Jdi na obsah Jdi na menu
 


Petrovi (radek, 30. 12. 2008 07:32)
ten odkaz je nefunkční sakra..
zkus

vecerni.nebe@gmail.com

Petrovi (radek, 30. 12. 2008 07:16)

K Radovanovi?Kudy se k němu chodí?A co je vlastně zač?http://www.vecerninebe.estranky.cz/clanky/eduard-a-mila-tomasovi---fakta-a-cinnost/uzitecne-kontakty-tomasovyc

stojí za přečtení..

Nezapomněl jsem... (Petr, 17. 12. 2008 16:44)

... občas chodím kouknout a případně napsat sem něco do diskuze.
Máš pravdu, že tady do diskuze se členové sekt nezapojí, většinou mají zakázané autory jako jsme my dva číst. Bývalí členové mají svého dost a rodinní příslušníci hledají něco jiného, ti půjdou spíš k odborníkům. Je to těžký téma a jsou kolem toho dost emoce. A nebuď tak přísná, vážně si to srovnej třeba s kouřením, tam taky nemůžeš říct že je to jen otázka rozumu - to možná byla v prvních chvílích.
Jdu kouknout ještě k Radovanovi a zbytek napíšu majlíkem.

pro Petra (Saty, 08. 12. 2008 12:53)

Ahojky Petře, myslela jsem si, že jsi na nás už zapoměl. Chtěla jsem ti napsat, že když už Radovan mezi náma není, měla bych povolit příspěvky u jeho "Zpovědi". Před chvílí jsem je tam povolila, tak mi k tomu napiš, jestli to tak mám nechat ju?
Taky jsem se divila, jak málo lidí se k tématu "Sekty" vyjadřuje. Dospěla jsem k závěru, že ti, kteří již jsou ve vleku, o tom neradi mluví a ti, kteří se nenechají utáhnout na nudli, necítí potřebu o tom mluvit. Jinak návštěvnost tady v té rubrice je docela dobrá. Jak jinak žiješ? Ještě chodíš spát na hrady?

Jej, toršku jsem to tu zanedbával :-) (Petr, 28. 11. 2008 17:58)

Ale koukám, žádný dotaz k tématu, města doporučuju hledat třeba na Wikipedii ;-)

Zaneta (Bandy, 17. 11. 2008 19:10)

Rozšifroval jsem Tvůj dotaz jako co je největší město v Jeruzalému. A je to stejná otázka jako co je největší město v Praze.

pro Žanetu (Saty, 17. 10. 2008 11:44)

Přiznám se, že mi unikl zřejmě důmyslně ukrytý smysl ve tvé větě.

jihovisti (Zaneta, 10. 10. 2008 11:42)

jakse nejvetsi mesta v Jeruzalemnë

pro Simonu (Petr, 28. 03. 2008 19:02)

Mě se taky líbí co píšeš. Nějak z toho kouká, že jsi dostala co sis přála, že Tvé volání bylo vyslyšeno. A to vnímám jako nádherné a moc fajn.
V Tvém svědectví je ale jedna věc, které nerozumím. Proč vlastně píšeš, že Bůh chce každého zachránit? Vždyť Tvá zkušenost i zkušenost Tvýho bráchy je jiná - klepali jste a bylo Vám otevřeno. To zmiňované chtění nebeských bytostí vyrthnout nás ze spárů pekla zřejmě vychází z nějakých knih nebo nauk.
Víš a to někdy bývá problém. Že lidé na základě své třeba i velmi silné osobní zkušenosti přijmou balík cizích názorů a pravd. Že přijmou někoho, kdo jim jejich zkušenost "vysvětlí". Ty jsi přijala nějaké vysvětlení, jako jiný přijme vysvětlení třeba od sekty.
Já osobně Ti přeju abys přítomnost Krista prožívala stále silněji. A aby ses na něj obracela nejen o splnění přání, ale hlavně o vysvětlení otázek, které jistě občas máš. Jistě Ti rád vyhoví a povede Tě nejen praktickým životem, ale i cesou k pochopení biblických jinotajů. Dík že jsi napsala :-).

