Jdi na obsah Jdi na menu
 


Saty (d.a.sha, 06. 11. 2007 17:52)
od dětí je to nejupřímnější...nic totiž nepředctírají...pááá hezký večer;-)

buchta (Saty, 06. 11. 2007 17:13)

Když je to tu o lásce, tak dneska jsem se přesvědčila, že dětská láska je úžasná. Skočila jsem na chvíli ke kámošce, akorát dopekla buchtu a hezky to tam vonělo. S jejím pětiletým prckem jsme taky kámoši. Udělala mi kafe a zeptala se, jestli chci taky kousek buchty. Byla jsem po obědě, tak jsem řekla, že mi stačí jen to kafe, ale malej šel ke mě, a říká: "teto vem si buchtu, moje máma je nejlepčí vařečka na světě". jasně že jsem si tu buchtu musela vzít...

pro čaroděje (d.a.sha, 06. 11. 2007 16:57)

né nadarmo si říkáš čaroděj...hezky to s náma tady umíš.Jseš moc milý,a písmenka bych ti opravdu ukazovala ráda,ale ty to vůbec nepotřebuješ ...píšeš totiž nádherně.Tvá slova hřejí v duši...dík;-)

čaroději :-) (Jana F., 06. 11. 2007 15:13)

Zvládnul´s to perfektně, nestačím se divit, jakou máš fantazii :-). Slova jsou někdy víc, než činy, zakryjí činy, vyprovokují činy. Se slovy se dá čarovat víc, než s činy, ale nesmí být prázdná. Někdy jsou tak obratná, že to zmate, ale ne nadlouho. Ale to neplatí na tebe :-).

pro Jana f. ( od čaroděje, 06. 11. 2007 13:25)


V jakém slova smyslu to zvládnutí myslíš????
Víš jsem bytost dosti jiná a stejná jako ostatní,ono to povídání má ale něco do sebe,dokážeš se vcítit do role posluchačky a dělat vše to co ten kdo ti vypráví?
To že si chceš hrát je krásná a dobrá věc,kdo si hraje nezlobí,ale ty chceš trochu zlobit,trochu provokovat,trochu mít navrch.
Jsi žena a máš v sobě něco co dráždí a něco co dovoluje víc nežli jenom hlazení,chceš se nechat pokoušet a potom budeš vrnět jako kotě malé.
MNOHO SLOV ALE NENÍ POTŘEBA,JENOM MNOHO ČINÚ JE PLATNÝCH.
STAČÍ

pro d.a.sha ( od čaroděje, 06. 11. 2007 13:18)


Jsem takový jakého mě kdo chce poznat,miluju,směju se,povídám,ale pokud jsi opravdu taková vidoucí tak věz,co člověk chce vidět a uvidí,je jeho,máš otevřené srdíčko a otevřenou mysl,obojí je moc dobré a pro tebe to nejlepší.
Umíš se smát a radovat z maličkostí,jsi přesně taková jakou tě vidím ted když píšu,sedíš tu půvabně předemnou na stole a ukazuješ mi na písmenka která ti mám napsat.
Ahoj zatím

PRO RONI ( OD ČARODĚJE, 06. 11. 2007 13:13)

ahoj ,jsi moc milá,je pravda že lásku si musíme chránit jako poklad nejcenější a nejdražší,je dovoleno používat lest a klam vůči nepřátelům,ale nikoliv násilý,násilý lásce neprospívá a je jenom na škodu.
Najednou jste tady krásné děvy jste všechny moc milé,jste jako vánek a víli tančící na paloučku uprostřed hlubokých lesú a k tanci vám hraje bůh PAN na xirink,vy tančíte jako vánek a dokážete obloudit každého muže a zvěř vám leží u nohouch.

čaroději :-) (Jana F., 05. 11. 2007 21:37)

Myslela jsem Roni a tebe, jak jste se hezky škádlili i hladili :-). Já nemám ráda jen sladká slovíčka, jen s básničkami u mě nikdo nepochodí, chce to trochu si hrát :-)).
Ale teď už je nás zase o jednu víc - je tu i Dáša - zvládneš to, čaroději :-))?

čaroděj (d.a.sha, 05. 11. 2007 20:18)

jseš hezky neskutečný....ty oči vidím,ale mají nějaký růžový nádech:-)nebo koukám přes růžové brýle?

Čaroději (Roni, 05. 11. 2007 20:11)

A abys věděl....mám jeden obrázek který tě podle mě naprosto vystihuje :-)

Čaroději (Roni, 05. 11. 2007 20:10)

Ano v srdci je dobre mít místo jen pro ttu lásku a pod. Ale i bojovnost a ostražitost.....nebo ti tu lásku někdo veme nebo huř....utluče tvé srdce

pro jana.f. ( od čaroděje, 05. 11. 2007 19:51)Nevím proč se ti líbíme,asi myslíš nás dva ,to je satanka a já vid nebo je to někdo jiný a já si beru jeho slávu???
To by mi mrzelo někoho o to připravit a sám na slunci žít,ale ty mi to povíš vid,neznám tě ale určitě poznávám určité rysi tvého JÁ,no nic odpovíš mi prosím nebo ne ,je to tvoje věc a nikoho jiného.

PRO RONI (OD ČARODĚJE, 05. 11. 2007 19:48)


Ano,až přijde můj čas,předstoupím před mého pána a budu se mu zpovídat ze všeho co jsem udělal.
Víš náš život je něco co nikdo neovlivní krom nás,miluješ?tak miluj ale z celého srdce a dlouze bez přestávky,zapomen na nenávist,zlobu,faleš a intriky,to ze svého srdce vypud,nechej tam jenom ,lásku,pochopení,klid a úsměv.
Jsou na světě lidé kteří tě potřebují tak se jim věnuj,já jsem se za ty věky naučil jak být jiný nežli zlý,jde to ale musíš chtít.
Jinak zatím je ještě pro mne dost času na opouštění tohoto světa,protože vím že jste tady a jste moc milé a hezké.

Čaroději (Roni, 05. 11. 2007 19:25)

Až dojde tvůj čas?

pro Roni-Saty -jana.f. (od čaroděje, 05. 11. 2007 19:19)


Všem třem vám děvčátka moc děkuji,jste to co je na světě nejkrásnější milované bytosti.
Jdu napříč staletími,potkal jsem mnoho bytostí a tvorů všeho druhu,je mnoho lidí kteří se děsí toho že existujeme,pocházím z ne ze třetího ale z pátého milénia za vlády atlantů na této krásné planetě,mnoho věcí je jinak ale mnoho zůstalo,vy ženy jste pořád krásné a půvabné,ale i marnivé,rádi máte obdiv od nás ,je to jasné protože ve vás přetrvává ještě matriarchát,kdy jste vy měli na svých bedrech udržení rodu.
Protože pocházím z té nejvyšší kasty ,to je čarodějů tak vám pokud toto budete číst posílám sílu obrazu a sílu moudrosti,pokud se pozorně zadíváte na vaší obrazovku ,tak v pravém koutě se objeví oči,jsou to oči toho kdo si s vámi povídá přes sklo,jinak važte si Satanky je to moudrá mladá dáma a ví co udělá až dojde můj čas,ale ještě je čas aby ona sama se připravila.
Děkuji vám všem.

Čaroději (Roni, 05. 11. 2007 18:57)

Můj všemi milovaný Čaroději. Zníš jako pohádková postava a tvá slova laskají po duši jako od začarovaného prince po kterém sní každá žena. Takový, ketrý nachvílí donutí člověka utéct do reality, ale přitom na ni nezapomenout. Jako Druid bys mohl mít nějaký lektvar na bolavou duši....
Nenamíchal bys mi jeden ?

pro Roni (Saty, 05. 11. 2007 17:33)

Ahojky Roni, čaroděj se o mně zmínil. Dobře tedy, něco na něj prásknu. Je to mnich z minulých století a druid třetího Milenia. Je ezoterik a ten, jenž je velmi moudrý. Má zkušenosti věkem, ale jeho srdce je stále mladé.

pěkné :-)) (Jana F., 05. 11. 2007 11:59)

Hezké, vy dva, oba se mi moc líbíte :-)

pro Roni ( od čaroděje, 05. 11. 2007 00:59)


Moje milá Roni,opravdu nevím s kým mám tu čest být ztotožnován,jsem jeden a jako takový jsem ČARODĚJ,mám svůj vlastní názor a jiný názor si rád přečtu,tak a ted kdo jménem mojím se zove.
Moc rád budu poznávat tvojí osobu a mysl pokud mi to dovolíš.
Zeptej se Satanky kdo jsem a proč jsem,to že mám duši je jasné,miluju,mám rád lidi,mluvím,píšu,proč se tedy schovávám a před kým ,před tebou nebo někým jiným?
Pokud mi povíš a vysvětlíš to krásné napsání tak já budu rád s tebou povídat.
Jsi fajn děvče,když se čílíš jsi silně ROZKOŠNÁ,jsi kotě které je hravé,a je milováno pro svojí hravost.
Když tě někdo hladí po zádech tak vrníš a mhouříš oči,jsi přesně taková jakou mají rádi všichni muži.

Čaroději (Roni, 04. 11. 2007 20:40)

eeee to tedy ne. Jsi jedna a tataž osoba...a ta mi stojí za poznáni. To, že se vydáváš pod jiným jménem než je skutečnost, nevadí.
Mužeš mít mnoho jmen, ale jen jednu duši....

čaroděj (d.a.sha, 04. 11. 2007 17:43)

jééé s tím dítětem jsi mi něco připoměl...jednou ke mě v práci přišel chlapeček měl asi 6let já ho od viděni znám.Vždy jak přišel jsme se na sebe usmívali a jednou ke mě přiběhl a přede všema křikl...a stejně Tě miluji:-D..hezký né?:-)

pro d.a.sha. ( od čaroděje, 04. 11. 2007 16:38)


Chápu tebe a tvoje rozpoložení,víš láska se nechá vyjádřit mnoha způsoby a mnoha slovy,pokud jsi opravdu optimista tak víš že láska,milování a radost jsou jeden velký ranec,nikdy tam není sváru ani závisti,to že tě někdo řekne miluju tě,je také způsob jak dokázat co pro něj v tu chvíli znamená tvoje přítomnost a tvoje osoba.
Pokud přijde ke mě dítě a řekne mám tě rád,tak to vyzní úplně stejně jako když tě řekne milenec MILUJU TĚ,OBOJÍ JE ŘEČENO UPŘÍMNĚ A OD SRDCE.

pro Satanku ( od čaroděje, 04. 11. 2007 16:33)


Jsi milá,ano slovo milování,je slovo které otevírá zámky a láme obruče,jinak pokud ho použiješ ve spojení s LÁSKOU,dojde k něčemu čemu se říká ERUPCE CITŮ,potom toto slovo nabýrá úplně nový směr a novou sílu.
Jsi milá jako vždy a budeš moc některým lidem scházet.

vlastně... (Jana F., 04. 11. 2007 15:03)

...kecám, jednou mi řekl bratranec, že mě miluje, když měl strašný hlad a já mu přinesla mísu chlebíčků :-)).

slovíčka (Jana F., 04. 11. 2007 12:43)

Pobavila jsem se v archivu, jak jste si povídali o slově "miluju tě" - muž před, žena "po" - povinně, nepovinně :-)). Nějak se mi tohle slovíčko vyhnulo, přiznávám. Ale opravdu na mě hluboce zapůsobilo, když mi "před" jeden muž zašeptal s úsměvem "Jsi hezká". Úplně jsem se rozplynula blahem :-)).

pro čaroděje (Saty, 04. 11. 2007 11:18)

Chtěla bych dodat k tvému receptu na štěstí, že já bych tam ještě dodala - MILUJTE!
Srdce které je schopno milovat rozdává lásku a tím i štěstí do srdcí jiných a ti mu ji zase vrací. Láska má mnoho podob a nemusí se jednat jen o lásku mezi mužem a ženou, i když tato podoba lásky se nás dotýká nejsilněji. Měj rád kamarády, měj radost že jsou, měj rád přírodu, měj radost z každého dne, kdy ses někoho dotkl slovem nebo rukou, měj rád život, to je můj recept na štěstí.

pro Dášu (Saty, 03. 11. 2007 11:56)

Ahojky romantiku a snílku, tak jak koukám, bude nás asi víc. Je s náma někdy potíž, nechce se nám z fantazie do reality, ale když ty sny jsou tak krásný, ale někdy se přece jen stane že oživnou. Tomu se říká "zázrak 21 století"...

pro čaroděje (d.a.sha, 02. 11. 2007 19:33)

romantik velký....snílek taky,ale taky beru život hodně optimisticky a to mi hodně dáva....hezký večer a dík:-)

pro Bandyho ( od čaroděje, 02. 11. 2007 15:21)


Jak balím holky,tak takhle,pokud se mi líbí tak jí to dám najevo a ona bud odpoví nebo se otočí,tím to končí.
Víš ženu na jednu noc najdeš,ženu na celý život také někdy najdeš,ale,,,,,pokud si ženy máš VÁŽIT A ONA TEBE TAK JÍ NESMÍŠ URAZIT ANI PONÍŽIT,pokud pochopíš co myslím tak jsem moc rád,je na tobě co otom všem víš a co tě říká SRDÍČKO,jsi sám a ona je sama,oba chcete být s tím druhým je jedno kterým ale chtění je krása.
Když chceš tak umíš být milej a hodnej,jinak to neumí žádný.

pro Roni ( od čaroděje, 02. 11. 2007 15:16)Najdeš mi tady a všude kde jsou dobří lidé,nemám rád přetvářku a tam také nejsem,chceš mne nebo čaroděje,od něho jsou slova odemne jsou písmena,je to tvoje parketa.

pro d.a.sha. (OD ČARODĚJE, 02. 11. 2007 15:14)


jsi nenapravitelný romantik a snílek ,ale být takový je nádherné a lidské.

pro vás ( od čaroděje, 02. 11. 2007 15:13)


Pokud dovolíte tak něco málo odemne:

Mých pět krokú ke štěstí.

Budte optimisté-myšlenky totiž mají obrovskou sílu a naše očekávání/negativní či pozitivní/ se splní až příliš často.

6ijte přítomností-štěstí můžeme prožívat jen v přítomnosti,přílišné upínání se na budoucnost nebo lpění na minulosti ke spokojenosti nepřispívá.

Naslouchejte si-každý člověk má své aktuální potřeby a pokud je nenaplnuje,nemůže být štastný.

Mějte rádi lidi a snažte se vidět v nich to dobré-mezilidské vztahy hrají ve věcech štěstí zásadně důležitou roli.

Radujte se z maličkostí-často se upínáme na ,,velké,,aspekty štěstí,ale umění spokojenosti spočívá právě ve schopnosti radovat se i z věcí zdánlivě samozřejmých.

Myslím že jsem už pochopil mnoho od vás co jste mi chtěli povědět a naznačit,za to vám všem moc děkuju a jsem tady aby jste mi pověděli co si o tom myslíte.

DĚKUJI VÁM

čaroděj (d.a.sha, 01. 11. 2007 08:50)

myslím,žes vystihl vše moc hezky:-)

Bandymu (Monika, 31. 10. 2007 23:51)

Aspoň nemohl mít údivem otevřenou tu pusu, protože by se ušpuntoval:-D

Monice (Bandy, 31. 10. 2007 22:18)

Plaval kapr v medu a říkal:"To je tedy hustý".

