Jdi na obsah Jdi na menu
 


Luciusovi (radek, 10. 5. 2009 8:07)

Jsi hodný,že se snažíš všemu pomáhat.Bohužel s realitou tohoto světa nic nenaděláš.Jen se sám trápíš vizí,že nemůžeš např. pomoct všem zvířátkům.I chřipková bakterie je jen zvířátko.V egyptě před strachem z něj vybili všechny prasata v zemi.A byly jich desítky tisíc.Nikoho ani neudiví,nač tam ty prasata chovali,když je pro ně vepřové tabu.Lidská hloupost zabíjí daleko víc,než samotná přirozenost přírody.
Svět nezachráníš,zkus zachránit sebe,dokud můžeš.Člověk nikdy neví,kdy dohoří jeho svícen a kdy v šklebu ďábla zříš pekla jícen.Jsou i daleko horší úrovně nežli pozemské.Ale to se tebe s tvou povahou určitě netýká.Proč to tu všechno vlastně blábolím?Také bych lidem rád pomohl,jenže je to na nich a hlavně v nich,v každém z nás.Víc k tomu ani neumím a ani není zapotřebí.
Přeju hezké dny a světlé okamžiky

Saty

(radek, 10. 5. 2009 7:56)

Ti mocní se nesnaží nikomu pomáhat.Chtějí více moci,pěněz atd..Je to nemoc.
Nikdy nebudou vlády,které by byly skutečně demokratické a snažící se pomáhat všem.Tahle utopistická představa už mnohokrát zkrachovala a vždy zkrachuje.Jako zkrachovala i idea "světlých zítřků"
Docela trefně tohle popisuje Orwell ve své Farmě zvířat.
Z tohot světa nebude nikdy nějaký "lepší svět".Tenhle svět je světem Ďábla a je co se duchovní úrovně a uvědomění od Boha odpadlý a pokleslý.Žer,nebo budeš sežrán.Taková je opravdová realita tohoto světa.Myslet si,že se v budoucnu díky lidem něco změní je čirou bláhovostí.
Každá pomoc bližnímu ale vždy najde svou odezvu.I ty skutky zlé.V tomhle je zákon ehm..dejme tomu karmy neúprosný a platí na vše a všechno bez rozdílu.

Smrt je vždy tam,kde něco děje...

(Lucius, 6. 5. 2009 11:04)

Drahá Saty,píšu Ti,protože jsem měl docela otřesný zážitek,který se mě osobně netýkal,ale přece mě zasáhl.Jak si spolu tak píšeme,tak jsi napsala,že není třeba se bát,jít večer např.do lesa,že Tě tam stejně napadne možná jen klíště...Samozřejmě je to pravda,ale budu Ti oponovat,představ si že nejsi v lese,ani nějaké džungli,kde je mnoho živích tvorů vystaveno právu silnějšího,ale jsi v džungli civilizační,mezi mrakodrapy,auty,náklaďáky,obchody a nacházíš se i na dálnici D1 směr Brno - Praha,za 9 křížema,asi 3 roky zpět.Ten zážitek,který mám je ten,že jsem přijížděl k inkriminovanému místu a tvořila se tam kolona.Viděl jsem z dálky,že se tam něco děje,tak jsem začal brzdit,protože přesně v tu dobu,kdy jsem přijížděl já,tak tou dobou přijížděli i hasiči a záchranné složky.Řekl jsem si,zase jedna nehoda,nestihnu vykládku,bude průser,ale pak jsem uviděl obraz,jak je na vozovce rozbitý osobám,náklaďák a motorka,která vše zavinila a co bylo nejhorší,když jsem se dostal blíže k osobnímu autu,tak z něj vystříhávaly malé dítě,zkoušely jej oživit,avšak marně,asi po 10 min.oživování to dítě "zavřely" do černého pytle a prostě jej odvezli,mě neznámo kam.Proč Ti to sem píšu...Ani nevíš co se ve mě odehrávalo,zapomněl jsem na to,že nestihnu vykl.,nezajímal mě čas,chtěl jsem pomoci tomu dítěti,moc pomoci,ale Bohužel jsem přijel pozdě.Stejně si myslím,že by mě za tím dítětem ani nepustily,nebo že bych se k němu nedostal a kdyby,tak bych asi nepomohl.Jistě,nedávám si to za vinu,ale přece jenom,člověk nad vším tímto hodně přemýšlí a říká si:Co kdybych tam byl dřív...??Změnilo by se něco...?Snažím se pomáhat všem ,protože nevím,kdy to budu potřebovat sám...Pro Tebe...Lucius..

pro Luciuse

(Saty, 2. 5. 2009 9:25)

Touhou hodně lidí je, nějak pomoct těm, co to potřebují a těch je neskutečně mnoho. Je paradox, že tuhle vlastnost mají lidi, kteří nemají moc a proto se musí omezit tím, že pomáhají podle možností nebo schopností ve svém okolí. Ti co moc mají a mohli by udělat něco pro to aby byl svět lepší, se nedokážou domluvit a raději se nechávají ovlivnit jinými zájmy, které s pomocí nemají nic společného. Takových lidí jako jsi ty není mnoho, díky za to že jsi.

Pomoc...

(Lucius, 1. 5. 2009 12:27)

Drahá Saty,pomoct je třeba všem bez rozdílu.Kdo takovou pomoc potřebuje,je třeba mu ji dát.Jen je někdy problém se "trefit"do toho správného okamžiku,aby nebylo pozdě.Strašně rád bych pomohl všem lidem na světě a nejen lidem,ale i zvířátkům,ale nějak to nezvládám.Ono to ani nejde zvládnout,ale aspoň je mě útěchou a radostí právě tu radost rozdávat i lidem bez problémů.Víš Saty,už jsem to sice psal,ale je to nádherný pocit,když někomu pomůžeš,je to krásné vidět uplakané oči,do kterých viditelně pluje takové to magické dobro a úleva.Když se ty unavené a uplakané oči znovu rozjasní,není nic lepšího na světě.Baví mě to pomáhat,nejen mluvením,ale i činy.Zvláště,když třeba hraju někde ve školce pro děti a vidím je,jak se baví,jak si zpívají se mnou...Je to prostě balzám na duši.A právě tohle by si měli uvědomovat lidé s problémi,kteří chtějí dobrovolně ukončit,už beztak krátký život.Nemáme toho času nikdo na rozdávání.Jak jsem to napsal v básni -Čas- ...nikdo neví,kdy oči mě zatlačí...pro Vás,Váš Lucius...

pro Luciuse

(Saty, 28. 4. 2009 20:28)

Jak se říká...život je pes a jen silní jím projdou až do posledního dne který je jim předurčen. Pozitivní na tom je, že těch silnějších je daleko víc. Menšina, slabší a zranitelnější si někdy svůj odchod uspíší. Taky jsem přemýšlela, co strašného se jim muselo stát, že se tak rozhodli a zjistila jsem, že se jim stalo to, co se stává každý den spoustě lidem, ale ti druzí se s tím dokážou vyrovnat, nebo měli štěstí, a měli u sebe někoho, kdo jim to rozmluvil a podržel je v té chvíli. Mezi ty druhé patříš i ty. Psal jsi, že jsi také zrovna neměl na růžích ustláno, ale je to za tebou a určitě jsi teď o to silnější. Správně děláš, že za sebou nevláčíš minulost, že jdeš dopředu a navíc, že dokážeš pomáhat těm kdo to potřebují. Jsi dobrý Luciusi.

Třeba to někomu pomůže...

(Lucius, 19. 4. 2009 17:50)

