Jdi na obsah Jdi na menu
 


Bandy (Saty, 26. 2. 2008 13:36)

Neboj se, nic s tebou nešvihne, Sedy nic nedokáže. Co akorát dokáže, je napsat mail, kterej by mohl být zajímavej pro jeho ošetřujícího lékaře z psychiatrie.:-D

Sedy

(Bandy, 11. 2. 2008 21:05)

Já s Tebou nehraji. Já Tě léčím.Tvé trumfy si strč zpět do rukávu. Až to dokážeš, švihne to nejen se mnou.Drž se národe.

Bandy

(Sedy, 10. 2. 2008 21:35)

Najdeš je v Odkazu Leonarda,na posledním řádku sloupku. A věř, že prokazování sporem je dokonalejší než si můžeš jenom představit. A upozorňuji předem, nejvyšší trumfy mám stále v rukávu. Tak ať to s tebou nešvihne....příjemný večer!

Sedy

(Bandy, 7. 2. 2008 22:43)

Nejen Tvoje snímky tady Satanka nezveřejňuje. Nezveřejňuje žádné. Nech si své snímky. Řádně je popiš a my si vybereme.Si v místech, kde se hovoří. Ne kde se prohlížejí rodinné fotky z dovolené.

Bandy

(Sedy, 7. 2. 2008 19:10)

Protože ty nikde neopisuješ. Mrzí mě že Satanka na těchto stránkách neuveřejní mé snímky, ale její rozhodnutí respektuji. Kdybych věděl, kam ti je mám poslast, neváhal bych.

Sedy

(Bandy, 5. 2. 2008 22:46)

Já ? Proč zas já

Bandy

(Sedy, 4. 2. 2008 18:47)

O Hillmanovi samozřejmě nic nevím. Podívám se ale do knihovny. Říkal jsem na začátku , že o většího laika než jsem já nezakopneš. Kde čerpám informace kolikrát nevím. Jednou stačí když chodím celou noc křížem krážem lesem. Většinou ale když po půlnoci zalezu s tužkou někam do kouta a píšu ........zajímavý je to, že když si to nechám pro sebe a mlčím, mám následně problémy. Satance dnes něco pošlu, o tom se psát nedá. Musí se to vidět. Když zase poradíš, budu jen rád.

Sedy

(Bandy, 4. 2. 2008 14:09)

Toto je zdroj Tvých informací ?
James Hillman je nazýván ztřeštěným psychologem, vizionářem, pomatencem, starým čarodějem, králem budoucích filosofů. Básník Robert Bly ho nazval "nejoriginálnějším psychologem, jakého Amerika měla od dob Williama Jamese."

Hillman studoval v 50. letech u Carla Junga a stal se pak prvním ředitelem Jungova institutu v Zurichu. Po návratu do USA v roce 1980 učil na různých prestižních universitách, vedl vydavatelství a napsal dvacet knih. Přesto je mnohými psychology považován za podvratníka, rozvraceče a ostudu psychologie. Hillman totiž tvrdí, že potřebujeme novou psychologii. Věří, že je potřeba zcela přeformovat teorii lidského rozvoje a základy terapie, že je čas vrátit terapii z laboratoří a uzavřených místností do skutečného života. Podle něho konvenční psychologie ztratila kontakt s tím, co Hillman nazývá "kód duše". Psychologie, nacpaná semináři jak čistit kloset nebo zadržovat orgasmus, byla redukována na trivializovanou, banální a egocentrickou záležitost, místo aby se snažila zkoumat záhady lidské povahy.

Jednou z největších záhad je podle Hillmana otázka charakteru a osudu. Ve své poslední velmi úspěšné knize The Soul´s Code navrhuje hypotézu, že naším životním posláním je realizovat jakési volání našeho osudu, a nazývá to "teorií žaludu", protože předpokládá, že naše životy jsou řízeny vnitřním plánem, tak jako v malém žaludu je ukryt osud celého dubu.

Bandy

(Sedy, 3. 2. 2008 17:27)

Dělám to velice nerad,nicméně se omlouvám za Gause.Měls pravdu, Saccheri využívá myšlenky sporem i otevřeným způsobem, to znamená že když příslušný důkaz není doveden do konce,i tehdy může mít své oprávnění. Takže ještě jednou se omlouvám.Jestli ja autoportrétem Mona Lisa na tom nesejde. Nech se překvapit.Věřím,že podruhé botu neudělám.

Sedy (Bandy, 03. 02. 2008 00:38)

 

Jediný autoportrét Leonarda se jmenuje Mona Lisa. V číselné podobě stále postrádá strukturální změny od pasu dolů.Text to už nezachrání. To prostě nejde ukecat.
 

pro Sedy (Saty, 01. 02. 2008 18:35)

Ahojky Sedy, vytvořit stránku není těžké, chce to jen dohodu a materiál. Když mi ten materiál pošleš a bude opravdu zajímavej, nic nebrání tomu, aby byla stránka na tohle téma vytvořená.

Bandy a Satanka (Sedy, 01. 02. 2008 17:09)

Nemám moc času, nicméně si ho trochu vyšetřím : hlavně - jde o Kód Duše a o Kód života. Samotný text ještě nic neznamená, text se musí převézt do číselné podoby a teprve zde je ukryté tajemství onoho Kódu.´Je zbytečné psát na tyto stránky celé textové znění i když je velmi zajímavé, zvláště jejich vzájemné propojení.Nabízím ale zcela zdarma důkaz jak funguje dokazování sporem. Že Leonardo Da Vinci byl génius nejen ve vytváření kódů , je všeobecně známá věc. Kde všude jsou ukryty jeho kódy, se vedou dlouhé diskuze. Nevím jak velký problém by byl vytvořit obrazovou stránku s podobiznou Leonarda Da Vinciho.Exiztuje jediný obraz, kde se předpokládá , že Leonardo namaloval sám sebe.Satanko rád bych tě o to požádal. Předem děkuji, a slibuji originál Kód. Předem děkuji Bandymu, bez něj bych ho nenašel. O co jde vím moc dobře !

Blance (Bandy, 31. 01. 2008 22:16)

Skoro si myslím, že oč jde, neví ani Sedy.

Bandy,... (Bia, 31. 01. 2008 13:12)

..... je mi líto, ale pořád nic :-)). Ale koukám, že jsme na tom stejně :-))). No nic, snad nějak přežiju to, že nevím, oč jde....

Blance (Bandy, 31. 01. 2008 12:30)

"Tvá příroda duši". Shluk tří českých slov nedávající smysl. Lepší ?

??? (Bia, 31. 01. 2008 10:58)

Nemůžete mi to, prosím, někdo přeložit do češtiny? Děkuji :-).

Sedy (Bandy, 31. 01. 2008 00:33)

Jestli podstatou Tebou nastoleného tématu je "Tvá příroda duši", smiř se s myšlenkou, že jsi zůstal nepochopen. Nebuď proto smutný. Ani Giordano Bruno, ani Galileo se nesetkali s potleskem mocných. Netlač tedy na pilu. Zkus jinou cestu. Jinak jsou opravdu odpovědi na Tvé otázky zbytečnější než otázky samotné.

pro Sedy (Saty, 30. 01. 2008 20:56)

zdravím tě Sedy. O rozplizlém tématu jsem nepsala já, ani jsem nepsala "nevěřte" čti pozorněji. Na radar mám svůj názor a ten je velmi negativní.

pro Saty (Sedy, 30. 01. 2008 19:56)

Rozplizlé téma ? Jediná podstata celého tématu je : má příroda Duši ? Jestli ano, potom jsou ostatní otázky zcela zbytečné. Ty píšeš: nevěřte. Tak nevěř, jednou budeš překvapena. Začal jsem na těchto „satánkách“ u Mimozenšťanů úvahou. Pro jisté odlehčení se vrátím opět na tuto diskusní stránku i když úvaha nebude o samotných mimozemšťanech, ale možná o nesouvisející radarové stanicí v Čechách. Zdůrazňuji slovo „možná“....


 

Saty (Bandy, 28. 01. 2008 20:42)

 

Zkus si srovnat argumenty Sedy. Napřed vědátoři a Zelená energie a vzápětí Co Bůh dal člověku. To je způsob jak se vyhnout polemice. V tom momentě jakmile oponuješ stran vědátorů, přijde return, ale Bůn...
A k tomu ještě 16 rozplizlých neurčitých témat v jednom článku.
Vyjadřuji se k tomu jen proto, aby jste neuvěřily.

Sedy (Bandy, 28. 01. 2008 20:35)

Nechal jsem si udělat rešerši z Komenského. O "kódu života" ani zmínka. Kód života jsem našel je ve zmínkách o dvojité šroubovici DNA.
Tvá konstrukce kódu duše je prokazatelně Tvoje.Velmi nápadité. Jen velmi vzdáleno skutečnosti.
Dovoluješ si zaštítit se jménem pana Opěnky. Je to ten, co jsme ho měli ve vládě ? Ale to je matematik.
Říká Ti něco "Alternativní teorie množin" ? Tak to je jeho práce.
Saccheri. Opět matematik. Ti by v životě neuznali "dokazování sporem". To prostě nejde. Sporem dokážeš jen to, že ten původní se prohloubí.
Toho karmelitána pošli do prdele. Kecá.
A už nikdy přede mnou neříkej:"Podle teologockého učení ". Ty snad ,probůh , ani neslyšíš, jaká je to kravina. Dám Ti malou lekci zcela zdarma.
Teologie je věda jež se zabývá vírou v Boha nebo bohy. Životem Boha nebo bohů. A pak musíš oznámit, kterou teologii máš na mysli.Vyber si víru a každá má svou teologii.
Kterou si tedy myslel Ty ?

Svět (Bia, 28. 01. 2008 13:33)

Vidím to stejně jako Satynka. Čert ví, kam to spějě. Jen bych asi tak neodlišovala "stát" a "jedince". Všichni v tom jedeme a všichni se na tom podílíme. Vždycky se najde chytrá hlava, která něco vymyslí a usnadnění něčeho asi vždycky rádi přijmeme - jsme prostě takoví. Takže někdo nabízí, druhý poptává a pak jsou ještě takoví, kteří ty objevy zneužívají. Je to těžké.....a zastavit se to nedá. Chtěla jsem vám tady vložit jeden odkaz (ale nemůžu ho už najít) - byla to taková vize, jak by naše planeta vypadala za 10, za 100 a za 1000 let, kdyby člověk vyhynul. Zároveň s námi by vyhunulo pár druhů, kteří jsou na nás závislí - ale jinak by to pro ostatní druhy by přirozený ráj :-)).

Pro Sedyho
Já nevím, jestli to rozdělení duší je Tvoje nebo Komenského. Přiznávám, že Komenského moc neznám - jen vím, že lidé by si měli hrát :-)). Ale proč je rozdělení na duši rostlinnou, živočišnou a úplně je oddělena lidská ?

pro Sedy (Saty, 28. 01. 2008 08:18)

Ahojky Sedy. Dotkl ses žhavého tématu. I laikovi musí být jasné, že ekonomická nenasytnost žene lidstvo do záhuby. Nafta, surovina, na které je závislý celý svět, přináší státu který vlastní ložiska bohatství, nebo smrt...v případě Iráku. Přitom vynálezy a projekty na automobily které nepotřebují naftu ani benzín není povoleno vyrábět ve velkém, aby to neohrozilo tok peněz z prodeje nafty. A tak se jede dál co to dá, země se ždíme a po vzoru států se chovají i jedinci. Před několika dny byla uveřejněna zpráva, že nidy nebyl zaznamenám tak obrovský úbytek pralesů v jižní Americe, jako za loňský rok. Je to jako kdyby jsme si odkrajovali plíce. Budem vítězové až zemi vydrancujem a zničíme? Ne, budem poražení. Tohle mi Sedy neříkají hlasy jako tobě, tohle mi říká realita.

Bandy (Sedy, 26. 01. 2008 18:27)

Bandy nikam se nestěhuj. V otázce prokazování důkazu sporem nemáš pravdu ani ty ani já. První kdo takto uvažoval byl Giorolamo Saccheri. Tvrzení profesora Petra Vopěnky asi zpochybňovat nebudeš. Zpochybňovat můžeš ale všechny pokusy a cesty které k tomuto důkazu vedou, v tom ti nic nebrání. Vrátím se ke Komenskému , který tě trochu nadzvedl. Jak jsem k němu přišel ? To byl jeden starostlivý, pokoutně mě zavedl do kláštera karmelitánů, a dělal nade mnou velmi zajímavé kejkle. Asi měl starost o mojí duši. Nicméně byl zklamaný,protože jsem i po tomto tyátru slyšel. Nevzdal se a následně mi podstrčil Kód života od Komenského. Kdo by ho nechtěl rozluštit ? Že v tom lítaj i jiný duše, to nevadí asi ani karmelitánům. Tak jsem mu ho vystřih. Že jde o víc jsem pochopil, když jsem tento text našel v jedné zakládací listině jistého rytířského řádu. Že se mě snažil potom zesměšnit, to už byla jen taková hra kočky s myší, protože ten text jsem záměrně pozměnil.Tvrdit ale na základě této zkušenosti, že existuje Kód duší by bylo naivní. Může mít třeba rostlina duši ? Podle teologického učení asi těžko.Tak se na to podívejme z praxe : Vědátoři, politici, ekologové vymysleli jak vyzrají nad přírodou a vymysleli Zelenou energii. Zbavíme se oxidu uhličitého z ovzduší a ještě budeme mít naftu. Super ! Dovolím si položit otázku : dal Bůh obdělávat půdu, aby jsme z ní vymačkali mazut ? To je asi pitomost. A co na to příroda ? Oxid uhličitý se u těchto olejnatých rostlin nevstřebává do rostlin samotných, ale ukládá se co by uhlík do půdy... po zoraní se uhlík zpětně uvolní a frčí opět do ovzduší. Na rozdíl od stromů....jaká smůla ! Nula od nuly pojde !Jen těch stromů stále ubývá a nejen ve prospěch těchto rostlin. Kde jsou ti věhlasní vědátoři, jak to že to nevěděli? Že se v elektrárnách topí obilím na to musí mít jeden skutečně mimořádné vzdělání.To by pitomej sedlák nevymyslel ! Profesor Moldán nedávno připustil, že se lidem „něco“ vysmívá..... že to vymysleli amíci, to nikoho neomlouvá. U nich to beru jako pokus implantovat redukční dietu do vlastní společnosti, protože 90 % amíků připomínají přerostlý prasata a hrochy. Že chleba bude následně dražší jako porcelánová souprava cibuláku s tím si určitě poradí , jak tvrdí náš otec vlasti, neviditelná ruka trhu. Tak co ? Je člověk víc než příroda ? Nebo že by příroda byla moudřejší a měla stejně jako člověk duši? Na to si odpověz sám , mě tvůj názor ani nezajímá. Já v tom mám jasno, i když tvrdíš, že trpím. Vůbec netrpím, buď klidnej, jen se bavím. A ještě jednou dík , ani netušíš jak prokazování sporem funguje. Za odměnu ti posílám definici Duše živlové, tak jak jsem slyšel... Kde se shodneme je na Leninovi. Že ho Einstein obdivoval, to dnes ale nefrčí....

Bandy (Sedy, 26. 01. 2008 17:13)

Jan Amos Komenský - Rozluštění „Kódu života“ ještě nic neznamená. Nejdříve je nutné rozluštit „Kód duše“.

Duši živlovou (elementární)
Duši nerostnou
Duši rostlinnou
Duši živočišnou
Duši lidskou
Duši světelnou (andělskou)
Duši kosmickou (božskou)
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Duše živlová (elementární) – její kód je založen na chronologických změnách stavu jedince, prvku, či jiného uskupení ve vztahu na jeho nejbližší okolí. Je často zaměňována s agresivitou, která nemá s živelností nic společného. Jedná se o projev po sobě jdoucích vjemů, impulzů, reakcí, silných prožitků a schopností interpretace vůči okolnímu prostředí. Jen tato schopnost zaručuje využití energie ku prospěchu života. Stává se ovšem, že tato energie je nasměrována špatným směrem. Vnímání tendence vývoje, polarizace problémů, jejich vzájemná pozitivní řešení dávají šanci využití energie správným směrem. Duše živlová je základním zdrojem energie všech duší , mimo duši světelnou a kosmickou. Duše světelná a kosmická je od duše živlové absolutně distancována.
 

Albertu Einsteinovi (Bandy, 16. 01. 2008 15:11)

 

Promiň , kámo. Já se přestěhuji. Ale budu Ti věrný.

Blance (Bandy, 16. 01. 2008 15:05)

Dnes se tomu říká vir,virt, nebo tak nějak ? Já mluvíval o zcela jiných věcech. Třeba o duši, o srdci, přiznávám , že někdy o tom ,co ho zakrývá.
O pohledech do očí, o něžných větách.
Stačí. Ještě bych se zapletl.

Bandy,... (Bia, 15. 01. 2008 20:34)

...nebude to tím virtuálnem?? :-)))

Blance (Bandy, 15. 01. 2008 19:33)

Ty naopak povzbuzuješ to romantické ve mně.