Čaroději (Bandy, 31. 10. 2007 22:15)

Tvůj recept vypadá jako zaručený. Jen nevím, jestli pro každého. Jak balíš holky ? Stejně jako já ? Dáváš pusu na prvním rande ? Jestli ne, pak soudím, že jsme jiní. To mě vede k úvaze, že všichni jsme jiní. Tedy my muži. A teď si představ, že holek je ještě ví než mužů.
Každá jiná. Já nevím co s tím. Já tomu nerozumím

Čaroději (Roni, 31. 10. 2007 20:11)

Kde tě najdu? ty romantiku? ja tě beru :-)

Čaroději (Monika, 31. 10. 2007 19:01)

No jo, máš pravdu. Když jsme připouštěli fenku, tak si nejen vybírala, jestli dojde ke spojení nebo dá pejskovi kopačky a v kladném případě byly velké hrátky a námluvy včetně toho olizování ucha. Já pořád říkám, že jsme coby lidé nejmíň dokonalí, ale většinou zklidím přinejmenším vykulené oči a otevřenou pusu. V horším případě si lidé ťukají na čelo.:-)

Achnatovi ( od čaroděje, 31. 10. 2007 18:21)Ahoj a dík,víš jednoduché je vysvětlení mé.
Pokud muž považuje ženu za výtvor přírody o který stojí tak si musí uvědomit to že ani v přírodě se nestává aby samec nejdříve skočil na samici a teprve potom jí začal olizovat ucho.
Proto to říkám,mám úctu před ženou která ví co chce a která tě dá najevo že jsi to ty kdo se má šanci pokoušet u ní uspět,víš asi jsem z jiného století ale romantika a láska je jedno tělo a ten kdo nejdříve na ženu skočí a potom jí teprve olízne to ucho tak ten si ženy neváží a nikdy vážit nebude.
Věřím však že na světě je ještě obrovský kus romantiky a proto bude mít láska a něha dost času vykvést a potom přinést ovoce v podobě milovaných chvil na které budeme rádi vzpomínat až zestárneme a nebo si vzpomeneme na romantiku seznámení.
Prosím tomu co se toto nelíbí at mi to poví.

DĚKUJI VÁM.

pro d.a.sha. (od čaroděje, 31. 10. 2007 18:13)


To že jsem ti připomenul něco z dávné doby kterou ty máš ráda je pro mne nádherná věc,dík za to .

Tak to nebylo. (Bandy, 31. 10. 2007 03:23)

Nechci se v tom už hrabat. Jen poopravím svůj tedejší výrok?"Jen se neposer". Tak to bylo. Já si nevzpomínám, že bych někde říkal jestli tato slova padla před nebo po. Určitě ne během. Jen jsem chtěl něco říct a nejsem si jist, jestli se to povedlo.
Moni. S tou pumpu se mi to líbilo. Líbilo se mi jak si nezištně přizvala ségru. Ty si umíš vybrat společnost.

P.S.Saty (Monika, 31. 10. 2007 01:30)

Protože psi i kočky jsou takoví, neví co by, víc se na mě všichni lepí nebo zlobí. A zvířata určitě neřeší Bandyho větu "poser se". A taky jsou agresivnější zvířata všeobecně. My jsme jen prd ve vesmíru, moc to neovlivníme, jen můžeme utlumit. Vlastní vůlí.Tak hezké sny-přičaruj - mysli na něco hezkého, o čem bys chtěla, aby se ti zdálo a uvidíš. Musíš sugestivně. Jde to.:-)))

Saty (Monika, 31. 10. 2007 01:25)

U mě doma a u jedné pumpy se zmrzlinou:-D
Já to mám s tím pitím stejné, dám si ráda třeba v hospě s kytarou, už se moc těším na sobotu. Ale na blbou náladu to není fakt nejlepší. Ono se to zase vyčábří, je nějaký "podebraný" podzim.Asi negativní energie ovlivňují. Tohle je fakt. Vše souvisí se vším.

Monice (Saty, 31. 10. 2007 01:04)

To by bylo ještě horší. Já když mám dobrou náladu a dám si skleničku, tak mi narostou křídla, zkrátka je mi fajn, ale jak si dám když mi není dobře, tak je pak ještě hůř. Udělala jsem si kafe, teď neusnu teprv a ráno budu jak vyvoraná myš. A vůůůbec, kde je teď otevříno???

Saty (Monika, 31. 10. 2007 00:53)

Hele, poďme se opít, Jana by šla taky, chlapi to ostatně řeší takhle kolikrát taky.:-DDD

Jirkovi (Saty, 31. 10. 2007 00:33)

Myslíš že Achnatovi záleží, jestli bude někdo smutnej nebo ne? Nezáležííííííííííííí, řekne si to co chce a práskne dveřma. Já asi dneska neusnu. Tobě hezkou noc.

Achnat (24jirka, 31. 10. 2007 00:28)

nezlob, Hanka bude smutná.
někdy musíš vstoupit do reality když nechceš ublížit - si myslím já. Klidnou noc

Jani (24jirka, 31. 10. 2007 00:23)

ano ano to slůvko fér, ale ještě není čas ještě ještě bych s vámi rád zůstal tak dobrou noc :)

Pro Saty (Achnat, 31. 10. 2007 00:19)

Takže znáš zákon lásky...mějte se tu všichni po zásluze-jo a ten příběh v tramvaji již nemohl být ani názorněji popsaným příkladem...čtěte znovu a znovu-je to tam,najděte to v sobě...

Jirkovi (Jana F., 31. 10. 2007 00:15)

Tak ještě tohle pro upřesnění: vy tady nevytýkáte Bandymu jeho jeden konkrétní názor, ale to, jaký podle vás je jako člověk. Tomu se nedá bránit, není to fér.

Achnatovi (Monika, 31. 10. 2007 00:13)

Tady nejde o tokáníčko nebo netokáníčko. Jasně jsem napsala, že mě každý z nich oslovil, ale jinak. A taky že jo. Jen mi nepřipadal příběh v tramvaji v rovině s tím, že Bandy řekl, co řekl. Pro mou hlavu to byly jabka s hruškama-zamíchané. Mě to zkrátka spolu nesouvisí. Nejsem naivní a na tokání také ne. Spíš mám raději legraci a trochu sarkazmu.
Ty piš dál, máš opravdu hodně osobité názory, proto jsem čekala, že se vyjádříš objektivněji nebo více zapřemýšlíš, proč Bandy řekl na vyznání lásky "poser se."
A jak jsem psala, že je toho hodně blbého od života, tím jsem neměla na mysli, že bys neměl napsat také svůj názor. Jen mi přijde, že se tady v poslední době dost hádá a osočuje a přitom podstata uniká.

Achnatovi (Saty, 31. 10. 2007 00:12)

Jestliže někoho miluju, tak neflirtuju ani před ním, ani bez něho.

Pro Saty (Achnat, 31. 10. 2007 00:08)

Flirtuješ i před tím koho miluješ?

názor na sex (24jirka, 31. 10. 2007 00:04)

sex je fajn a jo a to hlavně s těmi co mě znaj, bo cizí jsou divný, tedy dobrý večer slečno jmenuji se Jiří

Achnatovi (Saty, 31. 10. 2007 00:00)

Víš Achnate, není zákon na lásku, nejsou pravidla který by určovaly kvalitní vztah.
Je to jen a jen otázka těch dvou. Kdyby se stalo a přítelkyně Hemenexe by se stala
Bandyho partnerkou, asi by tu příhodu neustála a zákonitě odešla. Stejně by to dopadlo
obráceně, Bandyho manželka by nechápala Hemenxův jemnocit a radši by volila ústup.
Kdyby obě zůstaly, byly by nešťastné. Nedívám se na to jako kamarádka Hemenexe,
ani jako fanynka Bandyho, ale jako nestranný třetí člověk, který bere v úvahu skutečnosti.
Poslední věta mě zarazila. Flirt dáváš do jedné roviny se sexem bez citu, za špínu.
Sex bez citu jako tělesnou potřebu provozují ve většině muži a nebo holky za peníze.
Normální holka musí k dotyčnému něco cítit, přitažlivost, obdiv, lásku.
A firt? Je to jen krásná hra, která pobaví, ale neublíží. Chceš snad říct,
že nevíš co je flirt?

Achnatovi (Jana F., 30. 10. 2007 23:58)

Ber jak píšu: považuji tě tady za jednu z největších a nejzajímavějších osobností. Píšeš úžasné věci. Přiznám se, že si to pročítám zpětně, něco si z toho zapisuju a kolikrát mi to bere dech. To neznamená, že vždycky souhlasím. Tohle poslední mi nesedlo. Jen tak na okraj - flirt je čistčí, než hned sex :-)).

opatrně (24jirka, 30. 10. 2007 23:58)

no on Hitler byl prý taky moc hodnej člověk, vegetarián, jen ty jeho názory, jsou lidi co si přáli jeho smrt - syčáci.
Tohle už by asi mělo být na komunikaci - ale pokud něco sděluji, sděluji to já, je to kus mne, tohle mi jen tak nevymluvíte, jak snadné se schovávat za neprůstřelné sklo odlidštění názoru, jak pohodlné a bezpečné. myslím tedy jsem, myšlené mluveno, upřímně předáno, kus mne.

Janě (Achnat, 30. 10. 2007 23:44)

Jani je mi opravdu jedno jestli jsem tě zklamal,byť podle toho co píšeš by tě měl zklamat spíš můj příspěvek než já osobně nebo ne...?Pak se totiž chováš úplně stejně jako to co tě zklamává.Hlavně jde o můj názor nebo ne...?Nespestřuji nic,neb toho nejni vůbec zapotřebí,našla sis v tom to své,tak se na sebe nezlob a neomlouvej se,vždyť není vůbec za co,třeba si jen ty pojmy vysvětlujem každej jinak-to bych nenazýval neznalostí...Monik a proč bych se nemohl vyjádřit k tomu co mne zaujalo,jako jste to udělali ostatně téměř všichni-protože jsem přišel poslední?Protože jsme každej jinej?Protože je život už tak dost těžkej,anebo protože chcete poslouchat bandyho lživě krásný tokáníčko a zároveň mít možnost kdykoliv se zachytit pevného bodu přesvědčení Hemenexe-chcete si nechávat neustále někde otevřený zadní vrátka...Tohle neni vytváření problémů,tohle je jen můj názor,lépe řečeno byl...poslední

všem (Monika, 30. 10. 2007 23:19)

Velice nerada souhlasím s Janou. Ne kvůli ní.
Kurňa, nebylo by lepší už fakt raději psát k tématům a ne se přít, kdo jsme lepší? Každej jsme nějakej a jinej.
Ale to je normální, ne? Každej máme své dobré a špatné vlastnosti, nikdo nejsme dokonalý.Proboha, vždyť život sám přináší dost těžkostí, problémů a smutku, proč si je vytvářet sami ?

re: všem (Jana F., 30. 10. 2007 22:50)

Tomu, co napsal Achnat, se říká argument ad hominem (=individuální apel). Spočívá v posunu útoku na osobu, ne na to, co tvrdí. Ještě zpestřeno podsouváním něčeho, co nikdo netvrdil a neznalostí toho významu pojmů, např. flirt.
Promiň, Achnate, tos mě zklamal...

Všem (Achnat, 30. 10. 2007 22:38)

Jen jsem vám chtěl povědět,že souhlasim s Hemenexem a tentokrát ve všem.Bandy hází slovy jak hnojem,přesně tak jak se to po něm vyžaduje,pro mne je to chování človíčka,kterej kdesi po cestě životem vytrousil svou čest a teď mu nezbývá nic jinýho než to co zbylo obhajovat,protože k tomu aby ji hledal a znovu sebral nemá odvahu,pokoru a tedy ani sílu...a ostatní s jeho názory a postoji nemají problém,neboť se jim přihodilo,nebo přihází totéž a tudíž jeho jednání chápou a žijou ...a naopak obdivujou,s jakou elegancí a rádoby šarmem se s timhle vnitřnim bahnem dá smířit a vystupovat,Hemenex naproti tomu zná cenu slova a proto se k tomu staví tak jak se staví...a já to cejtim stejně,čtěte pozorně to co píše,byť se vám to nepředkládá ve vtíravé a úlisné a tedy i lépe stravitelné podobě,je v tom velikost...Jinak pro mne osobně je flirt,sexuální styk bez citu-čistě jako pudová záležitost,chtíč apodobně jen špína.Lidi ztratili stud,tím že jej začli považovat za slabost.A stud je duchovním měřítkem člověka...sakra práce:-)

na rovinu (Jana F., 30. 10. 2007 21:31)

Houby, Bandy, za to ses omlouvat nemusel :-)). Za tím sis klidně mohl stát. Já to pochopila, i další, doufám. Promiňte mi to, Saty a ostatní, vím, že tu chcete klid, ale Hemenex to pomotal všechno dohromady. Jedna věc bylo to tvrzení, druhá, že se Bandy zřejmě spletl a nejdřív tvrdil, že to bylo nejdřív před, a potom po. To byla jediná věc, která mě zarazila, a ve které měl pravdu zase Hemenex.
Odpusťte mi tahle slova, ale leželo by to ve mně.

A ještě dodatek. (Bandy, 30. 10. 2007 21:10)

Kdysi dávno mi jedna žena řekla:"Ja ťa ľúbim ako koňa"
Nemělo to nic společného s hyppofilií. Chtěla mi jen říct něco velmi důležité a dát na to důraz. Povedlo se. Bylo a je to pro mne nejkrásnější vyznání od ženy, jakého se mi kdy dostalo.

pro Bandy (Saty, 30. 10. 2007 21:10)

Nám se nemusíš omlouvat. Pokud to přijala, přešla a odpustila tvoje žena, je všechno OK.

dámám (Bandy, 30. 10. 2007 21:00)

Chci se omluvit za zmínku o hrubosti, které jsem se dopustil vůči své nynější ženě. Nedopustil jsem se takového činu nikdy před tím, nikdy potom. Ani nadále to nemám v plánu. Přijměte ,prosím, mou omluvu. Bez ohledu na to, že má motivace byla jinde.

Janě F. (Bandy, 30. 10. 2007 20:49)

Erotika nezklame. Zklamání přináší její důsledky.
Touha nemůže špatně skončit. Může se nenaplnit a pak to bolí.

Hemenexi. (Bandy, 30. 10. 2007 20:46)

Nemohu se zbavit pocitu, že to co označuješ za typické pro mne je Tvám typickým rysem. Je mi zcela fuk, jak hodnotíš mé ego.Nemáš ani ponětí o tom, co unese.

Hemenexi (Bandy, 30. 10. 2007 20:44)

Z čeho pak mě usvědčuješ ?Že stále nemám důvod měnit svůj názor ? K tomu musí být racionální důvod. A ten jsem nenašel. Zůstávám tedy na svém.
Já vím, těžko je rozlišit co je úpřimnost a co nezdvořilost. Nepřipadá mi být ctností říct někomu, že je lhář. Vidím to jako hrubost.I kdyby to stokrát byla pravda.
Neznám Tě a proto nevím.

Saty (Monika, 30. 10. 2007 20:42)

Jsem strašně pro-rozebírat spíš daná témata:-)

Jirkovi (Monika, 30. 10. 2007 20:37)

Tak tos mě zase jednou uklidnil. Začnu chodit na školení:-DDD

Roni (Bandy, 30. 10. 2007 20:31)

K čemu se mám stavět jako chlap ?
Jako chlap znamená tasit revolvery ? Synonymum chlapa je pro mne nadhled. Schopnost poznat, jestli už o něco doopravdy jde. Arabské přísloví:"Psi štěkají, ale karavana jde dál".
Byl bych nerad, kdyby si to kdokoliv vysvětloval osobně.

Hemenex, Bandy a all (Saty, 30. 10. 2007 20:29)

Snažila jsem se vžít se do Bandyho i Hemenexe. Vidím Bandyho v letech, kdy se nějak
nedávají city najevo, pro něho je to projev slabosti. Takový názory letí i dneska.
To až později všechno přijde a holka to ví, přijme obhroublá slovíčka, protože ví,
že je to ochrana před tím, aby nebylo vidět, jak je dotyčnej naměkko. )
To krásno přišlo pak později a samo.
Hemenex, bouřlivej život ho naučil, jak je nutné cenit si bytosti, která mu svěřila
nejen tělo, ale i svoje srdce. Přesto, že životem procházel jako drsnej chlap, cítil,
kdy drsnost není namístě a ženu...nejen tu kterou miluje, by slovem neurazil, ani neublížil.
Cením si této jeho vlastnosti a jeho přítelkyni můžem jen gratulovat.
Hemenex a Bandy, dva odlišní lidé a já nevidím důvod dál to rozebírat.
Láska má moho podob a příchutí. Hlavní je, jak chutná těm dvěma.