Drahá Saty,to co píšeš,je moudré,psal jsem o sebevrazích a o tom,že je nechápu,ale nějak jsem opomenul to,že se taková věc může stát i mě...Každému...Je to smutné,když v jeden den,ráno vidíš někoho,kdo se moc trápí a večer uvidíš na vývěsce jeho parte a víš,že nebyl nemocný,neměl,např.autonehodu,nesrazil jej vlak,ale víš taky,že třeba "bojoval" v poledne v nemocnici o život,díky svému rozhodnutí,že si přeřezal tepny.Jak jsem dříve napsal,nechápu takové rozhodnutí.Ale vím,že bych se snažil takovému člověku pomoci,jakkoli.Vždyť žít je krásné.A i když jsou někdy problémy,tak jak přišli,tak odejdou,sice někdy později,ale odejdou a vyrovnání se s tím,že problém je a bude delší dobu,je sice těžké,ale téměř vždy je šance na vyřešení daného problému.Pokud je těch problémů více a třeba např.zrovinka finančních,či partnerských,tak u nich je veliká šance na vyřešení vždy.Možná je doprovází i velký díl ostudy a zahanbení,ale ta taky během chvíle odejde,kamsi do neznáma.Sám o tom dost,vím,prošel jsem i finanční krizi,kterážto pro mě byla totálně katastrofální a "bankrotoval" jsem celých 16 měsíců,kdy jsem neměl vůbec nic a to do slova,samozřejmě i mě provázeli takovéto černé myšlenky na sebevraždu,ale přece jen jsem neztratil soudnost a šel jsem dál.Mnoho lidí mě neustále podráželo nohy dál,ale vše je o tom,že člověk i takto zkoušený osudem,nesmí podlehnout a musí jít hrdě dál a dál.Je to nějaký čas od mé velké krize a teď mám byt,mám práci,mám kapelu,ve které zpívám,mám přátele,staré i nové,(mezi nima jsi i Ty Saty),prostě život jde dál.Můj žebříček hodnot se sice hodně změnil,ale žiju dál a "na plný plyn" a nemám čas,(a ani jej nechci mít),se zastavit a vracet se zpět do nepřátelského území minulosti,velkých podniků,krachující osobnosti,(mojí),prostě jít jen do předu a zpět se vracet jen když je třeba někomu pomoci a upozornit jej na problém který jsem sám zažil a do kterého se právě bezhlavě řítí další člověk.Nejlepším řešením se říká,že je práce,myslím,že to rčení má něco do sebe.Kdo má problém se sebevražděním a přece jen ještě čte tyto stránky,zkuste se,prvně zamyslet a obrátit na někoho kdo potřebuje Vaši pomoc,i kdyby ta pomoc měla být někomu úplně cizímu,zkuste pomoci - uvidíte že to strašně moc pomůže,nejen Vám,ale i ostatním...vemte rozum a sílu do hrsti a věnujte je potřebným...bude Vás to hřát u srdíčka...nejen Vás...Lucius

pro Luciuse

(Saty, 17. 4. 2009 22:37)

Ahojky Luciusi, tak ses přesunul? To je dobře, doufám že tě najdu i v jiných rubrikách. Zážitek z klinické smrti také nemám, jen z astrálu, ale na webu je s námi kamarád, který to zažil 2x. Nevím co bych odpověděla, kdyby se mě někdo zeptal, jestli bych to chtěla zažít. Je to asi dost velký zásah do myšlení člověka a změněný pohled na svět. Souhlasím s tebou, že by si nikdo neměl brát život, ale tomu se nezabrání. Bývá to rychlé rozhodnutí, když psychika neunese životní těžkosti. Proč smutníme po lidech kteří nás opustili, i když víme, že jejich duše nezemřela? Asi proto, že nevíme jaký je ten jiný svět a pak taky, zůstane prázdné místo u stolu, vedle tebe a ve tvém srdci.

Lítost

(Lucius, 15. 4. 2009 12:57)

Drahá Saty,jelikož procházím pozorně Tvé stránky,dostal jsem se i sem.Mám ten dojem že když člověk zemře,odejde,anebo se nachází "pouze"v klinické smrti,odejde z tohoto světa pouze jeho tělesná schránka,která se dle bible vrátí zpět do lůna země.Nicméně,to,že je v lidské mysli nějaky jiný prostor,jiná dimenze je určitý výplod fantazie,který,ale,funguje po staletí.Já sám nemám takový zážitek,ani nikdo z mích přátel neměl tu čest,něco takového vyzkoušet,i když připouštím,že taková zkušenost nepřichází z řad dobrovolných úkonů.Lidská bytost je šíleně složitý mechanismus a chápání kolem smrti je nepředstavitelné.Já osobně například nerozumím sebevrahům,i když opět připouštím,jsou to lidé kteří mají problém a neví jak jej řešit,ale přece se mě !!nechce!! chápat jejich rozhodnutí dobrovolně odejít z tohoto světa.Ano,chápu to u lidí,kteří jsou těžce nemocní zákeřnou a neviléčitelnou nemocí.Ale jinak nevidím nikde a nikdy důvod jít vstříc smrti dobrovolně.Říká se nikdy neříkej nikdy,ale taky se říká láska je pomíjivá,blbost je věčná...Pokud někdo udělá krok vpřed smrti "z blbosti"většinou se ten krok povede,ale už se nedá vrátit...Kolik je v tom "kroku blbosti" následné bolesti,smutku?I když vlastně dle výzkumu víme,že mysl zemřelého žije někde v jiném prostoru dále s námi?I když to víme,tak z jakého důvodu smutníme po blízkých,kteří zemřeli,snad že odešla tělesná schránka?Vždyť je to jen schránka orgánů...důležitých orgánů...velmi důležitých orgánů...Lucius...

pro Martinu

(Saty, 25. 9. 2008 23:55)

Ahojky Martino, to co jsi zažila...byl jen krásný sen. Byla jsi v bezvědomí, nikoliv v klinické smrti. Tvůj mozek pracoval a tvoje srdce stále bušilo. Také píšeš, že jsi křičela. Ten sen byl obranný mechanismus tvého těla, proti tomu, co jsi vytrpěla. Jsem ráda, že to u tebe všechno nakonec dobře dopadlo a že jsi zdravá ty i tvoje dcera.

má zkušenost

(martina, 15. 9. 2008 11:00)

Měla jsem při svém druhém porodu velké komplikace.Ztratila jsem mnoho krve a lékari stále bojovali o můj život,narodila se mi krásná zdravá dcera a já jsem byla 4hodiny v ohrožení života.Byla jsem v bezvědomí a vzpomínám si na krásný sen kde mi bylo nádherně a nepopsatelně teplo.Všude mě obklopovaly nádherné velké květy,převládala teplá barva těch kvetů.Hlavně oranžová,hnědá,červená i žlutá barva.Vím jedno,bylo mi tam tak dobře že jsem nechtěla toto místo opustit,byla jsem úplně někde jinde.Cítila jsem se v bezpečí.Jedna pacientka zaslechla jak jsem křičela aby mě nechali být.Pak jsem se přeci jen probudila a uvědomila jsem si že musím žít už kvůli mé holčičce a synovi který se doma za mě i s tatínkem modlili.Lékařem mi bylo později řečeno,že to byl velký zázrak a že si sám myslí,že jsem byla vymodlená nazpět.

Mysl žije i po smrti (Bandy, 10. 09. 2008 04:47)

 

Nemýlím se, když se domnívám, že toto je hlavním tématem této komnaty ?
Jenže doktor mediciny filozofie R.A.Moody napsal v roce 1975 knohu "Život po životě", kde shromáždil spoustu výpovědí lidí, kteří se octli ve stavu klinické smrti. Ovšem ani objevení života po životě ho neuspokojilo (sám se v dalších svých dílech ironizoval) a po intenzivním zážitku z hypnotické seance uvěřil v možnost reinkarnace. a vrhl se spolu s Paulem Perrym do odhalování vědomí před narozením a tedy o "životě před životem". To, že má v Alabamě soukromý ústav se zrcadlovou místností, kde jeho hosté hovoří s duchy zesnulých přátel, přisuzujíc těmto výletům do minulosti léčebný efekt umožňující zbavit se depresí, fobií a závislostí je věc jedna.Protože R.A.Moody je od roku 1998 vedoucím katedry pro studium vědomí na univerzitě v Las Vegas,rád bych se dověděl něco o tom "životě před životem."
Salvator Dali přece barvitě popisoval své zážitky z introuterálního života.(vnitroděložní život)

kdyz nejdes (radka, 22. 07. 2008 09:05)

po ceste po ktere mas jit tak te ta cesta dozene a polozi se pred tebe sama.
Stalo se me.

Radce (Jan, 16. 07. 2008 16:27)

Možná-co je cesta podle mně,nemusí bejt cesta podle tebe a nakonec ani podle přirozenosti.Netlačim na to,jen to tak cejtim.Cejtíš-li jinak,i tvá cesta je jiná a pro tebe v tuhle chvíli jediná správná.Nevěš hlavu,má to tak bejt.Pro další chvíli je třeba týhle...hezkej den

Jane (radka, 12. 07. 2008 11:45)

mozna to tak je, odklonila jsem se od cesty. Ustrnula.

Radce (Jan, 11. 07. 2008 10:52)

Každý tvůj čin o tobě vypovídá,každej zdánlivě zanedbatelnej detail tvýho projevu v sobě nese příběh-příčinu i následek,ze všeho se dá číst kým jseš.Mělo by to ale bejt důležitější spíš pro tebe samou,zachycovat střípky a vylepšovat.Žít v pohybu.Né říkat-sorry,ale jsem už prostě taková.Začíná to u toho prvního miniaturního a pro ostatní téměř nezachytitelnýho rozhodnutí dát do guláše o jednu bylinku navíc...to je podle mně cesta

Jane (radka, 09. 07. 2008 15:55)

taky nepisu carky hacky. Taky mam hodne preklepu. Pisu prilis pomalu a psani nestiha sledovat beh myslenek. VYpovida to neco o me? A co? Neporadnost? Pohodlnost?

Mhla bych si na klavesnici napsat čarky hačky. Nebo se alespon podivat kterou zrovna mam zaplou. ale vetsinou to nedelam a az se mi misto č objevi 4-ka tak vidim ze pisu blbe.

