Jdi na obsah Jdi na menu
 


Monice a Satance (Dragon, 04. 07. 2007 22:24)

Nejprve bych rád slyšel prezentaci Hemenexových vlnek a kamínků..

Ještě zpětně Drakovi (Monika, 04. 07. 2007 22:23)

Já bych řekla, že můj duch, čili energie. A ty?

Satance (Monika, 04. 07. 2007 22:21)

Fuj, to jsem si vodfoukla.:-D
Drak má už silně netrpělivé publikum.

pro Moniku (Satanka, 04. 07. 2007 22:09)

Mám stejnej problém jako ty.

Drakovi (Monika, 04. 07. 2007 21:54)

No, to jsem se právě chtěla zeptat já vás, jestli dle polemiky hmotou nebo energií. Hemenex mi jednou parádně vysvětlil jasnovidecké sny přes vlnky vlny a do vody vhozené kamínky. To jsem pochopila. Ale nechápu polemiku hmota versus energie. Pokud vysvětlíš polopaticky, budu jen ráda. Vždycky jsem psala a píšu, že cítím, vím, jen nedokážu vysvětlit.

Monice (dragon, 04. 07. 2007 20:35)

Dobrá,je tu tvůj mozek..kdo nebo čím je ted u tebe uvědomován?A kde jsi a čím jsi pak Ty?

Drakovi (Monika, 04. 07. 2007 20:07)

Silně neprozkoumaný mozek.(Doufám, že si moc nefandím :-D).

Monice (dragon, 04. 07. 2007 17:38)

Čím,nebo co si v Tobě uvědomuje odehrávající se jevy,hmotu,tvůj nos,ruku,sklo monitoru(možná LCD)?Pejska,vzpomínky na něj,tyhle písmenka...?

P.S.Všem (Monika, 04. 07. 2007 13:09)

Tak CO teda předem nebo současně s odehrávajícím jevem VÍ? Hmota, energie..........??????????

všem (Monika, 04. 07. 2007 11:13)

I když by se tohle hodilo spíš do Snů a snění, chtěla bych navázat na vaše názory, protože mě zaujalo 5D.
Jsem už známá tím, že píšu hlavně to, co jsem prožila a vyzkoušela na vlastní kůži, než přečetla.
Vyberu tedy jeden z mnoha případů, teď bez ohledu na živočišný druh a smutek. Už jsem o něm psala, ale teď podrobněji.
Na jaře mi odešel pejsek-stářím. Předtím mi haproval už 3 měsíce-dle počasí, jako každý starý organizmus.Je jasné, že jsem na něj pořád myslela, večer i ráno, než jsem vstala, v jakém stavu bude, abych se rozhodla, jestli přišel už jeho čas. Je to vždy záhul, pokud to nepřijde najednou, protože jeden den byl veselý a hopsal a další padal na zadek, pak zase poskakoval atd.
Každý den dostávají mimo hlavního jídla i piškoty, milují je. No a tu noc před jeho definitivním odchodem se mi zdálo, že jsem otevřela víko od boudy a dala mu tam piškoty. Ráno tam jdu a on už byl opravdu špatný, spadl úplně, nemohl z boudy, tak jsem mu tam dala ty piškoty, které jsem nesla sebou, že mu je dám poskakujícímu venku jako předešlý večer. Tak proč ten sen onu noc, když předešlý den byl dobrý a ne třeba před měsícem, když byl špatný???Takže je jedna možnost, už to na něj přišlo v noci a já to podvědomě cítila a přeneslo se do snu nebo máme v hlavě 5D, t.j. že je v podvědomí zamíchaná minulost,přítomnost i budoucnost dohromady. Nutno podotknout, že jsem byla už 2x spojená akonto něj s veterinářem, aby počítal s uspáním, ale pejsek se vždy oklepal a byl zas dobrej. Nikdy předtím se mi o tom, že bych mu dávala do boudy piškoty, nezdálo,i když jsem se s ním už předtím v podstatě rozloučila, ani potom. Jen tu noc před jeho konečným odchodem na druhou stranu. To je jen jeden z mnoha případů, na náhody jsem přestala, akonto počtu nevysvětlitelných věcí už věřit.
 

Ještě k 3D (Bandy, 02. 07. 2007 20:36)

D realita, jak to nazýváš, není otázkou názoru. Je to fakt. S duchovnem to nemá nic společného. V duchovnu se zase méně orientuji já. Tedy v jeho popisu. Bližší je mi duševno i když i tam, jako zřejmě každý nevím nikdy nic jistě. Tápu. Tak si to užívám a nevyjadřuji se k tomu, není-li to bezbytné.
Fascinuje mě slovní spojení 3D realista. Ty jim nejsi. Sám to říkáš. Kdo jim tedy je? Co to tedy je ? Žeby já ? Nechej toho. :-)))

Jeaště k 3D (Bandy, 02. 07. 2007 20:30)

 

Mystikovi (Bandy, 02. 07. 2007 20:09)

Je mi velmi líto, ale s ničím co se pokoušíš sdělit nesouhlasím. Ani nemohu.
Pokud jsi dospěl k informaci, že věda poznala již 11 dimenzí, asi Tě musím poopravit. Matematika a ta vědou bezpochyby je, zná n dimenzí. Jenže už čtvrtá je mimo schopnost fyzického poznání. Pokus definovat čas jako čtvrtou dimenzi je pěkný, ale ve vědecké praxi ani teorii zcela nepoužitelný. Nejde vytvořit soustavu souřadnic, které by jakoukoliv další jako třetí dimenzi znázornila. Můžeme o nich snít, vytvářet si různé představy, ale to je asi tak všechno, co s tím můžeme dělat. Já už se s tím smířil a uvěřil tomu. Všimni si jak tvrdě tuto realitu hájím.
O energii, jak ji chápeš ty odmítám diskutovat. Trvám na tom, že bez hmoty není energie. Co ksakru kmitá, když energie mají různý kmitočet. Energie nemůže kmitat. Vložením energie do hmoty ji můžeme rozkmitat a obráceně můžeme do dříve energií rozkmitané hmoty čáet energie odčerpat. Co je na tom tak složité ?
Já Ti řeknu, co si myslím já. Slovo energie je sprofanováno. Dnes se i emoce označují slovem energie. Tímtéž slovem jsou označovány pocity, duševní stavy. Vše jen proto, že čeština pro jemné nuance těchto stavů nemá výraz. Vybral tedy někdo energii a teď je v tom neskutečné nejasno. Každý vyzařuje nebo vstřebává nějakou energii. Z fyzikálního hlediska je to nesmysl.
A pohodář jsem i když jdu proti proudu. Někdy mi tao naopak dělá dobře. Adrenalín, víš ?


 


 

mystikovi (dragon, 02. 07. 2007 15:14)

To,že se občas někdo někde snaží po sobě zanechat pár značek po kterých kráčí nebo už "dokráčel" poznání Boha či Sebe(na pojmech nesejde)nepovažuji to za guruovství a žákovství.Takových bytostí si moc vážím a jsem nesmírně rád a jim vděčen,že myslí i na ostatní poutníky po jejich stopách kráčejících.Nehlásím se k žádné sektě,organizaci či spolku..To že mě přitahují značky,které po sobě zanechává Ramana Mahariši(prostě nevím sám proč) i jeho učení Átmavičáry,za to fakt nemohu..Myslel jsem,že by pro některé poutníky mohly být přínosem.Pokud se někomu zdá,že si zde někdo snad hraje na gurua tak se moc omlouvám..Mým posláním zde na Zemi a ani nikde jinde toto není..Tam kam jde pozornost našeho vědomí,tam i v podstatě jsme...Není zde jen uvědomování si objektů světa,mysli a všeho možného ale také ryzí čisté vědomí vědomé si sebe sama..Kde je pak 13.komnata,3D realita i ty další?Neříkám,že je svět i všechno pouhou iluzí..Když si sednu na horká kamna tak to bude sakra bolet.Jsme s tělem a myslí sice spojeni ale nejsme pouze tělem a myslí..Každého mohou oslovit jakékoliv značky,nesnažím se je někomu brát či měnit za jiné..ahoj

pro Bandy (Mystik, 02. 07. 2007 08:39)

3D - no ano, vše, co od narození známe, je 3D, aspoň se tak zdá, ale věda sama prokázala, že vesmír je (zatím) jedenácti-rozměrný. Pochopím max. tak 4 rozměr, že je čas, 5-tý, že je posun v libovolné části časových spekter jak do minulosti, tak do budoucnosti, ale dál na to fakt nemám. Tím se snažím naznačit, že i naše rozdílné názory na energii jsou dány stavem, ve kterém žijeme. V 3D realitě je jasné, že energii dostaneš z hmoty zase jen další energií, jenže to je opravdu tím, že máme okolo sebe 3D realitu. Jsi si stoprocentně jistý, že v třeba ve 4D a 5D realitě, kde nic není závislé na čase a kde minulost, přítomnost a budoucnost jsou jeden okamžik a naopak se můžou vzájemně měnit, tak že tam stále platí, že napřed byla hmota? Osobně tvrdím, že vše se skládá výhradně z kvant energie a některé ty energie tady v 3D realitě mají nízký kmitočet, takže se nám jeví jako "hmota", kterou v energii změníš jen tím, že jí dodáš další energii na zvýšení kmitočtu a ona se tím změní v "energii", jenže v podstatě došlo k tomu, že opět pracovala energie s energií. Vím, že máš svůj názor a ten ti nevyvracím - naopak, hezky si stůj za svým, protože různost názorů je velmi prospěšná. Nic není náhoda a potřebuju pochopit a procítit názory jiných lidí, abych sám sobě vytříbil směr duchovního myšlení. K té energii a hmotě - přiznávám, že osobně cítím tak, jak jsem napsal, ale bohužel mi docházejí polemizační argumenty, protože nejsem fyzik a nejsem 3D realista. Třeba právě díky tobě se mám naučit chápat více 3D svět, ve kterém žijme, abych pak mnohem lépe viděl duchovní světy "o)
Voda - záleží na pocitu každého z nás. Pokud se nudíš, je jasné, že potřebuješ jít proti proudu a prožívat velmi krásné okamžiky, ale za cenu velmi tvrdých dopadů. Když si všimneš více lidí kolem sebe, možná zjistíš, že největší štěstí v životě mají právě ti pohodáři a ti, co neřeší nic dopředu, jen se takzvaně vezou .. Já říkám, že je to právě tím, že nejdou proti proudu. Osnova našeho života je určena a cíl taky. Jediná svobodná vůle je, že siu můžeme libovolně volit cesty k cíli. Jestli pojedem po polních cestách s vracečkami, nebo po normální okresce a nebo po superdálnici - je jen naše volba, která ale závisí na tom, co potřebujeme v životě zdokonalit. My sami jsme sobě nejpřísnějším učitelem a soudcem. Od toho se to vše odvíjí.
Instituce - beru 3D realitu jako školu pro zdokonalení se. Vše je součástí této školy a nic se neděje náhodně. Dělení institucí je jasné, jak píšeš, ale patří opravdu do 3D reality a je pro mne samozřejmé. Ale snažil jsem se popsat pohled na institice jinak, než 3D realisticky.

 

Dragon (Bandymu, 01. 07. 2007 06:47)

Příměru o moři nerozumíš?Jsi upřímný..měj se zatím moc fajn

Mystikovi (Bandy, 01. 07. 2007 05:00)

Už je vlastně neděle a to znamená, že pondělí je již zítra.
Takže k věci.
Není jiná realita než 3d. Můžeš si ji sám pro sebe okleštit do plochy nebo u jednookých se to tak zdá nebo do přímky, ale ona je trojrozměrná. Člověk ji jinak může vnímat,ale nic na tom nezmění. I 13. komnata je 3D. Není to další rozměr. Je to jen rozšířené poznání o tomto 3D světě.
Voda a protiproud. Věř, že často bych se raději nechal proudem unášet. Je to pohodlné, ale někdy nudné. Tak se tedy vzepřu. Není to nic sveřepého, dogmastického. Prostě potřebuji změnit směr. A když je voda proti ? Mám smůlu. Musím zabrat.
Jak to, že nemáš právo hodnotit cizí názor. Máš povinnost tak činit ať jsi kdokoliv. Jestli souhlasíš nebo nesouhlasíš je to jen Tvoje věc. Jestli se k tomu vyjádříš je jen Tvoje rozhodnutí. Sám taky rozhodneš jaké vyjádření poskytneš. Takže vše ostatní je OK. Tak se ladí názory na svět mírovou cestou.
No a instituce ?
Musíme se domluvit, co si pod tím slovem představuješ. Instituce církve je často v rozporu s institutem vzdělání. Instituce ombudsmana může být v rozporu s institucí Ústavního soudu (s tímto posláním vznikla) Instituce manželství může být rovněž chápána značně protichůdně. Myslím si proto, že naházet instituce do jednoho pytle je sice zjednodušující, ale neproveditelné. Nebo alespoň neuskutečnitelné v praxi.
Těším se na pondělí. Ahoj.

Dragonovi k půlnoci 28. (Bandy., 01. 07. 2007 04:37)

Zdá se mi, že je tady obecná tendence dát slovu "energie" jiný význam. Prosím, poslouchej. Energie je schopnost konat práci.Neznám slovník ani encyklopedii,( myslím ty aspoň trochu seriózní), které by ji definovaly jinak. Práce je, když síla působí na nějaké dráze. Jakápak je tedy hmota energie.Na co by ta síla působila ? Domluvme se na tom, že bez hmoty není energie. Pokud chceš vzorečky, někde už jsem je tady kdysi psal. Nenič mě. Prosím.
Jsou tři základní fyzikální pojmy. Je to HMOTA, PROSTOR a ČAS. Opakuji tedy ještě jednou. Energie je schopnost konat práci. Chceš-li pak se to děje v prostoru a čase. Einstein:"E=m . c.c "(Neumím napsat c na druhou.), kde E je energie, m je hmota a c je rychlost světla. Jde z toho obratnou fabulací udělat guláš, ale nic se tím nezmění.
Musím se přiznat, že příměru o moři nerozumím.
Hezký den.

mystkovi (dragon, 30. 06. 2007 11:20)

Také přeji hezký víkend..a písni.. ahoj

all .. (Mystik, 29. 06. 2007 10:50)

Dragonovi - ten, kdo potřebuje vnímat 3D realitu, tak vnímá jen ji, jiní potřebujou lézt do 13-té komnaty, aby pak hleděli jak puci, co se to děje. Jsem jeden z těch, co otevřeli dveře a formují svůj názor. Něco jsem za těch dvacet let zkoumání možná pochopil, něco ne. Každopádně je velmi dobře, že máme různé názory, protože pochopení všeho není o nějakém guru a žáku, ale o vzájemné polemice bytostí, kde je doporučeno, aby názory byly různé, protože to vede k vzájemnému obohacení podle potřeby jednotlivce "o)

Bandymu - voda a protiproud - pokud je to tvá volba, pak to není náhoda a potřebuješ takto jít.

Instituce - beru všechny instituce stejným metrem. Vše je škola, vše slouží k nějakému formování bytostí podle dohodnutého schématu.

Obecné formulování - kdo já jsem, abych směl hodnotit tvé názory, nebo názory jiných lidí? "o) Prostě jen napíšu svůj názor, přečtu tvůj, nebo názory jiných, polemizuju, pokud se mi z toho něco líbí, přemýšlím o tom, nebo pokud uznám, že názor jiného je vyspělejší, pak mu dám za pravdu a přehodnotím názor svů. Myslím si, že to je asi tak jedna z mála cest, jak se duchovně vyvíjet v souladu s ostatními bez násilí a ovlivňování, či nátlaku.

All - na netu budu až v pondělí, pak budu opět rád polemizovat. Přeji krásný víkend "o)

Bandymu (dragon, 28. 06. 2007 23:49)

Odpověď neexistuje,pouze tím buď..Buď mořem,ikdyž na povrchu vítr divoce cloumá vlnami...Radek..ahoj

Bandymu (dragon, 28. 06. 2007 23:24)

Na dragona kašli,třeba se mýlí...Jsi inteligentní bytost,máš svůj názor,za sebe Ti ho neberu a je to jen Tvůj způsob postřehování..a myšlení..Dovedeš si představit.že bychom měli všichni stejný názor na věc a byli zajedno? Vesmír a vše okolo není mým dílem,proč bych to měl nějak komentovat?...P.S.Hmota je energií..ale není sama o sobě....Můžou zde být předměty bez prostoru?A naopak?Co si je vědomo předmětů či prázdna(od předmětů)...ahojky.....čím si teď uvědomuješ tyhle písmenka?,,

Dragonovi a Mystikovi. (Bandy, 28. 06. 2007 22:58)

Myslím, že Dragon má naprostou pravdu. Svět není energie. Svět je hmota, která je nositelkou energie. Bez hmoty není energie. Viz Fyzika pro 9.třídu zákl. škol. Hemenex o tom ví víc.
A K Mystikovi. Myslím, že i o té "jednotě" všehomíra by se dalo polemizovat. Polemiky proběhli na toto téma už před Platónem. Za Lenina se to jmenovalo "Zákon negace negace" Dnes se tomu říká globalizace. A nic z toho nefunguje.