Co teď s tím? :-))) (Bia, 15. 01. 2008 18:12)

Tak to já nevím. A Ty s tím chceš něco dělat? Ty na tom chceš něco měnit? To bych nedělala - člověk se stejně předělat nedá. A buď rád, že jsi takový jaký jsi - aspoň já s tím problém nemám :-)). Hlavně se nenech zbavit toho romantika v sobě, někým jako jsem já :-))).

Biamca Braseli (Bandy, 14. 01. 2008 23:37)

V povídce jde o to,že romantický hoch se zamiloval po návštěvě produkce kde ty dvě hlavy byly k shlédnutí do jedné z hlav, Netušil, že je to stejná hlava jen hrou zrcadel upravena tak, aby vypadala jako dvě na jednom těle.Dopadlo to jako u Tebe. Představitelka Bianky začala hovořit se svým mozkem,Braseli.
Mám rád romantické chvíle. Nejsem však na nich závislý. Že umím být cynický jistě už víš.Že se umím chovat jako romantik, víš jistě taky. Co teď s tím ?

Bandy (Bia, 14. 01. 2008 10:56)

Chválím, jistě, že chválím - dává to jméno. Chválím tady a kdyby mi to nepřipadlo hloupé, tak chválím ve všech místnostech :-))).
S "Biankou" začala vlastně Janička, protože taky asi nevěděla, jak tu nemožnou Biu dát do pátého pádu :-). A ta povídka (dvě hlavy) by možná sedla, protože to jsou zřejmě ty případy, kdy mluvím se svým mozkem :-)).
Já ale asi romantiku nedokážu ocenit - ne, že bych si to sama myslela ale pár lidí už o mě řeklo, že vedle mě člověk nemůže být romantik - v tom smyslu, že i když romanit je, tak vedle mě je po romantikovi. Tak nevím - víc mi to nikdo nevysvětlil... :-).

Všem (Bandy, 13. 01. 2008 23:25)

Zmýlil jsem se v místě. Pardon.

Blance (Bandy, 13. 01. 2008 23:23)

Všiml jsem si, že na fóru Ti někteří říkají Bianco. Připomíná mi to "Dům o tisíci patrech" od Jana Weise, kde byla povídka "Bianca Braselli, dáma se dvěma hlavami". Četl jsem ji v patnácti a vždy jsem si přál poznat Biancu.
Znám Blanku. Zaplať Pánbůh.

Tento literární útvar se jmenuje "blanket". Je ve slovenštině:

Bežala lúkou malá víla.
Lúč slnečný si uviazala do vlasov.
A lúka tá sa celá rozžiarila
Nezábudka pokývala hlávkou belasou.
Ku mne sa víla pritúlila
A po tvári ma pohladila.

Přečti si shora dolů první písmenko v každém verši.A chval mě. Smíš přehánět.

Blance (Bandy, 12. 01. 2008 21:15)

Myslím, že jsem Ti porozuměl hned napoprvé. Já jen musel zamachrovat. Takový už já jsem.Ale stále Tě rád čtu.

Díky za opravy :-) (Bia, 12. 01. 2008 18:10)

K mé entropii - v mém polidštěném podání a stručně: neuspořádanost každého uzavřeného systému roste s časem. Což je u mě důvodem, že se moje vlastní neupořádanost zvyšuje :-)). A to není jen hypotéza, to je prakticky doloženo :-))).
K horizontu událostí - velké písmeno beru, pokud bych tím myslela nějakou loď. Horizont událostí je pro mě okraj černé díry, za nímž čas a prostor se mění, hranice odkud se asi nic už nevrátí zpět. V mém polidštěném jsou to stavy, kdy už věci nejdou vrátit zpět, tenká hranice, kterou si musím hlídat (a kolikrát neuhlídám), aby mě nemrzelo to, co řeknu nebo udělám :-)))

Blance (Bandy, 12. 01. 2008 17:59)

Děkuji Ti, že Ti smím tak říkat. Umožňuje mi to soustředit se na jiné věci než je skloňování. Cítím taky důvěru, kterou ve mne vkládáš.
Jen jak je mým zvykem, musím Tě poopravit. Entropie je česky "neuspořádanost". A sama o sobě rozpad nenese. Nese ho jen její růst.
"Horizont událostí" se píše s velkým H. Je to kosmická loď ze stejnojmenného filmu. Jeho děj se odehrává v roce 2040 a tak daleko ještě asi nejsi.

Pane jo! :-))) (Bia, 12. 01. 2008 17:13)

Tak koukám, jaké já mám mezery ve vzdělání. Nebýt jmen několik myslitelů, tak vůbec nevím, o čem je řeč. Já tak maximálně vím, co je etropie - protože to má pro mě význam = postupně se i já rozpadám. Dalším mě známým pojmem je "horizont událostí", protože za ním bývám často :-))))

Sedy (Bandy, 12. 01. 2008 14:31)

To už si zase Ty.
Zas přinášíš hromádku nesmyslů. Učit se. učit se. učit se, není postulát Komenského. To je citát z Lenina. Jestli ho neznáš nastuduj. On nebyl blbej. Jen byl bolševik. Doporučuji "Materialismus a empiriokriticismus" Zejména kapitolu "Zákon negace negace "
Dokazování sporem je z dílny Sokrata.Ne Gause.Gausův-Jordainův princip je o sestavování pohybových rovnic. Nemá nic společného s pátým postulátem. Tento je dílem Euklidovým a generaceneúso matematiků se pokoušeli neúspěšně dokázat, že je důsledkem čtyř předešlých. Konec tomu udělal už v 19. století Lobačevskij, kdy vytvořil hyperbolickou geometrii, kde pátý postulát neplatí.
Rozluštění kódů života nebo Kódu duše
Za kód života může Mendel. Za kód duše můžeš zřejmě Ty sám.
Můžeš mi říct, co Tě vede k takovým patvarům a dezinformacím ? Nemáš problém v osobním životě ? Slouží Ti zdraví ?
 

Bandy (Sedy, 11. 01. 2008 09:57)

Bandy, nejdříve ti musím poděkovat za službu, kterou jsi mi poskytnul. Gausův princip dokazování pátého postulátu sporem, si prostuduj. Možná na něco přijdeš.Všeobecné znalosti můžeš uplatňovat s úspěchem na semináři karmelitánů-tam s nimi budeš borec!Už tvůj „oblíbenec“ Komenský říkal : učit se, učit se, učit se. Kdo je archaický je v tomto případě zcela zjevné. Posílám ti myšlenku Komenského, kterou mu jezuité jaksi nestačili zničit.Byl dál než dnešní věda
Jan Amos Komenský - Rozluštění „Kódu života“ ještě nic neznamená. Nejdříve je nutné rozluštit „Kód duše“.

Duši živlovou (elementární)
Duši nerostnou
Duši rostlinnou
Duši živočišnou
Duši lidskou
Duši světelnou (andělskou)
Duši kosmickou (božskou)
Nejdříve je nutné najít způsob, jakým se tyto různé duše napájejí z centrální Božské podstaty a co do nich zpětně vracejí. Neboť ze všeho nejhorší je zkoumat jednotlivosti a zapomínat na celek.

Měj se , a nezapomeň ani na diagram zrcadlení, budeš překvapen! A ještě jednou díky!
 

 

Sedy (Bandy, 10. 01. 2008 20:32)

Kdy jindy. V noci je přetížená sít. A v kalhotách mám bez ohledu na denní dobu. Díru jak trám.

Bandy (Sedy, 10. 01. 2008 12:41)

Za bílýho dne do hvězd ? To budeš mít asi v kalhotech !

Sedy (Bandy, 10. 01. 2008 12:06)

Něco se děje. Musím číhnout do hvězd. Nevěřím jim, ale ničím jiným to asi nebude.

Bandy (Sedy, 10. 01. 2008 11:34)

Jsem to jen zkoušel, ale ty se jen tak nachytat nenacháš.Když jsi psat před 30 lety-musel jsem hluboko šáhnout do paměti, kde jsem se tenkrát poflakoval já.Makal jsem tenkrát na tranzitním plynovodu jako začínající technik. Měl jsem pod sebou asi 30 svářečů a každej den , samozřejmě po práci, šíleně chlastali.Byl tam mezi nima jeden, kterej hrál šachy.Viděl jak se s nima trápím, tak mi poradil. Koupili jsme 20 krabic šachů, a on je všechny vyzval na simultánku.Všem jim to do jednoho nandal, a chlapi, protože měli svojí hrdost, každej večer místo chlastu hráli partičky a připravovali se na odvetu..Jo a léta běží, vážení.Tím ti vůbec nenabízím partičku, protože od tý doby jsem je pořádně nehrál...nebýt žen ,jak říkáš lepých tvarů, měl bych asi o dost klidnější život. Ale teď mám doma dračici, a za těma ostatníma se jen otáčím - ze zvyku.

Sedy (Bandy, 10. 01. 2008 01:53)

Nevím, proč by mě dnes měl zajímat Komenský. Nemám ho v malíčku. Mám jen "pedagogické minimum"V praktickém životě je Komenský anachronismus.Dnes mě zajímá Rihana, Seal,DJ..., dívky lepých tvarů, jiné nemravnosti a ještě více ty, co bystře myslí.Já je nesmím jmenovat, Ty bys jim psal.

Bandy (Sedy, 09. 01. 2008 17:28)

Takže Komenského máš v malíčku?

Sedy (Bandy, 08. 01. 2008 21:50)

Věřím, že nehovoříš se mnou. Nejsem Béďa.Sedím doma na prdeli a šťouchám tam, kde mám pocit, že by se šťouchnout mělo. Mám pocit, že čemu Ty rozumíš dnes, jsem já před třiceti lety vyučoval. Tys v mé třídě nebyl. Škoda.

Bandy (Sedy, 07. 01. 2008 09:36)

Béďo, je mi tě upřímně líto. Nevíš s čím si zahráváš. Být tebou, sedím doma na prd... ! A nešťourej do něčeho, čemu vůbec nerozumíš.Drž se radši zubní pasty...

Sedy (Bandy, 06. 01. 2008 23:16)

S kým, prosím, mluvíš ? A denně ? Proč tedy nerozumíš ? Já bych řekl, že problém je v pitomém osvícenci. Doporučuji Ti mluvit sám se sebou. Máš jistotu, že nemluvíš s pitomcem.

Bandy (Sedy, 06. 01. 2008 22:23)

Čtu ho a denně a ním i mluvím. Před chvílí mi řekl žě s tak osvíceným pitomcem , jako jsi ty, se už dlouho nesetkal .

Sedy (Bandy, 06. 01. 2008 20:56)

Škoda, že ho nečteš.
Já autor nejsem. Chybí mi pokora.

Bandy (Sedy, 06. 01. 2008 13:40)

Nevím kdo zhotovil titulní text na těchto stránkách ? Ty ale sotva. Nazdar!

Sedy (Bandy, 05. 01. 2008 21:29)

Už opět se dostáváme do sporu. Za prvé, omluva je od svého začátku nelogická. Není přece logické, když měníš to v co věříš.
Není pravdou, že ustoupit je lehčí než stát na svém. K ústupu potřebuješ přidat omluvu. Nebo odejít z místa, kde Ti je dobře.
Nevím, kde nacházíš právo posuzovat inteligenci lidí kdekoliv. Ne jen na těchto stránkách. Jak se cítíš, když někdo veřejně posuzuje Tvoji inteligenci?
Že někdo hovoří s kosmem je pro mne vždy lež. S kosmu nemůžeš dostat informaci bez náležitých technických prostředků a bez náležitého zdroje této informace. Z toho soudím, že hovořit s kosmem je vize, fikce,šalba a klam. A Ty ještě smyšlenou informaci předěláváš tak, abychom ji my blbečci rozuměli. Ty nám cenzuruješ zprávy z Kosmu. Poskytuješ jen odvar.Co si to dovoluješ ?
Nepiš Tarase Bulbu. Chybí Ti historická zkušenost a pobyt na území děje. Zkus Včelku Máju. Tam se dá odpustit hodně. Co se nepovede, zachrání Gott nebo Aťka Janoušková.

Bandy (Sedy, 05. 01. 2008 10:53)

Každá omluva musí mít svojí logiku. Logičtější ale bude když oba pochopíme, že k naší vzájemné reakci muselo dojít. Ustoupit je vždy lehčí než stát za svým.Vrátím se ale na úplný začátek, když jsem trefil na vaše články. Myslel jsem si , že jsem narazil na skupinu inteligentních lidí a ne na skupinu, s kterými se na jiných stránkách dá dláždit. Věřil jsem a stále věřím, že si dříve nebo později můžeme i rozumět. Jsem si vědom, že některé moje úvahy , myšlenky, tvrzení provokují. Ale jak mi radí určitě v dobrém Satanka, abych to jaksi rozmělnil, tak v tomto pohledu je jaksi problém. Věř na chvíli, že hovořím s kosmem. Zkus to...... Dostanu informaci z kosmu a tu předám (proč bych jí jinak dostal?) předělanou, aby se všem zamlouvala. Dovedeš si představit ten paskvil ? Jakou bych potom mohl dostat další, pokud by vůbec nějaká ještě přišla ?! A tak abych moc neprovokoval, píšu jen ty, které jsou spíše odvar. To co bych rád napsal, je Taras Bulba. To bys nerozchodil. Když se ti omluvím, dříve nebo později je napíšu... a jsme tam kde jsme byli. Logická otázka zní : má to smysl?

Sedy (Bandy, 03. 01. 2008 21:55)

Promiň, příteli. Nemíním trávit čas rozhovorem s Tebou.
Jestli chceš pokračovat, začni omluvou.

Bandy (Sedy, 03. 01. 2008 15:49)

To že se taktně vyhýbáš choulostivým otázkám chápu, ale podívej se kde jsem napsal , že jsem fyzikálně dutý ? Napsal jsem, že jsem se vždy fyzice do jisté doby vyhýbal, nic víc , nic míň.Dokonce jsem uvedl dobu dvou let, takže až začneš naplňovat svojí image, nejdříve se nauč číst !Do jisté míry mi ale neustále připomínáš člověka, s mimořádně vyvinutou buzerovací schopností, což by tě mohlo omlouvat.Příroda si s tebou prostě pohrála.

pro Sedy (Saty, 03. 01. 2008 11:43)

Nebyla to urážka, to bych si nedovolila, chtěla jsem tě jen navést na styl rozhovoru. Uvaž sám, že je trochu silný kafe přijít mezi lidi, které znáš krátce a kteří nevědí to co třeba já, že vedeš rozhovory s duchy předků. Já beru tvoji teorii o cestování v čase, konečně jsme tu rozebírali všelijaké teorie a nakonec každý objev začíná teoretickými, myšlenkami. Jen ty rozhovory se mi zdají, že nejsou přínosem. Je to vyjádření které lze předpokládat od těch osobností. Mimochodem jen otázka, jaký je tvůj vlastní postoj vůči papeži? Můj znáš.

Sedy (Bandy, 02. 01. 2008 22:53)

Stalo se součástí mé image. Věčně v opozici.Napíšeš napřed (ve14.40), že jsi fyzikálně dutý a najednou(v 15:48) se pustíš do hovorů o kvasarech a jejich pozici ve vesmíru. A ještě pochybuješ o tom, že člověk je víc než příroda. Samozřejmě že je. Já bych si přál, aby příroda byla pro mne. A budu ji v tom pomáhat.Já přírodu nezajímám. Budu ji v tom pomáhat.