Leonovi (Jan, 02. 07. 2008 22:41)

Došlo mi to ve chvíli kdy jsem to dopsal-proto ta poslední věta.Omluv prosím mou krátkozrakost.Má chyba.

Janovi (Leon, 30. 06. 2008 12:52)

Hacky a carky neni to co si muzeme vsichni dovolit. V Americe klavesnice hacky a carky nemaj. Snadneji tam najdes klavesnici co pise Cinsky znaky nez Ceske hacky a carky. To je vysada klavsnic koupenych v Cechach a ja cesky pisu jen na tento web a kvuli nemu si nebudu obednavat ceskou klavesnici.

Leonovi (Jan, 27. 06. 2008 22:39)

O mě nejde Leone,kvůli mě to dělat je až na poslednim místě.Zdáš se mi dost zralej pro posun někam dál,tak mi zajímalo,jestli ty sám necejtíš potřebu se nějak zlepšovat...třeba v tom psaní-háčky,čárky atd.Asi je to blbost...nezlob se,zapomeň na to.

janovi (Leon, 27. 06. 2008 10:29)

Jaky ocekavas vyvoj u meho psani na klavesnici? Co ti nesedi? Treba se polepsim.


 

Leonovi (Jan, 22. 06. 2008 00:01)

 

Dovol mi malou osobní otázečku...má tvé psaní nějaký vývoj?Mám na mysli psaní na klávesnici počítače.Abys mne pochopil-asi to bude znít neuvěřitelně,ale nemyslim to ve zlym,jen mně zajímá jak nebo do jaké míry jseš schopnej se sebou pracovat-s koncentrací na věc a tak...omlouvám se všem že to neni k tématu,ale co...

pro Saty (Leon, 15. 06. 2008 22:45)

Mam ji pres 3 roky takze zrovna by mela prestat byt stenetem, ale trubka je to porad. Je to ten nejkrasnejsi tvor kteryho znam. Jinak je mirna jako ze nesteka a neskace na lidi. Ale jinak je vsechno jen ne mirna.

pro Leona (Saty, 13. 06. 2008 09:38)

Labradoři jsou krásní psi a jsou mírní. Jak ho máš dlouho?

Monice (Leon, 06. 06. 2008 00:47)

Jo je to cistej labrador je to zlaticko i kdyz zlobi. Aspon dobre hlida ale obcas ho pouziju jako takovej vysavac nebo mycku na nadobi

pro Leona (Monika, 05. 06. 2008 23:49)

A je to čistej labrador? Já se teda potkala s touto rasou zatím jen tak, že mě olemtali na kost. Venku nebo doma.:-D

pro pem (Monika, 03. 06. 2008 11:21)

Tak ať se jim daří, i tobě, zase se ukaž:-)

saty (Leon, 02. 06. 2008 11:12)

Mam 3 letyho cernyho Labradora jmenuje se Ashley pojmenoval ji muj bratr co se vratil z US. Takze zatim jmenem bude asi nejaky pribeh co mi bratr nerekl :-] je to ukazkovej labrador z dobre krve skoro vystavni kus akorad prisla z vrhu na ktery nebyly vystaveny papiry takze zadna vystava nebude ale aspon mam peknyho chytryho psa a chytra je docela dost. Jednou me malem roztrhala kdyz jsem se prevlik za cizince a lezl pres plot. Samozrejme jsem ji za to pochvalil ze hlida

pro Leona (Saty, 30. 05. 2008 21:52)

Každej máme nějakou zálibu, ale hady bych chovatnemohla. Ty máš pejska? Pochlub se jakýho.

krmit hady (Leon, 29. 05. 2008 23:41)

Kdo by krmil hada? Kdyz ho prestanes krmit tak sezere i vlastnika ja bych spis hodil hada svemu steneti. had by byl za chvili nacupovanej a rozvejkanej. pripominal by buzirku na klice

pro Pem (Saty, 25. 05. 2008 20:42)

Taky jsem měla křečíka, jednoho. Byla jsem s mamkou ve Zverexu, měli tam jedinýho křečka a pán přede mnou ho chtěl koupit pro hada. Dívala jsem se na něj. Byl roztomilej, zlatej a hebounkej. Všechno se ve mě vzbouřilo...ne, ten křeček přece nemůže takhle umřít. Řekla jsem nahlas: Mamííí, prosím, kup mi toho křečka. Mamka se na mě podívala a po její krátké domluvě s dotyčným pánem jsem si nesla domů krabičku s křečkem a jeho domovem se na dva roky stalo velké akvárium. Potkávají se lidé a lidé, lidé a zvířata a zase se rozcházejí. Je to koloběh života, jak říkáš, ale odsud odcházet nemusíš, můžeš přece zůstat, nebo se navracet.

monče a saty (pem, 20. 05. 2008 18:30)

chtěla jsem Vám jen napsat že máme nového křečka samici a bude mít brzy malé-to je ten koloběh života staří odchází a mládí přichází dík za tyto stránky hodně štěstí pá pem

Monice (Jan, 15. 05. 2008 15:26)

 

V případě lidstva,vyznívá skutečně označování druhů za nižší a vyšší poněkud debilně,hlavně proto že ve své přirozenosti jsou třeba fauna a flora,nebo malí bytostní jako jsou elfi,gnomové apod. mnohem užitečnějšími pro stvoření než pyšný mozkohrud zvaný člověk.Skutečně dávají víc.Díky nim lze totiž poznat velikost.Máš recht Monča

Janovi (Monika, 11. 05. 2008 19:57)

To vím taky, možná, že sis všimnul, že já se nechám naopak klidně ovlivnit "druhem nižším.":-) A ráda. Mnohdy mi dá více než "druh vyšší".
Já to prostě nedělím.
Jo a prrrdel mám. :-D

Monice (Jan, 07. 05. 2008 22:00)

Skupinová duše,kolektivní vědomí....štaflík a špagetka..Lidi maj obrovskou moc-třeba vázat na sebe,ovlivňovat vše druhem nižší.Otázka je zda-li je to pro druhé to dobré.Člověk naučil mluvit papouška.Tím však projevil naprosté nepochopení smyslu bytí..."máš prrrdel,prrrevíte?"

pro pem (Monika, 06. 05. 2008 22:36)

Já to znám, "pochovala" jsem už 17 pejsků. Taky jsem si myslela, že jej najdu třeba spícího v boudičce, ale ne, vždycky musím zavolat veterináře.
Je dobré se vybrečet, nejhorší je, že když odchází na druhou stranu, já nemůžu, přijde mi, že odcházím v tu chvíli s ním. Ale pak to na mě přijde kvartálně a obrečím všechny, které už nemám.
Jo, jo, všichni tam půjdem, to je ten koloběh života. Já v to, co jsem psala, prostě věřím a ne pro útěchu. Prostě pro mě to tak je. Ahoj a ať se křečkům daří.....moje první zvířátko v životě byl právě křeček:-)

pro moniku (pem, 06. 05. 2008 11:42)

moc děkuji za odpověď,já chovám křečky,a ti umírají dost těžko představ si ten poslední"ferdík" mi umřel po třech letech když jsem ho držela v náručí a už to vypadalo že umřel tak jsem se rozbulela a on se vždy ještě probudil tak jsem ho dala do vedlejší místnosti a pustila mu meditační hudbu a on v klidu skonal jinak by se ještě asi kvůli nám trápil a důšičku určitě měl byl moc hodnej ještě jednou dík za odpověď p

pro Pem (Monika, 05. 05. 2008 22:50)

Ahoj, tvůj dotaz není rozhodně směšný, já jsem přesvědčena, že pokud existuje posmrtný život u člověka, musí zákonitě i u zvířete. Někdo říká, že u zvířátek možný není, protože mají pouze tzv. kolektivní vědomí. O tom silně pochybuju, protože jsem měla hodně pejsků a musím říci, že každý je diametrálně odlišný jedinec. Pokud by ale na tom něco bylo, tak věřím tomu, že jejich život existuje sice v jiné formě než náš potom, ale ano.
Když si přešteš v rubrice „Tajemné příběhy“ můj vstupní článek na tento web o Andulce, mnohé napoví. Kdybych tenkrát nebyla úplně vypnutá (říká se tomu i meditace, což jsem nevěděla, já říkám vypnelizmus a potom cítím a slyším věci, které za normálních okolností funkce mozku ne). Čili duši mají. I kdybych si myslela, že mě šálí smysly, je tady další případ (už jsem psala), když naposledy vydechla vůdčí fenka Petty, popadalo asi 20ks plastikových nádob určených na potravu pro pejsky. O mých miláčcích se mi moc nezdá, i když na ně často myslím, a pokud ano, vždy něco věstí. Např. 3x sen o Petty a do týdne odešla Majty. Přišla si pro ní. A těch případů bylo víc.
V šuplíčku “Duchové“ jsem psala o dobrém duchu, který dělá dílem lotroviny a dílem varuje. Psala jsem sice, že může patřit člověku z druhé světové, protože jsme našli rezavou přezku z tohoto období, ale intuice mi spíš říká, že to bude Goro. Byl to náš první pes tibetské dogy, dost cholerik ke všemu, co neznal a když jsme koupili tuhle chalupu, nahoře byla jen půda se senem. Tam bydleli Goro a malá Andulka. Goro měl špatnej den, štěkal z okna na běžkaře a dostal infarkt. Byl to šok, ale o tom teď psát nechci. Pár let potom se tam postavily pokojíčky a v jednom spím. Tam se to stalo.
Takže já mám svůj názor, že ano. V jiné formě než na Zemi, možná v jiné formě, než lidi, ale ano.
Mě by zase zajímalo, pokud existuje reinkarnace, jestli je možné převtělení člověka do zvířete a obráceně. To by se zase ale asi odvíjelo od toho kolektivněnekolektivního vědomí, že jo? :-D