pro Simonu (Saty, 20. 03. 2008 10:22)

Ahojky, moc hezky se čte co jsi napsala. Je dobře že jsi našla to co jsi potřebovala. Tak jako si nejsme jeden s druhým podobní, máme rozdílné povahy, názory a chování. Podobné maily dostávám od lidí muslimského vyznání, křesťanů i jehovistů. Každý z nich má svého spasitele, někdo anděly a ty přímo Ježíše, který jim v životě pomáhá. Poprat se s životem je někdy těžké a jestli ti v tom víra pomáhá, je to dobré. Jsi vzdělaná, ale i mezi muslimy je spousta vzdělaných lidí, mezi jehovisty také a dokonce i mezi satanisty. Na vzdělání však nezáleží, spíš na síle svojí osobnosti. Někdo potřebuje imaginární pomoc, aby proplul životem s vědomím, že je tu někdo, komu na mě záleží. Když něčemu věřím celým srdcem, opravdu to funguje. Nepřikláním se k žádnému z vyznání, mám svoji víru a přesto jsem nebyla a nejsem ve "špíně", jak jsi popisovala u sebe. Dokud žil otec, vycházela jsem s rodiči jako s kamarády, teď už jen s mamkou, ale je to pořád fajn. Na první pohled teď není mezi mnou a tebou rozdíl, jen když se tobě přihodí něco nemilého, voláš Ježíše na pomoc. Já nevolám nikoho, ale vyřeším to sama. Nechci aby mi Bůh dal partnera a lásku, rozhodnu si o tom sama. Přeji ti tvou víru, klekneš, poprosíš a ono se to splní, tvůj život je jako pohádka. Přeji ti jen dobré a také, aby to vždycky fungovalo tak, jak popisuješ.

Chci ti říct, že... (simonacernochova@email.cz, 19. 03. 2008 12:36)

Byla jsem mladá slečna - asi jako ty.Toužila jsem po lásce. Ale po té skutečné.Nebyla však k mání. Studovala jsem 1. ročník vysoké školy, pocházela z nevěřící a rozvedené rodiny, všude kolem mě byla jen samá nevěra a přetvářka. Tak jsem si řekla, že si alespoň pořádně užiju života, a pustila se do toho.Jeden z mých kamarádů se jmenoval Jakub a byl to věřící evangelík.Bylo zajímavé ho poslouchat. Pro mě bylo náboženství přežitkem, dobrým akorát tak pro pár starých babek v kostele. Nevěřila jsem v Krista, že by byl vzkříšen, že byl ukřižován pro mé hříchy, že by byl Bohem... Ale Jakub se zřejmě za mě modlil...Až jednou.Ležela jsem večer v posteli a přehrávala si v duchu svůj život. Všechny ty pařby, kluky, to jak jsem byla drzá na rodiče.Bylo mi to najednou líto. Tenkrát jsem v duchu - nevím proč, oslovila Ježíše Krista a povídám mu: "kéž bych mohla vrátit čas. Začala bych jinak. Je mi ze mě špatně-tolik špíny." To jsem to dopracovala...Vůbec jsem nečekala, že se něco přihodí. Najednou stál Ježíš vedle mé postele. Neviděla jsem ho očima, ale cítila celou svou bytostí. Vyzařovala z něho taková láska, že by se dala krájet.Ani moji rodiče mě takhle nikdy neměli rádi. Otočila jsem se na Krista a říkám mu:"Jak mě můžeš mít rád, když jsem taková mr..." a začala jsem brečet. Od té doby se pro mě stal Ježíš Kristus naprosto reálnou bytostí - tím, co o sobě říká v bibli. Věděla jsem, že když ho o něco prosím, slyší mě a vyslýchá. Akorát jsem ještě tenkrát nevěděla, že Bůh chce každého člověka zachránit - před peklem, před satanem, a před vlastní blbostí.
O 5 let později uvěřil v Krista nezávisle na mě můj mladší brácha. Viděla jsem, jak ho Bůh proměnil k lepšímu. Jednoho dne jsem v obýváku poklekla a řekla: Pane Ježíši Kriste, dávám ti svůj život, pomož mi jít životem. A Kristus přišel.Zbavil mne od strachu ze smrti, ze Satana, z lidí. Dal mi hřejivý pocit své přítomnosti, perspektivu nebe,...a kromě toho všeho později hodného (a hezkého) manžela. A protože mohu srovnat život člověka bez Boha a život žitý s Bohem, mohu mladým lidem jako jsi Ty (ale i starým) říci, že to skutečně stojí za to.
V bibli se dočteš, že Satan je původcem všech lží. A také, že Ježíš Kristus nám říká - vejděte těsnou bránou, protože široká je cesta vedoucí do záhuby a mnozí po ní kráčejí. Avšak těsná a úzká je cesta vedoucí k životu. A tou cestou je vztah se vzkříšeným Kristem. (A ne žádné náboženství)!
Takže Ti přeji nalezení této úzké cesty.
ing. Simona Černochová

