Jdi na obsah Jdi na menu
 


asi už kde kdo ví, že křištálová..... (fikus, 5. 2. 2010 4:23)

....lebka je podvod. To nic nebrání věřit.

pro Iroques

(Stay, 7. 10. 2009 20:09)

Kde jsi konzervo? Že tě šoupli někam dozadu do regálu a ty nemůžeš ven?:-DDD

pro Saty

(Iroques, 19. 8. 2009 21:28)

Určitě by nás byla škoda a myslím,že i velká... :-))Užívej sluníčka dokud to ještě jde a já se polepším,prolistuju i jiné rubriky.Jsem tak trochu "konzerva"... :-))

pro Irogues

(Saty, 12. 8. 2009 1:09)

Ahojky, houby krize, ale dovolený, sluníčko a voda. Taky třeba jede diskuze v jiný rubrice, to chce projet. Tebe tu taky vidím zřídka, což je škoda. K tomu co jsi napsal o roce 2012, naprostej souhlas. Nejen že to potvrzuje Mayskej kalendář, ale doufám že se roku 2012 dočkáme ty i já. Kdyby měla bejt apokalyspa, nemyslíš, že by nás byla veliká škoda?:-DDD

Krize

(Iroques, 11. 8. 2009 20:03)

Že by krize dorazila i sem a dotkla se těchto báječných stránek? :-))

mayský kalendář

(arengar, 15. 4. 2009 21:18)

Výstup na 9 stupňovou pyramidu končí v převodu do našeho kalendáře 28.října 2011.První z devíti podsvětí , které bylo generováno 13 halabtůny, začalo před 16,4 miliardami let. Počátek mayského kalendáře.Každé z 9 podsvětí se vyvíjí posloupností 13 nebes sestávajících se ze 7 dnů a 6 nocí. Počínaje 13 halaptůnem buněčného podsvětí, na každé vyšší úrovni působí 13 nebes s 20 krát kratší délkou trvání na rozvoj vědomí.

Oprava

(Iroques, 7. 3. 2009 11:34)

Oprava k mému předešlému příspěvku:".....není to pojato jako totální apokalypsa,ale jen..."Omlouvám se za tento nedostatek...

Všem

(Iroques, 7. 3. 2009 10:41)

Ahoj všichni.Zaregistroval jsem tady zajímavé zprávičky.Shodou okolností jsem v poslední době věnoval něco málo volného času pročítáním různých materiálů o roce 2012.Především mě zaujalo proroctví starých Mayů.Dovolím si citovat:Podle mayského kalendáře je rok 1992 prvním rokem posledního období závěrečné 13 fáze, poslední fáze velkého koloběhu. V mayském kalendáři je toto poslední dvacetileté období nazýváno Období očišťování Země. V tomto období bude Země zcela očištěna, včetně lidských srdcí (toto proroctví je velmi podobné proroctví severoamerických indiánů). Špatné bude vymýceno, dobré bude ponecháno. Po Očištění vykročí Země z galaktických paprsků a dosáhne "Časové synchronizace.Podle mayského kalendáře skončí tento cyklus lidské civilizace 31. prosince 2012. Poté lidstvo vstoupí do zcela nové civilizace, která je s touto stávající nesrovnatelná. V den zimního slunovratu se slunce spojí s křížovým bodem galaktické sluneční dráhy a rovníkem, vytvářejíc tak "nebeskou bránu" v "temné trhlině" Mléčné dráhy, což pro Zemi vypadá jako otevření "dveří do nebes".Konec citátu...Myslím,že je tam obsaženo zcela všechno a není to pojato jako apokalypsa,ale jen jako očištění Země,které je určitě naprosto nevyhnutelné.Co si o tom myslíte vy?

pro Izzy

(Saty, 23. 2. 2009 10:33)

Ahoj Izzi. Kolem roku 2012 je tolik předpovědí, že není jednoduché z toho vyvodit nějaký závěr. Apokalypse nahrává neutěšená globální politika. 3 světová válka může vzniknout ani nebudem vědět jak, ale všechno ve mně to odmítá přijmout. Rok 2012 je zvláštní i postavením planet a kosmickách vlivů, které se opakují až po mnoha tísících letech. Je možné že se NĚCO stane, NĚCO poznáme a snad to NĚCO nás..myšleno lidstvo, pomůže změnit k lepšímu. Jsem zvědavá, co mi řekneš ty.

Pro Saty

(Izzy, 7. 2. 2009 22:34)

Ahoj,neodešel jsem.Vše je rozpracováno.Jen v době kdy je monitorován každý mobil(přenosný osobní čip člověka)je těžká práce s informacemi zcela zásadního a mnohdy i překvapivého cherakteru.Zamysleme se nad tím,zda informace,které člověk vstřebává od svého narození jakožto zásadní a pravdivé,mají toliko skuečnou tuto hodnotu.Myšlenka je silná a všemohoucí.To,co si dokáže představit,může být stejně tak klam,jako i realita.Nevím zda budu schopen poskytnout informace tvým stránkám.Ale jsem ve spojení i kdyby nastaly ohlášené problémy mmj.v oblasti pocitacových technologii.Jak nahlížíš na rok 2012?Ahoj.

pro Irogues

(Saty, 27. 12. 2008 9:00)

Rádi mezi sebe přijmeme každého, kdo má svoje vlastní myšlení a názory a nebojí se pohovořit s ostatními nejen tady, ale i v ostatních rubrikách. Děkujeme za přání. I my ti přejeme hodně štěstí a zdraví do Nového roku a hodně super zážitků. Ahojky a vítej na lodi.;)

Iroques

(Ahoj všichni..., 26. 12. 2008 12:16)

Ahoj lidičky.Chtěl bych všem tady (a nejen tady) popřát šťastný Nový rok,ale hlavně a především moře zdravíčka,protože to ostatní lze koupit...Koukám,že se tady bude asi dít cosi zajímavého.Rád byd se připojil,pokud dovolíte.Mějte se zatím krásně...

pro Izzy

(Saty, 21. 12. 2008 11:11)

Někdo napíše a už se nevrátí, ale ten kdo se vrátí, má co říct. Je dobře že ses vrátil, protože je možné, že i já jsem byla nasměrována podprahovou informací vytvořit tento web. Zajímáš mne a myslím, že nejen mne. Zkus popsat všechno co uznáš za vhodné, že můžeš sdělit.