Bandy (Sedy, 02. 01. 2008 15:48)

Bandy tvrdíŠ že tě nezajímá minulost, zajímá tě jen to co je a budoucnost. Nechci ti to vyvracet, nabízím jen trochu odbornější pohled.
K nejmysterióznějším objektům ve vesmíru patří kvasary(hvězdné radiové zdroje).Nacházejí se ponejvíce ve vzdálenosti miliard světelných let na okraji viditelného vesmíru. Třebaže jsou nevelké, mají vyzařovací schopnost, která mnohokrát předčí všechny soustavy v Mléčné dráze.Otázka, odkud berou tyto nevelké objekty titánskou energii, kterou konstantně vyzařují,zaměstnává astrofyziky odedávna.Jeden z těchto kvasarů pod číslem 0957+561 můžeme pozorovat, třebaže se mezi námi a jím nachází celá galaxie. To je způsobeno gravitací zmíněné galaxie.Ohýbá prostor, takže světelné paprsky kvasaru 0957+561 prochází kolem ní. Tomuto efektu, díky němuž můžeme pohlížet za jiné galaxie, se říká gravitační čočka.Cíleným pozorováním světelného kvanta z kvasaru měřícím přístrojem ,který odpovídá částicové podstatě světla, bude foton gravitační čočku míjet buď zprava nebo zleva.Pokud se použije jiná aparatura, která registruje vlnovou podstatu, zjistíme, že světelné paprsky obcházejí zároveň obě strany galaxie, jako vlny obtékají skálu.Protože princip neurčitosti nedovoluje použít obě aparatury současně najednou, zbývá neradostný závěr. Volbou měřícího přístroje nutí vědec světelné kvantum k tomu, aby se buď prezentovalo jako částice, která gravitací galaxii obchází zprava nebo zleva, anebo aby vystupovala jako vlna, která proudí z obou stran. Protože náš kvasar je vzdálen mnoho miliard světelných let,opustila jej světelná částice/světelná vlna před miliardami let. Přesto- ovlivňuje vědec na Zemi volbou měřícího přístroje událost, která se stala již v minulosti, před miliardami let !!! Nicméně je to skutečnost. Fyzikové rozvinuli bizardní teorii o několikanásobných světech a mnoho jiných představ. Paradoxně jsou ale doprovodné výpočty nenapadnutelné, nezpochybnitelné. Představa o duchu hmoty jeden takový paradox představuje. Vědomí v hlubinách atomu, to zní jako sci-fi..... stejně jako, že se myšlenka může volně pohybovat kosmem . Ale o tom jsem už psal, takže se do mě pusť...
 

pro Vás (Sedy, 02. 01. 2008 14:40)

Dochází k jistému nedorozumění. Úvodem než jsem začal psát texty, upozornil jsem , že to nejsou moje myšlenky, nikomu jsem nic nevkládal do úst ,a´t jsou mi myšlenky blízké nebo vzdálené. Diagram zrcadlení nadzvedl Bandyho možná daleko víc.... chci jen ukázat jak lze cestovat v čase, že jsem se dostal do konfliktu i s Einsteinem , s kterým jsem odmítl diskutovat. Ne proto, že bych se něčeho bál, ale protože jsem pochopil, že překračuji jistou hranici. Pochopil jsem ale velice brzy, že je to výzva, ne prosba. Fyzice samotné jsem se vyhýbal vždy velkým obloukem, dnes po skoro dvou letech od tohoto setkání už tyto rozhovory vnímám zcela normálně.Veškeré rozhovory mám v rukopise,pro mne jako pro laika byly velmi povzbudivé,na základě těchto rozhovorů jsem začal chápat svět úplně jinak.Nevadí mi vaše urážky, za ty dva roky jsem se jaksi obrnil.A věřte že nejste první, koho jsem nadzvedl.Jinak ještě k tomu papežství: mě osobně je úplně jedno jestli je papežem Němec nebo Tatar, mě vadí když tento nejvyšší představitel v předvánoční řeči hlásá, že člověk je víc než příroda. Možná zanedbatelná malichernost,ale z mého pohledu je to projev pokrytectví. Když si lidi tohle nechaj kydat na hlavy, pak budeme skutečně jen stádem ovcí.

Pár slov o papeži a o mně (Bandy, 02. 01. 2008 11:21)

Papež svou inaugurací ztrácí národnost. Je zástupcem Boha na zemi podle některých církví. Jsem nevěřící a ke všem církvím chovám indiferentní postoj.To že nevěřím neznamená, že nerespektuji. To neznamená, že se dívám s despektem na ty, co věří. Babička mi říkávala, že když chci, aby si mě lidé vážili, musím si vážit jich. Jestli je to jinak, setrvávám v hlubokém omylu
Vážím si Vás, přátelé.

Satance (Bandy, 02. 01. 2008 11:05)

Nejsem v této diskuzi diskutér. Jsem jen nasraný kluk.
Nenapsal jsem nikde, že češi nemají na co být hrdi. Napsal jsem jen, že češi nikdy nebyli velkým národem. I za husitů byli malým národem s velkou ambicí.
Svým textem jsem chtěl dát najevo, že se mi hnusí rozdělování lidí podle země původu, podle jakékoliv věci, kterou oni nemohou ovlivnit. Když se narodím v Ulán Bátaru budu doživotně mongol. Mám možnost to změnit ? Ale i jako mongol můžu být plnohodnotný. Třeba i jako evropan.
Dotkla se mě nejapnost úvcahy o tom, že kardinál vlk pozval papeže původem germánského a tím urazil celou českou historii. Vždyť to je tak nehorázná kravina až se mi ježí vlasy. Nemíním tolerovat propagaci myšlenek, které propaguji nenávist mezi lidmi různého původu, rasy nebo náboženství.
A ještě pro Sedy. Vlastenectví z mého pohledu je výmluva. Tím jde omluvit zabíjení lidí. Jde tím omluvit krádeže uměleckých děl, jde tím omluvit pálení knih i vypalování kostelů. Lidství, člověčenství. To jsou moje hodnoty. Je mi jedno, jak žili lidé přede mnou. Zajímá mne jak žiji lidé dnes a jak budou žít zítra.

pro Sedy (Saty, 02. 01. 2008 01:21)

Bylo by dobré napsat, že se jedná o imaginární vyjádření "svaté síně českých hodnostářů", protože to co jsi napsal jsou tvoje myšlenky, které jsi jim vložil do úst. Tak by to bylo správnější.

pro Bandy (Saty, 02. 01. 2008 01:17)

Bandy, jsi divočák. Co šlechtí diskutéra? - " Toleruje myšlenky druhého i když s nimi nemusí souhlasit." Já si jen pamatuji, co říkával táta: Jediné období dějin, na které mohou být Češi hrdí, je doba husitská a že táta měl skoro vždycky pradu jsem se mockrát přesvědčila. Já nemusím ani Německýho papeže, ani žádnýho jinýho. Pro svůj život ho nepotřebuju a to co si myslím o celé církvi víš sám moc dobře.

Bandy (Sedy, 01. 01. 2008 19:17)

Ztrácíš nervy ? Mám tu rohovor i s jinými, ale uklidním Tě. Říká ti něco národní vědomí ? Pochop , že ten svět který si nazval, že je mojí iluzí, má schopnost komunikovat v čase, a chápat tak probém lidí kteří žili dávno před námi.řekni mi proč by měli brát ohled na tvoje zoufalé výkřiky. Ještě za celou dobu jsi nevyslovil jedinou myšlenku. Uklidní¨tě možná že se nejedná o žádnou organizaci, ale to asi nepochopíš. Na to nemáš. Mluvíme na půdě Einsteina, jak říkáš.Odpověz si sám, bez emocí. Einstein se narodil v Německu v židovské rodině.Již jako dítě v katolické škole, kterou navštěvoval, se setkal s antiseminismem. Jaké bylo jeho vědomí ?Jaký byl jeho vztah k Německu a k církvi ? A klidně se nad sebou pozvracej !

Síní čekých hodnostářů. (Bandy, 31. 12. 2007 22:15)

 

Má existence v této zemi je políčkem všem ryzím čechům. Já nepocházím z Čech. Nejsem ještě papežem, ale už mě sereš. Poslouchej se . Uvažuj nad tím co říkáš a styď se.Narvi si kam chceš ty Tvoje svatý země.- Tam se zatím střílí do lidí. A já Ti ani jednu nestřelil. Co obhajuješ. Al Kaidu po evropsky. Dovolíš si naznačovat že jsi evropan ? A ještě Čech. Neplivám po lidech. Ale dnes mám chuť tak udělat.
To Tvoje zapšklé lokálněnacionalistické pšouk, pšouk. Chce se mi zvracet. Já jen nesmím. Má žena vaří dobře.
Neotravuj vzduch, prosím.

Bandy (Sedy, 31. 12. 2007 19:29)

Než odpovím na dotaz Bandymu musím doplnit i rozhovor s Mistrem Janem Husem. Zatím nic nekomentuji.
Děkuji za možnost vyjádřit názor na téma: návštěva Papeže v Praze. Pozvání Papeže do Prahy bylo políčkem všem, kteří strávili v cizině mnohá léta a to jen proto, že byli Čechy. Mnozí se již domu nikdy nevrátili.Ve víře ve spravedlivého Boha se nikdy nesnížili k ponížení germánskou hordou, turecké nájezdníky připomínající. Lid český má svojí čest a hrdost. Celá Síň českých Hodnostářů je rozhodnutím kardinála pohoršena a nevidí v tom nic jiného, než jeho snahu, jak se papežskému stolci zalíbit. Jen poslední vzkaz k této trapné události : Když jsem umíral, věřil jsem ve spravedlivost Boha a Svatou zem, kterou mi Bůh vybral.Věřil jsem ve spravedlivý život všech a tak je tomu i dnes. Bůh je spravedlivý a naše zem je Svatá, to vzkazuji všem, ať o spravedlnosti nepochybují! Jan Hus
 

Janu Ámosi a Jiříkovi (Bandy, 30. 12. 2007 22:48)

Copak není v pořádku ? Pozvat papeže z Polska je v pohodě ? Že italský sem nepáchl, je v pohodě ?. Nejsem věřící , ale respektuji, že papež je pro věřící zástupcem Boha na zemi. Zastupuje Boha. Ne zemi odkud přichází. A kdyby ? Je ze stejné země jako Einstein na jehož půdě hovoříme.
Kdo je "Svatá síň českých hodnostářů". Skupina samozvanců, zpupně velebících velikost českého národa. Dnes je nás 10 mega. A nikdy nás víc nebylo.Míň v Evropě jen snad Slováků a Albánců.
Neslyšel jsem nikdy o Velké české říši. Poslední byla Sámova, ale ta byla moravská. Ty Jene Ámosi, Ty Jiříku z Poděbrad,a nejen Vy jste ukázkou, že i z malého národa může vyrůst velký člověk.
Svatá síň českých hodnostářů je ovšem dál. Doufám, že jste jejími členy jen obrazně.

pro Vás (Sedy, 27. 12. 2007 20:18)

Asi by jsme to měli trochu popostrčit. Mám tu texty z konce loňského roku kdy kardinál Vlk pozval Papeže do Prahy.Texty jsem odeslal na patřičné místo.Věřím, že můj rozhovor právě zapadá na tyto stránky Einsteina,je to vše v kontextu prostoru v čase. Dále bezkomentáře
Výzva kardinálu V l k o v i.

Společná deklarace nejvyšších představitelů Svaté síně českých H o d n o s t á ř ů .


Nevěříte vlastním očím, pane kardinále? My též nevěříme! Nejvyšší představitel české církve zve do chrámu českých králů a panovníků papeže z germánských zemí! Nejste hoden stát v čele české, zdůrazňujeme č e s k é, věřící obce.
Neoslovuje Vás nikdo jiný, než vědomí českého národa a jeho dějin. Laskavě dovolte, abychom se Vám představili. Já, jménem Jan Amos Komenský, jsem pohoršen společně s králem Jiřím z Poděbrad. Vaše ponižující slova o malé české zemi, nedala nám jinou možnost, než jednoznačně oslovit Vaší bezbřehou ponížeností podlézající postavičku.
Neurážejte svého ducha, Vy jste, pane kardinále, urazil celé generace českých předků. Král Jiří z Poděbrad Vám jen tyto slova vzkazuje.
Ryzí srdce, ryzí kov zlatem nemusí být , byť jen čistým křemenem byl, krutě dá pocítit svojí tvrdost. Velikost národa není dána rozpínavostí, ale pevností ducha! Urazil jste ryzé Čechy. Bůh je na naší straně, ať se Vám to líbí nebo ne. Nedokázal jste nic, jen sám sebe ponížit! Hněv, který k Vám cítím se nedá vyslovit. Pošpinění země českých králů je Vaší grandiózní neomluvitelnou ostudou. Nevěřím v nápravu Vašeho rozhodnutí. Věřím zato v sílu ducha, v sílu a velikost našeho národa. Je mi líto lidí, kteří se na Vás s důvěrou obrací. Útěchou mi je, že už tomu tak dlouho nebude!
Těchto slov nevyužívejte k hloupému útoku na osobu, která dokáže naslouchat předkům a mnoha jiným. Těchto slov využijte k pokání, k omluvě Vašich neuvážených kroků.
Poslední věta nechť Vás přesvědčí, že se nejedná o šprým. Milost boží nezná hranic, ale každá hranice někde končí!Za společenství nejvyšších představitelů svaté síně českých hodnostářů


Jan Amos Komenský

Král Jiří z Poděbrad
 

pro Saty (Sedy, 23. 12. 2007 12:32)

Saty, ještě jednou. Vody byly celou dobu na denním světle, a asi jsem nezdůraznil,že voda byla sytě brčálově zelená! Ale budu pokračovat.Stejné jako se sluncem se opakovalo při úplňku s měsícem, zde samozřejmě svit neoslńoval,ale bylo to hluboko v lese, o půlnoci.I s tohoto místa jsem vzal vodu a udělal to samé. Jenom připomenu, zkus tvojí vodu po roce vzít a dej ji na hygienickou stanici! Vím co říkám,stavěl jsem dvě úpravny vody a o vodě vím víc než kdokoliv jiný.Onen kněz přišel s nápadem , že vodu využije, a bude s ní léčit. Skutečně voda má velmi pozitivní vliv na zdraví,Pomáhá nejen u nás doma, ale i všem, kdo o ní projeví zájem.Samozřejmě jsem se snažil využít na prokázání této možné skutečnosti svých známostí na Vysoké škole, ve výzkumácích, ale odpověď byla vždy podobná jako ta Bandyho,i když to byli mojí kamarádí. Ani jeden se přece nestrapní.Můj kněz to pojal pragmatisky. Dal mi rozhřešení v podobě návrhu,že mu "nazářím" podobné místo na jeho faře, a protože on na To má vzdělání,navíc i živnosťák na poskytování okultistických služeb, o víc se nemusím starat.Můj návrh, že pro vodu budeme společně chodit do lesa,jednoznačně ale zamítnul.....Možná je to těžce pochopitelné,možná se bojí čerta, ale to nevadí. Včera když jsem šel tím lesem pod skalama, zeptat jsem se co bude s vodou, a ozvalo se mi ou,ouu,ouuu...Nebude to asi jednoduché najít podobného blázna s laboratoří, možná že dřív najdu toho čerta.Kleopatru necháme zatím být,její čas určitě příjde jindy. Jsou vánoce, nebudeme na nic tlačit.Vše je tak, jak má být....

pro Sedy (Saty, 23. 12. 2007 08:53)

Abych ti řekla pravdu, jsem opravdu zvědavá na pokračování. Nějak nechápu, co tou vodou chceš dokázat. Uniká mi smysl, nebo mi řekni jaký to má význam pro tebe. Mám rybičky a vím, že se voda v akváriu mění podle osvětlení. Když jsem ho měla blízko okna, voda zezelenala, když bylo ve stínu, udělala se tam hnědá řasa. Mám ho teď v polostínu a voda je přes rok stále čistá. Je jasný že se voda mění, ale na skle se nic netvoří jako dřív. Možná dost záleží na jakou stranu jsi ty lahve dal a jak je ovlivňovalo přímé světlo. Počkám si co mi povíš dál. S tou Kleopatrou se to má tak. Vůbec nevím kam a na jakou stránku bych ji měla dát. Nemám tu nic o Egyptě a kdybych ji dala sem k Einsteinovi, tak to by byl totální úlet. Jediné řešení vidím tak, že bys mi napsal nějakou příhodu kterou jsi s ní zažil a já bych to dala do "Tajemných případů" a tam by její podobizna mohla být. To bys mi ale musel poslat mailem, abych to mohla vložit na web.

pro Saty (Sedy, 22. 12. 2007 19:39)

Rád bych se vrátil k tomu hlasu, co mi podle tebe neříkal pravdu.Tenkrát jsem shodou náhod natrefil na jednoho kněze. Nevěřil , ale slíbil, že se na to místo přijde podívat.Po této návštěvě mi poradil, abych na místo položil na jednu hodinu láhev s pitnou vodou a potom jí nechal stát na balóně, na přímém slunci.To byla maličkost,hlas mi řekl abych současně na druhou stranu balkónu položil normální vodu, která na tomto místě nebyla.Po 3 měsících aktivovaná voda byla stále čistá, ta druhá zelená. Zelenou jsem rozdělil podle hlasu na dvě poloviny.Do jedné poloviny zelené jsem nalil deci aktivované vody. Druhou polovinu zelené jsem dal do těsné blízkosti s láhví s aktivovanou vodou. Výsledek ? Ta první byla do jednoho měsíce čistá, ta druhá do dvou měsíců. Všechny vody jsem vzal na hygienickou stanici a všechny byly v normě normální pitné vody. Má to pokračování,ale zatim....

pro Saty (Sedy, 20. 12. 2007 20:40)

Vrátí ! Vím to stejně jak je to neskutečné.Dnes ale jsem s časem na štíru, zítra napíšu i tu avizovanoum pohádku, a nejen jí! Tak zítra.A byl bych moc rád, kdybys na tyhle stránky nějak Kleopatru vylepila. Je moudrá, ale je i hezká.a znáš baby ? Chtějí se ukazovat.... zkus to, nebo nechceš aby nám poradila ?

pro Sedy (Saty, 20. 12. 2007 19:34)

Když to tak vezmu Sedy, ten hlas ti neříkal pravdu. Poslechl jsi jej, modlil ses, ale tvému synovi to zrak nevrátilo, mimochodem je mi to moc líto. Vím o tom co je ve světě špaté, ví to všichni lidé a i malé děti to v televizi vidí. Vidí hlad, utrpení a zabíjení. Vím že se záměrně válčí, jen aby profitoval zbrojní průmysl a proč se válčí? Zase jsou v tom peníze a ropa. A zase jen peníze dostaly do vedení států bezohledné lidi. Jak z toho ven Kleopatra neřekla?
Soví oči jsou moudré oči, znají všechno co se děje v temnotě.

pro Saty (Sedy, 19. 12. 2007 23:07)

