Jdi na obsah Jdi na menu
 


Trochu přemýšlení před spaním :-D... (Tyberion, 27. 10. 2008 20:33)
Ahojjky... Dlouho sem tu nebyl a vypadato že tu máte rozběhnutou nekončící diskuzi o čase:-D.Nebo pohybu jak chcete. Jak to tu čtu napadla mě jedna věc. Co takhle rozdělit pohyb na 3 pásma. 1, Pohyb v nás 2, pohyb nás 3, pohyb kolem nás...??? Zaujala mě myšlenka Saty. I když běžec uběhne nějakou šílenou trať rychleji než ujde chodec tak přece proto nezapadne slunce dřív.Pohyb slunce je nezavyslý na pohybu běžce.Tak jako že běžec dřív nezestárne. Takže pojem čas není tak neopodstatněný název ne?. Jde o rozdíl mezi těmito pohyby ne...? :-D Snad nemluvím z cesty...:-D:-D:-D když tak mě ignorujte sem ospalý...:-D

pro Ensteina (Saty, 17. 10. 2008 20:28)

Tak jsem si při pohybovém ránu našla pohyb, abych o pohybu popřemýšlela. Čas je pohyb, dobrá. Znamená to tedy, že když je rychlejší pohyb, je rychlejší i čas. Napadlo mě tohle: jiný pohybočas má chodec, jiný běžec, tak by to teda mělo zákonitě být, pokud čas a pohyb je totéž. Běžci by pohyb-čas rychleji ubíhal a byl by brzy starý. Pokud ale pohyb čas neurychluje, pak není na něm nijak závislý, natož aby byl shodný a největší problém je v tom, že si nedovedu představit říct někomu místo...chci s tebou strávit příjemný čas - chci s tebou strávit příjemný pohyb...ehm. To mi ale nebrání to u tebe zkusit a popřát ti příjemný podzimní pohyb.:-DD

Pro Einsteina (Bohouš, 15. 10. 2008 19:09)

Vidím, že máš ve všem jasno a tedy nemá cenu diskutovat. Jestli se ale neurazíš, připadáš mě tak trochu jako člověk, který náhle objevil že jedna a jedna je jedenáct. Zpočátku to možná může vypadat jako objev, časem se ale ukáže, že je to tak jen někdy a že občas může mít pravdu i někdo jiný.Měj se hezky.

Čas a pohyb je jedna a ta samá veličina. (Einsten2, 15. 10. 2008 11:25)

Ono by se vlastně vůbec nic nestalo,kdybychom pojem ČAS nahradili napočítaným pohybem,což vlastně také děláme a říkáme tomu čas,jenom by to vedlo k tomu,že by mnohým možná došlo,že při úvahách o cestování v čase je nutno vracet veškerý pohyb,to jest i stroje času,rotujícího světelného paprsku,časocestovatele,všech lidí,země,vesmíru a nakonec i Boha(pochybuji,že by s tím souhlasil) a votom to je.Přeji všem,všechno dobré a příjemně strávený život neboli pohyb,ahoj.

pro Saty (Einsten2, 14. 10. 2008 23:58)

Dík za to přání příjemně stráveného večerního pohybu,právě jsem dokončil výrobu domácího moštu asi z dvou metráků jablek,je děsně dobrej a v zimě bodne.Jasně,s tím časem to je nekonečná polemika,co člověk to názor,faktem zůstává,že je nemožné prokázat vůbec existenci času a navíc takzvaný čas měříme pohybem,vlastně pohyb měříme jiným pohybem a říkáme tomu čas,to jsou nezvratná fakta,nikoliv názor nebo moje teorie.A tak cpát do vědy něco, o čemž není sebemenší důkaz existence,není nic jiného než šarlatánství.To by pak mohl kdejaký pomatený vědec s titulem už tvrdit cokoliv,například,že naučil světelný paprsek tancovat čtverylku a tím vytvořil vedle našeho vesmíru nový vesmír,což by řádně podložil matematickými výpočty,ověřit by si to samozřejmě nemohl nikdo,stejně jako u Maletta.Nojo kašlu na celej čas,ať si každý věří čemu chce,já věřím realitě a tu ČAS pro mě rozhodně nepředstavuje,je to pouze abstrakce a cestování v abstrakci musí být zase jen abstraktní.A protože pohyb dnešního večera již ustal,přeji ti příjemné nesčetné pohyby kolem tebe i v tobě zítra i pozítří a proč ne do konce života a i v příštích životech až do nekonečna(bez času se domluvíme,bez pohybu ne).:-DD

Pro Einsteina (Bohouš, 14. 10. 2008 22:46)

Ahoj, takže čas není a časoprostor je hovadina.Teoretičtí fyzikové jsou pomatenci,a ty jsi ten jeden z mála, co stojí pevně nohama na zemi.Dobrý, fakt dobrý.

pro Enstein (Saty, 14. 10. 2008 21:37)

Úmysl určitě ne, ber to teda jako nevědomost. Koukám že tě to pořádně rozpálilo.
Samozřejmě podvodníci a šarlatáni jsou všude, jen bych je nestrkala do vědeckého světa.
Mohou se dopustit omylů, tak jak jsi to nadhodil u Einsteina. Právě třeba 10 pokusů omylů
nakonec ukáže 11-tý správný. Byla bych tolerantnější, protože oni se pohybují
na území "hit sun leones". Otázka času. Kdo je tázajícím a kdo se ptá? Ptá se mozek.
Mozek má schopnost přijímat vjemy a (zkušenosti) a pamatovat si je. Mozek má schopnost
pojmového a abstraktního myšlení, předvídání, emocí, vůle. Mozek má schopnost rozhodování
a vyhodnocování a výsledek je u každého člověka jinej, s tím nic nenaděláme. Jinak o čase
přemýšlíš ty, jinak třeba ten u tebe profláklej Malett a jinak se na to dívám já...bez emocí,
bez označování někoho za šílence, protože neuvažuje jako já. Dejme tomu, že čas je imaginární
pojem, ale lidstvo jej reálně používá. V poslední době se začalo uvažovat o šipce času,
kterou se rozlišuje minulost od budoucnosti a určuje směr času. Ve všech publikacích o kvantové
fyzice včetně Hawkingových publikací se běžně termín čas a časoprostor používá, takže čas hraje
jednu docela důležitou roli při výpočtech a pozorování. Je to jedna teorie proti druhé teorii.
Možná že se dočkáme odpovědi jak to s tím "časem" je, jen si budem muset ještě nějaký
ten "čas" počkat. Jediný co nám teď zbývá, je říct si, co si o tom myslíme a o čem jsme přesvědčení. Přeju ti dneska večer příjemně strávený čas.:-DD

pro Saty-úmysl či nevědomost? (Einsten2, 13. 10. 2008 15:41)

Nechci rýpat,ale ty argumenty,které uvádíš v příspěvku (Saty, 10. 10. 2008 21:07)jsou pouze polovina pravdy,jestli to je úmysl nevím.Zapoměla jsi na různé podvodníky,šarlatány,lháře,lidi chtivé slávy za každou cenu atd. jejichž takzvané objevy ohlupují lidi dodnes.Docela rád bych se také seznámil s nějakým pokusem nad kterým zůstává rozum stát,to mě opravdu zajímá,Saty prosím prozraď mi aspoň jeden jediný,prosííííím.Ono totiž asi jak komu,zůstává rozum stát nad užitečnými vynálezy,mě například zůstává rozum stát nad drzostí některých pavědců typu Maleta ale i jiných,je jich přehršel..

pro Saty (Einsten2, 12. 10. 2008 11:42)

Když řekneš POHYB a ČAS,dopouštíš se stejné chyby jako Malett a jemu podobní uznávaní vševědi,protože tím časem myslíš jiný pohyb,například pohyb hodin a tím mylně vytváříš neexistující veličinu čas,což vede logicky k nesmyslným představách o cestování v čase,časových dimenzích,dilatace času a jiných podobných nesmyslů,nerad to říkám,ale v tom uvažoval mylně i sám veliký Enstein,a tím vlastně započal éru velkého vymývání mozků,které nevede k ničemu jinému,než aby lidé ztráceli pevnou půdu pod nohama.

pro Saty (Einsten2, 12. 10. 2008 02:47)

Saty,píšeš,...jenže čas ubíhá...nynější pozorovatel zpětně dokáže čas odhadnout a spočítat...čas byl, protože byl pohyb a ubíhal nezávisle na pozorovateli...,prosímtě Saty,ty znáš nějaký přístroj na měření času,nebo cokoliv,čím by se dala existence času prokázat???,fakt jo?,tak to tě ujišťuji,že jsi kandidátka na Nobelofku,já snad nemusím prokazovat,že něco neexistuje,když nikde není ani smítko nějakého důkazu,že by to existovat mohlo,je na těch,kteří lidi ohlupují existencí ničeho,aby předložili důkazy.Je to,jak jsem říkal,Ty i ostatní lidé,mě nevyjímaje,mluví o čase a mají na mysli pohyb,který porovnávají s jiným pohybem,například s pohybem hodin nebo Země.Můžeš mi například říci, jak dlouho trvá otočka Země kolem své osy??? Jenom mi prosím neříkej 24otáček velké ručičky na hodinách,protože to vím, JDE O POHYB.Potřeboval bych vědět ten ČAS,jenom ten čas,mimochodem hodina je jedna otáčka velké ručičky,tudíž se jedná také o pohyb,ale ty možná znáš nějakou jednotku času mě neznámou,však jsem říkal,že nejsem vševěd,ahoj.

pro Saty (Einsten2, 12. 10. 2008 00:24)

99% vědců by mě považovalo,právě za toho šílence ze všech největšího a tak si mě docela svými slovy potěšila,máš pravdu.Malett spolu s teoretickými i kvantovými fyziky,jsou všeobecně považováni za uznávané vážené vědce,takže ten šílenec jsem ve skutečnosti já.Co si dokáže spočítat dnešní pozorovatel záleží především na tom,čemu ten který pozorovatel věří.

pro Ensteina (Saty, 10. 10. 2008 21:07)

Vyvarovala bych se o někom říkat, že je šílenec. Víš kolik objevů vděčí t.zv. šíleným vědcům, kteří dělali pokusy, nad kterejma třeba zůstával rozum stát? Když se podíváme zpátky, tak právě řadu těch nejdůležitějších objevů můžeme přiřknout oněm "šílencům", kteří nejdřív sklízeli posměch, nepochopení a někdy za svoje smělý myšlenky platili životem a já říkám: "díky všm těm šílencům". Ona už sama kvantová fyzika je takové nepochopitelné šílenství, když ji čteš jen tak letmo. Říkáš: když nebude pozorovatele ve vesmíru, není nikdo kdo by čas monitoroval, jenže čas ubíhá. Po velkém třesku nebylo pozorovatele, ale nynější pozorovatel zpětně dokáže čas odhadnout a spočítat. Takže...čas byl, protože byl pohyb a ubíhal nezávisle na pozorovateli. Asi takhle se mi to jeví.

pro Saty (Enstein2, 08. 10. 2008 18:50)

Jak říkám Saty,jsou to všechno šílenci,když je chybný základ z čeho vycházejí,nemůže z toho vzniknout nic jiného než nesmysl,chyba je v nesprávném pojetí času a jeho významu v tomto světě,čas tu nemá žádnou prioritu(to si pochopitelně lidé nemyslí),může být a také je pro každého pozorovatele různý,není to nic o co by se měl vědecký svět opírat,teorie a praxe jsou v tomto případě od sebe na hony vzdáleny.Matematicky lze dokázat téměř jakýkoliv nesmysl.Pojetí ČASOPROSTOR je také pěkná hovadina(promiň),když už tak POHYBOPROSTOR,to má aspoň smysl,je to prostor ve kterém se objekty pohybují,naproti tomu časoprostor je prostor ve kterém plyne čas možná i bez pohybu,mě to příjde komické,tobě ne?Co když nebude žádného pozorovatele ve vesmíru,jak rychle bude potom plynout čas?A bude vůbec nějaký čas?Pohyb Univerza se kvůli tomu určitě nezastaví a jestli bude rychlý nebo pomalý,nebude nikoho,kdo by to posoudil,ostatně co na tom záleží.Univerzum si velmi dobře pojistilo,aby se v něm nikdo zpětně nerýpal a to systémem,chceš do minulosti?,dobře běž,ale veškerá hmota zůstane tady.Tak ahoj.

pro Ensteina (Saty, 08. 10. 2008 11:37)

Co říkáš tomuhle? pro zajímavost jsem ti to sem stáhla z netu.
Podle ruských matematiků je cestování časem opravdu jen otázkou času. A to navíc velmi
krátkého – optimistické prognózy hovoří o třech měsících. 8. února 2008
Rusové věří, že plánovaný experiment jaderných vědců, který má proběhnout ve speciálních
podzemních tunelech v Ženevě, vytvoří trhlinu v uspořádání našeho univerza.
Velký třesk otevře dveře
European Organisation for Nuclear Research (CERN) chce silnými výbuchy atomových bomb
rekonstruovat první pikosekundu, jež následovala po tzv. „velkém třesku“. Test by měl vnést světlo
do otázky, jak vlastně vesmír vzniknul.
Irina Arefeva a Boris Volovič, vědci z moskevského matematického institutu, ovšem tvrdí,
že energie vyprodukovaná rychlostí světla do sebe narážejícími mikroskopickými částečkami
by mohla otevřít dveře návštěvníkům z budoucnosti.
Pokud bude energie dostatečně velká, může dojít k zakřivení časoprostoru a vzniku tzv. červí díry,
popřípadě časového tunelu mezi přítomností a budoucností.
Doktor Brian Cox, člen týmu CERN, však myšlenku ruských vědců nepovažuje za reálnou: „Nejde
o nic víc než dobrý sci-fi příběh,“ říká. „Kolize paprsků v horní části atmosféry jsou mnohem silnější
než cokoliv, co můžeme způsobit my.“
Skeptici dodávají, že pokud by něco takového skutečně bylo možné, už by nás z budoucnosti přeci
někdo navštívil.
Na základě Einsteinových fyzikálních zákonů vzniklé teorie pak počítají pouze s cestováním do minulosti.
Ale kdo ví, třeba Rusové složili dobrou rovnici a za pár měsíců si budeme podávat ruce s tisíce let
vzdálenými potomky našich rodů.
David Sillmen

Pro Saty (Enstein2, 07. 10. 2008 00:02)

V podstatě s tebou souhlasím Saty,s každým konkretním pohybem vznikne i jeho vlastní čas,jde mi jen a jen o to,aby se neodtrhával čas od pohybu a byl vydáván za jakousi samostatnou veličinu ve které lze cestovat,což právě Malett takto prezentuje,jestliže bychom chtěli vracet čas do minulosti,musíme vracet především pohyb a to pohyb všeho,atomů,částic,světla,gravitace atd.prostě celého vesmíru.Jak by to mohl dokázat rotující paprsek světla,to si může myslet jen skutečný magor.Jsem docela rád,že máš více zdravého rozumu,než spousta šílených vědců,kteří jen ohlupují lidi svými fantasmagorickými teoriemi o časových dimenzích,zázračném velkém třesku z ničeho,časových dilatacích a podobně.Ahoj měj se.

pro Enstein (Saty, 06. 10. 2008 22:33)

Tady nejsme na půdě MFF, takže tady je každej pohled přínosem. Názor na to, že čas není nic, jen pohyb, jsem taky slyšela. Čas je ale mechanická veličina a vyjadřuje následnost událostí a umožňuje vyjádření změn a pohybů. Takže pro mne, čas a pohyb jsou vlastně jedno. Čas vznikl zároveň s pohybem, časem dokážeme vyjádřit pohyb dopředu a zpět a tak místo cestování časem, můžeme klidně říct...pohyb vpřed a nebo vzad a tím je vlastně myšlenej čas.

Pro Waltera (Enstein2, 06. 10. 2008 11:47)

Fyzika neumí prokázat existenci času,jakékoliv hodiny jsou měřiče pohybu ne času,neexistuje ani žádná jednotka času,vše je o pohybu,věci se vůči sobě pohybují vzájemně a tak se s časem neděje vůbec nic,co si vydedukoval pozorovatel jako ty, je úplně jedno,zkus také více přemýšlet o tom co se bifluješ a možná se ti rozsvítí a také prosím ušetři mě tvých rádoby vědeckých výkladů,znám je,ale věřím raději zdravému rozumu,což ti vřele doporučuji.Přeji tobě a tvému Bohu Malettovi veselé abstraktní cestování časem do minulosti,jsem si však 100pro jist,že veškerou hmotu nám tu budete nuceni nechat,ahoj.

