ní chybí polovina,zrovna tak lze komentovat nepravdu,pokud někdo používá slovo nepravda tak ví že si není s něčím jistý,ale můžeš ty sám říci kolik je v tom co jsem napsal nepravdy?
Můžu.Já kabalu používám při TAROTU,jestliže víš že kabala obsahuje STROM ŽIVOTA a že má ten strom 10 sefirot a 22stezek tak určitě víš že na každou tuto stezku múžeš položit jednu artu z VELKÁ ARKÁNA,začíná se Bláznem,jinak kabala je soubor 7 knih,je složená jako BIBLE,jsou to dopisy a učení od mudrcú .
Víš ono říci že znám bibli,nebo korán,je to hrozná troufalost,bible a korán je studium na celý život a není to jako číst skripta,tato učení musíš pochopit srdcem a nesmíš o nich pochybovat jinak je tvoje snaha zbytečná.
Pokud pokládáš otázku tak musíš znát odpověd,ty jsi žil před 100 000 lety?podle vědy se v každé tlupě vytvořil ten který věděl více nežli ti druzí,to je pro mne počátek šamanismu,kněžství či jinak.
Lze říci lidé kteří více umí,znají nebo ovládají mají přirozenou autoritu,jsou to ti kteří vedou ale lze také říci lidé kteří jsou vychytralí a dovedou plavat v kalných vodách tak uchopí moc snadněji protože lidé chytří nemají ostré lokty a drsnou povahu.
Víš milí příteli tato otázka láká lidstvo od doby JÉŽÍŠE KRISTA,on je první který uzdravoval položením rukou na člověka,já sice neuzdravuju jako on ale dokážu pomoci od bolesti ,otoku,dokážu pomáhat i při nepříjemném pocitu,také pokládám ruce na tělo člověka a také je mi záhadou co se děje,ale pokud umíš číst tak ti stačí když najedeš na stránku,REIKI VEB,tam najdeš vysvětlení úplné a v několika vydáních,jinak já žádám o povolení tu vesmírnou energii která se kolem nás rozprostírá a která nám pomáhá,poskytuji ji lidem skrze mé dlaně a jsem moc rád že toto ovládám.
POKUD TOTO STAČÍ TAK FAJN,POKUD NE TAK NAPIŠ O ČEM JEŠTĚ SI BUDEME POVÍDAT,JSEM MOC RÁD ŽE JSI TOTO NAPSAL DÍK.

Pár otázek pro Čarodějě (Bandy, 28. 03. 2007 20:10)

Otázka první:"Jak se dá dokázat, že všechno to co říká protějšek je nepravda ?"
Otázka druhá:"Víš, příteli, co je Kabala ?"
Otázka třetí:"Znáš lépe bibli, korán, nebo něco jiného ?"
Otázka čtvrtá:"Kde je počátek naši civilizace. Za šamanů nebo po nich ?"
Pátá a poslední:"Jak to víš, že dodáváš lidem něco. Třeba energii, když se musíš ptát jestli smíš. Kohopak se ptáš ?"
Vše co říkáš je velmi zajímavé a rád bych tomu rozuměl.

čaroděj odpovídá (pro janu, 25. 03. 2007 01:18)