Hemenexi (radek (dragon), 30. 10. 2007 18:14)

Napsal jsi to odvážně.Víš,ony ženské nejsou opravdu všechny stejné.Některé jsou i daleko horší.Jojo,jdu se kouknout po dřevěném pyžamu,ať mají chlapi co nést a ženské na koho nadávat..ahoj

Moniko (24jirka, 30. 10. 2007 14:40)

minulý týden jsem se zůčastnil dvoudenního školení takový to na hlavu, jedna z věcí tam byla nehledět na to co je zřejmé protože jak známo vše bývá jinak, co z toho vyplývá: nikdo si nějak nepoložil otázku zda tato slova skutečně padla.

Saty (24jirka, 30. 10. 2007 14:34)

operátor je v pořádku jak něco nejde, připojí to, za to můj operatér je pravý opak - jak něco nejde tak to odpojí :)
a tedy zde po uplatnění tohoto principu platí:
volané srdce je odpojené a bude odpojené a né že ne

K tématu-jen se nepo........ (Monika, 30. 10. 2007 14:05)

Řetěz z P.C. odpadl sám, tak jen tu půl hoďku, jak říkala Jana, třeba to půjde.(Jsem slaboch á la web, ségra, jsi silnější, očarovala jsi mě, mám co dělat..:-)
Rosťo, zase si nerozumíme. Já se chechtala vašemu klání, nemůžu za to, že kolikrát vidím věci jinak. Snad by mi mohlo být polehčující okolností, že se s ničím netajím a nepřekrucuju, ale píšu, jak momentálně a třeba mentálně cítím.
A konkrétně k Bandyho slavné větě, která rozpoutala tuto debatu. Ta žena si jí asi správně přeložila, protože jinak by s ním nebyla 2O let. Kolik je případů krásných slůvek a vztah ztroskotá jen to fikne. Až třeba přefikne. Sorry.
A propo, jsem velká romantička, na prince na bílém koni sice nevěřím, ale nejsem na žádná slovíčka. Ani na čich. Ale na POCITY. Ty se mi fakt osvědčily ze všeho nejvíc.
Největší paradox je, že rozumím Bandymu i tobě, jen vy dva si ne navzájem. Nebo ano? V každém případě nyní nic nerovnám, ale musím říci, že na této stránce jste mě oslovili oba, sice každý po svém, ale oba.

pro všechny taktně přihlížející (Hemenex, 30. 10. 2007 13:12)

upozorňuji, že můj příspěvek bude obsahovat vulgarismy!
Omlouvám se, byl jsem zcela mimo mísu, a to jsem pochopil až dnes. Jel jsem šalinou, když tu se ozvalo ženským hlasem: " ... jsem těhotná!"
"Aby si se s toho neposrala krávo! Já tě nepíchám!" zněla odpovědět statného, poměrně hezkého jinak velmi kultivovaného mladíka. Zřejmě potenciálního budoucího gentlemana a romantika, protože jeho odpověď slibuje, že když bude slečnu píchat, tak ji asi pustí snad i sednout a v budoucnu bude mít pro něj žena i jinou hodnotu než jen decimetr růžového masa. (To Bandy je jiný kafe, ten se tak ze slečnou mluví i když ji píchá ale to je jiný příběh :-))
Většina lidí se chovala jakoby nic a taktně (jak radí Jana F.) se raději dívala jinam, někteří se tomu smáli (psychika je zvláštní věc, jak nám prozradila Monika) a jen jeden se slečny zastal. Slečna raději mlčela, asi si myslela (jak Saty) že jsme přece bojovníci a že bychom se urazili, kdyby se do nás vměšovala.
Happy end: Mladá maminka se nakonec mohla posadit ale když vystoupila měla co dělat aby s těmi narvanými taškami stačila tomu mladíkovi, který ji, s rukama v kapsách, asi dělal vodiče davem těch nezůčastněných lidí.

A co jsem to vlastně pochopil? Že ani tady nemá cenu se Vás, ženy, zastávat. Nestojíte o to, chcete být klamány, chcete být šizeny. Klín do hlavvy sem, klín do hlavy tam, no a co? Důležité pro Vás je, že máte naději že jednou, možná, někdy, alepoň jedinkrát, se stane zázrak. I to je láska.

Tím končím svoje učinkování na této konkrátní stránce, protože já žiji v jiném světě, ve světě kde jezdí pro princezny princové na bílém koni, né proto aby je píchali ale aby je milovali.

Saty (Jana F., 30. 10. 2007 12:59)

Díky za milá slova, Saty, spíš vy byste ale chyběli mně. Chodím si sem ohřát srdíčko, je to ojedinělé místečko na internetu :-).

pro Radka (Saty, 30. 10. 2007 12:40)

Mnoooo, ono to takhle bývá i obráceně a myslím ve větším množství. Tohle je ženskej pohled.
Ráno se probouzíš, vedle tebe muž.
Snídáš, vedle tebe muž.
Obědváš, vedle tebe muž.
Večeříš, vedle tebe muž.-
Jdeš spát, vedle tebe muž, ne a ne se ho zbavit.
:-DDDDD

Janě (Saty, 30. 10. 2007 11:20)

Nikam nezalejzej, stávaj se horší věci. Dobře ti to kecá, scházela bys tu. BTW, zavolám na tajemno Hemmiho, abys ho taky poznala. Hezkej den.

prokristapána... (Jana F., 30. 10. 2007 10:39)

Děkuju za opravení, Saty, mělo být...
Já už snad zalezu do kanálu...

jejda :-)) (Jana F., 30. 10. 2007 10:37)

Děkuju za opravení, Moniko, omlouvám se za nepozorné čtení, budu si to muset s těmi jmény ujasnit. Dělám jiným to, co nemám ráda sama, promiňte mi :-).
Zároveň se omlouvám oběma pánům, že jsem mezi ně strkala svůj všetečný nos, zasloužila bych přes něj dostat, ale buďte klidní, obstarali to jiní :-)).

Monice (Kings, 30. 10. 2007 10:17)

Hezky jsi to napsala.Ono s chlapama je to někdy jako s malými dětmi,přejít na něco jiného a je po sporu, a pokud ne tak budu pro, aby Saty vytvořila "ring volný"jen škoda že to nefunguje vždy.Hezky jsem se zasmál u tvého komentáře.Zdraví všechny King.

Saty (Monika, 30. 10. 2007 00:44)

"Praštěná" by byl ten správný výraz, ale dejme tomu, takhle se to lépe slyší, teda vidí:-D taky hezkou noc

pro Moniku (Saty, 30. 10. 2007 00:06)

Moni, ty seš prostě úžasná, účinkuješ rychle a spolehlivě. Krásnou nocku. :-D

Jirkovi (Saty, 30. 10. 2007 00:04)

Naštval tě operátor bo co?

Bandymu a Hemenexi (Monika, 29. 10. 2007 23:37)

:-DDDDD Teda chlapi, asi to teď bude znít zvráceně, ale už jsem psala minule, že lidská psychika je složitá.Práskla jsem s knihama, stejně se mi už motá anglina s němčinou a přečetla vaší komunikaci v této rubrice. Možná proto, že jsem v poslední době měla stresy a následně depku, mi připadala legrační, když to srovnám s mými nesnázemi a výsledek byl, že jsem se rozřechtala jak kůň a dost toho ze mě spadlo. Oboum móóóc děkuju. :-DDDDDDDDDDDD

tak jsme zaskočil (24jirka, 29. 10. 2007 22:32)

volané číslo je odpojené a bude odpojené a né že ne
:)

pro Janu a all (Saty, 29. 10. 2007 22:17)

Jani prosím, aby nedošlo k mýlce, Hemmi je někdo úplně jiný než Hemenex.
Není vždycky souznění a teď se zase začalo šavlovat a zrovna na té nejhezčí rubrice, - Láska a erotika.
Tohle má k lásce dost daleko. Jsem pro to, aby si každej svůj spor vyříkal a udělal si jasno, já snad udělám rubriku "Ring volný" co říkáte??
Jinak nechci do toho zasahovat, jste oba bojovníci, mohli byste se urazit.

maličkosti (Jana F., 29. 10. 2007 22:11)

Stačí maličkost a člověk vzplane. Říkáš tomu, Bandy, erotika a uvádíš krásné příklady.
Ale stačí maličkost a člověk je zklamán. Taky předvádíš názorný příklad.
Hemmi nemusel ty dva protikladné výroky citovat. Sluší se to přejít mlčením, říká se tomu takt. Ale když už to udělal, prosím, Bandy, postav se k tomu jako chlap. To jsi, ne :-)?

all (Roni, 29. 10. 2007 22:00)

Tak tady je težký souboj...odtud se já distancuji ....

Moje první na pivním tácku (Bandy, 29. 10. 2007 21:59)

Nevím ,jestli mě slyšíš.
Jen modrý tepot žilky na spánku
mi říká, abych mluvil dál.

Podal jsem tácek dívce vedle mne. Dlouho jsem pak psát nic nemusel.

pro Bandyho pokr. (Hemenex, 29. 10. 2007 21:58)

Je pro tebe typické, že raději pliveš na mě, než abys ses přiznal, že jsi jednou udělal chybu. Tvoje Ego by to asi neuneslo.
Proč místo navážení do mě (snahy odvést pozornost jinam), se raději nezabýváš těmi 4-mi větami, které jsou příčinou mého nařčení? Na to je potřeba víc odvahy než mě nazvat srabem, viď?

čaroděj (d.a.sha, 29. 10. 2007 21:57)

jednou mi jeden muž řekl krásnou větu.... kvůli vám bych se načil i čarovat...tys mi ji svou přítomnost tady zase po dlouhé době připoměl...dík:-)

pro Bandyho (Hemenex, 29. 10. 2007 21:51)

ad 1) Nekomunikuju s tebou, jen tě usvědčuji :-)
ad 2) Odvahu říct pravdu považuji za svoji ctnost
ad 3) Nazývá se to upřímnost
ad 4) Už dávno ne
ad 5) Kdo mě zná ví, že toho nejsem schopen ani kdybych chtěl

Proč? Mě nevadíš
Ještě nějaký dotaz? Rád odpovím.

PS: Všimni si, že nejvíc lidi naseru tím, že jen zkopíruju co sami napsali :-D

Pro Roni a Čaroděje (Bandy, 29. 10. 2007 21:19)

To poznávání, ty jemné kontakty, načasované úsměvy a mrknutí oka. To je erotika.Básničky sesmoleně na pivních táccích, básničky šeptané do ucha. Taneček líčko na líčko, do upocení mačkané dlaně v příšeří kina.To je erotika. Ty první kroky klásce. Ale i první kroky k sexu. To všechno je erotika.

Hemenexi (Bandy, 29. 10. 2007 21:13)

Proč komunikuješ s lhářem ?
Kde bereš odvahu nazvat lhářem dospělého muže ?
Kde se v Tobě objevila ta neomalenost ?
Jsem Ti tady konkurentem ?
Žárlíš snad ?

Zastřel mě.
Lepší radu nemám, srabe.

Proč ne hned (Jana F., 29. 10. 2007 19:25)

Protože je dobré poskytnout druhému člověku prostor pro touhu. Ale je to hra, pravidla si určuje každý sám. Takže někdy ano, někdy ne, překvapení jsou na místě.
Co ty na to, Bandy? Překvap nás a napiš, že ses s tím "poprvé" seknul :-)).

Čaroději (Achnat, 29. 10. 2007 16:24)

Buď pozdraven čaroději-taky prý žiju v jiných světech,říká se a tak by nebylo marné se tě zeptat proč přivazuješ lásku časem?Potkám-li ženu a cítim že "jsme sví"(starý indiánský výraz-vydá za spoustu slov),proč nežít přítomností...proč se nemilovat hned,proč nectít hned,když to tak cítím...proč nežít?Máš za to že to ubírá na síle pozdějším věcem,že potom již nebudou opravdové,to je tvá zkušenost,to jsou ti lidé ve světě od kterého si odešel,nebo je to v tobě...?Já..nemyslím to zle,mnohé z toho co píšeš je mi blízské,na tohle jsem se tě chtěl jen zeptat..

k erotičnu (Kings, 29. 10. 2007 14:44)

Zdravím všechny v této diskuzi, k milování bezprotředně po seznámení mám asi to, že nikde není dána časová hranice pro zamilované.Citlivější jedinci jsou zamilování na první pohled.Skočí jiskřička a už láska hoří na plno.Hm u někoho to může trvat hodinu, a u někoho taky třeba deset let.To asi záleží na tom jak se komu splaší hormony.
Rozhodně být zamilován je fascinující a nádherné.Hezky se tady čte. Peter King

k erotičnu ( od čaroděje, 29. 10. 2007 13:39)


Mám vás rád,AHOJ,právě jsem si přečetl vaše příspěvky a je mi trochu smutno,víte mizí tady úcta a pochopení mezi námi,asi jsem a žiju v jiné době jsem čaroděj,ale úctu k ženě mám dodnes,souloži se ženou jenom pro to aby jsem se uspokojil a potom od ní odešel to neumím.
Chtíč je jedna ze součástí člověka,ano muž si vybírá ženu podle toho jak vypadá a jak se dovede bavit a mluvit.
První pohled je nejdůležitější ale potom nastupuje to čemu se říká poznávání a otukávání,pokud muž dokáže tu ženu zaujmout tak potom je dobře,ale milování ihned po seznámení je průšvih,není tu žádná úcta ani roztoužení je to jenom kus masa na talíři které se svíjí.
Toto je asi vše o ostatním napíšu později.
AHOJTE VÁM VŠEM TADY.

Bandy (Roni, 29. 10. 2007 11:25)

ano nejprve je erotika spojena s chťíčem ( určitě se jeden nedá dohromady sněkým kdo ho fyzicky nepřitahuje )Ale vztach se nedá postavit jen na erotice. Jen toto vás nenaplňí....nebo ano?

pro Dášu (Saty, 29. 10. 2007 08:23)

Souhlas s tebou - jak s tím odchodem, tak s tím, že se vždycky
když čtu Bandyho pobavím. Hezký pondělí.

pro Bandyho (Hemenex, 29. 10. 2007 08:21)

Nemám teď čas s s tebou handrkovat o tvých lžích ale jak mě tedy vysvětlíš tyto 2x dvě věty, zmatený starče:
První milování s novou partnerkou. Zdála se neperspektivní ... (Bandy, 28. 10. 2007 16:08)
Nebylo to prvním milování. Nikdy jsem nelokalizoval po kolikátém to bylo. (Bandy, 29. 10. 2007 00:37)
Buď já neumím číst nebo .... já zapomněl, že ty máš VŽDYCKY PRAVDU! :-DDD

Hemenexi (Bandy, 29. 10. 2007 00:37)

Nevytvářej své konstrukce dějů, které popisuji. Nebylo to prvním milování. Nikdy jsem nelokalizoval po kolikátém to bylo. Nikde nezaručuji jistotu, že tento můj proslov je zárukou čehokoloiv. Stalo se prostě tak, že má partnerka pochopila mou hrubost jako projev nezávislosti a suverenity. Tím má osoba pro ni dostala hodnotu ochránce dostatečného proto, aby mohl ochraňovat její děti.Nečekám pochopení,nečekám názor. Popisuji to, co se stalo a co z toho vyvozuji pro sebe. Nikdy takhle nemluv ke své partnerce. Jáuž to taky nikldy neudělám. Slibuji.
Zkus mi vysvětlit, o jakou ženu si stál, když ne o tu neperspektivní. Jak rozlišuješ neperspektivní a ty druhé ? Nejde o výběr, kdy ta zdánlivě neperspektivní se stabe tou jedinou ? Jestli Tě to zajímá, budu o Erotice hovořit i dál. Nevím jestli to bude poučné. Pokusím se, aby to bylo zajímavé.
Tobě jako ženě se dvořit nemůžu. Zapochybuj o tom, že odoláš, když Tě budu balit jako chlapa. A to jsem zapřisáhlý hetero. Tete a tete je něco jiného než klávesnice proti klávesnici.