Horor je úplně něco jiného, nechtél jsem to sem psát ale budiž. Že mám slepého syna,to jsem už psal.Když jsem napsal zimní pohádku, věděl jsem, že se něco děje. Poprvé v živitě jsem uvěřil,že je Bůh. Druhý den ráno jsem nemohl vydržet a musel jsem se projít. Bylo 7 hodin ráno,a ten hlas mi řekl abych se modlil u cesty.Za určitou chvíli mi hlas,zrovna když vyšlo slunce, říká: dívej se do slunce, ty oslepneš ale tvému synovi se vrátí zrak. Neváhal jsem ani vteřinu.Všude bylo plno sněhu,obloha jasná,ta souvislost s pohádkou nezpochybnitelná.Díval jsem se do slunce,a asi po minutě jsem vnímal něco,co jsem nikdy nepoznal.Stále jsem se modlil. Po čtvrt hodině najednou přede mnou stojí stážník a říkal" pane,nepohoršujte.Jděte řešit své problémy někam jinam. Volali nám lidi ze sídliště,že kolem chodí děti do školi a vy....odešel jsem. Nedaleko u popelnic bezdomovci prohrabávali zbytky po lidech ze sídliště. Těch si nikdo nevšímal. To je totiž normální. Nenormální je se veřejně modlit.To je moje poznání z prvního dne ,kdy jsem věřil. Má to samozřejmě pokračování ale to musím zvážit, protože je to opět to do čeho se může trefit každý trouba, aniž byh se mohl bránit.A Kleopatra- zítra ti na meil napíšu jednu věštbu. Sem jí psát nebudu.Napsal jsem ti dnes odpoledne meil a o Kleopatře jsem se ti zmínil.Ale horor není na nebi, horor je zde na zemi. Co Kleopatře vadí, to ti ale hned povím : víš že každou minutu zemře v Africe 60 dětí hladem,žízní,nemocemi? Děti v Africe seženou dřív samopal než kousek chleba...mám pokračovat- to je to moje zrcadlení, a na to nepotřebuju žádný čáry, na stačí mít otevřený oči.Možná i soví.A že mě sovy v noci doprovází ? Když jsem doma v teple,v televizních novinách mě doprovázejí jen přívaly smíchu a mrtvých.Optimizmus na závěr je vyladěn pohledem právě na sovu, která už neví,kde by se bezpečně uhnízdila.....

pro Sedy (Saty, 19. 12. 2007 20:46)

Nic bych za to nedala, že společnýho předka máme všichni, ať to vezmu od Darvina po Adama a Evu.:-D
Leda by se do toho zamontovali Ufoni a rozhodili tu různé entity. Vrátím se k obrázku. Od včerejška mi tam něco nehrálo, nebyla to Isis, ale Kleopatra Sedy. Vrstvený účes zdobený čelenkou a soví nalíčené oči. Tady opravdu začíná horror, řekneš mi k tomu něco?

pro Saty (Sedy, 18. 12. 2007 21:11)

Teď jsem byl na kopci.Měsíc se pomalu klube,je to v pohodě.Jinak jsem mrknul na toho mého předka: v letech 1632 až 1648 sloužil ve švédské armádě.Aby jsme čistě náhodou neměli společnýho dědka...no jo, to mě napadlo pod hvězdama.Dát vale možný sestřenici ? Ani náhodou!

pro Sedy (Saty, 18. 12. 2007 20:31)

Děkuju za mail a obrázek. Přiznám se že mě to trochu rozhodilo, jako by to bylo neskutečné. Doufám že nás neopustíš a že si krásné Vánoce popřejeme ještě těsně před nimi. Hezký večer.

pro Saty (Sedy, 18. 12. 2007 15:36)

Na mail ti pošlu podobiznu ženy,možná ti to poví víc, než všechno tohle povídaní.Potom je jen na tobě, jak s ní naložíš. Budou svátky, vše se uklidní a možná může být vše jasnější. Všem přeji hezké vánoce !

Sedy (radek (dragon), 18. 12. 2007 05:40)

Ty jsi se dostal do rozepře s Bandym?Myslím,že to nebude až tak horké,škoda že odcházíš.Máš na to samozřejmě právo.To s tím Tvým přítelem mě docela zaujalo.Ahoj a krásné svátky.

pro Bandy (Saty, 17. 12. 2007 23:55)

Milý Bandy, ty si opravdu myslíš, že výzkumy psychiatrů a psychologů jsou na špici a nic jiného co se jim do této doby podařilo objevit už neexistuje? Nejvýkonnější počítač je batole proti němu. Je v něm hodně míst, která nevíme proč tam jsou a čemu mají sloužit. Ty bereš jen to, co bylo prozkoumáno, oficiálně uveřejněno a tím to pro tebe končí, dál už nic není. Já tvrdím že je tam mimo jiné i centrum mimosmyslového vnímání. Nakolik je citlivý, záleží na jedinci.

pro Sedy (Saty, 17. 12. 2007 23:37)

Sedy počkej ještě. Bandy o sobě tvrdí že je ateista, člověk který stojí oběma nohama na zemi a nevěří ničemu, na co nejde sáhnout. Je oponent prakticky všech co zde diskutují. V něčem se s ním shodnu, v něčem vím, že se krutě mýlí. Zvykli jsme si na něj, snad nechceš kvůli tomu odcházet? Co se týká těch mých předků, nevím kde je mám hledat, protože můj rodokmen je správnej guláš, - švédi, germáni i slované. Nejvíc záleží, kam tě to táhne, k čemu máš nejblíž a to ti nejlíp řekne nitro.
Kontakt na mě je v menu v "Úvodě" pod knihou návštěv a pak se v menu podívej na stránku - Pozvání pro tebe...a pak napiš, ale myslím si, že zůstaneš.

pro Saty (Sedy, 17. 12. 2007 22:56)

Bandy ty už mě nerozházíš,já vím moc dobře kdo a kde byli mí předci. A stejně dobře vím co jsem po slepu namaloval. A říká se mi to velmi špatně, protože mám syna, který je slepý.Saty , podívej se na UFO, nic jasnějšího jsem neslyšel.Názor Bandyho mě nezájímá, ale asi bude lepší, když na těchto stránkách skončím. Nikomu jsem nikdy nic nevnucoval a nikdy nikomu nic vnucovat nebudu. Saty, jest-li chceš,nech mi kontakt na e-mail.Ozvuse ti. Díky

Sedy (Bandy, 17. 12. 2007 22:01)

Nevím, kde se v době Komenského poflakoval můj předek. Vývoj v české zemi měl asi někde kolem kostrče.A i když umíral, netušil co je Lešno.
Ahááá. Bohyně Isis. Ale o té jsi začal sám.
Tak teď se pustím do odborné stati. Výzkumy psychiatrů a psychologů dospěli k poznání, že každý zdravý jedinec se za život dostane do kontaktu s neexistující osobou. Vizuálně, akusticky nebo dotekem. Tento kontakt je přirozeným produktem zdravého mozku.Pokusy o vysvětlení tohoto jevu jsou v oblasti výzkumu snů. I jinak zdraví lidé se setkají se situací, kdy nerozliší sen od reality. Moje zkušenost. Čtu v posteli knihu. Probudím se a zjistím, že jsem přečetl dvě stránky, které v knize co mám v ruce vůbec nejsou. No a o tom to je. Mozek je zdravý, tělu nic není jen se něco na chvilku sukne.Proč a jak ? Na to se mě neptej.Jestli nemá stejný původ Tvoje Isis.

pro Saty (Sedy, 17. 12. 2007 21:46)

Hoši klobouk dolu. Mí předci odešli s Komenským do Lešna a byli azilanty kteří neustále, dá se říci do poslední chvíle,usilovali o změnu ve vývoji v české zemi.Vím jedno, někdy mám pocit, že rozumím všemu a někdy si zas připadám jak trouba. Ale tu Bohyni, tomu potom nerozumím.

Sedy (Bandy, 17. 12. 2007 21:06)

Já jsem Váhy.Nemám teology. Mám syna ve Štíru. Mám účet u Poštovní spořitelny a kde mám prachy si nedovolím tady říct.
Něco společného bychom našli. Jen ten Mojžíš pod Orebem ? Když netrefíš zem, nevadí. Chyba ve světadílu mě směřuje k myšlence, že žertuješ.
Nebo to byl jiný Mojžíš než ten ,kterého myslím já a ti izraelité byli pozůstatky českých imigrantů.
A. Pozor. Není skupina. Je rodina. A před mými čarodějkami nepotřebuješ ochranu. Jsou to hodný holky, hodně ví a vždy poradí. Jen je nesmíš zlobit. Já si netroufám taky.

 

Sedy (Bandy, 17. 12. 2007 20:52)

Á do prdele. Nebyla to ironie. Ignorance. Ach ja hlava pošetilá. Tak ironii umím. Ignoranci neumím. Zabírám si cizí problémy natolik, že jsou najednou mými problémy. Pohrdám ignoranty. Nesnáším větu :"Je mi to jedno".
A o mně už dost. Jsou tu věci závažnější.

Sedy (Bandy, 17. 12. 2007 20:48)

Dnes Ti odpovím po částech. Jestli to vypadalo, že jsem naznačil, že Ty vytváříš svět, lituji. Měl jsem v úmyslu říct, že vytvářet svět bez znalostí nejde. Ať se o to pokusí kdokoliv. A prosím, nehodnoť moji osobu. Já to taky nedělám. I když , přiznávám, jednou jsem Tě osobně pochváli. Zkus mluvit o tom, o čem se my dva bavíme.
Chci se k věcem chladným vyjadřovat chladně. Bez emocí. To není ironie. Chci o věcech lásky hovořit něžně a sladce. To není ironie. A ironický být umím. Jen mě to nebaví.

pro Saty (Sedy, 17. 12. 2007 19:53)

Ve Vahách je můj syn na kterého jsem hrozně fixovanej,takže to bylo dobrý! A kdo mě chrání ? Je to na dlouhé povídání,když to zkrátím,bude to zas vypadat,že jsem se zbláznil.Pokusím se. Je to skoro dva roky, když jsem v noci ,po tmě, bez koukání namaloval obrázek,podobiznu ženy. Něco mi vedlo ruku.Seděl jsem jak opařenej.Když jsem se zeptal kdo to je,nedostal jsem odpověď hned.Za nějaký čas se mi představila Bohyně Isis.....co tomu předcházelo, to si nechám až na někdy jindy.

pro Sedy (Saty, 17. 12. 2007 18:45)

Nojo no, holt ještě nemám závěrečky, pořád se ještě učím a taky, kdyby sis vyplnil profil správně,
tak bych se nesekla, máš tam že jsi ve znamení vah.
Píšeš, že seš pod vlivem někoho, prozradíš? Jinak se mi budou do toho plést lidi, který jsem viděla pod vlivem a řeknu ti, nic moc.:-DD
A co se týká čarodějnic, to si jen ty myslíš, že o tom neví. každá čarodějnice si je svejch kvalit dobře vědomá, jen dělá že o tom nic neví. Pod stromeček jí dej radši něco hezkýho. Pozdravuj ji ode mě.-))

pro Saty (Sedy, 17. 12. 2007 16:49)

Řešení znal i Mojžíš když vedl Izraelity pouští do země zaslíbené, jen musel dojít k hoře Orebu ,kde byly kameny.Ale nerad bych dráždil Bandyho nebo jeho teology,upozorňuji,že na tom nevidím nic špatnýho.Jsem pod vlivem úplně někoho jinýho- ten, kdo mě ochrání i před mocnou čarodějnicí.Na toho nemáš ani s vaší skupinou!(Teď se směju )Jinak jsem ve Štíru,tak si to s tou tvojí koulí užij. S tou mojí čarodějnicí si rozumět budeš,ona je taky čarodějnice,jenom o tom ještě neví.To jí dám(e) pod vánoční stromeček.Moc si to zaslouží!

pro Sedy (Saty, 16. 12. 2007 18:47)

Netušila jsem že řešení je tak jednoduchý, já v tom zbytečně hledala nějaké pohádkové překvapení. Vody by bylo úměrně k velikosti pyramidy, k přežití by to stačilo. Tak jsem si oddechla, přežila bych. Ten princip srážení vody znám a jsem ráda, že jsem ho zatím nikdy nemusela použít.:-DD
Z kočičích drápů strach nemám, na křídla nemaj a mimochodem, čarodějnice si s kočkama rozumí. Pochybuješ o mně? Narodil ses pod vlivem Venuše a tvoje znamení jsou Váhy.
 

pro Saty (Sedy, 16. 12. 2007 10:55)

Jsi jednička ! Velké valou se naskládají na podloží kde neprosakuje voda, nejlépe skála,kde je vyschlé koryto potůčku.To je záruka,že se voda dostane tam, kde jí potřebujem.Následně se valouny naskládané do homoly obsypou drobnějšími oblásky a teprve na ně příjde drobný písek.ten se tak již nepropadne a bude odrážet sluneční paprsky v maximální možné míře. Vršek homole ale zůstana bez drobného štěrku i bez písku. To samé po obvodě necháme několik otvorů,mě řekli že 12. Finta je v tom, že tyto otvory se přes den zakryjí plachtou,aby tudy nemohl proudit horký vzduch. Jak zapadne slunce, plachty se odkryjí, vznikne tak prostor pro proudění velkého množství vzduchu touto uzavřenou mohylou, který v noci vykazuje vyšší procento vlhkosti.Je to na stejném principu jako odvlhčovač vzduchu.Nezkoušel jsem to,ale jsem přesvědčen,že to funguje i bez výpočtů.Čím vyšší mohyla, tím větší tah jak u komína......a tím více vody.Za odměnu ti posílám jednu básničku,ale neber jí prosím osobně.Ta moje kočka má drápy jak orel.....

 

pro Sedy (Saty, 15. 12. 2007 23:16)

Tak nejdřív mi prolítla hlavou možnost na velkých valounech zachycovat rosu,
ale to by musela být pod valounkama nádoba. Pak jsem to zavrhla,
protože to by bylo moc složité a vody malinko. Tak nějak přemýšlím a nevím.
nemá s tím něco společného úplněk? A ty písečné pyramidy jako hold bohům?
Jinak nevím. Jsem zvědavá na tvoje řešení, je to fakt zajímavý.

Bandy (Sedy, 15. 12. 2007 21:12)

Včera jsi napsal,že si vytvářím bez znalostí fyziky a matematiky svůj svět .To co fungovalo v Egyptě, musí dnešní věda popsat úplně hravě . Tohle zvládne popsat i průmyslovák. A hlavně si nehrej na ignoranta, moc ti to nejde.

Sedy (Bandy, 15. 12. 2007 20:24)

Ti kluci osévali písek, aby neměli blbé nápady. A pak začalo pršet.
Jestli chceš vědět, jak se staví pyramidy pak vystři pravou ruku dlaní dolů. Polož přes ni levou. Pak pravou vytáhni a polož ji přes levou a tak pokračuj.Egypťané to dělali stejně. Jen tam nedávaly ruce, ale šutry. A ty spodní pak nevytahovali. Nechávali je tam smrdět. Prosté. Že ?
A jak se dělá vinkl ? 3,4,5. Anebo podle hvězd.Nejsem stavař. Jen jsem myslel...

pro Vás (Sedy, 15. 12. 2007 19:15)

Jak šla voda s dobou.

V dávných dobách egyptských žil malý chlapec jménem Tao. Jeho svět byl skryt ve stínu pyramid, ve stínu věčné moudrosti, věčné pokory a úcty k bohům. Ve slunném domečku bývalo občas těsno. Maminka a jeho pět starších bratrů se vždy dokázali vtěsnat do příbytku ale když přijel otec , bylo ještě těsněji , ale i veseleji. Otec byl válečník, jezdil s vojskem křížem krážem Egyptem, kde pronásledoval beduínské drancovníky. Někdy se v boji zranil a to byl pro všechny vlastně velký svátek. Hráli s otcem dlouhé dny šach a když bratři odešli za prací,mohl se Tao dovědět daleko více, než v jejich dotírající přítomnosti. Doba byla těžká, život se s nikým nemazlil. Chlapcům bezstarostný život končil daleko dříve než dnešních časech.
Tao rostl jak z vody. Nohy a ruce mu překážely, jedna noha škobrtala o druhou, když chtěl chytit motýla jednou rukou, druhá motýla vyplašila. Nadešel čas se postavit po bok svých bratří a být tak všem užitečný.Těžké práce nezvládnul, nanosit vodu do džbánů ale bylo maličkostí, udělat zásoby na přečkání sucha bral z velkou zodpovědností.
Jednou nastalo sucho a nebralo konce. Nil se podobal zatuchlému potůčku. Učení hvězdáři nevěštili nic dobrého.Zásob vody ubývalo a bylo třeba vymyslet, jak vzdorovat horkému vzduchu, žhavému slunci. Tao vzpomněl jak mu otec radil. Zavolal své bratry a řekl jim aby se nebáli, že on si ví rady jak získat vodu. Přikázal bratrům prosívat písek na tři hromady. V jedné hromadě byl nejjemnější písek, v druhé hromadě větší zrna a ve zbývající třetí bylo místo jen pro valouny a oblázky. Všichni nad tím kroutili hlavami, ale Tao trval zarputile na svém. Nadešel čas úplňku, nadešel čas tajemných sil, kdy noc je jasnější jak den.Ticho v noc se obrátilo ve velké očekávání. Jak se dalo očekávat, nic zázračného se neodehrálo.Chytrost chlapců zvítězila nad starými dogmaty. Pro všechny bylo vody dosti na přežití než příroda otevřela náruč, než Nil rozvodnil své břehy.