Pro Waltera (Enstein2, 06. 10. 2008 02:32)

Píšeš..Vážený příteli, snad řízením osudu jsem se dostal na tyto stránky...Opravdu si myslíš,že tě sem osud zavál,abys mi tu kázal věci,které znám,nebo o kterých se mohu dočíst na nesčetných stránkách,kdekoliv na netu?Možná že jsi to právě ty,který se měl dozvědět,že věci mohou být jinak,než nám předkládá novodobá vědecká církev.Ruku na srdce příteli,máš 100procentní jistotu,že vše co jsi tu napsal je pravdivé???

Pro Waltera (Enstein2, 06. 10. 2008 01:48)

Víš,že dříve jsem tyhle bláboly co tu papouškuješ také baštil!ahoj

Pro Saty (Enstein2, 06. 10. 2008 01:19)

Samozřejmě Saty, každý ať věří čemu je mu libo.

pro Ensteina (Saty, 04. 10. 2008 11:53)

Jak jsi mi napsal, že máš 100% jistotu, tak jsem začala pochybovat. Jistotu na 100% můžeme mít
jen v případě úspěšného pokusu, ale nikdy ne na poli teorie. Tam právě můžeme kalkulovat
jen s procenty pravděpodobnosti správného směru, jak jsem psala. Jsou různé směry,
ale největší váhu bych dala slovům kvantových fyziků a fyziků celkově, protože pomalu,
ale jistě otvírají bránu zázraků, což je jejich životním posláním. Zkus to, co ti napsal Walter
konzultovat s Bohem, co ti na to řekne. Není špatné brát informace ze všechn stran.

pro Waltera (Saty, 04. 10. 2008 11:52)

Zdravím. Jsi na stránkách tajemna a magie a jsou tu také tři čarodějky. Nelekej se,
že jsi se tu octnul. Rozhodly jsme se dát svoje schopnosti do služeb dobra. Nikdo neví,
kdo a jak řídí jeho kroky, i když jsme třeba přesvědčení, že jsme to jen my sami.
Vím že se sem vrátíš. Když ne ty sám, tak tvoje myšlenky určitě. Každý se sem vrací.
Někdo dřív a někdo třeba za dlouhý čas... Hodně se přehlíží vzájemná vazba toho,
co člověk pojmenoval "tajemno" s fyzikyálními zákony i když se někdy zdá, že jsou věci,
které popírají fyzikální zákony tak jak je známe. Někteří lidé s tím co je ve fyzice
stále teorií, prakticky pracují. Děkuji za komentář.

Walter (pro Einsteina, 04. 10. 2008 09:27)

Pamatuji si, jak jsme se učili, že funkcionály mají rozdílný fyzikální rozměr. To nás ani nemusí trápit. Stačí, když je vynásobíme vhodnou konstantou, aby všechny měly rozměr délky. Každého matematika samozřejmě potěší, když se na první pohled různé úlohy převedou na stejný základ. Přináší to i technické výhody. Ale metafyzickému argumentu to moc neposlouží. "Boží hospodárnost" jen zaměníme za boží spravedlnost." Dalo by se říct, že bůh neměří všem dějům stejně. Jakoby pro každý děj byla předepsaná jiná metrika. My lidé pak musíme doufat, že měří aspoň spravedlivě. Ale, co víme, že? Touto vsuvkou jsem chtěl naznačit platnost variačního principu, který určuje pohyb relativistické částice v gravitačním poli. Podle OTR se pohybuje po geodetické čáře, která extremalizuje funkcionál představující délku oblouku v časoprostoru. Jde vlastně o časoprostorový interval, který má indefinitní metriku. Fyzikální smysl této veličiny je přírustek vlastního času libovolné částice, tedy času, měřeného hodinami, které si tato částice nese s sebou. A právě v tom je ten problém, který jsem ti chtěl vysvětlit. Doufám, že jsi všemu rozuměl, když jsi postavil jednoho z nejlepších relativistických fyziků na hanbu.
Ahoj a uč se!

Walter (pro Einsteina, 04. 10. 2008 09:08)

Čas vymezuje vzdálenost mezi událostmi na první souřadnici prostoru. Z toho plyne, že atributem času je doba, po kterou určitý děj trvá. Skutečnost, že plynutí času je charakterizováno šipkou, která odpovídá směru rozpínání vesmíru, tě neoprávňuje tvrdit, že cesta zpět časem není možná. Děje se tak neustále na kvantové úrovni. Musíš si uvědomit, že za jistých předpokladů nelze definovat minulost ani budoucnost, ale pouze směr, kterým čas plyne a výběr historie, který volíme jako pozorovatelé. V aparátu imaginárních čísel bys to pochopil nejlépe. Plynutí času je navíc silně ovlivňováno zakřivením prostoru a při svém výletu do těchto oblastí jsi zcela opoměl teorii paralelně existujících časoprostorových kontinuí. Bez tohoto aparátu, nejsi schopen porozumět tomu, čím je plynutí času ovlivňováno. Zkritizoval jsi kdeco, ale ani slůvkem jsi nenaznačil, jakou teorii vyznáváš ty sám, když ti "nevoní" ta o velkém třesku. Předložit argumenty a ne pouhé bláboly by ti jistě slušelo víc. Promiň, ale to, co jsi napsal o tomto tématu, je na úrovni sci-fi literatury.
Příklad ze života: Elementární částice miony (těžké elektrony), které se rozpadají již za 2,2 mikrosekundy, vznikají z primárního záření ve výškách cca 10 km nad zemským povrchem. Podle klasické fyziky bychom je nemohli zachytit, neboť by se rozpadly již ve výšce 660 metrů nad povrchem Země. Relativistický výpočet však ukazuje, že dilatace času tu hraje nezanedbatelnou roli právě proto, že miony se pohybují téměř rychlostí světla, takže se jejich životnost zvýší na neskutečných 110 mikrosekund, což stačí, aby za tuto dobu se dostaly do vzdálenosti cca 33 km a my je můžeme detekovat.

pro Einsteina (Walter, 04. 10. 2008 08:43)

Vážený příteli, snad řízením osudu jsem se dostal na tyto stránky. Zaujalo mne, že i stránky tohoto zaměření se zajímají o tak složité věci, jako je relativistická fyzika. Ale k věci. Jsem absolventem MFF UK v Praze a proto se cítím dostatečně povolán, abych opravil některé myšlenky, které jsi zde uvedl.
Zaujalo mě tvé vyjádření k osobě prof. Ronalda Malletta, který působí na Connecticutské univerzitě jako odborný pracovník právě v oboru relativistické fyziky. Nazval jsi ho šílencem. To je asi to samé, jako nazvat A. Einsteina bláznem. Píšeš pod velmi troufalým nickem, a já se vážně obávám, jestli máš morální právo zpochybňovat autoritu tohoto vědce.
V záplavě tvých slov jsem marně hledal jakýkoli argument, kterým bys podpořil svá nehorázná tvrzení ohledně neexistence času a pod. Tvé znalosti fyziky zřejmě nestačí na to, abys pochopil, co znamená dilatace času, natož abys pochopil samotný význam času nejen v obecné rovině, ale hlavně ve vztahu k postulátům relativity. Zřejmě neznáš ani závěry Feynmanových rovnic o zpětném plynutí času a mnoho dalších potřebných věcí, které by ti pomohly pochopit, o čem to vlastně tak "zasvěceně" píšeš. Zvlášť úsměvně působí tvoje pasáž, kde popisuješ, jak by čas ubíhal v podstatě stejně, bez ohledu na rychlost pohybu tělesa. Neméně úsměvné je tvrzení, že čas je vlastně pohyb. To jsi se učil kde? Atributem pohybu je rychlost, nikoliv čas. Za takovou odpověď bys i na základní škole měl dostat nedostatečnou. Hlavně bys měl pochopit, že čas je základní veličinou, pro vyjádření lineárního neprostorového kontinua a jako takový tvoří nedílnou součást celkové struktury vesmíru.

Pro Saty (Enstein2, 03. 10. 2008 11:22)

Saty zadrž prosím,já nejsem žádný vševěd,ale s tím časem mám opravdu 100pro jistotu,že tomu tak je jak píši,může to tobě nebo komukoliv jinému připadat směšné,ale řekl mi to Bůh,měj se.

pro Ensteina (Saty, 02. 10. 2008 14:35)

Ensteine, Ensteine, co mi to děláš? Malett byl můj trumf, moje eso a ty mi ho tady zatlučeš do země. No ale jestli je pravda na tvojí straně, tak proč ne. Nedržím se směru podle líbivosti, ale podle pravděpodobnosti správnosti. Pravděpodobnosti proto, že jistotu zatím nemáme v ničem. Sakra co děláš, že toho tolik víš a jsi si tak jistej? Se zájmem tě čtu a chtěla bych ti něco poslat. Zajímal by mě tvůj názor. Netýká se to ovšem cestování v čase, ale vzniku vesmíru a života na Zemi. Jsou dvě možnosti, buď ti to pošlu mailem, nebo ti dám odkaz na web, kde si to vyhledáš. Co ty na to?

Malett je profesor??? no nazdar... (Enstein2, 02. 10. 2008 14:09)

Ten Malett(článek výše) musí být naprostý vědecký šílenec,když uvažuje o abstrakci jakou ČAS bezpochyby je,jako o hmatatelné existující samostatné veličině s kterou lze libovolně manipulovat,jeho fantasmagorické teorie jen poukazují na obrovské díry ve všeobecně uznávané Teorii relativity a také zcela chybném pojetí času,u žádného objektu ve vesmíru se nebude čas zkracovat jeho zvyšující se rychlostí,neboť objekty ve vesmíru se od sebe vzdalují vzájemně.Rychlost všech těles je vždy vzájemná,nezávisle na tom,jestli raketa odstartuje od země a pak se pohybuje rychlostí blízkou rychlosti světla,s časem se nestane vůbec nic,protože stejnou rychlostí se pohybuje Země od rakety a pozorovatel v raketě by snadno matematicky spočítal,že se na Zemi zastavuje čas,protože se od něho Země vzdaluje téměř světelnou rychlostí,což je samozřejmě nesmysl,rychlost objektů ve vesmíru je vždy vzájemná a čas se nehne ani o ň.

Pro Saty (Enstein2, 02. 10. 2008 01:03)

O Velkém třesku již mnoho lidí pochybuje,chybí totiž to,co velký třesk způsobilo,no ale jisté je,že mnohým, pochybný výklad o velkém třesku stačí.Hubbleyovým teleskopem se nikdo nedostane do žádné doby,teleskop je totiž závislý na tom co dopadne do jeho objektivu a tak z velkých dálek dopadá do objektivu už jen málo fotonů z tamních hvězd a je téměř jisté,že výsledný obraz z tak velkých dálek může při troše fantazie připomínat hustou polévku po třesku.Vždy,když mluvíme o času,máme na mysli vlastně nějaký konkrétní pohyb ne čas,nikdo nikdy neprokázal existenci času,neexistuje ani žádný přístroj,který by měřil čas, i hodiny jsou pohybový měřič,dokonce i atomové.Ano tento svět je o pohybu a jeho přeměně,ne o čase,čas je jen abstraktní pomůcka pro náš mozek.Pohyb neboli energie je skutečná hmatatelná realita.Stroj času by se měl správně jmenovat vraceč pohybu,a možná to je dobrý námět na nějaký fantastický film,který by byl určitě blíže k realitě,než stroj času.No já ti Saty taky trpím věčným optimismem a ne a ne se toho zbavit,tak mě prosím taky tak ber,s tou první větou jsi zlato,moc mi na tom záleží:-DD áhoj.

pro Enstein (Saty, 01. 10. 2008 08:42)

Jasný, jsou to docela zásadní otázky který pokládáš. Tak trochu jinak, předložím svojí relativní teorii.
Hubbleyovým teleskopem se můžeme dostat až do doby krátce po třesku...relativně krátce. Vidíme jak bylo málo galaxií, zato spousty volné hmoty ve vesmíru, zkrátka byla to docela hustá polívka. Takže, když můžem nahlížet časem nazpátek tolik světelných let bez toho abysme nějak působili na okolní vesmír, mělo by realtivně být možné, nahlédnout i na kratší časové vzdálenosti. Když se tohle podaří, mohlo by to znamenat otevřené dveře k cestování časem. Já jsem poznamenaná věčným optimismem, tak mě tak prosím ber. Jo a ta první věta je jen mezi náma, na mě je spoleh.:-DD

Pro Saty (Enstein2, 27. 09. 2008 00:35)

No,víš Saty,to máš tak,každý objekt,každá věc,každá částice má svůj vlastní čas,jak dlouhý záleží na pozorovateli s čím to porovnává a jak to vnímá,my třeba nemůžem vidět letící kulku,ale jsou třeba tvorové,kteří to vidět mohou.Žádný všeobecný samotný čas ve kterém lze cestovat neexistuje,je to jen psychologický efekt způsobený naším vnímáním či žitím.Ale dejme tomu,že máš pravdu,není mi jasný,jak chceš vyloučit z toho experimentu okolní vesmír,a co světlo slunce,hvězd,působení gravitace atd.To všechno by musel onen stroj času vracet zpátky,což mi fakt připadá šílený,a opravdu si myslíš,že hmota což je vlastně také pohyb si pamatuje v jakém byla stavu dejme tomu před sto lety,to mi přijde dost přitažený za vlasy,mírně řečeno.Také překonání bodu NULA,jež by musel každý cestovatel do minulosti absolvovat je mi záhadou a nejen mně,ale dokonce i samotnému Ensteinovi,který cestování časem do minulosti zcela vyloučil.To co píšeš v první větě je jen mezi námi,nikomu to neříkej,měj se fajn,ahoj.

ahojky Ensteine (Saty, 24. 09. 2008 18:17)

Zdravím tě Enstein2, myslím že ses vydával/a čas za mužskýho a pak zase za ženskou. To je ale úplně jedno, mluvit se s tebou dalo ať jseš co jseš. Není to až zas tak velká šílenost, nikdo neodděluje čas od pohybu. Jasně že pohyb by musel být přítomen aby bylo možno cestovat tam a zpět. Ještě se k tomu váže hmota. Kdo by chtěl manipulovat s časem, musel by manipulovat s těmi třemi veličinami najednou. Nemuselo by se to týkat celého vesmíru, jak píšeš i když se to nabízí, ale jde udělat určité ohraničení. Einstejn dělat pokusy a N.Tesla také. K úspěšnému pokusu je nezbytné uzavřít časovou smyčku, což se jim nepovedlo. Je to to nejdůležitější, aby experiment dobře dopadl. Jak to provést zatím nikdo neví a dokud se na to nepřijde, můžem do aleluja teoretizovat a kombinovat, je to docela napínavý. Jo a vem si, kolik prvních nápadů, nebo pokusů se v začátku jevilo jako naprostá šílenost.

ahoj (Enstein2, 23. 09. 2008 23:25)

Hm,zajímavé názory,podle mne je čas součástí pohybu,není možné pohyb a čas od sebe oddělovat a vydávat čas za jakousi samostatnou veličinu ve které lze cestovat,to je zřejmý omyl,chceme-li vracet čas je nezbytné vracet především pohyb,to jest pohyb celého vesmíru,z toho vyplývá,že stroj času je naprostá šílenost.

pro e-litt (Saty, 25. 08. 2008 00:13)

Pohybujeme se na poli teorie a tak můžem popustit uzdu
fantazii. Tak jak to popisuješ, tak by to asi bylo hustý,
ale určitě tohle nikdy nenastane. Jestli se podaří
někdy cestovat časem, tak věřím,že jen jako divák,
který může jen nahlédnout, ale nemůže nijak zasáhnout.
Jakmile by tu byla možnost něco v minulosti změnit,
zhroutila by se budoucnost a když by nebyla budoucnost, nebylo by odkud se vracet do minulosti.