Bandymu (d.a.sha, 29. 10. 2007 00:30)

pročítám to tady a musím usoudit...Bandy i přes tá ošklivá slůvka (mě kdyby byly řečeny tak se zvednu a jdu:-D)jsou tvé přispěvky krásné.Nepíšu to proto,že chci k Tobě do fronty,ale prostě se u nich vždy zasměji:-)

prosím Bandy, (Hemenex, 28. 10. 2007 23:44)

vysvětlíš, romantikovi amatérovi (jako jsem já) slovní spojení těchto dvou tvých vět?
Zdála se neperspektivní, Když mi řekla "Já tě tak miluji " odpověděl jsem:"Jen se neposer" a
Má cena u ženy o kterou jsem stál vzrostla.

Ty jsi tedy ženě, ač se po prvním milování zdála být neperspektivní, přesto jsi ale o ni stál (já jsem tedy o neperspektivní ženu ještě nikdy nestál, tady je možná tedy můj problém) tak ty jsi na její vyznání lásky řekl aby se neposrala doufaje, že tak v jejích očích stoupneš v ceně? Neuvěřitelné!
Děkuji svým rodičům, že jsem chlap, protože jen teoretická možnost, že by ses mě mohl někdy jako ženě dvořit by byla pro mě naprosto nesnesitelné riziko.
Na druhou stranu, jak tě za ten skoro rok tady znám, ani na vteřinu jsem nezapochyboval, že takový nejsi. Docela se to k tobě hodí.

Čaroději (Bandy, 28. 10. 2007 23:26)

To je to, co se snažím vysvětlit. Erotika není produktem lásky. Erotika je základní pud, daný nám přírodou. Erotika je to, že pohled na ženu Tě vzruší. Erotika je, že zatoužíš někoho mít vedle sebe neustále. Sex je produktem, ne obráceně. Člověk bez erotiky by nebyl schopen lásky. Není to dogma co říkám. Je to jen to, v co věřím.

Dámy napřed (Bandy, 28. 10. 2007 23:19)

Má drahá Jano F. Nejpilnější z mých žaček. Samozřejmě. Flirt to je ono. To je příležitost pro to zajiskření.
Míjet šanci k flirtu znamená strkat hlavu do písku. To je prostor, kdy erotika dozrává, kdy může přinášet plody. Kdy žertovné laskání se mění v pevné objetí, kdy najednou přátelská pusa se octne tam, kde jazyk není nezajímavý..
Flirt je pole pro erotiku. Flirt už je erotikou v praxi.
Nemáš dnes chvilku ?

a flirtování? (Jana F., 28. 10. 2007 22:41)

Jaký to má vztah k erotice, Bandy?

Erotika (Bandy, 28. 10. 2007 22:39)

Vzpomínám na Tvou zmínku, Satanko, o Omaru Chajjámovi.
V Jeho sbírce nazvané :"Ženy,zpěv a číše vína" je zmínka pro evropana zvláštní.
"Mám rád Tvůj dech po růžích vonící,
mám rád Tvůj dech po ránu,
kdy páchne včera vypitým vínem,
mám rád i vůni tvého klína".


To je náboj. Revoluce. Poprava, po které toužíš.
Mýlím se moc ? Dobrou noc.

Jen se neposer (Bandy, 28. 10. 2007 22:26)

Ne. Není to můj životní postoj. Nechlubím se tím.V tom únorovém předraní se mi zazdálo, že není čas na slova o tom, kdo koho miluje. Do dnešního dne nevím, jestli by má žena byla mou ženou,kdybych se nedopustil kroku ve zcela naprostém rozporu s mým vnímáním světa. Řekl jsem to. Má cena u ženy o kterou jsem stál vzrostla. Vzala si mě za muže a chtěla se mnou mít dítě. Má to dítě a žije se mnou dvacet let. Už nikdy jsem k ni takhle hrubě nepromluvil. A to je erotika. Není to sex. Není to láska. To je to co stupňuje napětí, co zvyšuje touhu. To je to co dělá z muže dokonalého milence (nejsem jim), co dělá se ženy poklad pro muže (nejsem jí).
Je zvláštní, že na této stránce se mi zvyšuje frekvence tepu. A dělá mi to dobře.

Janě (Bandy, 28. 10. 2007 22:13)

Jen upřesnění. Bylo to až po...

někdy... (Jana F., 28. 10. 2007 20:49)

Zas bych to zmírnila - NĚKDY a u NĚKOHO je takové jednání výrazem temperamentu. U Bandyho zrovna, protože to určitě není hulvát tyranizující svou ženu.

Bandy (Roni, 28. 10. 2007 20:19)

souhlasím se Saty.....

pro Bandy (Saty, 28. 10. 2007 19:53)

WAU, teď jsem zvědavá Bandy, jak budeš na Hemenexe reagovat. Abych řekla pravdu, tohle mi kluk říct, tak mu sešívaj na chirurgii hlavu a možná nejen hlavu...a to nesnáším násilí.:-DDD

pro Bandyho (Hemenex, 28. 10. 2007 19:40)

A to máš o sobě odvahu tvrdit, že si romantik? Já tedy rozhodně romantik nejsem (jak jsem se přiznal, jsem "chladnej čumák") ale nedovedu si představit, že bych to některé řekl a to ani vpřípadě, žeby se mi nelíbila a já ji chtěl odmítnout. I to se dá totiž udělat slušně. Tak aby jeden neublížil.
Jsou samozřejmě submisivní jedinci, kterým se takto hovadské zacházení snižující jejich důstojnost líbí a dokonce je i vyhledávají. To zcela nepochybně. Měl jsi štěstí, že si k sobě našel vhodnou partnerku.

Hmmm... (Jana F., 28. 10. 2007 18:02)

Tak to nevím, Bandy. Zkoušela jsem si představit všechny své lásky, jestli by se mi chtělo s nimi po takových slovech milovat - ani s jedním. Vím, jak to asi myslíš, u mužů taky nemusím přeslazenost, vlichocování se, líbí se mi překvapení, jiná reakce, než jakou čekám. Ale před milováním tohle fakt ne :-)). Co na to ostatní, holky?

Erotika hore nohami. (Bandy, 28. 10. 2007 16:08)

První milování s novou partnerkou. Zdála se neperspektivní, Když mi řekla "Já tě tak miluji " odpověděl jsem:"Jen se neposer".Dvacet let je mi manželkou a nikdy mi to nepřipoměla. I tak vypadají erotické hrátky.
Já se raději pohybují na půdě kde vládne Erató. Tedy aspoň ze začátku.

Jani (Bandy, 28. 10. 2007 16:03)

Nesmutni. Trochu Tvůj už jsem. Ale je na mne fronta. Máš čas ?
Toho borca sis vzala ? Jestli ne, chybuješ.

To je ono :-)) (Jana F., 28. 10. 2007 15:42)

"Jen Tvůj budu až později" - Bandy, ty se mnou máváš :-)).

Mě jednou dostal jeden, co mi řekl, když jsem se k němu vinula, v sobě pár skleniček vína: "Teď ne. Já si počkám, až budeš omámená mnou, ne alkoholem." Dobrá věta, používám ji, vždycky zabere :-)).

Čistá erotika (Bandy, 28. 10. 2007 15:16)

Jacka Préverta jsem už tady myslím citoval. Nedá mi nezopakovat:
"Tři zápalky po sobě rozžíhám do noci.
Ta první, abych viděl Tvá ústa.
Ta druhá, abych viděl Tvou tvář.
Ta třetí proto, abych uvěřil,
že to není klam, když si Tě objímám"

Cítíš ruměnec ve tvářích ?
Utiskuješ slzičku z té krásy ?
Tak to je erotika.

Ne platonický vztah (Basndy, 28. 10. 2007 15:12)

To už je vztah. Erotika je to co funguje už před vztahem. To je to co nastartuje podvěsek mozkový k produkci hormonů , o kterých nevíme, co s námi udělají. Jani, probuď manžela. Jen Tvůj budu až později.
No a to je další z mých zážitků. Ve čtvrté třídě nám začala ruština a povinné dopisování s přítelem z SSSR. Vyšla na mne nějaká Olga. Vyměnili jsme si v azbuce pár dopisů na téma "naš gorod, naša škola, kanikuly". Nic. Školní povinnost. Jen jednou se na konci dopisu objevilo "tvaja Olga". Snad jsem magor odmala, ale já se začervenal. Psal jsem ji několikrát denně jednoslovné zprávy s podpisem " Tvoj Bandy". Ona byla první, co byla moje, nebyla to maminka a přiznala se k tomu. Nejde to srovnat s prvním polibkem, je to to, ještě před nim.Jak rád bych první polibek dostal od ni. Nevím jak vypadala. V Rostově těch dob měli foťák jen starosta a politruk. Ale...

můj první (Saty, 28. 10. 2007 13:58)

Já si zase vybavuju všechno. Zájem o druhé pohlaví se u mě vyvinul velice brzy,
hned jak jsem zjistila že holčička je trochu jiná než chlapeček. Začala jsem špekulovat,
k čemu je dobrá taková odlišnost. Vysvětlení se mi dostalo o hodně později,
do té doby jsem považovala kluky za nemožný stvoření, který umí jen kopat do míče
a sprostě mluvit. Okouzlení nějakým chlapečkem ve školce, jako prožil Bandy
s paní učitelkou já nezažila. Měla jsem svůj svět který byl bez jakýchkoliv mužů,
vyjma táty. To byl pro mě Bůh a já si nechtěla připustit, že byl taky jednou kluk.
První zamilování přišlo v šestce a byl to spolužák, většinou to odnesou spolužáci.
Byl protivnej, zlobil mě, jak mohl tak mi něco provedl a když jsem se jednou
vzteky rozbrečela, tak se stalo něco s čím jsem nepočítala. Cestou ze školy
se ke mě přiřítil, v každý ruce držel kornout zmrzliny a dal mi prosím vybrat.
No a bylo to jasný, utáh' mě na zmrzlinu a já naivka se zamilovala.
Nějakej čas nám to vydrželo, ale stali jsme se terčem posměchu třídy až jsme to vzdali,
ale kamarádi jsme zůstali až do doby, kdy jsme školu opustili.
Tak to byl můj první platonickej vztah.

Bandy (Roni, 28. 10. 2007 12:10)

Já si zrovna nevybavuji nic ze svého dětství jako ty. :-) Ale příklady bych našla. Určitě.

:-) (Jana F., 27. 10. 2007 20:32)

To je pěkné, Bandy :-). Jen dál, manželovi jsem namíchala uspávadlo a jsem dnes večer s tebou :-).

Takže (Bandy, 27. 10. 2007 17:39)

Moje učitelka z mateřské školy přišla do třídy a měla namalovanou pusu. V těch dobách se to ještě moc nenosilo. A mě to dostalo. Žádný sex. Jen jsem se na ni chtěl dívat. Nechtěl jsem, aby odešla. Není to touha ?
Láska to určitě ještě není.Za týden mě brali copánky holčičky, se kterou jsem si hrál na písku, ale ta červená pusa je ve mně ještě dnes.
Jestli chcete, budu pokračovat chronologicky.
Hlavní je ale to, jak chápu, co je nebo co už je erotika.

Pro začátek (Bandy, 27. 10. 2007 17:27)

Vzpomínám si na svoji první erotickou zkušenost.Určitě není první, ale je první, na kterou vzpomínám.

Bandymu (d.a.sha, 27. 10. 2007 09:54)

Taky se hlásím k těm méně zkušeným....Bandy piš...potom srovnáme s těmi mými:-)Hezký den

pro Bandy (Saty, 26. 10. 2007 21:11)

Hlásím se mezi ty méně zkušené a chtěla bych, abys nám tu řekl nějaké ty "ehm" příklady. Jsem jedno veliké ucho. Moc se těšíííím:-D:-D

O erotice (Bandy, 26. 10. 2007 21:02)

O lásce víme všichni hodně. O sexu, si myslím, že tady nepoučeni nejsou. Ale "erotika"?
Ne. To je to co ještě není sex. To je to vzbuzování touhy. To je předzvěst citového marasmu. Láska je důsledkem erotiky. Ne obráceně a ne společně.
Umím několik příkladů pro ty méně zkušené. Umím je i pro ty, kteří ví , o čem hovořím a vzpírají se tomu.
Těším se na Vás.

Jako vždy (Bandy, 25. 10. 2007 21:49)

Chodím sem a procházím komnatou. nese název :"Láska a erotika". Jsem tudíž na správném místě. A najednou čtu, o lásce a nenávisti, dokonce o sexu. To tady nikdo nenabízel. Rozumím, jsem dospělý člověk. Lehká teč je na místě. Ale hledat tady tato témata ?
Je to stejné jako na Einsteinovi. Jen si myslím, že Nostradamus je blíž. Já jdu na forum

pro Saty (Kings, 25. 10. 2007 20:00)

Škoda, kafčo by v tu chvíli bodlo.Neva snad příště.Dík za hezké komentáře.King

Saty a Janě (Monika, 25. 10. 2007 14:28)

Zase nepřehánějte, holky, já se mám taky občas dost:-)

A Janě-já přece nepsala-že je můj nepřítel, vypustila jsem ho jen ze svého života. S nepřítelem bych bojovala, se vzduchem není třeba a také se s ním nedá sedět na židli. Takže jen na jedné-s mojí kamrádkou. Nemám právo (pokud by k této situaci došlo) řídit něčí život a pokud by kamarádka byla člověk kvalitní, tak nevidím důvod, proč by náš vztah s ní neměl pokračovat. Jak jsem už psala, ten člověk se jednak už potrestal sám a kdybych jej i chtěla nenávidět, stejně s tím, co se stalo, nic nenadělám, tak by mi to bylo k prdu a ubíralo jen síly, které potřebuju na jiné věci. Jinak to vysvětlit neumím.

pro Moniku (Jana F., 25. 10. 2007 13:36)

Jak píše Saty, taky jsem tě včera četla a měla nádherný pocit :-).

Díky za odpověď na můj dotaz, jestli se moje kamarádka může zároveń kamarádit s mým nepřítelem. Přemýšlím o tom, cos napsala, ale tentokrát fakt nevím - neříká se tomu sedět na dvou židlích?

pro Roni (Saty, 25. 10. 2007 11:18)

Tady na této stránce určitě ne, ale já i Monika víme o čem mluvíme. Možná jsi to ani nepostřehla a to je jen dobře. Ty neubližuješ nikdy, jsi fajn holka.:)))

Saty (Roni, 25. 10. 2007 10:38)

máš pocit, že si tady ubližujem?

pro Radka (Saty, 25. 10. 2007 09:59)

To co jsem psala Monice, platí i pro tebe i když nejen pro tebe. Někdy si myslím, že u tebe city ovládají rozum a přitom by to mělo být obráceně, tak s tím koukej něco udělat. Když budeš chtít, dokážeš to.

Monika, 24. 10. 2007 19:08) (Saty, 25. 10. 2007 09:45)

Kdyby každý měl dar jako ty, - porozumění, logiku, vcítění a takt, ubylo by chvil, kdy si pro hloupost, nebo slovíčko vzájemně ubližujem. Segra, jsem na tebe pyšná a s dobrým pocitem jsem tě četla.

Radek (Roni, 25. 10. 2007 08:51)

Omlouvám se. A ano je to její rozhodnutí...doufám, že ji umožňuješ vidět děti. JInač se mooooc omlouvám.
promiň

Roni (radek (dragon), 25. 10. 2007 05:35)

Bývalka je hezká ženská.Bylo to její rozhodnutí.

pro Kings (Saty, 25. 10. 2007 00:17)

Jdu k tobě, máš horkou vodu na kafe?? Zajímavý, jsem u tebe skoro každej den, ale teď jsem dva dny vynechala a už je zas něco nového. Jsem zvědavá. Koukám že taky ještě nespíš, tak hezkej čtvrtek.

pro Hemenexe (Saty, 25. 10. 2007 00:14)

Mnooo Rosťo, jestli tam šoupneš nějakou erotiku, tak klidně tady, jak ne, tak jdi večeřet na Kladivo. Hezký čtvrtek a dobrou nocku.