Před nedávnem jsem slíbil pohádku přítomnosti. Po včerejší „bouřce“ jsem jí roztrhal. Myslím,že jsme se trochu vzájemně přiblížili.Teď chci jen - a nic víc - dokumentovat, jak skutečně funguje mé dorozumívání s těmi hlasy, o kterých jsem vám vykládal. Nechci zkoušet vás, chci zkoušet jen a jen sebe! Znáte-li řešení,jak chlapci získali vodu, máte možnost mi napsat , že jsem třeba objevil trakař. Nic se neděje. Možná je to jen všeobecně jednoduchá záležitost o které jsem já dosud nevěděl a teď mi jen přijde , že je řekněme originální.... už jsem napsal, že jsem stavitel, chci znát jak se doopravdy stavěli pyramidy.Kdo by to nechtěl vědět ? Ale( možná můj) hlas mi řekl : buď trpělivý. Piš pohádku! A tak jsem jí napsal. Když jí nenapíši, vím že o pyramidách se jen tak brzy nic nedozvím. Věřím,že je srozumitelné i to, proč to nepíšu do pohádek. Řešení znám. Takže dík za odpověď ,ať je jakákoliv!
 

pro Vás (Sedy, 14. 12. 2007 22:40)

Díky !

pro Sedyho (Hemenex, 14. 12. 2007 22:14)

tak tak
... bylo to naprosto srozumitelné a jasné, piš takhle dál a domluvíme se. Za tohle se ti tady nebude nikdo smát, spíš naopak.

Sedy (Bandy, 14. 12. 2007 20:52)

Když mluvíš "jak Ti zobák narost", zdá se, že můžeš být i fajn chlap.Pochopils, že omyl se tady odpouští jen zřídka. Omluva se přijme bez výhrady vždy. Vítej na palubě.

pro Vás (Sedy, 14. 12. 2007 19:32)

Chystal jsem se odpovědět Hemenexu a je tu znova Bandy.Tak to je fofr.Hoši,chtě nechtě musím začit od začátku.Nic neberu zpět,přiznávám,že jsem to sem házel jak seno.Dát se s váma do slovní pře,nemám šanci.Možná.Možná proto,že na dlouhý povídaní nemám prostě čas.Celý život makám na stavbách a co vyšetřím, přečtu nějakou knihu, na televizi nekoukám,koukám rád po hezkej holkách a potom bez jakékoliv vsuvky, které si rád užívám,ne proto abych udržel moč, ale abych se nadechl,a mohl se dostat na kloub věci,která mě prostoupila v celé své podstatě.Nejedná se o samotnou relativitu,nejedná se ani žádnou víru. Vyrůstal jsem jako ateista.A teď k podstatě.Před lety se mi utopil v moři kámoš.To se stává,nic mimořádného.Pro mne to byla ztráta člověka na kterého jsem se vždy mohl spolehnout stejně jako on na mě.Když zavolal ve tři v noci,že trčí bez rezervi na konci světa, jel jsem stejně, jako on jel v opačném případě.V jisté chvíli, po několika letech se mi znovu ozval.Od té doby jsem začal vnímat něco nevysvětlitelného, neopakovatelného.Vysvětlovat detaily nemíním,svěřil jsem se několika lidem vč. psychiatra.Uklidňují prášky ale zásadně odmítám,to co jsem získal,to si prostě nechám vzít.Schopnost naslouchat ta se nedá koupit.Nejlépe se mi komunikuje v noci ve skalách,tam je to čistý,bez poskvrny. Doma je to horší,ale jde to.Dohodli jsme se, že se znovu setkáme.. šílenství?Že exiztuje relativita, o tom nikdo dnes již nepochybuje. Že může exiztovat vyšší princip? Ano ptám se,bez vsuvek.Že jsem časem začal naslouchat i jiným hlasům z kosmu,no a proč ne?Jako stavitel mám ve zvyku vše řádně zapisovat,denně. Každou myšlenku,každý vzkaz,každý vjem.Až po delší době jsem trochu začal rozumět smyslu,na první pohled nesrozumitelnému a nejasnému.Vzkazy,které s relativitou nasouhlasí.Že se zesměšním na to mě ale upozornili,stejně jako mě na to upozornil můj kamarád. Vím,že on by mě nikdy nepodrazil.V čem je princip? Zda dokážu být trpělivý než přijde odpově´na to ,na co čekám? Je někdy ale těžko rozeznat, kde končí "zkouška trpělivosti a kde začíná skutečný vzkaz.Jen přímé vzkazy z kosmu¨,jako deklarace atd. jsou absolutně nezpochybnitelné.A ty dostanu jen když se nocí trmácím lesem,v dešti,"rozháním si" mraky,někdy je to zábava někdy mě mrazí. Když prožuju šok, jako že se leknu sovy, která nade mnou z ničeho nic krouží a samozřejmě přilítne rovnou "z měsíce" do kterého zrovna čumim(teď se omlouvám za tohle slovo vám i těm nahoře),najednou jako by se "spojení"zaktivovalo.Není to ale v žádném případě o pokoře, o diktátu. Je to jen a jen o toleranci a úctě. Takže to by mohlo možná stačit, Saty díky, máš ode mne malou báseń.Nic moc,ale je jen pro tebe.

pro Sedy (Saty, 14. 12. 2007 18:57)

Měl jsi obavy že jsi u milosrdejch sester, ale zdání klame. Ženy tady jsou čarodějky a jsou na nově příchozí vlídné. Sem do rubriky Einsteina zavítají málokdy, ale najdeš je třeba na "Čarodějnicích" a nebo na "Lásce a erotice". Muži jsou zase bojovníci a jejich zbraněmi je chytrost a vzdělání. Doufám že máš radost, že to nebudeš mít tak jednoduché, jak sis zpočátku myslel. Mě také trochu...(dost) unikaly souvislosti ve tvém psaní, ale říkala jsem si, že možná i bez souvislostí přineseš důkaz o pravdivosti tvých výpočtů a tvrzení. Jako správná čarodějnice jsem neodolala a podívala se do křišťálové koule. Je to jen na tobě, jak se s tím popereš a 23.12.O7. přijdeš za námi a řekneš to, co zjistíš ju??

Pro Sedy (Bandy, 14. 12. 2007 18:11)

Nikdy jsem netvrdil, že ignorantem nejsem. Rovněž jsem se nikdy nepřiznal, že jsem četl Tvoje pohádky. Přiznávám, že jsem začal a vydržel do třetí věty.
Má ignorance, podle Tebespočívá v tom,že neuznávám tezi, že bez hlubokých znalostí se jde dostat dál než s nimi.Skutečný svět vědy jako matematika a fyzika popisují. Nevytváří ho. Ale bez znalostí poznáš skutečný svět. Ano. Ale ten svůj skutečný svět. Kde platí Tvoje zákony a ne mé zákony ignoranta. A o církvi jsme ještě nemluvili. Ale chceš -li, tady se střetneš. Znám tady nejméně sedm lidí připravených o církvi pohovořit. Většinou mi oponují. Proto se považuji za osmého.
Doufám, že jsem se Tě nedotkl.

pro Sedyho (Hemenex, 14. 12. 2007 17:08)

Mily Sedy,
v mnohém co jsi zde napsal s tebou souhlasím, určitě to jsou zajímavé a často i podmětné myšlenky jenže má to několik ALE.
Třeba to, že sem házíš, jak lopatou, jednotlivé články, které jsi už někdy napsal pro nějaký účel na nějaký jiný web způsobuje naprostý chaos. Odkazuješ na diagramy, které tady nikdy zvěřejněny nebyly, odkazuješ na články o kterých ani nevíme, že je někdy napsal, mluvíš o pokusu který má něco dokázat ale nezmíníš co a ani jak ho děláš (jen napíšeš, že jak probíhá je předčasné psát). Děláš irelevantní narážky (např. je zde jako u Suchánků - copa my jsme v hospodě?) atd.
Navíc Tvůj styl psaní mě přimíná slavnou repliku s Cimrmana, když se hovoří o jedinci, který neudrží moč natož pak myšlenku. Bez urážky, četl jsem to několikrát ale vážně jsem nepochopil co má s tématem společného profesor co dává šestky, nepozorovaně ukryt v díře a čekajíc, až se mu schováme pod křídly apod. Je tady mnoho myšlenek ale jsou proloženy až neskutečně velkým množstvím bonmotů, vsuvek, irelevantních podobností a vedlejších uliček. Možná kdybys psal víc k věci byl bys pochopenější. Tolik k úvodu.
O faktech psát je proto těžší,protože bůhví kolik materiálu zde napsáno není ALE.
Jak se můžeš jako jediný důkaz pravdivosti své teorie dokládat prvních pár slov s bible? (Jen tak mimochodem, Jehovisti na těch stejných slovech dokazují, že kdo psal bibli už věděl, že je Země kulatá a že je v nekonečném prostoru a tedy, že ji diktoval Bůh protože to člověk ještě před 7 000 lety nevěděl). Jestliže dříve než světlo bylo slovo a dřív než toto slovo byla myšlenka a ta myšlenka patřila někomu tak ten někdo byl ještě rychlejší než ta myšlenka?
píšeš: čas (paprsek světla) je přímka, znamená to, že čas je světlo? A jak tedy může být čas kolmý na foton, když to je jedno a totéž - kolmý sám na sebe?
A jak si přišel na to, že myšlenka obíhá po spirále kolem času, na základě čeho takto uvažuješ nebo to jenom předpokládáš?
Velice zajimavé je, že předpokládáš reakční dobu sprintera jako etalon pro definici přítomnosti :-)
(jen tak mimochodem, nikdo nemá reakční dobu vyšší než 0,14 s, prostě to nejde. Dá se to dokázat. Rychlost pohybu vzruchu v nervovém vlákně krát délka kterou musí tento vzruch urazit) To, že reagují rychleji je dáno rytmem, start formulí je např. realizovan postupným, pravidelným rozsvěcením světel. Ale to odbíhám, stejně jako ty. Prostě, promiň ale takto amatérsky a hloupě definovanou přítomnost jsem ještě neslyšel. s kontextu s dalším co jsi psal znamenalo by to že přítomnost má šířku jednoho fotonu tedy, přesně 0,1 s !
Taky mě zarazil fakt, že minulost a budoucnost jsou si vzájemně kolmé. A ten pravý úhel má šířku jedné desetiny vteřiny?
Mácha uměl cestoval časem, když psal Máj, jinak než v uměleckém slova smyslu? To mě víc sedí studie paní Vrbické, která tvrdí že Mácha se znal osobně s Babinským, a ten se stal předlohou pro "přestrašného lesů pána".
Každopádně utřiď svoje myšlenky na podstatné a nepodstatné, pak pohovoříme spolu :-)

pro Bandyho (Sedy, 14. 12. 2007 16:34)

Doufám, že se neurazíš když ti povím,že jsi ignorant.Ne jako neznalý,ale jako neochoten přijmout názor,že i bez hlubokých znalostí je možno dostat se dál v poznání ne fyziky,ne matematiky,ale skutečného světa,který nás obklopuje.Že bys to bral jako poručení kázně,disciplíny,čistoty víry to chápu.Já zase chápu,že pro čistotu víry církev v ne zas tak dávné době vyvraždila v Evropě 5 miliónů žen a že církev měla snahu vyloučit ženu z řad člověka.Žena se měla, při vší svátosti, stát pohým nástrojem muže.To není výplod mé fantazie, to jsou fakta,krutě zaplacené důkazy. A ty pohádky jsem psal pro Saty,ne pro tebe.

Sedy (Bandy, 13. 12. 2007 20:20)

Pohádky ? Nikde jsem je tady nečetl. Jedině tu co napsala Saty.

sedy (Bandy, 13. 12. 2007 20:19)

Jeden vědec (na jméně nezáleží) dokázal princip teorie relativity metodami klasické mechaniky. Nejsložitější matematický úkon, který k tomu použil byla trojčlenka.Bravurní. A můj názor ? "Je snadné být Einsteinem po Einsteinovi."
Neznám hrad Houska a "Máj" mě nikdy moc nebral. Jako většina povinného čtení ve škole.Mácha jako člověk je mi cizí. Ale Ty, tvůrce diagramu zrcadlení, můžeš pochopit, že básník neschopný jít oslepený sluncem ve dvě ráno je packal.

Sedy (Bandy, 13. 12. 2007 20:09)

Rychlostí světla chápu jev, kdy se hmotný bod pohybuje touto rychlostí. Případně se touto rychlostí pohybuje množina bodů. V tomto případě považuji rychlost světla za absolutní. Mám k tomu důvod.Myšlenka hmotu nenese.Když tak virtuální. Její rychlost je shora neomezena.Tudíž nikoli absolutní, ale spějící k nekonečným hodnotám. Ale její rychlost je opět virtuální.Není prostě částice myšlení. Není nic, co by se v myšlence mohlo pohybovat nějakou rychlostí. Jen představa, že se něco pohybuje.
Přeskočil si na "Poslední večeři". Která církev zná stejný příběh ? Protože jen křesťané to mají v bibli (Nový zákon),předpokládám a domnívám se, že zcela oprávněně, že obraz je křesťanský.Rád bych podotkl, že nevznikl z rozmaru umělce. Byl namalován na objednávku některých křesťanských hodnostářů.
Ale kde Ty docházíš k názoru, že Tě považuji za křesťana je mi zamlženo.
Že jeden z apoštolů na obraze žena, nejde vyloučit. Ale i kdyby tam byla nemůže být Bohyně. Tou není ani matka Božího syna. Ano, domněnka je to lákavá a je mnoho jejich přívrženců. Jen důkaz chybí.A to v životě Leonarda je ještě víc tajemných jevů. Poslední večeře je proti tomu pexeso.

pro Bandyho (Sedy, 13. 12. 2007 18:20)

Super , už jsem si myslel, že jsem na návštěvě u jeptišek. Začnu Máchou, to je jednoduché. Mácha ve svém dopise(bez cenzury) popisuje svojí cestu na hrad Houska,kam dorazil v noci ve 2hodiny.Další epizody s Máchou si nechám na jindy. Chceš vysvětlit diagram zrcadlení? Je to můj vlastní diagram,moje vlastní představa, jsem natolik drzý, že bez jakýchkoliv hlubokých znalostí fyziky a matematiky si dovoluji se pokusit projít do jiné doby,dokázat, že relativita je i bez skript pochopitelná. Chceš důkazy.Budiž. Že pohádky které jsem napsal nemají nic společného s relativitou jsem si myslel do včerejška i já. Omyl. Pohádka o Honzovi je čas minulosti, o minulosti ,kdy strach vítězí nad zdravím rozumem.Zimní pohádka je o budoucnosti,kdy víra uzdraví nemocný rozum . Nevím kdo mi napsal, že se těší na další pohádku.Žádnou další jsem neměl. A tak jsem si včera udělal pohodu a začal psát třetí. Dopsal jsem jí ve šmíráku dlouho v noci, vynasnažím se, aby tu byla co nejdřív.Je to pohádka přítomnosti.Zatím žádný pádný důkaz ? Máš ho mít. Jsou tomu skoro 2 roky, co jsem narazil na obraz Poslední Večeře Páně. Z časových důvodů přepíši texty, které jsem k diskuzi, lépe řečeno monologu napsal. Jak mě to napadlo?.: stejně jako relativita.Úvahy a myšlenky jsem psal, diskutoval, ale jediná odpověď byla v tom smyslu, jak v obraze mohu vidět myšlenku, resp. Bohyni přírody ? Že je tam žena, a tím už se jaksi smířili.Doslovnou odpověď si nepamatuji,ale bylo zdůrazněno, že tento obraz je křesťanský a křesťané mají jenom jednoho Boha.To jen abys pochopil návaznost dvou následných článků.Pro mne bylo ale daleko důležitější,že jsem poznal, že tajemství relativity lze objevit v kódech. Ne ve vzorcích,definicích a prokázaných zákonitostech. Z časových důvodů se dnes omlouvám a všem děkuji za všechny odpovědi.

pro Bandyho (Sedy, 13. 12. 2007 18:19)

