Jdi na obsah Jdi na menu
 


pro Bandy 30.9. - 06.14. (Satanka, 01. 10. 2007 08:26)
Ptáš se co k sakru duše je. Duše je to, co získáš při narození, asi už i při početí
a to co z tebe odejde když zemřeš. Je to něco, co z tebe dělá Bandyho a ze mně zase Hanku.
Máš to taky, asi by to nebyl hezkej pohled kdyby ses pohyboval jako tělo bez duše.
Máš obavu, jestli to jde léčit. Ano, když může duše onemocnět, jde i léčit.
Duše jsi ty se všemi klady a zápory včetně svědomí a důvěry, je to vdechnutý život
a ten přece neodkládáš když jdeš na WC. Holt to musíme všude sebou tahat.

Hypotalamus (Kings, 30. 09. 2007 20:43)

Žádná funkce nebo aktivita se bez energie nemůže uskutečnit. Co se týká lidského těla, je to bezvýhradná pravda. Od okamžiku oplodnění stoupá aktivita, aby lidský plod mohl růst. Od porodu a během celého života se bez energie nic neděje: krev se nemůže obnovovat, červené krvinky, nositelky hemoglobinu se nemohou v kostní dřeni tvořit, žlázy nemohou produkovat hormony, nervy a svaly nemohou pracovat. Hypotalamus řídí naše srdce,dech,žlázy,atd. je prostě zodpovědný za rozdělení energie v celém těle.Energie, kterou tělo potřebuje, neproudí do něj bez plánu, bez kontroly nebo vedení. Kde se bere energie pro naše tělo a jak se přiděluje? Pro laika je těžké pochopit skutečnost, že primární energie, která uvádí žlázy do činnosti je ta těžko pochopitelná síla, která tvoří základnu pro život a veškeré aktivity všude ve vesmíru.Pokud se povede člověka izolovat z dopadu kosmické energie,následuje to ,že se zblázní a zanedlouho zemře,"proč?"je to skoro jako když odpojíte doma počitač od bezdrátové sítě.V
tu chvíli je váš počitač schopen fungovat dále,bohužel jen bez internetu.Jinak je naprogramován a ke svému fungování mu stačí akorát el.energie."akorát"V případě elektrochemie je sekundární energie tvořená tak jak již zde bylo popsáno.
To co zde píši jsou mé názory a dedukce a jsem rád ,že si někde mohu s někým o tom popovídat.Pokud se člověku rodí v hlavě myšlenky o kterých si jiní myslí že jsou tak trochu divné tak se necítíte zrovna nejlíp.Dnes již vím ,že spouta věcí a událotí které se mi zrodily v mé hlavě se zrodily i někomu jinému a ,že se mi vše potvrzuje.Od té doby jsem již klidný a také se nebojím smrti protože jsem si jist že smrt je jen přechod do jiné reality.Jak říkám přesun dat jako ve snu ,tam se taky přesouvají data kamsi mimo naše tělo,u astrálního cestování je to totéž."jen zatím nevím do jaké"

pro Kings (Satanka, 30. 09. 2007 15:18)

Těšíme se na večer, vypadá to, že jsi dobrý bojovník.

pro Bandy (Satanka, 30. 09. 2007 08:41)

Nezapochyboval jsi ani na chvilku Bandy, jen jsi využil toho, že slovo víra se dá vyložit jak víra v něco vyššího, tak víru v sebe. Ty věříš jen v sebe Já věřím v něco vyššího a zároveň i v sebe. Věřím ale i v to, že ty neustoupíš ze své pozice oponenta, ty jsi v té pozici rád.

Vyšší inteligence (Kings, 30. 09. 2007 08:00)

Neměří nikdo,tedy z nás zatím nikdo nedokáže měřit a ten kdo dokáže tak sám nedokáže vysvětlit to co se okolo něho děje.Vyšší inteligence ztvárňuje vše co se děje okolo nás.Netvrdím že hypotalasmus je ovládán z venku,tedy aspoň né na sto procent.Něco ovlivníme svým chováním,ale něco ovlivnit nemůžem a to je dané.To co si vytváříme okolo sebe to je realita každého z nás i všeho ostatního dění.Příklad vem te si kolik těch malinkých částeček okolo sebe roztočíte, ty nebo já,mě zná pár lidí,ale třeba takovýho Busche zná celý náš svět.Pokračování večer.Zatím