Pro Saty

(Izzy, 20. 12. 2008 22:06)

Ahoj.Určitě se ozvu a pokud to půjde,o info se podělím.Ale všechno postupně.Snažím se roky o to,aby lidé,bohužel alespoń někteří,poznali skutečnou realitu o veškerém dění.Od genetiky po vesmírný program."Keltská genetika",manipulace s lidmi,podvody s počasím atd atd.Je toho moc.Možná jsem neměl své názory zde prezentovat,ale tyto stránky se mi líbí a byl jsem na ně nasměrován podprahovou informací za což jsem vděčen.(mé názory se v ničem neshodují s fungováním společnosti na planetě Zemi)

Pro Izzy

(Saty, 19. 12. 2008 9:26)

Ahoj. Nejsou všichni stejní. Co kdyby ses s námi podělil o to, co víš? Nikdo z nás neví všechno, tak aspoň sbírat střípky. Některé do sebe třeba vzájemně zapadnou.

Váš nadpis sedí.

(Izzy, 15. 12. 2008 22:08)

Ano je.Její význam a účel je znám.Ale asi o to většina populace ve skutečnosti vůbec nestojí,protože se na tom dá velmi snadně profitovat a jednoduchou skutečnost občanské populaci nikdo dobrovolně nesdělí.

schůze

(Pajiku, 28. 10. 2008 13:42)

Zdar...další schůze je 2.11.2008 myslim si že v sektovnim domě,ale nevim to jistě psala jsem to i an druhej blog...tak to prosimtě dej na další blogy...dík

pro Irogues

(Saty, 24. 10. 2008 17:27)

Ahojky a dík za příspěvek. Četla jsem tu zprávu na Novinkách. Je to opravdu zvláštní že v místech, kde by nemělo nic být, je tak rozsáhlé a vysoké pohoří, o kterém nikdo neměl ani tušení. Nějak jsem to přešla, protože jsem si řekla, že pod vysokou vrstvou sněhu a ledu není lehké něco najít a když, tak je to velká náhoda. Teď, když se led kvůli globálnímu oteplování ztenčuje, může se přijít na to, že velká část Antarktidy je vytvořená na pevnině. Jedině čas a bádání tímhle směrem nám může dát odpověď. Zlom San Andreas v Kalifornii na západě USAje hodně kritická oblast, kde dochází k posunu a tření dvou zemních desek a proto tam dochází hodně často k zemětřesení. Prognoza pohybů do budoucna není moc příznivá a jsem moc ráda, že tam nestojí náš dům. Kontinety byly a jsou v pohybu, to je bez debat. Můžem být rádi, že ten pohyb je tak nepatrný, že jej ani nepostřehnem.

Iroques

(Pohoří duchů, 24. 10. 2008 16:29)

Ahoj lidičky.Nevím,zda někdo z vás zaregistroval nenápadnou zprávičku na serveru "Novinky",týkající se Antarktidy a jejího Gabburtsevovo pohoří také zvaného "pohoří duchů.(Lze najít na http://www.novinky.cz/clanek/152154-antarkticka-expedice-zkouma-pohori-duchu-ktere-jeste-nikdo-nevidel.html)Je to velmi zajímavý článek,mimo jiné,potvrzující to,o čem jsme tady před časem diskutovali.Vědci vědí,znají a umí vysvětlit všechno to,co se týká naší minulosti,všechno je přece racionálně vysvětlitelné,ale kde se vzali hory uprostřed Antarktidy,a ještě k tomu 3400 m vysoké tak tomu nikdo z nich nerozumí...Ha ha ha...Není to paradox?Naše planeta,naše současnost a nikdo neví...V některých knihách se píše o posunu Zemské osy,o plovoucích kontinentech,či ostrovech (např. Galapágy).Je všeobecně známo,že Los Angeles leží na tektonickém zlomu,který se pohybuje rychlostí až 5 cm za rok.Mohl bych pokračovat dál,ale chci tím jen říci,že Antarktida tak může být zbytkem jakéhosi ostrova,nebo kontinentu,který se potopil,nebo rozlomil v naší daleké minulosti.Určitě to svádí k polemice o Atlantidě,ale proč ne?Pokud si článek v "Novinkách" přečtete,jistě si sami uděláte názor...Takže jen pro zajímavost...

křišťálová lebka

(arengar, 7. 9. 2008 18:58)

Zajímavé, podle různých satršách dokumentů by jich mělo být skutečně 12 v kruhu a třináctá uprostřed.
K čemu, nejspíš ke komunikaci. S kým to je samozřejmě věčná diskuze, můžeme říci osmá dimenze.

pro Irogues

 

(Saty, 2. 9. 2008 9:01)

 

Proč se lidé podřizují bezduchým hypotézám "mocných" a "moudrých"? Protože to je jednodušší a pohodlnější, než se pídit po pravdě. Je to opatrnictví, které máme zažrané pod kůží. Podstatnou roli hraje i obava, že by se smělými myšlenkami mohli stát terčem posměchu svého kamaráda, který vyšel z páté třídy, nebo kamarádky, která je škodolibá slepice. Je vidět, že tobě záleží na podstatnějších věcech a to je moc dobře.

 

Díky všem...