NE! (e-litt, 23. 08. 2008 14:34)

i když je cestování časem možné, neměli bychom cestovat ani do minulosti, ani do budoucnosti (až to bude možné) pak se totiž stane to, co předpovídá mnoho záhadologů:
1) Muž, který se vydal na výpravu do minulosti, omylem zabije svého otce. Pokud by byl ale otec zabit před narozením svého syna, syn by neexistoval a tudíž nemohl zabít svého otce. To by ale znamenalo, že by se vydal do minulosti a zabil ho... a tak by pořád dokola bloudil někde v časoprostoru.
2) Člověk by se v minulosti nemohl ničeho dotýkat, mluvit s nikým a měl by se tam chovat tak aby jeho přítomnost nebyla znát. Stačilo by totiž vyplašit srnku, zašlápnout mravence, nebo říci nějakému prapředku, že bude první světová. On by ji samozřejmě zabránil. Pak by ale světové dějiny nešly tak jak je známe ale jinak... A zase bychom bloudili v časoprostoru...

pro realystu (Saty, 13. 07. 2008 12:30)

Ahojky a vítej na stránkách. Koukla jsem že máš příspěvky i jinde, budu reagovat, ale až večer. Teď ti odpovím aspoň tady. Příhodu dvou pilotů jsem dostala asi před děma roky mailem od známého, který se občas objevoval na stránkách. Napsal mi k tomu, že našel zajímavý příběh v knize od Franka.P.Jonese, který se dotýká tématu "cestování časem" a bylo by dobré jako zajímavost dát to na stránky. Na dotyčného kontakt už nemám, ale vzhledem k tomu, že F.P.Jones napsal tři knihy - Superzáhady a zázraky, Zázračné události a Čas bohů, bude stačit vyhledat tu, která vyšla v roce 1994 a tam to kromě jiných zajímavých věcí určitě najdeš.

prosba (realysta, 13. 07. 2008 10:05)

Můžeš uvést zdroj nebo odkaz, z něhož pochází popis úkazu při letu stíhaček? Nepodařilo se mi nic nalézt a je to zajímavé.Díky

hezká pohádka Top Gun po USSR (mistr, 28. 06. 2008 14:51)

hezky se to ale četlo,já dost drtil všechny ACE COMBATY ,takže dobrý

Mirasi (Leon, 15. 06. 2008 23:11)

cas je jen iluze naseho sveta ale mimo nej cas neexistuje po smrti nikdo neceka cela leta az zemrou i jeho pratele. Clovek je v miste mimo cas kde budoucnost je stejna jako minulost a zadnej pohyb sipky

pro Mirase (Saty, 01. 05. 2008 21:35)

Ahojky Miras, je tady ale ještě informace a ta, stejně jako energie nezaniká. Každá částečka nese v sobě informaci celého vesmíru. Informaci o počátku a minulosti, takže to nepřímo vyvrací tvoji myšlenku, že minulost není. Připouštíš cestování v čase do budoucnosti, znamenalo by to podle tebe, že by nebyla cesta návratu?

ahoj (miras, 01. 04. 2008 17:29)

Obávám se,že to čemu říkáme minulost,existuje pouze v našich hlavách v podobě vzpomínek,pro hmotu či časoprostor žádná minulost neexistuje,čas=prostor=pohyb=hmota je vždy jenom pohyb s časovou šipkou směrem do budoucnosti.Cestovat časem zpět tedy můžeme pouze ve svých myšlenkách,v realitě to bude pro každého cestovatele, cesta do jeho budoucnosti.

nazdar lidičky (Kings, 27. 03. 2008 20:03)

Myšlenka díky éterickému přenosu dat dokáže s časem dělat zázraky.Myšlenka je energie ,nezávislý tok dat který ovlivňuje vše okolo nás.Realitu si tvoří každý z nás sám.Vznikne myšlenka, v tu chvíli cestuje časem.Může to být myšlenka pozitivní, negativní, nebo neutrální.V každém případě sebou nese určitý počet bitů.Tyto bity musí být někam zařazeny.Kdyby nebyly tak by myšlenka ani nevznikla.Kam se zařadí, to asi budem ještě dlouho zjišťovat.Je dobré si přečíst u mě na webu článek o Morfických polích http://www.kings-exclusive.estranky.cz/clanky/vedomi-morfickapole Je zde hodně zajímavého.S pozdravem King

pro Saty (Tyberion, 19. 03. 2008 13:46)

Ahojjky... No nevím jak dlouho žije mravenec ale vzít ho do akvárka a proletět sním celou zemi tak pro něj už nebude tak nekonečná:-D škoda že s toho nic mít nebude:-D... Jo věřím v jiné reality a dimenze... Tak beru to jako rozšiřování vesmíru možná jakoby ze vnitř... Jo s Astrálem??? To už sem nezkoušel nějaký ten týden. Neměl jsem poslední dobou ani čas ani naladu:-)... Ale určo se do toho zase dám:-). Ale jinač pohoda:-).Co ty???

pro Neal_DiEN (Tyberion, 19. 03. 2008 13:39)

No v podstatě kdyby si cestoval časem zpět projdeš právě cestou ,krterá vede na zpět třeba právě před onu křižovatku.No asi musím souhlasit s tím že když něco pozměníme vytvoříme další realitu nezávislou na tu před ní přesná kopie te předešlé akorát s jiným zakončením.Nesouhlasím se vznikem vesmíru nějakým třeskem... ono se to nedá ani představit...Nedá se představit co bylo před vesmírem někde ten třesk přece musí vzniknout aby z něho mohlo vzniknout nekonečno a nekonečno galaxií života atd...Tohle mi nedává smysl.Je to jako by vesmír nikdy nevznikl protože tu už byl je a bude.Jestli že je něco nekonečné nemuže ho ani nic zničit natož stvořit.Zní to fakt debilně ale někdy mi tyhle otázky opravdu nedají spát:-D.Chci mít mozek využívaný na 50%:-D:-D:-D... Klidně to tu napiš sem moc zvědavý.

Markovi (Monika, 19. 03. 2008 12:17)

Ahoj, nevím, kam ti poděkovat, tak jsem navázala zde. Naprosto věřím, mám také podobné zkušenosti.

pro Saty (Neal_DIEN, 19. 03. 2008 11:48)

Ahoj myslíš, že nebude možné nic měnit? když se vrátíš zpět časem?... zní to logicky ale co jsem tam popisoval je o těch křižovatkách tak tím že by se člověk vrátil časem a něco změnil vytvořil by další křžiovatku a tudíš jinou realitu ve který by byla ta změna provedena a ta druhá realita by byla nedotčena. Je to divný že by se to takhle jakoby celý zkopírovalo ale těžko říct všechno co nás obklopuje je energii čistá energii ze který se všechno skládá a kdyby jsme dokázali s tou energii koumunikovat a achápat ji dalo by se potom dělat cokoliv...jak léčení nevylečitelnýho a tak protože je to vlastně maniupulace s nejmenšími prvky co jsou ať jsou to nějaký elektrony nebo tak něco ale ty jsou složeny z té energii ať kladně či záporně nabité... Přečtu si co napsal Marek zatím čawec

pro Tyberion (Neal_DIEN, 19. 03. 2008 11:34)

Jo to máš pravdu Satanka to tumá opravdu zajímavý:-).No dobře když by jedna z cest vedla na začátek těch předešlých to ni nevylučuje proč by to tak nemohlo být. Stejně co stím můžeme dělat i kdyby to byla pravda nikdy to nezjistíme. Dobře stojíš proti teorii vzniku vesmíru velkým třeskem ale jak myslíš že vznikl? Kdysi dávno jsem seděl v čajovně a mluvil s jedním zajímavým člověkem ten mi popisoval jednu teorii vzniku vesmíru a bylo to něco na styl velkýho třesku. Zkusil bych ji popsat ale už si ji přesně nepamatuju možná jestli ji někde najdu popsanou tak to sem hodím.Jestli se vesmír zvětšuje a je nekonečný víš to může být taky problém v tom jak lidi používají sloval někdy použijí takový slova který sami neví co přesně znamenají a pak vznikají nesrovnalosti jde o asociaci co si pod určitým slovem představíš a tím vznikají ty problémy. JO chtělo by to aby jsem zvládli mozky používat aspon na 50% to by se děli divy :-)

pro Tyberiona (Saty, 19. 03. 2008 09:55)

Ahojky Tyberione, tady s tebou musím nesouhlasit. Jestliže je něco...pro nás nekonečné, může se vesmír i...pro nás, nekonečně rozšiřovat. Pro mravence je plocha Země nekonečno a za svůj život se nikdy na onen konec nedostane. Měla by vůbec jeho cesta konec? Neměla, opět by se dostal na začátek a v nabídce by měl nekonečno jiných cest. Tohle mě právě přivádí na pravděpodobnost dalších relait, jiných dimenzí. Jak jinak žiješ?? Už jste v cestování pokročili s Petrem?

pro Neal_DIEN (Saty, 19. 03. 2008 09:45)

Ahojky, klidně piš dál. Všichni stojíme před zavřenými dveřmi a všichni hádáme co asi za nimi může být. Jen lidé zvídaví a s fantazií to někam dotáhli. Zmínil ses o cestování časem. Já si myslím, že něco takového jednou bude možné, ale nebude možné něco na minulosti měnit. Musí tam být jakýsi blok, který to nedovolí. ten, kdo to dokáže a dostane se časem zpět, se bude v minulosti pohybovat, bude všechno vidět, ale sám nebude viděn, něco jako při astrálním cestování. Zajímavý příběh napsal předevčírem Marek v rubrice "Tajemné příběhy" a já tomu co zažil věřím, podívej se na to. Jo a klidně piš dál, někdy z člověka vypadne doslova poklad, o kterém neměl ani tušení.

pro Neal_DIEN (Tyberion, 18. 03. 2008 22:13)

No s těma křižovatkama a cestama mi připomínáš muj názor na osud:-D... no a co když jedna z cest vede na začátek těch předešlích??? prostě jen smička... a další realita...Řekl bych ,že Einstein byl hodně výjmečná osobnost.Ale musím stát proti teorii o vzniku vesmíru Velkým Třeskem! no a to že se vesmír zvětšuje taky mi připadá divné jestli že je něco nekonečné nemá se kam rozšiřovat ne?Ale jinač s tím chápáním to taky tak beru prostě nám na to naše nestačí na to abychom vše pochopily. Jinak vítejj Satanka to tu má supr;-)...

pro Moniku (Tyberion, 18. 03. 2008 22:06)

No něco na tom je jj závisí to na tom jak ten čas využijeme a budem prožívat... to je jen jak vnímáme čas při různých činostech:-) Například sedění na židli a dívání se na tikajcí hodiny by nam uteklo asi pro nás mnoho pomaleji než když sme s někým koho milujem a mužem sním strávit jen 1 hodinu týdně... myslím že ti čas bude připadat že utíká rychleji protože tu 1 hodinu vyplníš...:-)

Přidávám se k vašim mozkům a teoriim (Neal_DIEN, 17. 03. 2008 00:08)

Dneska jsem čistou náhodou narazil na tyto stránky hledal jsem uplně něco jiného ale po tom co jsem si pročetl od počátku těchto stránek této debaty od archivu do teď nemůžu to nechat bez reakce. Jako vždy nejtěžší bývá udělat první krok neboli jediným způsobem jak zjisti hranice možného je odvažit se maličký kruček za hranice nemožného. Po přečtení všech těch teorii sám nevím na co nejdřív začít reagobat protože všechno nestihnu vepsat slovy jako to zvládne jediná myšlenka ani ne během mrknutí oka.
(vše nad čím se tady bavíte se dá říct jsou teorie ale a tak zkusím napsat tu svou nevím jestli ji zformuluju tak jak bych si představoval)
Reagoval bych třeba na to s tím dědečkem a babičku. A závislost akce a reakce. Představte si že máte dejme tomu dvě možnosti a každá z těch možností vytvoří další serii nových možností a rozhodnutí kde se pokaždé zvolí jiná ale v přítomnosti existujou obě najednou tudíš ani jedna se nemůže vytratit a každé to rozhodnutí ovlivní realitu jinak tudíš každé to rozhodnutí vytváří určitou aleternativní realitu cože by znamenalo že tyto reality se od sebe jedna od druhý líší jen drobnou odlišností ale ve výsledku ji ch je nekonečno. Může se třeba proto stále více a více zvětšovat vesmír? A pokud každá akce a reakce má nějaký podobný vliv teoreticky kdyby jsme se vrátili do minulosti a zabili dejmetomu svého dědečka byla by to změna která by vytvořila další druh této reality? Není to lehký nad tímhle přemýšlet když využíváme své mozky dá se říct kolem nějakých 7-8%. Říká se že Einstein využíval mozek na 10% to by mohl být ten důvod proč nám odhalil(nevymyslel protože to už bylo) dannou teorii relativity zákon enregie atd. všechno celou dobu existuje protože všechno se zkládá z energie i my ale my se snažíme tyhle principy pochopit protože nám chápání na to nestačí a proto zkouším a tam hraje roli fantazie(radši toho nebudu psát víc abych se do toho sám nezamotal prozatím)

k času (Monika, 07. 03. 2008 15:07)

S tím časem ve snu-velmi zajímavá myšlenka. To mě ještě nenapadlo.:-)

Ale musí se nechat, že i za bdělého stavu vnímáme čas přes události. Už jsme se o tom kdysi bavili s Čarodějem. Když byla např. před dvěma lety ta krutá zima a člověk byl uházenej a vyčerpanej, tak, kdyby se mě někdo zeptal, jak dlouho trvala zima, odpověděla bych bez váhání-nejméně rok. A letos byla něžná, ani jsem něvěděla že je, čili při stejném dotazu by zněla odpověď-měsíc. Než bych kalendářně spočítala, že byly skoro stejně dlouhé. Čas závisí, myslím, i dost na prožitcích. Kdybychom byli sami na pustém ostrově, tak by se nám čas táhl podle náplně činosti. A za jak dlouho bychom udělali různé akce a jak by "utíkali" dny a roky, by šlo úplně mimo nás. Protože by byl čas pouze v nás a ne na hodinách. Si myslím. :-)

pro Kings (Tyberion, 20. 02. 2008 18:41)

Já nevím také přemýšlím nad cestováním v čase... v podstatě sem odsoudil možnost cestovat v čase zpět ale zase neustále měním názor že i to je možné... Možná že pomocí myšlenek jde skoro vše... Víš nemyslím si že to jde tak jednoduše:-D:-D:-D jak píšeš ale něco na tom bude:-). Jsem zastáncem myšlenky ,že po smrti budem dále přežívat akorát nebudem mít naše 3 tělo a nebudem v našem hmotném světě a budem mít jen další 2 jemnější... Realitu kolem nás si budem tvořit sami... Realitu i čas. Na nějakou dobu... Co myslíš???

hmm... (Tyberion, 20. 02. 2008 18:18)

Mě zase zaujala myšlenka času kdy nevnímáme čas kolem nás... Příklad ve spánku. Odborníci tvrdí že sen trvá zlomek vteřiny... Ale když v tvrdém spánku prožíváme nějakou událost máme pocit že trvá o mnoho déle... Proč???... jestli že prožíváme sen vnímá naše vědomí uplně jiný čas nezávisle na čase ,který běží kolem něj (nás)když spíme???. Vždyt v bdělém stavu by nebylo možné si takovou myšlenku ani promítnout během zlomku vteřiny na tož ji prožívát.

pro Kings (Saty, 11. 02. 2008 00:05)

Cybersaty zdraví Cyberkings, tak co, byla nějaká realizace?? Zaujalo mě, jak píšeš o vnuknutí myšlenky s možností dostat se časově dopředu. Mě by stačilo abych se přenesla do května. Chtěla bych, abych už měla za sebou daňový přiznání za loňskej rok.:-DD A teď vážně, ptáš se co je za prahem. Když uděláš krok přes jakýkoliv práh, vždy za ním něco je. Už jsi se dokázal odpoutat od těla? Jestli ano, tak víš, že je něco víc.

stroj času (Kings, 10. 02. 2008 22:09)

Každý v případě cestování časem přemýšlí jak by to bylo s dědečkem atd.Naskýtá se zde i myšlenka o které přemýšlím už delší dobu a to je v jakém stavu se přenesete časem.Představte si že vám zde vnuknu myšlenku díky které se dostanete dopředu třeba ve vašem zaměstnání.Vaší cestou by jste se dostali na místo ředitele třeba za deset let, díky mě se tam dostanete za rok i to je podle mého názoru využívání času jako takového.Vlastně jsem Vás poslal do budoucnosti!!!Ano ovlivnil jsem Vaši mysl natolik že jste se dostali dopředu.Myšlenka díky éterickému přenosu dat dokáže s časem dělat zázraky.Saty asi bude vědět o čem píšu.Jo a ještě jedna myšlenka opravdu je naše realita doopravdy ta nejlepší ta nejdokanalejší?Ví někdo z Vás co je za prahem smrti?Zná někdo odpověď?King

JOnes (demon, 24. 01. 2008 22:55)

můžeš prosím napsat, co napsal??? nemyslíš náhodou: F.P.Jones???