 

pro Pem (Saty, 05. 05. 2008 11:44)

Ahojky Pem, neznám povolanější bytost, která by ti mohla tvoji otázku zodpovědět, než je naše Monika. Pošlu jí zprávu. Psala, že má tento týden hodně práce, ale že sem nakoukne, tak sem průběžně nakukuj, určitě ti napíše. Měj se hezky. Saty.

a co domácí mazlíčci? (pem, 05. 05. 2008 11:23)

měla bych dotaz ale nesmějte se mi! mají posmrtný život i dom.zvířátka? Já beru dom. zvířátko jako člena rodiny a vždy hluboce se synem prožívám jeho odchod,myslím si že by bylo hezké kdyby na nás na druhém břehu čekali i oni.

pro Jana (Saty, 05. 04. 2008 13:48)

Rozumím tomu tak, že pravý lev zařval a šel spát a spí jako šípková Růženka. Ještě stačil mezi řádky sdělit: "Ať se jde bodnout celej svět, ať se jdou bodnout lidi, nejlepší je spát a mít svůj klid." Budem chodit po špičkách, nebudem rušit, někdo bývá po dlouhé noci nevrlý..

Bandymu (Jan, 25. 02. 2008 23:15)

Věřím Ti,vím že s vyprazdňováním nádob máš své zkušenosti.Problém u Tebe je v tom,že rozdíl mezi tím jestli jsi právě nalitej nebo ne,maže fakt,že v obou případech jednáš stejně hloupě.Nudí mne tvý postraní útoky,otopavlovský"se neposer" i candát s lentilkama...asi proto že bych čekal víc.Znuděn a unaven,odcházím zalehnout,tak:na počest tvojí-salva.Posaď se v klidu do výřivky,obejmi svoje pneukřivky a mezi doušky slivovice,nauč se ÍÁ od opice a vydávej se za lva...

25/2 (Pro Tebe, 25. 02. 2008 18:41)

Ježíš neřešil problém lidského hříchu,ten podsouvá lidem církev i s jeho vyřešením.Doufám,že to fakt nečteš...vážená farizejko.Zvládáš všechny polohy?

Pro Tebe (Jan 14/6 - Bible, 25. 02. 2008 10:21)

Vážení,náhodou jsem se dostala na Vaše stránky, nechci, aby jste na moji poznámku reagovali, protože už ji neotevřu- tu stránku.Je dobré, že nejste lhostejní, i když se zabýváte věcmi, které v určité poloze už nezvládnete.Jen Ježíš vyřešil problém lidského hříchu, tak,aby to Boha dostatečně uspokojilo.Evangelium podle Jana kap.3, verš 16. Pro případ nouze, nebezpečí, hlavně duchovního, Bůh řekl:A vzývej mne v den soužení, vytrhnu tě, a budeš mne slaviti. Žalm 50, verš 15. Ahoj, přítel

Bandymu (Radek, 17. 02. 2008 16:33)

Přenést něco někam z naprosto prázdné nádoby je věcí hodnou skutečného mistra.K tomu nestačí jen hlava bystrá.
 

O dopňování znalostí (Bandy, 15. 02. 2008 01:05)

Proces probíhá tak, že znalý předává vzděláním a zkušenostmi nabyté poznatky osobě, tyto poznatky nemající.
Jako když z velké nádoby doplňujeme menší.
Z prázdné nádoby ovšem nic doplnit nelze.

Sedymu (Jan, 11. 01. 2008 16:30)

Chceš-li se mne na něco zeptat,nemusíš z toho dělat takový divadlo...rád doplním tvé znalosti-prožití je na tobě..jestli chceš abych se pokořil,stačí mluvit z pravdy

pro Sedy (Saty, 11. 01. 2008 13:07)

Báseň jsem četla, ale na moji zvědavost to nestačí. Nakousl jsi tam, že kdybys řekl to co víš, nadzvedl bys mnoho lidí. Myslím že tady je správná rubrika, kam bys mohl něco napsat a záleží jen na tobě, kolik toho chceš, nebo můžeš říct. Já bych si to například třeba ráda přečetla.


 

Houbařům (Bandy, 02. 01. 2008 10:44)

 

Rostou některé čirůvky, penízovka sametonohá a někteří smrži.Nikdy jsem je nenašel. V televizi ale jsou k vidění. A prý jsou i k jídlu.

Hance (Radek, 28. 12. 2007 13:38)

No atlas hub je pěkně na houby,sebe jsem tam totiž vůbec neobjevil a to mám nový,obsáhlý.Nic nevím,a ani tím jsi už nejsem jistý,takže nezbývá než si dát toho jointa.

Radkovi (Saty, 28. 12. 2007 12:18)

Když to čtu, připadá mi to všechno hrozně jednoduchý, ale když se nad tím zamyslím, tak to začne být strašně složitý a nepochopitelný. Asi nemám na to, abych tu jednoduchost pochopila a to je na tom to, co mě nejvíc štve, ale třeba jednou...kdo ví?
O houbách se bavit v zimě je úžasnej optimismus a ještě větší je, když se je někdo vydá do lesa hledat. Sice se něco najít může, ale to nejsou houby který znám, není nad hříbky a křemenáče viď?
Vlastně ani satani nerostou, takže tebe bych tam taky nenašla.;-) Kalumet vím co je, ale nevím co to tam indiáni cpali, jestli to byl opravdickej tabák jako je dneska, nebo kouřili nějkou trávu. Ty to víš? Že bysme si dali jointa?:-DD

Hance (Radek, 28. 12. 2007 09:44)

Divoké husy nemají v úmyslu vrhat svůj odraz,
voda nemyslí na to,aby přijala jejich obraz.

Je bez hranic jako prázdné nebe,a přece právě na tomto místě,vždy hliboké a čisté.
Když se je snažíš poznat,nespatříš je.
Nemůžeš se ho zmocnit,ale nemůžeš ho ani ztratit.
V tom,jak je nemůžeš získat,je získáváš.
Když mlčíš,hovoří,
když hovoříš,mlčí.
Brána je dokořán pro všechny almužníky,
a žádný zástup nestojí v cestě.

Kde máš ten kalumet,dej mě taky potáhnout.

Hance (Radek, 25. 12. 2007 10:39)

Nelze toho dosáhnout přemýšlením a nelze toho dosáhnout ani ne-myšlením.Hub teď v zimě moc neroste,máme sice doma atlas hub,díval jsem se do něj..asi na mě zapomněli.no nevadí.A počasí nechám raději povolaným,kteří umějí poručit větru i dešti.ahoj

Saty (Radek, 21. 12. 2007 09:02)

Nejsi má nepřítelkyně,ani nikdo jiný.Názory na pravdu jsou jen názory,nic víc.Ať už jsou to popisy od Tebe,Dragona,či kohokoliv jiného.Rozumové pochopení není totéž,co zažití pravdy.Zkušenost je o něčem jiném.My opravdu nemáme pravdu,ona má nás,nebo spíše jsme její součástí.Že si ji někdo v sobě neuvědomuje,nebo jí "není",neznamená,že je něco víc,či míň.Máš svou cestu,přeji Ti na ní hodně štěstí.

Radkovi (Saty, 20. 12. 2007 22:04)

Ne Radku, pleteš se, nechci ti nasadit psí hlavu jak píšeš a jsem z toho docela smutná. Začínám pomalu chápat, že toho kdo s tebou ihned nesouhlasí, začneš považovat za nepřítele. Není to tak, já jen všechno cítím jinak než ty, ale ani já, ani ty nemůžeme tomu druhému tvrdit, že ten jeho způsob je ten pravý. Já se aspoň snažím o tom mluvit, ty píšeš že nemáš potřebu a já to beru. Raději se tedy budu s tebou bavit o nenáročných věcech, třeba o houbách nebo počasí a nijak to nemyslím zle, je to jen zkušenost. Taky přeju hezké svátky Tobě a všem, které máš rád.