(Iroques, 30. 8. 2008 18:35)

Díky všem tady!!!Jsou tu lidé,kteří si nenechají vnutit komerci,která zcela hnusným (vlezlým)způsobem ubíjí ducha.Jsou tu lidé schopni vlastního myšlení.Záhad tohoto světa je mnoho.Evidentně nejdou všechny vysvětlit vědecky.Proč konečně nepřijmout jiný úhel pohledu?Proč se podřizovat bezduchým hypotézám "mocných" a "moudrých".Díky vám všem.Iroques.

pro Saty

(e-litt, 25. 8. 2008 10:58)

ano, zvědavost byla jedním z důvodů proč jsme teď tam kde jsme, ale pokud záhady křišťálových lebek nedokáží s nyjnější technikou vyřešit, tak proč se zabývat tím proč existuje? kdyby zkoumali to k čemu je nebo hledali další (ale kde?), udělali by líp. Podle Mayů je lebek 13 (my těch pravých nemáme ani půlku) a ty lebky jsou spojovány s datem 21.12.2012 (i když 20.12.2012 je mystičtější) takže logicky by nám měli v ten den k něčemu být... mayové byli možná inteligentnější než my, když dokázali stavět složité slunečné a hvězdné kalendáře, nebo že by jim pomáhal "někdo z nebe"?

Pro e-litt a ještě Irogues

(Saty, 25. 8. 2008 0:10)

Článek, výrok, tvrzení vědeckého týmu, (může to být
i neexistující vědecký tým) to všechno se uveřejněním
v novinách dostává do podvědomí lidí a většinou je
to přijímáno jako fakt."Vědec je vědcem a proto hledá,
zkoumá, bádá a také se dopouští omylů. Vědci se dopustili
spousty omylů, kvantové fyziky nevyjímaje, proto mne
verze o křišťálové lebce v Lidových novinách nechává
naprosto klidnou. Je to velice podobné hlášce:
konečná, dáme to k ledu a je zametýno. Tady se e-litt
neshodneme v tom, že není třeba zabývat se proč je to
a nebo ono. Kdyby jsme neměli v sobě touhu hledat
a poznávat, zamrzli bysme ve vývoji. Právě ta zvědavost
a snaha poznat nepoznané nás dostává krůček po krůčku dál.

 

podvrhy

(e-litt, 23. 8. 2008 13:56)

jak můžou vědci tvrdit že něco nemůže (nemělo by) existovat? pak totiž přojde někdo, kdo to neví a udělá to... Albert Einstain
a když něco existuje tak to EXISTUJE a když už to existuje tak proč se zabývat tím proč to existuje? to je jak kdybychom se zabývali otázkou: Proč existují lidé? nebo Proč vznikl vesmír?

pro Irogues

(Saty, 3. 8. 2008 23:14)

Dík za to co jsi napsal, je to přesně to, co si myslím i já. Nechci tvrdit, že všechny jsou pravé. Určitě taková věc sváděla udělat falzifikát, ale ten se dá odhalit snadno. Udělat ale šmahem takový soud, mi připadá, jako když někdo smete jedním vrzem ze stolu problémy, které neumí vyřešit. Popsal jsi to dobře.
 

zamyšlení...

 

(Iroques, 2. 8. 2008 21:35)

 

Padl mýtus o křišťálové lebce?Kdo tu záhadu vyřešil?Lidové noviny,nebo nějaká jiná média?Či snad lidé,kteří si říkají "vědečtí pracovníci"?Ti samí vědci,kteří nám stále a dokola tvrdí,že pocházíme z opic?Titíž odborníci,kteří předpovídají počasí a stále jim to nějak nevychází?Nebo snad ti,kteří tvrdili,že Latimérie podivná patří mezi vyhynulé druhohorní ryby a pak její vylovení v roce 1938 označili za fylzifikát?Ano,jsou to stále jidni a ti samí.Jsou vzdělaní,to se jim nedá upřít,ale jsou i moudří?Nechci tímto nikoho nas...Připadá mi,že článek v Lidových novinách je zase jen levným způsobem,jak se zbavit problému...Problému se záhadou,která asi už není moderní a tudíž posledním,kdo na ní vydělal je Steven Spielberg.Myslím,že nikdo nic nevyřešil.Nebo snad tím článkem chtějí říci,že stopy po vrtačkách a frézách jsou schopni rozpoznat až nyní?Mikroskop sestrojili až v roce 2008?Tak to má pak pan Zacharias Jansen 418 let náskok...

Konec
 
(Kulíšek, 17. 7. 2008 7:31)

Padl mýtus o křišťálové lebce viz. lidové noviny:
http://www.lidovky.cz/padl-mytus-o-kristalove-lebce-d23-/ln_veda.asp?c=A080709_091427_ln_veda_mel

 

Bandymu

(Leon, 8. 7. 2008 11:05)

tady nikdo neresi krystalovou lebku na zaklade toho co videl ve filmu. Ja jsem nadsenej touto zahadou uz od svych 10 let [je mi 20] Takze otazka filmu je trochu vedle.

Bandy
(Leviathan, 1. 7. 2008 22:54)

Zdravím,film je skvělý,vřele doporučuji,ale na archu žel nemá,přece jen,nikdo nemládne,a ani H.Ford není vyjímkou.Musím ale uznat,že to zvládá s grácií sobě vlastní.

Drazí přátelé
(Bandy, 1. 7. 2008 22:03)

Mých několik dávných poznámek na toto téma není nutno ventilovat. Humbuk vzniklý kolem lebek inspiroval holywoodskou partu. A vznikl film Indiana Jones a Království křišťálové lebky. Ten kdo má rád kino, vydrží a věří až do konce. Pak vyjde na ulici a zamyslí se. Ja, film dobrej. Není to, ale jako s tou archou ?