životopis (Věra, 24. 01. 2008 13:46)

Hledáom data narození a úmrtí spisovatele F.K.JOnes

Bandy (Sedy, 08. 01. 2008 17:59)

Ta kapacita se jmenuje Petr Voborník. Stačí kliknout a možná si uvědomíš , že už dávno není 19 ani 20 století. Prober se ! http://www.ssakhk.cz/home/vobornik/fifth/index.htm#k2-1-5

Sedy (Bandy, 05. 01. 2008 21:38)

Nevěřím, že existuje nějaká kapacita ochotna s Tebou hovořit.Tvé exibice jsou ukázkou nesmyslna. Prezentuj to prosím, jako své vize, prodej to do nějaké scifi tiskoviny.
Vytváříš teorie, které kromě Tebe nikdo neprezentuje. Já neslyšel větší blbost než je přizpůsobivost času. Ty pořád žiješ v nějakém nereálném čase, cestuješ časem a otravuješ. Kazíš dobrou pověst všem ze svého okolí.I moji. Zůstaň Konyášem.

Všem (Sedy, 31. 12. 2007 19:13)

Všem vám přeji hezký Nový rok! A ještě překopíruji odpověď od oné kapacity na můj dotaz o přenosu v čase : pokud bys v minulosti "přebral" dědečkovi svoji babičku, vznikl by tentýž
paradox, jako kdybyste se vrátil a zabil své mladší já. Pouze by k tomu
došlo o generaci dříve a nenásilnou formou, avšak se stejnými následky.
Zrození jiného potomka místo tvého otce (či matky?) by situaci již
nezachránilo a jeho dítě by jsi již nebyl ty, ale někdo jiný pouze se
stejnou babičkou a jejími předky. Stejně tak v případě přímého odstranění
svého mladšího já, by třeba tato změna dala možnost vzniknout zcela novému
rodu, na úkor toho, který jste znal a v podstatě stvořil.
Existuje však i jiná teorie, říkající, že čas je přizpůsobiví a až na
zásadní výjimky se vždy velmi brzo vrátí do původních kolejí. Pak by tento
potomek tvůj a tvé babičky byl téměř tvým otcem až na drobné výjimky.
Jiná teorie jednoho času zase říká, že čas je jen jeden a pokud by sis tedy
pak vzpomněl na svého dědečka, asi by sis uvědomil, že jsi to byl vlastně
ty.

Koupím (Sedy, 30. 12. 2007 19:09)

Před časem jsem položil uznávané kapacitě jednu otázku, ne jestli má stroj času k prodeji, ale že se setkávám v úvahách možného přemístění s myšlenkou, co by následovalo kdyby ten či onen v okamžiku přemístění zahynul .Např. syn by zabil svého otce... Proč nevyužít pozitivní myšlenku? Přemístím se v čase do doby , kdy žila moje babička jako nezadané děvče a rychlostí blesku se do ní zamiluji . Milostnou scénu nebudu rozebírat. To by mě fakt zajímalo, moje babička byla moc krásná, a když ještě neznala dědu a já bych náhle přišel,.... z tohoto vztahu by se narodil potomek a já bych u ní zůstal....... Moc by mě zajímalo jak by se s tím relativita popasovala ? Toto téma vás nemusí pohoršovat,zabývají se s ní skutečné kapacity.Trošku podrážděte mozkové závity,koupit se dá každá pitomost ale tohle na prodej není.

Prodám (Prodám, 29. 12. 2007 15:20)

koupí teda něko ten stroj času???mam ho ve stodole při rychlém jednání sleva!!!

pro Bandyho (Sedy, 16. 12. 2007 10:11)

Výhoda byla v tom,že i já měl černou sport.soupravu s kapucí.K tomu kmeni se ještě nikdy nikdo tak netulil.I když teď mě došlo,že mu síla kmenu musela být divná, protože potom šel rovnou ke mě....ale nejdramatičtější bylo,když jsme čekali,kdo z nás dvou udělá první pohyb.To se nedá okecat, já se sekyrou jak lovec na mamuty, a on v mých očích(v mém světě-jak říkáš)tajemná postava, ochránce tajemství.Jedou bych se sním chtěl znovu potkat a jen tak pochlastat

Sedy (Bandy, 15. 12. 2007 17:40)

Jen mi , prosím, vysvětli, jakou jsi měl výhodu v tom, že měsíc byl za Tebou. Výhodu v tom, že všichni před Tebou Tě proti Měsíci vidí a Ty je ne ? Ale jinak dobrý.

pro Sedy (Monika, 10. 12. 2007 21:04)

Hezky se čteš:-)

nejen pro Saty (Sedy, 10. 12. 2007 16:57)

Když píši tyto řádky, nevím čím mám začít. Zažil jsem něco neopakovatelného, a tak se předem omlouvám, pokud to bude hektický. V týdnu mi přišlo, že si zopakuji návštěvu okolí hradu Houska v nočních hodinách, ze soboty na neděli. A že mám mít s sebou 10 litrů vody. Vím již delší dobu, že mi stále chybí třetí díl vody.
Včera večer jsem vyrazil autem k jedné kokořínské hospůdce a před půl nocí jsem vyrazil. Na zádech baťoch s vodou, v ruce sekyru, protože les je plný divočáků. Hlavou se mi honilo spousta věcí, jak to všechno vlastně doopravdy je. Nebe bylo plné hvězd, ale tma - jen jí krájet. Po necelé hodině jsem prošel kolem hradu, pokračoval jsem dál lesem a došel jsem na skalní výběžek, kde jsem už bivakoval minulý týden. Opakuji, že byla šílená tma.

nejen pro Saty (Sedy, 10. 12. 2007 16:55)

Navazuje na předchozí článek....snad se už vejde?

Opakuji, že byla šílená tma. Můj obvyklý rituál jsem vyloženě odbyl a začal jsem uvažovat, zda by nebylo lepší se nenápadně vytratit. Ale velice blízko jsem zaslechl nepříjemný šramot a tak jsem se rychle uklidil na blízký strom mezi větve. Docela slušný posed. Za nějakou chvíli začal vycházet měsíc. V lese a všude kolem mne bylo docela klidno, až na to, že díky měsíci bylo plno stínů. Že jsem opět pozoroval energii nebylo v tu chvíli pro mne důležité. Důležitější bylo, že mě po hodině začalo všechno tlačit. Batoh s vodou jsem měl stále na zádech. Několikrát jsem slezl a vždy v okamžiku, když jsem se jen protáhl, opět jsem uslyšel podezřelé zvuky a šelest. A tak jsem opět vylezl mezi větve a nechal se otláčet s tím, že zde zůstanu až do rána. Občas jsem i já zalomozil sekyrou mezi větvemi, abych vyplašil případného divočáka. Občas jsem si i zapískal a několikrát i zaklel, že je to v . . . . ! Měsíc to do mě pral. Cítil jsem, že byl spokojený. Toho jsem si ale nevšímal, protože mne zaměstnával jistý pud, který mě neustále nutil být pozorný, co se děje mezi stromy. Po čtyřech hodinách, asi tak 15 metrů ode mne, najednou stála postava chlapa celého v černém. Měl jsem výhodu, protože měsíc byl za mnou. Doufal jsem, že mě nezpozoroval. Ze stromu jsem nespadl, ale ani jsem nedýchal. Po chvilce postava zmizela. Na minutu. Říkám si znova, že je to v . . . ., že je to ten ochránce tajemství. A už šel znovu mezi stromy přímo ke mně. Moje reakce byla přirozená, zařval jsem „A dost“! Postava stála proti mně strnule, stejně jako já jsem strnule trčel mezi větvemi. Tento moment se mi jaksi vytrácí. Po jisté chvíli jsme oba pochopili, že jsme oba živí lidi. Byl to nějaký Vojta, který ležel ve spacáku se třemi kámoši v listí nedaleko pod stromy. Navzájem jsme se nechtěně strašili čtyři hodiny. Tak dlouho trvalo toto představení s napětím větším, než nejdokonalejší horor. Podali jsme si ruce – nebylo co vysvětlovat. Odcházel jsem lesem a řezal jsem se smíchy. Ulevilo se mi. Kdyby mi místo, den a čas, kdy mám do lesa z vodou vkročit, neurčil před týdnem sám Kristus, považoval bych to za úsměvnou historku. Celý minulý týden mi šla komunikace s kosmem prachbídně. Přisuzoval jsem to únavě z práce. Souvislost s Velikonocemi jsem v tom neviděl. A najednou, jak jsem šel lesem, jsem slyšel hlasy, jak se se mnou smějí. Ti nahoře mi přece nemohli říci – jako vždy – že když chci získat vodu z kosmu, mezi nebem a zemí, stačí být na větvi. A abych jim nezmizel po pár minutách, tak si mě tam ještě hezky podrželi! A získal jsem tak k namíchání potřebnou vodu z kosmu, kterou jsem původně uvažoval získat z pramene Svaté Zdislavy nebo za Slovenska.
Co k tomu dodat? Mám radost, voda je již namíchaná. Ti nahoře se stále smějí. Věřím, že to dobrodružství za to stálo. Měsíc do vody pral jak blázen, to si teď uvědomuji, stejně jako že jsme s těmi čtyřmi v lese nebyli sami.

nejen pro Saty (Sedy, 10. 12. 2007 16:48)

Všechno začalo už před 2 roky.Vždy jsem žil s nějakým cílem,ale pro samý spěch jsem zapoměl,že exiztuje něco daleko vyššího,než se jen honit za penězi.Dopadl jsem tak jako mnoho jiných,bez iluzí.Docela to bolelo,ale jen než jsem pochopil,že to tak mělo být.Velmi stručně,začal jsem chodit po hradech,chodil jsem na noční tůry a objevil jsem něco,co se dá těžko jen tak krátce vysvětlit.Pro představu přiložím jeden článek a jednu mojí vizi: nehledám stroj času, hledám způsob jak se přemístit v čase tak, úplně normálně.Dnes to zní komicky,ale jsem přesvědčen,že je to reálné.Kosmický prostor je fantastický, a není jen pro ty co nabiflovali ralativitu ze skript od a až po z.Relativita je přítomna v kosmu stejně jako jako hvězdy. Ale to si nechám na jindy a slibuji diagram prostoupení časem.Einsteina jsem nekopíroval ,je to originál.
Co se týká mě, rád bych poznal budoucnost, ale nepohrdnul bych třeba pozváním do Egypta,když stavěli pyramidy.A na delší dobu, abych poznal způsob myšlení,logiky,vědění.Hezký večer a ještě ten článek. Na první pohled tu nemá co dělat,ale je to jen začátek.

pro Sedy (Saty, 07. 12. 2007 21:55)

Ahojky Sedy, už jsem měla šanci tě číst na UFO, takže vím že seš dobrej. Kolikrát je tu docela vzrušená debata, nemysli si, ale urážky se tu netrpí, to totiž s diskuzí a výměnou názorů nemá nic společného a kdo to nedodrží, má jen dvě možnosti, omluvu, nebo odchod a z toho si taky může vybrat buď dobrovolnej, nebo rychlej a nedobrovolnej. Cestování v čase je "zatím" fantazií, ale docele hezkou, nemyslíš? Projít si celou historií země, to bych chtěla a brala bych to i bez možnosti do něčeho zasahovat. Podívat se do budoucnosti by mě nelákalo. Buď by se mi nechtělo zpátky, nebo bych byla v těžkým kopru z toho, jak jsme jako lidstvo dopadlo. Přeju ti hezkej večer.
pro Vás (Sedy, 07. 12. 2007 19:56)
Docela příjemný stránky. Nikdo se tu neuráží i když jakákoliv myšlenka dává záminku , že jeden ulít. Snad se časem přidám, jako pozvánku vemte mojí možna ne přímo suovicející úvahu. Mám pocit, že základ poznání je někde uvnitř a že vše souvisí se vším, ať se jedná o sestování v čase, nebo o obyčejné zakopnutí.Chci li cestovat v čase, musím plně respektovat to, co mi dovolilo vstoupit na jeviště tohoto divadla. Jeden hraje borce, druhej lakomce, další si hraje na troubu aby všechny přepísk,ale nakonec všichni mají smůlu. Tím samozřejmě nemyslím Vás .Jde jen o to , nezobat vše, co nám je nasypáno . Představte si přesun do roku 1 ! Jak to bylo se spasením ? Hoši a už je tu problém ! Kdo o tohle stojí ? A nebo lépe, co by se stalo, kdyby se prokázalo, že to bylo nejlépe sehrané divadlo.....a je po cestování. Když cestovat , tak Vám všichni budou tvrdit, že to jde jen do budoucnosti......tak čágo

pro Tyberion (Saty, 06. 12. 2007 13:14)

Jooo, na času je mrtvo, asi tu není Mattoni:-DD
Ale jinde to žije, třeba na čarodějnicích...húúúúúúúúááááááá:-DDDD
Tak co, trénuješ?? Budu vás teď sledovat!

pro prodám (Saty, 06. 12. 2007 13:12)

Koupím, já mám dvě půlky, ty tři, sežeň ještě jednu ať je sudej počet. zn: počkám, času mám dost.

pro Saty (Tyberion, 05. 12. 2007 18:38)

Heh se dívám že je tady poslední dobou mrtvo :-D kromě jednoho vtipálka:-D...

Prodám (Prodám, 02. 12. 2007 18:04)

Prodám stroj času mam dva kusy na tři půlky staršího typu t320 podrobnejsi info na Venom88@seznam.cz
Při rychlém jednání sleva
ZN:spěchá nemam čas

pro Tyberion (Saty, 13. 11. 2007 22:14)

Nevím tvůj mail. Písni mi na 1Satanka@seznam.cz a já ti písnu všechno co budeš muset udělat ju? Je to malinko složitější, ale ty to zvládneš. Co to je za knihu o které mluvíš?

pro Satanku (Tyberion, 13. 11. 2007 21:45)

O něčem podobném sem četl v jedné knize.Vlastně díky ní jsem se dozvěděl nové věci nebo aspoň názory i pár mouder sem tam našel.:-D.Ještě nejsem stále naprosto v takových věcech přesvědčen ale přikláním se knim.Mimochodem nemohla by si mi hodit malou radu jak mám dostat na mé estranky music? Ty tu máš krásnou atmosféru když ti k jednotlivým tématům hraje výborně vybraná hudba.Hudba tak ,aby se hodila k článkům a obrázkům.Za to máš u mě velké + za hudbu :-D.Chtěl bych taky trošku oživit ty moje stránečky:-D.
pro Kings (Saty, 11. 11. 2007 17:44)

Jooo, nakoukla jsem k tobě, přibejvaj ti tam v menu moc zajímavý věcičky, jedeš čéče. Ráda ti pošlu písničku jakou chceš, jen nevím kterou, Na této stránce zrovna žádná není. Napiš mi přesně na které stránce by měla být a budeš ji mít doma.
pro všechny (Kings, 11. 11. 2007 16:03)

Ahoj lidičky,taky jsem s Vámi, jen mám moc práce.Pracuji na webu a dávám do kupy spoustu zajímavých věcí.Saty děkuji za podporu,na angličtině po tříměsíčním pobytu v Brightonu,se neustále zdokonaluji, mimochodem, hezká písnička na této stránce.Můžeš mi poslat v Mp3? Mám doma klavír souzvuk z kvalitní aparatůry s klavírem je docela úlet,tak se vždy dokonale odreaguji od všedních starostí.
Čaroději taky dík za podporu. Již dnes nechápu jak jsem mohl,dnes již mi to nehrozí.Určitě jsi taky dobrej vydrž.Pro Bandyho, zákony se dají změnit, policista by měl být v každém případě nekuřák.Jde přeci příkladem.Nekuřácí by si měli uvědomit že jejich zdraví je kuřákami ovlivněno na dobrých 35%.To není zrovna nejmíň.Nebojím se, natrhnem jim frak.Děkuji Ti zapodporu.King

pro Tyberion (Saty, 10. 11. 2007 10:27)

Mnoooo, zpočátku jserm nevěřila, ale teď jsem docela zviklaná. Není to tím, že jsem někomu nebo něčemu uvěřila. Stalo se mi něco zvláštního a až později jsem se dozvěděla, že to byl výlet do astrálu. Nebyl to pohyb v blízkém okolí, ale byl dalekej. Tam přišla chvíle, kdy mi bylo krásně a pak jsem dostala telepatický příkaz k návratu. V tu chvíli se ve mě všechno vzepřelo a jasně si pamatuji že moje vědomí křičelo, - já se nechci pořád vracet, už nechci zpátky, nikdy mi tam nebylo dobře. Tohle si připomínám, když uvažuju o minulých životech, protože to bylo jako nějaký záblesk z opakovaných situací, takže asi tak.

pro Satanku (Tyberion, 09. 11. 2007 13:14)

Achááááá :-D.Nj no máš to zmáknuté ;-D.Věříš tedy v minulé životy?

pro Tyberion (Saty, 08. 11. 2007 23:31)

Já nenaznačuju nic, já tenhle úryvek zkopčila, ale jasně se tam mluví o minulejch životech. Zážitky si taky pamatuju skvěle, ale jsem někdy bordelář a tak proto věčně něco hledám.
Já nemusím nikde šmejdit, mě choděj všechny komentáře dom na mail, takže proto jsem v obraze fffíííš??? :-DDD

pro Satanku (Tyberion, 08. 11. 2007 23:14)

Do minulosti se moc neohlížím a zatím není ani skoro do jaké:-D žiju budoucností.Chtěla jsi naznačit minulé životy?jj taky mám mizernou paměť :-D ale když jde o vzpomínky na zážitky tak v tom jsem dobrej:-D ale nic víc nic míň :-D.