Posledí večeře (Hemenex, 24. 10. 2007 23:52)

teď nevím kde mám pokračovat v polemice o obraze Poslední večeře od L. da Vinciho. Tady nebo na stránkách Kladivo na čarodějnice, kde to původně začalo? :-(

pro Saty (Kings, 24. 10. 2007 23:44)

Tvá stránečka se mi fakt hodně líbí.Rád se sem vracím.I já mám zase něco nového nakoukni.Autohypnoza.Hezký večer.Peter

Roni (Monika, 24. 10. 2007 23:20)

Romány budou, až budeme přepisovat příběh o Karkulce. Kam se hrabe bible:-DDDDDDDD
Dobrou...........

all (Roni, 24. 10. 2007 23:11)

mimochodem dost těžce se snáší ZRADA....viz dragon a jeho milujici manželka co odešla od SVÉ rodinky...
( neznám okolnosti, ale co je to za matku, že opustila děti? )Snad sem se npustila na tenký led.
Saty pokuď je to haklivé téma vymaž to, ano?

a ještě jednou pro velký uspěch (Roni, 24. 10. 2007 23:09)

hele nechci bejt dotěrná ale kam to utíka náš čtyřiadvacetkrat JIrka?

all (Roni, 24. 10. 2007 23:07)

Mimochodem už jsmeprobírali téma bible..tak se opovažte se rozohnit nad tím....mám pocit, že jak něco naoíší tak se zvrhne diskuze a pak se akorat tady píší hotové romány :DDDDD
miluji smailiky či jak se to píše...oni dodaj smysl slov neboť jeden druhému nevidíme do obličeje :DDD

všem s kým se kdy debatovala o Evičce (Roni, 24. 10. 2007 23:05)

Upozorňuji, že NIKDO mě neurazil. nemáte potřebu se mi omlouvat. Já jsem jen potřebovala do světa vykřičet PROČ ( to udělala ) a ozvali se nazory, které mě probudili stoho, že ji nemám držet tady na světě, ale ve svém srdci....Každý máme svůj rozum, svůj pohled a jsem ráda, že mi byl zdělen. Jsem dospěla ženská a umím si vybrat, vyslechnout a i poslechnout. Já si vybrala. Nebudu lhát, že se mi neposteskne a že neukápne slza. Ale jak jsem už řekla, je to tu už uzavřené....Ale zakázat mluvit o sebevraždách nehodlam...je to věčné téma jako nasílí, vraždy, láska, nenavist a pod.
P.S: jo říka se, že po jeho praci sedí jeho Marie, ale jto velice sporné. Stejně jako je sporné naboženství. Přesto je bible první kniha na světě a pokuď někomu pomuže přežít to nejhorší co ho potkavá v danou chvílí, tak at se modlí. Já mu to zakazovat nebud. Já beru bibli jako historický odkaz. A když někdo na toto téma zautočí proti mě ( a vnucuje) tak to si zažije peklo....

Radkovi (Monika, 24. 10. 2007 22:44)

Nevím, jestli nevíš čím jsi. Já napsala, čí seš, protože, když je toho na mě moc, nevím kudy kam, tak říkám, že nevím, čí jsem. Myslíc tím zmatek.U holčičky je to těžší, ale když napíše, že bydlí ve velké rodině, kde ji chrání a jistí, myslím, že to bude na místě. Čtyři jsou velká rodina. A nejste sami. Máte sebe navzájem. :-)

Monice (radek (dragon), 24. 10. 2007 22:18)

Nevím čím jsem?Jsi moc hodná ,Díky.Nejmladší má slohový úkol něco písnout o své rodině..Poradíš jí?

Jirkovi (Monika, 24. 10. 2007 19:19)

Tak nikam nechoď, když se ti nechcéééééééééééééééé?:-)

Hemenexi (Monika, 24. 10. 2007 19:08)

Děkuji, že to víš.
Roni bych se v podstatě musela omluvit i já, když jsem dotazy nepojala duchovně a začala s tím "břídilem". Ale nepřišlo mi, že bych jí nějak ublížila.
Když sem Radek přišel, pokud si dobře vzpomínám, byla jsem to já, co první napsala, že má všechno jakoby opsané. Můj pocit. Potom začal dávat do polemik víc sebe a otevírat se. Vyrostl. Taky jsem to napsala. Opět můj pocit. Protože u mě je víc, pokud někdo na sobě pracuje nebo se aspoň snaží než když je člověku zhůry dáno. Všichni máme své kladné a záporné stránky. Někdo si s někým padne do oka , jiný ne. Tak už to v životě chodí. Vy jste si zkrátka nesedli. To jsou fakta. Já mám v této rodince ke každému také jiný vztah, sice pozitivní, ale přesto se dají rozlišit. Nebo i nijaký-to k těm, kteří mne nijak neoslovili.
Kdysi na foru jsme se bavili o empatii, soucítění a soucitu. Nadhodil jsi jej ty. A víš, jak já vidím Radka? Chlapa, kterému pláchla ženská, zůstaly mu na krku tři holky, ve všem se plácá a neví čí je.Jak se říká. Proto ty výkyvy. Jednou smích, podruhé smutek. Ale zlej-rozhodně není. Ono, když je hodně zle, tak lidem pomůže i to tokání, hezké slůvko nebo i fór.
Bandy se taky minule rozněžnil, že mu děti ženy, kterou potkal, rozsvítili svět. Radek se zeptal, jestli jí potkal u Černobylu, ty svítící děti. A Bandy se neurazil a já jsem byla ten den hodně smutná, otevřela web a rozchechtala se. Lidská psychika je složitá. V každém případě si myslím, že tvá cesta je na takové úrovni, že by tam nemělo být místo pro zabývání se malichernostma nebo je v sobě v sobě živit. Nemáš to zapotřebí.
V každém případě mě pohladily tvé první věty. Ještě jednou děkuju.

Jirkovi (Saty, 24. 10. 2007 18:45)

Jirko klíííídek, vím jak to dopadne, ale stejně držím palce. Doufám že to pak s námi tady oslavíš.

all (24jirka, 24. 10. 2007 18:10)

tak se zatím mějte blbne mi hlava, moje, na čas se odmlčím, už teď se těším jak si počtu :)
PS. tedy pokud nezblbnu :) čus
Roni - tolik tajností s bydlištěm a pak se takhle profařit :), měj se a pozor na znečištěné ovzduší :)

mě se nechcééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééé

Saty sorrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrryyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy

Hem.ex. (24jirka, 24. 10. 2007 18:02)

poslyš až ti dojdou variace na 24, můžu to přehodit na 38, tak dej pak vědět :)
ten věk + - vím a rok sem a tam pro mě význam nemá, jo to uděvčat bych se upočítal ale ty jsou skoupé na číslo.

Monice (Hemenex, 24. 10. 2007 17:42)

Ano Moni, máš pravdu,
samozřejmě moc dobře vím, že Radek neměl vůbec na mysli Evičku nebo kohokoliv jiného, krom sebe sama. Jeho snaha byla pouze být, a to za každou cenu, ten nejvtipnější ... což se mu nakonec taky podařilo :-)
Proto jsem to nazval pouze tak, jak jsem to nazval. Ale přece nemůžeš očekávat, že na to jen tak zapomenu, zvláště když se pán neráčil ani Roni ani komukoliv jinému omluvit? Jen napsal něco v tom smyslu, že mu můžem ..... (asi být ukradení?)
Jsem zvědav jestli si teď zase změní nick, aby si troufl napsat co si o mě myslí on nebo zase jen "odejde" :-DDD

Hemenexi (Monika, 24. 10. 2007 17:18)

V tomto případě připouštím tvojí variantu. Byla vlastně myšlena všeobecně. Já mluvila ze své pozice.
Mě osobně dává láska sílu a nenávist by mě oslabovala. To vím jistě. Nemohu mluvit za jiné, ale je možné, že zmíněné emoce mohou druhým pomoci a uškodit i jinak. Ale pomoci jen, když jde o dobrou věc.Nechtělo by se mi totiž umřít hlady.

Hemenexi (Monika, 24. 10. 2007 17:07)

Rosťo, moc jsem si tě vážila a ještě ano. Nedělej dál nic pro to, aby tomu tak nebylo. Vyslovím tohle slůvko poprvé, co jsem tady. PROSÍM.
Protože za a) jsem si myslela, že jsme toto téma již ukončili.
za b) dobře víš, že Radek odpovídal na konkrétní otázky pouze tobě a rozhodně neměl v té chvíli na mysli Evičku
za c) ať to ostatně rozsekne Roni, jestli jí Radek ublížil, když ty jsi jí chtěl pomoci. Je na to dost silná a rovná.

Nikomu zde nenadržuju, píšu jen, jak to cítím. Pro ostatní můžu třeba i špatně. Jsou to ostatně jen mé pocity.

pro Hemenexe (Saty, 24. 10. 2007 17:04)

Ok, tohle beru, souhlasím, že hyena je statečný zvíře i když vzhledově nic moc.
Víš o tom, že v Nigerii začali chovat hyeny jako domácí mazlíčky,
jako se chovají u nás psi? No nakonec, hyeny jsou chytrá zvířata a když se nechají ochočit,
proč by ne. Lev je trochu jiná sorta. Vystihuje to citát: I Bůh odpouští
daleko víc majetným, než nemajetným, a lev si toho je vědomej a libuje si v prohřešcích.
Abys ochočil a zkrotil lva, musíš být silnější jak on a pak,
lev neví co je zrada, prostě jen odejde. Podívej že to jde,- Bruncvík a lev.
Končím, objevím se večer, čauky.

Saty (Jana F., 24. 10. 2007 17:01)

Jo, s Rosťou jsem to taky tak pochopila a to je právě skvělé, že to řekneš i kamarádovi, ač opravdu šlo o maličkost (jen takové píchnutí, které jsem taky cítila, když jsem to četla). A že jste dál kamarádi.

S tou škálou jsem myslela přímo škálu LÁSEK a NENÁVISTÍ.

Monice (Hemenex, 24. 10. 2007 16:43)

Problém je, že ten co takhle miluje svou přítelkyni, to jako PRAVOU LÁSKU cítí.
Nejsem si jist tím, že by všichni praví vlastenci v okupovaných zemí byli pouze jen vzteklí na svoje otrokáře (jestli chápeš co chci říct).

Saty o hyenách (Hemenex, 24. 10. 2007 16:37)

Neočekávám jen kladné ohlasy, to zase pozor. Ale, promiň mi, pro změnu zas ty, moji upřímnost. Abych nevytrhoval z kontextu, tak jsem "rádobyvtipálky" nazval pouze ty jedince, kteří žalem zdrcenému člověku nad sebevraždou své nejlepší kamarádky vzkazují, že se ta mrtvá, před tím než se zabila, třeba jen hodně dívala na akční filmy! Další příklady raději uvádět už nebudu.
Neměl jsem tedy pro ně raději zvolit jiný výraz? Co takhle hyeny? Nebylo by to vhodnější? Ne, to byl samozřejmě vtip! Protože hyeny jsou přece úžasná, statečná a kamarádská zvířata. Ty se nikdy nezradí (na rozdíl od lvů).
PS: k tomu obrazu: není vždycky pravda, co se zdá zřejmé.

Janě (Saty, 24. 10. 2007 16:25)

Rosťa je v poho kamarád, ale nic mu nedaruju, mimochodem on mě taky ne.
Do jeho slovních soubojú nezasahuju, umí se vypořádat sám,
ale tohle bylo jen aby se ostatní nelekli.
Co se týká těch výrazů, ano máš pravdu, škála je široká, ale taky jsou pro to jiné výrazy.
Kamarádství, přátelství, náklonnost, sympatie, přitažlivost, LÁSKA.
A opak - nesympatie, odpor, zloba, nepřátelství, NENÁVIST.
Pokud mluvíme o těch dvou posledních, je to černá a bílá, podle mě.
Sakriš, za chvíli končím a já jsem víc tady než u práce, sem tomu zas dneska dala.:-D

extrém (Jana F., 24. 10. 2007 16:00)

Já myslím, že Rosťa uvedl extrém jako příklad, aby to víc vyniklo. Ale žádná emoce, ani láska, ani nenávist, není přece stejná a čistá, ta škála přechodů je široká.

Poznámka pro Saty: líbí se mi, jak si to tady udržuješ na úrovni, myslím to napomenutí.

pro Hemenexe (Saty, 24. 10. 2007 15:18)

Ještě dodatek Rosťo, neosdpustím si to. Je mi docela líto, že ty, zrovna ty se necháváš
strhnout a používáš slova typu - reakce rádobyvtipných pisálků. To už předem upozorňuješ,
že jakákoliv jiná reakce než kladná, pochází od rádobyvtipného pisálka a to možná
někoho odradí, aby vůbec reagoval. Vždyť tady to žije komentářema a reakcema na ně
a jestliže něco řeknu, musím počítat, že ne všichni budou souhlasit.
Myslím, že ty tuhle jedovatinku používat nemusíš.;-))

Saty, Janě (Monika, 24. 10. 2007 13:40)

Někdy až dupe.:-D
(Dělám si se psaním zase strejčka, od pá do po budu v Pze a momentálně jde i net).

P.S. (Monika, 24. 10. 2007 13:38)

Ještě mě napadlo, tyto dvě emoce budou cítit ženy a muži asi trochu jinak. Je to logické - je zde přece rozdíl, nejen ve vizáži:-)

Janě (Saty, 24. 10. 2007 13:32)

Vím že to nejde Jani. Tady to funguje tak, že dáš svůj příspěvek tam, kde tě to zajímá a projdeš si ostatní rubriky. Vracíš tam, kde očekáváš odpověď a nechodíš tam, kde tě to nezajímá. Celkem to šlape.

Hemenexi (Monika, 24. 10. 2007 13:32)

Tak abys neřek, že si zase dělám legraci, jen si dovolím (že jsem tak smělá :-) ), napsat mé chápání těchto slov.
V prvním případě to není pro mne LÁSKA, protože, jak jsem už psala níže, v pravé lásce se musí nechat prostor, ne druhého chtít vycucnout jak pavouk mouchu.
V druhém případě emoci NENÁVIST nazývám vztek, který mi dává sílu. A také je spojen s pudem sebezáchovy. (Viz můj dávný článek o závěji-nemít tenkrát tyto emoce, nikdy bych to nedokázala).
Já si pod slovem nenávist právě představuju, když někdo- ne kvůli zachování života nebo životů, ale pro věci méně důležité dokáže ničit sebe, živit jí v sobě a rozmetávat okolo. Tady vidím rozdíl. Protože ubírá sílu na řešení situace sobě a ničí ostatní.
Nechci, aby to teď vyznělo jako alibizmus, ale fakt si myslím, že nezáleží až tak na tom, jak emoce nazveme, ale jak s nimi zacházíme v sobě a co pouštíme okolo.

Monče (Saty, 24. 10. 2007 13:24)

Nic se neboj, aspoň pozanj, jakou máme bujnou fantazii...hihi

pro Hemenexe (Saty, 24. 10. 2007 13:21)

Chápu tě Rosťo, ale to co tu uvádíš je extrém, možná skutečnost, ale extrém. Přirovnám samet. Vybaví se nám teplo a jemnost na dotek. Někdo tam ale zabodne jehlu a my se zraníme, budem od té doby říkat že samet je nebezpečný? Ne, je to také extrém, vyjímečná situace. Většina lidí bere lásku a nemyslím jen mezi mužem a ženou, jako krásnou vlastnost které je člověk schopen a nenávist jako zlo, které se občas dostane na povrch.
Co se obrazu týká, je tam dvanáct apoštolů uprostřed s Ježíšem, jen není jisté, jestli jedním z apoštolů není žena.

Rosťo (Jana F., 24. 10. 2007 13:10)

Hmm, to jsi mi obrátil hodnoty vzhůru nohama, Rosťo. Beru to jako varování před jednoduchými pravdami.