Levimu (Leon, 26. 05. 2008 22:14)

 

No dobre uznavam ze jsem to prehnal ten vkaz me nastval ze jsem zapomnel ze citujes. Ale nemam rad kdyz nekdo smete mozna nejvetsi objev tisicileti jen tak pod stul. Jinak ja lidem nekoukam na PhDecka a jakou maj vejsku protoze ja davam prednost znalosti z praxe nez z publikaci. S lebkami jsem byl odkazan prave na publikace ale porad soudim rozumem a nikdo jeste neudal presnou koppi se stejnymi vlastnosmi az to nekdo udela [pomoci klacku a kamenu] tak jsem prohral a odchazim. Ale do ty doby Me nezajima kterej skvar rek ze to je podvrch. To je jako rict ze pyramidy jsou podvrch i kdyz sam stavba je dukazem ze neni.

Leone,Leone (Leviathan, 26. 05. 2008 21:24)

Vzhledem k tomu,že jsem pouze opsal novinový článek,ve kterém předpokládám to publikoval nějaký odborník,tak opravdu nemám důvod tomu nevěřit,ale pokud ty jsi také takový to odborník,nota-bene sám to píšeš,tak si velice rád kdekoli v denním tisku,a nebo dokonce v nějakém odborném časopise přečtu tvé vyjádření.Tudíž,když chceš kritizovat,tak se prosím obrať na pisatele toho příspěvku v novinách.Třeba bude mít potřebné pochopení pro tvé argumenty.

Saty (Leviathan, 26. 05. 2008 21:12)

Ahojky Saty,na tvou otázku,že se lebky ještě dnes nedají vyrobit.Tak shodou okolností příští týden jedu do fa. PRECIOSA,která se zabývá výrobou okrasných a dekorativních materiálů,a mimo jiné též křišťálem.Dělají z něho úžasné věci,lustry,sošky a další nádherné věcičky.Tak proč by nemohli udělat i lebky?Ale určitě se na to zeptám,když nic jiného,tak za to nic nedám :-).Stran té mistifikace,od té první nalezené se jich ještě objevilo dalších 20 kusu,zvláštní je,že do té doby se o nich nikde nevyskytla žádná zmínka,jen v starých jihoamerických cestopisech bylo popsáno,že dobyvatelé našli svítící nebo zářící lebku na oltáři,to se ale vysvětlovalo tím,že v ní byla svíce.Jinak přesně o křišťálu žádná zmínka.Je to z knihy Záhady,misteria a podvědomí která vyšla loni od Prof.Loona.Opět pro jistotu uvádím zdroj.No v každém případě uvidíme jestli Indi najde pravou lebku a nebo levou :-D Měj se hezky a Pa.

Leviathane leviathane (Leon, 26. 05. 2008 00:13)

k tomuhle nemusis mit znali obor jako ja. Rekni mi jak ohladis krystal medenymi nastroji.300 let bys to musel omejvat piskem do hladka medi neudelas ani prd. Ale az to vymyslis, rekni jak dovnitr krystalu vypalis hranol ktery bude presmerovat svetlo zespoda ocima ven. Bez laseru to neudelas. Z jednoho kusu krystalu urcite ne. Napred nez prijdes s nejakym tvrzeni si zjisti o cem se debatuje.

pro Leviathana (Saty, 25. 05. 2008 20:51)

Ahojky Leviathane. vědci každou chvíli něco potvrzují a pak zase vyvracejí. jeden velmi učený pán napsal: "Věda se dopouští omylů, pak je na vědcích, aby omyly přiznali, neboť jen tak věda zůstane vědou." Dám jen otázku, proč není možno takovou lebku vyrobit nyní za použití nejmodernější technologie, když ji vyrobil řemeslník na koleně měděnými nástroji. Není to konec záhady, je to jen jedna verze, se kterou vědci spekulují. Jinak jsem moc ráda že tě tu vidím a že jsi písnul.

Podvod století,že by? (Leviathan, 24. 05. 2008 10:05)

Tak jsem se dnes v novinách dočetl,že lebky jsou podvrhy,Citace:Vědci si vzali na paškál slavnou lebku z Britského národního muzea.Její analýza dokázala,že na výrobu byly použity měděné nástroje a řezné diamanty.Muzeum ji do svých sbírek získalo v 19.století od francouzkého obchodníka Eugena Bobana,který si tento artefakt zřejmě nechal vyrobit od zručných evropských řemeslníků.K výrobě další známé lebky z washingtonského Smithsonian Institute pak byla dokonce použita bruska ze syntetického materiálu vynalezeného až na začátku 20.století.Konec citace.
Zatím je to jen z bulváru ŠÍP,ale přece jen,je to převzaté.
Takže,že by konec jedné záhady?Jak je život krásný a proměnlivý

oci lebky (Leon, 06. 05. 2008 23:19)

tady to nikde videt neni ale jedna lebka mela uvnitr primo krystal ktery po nasviceni ze spoda vyzaroval svetlo ocnimy dulky ven. Cetl jsem to uz davno takze vam neposkytnu zdroj.

pro Jakuba (Leon, 06. 05. 2008 23:16)

Vis co je trapny? Neco odsoudit a sam nic nepodat. Doufam ze tusis jak uboze si se projevil.

pro Jakuba B. (Monika, 07. 03. 2008 14:57)

No, kdyby se jednalo o křišťálové kostry, byl by výběr třeba širší, ale takhle......:-D

Dokument (Leviathan, 02. 02. 2008 14:17)

 

Zdravím,včera večer jsem se díval na hodinový dokument o těchto lebkách,zhruba 20minut byla historie,která (a teť to důležité:Vše co tam uvedli,bylo tady již řečeno,a vůbec nic nového,jen v určitých pasážích více rozvedeno),zbytek pořadu byly jen samé dohady a hipotézy.Takže,buď se opravdu více neví,a nebo to nechtějí(z néjakého neznámého důvodu) říci.Přeji hezký den.