Pro Kings (Bandy, 30. 09. 2007 06:32)

Mou první reakcí je otázka. Inteligence vyšší než co ? Než moje, Tvoje,naše ?
Tady bych se pokusil tvrdit, že dost záleží na tom, kdo měří.
Funkce hypotalamu není řízená zvenku. Je to čistá elektrochemie.Veškerou energii získává z potravy, již pozřeš. Nejvíc mě z funkce této části mozku zajímá to, že reguluje sexuální aktivitu. Hajzlík.
Tvě přesvědčení, že něco okolo nás je je naprosto správné. Já tomu říkám svět.Normální svět. Někdo vesmír, někdo jinak.Vyber si.

Satance (Bandy, 30. 09. 2007 06:19)

Na chvilku jsem zapochyboval o tom, jestli nezaměňuješ víru s náboženstvím. Víra přece nemusí mít s Bohy nic společného. Třeba víra v toho, koho miluješ. Víra v sebe.

Čaroději (Bandy, 30. 09. 2007 06:14)

Od malička jsem si prohlížel rád knížky o stavbě lidského těla. Pak už s menším potěšením ,ale o to pozorněji učebnice anatomie.A duše ? Nikde tam nebyla.
Co to ksakru duše je. Mám to taky ? A jde to léčit ? Není to nějaký vynález typu:"svědomí","důvěra" ? Co dělá Tvé svědomí, když jdeš na záchod.Kam ho odkládáš ?
Slova,slova,slova.
Jak můžu zasvěceně hovořit o tom, co prý je mou součástí a já ani nevím, kde to je. Co to je ? A stojí to za to se tím zabývat ?. Mně ne.Mám, naštěstí, jiné problémy.

pro Kings (Satanka, 29. 09. 2007 23:24)

Wau, tohle je příspěvek na jedničku. Jsi snílek, fantasta a nebo se o tyhle věci fakt
zajímáš? Tenhle pohled jsme tu ještě neměli, ale vesmír jako hologram už ano.
Počkej až si přečte Bandy co píšeš o telepatii, tak tě začne cupovat na kousky.
Ničemu takovému nevěří i když ho tu statečně lámem. Vítej mezi náma a přihoď ještě něco zajímavého.

pro Tyberion (Satanka, 29. 09. 2007 23:24)

Víš, já už se ani nesnažím moc hledat. Mám svůj vlastní pohled a jsem s ním docela
spokojená. Ráda si ale přečtu, nebo pokecám s někým, kdo je na tom jako jsem byla před časem já,
nebo kdo je dál než já. Nikdy ale nemůžu říct, že jsem na konečný,
nebo že se nemůžu už nic zajímavého dozvědět. Jo Bandy a Hemenex. Každý stojí na jiném břehu
a oba jsou dobří, pozor na ně. (to myslím v dobrém)

Vyšší inteligence (Kings, 29. 09. 2007 19:29)

Dočetl jsem se zde že náš mozek jede na frekvenci zhruba 40 hertz. Určitě je to možné, ale jen ta část kterou vnímáme vše co se děje okolo nás. Ta část kterou ovlivnit neumíme, ta podle mého názoru využívá frekvenci někde na terahertz, možná i výš. Tak jako je rozdělený počitač na různé bloky ať paměťové či jiné, tak je rozdělen i náš mozek. To jen pro porovnání (grafika má jinou frekvenci, zvukovka má jinou frekvenci atd). Takže když se nad tím zamyslíte, tak jsme hodně dokonalý chemický samostatně myslící počitač. Nejsme sami kdo je dokonalý, třeba takové stromy, nebo květiny, také jsou velmi dokonalé a vyžadují přesný řád, jinak by nemohli fungovat.

Konečně se dostávám k jádru věci. V naší hlavě je takzvaný hypotalasmus, je to něco jako transformátor, který převádí vyšší energii na nižšší. Převáděná energie pochází odněkud z kosmu (neví náhodou někdo odkud?), podle mého to může být i z nějakého serveru který jede na frekvenci, kterou my absolutně zatím nezvládáme. Je to jako internet, akorát že se nepřenášej miliony dat za sekundu, ale triliardy a víc. Ano tak rychlá je naše síť na kterou jsme napojeni.