Díky i za upozornění na Kladivo, já se tu pořád těžko orientuju a všechno člověk nestačí číst. Ty poslední komentáře, jak jsme si o nich psaly, Saty, na estrankach bohužel nejdou (zatím, napsali mi to), což je strašná škoda.

Saty (Monika, 24. 10. 2007 13:06)

Jen aby ustáli tu mou korekci:-)

Janě (Monika, 24. 10. 2007 13:05)

V realitě to nehrozí, protože tomu člověku jsem porozuměla jen já(zatím).A přesto mě zklamal. Všechno se ale vrací, přišel o jediného tvora na celém světě, který mu bezmezně věřil a o druhého, který mu podával pomocnou ruku.
A když to vezmeme všeobecně? Proč by si má kamarádka nemohla rozumět s ním i se mnou zároveň? Tam nevidím problém, jiná hlava, jiný náhled. Každý člověk je schopen odpustit druhému něco jiného. Co prominu já-nemusí ten druhý a naopak. Rozhodně bych kámošku nezapudila, jen jí řekla svoje stanovisko.

pro Saty a all (láska a nenávist) (Hemenex, 24. 10. 2007 13:01)

ODI ET AMOR (Nenávidím a miluji) jak jsem již napsal :-)
tak tedy k shrnutí 8-12 roku ... :-)
Sice mám strach, že moje příklady budou zase inspirací pro reakce rádobyvtipných pisálků. Ale co už, v tomto případě mě to zas tak vadit nebude, protože se to bude týkat pouze mě a né někoho druhého, komu chci pomoci.
1) miloval ji opravdově, víc než svůj vlastní život, chtěl pro ni jen to nejlepší, kdyby mohl snesl by ji modré z nebe, chránil ji před nepřátelstvím druhých a byl ochoten se pro ni bít do poslední kapky krve - zkrátka ideál. Miloval ji tak moc, že se rozhodl ji chránit i před ní samou. Proto ji zavřel do klece, tu klec dal do trezoru a klíč si pověsil na krk. A tak měla ona jen jeho a on jen ji. Žili spolu (šťastně) dokud on neumřel, za pár dní zemřela hlady i ona, protože o ní už nikdo nevěděl ...
2) Co je spojovalo byla nenávist, od útlého dětství se cvičili v boji, cvičili se nemít slitování, být tvrdý, nekompromisní. Nemyslet na nic jiného než na konečné zúčtování. Upřímně nenáviděli zlo a bezpráví. Byli to rytíři Kulatého stolu. Nebo
Upřímně nenáviděli okupanty, kteří drancovali jejich rodnou zem a z jejich obyvatel dělali jen otroky, pouhé věco. Upřimně nenáviděli Japonce. Byli to obyvatelé ostrova Okinava.
Nenávist jim dala schopnost konat dobré a hrdinské skutky, dala jim sílu seběobětování, dala jim Cíl v životě. Byla silně motivující.

To že není jen dobrá láska a zlá nenávist jsem osobně pochopil už před pubertou. Ale to, že se dá pomocí nenávisti: upřimné, huboké, opravdové, všepohlcující i léčit a konat zázraky jsem sám na sobě zjistil před 10 lety. Ale to už je jiný příběh.

PS: Jdu napravit to co jsem nechtě rozpoutal na Kladivu na .... Jen tak mimochodem, ví někdo, kolik lidí se sešlo u stolu na obraze od L.Vinciho Poslední večeře? ;-)

pro dvatuctyJirka (Hemenex, 24. 10. 2007 11:53)

Tak to jsi se asi přepočítal, tolik mě zas není :-)
Zkus to ještě jednou a věř, že ti bude stačit jen sčítání a odčítání, na nic složitějšího si netroufnu.

Janě (Saty, 24. 10. 2007 11:53)

Já už jí mám napsanou, ale ségra musí udělat nezbytnou korekci,
jinak by to tady asi nikdo neustál. Jediný co prozradím je, že konec je kráááásnej,
ale zase nevím, jestli právě tohle nedá Monča pryč.

dotaz Monice (Jana F., 24. 10. 2007 11:22)

Moniko, ještě mi leží v hlavě taková otázka - jak jsi psala, že se už nestýkáš s tím člověkem, co ti ublížil. Tak kdybys měla dobrou kamarádku a ona by si s tím člověkem začala moc dobře rozumět - jak by to na tebe působilo, jak bys reagovala? S tebou by si rozuměla taky, mohlo by to takhle fungovat?

Tu pohádku napište, holky, už se těším :-)). Možná bychom mohli i všichni kolektivně :-).

Saty (Monika, 24. 10. 2007 00:18)

Čteme si myšlenky, jako obvykle, já už začala psát.........:-DDDDDD

Ještě ke Karkulce (Monika, 24. 10. 2007 00:16)

No a jako dospělá-kdybych byla Karkulka, tak bych se rozdělila o jídlo s vlkem a babičkou a víno vychlastala s myslivcem:-DDD

pro Moniku (Saty, 24. 10. 2007 00:15)

Seš beznadějnej případ Moni. Víš co?? Napíšem spolu novou Karkulku ju??? Je po dvanáctý, moje hodina, mám jít strašit lidi, nebo dělat něco užitečnýho? Tak napíšu úvod a ten konec nechám na tobě.

Saty (Monika, 24. 10. 2007 00:09)

Můžou si zajít k psychiatrovi, ale ten vlk ne:-)

pro Bandy (Saty, 24. 10. 2007 00:05)

Tak jsi mě uklidnil, tys to totiž nadhazoval sám, já se toho jenom chytila.:-D

pro Moniku (Saty, 23. 10. 2007 23:52)

Dííky, už jsem to zjistila ségra a taky už jsem ti po Einsteinovi poslala pusu na čelíčko.
Jo a Karkulka s babičkou na tebe píšou stížnost. To ti nevadí, že maj od tý doby tiky??

pro Hemenexe (Saty, 23. 10. 2007 23:49)

Takže můžu potvrdit, že Bandy kecá, když tvrdí že nemá rád smajlíky,
háže jich do mailu milion. Na tebe na foru už si vzpomínám:-DD
Teď k tomu poslednímu, asi se flákám pořád kolem toho sedmýho roku
a nějak se nemůžu dostat vejš. Nenávist a láska, černá a bílá, stejné jako ANO a NE.
Kdyby se tě někdo zeptal, jestli chceš prožít život v lásce, co bys řekl?
Kdyby se tě někdo zeptal, jestli bys chtěl prožít život v nenávisti, co bys řekl?
Je jiná možnost než odpovědět ANO a NE?

pro Dášu (Saty, 23. 10. 2007 23:49)

Starší žena a mladší muž? To záleží na tom čemu dáš přednost, jestli zkušenosti a nebo síle;-)))

Jani (24jirka, 23. 10. 2007 23:19)

moje tam není, jiných možná ano, já duši už ztratil, vzala jí jedna :)

all (Roni, 23. 10. 2007 21:02)

jsem zvědavá, kdy to tady dojde k samotnému sexu....myslím - tedy radšinemyslím :DDDD

Jirkovi (Jana F., 23. 10. 2007 20:09)

A není to chyba?

Jani (24jirka, 23. 10. 2007 19:57)

ta tam není

zatím (Monika, 23. 10. 2007 18:26)

...jsa čarodějka, jdu si naplácat na obliček lektvar, aby mi odmrzl frňák:-)

D.a.shi (Monika, 23. 10. 2007 18:24)

Ty nemáš na Moťáku kafe od žida?:-D
P.S. Vždyť tokání je hezký-vím z přírody:-)

definice tantry (Jana F., 23. 10. 2007 18:01)

Jirkova - no, nevím, kde je v tom tvá duše?

Mého známého: "Tantra je, když jsou dva spolu, aby jim to co nejdýl vydrželo." (chi chi)

Moje: je to pověra, která se do našich podmínek nehodí.

zatím (24jirka, 23. 10. 2007 17:44)

jsa junák studující, odcházím se věnovati biflování pouček.

Hem.ex. (24jirka, 23. 10. 2007 17:42)

Tak jsem to počítal, trošku jsi mne překvapil - 17.5.1320 plus mínus pár hodin

k tý tantře (24jirka, 23. 10. 2007 17:38)

Jasně - to je když se svým tělem dotýkáš duše toho druhého.

Teď už si jen počkat na nominaci na tu cenu od vynálezce trhavin.

hemenexovi (d.a.sha, 23. 10. 2007 17:19)

krásný výraz "tokali"...myslím,že už ti kafe neuvařím

Jana F. (d.a.sha, 23. 10. 2007 17:14)

Jani tak já rozhodně student taky nejsem:-)to je už dááááávno pryč:-D...ale ten mladší muž a starší žena...to není špatné téma na debatu:-)

Saty (Monika, 23. 10. 2007 16:21)

Já myslím, že se dá dovádět i na Einsteinovi, on to byl m.j.i pěkný proutník.:-D
Máš na něm odkaz-1.11. je o něm dokument.

Hemenexi (Monika, 23. 10. 2007 16:20)

No to jsem ráda, že nejsem sama, protože mi nebylo líto ani Karkulky, babičky a myslivce, ale toho vlka:-D

pro Janu (Hemenex, 23. 10. 2007 16:18)

Omlouvám se,
je to v sekci Smutek a samota - úvod (tam je nápověda) a zadaní: pro Roni (Hemenex, 05. 09. 2007 16:53) (2.část)

tantra (Jirkovi, 23. 10. 2007 15:58)

Dokázal bys říct nejvýš ve dvou větách, co je to tantra lásky? To jen když jsme u toho Einsteina - ten vyjádřil teorii relativity ve dvou větách. Moc se mi to líbí vzhledem ke spoustě slov, kterými je zavalený svět i net (to máš rým jako malou pozornost :-).

Hemenexovi (Jana F., 23. 10. 2007 15:55)

To je pravda, pohádky jsou strašně kruté, ježíši co mu to chudákovi vlkovi udělali - brrr, ani to nemůžu napsat :-).
Ta hádanka je prosím kde?

all (Hemenex, 23. 10. 2007 15:47)

Saty, to Bandy si jednou stěžoval (tady na těchto stránkách), že nemá rád smajlíky a já jsem měl na foru poznámky ve smyslu, že je tam přesmajlíkováno (to když tam spolu Dragon s Dashou "tokali").
Jinak co se týče stáří, tak to jsem zde vyčíslil na den přesně (ve dnech) a OP tvrdí, že ta hádanka je tak moc triviální, že se ani nesluší ji nazývat hádankou, proto zde už výsledek ani nepíši.
A poslední odskok k předchozímu tématu:
Proč se tady píše výhradně o lásce coby pozitivní věci a o nenávisti jako o té špatné? Z tohoto černobílého rozdělení jsem já osobně vyrostl někdy kolem osmého roku svého života, když jsem zaplakal nad osudem hladového vlka v pohádce o červené Karkulce :-)

Janě (Saty, 23. 10. 2007 15:21)

Kde ses dočetla že nemáme rádi smajlíky?? Máme, ale tady nejsou k dispozici, tak si musíme pomáhat dvojtečkama a závorkama. Já je mám osobně moc ráda, nahradí gesto, úsměv, nebo vyjádří náladu. Na chatu je používám dost často. Jedu teď pryč, tak mi drž palce, měla jsem pralinky.:-DDD čauky.

TAK TO JE TĚŽKÝ (24jirka, 23. 10. 2007 15:17)

no jo jsem vlastně ještě student, ale brzy budu končit :) a pozor je rozdíl mezi kámasůtrou a tantrou lásky.

OT - smajlíky (Jana F., 23. 10. 2007 15:02)

Už jsem tam nakoukla a dočetla jsem se m.j., že tady nemáte rádi smajlíky. Já je taky neměla dlouho ráda, zastávala jsem názor, že člověk se má umět vyjadřovat tak, aby smajlíky nepotřeboval, aby bylo vše zřejmé z textu. Ale nějak jsem rezignovala. Někdy něco napíšu a myslím to s nadsázkou, jako ironii, přátelsky - bez smajlíku to vyzní vážně, smutně, nepřátelsky. Nedíváme se jeden druhému do očí, řeč je pramenem nedorozumnění, proč si nepomoct dalším výrazovým prostředkem? Ale je to jen můj názor.

Saty (Roni, 23. 10. 2007 14:57)

to je fakt. Einstein by to nemusel rozdýchat :DDD A co se týká tantry lásky...nevím jestli bych ještě měla takovou výdrž :DDD Já bych se nějak citila blbě mít takového zajíčka v náručí :DDDDD

pro Janu (Saty, 23. 10. 2007 14:30)

Jsi na lásce a erotice, tady si dováděj jak chceš, když chceš.
Horší by bylo dovádět na Einsteinovi. :-DDDDDD

:-)) (Jana F., 23. 10. 2007 14:23)

Jestli třeba nechtěl naučit tantru lásky, tam prý věk nevadí :-). Ale jestli to jde virtuálně, to nevím. (Saty smaž tohle, jestli je to moc, já jsem nějak rozdováděná)

all (Roni, 23. 10. 2007 14:02)

jěště jeden takový dodatek....nedávno se mi stala taková věc. Z ničeho nic mi přišla na ICQ zpráva, že mladý 18ti lety kluk hledá zralou ženu na hrátky....tak jsem ho slušně poslala někam, že takové věci nedělam ( jsem šťatně vdaná ) a on, že by si rád alespoň " o tom" psal.....změnila jsem účet :D a řekla, že nejsem pedofil. Takže bacha..sice nechapu jak na mě přišel,ale stalo se to :DDDD

Janě (Roni, 23. 10. 2007 13:58)

mno mezi studenty......mě už táhne dost daleko na to abych byla student, ale je fakt, že se učíme pořád, viď. Ale mám ještě relativně malé děti ( škoda, že už mladší nebudou ). A co se týká toho nového trendu Starší žena a mladý muž.....co by ne, ale já osobně jsem na starší....ne důchodce, aby tady někoho nenapadlo toto :DDDD

pro Roni (Jana F., 23. 10. 2007 13:41)

Ty mě překvapuješ, já si tu připadám jako mezi samými studenty :-). Nevím proč, snad že mají mladé názory v tom nejlepším slova smyslu.
Jinak já už jsem taky mimo soutěž. I když to momentálně frčí, starší žena a mladý muž (hele, to by bylo další téma :-)), ale můj šálek kávy to není.

Jana F. (Roni, 23. 10. 2007 13:14)

mno já nevím jestli se to hodí. Ukolebat v náruči našeho JIrku. Jestli třeba by to nevypadalo blbě. Já vlastně o něm nic nevím...třeba je to ješte kluk ..oproti mě :D A já stará bába oproti němu :DDDD

Holky (24Jirka, 23. 10. 2007 11:18)

jak říká můj oblíbený TRABAND:

Sáro, Sáro,
pomalu a líně,
s hlavou na tvém klíně
chci se probouzet.

Hezký den :)
Radku: kdepak jeskyně je přeplněná, ale dokážu si navodit stav samoty v mysli ÓM :))()()()()()()((

ach jo... (Jana F., 23. 10. 2007 06:01)

Ta Achnatova slova Janovi mi nějak nedají spát...

Janovi (Achnat, 22. 10. 2007 23:23)

Neodpovím Ti jako Saty,neboť jsem pochopil.Z téhož důvodu Ti však nemohu odpovědět ani nijak jinak...snad jen-měj strpení,už jen krůček...je to víc halí belí než jsem myslel,mrtví hřbí své mrtvé-s hlavou na špalku se lehce zapomíná.Co je nejhorší?Když otevřeš klícku kanárkovi a on neví co má dělat,protože zapoměl létat,tak jí sám zavře a zevnitř vykrvácí...nemůžu se na to dívat...to proto Jane,přiznávám,jsem slaboch.

................ (Jana F., 22. 10. 2007 22:34)

Viď, Roni, ale je nebezpečný, člověk má chuť ukonejšit ho v jeho samotě :-)).