Pro Hemenexe (Bandy, 28. 06. 2007 22:48)

Ano. Bandy jistě namítne. Ale ne, že všechno je náhoda, ale, že všechno může být náhoda.
Souhlasím s Tebou, že vícekrát opakovaný náhodný jev je málo pravděpodobný, ale ne nemožný. A uzdravení nemocného člověka není souhra náhod byť stopadesáti.Je to výsledek cíleného snažení, výsledek pevné vůle a ještě jiných faktorů,třeba i náhodných, které to umožnili.

Ještě Mystikovi (Bandy., 28. 06. 2007 22:40)

Chtěl bych něco poznamenat k tomu co se snažíš formulovat tak, aby to vyznělo obecně.28.6. něco před osmou.
Vycházíš z předpokladu, že přinejmenším většina lidí uvažuje jako Ty. Co si, ale, počneš se mnou. Ač zarputile nevěřící v žádného ze známých Bohů, stejně zavile věřím ve své lepší já. Co s tím teď ?
To o těch dětech je OK. Tak to chodí. Ahoj.
 

Mystikovi (Bandy, 28. 06. 2007 22:35)

Mám poněkud jinou představu o tom co je instituce. Instituci chápu jako člověka nebo skupinu lidí pověřenou (je lhostejno kým) zabývat se věcí podle pověření nwbo cíle. Typickým příkladem instituce je škola. Je to vzdělávací instituce. Nebo Europská Unie. To jsou instituce reálné. Pak jsou ještě instituce abstraktní, jednou z nich je například manželství. Mýlím se ?

Mystikovi. (Bandy., 28. 06. 2007 22:21)

Poznat pramen poté, co z něj začnu vyvěrat nebo padat do něj jako kapka deště, ne, to prosím, ne. To se raději po svém způsobu budu plahočit proti proudu třeba i po čtyřech. A nezáleží na tom jaký je proud. Jde o to, jestli ten pramen stojí za to.

satance (dragon, 28. 06. 2007 21:58)

Omlouvám se za bytrůstku..(bytůstku)..

satance (dragon, 28. 06. 2007 21:56)

Jsi neobyčejně vnímavá bytrůstka..

ledovec (Satanka, 28. 06. 2007 21:27)

Chtěl jsi s tím nazančit, že vnímáme jen malou část, zatímco největší díl je nám ukryt?

ledovec (dragon, 28. 06. 2007 21:24)

V profilu dragona ve fotogalerii je jeden ledovec...

mystikovi i všem (dragon, 28. 06. 2007 21:05)

Jsem rád,že jsi "vylezl"ze své ulity,neboj,nejsem ničí nepřítel a vše je o.k...Dejme tomu,že projev a neprojev jsou jsou rubem a lícem stejné mince(obrazně řečeno)..Existuje Skutečnost absolutní,nepodmíněná,neosobní,trvalá,mimo čas a prostor a proto jako celek i neproměnná a nerozlišená a beztvará........Její nedílnou částí je projev,svět a jeho bytosti,podmíněná osobní skutečnost,která se nachází v čase a v prostoru,má tvar,je rozlišená,proměnlivá a nestálá...Převážná část bytostí právě pro svou nevědomost si uvědomují pouze skutečnost podmíněnou,svůj svět tvarů a bytostí a Skutečnost jim zůstává skryta..Jinak řečeno:uvědomují si jen část Skutečnosti a ne Skutečnost celou asi tak jako hluchý člověk vnímá svět pouze bez zvuků nebo slepec bez zraku.Zkušenosti nevědomých bytostí jsou skutečnéale neúplné,nikoliv iluzorní.Není tomu tak proto,že by je někdo klamal,že by jim pravdu někdo či něco zakrývalo ale proto,že jí nevěnují pozornost.Pro ně se stává podmíněná skutečnost jedinou.Není však klamem ani iluzí,jak v běžném slova smyslu tyto pojmy chápeme,protože má skutečnou moc,ze které se rozhodně není možno vymanit na podkladě pouhého přijetí přesvědčení o její klamnosti.....Slunce svítí stále a nepohybuje se..Zkušeností bytostí,žijících na Zemi je však denní denní východ,jeho pohyb po obloze a jeho západ,po kterém následuje tma na Zemi,ikdyž Slunce svítí stále a je nehybné,,Jaký smysl má tvrdit,že noční tma na Zemi je neskutečným klamem?Viděli bychom proto v noci lépe?Kdo chce opravdu aby mu Slunce svítilo stále,musí vystoupit do vesmíru.Pouhé opakování poučení:"Tma je neskutečným klamem"mu nepomůže vidět ve tmě ani v nejmenším.Je dobré vědět,že existuje něco víc než je zkušenostní svět ale pouhý rozumový poznatek její existence nám nepomůže vůbec ničím.Z hlediska nevědomého člověka nejvyšší Skutečnost opravdu neexistuje,protože si ji neuvědomuje.Pro něho její existence začíná až s jejím uvědoměním.To však není věcí názoru ale bezprostřední zkušeností.......


Dragonovi (Mystik, 28. 06. 2007 19:56)

 

Jednota - myslel jsem tím to, že všechno, co vidíš kolem sebe, všechny věci, bytosti, celý vesmír, jiné reality - všechno je ve své podstatě pouze energie. Pokud se to zdá divné, tak třeba zkus zkoumat cokoliv co najdeš, nebo i sám sebe a zjistíš, že vše se skládá z molekul, dále z atomů, dále pak z protonů a elekronů a dále pak pouze z kvant energie .. Proto je prozatímní můj osobní názor takový, že vše je energie a ta celková obrovská masa energie, které jsme všichni a všechno součástí, je Jednota, nebo třeba taky Bůh, nebo Absolutno ... kdo ví.. Proto jsme zřejmě všichni součástí Jednoty ... Absolutna... Boha stejně tak, jako Jednota .. Absolutno .. Bůh je součástí nás samotných .. Zdá se to divné jako názor? Asi to divné je, ale co dnes není divné? ;o) Máme správně hledat Boha v sobě, jen málokdo řekne proč .. Myslím, že právě skrze sebe, pokud pochopíme své absolutní Já, svou část Boha, tak pochopíme i komplexní jednotu a sounáležitost všeho se vším .. Ale to je dlouhá cesta.

mystikovi (dragon, 28. 06. 2007 17:04)

Omlouvám se za to chybějící (i) ve slově mystik..

mystkovi (dragon, 28. 06. 2007 17:02)

Jednota čeho?Říkáš,že vše je pouze energie?Hmm,pak nemám dalších komentářů ale za sebe si myslím,že tomu tak není..ahoj

oprava předchozího příspěvku (Hemenex, 28. 06. 2007 12:26)

Vypadlo mě tam slovo, omlouvám se, ta závorka tam patří takto:
(třeba v tom, že Stalin a Hitler byli v podstatě lidumilové, kteří podlehli prosbě několika milionům židů a zařídili to tak, aby je nechali splynovat a tím jim pomoci dosáhnout vyšší úrovně, atd.)

pro Mystika a all ... (Hemenex, 28. 06. 2007 12:22)

Ač s tebou v ledasčem nesouhlasím (třeba v tom, že Stalin a Hitler byli v podstatě lidumilové, kteří podlehli prosbě několika milionům židů a zařídilo to tak aby je nechali a tím jim pomoci dosáhnout vyšší úrvně, atd.) ale s tím co jsi tady a teď napsal o síle lidských myšlenek s tím naprosto souhlasím a můžu to dokázat (sám jsem toho totiž tím nejlepším přikladem.
Bandy možná namítne, je to všechno jen náhoda a stalo by se to stejně. Ano, jistě, náhoda se může stát, dokonce dvě, tři i pět po sobě jdoucích náhod směřujících k jednomu cílu. Proč ne, pravděpodobnost malá ale není nulová. Ale řetěz 80, 100 nebo 150 "náhod", které spolu zdánlivě nesouviseli, na jejichž konci je z mrzáka "zdravý" člověk? Myšlenka je opravdu mocná.
Věřím ve Víru v ... (a ten zbytek jsou víceméně jen poskládaná písmenka, která jsou lidmi hoodně přeceňovaná).
Tak to vidím já na svý Cestě.

all .. (Mystik, 28. 06. 2007 07:47)

Víra - většina lidstva se snaží věřit v Boha, ať už jej nazávají jakýmkoliv jménem, ale málokdo si uvědomí, že víra v Boha je vlastně víra v sebe samého .. Osobně vycházím z předpokladu, že vše, je jednota a pouze energie ( Bandy ví, už jsme debatovali a vím, že máš jiný názor "o) Každý z nás a vše kolem nás je součástí jednoty, takže věříš-li v Boha, pak věříš ve své vyšší já ... Věříš v okolní lidi .. atd. Ovšem víra ani není takový problém u lidí, jako spíš používání našich myšlenek. představte si, že dáte do rukou dítěte mocnou zbraň. Co myslíte, že se stane? A přesně tohle se děje s námi. Myšlenky jsou nejsilnější zbraní, kterou lidstvo dostalo do vínku ke svému vývoji. Zatím je to většinou zbraň, za pár let to snad bude i pomůcka. Proč je tolik válek, nehod a neštěstí? Na začátku byla myšlenka. A myšlenka formuje. Myšlenka mění a tvaruje 3D prostor, ve kterém žijeme.. Je jasné, že každý z nás chce být zdravý a šťastný, ale neumíme používat nástroj - myšlenku .. Když jde dítě do školy, tak rodiče si přejí, aby tam dorazilo bez nehody, ale myšlenky směrují úplně jinam .. "Doufám, že půjde opatrně ... Snad ho nesrazí auto ... Snad ho neunese nějaký úchyl .. Snad nespadne a něco si nezlomí .." atd. Tohle všechno jsou nevědomá přání, kde nějaké "snad" a nějaké "ne..." nehrají roli, protože uvnitř sebe si ten rodič živě představuje, co by se mohlo stát a to je právě ten průser .. To jsou ty pravé myšlenky, ta pravá přání, která letí do éteru .. Jasně, že jsou neutralizována láskou k dítěti, ale občas to nepomůže a neštěstí je na světě. Kdyby si ale rodiče představili, jak jejich dítě v pohodě dorazilo do školy a jak má super den, tak za čas takových představ by bylo vše úplně super. Ale dobře víme, že takoví my, lidé, nedokážeme být .. Řeknu vám jednu perličku - vím, že stačí každé ráno pouhých pět minut opakovat aspoň v myšlence svá přání .. Když to děláte každý den a těch pět minut se soustředíte, tak do jisté doby, řádově v týdnech, max. měsících - se přání vyplní, ovšem přiznám se, že já to nevydržel déle než týden .. A to je pouhých pět minut ... "o) A o tom to právě je .. Mám se co učit. Hlavně trpělivosti.

Bandymu (Mystik, 28. 06. 2007 07:26)

Instituce - jsme to, co jíme, jsme to, co pijeme, jsme takoví, jak se chováme a přitahujeme si takové věci, které sami přejeme v myšlenkách druhým .. Instituce jsou přesně takové, jaké je lidi potřebují k tomu svému vývoji. Instituce se chová možná podobně, jako lidi, co potřebují v sexu SM ;o) Stejně, jako tito lidé neprožijí krásný sex bez jistých technik trýznění, tak ani jistí lidé nedokážou jít svou cestou bez jistých a občas tvrdých vlivů různých institucí. Jakákoliv instituce je tu opravdu od toho, aby pomáhala ve vývoji, i když má různé metody, co stojí za houby .. Je snadné kohokoliva cokoliv odsoudit, nebo pohanět, což jsem dělal a samozřejmě občas dělávám dodnes, ale když se na to dívám s odstupem, tak je vidět výsledek právě v příčině následku. Kdyby nebylo jistých institucí, tak dnes mnoho lidí má problémy najít sebe samého. Tím, že už vím, že třeba církev je taková a maková, tak zároveń prezentuji svůj duchovní vývoj, který jasně dává najevo, že tohle už ne, že chci jít dál bez této instituce, ale taky vím, že kdysi mne formavala stejně tak, jako mnohé z vás. Vše je v příčině a následku. Je to tak i s naší zemí - jací jsme, takovou máme vládu .. Jsme jak malí haranti, co furt vymýšlejí blbiny a stejně tak se chová vláda. Je te´d jedno, že mnoho z nás už se chová jinak. Dokud tato menšina "nás" nepřeroste ve většinu, tak do té doby se nic nezmění a naši pos(r)anci budou hrát v parlamentu kuličky .. I když je jich tam několik, kteří to dobře myslí, jenže pro ně je to boj s větrnými mlýny.

Bandymu (Mystik, 28. 06. 2007 07:10)

Pokud nejdeš proti proudu, nepoznáš pramen - to je krásné přísloví. Ale premen nalezneš i jinak a nemusíš jít s proudem vody, stačí se nechat unášet a chovat se jako ta voda - proud tě zanese do oceánu, odtud se dostaneš do oblak, s oblaky pluješ nad kontinent, tam se sneseš ve formě deště, vsákneš do země a jako čerstvá voda objevíš pramen "o) A víš, jaký je rozdíl mezi tvrdou cestou proti proudu a tímto koloběhem? Že když jdeš proti proudu až ku prameni, tak bojem s proudem ztrácíš mnoho energie a i když pramen najdeš, jsi totálně vyčerpaný .. Ale když se necháváš unášet, tak nejen, že energii neztrácíš, ale naopak násobíš .. Načerpáš různou energii z oceánu, pak ze vzdušných živlů, pak když budeš opět na zemi, tak dáš napít roestlinám a živočichům a za to od nich získáš energii lásky a vděčnosti a takto obdařen energií se dostaneš k prameni. Osobně tam vidím velký rozdíl "o)

Satance (Bandy, 28. 06. 2007 01:06)

O zlu. které bylo dílem katolické církve se tady hovořilo dost. Ptal jsem se , jestli argumentace v těch příspěvcích neměla být spíše o víře. Ne o víře v Boha, ať je jakýkoliv. O Víře v člověka. Představuji si svět lidí tak, že každý v něco věří. V lásku, v rodinu, ve svou vlast, ve svobodu, často v to, co ti kolem nepochopí. Pak je skupina lidí, kteří věří v Boha po katolickém způsobu. (Jestli chceš pohovořit o jejich motivaci, můžu.)A ti se obrátí k Bohu prostřednictvím osvědčené církve. Pozor! Já jsem ateista !!!
Ti lidé mají svou víru z různých důvodů nasměřovanou jen jednim směrem. A jen z jednoho směru ovlivňovanou.
Moje víra je flexibilnější. Věřím v krásu nového rána. Věřím, že zítra bude lépe bez ohledu na počasí. Věřím v Tebe. To je víra.Moje víra. To není náboženství a nemá to s církví nic společného.


 

 

 

K víře, mystikovi (Bandy, 28.

I přesto, že mám nejblíže k ateizmu, začínám rozumět tomu, co říkáš. Jsem rád, že tomu tak je.
Maminka mi říkávala:"Kdo nepůjde proti proudu, nikdy nepozná pramen."
Já říkám,"Kdo se nechá jen proudem nést, skončí vždy u prvního splavu."
Ale to jsou jen bontony nebo bonmoty ? Rád bych pohovořil o institucích. Ahoj.