Důkazů je spousta které to začínají potvrzovat. Například dva lidé kteří mezi sebou komunikují přes celou zemi telepaticky,také vědci tvrdí že sen trvá pohou sekundu,leč nám se zdá že je dlouhý třeba hodinu. Závěrem bych chtěl napsat že podle toho usuzuji a jsem přesvědčen že ať tomu je takto nebo jinak, něco okolo nás je a je jen v nás jak tomu kdo věří a jak to kdo pojmenuje jestli bůh nebo vyšší inteligence.A naše duše a oddělení od fyzického těla je třeba jen tok dat po síti kamsi do nějakého sektoru.S pozdravem Petr

pro Satanku (Tyberion, 29. 09. 2007 11:14)

Asi máš pravdu.Já ale zatím jen pátrám a hledám mezi tím vším zmatkem pravdu nebo alespon porozumnění proto píšu ateista.V nic konkrétního zatím nevěřím a své myšlenky neustále zkouším jestli jsou to ty pravé.Já kolem sebe bohužel moc lidí nemám které by zajímali tyhle věci jako mě.Před nějákým časem sem se tu bavil s Bandym o magii a byl jsem přesvědčený o své pravdě ale časem jsem i díky jemu přišel na to že i já zas tolik nevím abych byl o své myšlence natolik přesvědčen.

pro Tyberion (Satanka, 29. 09. 2007 09:59)

Když jsem začala o těchto věcech před víc než rokem přemýšlet, tvrdila jsem o sobě že jsem ateistka. Teď už to netvrdím. Je to proto, že jsem měla možnost setkat se s několika skvělými lidmi, kterým jsem vděčná za jejich moudrost. Jestli věříš v duši, Stvořitele, ať má jakoukoliv podobu, jestli věříš v reinkarnaci, pak nejsi ateista. Je to možná jiná víra, než jakou vyznávají křesťané, je to víra která jde sama od sebe a z tebe. Není vyznávaná ze strachu, že pokud nebudu odříkavat modlitby a klekat na kolena, budu zatracena. Tahle víra ponechává svobodu v myšlení i jednání.

pro Satanku (Tyberion, 29. 09. 2007 08:11)

No jsem Ateista a nevěřím že mi někde v těle lítá nějáká duše a příkláním se taky k téhle teorii.A začínám v to věřit čím dál víc díky mnoha důvodů,které mě přesvědčují.

bandymu (čaroděj, 28. 09. 2007 22:58)


Ahoj,tvoje pravda je asi o kousek dál nežli ta moje,ale oba víme že pravda leží přesně v polovině mezi námi dvěma.
To že jí máš tam dole je TY,to že je u mne v hrudi jsem JÁ,a mezi námi leží místo naší pravdy,lze to vyvrátit nebo ne???
Posílám dotaz co udělá duše když ty jdeš na záchod?
A potom si určitě rád přečteš co ti duše napsala že???
Nic ve zlém,vše dobré,jsi filozof a já tě beru,tot vše.

AHOJ .

pro Tyberion (Satanka, 28. 09. 2007 22:28)

Ahojky, tuhle možnost jsme tu taky probírali a mně osobně se zdá, že je ze všech teorií ta nejpravděpodobnější. To, že duše se může pohybovat, myslet a existovat i bez těla jsem zažila při astrálu. Podporuje to i doměnku, že tělo je na duši závislé, kdežto duše na tělu ne.

No něco jiného (Tyberion, 28. 09. 2007 15:44)

Pokud se můžu zapojit do debaty vyčetl jsem už spoustu názor na duši tak trochu jinak.Nebylo to tak že mi duši vlastníme ale ,že duše jsme vlastně mi a tělo jen využíváme.Na tomhle tom je postavená Reinkarnace.Jen chci přihodit další možnost do kotle :-D

všem (Monika, 26. 09. 2007 12:38)

:-D:-D:-D teda, to je zas na závěr nářez-můj dnešní první smích. Celou noc mi problila fenka a já oka nezamhouřila. Ráno smutná duše a nefungující tělo. Vím, kam jít, aby se duše uchechtla...........

pro Bandy (Satanka, 26. 09. 2007 11:22)

Tak vidííííííš, nakonec jsi přiznal, že duši máš!!! Každej ji máme holt asi někde jinde, ty jí máš jak tvrdíš u p....e, u mně zase pendluje mezi hlavou a levou stranou hrudníku. Ty musíš mít vždycky něco extra??:-D

Bandymu (Achnat, 26. 09. 2007 07:57)

Třicet stříbrných....?