pro adraje (Saty, 28. 01. 2008 14:14)

Kriminalisté stavějí pomníčky u případů které se jim nepodařily objasnit, spousta věcí s kterými si nevíme rady se odkládá ad acta, stejné je to s lebkou. (nebo s lebkami?) Málo se o ní mluví, to máš pravdu, ale je to proto, že všechno co byli schopni o ní nadšenci zjistit už bylo podrobně popsáno. Lebka si stále uchovává svoje tajemství, které nás asi bude ještě nějaký čas dráždit.

křišťálová lebka (adraj, 17. 01. 2008 06:10)

Jistě.O křišťálové lebce jsem už slyšel,ale je zvláštní že jeli to taková podivnost, málo se o ní píše.Málo se o ní mluví a tak nějak zapadla do zapomění,případně do šuplíku.Je to standartní postup když si s něčím nevíme rady?

pro voky (Saty, 17. 12. 2007 18:48)

Gratuluju, za 1 z dějepisu je lepší jak za 1 z tělocviku. Jak si na tom s matikou??

dew tjfks (voky.cz, 17. 12. 2007 17:02)

je to fakt dobry dostal jsem za to 1 z dejepisu

Nahlédněte (Bandy, 10. 08. 2007 05:18)

Na stránce "Život po životě" se jistě sjednotíme. Přiznávám po návštěve jedné jeskyně, že monokrystaly potřebné velikosti se mohou vyskytovat. Ale, že by jich bylo dost pro každou věštkyni.Asi ne.

vsem (Araklains, 09. 08. 2007 22:53)

tohle je dos zajimave tema ale velmi slozite

pro anybody (Satanka, 24. 07. 2007 23:58)

Víš tedy něco nového k objasnění vzniku lebek? Byli bychom velmi rádi. Některé poznaty tu uváděné nemají starší datum jak 5 let. Myslím že ani moderní technologie, ani přístroje do toho dosud nevnesly jasno.

moja poznamka (anybody, 24. 07. 2007 20:41)

moje postrehy k veci, tu spominane fakty su vyskedkom skumania hp pred cca 30 rokmi, medzitym technologie tak rapidne pokrocili, ze niektore dnes vcelku bezne veci sa pred tymi cca 30 rokmi mohli javit skoro ako "magia"
plus vsetky vsetky nimi vyvratene teorie smeruju k bruseniu, co je iba z jedna z vyrobnych moznosti, ktora ich ale pravdepodobne na zaklade ich moznosti napadla
vzdy to totiz porovnavame s technologiami, ktore MY bezne pouzivame - co samozrejme nemusi tak byt

K tématu (Monika, 15. 06. 2007 10:29)

Tak jsem neodolala a vyzkoušela včera brousit křišťálek. Na rozdíl od jiných kamenů se strašně rychle zahřívá a musí se skoro pořád máčet ve vodě, aby nepopraskal. Pokud nejsou lebky z Albrechtic a jsou opravdu křišťálové, ještě bych možná s bídou pochopila, že se mohly v minulosti vyskytovat tak velké krystaly, současně je naleziště solidních krystalů v Alpách, ale zdaleka nedosahují této velikosti. Ale metamorfóza od té doby mohla udělat své. Tvar-přikláním se k mystice-znázornění lebky-posmrtný život-třeba. Ale to opracování?????????? Tam mě fakt napadá pouze laserem pod vodou nebo z jiné civilizace. Já si musím najít požádný kus křišťálu, abych konečně měla tu kouli, pravou, ne skleněnou, pak napíšu, jak jsem krystal opracovala.:-D

Leviathanu (Bandy, 24. 05. 2007 20:37)

Taky malou opravu. Nebyly to dvě trilogie, ale tři dialogy.Když jsem se Matzala osobně ptal na jeho rodinu, říkal:Máme kvarteto. Jsme tři. Brácha a já." Ptal jsem se dál, jestli má bráchu."Ne, proč ?"odpověděl.Zlatý chlapec ta Jan Matzal.

Satance (Bandy, 24. 05. 2007 20:33)

Jen malou opravu. Nebyl to pravnuk, ale pradědeček. Ten uměl i televizní obrazovky. Jenže nikde nevysílali, tak mu byli na prd. Lebky taky, ale ty aspoň zmátli zákazníky.

Velká pravda na konec (Leviathan, 24. 05. 2007 18:37)

Všichni jste úplně vedle.Lebky vyrobili mořští tvorové z Měsíce.Jan Matzal to detailně popsal ve svých dvou trilogiích :-) Zdravím

Jedno komu (Satanka, 24. 05. 2007 03:12)

Souhlasím s Bandym, ještě dodám, že je odlil pravnuk Jakuba skláře a ještě 4 má schované doma pod postelí.

Jedno komu (Bandy, 24. 05. 2007 01:49)

Ony záhadné lebky jsou produktem sklárny v Železném Brodě, která je technologickým zařízením pro tvorbu místních šperků vyhlášené jakosti.Místní zaměstnanci o tom hovořili. Byli u toho.