Dámy,promiňte, napřed Dragonovi (Bandy, 28. 06. 2007 00:36)

Děkuji Ti za přesnou odpověď. Teď už vím, že máš na mysli církev katolickou, hovoříš-li o církvi. Jsem rád, že si nezapoměl do tohoto rozhovoru přinést pojem "náboženství". Zajímavé rozostření pohledu.A´t se Ti v práci daří i zítra.

mystikovi (Bandymu, 27. 06. 2007 21:27)

Na Tobě je hezké,že říkáš,´že vše co co prezentuješ,je dáno Tvým vnitřním porozuměním,poplatné tomu,čím v popdstatě jsi,snad Tím jsi...

pro Bandy, dragona, Mystika (Satanka, 27. 06. 2007 09:29)

Každá církev má v sobě cosi, co silně připomíná politickou manipulaci
ve stylu: kdo není s námi, je proti nám. Propagují, že jen oni jsou
schopni vést ovečky správným směrem. Jen ti, kteří té oné církvi bezmezně věří,
mají právo na to, aby se jim otevřela nebeská brána, zato lidi,
kteří církvi nedůvěřují a jdou svým směrem jsou bezvěrci, kacíři, nebo nevěřící psi.
(beru náboženské směry všeobecně) Těmto lidem je pro změnu
vyhrožováno peklem a věčným zatracením. Konkrétně katolická církev potřebovala
hodně oveček aby byla mocná, tak lanařila i mezi těmi největšími lumpy.
Chtěla dokázat,jaký je Bůh hodňoučký a že za prachy (odpustky) je ochotný zapomenout
třeba na vraždu, podvod, nebo zradu.
Nepřipomíná vám to něco, když se podíváte na současnost?
A měnit svět? Nejdřív měnit sebe.

k víře (Mystik, 27. 06. 2007 08:36)

Saty - jasně, že se rád zastavím, práce je stále dost, ale Tvé stránky nezapomínám, neboj.
Dragon - určitě rád písnu, pokud bude chvilka a bude zajímavé téma.
Bandy - tak vidíš, měl jsem na mysli veškeré instituce všeobecně. Osobně bych měl zřejmě nejblíže k Buddhismu, ale i tam bvych se cítil omezován. Proto vždy říkám, že mám svou vlastní cestu. Jakákoliv instituce je vždy aspoň trošku omezující, ale pokud se tam někdo cítí dobře, pak je to v pořádku, potřebuje to právě teď ke svému vývoji.
Změnit svět? Měň svět jen tehdy, pokud cítíš, že to tak má být. Jakmile něco, nebo někoho měníš jen proto, že musíš a že to patří k bonmotu ( nebo bontonu? ;o), pak je to chůze proti proudu, která se časem vymstí. To je ale zase můj momentální názor poplatný mému rozpoložení tady a teď. ;o)

Bandymu (dragon, 27. 06. 2007 05:16)

Spěchám do zaměstnání,tak zatím jen opravdu stručně..Církev mám na mysli především katolickou.Mohou to být ale ji jiné o kterých toho moc nevím ale jako takové člověka nutí lpět na nich jako autoritách a slepě jim věřit..Budhismus či lépe Buddhovo učení v podstatě (tak ji prezentuje Buddha) podle mě náboženstvím není a nasměrovává člověka k poznání sebe sama..co se týká pana Wericha..je to citát od něj a jeho názor na tohle..Přeji hezký den

Pro Dragona a Mystika. (Bandy, 26. 06. 2007 20:17)

Možná se mýlím já, ale zdá se mi, že zaměňujete pojem "církev" a pojem "víra".
Pak bych se chtěl zeptat. Hovoříte o křesťanské církvi ? Nebo přímo o katolické ? Některé Vaše výroky jde úspěšně zpochybnit hovoříte-li o církvi obecně.Hinduizmus i islám například, jsou rovněž církve. A myšlenky, které jsou prezentovány nabízí introvertní postoj Budhových vyznavačů, poněkud zvláštní v tomto křesťanském prostředí.
A ještě jednu poznámku. Nemyslím si, že je správné nepokoušet se změnit svět. Prosím, neberte si to osobně, ale budu citovat pana Wericha: Souboj s blbostí nejde vyhrát. Ale nikdy se nesmí přestat s ní bojovat ". Já jsem si z toho odvodil, že nikdy nezměním svět, ale nesmím přestat zkoušet změnit ho.Přeji Vám hezký večer.

Super (Bára a Kája, 26. 06. 2007 09:26)

Je to tu hezky zařízené a prima články!Nám se nejvíc líbí SATAN a DUCHOVÉ to je pro nás asi nejlepší!!


 

mystikovi (dragon, 26. 06. 2007 05:03)

Rozumím Ti a pokud chceš,tak písni častěji..ahoj

pro Mystika (Satanka, 26. 06. 2007 01:07)

Zdravím tě, už jsem si myslela, že jsi na nás zanevřel, chyběly tu tvoje moudrý slovíčka. Už máš méně práce?


 

 

pro Dragona (Mystik, 25. 06. 2007 22:33)

Poslouchej svou větu: Nevím,třeba se mýlím a vše je jinak.Zkrátka jsem pochopil,že snaha změnit svět a lidi nemá smysl.Je to marný boj..Možná budu časem pro někoho nudný a stereotypní ale cesta vede skrze vlastní uvědomění si toho,čím skutečně jsme.. Přesně jsi to správně vystihl, ale zároveň jsi potvrdil i to, co jsem se snažil říci, jen jsem to řekl nedokonale - měnit lidi, je jako jít proti proudu - je to nesmysl, protože je to šahání do jejich osudů a pak si na sebe přitahujeme část osudů jejich .. Ale církev a jiné instituce jsou prostě osudovým nástrojem k tvárnění lidské duše, dokud sama nepochopí, že to již není potřeba a jde dál svou cestou. To, že církev zasahuje do osudů lidí, je věc mezi tím, kdo v ní je a potřebuje se spálit k poučení svému a mezi "inkvizitorem" .. Každý jednou dospěje do stádia, kdy pochopí svou individualitu a dál půjde vlastní cestou a "už bude vědět", ne jen věřit, ovšem do té doby prostě musí podstoupit tvarování osudem, aby vůbec pochopil smysl sebe sama. To je můj soukromý názor.

mystikovi (dragon, 25. 06. 2007 17:22)

Nevím,třeba se mýlím a vše je jinak.Zkrátka jsem pochopil,že snaha změnit svět a lidi nemá smysl.Je to marný boj..Možná budu časem pro někoho nudný a stereotypní ale cesta vede skrze vlastní uvědomění si toho,čím skutečně jsme..To proč si pak člověk idealizuje nebo neidealizuje tenhle svět pak ztrácí na významu.Nechci tím říci,že je zde někdo dál nebo výš,to je hloupost.Každá vlnka na hladině moře je jen součástí moře samotného a co je jim podstatou společné je voda ať už v jakémkoliv tvaru či skupenství..ahoj

pro Drago-na (Mystik, 25. 06. 2007 15:51)

Pokud se nespálíš, nikdy nepochopíš oheň v jeho podstatě, ale to je můj momentální názor. Ta problematika neidealizování si této sféry a důvody, které tě k tomu vedly - to mne zajíma. Můžeš se, prosím, rozepsat více? Proč jsi kdysi měl stejný názor a teď už ne? Děkuji.

mystikovi (dragon, 25. 06. 2007 11:43)

Ahoj..Nechci se přít o to co je úlohou lidstva ale za sebe si myslím,že tomu tak není jak píšeš ve svém příspěvku.Myslím si (opravdu jen za sebe),že tahle pozemská úroveň není ničím jiným,než "výchovným ústavem"či školou..Prostě idealizovat si tenhle svět tím že by měl být takový,či makový nemá pražádný smysl.Můžeme snad aspoň změnit sami sebe a hlavně se uvědomit,čím ve své podstatě jsme a vždycky jsme byli ikdyž mnohdy nevědomě..Neboj..vím jak to myslíš,také jsem kdysi takhle uvažoval...přeji pěkný den

Hledačce (dragon, 25. 06. 2007 11:22)

Bible je o podobenství.Zevně je tato kniha díky církvi mnohokrát přepisován k účelům církve samotné.Jsou v ní ale také zašifrovány značky,po kterých se může člověk dobrat Pravdy..vnitřně a v sobě..zkus kliknout na Život po životě...a přeji Ti hezký den

all .. (Mystik, 25. 06. 2007 07:18)

Je to vcelku jednoduché - církev a podobná společenství jsou pomůckou pro ty lidi, kteří ji právě teď potřebují ke svému vývoji. Až pochopí, co a jak, pak se na to budou příště dívat podobně jako vy - že církev je na ovládání lidí .. Ano, je to tak, ale ti, co potřebují být ovládáni, ji potřebují, ostatní už vědí a tak ji nepotřebují. Oblíbená věta - vše je vývoj - zde platí dvojnásob.

můj názor o církvi (Hledač, 24. 06. 2007 21:23)

Souhlasím s tebou už dlouho jsem si něco takového říkala.Církev bohužel pro mě představuje jen jaký si typ vlády nad člověkem respektivě nad jeho strachem z něčeho co MOŽNA příjde po smrti.Církev jen využívá strachu člověka,jenž se bojí následků za své činy a použije jeho strachu proti němu aby dosáhla svého cíle.To je můj názor souhlasit se mnou nemusíte.Jsem sice křesťan ale bibli si vykládám po svém.Tak jak ji chápu a ne tak jak mi ji někdo diktuje,pochybuji že poselstvím bible a křesťanství bylo,že se mají vraždit a mučit ti co se nějak vymikají.

Pro Dragona (Bandy, 07. 06. 2007 20:11)

Ano, tak to jsem ochotem akceptovat a myslím, že ani nebudu mít výhrady.
 

Dragon (Bandymu, 05. 06. 2007 10:35)

Tak tedy totalitní organizace,spokojen?Sektu Svatého Grálu a Svědky Jehovovy mi ani nepřipomínej..

Sekta a totalita (Bandy, 04. 06. 2007 21:29)

Naprosto souhlasím s Vašemu postoji k výrazu "totalistická". Je naprosto správný. Jen nesprávně přidělený k podstatnému jménu. Katolická církev není sekta. Katolická církev je hlavní proud a její činnost jste popisovali výstižně a se znalosti věci.Tady je přívlastek totalistická možná namístě.Jenže jako sekty se označují skupiny, které se od hlavního proudu částečně nebo docela odštěpují. Nemůžou být tudíž totalistické. Totální znamená vše zahrnující. A to sekty nejsou. Jsou respektovány jen skupinou.
Dnes populární sekta Svatého Grálu je rovněž katolická. Jen jinak katolická.Svědci Jehovovi.Prostě si jedou po svém. To neznamená, že jsou to menší svině.
Řád uvitř skupiny může mít prvky, které prezentuje hlavní proud. Ale být totalistickým se může stát až když se stane hlavním proudem.
Takový je můj názor na slovní spojení "totalistická sekta". Prostě se mi nelíbí. Toť vše.

Rosťivi a Mystikovi (radek (dragon), 03. 06. 2007 06:05)

Děkuji za komentáře,odpověděli jste snad iBandymu.Jinak nyní používám jen jeden nick a to dragon.Mě na nickách moc nezáleží ale pro komunikaci s ostatními je to nutnost,dodatečně se za to všem omlouvám..

Rosťovi a Mystikovi (Monika, 31. 05. 2007 14:41)

To jsem moc ráda, že to řekl někdo i za mou osobu, aspoň se nemusím o tomto tématu rozepisovat.Určitě se někdo trefovat bude, ale já ne, protože jste vše napsali trefně.

Rosťovi "o) (Mystik, 31. 05. 2007 08:24)

Celkem trefné pojmenování... hlavně lidstvo jako rasa ...
A než se do mě začnete trefovat ano vím co je totalistická a vím co je sekta.
Lidstvo je partička lidí vedená zdatnými manipulátory, kteří se neštítí absolutně ničeho.
Modli se k bankám, pracuj a poslouchej... toť stálé heslo manipulátorů této rasy. Lidstvo je nejmasovějším hubitelem ostatních forem života v dějinách Země, začalo to vyhubením mamutů, pokřačovalo likvidací bizonů a pokračuje to i dnes. Ptáte se jak? Snadno - vrchní manipulátor zavelí a už se to na světě rve, národy se likvidují navzájem, hlavně že ropa je stále in a drží si cenu.
Víte kde vidím úlohu lidstva? V pomáhání Zemi a přežití jejich druhů, ve vědě prospěšné všem, v klidné a pohodové práci, v relaxaci, ve filozofii, v pozvednutí vlastního já, aby pochopilo souvislosti ... Ale co lidstvo dělá? Shromažduje majetky, trvá na své nadřazené ekonomice, potlačuje ekologická paliva a free-energy systémy. Toto je neklamná známka totalismu. ( A toto lze aplikovat absolutně na všechno "o) To je právě ten průser .. Lidi si musejí hlavně zamést před vlastním prahem ..
 

Toalistická sekta (Rosťa, 31. 05. 2007 02:06)

Celkem trefné pojmenování... hlavně církev katolická...
A než se do mě začnete trefovat ano vím co je totalistická a vím co je sekta.
Katolická církev je partička lidí vedená ex členem Hitler Jurgens, ex vrchním inkvizitorem.
Modli se pracuj a poslouchej... toť nedávno heslo této instituce.
Katolická církev je nejmasovější vrah v dějinách lidstava, začalo to křížovím tažením, pokřačovalo dobou svaté inkvizice a pokračuje to i dnes. Ptáte se jak? Snadno vrchní inkvizitor zakazuje kondomy.... a zakazuje je v africe, v zemi nejvíce postižené AIDS a tím tento kontinent pomaličku vyvražduje.
Víte kde vidím úlohu církve? V pomáhání, v tom, co dělají některé církevní řády, ve službě v nemocnicích, v hospicích a podobně. Vím, že nemocní jsou rádi pečuje li o ně řádová sestra.
Ale o církev dělá? Shromežduje majetky, trvá na celibátu (víte že celibát odporuje bibli?) a snaží se získat podíl na moci. Toto je neklamná známka totalizmu.
 


 

 

Radkovi (Bandy, 28. 05. 2007 22:56)

JÁ SE NEČERTÍM ANI V NÁZNAKU.Znám význam slova sekta a nesedí mi dohromady se slovem totalistická, kterého význam znám neméně dobře.. Bydlím na vesnici, jsem tudíž podivín ? A hovořili jsme o církvi ?
Jen mě zarazilo to sousloví. Jinak, promiň.

bandymu (radek, 26. 05. 2007 21:31)

Proč se hned čertíš,prostě církev nemusím a ani si jí nevšímám.Totéž se nedá říci naopak,jak nejdeš s davem(bydlím na vesnici),tak je z tebe rázem podivín a pohan.Co k tomu více?Měj se.

Radkovi. (Bandy, 26. 05. 2007 20:48)

Co je hnusného na tom, že sousloví totalistická sekta ... Nevím, nevím. Jsem důvěřivě naivní.

mystikovi (radek, 26. 05. 2007 15:29)

Asi před dvanácti lety mě začala zničeho nic (teď vím,že to nebyla náhoda)silně přitahovat joga a mystika(budhismus,zen,Ramana Maháriši,Osho atd..)Nyní se snažím praktikovat inregrální jogu tzn.bhaktijogu,hathajogu,radžajogu a džňánajogu.Prostě se snažím spočívat ve ztotožnění s pozorovatelem,bděle cvičit vnitřní pránajámu a zakoušet stav nerozlišené lásky.Vypadá to vcelku jednoduše ale pokud je člověk k sobě upřímný,tak zjišťuje,že má na sobě pořád co dělat(mluvím o sobě)Toliko v hrubé kostce o cestě,myslím,že víš oč jde a tak se o tom nějak víc nebudu rozepisovat,snad jen,že joga je v prvé řadě způsob života a ne jenom provádění určitých cvičení a také,že Nejvyšší Skutečnost je Jednotou neprojevu a projevu,vědomí (Šivy)a tvořivé síly(Šakti),které spojuje láska.Nechci nosit dříví do lesa a tak se zatím měj.

Radkovi (Mystik, 26. 05. 2007 10:29)

Na názvy jmen moc nedej, prostě jsem to jméno dal z momentálního pocitu, nebo i proto, že jsem se dost zabýval tím, co je "tam, na druhé straně" Moje cesta je právě individuální, ale je stavěna na reakci a interakci poznání ostatních lidí, nebo jinak - prostě vyslechnu názory ostatních, procítím je pocitově a vyberu si z nich ten, který je nejpříznivější pro moje momentální rozpoložení a stav mysli. A protože vývoj jde dále, tak je možné, že časem budu některé věci korigovat "o) Ale v zásadě tu hlavní osnovu snad mám, ten zbytek je omáčka pocitových a emocionálních záblesků, ze kterých občas něco rozumného vypadně, někdy taky ne, protože jsem jen a především člověkem, jako ostaní okolo mne. Jakou cestu máš Ty?

mystikovi (radek, 26. 05. 2007 05:46)

Souhlasím s tím co jsi napsal.Cest je mnoho,cíl jeden,někdo kráčí rychle a po dobrých značkách,někdo jde oklikami.Každý strůjcem svého osudu.Nazýváš se mystikem,můžu vědět po které cestě jdeš?