Bandymu (Dragon, 26. 09. 2007 07:52)

A nepotkal jsi tu ženu náhodou u Černobylu?Ty svítící děti...

Čaroději (Bandy, 26. 09. 2007 00:48)

Nabídl si další rozměr. Duše a sen. Sním já ? Má sny má duše ? Sním o své duši ? Sní má duše o mne? Sním kde co. Duše mi posledně nechutnala. Byla tak nějak gumová.
Nebourám Ti názor. Jen sděluji svůj.
Zůstaň s námi. Ty víš, o čem je řeč.

Satance (Bandy, 26. 09. 2007 00:40)

Potkal jsem ženu. Ženu s dětmi třemi. Nevím, co jsem rozsvítil jí, když jsem se s ní oženil.Vím jak mi svítí děti jejich dětí. Říkali mi "avo".Dnes už "dido". Chce se mi mluvit o štěstí. A duši mám u prdele.

Achnatovi (Bandy, 26. 09. 2007 00:32)

Nabídni cenu,mistře !

pro satanku a bandyho (čaroděj, 25. 09. 2007 21:28)


Dovolíte abych se tak trochu zapojil,jsem tu naspátek ale zatím jenom na zkoušku,no nic.
Mluvíte o duši,existuje mnoho názorú a mnoho pojednání napsáno jest,je proto důvod se domnívat že něco je,pokusme se si uvědomit stav duše,díky ní cítíme bolest,strach,teplo a jiné,protože takovéto věci si naše duše pamatuje je to jednou provždy dané a neměné,co myslíte mám pravdu?
Co vaše sny,zase je mnoho názorú a vědeckých pojednání,ale co když duše si promítá své zážitky a to co kdysi prodělala,nebo vaše každé nadání,ten umí to a ten jiný ono,každý z nás umíme dávat radost a kdo nás to naučil?rodiče a hlavně to co máme v sobě naše duše asi se to tak nechá i povědět.
Miluješ,tak jsi pod vlivem toho co tvoje duše dovolí,tak to je odmne názor a máte možnost mi rozcupovat. Ahoj

pro Bandy (Satanka, 25. 09. 2007 20:33)

Tak si představ Bandy. Potkáš cizí ženu s dítětem a vidíš že je smutná. Rozum ti říká, aby sis jí nevšímal, protože by tě klidně mohla někam poslat, ale tvoje duše ti řekne něco jiného. Ty jdeš, pozdravíš se s ní jako byste se znali od mala a pochválíš jí, jak jí děcko od minula vyrostlo. Ženě jsi rozsvítil světlo v tváři a tobě je hezky. Není tomu tak dlouho, kdy jsi nám tohle vyprávěl a tím dokazuješ, že máš duši a dokonce citlivou, jen se ji snažíš zatloukat i sám před sebou.;-)))

Bandymu (Achnat, 25. 09. 2007 19:55)

Myslím to první a ty to víš...vím že je to prodejné,ale co ty...prodal bys a za co?

Satance (Bandy, 25. 09. 2007 17:39)

Nikdy mě nepřestane fascinovat Tvá víra v duši. Četl jsem tady spoustu definicí nebo jen vysvětlení co duše je. Myslím duše jako zástupce člověka ve sférách netělesných, někdy i neživotních. Hledám cestu jak se s některou ztotožnit a nic. Mám asi smůlu. Nebylo mi dáno. A já bych tak moc chtěl.

pro MML3 (Satanka, 24. 09. 2007 20:40)

Ten nápad není vůbec špatnej, jen bych to malinko změnila. Každej člověk má svou duši, která je ovlivněná jeho charakterem. Nemusí do duše zasahovat druhá osoba. Stačí když čověk neuzná mantinely a sám povolí uzdu negativním vlastnostem. (zaprodá svou duši zlu)
Tu třetí světovou už takhle chápu a dodávám, že je docela možné, že to takhle bylo.

Achnatovi (Bandy, 24. 09. 2007 20:16)

Myslíš schopnost mluvit a zpívat nebo uplatnění práva volit své zastupitele ? Obojí je prodejné. To druhé snáz.