dobře,stačí ti když napíšu počátek naší civilizace,nebo půjdu hlouběji,šamani,určitě tě to něco říká vid,víš proč požadovali všichni tito kouzelníci a potom zástupci boha na zemi úplatu?kdysi dávno to šlo o ulovení zvěře aby se zahnal hlad,potom ale se začali vyvíjet kasty a s těmi se drželi oni šamani předchůdci dnešní círevních zástupcú,kdo dal oněm a těm dnešním rádoby zástupcům povolení nebo dovolení aby zastupovali ONU..VESMÍRNOU MYŠLENKU...ČI JAK TVRDÍTE A ŘÍKÁTE ..BŮH...,já toto slovo nepoužívám ale když dodávám lidem energii tak žádám o dovolení a je mi dovoleno.
Víte Jano o těch odpustkách si můžete přečíst v několika historických pramenech a není to žádný můj výmysl ani lež.
Církev si postavila chrámi a kosteli ale kdo je zaplatil?a kdo je chtěl?čím honosnější kostel tím chtějí malého človíka více zastrašit tím že mu dokazují mi jsme moc a nám se neodmlouvá,ale proč?
Vždyt k BOHU je stejně daleko z kostela,nebo z meze,či z jeskyně,boha má každý ve svém srdci.
Je jedno jak se tato energie jmenuje ale proč se ROZČILUJETE,
Dokažte mi že nemám pravdu a já se vám omluvím,dokažte mi že vše co jsem tady napsal je lež,ale dejte mi opravdové důkazi a né nějaké citáty z BIBLE nebo za STARÉHO či NOVÉHO ZÁKONA,pokud znáte kabalu a korán tak jste velká.
děkuju za váš čas,je drahý

p.s.
mně nikdo neubližuje ale mnoha jiným církev komplikuje život,mnoho je toho co můžeme ještě probrat.
hezký výkend

Pro čaroděje3 (Jana, 24. 03. 2007 20:27)

Nic proti, ale co zde meleš? TY někomu platíš odpustky? Já teda ne. A církev rozhoduje o čem??? A jestli máš pocit, že církev vždycky jen vládla světu a nic za to nezaplatila, tak si prosím tě zopakuj dějepis.
PS: jo, a ještě, kdo ti ubližuje, protože nejsi v církvi? řekni mi to a já si to s sím vyřídím... :-/

pro JANU a jiné (čaroděj3, 23. 03. 2007 21:02)

Omluvíte mojí troufalost že s vámi mluvím o peklu,proč ho hledáte?podívejte se okolo sebe,podívejte se do vlastní duše do vašeho ..JÁ..tam najdete návod na peklo,jak píše Satanka církev roztáhla svá křídla a pohltila lidičky ,pokud mi pamět neklame tak to co prováděla církev je horší nežli peklo,tam jsi potrestaný za své kruté činy,ale na této planetě na této zemi jsi od církve trestán už jenom za to že nejsi jejich a jim se neklaníš a neplatíš,proto tobě človíku hrozí peklem ,proto aby jsi platil a neúplatnoval něco jako jsou otázky proč?

Platíme odpustky a na co,pro čí klid?nechci říkat že církev neudělala nic dobrého,ale je toho moc málo a lidi si to nepamatují,sami víme že církev at je jakákoli dříve ale i zase spolurozhoduje a rozhodovala kdo a jaké si udělá vzdělání,proč nepohltí ono peklo církevní hodnostáře kteří zhřešili?zpronevěřili?zradili?zrada je zlá a tak proč se nic nestalo?
Pokud miluješ někoho tak se bojíš ho zradit,protože on ti to neodpustí,pokud zradíš v církvi tak si koupíš odpustek a můžeš hřešit dál.
VŠE AHOJ

Cesta (Satanka, 21. 03. 2007 02:45)

Zdravím tě Jano. V tvých slovech je dost pravdy, v něčem s tebou souhlasím, jen na té cestě se rozcházíme. Souhlasím, že se církev rozepjala časem, ale rozepjala se i v lidských myslích. Udělala ze sebe silnou instituci, a lidé uvěřili, že se bez ní na cestě k Bohu neobejdou. Pokud bych jí měla věřit, nesměla by být v jejích stopách krev nevinných lidí a to musíš uznat i ty, že ta krev tam je. Každý věří, někdo víc a někdo míň. I ten, kdo prohlašuje že je zarytý ateista má někde v koutku duše otázku: co kdyby? Uznávám toho kdo věří a taky se podle toho chová, uznávám i nevěřícího, který žije příkladně, uznávám ty, kteří jdou ke stejnému cíli jako věřící, ale jinou cestou.
Děkuju za přání, to samé ti přeji i já.

