Jdi na obsah Jdi na menu
 


Bandymu (Monika, 08. 09. 2009 23:43)
To se mi nezdá, řekla bych, že jsme na svým, jen se tam pokaždý jinak pohybujeme.:-)

Bandy (ratka, 08. 09. 2009 09:55)

to myslis jakoze jsme na cizim? KOmu to patri? :o))

Monika a ratka (Bandy, 06. 09. 2009 01:16)

Chvilku se mi zdálo,že nehrajete na svém hřišti. A zdá se mi to furt. Já Vás znám jinak.

P.S. Ratce (Monika, 26. 08. 2009 08:31)

Já to napsala blbě.......i vejskání je emoce....., sice by byla v tomto případě kapánek zvrácená........správně mělo být........na koho mám vazbu, rozhodně mě to nenechá v klidu.
a to "Pokud mi někdo" mi tam vlítlo, ani nevím jak. To jsou mi věci.....:-D

Ratce (Monika, 26. 08. 2009 08:03)

Nó, nevím asi všeho s mírou. Ve smutku se rozhodně nepatlám ale pokud mi marodí někdo, koho mám ráda a na koho mám vazbu, rozhodně radostí nevejskám. To bych byla stroj bez emocí.
Přemýšlela jsem ještě nad tím, co jsem napsala, proč to tak je. A už jsem to myslím i psala.Jen ne tak rozvinutě.
Naučila jsem se smířit se smrtí, že je to normální koloběh atd. Ale pořád ještě neumím být klidná, když mi někdo odchází, t.j. stav nekokonavý. Myslím si, že umírání bolí a jak mám vazbu, tak mě bolí taky. Když nastane smrt, uleví se mi. Páč si myslím, že už nic nebolí jeho a ani mě.
A že se zasteskne, je taky normální, jednou jsi s někým žila, někoho měla ráda. Normální lidská emoce, nic víc, nic míň. Jinak mý pocity vysvětlit neumím.
Na tvůj blog se, Ratko, dostanu asi až za dlouhých zimních večerů, teď je sice trochu volněji, ale ne zase až tak moc. :-)

Pokud mi někdo

MOniko (ratka, 25. 08. 2009 21:47)

u me na blogu to resim taky a opravnene mi bylo naznaceno ze patlat se ve vlastnim smutku je sobectvi. coz teda je. a tak si to beru k srdci :o)))

Ratce (Monika, 24. 08. 2009 21:20)

To si říkám taky a furt, ale když přijde okamžik, kdy vím,že se budu muset rozloučit s někým, koho mám ráda, není mi dobře po duši. S tímhle jsem se pokoušela na sobě pracovat snad nejvíc. Dopracovala jsem se k tomu, že je mi blbě,když odchází, ale poměrně dobře,když odejde. Nemám ráda tu odcházecí fázi. Vždycky jsem psala, že mě bolí zároveň a potom se uleví, taky zároveň. To ale neznamená, že se pak nezasteskne.
 

i ten nejhodnejsi (ratka, 03. 08. 2009 13:28)

clovek bude na konci zivota pohlizet do oci smrti a odevzdavat sam sebe. bude z nej odebirano a nakonec se stane soucasti noveho zrozeni. A je uplne fukt ze ho nesnime my samy :o)) to je jen iluze oddeleni. nam se zda ze jsme sve mrtve pochovali ale pokud jsme je spopelnili tak je dychame a pokud jsme je pohrbili tak je pijeme a jime. stejne jako nase potomstvo bude zit z nas a jejich potomstvo z nich.
proc narikat nad mrtvou kocickou ci pejskem, kdyz vsechny nase deti umrou. Stejne jako my. a neni to nestesti ani zadne zlo. je to zakon prirody. uplne prirozena vec.

zrozeni a umirani (ratka, 03. 08. 2009 13:25)

je zakladni kolobeh prirody. neni to nic dobreho a ani nic zleho. kdyz neco roste tak odebira z okoli (zije na ukor) a kdyz to zanika tak opet to co odebralo dva zpet (vraci to dalsim kteri ziji na jeho ukor) ale to zit na ukor je relativni. Protoze odebirani a davani jde porad ruka v ruce. bere a dava se furt z toho sameho. kdo se dokaze divat skrz stoji mimo dobro a zlo.

totez (ratka, 03. 08. 2009 13:22)

je pro nekoho dobro a pro jineho zlo. nekdo ztrati tisickoveku a umira hladem a jiny hladem umirajici tu tisicovku nalezne a naji se.
takhle nejak vidim vztah dobra a zla. Jeden do druheho se vlevaji a prelevaji. Podle toho z ktre strany se divame vnimame veci jako dobre nebo spatne. Narozeni ditete muze byt zlo (opet jsme do sveta vyslali jednu budouci mrtvolu) nebo dobro (zatim jeste fut zije)

Dobro a zlo (Bandy, 02. 08. 2009 12:42)

Zlo je, když sáhnu do kapsy a ona je prázdná. Dobro je, když sáhnu do druhé a prachy jsou tam.
Teď vážně. Nevím jestli existuje fakticky nějaká rovnováha mezi dobrem a zlem nebo je to stav, ke kterému se chceme přiblížit. Výroky typu, že kdo nepoznal bolest nepozná radost, že neví, co je být sytý ten kdo neměl hlad vypadají sice moudře, ale jsou k ničemu.

pro Saty, (555, 31. 07. 2009 20:42)

přemýšlela jsem nad tím... Jde stvárnit zlo i dobro, ale jedině společně. Protiklady + a -... Jing a jang...atd atd atd. Zajímavé

pro Saty, (555, 30. 07. 2009 19:59)

ale vlastně...Nevěděla bych ani jak stvárnit dobro.

pro Saty, (555, 30. 07. 2009 19:58)

jen mě to tak napadlo, když jsem si prohlížela obrázky, které jsou výš. Nevěděla bych jak ho stvárnit... I lidské vlastnosti jdou nějakým způsobem stvárnit. V tomhle případě bych nevěděla, co (třeba) nakreslit. Dřívě nejspíš čerta nebo nějakého zlého čaroděje. Teď když se nad tím zamyslím...nevěděla bych.


 

pro Bandyho, (555, 28. 07. 2009 12:02)

 

Souela*:D na netu to nenajdeš. A vůbec..říkám.. Bohnice. Autorka píše o této planetě jako o naší "matce". Má to býti planeta našeho vzniku na, kterou se vracíme i po smrti (fyzického těla). Podle ní funguje Země -mmm mno- něco jako mateřská školka nebo jesle. A k čemu to vůbec? Odpověď je také v té knize, ale nechce se mi rozepisovat..

Planeta Souele (Bandy, 04. 07. 2009 13:46)

Seoul Lonely Planet guide book. Turistický průvodce po Korei v angličtině. To asi nebude ono.

................. (......, 26. 05. 2009 19:19)

aha. tak už tu podobny tema bylo. presne tak..pro psychiatra(a ty čisla mel byt kod vseho, zeme vesmir.................................................)

................. (......, 26. 05. 2009 19:03)

beznadejne smireni. nakukala jedna zenska. vydala sve dve knizky. Slyseli jste nekdy o planete Souele? 3-Země, 4-čakry, 3+3+4=337, ne 6+4=10. ale i 6+4=10 tzn. 3+3+4=10 nebo 337=10 (to by se ovsem musel nakeslit obrazek); a co takhle bod prelomu prostoru? natom stejne nezalezi. je to moc matematicky. Urcite je to sarlatanka a tak dále

Saty (Bandy, 25. 05. 2009 08:02)

Není pravdou, že nikdo neví, kolikátý žije život. Já to vím. První a poslední. Víc šancí nedostanu. To ostatní je bla bla bla. I kdybych se nakrásně narodil znovu, znovu by to byl první a poslední život. Nikdo totiž spíš neví nic o svém předešlém životě a nikdo nic neví o tom příštím. Není žádné důvěryhodné svědectví o této možnosti. A je to škoda. Rád bych si požil víckrát.

pro..... (radek, 10. 05. 2009 15:42)

Kdo ti nakukal,že žiješ poslední život?Můžeš trošku přiblížit,co považuješ za hříchy?

pro ...., (Saty, 09. 05. 2009 11:21)

Není nikdo, kdo by si uvědomil všechny svoje hříchy a nebo považuje za hřích to, co hříchem není. Těžko se dokážu smířit se tvými slovy..."měl jsem dost času nabažit se života". Ten kdo měl život rád, nerad se s ním loučí. Nikdo z nás neví kolikátý život žije, jestli je před ním ještě nějaký, nebo jestli je na konci. Pravdu však každý z nás jednou pozná. Připadá mi, že z tvých slov je cítit beznaděj a zároveň smíření s tím co nejde odvrátit.

................. (......, 28. 04. 2009 09:34)

zajmavý me bylo taky receno ze ziju posledni zivot. vetsinou pryy tyto bytosti duse ci jak chcete ziji v celibatu nebo osamocenirozjimaji nebo se z nich stanou jebtisky atp. nebo chceteli nejaky ten carodej nebo vubec ziji jen pár roků pak záhadně usnou v lese a už se neprobudi.. prý..nepripada mi to smutne ze si ziju posledni zivot(jestli vubec), jestli si přece jen ziju ten posledni..urcite jsem mel dost casu se zivota nabazit.ted si snad odpikavam sve hrichy? loucim se se..zivotem? kdo to vi_? asi ten kdo si všech 12znameni prozil, ten kdo si smazal vsechny hrichy. nejspis

pro Saty... (Zeko, 20. 01. 2009 22:46)

...musím říct že mě taky docela překvapuješ, nečekal jsem že bych to tu viděl, ale dokonale se to sem hodí. A moc mě těší že jsi to použila ...

pro Zeko (Saty, 20. 01. 2009 20:44)

Ahojky Zeko, předběhl jsi mne, nestačila jsem ti odepsat, nechávala jsem si to na večer. Překvapuješ mne čím dál víc. Ano, je to tak jak jsi napsal. Přesto že věřím po jisté zkušenosti a zážitku, že je něco víc, něco co přesahuje naše chápání, nedokážu přijmout, že život, který by potom pokračoval někde jinde a jinak, by mohl být krásnější než ten, který žijeme teď a tady na Zemi.
O tom co si myslím o pekle píšu v rubrice "Inferno"
To video tu nechám a neodpustila jsem si dopsat k němu malej komentář. Hezký večer.

pro Saty... (Zeko, 20. 01. 2009 17:57)

...tak tomu říkám jasná odpověd, není třeba více slov ...
Země ..... je Ráj !


..a člověk, ten nejinteligentnější tvor téhle planety, z ní dělá Peklo !!!

 

Ahoj Saty... (Zeko, 19. 01. 2009 22:57)

 

... docela zajímavé čtení, ale nejsem si jistý že bych tu zůstal. Píšeš tu že lidi prochází jistými úrovněmi, teda jako že si to myslíš nebo to tak vidíš, a pokud udělají patřičnou zkoušku tak postoupí dál a pokud ne vrátí se zpět a můžou si to zopáknout dokud neprojdou všemi zkouškami a pak už se na zem nevrátí. Kdysi mi jedna vědma či jak bych ji nazval řekla že žiji svůj poslední život a na zem se už nevrátím. Možná to je pravda možná se mýlí, ostatně se to jednou jistě dozvím. Za předpokladu že to tak chodí a stane se co mi bylo řečeno tak mi to připadne nefér, nezpravedlivé. Místo toho abych teda měl radost že jsem dosáhl nejvyššího bodu tak jsem tenkrát odcházel se smíšenýma pocitama. Mě se planeta Země líbí a nedokážu si představit jiné místo pro pobyt i když je tu tolik příkoří a zla a všeho co by mělo být spíš v nějakém tom pekle. Když pominu můj momentální útlum tak mě baví žít a život samotný, přijímat jeho výzvy i porážky a všechno co k tomu patří. Kdo rozhodl za mě? Ptal se mě někdo ?

A trochu jinak. Tak teda člověk se vrací zpět na zem, nebo spíš jeho duše a žije další život. Před dejme tomu tisíci roky bylo lidí určité množství a dnes je jich třeba dsetinásobek, nemluvě o tom že některé duše se už nevrátí. Kde se berou ty nové, nebo je to spojeno i se zvířaty, že někdo měl minulí život jako kočka např. Proto je dnes zvířat mín než lidí (asi a když pomineme fakt že je lidi vybíjejí) a některé druhy nejsou vůbec? Něco jako čím víc lidí tím méně zvířat a obráceně, jako by bylo omezené množství duší a ty se přelévaly ze světa zvířat do světa lidí. Píšu jako nevěřící Tomáš, co. Už jako malý když mi nejelo auto tak jsem to aniž bych o tom něco věděl musel rozdělat abyc věděl proč, jak.... Nepopírám že bytosti mají duši at už lidi, zvířata...

Nedávno jsem viděl klip a ten přesně znázornuje proč se mi tady líbí, proč se mi odtud nechce. Možná si ho viděla kolovalo to po mailech, bylo to od tvůrců z The Secrets a jmenovalo se to Planet Earth a nemělo to chybu. Můžu jen doporučit, měj se...

pro satalinecku (jenicek, 10. 01. 2009 11:35)

A promin mi ze jsem te ani nepozdravil,nez jsem zacal psat,tak tedy ahoj saty

pro saty (jenda, 10. 01. 2009 11:19)

myslim si to,ale jisty si tim nemuzeme byt nikdo ne? me jen nedava zadnou logiku to,proc by nas mel nas milujici buh trestat za nase touhy a svobodnou vuli kdyz nam to vse dal vlastne on!!je to jako kdybys dala ziznivemu napit a pak ho zato potrestala!neverim ze buh je takovi a kdyby ano,tak radeji to peklo!

pro Jendu (Saty, 07. 01. 2009 15:12)

Ahoj, i když nevím kdo jsi, nebrání mi říct ti, že to co píšeš je docela rozumný.

pro saty,i kdyz nevim ani kdo jsi (jenda, 07. 01. 2009 15:03)

zadne peklo neni!peklo si jen muzem udelat se zivotem sami!po smrti je jen absolutno,a to je laska!zadne peklo!

Bohoušovi (Saty, 20. 10. 2008 15:39)

U sebe nějakou moc velkou změnu nepozoruji. Třeba jsem jen zvolnila tempo a nestřílím slova od boku jako dřív, protože jsem zjistila, že je lepší mluvit až když opadnou emoce. Možná ale na tom co říkáš něco bude, pamatuješ moje začátky a můžeš posuzovat z pohledu pozorovatele a proto mě potěšilo co jsi napsal.

Satance (Bohouš, 15. 10. 2008 19:20)

Pokud má člověk pocit, že přešlapuje na místě, i když bezpochyby něco tvoří,(i kdyby to byly jen tyhle stránky)bývá to obyčejně dobré znamení.Nevím jakým směrem se ubíráš teď, pokud si ale přečtu to, co jsi napsala 3.6.2008, tak si myslím že je to směr dobrý.Měj se hezky.

pro Bohouše (Saty, 15. 10. 2008 13:46)

Bohouši, človíčku, ty jsi jako můj pokrevní příbuznej...taky je furt v trapu a kdyš se náhodou
či omylem staví, strašně ráda ho vidím. Posun říkáš? Posun bejvá většinou dopředu, jen nevím,
jestli jsi myslel ten posun dobrým směrem. I když se mi zdá, že se začínám dívat trochu jinýma
očima, myslím si že pořád přešlapuju na místě. Můžeš mi říct v čem konkrétně vidíš ten posun?
 