re: Sekta je nesmysl (Petr, 31. 12. 2007 03:49)

Jasný, že je to nelogický. Ale přesto to funguje, přesto tu sekty jsou, přesto získávají nové členy, a to i mezi vysokoškoláky. Zřejmě i nelogické věci fungují.
Na principu donucení to není, v okamžiku, kdy v té komunitě člověk uvidí východisko ze své složité životní situace, tak to udělá sám a ještě rád.
Já myslím že rozdíl je právě v tom, že Ty máš své zázemí, přátele a rodinu.
Jsou ale lidé, kteří hledají únik... z rodiny, z nepovedeného vztahu, z nepřátelského světa. Sekta je funkční únik. Stačí se zeptat Jehovisty a je jasný, že on tam není z donucení. On tohle chce. On to udělal sám a ještě je na to pyšný.

sekta je nesmysl (Pedro, 13. 12. 2007 15:01)

Neni mi jasná jedna věc, jak tě donutí spálit za sebou mosty? To lze jedině dobrovolně nebo ti začnou vyhrožovat jako ,,béčkových"filmeh?Pochybuju, že když
ti ten ,,nedotknutelný" donutí vzdát se rodiny,přátel
všeho co máš rád,že tak někdo normální učiní.Např.já,
studuju VŠ,10 let závodně sportujua a mám pár přátel,kteří jsou spíš jako rodina.Myslím si,že je nesmysl,aby mě někdo donutil se toho vzdát.Párkrát mě zkoušeli Jehovisti a jiní,ale přišli mi docela směšní.Jsem si jist,že kdybych šel na nějakej ten seminář,tak bych se maximálně zasmál,čemu všemu jsou lidé schopní věřit.Mám zkušenost s firmou Amway a kvůli jejich nezájmu o nic jiného něž je internetový obchod a nedostatku času pro sport jsem to ukončil.

Pro Petra a ostatní (Firmar, 21. 11. 2007 16:13)