Je tu stále otázka,má tato představa šanci? Bez ničeho,jen tak? Vědci mají arzenál technických přístrojů, poznatků, zkušeností, informací a hlavně čas bádat. My máme všeho jen strašně málo a nebo vůbec ničeho…Naposledy jsem tvrdil, že musíme získat absolutní informaci spojenou s časem, která, pakliže myšlence věříme, je základním předpokladem nastartování mechanizmu relativity v přírodě. Je lehké opsat myšlenku někoho jiného, ale jak potom můžeme mít tento proces pod kontrolou ? Byl jsem asi drzý, začal jsem listovat v knize Dana Browna-Šifra mistra Leoparda. Leonardo da Vinci je nepopiratelná kapacita, génius. Mnoho věcí schoval do různých motáků a šifer. Stejně tak do obrazu - Poslední večeře Páně. Při čtení o obrazu mě něco zarazilo. Pro jistotu, na rozdíl od jiných situací, jsem zašel do knihovny a hrabal jsem se v knihách o tomto obraze. Autoři těchto knih, zajisté odborníci na slovo vzatí, ale o tom co jsem hledal,se nikde ani zmínili! Dával-li bych přednost zralé úvaze, měl bych být zdrženlivý. Chci-li prokázat teorii relativity, musím tuto myšlenku vyslovit! Budu proto stručný : experti do prostoru kolem postav tohoto jedinečného díla vkládají různé symboly, ať je to „M“, kalich, rozebírají jednotlivé detaily, kdo má jaký šat vč. barvy a mnoho dalších věcí a úvah. Ale jedno přehlížejí jako šíré rodné lány- rozumem syna sedláka, za všemi postavami vidím 3 okna! Proč o nich není nikde ani čárka? Proč vedle „ náhle objevené“ postavy ženy, je okno nikým nezakryto? Proč postava Krista je uprostřed druhého okna? Proč postavy po levici Krista další okno zcela zakrývají? A co je za okny? Samozřejmě příroda- výhled do krajiny! A zde je moje rozluštění šifry, aniž bych měl zájem ostatní popírat : Po pravici Krista je značně vyčerpaná žena – Bohyně přírody, společně se svými stoupenci- pohany. Kristus jasně pravou rukou bere a levou předává – učení,které od pohanů získal, které načerpal z přírody- Komu učení a schopnosti předává je již zbytečné zmiňovat, jenom ještě jednou zdůrazním, že tyto postavy okno do přírody absolutně zakrývají!.Tvrdil-li jsem ,že musíme získat informaci s časem, máme ji mít. Je to začátek roku 1 ! Tato informace je originální-nikde jsem ji neobšlehl ! Za to děkuji tomu nahoře! Zda je toto tou správnou kvantovou informací, uvidíme až v jakém světle se ukáže v našem prokazování sporem a co bude následovat. Ale jak jsem říkal, nedělejme z toho vědu, určitě by jsme šlápli vedle. Máme šanci! Nebýt páteční cesty kolem Housky, ani by mě to možná nenapadlo. 

pro Bandyho (Sedy, 13. 12. 2007 18:17)

Předem ti musím poděkovat ! Skutková podstata prokazování sporem byla naplněna. Dík ! Teď nechme na myšlence, jak se s tím popasuje. Jen velmi stručně několik připomínek : Leonardo da Vinci byl génius na vymýšlení kódů, šifer a různých tajemství. To není výplod žádné fantazie ani Dana Browna, ani nikoho jiného. Kam měl podle tebe uložit ve středověku tajemství, když nechtěl dopadnout jako mnoho jiných – na hranici ? Jak je možné, že teprve nedávno v postavě apoštola byla objevena žena ? Píšeš, že nemůžu v křesťanském obraze hledat bohyni, protože křesťané mají jenom jednoho Boha. Kde jsi vyčetl, že jsem křesťan ? Génius Leonarda spočíval v tom, že maloval pro všechny, tedy jest-li mi rozumíš ? Křesťané tam měli svého Boha, pohané Bohyni a předpokládal, aspoň doufám, že věřil , že jednou nastane doba, kdy člověk pochopí svojí podstatu, a bude se prostě chovat ne jako křesťan,ne jako pohan, ale jako člověk. A že odhalení tajemství nezpůsobí žádný rozpor, ale naopak vzájemné pochopení. A teď k myšlence,resp. částici. Píšeš , že nemůže být nic rychlejšího než světlo. Jak to můžeš stoprocentně tvrdit ? Co když částice myšlenky má dosti velké záporné hodnoty a není v prostoru kosmu nic, co by jí mohlo klást odpor ? Co by potom strhávala ? Že laboratorní pokusy nic nepotvrzují ? Myslíš si, že v laboratoři lze vytvořit něco , co není součástí kosmu jako takového ? Ještě se vrátím k rychlosti myšlenky – je absolutní.Co to znamená ? Že z jednoho konce kosmu je ve stejný čas na druhém konci kosmu . V tom je božství dokonalé- abychom ho my lidé nikdy nepředběhly.A že čas se nedá dostihnout? To bude díky relativitě za chvíli maličkost. Až se podíváme do roku 1, na to jak to ve skutečnosti bylo, nebudeme za blázny, ale za pitomce. Ale už nám to bude jedno, budeme mít určitě všichni velkou radost! Víš proč ? Přemýšlej, možná tě to napadne. . .Potom se možná i Houskovu omluvíš, a nejen jemu. Hezký víkend !

Sedy (Bandy, 13. 12. 2007 10:44)

Zdá se mi, že se Ti zalíbilo slovo diagram.A bod. Nějak jsem se nesešel s bodem přítomnosti. V jakém diagramu je zapisovatelný a jaké má souřadnice diagram a jak v nich lokalizovat onen bod ?
Matematika a fyzika jsou exaktní vědy. Nelze sem zavádět nové pojmy bez toho, abys je definova. Bod zrcadlení. Definuj co to je, pak řekni větu, kterou popíšeš, jak se ona věc nebo jev chová a pak podej důkaz. Jinak blábolíš. Když už si sem zatáh Máchu, tak to považuji za chybu. Nejde sečítat jablíčka a hrušky.Text básníka nic z fyziky nedokazuje. Jestli "lamp netřeba" tak měsíc svítit nemusel. Co sluníčko ? Co zářící oči jeho milé ?

Saty (Bandy, 13. 12. 2007 10:08)

Jak to říkáš Ty je mi proti srsti ,ale snesitelné. Naprosto však nesouhlasím s tezí že skalní průrva energii produkuje.

pro Sedy (Saty, 13. 12. 2007 09:47)

Jestli ty jsi laik, tak nevím co jsem potom já. Něco z toho co píšeš vím ze školy, něco jsem se doučila na netu, ale plno věcí které píšeš jsou zatím pro mě neznámo. Je vidět, že seš do toho zapálenej a to je dobře. Já nejsem moc velkej expert na matematiku a nebo fyziku, myslím že z ostatních je to pouze Hemenex a Bandy. Teď záleží jestli s tebou budou souhlasit, nebo budou tvými oponenty. Bandy už se jako oponent projevil. To co popisuješ by se dalo shrnout do jedné věty: K tomu, abys dokázal svoje tvrzení, potřebuješ být na správném místě ve správný ČAS.
Držím palce.;-)))
 

po Bandy (Saty, 13. 12. 2007 09:32)

Mnoo, někde se dokáže přírodní síla kumulovat, možná zrovna v té skalní průrvě, tam už je to na tom, kdo to dokáže rozpoznat. Tady tomu bych věřila Bandy.

 

pro Saty (Sedy, 12. 12. 2007 17:19)

Tak se koukám jak se to tu vrtí, a zatím mi to tu připadá jak u Suchánků. Vše pro má svá proti, a tak jsem koumal až jsem dostal nápad, jak ochránit myšlenku proti možným řádkům , které tu nemají co dělat. Nápověda nebyla zas tak snadná, jak by se dalo předpokládat. Ale objevil jsem slovo „MANA“. Není jím myšlena ani krmě Izraelitů , ani představa nadpřirozena, je pro nás slovem, které má svojí sílu, které ochrání naší myšlenku. Co je nového v naší myšlence ? Zatím klid před bouří. Držme se v teoretické rovině a navažme na předcházející myšlenky. Diagram zrcadlení, znázorňující možnost prostoupení časem, doznal podstatných změn, ale bez možnosti nákresu je vysvětlování velmi obtížné. Nedávno jsem psal o čase přítomnosti a srovnával jsem ho s reakcí špičkového sprintera, jehož reakce na impulz je kolem 0,1 vteřiny. Průměrný člověk může mít reakci 0.6-0,8vteřiny .Takže čas vnímání přítomnosti se u člověka vejde do 1 vteřiny. To je velmi důležité. A teď k bodu zrcadlení. Tvrdil jsem, že čas v kosmu je dán rychlostí světla. Rychlost světla je 300.000 km/vteřinu – to ví každý páťák. Měsíc, který nás oblétá jako docela slušný radar , ať
se nám to líbí nebo nelíbí, je od Země vzdálen 384.000 km. Vydělme vzdálenost rychlostí světla a dostaneme čas za jakou dobu doletí paprsek světla z Měsíce na Zemi. Tento čas je 1,28 vteřiny. Je to nejen velmi zajímavé číslo , ale je to čas , do kterého se reakce člověka pohodlně vejde .Je to podle mě nejen čas přítomnosti , ale je i limitujícím časem, který máme k dispozici na prostoupení časem. Tvrdil jsem, že bod přítomnosti v diagramu je foton světla, V praxi je bodem přítomnosti Měsíc. Karel Hynek Mácha píše ve svém dopise o cestě na Housku : „jasno všude, lampy nepotřebí“. Dá se podle toho soudit, že tehdy byla jasná noc a Měsíc svítil. Že Měsíc ovlivňuje příliv a odliv, o tom nemusíme diskutovat. Ale že by dokázal ovlivnit i něco jiného, tomu zas tak moc nevěříme. Opustíme tedy Měsíc a vrátíme se na Zem, přímo na hrad Houska mezi skalní masiv s průrvou, která nás tolik zajímá. Má otázka zní : není polarizace prostředí v této skalní průrvě nejpřirozenějším tvarem, které dokáže příroda vytvořit? Můžeme předpokládat, že toto místo - průrva ve skále, dokáže využít přírodní energii. Ne vyvěrající z útrob pekel – jak vykládá kastelán při pochůzce hradem- ale že jsou tu Síly mezi Zemí a Měsícem. Polarizace sil mezi oběma subjekty, mezi skalami, mezi časem. Schází jen pojmenovat zlom zrcadlení. Dát název tomuto zlomu je velmi důležité. Původně jsem chtěl pojmenovat zlom zrcadlení po našem profesorovi matematiky – Zoufalé. „Zoufalý zlom zrcadlení“ ale nezní moc optimisticky, proto jsem si dovolil mu dát název našeho, řekněme zaklínadla a ochrany myšlenky - „Mana“. S tímto slovem , názvem zlomu zrcadlení, dnes končím.


 

pro Saty (Sedy, 12. 12. 2007 17:17)

Nechme mimozemšťany zatím v nekonečnu. Zůstaňme na Zemi, kde se vyznáme daleko lépe a připomeňme si původní osnovu : „Prokazování sporem“. Tento princip jsem si bez dovolení dovolil vypůjčit jak jsem již jednou psal, z knihy „Trýznivé tajemství“ od profesora Petra Vopěnky. Ocituji ještě jednou onu myšlenku i když se týká pátého postulátu a axiomů , o kterých vím jen z povídání mého kamaráda Toma. Ten je na rozdíl ode mne matikou přímo posedlý. Citace, která určitě nevystihuje celý problém, ale pro mne jako pro laika je nejpochopitelnější : Tvrzení T je dokázáno sporem, jestliže negace tvrzení T vede ke sporu s rozumem nebo s prostorem. Tento vzor důkazu má tedy oprávnění teprve tehdy, když se nám podaří přivést negaci T ke sporu, to znamená, až objevíme cestu, po níž se sporu dobereme. Důkaz sporem čerpá oprávnění až ze svého provedení. Tím je v důkazu sporem myšlenka uzavřena, to je, že nemůže být rozvíjena, aniž by nebyla dovedena do konce“.Je možné tvrdit, že se toto tvrzení týká pouze geometrie? Po zkušenostech s panem profesorem Zoufalým, bych si to tvrdit nedovolil. Diagram zrcadlení nemá s pátým postulátem možná nic společného. Když ale vidím rotující myšlenku kolem os času , budu v tomto názoru aspoň zdrženlivý. Co je v diagramu zajímavé , to je právě ona zmiňovaná rotace. Myšlenka kolem osy budoucnosti „y“ rotuje v protisměru hodinových ruček-do leva. Naopak kolem osy „x“- minulosti, rotuje myšlenka ve směru hodinových ručiček, to zn. vpravo. Proč tomu tak je si už nedovolím hledat v geometrii. Diagram jasně hovoří, že celý svět (kosmický) se slévá v jednom bodě. Zda je to o geometrii nebo relativitě, o přemisťovaní v čase, se ukáže již za pár dní. S mystikou to nemá nic společného, o tom jsem přesvědčen při všem, co jsem dosud napsal. Svět kolem nás je daleko realističtější, než si dovolíme připustit. Ať je to svět minulý, přítomný či budoucí! Příští úplněk se nezadržitelně blíží, tuto myšlenku prokážu jedině když ji provedu do konce. Že to bude dobrodružství o tom již teď nepochybuji.

pro Saty (Sedy, 12. 12. 2007 17:16)

Jak probíhá zkouška v pyramidě je předčasné psát. Daleko zajímavější je, jak se vybarvuje samotná myšlenka. Psal jsem, že staří Egypťané věřili v sílu psaného slova. Snad i to je důvodem, proč sem stále píšu. Celou dobu mě pronásleduje otázka, jak je to s těmi kolmicemi a s časem , který jsme chtěli nachytat na hruškách .Nepozorovaně vlézt do díry a čekat, že se mu schováme pod křídla. Půjdeme na to trochu „vědecky“. Vytvoříme graf běžného tvaru, kde bude na jeho levé straně svislá osa „y“ a na spodní vodorovná osa „x“, a obě budou na sebe kolmé. Na ose „y“ bude vyznačena minulost, na ose “x“ bude vyznačena budoucnost.Tento bod bude mít hodnotu 1. Dosud se mi jevilo toto znázornění času vždy jako přímka, kde minulost plynule navazovala na přítomnost a následně na budoucnost Chceme-li ale myšlenku relativity zhmotnit, resp. vytvořit předpoklad přenosu v čase, musíme vytvořit nezaměnitelný bod. A tím bodem je průsečík minulosti a budoucnosti. Kde zůstala přítomnost ? Přítomnost je součástí tohoto bodu, je to mžik , který jsme schopni vnímat. Špičkový sprinter má reakci na startovní výstřel 0,1vteřiny. To je čas přítomnosti, který je člověk schopen vnímat, čas který musí na startu atletické „100“ hlídat přesný a citlivý měřící přístroj. Není to opět žádný objev, myšlenka která mě napadla, byla v této souvislosti trochu nostalgická. Vždy když se trápím s početními úkony, vzpomenu na profesora matematiky a deskriptivy, kterého jsem přiváděl svými představami k zoufalství. Jeho definice, rovina „ró“, stopníky , průsečíky , přímky končící na stěnách celé třídy jako paraboly, jindy někde v nekonečnu, ale vždy v dosahu jeho malé postavičky, mě tentokrát inspirovali. Byl široko daleko proslaven tím, že rozdával za úspěšné písemné práce šestky. I já poznal příchuť tohoto jinak sympatického čísla. Jistý slavný borec, zabývající se relativitou, vytvořil diagram , kde přímky času se pohybují na jakýchsi vlnách oceánu a na nich deklaruje relativitu. Můžu na to koukat hodiny a připadám si jako tenkrát při deskriptivě. My, na rozdíl od tohoto borce, přímky času položíme ale na rovinu „ró“, součástí této roviny bude i bod přítomnosti. Velikost tohoto bodu , bude nejmenší částicí světla a tou je, jak je všeobecně známo - foton. Dovolím si tvrdit, že čas je součástí světla, resp.jeho rychlosti v prostoru kosmu. Otázka zní : jak do této částice implantovat myšlenku ? Trefit se přesně bodlem do středu fotonu světla, resp. do bodu přítomnosti, a to opět pod úhlem 90stupňů na rovinu „ró“ nebude nijak snadné. Opět popustím fantazii a dovolím si tvrdit, že i foton času bude mít tvar pravoúhlého trojúhelníku. Nejmenší částici myšlenky nazveme - foton chromozómu, a budeme se držet základní představy, že její rychlost v prostoru kosmu je absolutní. Myšlenka bude na rovinu „ró“ dopadat kolmo jen v tomto bodě i přes to, že se kosmem pohybuje spirálovitě, po dráze, která má elipsovitý tvar. Že jsou tyto elipsy dvě , že jsou na sebe navazující jako položená osmička už souvisí s onou nekonečností kosmu, kterou jsem minule lehce nastínil. Teď by se dala samozřejmě vytvořit celá řada otázek, zodpovězení otázky proč minulost a budoucnost jsou na sebe kolmé, si nechám na příště.V čem je princip celého grafu? Myšlenka resp. její energie, vykloní svojí silou čas z roviny do časoprostoru a dále se může čas chovat již podle Einsteinova grafu. To je to jeho vlnění, kterému teď rozumím. Na základě této představy věřím, že vytvořit podmínky pro přenos v čase je možné

pro Sedy (Saty, 12. 12. 2007 00:01)