Satance (Bohouš, 14. 10. 2008 22:30)

Zaznamenávám ve tvých názorech posun.Co to?

Saty (Leon, 03. 09. 2008 23:48)

napis na valkirian@seznam.cz

pro Leona (Saty, 13. 08. 2008 22:32)

 

Je to dost osobní a já jsem někam zašantročila tvůj mail. Teď v pátek jedu na dovču a vrátímse na web asi za 14 dní, tak se mi mezitím ozvi ju? Měj se.

Saty (Leon, 05. 08. 2008 10:12)

hmm... Povez mi vic

pro leona (Saty, 13. 07. 2008 23:38)

Děkuji Leone, někdy ti možná povím víc.

Saty (Leon, 15. 06. 2008 13:21)

Bud rada pro moznost nahlednout do astralu, jsem za tebe rad a sdilim nadseni s tebou. Presto odkaz ktery jsem poslal si myslim ze neni mystifikovany a ani nemluvil o biblickym bohu. Doslova mluvil ze nevidel zadny andele s trumpetami ani mrtve blizke jen citil barevnourekou plnou zivota ktera vibrovala celou bozskou podstatou a on se ji nechaval unaset akorad jeste popsal opacny tok vibraci kde byl absolutne absence zivota a ze to bylo ten nejhorsi pohled toho co videl ze ani nejvetsim vrahum civilizace by nepral tam zkonict. Byl to ateista, pilot, ktery uhorel v letadle po padu. O tom jak obzivl je neco jinyho. Ale hlavni je ze jeho popis se slucuje s popisem astralu z marlitanovych stranek i stranek near-death.com a s literaturou dalsich lidi. Bud rada ze nemusis to peklo videt a tvoje navsteva do astralu je toho dukazem. Jen si pamatuj at budes kdekoli jdi stejnym smerem kudysi byla tazena. Preju hodne stesti a viry

pro Leona (Saty, 13. 06. 2008 09:36)

Leone, já se astrálem nikdy nezabývala a přesto jsem do astrálu byla nečekaně bez varování vržena. (byl to daleký astrální výlet) Svěřila jsem se s tím zážitkem lidem, kteří o astrálu dost vědí. Popsala jsem až mikroskopicky detailně každičký mometnt, každičký pocit. Odpovědí mi ze všech stran bylo, že mám být ráda, že mi bylo dovoleno nahlédnout. Upozorňuji, že to bylo směrem nahoru, nikoliv do temna a přesto jsem z toho měla smíšené pocity. Myslím, že je rozdíl o astrál usilovat a něco jiného je, dostat se tam zásahem čehosi jiného. Proto tvrdím, že od té doby věřím ve Stvořitele, Universum, nebo Boha, ale nevidím jej tak, jak to popisuje Bible.

Saty (Leon, 04. 06. 2008 01:12)

Z pohledu cloveka co se nejakou dobu zabyva astralnim cestovanim vim o rece zivota a oktre clovek mluvi a o vibracich ktere poopisuje . Je to clovek co o tom nic nevedel a ja vim ze tohle si nevymyslel jasne popisuje veci o kterych vim a vim ze mluvi pravdu. Mozna se to krizi s tvoji virou ale za to uz neni zodpovedny nikdo jiny nez ty jestli tomu uveris. Opravdu nejsem v pozici ze me nekdo mystifikuje ja poznam pravdu. A mam ji potvrzenou z vice zdroju ktere se nikdy nesetkali nemohli se domluvit, takze me nic vymluvit nemuze ja vam jen chci sdelit co vim a beru to jako svou povinnost ale uz neni moje povinnost jestli to prijmete. Tady moje premlouvani konci a ja mam pravo na klidne svedomi ze jsem udelal maximum dalsi tah je na vas a na vasi zodpovednost

pro Leona (Saty, 03. 06. 2008 21:41)

Ještě k tomu odkazu. Kamera a slova, dvě věci které dokáží udělat mystifikaci jakýmkoliv směrem si budeš přát Leone.

pro Leona (Saty, 03. 06. 2008 21:38)

Milý Leone, nezpochybňuji Boha, ať se mu říká Stvořitel, nebo Universum. Vím že to "Něco" má na mě vliv a také vím, že k němu patřím, jako každý člověk. Připomínat katolické vraždění není nesmyslné, nevraždil Bůh, vraždili lidé - církev a prohlašovali to jako bohulibou činnost. Nepřemlouvám tě, abys nevěřil, pokud věříš a cítíš to uvnitř, je to pro tebe přínosem. Já jsem jiná. Nemám představu o Bohu, ani o jeho úmyslech. Vím že to "Něco", co mi vhání pokoru do mysli existzuje, ale neumím to definovat. Příčí se mi podrobně a jako jednotlivá dějství hry s kulisami popisované nebe a peklo. To "Něco" mi říká, že víc než pravdy je v tom fantazie, prostá lidská fantazie a že skutečnost bude trochu jiná.

zaverem (Leon, 02. 06. 2008 20:57)

Predpokladam ze verite svedectvi s klinicke smrti tak se podivejte na tohle je to jednoduchy tak jak to je a uz nekritizujte Boha prestante nesmyslne pripominat katolicke vrazdeni a ani mi nemluvte o satanovi jako tim spravnym je to tak jednoduchy jak to bylo receno pred 2000 lety. Status je porad stejny. podivejte se na ten link http://www.youtube.com/watch?v=UGpxfoF3SYg&feature=related

pro Saty (Leon, 31. 05. 2008 17:39)

Zeme ale neni nejnizsi uroven jsou mnohem nizsi dimenze. Ale jak uz jsem rekl ten sadismus a bolest opravdu v pekle vladne ja to chapu ze se to tezko chape ale musime vychazet z toho co je a i kdyz nebudu verit na gravitaci porad spadnu z mostu a zabiju se i kdyz na to neverim. A to ze se nam nebude libit predstava pekla to nezmeni to ze peklo je temne duse si ho stvorily ne vsichnim konci v nebi protoze ne vsichni se reinkarnuji do noveho zacatku protoze ne vsichni se chteji dostat na novou uroven bozstvi ale naopak co nejdal od nej a staci se porozhlednout a najdes podobne lidi i kolem sebe

pro Leona (Saty, 30. 05. 2008 21:41)

Já si spíš myslím, že člověk prochází úrovněmi. Úrovně jsou odstupněny, to ano, ale nevládne tam sadismus a zvrhlost, jaké jsou s oblibou popisovány v pekelných mukách. Ti, kteří zkouškou neprošli, vrací se zpět do života, a tím je jim dána možnost, aby napravili to, co udělali špatně a právě tady, na zemi si někteří můžou vychutnat opravdové peklo. Ti kteří se dostanou do té nejvyšší úrovně, už se vracet nemusí, ale stávají se božskými bytostmi.

 

pro Saty (Leon, 29. 05. 2008 15:02)

Ja ti rozumim, ale nas ted nezajima kolik pekel je a kolik ma casti jak je clenity ale jestli vubec takove misto je. Ale jak jsem uz psal ze peklo je mistem kde buh neni. clovek nemuze byt s bohem proti sve vuli proto ma na vyber jit jinam a vytvorit si vlastni raj. A jestli tam lidi trpi a je to hrozne misto to uz na zodpovednost tech co tam jsou. Mame na vyber kam chceme jit bylo to v bibli i v jinejch knihach. Bylo davno napsany a pokud to ma byt pravda tak bych taky cele staleti lidstvo varoval. Neni duvod proc by takove misto byt nemelo. Bez pekla by nemohl byt ani raj.

pro Leona (Saty, 29. 05. 2008 13:01)

S tím obranným mechanismem souhlasím, taky to tak píšu. Tato vlastnost mozku je mi velmi dobře známa tak, jako každému člověku. On totiž mozek sám odstraňuje nepotřebné a nebo nevyužívané informace, pak ale stačí nějaký impuls, připomenutí a všechno se vybaví. Co si o pekle myslím, jsem napsala do rubriky "Inferno" a shoduje se to se vším co říkám. Zatím mě nikdo nepřesvědčil o opaku. Když si přečteš co je psáno tady na té stránce a jsou to fakta, pak každé náboženství manipuluje s lidmi jiným počtem pekel. Přeji ti hezký den.

PRO SATY (Leon, 29. 05. 2008 00:56)

To ze si to clovek nepamatuje neni proto ze by tomu tak melo bejt ale proto ze to mozek sma proste udela. Je to prirozeny obrany mechanismus ktery s vyssi moci nema nic spolecnyho nezkouma jeho dulezitost. Tak jako alergiektera nas muze zabit je obycejny obrany mechanismus ktery nepremejsli. Tolik k te logice a snad uz ti to dalo aspon smysl. Jinak tato vlastnost "je" bezne znama v medicine a je i prokazano ze kdyz uvidis doma za oknem obri godzillu tak par vterin co odejdes od okna na to zapomenesn zni to silene ale tohle je vedecky provereny. Budes si myslet ze to byl jen sen co se ti zdal vcera a sen se pak zaradi do toho co clovek zapomene. Proc si clovek nepamatuje vcerejsi sen i kdyz sny vnimame uplne stejne intezivne jako realitu? Dokonce i ten sen co si rano pamatujes do dvou tri dnu neznas. A divila by ses jak jsem sam neveril tomu kdyz jsem cetl svuj snovy denik kam jsem si zapsal sny podle prubehu kdyz se mi zdali. Dokonce i po precteni jsem neveril ze se mi kdy zdali ale poznal jsem svuj rukopis a vedel jsem k cemu mi denik slouzi. A ver mi ze jsem se fakt divil obcas. Takze opravdu clovek muze "uplne zapomenout" je to paradox tezko si sam reknes ze nevis o i\nicem co by sis nepamatovala a vtom to je protoze si to nepamatujes tak o tom nevis a myslis si ze si tedy pamatujes vsechno i hruzne udalosti ale riakm ti pis si to a obcas sama neuveris svemu rukopisu. Jinak jsem nikdy nemluvil o rohatejch s kotlema. A potom co ctu na tehlech strankach tak ta posledni otazka vubec nesedi jako od cloveka co pise tyuhle stranky. Jestli chces poslu ti prime svedectvi a zazitky z klinicke smrti z pekla jestli chce opravdu znat i druhou stranu mince a opravdu veris na andele co troubi na nebi na trubky? ...........................................................................................Jo ja ano

pro Leona (Saty, 28. 05. 2008 14:07)

Já vím , že to myslíš dobře, ale já u toho co píšeš postrádám logiku. Pokud si lidé po klinické smrti velice dobře pamatují na všechno do nejmenšího detailu, je to zřejmě proto, aby tomu tak bylo. V tom případě by měla být návštěva v pekle ještě čitelnější a ne naopak vymazána z paměti, jinak to postrádá smysl.
Není mi neznámá vlastnost lidského mozku. Nepříjemné zážitky se snaží zastrčit někam hodně dozadu, zapomenout na ně, ale nikdy na ně doslova nezapomene, protože když je donucen si něco zpětně vybavit, vybaví a připomene si to všechno. Je to dobře zařízeno, aby se človíček nehroutil když se začne na něj valit pohroma v podobě nepříjemných, nebo bolestných věcí. Zdánlivě je vymaže, ale nikdy na ně nezapomene. Ty opravdu věříš na čerty s rohama co topí pod kotly?

...takze (Leon, 27. 05. 2008 12:50)

 

Vim jak to myslis ale nemas pravdu ze neni svedectvi pekla. akorad ji je min a uvedu pribeh kterej ti mozna pomuze pochopit proc. Jeden stary veteran z valky se pta sveho syna, "hele jeste porad se vam zdaji sny?, protoze me se prestali zdat sny pred 50 lety". Pred padesati lety vetran prave prozival valku a co z toho vypliva? Vime ze kazdy clovek ma kazdou noc minimalne dva sny a pak vime ze mozek hruzne zazitky pro zchovani zdrave psychiky radeji vyhodi z pameti. Ja si myslim ze se mu zda sen kazdicky den. Tolik ke svedectvim z pekla po klinicke smrti

Saty (Leon, 27. 05. 2008 12:45)

Musim te sklamat lide prave vypovidali o necem co predstavovalo peklo. Nejhorsi je na to ze to nezaviselo na tom jak moralne clovek zil. A ona pravda nikdy nebude takova jak se nam to zda nebo nezda. Navic nektera svedectvi ukazuji na to ze nekdy clovek se po oziveni probral a mluvil jako ve spanku plnej strachu podle vyrazu ve tvari pak upadl do komatu pote si nepamatoval nic. A ja bych rekl ze kazdej clovek kdo byl v pekle zazije neco tak hrozneho ze to mozek automatikcy vypusti.

pro Leona (Saty, 15. 05. 2008 00:48)

To se mi nějak nezdá, aby člověk šel tam, čemu věří. Vlastně všichni věřící v Boha, věří v nebe i peklo zároveň. Každý člověk, který prožil klinickou smrt ti poví, že cestoval ke světlu, někteří se tam setkali s příbuznými kteří zemřeli a měli z toho krásný pocit. Žádný z nich, ať to byl křesťan, nebo nevěřící, chudý, nebo bohatý, dobrák, nebo lump, se neocitl v pekle. Tohle je docela zajímavá věc.

Saty (Leon, 12. 05. 2008 18:48)

Vsechno indikuje tomu ze nebe a peklo jsou. Nekteri tvrdi ze existuje jen Nebe kam jdou vsichni s cim bych taky nemel problem ale ja si myslim ze existuje i protipol k raji. Rika se ze clovek jde tam podle toho cemu veri. Kazdej podle sve vyri a sveho nabozenstvi. Ale kam jde clovek ktery neveri nicemu?

pro Leona (Saty, 11. 05. 2008 09:07)

Jsi si jistý, že existuje nebe a peklo? Já si tím tak jistá nejsem. Smrti prozatím říkám "jiná dimenze".

Bandy (Leon, 06. 05. 2008 00:04)

tvoje vyvozeni je zajimavy. No kdyz osoba na kterem mi zalezi vic nez na me bude v nebi a ja v pekle budu se smta memu utrpeni a naopak bych mohl v nebi brecet.

pro Bandy (Saty, 09. 04. 2008 14:38)

Kdyby tak snadno šly odlehčit věci, které se skutečně dějí a jsou mnohdy daleko horší, než nejhorší zpodobnění pekla...

Saty (Bandy, 07. 04. 2008 23:38)

Že jsme spolu poněkud odlehčili otázku pekla, pro mnohé tak důležitou mne vede jen k tomu, že má úcta k Tobě vzrůstá.

pro Bandy (Saty, 05. 04. 2008 13:41)

Každý vidíme peklo jinak. Tohle co popisuješ, to je pro mě procházka růžovou zahradou. V Olomouci jsem nebyla, to je fakt, ale na Nově nic hrozného o Olomouci neříkali, Blesk i Aha čtu občas a jsem pořád normální. Na TV Nova čučím každou chvilku...zatím bez následků, páč si vybírám. Zastávka je to, co mi nevadí vůbec, protože si občas s návštěvou ke kafi jeden rovnej kouř dám taky. Pro mě je peklo, když je hezky a já nemůžu ven, nebo když vyprodali triko, pro které jsem si schválně jela. Peklo je, že je občas v práci tolik práce, že si ji musím vzít domů, abych to stihla. Kecáááám a ty taky kecáš. Oba víme, že tohle všechno jsou prkotiny a peklo je něco úplně jiného, co by nechtěl ani jeden z nás zažít.