No to slovíčko ''KRUTY'' no když se na to podíváš z mý strany tak pochopíš proč to řikám ... (Ja sem teda musel bejt v minulim živote nebo před minulým grázl) protože ja už od ŠKOLKY sem byl tzv''Vyvynutějí'' než ostatní děti byl sem chytřejčí a vzhledem že oni nebyly na stejen urovni jako já tak mi řikali že sem Debil na základce to samý žádní kamaradí atd... na gymplu je to o něco lepší (heh dneska sem si kupoval Langoše s česnekem a holky ze třídy aaaa Firbacher skopemeho začali si dělat prdel a řikali při naké zaklinadlo ktere mě má vymazat ze země xD no pak jedna z nich Anna Zelenková hodila sních za záda se mnou to ani neškublo :D (Z čehož se Anna mohla zblaznit že mi ot nic neudělalo) až odešli tak sem vklidu ten snih odtamtut vyndal...No zpet já opravdu ten život nemám jednoduchej (nestežujusi ja sem si to vybral) no ale opravdu od 3-7 se rodiče hadali deně otec se hada kvuli tomu že mamka byla 10min na zahradě a neřeklamuto já opravdu koečně začínám mýt dobrje život tak rok a něco ...Jinak když se podíváš na svet okolo...Heh...Samý slepí lidi ani jeden z nich neví nic o ELFECH (tedy večina) a dovolují si to Krytyzovat a to sem se ani enzminil o tom čems mi řekla Marína (Elfkyně) že je skupinka lidí kteří Elfi a ostatní skřítky vidí A ZABIJÍJE!!!Nvm jestli je to náka skupian křestanů kteří nechteji aby lidé zjistili jak to doopravdy je nebo jeslti sou to naký šilenci fakt nevim takže když se na to kouknes je to smutný...Jinak k tem skupinám řikali mi to Marína přes intuici takže se neopravim a vyvracovat mě to můžete :-) ale já svý INTUICI věřím ja jen že sem měl nedavno ejste strach aby nerozjela spekulace o tom jestli mám pravdu nebo ne...Hold to sem já :-)

O Tibetu - pro Firmar (Petr, 21. 11. 2007 01:07)

Mě se starý příběhy z Tibetu líbí. Hlavně lidi tam vnímají život jinak než my. Dobře se mi třeba četla Cesta zakázanou zemí a další knížky od A.D. Nealové... takových je víc. A kdoví jestli jsem tam někdy byl :-).
Já osobně nevěřím takovému tomu, že tady na Zemi je krutě a někde nahoře z těch samých lidí budou najednou beránci, mylsím si že je to taková pohádka pro velký.
Jinak piš, v něktěrých místnostech to "žije" víc... a taky je ještě diskuze na lidé.cz.

K tématům (Firmar, 20. 11. 2007 18:43)

Uj...Co sem to chtěl...Mtt budu vzpomínat...no než si vzpomenu na to první (sakryš co to bylo? :D ) no tak k tématu jak psala Saty a Bandy myslim o tý lasce k dětem...Já bych určitě souhlasil já mam třeba s mamkou vztah jako s kamaradkou (v minulym životě sme byly v tybetě ja byl mladší mnich a ona straší pochopitelně muj učitel.V tybetu sme byly víckrat!!!)No na př. můj otec je hroznej on tu lásku neumí dávat na jevo (ja opravud NESNAŠÍM takže tý lasky z my strany k němu je opravdu minumun ach už aby byl ten rozvod... no dál tak on ji neumi vyjadřit no spíš to vyjadřuje peněžne pořád me cpe peníze do kapsy a pak my nadáva že sem FAKAN nevdečněj že mu nechci dát pusu že nemám rád když si ke mne sedá (kdyby ste citilu tu NEGACI zněj !!!) že nesnáším když mě hladi (Br....) atd... hold kam ten svět speje...no na to 1 co sem chtěl řict si asi vzpomenu pak no jeste něco dodam kdy se tu už rozpisuju...Když pak lidi opusti jako duše zem a dou zase tam anhoru vybýrat další život atd... Tak sem prý slyšel od mamky že jí její mistr (On je už skoro posvicenej !!! orpavdu mist Shiatshu energie atd...) že prý kdy příde ze ZEMĚ tak že ej tma opravdu BOREC že na tý zemy je fakt krutej život (souhlasim :-) ) že tam nahoře je to opravdu obdiv...

pro kamil (Petr, 05. 10. 2007 22:11)