Radkovi (Mystik, 25. 05. 2007 12:39)

Vše je vývoj. Lidé, kteří tam teď jsou, jednou pochopí a půjdou jinou cestou. I to má svůj účel. Je stále více lidí, kteří hájí jednu stranu a spílají straně jiné. Křesťani nadávají těm, co jsou materialisté, nebo prostě jen věří něčemu jinému, naopak ti jiní, kteří nevěří ničemu, nebo mají svou víru, či jsou v jiné podobné sektě, zase nadávají křesťanům a ostatním. A co skupina lidí, to jiný názor a nadávání na někoho, nebo něco. Paradoxně v tom ale nevidím nic negativního, ba naopak. Je vidět postupný vývoj na všech frontách, kdy se jednou všechny názory sejdou v jedné rovině a každý si uvědomíme, že není nic dobře, ani špatně na žádné straně, či církvi, nebo jiném společenství, ale že vše je individuální cesta pro každého jedince tak, aby svůj vývoj zvládl podle svých možností a dispozic. Někdo potřebuje svou individuální cestu a duchovní volnost, protože v minulosti si už tvrdší cestou prošel, jiný zase potřebuje právě tvrdou cestu, aby časem prohlédl. Není dobro ani zlo, je jen mocný nástroj pro vývoj jednotlivce. ( můj osobní názor, který je poplatný danému období mého vývoje "o)

Radkovi (Satanka, 24. 05. 2007 21:17)

Souhlas

Třeba Radkovi (Bandy, 23. 05. 2007 22:38)

Mohl bych s Tebou o věci pohovořit. Hned jak si budu jist, že víš, co je sekta a co je totalistická. A co to má společného s přiblížením k Bohu.

pro kohokoliv (třeba radek, 23. 05. 2007 11:54)

Církev?To je jen totalistická sekta bránící lidem přiblížit se blíže Bohu...


 

 

Bandy (Satanka, 20. 05. 2007 10:39)

:-D:-D:-D:-D

Sabinko (Bandy, 19. 05. 2007 23:09)

Tajně si přeji, abi se Ti plnila Tvá přání. Jen to abis čarovala, nevím. Asi bich se bál.

Pro Dodo. (Bandy, 19. 05. 2007 23:07)

Já neradím, ale Jirkovi bych věřil. On dokonce ví i to, o čem bych mluvil já. A nedaleko mě nadchl putnou.

Dodo (Jirka, 19. 05. 2007 15:55)

Podívej já bych taky pořád jedl ale musím se hlídat mám trochu nadváhu, jo v noci je to nejhorší

pro dodo (Satanka, 14. 05. 2007 11:22)

Nejsi v tom sám. Mám podobné symptomy, přes den to jakž takž jde, ale s večerem přibývá energie. Je to asi tím, že je ti líto jít spát, když nemusíš. Je škoda život prospat. Mě stačí 5 hodin spánku a jsem fit. Přemýšlela jsem, jak ti odpovědět, ale Mystik mi moc pomohl. Tak nějak to určitě bude a já se řadím taky k tomu druhému.-o)))

dodo (Mystik, 14. 05. 2007 07:17)

To je tak - děsy noci rozvíří, když se z lidí stanou upíři, nebo PC-maniaci. Obojí má podobné symptomy. Osobně inklinuju k tomu druhému případu "o)

Já vím, že nejsu upír.. (dodo, 12. 05. 2007 04:23)

Ale proč teda přes den se mi chce furt spát a v noci ni hovno. V noci teprv dokážu žžít...

pro dodo (Satanka, 10. 05. 2007 20:17)

Nejsi zlej dodo, už to co jsi napsal dokazuje že se sám nad sebou zamýšlíš, že dobře rozeznáváš dobro a zlo a snažíš se bojovat, aby to zlo nenabylo vrchu. Víme že to dokážeš, je o tom přesvědčený Mystik i Monika. Bojuješ už tím, že o tom jsi schopný mluvit. To zlo u tebe není pan Hyde, ale pocit bezmocnosti a možná i vzteku, že jsi bezbranný proti zlu, které vidíš kolem sebe. Uvažuj,zlým činem nikdy dobro nepřivedem a u tebe je to opravdu ten adrenalin. Jak ho ze sebe dostat už víš a opravdu to pomáhá.

Monice + Dodovi (Mystik, 10. 05. 2007 09:26)

pro Moniku: Samozřejmě máš pravdu, mám přesně stejný názor na obě varianty a také jsem to tam psal - špatné je "promyšlené zlo", nikoliv sebeobrana, nebo nešťastná náhoda. U sebevraždy, kdy člověk umírá bolestivou smrtí, je samozřejmě velký rozdíl, protože něco jiného je zdravé tělo, které z maličkosti udělá velký problém a odpálí se na druhou stranu a něco jiného je tšžce nemocný člověk, který trpí tak, že každá minuta je utrpěním pro něj i okolí .. I smrt ve válce má svá pravidla .. Je třeba rozumně hodnotit situace a podle toho se snažit jednat. Jasně, že ne vždy to jde, ale přece jen máme krásnou příležitost být teď tady, v tomto čase a sledovat ostatní, jak žijí, jak řeší problémy, je to cenná škola. Tam doma nic takového nemáme. Země je jedno z míst, kde se setkávají snad všechny kategorie duchovních bytostí ( duší, duchovních entit .. ) v různém stádiu vývoje. Proto je záhodno se životem jednat rozumně a ne hned život záměrně ničit. Ale jsou vyjímky, které jsi uvedla a máš naprostou pravdu. Je krásné sledovat, že podvědomí lidí přece jen něco ví a dokáže to i říci navenek, to znamená, že svět na tom není ještě snad tak zle, jak si mnozí myslí ;o)

Dodovi: zabíjet ne, sebevraždit taky ne, zlost v sobě držet taky ne, myslet v nenávisti taky ne .. A co s tím? Správně jsi navrhoval ten adrenalin a kzselinu mléčnou, takže sport, fitness, prostě spousta aktivit je velmi dobrá věc. Taky je nutné postupně přeprogramovat mysl. Ale toho bych se nebál, protože vím, že ty na to rozhodně máš velký potenciál, jen s tím začni poznenáhlu, nikdy nejde nic naráz.

Dodovi (Monika, 09. 05. 2007 15:24)

Zkus to vyběhat. U stresu funguje, třeba endorfin poškádlí i pana Hyda.:-D

pro Mystik (Monika, 09. 05. 2007 13:43)

V zásadě souhlasím s tím, co jsi napsal dodovi. Jen si myslím, ale zároveň bych chtěla znát tvůj názor, na tzv. výjimky. První je ta, že ač mírumilovný člověk, bych se dlouho nerozmýšlela zneškodnit a kdyby nešlo jinak, tak i zabít někoho, kdo by vážně ohrozil bezpečí či životy těch, které miluji. Pomoci někomu neznámému třeba na ulici bych se asi rozmýšlela, (také dle okolností, co bych zvládla a co ne), protože adrenalín není tak velký, jako u ohrožení blízkého člověka, spíš, než jít do akce bezhlavě, přemýšlela bych o formě pomoci jiné.
A druhou výjimku, tentokrát ohledně sebevraždy bych viděla v tom, když je člověk velmi těžce nemocen, trpí a není naděje na uzdravení.Umět si poradit s psychikou je jedna věc a trpět velkými bolestmi věc druhá. To bych rozlišila. Co ty na to?

Pro Saty a Mystika (dodo, 09. 05. 2007 12:24)

Díky moc. Já si myslím, že nejsu zlej. Su takovej dr Jackyl a pan Hyde, ale to už sem asi psal. Zlo je v každym člověku a záleží na tom, jestli je ochotnej toho pana Hydea vypustit. Není dobré ho v sobě věznit, to je pak silnější a silnější a nakonec to může skončit katastrofou. Lepší je to zlo ze sebe vypuštět v menších dávkách. Třeba formou adrenalinu a kyseliny mléčné. Ale je to jenom můj názor...

Saty (Mystik, 09. 05. 2007 00:30)

Neboj, každý si přebere, co potřebuje. Nikdo z nás tady není náhodou a ani tyhle příspěvky nepíšeme náhodně. Vše má svůj cíl. My všichni děkujeme tobě, že jsme se zde mohli sejít na tvých stránkách a vzájemně si sdělit zkušenosti a poznatky "o)

pro Mystika (Satanka, 08. 05. 2007 23:26)

Ráda tě tu zase vidím, mám radost že už máš čas na nás. Chci ti poděkovat, jak jsi Dodovi odepsal. Neuměla bych to takhle obsáhle podat. Snad si z toho vybere to co bude pro něj dobré a pomůže mu to.

Dodovi ... (Mystik, 08. 05. 2007 23:12)

"Zlo" = základní prasíla pramenící z nevědomosti a stahující vše zpět do nicoty bez poznání, je to stav, kdy vše tvůrčí kolem sebe ničí a neguje do formy základu a prapůvodního nastavení formy .. Pokud půjdeš touto cestou, zastavíš si svůj vývoj a budeš stagnovat do té doby, než si tuto situaci vyřešíš a pak se zase pohneš dál. Zlo = stagnace, nebo cesta zpět ve vývoji. Nevím, jestli tohle chceš, ale je to tvoje volba .. Ty jsi pánem svého osudu .. Ale hlavně pouze svého ..
Lidé = duchovní entity obývající zvláštní útvary v nižší rovině. Tyto útvary mají omezenou životnost a nazývají se "lidské tělo" Duchovní entity po jistém časovém úseku tyto útvary opouštějí, aby po jistém čase opět do nového útvaru vstoupily. Vše se děje za účelem "učení se, nebo také ověření teorií v praxi" Průvodním znakem po přesunu duchovní entity do nového útvaru bývá takzvaná "amnézie minulosti", což umožňuje entitě v daném útvaru prožívat vše, jako by to "bylo po prvé .." Lidé prostě jsou na různém stupni cesty, ale každý má svou cestu kupředu, jen jde různou rychlostí. Pokud tě zlí lidé nasírají, pak popřemýšlej, zda to není proto, že jsi třeba s něčím, nebo s někým v rozporu. Pak je třeba problém řešit, ale ROZUMNÝM způsobem. Ne vraždou-smrtí -zabitím, protože za to bys měl kredity v háji a do žádné TacoBell by tě už nepustili na hodně dlouho ;o)
Smrt = ukončení etapy útvaru zvaného "člověk" ( nebo jiného útvaru ) a odchod duchovní entity na další cestu. Doporučuje se, aby smrt nastala co nejpřirozeněji, v souladu s přírodními zákony poplatnými této nižší rovině bytí. Rozhodně se nedoporučuje někomu smrt přivodit záměrně a taky se rozhodně nedoporučuje spáchat sebevražu. Pokud si někdo myslí, že tím se problém vyřeší, tak je na velmi trpkém omylu. Po sebevraždě totiž opravdové problémy začnou .. Pokud někdo má pocit, že je "nesmrtelný, nebo umí létat" a podobně a chce si to vyzkoušet, pak doporučuju vřele nejprve před daným rozhodnutím počítat v klidu ovečky tak do 10000 a pak si uvědomit, že nic se nikdy nežere tak vřelé, jak se navaří a problémy jsou od toho, aby se řešily a ne od toho, abychom od nich zdrhli a pak stejně měli problémy mnohem větší, třebas v příštím životě ..

pro dodo (Satanka, 08. 05. 2007 14:09)

Máš pravdu, největší zlo je v lidech, z nichž někteří se staví světu jako andělé. Ohání se bohem, vírou, ale z jejich slov čpí zášť a nenávist.
Duchovnu porozumí jen ten, kdo se oddělí od stáda, ten který jde svou cestou a ten, koho se duchovno dotkne. Ty jsi na cestě. Ublížil ti někdo? Saty.
PS: prosím dodo, piš mi všechno jen na jeden příspěvek. Mám omezený limit příspěvků a musím pak třeba kvůli jedné větě, mazat jiný příspěvek. Dík.

Co je zlo? (Dodo, 08. 05. 2007 02:27)

Zlo to nejsou démoni, to jsou lidé..
 

pro dodo666 (Satanka, 05. 05. 2007 15:17)

Ty zlobíš dodo. Minule jsi byl celkem v pohodě co se ti stalo?

 

kill (dodo, 05. 05. 2007 04:45)

Saty, v poslední době moc přemýšlím o smrti... Dokážeš mě zachránit? Ale pospěš.
 

černo (dodo, 05. 05. 2007 04:34)

Mám černo v duši a nevím, co s tím.
 

pro dodo666 (Satanka, 13. 04. 2007 00:52)

Ráda tě tu vidím, opravdu jsi tu dlouho nebyl. Máš pravdu, nejsem lidský upír, jsem čarodějnice první kategorie. Tak povídej, co se událo za tu dobu cos tu nebyl.:-D

Čau Satanko (dodo666, 13. 04. 2007 00:38)

Už sem se dlouho neozval ohledně toho duchovna. A jelikož už všichni spí, jen my lidští upíří ne, tak tě otravuju. Ale ty asi nejsi lidský upír, co?


Matoušovi (Starmann, 09. 04. 2007 09:48)

 

Musím se usmát té vaší naivnosti, Matouši. Jen sám sebe pochvalte, nikdo jiný to za vás totiž neudělá.

p.s: Zkusil jsi někdy komunikovat? Schválně, zkus to. Opravdu to nebolí. Je to lepší, než používat jednu a tutéž větu v pěti obměnách "o))

Odpověď (Matouš, 05. 04. 2007 19:26)

Musím se usmát té vaší naivnosti. Jen se navzájem pochvalte, nikdo jiný to za vás totiž neudělá.

Pro Starmana (Bandy, 02. 04. 2007 21:36)

Ta trpělivost je Tvoje doména. Jen neumíš přitvrdit. Proto si tak dobrý. Ahoj.

pro Bandy (Starmann, 01. 04. 2007 23:56)

Tak to smekám, jedna nula pro tebe, kamaráde. Máš s "mistrem světa amoleta páně Matoušem" opravdu velkou trpělivost. Děkuji za sebe a snad i za ostatní.

Pro Matouše (Bandy, 01. 04. 2007 13:13)

Jsi si jist, že jsi soudný člověk ? Není to jistota, že jsi "jediný" soudný člověk ? Že ten obrázek, ktewrý si vytváříš je jen Tvůj ?
A věříš tomu, že se nemodlívám ? A věříš tomu, že za Tebe to dělávám ? Už jsem se to naučil. Jen kvůli Tobě. Nikdo koho znám to zatím napotřeboval.
Prosím, nemodli se za mne. Už to umím sám. Začíná to tak:"Dej, Bože, důvěru Matouši. Je to Tvůj pokorný služebník. Vyvaruj ho od všech pokušení a strastí světského života. Zachovej svou přízeň jeho víře v nás, chybující. Zachovej mi mou pokoru před Tebou i můj zdravý rozum, který mi dovoluje Ti nevěřit. Nezatrať mě za to. Vyslechni Matouše. Hraje za náš mančaft. Někdy jen za béčko, ale vždy s nim počítáme

Zdravím Tě Matouši (Bandy, 26. 03. 2007 00:25)

Víra v Boha.Ano Víra v Ježíše Krista. Ano. Víra v církev svatou. Mno. Nevím.
Tebe ale ke spáse vede jediný Bůh. Jmenuje se Matouš.
Matouš s Tebou.

pro Matouše (Starmann, 25. 03. 2007 21:51)

Vážený Matouši. Utvrzujete mne v tom, že jsme to my, kdo alespoň opravdu přemýšlí a jdeme svou cestou duchovního porozumění. Vy jste bohužel ten, kdo tápe ( a občas taky prázdně hňápe zemákovicu .. ) Zkuste si po sobě hlavně VY přečíst Vaše vlastní slova. Kdyby jen prázdno, to by bylo ještě fajn, ale ta Vaše netolerance a nenávist - to je tak do očí bijící, že vážně uvažuju o tom, zda si z nás jen nestřílíte a neprovokujete, a nebo zda nejste vážně psychicky nemocný ( což by mi bylo opravdu líto .. ). Vy sám jste jak ten prašivý pes štěkající na tYgra.
Možná se ptáte kde bereme tu jistotu, když Vy sám jste jen třtina, ve větru se klátící. Řeknu vám to i za ostatní - je to víra v Boha, který nečiní rozdílu mezi vědomými a nevědomými, je to víra v boha, pro kterého jsme všichni jeho děti, ať už zdárné, nebo nezdárné. Vaše nezdolná víra v poslání instituce, která si několikrát přepsala své vlastní dějiny k obrazu svému - je přinejmenším podčasová .. Je trošku jiná doba, milý pane. Pokud to nepochopíte a nenaučíte se tolerovat lidi okolo sebe jinak, než jen tím, že o nich budete mluvit jako o prašivých psech a vlajících třtinách, pak Vy sám jednou budete tím, co jste jiným sám tak přál .. Sám sebe vyvyšujete nad ostatní a tak budete jednou nucen na oplátku být ponížen, protože místo na "nebesích" mohou zaujmout jen ti, co splatí "své dluhy do posledního haléře" Do té doby se budou vracet na Zemi, aby postupně všechno srovnali nejen mezi sebou vzájemně, ale také mezi sebou a přírodou. My hledáme cestu a snažíme se jeden druhému pomáhat, byť jen myšlenkou, nabo hezkým slovem. A co Vy? Kdy přestanete druhé urážet a začnete konečně trochu přemýšlet? Pamatujte, že tam, kde to všechno začalo, tam to také skončí .. Bůh s vámi.

pro Matouše (Satanka, 25. 03. 2007 11:22)

Zdravím pane Matouš. Zase jste trochu mimo mísu. Ve stvořitele, Vy mu říkáte Bůh, věříme svým způsobem všichni, existenci Ježíše nikdo nepopírá, jen poslání církve přeceňujete. Na to, aby vedla lidi a aby jim ukazovala tu správnou cestu, by nesměla mít tak poskvrněnou minulost. Vraždy lidí na hranicích, žehnání zbraním a zabíjení, a ochotu za odpustky, "tudíž za prachy", odpouštět jakýkoliv zlý čin. I dnes je snahou církve vlastnit majetky a vydělávat na nich. Uposlechnutím rozhodnutí papeže o zákazu antikoncepce, pro mnoho lidí, kteří vidí v papeži zástupce Boha na zemi je rozsudkem smrti, - AIDS!! Lidé, kteří věří v Boha a mají v srdci lásku a dobro, stojí s námi v jedné rovině, vy tam to dobro nemáte. Nevím v čí slovech je nenávisti víc, ale zkuste si něco po sobě přečíst.