Saty (Radek, 20. 12. 2007 21:38)

Chtěním ničeho nedocílíš,pouze tyhle negace zatlačíš do podvědomí.Zase vyplují na povrch,až bude jejich chvíle.Snažíš se mě nasadit psí hlavu,dělej co je ti libo.Jsem zde a nikam neutíkám.Jen nemám potřebu nic sdělovat.Ty máš děti,že o tom můžeš hovořit?Opravdu ničemu nerozumíš,nebo chceš slyšet jen to,co chceš slyšet.Měj se a krásné svátky

Radkovi (Saty, 20. 12. 2007 08:35)

Nezkoušela jsem to praktikovat tak jak to popisuješ, ale pocit uvědomění si vlastního "JÁ" znám, jen to není tak složité. Když má člověk vůli i srdce a hlavně "CHCE", tak dokáže sám ze sebe odstranit všechny zlé city, jako je nenávist, hněv,
nepřátelství i pýchu. Patří mezi ošklivé vlastnosti i urážlivost, když někdo myslí trochu jinak než já?
Patří útěk od hovoru k dobrým vlastnostem získaným meditací? Patří nelpění na ničem na tomto světě i nelpění na svých dětech a lásce k nim?
Hezké svátky přeju.

Saty (Radek, 18. 12. 2007 22:26)

Zkusila jsi praktikovat,že o tom můžeš takhle zasvěceně hovořit?Tahle cesta není jen pro vyvolené,tohle je pouze lenost a alibismus co Ty říkáš.Tak to aspoň vnímám.Neber to prosím jako dárek ode mě k vánocům.Přeji Všem krásné svátky a radost z toho,že můžou někomu něco hezkého dát.Škoda že vánoce jsou jen jednou do roka.Říci,že tohle je jen další forma alibismu nás lidí by bylo asi hodně troufalé a hraničící s drzostí.Proto budu už raději jen mlčet..

Radkovi (Saty, 18. 12. 2007 21:05)

Ahojky Radku,
Já vím, je to budhismus co tě přitahuje. Víš budu k tobě upřímná. Možná zas nebudeš chápat ty mě. O budhismu něco vím, o křesťanství taky, i o islámu. Víš jak na mě všechny ty víry dohromady působí? Připadá mi to jako vyvolávání vlastního sobeckého "JÁ," které se chce šplhat někam hodně vysoko a přitom se snaží zbavit lidských emocí, lásky, radosti, smutku, zloby i té nenávisti, která bohužel mezi lidský vlastnosti patří. Chce patřit k určité skupině o které si myslí, že jde správným směrem a přitom to vůbec není jisté. Když se ti to podaří tak jak popisuješ a dosáhneš trvalé blaženosti vysvobození a trvalého stavu Jednoty, budeš pociťovat v srdci jenom dobro, bez emocí, mezi které patří i ta láska a sex. Myslíš, že člověk nemůže mít v srdci dobro bez toho, aby si uvědomoval takhle složitě svoje "JÁ?". Myslím asi, že se každému nepodaří dosáhnout "stavu vysvobození" ať by se snažil sebevíc, tak jako nemá každý nadání ke zpěvu. Není to o tom, že je to určeno jen pro vyvolené, nebo pro chytré, kteří tvrdí že toho dosáhli jen aby byli jiní, obdivovaní, lepší? Mnoho otázek mě napadá a nevím jestli jsou na ně odpovědi. jen bych chtěla vědět, jak to prožíváš a pociťuješ ty.


 

 

Hance (Radek, 18. 12. 2007 17:52)

Opravdu to není tak jednoduché praktikovat.Nejsem duch.učitel,jen poutník na cestě.Zdálo se mě,že by tohle mohlo hodně lidem napomoci k poznání své pravé podstaty a s ní spojené životní síly.Pokud začne někdo opravdově praktikovat,tak se mu může třeba i přihodit,že u něj postupně zmizí všechny zlé city jako nenávist,hněv,nepřátelství,pýcha atd.Může dojít k prohlubujícímu se klidu mysli a k projasnění bdělého vědomí.Z postupné nepřipoutanosti a nelpění na ničem může dojít k odtotožnění od mysli,světa i těla a k rozpuštění ega.Poznání sebe pak začíná uvědoměním se v sebe si vědomém pozorovateli,který si vše pozorované uvědomuje s poznáním,že není ničím,co pozoruje,ale vědomím,které vše pozoruje,jak už bdělý stav vnějších smyslů,tak i snový stav duševních činností mysli a nakonec i stav hlubokého spánku beze snů.Záblesk poznání však není ještě vysvobozením,k tomu může možná dopomoci trvalá duch.praxe.Je mnoho duch.škol i duch.tzv.učitelů.Podle mě ten pravý je ten,který nasměrovává člověka do svého nitra nikoliv ke lpění na učiteli či dogmatech.Každý si může vyzkoušet,co je mu blízké.Mému srdci je nástin duch praxe autora knihy velmi blízký a srozumitelný.Tuším,co si možná o tomhle myslí např.Bandy,ikdyž i on umí překvapit.Hezký večer všem.

Radkovi (Saty, 18. 12. 2007 08:54)

Není to tak jednoduché praktikovat. K tomu aby se dosáhlo trvalého spočívání ve vědomí jak popisuješ, by asi bylo nutný vedení zkušeného. Bez něho si můžu namlouvat, že se mi to povedlo a přitom můžu být někde úplně jinde. K pochopení mi stačil tenhle odstaveček: "Třem úrovním projevené inteligentní tvůrčí moci vědomí odpovídají tři stavy vědomí,které člověk zakouší během života v těle.Jedná se o bdělý stav vnějších smyslů,kterému odpovídá úroveň prana-kundaliní.Snovému stavu duševních činností mysli odpovídá úroveň čitta-kundaliní a stavu hlubokého spánku beze snů pak para-kundaliní." Radku, ty to praktikuješ? Dosáhl jsi trvalého stav vědomí JÁ? Jestli ano, co ti ten pocit přináší? Jak se to odráží v chování, v myšlenkách?

.... (radek (dragon), 17. 12. 2007 19:19)

Ve stavu ega jsou tyto pránické proudy od sebe oddělené a vzájemně v protikladu.

z téže knihy (radek (dragon), 17. 12. 2007 19:12)

Sjednocením pránických proudů tvůrčí inteligentní energie vědomí idy a pingaly,které se někdy nazývají Sluncem a Měsícem,ve středním energetickém kanálu v sušumně,který představuje samo vědomí Já,dosahujeme vědomí Jednoty.Ve stavu ega,jsou tyto pránické proudy od sebe ossělené a vzájemně v protikladu.Vždy jeden proud životní síly proudí podél páteře směrem dolů a druhý opačným směrem.Výsledkem je dvojnost mezi zakoušejícím egem a zkušenostmi světa.Cílem duchovní praxe je oba proudy životní síly očistit a nakonec sjednotit v jeden vzestupný proud životní síly a vědomí ve středu sušumny.Sjednocením životní energie s vědomím a její vyvedení do centra nad hlavou,sahasráry,dosahujeme obnovení ztracené jednoty Šivy a Šakti,vědomí a jeho tvůrčí inteligentní síly.Toto dosahujeme meditační praxí nazývanou hamsa nebo vnitřní pránajámou,při níž se soustřeďujeme na vnitřní dýchání vědomí ve středu páteře mezi první čakrou a centrem nad hlavou za současného spočívání ve vědomí Já jsem v Srdci,odkud dech vychází a zaniká.Vnitřní pránajámu lze provádět v několika variantách.Buď vedeme střídavě sílu pozornosti vědomí vždy po jedné straně páteřez centra nad hlavou do první čakry a odtud středem sušumny zpět do sahasráry,a pak strany vyměníme.Nebo můžeme vést sílu pozornosti vědomí současně po obou stranách páteře dolů do první čakry,a pak středem vzhůru.V pokročilejších variantách lze současně vést pozornost vědomí po stranách páteře dolů do první čakry a současně středem do centra nad hlavou,nebo dýcháme pouze středem sušumny po celé její dráze od první čakry do sahasráry a zpět.Je vhodné toto vnitřní dýchání v sušumně synchronizovat se soustředěním na tep moci vědomí v duchovním srdci v našem nitru.Tento tep vědomí Já si uvědomíme,když se soustředíme na prostor vědomí mezi nádechem a výdechem v našem nitru.Takto očištěný střední kanál sušumny,sjednocovaný s vědomím Já jsem se nazývá velkým centrem,brahma nádí nebo také Srdcem.Je-li očištěn a plně sjednocen s vědomím Já jsem,je dosaženo trvalého spočívání ve vědomí Já,sahadža nirvilalpa samádhi.Pak je střední kanál sušumny nazýván Srdcem,průchodem vysvobození a je totožný se samotným vědomím Já.

něco z moudré knihy (radek (dragon), 17. 12. 2007 18:37)