Saty (Bandy, 03. 04. 2008 23:26)

Ne. L.A. není jediné peklo. Bylas někdy v Olomouci ? Stálas někdy na zastávce, na které se kouří ? Četlas někdy Blesk nebo Aha ? Zkusila někdy celý den TV Nova ?
Kdo tak neučinil, netuší, co ho v pekle ještě může čekat.
Ovšem. Musím to vyvážit. Několikrát se mi stalo, že v popisovaném prostředí jsem měl "nebeské" pocity.

Z toho jsem vyvodil větu.: "I nebe může být dost peklo." A obráceně.

Pro Saty (Leviathan, 02. 04. 2008 21:08)

Jistě,máš zcela pravdu,já jen chtěl to témá trošku odlehčit,a ten film se mi moc líbil,byla by to hezká představa,kdyby to tak trochu fungovalo,jako tam.Těch chvil kdy je člověk takzvaně v Nebi,tak těch zase za život tolik není,zato Peklo si užíváme podle mne docela dost.Stačí si vzít ráno noviny,a přečíst si,ČR je na prvním místě v počtu sebevražd dětí v Evropě,to si hned představím pravé a nefalšované Peklo.A pak se dočtu,jak vláda a parlament kuřákům metrem vymezí kouření na zastávkách,jak jednoduché a elegantní odvedení pozornosti od naléhavějších problémů.Takže se můžem plným právem domnívat že v LA není jediné Peklo na zemi,ale asi všude kde žije člověk (Sapiens je asi přehnaný titul).Zdravím a hezký večer.

pro Leviathana (Saty, 02. 04. 2008 01:36)

Myslíš?? Není nebe, není peklo? Byla tam jedna dobrá myšlenka a to, jak obhájce řekl, že peklo je Los Angeles. Nemusí to být jen to jedno město a jedno místo. Hodně lidí ho zažívá právě na tomhle světě, bylo by to přehnané, aby bylo ještě jedno. A nebe?? Nebe přece je. Ty nemíváš někdy chvíle, kdy jsi přímo v nebi??:-DD

K tématu (Leviathan, 28. 03. 2008 23:09)

Vzpomínám si na film;Braň si svůj život s A.Brooks a M.Streep.Tam hlavní hrdina zemře a dostane se do takzvaného Třetího města.Vypadá to tam,jako v jakem-koli jiném pozemském městě,až na to,že všechna jídla jsou naprosto skvělá a vůbec se po nich netloustne,a další různé maličkosti.A tam se náš hrdina dozví,že musí (jako všichni zemřelí)u soudu obhájit,to jak žil,má svého obhájce,a tak se ho ptá"Takže,když není Nebe,tak je tedy Peklo?A obhájce mu odpoví,Peklo není,ale slyšel jsem,že Los Angeles je hotové peklo."Třebas tento film,nechtěně vyřešil celou otázku stran Nebe a Pekla :-)

Achnatovi (Bandy, 02. 01. 2008 22:40)

Díky Jene

marce (Jan, 25. 12. 2007 20:46)

Nechápu to!Nneechchááppuu ttoo!Devatenáckrát ú,sedmnáckrát j a f,?!f-jen jednou jedinkrát?To je hnus..je to odfláknutý

Monice (Bandy, 15. 12. 2007 17:16)

Je marka prošlej německej, či finskej peníz nebo holčičí jméno ? Asi to první, holky tak pitomý nebývají.
Mezi námi. S Tebou bych si to nechtěl rozházet. Umíš být dost vostrá. Blahopřeji.

Hemenexi (Bandy, 10. 08. 2007 03:58)

Protimluv byl záměrný.Byl vyjádřením mého pohledu. Ne hodnocení Tebe.Jen jsem tím chtěl říct, že při tom jak Tě znám,bych měl poznat, že Tvé některé dětinské reakce jsou jen -jako-. Z toho jistě poznáš, že se nemýlím jen v jedné části.
A my nestárneme. Stárnou nám děti.

pro Bandyho (Hemenex, 09. 08. 2007 10:34)

"Moudrý muž s infantilními argumenty"? To nějak nejde k sobě ale co se dá dělat? Alespoň v jedné části se mýlíš (osobně jsem smířený s oběma variantama). Protože vím, že lepší už to nebude. Bohužel.
Vžyť víš, co se říká, čím starší tím blbější :-DD

Bandymu (Dragon, 09. 08. 2007 09:07)

Nejsi sice můj šéf,ale chodím si občas do pekla pro oheň,v nebi ho mají také,ale ten nepálí,co mi tedy zbývá?
Dík ..ahoj

Tobě (Dragon, 08. 08. 2007 21:11)

Konečně jsi upřímná,děkuji ti za to..
Nebojuji s nikým..
Ahoj..

Dragonovi (Satanka, 08. 08. 2007 21:05)

Promiň, ale teď už ti vůbec nerozumím. Měla bych se podle tebe snažit aby byli všichni rozhádaní?
Aby nebyli OK? Přilejvat oleje do ohně? Tak by sis to přál? NE!!!! Málokdy se odhodlám zasáhnout
do sporu, který není můj a to jen v případě, že k tomu mám osobní důvod, nebo že o věci vím víc.
Chci aby tu byla parta rozumných lidí, kteří se i přes rozdílnost názorů nakonec dokážou domluvit.
O to tu jde především a také o to, poznat lidi s podobným smýšlením a zájmy. Rád používáš
větu " uvědomit si sám sebe v sobě". Dokázal jsi to? Chtěl bys, abych stála za tebou
i přes to, že ti třeba v hodně věcech nerozumím? Myslela jsem že to ustojíš. S Bandym
se střetáváme v názorech pravidelně a přesto nás to nedokáže odradit od další komunikace,
protože já i on jsme vcelku rozumní.Radku, když se setkáváš s lidmi, musíš počítat že každej
je jinej, znáš to, - snagvinik, cholerik, flegmatik, melancholik. Musíš znát i sám sebe a vědět,
že když se ty jako cholerik setkáš s jiným cholerikem, může to zaskřípět.
Když se setkají dvy melancholici, pobrečí si v náručí.
Jeden rozhovor a pokaždé skončí jinak. Takhle to ber a promiň že jsem zkoušky
z psychologie ustála docela dobře. Přemýšlej trochu nad tím.

Radkovi Dragonovi (Bandy, 08. 08. 2007 20:46)

 

Já odmítám uznat Tvé argumenty pro odchod z těchto míst. Já odmítám přijít o přítele jen tak. Já Ti to zakazuji.

Hemenexi (Bandy, 08. 08. 2007 20:43)

Ó , ja hlupák. Já nepochopil, že si hraješ.A bylo to nabíledni. Moudrý muž s infantlními argumenty. Měl jsem na to přijít sám. Děkuji Ti za poučení. Jsem na webu o něco zkušenější.

Hance (Dragon, 08. 08. 2007 20:32)

Bandy si za něčím stojí,Hemenex o nic míň,jsou sví..to že s nimi někdy nesouhlasím,neznamená,že díky nim opouštím tohle forum...Dobrá..Nikdy jsem neměl v úmyslu tohle zveřejnit..TY jsi toho důvodem,jsi se všemi a s nikým,hlavně aby všichni byli v klidu a vše bylo o.k.Je hezké být zdánlivě nad věcí,sama tomu nevěříš...Na co si to hraješ?

Dragonovi (Satanka, 08. 08. 2007 20:20)

Loučíš se? Můžeš nám aspoň říct tu příčinu, pokud teda sám chceš.

Dragonovi (Satanka, 08. 08. 2007 20:16)

Tomuhle co jsi napsal nějak nerozumím. - "Teď vím,že už mě dokážeš leda rozesmát svou upřímností,ale tenhle web se jmenuje Satanka,asi to k tomu patří..." - Co má společnýho web s tím, že se nedokážete spolu rozumě dohodnout?

Hemenexi (radek, 08. 08. 2007 19:06)

Dragona neznám,ty jo?

Rosťovi (Dragon, 08. 08. 2007 18:41)

Ahoj,
Nejsi příčinou mého odchodu z fora a Hančina webu..
Ty ne..
Snad jsem se tě nedotkl.
Příčina je úplně někde jinde..
ahoj..

Bandymu (Dragon, 08. 08. 2007 18:23)

Nech prosím uzrát ovoce..děkuji

Saty, Bandy a all (Hemenex, 08. 08. 2007 12:55)

Co se týče prospěšnosti a užitečnosti, v rámci diskuze, oproštění se od osobních sympatií či antipatií ke svému protivníkovi, o tom není žádných pochyb. V tom s Tebou Bandy naprosto souhlasím.
Na druhou stranu, nepřišlo by ti ale pak líto, že za jiných okolností by tyto dva, tak výrazní jedinci s takřka shodným názorem na ostatní lidi, těžko našli společnou řeč? Společný názor? Nebo dokonce, že by si rozuměli? Mě by to opravdu líto bylo, fakt.
Lhal bych, kdybych tvrdil, že jsem to měl takto naplánované hned od začátku, to samozřejmě ne. Ale od okamžiku, kdy jsme tady zjistili, že jejich reakce jsou tak snadno předvídatelné,
(vždyť Dragon je totiž až moc citlivý na svou vyjímečnost a tak stačí se jen zeptat co myslel konkrétně tímhle a tímhle a jestli si náhodou neprotiřečí a Bohouš je zase až moc citlivý na svoji vyjímečnost díky klinické smrti a odžitých let),
to byla výzva až příliš lákavá.
Slibuji, že to tedy TADY už víckrát neudělám a nebudu využívat slabosti druhých ani kdyby to bylo pro jejich dobro (alespoň podle mých měřítek - dobro). Samozřejmě, vyjma své vlastní sebeobrany :-)))

Dragonovi (Bandy, 08. 08. 2007 08:41)

Je ego součástí osobnosti ? Je osobnost součástí ega ?
Nebo je to tak, že ego a osobnost je jedno a totéž ?
Ego mi zavání sobectvím (latinsky egoismem). Četl jsem někde slovo jáismus (Já= ego česky). A Olympic má písničku z alba "Ulice", kde se k této lidské vlastnosti staví v textu velmi výrazně proti. Nešvaru, bych řekl já. Jsem spíše pro více filantropický přístup. Něco ve smyslu, že každý je dobrý, pokud se nepřesvědčím o opaku. Nebo důvěřuj, ale prověřuj.Opačně mi to nepasuje.
Že plody opadají, je důsledkem jejich zrání. Nezralý neupadne.Jedině,že by červ. Ale to pozná jen zkušený sadař.

Bohoušovi (Dragon, 08. 08. 2007 05:21)

Tak jako ovoce nejdříve dozraje a pak odpadne,tak i s egem je tomu podobně ..Silné ego má velkou šanci poznat čím doopravdy je a samovolně "odpadnout"
Ahoj

Bohoušovi (Satanka, 07. 08. 2007 23:08)

Znám ten pocit v poslední den dovolené, strašně moc se nechce vracet do normálu a stereotypu, ale buď rád, že máš tak moudrou dceru, myslím že tě z toho vytáhla. Děkuju za tvoje přání a doufám, že to bude hezký.

To all (Satanka, 07. 08. 2007 23:04)

K tomu co řekl Bandy a Monika, nemám co dodat a já jim za to děkuju.

K tématu (Monika, 07. 08. 2007 22:55)

 

Za mou osobu zcela souhlasím. Vyjádřila jsem se k tomu vlastně už na fóru, že chytroměr nebo moudroměr apod. neexistuje, jelikož jsme každý jiný. I z člověka s menším IQ může vypadnout jeho slovy moudro a obráceně. Tedˇ nemyslím nikoho zde, ale ze života. A jaký kdo je, bychom si měli když tak myslet, protože každý si potřebujeme o tom druhém udělat svůj názor také proto, jakou formou s ním mluvit. Ale to by se hodilo spíš do "Umění komunikovat". Hádky, kdo jsme lepší jsou k ničemu. Každý je v něčem lepší a v něčem horší.

Pro přítele Dragona a pro Bohouše (Bandy, 07. 08. 2007 21:31)

Několikrát jsem se na těchto stránkách snažil požádat přispívající o přístup spíš neosobní. Myslím, že nám nepřísluší hodnotit způsob argumentace. (Přiznávám, že i já někdy uklouznu). My máme otázku a snažíme se ji rozpitvat až na hranici svých znalostí a zkušeností.Já bych si přál, aby našim jediným přáním bylo sdělit si názor na tuto otázku. V momentě, kdy začneme posuzovat jaký je Hemenex, jaký je Bandy atd. jsme vedle. Jsme ve společnosti, ve které být nechceme.My dospělí muži. Babinec. Dámy prominou. To je jen terminus technicus. Chci Vás požádat, aby jste mi odpověděli, zda souhlasíte s touto platformou.

Hemenexi (Bandy, 07. 08. 2007 21:21)

Kdo jiný než Ty, pozná, že Cimrman nebyl argumentem. Byl jen pokusem trochu Tě pobavit. Ale někdy fiktivní postavy reperezentují faktické osoby. Pozadí Járy Cimrmana je vysoce intelektuální a vážím si lidí, kteří jsou za tím.A zatím mě pobavili vždy. Přeji Ti totéž.

Dragonovi (Bohouš, 07. 08. 2007 21:00)

Ne, Hemenexe se nebojím. Proč bych měl? Takový lidé jsou nebezpeční jenom sami sobě.Není dobré mít moc silné ego.To je jako skořábka, která pustí všechno ven, ale skoro nic dovnitř.Říká se,že koho chtějí bohové zničit, toho raní slepotou.Často se k tomu přidá i hluchota.Hemenex není špatný člověk, on je jenom naštvaný.

Bohoušovi (Dragon, 07. 08. 2007 20:10)

Ty se ho bojíš?

Satance (Bohouš, 07. 08. 2007 20:09)

Zdravím paní, či slečnu domácí.Letní dovolená je bohužel za mnou.Poslední večer jsem měl takovou tu všelijakou náladu a potěšila mě dcera, když povídá. Nebuď smutný že to končí, buď rád, že to vůbec bylo.Přuji ti nádhernou dovolenou.

Dragonovi (Bohouš, 07. 08. 2007 20:00)

To je naštěstí problém Hemenexe, ne můj. Raději bych mu to ale neříkal. Dotklo by se ho to.

Bohoušovi (Dragon, 07. 08. 2007 18:20)

Máš o sobě nízké mínění,Hemenexe to jen tak nepřejde,sám tomu nevěří...a není zdaleka sám..

Hemenexi (Dragon, 07. 08. 2007 18:18)

Teď vím,že už mě dokážeš leda rozesmát svou upřímností,ale tenhle web se jmenuje Satanka,asi to k tomu patří...

Dragonovi (Bohouš, 07. 08. 2007 17:36)

Proti Hemenexu nic nemám, už dlouho neberu lidi osobně. Stačí si ale přečíst jeho reakce na sebemenší zpochybnění jeho geniality. Hemenex má sám o sobě velmi vysoké mínění. Třeba ho to jednou přejde.

pro Bandyho (Hemenex, 07. 08. 2007 10:36)

Ano, máš pravdu, vyjádřil jsem se nepřesně.
Růženec je opravdu mnemotechnická pomůcka používaná k usnadnění počítání ("odmodlených" modliteb). Za nepřesný výraz se omlouvám.
Netušil jsem, že tak exaktně uvažující jedinec, jako jsi bezesporu ty, bude na podporu svých argumentů používat vymyšlené citace imaginárního člověka (i kdyby samotného Járy Cimrmana). To bych čekal spíše od člověka silně (až fanaticky) věřícího v cokoliv (jehož existence je podložena pouze jedním jediným nezávislým zdrojem).
Neboj, tohle jedno malé škobrtnutí ve věrohodnosti Tvých argumentů, však můj názor na Tebe nikterak neovlivní.

pro Dragona (Hemenex, 07. 08. 2007 10:19)

Ano máš pravdu. I já si myslím, že v tomto případě je určitě lepší být upřimnější než se přetvařovat nebo lhát.
Ano a máš pravdu i v tom (i podle mého názoru), že nebude ani první a velmi pravděpodobně ani poslední na tomto webu, který na tom bude podobně.
Děkuji za upřímnost.