Odpověď (Matouš, 25. 03. 2007 08:24)

Děkuji vám všem. Utvrzujete mě v tom, že jsem to já kdo má pravdu a že vy jste ti, kdo tápou. Skuste si po sobě přečíst vaše slova. Nic než prázdno, netolerance a nenávist. Jste jak smečka prašivých psů štěkajících na tigra.
Možná se ptáte kde beru tu jistotu, když vy všichni jste jen třtina, ve větru se klátící. Řeknu vám to. Je to víra v Boha, víra v Jéžíše Krista a víra v poslání Církve Svaté vést nás lidi na cestě spasení. Bůh s vámi.

pro Moniku (Satanka, 21. 03. 2007 00:54)

Přeju aby byl pejsek v pořádku a ty neměla smutek.

pro Moniku (Satanka, 18. 03. 2007 23:31)

Omyl, je mi 350, už mám leteckej průkaz:-DDD
Jaký byl víkend, žádný Boblig na obzoru?
Ještě k těm houbám, jedinou, kterou nesbírám je lysohlávka, halucinace můžu mít i bez ní, stačí když se podívám na zprávy na novinkách.
Ještě dám jeden forek k tématu:
Ptá se vnuk dědy: Dědo, neviděl si ty pilulky co jsem měl na lince? Bylo na nich napsáno LSD."
"Ser na pilulky vole, viděl's toho draka v kuchyni ?!?!"
 

Satance (Monika, 17. 03. 2007 01:55)

Si jako 25O-ti letá čarodějka už můžu dovolit vařit čaj z pověstného sedmera, takže když mě chytne mlsná, přihodím ještě závojenku, vláknici a pavučince.:-D.
Jedno se nedá ale přejít jen tak. Mě taky tatínek učil znát houby, tahal mě sebou od čtyř let a vždycky říkával: pro Moniku nemusím brát ani moc jídla, hlad to dítě nemá,ale galon pití určitě. To mi zůstalo dodnes. Ještěže tady teče tolik potoků,jinak bych chodila na dlouhé tůry buď se sudem na zádech nebo s vyplazeným jazykem...........
 

pro Moniku (Satanka, 16. 03. 2007 23:52)

Hihi, zajímavé vysvětlení, ale musím tě zklamat. Tatínek byl vášnivý houbař znalec a už od šesti let mě brával sebou na houby a učil mě je znát. V 10 letech jsem už mohla klidně přednášet o jedlých a nejedlých houbách. BTW: sbírám i ty houby, které lidé považují za prašivky. Nepříklad do ryzce peprného většina lidí kope, nebo jej nechá bez povšimnutí a přitom se z něj za spoluúčasti paprik, rajčat, cibule, másla a worchestru dá udělat za pár minut lahodná, pikantní, mírně pálivá směs, kterou uctíš jakoukoliv návštěvu. Takže otrava houbami nehrozí ani náhodou a mimochodem, čarodějnice si z muchomůrek vaří čaj, to bys měla jako čarodějka taky vědět.:-DD


pro Hemenex z 24.1.O7 (Monika, 16. 03. 2007 23:19)

 

Coby opozdilcovi, který objevil tento web později než ostatní, trvá mi dlouho, než se prokoušu všemi diskuzemi Tak pomalu jak i čtu, tak i přikecávám. Já si osobně myslím, že Satanka ráda sbírajíc, ale nejedíc houby, asi má k tomu své důvody. Třeba snědla někdy v minulosti hřiba Satana a jelikož je to žena, nemůže se přece jmenovat Satan, ne? :-D

Matouši (Hemenex, 12. 03. 2007 20:37)

Jak je možné, že takřka miliardy lidí na celém světě (ať věřící v kterékoliv náboženství ale i ateisti) dokáží pochopit poměrně jednoduchou, takřka holou větu:
"To víra tvá tě uzdravila" řekl Ježíš k Lazarovi
Jen ty, s tím pochopením, máš problémy když pisateli pravíš, že "Nestačí jenom klást jedno slovo za druhé, musíš se snažit aby to co říkáš dávalo také nějaký smysl."
Nemáš z toho divný pocit? Jestli ano, pak je vše asi v nejlepším pořádku. Jestli ale ten divný pocit nemáš a připadá ti normální, že skoro celý svět něco chápe ale ty ne pak to ale vypadá jako bys křičel: "Všichni jste pomatení, jen já vidím to světlo Pravé Pravdy! Všichni jste blázni, jen já jsem letadlo!"

Jestli to stojí za to, tak pro Matouše (Bandy, 12. 03. 2007 13:03)

Nevím, jak utvořit větu bez toho, že nepoložím slovo za slovo. nevím jak pochopit napsanou větu bez toho, abych ji přečetl.Vím ale, že z tisíce lidí, kteří si mou větu přečtou (ta slova naskládána jedno po druhém), vznikne tisíc vysvětlení pro oných pár slov.Kde jsem chybil, Matouši. Nemodli se za mne. Prosím vysvětli. Pak se já budu modlit za Tebe.
To je ještě k 12.3.

Nejen pro Matouše (Bandy, 12. 03. 2007 11:59)

Je snadné svádět vlastní neschopnost pochopit na hloupost, tupost a omezenost toho druhého. Máš Matouši obrovskou schopnost vnitřního vhledu. Přes svoji víru vidíš dovnitř věcí víc než kdokoliv jiný. Je to tak ? A pak pustíš do světa větu, cituji:"Těžko můžeš chápat a posuzovat něco, jsi-li tím naplněn".Konec citátu.
Ty chápeš a jsi schopen posuzovat to, čím jsi naplněn Ty ? Kdo Ti dal právo posuzovat, kdo chápe ?
Bůh ? Jsi jeho zástupcem na zemi nebo jeho mluvčím? Jsi ten, kdo si přeje, aby Boží vůle na zemi byla tou hlavní vůlí nebo jsi ten, kdo to do mě tlačí za každou cenu ?
Jak poznáš, kdo je omezený a tupý ?
Víš, setkávám se se při své kariéře atletického rozhodčího i se závody mentálně postižených. Jsou omezeni svým zdrAVOTNÍM HANDICAPEM, ALE NEJSOU TUPÍ. jSOU TO ŽIVÍ, MILUJÍCÍ LIDÉ. bYLS TAM NĚKDY ?
¨Zkusils být živým ? Nebo Ti stačí být nápisem na zdi ?
Věřím, že se v dobrém opět sejdem a pohovoříme o víře, o Bohu a jeho nekonečné lásce k lidem.

pro Matouše (Starmann, 12. 03. 2007 10:50)

Musíte Matouše omluvit, se svou lidskou hloupostí, tupostí a omezeností měl vždy velké problémy. Bude se ale jistě snažit nás časem pochopit. My víme že nejste v podstatě zlý, jste jenom bezradný a prázdný. Možná najdete i vy tu správnou cestu..

Odpověď. (Matouš, 11. 03. 2007 20:49)

Težko můžeš chápat a posuzovat něco, jsi-li tím naplněn. Napsal jsi hodně slov ale výsledek je žalostný. Nestačí jenom klást jedno slovo za druhé, musíš se snažit aby to co říkáš dávalo také nějaký smysl. To se ti ale evidentně nedaří. To je právě ta hloupost, omezenost a tupost co jsem měl na mysli. Neber to osobně. Bůh je milosrdný a nikdo není předem ztracen. Možná i ty sám jednou prohlédneš a budeš žasnout jaká proměna se s tebou stala. Přeji ti to z celého srdce.

pro Fany (Bandy, 11. 03. 2007 13:47)

Můj nebohý děda, strejda, tedy bratr mého dědy, by s Tebou nesouhlasil.Ač věřící,až bigotně tvrdil, Tvou duši a tělo vyléčí jedině petrolín.On tím v mládí svítíval a co dává světlo, dává i zdraví. Tudíž si vyvrknutý kotník namazal petrolínem. Kůže pochopitelně zrudla po tom zlém ataku a nabobtnala.. Odlupoval si ty škaredý puchýře, co tam vznikli a liboval si jak je vidět, že nemoc odchází. Nemýlí se někdo z Vás obou ? Nemýlím se já ?
Musím přiznat, že neznám nikoho, koho Ježíš uzdravil. Musím také přiznat, že neznám nikoho, koho by Ježíš neuzdravil.
A jsme v situaci, kterou si můj přítel napsal jako ceduličku na dveře kanceláře.: Jestli nejsem tady, jsem někde jinde. Ještě se nestalo, žebych nikde nebyl."
A nenos nemocné děti do kostela. Zkus lékaře.

Pro Tebe Matouši (Bandy, 11. 03. 2007 13:32)

Je mi líto, ať si měl problémy jakékoliv. Rád bych Ti pomohl. Ale já opravdu nevím, co je lidská hloupost. Nepotkal jsem se s lidskou tupostí a nevím kam sahá lidská omezenost.
Upřesním. Mám sousedku, která se chová hloupě. Někteří televizní moderátoři mi hloupě připadají, ale to není lidská hloupost. To jen ti lidé jsou hloupí. A to si ještě myslím jen já. Oni si určitě myslí totéž o mně.
Tupost, se kterou se setkávám skoro pokaždé, když vstoupím do úřadu mě vytrvale odzbrojuje, ale není to lidská tupost. To je tupost toho nebo té za přepážkou. To není lidská tupost. Zkus se zmíněných úředníků zeptat, kde jsou tupci.
A co to je lidská omezenost ?
Jednu dobu jsem si myslel, že to je argument omezených. Mýlil jsem se. Musím dál. Každý z nás, myslím lidí, je něčím omezovaný. Tělesně, duševně, společensky. Mám křivé nohy, jsem pomalý na násobilku a všichni kolem ví, že ta moje mi zahýbá. Jsem tudíž omezený. Jsem proto horší ?
Je snadné sesypat vše do jednoho pytlíku. Ten se vejde do kapsy a Ty rozhodneš do které. A já do pytlíku nechci. Já chci, aby si mi řekl, ty Bandy jsi tupý,hloupý a omezený. Řekni mi, že ona paní má stejné vlastnost. Ale říct cokoliv o lidské bla,bla bla. Vždyť Ty jsi taky člověk. Hovoříš i o sobě. Jen nevím, jestli si stěžuješ nebo se chlubíš

Odpověď (Matouš, 11. 03. 2007 12:17)

Musíte mě omluvit, s lidskou hloupostí, tupostí a omezeností jsem měl vždy velké problémy. Budu se ale snažit vás pochopit. Vím že nejste v podstatě zlí, jste jenom bezradní a prázdní. Možná najdete i vy tu správnou cestu.

pro Fany (Mystik, 03. 03. 2007 21:47)

Pokud věříš, že Ježíš Tě uzdraví, je to dobře, protože tím aktivuješ svůj pozitivní energetický potenciál a pokud se zadaří, tak ve jménu Ježíše můžeš léčit a uzdravovat, ale Hemenex může též léčit, protože VÍ, jak funguje energie a čakry a myslím, že UMÍ velmi dobře pracovat s energií .. Tak jste se tu sešli - Ty, jako zástupce víry v Ježíše a Hemenex, jako člověk, co našel svou vnitřní cestu a jde po ní a cítí pravdu .. I když by se zdálo, že jste každý jiný, tak opak je pravdou .. Pravda má totiž tolik tváří, kolik existuje lidí a každý člověk sám má svou cestu a svou víru. Každý z nás si představuje víru jinak, má své představy, ale když se na to podíváme zvenčí, tak všechno vychází z jediného zdroje .. Pro tebe je ten zdroj Bůh a Ježíš, Pro Hemenexe je ten zdoj prapočátkem ( teda možná, protože sám nevím, jak to vidí on, jen teď hádám ) Pro mne osobně je tento zdroj vysoce inteligentní JEDNOTOU všeho, co kdy existovalo, nebo bude existovat ( takže vlastně BOHEM ) a když se nad tím zamyslíš, zjistíš, že všichni máme na mysli jedno a to samé, jen v jiných "jazycích" A o tom je právě ta rozmanitost života. Křesťanství je jako škola, kde se časem naučíš chápat sám sebe a přijdeš na spoustu věcí, ale jsou i jiné směry ( školy ) a každému co jeho jest. Osobně beru všechny lidi kolem sebe jako velmi duchovně vyzrálé bytosti a je mi jedno, jestli jsou křesťané, nebo mormoni, nebo buddhisté .. Časem i ty sám na to přijdeš a už ti třebas nebude vadit někdo, kdo sice nezná Ježíše podle tvých představ a trošku brousí kolem magie, ale dokáže stejné věci, jako ty, co je děláš ve jménu Ježíše, protže zjistíš základní pravidlo - všichni jsme si vždy rovni .. Společně jsme vyšli na počátku a směřujeme do stejného cíle, jen někteří jdou pomalejí a jiní rychleji, aby pak nezištně se vrátili a těm pomalejším pomáhali...

pro Hemenex (Fany, 03. 03. 2007 20:55)

Moc sme si nerozuměli..tak třeba jsem zdravÝ a mladÝ,dal sem si přitroublou přezdívku..ale s tou pýchou to máš pravdu, s tím mám problémy, asi sem se tady neměl ani rozkřikovat..tak mě ještě odpust poslední vysvětlení. Nemyslel sem že zdraví je pýcha, dyť to vůbec, ale chtěl sem říct, že když poznáš Ježíše, není to pro tebe už absolutní hodnota, jako všecno ostatní.A abys mě uplně pochopil uzdravení nějakou magii, nebo podobnými věci se mě vůbec nelíbí, svoje dítě bych ničemu takovému nedal.Odevzdal bych ho Ježíši do rukou a ten by mě poslal třeba penicilín;-)..tak at vám Buh požehná na vašich cestách, cus
p.s. neposlouchám:-)

pro Fany (Satanka, 03. 03. 2007 20:48)

Plně souhlasím s tím co ti napsal Hemenex. Nedovedla bych to líp. Přesně tohle jsem také cítila z tvých slov, - nezkušenost a nezralost, promiň. Život sám ti dá odpověď na hodně otázek a také na změnu názorů.

pro Fany (Hemenex, 03. 03. 2007 19:02)

Je vidět, že jsi asi zdravá a mladá a moc si toho v životě ještě nezažila, jestli jsi schopna napsat tak pyšnou větu "Zdraví a ani vlastní život není hlavní věc v mém životě"
Jsem zvědav jak to budeš cítit až budeš matkou a budeš mít strach o své dítě, když bude celé červené horečkou, bude naříkat, tichounce, protože bude mít plný nosánek a kašel, který mu bude rozdírat mandličky a ty ho instinktivně přitiskneš na svá prsa abys ho utišila abys mu pomohla a někdo (třeba Tvůj manžel) ti řekne "tělo může být zdravé, ale tím víc se to odrazí na duši, stane se víc pyšným například, něco za něco, je to nebezpečné, žádná láska" a pak ti ho vytrhne z náručí a řekne ti ... léčit může jedině Ježíš! Takže žádné zdraví, čím víc mrzák tím víc láska k Ježíšovi.
Když jsem si totiž přečetl Tvůj příspěvek dostal jsem strach, že jsme všichni (až na pár vyjímek věřících) duševně nemocní a věřící jsou zase nemocní na těle (ale duševně zdraví), protože zdraví je například pýcha.
Posloucháš se vůbec někdy?

pro Hemenex (Fany, 03. 03. 2007 13:38)

Dyt já vím že to takto funguje, jenže uzdravit uplně celého člověka, tím myslím duši i tělo může jedině Ježíš. Tvé tělo může být zdravé, ale tím víc se ti to odrazí na duši, staneš se víc pyšným například, něco za něco , je to nebezpečné, žádná láska..v tomto boji nejde vůbec o zdraví, ale o tvou duši! Zdraví a ani vlastní život není hlavní věc v mém životě, snažím se ho celý dávat Bohu-Lásce:-)

pro Fany pokr. (Hemenex, 02. 03. 2007 12:13)