Cesta... (Jana, 20. 03. 2007 16:43)

Najdu si k němu si k němu svoji cestu...
Jít sám - není to kousek pekla na Zemi?
Kam jít? Která cesta je správná? Všude je plno křižovatek - jak se rozhodnout? Církev ukazuje cestu - ale jak je snadné vnímat církev jenom jako spolek prelátů, vidět pouze chyby, kterých se dopustila (a že jich nebylo za 2000 let právě málo...)
Bohužel - kdo z lidí vnímá "Církev rozepjatou celým časem a prostorem, zakořeněnou ve věčnosti a pro ďábla strašnou jako armáda s vlajícími prapory..."(S.Lewis)
Ty ne, to vím. Já ano. A věřím, že život z víry je víc než jen "chovat se k druhým přátelsky". Chce se po nás víc. Víc než jen "malinko věřit".
Ale samozřejmě, každý má právo na SVOU cestu. Přeji Ti, aby Tvá cesta byla šťastná a abys našla cíl:-)

pro Janu (Satanka, 06. 03. 2007 19:07)

Divila by ses co všechno jsem četla. Nevím jestli to nebyla právě tahle knížka, možná něco podobného. Dostala jsem pár stran mailem k přečtení. Autor, shodou okolností také kněz, tam popisoval utrpení v pekle. Líčil to opravdu děsivě. Od odporných bytostí které ho mučily, po pavouky a podivné tvory. Vzduch byl prosycený křikem trpících. Takový průměrný horrorový scénář. Víš Jano, četla jsem i různá sci-fi, kde se to hemžilo zrůdičkama, krvežníznivými šelmami, jedovatým vzduchem. Lidé neměli kam utéci, byli vězni na té planetě plné hrůz. Běhal mi mráz po zádech když jsem to četla. Byla to skutečnost? Nebyla!! Bylo to peklo? Nebylo!!! Byla to lidská fantazie. Nic to ale nemění, že člověk ať vyznává tu, nebo jinou víru, měl by se pokaždé vůči druhému chovat přátelsky. St Jsou různá vyznání, stvořitel je jen jeden. I ten největší ateista v něj aspoň malinko věří.A pokud "VĚŘÍM", nepotřebuji církev, kněze, kostely. Najdu si k němu svoji cestu. Tak to vnímám já.

Satance (Jana, 05. 03. 2007 16:40)

Rozhodně se snažím nedělat dobro jen kvůli vyhnutí se peklu, neboj :-)))
Ta knížka je psaná knězem-exorcistou (teď, když jsem tvé stránky víc prohlížela, tak se nedivím, žes ji nečetla:-))) Píše tam různé zážitky lidí o zkušenosti s peklem (zjevení duchů apod.) a zjevení pekla svatým (třeba sv. Terezii nebo Janu Boskovi) Fakt doporučuju sehnat a přečíst.
PS: jinak jsem praktikující katolička, snad mi to neubírá body:-)))

pro Janu. (Satanka, 04. 03. 2007 00:36)

Ahojky, napsala jsi o peklu: " začínám dělat všechno proto, abych se mu vyhnula"
To je určitě chvályhodné, pokud tvoje příkladné chování obrátíš směrem k lidem, uděláš dobře pro sebe i pro jiné. Neměla bys to ale dělat jen ze strachu z pekla. Jinak, tu knížku o které mluvíš jsem nečetla. Jen jsem se chtěla zeptat. Dotyčný autor popisuje peklo? To znamená že tam byl, přežil a pak o tom napsal knížku. Opravdu zajímavé, jinak nevím jak mohl získat informace a pak je předat dál. Možná se mu to jen zdálo.

Zajímavé (Jana, 03. 03. 2007 13:02)

Ahoj, našla jsem tuto stránku, když jsem hledala na netu knížku "Peklo existuje" od P. Giuseppe Tomaselliho... Znáš ji? Donutila mě fakt přemýšlet o svém životě... Jsem si teď jistá, že peklo existuje. Začínám dělat všechno proto, abych se mu vyhnula:-)

Bohoušovi (Satanka, 17. 01. 2007 23:59)

Pokusím se ten film sehnat. Už jsem rozhodila sítě. Jestli mně tam něco kopne, hned ti dám vědět.