Bohoušovi (Bandy, 06. 08. 2007 21:39)

Tvůj taxt před půlnocí 5.8.2007 kdykoliv podepíši.

Modlitba (Bandy, 06. 08. 2007 21:36)

Pojďme se tedy dohovořit o tom, co modlitba je.
Je to vroucné vyznání víry v Boha ? Může být. O tom nepochybuji. Je to vroucná prosba k Bohu, aby vyplnil mé přání. Ani tady si nedovolím pochybovat.
Ale nezapochybuji ani o tvrzení, že je to pokus získat odpuštění za skutky zlé a ještě horší. Nuže co je modlitba ? Není to dokonce pokus podvést Nejvyššího ?
Růženec není počitadlo,Hemenexi.Je to jen mnemotechnická pomůcka.
A správné chápání základních postulátů bible jsem našel v jednom vinohradském (nebo malostranském ?)divadélku. Cituji:Zlo v pohádce vždy zvítězí a ten hodný nakonec vždy ostrouhá". Svědčí o tom pohádky klasika jako "Jak nuzák do ještě větší bídy přišel" nebo roztomilý "Kašpárkův hrobeček".

Pro Hemenexe z 1.8. (Bandy, 06. 08. 2007 21:21)

jÁ OPRAVDU UŽ JINOU DO POSTELE NEDOSTANU. A s tou Mantrou ses trefil

Bohoušovi (Dragon, 06. 08. 2007 18:46)

Cítím,že Hemenexe moc nemusíš,buď raději upřímnější,nejsi v tomhle možná ani první ani poslední..

pro Bohouše (Hemenex, 06. 08. 2007 18:42)

Aha, takže až překonám (stejně jako ty) tohle mé období, kdy (podle tebe) lidi jen zlehčuji a nad ně se povyšuji a za které se ty teď tak stydíš a nejsi na něj vůbec hrdý (jak sám přiznáváš).
Tak se dostanu do období, kdy budu lidi posílat do svěracích kazajek (kam si mě poslal před nedávnem ty), pak budu (stejně jako ty) "objektivně" hodnotit názory druhých slovy ("to je jen ztráta času" nebo "k tomu se nemá cenu vyjadřovat") a budu všem jen "s pokorou sobě vlastní" vyprávět o tom, že jsou jen hlupky a naivky, protože kdyby zažili klinickou smrt jak ty (jak jsi se nám tady svěřil) a budou tak daleko jak ty (jak jsi sám nadhodil Saty) pak Pravdu pochopí (ostatně jak ty).
Zklamu tě, děkuji ale raději nechci. Raději zůstanu takový jako jsem než abych dopadl tak jak tvrdíš, že je to "lepší".
Je to Tvůj názor a já ti ho neberu, jen nesouhlasím.
Jen tak mimochodem, dokázal bys tady na webu najít jediného člověka, kterého jsem zlehčil ale který se před tím něčím nechlubil, nepovyšoval se nad ostatní nebo je nezesměšňoval? Dokázal bys to? Já myslím, že ne.

Hemenexu (Bohouš, 06. 08. 2007 16:38)

Promiň, ale nelíbí se mi jak lidi zlehčuješ. Věc která se tobě může zdát směšná, může být pro někoho důležitá.Prožil jsem podobné období jaké teď prožíváš ty. Podívám-li se ale spátky, nejsem na toto období hrdý. Osobně proti tobě nic nemám. Měj se hezky.

pro Bohouše (Satanka, 06. 08. 2007 14:02)

Ahojky, tak jako jsem se s tebou naprosto shodla v příspěvku 5,8. 11.37. tak nějak nerozumím tvojí reakci na Hemenexe. Vím že se střetáváte v názorech, ale když to tak vezmu, tak jste si smýšlením blízcí, proto to moje "nechápání".
Bandy věří jen sobě a tomu co je potvrzeno v učebnicích. Všechno co je mimo jeho chápání považuje za fantasmagorie a neskutečno, tudíž on neuznává žádné, ani ty niterné modlitby, které uznáváš ty, já i Hemenex a vlastně skoro všichni kteří jsou tady v té skupině na stránkách. Nepovyšuje se, ale je dobrý diskutér a právě proto to možná někdy tak vyzní. Zkus projet pár jeho komentářů. Jinak ti přeju hezké dny.
 

Bohoušovi (Hemenex, 05. 08. 2007 20:50)

Nazdar Bohouši, zase se ti povedlo, mě zmáct. Ty asi budeš proti všemu co napíši ať je to cokoliv :-)
Nejdřív mě doporučíš svěrací kazajku a naznačuješ, že se nějak moc povyšuji (Bohouš, 05. 08. 2007 11:25) a hned v dalším příspěvku o pár minut později (Bohouš, 05. 08. 2007 11:37) v podstatě jen zopakuješ co jsem já sám napsal v jednom svém předchozím příspěvku (Hemenex, 17. 07. 2007 11:49).

Takže když to napíši já, tak je to povyšování a když to napíšeš ty tak je to ale v pořádku? Nebo jak to je?

Bohoušovi (Dragon, 05. 08. 2007 18:53)

Nemyslím si,že kdo se ponižuje bývá povýšen..Je v tom záměr být lepší než ten druhý..Kdo nedbá toho,že je ponižován a přesto pomáhá,možná bude i povýšen..

Bohoušovi (Satanka, 05. 08. 2007 11:43)

Zdravím tě Bohouši, umíš výstižně říct pár slovy to, co cítím od začátku. Dofča se blíží, ještě deset dní, těším se. Co ty, už sis jí vybral?
09.08.2007

>Modlidba (Bohouš, 05. 08. 2007 11:37)

 

>Modlidba je stejně zprofanované slovo jako búh , satan, či čírkev. Nechápu modlidbu jako odříkání naučeného textu, ale jako určitý projev pokory tomu, co je nad námi. Nemyslím si, že je důležitá forma jakou to uděláme, důležité je to udělat.
>Hemenexu (Bohouš, 05. 08. 2007 11:25)

 

Tvé názory jsou vskutku zajímavé. Vůbec by mě nepřekvapilo,kdyby ta tvoje "cesta" skončila ve svěrací kazajce.
Vzpomeň na Písmo, které tak rád cituješ. Kdo se ponižuje, bývá povýšen, a kdo se povyšuje, bývá ponížen.Přeji ti hodně štěstí.
>pro Bandy (Hemenex, 01. 08. 2007 10:40)

 

t>Ano, máš pravdu. Za předpokladu, že VŠECHNO co se děje je nějaká "služba" někomu. Třeba když tě pošlu do prdele a ty se nasereš, udělal jsem pro tebe velkou "službu" za kterou by jsi mě měl být vděčný "konkrétně, zvýšil se ti tlak a srdeční tep - snížil jsem riziko srdečního infarktu, adrenalin ti spálil v těle nežádoucí jedy - šetřím tvoje játra a ledviny, zařval jsi čím jsi protáhl obličejové svaly a vyhladili se ti vrásky a vydechl jsi i zbytkový, nečistý vzduch s plic - budeš teď lépe dýchat, atd. atd. atd. Můj honorář za zdravotní pomoc převeď, prosím, na konto boje proti cukrovce, díky :-)
A mrtví s Titaniku asi udělali "službu" nějakýmu Cameronovi jen aby mohl dostat ze pár Oscaru, ne?
Chci říct, že všechny modlitby nejsou jen žádosti o nějakou "službu". Jsou to i obecná, nesobecká přání a prosby. To je ta cesta.
Mantře a Duchovnímu klíči rozumíš asi tak já, diferenciální nekoherentní subrovnici popisující duální přechod beta částic v prostředí ze silným theta vlněním mezi částicemi ypsilon zet a kationdem Molybdenu v n-rozměrném prostoru, takže .... nic

A v Tibetu se modlitby i malují, píší, zpívají, troubí, mluví ale i žijí. Nejenom tedy točí mlýnky.
Růženec je počítadlo takže ty chodíš spát s kalkulačkou?
 

pro Bandy (Satanka, 01. 08. 2007 01:07)

Ty tomu vždycky dáš grády Bandy. Aspoň jdu s úsměvem spát. Ahoj.

O modlitbách (Bandy, 31. 07. 2007 00:53)

Znám mnoho lidi kteří se modlí. Znám mnoho modliteb v mnoha jazycích. (Nepamatuji si je, ale četl jsem a nechal si přeložit) Nemohu si pomoci. Všechny jsou o tom, že člověk žádá Boha o nějakou službu. To v křesťanských vírách i v judaismu.Muslimové svěmu Proroku poroučí. Přímo mu nařizují, co musí udělat.Nebo mu aspoň radí.A budhisté ? Znám jednu jejich modlitbu. Je za zesnulé.:"Ram,ram,ram,ram..."To se opakuje tři hodiny. Dlouhá, ale velmi účinná modlitba. V Tibetu si šetří mluvidla tím, že točí mlýnky. To je asi ta cesta. Mantra. Duchovní klíč.
Beru si růženec než usnu.
 

Mantry (Jirka, 21. 07. 2007 20:00)

Díky za přání.

Jirkovi (Hemenex, 21. 07. 2007 19:42)

Ano, ano, máš pravdu. Myslím si, že "vyslovováním" (ať už nahlas nebo v duchu) JAKKOLIV ZNĚJÍCÍCH vět, které však mají svůj určitý význam, dochází na duchovní úrovni k vytváření určité mantry - k duchovnímu klíči.
Ten klíč nám pak může pomoci k nalezení nejen cesty (třeba k bohu /ať už je to kdokoliv/ ale i k sobě, ke druhým nebo k přírodě /ať už je to cokoliv/) ale může nám pomoci třeba ke schopnosti léčit (sebe, druhé i přírodu).
Ale abych byl objektivní, musím přiznat, že některé věty pravděpodobně dovedou vytvářet i mantry - duchovní klíče, které nás přivedou ke schopnosti ničit, bořit, škodit a zabíjet.

Myslím si, že Tvoje Cesta je dobrá a já ti upřimně přeji, abys na ni došel co nejdál.

Hemy (Jirka, 21. 07. 2007 18:09)

Ahoj, na první polovinu musím odpovědět že v různých zemích zní ta slova jinak ale mají stejný význam, na druhou část jen to že souhlasím - naprosto, asi jsem nenapsal dost jasně že jde o můj prožitek, skušenost. Jdde mi o to, že dřív jsem se zajímal o všechny možná hnutí, náboženství atd. čím dál od nás tím lépe že? ale jak dospívám vracím se k tomuto, spíše se dá říci objevuji to co je kolem mne všude, to co je v naší tradici. Spíš mě na tom fascinuje, že tahle slova 2 000 let stará / pro bandy uvědomuji si dohady okolo Kristova narození / vyslovená bezpočtu kráte v myslích i slovech najednou ve mně vyvolávají pokoru. fascinuje a zajímá mně ta síla co je obsažená v tom splynutí se slovy vyslovovanými věčnost. Proč? Proč je v nich takové pnutí, jde o rituál, rituál pokory a víry. Má to mnoho společného s magií, jde o západní mantru nalezení cesty k sobě? K bohu?

Satance (Bandy, 20. 07. 2007 06:26)

Stává se mi, že mi lidé nerozumí. Ty jsi mě udělala šťastným. Pochopila jsi mě beze zbytku. Ano, přesně to jsem chtěl říct, lásko.

pro Bandy (Satanka, 17. 07. 2007 12:01)

Použiji tvoje slova po svém: Ta slova jsou proto, abych si víc věřila. Jsou proto, abych se přestala bát. Jsou proto, abych uvěřila, že "nahoře" něco je.
Jsou proto, abych věřila že smrtí to nekončí. Ta slova nejsou všeobecná jako národní písnička, jsou to jen "moje slova".

modlitba (Hemenex, 17. 07. 2007 11:49)

Jirko, říkáš, že slova: "Otče náš ..." jsou mocná a mají pro Tebe stále větší a větší význam. Věřím Ti. Opravdu.
Ale v jiném kostele, v jiné zemi, zní stejná modlitba ale přece úplně jinak (třeba francouzky, anglicky, latinsky). Evidentně tedy na těchto slovech vůbec nezáleží - jsou to jen pomůcky, berličky. Záleží tedy na tom, co "cítíš", když tyto slova vyslovuješ, a jak jsou upřimná, tam uvnitř, ve tvé mysli.
A protože zjevně tedy nazáleží kde a jaký zvuk vydáváš, pak asi není ani tak důležité to oslovení ke komu tu svou modlitbu směřuješ, o jeho adrese už ani nemluvně.
Myslím si tedy, že nezáleží hlavně na nás ale skoro naopak, ZÁLEŽÍ JENOM NA NÁS co je a co není modlitba a taky jak bude účinná.
A to okolo? To jsou jen kulisy.

Bandymu (Dragon, 13. 07. 2007 16:38)

Pochopil jsi ...adresa je jinde....

K Satance z 12.7. O modlitbě. (Bandy, 12. 07. 2007 20:56)

Věřím, že máš svá slova, které adresuješ "nahoru". Mám je taky. Jen jsem zjistil, že adresa je jinde. Ta slova jsou určena mně samému. Jsou proto, abych si víc věřil. Jsou proto, abych se přestal bát. Jsou proto, abych uvěřil, že "nahoře" není nic.

Saty (Jirka, 11. 07. 2007 13:45)

ANO

Lence (Dragon, 10. 07. 2007 20:30)

Pěkné příspěvky,dík a měj se hezky..

pro Jirku (Satanka, 10. 07. 2007 20:15)

Není na tom Jirko nic špatně pokud tam je ta pokora. Pokud ale někoho hryže špatné svědomí a jde tato slova odříkat aby se po slovíčku Ámen cítil jak bělostná ovečka se mi zdá hodně málo. To Bůh tak rychle odpouští, že mu stačí modlitba a vezme opět hříšníka na milost? Myslím že to tak není. Není nutné používat předepsaná slova, můžeš promlouvat svou myslí a duší a pokud v tom ta duše bude celá, není třeba slov.

K 20.5 2007 01:12 (Dragon, 10. 07. 2007 19:45)

Nejuká za rohem,schoval se tam kde by ho kdokoliv nejméně čekal.....je i v tobě a tiše čeká jestli náhodou někdo neklepe,nepropásni pozvání....Proč Stvořitel?....Což takhle i zároveň věčný Tvořitel?....

a je jedno kdo to je (Jirka, 09. 07. 2007 22:32)

Otče náš jenž jsi na nebesích............jo dřív jsem z toho měl celkem srandu, ale asi jde o přístup, co je tam vlastně špatně vždyť tahle slova jsou ta slova pokory a tak stejně jako ve všem záleží kdo to a jakým způsobem uchopí. Slova týhle motlitby mají pro mně postupem let čím dál větší význam v tom že mi pomáhají překonávat to já v sobě, tu pýchu že já vím přece vše nejlíp. Takže i takhle se na to dá koukat.

pro Bandy. (Satanka, 09. 07. 2007 01:16)

Rozumím ti Bandy, ale rozuměj i ty mně. Mám svoje vlastní slova, nebo spíš myšlenky, kterými se obracím "nahoru". Naprosto volně a svobodně bez zdrávasů a nikdy v kostele. Modlitba Marty je emotivní natolik aby zasáhla a taky zasáhla.