Vždyť přece, když tě bolí třeba koleno, zcela automaticky si to stiskneš a přitáhneš blíž k trupu, když tě píchá v boku tak si ho zase stiskneš a skrčíš se do klubíčka, Matka vezme své dítě do náruče (zase si ho tiskne ke svému středu - úmyslně vynechávám pojmy jako čakry apod.), když je nemocné a chce ho utěšit. To jsou věci, které děláme podvědomně a ani nás nenapadne, že se tím vlastně léčíme. A dělají to všichni. Dokonce i ti, kteří věří, že je vyléčí až něčí moc (Kristova, Boží, Satanova, Leninova, doktora Sovy atd.)
Všimla sis, že žádné zvíře to nedělá? Ti jenom trpí a maximálně si desinfikují rány lízáním. Na rozdíl o nás, lidí.

pro Fany (Hemenex, 02. 03. 2007 11:46)

Odkaz nebyl určen pro mě, přesto jsem si dovolil na něj pohlédnout.
Proč si myslíš ty a ostatní křesťani, že léčit umí jen nějaký konkrétní křesťanský Bůh? Jestli ano, pak ten Bůh je v každým z nás (v těch, kteří z celého srdce věří v někoho nebo Něco úplně jiného), protože léčebnou sílu máme v sobě všichni. Někdo ji má větší a někdo menší ale mají ji všichni (alespoň ti, kteří vůbec v NĚCO věří). Vždyť i sám Ježíš řekl: "Věř a víra Tvá tě uzdraví" (neřekl tedy v "Věř v křesťanského Boha" nebo "Věř v Boží moc" řekl jen "Věř").
A teď příkde to ptavé rouhání:
KAŽDÝ, tedy i ten největší sígr, dokáže léčit. A mnozí (na světě jsou jich možná miliony, jen o tom trapná většina ještě ani neví) dokonce tak, že dokáží udělat léčitelské "zázraky" (vyléčení rakoviny, totálního ochrnutí těla od krku dolů po úraze a pod.).
Vím to naprosto jistě, na 100%. Věř mi.

pro Fany (Satanka, 01. 03. 2007 23:02)

Podívala jsem se tam Fany, znám tyhle klipy, povídání i obrázky. Nepotřebuji je a nejsem na nich závislá, třeba se ti to bude zdát rouhačské. Dějiny církve nejsou tak bělostně čisté, abych jí mohla věřit. Podobné klipy mi nabízeli i lidé jiných vyznání a nebo sekt. Podobní účinkující, podobní diváci. Jdu svojí cestou, pro tebe je možná neobvyklá, ale pro mne jediná možná.

satance (Fany, 01. 03. 2007 13:57)

Neříkám, že jedině moje vyznání je správné, říkám že existuje Pravda a zbytek musí být lež, nemůže nic mezi a Ježíš je ta Pravda..už tě nebudu trápit, ale kdyžtak se zkus podívat třeba sem http://www.tv-mis.cz/titul.php?id=77
 

pro Fany. (Satanka, 28. 02. 2007 14:04)

Taky se mi s tebou dobře mluví. Víš, podívej se na stránku " rozhovor se Satanem". Tam jsem před hodinkou něco psala a dá ti to trochu odpověď, jak se na to dívám. Ono je totiž velice jednoduché, říct, že jedině to moje vyznání je to pravé, chápeš? Tohle tvrdí všechna náboženství. To, že jsi o tom přesvědčená, nemusí být vůbec směrodatné. Je to jen tvůj pohled a tvoje vyznání, ať už bylo ovlivněno jiným člověkem, kamarádkou, rodiči a nebo i filmem. Nejvíc znamená, když najdeš svou vlastní cestu. Jestli je ti takhle dobře, nech to tak být.

satance (Fany, 28. 02. 2007 13:36)

No sice na můj vkus už to tady nějak často navštěvuju, ale debatuje se s tebou dobře..já si myslím, že to není dobře když si každý věří tomu čemu chce,co se mu hodí, protože se tak jako je hodně názorů a teorií lidí na různé věci, jenom jeden je pravdivý a tak je to i s Bohem a vírou.Lidi se to mají různé názory ale Pravda je jenom jedna..Do kostela chodím, Bibli si taky přečtu a kněží si vážím, to ale nejsou věci tak životně důležité jako přijmutí viz. níže zmíněněné radostné zprávy...tož tak

pro Fany (Satanka, 28. 02. 2007 12:18)

Podle mně, by měl věřit každý tomu, o čem je přesvědčený že je. Tak by to mělo být a bylo by to správné. Máš svého Boha, miluješ ho a jsi přesvědčený, že on miluje tebe. Cítíš to tak a je ti dobře. Potřebuješ kostel, kněze a Bibli k tomu abys mluvil se svým Bohem? Já ne.

satance (Fany, 28. 02. 2007 08:57)

Troufalé? no jistě že je!:-)Víš kolik lidí se takto ptali-co jsem já Bože,že mě voláš jménem?.. Buh sam po tobe a každém zvlášť touží, čeká až mu opovíš..je to vlastně nejdůležitější a nejradostnější zpráva, kterou už se 2000 let křesťané snaží hlásat-že Buh tě miluje, pro člověka všechno stvořil, my sme Ho zradili a žili dál ve zradě-hříchu,on ale ve své lásce nepřestavál a šel až tak daleko že se sám stal člověkěm, Buh nekonečný a všemocný se kvůli tobě, mě, všem omezil, stal se jedním z nás, vrcholem lásky byla jeho smrt za nás na kříži...to je něco tak užasného že se tomu nedá uvěřit,co?:-)

pro Matouše (Starmann, 28. 02. 2007 08:49)

Matouši .. Matouši .. Ta vaše jedovatost by zabila i koně .. Vy si nikdy nepřipustíte, že jsou kolem vás i jiní lidé, že? Hledejte lásku pro své bližní a odpuštění pro své skutky ve svém srdci. To je má "cenná" rada..

pro Fany (Satanka, 27. 02. 2007 13:18)

Pleteš se že to nechápu. Moje víra je ve Stvořitele, ale není to ten samý bůh tak jak ho vnímáš ty. Nespoléhám se na jeho pomoc, bylo by troufalé si myslet, že se bude mezi ostatními miliony lidí zabývat právě mou osobou, nebo každým, kdo se na něj obrátí. Na druhou stranu, lidé, kteří si takto svého boha představují a věří že jim pomáhá, to mají snazší. Ať se jim něco povede, nebo nepovede, řeknou si, že Bůh to tak chtěl a je zameteno.

satance (Fany, 27. 02. 2007 12:50)

Jenže ono je to víc než jenom nějaká pomoc..nevím jak to říct, nejsem moc krasořečný. Je fakt ale že mezi mojíma kámošama, ehm no vlastně skoro všichni, sou na tom tak nějak podobně jako ty, nechápou to. Podle mě se tyhle věci nedají rozumem uplně přijmnout,ne že by nebyly logické.. musí přijít něco víc abys jak se říká uvěřila a tím žila "tím", to něco je dar o Boha, zní to divně, ale o víru se musí prosit...tak a už to víš:-)

pro Fany (Satanka, 26. 02. 2007 17:40)

Je hezké že věříš v zázraky a jsem ráda že ti to pomáhá. Já věřím jen v to, že Ježíš byl a byl to vyjímečný člověk. Nevěřím v Boha, ale ve Stvořitele a také mi to pomáhá.

Satance (Fany, 26. 02. 2007 11:55)

Změnili se hlavně moje hodnoty, samo že problémy zůstaly,ale začal sem je jeden po druhém řešit, což mě před tím bez Jeho pomoci nešlo..Není to dlouho co sem Ježíše objevil, tak nevím co pro mě ještě nachystá, je to ale děsně napínavé, nudit se rozhodně nenudím..Pomalu taky začínám chápat co je to vlastně víra, není to jenom říct Bůh existuje, to nic neznamená..je to o tom Mu věřit, dát mu třeba celý život..ale to chce velkou odvahu, teda která mě často chybí:-/

pro Fany (Satanka, 26. 02. 2007 09:11)

Jak se ti změnil život? Myslíš, že to není tvojí vlastní zásluhou, že je to teď všechno lepší?

Satance (Fany, 25. 02. 2007 22:11)

Dobrý...no teda můžu říct že sem o Něm přesvědčen, celý můj krátký život byl takovou cestou směřující k Němu. Jasně že to s tím obrácením musí člověk myslet upřímě, nejde tak o slova,ty můžeš říkat jenom tak, ale o takové to nasměřování srdce, nevím jak to říct. Jestli Ho opravdu hledáš,jako že myslím, že hledáš, najdeš Ho,neboj...no teda ale pak začne život fičet uplně jinak,že nestačíš čučet;-)

Satance (Fany, 25. 02. 2007 20:40)

Nejsem zvyklý někam psát, tak mě zajímalo jak to chodí a ono.. to jde rychle:-)..Na té hranci něco možná bude, ale věci kolem magie sou kolikrát tak lákavé, kolikrát ani nevíš co se za rádoby třeba dobrým skutkem nebo uzdravením skrývá..Jsem rád žes to s Ježíšem už zkoušelas, protože žádné upřímné volání nezůstane bez odpovědi..často to bylo jiné než sem si třeba myslel a nakonec teda fakt lepší..no těš se;-)

pro Fany (Satanka, 25. 02. 2007 16:52)

To co jsi napsal o magii je pravdou, pokud překročíš pomyslnou hranici. Magie je energie přírody. Když se využívá tak jako si užíváš slunce, jeho tepla a světla, tak je vše v pořádku, ale když to přeženeš, ošklivě tě spálí. Tak je to se vším, nejen s magií.
Ps: zkusila jsem se párkrát obrátit na Ježíše, odpovědí mi bylo ticho.

Mágům, cerným i bílým (Fany, 25. 02. 2007 11:23)

Ty jo, ani nevím jak sem se tady vlastně ocitl..jenom sem hledal písničky a ejhle, naráz tady něco píšu, ale nedá mě to. No ale co mám na srdci, chtěl bych říct z vlastní skutečnosti asi to, magie at je černá nebo bílá vždycky člověka ničí i funguje minimálně ve smyslu něco za něco,žadný skutek nebo kouzlo má vždy nějaký neblahý dopad-hodně lidí se z toho už těžce vyhrabávali..Ale tak jak tohle všechno funguje, tím víc funguje i pravý zákon lásky, věřte mě Ježíš je vážně skutečný..zkuste se na něj sami obrátit;-)

Odpověď (Matouš, 25. 02. 2007 09:23)

Děkuji Vám pěkně, že jste mi to ve druhém odstavci tak hezky vysvětlil. Bez tohoto vysvětlení bych v tom zcela jistě hodiny, možná dny bezradně tápal.Udělal jste mi tím velkou radost a už se těším na Vaše další, jistě velmi cenné rady do života.

pro Matouše (Starmann, 23. 02. 2007 21:10)

Máme s tebou mluvit jako s bláznem?Rychle ti došli argumenty. Motáš se v kruhu a blábolíš nesmysly. Jak se při tom cítíš? Musí to být smutný pocit, ale ty si to v té tvé zaslepenosti možná ani neuvědomuješ. Jsi raněný slepotou a nevidíš nic než ty tvoje fantasmagorie.Smutné, opravdu smutné..

Už chápeš, proč používám tvé vlastní výlevy k odpovědím tobě samému? Přemýšlej .. Je to tak snadné .. Odrážím tobě tvou vlastní negativitu. Věřím, že se poučíš a začneš se chovat k lidem přívětivěji!

Odpověď (Matouš, 06. 02. 2007 07:52)

Místo odpovědí znáte jen urážky. Není s vámi rozumná řeč. Jste tak zaslepeni, že už nedokážete rozumně myslet ani argumentovat. Nejste už schopni ani porozumnět když se vám někdo snaží pomoci. Tomu se říká zaslepenost.Naprostá zaslepenost a nemožnost vlastního úsudku. Takto dopadá každý pokus o směšnou rozumnost. Je ale dobře, že jste byli donuceni ukázat svojí naprostou duševní prázdnotu těm, kteří omylem na tyto odporné stránky zavítají.Čtení těch vašich bludů není totiž nic, než naprostá ztráta času.

Odpověď (Matouš, 05. 02. 2007 22:23)

Ne, nejsem bůh. Mám s tebou mluvit jako s bláznem?Rychle ti došli argumenty. Motáš se v kruhu a blábolíš nesmysly. Jak se při tom cítíš? Musí to být smutný pocit, ale ty si to v té tvé zaslepenosti možná ani neuvědomuješ. Jsi raněný slepotou a nevidíš nic než ty tvoje fantasmagorie.Smutné, opravdu smutné.

pro Matouše (Hemenex, 05. 02. 2007 22:11)

Já netvrdím nic, co jsi sám přímo nenapsal.
Všiml sis, žes neodpověděl ani na jednu moji otázku (na některé věci jsem se zeptal i víckrát!).
Ale co opravdu nechápu je Tvoje odvaha napsat, že jsme něco napsali a přitom vědět, že každý kdo po tobě to nařčení přečte (a tedy dokáže, že umí číst) si zároveň i dokáže přečíst (o pár řádků níž), že to co tvrdíš je lež, protože to tam prostě napsaný není! Dokonce ani vzdáleně.
S čeho čerpáš tu nesmírnou odvahu tak naivně lhát?
Kde bereš tu sílu popřít něco tak nezvratné jako je text napsaný jen o pár řádků dál?
Kde se v tobě vzala ta obrovská víra v sama sebe, že ti dává právo takto písemně pochybovat i o skutcích toho nejvyššího ve tvé vlastní víře?
Jsi taky bůh?

pro Matouše (Satanka, 05. 02. 2007 20:56)

Máš pravdu, neznám tě, ale tvoje slova leccos o tobě vypovídají.Zlatá doba inkvizice, kdy se lidé báli církevních hodnostářů,kdy se lidé báli otevřít ústa, nebo dokonce říct, že se jim něco nelíbí, že?
Kdy jeden člověk udával druhého kvůli majetku a ještě byl za to církví chválen. Nepochopil jsi vůbec podstatu těchto stránek. Nehlásím se k satanismu, ale ani k křesťanství, oboje mi zavání fanatismem a někteří lidé mi to dokazují.
Já mám svého boha v sobě a nenapadám žádného věřícího kvůli tomu, že vyznává něco jiného, ať je to jakékoliv náboženství. Myslím že je na každém člověku komu a čemu chce věřit.

pro Matouše (Hemenex, 05. 02. 2007 20:14)

Hodně slov neříkajících nic znamená (podle pravidel českého pravopisu), že říkají všechno - děkuji za pochvalu :-)
To, že nejsem křesťan neznamená, že nejsem bez víry. Možná, že když nepoužívám berličku církve ji mám dokonce víc než ty (možná).
Zbytek příspěvku je docela trpké čtení: Člověče, kde jsi v mé odpovědi vyčetl, že se mi tyto stránky nelíbí? Dokonce ani v jednom z příspěvků, co jsem sem napsal, se nevyjadřuji (ani kladně a a ni záporně) ke vzhledu nebo obsahu těchto stránek. Přece číst umíš, tak se sám přesvědč!
Pak píšeš, že papež (nebo-li zástupce Tvého Boha na zemi!) si není jist co je a co není správné (když se omluvil za činy inkvizice)!!! Ještě jednou se tedy ptám, kdo jsi, že urážíš svého papeže?
A dál už mám skoro strach tě citovat, protože ty jsi tak posedlý různým zabíjením, že bys asi všechny nemocný lidi s rakovinou pozabíjel (a co takhle se je pokusit léčit?)

Odpověď. (Matouš, 05. 02. 2007 13:02)

Hodně slov neříkajících nic. To jste celí vy, lidé bez víry a názoru, potácejících se od ničeho k ničemu. Smutný to pohled.
Sám sobě si protiřečíš. Stránky se ti nelíbí a přesto se na této špinavosti podílíš.Nezdáš se sám sobě zvláštní? Ani nevíš, viď ?
Píšeš že se cirkev za inkvizici omluvila. Je to bohužel pravda. I ve Vatikánu se najdou lidé kteří si nejsou jisti tím, co je a není správné. Pokud se ti udělá na těle vřed, lékař ti ho také vyřízne a zničí. Na tom není nic špatného. Nebo chceš snad tvrdit že i vřed je část tebe a má cenu žít a zabít tě?

pro DoDo (Hemenex, 04. 02. 2007 18:07)

Ano, máš pravdu, kdo věří v Boha věří v jeho protivníka Satana a samozřejmě, že to platí i naopak. Po technické stránce jediný, podstatný, rozdíl je v tom, že jedni považují za správné prosazovat jednoho a ti druzí toho druhého. Nic víc.