Satance (Bohouš, 17. 01. 2007 11:07)

My jsme také zapříčiněni samotnou přírodou. Pokud vyhyne najednoun 95% druhů není to o přežívání silnějších, ale o gumování pro nový začátek. Snažíš se všechno zvládnout rozumem a to bohužel nejde.Prosím tě tím nechci říci že jsi hloupá. To v žádném případě. Tvoje inteligence je bezesporu nadprůměrná, ale i to se někdy může ukázat jako problém.Až budou dávat film "Doktor Flastr" tak bych se na něj podíval. Je to sice takové najivní dílko a je tam jedna zajímavá scéna, "kolik prstů vidíš? ". Možná ti to pomůže.

Bohoušovi (Satanka, 16. 01. 2007 22:06)

Máš asi pravdu, i když to nezní vůbec optimisticky. S tím člověkem na listině ohrožených druhů s tebou také souhlasím, jen je tu malý rozdíl. Všechny šrámy, které v minulosti země a živočišné druhy utrpěly, byly zapříčiněny, buď pádem meteoritu, nebo samotnou přírodou, která slabší tvory nechala vyhynout, tedy jevy, kterým nejde zabránit. Budoucí šrám na přírodě a zemi si připravuje člověk sám a tomu by šlo zabránit.

Satance (Bohouš, 15. 01. 2007 22:19)

Víš že zhruba každých 200 milionů let vyhyne najednou 95% živočišných druhů.Představ si, co musel způsobit asteroid který dopadl před asi 60 miliony let, a příčítá se mu vyhynutí dinosaurů.A nakonec, jaké byli podmínky na Zemi před vznikem života.Proti tomu jsou dnešní zásahy člověka do zemského ekosystému doslova titěrné.
I tak se ale začal už bránit. Podívej se na populační křivku v rozvinutých zemích.Jestli to půjde takhle dál, může být i člověk za pár set let ohroženým druhem.

Bohoušovi (Satanka, 15. 01. 2007 17:34)

Já ti rozumím Bohouši. To bysme ale museli taky vědět, kde je ta hranice, kdy se to dá ještě všechno napravit. Zatím jedem hezky palcem dolů. Ono jde taky o to, aby tu vůbec někdo, kdo by to dával do pořádku, zůstal.

Satance (Bohouš, 10. 01. 2007 23:44)

Musím být více polopatycký.Nevím co víme všichni, vím ale to, že my lidé si musíme upravovat prostředí ve kterém žijeme.No a protože jsem nesmírně zvědavý, ptal jsem se proč tomu tak je. No a protože to nikdo nevěděl musel jsem začít přemýšlet sám.Pokud máme někdy v daleké budoucnosti kolonizovat a měnit nové světu musíme se to také někde naučit. Bohužel nikde jinde než na Zemi to zatím nejde. No tak si jí budeme nejdříve muset pořádně zhuntovat, aby jsme se to naučili dávat zase do pořádku.No a tyhle znalosti se nám potom náramně hodí. Dobré je to, že i na první pohled velmi zlá věc může být nakonec k něčemu dobrá.

Bohoušovi (Satanka, 20. 12. 2006 19:39)

Každou optimistickou prognozu vítám. Tohle co píšeš víme všichni, ale nic moc se pro to nedělá. Asi nás ta pověsntá hořící koudel u zadku nepálí, zatím jen hřeje.

Satance a Martinovi (Bohouš, 18. 12. 2006 16:26)

Neviděl bych to až tak černě.Spíše mě to připadá jako konec jedné etapy.Doposavaď jsme se handrkovali mezi sebou, teď prožíváme fázi globalizace. Bude to asi tím, že na ty problémy s přírodou bude potřeba aby jsme mákli všichni.Ta matička Země si pro nás připraví asi nejeden problém. No a jak se to naučíme dávat do pořádku tady na Zemi, můžeme to potom skusit i jinde. Ostatně místa je kolem dost.
PS. Martine ty jedeš! Hele Martine, když se ti rozbije auto,navštívíš servis nebo čekáš na zázrak?