Ahojky, to mě mrzí, škoda každého života, zvlášť pokud si jej člověk vezme sám.
Sekty skutečně dohánějí člověka i k těmto tragickým činům, vím o výzkumu mezi Svědky Jehovovými, kdy 42% uvedlo, že znali kolegu, který spáchal sebevraždu.
Těch negativ je tolik... a přes to všechno jsou lidé, kteří do sekt jdou, a sami to "chtějí". Obávám se, že příčina není jednoduchá a souvisí i s fungováním celého našeho světa.
Já sám hledám informace hlavně na netu, hodně se cení například výpovědi bývalých členů. Ale není to vůbec příjemné čtení...

k webu (kamil, 05. 10. 2007 10:45)

jsem moc vděčná za jakoukoli střízlivou informaci o nebezpečích, které sekty skýtají!; je to velmi tenounký led, pro mladé lidi především; moje příbuzná, náctiletá a velmi inteligentní holka, "z ničeho nic" před několika lety spáchala sebevraždu; dodnes je kolem toho nejasno + spousta stop byla hbitě, umně zametena; nic se oficiálně nezjistilo; jediný člověk, který se dodnes plácá v pořádných depresích, je její matka, celoživotně nakloněná k čemukoli "esoterickému" ... ; nikdo kolem však nemůže nic dokázat ani vyvrátit, vše jsou jen domněnky, byť sektu jen signalizují

Už jí neviděli!!! (Lucy, 27. 08. 2007 10:55)

Babiččiný kamarádce jednou nějaká sekta ( nevím teď jaká) odvedla dceru a ta už ji nekdy neviděla... :((

O dětech (Bandy, 25. 08. 2007 00:44)

Kdo chce, aby dítě chápalo, co je pracovní vytížení ? Já to nechápu jako rodič. Pro koho mám mít čas, když ne pro své děti ? Uznávám, že někdy nouze přitlačí. Ale pak je nutno najít řešení k dětem nejšetrnější. Jsem od ukončení škol obklopený dětmi. Napřed vlastními sourozenci, pak dětmi a pak jejich dětmi. Jestli to jen tak letmo sečtu, je jich kolem dvaceti. Ti nejmenší mi visí na nohách jen co vstoupím do místnosti. Nejstarší se za mnou chodí radit o potížích s děvčaty. Ty starší, už slečny, chodí za mnou, když mají ty ženské potíže.Když je trápí jejich lásky. Ne za maminkou. Za mnou.
A teď Vám chci říct, že neznám nic krásnějšího. Možná proto, že sex poněkud doznívá. Ale ani před tím nic krásnějšího nebylo.

Peťovi (Monika, 20. 08. 2007 12:45)

Nemusí být ani z vlastní zkušenosti, stačí se podívat okolo, dát si vše dohromady a pochopit. A variant opravdu existuje hodně.

Moni (Petr, 17. 08. 2007 16:22)

Krásný příklad, jak každý vidí očima své vlastní zkušenosti, tedy jinak než ti ostatní. Jinak ani nemůže... potom je to správně, co myslíš?

Petrovi (Monika, 14. 08. 2007 23:59)

Napsala jsem láska a porozumění, protože děti rozhodně lásku potřebují a věří na ní. Když jsou pak dospělí a vzhledem k různým zkušenostem přestanou-to je jiná věc. Měla jsem na mysli, když se přijde malé dítě pomazlit a rodič jej odstrčí, že nemá čas. Ono si logicky myslí, že ho nemá dotyčný rád. To je první, co dítě napadne, nechápe ještě, co je pracovní vytížení. A od toho se odvíjí ostatní.

Petrovi (Bandy, 14. 08. 2007 22:01)

Mám pocit, že to vidíme stejně.

Vyjádření (BNandy, 14. 08. 2007 22:00)

Sekty nebrat. Mé děti jsou už velké, ale vnoučatům věnuji tolik času, že blbiny nestihnou. Jsou s dědou v Zoo nebo krmí labutě v parku. Šli s dědou na fotbal nebo mu pomáhajíé prodávat makrely. Některé chodí sečítat kamrádovic koťata. Ať je pořádek. Pak na zmrzku a další kolo.