Hh ty taky prošmejdíš všechny komentáře:-D.

pro Tyberion (Saty, 08. 11. 2007 00:20)

(Saty, 08. 11. 2007 00:18)Vrátím se k roku 2012, kdesi jsem našla tohle:
"Tento rok jistí lidé nazývají "Poslední rituál".
Nikdo netuší,jak to tu potom bude vypadat. Dvanáct bytostí je ale už vedeno k tomuto
portálu existence. Někteří z nich se už znají v tomto světě.Jiní se mají teprve potkat.
Hlavní je rozpomenout se, vzpomenout si na to,co bylo. Porozumět tomu,co je a co se má stát.
Klíč k budoucnosti je třeba najít v minulosti a pochopit proč jsme tady a právě teď."
Takže to není zrovna snadný, ono se řekne - vzpomínej na minulost, když já po pěti minutách nevím, kam jsem švihla s mobilem. Musím to trochu odlehčit, i když v tom nějaká pravda může být.
Jo a četla jsem u tebe na webu, že Enstein tu zajímavě píše. Musela jsem to napsat, třeba mu to udělá radost.:)))

pro Kings (Saty, 08. 11. 2007 00:08)

Jejky, tebe to nějak vzalo. Ty bys chtěl dělat další web a ještě k tomu placenej?
Mnoooo, jestli ses do toho zakous', proč ne, ale počítej s tím, že ti to sežere
spoustu času. Jestli se chceš věnovat jednomu tématu, dejme tomu lidskému myšlení a mozku,
tak aby to mělo úroveň, budeš muset hodně shánět informace abys byl pořád v obraze,
perfektně ovládat anglinu, abys mohl projet zahraniční weby různých fakult a.t.d.
Jestli s tímhle vším počítáš, tak mi promiň ty rady, já to myslím dobře.
Nevím, ale na tvůj web se ti toho ještě vejde spoustu. Jestli se přece jen rozhodneš,
budu ti fandit a držet palce.;-))

Pro Kings (Tyberion, 07. 11. 2007 18:32)

Konec?Myslím ,že ne.A v mayské kultůřě sice nejsem specialista ale nikde jsem nenašel podklady kde by byl napsaný konec celého našeho světa.Pouze přechody do jiných období 5 Slunce a nikdo neví nic určitého.Jinak ,řeknu ti to po tvém co když program zrušit nechcou co když má být jen upgrading nebo patch ,který vychytá chyby.Ber to trošku pozitivně :-D.Jinak beru to trochu jinak než ty ale najdu věci v ,kterých bych s tebou souhlasil.

Nejde o hru 1 (Kings, 07. 11. 2007 08:45)

Podle mě také nejde o hru tedy aspoň ze směru vyšší inteligence.Ta nám pouze umožnila žít v této realitě vytvářet a přetvářet.Takže tu hru stváříme vlastně mi lidi, a pokud to má dopadnout podle mayského kalendáře s námi špatně tak bych se vůbec nedivil.Toho špatného a negativně naladěného stvářime na zemi nejvíce.Takže jsme pro V.I. třeba taky jen špatně rozjetý program který nemá ten efekt který si představovali.Nebo taky podle Matrixu špatný akumulátor.Třeba taky jsme jen jako pokusní králíci od kterých se očekává velká myšlenka,velký nápad.Může toho být víc.
Co do hmoty, já se zaměřuji směrem, že je to jen a jen vše velmi složitý,tedy pro nás program.a jesli mám pravdu?těžko říct,jen je jasné že mi to nedá spát a nejen mě.

Cyberkings, Cyberenstein, Cybersaty (Kings, 07. 11. 2007 08:13)

Ano skvělá myšlenka to je ono,nikdo z nás nemůže vědět která myšlenka je skvělá a která ne.Proto by se žádná neměla házet do koše.Já se zaměřím na vyhledávání všelijakých výzkumů týkajících se naší hlavy.Protože naše hlava je zatím nejdokanalejší počítač na této planetě.Ty názvy jsou jsou fakt dobré.Měli by jsme vytvořit stránku která se tímto bude zabývat.Asi si koupím placený program protože v tomto je na větší úpravy málo místa a nástrojů.
Co ty na to Saty.

pro Tyberiona (Enstein 2, 07. 11. 2007 00:09)

Tak v tom s tebou do puntíku souhlasím,myslím,že to spočívá právě v tom ohromení lidí,kteří se dále nestarají,zda to co se jim předkládá je ověřeno věrohodnými experimenty,postačí jim pouze matematický
výpočet,který je těm teoriím zcela zjevně přizpůsoben.

Nejde o hru (Enstein 2, 07. 11. 2007 00:00)

Pro Saty:Píšeš "šílená by musela být nám neznámá inteligence která by si chtěla takhle hrát" s tím nelze než souhlasit,jen dodávám,kdyby šlo skutečně o pouhou hru,nemohlo by ani jít o vyšší inteligenci,nýbrž o jakési zvrhlé primitivní monstrum,které se jakýmsi zázrakem dostalo k jakémustakémus myšlení.
Podle mne NEJDE o žádnou hru,ale,dalo by se říci o nutnost nebo o rozšíření,nebo možná i o vyšší formu existence.Vždyť přeci člověk tu nevznikl ze dne na den,předchází tomu miliony let trvající vývoj,což naznačuje nevšemohoucnost té vyšší inteligence a která se stejně jako my musí řídit přírodními zákony,a kdoví jestli jsme jí v něčem již nepřerostli přes hlavu,když se tu v některých případech chováme jak ničemové.
Jistě,lidský život není,až na některé vyjímky,žádný med,ale představme si,že nám je dejme tomu 80roků a položme si otázku jestli bychom chtěli být mladí a žít další život,asi by jsi těžko hledala někoho,kdo by řekl ne,děkuji nechci.

Pro Kings:Schválně si zkus představit,že máš k dispozici veškerou hmotu,energii prostor a nekonečný čas, možnost myslet a jsi uvězněn jen v té hmotě,vlastně jsi sám tou hmotou,miliardy a miliardy let takto uvězněn o čem by jsi asi tak přemýšlel.Kdoví jesli by jsi také nakonec nevymyslel člověka a to všechno ostatní kolem něj,jak žiješ v něm a těšíš se ze života.No možná to je všechno jinak,ale kdovíííí.

Saty dík za pochvalu,od Tebe obvzláště cenná.

Vědci (Tyberion, 06. 11. 2007 22:14)

kteří pracovali nebo pracují na tzv: nesmyslech nebo nevysvětlitelných jevech se dostali a dostanou nejdál.Einstein ,Tesla ,Hawking atd.Včem to spočívá?

pro Kings (Saty, 06. 11. 2007 21:53)

To s těma pokusama máš pravdu. Vůbec nevíme co se v laboratořích děje, na čem vědci pracují a možná bysme se nestačili divit. Víš kolikrát třeba někdo řekne na smělou myšlenku, -- to je blbost, ale pak se třeba dočte, že tím směrem se vědci zaměřili s výzkumem. Energie je počátek všeho, - myslím. A co takhle - Cyberkings, Cyberenstein, Cybersaty...?

pro Ensteina (Saty, 06. 11. 2007 18:43)

Když mi nekdo tvrdí že jablko je kyselé, tak si stejně musím do něj kousnout, abych uvěřila že nekecá, takže jsem asi jako ty, realita hraje prim, ale tam kde to překračuje rámec chápání i logiky, tam se může experimentovat, domýšlet a nebo si jen přát. Tvůj nejnovější příspěvek není šílenej, šílená by musela být nám neznámá inteligenmce která by si chtěla takhle hrát, jak popisuješ. Lidskej život není procházka růžovou zahradou a pochybuju že by chtěli prožívat utrpení, bolest a nemoci tak, jak je prožívají lidi. Takže záhady vyřešeny jen tak nebudou, spaní je v čudu a tohle téma jak to tak vypadá bude nekonečný, zato ale zajímavý.
PS: líbí se mi jak kombinuješ.:-D

hmota (Kings, 06. 11. 2007 17:58)

To nezní vůbec špatně.Ten neznámý způsob propojení je energie kterou je vše sekundárně napájeno.(program v počitači bez energie taky nic neovlivní).Bez toho by asi nebylo nic, nebo těžko říct co by bylo.Energie díky které jsme schopni komunikovat telepaticky a způsobovat dnes jěště spoustu neznámých jevů.
I já se snažím dopátrat pravdy, a myslím že čím více lidí se o to bude snažit tím dříve se to dozvíme, tedy vědomně, podvědomě to asi vý každý, ale né každy může říct, já vím jak to je, nebo to dokázat. Vědci sami tvrdí o těchto diskuzích, že je to pošetilé, bláznivé a v žádném případě nepodložené, proč potom dělají pokusy které se týkají právě tohoto.Zajímavé.Asi by jsme se divili co vše zkoušejí a co dělají za pokusy s lidma, už aby uměli přečíst vše z naší hlavy, honem honem ať toho mužem jako civilizace využít ve válkách atd.

úvaha 2 (Enstein 2, 06. 11. 2007 17:32)

Možná to bude znít šíleně,ale co když je to právě veškerá hmota nám neznámým způsobem propojená,kterou máme všichni na očích,tou vyšší neznámou nám inteligencí,tím bohem,kterého lidstvo odjakživa usilovně hledá a která i nás tu stvořila,aby mohla prostřednictvím nás vnímat,cítit,radovat se,no prostě všechno to,co ona bez nás nemůže a my ano.Tím by mohly být vyřešeny i mnohé záhady,které nám nedají spát.

kolik lidí tolik teorií (Enstein 2, 05. 11. 2007 23:08)

Nerad bych,aby můj příspěvek (Enstein 2, 05. 11. 2007 15:21)a (Enstein 2, 05. 11. 2007 17:55) byl chápán jako absolutní pravda,natož,že něčemu takovému věřím,bylo to psáno v návaznosti na článek od (Kings, 05. 11. 2007 00:01),jak by to mohlo také být,kdyby.Na to abych něco takového ve své mysli připustil věřím možná až příliš realitě.Nejsem,žádný vševěd,jen se snažím,pokud možno se zdravým rozumem dopátrat pravdy,stejně jako ostatní.Tak se tady mějte.

taková zajímavá úvaha (Kings, 05. 11. 2007 19:22)

Kdybychom mohli vyrobit elektrické efekty požadované kvality, mohli bychom změnit celou planetu a s ní i podmínky k životu.

pro Saty (Enstein 2, 05. 11. 2007 18:54)

Musím tě ač nerad zklamat,neživot čili nepohyb nemůže existovat,chybí tam totiž čas,ale to jsme tu už probírali.Nemyslel jsem,že jsme něčí hologram,když už jsi to tak nazvala,ale svůj vlastní hologram aby jsme mohli vnímat,cítit,milovat,pozorovat vše kolem sebe prostě ŽÍT,teda to slovo mi tam nesedí,ten hologram.

pro Ensteina (Saty, 05. 11. 2007 18:24)

Jejky, si mi tam skočil s dalším dodatkem a ten mě vrátíl tvrdě na zem. Ty myslíš že jsme jako něčí hologram? Smrt a neživot je nic, to je pravda, ale ty tím popíráš zároveň začátek a konec, konec je přece "Nic", takže musí existovat. Teda ty mi dáváš.:-D

pro Ensteina (Saty, 05. 11. 2007 18:01)

Stojíš obouma nohama pevně na zemi, to se mi líbí.
Nemyslela jsem únik z reality pomocí drogy nebo pití, to ani náhodou. Stačí zavřít oči a jsi jinde a pak už ti lítaj hlavou myšlenky, který by tě v realitě nikdy nenapadly. Nebo jinej příklad, stačí zajít na matematicko fyzikální web, projít teorie a jsi mimo realitu hned a to ještě s puncem Oxfordu na čele. Ten dodatek - úvaha, se docela dobře čte, dobrý.:)

Ještě pro Saty (Enstein 2, 05. 11. 2007 17:55)

Byla-li by moje úvaha níže realitou,pak řeší tvou otázku nejen kdo jsme, ale i duše, včetně dalších životů po tomto životě,ale i před ním.Dle mého,žádná smrt či neživot neexistuje,jak by také mohlo nic existovat,nemyslíš?

úvaha (Enstein 2, 05. 11. 2007 15:21)

Jsem-li ovládán vyšší inteligencí,je-li i moje mysl ovládaná vyšší inteligencí a tím si i myslím to co je vůlí vyšší inteligence,jsem-li projevem vůle vyšší inteligence,tak v konečném důsledku jsem já sám vyšší inteligencí a tím jsem sám sebou.

pro Saty (Enstein 2, 05. 11. 2007 14:34)

Saty,nevím,vlastně vím,ale únik z reality ať je jakákoliv,podle mne není krok tím správným směrem,myslím,že každý,kdo se vydá tímto směrem,na to dříve či později doplatí v extrémním případě i svým životem viz alkoholismus,drogy v neposledním případě to může být i náboženství,kvůli kterému už lidstvo zažilo nesčetně válek a utrpení.To co zde popisuje Kings už přeci lidstvo dávno zná,on tomu sice říká vyšší inteligence,běžně to však lidé nazývají bohy,kteří si tu s námi dělají co chtějí,hrají si s náma a v tom případě by byli oni zodpovědni za všechno co se tu děje včetně toho,co jsi popisovala se zvířaty.Mám za to,že to je zříkání se zodpovědnosti za to co tu lidé napácháli a ještě napáchají.Proto držme se reality a pokud možno zdravého selského rozumu i když připouštím,že občasné zavítání do světa fantasie je zdravé a nemůže nikomu uškodit,běda však tomu,koho nerealita či fantasie ovládne úplně v jakékoliv podobě.

pro Kings a Ensteina (Saty, 05. 11. 2007 08:57)

Kings: Kdo jsme? Myslíme si že to víme, ale možná vůbec netušíme. Snad jen ten,
kdo dokáže překročit hranici fantazie a dostane se z reality do nereality.
Co to je nerealita? Únik z klece? Správnej směr?
Nikdo neví, ale aspoň tam nejsi svázán realitou 3D.