Zachraň se! (Martin, 18. 12. 2006 00:25)

Je čas milosti. Bůh nechce pro lidi zlo a nelibuje si v trestu.
Kdo však sám zavrhne světlo zůstane ve tmě.
Kdo zavrhne milost a odpuštění, které dostal člověk člověk od Boha v Kristu, zavrhne svou vlastní záchranu.
Je to pýcha, směšná rozumnost a spousta žvástů o nepotřebnosti Boha, co člověku nejčastěji brání přijmout jedinou šanci na záchranu.
Nedbej na ostatní, chop se lana a zachraň se. Bůh je milostivý, plný lásky a slitování.
On je Život a bez Něho života není. Obrať se k Němu a budeš žít. On je ta jediná správná volba. Jedině v Něm je naděje.
Martin.SlovoZivota@seznam.cz

Proč to nemáme jednodušší. (Satanka, 17. 12. 2006 18:00)

Tohle je zajímavý výklad, takhle jsem se ještě na to nedívala. Podle toho by budoucnost lidstva, (pokud by se neměl jeho vývoj zastavit) nevidím nijak optimisticky.

Proč to nemáme jednodušší. (Bohouš, 16. 12. 2006 08:49)

Vývoj tvorů na Zemi podléhá evolučnímu zákonu. Ten říká ve stručnosti toto. Daný tvor se vyvijí jen tehdy, je-li ohrožen. Vidíme to na příkldu žraloka, který je už více jak 100 milionů let stejný. Pro svůj úkol je dokonalý a není tedy nutné aby se dále měnil.
Když se vyvinula naše inteligence natolik, že člověk už neměl přirozené nepřátele ve zvířecí říši, bylo třeba tento problém nějak řešit. Jinak by totiž došlo k zastavení vývoje a to nebylo žádoucí. Jediné možné řešení bylo postavit člověka proti člověku a to se také stalo.Proto ty války a ta zvěrstva.Stačí se podívat na to, co jsme dokázali ve 20 století. Díky válkám jsme tam kde jsme.S nástupem zbraní hromadného ničení bude muset dojít ke změnám,protože tento postup by vedl k našemu vyhlazení. Jsem docela zvědaví co si na nás vymyslí teď.

pro Martina. (Satanka, 28. 09. 2006 20:21)

Jsem ráda že tě ta grafomanie chytla. Přečetla jsem si tvůj komentář na rozhovoru s Bohem, na Satanovi a teď tady a řeknu ti, že stojí za to si je přečíst.Tvoje psaní zanechává stopy a nutí k přemýšlení. Dík za citaci Einsteina, opravdu by tu měla být.Žijeme v materiálním světě a to je nutně peklem pro mnohé, ale je možné v takovém světě nežít? Není jiný pozemský lidský svět než tenhle, musíme se naučit v něm žít v souladu s naším svědomím a snažit se žít tak, aby byl tento život přinejmenším snesitelným. Proto tolik lpím na lásce, ať je to láska v různých podobách, ke zvířatům, přírodě, člověka k člověku, láska muže a ženy. Strašně rády bych Ti věřila, ale je ve mně stále ještě to " co kdyby". Měj se Martine -- Saty.

názor (Martin, 28. 09. 2006 11:51)