Satance (Bandy, 08. 07. 2007 06:55)

"Ať Bůh dál zůstává s touto krajinou ". Tak začíná Modlitba v podání Marty Kubišové. Z toho soudím, že modlitbou není oddrmolená říkanka. Spíš to chápu jako projev víry. Pokus hovořit s někým, kdo tu není, ale já mu věřím. A nemusí to být Bůh.I nevěřící se někdy modlí.

pro Lenku (Satanka, 07. 07. 2007 11:37)

Zdravím tě Lenko, možná se budeš divit, ale ve všem s tebou souhlasím.
Souhlasím že nikdo nezná stvořitele a přesto se lidé obracejí podle
své víry k různým bohům a vytváří si tak vědomě mezi sebou hranice
v mnohých případech krvavé. My se spíš přeme o to, jestli je to nutné.
Jestli není lepší, aby každý hladal boha v sobě samozřejmě i
s tou pokorou a zamyšlením. Ptáme se tu spíš na to, jak moc ovlivnila
církev myšlení lidí, jak jim ulehčila jejich vnímání Boha tím,
že je vlastně od něj oddálila. Lidé místo toho, aby si srovnali
svědomí sami v sobě, chodí do kostela. Církev jim nabídla zdrávasy,
otčenáše a zpovědnice. Lidé oddrmolí modlitbu kterou pomyslně adresují Bohu
a odcházejí spokojeni že pro sebe udělali to nejlepší, ale ve svém nitru
se u nich nic nezměnilo. Nezměnilo proto, protože kalkulují že modlitbami
si vytváří a ulehčují svůj další život a zapomínají, že život je takový,
jací jsme uvnitř a jak se chováme k ostatním. Nepřeme se o to kdo je lepší,
jestli Bůh a nebo Satan, jen porovnáváme historické skutečnosti.
Kolik lidí bylo nešťastných nebo přišlo o život vinou církve a kolik lidí
vinou vyznavačů Satana. Je tam velký nepoměr a já osobně považuju
obě varianty za extrém. Vážím si lidí na těchto stránkách,
Vážím si jejich myšlenek a jejich slov, které nejsou v žádném případě rouháním.
Jsou to slova jasného rozumu, citu a víry a jejich vlastní cesty ke Stvořiteli.
Přeji ti krásný den.
 

Ostatním. (Lenka, 07. 07. 2007 07:20)

Nevím kdo byli naši stvořitelé a myslím si , že to není z našeho hlediska ani důležité. Nemyslím ani modlidbu tak , jak jí všichni známe. Měla jsem spíše na mysli určitou formu zamyšlení a hlavně pokory. Ne všechno jsme my lidé schopni pochopit a handrkovat se o tom, zda je lepší bůh nebo ďábel mě příjde mírně řečeno dětinské. Na hodně odpovědí si lidstvo musí ještě počkat. Mějte se hezky.

pro Lenku (Satanka, 01. 07. 2007 08:09)

Milá Lenko, právě že o tom všem přemýšlíme, přicházíme k větším a větším rozporům. Osobně já nechci být pouze konzumentem, nechci se zařadit do množství lidí, kteří se spokojí s tím co je jim předloženo. A modlitba? Mám svojí, ale zdrávas ani otčenáš to není. Jestli tobě motlitba pomůže a uleví tvému svědomí, pak je vše v pořádku. Bandy ti to napsal krásně, k tomu nemám co dodat. přeju ti krásné dny.

Lence (Bandy, 01. 07. 2007 05:49)

Pokud nechceš, nedá se pochopit nic. Stačí tedy jen chtít. Stačí trošičku.
Samozřejmě, rád se skloním přede velikostí našich stvořitelů. A pokouším se o tom přemýšlet. Jen nevím, koho těmi stvořiteli myslíš. Jestli myslíš Boha Stvořitele, pak proč to množné číslo ? Ten to zvládl docela sám.Jestli myslíš rodiče pak o jejich velikosti těžko hovořit. Vždy jsem si jich vážil a vážím, ale byli to obyčejní lidé jako Ty nebo já.Je ještě třetí možnost ? Poraď. Tvou pomoc uvítám.
Hezkou neděli

A co modlidba? (Lenka, 23. 06. 2007 06:58)

Přečetla jsem si mnoho z vašich komentářů a je mě z vás tak trochu smutno.
Ne vše se dá pochopit rozumem a někdy je dobré se sklonit před velikostí našich stvořitelů. Na vašem místě bych se o tom pokoušela přemýšlet.

pro Satana s timeoutem (Bandy, 20. 05. 2007 01:17)

Život dává člověk člověku. Jistě víš jak se rodí děti. Smrt je přirozeným jevem v procesu lidského života. Tak kdso co dává a kdo co bere ?
Nenech si do hlavy ty šrouby. Potřebuješ ji k myšlení.Aby Ti ji nějakej kretém neucpal blbinama. Máš na to. Věřím.

 

Satance (Bandy, 20. 07. 2007 06:26)

Stává se mi, že mi lidé nerozumí. Ty jsi mě udělala šťastným. Pochopila jsi mě beze zbytku. Ano, přesně to jsem chtěl říct, lásko.

pro Bandy (Satanka, 17. 07. 2007 12:01)

Použiji tvoje slova po svém: Ta slova jsou proto, abych si víc věřila. Jsou proto, abych se přestala bát. Jsou proto, abych uvěřila, že "nahoře" něco je.
Jsou proto, abych věřila že smrtí to nekončí. Ta slova nejsou všeobecná jako národní písnička, jsou to jen "moje slova".

modlitba (Hemenex, 17. 07. 2007 11:49)

Jirko, říkáš, že slova: "Otče náš ..." jsou mocná a mají pro Tebe stále větší a větší význam. Věřím Ti. Opravdu.
Ale v jiném kostele, v jiné zemi, zní stejná modlitba ale přece úplně jinak (třeba francouzky, anglicky, latinsky). Evidentně tedy na těchto slovech vůbec nezáleží - jsou to jen pomůcky, berličky. Záleží tedy na tom, co "cítíš", když tyto slova vyslovuješ, a jak jsou upřimná, tam uvnitř, ve tvé mysli.
A protože zjevně tedy nazáleží kde a jaký zvuk vydáváš, pak asi není ani tak důležité to oslovení ke komu tu svou modlitbu směřuješ, o jeho adrese už ani nemluvně.
Myslím si tedy, že nezáleží hlavně na nás ale skoro naopak, ZÁLEŽÍ JENOM NA NÁS co je a co není modlitba a taky jak bude účinná.
A to okolo? To jsou jen kulisy.

Bandymu (Dragon, 13. 07. 2007 16:38)

Pochopil jsi ...adresa je jinde....

K Satance z 12.7. O modlitbě. (Bandy, 12. 07. 2007 20:56)

Věřím, že máš svá slova, které adresuješ "nahoru". Mám je taky. Jen jsem zjistil, že adresa je jinde. Ta slova jsou určena mně samému. Jsou proto, abych si víc věřil. Jsou proto, abych se přestal bát. Jsou proto, abych uvěřil, že "nahoře" není nic.

Saty (Jirka, 11. 07. 2007 13:45)

ANO

Lence (Dragon, 10. 07. 2007 20:30)

Pěkné příspěvky,dík a měj se hezky..

pro Jirku (Satanka, 10. 07. 2007 20:15)

Není na tom Jirko nic špatně pokud tam je ta pokora. Pokud ale někoho hryže špatné svědomí a jde tato slova odříkat aby se po slovíčku Ámen cítil jak bělostná ovečka se mi zdá hodně málo. To Bůh tak rychle odpouští, že mu stačí modlitba a vezme opět hříšníka na milost? Myslím že to tak není. Není nutné používat předepsaná slova, můžeš promlouvat svou myslí a duší a pokud v tom ta duše bude celá, není třeba slov.

K 20.5 2007 01:12 (Dragon, 10. 07. 2007 19:45)

Nejuká za rohem,schoval se tam kde by ho kdokoliv nejméně čekal.....je i v tobě a tiše čeká jestli náhodou někdo neklepe,nepropásni pozvání....Proč Stvořitel?....Což takhle i zároveň věčný Tvořitel?....

a je jedno kdo to je (Jirka, 09. 07. 2007 22:32)

Otče náš jenž jsi na nebesích............jo dřív jsem z toho měl celkem srandu, ale asi jde o přístup, co je tam vlastně špatně vždyť tahle slova jsou ta slova pokory a tak stejně jako ve všem záleží kdo to a jakým způsobem uchopí. Slova týhle motlitby mají pro mně postupem let čím dál větší význam v tom že mi pomáhají překonávat to já v sobě, tu pýchu že já vím přece vše nejlíp. Takže i takhle se na to dá koukat.

pro Bandy. (Satanka, 09. 07. 2007 01:16)

Rozumím ti Bandy, ale rozuměj i ty mně. Mám svoje vlastní slova, nebo spíš myšlenky, kterými se obracím "nahoru". Naprosto volně a svobodně bez zdrávasů a nikdy v kostele. Modlitba Marty je emotivní natolik aby zasáhla a taky zasáhla.

Satance (Bandy, 08. 07. 2007 06:55)

"Ať Bůh dál zůstává s touto krajinou ". Tak začíná Modlitba v podání Marty Kubišové. Z toho soudím, že modlitbou není oddrmolená říkanka. Spíš to chápu jako projev víry. Pokus hovořit s někým, kdo tu není, ale já mu věřím. A nemusí to být Bůh.I nevěřící se někdy modlí.

pro Lenku (Satanka, 07. 07. 2007 11:37)

Zdravím tě Lenko, možná se budeš divit, ale ve všem s tebou souhlasím.
Souhlasím že nikdo nezná stvořitele a přesto se lidé obracejí podle
své víry k různým bohům a vytváří si tak vědomě mezi sebou hranice
v mnohých případech krvavé. My se spíš přeme o to, jestli je to nutné.
Jestli není lepší, aby každý hladal boha v sobě samozřejmě i
s tou pokorou a zamyšlením. Ptáme se tu spíš na to, jak moc ovlivnila
církev myšlení lidí, jak jim ulehčila jejich vnímání Boha tím,
že je vlastně od něj oddálila. Lidé místo toho, aby si srovnali
svědomí sami v sobě, chodí do kostela. Církev jim nabídla zdrávasy,
otčenáše a zpovědnice. Lidé oddrmolí modlitbu kterou pomyslně adresují Bohu
a odcházejí spokojeni že pro sebe udělali to nejlepší, ale ve svém nitru
se u nich nic nezměnilo. Nezměnilo proto, protože kalkulují že modlitbami
si vytváří a ulehčují svůj další život a zapomínají, že život je takový,
jací jsme uvnitř a jak se chováme k ostatním. Nepřeme se o to kdo je lepší,
jestli Bůh a nebo Satan, jen porovnáváme historické skutečnosti.
Kolik lidí bylo nešťastných nebo přišlo o život vinou církve a kolik lidí
vinou vyznavačů Satana. Je tam velký nepoměr a já osobně považuju
obě varianty za extrém. Vážím si lidí na těchto stránkách,
Vážím si jejich myšlenek a jejich slov, které nejsou v žádném případě rouháním.
Jsou to slova jasného rozumu, citu a víry a jejich vlastní cesty ke Stvořiteli.
Přeji ti krásný den.
 

Ostatním. (Lenka, 07. 07. 2007 07:20)

Nevím kdo byli naši stvořitelé a myslím si , že to není z našeho hlediska ani důležité. Nemyslím ani modlidbu tak , jak jí všichni známe. Měla jsem spíše na mysli určitou formu zamyšlení a hlavně pokory. Ne všechno jsme my lidé schopni pochopit a handrkovat se o tom, zda je lepší bůh nebo ďábel mě příjde mírně řečeno dětinské. Na hodně odpovědí si lidstvo musí ještě počkat. Mějte se hezky.

pro Lenku (Satanka, 01. 07. 2007 08:09)

Milá Lenko, právě že o tom všem přemýšlíme, přicházíme k větším a větším rozporům. Osobně já nechci být pouze konzumentem, nechci se zařadit do množství lidí, kteří se spokojí s tím co je jim předloženo. A modlitba? Mám svojí, ale zdrávas ani otčenáš to není. Jestli tobě motlitba pomůže a uleví tvému svědomí, pak je vše v pořádku. Bandy ti to napsal krásně, k tomu nemám co dodat. přeju ti krásné dny.

Lence (Bandy, 01. 07. 2007 05:49)

Pokud nechceš, nedá se pochopit nic. Stačí tedy jen chtít. Stačí trošičku.
Samozřejmě, rád se skloním přede velikostí našich stvořitelů. A pokouším se o tom přemýšlet. Jen nevím, koho těmi stvořiteli myslíš. Jestli myslíš Boha Stvořitele, pak proč to množné číslo ? Ten to zvládl docela sám.Jestli myslíš rodiče pak o jejich velikosti těžko hovořit. Vždy jsem si jich vážil a vážím, ale byli to obyčejní lidé jako Ty nebo já.Je ještě třetí možnost ? Poraď. Tvou pomoc uvítám.
Hezkou neděli

A co modlidba? (Lenka, 23. 06. 2007 06:58)

Přečetla jsem si mnoho z vašich komentářů a je mě z vás tak trochu smutno.
Ne vše se dá pochopit rozumem a někdy je dobré se sklonit před velikostí našich stvořitelů. Na vašem místě bych se o tom pokoušela přemýšlet.

pro Satana s timeoutem (Bandy, 20. 05. 2007 01:17)

Život dává člověk člověku. Jistě víš jak se rodí děti. Smrt je přirozeným jevem v procesu lidského života. Tak kdso co dává a kdo co bere ?
Nenech si do hlavy ty šrouby. Potřebuješ ji k myšlení.Aby Ti ji nějakej kretém neucpal blbinama. Máš na to. Věřím.


 

 

Opožděně pro Matouše (Bandy, 20. 05. 2007 01:12)

Jen se tiše zeptám. Když Bůh nás vidí, proč ho nevidím já ? On juká za rohem ? Nebo šmíruje v křoví ? Stydí se za ksicht ? Nebo jen Ty chlapče machruješ, abys nás pozlobil ?
Mě nezlobíš. Mě nestrašíš. Já jsem odsouzen již hříchem dědičným k věčnému zatracení. No a na té cestě se sejdem. Možná se potkáme, ale spíš ne. Ty tam máš známosti a spoustu dobrých bodů. Ale Ty jsi dobrotivý. Bůh Ti velí odpouštět (Nastav druhou tvář). Tak si říkám, že když tam budeš v předsednictvu, koupíš mi aspoň panáka. Předem děkuji

pro Satana (Satanka, 26. 04. 2007 21:12)

Být příliš nahoře, nebo příliš dole je v těchto otázkách extrém, spolkne tě to. Nejlíp uděláš, když se budeš držet uprostřed a budeš používat vlastní rozum. Jsi moc mladý, ještě párkrát změníš názor než najdeš vlstní cestu.

God IS Horrid (Satan, 26. 04. 2007 19:16)

Buh fuj buh fuj buh je 100krat fuj a Satan 1000krat at zije satan

God Is Horrid (Satan, 26. 04. 2007 19:13)

Vite jak kdyz nekdo umre tak se tomu rika bozi vule.To je pak rozumne Satan dava zivot buh smrt.Je to rozumne? Vsichni Kamosi mi ve tride rikaji ze je to pravda.