Enstein: Ten scénář, který jsi popsal o zvířatech se už hraje. Zabíjí se mezi sebou, vedou boje,
ničí je přírodní katastrofy, povodně, hurikány. Některá zvířata trpí hlady a některá
mají všeho dostatek a my? Na boje se rádi díváme, většinou jsme lhostejní
a jen menšina se snaží pomoci těm kdo to potřebují.
Autorem scénáře nejsme my, ale máme tam taky svojí roli
a je otázka jestli hlavní, nebo jen komparz.

nás už to napadlo (Kings, 05. 11. 2007 07:38)

jen ty hry, co naše děti hrajou
nejsou tak dokonalé,třeba se jednou dočkáme.
Vyšší inteligence, chtělo by to poskládat více faktů a názorů.Jen tak se dá přesněji určit jak to doopravdy je.King

pro Kings (Enstein 2, 05. 11. 2007 02:31)

Určitě zajímavý názor a podobně jako si hraje vyšší inteligence s námi si může hrát ještě vyšší inteligence s nimi a s nimi ještě vyšší atd,atd.Divím se,že to ještě nenapadlo nás se zvířaty třeba,museli by zabíjet mezi sebou,vést války,vytvářeli bychom jim přírodní katastrofy,povodně,hurikány,některá zvířata by trpěla hlady,zatímco jiná by se topila v přebytku a my bychom se přitom šíleně bavili.

pro Ensteina (Kings, 05. 11. 2007 00:01)

"a nebo,že vše je zaznamenáno na nějakém božím hardisku,kde je možné pouštět nám ve 3D libovolnou minulost jako nějaký film."I tak se to dá chápat, veškerá energie a vše okolo nás je vytvořeno jako jeden pro nás třeba obří program, pro někoho jiného můžem být právě ten hardisk(né boží), který používá vyšší inteligence.A proč né pokud jsou schopny vyrábět na částicích menších než je piko,tak určitě mohou stvářet tuto realitu.Už umíme vytvořit digitální film, ale od naší reality je to stejně hodně daleko.Než se mi dostanem k těmto technologiím bude jěšte hodně dlouho trvat.
S těmi částicemi jsi to hezky napsal,jenže to ještě zdaleka nejsou ty úplně nejmenší! s kterými dnes inženýři dělají pokusy a které objevují.
Co je zpětný chod? To je jako na tom hardisku některé data jsou tam chvilku a některá dlouho.No a počitači je jedno jestli načítá starší nebo novější data.Ten je jenom přesunuje sem a tam,ale no nějak nezajímá.

pro Tyberion (Saty, 04. 11. 2007 23:07)

Taky jsem z toho málem začala šilhat, OP je hlava. Ty nevíš jak se máš přidat ke konverzaci?? Úplně normálně jako tady, ale promyslet si to je nutný, abys neplácal jako já.

pro Kings (Saty, 04. 11. 2007 23:04)

Mě se líbí co píšeš, necháváš tam prostor pro fantazii a to srovnání s PC je taky zajímavý, ale podívej se na příspěvek od Ensteina 04. 11. 2007 13:03) a sklapne ti jako mě. Nedává nám tam šanci.
Máš kartu, kterou bys to přebil?

stroj času (Kings, 04. 11. 2007 21:17)

Zatím na této planetě je nejdokonalejší náš mozek.Až ho budeme umět ovládnout na sto procent, tedy jako dnešní počítač tak budem umět i cestovat časem, potom pro nás nebude problém prostupovat z jedné"dimenze"reality do druhé.
Dlouho jsem přemýšlel o dvouch pilotech. Pokud se to doopravdy stalo? Tak je možné že v tu chvíli dejme tomu vznikla porucha právě v té naší realitě.Takže takový malý softwarový kopanec.Příklad pokud se najde na cd chyba cdromka se vrátí zpět a snaží se data načíst znovu aby třeba právě rozkoukaná šou nezkončila.Přeji hezký zbytek víkendu.King

pro Saty (Tyberion, 04. 11. 2007 19:19)

Wow přečetl jsem si celý ten velký sloup slov co tam napsal:-D.Ačkoliv vlastně ani nevím jak se mám přidat do konverzace:-D.Budu o tom muset ještě přemýšlet.Moc info najednou od tuď i od tamať:-D.

pro Saty (Enstein 2, 04. 11. 2007 15:55)

Jo,díval a dokonce i četl,měla jsi pravdu,jen mi nějak došly slova,nevím co na to napsat,napadlo mě jen to tvoje"úžasné pojednání o čase" čauky hezký den.

pro Ensteina (Saty, 04. 11. 2007 13:46)

Omluva přijata s povděkem, nějak bych se jako mužskej necejtila.:-DDD Už ses podíval do rubriky "polemika"?

nevědomost (Enstein 2, 04. 11. 2007 13:41)

Omlovám se Saty,promiň...

směr času (Enstein 2, 04. 11. 2007 13:39)

Stejně tak bych mohl tvrdit,že universální čas stojí na místě,poněvadž je pořád a vjednomkuse okamžik "teď" a různé věci se v tom universálním čase pohybují tam i zpět,prostě různě.

pro Ensteina (Saty, 04. 11. 2007 13:38)

Dobře tedy, tvoje argumenty se zdají pádné. Jak si tedy vysvětlíš to co popisují ti dva piloti - článek v záhlaví. Já si ale stejně nechávám malinko pootevřená vrátka do jiné dimenze, tam přece může být všechno jinak. Jo a i když jsem párkrát překopírovaná, pořád jsem TA Saty. Hezký odpoledne.

Ještě Satymu (Enstein 2, 04. 11. 2007 13:24)

To,že čas plyne dopředu je pouhá fikce,třeba to ,že člověk stárne není způsobeno časem jak by se zdálo,stárnutí je způsobeno neustálým kopírováním buněk a poněvadž toto kopírování není dokonalé dochází ke stárnutí,člověk by nikdy nezestárnul,kdyby to kopírování bylo dokonalé,všechny buňky v těle se vymění přibližně za 5let,takže i starý člověk je složen z nových buněk,avšak poškozených neustálým kopírováním původních.

pro Satyho (Enstein 2, 04. 11. 2007 13:03)

Cestování časem do minulosti je zcela určitě čirou fantasií,veškerá hmota tedy (energie,pohyb a jejich čas) existuje v okamžiku teď,aby se někdo dostal do minulého času musel by vzít veškerou hmotu celého vesmíru a přetvořit ji na to, co nebo čím ta hmota v daném okamžiku byla,úvahu jestli to někdo může vědět jak to všechno přesně bylo nechám na tobě,neboť pochybuji že si to ta hmota pamatuje a nebo,že vše je zaznamenáno na nějakém božím hardisku,kde je možné pouštět nám ve 3D libovolnou minulost jako nějaký film.
Dopředu jde pouze lidský čas jakož i jiných tvorů a rostlin,u hmoty(částic,strun)to takto určit nelze,jestli u ní jde čas tam nebo tam,prostě se pohybuje a přeměňuje.Každý objekt,každá částice má svůj vlastní čas,což platí i pro člověka,když člověk zemře,zastaví se pro něho,pro jeho duši čas,hmota(částice) z níž je člověk stvořen však nezávisle na tom pokračuje ve svém pohybu a možná i zpětném, jako by se nechumelilo.Jak tedy dát každé částici zpětný chod,to je kam vlastně,některé spiny jsou pravotočivé jiné levotočivé,některé částice mají kladný náboj jiné záporný,co je zpětný chod???

pro Ensteina a Tyberion (Sata, 04. 11. 2007 12:50)

Ještě dodatek, v rubrice "Polemika pro znalé" napsal OP užasné pojednání o čase. Zkuste se tam podívat a pokuste se odpovědět.

pro Ensteina a Tyberiona (Saty, 04. 11. 2007 11:41)

Zastavit čas...tohle dá se říct že docela chápu, nebylo by nic, nebyl by pohyb dopředu, ani dozadu. Ale někdo, nebo něco nastavilo neměnný pohyb a čas závislý na pohybu jde jedním směrem,- dopředu. Jestliže jde cokoliv, včetně času dopředu, mohl by jít zákonitě urychlit, nebo dát zpětný chod a je tu jediná možnost, mohlo by to jít zase jedině pohybem, urychlit jej. Pak mi pořád napadá, když bychom se dostali do jiné dimenze, tam by mohlo jít o jiný pohyb, tudíž i jiný čas. Je to moc bláznivý?

Zastavení času-totální konec (Enstein 2, 04. 11. 2007 11:23)

Podle teorie relativity,veškerá hmota co existuje je vlastně jenom samotný pohyb,tudíž,kdyby se čistě teoreticky zastavil ve vesmíru čas to je i pohyb veškerá hmota coby vlastně pohyb by zmizla včetně nás.Je to ve slavné Ensteinově rovnici E=Mc2,která má znázorňovat,že hmota je vlastně jen energie(pohyb), energie rovná se hmotnost krát rychlost světla na druhou.Přiznám se,že tý rovnici moc nerozumím,poněvadž atomová hmotnost je všude jiná,například na měsíci by člověk vážil asi 5krát méně,na slunci zas několik tun,prostě by energie vycházela podle toho,kde se právě nachází,což je zřejmý nesmysl.

pro Saty (Tyberion, 04. 11. 2007 07:45)

Obávám se ,že v tomhle tom má asi Einstein 2 pravdu proto ,že bez pohybu nemůžeš stárnout.pokud se zastaví veškerý pohyb a tím pádem i čas zastaví se také tok krve,srdce se nadále neopotřebovává vlasy ti nemůžou ze šednout proto že nemohou vyrůst není žádný pohyb.Ačkoliv teoreticky kdyby se čas a pohyb opět rozběhli nepoznali bychom nic.Nic bychom nezaregistrovali přece nebyl žádný pohyb.Co by se vlastně stalo nic?

Enstein2 (Saty, 04. 11. 2007 00:44)

Zdravím, tím chceš říci, že kdyby se zastavil pohyb, zastavil by se čas a my bychom přestali stárnout?? Nějak se mi to nezdá, ale je to možná tím, že nejsem žádnej fyzik, ale fantasta. Chceš říct, že vědci, kteří si s myšlenkou cestování časem pohrávají jsou na tom jako já? To by mě docela mrzelo, já věřím že se jim to jednou povede. :-DD, ale netrvám na tom.;-)

All (Tyberion, 03. 11. 2007 20:54)

Hm. Opět autosugesce? :-D Hm.Zajímalo by mě jestli ,že se dá cestovat v čase jinak než autosugescí ,tak proč nás někdo ještě z budoucnosti nenavštívil? Věřím že by se dalo teoreticky cestovat do budoucnosti ale zpět ne.

pro všechny (Kings, 03. 11. 2007 15:42)

Cestovat do minulosti může každý z nás, jak daleko do minulosti už je jen na každém z nás. Někdo může shlédnout svůj život až od embria, a někteří jedinci jsou schopni dostat informace i od svých předků.No a někdo může vidět i do budoucnosti, ale těch jedinců je doopravdy asi pár na zemi.A v chvíli kdy se dostáváte jakýmkoliv spůsobem do minulosti nebo budoucnosti,přestává být čas bezpředmětný.Je to zajímav ale podle mého je to tak.Přeji hezký víkend.King

Pro všechny (Enstein 2, 01. 11. 2007 02:22)

Čas je ve své podstatě důsledek pohybu,dalo by se říci vlastnost pohybu,bez pohybu neexistuje žádný čas, poněvadž není co měřit.Tudíž čas sám o sobě,jako samostatná veličina NEEXISTUJE.Bylo by dobré,aby si všichni teoretičtí cestovatelé časem promysleli v čem to vlastně chtějí cestovat.V ničem???Teorie šílených vědců,které něco takového připouštějí,jsou zcela určitě mimo zdravý rozum. No ale,jestli na tom trvají,tak jim přeji příjemnou cestu do světa fantasie.Ostatně sám Veliký Enstein považoval cestování časem do minulosti za nesmysl,a jestli někdo chce cestovat do budoucnosti,není nic jednodušího,může se nechat zmrazit a je to,rovněž zastavit čas není žádný problém,stačí umřít a člověk může v pohodě překlenout miliardy a miliardy let,než se znova zrodí,aniž by pro něj uběhla jediná nanosekunda.

pro Satanku (Tyberion, 23. 10. 2007 20:33)

JJ makám jak můžu scháním nové vé podklady atd.ale není čas :-D ale brzy tam přibydou věci neboj :-D.

pro Karola (Satanka, 20. 10. 2007 19:18)

Je spousta neuvěřitelných věcí, na které naše logika nestačí.
pro Tyberion (Satanka, 20. 10. 2007 19:17)

Tak už tě mám v oblíbených odkazech, tak koukej na tom makat.:-DD
BTW: ty komentáře jsou tam dva.;-)))
pro Satanku (Tyberion, 20. 10. 2007 19:02)

Dík za první komentář :-D .
zahady (karol, 18. 10. 2007 09:26)

je to neuveritelne co vse se ve svete deje ale je to tak ziji s nami duchove nekdy v miru nekdy ne

pro Saty (Kings, 13. 10. 2007 09:04)

Díky za podporu.Aldebaran pro me je zajimavé čtení,tak nějak to částečně potrvzuje mou teorii o superrychlé síti.Zajímavé je že objevuji více a více článků napsaných těmi největšími odborníky z celého světa,kteří píšou o věcech které se mi honí hlavou od malinka a kvuli kterým jsem již jako dítě měl problémy a neustálé spory s kamarády.
Pokud se kosmické záření stratí tak to podle mého bude konec všeho.Jako když vypnou v kině proud v tu chvíli je taky konec.Přeji hezký víkend Kings.

pro Kings (Satanka, 12. 10. 2007 22:57)

No dobrýýýýý, když je Aldebaran tvoje oblíbený čtení, tak se tam určitě někdy potkáme, občas se tam taky procházím. Podívala jsem se na to kosmické záření. Něco malinko, opravdu malinko jsem o tom věděla, ale tohle je opravdu zajímavé.
Nevím jak pokus "muší oko" dopadl, poslední zmínka je o roku 2005, tak asi zřejmě ještě není jasno. Je to všechno hodně složité pro pochopení laika, nechám to hlavám které na to mají. Pro mě z toho vyplývá jedno: od počátku existence člověka na zemi, přijímá energii z kosmického záření a hned mě napadá otázka...kdyby najednou to záření ustalo, nemělo by to na nás dopad? Možná hodně divoká myšlenka, možná ne.
Jsem zvědavá jak budeš pokračovat, koukám že jedeš rychle. Fandím ti.;-))

pro Saty (Kings, 12. 10. 2007 21:57)

S tou žábou jsem se docela zasmál.Isacovi a Albertovi teorie znám.Pro mne jsou v dnešní době nedostačující.Jinak na základě diskuzí které se zde vedou poznávám další nové možné cesty pochopení.Z tohoto důvodu budu brzy publikovat článečky o AstroNuklFyzice,Jaderné fyzice,Astrofyzice a Kosmologii.Na mé stránce mám docela zajímavý odkaz Kosmické záření.Kings

pro Tyberion (Satanka, 12. 10. 2007 19:39)

Díky za odkaz, byla jsem se u tebe podívat a nechala ti tam otisk svojí packy.:-D
Zatím tam toho nemáš moc, ale věřím, že brzo nebude ani jedna stránka prázdná.
Potěšil jsi mě, dík, až to malinko zaplníš, dám si tě také do odkazů.

pro Satanku (Tyberion, 12. 10. 2007 17:44)

U černých děr dochází ke spoustu dějů které nedokáži vysvětlit já a myslím že ještě spousta vědců.Např: Rozklad tělesa na 2 stejné části bez stráty hmotnosti nebo gravitace ze které neunikne ani částice světla.No je to na dlouho.Právě si začínám dělat vlastní stránky nemám tam skoro nic ale Černé díry tam jsou tak jestli se chceš juknout tak tu máš adresu : www.tyberion.estranky.cz :-D

pro Tyberion (Satanka, 12. 10. 2007 01:12)

Vesmír sám o sobě je hodně zajímavý a hlavně neznámý. Kromě fotografií vesmíru a galaxií se většinou se pohybujeme na poli teorií a zatím nám nic jiného nezbývá. Existence černých děr je nesporná. Určitě je to téma na dlouho, tak napiš co víš.

pro Kings (Satanka, 12. 10. 2007 01:03)

Nemáš jednoduché otázky a nevím, která z nich je složitější.
Vytváření gravitačního pole je jednou ze základních vlastností hmoty.
Gravitační síly jsou však samy o sobě velmi slabé. Projevují se znatelně
až při velkých koncentracích hmoty. Gravitační síly jsou jednou ze základních
sil působích v přírodě, ale znatelně se projevuje zvláště v makrosvětě,
na úrovni planet, hvězd a galaxií.První teorii gravitace napsal Isac Newton.
Pak byla tato teorie překonána Obecnou teorií relativity Alberta Einsteina.
Podle mě na udávání rychlosti otáčení země a jiných těles včetně galaxií
má na svědomí právě gravitace.
K té druhé otázce. Jednou mi tu Bohouš kromě jiných moudrých věcí napsal
takovou bajku o žábě a studni.Nevím v tuhle chvíli nic vhodnějšího co bych ti řekla,
tak jen zkráceně.
K žábě, co celý život seděla ve studni, přišla na návštěvu mořská žába.
Říkala jí: jéé ty to tu máš malé, to my tam máme spoustu vody.
a vykládala, až žába ze studny byla tak zvědavá že se chtěla na moře podívat.
Mořská žába ji dovedla k moři a žába ze studny se dívala a dívala
a najednou jí praskla hlava.
Tenkrát jsem pochopila co mi tím chtěl říct, ty to pochopíš taky.;-)))

Kings (Gravitace, 11. 10. 2007 21:35)