Jen nezapomeň, že v Boha a Satana nemusí věřit všichni věřící (například třeba já). Jsou tu ještě i jiná (a některá i větší) náboženství a i jiné víry, dosud nezařazená pod nějaká náboženství. Ty mají jiná slova pro symboly označující to správné a to špatné, u některých, těch slov mají i tisíce podob pro správnou a tisíce podob pro špatnou stranu.

POZN. Zcela úmyslně se vyhýbám pojmům jako je Dobro a Zlo (a nahrazuji je výrazy správná a špatná) protože, co je Zlo pro jednoho může být Dobrem pro někoho jiného a naopak. A já, ani nikdo jiný, nemá "dostatečně velké kulaté razítko" aby mohl rozhodnout co je co.

pro wolf (Satanka, 31. 01. 2007 08:35)

Ty se divíš jak jsem na to mohla přijít? Jsi na stránce "Kladivo na ČARODĚJNICE", tak s nediv. Zkus nejdřív mail, ostatní uvidíme ju??

Wolf (wolf, 31. 01. 2007 01:48)

Říkáš, duši svobodného vlka? Jaks na tohle mohla přijít...my Skype:losdodos11 - kdybys náhodou chtěla ...si se mnou promluvit.Icq mám taky:dodinek
 

pro Hemenex (Satanka, 24. 01. 2007 20:49)

Zdravím tě. Přiznám se, že otázka ohledně mého nicku mi byla položena mnohokrát, ale nikdy ji nikdo nerozebral tak jako ty. Odpovím ti jinak. Jeden muž, věrný a milující, byl svou ženou neustále špehován a podezříván z nevěry. Nebylo dne aby nepadla jízlivá poznámka, dokonce i před známými. Jak to dopadlo? Muž tak byl nepřímo dohnán, aby opravdu nevěrný byl. Bylo to zadostiučinění, byl to just. Můj nick je také takový malý just a aby nebylo jen u toho, musím říci, že některé z rad v Satanské bibli považuji za zcela rozumné. Pozor!! Nejsem ale v žádném případě satanistka, jen jsem pročítala a posuzovala, ale to ty jsi asi dobře pochopil. Plně chápu co jsi mi tím chtěl říct a i když "Rebelka" je docela hezké a trefné, ponechám si původní nick. Je už poměrně dost známý a nechce se mi měnit image. Je to jako se jmény, třeba pan Vzpurný může být ve skutečnosti jako beránek. Přeji krásný večer.

pro M.D.666 (Satanka, 24. 01. 2007 20:26)

Slovo "ortodoxní" zavání fanatismem a fanatismus pro cokoliv je jedno z nebezpečí, které na člověka číhá. Zaměří jej pouze jedním směrem, jako by mu zaslepil oči pro cokoliv jiného. Ráda poslouchám hudbu jako ty, líbí se mi HIM, Evenescence, Vangelis, včetně death metalu. Tajemno mně přímo přitahuje. Napsal jsi dvě slova: "bohužel a bohudík" Vím že nemají s Bohem nic společného, ale raději použiju jiná. Přiznám se že nevím, jestli je dobré, nebo špatné že člověk v sobě potlačuje svoji pravou přirozenost. Pokud ji zcela potlačí, usnadňuje mu to život v materiální společnosti, pokud to nedokáže, musí si vytvořit svůj vlasní malý svět, nebo najít přátele stejného založení. I na netu se dají najít.

pro Satanku (Hemenex, 24. 01. 2007 13:08)

přečetl jsem si velmi pozorně komentáře, co se zde vyskytují včetně Tvých odpovědí a nedá mi to, abych taky nepřispěl ze svou troškou do mlýna. Je toho hodně, tak začnu tím lehčím tématem: Je vidět, že toho hodně víš, dovedeš si na spoustu věcí udělat názor - snad správný názor, máš v mnohém docela přehled a přesto, přesto hned na začátku "ujedeš" na svém nicku a názvu stránky. Vím, že jsi někde v diskuzi už psala, že to je jen přezdívka, kterou ti dali jiní (asi věřící z nějaké křesťanské církve) ale tím, žes ji přijala za svou, jsi se degradovala na úroveň, kam zcela evidentně nepatříš. Podle mě patříš jinam, vždyť je docela možné, že až na některé vyjímky (např. lamaismus v Tibetu), je většina náboženství (tedy i komunismu a fašismu), prostřednictvím jejich církví (a Ústředních výborů atd.) vedena jen Zlem a touhou po Moci ve jménu šíření (Slova Božího, Pravé Víry, Vůdce, Diktatury Proletariátu, Slávy Bohyně Kálí atd.). Křesťani to své Zlo nazvali například Satanem (ale taky ateistou, mohamedánem, bezvěrcem, druidem či zaklínačem). Přece nechceš tvrdit, že patříš také do nějaké "církve"? Připomínalo by mě to pak boj jehovistů a katoliků, který je vesměs jen o tom, kdo správněji vyslovuje Jeho jméno (zda je správnější Jahve, Jehova nebo Bůh - jakoby to nebylo jedno, vždyť je to jen zvuk, důležité je přece, co si co pod tím zvukem každý představujeme), kdy tady v podstatě brojíš proti katolické církvi (alespoň mě to tak připadá) a přitom se dokonce nazýváš (možná)i titulem jejich šéfstva. Zjednodušeně, svým nickem bojuješ proti svým názorům. Myslím, že tvé úrovni by víc slušel třeba nick Rebelka. Příště nadhodím složitější téma ....

pro M.D.666 (Satanka, 21. 01. 2007 20:27)

Nepokouším se sama vyvolávat duchy, necítím se na to dost silná, jsem na tom asi jako ty. Ale mám přátele, kteří to dokáží. Ďábel, démon, budu opakovat svoje slova, pokušitel lidí, svádí ke zlým skutkům. Nesetkal ses s tím, že tě něco nutkalo k tomu abys udělal to, co se nemá? Abys třeba ublížil, záviděl, nebo se mstil? Záleží na lidech, jestli se dají svést, nebo odolají. Ďábel je všudypřítomný a pokouší nás neustále a každý jej máme kousek v sobě. Jestli věřím v Satana? Asi tak, jako v Boha. Jsou to dvě velké postavy v tragikomedii zvané víra. Mým Bohem je vesmír, země a příroda. S těmi lidskými démony jsi to trefil přesně.

Pro Saty (M.D.666, 21. 01. 2007 08:59)

Dík za skutečně fundovanou odpověď Saty. Zajímalo by mě jak vypadáš. Tam ty řeči, co sem psal, to sem myslel jenom napůl vážně. Já věřím v jedinyho boha, a ten zas jednou všem v čechách ukázal, že je. Ten můj bůh se jmenuje příroda. A může mu každej říkat jak chce. Ty tupé ovce mu říkají bůh... Ale to neznamená, že nevěřím v duchy, nebo v démony. Jenom nemám odvahu se pokusit o něco takového, jako je vyvolávání duchů, či démonů. Nevím, jestli ti můžu v tomhle věřit, ale myslím, že jo. Tak co sou teda ti démoni zač. Když říkáš, že zase nejsou tak zlí....

pro M.D.666 (Satanka, 19. 01. 2007 11:31)

Ďábel? "Signa te, signa, temere me tangis et angis." Ďábel patří mezi démony a mylně se dává do spojitosti se Satanem. Je to označení pro pokušitele, pro zlo které má lidem škodit. Ďáblů může být víc a jejich příbytkem je peklo, tolik o nich vím.O tom, že duše zemřelých se s námi setkávají jako duchové jsem přesvědčena.V démony věřím také.Uvízlo mi v paměti jméno při jisté události. Požádala jsem známého, který se těmito věcmi zabývá, zda by se nepokusil démona toho jména vyvolat. Stalo se a známý mi předal vzkaz, velmi dobrý vzkaz.Od této chvíle vím, že jsou i démoni, jen nejsou tak zlí, jak se o nich tvrdí.
Jestli věřím v ďábla? Nesetkala jsem se s ním a věřím jen tomu, co se projeví. Takže, myslela jsem si, že duchové neexistují a oni jsou. Myslela jsem si, že démoni neexistují a oni jsou --- kdo ví?
 

Dobro či zlo (Satanka, 19. 01. 2007 11:28)

Položil jsi mi dvě otázky, pámbíčkařit a nebo holdovat zlu. Zmínil jsi také dvě knihy,
Malleus a Mein Kampf. Když si přečteš obě knihy, budou na tebe působit, jako když jsou napsány
pro dobro člověka a společnosti, jsou tam i skvělé myšlenky, ale obě knihy mají na svědomí tisíce životů. Možná je to nesprávná formulace, kniha nevraždí, ale lidé, kteří knihy přečetli, vyložili si ji po svém a začali konat. Němci byli, jsou a budou bojovný a panovačný národ, mají to v krvi
a je jen dobře, že jsou nyní ve společenství, se kterým musí vycházet v dobrém a spolupracovat
jak ekonomicky, tak politicky. Moje odpověď na tvoji otázku: Pámbíčkařit, nebo holdovat zlu.
Pokud člověk věří v Boha a přináší mu to uspokojení, ať si věří, je to jeho právo a pro někoho je to smysl života. Vadí mi církev, která na věřících ekonomicky parazituje.
Holdovat zlu? Není ho kolem nás dost? Satanismus přece není o zlu, satanista by vědomně neublížil.
Je to o tom, jak žít, abys úspěšně přežil v džungli zvané 21 století. Saty.

Pro Satanku (M.D. 666, 19. 01. 2007 04:01)

Čau Satanko. Tak se mi zdá, že o tom asi opravdu něco víš. Mě tyhle věci okolo okultismu, čarodějnictví, satanismu a spiritismu vždycky hodně zajímaly. Nicméně mám na tebe takovou otázku, která bude možná znět stupidně, ale já čekám upřímnou odpoveď, na rozdíl od jiných, kteří se tě na to ptali: skutečně věříš v ďábla?

Dobro či zlo (Martin Doležel, 19. 01. 2007 01:27)

Tak co je teda lepší, holdovat zlu, nebo pánbíčkařit? To druhy je každopádně šílenství v dnešním světě.
Dnes už sou naštěstí tihle magoři stiženi vírou fakt považovaní za regulérní magory. Dřív tihle šílenci a paranoici vládli. A zase sme u toho: kde byla zplozena ta vraždící kniha- Malleus m.? Na světě je jenom jedna kniha, která snad zabila více nevinných lidí, než malleus a to samozřejmě kniha Mein kampf. A kdo byl opět autorem. Byl to němec. A kdo stvořil malleus? Jestli se nemýlím, tak to byli dva němci. A co z toho plyne? Jenom to, že nácci tu budou, sou tu, byli tu, ale my satanisti a okultisti se nad ně povznesem. Ave satanas.....

pro Bohouše (Satanka, 09. 01. 2007 12:18)

To, že církev přetrvává do dnešních dní je zásluhou myšlení lidí. Každý si říká " Co kdyby? " Nikdo neví, neví ani papež, neví nikdo z věřících, neví nikdo z těch, kteří tvrdí že se jich Bůh dotkl, ale jejich myšlení je natolik ovlivněno, že to považují za skutečnost. S tou daní jak říkáš, bych to udělala také tak jako je to v Rakousku. V podstatě je to zájmová organizace na kterou nechci přispívat - ani v nejmenším!!

Církev je ještě horší než politika. (Bohouš, 04. 01. 2007 18:21)

Církev v dnešní podobě je přetrvávání středověkého temna.Stále funguje na strachu a brání šíření rozumu. Jediný pokrok vidím v tom že už nesmí mučit a upalovat lidi, a to není zásluhou církve ale rozvojem společnosti jako takové.Politiky nemusíme volit, církev tady prostě je a ještě asi dlouho bude.Udělal bych to jako je to v Rakousku, tam musí každý katolík platit ze zákona kostelní daň.Nechápu jak může být takováhle organizace podporována z našich daní.Je to ostuda.

 

pro DoDo pokr. (Hemenex, 04. 02. 2007 18:20)

I když to není podstatný ale mohlo by se stát, že z mojí odpovědi by někdo nabyl nesprávného názoru ohledně mého vyznání. Nejsem členem ŽÁDNÉ církve nebo náboženské (ani politické) skupiny a i když třebas nevěřím, že se dožiji důchodu nejsem rozhodně ani ateista.

pro DoDo (Hemenex, 04. 02. 2007 18:07)

Ano, máš pravdu, kdo věří v Boha věří v jeho protivníka Satana a samozřejmě, že to platí i naopak. Po technické stránce jediný, podstatný, rozdíl je v tom, že jedni považují za správné prosazovat jednoho a ti druzí toho druhého. Nic víc.

Jen nezapomeň, že v Boha a Satana nemusí věřit všichni věřící (například třeba já). Jsou tu ještě i jiná (a některá i větší) náboženství a i jiné víry, dosud nezařazená pod nějaká náboženství. Ty mají jiná slova pro symboly označující to správné a to špatné, u některých, těch slov mají i tisíce podob pro správnou a tisíce podob pro špatnou stranu.

POZN. Zcela úmyslně se vyhýbám pojmům jako je Dobro a Zlo (a nahrazuji je výrazy správná a špatná) protože, co je Zlo pro jednoho může být Dobrem pro někoho jiného a naopak. A já, ani nikdo jiný, nemá "dostatečně velké kulaté razítko" aby mohl rozhodnout co je co.

Pro pochoutku, vytvořenou z vajec (Dodo, 04. 02. 2007 01:51)

Heme. Hele. Tak už mi to konečně někdo vysvětlete. Myslím to, jak je to s tím ďáblem a potažmo asi s bohem. Protože přece když někdo věří v boha, tak automaticky věří i v raracha... Takže loghicky musí každej satanista věřit v boha, jinak by ten jeho Satan neměl smysl.

pro wolf (Satanka, 31. 01. 2007 08:35)

Ty se divíš jak jsem na to mohla přijít? Jsi na stránce "Kladivo na ČARODĚJNICE", tak s nediv. Zkus nejdřív mail, ostatní uvidíme ju??

Wolf (wolf, 31. 01. 2007 01:48)

Říkáš, duši svobodného vlka? Jaks na tohle mohla přijít...my Skype:losdodos11 - kdybys náhodou chtěla ...si se mnou promluvit.Icq mám taky:dodinek
 

pro M.D.666 (Satanka, 31. 01. 2007 01:36)

Jejky, kdopak se tu objevil? Takže už tu mám dva "rejpálky"? Pleteš se Martine, s tím Bohem to není tak žhavý. Ty víš čemu věřím a ty věř sobě a lidem kteří tě mají rádi. Máš duši svobodného vlka, nezavři ji do kultovní klece. Taky ti přeju hezkej den.

pro Hemenex (Satanka, 24. 01. 2007 20:49)

Zdravím tě. Přiznám se, že otázka ohledně mého nicku mi byla položena mnohokrát, ale nikdy ji nikdo nerozebral tak jako ty. Odpovím ti jinak. Jeden muž, věrný a milující, byl svou ženou neustále špehován a podezříván z nevěry. Nebylo dne aby nepadla jízlivá poznámka, dokonce i před známými. Jak to dopadlo? Muž tak byl nepřímo dohnán, aby opravdu nevěrný byl. Bylo to zadostiučinění, byl to just. Můj nick je také takový malý just a aby nebylo jen u toho, musím říci, že některé z rad v Satanské bibli považuji za zcela rozumné. Pozor!! Nejsem ale v žádném případě satanistka, jen jsem pročítala a posuzovala, ale to ty jsi asi dobře pochopil. Plně chápu co jsi mi tím chtěl říct a i když "Rebelka" je docela hezké a trefné, ponechám si původní nick. Je už poměrně dost známý a nechce se mi měnit image. Je to jako se jmény, třeba pan Vzpurný může být ve skutečnosti jako beránek. Přeji krásný večer.

pro M.D.666 (Satanka, 24. 01. 2007 20:26)

Slovo "ortodoxní" zavání fanatismem a fanatismus pro cokoliv je jedno z nebezpečí, které na člověka číhá. Zaměří jej pouze jedním směrem, jako by mu zaslepil oči pro cokoliv jiného. Ráda poslouchám hudbu jako ty, líbí se mi HIM, Evenescence, Vangelis, včetně death metalu. Tajemno mně přímo přitahuje. Napsal jsi dvě slova: "bohužel a bohudík" Vím že nemají s Bohem nic společného, ale raději použiju jiná. Přiznám se že nevím, jestli je dobré, nebo špatné že člověk v sobě potlačuje svoji pravou přirozenost. Pokud ji zcela potlačí, usnadňuje mu to život v materiální společnosti, pokud to nedokáže, musí si vytvořit svůj vlasní malý svět, nebo najít přátele stejného založení. I na netu se dají najít.