Petrovi (Satanka, 14. 08. 2007 16:39)

Hezky jsi to napsal a hlavně pravdivě. Jen je smutnou pravdou, že v málo rodinách funguje vztah mezi rodiči a dětmi na bázi kamarádství. Existenční prioblémy, pracovní vytíženost a mnohé jiné faktory odsouvají vztahy a dítě je ponecháno samo sobě. Pak hrozí i daleko horší problémy, než jsou sekty. Právě u rozhodování vstoupit či nevstoupit do sekty záleží na "už dospělém jedinci". Nejen dítě, ale i dospělý se může cítit sám, nebo je lehkomyslný, snadno manipulovatelný, nebo jen úprostá zvědavost zkusit něco jiného. To jsou chvíle na které víc než kde jinde platí: " vzít rozum do hrsti."

Co naučit své děti (Petr, 14. 08. 2007 16:21)

Newvím jestli je univerzální rada... láska... snad, pro ty co na ni věří. Řekl bych být ve střehu a neudělat nic, co by narušilo důvěru. Myslím tím například postoje typu: tohle co řešíš není žádný problém..., nemám čas..., to já když byl mladý..., budeš poslouchat když tě živím... a podobné. Ale i mnohem jemnější věci... Vše co může vyvolat pocit jsem sám, nikdo mi nerozumí...
A ještě víc než dávat pozor... být přítelem svému dítěti...

Monice (Bandy, 14. 08. 2007 00:09)

Jsi velmi praktická a zkušená. Sám to nedělémjinak. Jen se bojím, že to nestačí a někdo umí víc.Chci, aby se o svou znalost podělil.

Bandymu (Monika, 13. 08. 2007 18:40)

Já si myslím, že hodně lásky a porozumění, rozhodně ne zahrnovat krámy akonto absence věnování a taky je obeznámit se stránkami jaké napsal Petr nebo s jinými smutnými případy a bohužel i tragickými konci.

Sebeobrana (Bandy, 12. 08. 2007 14:28)

Soudím, že být členem sekty je stát se obětí něčí manipulace. Jak tomu tedy předcházet ? Co učit své děti, aby se těmo obětmi nestali ?

Moni (Petr, 09. 08. 2007 20:50)

Vím že necheš poučovat a je dobře že píšeš... vidíš svět v barvách... a to je moc dobře. A je dobře že píšeš :-)

Peťovi (Monika, 29. 07. 2007 16:17)

Nechtěla jsem poučovat, nýbrž připomenout, aby lidé zapojovali i tu intuici, kterou má v menší i větší míře každý z nás, ale poněkud na toto dědictví po předcích v přetechnizovaném světě zapomínáme. V každém případě je dobře, že jsi tuto stránku vytvořil.

Satance (Petr, 27. 07. 2007 16:43)

Víš já si myslím, že každý z nás tu prochází něčím jako učení pomocí sbírání zkušeností. A při tom nejen že jsou, ale i musí být i slepé uličky. A jedna z nich se jmenuje sekta. Tohle téma tu není proto, abychom kritizovali ty strašné sekty, ale aby byl dostatek informací pro každého, kdo je bude hledat. A pak je to už každého volba, pokud si tohle vyberou... zřejmě proto že tu zkušenost potřebují. Přesně jak jsi napsala.