............... (Roni, 22. 10. 2007 22:23)

Jooooooooo Jirka....nemam slov...krááásně se to čte :D

Jirkovi (radek (dragon), 22. 10. 2007 22:06)

Jsi mě překvapil,tvoje jeskyně je asi opravdu prázdná,to jsem netušil.Teď už vím,jak dokážeš takhle psát.Ještě že nejsem básník.Smekám před tebou.

stres je pes (24jirka, 22. 10. 2007 21:53)

Já chci kámasútru - si číst, po listu list a pak spát a jíst a koukat do zdi z níž na mne mává pokušení a abych nepodlehl rozrušení budu pít a jíst a na TV koukat a hymnu si broukat, o tom že tady je ráj.

Monice (Bandy, 22. 10. 2007 21:48)

Já se omlouvám, že jsem se Ti nepřiznal. Jednu mám vlastní. Není čarodějka, ale jinak dobrá.

Radkovi (Dragonovi) (Bandy, 22. 10. 2007 21:47)

Slečna, ani její city. Nic se nezměnilo. Ona jen poslouchá jinou hudbu. Klasická fráze amerického rocku je "I want you,I need you, I love You" a ještě k tomu "always".
Postup k puncku přinesl jinou větu, často se opakující. "I love you and hate you". Pak ještě "Never ending" a "forever".
Slečna je tudíž stále Tvá milující. Jen hovoří texty písní, které se velmi dobře vtírají.

Bandymu (Monika, 22. 10. 2007 21:44)

Ty už jsi adoptoval třetí? :-D

Radkovi (Monika, 22. 10. 2007 21:43)

To se někdy tak říká, ale podstatné je, že nenávist zmizela. Já bych byla pro variantu-nechám si hezké vzpomínky, protože určitě hezké chvíle byly. Ty ošklivé ztratím:-)

Satance k 21.10. (Bandy, 22. 10. 2007 21:37)

Ta adresa nebyla podstatná. Mohla být i Tvoje.
Orientaci pravo levou mám pod kontrolou. Nahoru nebo dolů záleží na tom... Nevím jestli už bylo 22.
Já jen nevím kudy kam. Máš-li na mysli orientaci sexuální..., ale tož !!! Tři dcery Ti nic neříkají ?

ještě Janě (Monika, 22. 10. 2007 21:30)

Pro úplnost-tu hovadinu udělal dotyčný pod vlivem alkoholu, věřím, že jsou na světě větší lumpové a darebáci, ale stejně neomlouvám, kdo neumí chlastat, ať to nedělá.

Roni (radek.kdysi i dragon, 22. 10. 2007 21:28)

Závist je ještě nedospělá Nenávist,v důchodovém věku se pak z Nenávisti stává Opovržení či Povýšenost.

Janě (Roni, 22. 10. 2007 20:44)

Ano je tu něco silnějšího.....ZÁVIST

Monice (radek (dragon), 22. 10. 2007 20:13)

Kdysi mě při loučení jedna holka řekla že mě miluje i nenávidí.Potkali jsme se po čase,nenávist se někam ztratila..tak nevím,co je silnější a trvá věčně..Jojo,jinak samozřejmě netrvá nic věčně,ani láska k jedné slečně,ale to je o jiné lásce..

Janě (Monika, 22. 10. 2007 20:03)

P.S. Jo, za předpokladu bydlení ve městě-tak bych určitě nevyklidila pole a chodila na stejná místa-a byl by pro mě opět jenom vzduch.

Janě (Monika, 22. 10. 2007 20:01)

Je to jinak, ten člověk ublížil mě a také vlastně svým způsobem i sobě. Tady na horách jsou obrovské prostory, nemusím se s ním potkávat. Nikomu nevyklizuju pole, bydlí jinde. A když jsem ho minule potkala v krámu, byl mi úplně fuk. Vzduch. Ale ne nenávist. A byla by na místě. Nechci se s ní otrávit, jak to vidím u jiných. Mám jinou cestu, jak jít životem. Svou. Trochu jako Achnat, Hemenex a mnozí jiní. A pro mě je opravdu jediná emoce, kterou blbě zvládám-strach o ty, které mám ráda. S ostatním si umím poradit, s tímto se učím. Dělám kroky, ale jde to pomalu.

all (Jana F., 22. 10. 2007 19:50)

Moniko, píšeš místo nenávisti chlad, otočit se zády. Ale co když jste chodili na stejná místa, mezi stejné lidi, tak tam odsud zmizíš, vyklidíš lumpům pole, necháš darebáky roztahovat se na tvůj úkor?

Tou hádankou, co je silnější, než láska a nenávist jsem nemyslela strach. Ale budiž, může být silnější. Ale pak je možná ještě něco silnějšího, než strach.

Radkovi (Monika, 22. 10. 2007 19:36)

Nevím Dráčku, ale nenávist vidím kolem sebe. Nepřijde, že bych jí trpěla. Jo, jsem živel, jsem emotivní, umím moc milovat, ale místo nenávisti bych viděla spíš zklamání, smutek a výčitky k sobě, že jsem neposlechla intuici, ale řídila se srdcem.To bylo v lásce.
A to druhé jsem teď popsala. Jestli je bezmocný vztek nenávistí, tak potom ano.

Roni (Monika, 22. 10. 2007 19:28)

Na to se nedá neodepsat. Ano, Roni, STRACH. Ne, když jdeš nocí lesem.Však si rozumíme. O někoho, koho máš ráda a přesto nemůžeš nic udělat. Chvílema jsi klidnější, chvílema se jej pokusíš potlačit všema silama, co máš v sobě, ale on stejně vyleze a dá ti to sežrat. Máš hadrový nohy a ruce a divně se potíš. Jinak, než po běhání nebo v parném létě. Je to pot strachu. A člověku je zle. Jen si musíš říkat, zase to přejde, bude dobře, vydrž. Buď silná. Jako jste to říkali před týdnem vy mě. Ještě jednou díky moc.

Roni,Monice (radek (dragon), 22. 10. 2007 19:26)

Kde je strach nemůže láska koexistovat.Mám pocit Moni,že umíš nenávidět,doufám.Málokdo si to k sobě otevřeně přizná.Jsi živel,neopakovatelný,sama existence tomu chtěla aby jsi byla taková ,jaká jsi.Buď tím a tanči s vlky,pak se možná i nenápadně vytratíš,zapomínajíce sebe nalézajíce SEBE..

all (Roni, 22. 10. 2007 19:25)

a co nadevše by člověk měl mít? Čest. ( umět uznat poražku, umět ustoupit, ale i umět bojovat )Měl by mít pud sebezáchovy i když to už je jiné téma. Hemi tobě musím říct, že se po tom všem držíš skvěle nad vodou. Já sice nevím jak vypadaš neboť pohled do tváře většinou vše vypoví. Ale přesto ses přes všechno přenesl a ŽIJEŠ DÁL.....to má kamaradka vůbec nevzladla.. Všimli ste si toho, že má bolest nad strátou je pro mě velika, ale ve srovnání s Hemi je to " maličkost ".

ještě k tématu (Monika, 22. 10. 2007 19:17)

Jak napsala Roni, láska a nenávist se nedají změřit. Protože jeden člověk je schopen míň milovat a víc nenávidět a druhý naopak. Záleží na každém, jak se se vším vyrovná a poradí si sám se sebou. Rozumím i Rosťovi-já zase říkám-nestojí mi za to, abych se o něj otřela boty. T.j., abych si v sobě pěstovala vlastnost, která se mi vůbec nelíbí. Člověka, který mi nedávno ublížil(ne v lásce), jsem prostě vyloučila ze svého života. Otočila jsem se k němu zády. Jen chlad. Bez nenávisti.
Jiná věc je, jak jsem už psala, vztek a bezmocnost. Když někdo týrá nebo zabíjí a já to nemůžu ovlivnit. Tam bych souhlasila plně se Saty. Střílela bych. Bez nenávisti. Bez soucitu. Z rozmyslem. Jen nejdřív by byl šok.Protože bych se nemusela trefit.Potom by až přišla ta bolest.
(Jinak jsem mírumilovná, tohle je extrém):-)

JAně (Roni, 22. 10. 2007 19:17)

co je silnejsi jak laska a nenavist? STRACH

Saty (radek (dragon), 22. 10. 2007 18:54)

Hani netrap mě ještě i Ty.A co když miluji i tebe?A co když je vás daleko víc?Chlapi nebrečí..Kdo tohle říká je u mě vůl..odpověď nehodna dragona já vím ale stejně teď nic jiného nevypotím,některé "nemoci"nelze prostě vypotit natož tak nějak léčit.

Radkovi (Satanka, 22. 10. 2007 18:01)

Ano, bez lásky, ať už na ni čekáme, prožíváme, vzpomínáme a zase čekáme na možná tu pravou, by byl život jako květina bez barev a vůně. Někdy nám Radku může zkomplikiovat život, ale i v takových situacích, kdy s náma emoce mlátí, neztrácet hlavu a hlavně přátele. Na tohle ještě odpovědět musíš...

Rosťovi (Satanka, 22. 10. 2007 17:55)

Rosťo, tobě bych zakázala psát, protože vyvoláváš emoce...co teď s tím?
Nelekej se, tyhle emoce jsou kladný.;-)) Jen si neodpustím zase podle sebe. Rozdíl sil
emocí posuzuju podle nenapravitelných důsledků při emoci zvané nenávist.

Rosťovi a Všem (radek (dragon), 22. 10. 2007 17:36)

Láska nemá zapotřebí být silnější než nenávist.Prostě je a nepotřebuje sama sobě zdůvodnění.(Je to ze mně a naposled)

O lásce a nenávisti (Hemenex, 22. 10. 2007 17:15)

Tak já taky přispěji (i když nerad).
Podle mě:
Nemá pravdu ten kdo tvrdí, že láska je silnější než nenávist a stejně tak nemá pravdu ten kdo tvrdí opak. Protože jsou to jen dva různé projevy jednoho a toho samého. Jen opačného znaménka (chcete-li). "Druhá strana" jednoho jablka.
Kdysi jsem na stránce Magie psal s čeho se vlastně magie skládá. Uvedl jsem, že Láska patří k 5-ti základním stavením kamenům magie. Trošku jsem šidil. Není to jen Láska ale jakákoliv Emoce. Opravdu silně prožitá Emoce dokáže pravá "kouzla". Opravdu. A může to tedy být klidně Strach, Žárlivost, Nenávist nebo i Láska.
Proto mnohem silnější než Láska nebo Nenávist je Emoce, protože Ona je v sobě zahrnuje obě.

Osobně souhlasím, skoro ve všem, s Achnatem.
Ač mě společník ve firmě okradl o několik milionu, ač lidi, kterým jsem pomohl a nebo dokonce zachránil i život mě okradli doslova "až na cestovní pas" a nechali mě v bezvědomí ležet v cizině v lese, ač mě žena utekla s jiným, když jsem byl odepsaným mrzákem a nedovolovala mě se s týkat ze synem, přesto co se týče Nenávisti mohu se mýlit. Protože za celý svůj život jsem ještě nenašel jediného člověka, který by si zasloužil abych ho nenáviděl. Ale za to jsem našel jednoho o kterém můžu říct, že je to můj přítel a několik u kterých jsem hrdý, že je můžu mít rád a dva u nichž jsem pyšný i za to, že mě dovolili abych je miloval.

Jani (24jirka, 22. 10. 2007 16:33)

S tím krysařem :) , ale neboj už jsem hodnej, ani jedno ani druhé, jenom nevím co tu zbude.
Vy tam nemáte hory, ani kopce, ani jeden, to i u Pardubic v tý pustině maj takovej malej kopeček a říkaj tomu kunětická hora - tomu se říká relativní.

Pro někoho kopec, pro jiného hora, pro někoho láska, pro jiného zloba. Někdo to rád horké a někdo radši led, někdo to rád dlouho a někdo raděj hned. :)

Janě (Monika, 22. 10. 2007 15:49)

:-D Souhlas, když si jí sežvýkáme sami, je to ta pravá kvalita!
Můžeme někdy probrat cokoliv, jen jsem možná napsala zkresleně-že nechce. Ono to bylo-chce-nechce a já si přeložila-nechce. Ale už se nevracím nikdy zpátky. To jen aby nebyla dezinformace. Tak čauky, chlupáči už mají hlad:-)

Monice (Jana F., 22. 10. 2007 15:24)

Taky zdravím, Moniko, četla jsem dost od tebe, takže trochu tě už znám :-). Někdy probereme to jak píšeš, že když tě někdo nechce, tak o něj taky nestojíš, ale teď už je tady moc témat najednou. Máš pravdu, je to tady úžasné, jako začarované :-).

Co se týče Achnata, nechci, aby mi předžvýkával tu makrelu, mám taky zuby :-).

Janě (Monika, 22. 10. 2007 15:17)

Ahoj, Jani, zdravím,my se ještě neznáme, vyber si to, co je pro TEBE nejlepší. A že je z čeho, protože tohle je skvělá rodina, i proto, že každý říká tu SVOU pravdu. Ahoj:-)

Roni (Monika, 22. 10. 2007 14:54)

Tak je to fajn, já myslela v případě, že nenávidíš - jestli necháváš odplout, to je jiná věc.

pro Janu (Saty, 22. 10. 2007 14:40)

Co je mocnější než láska a nenávist?? Pro mě momentálně hlad, jdu si pro bagetu. Ahojky večer. :-DDDD

pro Janu a Roni (Saty, 22. 10. 2007 14:35)

Máš pravdu s tou silou nenávisti. Láska je jako klidná hladina, nedělá škodu, šíří kolem sebe klid,
spokojenost, štěstí a pohodu. Nenávist je bouře, která mnohdy člověka pohltí, ubližuje
a škodí i jemu samotnému. Taky bych řekla, že je rozdíl mezi lidmi. Pro to, pro co někdo
dokáže nenávidět, druhý to označí za hloupost s kterou se ani nezabývá.
Znám třeba lidi, kteří neumí nenávidět a přesto se jim stalo něco, co by každej druhej
jen tak neodpustil. Tohle hodně záleží na povaze, na tom jak se umíme vyrovnat s tím co
život přináší. Já se snažím držet v mantinelech, ale to neznamená, že si nechám všechno líbit,
jen se chráním zajít do extrému.

Roni, s tvým názorem na to, jak, komu a kdy říct pravdu souhlasím. Je hezké říkat pravdu,
ale když neposoudím jestli je v tu chvíli u konkrétního člověka namístě,
pak je to bezohlednost vůči druhému a pak také, to co je pravda pro mě,
nemusí znamenat pravdu pro druhého. Tady víc než kde jinde by měl mít místo takt.

:-) (Jana F., 22. 10. 2007 14:33)

Díky za hezká slova, Roni. Těžko říct, co je víc potřeba, jestli to, co píšeš ty, Monika, Saty, nebo Achtonova upřímnost. Mně pomáhá strašně moc obojí.

A ještě všem, co budou chtít odpovědět - schválně, co je ještě mocnější, než láska a nenávist :-)?

Jana F. (Roni, 22. 10. 2007 13:58)

ehm ahoj Jano. Mno ja neříkám, že by si měl Achnat získavat tady. Já jen, když bude jednat v realu tak ať si dá pozor...zbytečně odradí ty co by ho mohli mít rádi. Strašně špatně se něco vysvětluje přes net psaním. Barva hlasu a tón a gesta vyádří více než jen psané slovo ( mimo těch co na to mají cit a my tady všichni víme kdo to umí ). A že tě zarazil? Není důvod. Když budeš chtít napiš sem vše a vylej si srdce. Uleví se ti a dostaneš i zaručené navody jak se vypořádat :DDD je pak na tobě jestli to podstoupíš nebo ne. Ale.....poznáš, že nejsi na tom sama. Každy tady zažil něco zlého....a ne vždy jde o lásku...když si kouknu zpětně od té doby co tu jsem si nejsem vědoma, že by se tady povídalo o lasce jako o zlomenem srdci a ublížení....povída se tady všechno až po básničky:DDDDkteré jsou mimochodem uchvátné :DDD

ten Achnat :-)) (Jana F., 22. 10. 2007 13:47)

Koukám, vy jste se ještě vrátili, já už jsem obrátila list.
Roni, já myslím, že Achnat nechce nikoho ani získávat, ani mu pomáhat. Přesto mi paradoxně pomohl. Zarazil mě včas, než jsem si tady začala vylévat srdce. A uvědomila jsem si, že nenávist měla prostor v mém přátelství (nešlo o lásku) proto, že jsem od začátku přehlížela to, co mi na kamarádce vadí. Ze zdvořilosti, ze zbabělosti, z pohodlnosti. Narostlo to a pak to bolelo víc si to vyříkat.
Jo a nenávist má opravdu větší sílu, než láska, je to vědecky (nebo pavědecky :-)) dokázáno - četla jsem to v nějaké magii nebo woodoo, už nevím, měřili to, fakt :-)).