Napad (MML3, 24. 09. 2007 18:38)

Mam dalši napad. Zrovna dneska mě napad. Co když duše je spiš charakter člověka. A když se řekne prodat duši, tak dovoliš tomu kdo ji kupuje se v ni hrabat, a měnit vlastnosti toho člověka?

A tu třeti světovou jsem myslel tak že už jsme(jako lidstvo) ji přežili,už jsme bojovali s kameny a klacky, a znovu se vyvinuli do tedka :-)

Bandymu (Achnat, 24. 09. 2007 17:17)

Prodal bys svůj hlas?

Pro MML3 (Bandy, 23. 09. 2007 22:22)

Tak čert, kterého znám jako nejchytřejšího z obchodníků se uspokojí se slibem, že mu prodám něco, co ani já nevím, jestli mám. Není on nakonec blbej ?
Já vím. Znám příběh Fausta a Markéty. Jejich průvodce Mefistofela. Jestli si všímáš, pak vidíš, že příběh napadám. Satan obchoduje lépe.Jako bussynessman je tvrdší. Je ještě tvrdší jako já.

pro MML3 (Satanka, 23. 09. 2007 13:10)

Ahojky, budu reagovat na duši a čerta. Věříš na vodníky? Taky přece berou dušičku člověku a schovají ji do hrníčku. Určitě nevěříš a není to jen proto, že se ještě v žádném rybníce hrníčky nenašly a vodníci se nějak nechtějí ukázat, ale proto, že víš že je to blbost. Duši můžeš zaprodat ne čertu, ale třeba mamonu, pýše, nebo lidskému zlu. Když se staneš nemilosrdným člověkem a děláš zlé skutky,ubližuješ a škodíš druhým, tak tomu se říkávalo že se zaprodal ďáblu.
Teď k mozku. Ten Einsteinův výrok je velice známý a řekla bych že dokonce podléhá zákonům civilizace. Cím vyspělejší civilizace je, tím jsou větší škody po válce, takže po třetí světové válce bychom se opravdu mohli k těm klackům a kamenům dostat. Odmítám tvoje tvrzení, že třetí světová už byla, neuniklo by mi to.

Pro Satanku (MML3, 22. 09. 2007 23:10)

Ja si zase spiš myslim že v minulych stoletich lide nebyli o hodně hloupějši než dnes. Rozdil je hlavně v tom že v minulosti pro lidi nebylo tolik času aby se mohly učit, nebo o něčem přemyšlet.
I dnes mužu s jistotou řict že některe lidi nejsou rozumově od opic až tak daleko.
Vem běžneho jedince a hod ho někam do lesa. třeba s chalupou a nějakym tim jidlem. Ten by s těži něco vymyslel, či vynalezl. ani by nepsal basně či nějake teorie. nejspiš by se dřel aby vubec přežil. Tak nějak to mohlo vypadat v minulosti.
a čemu vděčime za pokrok? jedině tomu co postavily naše předkove. nejsme O moc chytřejši, jen dokažeme využit jejich poznatku, a velmi male procento z nas dokaže ty poznatky vylepšit, a posunout dal.
Jedna učitelka (přirodopisec) řekla poznamku: Přiroda nikdy neděla nic zbytečně. - beru to jako moudro. a vyvozuju z toho že člověk už byl na vyšši urovně inteligence, kdy se mu ten mozek zvětšoval, jak ho hodně využival. Dnes ale směřujeme k tomu aby jsme ziskali to, co jsme už stratily.
velmi se mi libila hlaška Einsteina:
Netuším s jakými zbraněmi se bude bojovat ve Třetí světové válce, ale vím jistě, že ve Čtvrté světové se bude zápasit s klacky a kameny.
-a myslim že třeti valka už Byla.

Pro Brandy (MML3, 22. 09. 2007 22:56)

Myslim si tohle: V duchovni sfeře je určity rozdil než v tělesne. funguji tam jine zakony. Jako že když něco slibiš tak to dodržiš. A jestli řekneš, že prodavaš duši čertu. Tak pak si tu duši muže vzit s tim žes mu to dovolil.
Tělo je pro čerta k ničemu. To se rozloži. a nic z něj nebude. Ale duše. samotny motor člověka. Kdyby ji dabel měl. Zustanu u toho že by to nebylo přijemne.

pro Bandy (Satanka, 22. 09. 2007 21:28)