Ty jsi teď na nás vysypal tolik informací, nápadů a postřehů, že aspoň teda já, jsem to četla s nadšením. Takže počátkem všeho byla Boží myšlenka, pak už to šlo ráz na ráz. O síle myšlenky bych klidně diskutovala, jen ta její rychlost se mi zdá nadsazená. Ono asi taky záleží čí myšlenka je rychlá...ehm, znám lidi, kde by se dalo o rychlosti s úspěchem pochybovat. Četla jsem o té vodě z Housky i o tom nočním dobrodružství na stromě a samozřejmě strašně ráda budu číst další tvoje experimenty. Víš, kdyby mě nabídli, abych letěla do kosmu, šla bych do toho a do roku O8 se dostanu zároveň s tebou a nepochybuj o tom. Za dvacet dní tam budem oba.:-DD

pro Hajdu (Saty, 11. 12. 2007 23:42)

Jooo, taky jsem slyšela že prolít z matiky.:-DDD
Taky tě moc zdravíme.

pokračování (Sedy, 11. 12. 2007 19:35)

Co se píše na úvod Bible o stvoření světa netřeba nikomu opakovat. Přesto si malou citaci dovolím „ Dříve než jsme byli na světě, dřív než tu byly pevniny a moře a zeměkoule a hvězdy a vesmír a kosmický prostor, usmyslil si Bůh , že stvoří svět. Na počátku stvořil nebe a zemi, spoustu beztvarých a nepevných vířících mraků. A všude byla tma. Bůh viděl, že je teprve na počátku. I řekl :“Buď světlo!“ .Zopakuji nejzajímavější fakt : Dříve než bylo světlo, bylo i podle Bible Slovo. Než bylo Slovo , musela být ještě dříve Myšlenka. Teologem nejsem, proto dotknou-li se někoho mé úvahy, předem se omlouvám. Takže v čem je to fantastické? Myšlenka a Slovo bylo před Světlem. Světlo se šíří všemi směry stejně rychle (samozřejmě, když nebudeme uvažovat neobvyklá prostředí) a hlavně paprsek světla, nebo jeho nejmenší částice foton, upaluje až na malé odchylky kosmem přímě. I v našem diagramu je čas (paprsek světla) - přímkou. Zatím nic mimořádného. Myšlenka je v diagramu znázorněna spirálou, nebo vlnovkou kolem této přímky času. Původně jsem ji přirovnával v příčném řezu k rotující „6“ , následně v podélném řezu k vývrtce. Odborněji ji nazveme sinusoidou . Dráha myšlenky - sinusoidy, je logicky větší než je dráha času - přímky. Co z toho vyplívá ? To co jsem i bez tohoto důkazu tvrdil už dávno před tím. Že světlo není tím nejrychlejším elementem , které se kosmem pohybuje.Věřme tomu, že myšlenka je rychlejší než paprsek světla. Rychlost myšlenky se zatím nedá měřit, nedá se měřit ani její potenciál energie, který není dán svojí délkou , ale šířkou průměru - rotací šroubovice. Myšlenka, která je přímkou, je už jen suché konstatování smrti. Že by čas - (minulost , přítomnost a budoucnost) mohl existovat bez myšlenky , na to si opět můžete odpovědět sami. Proč jsem tuto myšlenku vyslovil není proto, abych někoho rozčílil, nebo abych někoho školil, ale proto, že vím , že zde někde se skrývá to, co celou dobu hledám.V jedné z předcházejících statí jsem psal o tom , jak jsem v pyramidě rozmístil láhve vody. Od středové láhve s vodou z Housky ( z onoho strašidelného bivakování na větvi), jsem do vzdálenosti 70cm umístil láhve s obyčejnou vodou , ale střídavě jsem k nim umístil jednak kameny z mých cest a časové údaje doby, do které se bude možno přemístit. Současně jsem tuto pyramidu jaksi zasvětil i bohyni Isis.Tvrdil jsem , že dvě vody budou po čase zakalené. Tyto zakalené vody budou těmi fragmenty času a místa, které nás tolik zajímají. De facto jde o přenos myšlenky na vzdálenost 70cm. Před nedávnem jsem byl přesvědčen , že vše je již jasné. To, co jsem spatřil při poslední zběžné kontrole, mi doslova vyrazilo dech.Vždy si ponechávám jistou rezervu , abych nebyl tolik zklamán, když něco nevyjde. Dá se diskutovat, zda vody a láhve byly dostatečně čisté atd. Přiznám bez mučení: neměl jsem k tomu žádné kulaté razítko a ani žádný diplom . Vážně : myslím, že znám definitivní čas doby, do které je možné se přenést - tím je již dříve uvedený rok 2008, ale místo je zcela jiné. Zůstane zatím mým pokladem, protože je výsledkem půlročního trmácení po hradech a kopcích, denního i nočního vandrovaní, kdy jsem jen věřil, že se dopajdám na místo, které stejně jako K.H.Máchu přenese do jiné doby. Ale neříkejme hop, dokud jsme nepřeskočili. Rád bych se ještě vrátil k relativitě, ale to si nechám na jindy.

pro Saty (Sedy, 11. 12. 2007 19:35)

Zde už to neni o pohákách ani o básničkách.Jsou toho stohy stránek jak se přeme.Zarputile se drží terie, že světlo,foton světla je prvek, který se pohybuje kosmem nejrychleji.Já tvrdím,že pakliže myšlenka ovládá hmotu, musí být též prvkem.Jak by nic mohlo vymýšlet? Tomuto prvku, možná neodborně, říkám Foton chromozómu. Jeho rychlost je v kosmu(podle mě) absolutní. Abych ale nestrácel čas, přiložím jeden z dřívějších článků

 

Bertik se ve skole spatne ucil (Hajda, 02. 12. 2007 20:12)

Tak se pekne ucte at nedopadnete jako Einstein.
Zdravim vespolek

Moni (Saty, 23. 10. 2007 14:35)

Dík segra, seš zaltíšššškóóó, mám napsaný. Myslíš že tam bude něco co ještě nevím?? Poznám...hojky.

Saty (Monika, 23. 10. 2007 14:23)

Jo, abych nezapoměla, 1.ll.O7 na programu č.2 , v 15,55 hod-jestli ti to vyjde-dávají dokument o Bertíkovi:-)

Pro Jirka (Bandy, 05. 09. 2007 01:24)

Ale, pane Jiří.

mishha (Jirka, 25. 08. 2007 21:47)

jsi hloupá/hloupý

Misha (Bandy, 25. 08. 2007 00:11)

Já bych Araklains nedovedl povzbudit líp.Nemám tady rád smajlíky. Tak Ti musím blahopřát jen tak.

Araklains (mishha, 19. 08. 2007 23:19)

Obdivuhodné, jak jsi zvládl psaní na PC,

všem (Araklains, 09. 08. 2007 22:58)

jak se rika nemusis bit jednickar abis vimislel neco velkolepeho albert ančtaj bil to dislektik a nakonec zmenil svet svimivinalezi nebo leonardo davinci zkoumal mnoho oboru a
rozlustil mnoha tajemstvi ale nikdo ho nepovazuje za pruzkumnika nakeho ale za legendarniho malire

Radkovi. (Bandy, 26. 05. 2007 21:17)

Nechceš to přenést na Polemiku pro znalé ?EPR paradox nesouvisí s teorií relativity. Zjednodušeně je to výhraDA PROTI KVASNTOVÉ FYZICE JAK JI PREZENTUJE JEDEN Z JEJICH ZAKLADATELŮ nIELS bOHR. dÁLE NA "pOLEMICE"

satance (radek, 26. 05. 2007 21:12)

Přesně to jsem ti chtěl říci,skoro každý je tu dost vážný,jinak je to tu vcelku fajn ikdyž máme třeba každý z nás jiný názor či zkušenost.Tak ať ti jde magie(doufám bílá)a měj moc fajn.

Radkovi (Satanka, 26. 05. 2007 20:36)

Nikoho ses nedotkl, naopak je dobrý, když se sem přimotá trochu humoru, aspoň to tu není tak vážný. To Labe už je hodně známý, skoro jako kolik má noha židlí. Taky ti přeju hezký večer.

satance (radek, 26. 05. 2007 20:19)

Byl to jen takový pokus o vtípek,snad jsem se nikoho nedotkl,jo a taky se sousedů zkus zeptat,jestli se z Karlova mostu díváme NA Labe nebo DO Labe(myslím,že tohle nespolknou),já jsem na tohle ale kdysi málem skočil.Přeji hezký večer

Radkovi (Satanka, 26. 05. 2007 19:20)

Gratuluji, ať to napíšu s -I- nebo -Y-dopustím se v této větě hrubky. Musí se na to oklikou a odpovědět samostatně. Je to chytáček, ale měl by ho vyřešit žák 4 třídy. Vyzkouším to schválně na sousedech, co to udělá.

vše se dá spočítat (radek, 26. 05. 2007 16:57)

Logika je úžasná.Jestliže dva zedníci postaví zeď za tři hodiny,za jak dlouho postaví stejnou zeď 1000 zedníků?Jasně,spočítat se to dá ale bylo by k popukání je všechny sledovat v akci,snad by stačila tvrdnout malta..A co čeština? Na kopci stálo bydlo(prostě něčí bejvák).O to bydlo bylo opřeno bidlo (prostě dlouhý dřevěný profil).Zafoukal opravdu hodně silný vítr (prostě tajfun) a obě b.dla shodil.Jaké doplníme písmenko?

jirkovi a bandymu (radek, 26. 05. 2007 16:19)

Vědění mnohého ještě nedává intelekt(Schopenhauer)Co vám říká Einsteinův-Podolského-Rosenův paradox?Rychlost světla není nejvyšší,sám Einstein musel na tenhle postulát rezignovat..

Jirkovi (Bandy, 20. 05. 2007 01:36)

Vždy, když jdu dopředu
a pak se musím vracet
jen proto, abych opět napřed šel
abych se srovnal s dvourozměrnou realitou,
lituji, že létaní mi nejde
Mohl bych nahoru a dolů
a taky dolů a pak zpět.
Jak krásný byl by svět.
Jen jeden rozměr schází
Ten třetí já vím
Já létat prostě neumím

není (Jirka, 15. 05. 2007 19:17)

zač,

Jirko, chlapíku statečný (Bandy, 15. 05. 2007 04:51)

Ani nevíš, jak Ti děkuji za to půl D. Vrátil si mi naději

takhle nějak to bylo? (Jirka, 30. 04. 2007 22:55)

Žijeme v rozměru 3 a půl D
můžem jít dopředu
můžem jít vzad
uhnout když proti nám vyjede vlak.

Nemůžem omládnout
změnit co bylo
v prostoru života
půlka nám schází.

Adame, Evo
nevím zda děkovat
kvůli vám poprvé
rozhýbal kyvadlo.

 

 

Pro Hemenex (Bandy., 27. 02. 2007 18:21)

Jsem vděčný za Tvé vývody. Jsou správné. Jen jsme se nedomluvili, o čem hovoříme. Nehmotná nit se chová přesně podle našich přání. Nehmotný bod, rovněž. Hmotný bod už nikoliv. Ten se nechová, ten je řízen teorii relativity a při rychlosti blízké rychlosti světla nabýva nekonečných rozměrů. Je zcela lhostejno odkud kam směřuje. Stále hovořím o hmotě. Nehmotnou nit jsem užil jen jako příklad, který použili oponenti axiomu, že rychlost světla je konečná, absolutní.
Jako je absolutní nejnižší teplota. Víc to prostě ochladit nejde. Atomy se zastaví. Vzpoměl jsem si teď na jeden z nepochopitelných zákonů. Jmenuje se zákon narůstání entropie. Ten popírá tepelnou smrt vesmíru, ale určuje smrt vesmíru jinak.Entropie je v překladu neuspořádanost. Když si pomyslím, že to bude už za třista milionů let, ukládám prachy do švýcarské banky. To jsem jen nakonec chtěl zlehčit. A zítra jsem taky doma. Zdravím OP

pro Bandy (Hemenex, 26. 02. 2007 10:38)

Ano, máš pravdu, co se týče té kontrakce nehmotné nitě. Víc jsem psal a míň přemýšlel. Opravdu, ke kontrakci (změně) délky, u těles pohybující se ve směru kolmo na tuto délku, nedochází. Tedy délka nehmotné nitě se bude měnit jen o to co dovolíme my pře realizaci tohoto pokusu. Na druhou stranu, hmota nemůže nabývat nekonečných rozměrů, protože se jedná
za a) o hmotná bod (který s definice nemá žádné rozměry)
za b) při pohybu rychlostí světla se délka VE SMĚRU pohybu zmenšuje na nulu (sem měla přijít ta kontrakce délky).
Z toho vyplývá, že buď se už nebude jednat o hmotný bod nebo se jeho rozměry zvětší do nekonečna ale jen ve všech ostatních směrech než kterým se bod pohybuje.
Každopádně OP má asi pravdu, že jediná jistá věc je nekonečná hmotnost tohoto hmotného bodu.

Seškrtání rovnic byla nadsázka, protože (jak jsem psal dříve) jedná se při jejich praktické aplikaci (použití na nám známé děje) o zanedbávání zanedbatelných zbytků a řádové zaokrouhlování v rámci chyby (měření, určení okrajových podmínek a vstupních proměnných). Dokonce se mezi námi studenty zažilo pro tento jev pojmenování Hans-Numerova konstatnta (protože se vyskytovala takřka ve všech příkladech a její zvláštností bylo to, že pro každý příklad měla svou konkrétní velikost, která nabývala v intervalu od nuly po nekonečno :-D).

Tolik tedy s teorie a teď "zelený strom života praxe" (Goethe).
OPovi nebráním v tom aby mi do toho kecal, jinak bych ho ani nezval k této diskuzi. Jeho názorů si cením, protože vím, že právě mladí, nezatíženi našimi vzpomínkami a tradicemi (viz . některý z mých předchozích příspěvků) můžou (a taky to občas dělají) nám starým ukázat další cestu nebo dokonce zkratku. Naštěstí jsou ještě místa, ve kterých mám "nachozeno" víc než OP a tak jsem rád, že tam můžu (ještě nějakou dobu) mu dělat průvodce a že mi tam do toho tak moc nekecá :-)
(I když vím , že nakonec půjde tam kam sám uzná za vhodné).

I tobě bych chtěl jen závěrem říct, že ten můj příklad o té cihle a panu učiteli se vůbec ale vůbec netýkal "výpočtu pravděpodobnosti" a její oprávněnosti. Takovou banalitou (postulátem a samozřejmostí) bych vůbec nezatěžoval tyto stránky. To byl jen příklad, podobenství.

Pro Hemenex (Bandy, 25. 02. 2007 21:11)

Pokud do jedné z rovnic popisujících pohyb dosadíš rychlost světla. Pak Ti vyjde že hmota nabýva nekonečných rozměrů.A ke kotrakci nehmotné niti nemůže dojít. Neexistuje totiž. Jedná se jen o představu, pomůcku k popisu děje. Vývody OP jsou pravdivé. On ještě ví, o kterou jde rovnici. Jde o dilataci. Při rychlostech blízkých rychlosti světla se délky prodlužují. Ne zkracují To by pak byla kontrakce.
Maxwelovi rovnice jsou jen vykráceny, ne seškrtaný tak, aby bylo dosaženo nečistšího matematického vyjádření, aby vzorce byly snadno zapamatovatelné. Přesti si je napamutuji. NBejméně 30 let jsem je nepotřeboval. Vím jen že existuji a vím čeho se to všechno týká.
A tohleto všechno nebylo vymyšleno. To objektivně existuje bez ohledu naše názory. Ta matematika jen popisuje skutečnost.
Zdravím Tvěho syna. Můj tak bystrý nikdy nebyl.Líbila se mi zejména zmínka o existenci různých matematických prostorů. To je ta fantazie. Einstein také řekl, že ke mnoha svým objevům přišel jen díky tomu, že zůstal dlouho dítětem.
Rád s Tebou zase pohovořím. I o bibli, chceš-li.A nechej OP, ať Ti do toho kecá. Budeš možná překvapen, kolik se od něj naučíš.
Máš pravdu v tom, že nic není nemožné. Jen něco je málo pravděpodobné. Statistickými metodami je možno dokonce zjistit, jaká je pravděpodobnost zkoumaného dějě. Pravdu měl tedy i onen dávný dílnař.

pro Bandy (Hemenex, 25. 02. 2007 11:48)