Monice (Roni, 22. 10. 2007 13:44)

Mno nenávist...ne tak scela...je to jen takový porovnání k tématu...co jsem psala níže..Asi nemám proč nenávidět neboť nemam koho....kdo to zavinil? Ona, On a ten třetí? Co já vím. Nic a už se nedozvím. A nechvávám to jak to je. Stalo se a já to kašlu. Asi jsem silnější jak ona. A nebo moc přemejšlím co by to mělo za následky. Ale jak říkám...nechávám to plavat. Nevyřeším to. A vztek? Jo ten mám občas. I na ni. Ale to už taky nechávám plavat. Nechávám to odplout do hodně vzdálených hlubin a nechávám si jenjedinou vzpomínku...tu kdy se objímame, když jsme se dostali společně na stejnou školu ze 100vky uchazeču ( brali jen 15 lidí ). Ale to už je za mnou .....

Achnat (Roni, 22. 10. 2007 13:24)

jestli si myslíš, že si získaš někoho tím, že hned vpalíš upřímě pravdu bez obalu. Dá se to snášet určitou chvíli a le někdy to zabolí a v nevhodnou dobu. Na toto musíš mít cit. %Ríct pravdu je krásné a nic jiného si nepřeji, ale pokuď je chvíle, kdy jak si říkal, si libuje v bolesti a nic s tím neděla, pak je dobre tu pravou davku upřímnosti vpalit až tak za nějakou dobu. Třeba v té chvíli se dotyčný necití na to si vyslechnout vše od podlahy a nebo odsrdce.. A víš co? Já jsem věčné dítě :DDDD tak bacha na mě..:DDD

k tématu (Monika, 22. 10. 2007 13:22)

Po přečtení všech příspěvků se musí nechat, že má každý svou pravdu akonto založení a zkušeností. Jako vždy:-)
Ráda bych souhlasila s Achnatem v tom, že pokud svazek je opravdu pevný a kvalitní-nikdo jej nerozbije. Protože nemám ráda řeči á la-tchýně nám rozbila manželství, kamarádi mě nutili pít, přítelkyně mi odvedla kluka apod. Prostě tam není nebo nebylo to pravé, ryzí. Pak to nemá cenu. V tomto případě jsem extrémista.
Souhlasím také s Dráčkem, že v lásce by měla být volnot. Nemám na mysli zahejbání, ale NEVLASTNIT toho druhého jako nábytek, ale nechat mu prostor. O tom je láska.
Neberu proto ani větu-kdo nežárlí-nemiluje. O tom to není. A že nejsem povrchní, je myslím zřejmé. Jen možná mám jiný náhled.
Když jsem minule psala mojí rovnici lásky, zapoměla jsem dodat-pokud mi krachne dobrý vztah-potom si naopak s tím lámu hlavu až do ulomení:-) S tím, že by mi nestál nikdo o to, abych se ním zabývala, jsem měla na mysli, pokud je hezký a fungující vztah a jeden z dvojice stejně dělá vylomeniny.
A nenávist? Roni, tak už taky věříš, že tvá kamarádka něco musela vidět nebo se dozvědět a až potom nastal zkrat? Nic se neděje bez příčiny. Tady je to ale těžké. Z tvé pozice máš na nenávist právo, ale já bych se pokusila popřemýšlet, co se stalo všeobecně, nevidět jen jednu stranu. Nechci ovšem, aby to vypadalo, že chci někoho hájit. Jen chci říci,že ta nenávist ničí jen tebe. A to je škoda. Měj jen vztek a zkus se dopátrat pravdy. Nenávist oslabuje. Aspoň takhle bych se pokusila o řešení já. Vím, pokud by to bylo možné.

Achnat (Roni, 22. 10. 2007 13:19)

nepochopil si mě...nebo jsem to špatně napsala. Musíš uvážit a zhodnotit kdo jaký je. Ne kazdý snese scela holou pravdu i kdyz je dospělí...chce to trošišku soucitit s druhým..navázat komunikaci. navazat najednu vlnu. Zkusit se příspůsobit a ne hned "bafat" a ravat.

Roni (Achnat, 22. 10. 2007 12:57)

Jeden rybář kdysi povídal:mluv ano či ne-co je nad to,je od zlého...když jsem byl malý,maminka mi předkousávala sousta z makrely...dnes už ne,přezto že má kosti(je to ryba),snim jí a chutná mi-nečekám že někdy bude bez kostí-jen kvůli lepší ztravitelnosti a když ano,už to nebude ta makrela,kterou mám tak rád...krutost je podle mne to zaobalování a vykošťování něčeho...nejsme děti,neboť již nejsme schopni jednat jen podle srdce,vždy do toho vstupuje rozum,tak přijímejme jako dospělí...

all (Roni, 22. 10. 2007 12:52)

sakra to je dlouhé a začla jsem u Achnata a skončila bůhví kde...:DDD

Achnat (Roni, 22. 10. 2007 12:50)

No nemělo to vyznět jako....výtka. Ale asi vyznělo :-DDDD. No nevadí své slova zpět brát nebudu. Stojím si za nimijako ty za svými. V žádném případě ti nikdo nevytýka tvé zkušenosti...jestli je máš či nemáš. Ani by neměl vytýkat pač to co by se zdálo druhým jako jednoduchost problému, je třeba pro tebe velikost.Nikdo nemuže změřit sílu lásky a sílu nenavisti. Nikdo normalní NEMUŽE druhému s nenavisti ublížit...protože vždy ublíží s bolesti ( a třeba i zabije ). Míra citů se měří citlivosti člověka a NIkdo nevidí do druhého nakolik je citlivý. A všichni dojednoho co jste tady jste citlivý lidé....otázka zní do jaké stupnice....umí někdo vytvořit tu stupnici? NE. NEUMÍ. Každý cítí svou bolest, lásku i nenávist jinak.....Já cítím bolest( když šli trhat mému 4letému synovi zub), citím lásku ( svých dětí, svých rodiču a svého manžela) a citím nenávist....( nenávist k člověku, který vzal život mé kamarádky i když nani nešahl...ta nenávist je tak velika až bolí a z bolesti může jeden i ublížit, ale já si rozum nenechám zatemnit ). Takže, když to zhrnem..:DDDDDD bolesti jsou různé, lásky jsou různé i nenávist....zná někdo jejichpravou podobu a vykreslit stupnici?

......... (Roni, 22. 10. 2007 12:25)

Jste se tady tedy rozjeli. A asi nejvíce Achnat. Budu si to muset zpětně přečíst a pocopit to. Víš, že jsi, Achnate, až převelice upřímný až krutý? Ne každý je na toto stavěn. Já vím, že v tomto případě by tady asi neměl lést a diskutovat. A já osobně snaším dobře upřímnost...přesto babička vždy tvrdívala, že člověk by měl nejdříve volit ty správna slova ve své hlavě a pak to říci nahlas. Zaleží na tom jak tu upřímnost zaobalíš. Ale nesmí vyznít jako lež. Přesto si myslím, že to občas přeháníš a libuješ si v tom.

naslouchání (Jana F., 22. 10. 2007 11:33)

Dobrý nápad to naslouchání, zkusila jsem:
Achnat - šumící moře, promněnlivé, vlnící se, bouřlivé, jeho příboj, příliv, teď momentálně ve fázi odlivu :-)
Bandy - kroky šelmy tiše našlapující ve tmě kolem. Zaútočí, nebo se přijde pomazlit?
Jirka - svůdná píšťalka krysaře, akorát nevím, jestli hrozí pád do propasti, nebo do peřin :-)).

... (radek (dragon), 22. 10. 2007 05:39)

Po čertech dobrý web.Tohle mě bude v jeskyni chybět.

satance (d.a.sha, 21. 10. 2007 22:41)

ty nééé muzikant...ty kapelník:-)....hezkou noc

pro Jana (Saty, 21. 10. 2007 22:08)

Nic nikam nezmizelo, Ani Achnatova slova a ani tvoje slova nezmizí, jen budou přesunuta. Odkaz máš o kousek výš. Jestli si budeš chtít něco oživit, můžeš.

Janě (Saty, 21. 10. 2007 22:03)

Já nic, já muzikant. To jsou všechno lidičky tady vííííš??:-D

Jirkovi (Saty, 21. 10. 2007 22:02)

Zkusila jsem Achnata i poslouchat. Divný zvuky, něco mezi skřípáním zubů a sršením elektřiny. Možná mám něco s ušima.:)

:-))) (Jana F., 21. 10. 2007 21:48)

Asi jsem ti zase naletěla :-)), protože jsem to zkoumala na mapě, žádné větší hory v okolí nejsou. Ale jsi chytrý kluk, mám oblíbené úsloví: "Můžeš být vůl, ale musíš si umět poradit" (ber jak myslím, bez urážky :-)).
Máš pravdu, je to tady kouzelné, nevím, jak to ta Saty dokázala. Budu se muset sebrat, pořád sem nakukuju a práce mi stojí.

Jani (24jirka, 21. 10. 2007 21:10)

no tady je to takový magický místo, na kouzlení jak dělaný :) mám na tebe prosbu, pokud ti to nepřijde moc drzé, můžu vědět jaké hory se nachází ve tvé blízkosti - mám takovou teorii a sbírám podklady.

ještě... (Jana F., 21. 10. 2007 19:53)

Ale škádlíš hezky, úplně mě to okouzlilo :-).

Jirkovi (Jana F., 21. 10. 2007 19:41)

Máš bod, nalítla jsem :-).

Jani (24jirka, 21. 10. 2007 19:08)

já vím, jen mi to nedalo tě poškádlit.

Jirkovi (Jana F., 21. 10. 2007 19:06)

Ty jsi básník, já to myslím prozaicky. Láska je cit, pocit, podobný víře, který tě ovládne. Vnímám ho šířeji, než jen vztah mezi dvěma lidmi. Je mnoho druhů lásky (hele a nemyslím tím polohy kámásutry, jó :-)). Vysvětlovat to nemá cenu, zrovna tak jako nemá cenu vysvětlovat víru nevěřícímu. (Ale věřící nejsem, myslím, jen se to snažím pochopit).

Saty (24jirka, 21. 10. 2007 18:21)

Mn, zkus ho nečíst ale poslouchat, to by mělo pomoct
:)

Jani (24jirka, 21. 10. 2007 18:15)

Čus, láska na ulici, když jsi sama nebo uprostřed davu, zajímavá myšlenka, motáš nám hlavu. Láska ve sklepě, na půdě, uprostřed lesa - kam jsi to Jani, kam jsi to klesla. Neznáš mě, neznám já tebe, tady se poznáme, peklo i nebe. Řetěz i růže, polibky a rozedřená kůže. Sem tam myšlenka, jak jde den, pro druhé pro sebe.........jen.

PS: jinek jsem normální, dodržuji prvidla formální, Gutt i Jarkovský by ze mne měli radost, Bůh není, pak není ani peklo, někdy mluvím a někdy píšu jen, aby se něco řeklo. Nebe není, pak není ani peklo

Achnatovi (Jan, 21. 10. 2007 17:11)

No vidíš panáčku-přibylo jen pár odstavců a kde jsou tvoje slova...zmizely a je to zas jen o tvé osobě...a přezto budeš pokračovat...jsi slaboch!

Janě (Saty, 21. 10. 2007 14:02)

Achnat umí dát lekci. Taky je od něj dostávám, jen si myslím že není tak tvrdej jaký jsou někdy jeho slova. Je jinej, je svůj a taky ho tak beru přesto, že mu taky někdy nerozumím, ale to je můj problém. Za chvíli by měla dorazit návštěva, takže se odmlčím. Zatím ahoj.

o lidech tady (Jana F., 21. 10. 2007 13:01)

To jsi napsala krásně, Saty, o všech, i Dáše. Zdá se mi, že tu nikdo nic nepředstírá. Aspoň druhým. Jestli i sám sobě, to nevím, to je nejtěžší poznat :-).
Budete se divit, ale na mě tady úplně úžasně zapůsobil Achnat, který mi dal najevo určitou averzi. Protože otevřenosti si cením asi ze všeho nejvíc.

pro Dášu (Saty, 21. 10. 2007 12:28)

Měla by ses nad sebou zamyslet Dášo, máš tu velký absence a právě tvoje srdíčko by mohlo o lásce psát ty nejhezčí verše.;-))

Janě F. (d.a.sha, 21. 10. 2007 12:25)

Jani mě moc neprokoukneš já jsem slabý pisálek:-DDD...hezký den...u nás je vyjímečně sluníčkový:-)

pro Janu (Saty, 21. 10. 2007 12:22)

Myslím že brzy poznáš kdo je kdo a řeknu ti, že každý z nich stojí za to, popovídat si s ním, poznat jeho myšlenky a mít radost z toho, že je to přítel i když imaginární, přesto že s ním třeba ve všem nesouhlasíš. Každý ti může něco dát. Někdo úsměv, někdo moudro, jiný dobrou náladu a pohlazení na duši. ;-))

Saty (d.a.sha, 21. 10. 2007 12:21)

stačí,když se objeví Jirka a už je tady samá poesie...nádhera...i Tobě to jde koukám...hezkýýý:-)

Je to láska? (Saty, 21. 10. 2007 12:16)

Je to láska,
když jedno tělo
druhé laská?
Slůvka jako med
hořknou v divném neklidu
zkrocené dravé zvíře
chodí sem a tam.
je to mít rád?
je to jen okouzlení?
Je to láska?
je to jen chuť
utišit hlad?

o všem (Jana F., 21. 10. 2007 12:00)

Saty, taky nemám ráda ukrývání za slovíčky. Dvojznačně se dá psát vždycky, i když člověk nerozumí a nemá co říct.
Tady se sešla úžasná parta, nikde jinde jsem to neviděla. Pořád se snažím orientovat, kdo je kdo. Ale ne podle jména :-).

Bandy, díky za kompliment, také v Satance cítím spřízněnou duši. Ale že ty umíš se ženskými točit, všimla jsem si hned jak jsem sem vlezla :-)).

Jirkovi - "dotaz" - ano, je to láska, taky. Pro mě má ale víc podob. Pro mě je láska třeba i to, když jdu po ulici :-).


pro Janu (Saty, 21. 10. 2007 09:42)

Nikdy netvrdím že rozumím, když nerozumím, i když jsem pak třeba za naivku. Nikdo nemá objektivní názor sám na sebe, ten mají jiní a jestli použijí možnost volby ze tří, je to jako by nic neřekli.
Hezkej den Jani.

pro Bandy (Saty, 21. 10. 2007 09:34)

WAU, Bandy, netušila jsem, že si pohráváš s myšlenkou změnit orientaci. -:DD

Dragonovi (Saty, 21. 10. 2007 09:30)

Vyhrála jsem druhé místo ve střelbě ze vzduchovky v přeboru naší ulice, tak se nediv, že se umím dobře trefovat. (někdy holt i pod pás):-D:-D

Jirkovi (Bandy, 21. 10. 2007 03:32)

Lekla se láska před hladinou těla.
Lekla se těla láska.
Uletěla.
Leklo se tělo lásky.
Ty jsi ta jediná, co pozvala ji zpátky.
Porozuměla.

Dámám (Bandy, 21. 10. 2007 03:26)

Skláním svůj obdiv Vám dámy. Saty i Jana F. má mnoho společného. Jsou to dámy.S noblesou až mimozemskou jsou schopny hovořit o věcech hluboce pozemských. Zůstanu tedy hetero.