Gravitace podle mého je dána velikostí,hmotností,složením a umístěním v prostoru tělesa nebo objektu.Co by mne ale zajímalo je co udává třeba rychlost otáčení země nebo jiných těles a co vše drží v tak přesných dimenzích.Samo o sobě to jen tak fungovat nemůže.Je to snad nějaký vzoreček?Jako třeba u diamantu?Druhá věc,vědci tvrdí že se vesmír pořád rozpíná,zvětšuje.Kam se zvětšuje do jakého prostoru?Co je tedy za těmi údajnými hranicemi vesmíru.Kings

Črné díry (Tyberion, 10. 10. 2007 16:33)

JJ pozorovatel který by se teoreticky díval na úrovni Horizontu události by mohl vidět zrychleně budoucnost vesmíru.Černá díra je hodně zajímavé téma a na dlouho.

pro kings (alexis, 10. 10. 2007 12:12)

samozrejme mas pravdu gravitace jako slovo je vymyslene clovekem stejne jako cas, ktery nam rika ze minuta ma 60 sekund proc ne 70 proc den nema napr. 30 hodin, protoze to tak nekdo moudry urcil ale ja jsem gravitaci myslela zemskou pritazlivost, ktera je na zemi jina nez treba jinde ve vesmiru je znamo ze v tzv. cernych dirach je daleko silnejsi a ty tam diky te gravitaci vidis cas jinak pro tebe se skoro zastavi ale jinde ho vidis rychlejsi problem je ovsem ze pad do cerne diry neprezijes ale kdo vi treba nejakej dobrej fyzik prijde na to jak to udelat??

pro Alexis (Kings, 08. 10. 2007 22:05)

Gravitace co je to vlastně gravitace,podle mého je to jen určité měřítko formulované a vymyšlené člověkem jako spousta jiných.Donedávna byl atom brán jako absolutně nejmenší částečka.Dnes je rozdělen na další částečky.No vida i zákony fyziky se mění a přitom by tomu ještě nedávno nikdo nevěřil.
Nemusí jít o hmotu ale,pouze jen o data která zůstala někde uložena a návrat k nim je tedy i reálný.Zrovna tak jako cesta k datům která jsou již dána.Tedy budoucnost,nebo třeba osud.Někam ti věštci musely zabrouzdat když se dostaly do budoucnosti.S pozdravem Kings.

pro Saty (Kings, 08. 10. 2007 07:57)

Odkaz na tvé stránce je perfektní,přidám tvůj na své další stránky také.

pro Saty (¨Kings, 08. 10. 2007 07:49)

Děkuji, těším se dopředu na další návštěvu.Kings

Pro Kings (Satanka, 07. 10. 2007 21:48)

Děkuju za odkaz. Byla jsem se u tebe podívat a nechala ti tam stopu. Líbí se mi směr, kterým se ubíráš. To globální vědomí mě vzalo. Budu k tobě asi častěji nakukovat.

Piloti (Kings, 07. 10. 2007 09:11)

Pokud bych si s nimy mohl hodit řeč tak by jsme se možná dozvěděli co by mi odpověděli a Einstein? na svoji dobu si myslím toho věděl dost a dost,kdyby žil v dnešní době tak by jsme byly třeba o něco dál.Pokud bude mít někdo zájem něco málo je na mém novém webu. http://www.kings-exclusive.estranky.cz/clanky/vedomi

pro Alexis (Satanka, 06. 10. 2007 20:35)

Dobrá poznámka, nějak mi to také rozum nebere, ale to není jen tohle. Je víc věcí, které se vymykají logice a přece jsou.

pro Kings (Satanka, 06. 10. 2007 20:32)

Co myslíš, že by ti odpověděli na tvoji otázku ti dva piloti? Co myslíš že by ti odpověděl Einstein a v neposlední řadě vědci, kterým myšlenka cestování v čase nedá spát? Já sma když nad tím uvažuju, tak pochybuji, že by to bylo k něčemu dobré. Spíš se jedná o využití v kosmických výzkumech.

na zamyšlení (Kings, 06. 10. 2007 20:15)

A co když není kam cestovat,co když je to zde a tady.

pro Hanku (Kings, 06. 10. 2007 20:07)

Jsem tu ,jen zatím nenalézám způsob odpovědí tak aby to většina čtenářů pochopila.Článek jsem uveřejnil dvakrát protože mi nešel uložit na tajemno.Kings

pro ensteina (alexis, 05. 10. 2007 18:58)

to tvoje prirovnani je moc hezke a je to tvuj nazor, ale ma jen jednu vadu, vubec si nevzal v potaz zakladni vec, ve vesmiru je jina gravitace a tim padem jiny cas. takze to nemuzes aplikovat na cely vesmir ikdyz sme jeho soucasti. Pak se nabizi jedna zakladni otazka je-li opravdu mozne cestovat casem(z hlediska fyziky ano) kde se vezme ta hmota ktera vytvori vlastne to nase druhe ja???

pro Kings (Satanka, 04. 10. 2007 08:27)

Odpověděla jsem ti na tajemnu.

Pro Kings (Tyberion, 03. 10. 2007 17:17)

Myslím si že i kdyby existoval stroj času který by fungoval jeho využití například cesty do minulosti by bylo šílenství.Co by se mohlo stát kdy by jsme změnili jedinou událost?Co by se dělo.Změnili by jsme přítomnost? nebo by jsme zmizeli, všimli by sme si toho vůbec že je to jinak?co myslíš.

pro Hanku (Kings, 02. 10. 2007 22:00)

Vezmu v úvahu to, že se vynalézají všelijaké stroje času které jsou velmi náročné a i když třeba funkční,(tedy podle článků nalezených na internetu)tak jsou podle mého, né zcela dokonalé,pořád jsou závislé na rychlosti světla nebo něčeho jiného. Za druhé vezmu v úvahu to že sen trvá sekundu a přenese do kosmu data právě formou podobnou jako je u počitače defragmentace disku.Takže jsou odeslána data která zcela zbytečně zpomalují už tak dost složitý chod našeho mozku.Při astrálním cestování se také od těla odděluje to astrální a cestuje po síti formou několik set terabitů za sekundu ,kamkoliv chcete po síti,jako vy cestujete po internetu rychlostí pár megabitů,"to je couračka kolikrát jak se to táhne,za to ve snu to je rychlost"
V tuto chvíli již je stroj času pomalý a podle mého názoru pohyb prostorem může uskutečnit každý jedinec který se dokáže dostat do té části mozku v které jsou uloženy patřičné data.Hodně se dá naučit autohypnózou,je to snad ještě lepší než astrál,ale jinak si myslím že to bude stejně ještě hodně složité."Představ te si ,že se dostanete pouze svými
myšlenkami kamkoli,pokecáte s kde kým i bez telefonu a počitače a přemístíte se kamkoliv podáte si ruce ,zahrajete třeba fotbálek a fičíte dál někam zase jinam to by bylo co?"Zajímavé že?Peter King

Cestování časem (Satanka, 01. 10. 2007 19:42)

Ahojky. Mnooo, váhala bych nazvat někoho duševním invalidou, protože tohle je zatím pro nás "bílé území" a můžem o tom pouze teoretizovat. Uvažuješ logiocky, ale jsou věci, které se logice naší 3D vymykají. Například když se vytvoří časová smyčka která je načasovaná na 10 let zpátky a bude možno jí projít ve vteřině, docela klidně bude moci do toho vlaku nastoupit a v poklidu jet než nastane čas návratu. Docela se mi šiklo, když jsem dostala od Alexis dáreček a dala jsem jej do záhlaví pod názvem "Let do minulosti" - příhoda dvou pilotů. Přečti si to a pak mi řekni svůj názor. Jinak tě vítám na webu. Saty.

cestování časem??? (Enstein 2, 01. 10. 2007 02:01)

Ještě mi to nedá abych předchozí příspěvek nedokončil.Jo,tak ten cestovatel co by se dostal o deset let zpátky by si vlastně odžil to samé co už prožil těch deset let,aniž by o tom věděl a pak by se opět vrátil v čase o deset let a tak stále dokola,prostě by se dostal do časové smyčky a tím by se vlastně okrad o zbytek života,což by nikdy nezjistil,stal by se věčným.No možná kdo ví jaká je trať našeho vlaku coby vesmíru,dost možná je to uzavřený kruh a my si tak žijem své životy stále dokola,stále znova a znova do nekonečna.

cestování časem??? (Enstein 2, 01. 10. 2007 01:34)

Mallett musí být nějaký duševní invalida,celý vesmír je totiž takový rozjetý vlak,jakmile by kdokoliv nějakým zázrakem z tohoto vlaku vystoupil a cestoval zpátky po kolejích už by samozřejmě nemohl ten samý vlak potkat,protože tam jednoduše už dávno není,vůbec nechápu,jak si takovou blbost může někdo myslet.I kdyby takováhle hovadina byla možná,tak tento cestovatel,který by se dostal do času dejme tomu o deset let zpátky by o tom vůbec nemohl ani vědět,protože by se musel dostat přesně do situace,včetně myšlení v jaké byl v té době,proč by se také na něho nemělo vztahovat vrácení času???
Jinak mám Sci-fi filmy moc rád,zvláště ty o cestování časem.Přeji všem hezký den.

pro Alexix (Satanka, 26. 09. 2007 20:04)

Jasně že počkáme až se nám ozveš. Měj se hezky.

kniha (alexis, 26. 09. 2007 18:30)

ok ale budes si muset pockat pac sem v zahranici az se dostanu co cz jestli to teda nevadi

pro Alexis (Satanka, 26. 09. 2007 10:59)

Ahojky Alexis. Je víc než jisté, že existuje víc než 3D, musí se teda počítat, že v jiné dimenzi je jiná realita a jiný čas. Zatím nejde prolomit bariéru tak, aby se tam i zpátky dostal člověk bez těžkého poškození, takže nám nezbývá nic jiného, než teoretizovat a nebo snít. Bylo by milé, kdybys nám třeba něco zásadního z té knihy napsala, určitě si to všichni rádi přečtem. Je hodně lidí, které to zajímá, ale knihu si kvůli tomu koupit nepůjdou. Děkuju za komentář.

pro Jirku (Satanka, 26. 09. 2007 10:52)

Jelikož žádnej člověk není bez hříchu, přijdou tam všichni, ale jestli jsou tvoje hříšky malý, tak se neboj, převedu tě do administrativy, to víš, i v pekle je tlačenka.:-D:-D

realita (alexis, 26. 09. 2007 10:37)

tak me napada ze lze-li cestovat casem, tak automaticky krome te nasi reality te kterou prave prozivame, musi existovat i jina ta, ktera uz byla nebo bude, to znamena ze i ja existuji ted nekde a delam to co jsem delala pred 20 lety nebo i pred tydnem nebo to co bude delat za 2o let tim padem to vypada tak ze neni minulost ani budoucnost ale jen pritomnost nebo vlastne cas neexistuje,jinak by cestovani casem nebylo mozne cetla jsem o tom zajimavou knihu z nakladatelstvi dialog liberec z cyklu nejvetsi zahady sveta kniha se jmenuje cestovani casem tusim.

pro Satanku (Jirka teď už bez x, 23. 09. 2007 23:00)

Nevim ještě jsem tam nebyl:-p myslíš že bych se měl bát?

Saty (24Jirka, 09. 09. 2007 22:18)

no já jsem teď jirka s přívlastkem, jako víno, ale ještě ne kabinetní, do politiky nedělám

Jirkovi (Satanka, 08. 09. 2007 21:59)

Překřtila jsem tě Jirko na Jirku-x proto, protože jste se tu vyskytli dva Jirkové a byl by zmatek, ale už dobrý, nechám tě zase Jirkou, protože ten první Jirka už není Jirka, ale 24Jirka, chápeš?:-DD
Co s tebou dělá to peklo?? Bojíš??

chytrákovi (Satanka, 08. 09. 2007 21:52)

Stálé bydliště - Hrad Houska, hluboké podzemí. Chceš mi nosit poštu? Bacha, je tam velkej sešup a nahoru to jde jen se svolením strejčka. Soused Mates má kancelář hned vedle. Má na starosti bránu, ale moc se nenadře, inovace...už je na fotobuňku, takže jen sedí na dvou židlích a kyne, až se mu z toho zmenšujou rohy.

Pro Satanku (Jirka-x, 08. 09. 2007 21:32)

Aha ja zopomnel... Peklo no jo:-)

P.S.:proc jsi me vlastne prekrtila na Jirku-x

bojim,bojim! (chytrák, 07. 09. 2007 16:44)

Cha,Cha to já nemůžu nakopnout nikoho,protože nemám souseda,ale musí se ti nechat že jsi sebevědomá.Kdo(a kde) je tvůj soused(myslím tím město vesnici...).

pro Jirku-x (Satanka, 04. 09. 2007 00:14)

Pokud by agresor tohle zkoušel na mýho souseda, byl by v p....i celej, nejen jeho bota, to je zase zákon "Velkýho kotle."hihi, takže tvoje teorie je pouze relativní a moje tvrzení skutečnost.

A vis co je to relativita? (Jirka-x, 03. 09. 2007 23:42)

Vysvetluje ji tzv. Botův zákon.

když si nekdo nazuje těžkou botu, rozběhne se a kopne jí svého souseda přímo do řiti. Tak potom agresor má botu v prdeli, soused má botu v prdeli, ale ten agresor je na tom pořád relativně líp.

pro Jirku-x (Satanka, 02. 09. 2007 10:32)

Ahojky Jirko, teorie relativity je pojem velice relativní a teoretický, takže tady také nemůžem počítat s jistotou, stejné je to u Malleta. Je to jen výzva, droga pro supermozky, kterým to nedá spát a snaží se tomu všemu přijít na kloub. Myslím si že tohle je sousto, na které člověk jen tak lehce nedosáhne, nikdy se mu to nepodaří a zůstane to jen v dráždivé fantazii a sci-fi filmech. Na druhou stranu, "nikdy" se nemá říkat nikdy. Tak jak to tady někde dole řekl Bohouš, jednoducjé odpovědi neexistují.

Jirkovi z CH. (Satanka, 02. 09. 2007 10:17)

Jééé, já myslela že odpovídám tobě Jirko, i když jsem se malinko divila té poslední větě. :-D

Jirkovi (Jirka, 01. 09. 2007 23:19)

nazdárek, jednou k tomu muselo dojít nechceš si tam dát nějakej rozlišovací znak?

Nedočet (Jirka, 31. 08. 2007 21:54)

Ahoj, cestování časem naprosto vylučuje Einsteinova teorie relativity, tedy za předpokladu, že je pravdivá, teoreticky by podle ní bylo možné cestovat časem ale pouze vpřed... Teoreticky by čas měl jít zastavit (např. u tzv. bodu absolutní hustoty v nitru černých děr ale kdo ví) jinak existence červích děr, pokud vím, není prokázána... Takže tenhle článek nevim nevim ale jinak se mi tenhle blog opravdu moc líbí...

Oprava Satance (Bandy, 28. 08. 2007 21:25)

Mailer je Norman. Ne ,Ronald.

Satance (Bandy, 28. 08. 2007 21:23)

Znám "Stroj času" od několika autorů.Verne,například. Jméno Ronald Mailet je pro mne neznámé a neznám zdroj, jak k němu dospět.Není on Mailer ?

Jurovi (Bandy, 28. 08. 2007 21:17)

Uniklo Ti, že ve stejné předscéně, tentýž umělec prohlásil před Tebou citovanou větou, že: "Čas je pojem relativní ".

pro Juru (Satanka, 28. 08. 2007 14:31)

Ahojky Juro, přečti si "Stroj času podle Ronalda Malleta", dostalo se mi to zrovna do ruky, tak jsem to dala rovnou na stránku. Je to docela zajímavý,jsem zvědavá, co mi pak na to povíš. Odpovídám ti opožděně, protože jsem byla na dovče, byla jsem na sluníčku, lezla na skály i stromy a bylo krásně. Tak zatím čauky.