Odpověď (Matouš, 05. 04. 2007 19:33)

Hnus, nic než hnus. Vaše činění nemůže zůstat nepotrestáno. Bůh vás vidí.

Na závěr (Bandy, 21. 03. 2007 17:20)

Bohužel, právě kvůli její doktríně a prezentovanému zaměření nesplňuje církev podle našich zákonů skutkovou podstatu umožňující ji kvalifikovat jako zločineckou organizaci.

Pro Bandy (Leviathan, 21. 03. 2007 01:17)

Prosím,není přece co ti promíjet,je to výměna různých názorů.Víš já tímto nechci vystupovat proti věřícím lidem,takový ignorant snad opravdu nejsem,já chci jen poukázat na to že ještě dnes se zabíjí ve jménu víry,je jedno jaké a kdo čemu věří.Já ač naprostý bezvěrec nemůžu přece říci,po smrti bude to či ono,a třeba právě já(PROČ TŘEBA :-))se totálně mýlím v tom že nic už nebude,rád se nechám překvapit.Já jsem jen přesvědčen o tom že církve(ať nemluvím stále o jedné)zneužívají lidské tužby,touhy a třeba i lásky ke svému prospěchu,přitom jsem přesvědčen že drtivá většina kleriky vůbec v Boha nevěří a parazitují právě na těch lidech co věří právě třeba v dobro,lásku a tak dále.I právě proto by tito věřící by měli tuto instituci(v podstatě to nic jiného není)sami zavrhnout,jak jsem se třeba tady někde dočetl,tak spousta z vás je nepotřebuje,a přesto je tak uznávaná a před oficiálním světem tak čistá.Možná že jsem to řekl i nešikovně ale snad chápeš jak to myslím.Nevystupuju proti věřícim ani třeba proti Ježíší,i když historické anály také říkají něco úplně jiného než třeba bible,o tom to není.Je to o tom že prostě lidé umírali a stále umírají,a to když to vezmem do důsledků tak je to přece v naprostém rozporu Ježíšova učení.Můžeme my spolu přece diskutovat o různých věcech,nemusíme spolu i třeba souhlasit,ale rozhodně se nepůjdeme navzájem pozabíjet,a to je to co my na církvi neskutečně vadí.Přeji dobrou noc.

Pro Leviathan (Bandy., 20. 03. 2007 20:49)

Na jedné z amerických univerzit sezvali dvě skupiny studentů. Jednu skupinu tvořili silně věřící druhou ateisté. Každá skupina dostala úkol jehož splnění bylo vysoce honorováno. Věřící měli za úkol obhájit postoj ateistů a ateisté obráceně. Po měsíční usilovné práci se ukázalo, že věřící nejsou až tak moc věřící A ateisté rovněž výrazně změnili svůj postoj k víře.
Jak je možné že měsíční úsilí jednotlivce změřilo dvacetileté úsilí jejich rodičů, jejich okolí. Nebo je aspoň vážně nahlodalo.
Mně teď hrozí, že se stanu věřícím.
Nechci vystupovat jako obhájce církve, o papežově požehnání Hitlerovým vojskům jsem už psal.
Ale nečetl jsem nikde ( a četl jsem pozorně), aby Ježíš, nebo kterýkoliv z jeho apoštolů nabádal k násilí. Zkusím několik citátů z Bible. Ježíš z kříže: Bože odpusť jim, neboť neví co činí. Tentýž u Poslední večeře: Uhodí-li tě někdo, nastav druhou Tvář. Nebo On po tobě kamenem ty po něm chlebem.
Nikde nevidím ani necítím zlobu.To že o pravdovosti textu je možno pochybovat je bezpochybná jeho vlídnost a laskavost.
Papež, kardinálové, biskupi, kněží, všichni jsou lidé. Všichni jsou nádoby hříchu i když nad hříchy jiných bouří.Proč by měl být klérus skupinou lidí bez osobních zájmů. Je opravdu jen málo těch co dají hlavu na špalek pro ideu. A důsledkem toho bylo, že tito flanďáci, kromě vlády nad dušemi lidí, zatoužili vládnout i jejich jmením. Ale vinna není církev. Vinni jsou ti, kdo se zpronevěřili své víře.
I když pozddě, dočkali se odsouzení. A ti co je soudili vzápětí šli v jejich šlépějích.
Církev má ale za úkol chránit nás před hříchem, učit nás lásce k Bohu a k lidem. Jen lidé, věřící či ne, byli a jsou Ti, kteří pod zástěrkou církve hřešili.
Všimni si postoj křesťanské církve k rasizmu. (Neřaď sem jižanské sekty, to byli právě ti co se za církev chtěli schovat). Naše, myslím česká společnost není k barevným zdaleka tak tolerantní jako světová církev.
No a ještě musím trochu postudovat o inkvizici. Pak se ozvu. Ahoj

Pro Bandy (Leviathan, 15. 03. 2007 11:24)

Samozřejmě máš pravdu v tom že vraždí lidé,ale přece jenom v tom že církev je jenom zneužená bych nesouhlasil,vzpomeň si na Svatou Inkvizici,ta měla přímo z Vatikánu nařízeno jak si vynutit poslušnost a zároveň to byla nejlepším ukázka síly a moci,nechci se zase opakovat ale kolik lidí jenom ona umučila a zavraždila přímo na popud církve.
A ona brala majetky a tudíž i půdu,měla na to přímo vystavený dekret od papeže.A ještě jedna ukázka z mnoha,Templáři bojovníci víry,ty přímo vyhubily několik velkých měst,já vím že můžeš namítnout že je posléze církev tedy Vatikán nechal do jediného zabít,ale jenom proto že začaly být moc silní a hlavně nekontrolovatelní.Pak bych tu měl ještě jeden příklad (poslední,moc se rozkecávám),když za Druhé Světové války začala Německá armády skoušet rakety V1 a V2,přijel sám papež těmto zbraním požehnal,dovedeš si představit že někde v Londýně kam ty rakety měli dopadat se ve sklepě krčí lidé a modlí se k Bohu za sebe,za své blízké a na druhé straně jejich nejvyšší představitel víry žehná zbraním která je mají zničit.
Takže lidé vraždí,ale ve jménu Boha tudíž potažmo církve.Přeji příjemný den.
 

pro Bandy (Hemenex, 14. 03. 2007 23:43)

Nemůžu ti oponovat neb já se neptám církve co smím a co ne. A její názor na mě se mě nedotýká.
Ptám se svého svědomí co smím a co ne. Věřím, že mě odpoví správně (i když s rukou na srdci musím přiznat, že myslím "odpoví správně" i s hlediska mých Cílů tady v tomto životě a i z hlediska mé Karmy). Ale jak jsem řekl, jen věřím.

Pro Hemenex. (Bandy, 14. 03. 2007 22:54)

Na toto téme jsem se z Bible dočetl něco co se jmenovalo sedm hlavních hříchů. Všechny jsou ve výčtu slovutných znalců obsaženy. Nejsem si jist jestli taem chybí strach a nestydatost.
Hovořit o opaku hříchu v této rovině se se mnou nedá. Opak hříchu je nehřích. Nic jiného nepřipouštím. Ovoce ducha mi umožní nehřešit A jeho opakem by mohlo být ovoce hříchu, ale tady tápu.
A jak můžu žít bez hříchu. Sakra. Už tím, že jsem se narodil jsem nositelem dědičného hříchu.Už tím, že pohlédnu na ženu, hřeším.Co to je za osidla. Nehřešit prostě nejde a cesta zpět není.Takže činím pokání, které nemůže stačit. Nevzniká ve mně nic potřebného. Může jen vyrůst. Ale z čeho ?
A jestli je náruživost hřích lidstvo skončí opravdu v propasti pekelné. Nebo bez hříchu vyhyne.

Pro Leviathan (Bandy, 14. 03. 2007 22:41)

To očem mluvíš stran Pnn může být pravdivé. Může to být poprvé co to stálo v právních knihách. Ta slabá chvilka pro církev přišla z Čech. A Hus tomu nasadil korunu.
Není k smích mé tvrzení, že církev hlásá lásku a pokoru. Není žádný důkaz o opaku.
Ale církev je zneužitelná. Ona sama však nevraždí.Nezabírá území, i když byly v dějinách bojovní papeži. Vraždí lidé. A vymlouvají se na církev.Ti věřící i nevěřící. Ve jménu božím se smí v některých kruzích kde co.A není těžké pro církev vyvinout politický tlak v Itálii nebo Polsku.Zemích známých svou bigotností. V jejich vládách seděl vždy nějaký flanďák, někdy i víc.Vždyť najít v Polsku nevěřícího se mi zdá skoro nemožné. Itálie na tom není líp a Španělsko k tomu nemá dalek.
Hezký večer

Hřích (Hemenex, 14. 03. 2007 22:25)

Jen pro zajímavost k doplnění informací k tématu Hřích.
Saty se ptala, co je to vlastně hřích. Odpovídaji ji Richard Rohr, americký františkán a Andreas Ebert, německý evangelický teolog.
Kořeny hříchu jsou tyto:
1. Zlost, 2. Pýcha, 3. Lež, 4. Závist, 5. Lakota, 6. Strach (úzkost), 7. Nestřídmost, 8. Nestydatost 9. Lenost.
Opak Hříchu - Ovoce ducha je symbolem vykoupených náruživostí či hříchů. Nedá se "vypěstovat", může jen růst. Toto ovoce je výrazem našeho původního, opravdového bytí, nezkaženého mocí hříchu. Ovoce ducha lze přiřadit k jednotlivým devíti typům takto:
1. Jasný klid (trpělivost), 2. Pokora, 3. Opravdovost (poctivost), 4. Vyrovnanost (rovnováha), 5. Objektivita, 6. Odvaha, 7. Střízlivost (střídmá radost), 8. Nevinnost, 9. Čin.
zdroj:
Richard Rohr, Andreas Ebert
Eneagram : devět tváří duše [Enneagramm]
Nakl. údaje: Praha : Synergie, 1997
ISBN 80-901797-9-7 (brož.)

Pro Bandy (Leviathan, 14. 03. 2007 18:49)

To o čem mluvím,myslím Právo p.n.,je až v polovině 14.století,předtím totiž se to třeba u nás tak nepěstovalo,někdy okolo roku 1360 totiž zase přišla slabá chvíle pro církev a aby si upevnila pozice tak přišla s návrhem Práva pro šlechtu,samozřejmě zase za něco,a to za větší politickou moc,takže samozřejmě že tuto činnost nevymyslely ale dobře jí uměli použít - což mi přijde skoro to samé.
Co se týká toho že hlásá lásku a pokoru,promiň ale to
je přímo k smíchu,jak může někdo ospravedlnit jakýkoli svůj úmysl jeli prolita krev,i kdyby to byl
nejlepší úmysl,jeli někdo zabit a tady jde o masové
vraždy tak snad ani není diskuze o zločinosti,když
zavraždím já nebo ty nebo kdokoliv jiný tak je vrah
(pokud ho tedy chytnou.:-)
Tady jsou jasně prokázané vraždy jedné organizace a
může si říkat a nebo přímo hlásat co chce,pořád má
ruce od krve.Co se týká papeže tak je to jeden z
nejvýše postavených politiků,uvědom si že není v
západním světě státníka který by se s ním nesešel,
když má kázání přenáší to skoro všechna světová
média,tudíž říci o něm že nemá moc něco zakázat je
omyl,naopak neustále církev prosazuje svoji politiku
i tam kde bychom to ani nečekaly.Co třeba potraty,
v Polsku a Itálii nesmí být provozovány vysloveně
z církevních důvodů,a další příklady bysme určitě
našly.Takže,církev má neuvěřitelně velkou politickou
moc a papež je její první představitel.
Tady nejde o mne,tady jde přece především o všechny
lidi,proč má mít organizace která neváhá použít
cokoli k prosazování svých cílů,takovou moc,a vůbec
proč tato organizace má parazitovat na základní
lidské potřebě něčemu věřit,někomu se svěřit,
věřit v něco že bude po smrti lépe,nebo spíše že
aspoň něco bude.Proto všechno jsem přesvědčen že se
jedná o zločineckou organizaci.


 

Pro Leviathan (Bandy, 14. 03. 2007 17:58)

Plně chápu Tvé rozhořčení. V mnoha ohledech ho i sdílím. Jen se obávám, aby s vaničkou nevylil dítě.
Prvním znakem zločinecké organizace je, že hlásá cokoliv, co by bylo namířeno proti lidskosti, proti víře, a rase.
To se na křesťanství jasně nevztahuje. To hlásá lásku a pokoru. (O prostředcích nehovořím)
Není pravdou, že papež nařizuje. K tomu nemá prostředky. On jen určuje, jaké chování je považováno za hříšné. Ten tlak je tedy spíš psychický a dopad má na jedince výrazně bigotní. Většina zhřeší a jde se vyzpovídat. Spolkne hostii, šoupne pár očenášů a večer vytáhne kondom.
A jednu závažnou opravu. Právo první noci naprosto nanáleží k církevním vynálezům. A už vůbec ne křesťanským.
Taková práva si uzurpoval ten, kdo měl největší moc už v době Stěhování národů. ne-li dřív.. Ať už proto, že měl největší svaly nebo proto, že byl dost bohatý aby mohl uplatit rodiče slečny nebo partu chlapů, kteří pacifikují rodiče a podrží slečnu.
Třetí možností bylo jít na to chytře. Přesvědčit okolí, že jejich dceru nikdo nedefloruje lépe nebo zdravěji nebo tak ,že po další období bude chráněna před zlými duchy.
Takže opět největší moc. Proto, že ostatní uvěřili. Hlavička. Hlavička.

To je pro Saty (Bandy, 14. 03. 2007 17:17)

Jen Ti chci říct, že peklo je stejně staré jako lidstvo. Křesťané ho jen převzali.V islámu je to myslím džehena - místo strastí.Třeba se mu říkalo jinak. Bylo to vždy místo, kterým se vyhrožovalo lidem, aby nezlobili.

Třeba to začalo tím, že lovec řekl své ženě:"Jestli mi nenecháš kousek masa, sežere tě Mamut po kouskách neboť tak je to spravedlivé.
Pro mě peklo začalo, když mi maminka řekla, že jestli nesním oběd, půjdu spát do obyváku. A tam jsem se bál. Byly tam nějaké trofejní parohy na zdi.