Pro Leviathan (Bandy, 20. 05. 2007 22:09)

Mám pocit, že jsme se trochu rozešli v tématu. Líbí se mi Tvé úvahy a v mnohém s nimi souhlasím. Jenže já chtěl hovořit o původu oněch lebek. A zkoušel jsem zpochybnit jejich mimozemský původ tím, že logická úvaha směřuje jinam. O té materiální jsem se zmiňoval níže. Taky zdravím

Bandy (Leviathan, 20. 05. 2007 16:45)

Zdravím a pozdravuji.Říkáš si proč symbolizovali lebku,asi třeba proto,že v těch dávných dobách lidské myšlení bylo dost tristné,tedy né že by tomu dnes bylo o mnoho lépe,ale přece jenom snad se o něco málo vylepšilo,tedy v té době asi právě v té lebce mohli si myslet,že třeba poznáme symbol který plně známe.Kdyby vytvořily jakýkoliv tvar jejich anatomie nebo symboliky,tak by to bylo naprosto zbytečné,a to tehdy i dnes.Co se týká materiálu,tak třeba je pro ně naprosto běžný.Líbý se mi že přežití populace je důležitější než mozek,já bych to tak nepřeceňoval,úzus je čím větší kvantita,tím horší kvalita.A z lidské historie známe že čím větší národy tím více rozpínavé,tudíž tím více válek.Kdyby se válčilo o mnohem méně tak by dnes lidstvo už třeba osidlovalo vesmír.Chci tím jen říci že při pohledu na nás lidi,si mimozemšťané při své vyspělosti,a vyspělejší musejí býti o mnohem více než my,asi si s námi zatím nechtějí moc zadat.Přeji příjemný zbytek víkendu.

Leviathan (Bandy, 20. 05. 2007 01:28)

Jakoby by mě přítel nabídl pravici. Potřásám Ti tou Tvoji.
Neunikla mi symbolika lidské lebky.Znám mnoho zdrojů jejího původu. Řeč je však o tm, zda původ onoho artefaktu je mimozemský.A tady se trápím otázkou, proč by mimozemšŤané tvarovali lidskou lebku z nepříliš praktické hmoty. Jejich symbolika může být jiná. Můžou lebku schovávat v oděvu tak, jako my schováváme pohlavní orgány. A ty jsou pro přežití populace (Myslím biologické) důležitější než mozek. A proč tvarují pouhý obal na mozek, proč ne mozek sám ? A proč zrovna toto a několikrát. Se zarputilou neměnností. Mohli šoupnout penis, vaginu, šlo by i vaječníky, když počet pokusů byl neomezen. Ale oni jen 4 kousky a vždy lebku. Kdo si dělá kozy ?

Pro Bandy (Leviathan, 17. 05. 2007 00:50)

Zdravím,dlouho jsi tady nebyl.No osobně bych tedy byl pro ty ňadra,bohužel se tento nápad tomu někomu nelíbil.Proč zrovna lebku nevím,tak co třeba proto že je to hezká trofej,i tady na zemi je spousta nimrodů co si je dávají na stěny,někteří se před nima dokonce i modlí,tak proč né.Popřípadě je to schránka na mozek (tedy aspoň u většiny lidí :oD )A nakonec,lebka je přece symbol tajemna,nahání husí kůži,prostě straší lidi.Tak jsem vyjmenoval pár příkladů,proč zrovna lebka.U těch ňader mne napadá pouze symbol mateřství,ale kdybych si mohl vybrat,tak volba by byla jasná.Přeji dobrou noc.

Bandy, 15. 05. 2007 04:31)> Tyto lebky , ať jsou odkudkoliv, jsou na tomto světě.Je nutné je brát jako realitu. Je ovšem krásné přemýšlet o tom, kdo je autorem. Je zajímavé pochybovat o lidech, kteří zkoumají technologii jejich výroby. Já mám pochybnost jinou. Není-li výrobcem pozemšťan, proč zrovna lebku ? Proč ne dívčí ňadro ? Je přec o tolik hezčí. Nebo jinou část člověka. Živého člověka ? Lebka je vždy z nebožtíka, ne ? A aby ty jiné zajímali nebožtíci ?

 

Děkuji (Leviathan, 06. 04. 2007 23:42)

Omlouvám se,než jsem cokoli stačil udělat,tak se to uložilo.Děkuji ti Saty za tvou pochvalu,od člověka s tvými názory si jí opravdu cením.Ještě k tomuto tématu,našel jsem ve knize Záhady světa a kontinentů,že některé nalezené jak lebky tak i vzláštní kusy křišťálů vyzařují slabé záření,což prý za normálních okolností není možné,takže další záhada.Mne spíše než všechny technické i duchovní otázky fascinuje to,že je okolo jedné jediné věci tolik otazníků,samozřejmě se dá namítnout že je spousta dalších věcí a událostí nevyřešených ale tyto lebky jsou ve své podstatě jeden velký otazník.Proto jsem nastínil i otázku,jsou vůbec z tohoto světa?Přeji dobrou noc.

Děkuji (Leviathan, 06. 04. 2007 23:26)

 

pro Leviathan (Satanka, 06. 04. 2007 19:21)

Jsou lidé, které rozčílí film s otevřeným koncem, chtějí mít ve všem co se jim předkládá naprosté jasno. Jsou lidé, kteří mají fantazii a otevřený konec je pro ně vybídnutí k určité práci s myšlenkami, rozvahám a filozofování. Tak je to i s touto lebkou. Jsou jedni, kteří si povídání přečtou, zavřou knihu a už se dál o to nezajímají. Prostě co bych si lámal hlavu nad něčím, o čem nevím proč to vzniklo, odkud to je a proč to tu vůbec je, nebo přinejmenším zpochybňují jakékoliv jiné téze, než je ta, která má úředního berana. Pro druhé je povídání o lebkách a nejen o nich něco jako široký, otevřený obzor s obrovskými možnostmi.
Jsem ráda že máš fantazii, že patříš mezi ty druhé.