Cestovat v čase nelze (Jura, 22. 08. 2007 09:37)

Děcka, mějte rozum, vždyť jsou to všecko nesmysly. "Čas existuje jenom v lidské představě. Čas si vymysleli lidi aby věděli od kdy do kdy a co za to!" To řekl p. Werich, víte? Přemýšlejte o tom, prosím. A neseďte tady u té obrazovky a vyjděte ven na sluníčko, je tam tak krásně. Vylezte na nějaký strom nebo na skálu. Cestovat v čase stjně nikdo nechce.. Jura

Araklains (Jirka, 19. 08. 2007 13:14)

No tak ti nevím, ale to byl vtip

jirkovy (Araklains, 09. 08. 2007 23:02)

zajimave jake problemi mas uz sem slisel hodne veci ale tohle jeste ne

Jirkovi (Hemenex, 23. 05. 2007 21:13)

Já už měl strach, že bud k snídani :-D

pbavsš (Jirka, 23. 05. 2007 18:53)

chybí : s / ono to pak mění smysl /
omlouvám se ale jsem disharmonický disgrafik

pro bandy a vajíčka se šunkou (Jirka, 23. 05. 2007 18:50)

no tedy váma bych chtěl fakt snídat

Drahý Jirko (Hemenex, 22. 05. 2007 22:45)

Bohužel je to všechno přesně naopak:
Existence časoprostoru není podmíněna blokem v lidské DNA ale blok v lidské DNA je podmíněn existencí časoprostoru. Neboli, nebylo by časoprostoru, nebylo by ani potřeba bloku v lidské DNA, protože ten by zcela zjevně konvergoval k nule (i kdyby byly původní hodnoty zadané prvotním hybatelem jakékoliv). Tak jest.
PS: blok v DNA nebyl, není a nikdy nebude 14. ale vždy 13. kapka !!!

Bandy (Jirka, 21. 05. 2007 22:37)

blok v DNA je čtrnáctá kapka

Dobře ,Jirko ! (Bandy, 21. 05. 2007 21:56)

Nech si je. Ale...
Ten blok v DNA, nevím co to je. A to nesmím nechat jak to je.

tfuj (Jirka, 21. 05. 2007 16:12)

Bandy dej pokoj já rád věci tak jak jsou.

K Jirkovi na ufa (Bandy, 20. 05. 2007 22:15)

Musíš změnit vstupní podmínky, protože platí, že vše je podmíněno existencí časoprostoru bez ohledu na to, kdo ho stvořil. Přísahám, že já to nebyl.Ale mě se nikdo neptá. To ten blok v DNA

ufa (Jirka, 20. 05. 2007 18:47)

Jestli vám dobře rozumím existence časoprostoru je podmíněna blokem v lidské DNA a\a tedy jsme vlastně omylem navázali svoje bytí na původní hodnoty zadané prvotním hybatelem?

Pro Hemenex (Bandy, 02. 03. 2007 21:54)

Dokonalé. Blahopřeji.
Prosím neber to jízlivě. Blahopřeji Ti doopravdy

pro Jirku Malíře (Hemenex, 02. 03. 2007 18:59)

trapný dotazy:
co je to "nehmatatelně vyjádřené funkce hmoty"? "záznamové funkční medium s bezrozměrnou povahou"? "Připouštím existenci nejmenšího možného změřitelného časového úseku,avšak čas není způsoben jistými částicemi,které ho nesou" - to je jedna věta nebo jich je víc? Nebo se ti při kopírování ztratil střed věty?
"vztah mezi příčinou a následkem ... je vlastně celá logika,jelikož popisuje silové působení částic ve vesmíru a tím dává vzniknout celé logice události" Vztah je logika, která dává vzniknout logice, chápeš alespoň ty co jsi napsal?
"Jednosměrný tok času je způsobeno nerovnoměrností silové interakce v prostoru" Čas teče i jinými směry? A co to je silová interakce v prostoru?
A na úplný závěr:
"čas sám o sobě nemá význam" Jsem zvědavý co bys tvrdil když bys seděl na rozpálené plotýnce ... (viz. přednáška A.Einstein - relativita času)

Pro Jirku Malíře (Bandy, 24. 02. 2007 21:55)

Požádala mě Satanka, abych v této věci byl jejím mluvčím. Nejsem dost pyšný na to, abych mluvil za ni. Ani mi to nepřísluší. Smím Ti,ale podle jejího pověření sdělit svůj názor.
Začněmě časem. a prostorem. Mám pocit, že se nesprávně vyjadřuješ. Souhlasím s Tebou, že jsou to veličiny disabsolutní, pokud změníš vstupné podmínky.
Jenže. Zvedám prst a říkám :"pozor" Prostor a čas, jsou formou existence hmoty.A nic z toho není funkcí něčeho. Funkce znamená, že něco na něčem závisí, za nějakých podmínek. Tady to neplatí Nejsou sílová působení bez hnoty prostoru a času. Jak víš, že něco na sebe jakkoliv působí, když nevíš, jestli to existuje. Nevím, kolik je Ti let (Ujišťuji Tě, že Jakýkliv věk Tě v mých očích nedegraduje).Já si pamatuji ze školy základní teze filozofií (množné číslo není překlep). Je ta materialistická a ta idealistická. Ve stěžejním díle V.I.Lenina (to ještě nehovořil o komunismu), která se jmenuje Materialismus a empiriokriticismus, autor tvrdě obhajuje materialistické pozice, podle kterých, a to je zásadní, hmota existuje bez ohledu na naše vědomí. Tím se dostal do sporu s pány (bylo jich víc, jen si všechny nepamatuji) Hegelem a Plechanovem, podle kterých je existence hmoty spojena s našimi počitky. (jen v této knize jsem potkal výraz "počitek " a přesto jsem měl hned napoprvé pocit, že mu rozumím) a je na nich závislá.Česky řečeno, co nevidím, neexistuje. Ijá,stejně jako Einstein i Lenin (ta kurva komunistická) jsem se připojil k materialistům.
Hmota tedy existuje jen v čase a prostoru. Nejsou mezi nimi síly. Jsou to formy existence. Dále o hmotě hovoří Newtonovy zákony. Ty jsou mimo jiné i o sílách.
A ještě jsem neskončil. Satanka by mi neodpustila, kdybych se nepokusil opravit ještě jednu Tvoji malou nepřesnost. Nevím, z jakého jazyka slovo kauzalita pochází. Do češtiny se překládá jako příčinnost. Znamená tudíž, že nejde jen o vztah mezi příčinou a následkem. Je nutno připočíst dva další vztahy. Ten mezi příčinou a příčinou a ten mezi následkem a následkem. Fyzikálně to může být blbost,i když si nejsem jistý, ale česky to tak je.
A teď neví jak skončit. abys se mnou hovořil i zítra. Bylo by mi líto, kdyby ne. Ahoj.Přeji hezký večer Jiří Malíři.

KAUZALITA (JIŘÍ MALÍŘ, 24. 02. 2007 21:18)

Kauzalita je vztah mezi příčinou a následkem.Tento vztah je vlastně celá logika,jelikož popisuje silové působení (interakci)částic ve vesmíru a tím dává vzniknout celé logice události.Jednosměrný tok času je způsobeno nerovnoměrností silové interakce v prostoru.

ČAS (JIŘÍ MALÍŘ, 24. 02. 2007 21:02)

Podle mě je čas a prostor disabsolutní a jsou to nehmatatelně vyjádřené funkce hmoty.Připouštím existenci nejmenšího možného změřitelného časového úseku,avšak čas není způsoben jistými částicemi,které ho nesou.Kdybychom hledali čas,se zlou bychom se potázali,protože čas sám o sobě nemá význam.Je to pouze záznamové funkční medium s bezrozměrnou povahou.

Bohoušovi (Satanka, 20. 01. 2007 09:38)

Hezké, má to něco do sebe.

Bajka o dvou žabách. (Bohouš, 20. 01. 2007 08:32)

Byly jednou dvě žáby, jedna žila v moři a druhá ve studni. Neopustila jí celí svůj dosavadní život.
Jednou navštívila ta mořská žába tu žábu ve studni, a začali se bavit.
Holka, ty to tady máš nějaké malé, povídá ta mořská.
Malé, jak to myslíš, malé?
No prostě malé, to jsi nikdy neviděla mořě, nebo co ?
No, neviděla, co je to moře?
Moře je obrovské množství vody, to je moře.
Jak to myslíš obrovské. Chceš snad říci že to moře je ještě větší než tahle studna?
Je neskutečně větší.
Jak větší,o půlku?
Né, je obrovské.
Jak, obrovské? Jako dvě tyhle studny?
Né, to se nedá vysvětlit, pojď se mnou a já ti to ukážu.
No tak se žába ze studny nechala přesvědčit a šla.Cestou neustále vyzvídala jak velké to moře vlastně je.Konečně vyšli na kopec a pod nimi bylo moře. Žába ze studny se na něj pozorně zadívala a co se nestalo. Vybouchla jí hlava.

My všichni žijeme ve studni.

Bohoušovi. (Satanka, 19. 01. 2007 12:58)

Jsou tři cesty - ANO - NE - MOŽNÁ -. Stojím na cestě MOŽNÁ a snažím se přesouvat poznatky do zbývajících dvou, ale nějak mi to nejde, stojím pořád na místě. Řekni mi tu bajku prosím.

Satance (Bohouš, 19. 01. 2007 08:48)

Nezlob se, ale já si myslím že potlačuješ.Hledáš jednoduché odpovědi které neexistují.Pokoušíš se věci, které se nedají prakticky pochopit sformulovat do několika jednoduchých pravd.Tibeťané mají bajku o dvou žábách. Znáš jí?

Satance (Bohouš, 19. 01. 2007 08:41)

Smát se umíme všichni, ale málokdo se dokáže ze srdce zasmát sám sobě. To se nedá naučit, to musí přijít. Potíž je v tom, že se před tím musí prožít docela dost malérů.Jsme tak trochu jako železo, to když má mít nějakou kvalitu tak se také musí zakalit.Teď jsi mladá, máš před sebou dlouhou cestu a na tu potřebuješ životní nadčení. To je trochu jako adrenalin, dodá nám chvilkově sílu ale dlouho nevydrží.

Bohoušovi (Satanka, 18. 01. 2007 23:09)

Právě že nic nepotlačuju, nechávám tomu volný průběh a takhle to dopadá. Asi to bude trvat, než se začnu smát. Teda směju se skoro pořád a ráda, ale chtěla bych poznat právě ten smích, o kterém mluvíš.

Satance (Bohouš, 18. 01. 2007 09:12)

Ty mě nerozumíš.Pokavaď ti začne kecat podvědomí do života máš v podstatě dvě možnosti.
Buď se tomu začneš bránit a potlačíš to,a nebo tomu necháš volný průběh. Vědoní i podvědomí, oboje jsi ty.To vědomí je ti jenom blišší. Je to ale vědomí čerstvě narozeného dítěte které je naštvané že mu někdo jiný kecá do života. Nech to plynout, možná příjde doba kdy se sama sobě zasměješ.

Bohoušovi (Satanka, 18. 01. 2007 00:22)

(Satanka, 18. 01. 2007 00:16)Bohouši,- nevím, jen tuším, jasnej mi je jen ten konec a moje podvědomí se mi plete stále víc do vědomí. Vím jen jedno, máme si od života vzít všechno co nabízí, v ničem, co nám dělá dobře se nemáme omezovat a dopřát si to, po čem toužíme. Myslím, že bys to měl udělat taky. A ty tvoje poslední slova nevidím tak jednoduše, jsem jako buldok. Hned tak něco mně nepřejde.

Satance (Bohouš, 17. 01. 2007 11:33)

Přečetl jsem ty slova od Omara Cajjáma. Dobrý. Něco ti ale řeknu. Tam někde uvnitř sakramensky dobře víš co jsme až to tady skončí, taky víš že ty naše pozemcké životy jsou vlastně filmy s jasně daným koncem. A my si je jen tak prožíváme aby bylo nějaké to vzrůšo.U tebe se hádá tvé rozvijející se vědomí s tvojím povědomím. Vědomí je to co se narodilo s tebou, jako s Hankou.To je dobrý. Nech to plynout a přestań kopat kolem sebe.To že se ti ta představa nezamlouvá přičítej své mladické nezralosti.To přejde.

Bohoušovi (Satanka, 15. 01. 2007 23:49)

Přebírám se v tom statečně. K čemu jsem dospěla? Je to všechno o fantazii, která jednou,- možná - bude realitou. Souhlasím s tebou, že život jedince nemá pro zemi, ani pro lidstvo žádnou důležitost, ale pro jedince je tou nejcennější věcí. Dala jsem si na stránku "Začalo to pohádkou" pár slov od OMARA CHAJJÁMA, nedávno jsem je dostala a nevím proč,moc se mi líbí. Přečti si je prosím.

Satance (Bohouš, 12. 01. 2007 21:56)

Nedávám ti za uši,o tématech kterými se zabýváš přemýšlím od svých dvanácti let.To je už déle jak třetina století.Zpočátku jsem si také myslel že na všechno stačí rozum, a že my, a jenom my jsme páni svých životů.Čím víc ale člověk ví, tím více vidí provázanost všeho a naprostou jedinečnost a zároveň absolutní nedůležitost jednoho lidského života.Tak, a teď si to přeber.

Bohoušovi (Satanka, 11. 01. 2007 17:52)

Co mi to děláš? Když mám z něčeho obavy, tak mě uklidňuješ a když se nad něco povznesu, dáš mi za uši. Nejdřív se mi to zdálo na hlavu, ale když jsem nad tím přemýšlela, tak máš docela pravdu. Jen je tu jedna maličkost, odstranění jednoho člověka z historie by nebylo odstranění jednoho člověka, ale všech jeho potomků a to je docela hustý.

Satance (Bohouš, 10. 01. 2007 22:58)

Já bych zas tak klidný nebyl. Pokud by se někdo vrátil zpět a způsobil by to, že by se nějaký můj předek nenarodil, myslím zě by to ovlivnilo všechno o toho okamžiku až do teď. V tom horším případě by opravdu zmizelo vše co by tu potom nemělo být.Kdyby se to totiž nestalo, byly by tady na jednom místě a ve stejném čase dvě různé reality.No a jestli existuje opravdu možnost v čase cestovat, může se to stát kdykoli.

Hackí (Satanka, 09. 01. 2007 19:18)

Ahojky. Myslím že se o svojí existenci nemusíš bát. Jsme tu a to znamená, že se jim to nepovedlo,(mluvím o čase budoucím) nebo nemají zájem měnit historii. Třeba ale budeš žít v době kdy se to lidem podaří uskutečnit, ale jako někdo úplně jiný. Zatím je to jen jakési fantazírování. Jediný co si myslím je, že lidé nedají pryč ruce od ničeho, co dráždí jejich zvědavost. Pokud budou mít podmínky a možnosti, věřím, že i cestování časem se jim podaří.

Jejda (Hackí, 09. 01. 2007 16:34)

Já si tedy myslím, že by od takových věcí měli dát lidi ruce pryč. Co kdyby se jim povedlo cestovat časem, i když to svým zp§sobem není možné, a změnili historii. Co kdyby jsme třeba mi nebyli díky tomu?

pro Gotrek (Satanka, 07. 01. 2007 01:17)

Tak tohle se mi zdá úplně šílené, ale na druhou stranu, zákony ve vesmíru jsou zcela jiné, než jaké vnímáme na zemi. Kdo ví, možná to je utopie, možná na tom něco je.

Čas? (Gotrek, 31. 12. 2006 13:37)

Všechno závisí na definici toho, co to vlastně je.Dle mě by se dal oznčit pouze za:"Vzájemná poloha telěs."Čili když v celým vesmíru vrátím tělesa do původních pozic,vrátím i čas.Stejně na to nemáme technologii.

Neboj se. (Satanka, 16. 12. 2006 21:09)

Nebojím se, jen o tom uvažuju. Kdyby bylo všechno tak jak říkáš, bylo by to v pohodě a vlastně, kdyby z budoucnosti někdo zasahoval do minulosti, už bysme tím měli být vlastně ovlivněni. Jak to tak vypadá, buď se cestování časem nepodaří, a nebo se lidé v budoucnu vyhnou zasahování do minulosti, protože budou mít jiné starosti.

Neboj se. (Bohouš, 14. 12. 2006 10:23)

Starý dobrý Albert nám ukázal teoretickou možnost cestování časem.Přečetl jsem bezpočet knih a úvah zabývajících se tímto tématem.Jedna věc je jasná, teoretická možnost tady je.
Zastávám názor že hlavním zákonem vesmíru je zákon příčiny a následku. Každý následek má svojí příčinu, příčina je následkem jiné přičiny a tak dále a tak dále. Tak je to od nepaměti a bude to tak až do konce. Jakýkoli zásah do minulosti by způsobil nebývalý chaos. Minulost ovlivňuje přítomnost a přítomnost plynule přechází v budoucnost.Dá se tedy říci že se jedná o jednu veličinu. I když to z našeho pohledu tak nevypadá, mimulost, přítomnost i budoucnost jsou součástí jednoho celku.
Jakýko-li hnotný objekt poslaný do minulosti by zasáhl do vývoje událostí v dané době, a tím i v době následující.
Pokud by jsme na našem stupni vývoje ovládli tuto technologii, důsledky by byly bezpochyby katastrofální. Nemyslím si ale že to hrozí.