Jsme dost dospělí. (Bandy, 14. 03. 2007 17:10)

Je jen na nás, jestli se budeme řídit tím, co velí ten tam, který se nazývá tak nějak a kecá do věcí, o kterých nemá minimální představu. Ano je parta, která Tě považuje za zástupce Boha na zemi. Ale ve filmu Vlasy, jsem zaslechl repliku:"Ty nám dědečku polib prdel ". Nebylo to o papeži. Někdo tam jen machroval stejně.
Tak a vrátím se na úroveň důstojného kmeta a vrátím se k první větě.
Je jen na nás. Na nás je rozhodnutí. Nemyslím na nás na lidu. Na mě je, jestli sokola oděju do trika nebo počkám co se bude dít potom. Je jen na mé partnerce jestli dovolí , abych já rozhodoval o jejím životě třeba už od příštích deseti minut. Ten dědek je zcela evidentně mimo mísu. Jeho erotická zkušenost je jen dílem jeho vlastních rukou. Jestli poznal náruč ženy (kromě matčiny) je hříšníkem stejným jako já.A to první je taky hřích (Viz Bible. Kapitola Onan).Chápu, že pociťuje odpovědnost za všechny křesťany tohoto světa. Slíbil, že o ně bude pečovat. Proč je tedy jeho priorita pod poklopci, pod sukněmi nebo nevím kde.Kdyby se tak zamyslel nad: A teď bych mohl vyjmenovat vše co stojí v božích přikázáních.
Svatý otče odpověz.
1. Jen v jednoho Boha věřiti budeš.
Nejsou s tím problémy ? Nepořešíš ?
2. Nevezmeš jméno boží nadarmo.
Co to je, boha jeho. Ježíši na to se můžu...
Nic, Svatý otče ?
3.Pomni, abys den sváteční světil.
A jak, když v neděli sedím u pokladny v supermarketu.Víš co s tím ?L
4. Cti otce svého i matku svou, abys dlouho živ byl a dobře ti bylo na zemi.
To má malý zádrhel. Matce mě vzali, že chlastá a dali mě do děcáku. Zbouchl ji prý zfetovanej debil. Jestli je to on, tak sedí za znásilnění pětiletého bratrance. Mám si je tedy ctít ? Kdo mi to pak odpustí ?
5. Nezabiješ
Tak co pantáto Na férovku. Je ti fuk ,co vidíš kolem sebe
6.Nesesmylníš (Jen po dvadvacáté hodině.Odpověď bude v duchu Bolka Polívky)
Tak tedy seš kadet. Tady machruješ a piču jsi neviděl. Nebo jo ?, hajzliku potutelnej, za kolik to bylo zdrávasů ?)
Tam kde to nebolí Tebe, tam kde se nebojíš, že se někdo ozvě ať ukážeš co umíš Tam se prsíš. Šmejde.
Prosím věřící o prominutí.
7. Nepokradeš
Někdy si šestku a sedmičku prohodím, nevím proč, ale tady na pořadí nezáleží.
Proč tedy nebiješ do tamtamů, nevoláváš ty vaše konvily nebo jak se to jmenuje. Zůstává Ti taky za pazourkem ? Co ? Tak pšt. Rozjedem to radši přes ty šprcky.
8.Neřekneš křivého svědectví proti bližnímu svému.
Co včil. Pamatuješ nějaké jiné než křivé ? Deš do toho ? Nebo necháš narodit pár blbečků ať Ti chodí do kostela ?
9. Nepožádáš manželky bližního svého.
Do toho se nepleť. Tohleto ani není hřích. Jedině, že by to vadilo zmíněné manželce. Jak se do toho namontuješ i tohle je v hajzlu.
10. Aniž požádáš statku jeho
To přece nenecháš jen tak.Kdysi kamoš, dnes exekutor přišel žádat staku mého. A vzal si k tomu policajty. Jen proto, že jsem měl v podnájmu věřícího (kostel nevynechal), hodnýho člověka. Jen neplatil dluhy.
Já vím, za to může zákon. Ale nemohl bys na to trochu mrknout ?
Jen tak Ať nemyslíš ma blbiny.
Budiž Pochválen

PRAVO? (Leviathan, 14. 03. 2007 15:41)

Chtěl bych jenom doplnit co Saty tady napsala,jakým právem vůbec může jakékoli ženě na této planetě někdo něco nařizovat stran jejího rozhodnutí mít nebo nemít dítě,je to její výsostné rozhodnutí a nikdo,opakuji nikdo nemá právo o tom rozhodovat než jen ona sama,proto mne tak překvapuje že mezi věřícími je tolik žen,když si vezmu kolik strašných zločinů napáchala církev právě na ženách,tak je to až zarážející.Upalování,mučení,neochota přiznat ani duši,tudíž nepřiznání vlastní plnohodnotné existence,i zavedení Práva první noci měla na svědomí církev i když oklikou přes královský dvůr.
Tak jak je možné že pořád je tolik věřících.
Když si vezmeme kolik lidí zemřelo jenom proto že se modlili v jiném jazyce než v latině,že dokázali říci něco jiného než byla náboženská propaganda,že přes tu hrůzu a teror dokázali něco vymyslet a dát lidstvu.Tak se spíš ptám,jak je možné že v jedenadvacátém století není církev braná jako zločinecká organizace.
Za dobu její existence bylo zavražděno tolik lidí,jako pro nic jiného na tomto světě.


 

pro Bandy ( a all ) (Satanka, 14. 03. 2007 12:43)

Ano, vrchní velitel funguje jak říkáš skoro 2000let. Přesně tolik let trvá strach z pekla,
strach zhřešit jen myšlenkou a teď bychom mohli rozebírat co je to zhřešit. Najíst se dobrých věcí? Milovat? Říct si v duchu: soused - sousedka je hezká? I to patří mezi hříchy. Nahrál mi teď papež
se svým prohlášením. Trvá dál na nesmyslném celibátu u zdravých, silných mužů. Jak potlačují a překonávají sexuální přirozenost muži, kteří slouží Bohu? Vůlí? Práškama? Homosexuální náhradou?
Za hřích považuje papež propagování kondomů, které mimochodem přispívají jak k nechtěnému těhotenství,
tak zabraňují šíření nemoci AIDS.
Za hřích považuje interrupci. Co ví tento pán o ženě, které by těhotenství přineslo třeba
její smrt, nebo těžké postižení dítěte?? Co ví tento pán o znásilněné ženě, které už jen tento
zážitek zanechává památku na celý život. Je přáním tohoto člověka, aby žena donosila a porodila dítě počaté s nějakým úchylem? Dojalo mě také toto prohlášení:
//Papež v dokumentu potvrdil, že na úřadě rozvedeným či znovu sezdaným katolíkům bude
zapovězen přístup k svatému přijímání, jestliže zánik jejich manželství nebyl potvrzen církví,
a pokud se nezaváží, že s novým partnerem budou žít "jako přátelé, jako bratři a sestry".//
Myslím si, že se lidé bez toho svatého přijímání docela dobře obejdou.
 

Vrchní velitel (Bandy, 09. 03. 2007 13:42)

Některá odvětví křesťanů papeže neuznávají. Je to moudré, ale sveřepé.Nevede to k cíli. Když procházím dějiny křesťanství vznikalo v dobách, kdy každá skupina lidi, která neměla organizaci podobnou té, která je ve vojsku (armáda ještě nebyla. To až Filip)krachovala na tříštění cílů různých zájmových skupin. Nuže pro ovečky kněz, pro kněze biskup, pro biskupy kardinál a nad nimi nejvyšší velitel papež. A najednou to funguje skoro 2000 let. Ti odpadlíci od papeže jen nechtěli usypávat do Vatikánského měšce, když mají svůj.
Tohle je můj pohled zvenčí.Doufám, že má snaha po nestrannosti je patrná.
No a teď to stáří kořenů křesťanství.Od narození Krista se počítá tento letopočet. Před tim křesťanství nemohlo být .Už název křeťan, anglicky christian má původ ve jménu spasitale. A tento mladý muž, určitě ne dřív než po pubertě, chodil světem a roznášel víru v dobro, lidskou snášenlivost a pokoru. Než mu to ve třiatřiceti sekli. On je vypekl. Zdrhnul z hrobu a emigroval na nebesa. A teď už se mohlo začít křesťanství šířit. Objevila se dostatečně silná persona, za kterou se dalo jít. Teda ze jeho učením. A šlo se. Vytáhl se Starý zákon, aby byl nějaký mustr pro vznik Nového zákona. A už to máme i sepsané.Tak jdeme na to. Rozboříme modly pohanům a z jejich trosek vystavíme své chrámy. Tak takto vypadali kořeny křesťanství. Ať mi nikdo nevypráví o jejich hloubce. Začalo to úplně normálním povrchním mocenským bojem. Ovšem vedeným tak dobře, že věřící zůstali.
O necelých 19 století to zkusil jistý pan Uljanov, zvaný Lenin. Začal stejně, jen si vybral horší partu. 12 apoštolů bylo spolehlivějších než sebranka mužiků. A horší zemi. A tak to nevydželo ani století. Ale moc nechybělo.

pro Bandy (Hemenex, 06. 03. 2007 10:42)

Děkuji moc. Čekal jsem, že si něco najdeš. Dokonce jsem doufal, že to bude právě tady toto abys tak pomohl méně pozorným čtenářům :-)
Ten příklad totiž není chyba ale naopak jen další (a možná že největší a nejnázornější) ukázka mediální manipulace ze strany církve.
Kdy se církev po staletí snaží nenápadně v lidech vzbudit pocit, že papež a Bůh jedno jsou. Např. "co řekně papež, jakoby sám Bůh řekl", titul zástupce Boha na zemi atd. Odsud je už blizoučko k myšlenkovému přenosu z Otce Svatého na Nebesích na Svatého Otce ve Vatikánu.
A že se jim ta glorifikace (a v neposlední řadě významová provázanost mezi slovy svatý, vyšší, nadřazený, vyjímečný) za ta staletí perfektně povedla o tom svědčí výroky nejen ortodoxních věřících ale i mnoha ateistů (mám dojem, že věřící jiných náboženství mají vůči této marketinkově mediační kampani imunitu :-D)

 

Pro Hemenex (Bandy, 05. 03. 2007 23:39)

Jejda, to bylo pěkné. Zní to krásně. Ale znáš mě už natolik, že čekáš, kde jsem našel chybku. To víš, že našel.Svatý otec je tak nazývan odjakživa a navěky. Říká-li se takto papeži, je to finta. On je jen zástupcem Svatého otce na zemi, slyš Hospodina na zemi. Papež může trpěr nemocemi.Může mít i touhy, které ani nám nejsou cizí. Pokud není žena, zná jistě i ranní erekce. Svatý otec, ten který není papež, nemá touhy, nemá nemoci. Je jediný . všemohoucí a vševědoucí. Je to Bůh otec .Nemá život ani smrt. A je mu zcela lhostejno, jak mu říkali Evropani, asijci nebo kdokoliv. Je trojjediný (heč). A nevolil ho koncil. Nevím jestli je pro koncil povinné nahlédnout nastávajícímu Svatému otci pod sutanu, ale tady bych zapochyboval. Stejně si myslím, že na kandidaturu je takový tlak, že holka by neprošla.(Nečetl jsem pozorně. Ty o něčem víš. Nebyla to některá z Borghiů ?)) Ani kdyby dala celému koncilu najednou nebo per partes.
A ještě pát¨r malých poznámek. Co jsou svitky z Mrtvého moře, porovnáš -li je se šifrou mistra Leonarda.
Nevěřím tomu, že jen jediný člověk Ti napsal. že křesťanství je to pravé a jediné. Asi Ti píšou málo. Nechodím často do kostela, ale není to dávno, co příteli zemřela manželka. Znal jsem ji a jít jsem tam musel. A výše komentovanou větu jsem tam slyšel mnohokrát. A ti co tam byli se bili v prsa a říkali Mea culpa, nebo "Až navěky".
A ještě si dovedu živě představit, jak ekumenický koncil určuje svého experta, který sahá do rozkroku nejsvětější aby hlasitě vyřkl:"Virgo intakta".
A stáří kořenů křesťanství ? Přemýšlím jestli se do toho pustím. Ale asi ano. S Tebou jo. Dobrou.

k modlitbě (Hemenex, 05. 03. 2007 21:04)

Tak odpovím oběma zaráz.
K té modlitbě. Tady předběhla lidová slovesnost a zvyky oficiální zdroje (ostatně jako i běžném životě). Stejně tak jako Svatý Otec (takto nazýván ještě za svého života) bývá málokdy prohlášen za svatého (i po své smrti). Ono je to totiž někdy docela problém, když Vám zástupce Boha na zemi zemře třeba na sifilis a nebo se ukáže že Svatý Otec je vlastně žena (pravda, stalo se to jen jednou ale od té doby se před oficiálním jmenováním provádí, pro jistotu, test hmatem!). Takže ač byla za svatou oficiálně prohlášena až v r.1950 lidé ji takto nazývali již předtím. (to ti asi nebylo Bandy na té modlitbě jasný, že?).
Neposkvrněné početí církev dlouhá léta neznalo, pokud tedy ve Vatikánu nelžou, tam udávají r.1854, (ale jak jsem tady už četli od Matouše, i ve Vatikánu jsou lidi pomýlení a i Papež se občas mýlí - když se třeba omluvil za inkvizici), možné je tedy všechno.
Dokonce jsem slyšel od jednoho pisatele, že křesťanství je jediné a pravé náboženství. Jeho unikum dokazuje například nález svitků od Mrtvého moře, které jednoznačně potvrzují existenci Ježíše Krista. A ten pisatel tvrdil, že tyto svitky byly pomocí nejnovějších metod datovány do roku 1700-2100 let před naším letopočtem! Proto je křesťanství náboženství z nejstaršími kořeny na světě!
Zatím Vatikán tvrdí, že:
* její (Panny Marie) "panneství" bylo až za 400 let po její smrti (přesně 22-28.6. r. 431) potvrzeno na 3. ekumenickém koncilu v Efesu 198 biskupy!
* r.1545 - byla zbavena "všech hříchů"
* r.1845 - byla "prosta dědičného hříchu"
* r.1854 - byl zaveden pojem "neposkvrněné početí" né dřív.
Janny, aby to tvé "uznává církev odjakživa" nebylo stejně přesné jako "se ... na věčné časy a nikdy jinak"

Pro Bandyho (Janne, 05. 03. 2007 16:27)

k té modlitbě, co na tom nechápeš? ta modlitba je stará stovky let, rozhodně déle než od roku 1925. Neposkvrněné početí uznává církev odjakživa, ale dogma bylo vysloveno později. Na základě dlouhodobě vyznávaného.
A církev není ten, kdo zneužívá víru ve svůj prospěch. To je pohled toho, kdo vidí církev jen jako skupinu prelátů ve Vatikánu. Ale církev je přece něco jiného... A nejde jí o vlastní prospěch. Aspoň ve většině případů:-)

Nemusím. (Bandy., 27. 02. 2007 21:44)

Měl jsem v úmyslu zapojit se do rozhovoru na této stránce, ale nemusím. Já chci hovořit s tím, kdo ví, co je víra a co je církev. A jaký je mezi tím rozdíl. Hemenex mi připadá jako znalý člověk, a v této při jsem na jeho straně. Jen nevím, proč v modlitební knížce z roku 1925 má moje babička modlitbu: "Svatá Marie,milostiplná, Bůh s Tebou, požehnána jsi mezi ženami" a v Jiráskovi se poprvé potkal se zmínkou o neposkvrněném početí.Nějak mi falírují letopočty. Každopádně zdravím OP.
Já tady vidím rozpor mezi církví a vírou. Církev je ten, kdo zneužívá a tvaruje naši víru tak, aby měla prospěch. (Prosím, povšimněte si, že žádnou z církví jsem nejmenoval) A jestli Matouši chceš, mám pro Tebe otázku.Věřím v Tebe, že mi ji zodpovíš.

Matoušovi (Satanka, 12. 02. 2007 20:04)

Vážený pane, nevím jakým stylem vám mám odpovídat. Necenzuruji názory lidí, ale cenzuruji urážky ostatních diskutujících, teda začala jsem po dlouhé době vašeho působení na tomto webu.Ano smazala jsem vám jeden jediný příspěvek a musím vám říct, že to dělám velmi nerada. Mnohem raději vítám každého, s kým je možná diskuse. Jako jedno z doporučení majitelům webu je, pokud na web přijde někdo a nechová se jako host, t.j. nerušuje svým nevhodným chováním nebo urážkamiatmosféru klidu, hned mu máme zamezit přístup. To jsem neudělala i když jsem to po pár vašich příspěvcích udělat mohla. Nechcete pálit lidi? Schvalování těchto praktik je souhlas
s nimi. Tohle jsou vaše slova:
//Co se týče Svaté Inkvizice, ví se o ní dnes jen velmi málo. Jednalo se ale o velmi důležitou a prospěšnou instituci která bděla nad čistotou myšlenek lidu. 5.2.10.42.(Kladivo na čarodějinice)
I dnes se stává, že do určitých jedinců vstoupí ďábel a ten musí být vyhnán.
Naše země je zemí bezvěrců
ale ve spoustě jiných zemí se exorcismus stále ještě praktikuje. 9.2.09.30. (Satan)//
Teď k Satanovi. Myslím, že každý, pokud si něco přečte z úvodních částí pozná, že se zde nejedná o žádnou oslavu Satana,ta by vypadala poněkud jinak,spíš se rozebírá, jakou má vlastně úlohu, protože i jeho stvořil Bůh a přece všechno co stvořil, má nějaký smysl.