K tématu (Monika, 25. 07. 2007 17:20)

Peťovi-s těma hranicema je to fakt, každý je máme jinde. Ale je to i o té, mnou často zmiňované intuici. Když mi v hlavě spustí alarm a poslechnu-O.K. Pokud ne, ať si pak nesu následky. Patří mi to.
Ještě jeden bonbónek- aby toho pití nebylo zas tolik. Jednou k nám sem na samotu přišli jehovisté-byli jasní už od pohledu. Dva mladí muži. Měli jsme ještě obrovskou smečku a já podávala odborný výklad i příběhy "z natáčení". Zkrátka to dopadlo tak, že nakonec jsem já ukecala je, zaplatili vstupné a absolvovali celý okruh psí farmou. Abych jim nekřivdila-opravdu se dobře ovládali-ustáli to.:-D
Neříkám, že mě nezklamal třeba jednotlivec, ale v těchto věcech včetně letadel apod. cítím jednoznačně podfuk.
A jak píše Saty a Dragon, dají se ukecat spíš lidé, kteří se hledají nebo někoho hledají a nenašli, nevidí svojí cestu životem, ať je to třeba neláskou v dětství, náturou apod. pak je jen krůček spadnout do spárů těmto organizacím.

... (Dragon, 25. 07. 2007 05:48)

Sekty jsou prostě nebezpečné organizace,které lákají důvěřivé,někdy frustrované a zklamané lidi do svých sítí.Bývá velmi těžké se z jejich moci pak osvobodit,sebevraždy či duševní narušení nebývají někdy potom občas ničím vyjímečným.
A s tím dobrým sektem bych to také moc nepřeháněl,něco o tom maličko vím..

Podle mně (Satanka, 24. 07. 2007 23:44)

Někdy žasnu nad tím, jak se lidé snadno dají oklamat, jak lehce přijdou o majetek,
manželství a lidi, na kterých jim záleželo. Můj dojem je takový, že jsou to většinou lidé,
kterým tato společnost nedává to co potřebují, zdá se jim že jsou odstrčeni
a kteří chtějí někam patřit. Pak přijde někdo a nabídne jim společenství úžasných
lidí a on se cítí zezačátku krásně. Je těm skvělým lidem ochoten obětovat všechno
a je jim vděčný. Tak vděčný, že jim dá to, co celou dobu budoval.
Konce bývají velkým rozčarováním, to co očekávali se jim nesplnilo.
Je mi na jednu stranu takových lidí líto, na druhou si ale říkám, že to byla jejich volba,
nebo spíš slabost, že se nechali takhle zlomit.
Chci sektu, ale jednu flašku.:-DD

Pome sa napit :-) (Petr, 24. 07. 2007 20:31)

Moni, máš určitě pravdu. Ale jen logika nestačí. Já osobně bych řekl, že odolnost proti sektářství musí kombinovat zkušenost, logiku a asi i moudrost.

Vem si kolik lidí skočilo na různá letadla, což jsou spolky se sektářskými znaky. A navíc je každému kdo umí násobit jasné že to nemůže fungovat. Přesto tomu tisíce lidí uvěřilo. A mnohdy zralých...
Dokonce ani víra nepomůže, jsou na o studie. Mnohé sekty používají modifikované křesťanství, například jehovisté se prohlašují za "badatele bible".
O tom že se logika obchází už byla řeč.. Nikdo z nás není úplně imunní proti psychické manipulaci. Jen máme jinde ty hranice...

P.S. sekta (Monika, 24. 07. 2007 15:11)

V tom případě to vždycky zavání něčím nekalým.Ten sekt je fakt neskonale lepší:-)

sekta (Monika, 24. 07. 2007 15:09)

Myslím si, že kdo má všech pět pohromadě, nemůže nikomu na ty bláboly skočit, protože není možné, aby bylo někdy, někde a něco naprosto dokonalé.

svobodúúú (Petra, 23. 07. 2007 19:35)

Jestliže tě sekta dostane,tvé pravé a opravdové já upadne a už možná nevstane
Sekta je cesta násilí a osobního zmaru,
člověk není svoboden a žije v sebeklamu.
Pokud nemá svobodu,jak chce najít sebe,
když jen strach a "poslušnost" má za přítele?

jo jo (Dragon, 22. 07. 2007 23:04)

Raději jeden dobrý ročník sektu,než-li tuhle sektu..