Pro Bandy (Leviathan, 04. 04. 2007 22:59)

Víš,mě je úplně jedno,jaký je rozdíl mezi broušením,leštěním nebo hlazením křišťálu,já to určitě nikdy dělat nebudu.Já nevím jestli ty jsi na to odborník ale já nemám jediný důvod tomu komentáři
nevěřit.Četl jsem ho asi před třemi léty v magazínu Týden a to rozhodně není žádný bulvár.Tudíž když shrnu všechny technologie co jsi zde vyjmenoval a které ti odborníci stoprocentně také znají a stejně nevědí jak byla vyrobená tak dojdem zase na začátek diskuze,a to je slovo záhada a můžeme se točit dokolečka dokola.Přeji příjemný večer.

pro Leviathan (Bandy, 04. 04. 2007 16:56)

Mezi broušením, leštěním a hlazením je rozdíl jen ve složení abrasivní látky a její zrnitosti.Znám i podrobnosti, ale nebudu je tady rozvádět.Technolodie je naprosto stejná.
Nabídl jsem kdysi dávno možnost,že lebky byly vytvořeny litím (křišťál je v zásadě sklo nebo má alespoň velmi podobné vlastnosti.) Nebo jiným tvářením za tepla. Třeba foukáním. Na vánočních koulích také nenajdeš stopu po mechanickém opracování. A to skláři znají jistě mnohem víc metod. Okenní skla se taky nebrousí a je nějaká připomínka vůči kvalitě jejich povrhu?
A jak se brousí diamanty, když nic tvrdšího přece není ?
Rád bych se podíval do oné laboratoře v NY odkud tento "objev" vyšel.
Jediné co je záhadné je, že není známo stáří oněch artefaktů a dá se dumat o tom, že v době jejich vzniku (která je neznámá), nebyly známy technologie k tak vysoké kvalitě opracování.
Opět se opakuji. Kdyby se nejednalo o zpodobení lebky, nad celou záhadou by se mávlo rukou. Přeji Ti krásné meditace na toto téma.

For Saty (Leviathan, 02. 04. 2007 23:07)

Ano,máš pravdu,je to vůbec v lidských silách?A pochází tyto lebky vůbec ze Země?Tam kde chybí vědecké vysvětlení,tak tam zákonitě dochází k různý spekulacím a to je ukázkový příklad těchto lebek.Tak proč si nevzít na pomoc lidskou fantasii,co třeba Daniken a hned tu máme mimozemšťany,Atlantida s jejich vyspělou civilizací a můžeme pokračovat vesele dál.Co skusit něco méně prozaického(Teorie jako teorie),co když v daleké minulosti znali určití lidé(a bylo jich málo,protože jinak by těch nálezů lebek bylo daleko více)nějakou třeba úplně triviální technologii opracování materiálů,jakéhokoli a ten postup si z nějakého důvodu pečlivě střežili,nevím třeba z náboženského,to je jedno.A postupem času ho z neznámých důvodů nepředali a on se v toku dějin nenávratně stratil.Člověka odedávna fascinovali záhady a taje,asi proto že je na vše zvědav a rád by vše měl pod kontrolou,ale to si ještě hoodně dlouho počkáme.Zatím to je tak,že když si člověk na jednu otázku odpoví tak mu zároveň další tři naskočí.Jednoho dne se dovíme jak to z těmi křišťálovými lebkami je,no a to další se uvidí.Přeji příjemný večer.

pro Leviathan (Satanka, 01. 04. 2007 23:53)

Zdravím tě Leviathane. Opracování lebky je záhada a právě způsob opracování je tou největší záhadou. Nedovedu si představit, kolik desítek let (ne-li století), by trvalo, než by byla lebka hlazením a leštěním vytvořena. Nebyla by to práce pro jednu generaci a tak se naskýtá otázka: Komu by stálo za to ji takhle těžce tvořit? - pokud je to vůbec v lidských možnostech.

Lebka? (Leviathan, 01. 04. 2007 13:49)

Chtěl bych jen podotknout že jsem v tomto naprostý laik takže budu psát jen co jsem o tomto fenoménu četl.
Jedna z největší záhad lebky je její opracování,četl jsem tady o tom že se dá křišťál brousit,o tom žádná,ale právě že v roce 2001 v Americkém městě NY vědci tuto lebku(myslím tu první větší)podrobily laserové skoušce a zjistili že broušená nikdy nebyla,pouze hlazená a leštěná a to asi jen ve vodě.Laserová skouška prý naprosto přesně tuto věc jako je broušení odhalí a tady se to nestalo.Je to jen jedna z její záhady.

ještě o lebkách (Satanka, 03. 03. 2007 10:16)

Ahojky Bandy, ubíráš plyn a jsem tomu sama ráda. O nic jiného tu nejde, jen o vlastní pohled, myšlenku a ta nám v mnohém může dát víc, jak kniha. Těch 100 stránek jsem plácla já, mohla jsem klidně napsat sto tisíc, zas by to bylo jen plácnutí, ale přehnané. Že by vědcům nestálo se o to zajímat se mi nezdá, spíš se mi zdá, že nevědí jak dál. V každém případě, pokud by zjistili že se jedná o podvrhy, neváhali by to oznámit světu a řekli by si, -- ufff, zase o jednu záhadu méně. Ale to se nestalo, vědátoři mlčí a lebky také. Největší záhadou je právě způsob zpracování o kterém se zmiňuješ. Dokud se nepřijde jak, kdy, kdo a čím, tak nás bude tajemství lebek ještě dlouho provokovat.

Ještě o lebkách (Bandy, 02. 03. 2007 21:51)

Není snadné odpovědět na Tvoji otázku jinak, než čistě mým osobním púohledem. A už tušíš, co můžeš čekat. Začnu ostřejší úvahou. Co, když vědcům nestojí za to, zabývat se banalitou, o které za dobu její existence bylo napsáno pouhých 100 stránek a jen v normálním formátu ? Tak jo. To bylo trochu pod pás.
Teď se pokusím blíž k jádru.Stáří předmětů se určuje podle jednoho z izotopu uhlíku v něm obsaženém. Podle stupně jeho rozpadu se dá určit stáří. Nevím jak se to dělá, ale prokazatelně to funguje. Jak to ale zjistit tam, kde se žádný uhlík nevyskytuje, Kde jde o čistě anorganickou hmotu v případě, že je to krystal i v případě, že je to tavenina.Křemík, křemík a stále křemík a k tomu přísada. Bez uhlíku. O původ by se mohli zabývat kunsthistorici podle zmínek o věci z jiných zdrojů. A pak by došli k další otázce, jakým způsobem byla věc opracována za tehdejšího stavu technologie či technického pokroku.
Tady by mohlo nastat dost temných otázek a spolu s mystikou spodobeného předmětu, tady lebky,obrovské možnosti.
Vědci se jich nechopili. Možná ke škodě své i nás.