Odpověď (Matouš, 10. 02. 2007 18:02)

Budu se snažit být slušný, i když upřímně řečeno po přečtení těchto komentářů to nebude vůbec lehké. Nesmíte jenom hltat data, bylo by na místě také alespoň malinko vlastního myšlení. Panna Marie je Bohorodička, řadí se tedy mezi svaté. Nezáleží vůbec na tom kdy byla oficiálně za svatou prohlášena. Jak se ale zdá, řadíte se mezi takzvané polykače dat. Víte sice kdy a kdo, co kdysi kde napsal, nejste ale schopen nad danými informacemi dále přemýšlet a vyhodnotit je. Nic si z toho nedělejte, takových jako vy jsou milióny.

Marie (Hemenex, 10. 02. 2007 11:08)

Rouhání by bylo kdybych ji třeba pomlouval ale já jen cituji s oficiálních zdrojů Vatikánu a ty asi ví nejlíp co smí uveřejnit a co ne. Nebo to podle tebe neví?
A kariéra to byla jak bič!
Jen když si uvědomíme, že původně jen o fous, a to hlavně díky velmi tolerantnímu Josefovi, unikla ukamenování za cizoložství. (Kdyby to totiž Josef nevzal na sebe, tak by všichni viděli jen ženskou, která nebyla těhotná se svým manželem. A to byl tenkrát jeden z nejhorších zločinů.)
V bibli se píše o tom že otcem dítěte byl Bůh, mezi lidmi se ale v té době mluvilo spíš o nějakém římském vojákovi (jménem Parithers), který "chodil" s Marií těsně před Josefem.

A o jejím pannenství se koneckonců taky dá polemizovat ... vždyť prý když se podíváme do hebrejsky psané původní bible tak u Marii najdeme výraz "alma" překl. panna, mladá vdaná žena a až mnohem později se začal vyskytovat výraz "betula" překl. panna, tělesně nedotknutá.
Nakonec se její "panneství" muselo skoro až za 400 let po její smrti (přesně 22-28.6. r. 431) potvrdit na 3. ekumenickém koncilu v Efesu 198 biskupů :-D.

Takže s pozice ženy s nemanželským dítětem to dotáhnout během necelých 2000 let až na post cituji: "rovna bohu" to je docela síla, nemyslíte?

Matouši (Hemenex, 09. 02. 2007 20:00)

Já jsem pomocí paragrafů jen dokazoval, že to co dělala inkvizice je z dnešního hlediska protizákonné a tudíž doufat v její návrat je skoro marné (i když né nemožné).
A k té argumentaci: jak moc asi musíte být sám zaslepený, když přehlížíte, že za svatou ji sám váš Svatý Otec prohlásil až v roce 1950! a vy řeknete, že byla svatá vždycky. Víte, že mi to připomíná výkřiky: Se Sovětským svazem na věčné časy a nikdy jinak! (a trvalo to 40 let) :-)))
Ale jak je vaším zvykem asi to v rámci vaší tzv. "konstruktivní argumentace" odbudete větou že je to: "Nic než rouhání, zaslepenost a nebetyčná hloupost" nebo dokonce výrokem, že ve Vatikánu neví co je dobré a co ne.
Tak mě napadlo, proč se vás vlastně na to v tom Vatikánu ještě nezeptali, když to všechno, na rozdíl od nich, tak bezchybně víte?

Odpověď (Matouš, 09. 02. 2007 13:45)

Panna Marie je svatá a vždy svatou byla.Mluvit v případě této světice o jakési "kariéře" není nic než rouhání.Budu se ale ve svých výrocích mírnit.Ostatně, vaše mávání paragrafy, místo konstruktivní argumentace mluví zcela za sebe.

od pomatence (Hemenex, 09. 02. 2007 12:25)

Bibli jsem si přečetl ale asi jinou než ty.
jen pro zajímavost:
Ježíš Kristus byl synem člověka (v evangeliích se tento výraz v souvislosti s Ježíšem objevuje přesně 80x - např. Matouš 8:20; 9:6; 10:23)
teprve r. 431 byla Marie - jeho matka oficiálně (na 3. koncilu) prohlášena za "svatou pannou"
r.1545 - byla zbavena "všech hříchů"
r.1845 - byla "prosta dědičného hříchu"
r.1854 - byl zaveden pojem "neposkvrněné početí" - toto ale trvalo!
teprve r. 1950 ji papež Pinus XII prohlásil za svatou (" byla vzata tělem a duší do nebeské slávy")
a nakonec r. 1954! se stala "královna nebe a země" to je ale kariéra, co?
Proto trvám na tom, co jsem uvedl 08. 02. 2007 v 19:45

Použité údaje jsou z Bible kralické (1579-1593) a (krom prvního letopočtu ten je od Franze Diekampa Zur Chronoligie ... z roku 1900) na oficiálních stránkách nebo odkazech z ní Vatikánu

Matoušovi (Satanka, 09. 02. 2007 09:51)

Pokud někdo čte jen bibli, je to jako by se nedostal dál, než k plotu svého domu. Vše ostatní je mu neznámé. Dál vás upozorňuji pane, jakmile ještě jednou budete někoho urážet a používat vulgární slova, zamezím vám přístup na tento web. Jako diskutér nemáte na to právo, máte právo jedině se slušně chovat a pro věřícího by to mělo platit dvojnásob.

Odpověď (Matouš, 09. 02. 2007 09:37)

Přečti si Bibli pomatenče. Tam najdeš odpověďi na všechny své otázky!

Bohoušovi (Hemenex, 08. 02. 2007 19:45)

To byla jen odpověď Matoušovi, který se ve svých komentářích pořád zaobírá otázkou, kde jsme se tady vzali a kdo jsme, že si troufáme pochybovat o tom v co on bezmezně věří.
Jen jsem mu chtěl připomenout, že jeho Pán, Ježíš Kristus, pocházel ze stejného, normálního smrtelníka jako my a po fyzické stránce se od nás v podstatě nelišil. Takže přece jen něco máme společné :-)

Odpověď (Matouš, 08. 02. 2007 14:19)

Opět nic než urážky a přezíravá arogance.Nemohu říci nic nového. Vše už řečeno bylo.
Zpochybňování největších Svátků v roce je další neskutečná špinavost a opět pochyby o Božím původu Ježíše Krista. Nic než rouhání, zaslepenost a nebetyčná hloupost.Jsem zvědav kam až v té své slepé aroganci chcete zajít. Je mi z vás opravdu smutno.

Kdo jsme, že si troufáme ... (Hemenex, 08. 02. 2007 09:28)

Již několikrát jsi napsal otázku, kdo jsme, že si troufáme pochybovat, že si troufáme mít vlastní názor, kde jsme se tu vzali ...
Je to možná pro tebe nepříjemné ale narodili jsme se.
Narodili jsme se s těla své matky, samičky od člověka, díla božího, stejně tak jako třeba ty nebo i Tvůj Pán, Ježíš Kristus. A co se týče mě, já navíc dokonce i "z lože manželského".
Já jen abys ses pořád nedivil, kde se tu berem :-)
Pro ty, co by nepochopili jsem napsal, tak jen říkám, že s Ježíšem Nazaretským jsme, po fyzické stránce, v ledasčem podobni. My všichni.

Matoušovi (Bohouš, 07. 02. 2007 17:39)

Jestli jsou mé poznámky vrcholem ubohosti nevím. Každopádně to jsou moje názory a moje stanoviska.Netvrdím že postava Ježíše je zcela smyšlená.Každopádně myšlenky Ježíšovi které církev nezcenzurovala mě připadají správné. Pro spoustu lidí to může být dobrá inspirace a zda byl Ježíš opravdu autentický mě nepřipadá zas až tak důležité.
V několika příspěvcích mých kolegů na tomto webu byli zmíněny různé koncily při kterých docházelo ke korekcím Bible.Velmi účelové mě také připadá stanovení data narození Ježíše. V té samé době se slavil pohanský svátek slunovratu a i určení Velikonoc na počátek jara mě příjde mírně řečeno zvláštní.Musíme si uvědomit že probíhal střet mezi křesťany a pohany a každý prostředek byl tenkrát asi dobrý.
Váš přístup ke křesťanství je velmi konzervativní. Skoro se mi nechce věřit že někdo může v dnešní době být takovým plameným zastáncem instituce, kterou se nerospakuji přiřadít mezi zločinecké organizace. Neberte to prosím osobně. Byl bych také velmi rád kdybyste se pokusil být ve vašich příspěvcích méně emotivní a pokusil se mluvit více k problémům dneška. Děkuji Vám za to předem.

Matoušovy (Bohouš, 06. 02. 2007 13:38)

Zdravím. Konečně čerstvý vítr ve stojatých vodách. Jen tak dál, hlavně neomdlívat a nenechat se otrávit. Bůh, pravda a já nevím co ještě jsou na Vaší straně.Myslete na to, že jen ten kdo sám hoří, může jiné zapálit.Tohle sice říkali komunisté ale já myslím že se to dá použít i ve vašem případě.S takovým nadšením jsem se opravdu už dlouho nesetkal. Držím palce a volám, hlavně VYDRŽET!

Styď se! (Matouš, 05. 02. 2007 15:25)

Kdo ti dal právo házet špínu na věřícího člověka který se ti snaží pomoci a ukázat ti cestu z té tvé nabubřelosti a z neskutečné arogance, kterou otravuješ vše a všechny kolem sebe. To ty jsi zašel tak daleko, že jsi se neštítil zpochybnit existenci a dílo Ježíše Krista, našeho pána. Špiníš vše krásnéna tomto světě a věř. Odměna tě nemine!

Martinovi (Bohouš, 18. 12. 2006 13:38)

Martine, ty se opravdu překonáváš. Hned po tom co jsi zpochybnil existenci boha, zpochybňuješ i existenci utrpení na Zemi. Chlapče, za koho to vlastně vůbec kopeš? Trochu mě z počátku udivilo, co dělá člověk jako ty na tomto webu,jak můžeš ale sám vidět, zlo si nevíbírá koho nechá šířit své myšlenky. Jakže jsi to napsal? Pýcha, směšná rozumnost a spouty žvástů. Tak u tebe jsou to dva zásahy ze třech.Docela dobrý. Piš prosím dál, je to hezké čtení.

Nezevšeobecňujeme (Satanka, 18. 12. 2006 01:08)

Milý Martine, tohle, co jsem tu napsala, to jsou FAKTA!! To není zevšeobecňování, kterým to chceš smést ze stolu.
Další věc, která mě udivila, je tvoje otázka: "Jaké peklo na zemi?"
Ano, pokud budu sobecky zahleděná do sebe, bude se mi zdát že se mám poměrně dobře a bude mi jedno, že miliony dalších lidí trpí hlady, nemocemi, válkou. Já si na rozdíl od tebe nemohu říct:"Jaké peklo na zemi, JÁ se přece mám dobře."
Tohle se nevyřeší tím, že si půjdu kleknout do kostela, pokropit se svěcenou vodou a odříkat "zdrávas"
Vaše víra vám to usnadňuje. Řeknete si - Bůh to tak chce - a tím je vše vysvětleno.
Ano, žijeme si tu poměrně spokojeně, ale já tím tak spokojená jako ty nejsem.
 

Nezevšeobecňujme (Martin, 18. 12. 2006 00:03)

Jaké peklo na zemi?
Vždyť žijete v blahobytu a o utrpení a nouzi víte patrně málo. Žijeme si tu poměrně spokojeně.
Ano je to klam a zdání- není to opravdové štěstí, které by nasytilo lidskou duši, ale není to ani peklo.
Peklo o kterém mluví Bible je osobní zkušenost s utrpením. A nejbolestivější složkou toho utrpení není tělesná bolest, ale duchovní odloučení od Boha.
Je čas milosti. Bůh nechce pro lidi zlo a nelibuje si v trestu.
Kdo však sám zavrhne světlo zůstane ve tmě.
Kdo zavrhne milost a odpuštění, které dostal člověk člověk od Boha v Kristu, zavrhne svou vlastní záchranu.
Je to pýcha, směšná rozumnost a spousta žvástů o nepotřebnosti Boha, co člověku nejčastěji brání přijmout jedinou šanci na záchranu.
Nedbej na ostatní, chop se lana a zachraň se. Bůh je milostivý, plný lásky a slitování.
On je Život a bez Něho života není. Obrať se k Němu a budeš žít. On je ta jediná správná volba. Jedině v Něm je naděje.
Martin.SlovoZivota@seznam.cz

Proč chodit tak daleko. (Satanka, 12. 12. 2006 13:12)

Dějiny jsou neůprosné a není to hezké čtení, máte pravdu. Právě proto píšu na stránce "Inferno" že lidé si dokázali vytvořit dokonalé peklo už na zemi. Někomu se může zdát, že v pekle samotném už to ani nemůže být horší. Vaše poslední věta není ani trochu optimistická. Připomíná to labyrint, který nemá nikde východ.

Proč chodit tak daleko. (Bohouš, 11. 12. 2006 15:13)

Držme se faktů. Čtyřicátá léta dvacátého století, Osvětim, pokusy na živích lidech,mučení dětí, zabijení,ponižování, všudy přítomná smrt. Živé mrtvoly pracující v kamenolomech, mrzačení.Kambodža, sedmdesátá léta, to samé v bledě modrém. A ty se ptáš kolik je pekel. Není to jedno? My lidé jsme také pilné včelky. Na začátečníky dost dobré,ne? Jedna superstar kdysi prohlásila, chovej se k jiným tak, jak chceš aby se chovali oni k tobě.Pokud žijeme víckrát, nějakou dodu se asi lidstvo bude ještě motat v kruhu.Pokud musí vrah jednou zažít hrůzu svojí oběti, musí tady také být někdo kdo mu to umožní. a dál, a dál.......

Pro Saty (Nicanikdo, 03. 11. 2006 02:24)

Ne, neubližuju. Ani sobě a ani jiným. I ty se měj krasně Saty.

pro Nicanikdo (Satanka, 02. 11. 2006 19:46)

Ahojky, myslím že to je to nejrozumější co můžeš pro sebe a svůj život udělat. Žít naplno, ale jen tak, abys neublížil. Přeju ti a měj se. Saty.

Zmateni (Nicanikdo, 02. 11. 2006 00:17)

Čím více nad tím dumám, tím více mi připadá, že různé podoby rájů a pekel si vymýšlejí církve s jediným účelem. A to sice zastrašit věřící donut je slepě poslouchat a za to je jim slíben jakýsi iluzorní ráj. Nebo velmi stašlivé peklo. To kdyby si náhoudou človíček dovolil žíti v rozporu s učením té které církve. Sám si však dělám pro sebe jen jeden závěr. Nebudu čekat na to zda mě čeká nějaká forma ráje či nějaká forma pekla. Budu žít a žiju naplno teď.