Přijdu si jak grafomann, ale ten webb přímo provokuje k tomu, abychom se domnívali že známe odpověď. Tuhle tedy náhodou znám :-). V Pekle žijeme, neboť je psáno, že v Pekle bude pláč a skřípění zubů, tedy věci, které značí jak materiální závislosti, tak i objektiví fakt. V Pekle samozřejmě jsme a řadu věcí z Nebe si tu můžeme nanečisto vyzkoušet. Jenže přeci jen, Satanko :-), co kyby náhodou ten Bůh nebyl :-), tak nabíráme tady co jde a to je asi i trošku rozpor naší víry. Protože pokud je to všechno jen blud a život vznikl náhodou ( Zde Ti chybí citace u Einsteina - Že pravděpodobnost, že život vznikl Náhodou a nikoliv Boží prozřetelností je taková, jako kdyby výbuchem miny v tiskárně v Anglici se napsala Encyklopedia Britanice - ale tedy my raději trháme ovoce tady, kdyby náhodou už dál nic nebylo, což by se taky špatně reklamovalo :-). Peklo je a funguje jako hodinky, je to takový trenažér, kdy bolí nejen srdce, ale opravdu hodně věcí a citlivá duše pláče. No ale je taky Ráj, nová země, nebe a ty krásné věci, které lidské ucho nevidělo a ani na mysl nepřijdou. Jako Ty Satanko o nic nepřijdeš. Martin

verit v peklo? (mojo, 04. 09. 2006 11:59)

ctu a myslim a napada me tohle..neznalost neomlouva a prirozena chytrost da odpovedi mozna jasnejsi..jak nekdo muze verit v peklo a v nebe ne, jako v satana a v boha ne, stale omilane dobro a zlo..nebudte slepi, valka stale pokracuje a ze ji nevidite? armagedon se blizi a bude jen na Tobe na jakle strane budes stat, ci z mrtvych vstavat :-) a pamatuj, je jen jedna bytost ktera za nas vsechny zemrela aby pak vyresila otazku nemrtelnosti zmrtvychvstanim a to je BUH..a hlavne, dava na vyber..Satan Ti sanci neda..ahoj..

ANSVER (SKYTHA, 03. 07. 2006 01:12)

Otázka Bůh vytváří zmetky, je můj provokativní způsob, jak se snažit vyprovokovat lidi k přemýšlení.

Bůh vytváří zmetky???otázka pro skytha (malikova.kosiky, 02. 07. 2006 20:43)

Každý lidský i zvířecí tvor zde má svoje místo.Může to být nadra či zrůdnost ,ale každý náš pohyb,vzdech či zasténání..úsměv ..myšlenka...bezrukost..omezenost..zmrzačení..zrod i zmar..to vše patří sem..na tuto zemi..od racionálního myšlení až po tajemno....vše má svůj smysl...význa...důležitost...každá travička..lísteček..větev či strom..květina...kámen...zrnko písku....stvoření i zničení...zrození i smrt.....tak to má být...

Tou odpovědí (skytha@seznam.cz, 15. 05. 2006 17:53)

je cesta, která ti dá poznat pravdu i život. Je jedinečná, není jiné cesty.

peklo je (Medy, 14. 05. 2006 22:01)

Peklo je spirituální sankční nástroj, ve kterém zanikají duchovní bytosti. Je součástí božího soudu. Pokud chcete žít ještě další životy, žijte tak, abyste se byli schopni obhájit alespoň sami před sebou.

Dobré otázky (skytha@seznam.cz, 13. 05. 2006 01:20)

Hodně lidí věří v existenci pekla. Je to paradox, ale když věříš v peklo, není jeho protikladem nebe? Kdo nebo co, určuje naše posmrtné místo. Krvelačná šelma může být jenom člověk. Ani lev nezabíjí pro zábavu, ale pro přežití. Co Bůh? Zmýlil se a místo milujícího tvora stvořil zrůdu? Co to je za Boha, vyrábějícího zmetky ??! Existuje kniha, která dává odpovědi. Najdeš ji v Bibli a je to hned ta první kniha: Genesis. Už druhá kapitola mluví o tom co udělal Bůh a třetí kapitola mluví o tom, jak na to reagoval člověk. Máš odvahu??? Chceš nahlédnout do světa, který není vidět a přesto je mnohem skutečnější než tento který vidíš? Napiš mi.