 

pro Bandy (Satanka, 02. 03. 2007 01:55)

Rozumím tvému pochybování, ale víš sám dobře o existenci těch lebek, jejich veřejné uložení v Britském a Pařížském muzeu Trocadéro je také fakt.
Lebky zkoumali odborníci a předpokládám že o nich bylo napsáno víc jak 100 stran formátu A4 a výsledek? Nikdo nevydal prohlášení, že lebky jsou podvrh. Jsou pochybnosti, ale ani autentičnost není vyvrácená. Proč se ve věděckých kruzích moc o lebkách nehovoří? Předpokládám, že by ani na jeden prostý dotaz páni vědátoři kloudnou odpověď neměli. Nebo by třeba řekli, že ta lebka neexistuje, protože podle jejich mínění existovat nemůže.
Jeden malý odkaz: http://www.wo.cz/leto/leto_center_060924.946718.html
 

Asi se nakonec omluvím (Bandy, 27. 02. 2007 18:50)

Jen si myslím, že krystal křemene, má stavbu jinou než vrsvenou. Může se stát, že najednou vzniká na stejném místě víc krystalů a ty se ukládají do vrstev. To je ale neomlouvá, aby se nadali brousit. Monokrystaly diamantů jsou brousitelné ze všech stran. Brousit je do oblých tvarů je nasmysl. Ztratí svůj třpyt.
A jestli někde vznikl křišťálový monolit v takové velikosti, aby šel vytvarovat do podoby lebky pak je chvíle, kdy je má omluva na místě.
Nikdo by se nepokusil opracovat je dlátem, rydlem, či jinak než broušením. A broušení je věc. Byl jsem už dávno v jedné továrně, kdy vyráběli nástroje na řezání závitů, zvaná očka. Je to jroužek z tvrdé oceli, ve kterém je přesně vytvarován závit tak, aby otáčením na nějaké tyči, zanechal na ni trvalou stopu požadovaného závitu. Protože žádná tyč není dokonalá, bylo nutno v onom očku vytvořit zářez. Aby to pružilo.Není problém, jen ten zářez nesměl být tlustší, než půlku desetiny milimetru. Tak se to vybrušoovalo a vybrušuje dodnes. Dovedeš si představit brusní kotouč. kterí brposí drážky 5 setin milimetru ? Ne ? Já ho viděl při práci.
Proč by tedy zakulacoval někdo krystal křemene dlátem do tvaru lebky. Určitě by brousil. Ale krystal by v oblém tvaru ztratil lesk. Kde má smysl takové jednání.
Jedině, že by bytosti odjinud, duchové zemřelých nebo ještě jiné tajemné síly. Pak se omlouvám podruhé. Byť s nejistotou.
A prosím, rád bych věděl, o které vědce šlo, stačí mi ústav. Rád se podívám do jejich prací na toto téma.

pro Bandy (Satanka, 27. 02. 2007 11:23)

Nezklamal jsi nás, protože už jsme si na tebe zvykli. I když se snažíš vypadat jako koženej suchar, vím že necháváš každámu prostor pro vlastní názor. Co se týká těch lebek, jsou a to je nepopiratelný fakt. Jsou uloženy v muzejích a jsou detailně prozkoumané, jen na sebe neprozradí víc, než je popsáno. Nejsem odbornicí a ty také ne, na broušení drahých kamenů, jen vím, že proti vrstvám se nedá s úspěchem brousit skoro nic co je křehké. Proto se k tomu vyjadřovali ti nejpovolanější a myslím si, že ani oni, a ani vědci by se nechtěli lehkomyslně blamovat před světem, kdyby výsledky jejich expertíz dokázaly, že se dali napálit.

Už zase. (Bandy, 27. 02. 2007 01:46)

Křišťál, slovo pochází z řečtiny a je to bezbarvý tvar krystalu křemene. Byl ve starověku broušen jako polodrahokam, dnes užíván i v technických oborech.
Druhý význam tohoto slova je označení pro velmi kvalitní dekorační a umělecké sklo.
No a ani jeden z těchto materiálů nelze opracovat kovovými nástroji bez jeho poškození. Nevím jakých rozměrů dosahují přírodní krystaly, ale ke zhotovení lebek, bych je nedoporučoval. Český křišťál je draselno-vápenaté sklo a anglický draselno olovnaté sklo. Obojí se tvaruje hutní metodou, pak brousí bez ohledu na vrstvy. Takže lebka by šla. Dnešní křišťálové sklo musí obsahovat nejméně 24 procen oxidu olovnatéto. Opět jsou základní tvary utvářeny hutnickou metodou a broušeny. Pan Krampol rozdává křišťálové mozky ve svém pořadu, Nikdo není dokonalý. Jaké tedy vrstvy ?
Vidím to tak, že spojením velmi sugestivního materiálu s mystifikujícím tvarem výrobku, vzniká možnost nebo spousta možností jak přidat ještě více mystična. Vždyť hádání z křišťálově koule je velmi magické. Což takhle lebka. Viděl jsem křišťál ve školním kabinetě, pak v muzeu a pokaždé to byl krásný bezbarvý krystal. Viděl jsem křišťál broušený do šperků. To z čeho byly křišťálové lustry, koule a jiné věci, myslím, že i lebky, to bylo sklo. Je mi líto jestli jsem Vás zklamal.