pro Satanku (Hemenex, 24. 01. 2007 13:08)

přečetl jsem si velmi pozorně komentáře, co se zde vyskytují včetně Tvých odpovědí a nedá mi to, abych taky nepřispěl ze svou troškou do mlýna. Je toho hodně, tak začnu tím lehčím tématem: Je vidět, že toho hodně víš, dovedeš si na spoustu věcí udělat názor - snad správný názor, máš v mnohém docela přehled a přesto, přesto hned na začátku "ujedeš" na svém nicku a názvu stránky. Vím, že jsi někde v diskuzi už psala, že to je jen přezdívka, kterou ti dali jiní (asi věřící z nějaké křesťanské církve) ale tím, žes ji přijala za svou, jsi se degradovala na úroveň, kam zcela evidentně nepatříš. Podle mě patříš jinam, vždyť je docela možné, že až na některé vyjímky (např. lamaismus v Tibetu), je většina náboženství (tedy i komunismu a fašismu), prostřednictvím jejich církví (a Ústředních výborů atd.) vedena jen Zlem a touhou po Moci ve jménu šíření (Slova Božího, Pravé Víry, Vůdce, Diktatury Proletariátu, Slávy Bohyně Kálí atd.). Křesťani to své Zlo nazvali například Satanem (ale taky ateistou, mohamedánem, bezvěrcem, druidem či zaklínačem). Přece nechceš tvrdit, že patříš také do nějaké "církve"? Připomínalo by mě to pak boj jehovistů a katoliků, který je vesměs jen o tom, kdo správněji vyslovuje Jeho jméno (zda je správnější Jahve, Jehova nebo Bůh - jakoby to nebylo jedno, vždyť je to jen zvuk, důležité je přece, co si co pod tím zvukem každý představujeme), kdy tady v podstatě brojíš proti katolické církvi (alespoň mě to tak připadá) a přitom se dokonce nazýváš (možná)i titulem jejich šéfstva. Zjednodušeně, svým nickem bojuješ proti svým názorům. Myslím, že tvé úrovni by víc slušel třeba nick Rebelka. Příště nadhodím složitější téma ....

pro Saty (M.D...66?, 24. 01. 2007 03:39)

Já sem si to hned myslel, že nejsi žádná ortodoxní satanistka. Já taky ne, ikdyž třeba moc rád poslouchám death metal, čtu moc rád knihy o magičnu, tajemství, temnu...
O tom co v sobě člověk přirozeně má, ale bohužel se to snaží za každou cenu potlačit. Nebo spíš bohudík?

pro M.D.666 (Satanka, 21. 01. 2007 20:27)

Nepokouším se sama vyvolávat duchy, necítím se na to dost silná, jsem na tom asi jako ty. Ale mám přátele, kteří to dokáží. Ďábel, démon, budu opakovat svoje slova, pokušitel lidí, svádí ke zlým skutkům. Nesetkal ses s tím, že tě něco nutkalo k tomu abys udělal to, co se nemá? Abys třeba ublížil, záviděl, nebo se mstil? Záleží na lidech, jestli se dají svést, nebo odolají. Ďábel je všudypřítomný a pokouší nás neustále a každý jej máme kousek v sobě. Jestli věřím v Satana? Asi tak, jako v Boha. Jsou to dvě velké postavy v tragikomedii zvané víra. Mým Bohem je vesmír, země a příroda. S těmi lidskými démony jsi to trefil přesně.

Pro Saty (M.D.666, 21. 01. 2007 08:59)

Dík za skutečně fundovanou odpověď Saty. Zajímalo by mě jak vypadáš. Tam ty řeči, co sem psal, to sem myslel jenom napůl vážně. Já věřím v jedinyho boha, a ten zas jednou všem v čechách ukázal, že je. Ten můj bůh se jmenuje příroda. A může mu každej říkat jak chce. Ty tupé ovce mu říkají bůh... Ale to neznamená, že nevěřím v duchy, nebo v démony. Jenom nemám odvahu se pokusit o něco takového, jako je vyvolávání duchů, či démonů. Nevím, jestli ti můžu v tomhle věřit, ale myslím, že jo. Tak co sou teda ti démoni zač. Když říkáš, že zase nejsou tak zlí....

pro M.D.666 (Satanka, 19. 01. 2007 11:31)

Ďábel? "Signa te, signa, temere me tangis et angis." Ďábel patří mezi démony a mylně se dává do spojitosti se Satanem. Je to označení pro pokušitele, pro zlo které má lidem škodit. Ďáblů může být víc a jejich příbytkem je peklo, tolik o nich vím.O tom, že duše zemřelých se s námi setkávají jako duchové jsem přesvědčena.V démony věřím také.Uvízlo mi v paměti jméno při jisté události. Požádala jsem známého, který se těmito věcmi zabývá, zda by se nepokusil démona toho jména vyvolat. Stalo se a známý mi předal vzkaz, velmi dobrý vzkaz.Od této chvíle vím, že jsou i démoni, jen nejsou tak zlí, jak se o nich tvrdí.
Jestli věřím v ďábla? Nesetkala jsem se s ním a věřím jen tomu, co se projeví. Takže, myslela jsem si, že duchové neexistují a oni jsou. Myslela jsem si, že démoni neexistují a oni jsou --- kdo ví?
 

Dobro či zlo (Satanka, 19. 01. 2007 11:28)

Položil jsi mi dvě otázky, pámbíčkařit a nebo holdovat zlu. Zmínil jsi také dvě knihy,
Malleus a Mein Kampf. Když si přečteš obě knihy, budou na tebe působit, jako když jsou napsány
pro dobro člověka a společnosti, jsou tam i skvělé myšlenky, ale obě knihy mají na svědomí tisíce životů. Možná je to nesprávná formulace, kniha nevraždí, ale lidé, kteří knihy přečetli, vyložili si ji po svém a začali konat. Němci byli, jsou a budou bojovný a panovačný národ, mají to v krvi
a je jen dobře, že jsou nyní ve společenství, se kterým musí vycházet v dobrém a spolupracovat
jak ekonomicky, tak politicky. Moje odpověď na tvoji otázku: Pámbíčkařit, nebo holdovat zlu.
Pokud člověk věří v Boha a přináší mu to uspokojení, ať si věří, je to jeho právo a pro někoho je to smysl života. Vadí mi církev, která na věřících ekonomicky parazituje.
Holdovat zlu? Není ho kolem nás dost? Satanismus přece není o zlu, satanista by vědomně neublížil.
Je to o tom, jak žít, abys úspěšně přežil v džungli zvané 21 století. Saty.

Pro Satanku (M.D. 666, 19. 01. 2007 04:01)

Čau Satanko. Tak se mi zdá, že o tom asi opravdu něco víš. Mě tyhle věci okolo okultismu, čarodějnictví, satanismu a spiritismu vždycky hodně zajímaly. Nicméně mám na tebe takovou otázku, která bude možná znět stupidně, ale já čekám upřímnou odpoveď, na rozdíl od jiných, kteří se tě na to ptali: skutečně věříš v ďábla?

Dobro či zlo (Martin Doležel, 19. 01. 2007 01:27)

Tak co je teda lepší, holdovat zlu, nebo pánbíčkařit? To druhy je každopádně šílenství v dnešním světě.
Dnes už sou naštěstí tihle magoři stiženi vírou fakt považovaní za regulérní magory. Dřív tihle šílenci a paranoici vládli. A zase sme u toho: kde byla zplozena ta vraždící kniha- Malleus m.? Na světě je jenom jedna kniha, která snad zabila více nevinných lidí, než malleus a to samozřejmě kniha Mein kampf. A kdo byl opět autorem. Byl to němec. A kdo stvořil malleus? Jestli se nemýlím, tak to byli dva němci. A co z toho plyne? Jenom to, že nácci tu budou, sou tu, byli tu, ale my satanisti a okultisti se nad ně povznesem. Ave satanas.....

pro Bohouše (Satanka, 09. 01. 2007 12:18)

To, že církev přetrvává do dnešních dní je zásluhou myšlení lidí. Každý si říká " Co kdyby? " Nikdo neví, neví ani papež, neví nikdo z věřících, neví nikdo z těch, kteří tvrdí že se jich Bůh dotkl, ale jejich myšlení je natolik ovlivněno, že to považují za skutečnost. S tou daní jak říkáš, bych to udělala také tak jako je to v Rakousku. V podstatě je to zájmová organizace na kterou nechci přispívat - ani v nejmenším!!

Církev je ještě horší než politika. (Bohouš, 04. 01. 2007 18:21)

Církev v dnešní podobě je přetrvávání středověkého temna.Stále funguje na strachu a brání šíření rozumu. Jediný pokrok vidím v tom že už nesmí mučit a upalovat lidi, a to není zásluhou církve ale rozvojem společnosti jako takové.Politiky nemusíme volit, církev tady prostě je a ještě asi dlouho bude.Udělal bych to jako je to v Rakousku, tam musí každý katolík platit ze zákona kostelní daň.Nechápu jak může být takováhle organizace podporována z našich daní.Je to ostuda.

pro Rosťu. (Satanka, 01. 01. 2007 11:52)

Získávám stále víc a víc pocit, že učení církve je vlastně politika. Politika jak ovládat co největší množství lidí a jak se říká, " každá politika je svinstvo". Tenhle názor se týká pouze církve a bludů které šíří. Netýká se to lidí, kteří opravdu věří. Lidí, kteří věří třeba v Boha, v neviditelného stvořitele, těch kdo věří v neznámou sílu a energii a těch kdo mají svého Boha v sobě. Každý musí někomu, nebo něčemu věřit, k životu to patří.

Pro Saty (Rosta, 01. 01. 2007 08:12)

Jistě,církev vždy byla proti šíření vzdělanosti a pokud už chtěla ji mít pod kontrolou. Takže v podstatě dále mohla kázat své dogmata. Uloha církve by měla být v charitě. V pomáhání mdruhým. Jenže namísto toho se círvev a zejména katolická snaží i nadále o vládu nad světem. Kolik jen životů stál a stojí jen nesmyslný zákaz kondomů. Ale tobě to vlastně nemusím povídat.

pro Rosťu (Satanka, 30. 12. 2006 18:04)

Ahojky, sdílíš moje myšlenky v pohledu na církev. "Bible možná je dílem církve" - proč to píšu, vysvětlím nakonec. Zdá se, že kolem vzniku a autorství bible tápeme v omylech. Měla jsem možnost přečíst si kopii gnostického spisu od otce gnoze Simona Mága a na porovnání jsou uvedeny věty i celé kapitoly z Bible. Tam je zcela evidentně vidět, že Bible byla z velké části opsána, či přepsána ze spisu otce gnoze. Odstavce se mnohdy liší jiným seřazením slov, jindy záměnou slova. Je to důkaz, že tvrzení zastávané církví,že „učení Ježíše Krista“ je originálním učením židovského Spasitele,
je neudržitelné.
Potvrzuje to domněnku o zfalšování celého učení gnostiků ve prospěch židovství a že Bible jsou jen silně deformované výroky "otce gnoze" Simona Mága.
Proto jsem psala, že Bible je možná "dílem církve", která si ji účelově a tak jak se jí to hodilo, přepsala k obrazu svému.
Církev napáchala mnoho škod, udržovala záměrně lid v nevědomosti, strachu a pokoře a snaží se o to stále.

KLadivo (Rosta, 30. 12. 2006 15:06)

Knihu Kladivo na čarodejnice vlastním a znám ji poměrně dobře. Tato kniha je ukazkovej příklad toho jak se církev snaží a snažila ovládnout svět. Nejdříve slibem a ráji. To nefungovalo a lidé se nadále pokoušli poznávat přírodu a její zákony. A církev pocítila strach. Strach z toho, že lidé nebudou dále věřit jejím bludům. A kyž dospěla situace do fáze kdy církev zásluhou hýření kněží začala přicházet o majetky nastal čas inkvizice. Inkvizice se rychle rozšířila jako mor po celé evropě. Při výsleších se používalo kruté muční a celá řada podvodů. Stejně tak rozsudky byli podivné. Je popsán případ služebné, která nebyla svému pánu po vůli a ten ji obvinil z čarodějnictví. Byla mučena a nakonec svázáná do kozelce vržena do rybníka. Pokud by se dokázala rozvázat a vyplavat měl to být důkaz že je čarodějnice a měla být upálena. Pokud by se utopila pak by ji bůh odpustil. Co jí měl bůh odpouštět???
Církev si přivlastnila bibli. Bible není dílem církve a tak jak jí církev uznala není aní úplna. Církev mluví ústy lidí ve jménu boha. Ovšem stejná církev si bibli upravuje k obrazu svému. A papež??? Ten současný byl předseda kongregace pro čistotu víry. Což je přímá nástupnická organizace sv. inkvizice. A ze broji i v 21 století proti kondomům??? A co čekáte od nškoho kdy byl dobrovolně členem Hitler jungens???

Martinovi (Bohuš, 18. 12. 2006 14:05)

Můžeš to prosím upřesnit? Zatím jsi nezareagoval na jedinou mojí myšlenku. Tedy mimo té, o té tvé onanii. Bludy a strach tady zatím šíříš jenom ty.Já vím že tvé možnosti jsou zřejmě velmi omezené, ale zkus to. Prosím.

bludy a bubáci (Martin, 17. 12. 2006 23:23)

Bohouši Bohouši, kudy chodíš, šíříš bludy...

tajemství (kikuš, 15. 12. 2006 12:26)

ahojky nikdy jsem se moc o magii nezajímala ale nějak mě to vždycky všechno fascinovalo.myslím že tvůj názor je dobrý.....v něčem máš opravdu pravdu....ale slyšela jsi taky někdy o tom že to všechno může být jen zástěrka něčeho milionkrát důležitějšího??chtěla bych ti o tom napsat ale radši bychbyla aby to bylo jen mezi námi zatím!!všechno jsou jen doměnky ale co když je to pravda???něco na tom přece jen bude!!!pokud máš icq tak pls napiš ju?moje je 313-674-230

Církev a sex. (Bohouš, 11. 12. 2006 17:18)

Důvody proč je sex u církve na indexu jsou dva. Za prvé, sex je příjemný, vede k uvolnění a pohodě. Tedy ke stavu pro církev nežádoucímu.Proto je také nutno dát lidem alespoň pocit viny a nepatříčného chování. Absence sexu vede naopak ke zlobě, sadismu, krutosti a zase k následnému pocitu viny.Divím se, že jim tak jednoduchá taktika vychází tak dlouho.
Je také napováženou, když v 21. století brojí papež při návštěvě Afriky proti kondomům.Divím se, že nikdo nahlas nevystoupí a neřekne, že takový člověk nepatří jinam, než do klece.

mas to hezky (Satanka, 29. 11. 2006 23:27)

No tě pic, víš co? Na počítači nic už nečti, zahraj si třeba piškvorky, to bude lepší. Kolik ti je?

mas to hezky (ruzova satanka, 29. 11. 2006 20:01)

ja sem jednou cetla na pocitaci ze abis bila ta prava satanka musela bisi zabit kozu uriznout ji hlavu a pak nekoho objetovat nakou dobrou kamozku a tu taky zabit a pak ty kozi hlavu vzit a ty holce vrazit do bricha parohi a pak to telo ty kozi vzit a polozit to vedle ni a nechat to lezet anebo ze satanka nebo satan kdyz s nekym spi jako soulozi tak by to meli delat aspon ve4 a pak jednoho znich zabit podivej se na horor mensn

lone sloane (Satanka, 22. 11. 2006 20:48)

To ti od tvého problému nepomůže.

malleus (lone sloane, 22. 11. 2006 17:17)

upalil bych vsechny zkurveny nadrzeny carodejnice

pro Saty (Leviathan, 07. 11. 2006 22:46)

Navštívil jsem spousty Webů,našich i zahraničních,ale nikde jsem se zatím nesetkal s takhle příjemným společníkem.Díky za tu malou chvíli kdy jsme mohli spolu komunikovat,bylo to velmi milé a pro mne i užitečné,doufám že někdy v budoucnu se na NETU ještě sejdem,Měj se krásně a pa.

pro Leviathan (Satanka, 07. 11. 2006 15:27)

Tady v komentářích se letmo setkávám s neznámými lidmi. Setkání s tebou bylo jako pohlazení. Přeju ti to samé co ty mně, pa. Saty.

MALLEUS MALEFICARUM (Leviathan, 31. 10. 2006 19:21)

Musím stebou jenom souhlasit,to co jsi napsala je tak zvaná svatá pravda a je opravdu velká škoda že tento názor nemá většina lidí.Naneštěstí jsou lidé buď věřící nebo nevěří ale nahlas budou nesouhlasit protože věřit je dnes velmi moderní.Tvé stránky se Mi velmi líbí a přeji Ti aby se vše co si přeješ aspoň v něčem opravdu splnilo.PS.Takzvaných čarodějnic bylo církví upáleno nebo umučeno přes 3 000 000,je to doložitelné číslo.Zdravím