Šakti,Kundaliní je všezahrnující a všeprostupující inteligentní energie vědomí Já jsem.Na úrovni jedince se tato jedna jediná tvůrčí síla projevuje ve třech rozlišených úrovních:v biologické úrovni fyzického těla,v duševní úrovni jemného těla a v duchovní úrovni vědomí.Energie naší biologické existence hmotného tělase nazývá prána-kundaliní.Duševní energie,která stojí za projevem emocí,myšlení a představování jedince,což označujeme souhrnně myslí,se nazývá čitta-kundaliní.Třetí formou této tvůrčí inteligence vědomí je para-kundaliní,potencionální ještě v konkrétní projev nerozlišená moc samotného ryzího vědomí Já jsem.Je inteligentním světlem vědomí Já jsem Já jsem.Je podstatně totožná se samotnou Šakti nejvyšší Skutečnosti,Omkarem.Tyto tři rozlišené úrovně inteligentní tvůrčí moci vědomí současně odpovídají třem různým stavům vědomí jednoho jediného vědomí Já jsem,které zakoušíme skrze tělo..Ačkoliv se tyto tři stavy vědomí projevují odděleně,jejich základem,zdrojem a podstatou je jedno jediné ryzí sebe si vědomé bytí Já jsem,paramátman.Tento stav vědomí se také nazývá turjá.Třem úrovním projevené inteligentní tvůrčí moci vědomí odpovídají tři stavy vědomí,které člověk zakouší během života v těle.Jedná se o bdělý stav vnějších smyslů,kterému odpovídá úroveň prana-kundaliní.Snovému stavu duševních činností mysli odpovídá úroveň čitta-kundaliní a stavu hlubokého spánku beze snů pak para-kundaliní.Trvalý stav vědomí Já jsem ve třech stavech vědomí za života v těle je vysvobozením a Jednotou s nejvyšší Skutečností.Tento stav se také nazývá turjátitá.

Satance (radek (dragon), 17. 12. 2007 17:54)

Řeka není někde mimo Tebe.Nemusíš odstraňovat vůbec nic.Nech myšlenky myšlenkami.Tak jak přicházejí,tak zase odejdou.Pouze se s nimi neztotožňuj a ony samy zmizí jako oblaka na obloze.

Radkovi (Saty, 17. 12. 2007 08:53)

Radku, patří mezi to šatstvo taky vazba na lidi? Myslím tím lidi který mám ráda a znám je, ale i ty, co neznám, ale jsou mi blízcí? Já tomu rozumím jak jsi to myslel, jen nevím, co všechno se mezi to šatstvo počítá. Mě to připadne, že je musím odstranit ze svýho myšlení v tu chvíli kdy chci vsdtoupit do řeky, je to tak? Jinak přeju hezkej den.

Satance (radek (dragon), 17. 12. 2007 05:52)

Když musíš,tak prostě musíš.Je to Tvá volba.Metafory jsou jen možností,jak se lze řeku člověku přiblížit.Vstoupit do ní může ale každý sám.Šatstvo?To SVÉ(moje,tvoje)je součástí oblečení.Nevím,co více říci.Řeka Tě přijme pouze úplně nahou,taková jaká doopravdy jsi,bez opory o cokoliv.Není to nadrozumová zkušenost.Rozum s tím nemá co do činění.Ten u toho vůbec není.

Radkovi (Saty, 16. 12. 2007 10:13)

Já se musím přidat k Bandymu. Mám totiž ve všem ráda jasno. Je zajímavé číst podobenství, ale ono je to šikovně vymyšlené. Totiž každý si může pod tím představit něco jiného a tudíž smysl to má pro každého taky jiný a teď otázka: je to správné? Radku vysvětli mi třeba co myslíš slovem "šatstvo"?
Tys to pochopil správně? Dokázal jsi splynout s řekou? Jestli jsou to jen slova, pak je to pro mě pouze fráze. Já vím, je to východní filozofie, jen je mi to všechno nejasný. Jestli to má být ten soprávnej směr, měl by být jasnej. Holt to máš se mnou těžký i přes to, že se snažím.

Radkovi (Bandy, 15. 12. 2007 17:25)

Nechodím programově na tuto stránku. Dnes jsem se rozhodl, že jen tak číhnu. A čtu, že něco je nadrozumové a že Saty, ani nikdo to nemůže rozumem pochopit. Nezlob, prosím. Čím Ty poznáváš, co jiní nejsou schopni pochopit rozumem? Trváš na svém postoji, že jsou věci, které rozumem pobereš jen Ty sám ? Nebo je potřebný jiný orgán než mozek, sídlo rozumu ?

Satance (radek (dragon), 12. 12. 2007 23:59)

Život sám o sobě naplňuje vše.Je něco jako řeka.Záleží jen na tobě,jestli stojíš na břehu a přemýšlíš,jaké je to být řekou,anebo prostě vstoupíš do vody a jsi jí.Ale abys do ní ale mohla vstoupit,musíš veškeré "své šatstvo"zanechat na břehu.Jinak do ní doopravdy nikdy nevstoupíš a nesplyneš s ní..
(Radek)

Radkovi (Saty, 11. 12. 2007 09:31)

Tenhle svět má světlý i stinný stránky, stejně je to i s rozdělením chápání na reálná
fakta kolem a tajemno. Všechno dohromady naplňuje náš život a všechno včetně stinných
stránek považuju za krásu žití, protože nebýt stínů, netěšilo by nás potom tolik světlo.
Tebe tvůj život nenaplňuje? a teď nevím jestli je správný užít slovo "krásou".
Co bylo třeba mezníkem, abys změnil svůj pohled na lidi, na svět a začal přemýšlet
tak jak přemýšlíš? Zajímá mě to.

Saty (radek (dragon), 11. 12. 2007 09:09)

Asi bych tě urazil,kdybych řekl že tě jako soupeře neberu.S ženskýma se neperu a s čarodějkami je to stejně jen předem prohraný boj.
K té cestě..Neznám tě osobně Hanko ale připadáš mi, že vidíš svět i vše ostatní jiným pohledem.Tenhle svět nezměníš,není našim dílem a my jej také nezměníme.Co lze změnit jsme my.Pokud tě tenhle svět baví a jsi v něm šťastná,je jen tvoje osobní volba a máš na to nezpochybnitelné právo..Až tě ale tenhle svět přestane naplňovat svou "krásou",tak půjdeš možná jinou cestou..Je to jen na tobě,kudy kráčíš.Ahoj

Radkovi (Saty, 11. 12. 2007 00:49)

Beru tě jako rovnocennýho soupeře ve slovní ekvilibristice o to jaký kdo má pohled na to, nebo ono. Jak víš že jdeme každý jinou cestou? Protože nevím co je vásana? Je bezpodmínečně nutný znát význam toho slova? Bez něj to nejde? Zdá se mi to jako úhybnej manévr od tebe.

Satance (radek (dragon), 09. 12. 2007 19:00)

Mě je to naprosto srozumitelné..Jdeme každý jinou cestou..přeji Ti hodně štěstí.
Výklad ode mě nepotřebuješ,byl by Ti teď stejně k ničemu.Jednu věc si ode mě ale pamatuj,nejsem nic víc než Ty(ani míň)Ahoj krásná čarodějko.

Radkovi (Saty, 09. 12. 2007 17:36)

Abych tomu rozuměla, potřebuju vědět co je vasána a vůbec, když to řekneš svejma slovama, budu vědět, že tomu rozumíš i ty.;-)

znovuzrozování (radek (dragon), 09. 12. 2007 08:32)

Rozmary,přání a fantazie nejsou nikdy trvalé,jsou nižšími výtvory mysli než činnost vyšší mysli,inteligentní vůle vědomí Já.Silná připoutanost k určitým věcem vytváří tendence,které se přenášejí z jednoho života do druhého.Tyto tendence jsou příčinami znovuzrozování.Tendence patřící hmotnému tělu přichází a odchází jako bubliny na vodě,ale silná připoutanost vytváří tendence,které přinášejí nové zrody.Jejich konkrétní vnější projevy odrážejí vnitřní charakter člověka.Člověk se silnými vasánami potřebuje pro jejich naplnění nová těla.Silné tendence ega existují mimo živé dýchající tělo v příčinné oblasti vědomí,a když tělo nemůže uspokojit vasánu,je odloženo a nalezeno nové vhodné tělo.A tak dochází k dalším opakovanýn zrodům v hmotném těle-ke zrodům za jediným účelem naplnění vasány.Je možné při chůzi zvednout obě nohy najednou?Jedna noha musí být vždy na zemi,než se druhá zvedne.Podobně je tomu s tendencemi minulých zrodů.

(Z knihy Moudrost Bhagavana Nitjánandy)

Radkovi (Saty, 30. 11. 2007 01:14)

 

Ještě aby uhejbalo!!:-D Už se nevztekám, jsem klidná jako Angličan...mnooo, spíš unavená že na vztekání nemám ani sílu. Jdu do peří, hezkou noc.