Chudák Einstein :-) Ale jak sám říkával:"Bez Fantazie by nebyla řádná věda." (volný překlad) .....
Nevzpomínám si na dilataci hmoty (je to přece jen hodně let co jsem opustil školu) ale tipl bych, že si spíš myslel kontrakci délky nehmotné niti jejíž jeden konec se pohybuje rychlostí světla (a víc). (viz. např. http://www.ktf.upol.cz/joch/kinematika/kontrakce.html) Ale jak podotkl můj syn (1.roč. gymnázia dále jen OP) nesmíme zapomínat na to, že hmotnost toho hmotného bodu se bude měnit a blížit nekonečnu a tím pádem se nám budou patřičné vzorce nutné pro JAKÝKOLIV výpočet hemžit nulami a ležatými osmičkami ... a tady je opravdu prostor pro naši fantazii.
Stejně tak OP podotkl, že při dělení nulou přece výsledek záleží na matematické prostoru, ve kterém to počítáš, protože i některé nuly mají svou velikost (já jsem si to přeložil tak, že asi není nula jako nula). Někdy mě zarazí, jak rychle jsou se vším ti mladí (puberťáci)hotoví. S Osudouvou Láskou, s Nekonečnou Nenávistí, s Jedinou Pravdou, s Bohem, Karmou a konenckoncům i s Einsteinem a dělením Nulou (protože neznám věk čtenářů, vyhrazuji si u všech právo na omluvu).
Ale raději pryč od katedrál teoretické fyziky a matiky, kde se orientuji stejně málo jako třeba v Bibli, někam kde mám alespoň nějakou šanci k jakékoliv diskuzi a do čeho mě OP nebude kecat.
Před 25 lety nám na škole jeden dílnař řekl, že všechno se může stát. Třeba to, že nám sama od sebe vyskočí cihla ze země do rukou ve 3. patře. Je to sice málo pravděpodobné ale možné to je. Možná byl věřící a možná nás chtěl upozornit na existenci Zázraků, to se asi nikdy nedozvím. Ale později, když jsem se nudil na přednáškách s kvantové fyziky, a my probírali Heisenbergův princip neurčitosti a já viděl kolik se toho s Maxwellových rovnic škrtá "aby to lépe vypadalo" (viz můj komentář níže). Tak jsem musel v duchu dát starému pánu učiteli za pravdu. Vždyť pro někoho opravdu vzdáleného (tak nějak kolem nekonečna) a přiměřeně tak velkého, pro něho můžeme být náš svět jen atom a my ještě míň a pak tam u nás je možné opravdu všechno.
Chtěl jsem tím jen říct, že je zkutečně hodně samolibé, egocentrické a pyšné si myslet, že tohle všechno bylo vymyšleno a stvořenou jen kvůli něčemu tak nicotnému jako jsme my ale na druhou stranu nás tahle nicotnost neopravňuje chovat se samolibě, egocentricky a pyšně k nám "ostatním kvarkům" a našemu Atomu.
Tak to vidím já na své Cestě

nehmotná nit. (bandy, 24. 02. 2007 16:41)

Ty mě nenecháš být. Já s Tebou musím hovořit, aniž bych tušil, jestli odpovíš.
Ale teď o čem.
Jeden z největších problémů páně Alberta v jisté příme diskuzi na mě neznáme akademické půdě nastal poté, co prohlásil, že rychlost světla je absolutní. Že větší rychlosti nejde docílit. Po přednášce přišel dotaz, co umístit bod na nehmotnou nit, upevněnou na hřídeli, a otáčky této součástky budou takové, že hmotné body na jejím obvodu se budou pohybovat rychlostí světla. Budeme-li bod na nehmotné niti posouvat směrem od osy hřídele, při daných otáčkách, rychlost tohoto bodu musí zákonitě přesáhnout rychlost světla.
Odpovím za Einsteina (dost si troufám): Ano. A já přesně spočítám o kolik. To spočítá i středoškolák. Jenže já vím, že hmota pohybující se rychlostí světla nabývá nekonečných rozměrů. (Připomínám zákon o dilataci hmoty). Kde je pak ten koneček, na kterém je připojeny začátek oné nehmotné nitě.
Rozumím. V teorii jsou to nesmírně zajímavé hrátky. Ti co si libují v matematice, jsou v oblacích.Ale jesti pro někoho matematika skončí u sudoku (promiň, nemyslím Tebe), hledí vzhůru. Nebo do hloubi pekel. Já jsem raději na zemi.
A zase mám problém, jak Tě pozdravit, abys uvěřil, že jedeme stejnou tramvají. Tak,čao.

pro hemenex dodatek (bandy, 24. 02. 2007 15:33)

Ony zanedbatelné zbytky nejsou pro náhodu, nejsou pro Bůh, nejsou pro Karma. Alespoň ne v této hodině fyziky.
Ty zbytky jsou pro Tebe zanedbatelné. Kdybys chtěl pátrat po jejich původu, musel by ses dané věci věnovat tak dlouho, že na to prostě nemáš. čas. Ty zanedbatelné zbytky pochop, prosím jako součást výuky, která Ti zastím nenáleží.Není na to prostě čas, ani prostor. Jestli chceš, sám dohledáš.
Náhodné jevy je možné snadno zpracovat. Pohovořme o náhodách příště.
A víra, nebo karma nemá s našim tématem nic společného.Obojí je jenom Tvé. Já nemohu zasáhnout do Tvé víry a nemohu změnit Tvoji karmu. To je férovka. Víry se lze vzdát, karmu si můžeš pozměnit nebo nějak ovlyvnit. Ale matematiku neukecáš. Je má i Tvá i před tím než jsme byli a bude i potom, co nebudem. Věříš mi ?
Buď mým přítelem. Společnou karmu si stvoříme podle sebe.
,A teď nevím, jaký pozdrav zvolit, abych Ti prokázal dost úcty.Tak Ti jen zamávám s přáním, že si budee mávat častěji.

Pro hemenex (Bandy, 24. 02. 2007 15:18)

Ty jsi možná právě ten, kterého hledám k diskuzi na naznačené téma. Všimni si, že jsem ani nenaznačil, že ony věci umím spočítat.Matematický aparát pro ty věci je nezbytně nutné aktualizovat. Já, promiň, tohleto zanedbal.Ale s jistotou tvrdím, že je někdo, a není výjimkou, kdo to spočítat umí. Vzpomínám si na příklad o nehmotné niti a vím, že ho musí znát každý, kdo chtěl kdy proniknout do tajů matematické analýzy fyzikálních dějů. Já si to již, bohužel, nepamatuji. Pamatuji si základní věty této vědy. Celý svět je obsažen ve třech rovnicích páně Maxwella a jedné Einsteinovy, ze které tři předešlé vychází. Věřím tvrzení těch dvou pánů, že vše na světě je možno posat jedinou rovnicí. Většinou se jedná vždy o diferenciální rovnici a jak jistě víš, ne každá diferenciální rovnice má řešení. Nebo ho má, jen ho zatím nikdo nenašel. Ale hlavní pro tyto rovnice jsou vstupná data. Vím co chci zjistit, ale nevím jak zadat za jakých okolností se děj odehrává, kde zkoumaný děj probíhá a jestli objekt výzkumu není náhodou právě zamilovaný nebo opuštěný. A tady ve světě matematik a fyziky není místo pro omyly lidí. Není místo pro víru. Jen pro fantazii. Jen ta nejde cestu, jak to matematicky vyjádřeno, to exaktní od kterého nelze uhnout, přiblížit i nám. Obyčejným lidem. Nebo mi nacpěte tvora, bez těla, bez citů ale za to vševědoucího a všemohoucího. Souhlasím s místem. Ale tam už mám nacpaný soudruhy s UV KSSS z let nedávných.
Byl bych moc rád, kdybychom se znovu potkali. Navrhuji u Satanky. Je tu teplo a světlo. nikdo neplivá na zem a nevodí psi do provozovny. Jsi fajn. Ahoj.

pro Bandy (Hemenex, 23. 02. 2007 13:10)

Nejsem Bohouš ale ozvu se. Souhlasím s tebou.
Jen jsem se rozesmál (ten smích byl až nepěkně závistivý) při tom z jakou jistotou líčíš, že si prostor a pohyb dokážeš s matematické rovnice představit. Protože nevím, jak se sem píší takové rovnice, napíši zadání příkladu, který jsme dostali na škole a ty mi pak (až si to spočítáš) popíšeš ten pohyb. Dík.
tak ten příklad:
bod o hmotnosti m na nehmotné niti o délce l opisuje kružnici v letadle, které dělá loping o poloměru r v n-rozměrném prostoru.
Nikdo z celé třídy jsme si ten pohyb nedovedli představit.
Protože nás nabádáš k takovým nepravostem, jako je dělení nulou (vybavují se mě některé půvabné povídky s období ranného kyberpunku) máš asi v sobě něco s rebela a proto asi právem patříš na tyto stránky.
Vítej
PS: Při řešení některých rovnic z teoretické fyziky popisující nám nám známé děje profesoři často škrtali na tabuli "zanedbatelné zbytky" o velikosti "blížící se nule nebo pod řádovou toleranci výpočtu". Co myslíš, nebylo by v nich místečko pro takové věci jako je Náhoda, Osud, Bůh nebo Karma?

Kvarky. (Bandy, 22. 02. 2007 22:48)

To je pro Bohouše.
Dostal jsem se pozdě do této skvělé společnosti, proto Ti odpovídám až teď. Ano kvarky jsou hmotné částice. Ale hypotetické. Dokazatelné jen matematicky. Víš je to asi tak, když napíšeš rovnici y=kx+q, ví i středoškolák, že jde o přímku. Stačí dát to x na druhou a jsi na parabole. Jestli na třetí, dovedeš si představit nějakou čáru, ale už ne na papíře, ale v prostoru. A dej to x na čtvrtou. Co to je ? Jen málo lidí si to dovede představit. A teď ještě na pátou na šestou a... Jasně. Něco jsme vypočítali, ale co ?
Proniknešli hlouběji do fyziky, do sféry derivací, integrálů a diferenciálních rovnic, pak se Tvá představivost rozšíří. Jen podle napsaného výrazu poznáš, že popsaná věc (matematicky popsaná věc) se otáčí. Že stoupá nebo klesá v nějakém prostoru a Ty si tem prostor umíš představit. A najednou je před Tebou matematické vyjádření něčeho, co nemůže být nic jiného než hnota. Neutrino, bylo napřed matematicky zaznamenáno a teprve potom fyzikálně dokázáno. U kvarků tak daleko nikdo nedospěl.
Zkus si jen představit banální početní operaci, že cokoliv vydělíš nulou. Já vím, nulou dělit nejde, ale co když to zkusím. Kam dojdu. Co výsledek vyjádří ? Takže ještě jednou. Kvarky jsou hmotné částice, ale jen hypotetické. Přeji Ti hezký den

pro Iva Vašíčka (Hemenex, 24. 01. 2007 21:17)

Jestliže svět a celý vesmír je jen myšlenka a informace, jak píšeš, tak není pravda že myšlenkou nelze krájet chleba a že k tomu potřebuješ nůž!
Stačí změnit jen pár informaci v matrici kosmu a hle ... krajíc odpadl sám od bochníku. Na druhou stranu máš pravdu v tom, že jsem ho vlastně neukrojil (k tomu asi opravdu potřebuji nůž) já ho jen oddělil. Ale možná je to jedno, namazat ho můžu tak i tak .... :-)

Atomová bomba (Satanka, 07. 01. 2007 01:13)

Je to kruté jak jsi to napsal, ale je to pravda. Člověk musí na vlastní kůži poznat následek, aby začal mít před ním respekt a snažil se ubrzdit příčinu.

Atomová bomba (Bohouš, 16. 12. 2006 10:47)

Nemyslel jsem to jako kritiku jaderných zbraní. U těch vidím přínos v tom že znemožnily celosvětové konflikty. Žádný jiný vynález v historii neposloužil věci míru tolik jako atomová bomba.Oni si totiž ti původci válek přestali být jisti tím, že jim osobně se nemůže nic stát. Myslím si také že i bombardování dvou japonských měst bylo nutné. Do té doby se tyto zbraně testovali jen v pouštích a tam se ta hrůza nikdy nemohla ukázat v plném rozsahu. Pokud by se to nevyzkoušelo v Japonsku, vyzkoušelo by se to jinde, a bůh ví jak by to dopadlo.
V příspěvku o fyzice jsem chtěl poukázat na to, že čím bude naše technika vyspělejší, tím menší částice bude nacházet.Všechno se totiž musí z něčeho skládat.

Pár slov. (Satanka, 16. 12. 2006 08:52)

Kvantová fyzika je ohromná věc. Neutrina jsou zatím nejmenší částice. Vím že se je pokusili zachytit vědci myslím v Japonsku. Jelikož neutriny procházejí neustále prakticky vším, jakoukoliv hmotou i našimi těly, vybudovali vědci někde v hlubokém dole laboratoř a podařilo se jim na krátkou dobu jeden nebo dva zachytit. Zatím si s nimi nevíme rady, jako se spostou jiných věcí. K té poslední tvojí větě která mi připadá spíš jako přání. Nijak veselá prognoza, - historie se většinou opakuje a chyby dělají lidé stále.Všechno na co vědci přišli a dali lidstvu aby to využilo, bylo nějakým způsobem zneužito.

Pár slov. (Bohouš, 14. 12. 2006 09:44)

Řekové si mysleli že atom je nejmenčí součást hmoty. Nazvali ho tedy nedělitelným. Dnešní vědci zařadli kvarky mezi hmotu. Známe sice ještě menší objekty, jmenují se neutrina, u těch se ale věda stále ještě ještě nemůže dohodnout o co se vlastně jedná.
Vraťme se tedy k těm kvarkům, oficiálně se jedná o hmotu. No a hmota, jak všichni víme, se skládá z molekul, ty tvoří atomy, atomy se skládají z protonů, elektronů a neutronů, no a ty se potom skládají z ....., až se konečně dostaneme k těm kvarkům, a jelikož jsou kvarky hnota, můžeme začít nanovo. Byla doba kdy se o nedělitelnosti atomu nediskutovalo. Učili se o tom jistě i žáci japonského města Hirošima. Nebyla to pravda, a mnozí z těchto studentů se o tom mohli přesvědčit doslova na vlastní kůži. Snažme se tedy neopakovat chybu starých Řeků, anebo jsme opravdu tak krátkozrací.

Náboženství je fanclub proroků (Ivo Vašíček, 30. 09. 2006 18:35)

Bůh je pojem, který může mít různé významy, většinou je jím vysvětlováno nepochopené. Nicméně dle tvých stránek usuzuji, že směřuješ ke komplexnímu vnímání, což znamená, že boha tvoříš. Jsme to my všichni, jsme ve stejném poli informací. Nechci ničit žádné tvé poznání, není totiž chybné, je to jen jiný úhel pohledu na totéž.

pro Iva (Satanka, 30. 09. 2006 16:27)

Jak tak koukám, rozbíjíš mi jednu bábovičku za druhou, ale co, postavím si jiné, možná budou lepší. Jsou to tak odlišné informace od těch které znám, ale když se nad nimi zamyslím, nepostrádají logiku. Vše je informace, veškerá hmota vesmíru je také pouhá informace, tím pádem prahmota musela být tou prvotní informací. Někdo ale musel tu informaci zadat. Ououou, co je ve srovnání s tím moje starost, jakou barvou si mám obarvit patku. Možná to ale bude také informace, která zapříčiní, že mi to bude víc pálit. Co kvarky? Nejsou oni nositelé informací? Věříš v Boha?

ne má svůj program - je to program (Ivo Vašíček, 30. 09. 2006 10:35)

Vše jsou to jen informace. To že tady čteš načítáš můj program. A já našel tvé stránky abych ho do tebe zaznamenal. Otevřela jsi bránu (inicializační program k bráně se do tebe zapsal z pohledu na hvězdy, ale jen u někoho se spustí). Prošla jsi selekcí (tvůj registr vědomí má dostatečnou kapacitu). Brzy zjištíš, že víš víc než si myslíš, ale hlavně že to dokážeš pochopit. Většina lidí by se z toho totiž zcvokla. Zamysli se nasd hmotou, nad její podstatou. Proč by z něčeho měla být? To něco by zase muselo z něčeho být a tak donekonečna. Není to tak je elementární informace a pak nic. Celé je to systém informací jehož jsme součástí a můžeme se vzájemně ovlivňovat. Vše souvisí se vším a vědomí většiny lidí je natolik nedokonalé, že reaguje na změny předvídatelným způsobem. Náhoda je jen nepoznaná nutnost.

kvantová fyzika dává odpověď (Satanka, 30. 09. 2006 01:23)

Jestli Vás správně chápu,(nejsemm si vůbec jistá) tak celý vesmír je takto vytvořen. Vše má jakoby svůj kod a informaci ať je to živý tvor, nebo věc, která byla vyrobena. Všechno má svůj program. Docela na místě byla Vaše slova " Není to však tak jednoduché pochopit" Je tady spíš odmítání toho slova - naprogramován, i když to docela vystihuje podstatu.

nevešlo se (Ivo Vašíček, 29. 09. 2006 22:09)

Není potřeba žádný HW, na kterém by programy běžely, protože to je jen naše iluze, že si myslíme, že počítače a my jsme něco jiného než software a myšlenky. Nejsme, jsme jen jinak strukturovaní a jinak složití. Tak jako klikáním myši nezměníte základní chod operačního systému (kromě vypnutí)nemůžete myšlenkou, krájet chleba, ale potřebujete nůž. Ten nůž je analogií software pro editaci operačního systému.

kvantová fyzika dává odpověď (Ivo Vašíček, 29. 09. 2006 22:04)

Při zkoumání hmoty se dostaneme k jejím nejmenším elementům (10)na-18 - qvarkům, elektronům,.. zjistíme, že z kvantového hlediska buď jsou nebo nejsou, nic mezi tím. Vlastně jsou to jen informace, velice komplikované informace o vzájemných vztazích, které jsou na sobě závislé. Zjistíme, že hmota je vlastně složitý program, vše co se děje je program, i my jsme program. Není to však tak jednoduché pochopit, protože to nelze srovnávat s jednoduchými programy, které používají počítače. Ty počítače jsou také z elementárních částic, jsou tedy také programem