Satance (radek, 29. 11. 2007 19:24)

Snad se neurazíš..chceš si na něco šáhnout a ono to uhejbá(ještě že se to neohejbá.)Jednou jsem viděl pejska jak se zoufale snaží chytit do zubů svůj ocásek.No naběhal toho dokolečka opravdu hodně,bezúspěšně.Také se snažil chytit sám sebe.Tohle je jen příměr,ale symboliku to v sobě má.Hezký večer...a nevztekej se ju?

Radkovi (Saty, 29. 11. 2007 18:39)

Jak vím že mluvíme o jedné a té samé zkušenosti, když nejde definovat a tudíž popsat?
Jak můžeš vědět, jestli tomu nejsem náhodou blíž než třeba ty? Jak víš že sis správně
uvědomil sám sebe? A konečně poslední "JAK": Jak víš že se vztekám? Jasně že jo, vztekám
se jako vždycky, když si na něco chci sáhnout a ono to uhýbá. To uvědomění že je něco víc, že není jen to co známe tu je Radku a není to jen slabá záležitost. Je tu od chvíle, kdy jsem zažila, že duše může existovat i bez těla.

Satance (radek, 29. 11. 2007 17:38)

Ikdyby o tomhle zde bylo napsáno tisíce vět,stejně by to byl jen popis nevystihující pravou zkušenost popisovaného.Snad by se dalo psát,čím tohle není,ale i to je marnost chtění.Ano jsme na tom stejně,jsme spojeni s tělem,myslí,občas se ale přihodí, že je zde uvědomění,že nejsme pouze nimi.

Hance (radek, 29. 11. 2007 17:31)

Hani,nezlob se ale tohle opravdu rozumem pojmout nelze.Je to nadrozumová zkušenost.Klidně se vztekej jak chceš,chtěním se tomu ale nepřiblížíš...ahoj

Radkovi (Saty, 29. 11. 2007 12:23)

Ano, chápu že touhle větou lze docela snadno každého odbýt. Je to obdoba českýho "vlez mi na záda". krátký, rychlý, výstižný.
Takhle mi tvrdili, že nejdou vysvětlit pocity při astrálu a ono to jde docela snadno. Spíš si myslím, že tahle věta je kamufláž, nebo snaha se odlišit a dát někomu sežrat - já chápu, ale ty nechápeš. Hlavně jen krátké odpovědi, moc o tom nemluvit, aby se nepřišlo na to, že na tom jsme všichni stejně.

Satance (radek, 29. 11. 2007 06:20)

Nevysvětlitelné nelze vysvětlit,snad to opravdu chápeš..:-DD

Rejpalovi (radek, 29. 11. 2007 06:19)

Nebuď sarkastický,klidně napiš co chceš,mě to neva..ahoj

Radkovi (Saty, 28. 11. 2007 22:35)

Myslíš že chybí jen tobě? On totiž dokázal nevysvětlitelné říct tak, že jsem to nakonec pochopila dokonce i já a to je co říct.:-D

Rejpalovi (radek, 28. 11. 2007 22:01)

Ahoj,rád tě tu uvítám,všichni jsou svatí atd..škoda např.Bohouše...tak nějak tu chybí..aspoň mě.. ahojte

pro Rejpala (Saty, 28. 11. 2007 11:35)

No vidíš že jde psát i hezky, tohle se mi líbilo moc a ani nevím proč. Až se dostydíš a dokaješ, tak přiď říct co novýho u tebe a na jakejch kolech teď jezdíš.:-DD

Moudrým (Rejpal, 28. 11. 2007 11:27)

Hluboce se skláním před Vaší velikostí. Jsem omráčen a naprosto rozdupán přívalem argumentů, a brilancí vašeho myšlení.Teprve teď jsem si uvědomil svojí naprostou duševní nahotu a ubohost.Jdu se stydět a kát. Děkuji.

Míře (radek, 25. 11. 2007 20:36)

Všeho s mírou,nebou s Mirkou?Nezakouříme mírku dýmu?Sice jsem nekuřák,ale Tvůj tabák určitě není zase tak silný..

pro Ensteinu (Saty, 23. 11. 2007 12:39)

Mnoo, Ensteinu neznám, jen někoho kdo se podepisoval jako Enstein. Jestli jsi to ty, tak jako chlap bys byla vtipná. Měj se.

ahoj (Ensteina 2, 23. 11. 2007 12:27)

Ještě pro upřesnění jsem žena ta Míra,ne muž,mějte se.

pro Ensteina (Saty, 23. 11. 2007 00:11)

Odvahu čéče, takovejch Rejpalů už tu bylo a nic tu po nich nezbylo,rozcupovali jsme je do ztracena. Nevím jak máš velkýho synka, ale já jen vím, že když rodiče připravujou svoje děti teoreticky na realitu, tak děti už teorii dávno praktikujou.:-DDD
Taky dobrou.

Radkovi (Saty, 23. 11. 2007 00:06)

Nevím kolika se dožívají draci, ale měli by mít větší výdrž než lidi néé?. Jooo dřív, to bejvali draci, žádnou mouchu, ale rovnou princeznu.
Asi ti pošlu nějaký knížky, aby sis počet'...Hezkou noc.

Satance (radek, 22. 11. 2007 20:50)

Draci vymírají.Aspoň tedy jeden.Můj plamen míň hřeje..smířliv se s tím nepohrdnu vrchovatou lžící nejostřejšího chilli.drakovi i moucha dobrá..

Radkovi (Dragonovi) (Saty, 22. 11. 2007 15:27)

Polomy? Mnoooo, je fakt že mám problém s brzdama, ale to se spraví. Hele, víš jak dlouho žijou Draci? Než je někdo zabije.:-DDD

pro Saty (Enstein 2, 22. 11. 2007 15:25)

V záloze?Raději ne,sesypala by se na mne celá horda Rejpalů a vymlátili by mi právem mozek z hlavy a to si nemůžu dovolit,bo mám malýho synka a musím ho připravit na realitu života,ahoj.

pro Ensteina (Saty, 22. 11. 2007 14:45)

Čauky Míro, tuším další svátek...ještě máš něco v záloze? Mě to neva, ale budeš muset slíbit, že sem opět po oslavě písneš ju? mě totiž ta tvoje mozkhovna dostala.:-DD Já jsem zatím ještě ve většině případech teoretička a tak se teoreticky vážně zabývám otázkou: jestli se tu vyskytnu znovu, tak jestli se najdu s lidma s kterejma se znám teď. Jestli jo, tak si na mě pak dej bacha.:-D

Po opici (Enstein 2, 22. 11. 2007 12:29)

Na teorii jsem se vybod už dávno Saty,člověk musí věřit především tomu co vidí,(i když někdy dvojitě)co jest pro něj hmatatelné a to jsou ty důležitý věci,ve kterých se vyznáš dokonale,bez ohledu na to jaký význam to pro koho má.Takže i Rejpal měl v jistém smyslu pravdu,ale lekci o slušném chování ten trouba dostat musel,mohl to říct normálně a určitě bychom se domluvili,proto se na něj nezlobím,čauky Míra.
(Enstein 2, 20. 11. 2007 14:53)pravda byla obojí.

Satance (radek, 22. 11. 2007 05:44)

Dragon a boreček?Mám chuť si líznout trošku chilli,ale co by bývalému drakovi mě to zase tak ohnivé nepřijde.Jinak trubky protahuji rád...Jo Saty,ty že lítáš vysoko?Něco mi tu nesedí,co ty polomy v lesích?

 

svátek (Saty, 22. 11. 2007 01:01)

A jééééje, Ajnštajn je jako čmeláček, jen bzučí. Je vidět, že se vybod' na teorii a vrhnul se na praxi.:-DDD

dopis (albRert 200, 21. 11. 2007 23:37)

vomloounovám Se sejm na mohllll,,,shem si huvjedhomil,Že flasthně nejshem žádnhej halbhert ha že mhám věčí mhozkhovnu hkdyhž Jsme nalithej,CHČAu sejm zVjedhavej hkdo jmne doznese s práce domhů

pst,theda ps.jirkho se mně nha nic netptej,jhá vim stejhný chovhno jhako thy hrahoj včem

Ensteinovi (Saty, 21. 11. 2007 21:36)

Radku tobě nic neunikne, díík.
Alberte, důstojně to oslav a doufám že se napiješ na naše zdraví. :-DD

Einsteinovi (radek, 21. 11. 2007 20:55)

Ahojky,přeji vše nejlepší k svátku všem Albertům..

1steine (24jirka, 21. 11. 2007 20:34)

mám se pokoušet pochopit co má společného nedávání pozoru ve škole se zimou v současnosti a depkou? - vycházím z tvého tvrzení , že všechno se vším souvisí :)
vážně proč se neukážeš na jiným místě tady

Jirkovi (Enstein 2, 21. 11. 2007 20:06)

Nojo Jirko,nedával ve škole pozor a teď mu je doma zima a z toho má depku,vše se vším souvisí,však to znáš,čavec.

pro Saty (Enstein 2, 21. 11. 2007 19:51)

Saty fákt,já lítám na koštěti taky,to víš rovnoprávnost.Do mazání ti kecat nebudu,pochop.Čauky.

1steine (24jirka, 21. 11. 2007 16:20)

my si už jednou pokecali s Rejpalem, nedozvěděl jsem se tenkrát zhola nic, tak čekám jestli se za těch pár měsíců naučil na klávesnici mačkat nějaký jiný písmena než urážky.
Jsem inteligent ne intelektuál, když už je potřeba ozvu se, jako v zásadě chápu, že těmhle lidem nejde o to se něco dozvědět ale jen někoho naštvat, jen mě zajímá jestli je tam něco navíc nebo jen dutá leb.
 

pro Ensteina (Saty, 21. 11. 2007 15:39)

Teď si řekl něco hezkýho, - tohle: "ať se jedná o kohokoliv,stejně tak bych "řádil",kdyby Rejpal takto napadl Radka" - takže vítej mezi náma.
Jo, smázla jsem ti poslední příspěvek, poslal jsi znovu "DETAIL" který je o kousek níž, dobrýýý??
Co se týká toho lítání, tak to nezaručuju, mám totiž koště v záběhu, tak ho musím hodně zalítávat a za 1)lítám ráda 2)lítám rychle a 3)lítám vysoko..:-DDD

pro Saty (Enstein 2, 21. 11. 2007 14:58)

Jasně Saty,ono to je vlastně jedno,koho kdo ,takhle napadá,do diskuse to nepatří ať se jedná o kohokoliv,stejně tak bych "řádil",kdyby Rejpal takto napadl Radka.Tvoje příspěvky jsou mi velmi sympatické,myslím tím všechny,nejen mě,tak nějak mi sednou,ale zas tak vysoko z toho nelítej,to platí samozřejmě i pro mě,čauky.

pro Jirku (Enstein 2, 21. 11. 2007 13:28)

Jirko zas to tak nebašti,je to pouhý názor,skica,jak to je doopravdy nemůže nikdo vědět,natož dokázat,každý má právo to zkritizovat nebo se pokusit o vlastní vyjádření,osobně by mě zajímalo třeba od Rejpala,od toho tady tahle stránka je,ale kritizovat autora a sypat urážky je nesmysl,to by jsme se nic nedozvěděli jen by jsme si tu nadávali,no ne,čaves.

pro Ensteina (Saty, 21. 11. 2007 13:11)

Nebrala bych to tak tragicky Ensteine. Jakmile písne potřetí něco nevhodnýho, mažu jeho příspěvek a blokuju mu IP adresu. To, co napsal, je už smazaný.

Detail (Enstein 2, 21. 11. 2007 12:56)

To co tu Rejpal napsal by se jako odpověď dalo napsat také takto:

Všem
(kdokoliv, 21. 11. 2007 08:12)
Necháte se jen nalejvat troubovinou.Rejpal je buď pako, nebo si z vás dělá legraci. Myslím si, že je ale jen vypatlanej a má se za mudrce. To, čím zahnojuje tenhle web nemá ani hlavu, ani patu.

Z toho vyplývá jedna zásadní věc komunikace mezi lidmi,jestliže někoho častuji urážkami a nadávkami,musím,pokud nejsem primitiv,počítat s tím,že tím samým, ba ještě v mnohem horší verzi, mě může častovat protivník,kterého jsem si vybral jako oběť mých zvrhlých choutek.Jest to také jistý druh konverzace mezi jistými "lidmi" a také jistě zde existuje přímá úměrnost mezi stavem mysli a vyjadřováním s projevy dotyčných osob.Tito géniové zneužívají toho,že ostatní jsou natolik inteligentní,že jim nebudou vracet jejich urážky,ano mají pravdu,protože těžko lze například šimpanzovi vysvětlovat pravidla slušného chování a komunikace mezi lidmi,neřkuli mu vysvětlovat princip fukce třebas počítače nebo čehokoliv jiného.Dotyčný šimpanz má plné právo si myslet,že jsem buďto blb nebo si hraji na mudrce,jiné argumenty mít pochopitelně nemůže,kde by je vzal.No a jinak koukám,že se tu celkem slušně formuje aréna,na jejíž průběh bude asi málokdo zvědav.Mějte se.

pro Karla (Saty, 21. 11. 2007 12:27)

Není nic jednoduššího, než bloknout nick. Počkáme na reakci a pak se uvidí. Třeba Dragon byl taky boreček když přišel, mě třeba vynadal do héreček co si hrajou, viď Dragone, no a kdybych ho blokla, nebyl by tu s námi a to by byla veliká škoda. Víš, on se někdo třeba zklidní, když pozná, že si jednou kvákne a pak má šmytec, nebo smyčec?
Jak se říká -- do třetice. Jsme moc rádi že sis nás dal do oblíbenejch, jo a příště nech emoce doma, mě to neva, ale někdo z hostů by mohl omdlít. Měj se.:-DD

rejpale (24jirka, 21. 11. 2007 11:48)

Podívej, zatím jsi toho moc nevyplodil, zatím o tobě vím pouze to jak si boural praštil se, no u takovýho inteligenta bych třeba čekal zaplý pásy, no to je tvůj problém, a pak už jen keci jak víš že je všechno jinak - tak mi řekni jak jinak, jsi na správný stránce.

ps: (Karel, 21. 11. 2007 10:16)

ZAJÍMAVÝ ČTENÍ TADY MÁM JINÝ NÁZRORY NECHÁPU JEDNU VĚC PROČ MAJITELKA TĚCHDLE STRÁNEK TU INZERUJE MĚSTSKÝ KANALIZACE V PODOBĚ TOHO VYMATLANÝHO ČURÁKA REJPALA NEBO JAK SE TEN ZKURVYSYN Z KANÁLU JMENUJE.DAL SEM SI TO DO OBLÍBENEJCH A TAK SI TO VŠECHNO JEŠTĚ PROČTU JAK BUDE ČASÍK.

Ensteinovi (Saty, 21. 11. 2007 09:57)

OK, už rozumím, jsem ráda že je to v pohodě. Možná bude i Rejpal v pohodě až zklidní hormony. A s tím -rád- co si děláš hlavu čéče?? Třeba ti to napíšu já za čásek až se víc poznáme a budou se mi líbit tvoje písmenka. Zatím jsou pořád dobrý.

Rejpalovi (Saty, 21. 11. 2007 09:50)

Pic Rejpale, tady Šmudla. Víš, není nic snadnějšího, než Prófu Ensteina setřít nějakým těžkým kalibrem, ale musel by bejt fakt těžkej. Ono je snadný kritizovat, to dokáže každej blb, tak teď ukaž že ty to nejsi. Berem buď pádný argumenty a nebo aby to mělo aspoň logiku. Na čem teď jezdíš??

Pro Saty (Enstein 2, 21. 11. 2007 02:30)

Čemu přestáváš rozumět Saty(Saty, 20. 11. 2007 15:21)psal jsem,že mě Rejpal nerozhodil,to je ta pravda,cožpak nevíš co lidi dokážou ze vzteku z nenávisti,ze žárlivosti nebo co a ze všeho nejvíce se vztekají a nadávají ti, kteří z hrůzou zjistí,že na někoho ani v nejmenším nemají,pak mu nezbývá nic jiného než ubohé,primitivní nadávky.Proto mě nemohl tenhle lpěnící genius rozhodit.Jo to slovo rád tam fakt vyznělo divně,měl jsem to formulovat jinak,ještě jednou se omlouvám,ahoj.

Jirka - Radek (Saty, 21. 11. 2007 00:25)

Protáhnout si trubky něčím ohnivým není někdy
špatný.:-D
Hezkou středu.

Jirkovi (radek, 20. 11. 2007 22:20)

Že ty si také potají občas lízneš na jazyk trošku chilli z velké lžíce,kterou jsi jednou někdy někde někomu nabízel jako pamlsek?(asi jsem si teď také trošku žďobnul,sakra to ale pálí).Hezký večer všem

rejpal (24jirka, 20. 11. 2007 22:08)

já už vím, no už jsme se dlouho nedohadovali co? Máš už spravený auto po tý bouračce, nebo už jsi zničil další?
Tys nám tu chyběl.

....... (Enstein 2, 20. 11. 2007 22:05)

Tak už ho nechte,třeba je taky veselej človjek,jako já,aby vám tu pak nelpjel,pá pá.

Rejpalovi (radek, 20. 11. 2007 21:20)

Ani rýpnout si do někoho pořádně neumíš.To děláš opravdu čest svému jménu.Nebo že bych se mýlil?

saty (24jirka, 20. 11. 2007 19:39)

jasně jak myslíš, ty jsi tu šéf :)