Tobě se čerti obloukem vyhnou, udělal bys jim v pekle převrat.:-D

Pro MML3 (Bandy, 22. 09. 2007 21:05)

Slibuji Ti, že nebudu cupovat Tvé názory. Jen jsem si vybral jeden. Jak prodáš čertu duši ? Jak víš co vůbec prodáváš ? A jestli víš, pak balíš do pytlíku nebo je to transakce přes banky ? Čert odnese koupi v nůši nebo jen počkáš až naq Tvém kontě něco naběhne. Jak to vůbec chodí. Mě připadá prodat duši jako dobrej džob. Já se poměju a čert má prd. Musí to pro něj být blbá investice na těch pár let mého života.

pro MML3 (Satanka, 21. 09. 2007 20:34)

Mluvila jsem o bílých místech, které v mozku evidentně jsou. Když to tak vezmu,
tak každé století přinese spoustu nových a nových informací. Troufnu si říct,
že dospělý člověk vyššího IQ před 300 lety, dosahoval ve vědomostech úroveň
vědomostí 9 třídy ZDŠ dnešního žáka s průměrným IQ. Pominu jak je vytížen mozek
vysokoškoláka, nebo kandidáta věd a.t.d.
Třeba ta bílá místa jsou proto, aby se vzděláváním a vývojem postupně zaplňovala.
Ve třetím tisíciletí už by těch bílých míst mělo být zase o něco méně
Jeví se mi to jako prázdné prostory, které čekají až se v nich rozjede výroba.
Je to jen moje fantazírování, ale třeba na tom malilinkato něco je.

mozek (MML3, 20. 09. 2007 21:35)

Tak mě omluv vyjadřil jsem se špatně:
A co mysliš, proč se řika že člověk využiva jen cca 10% mozku?
skoušel jsem o tom najit nějaky odborny članek. Ale nic 100% jsem nenašel. ale často jsem narazil na cca 5-10%
mimochodem podle mě se kapacita lidskeho mozku neurčuje jeho velikosti, ale hustotou a množstvim zavitu.
a proč nevyuživa zbavajicich 90%, prostě proto že to neumi. třeba v atmosfeře už od minulosti klesla hladina kysliku na tolik že mozek si nemuže dovolit vic fungovat. a nebo prostě se stratily metody jak ho dost efektivně rozvijet.
nakonec si myslim že v 3 tisicileti tech zbyvajicich 90% budou hrat největši roli.

pro MML3 (Satanka, 20. 09. 2007 20:38)

Jestli ty to víš, tak mi to řekni. Já to nevím a ani nevím na kolik % je náš mozek využívaný. Neví to vlastně nikdo, jsou to jen dohady. Mozek pracuje jako celek, určité části jsou využívány víc, některé méně, ale netroufla bych si tvrdit, že 90% našeho mozku zahálí, nebo je nečinná. Jsou bílá místa, s tím souhlasím, ale jestliže nevím jakou mají funkci, nemohu tvrdit že jsou nevyužitá, třeba je to místo pro podvědomí.

Pro Satanku (MML3, 19. 09. 2007 18:59)

většinou když konči vyspěla civilizace, tak za to muže sama. pak se muže stat že je vyhubi nějaka silnějši civilizace. a nebo nehoda.
i když takovy 100x větši černobyl. to nezni nepřijemně.
A co mysliš, proč člověk ma velkou mozkovnu, a využiva z ni jen cca 10%?

pro MML3 (Satanka, 18. 09. 2007 23:30)

Ahojky, zajímavá teorie. Připouštím, že před námi obývaly zemi jiné civilizace
a když se dostaly do stadia vyspělé civilizace, zahubili sami sebe.
Vede k tomu víc teoretických nitek. Můžem se jen dohadovat jak vypadali
a co bylo příčinou jejich konce.

Skočil jsi pak rovnou na duchařinu. Živý člověk má tělo a duši.
Když zemře, opustí hrubohmotné tělo a stává se z něj duch, tak si to představuji já.

O reinkarnaci jsem sice dost četla, ale zatím se k tomu moc nechci vyjadřovat,
protože je na tuhle věc víc pohledů i výkladů a já nevím, k čemu bych se měla přiklonit.
Jen vím, že na rychlosti inkarnace a výsledku má velký vliv naše karma.

A s tou kočičí náturou se shodnem. Miluju teplo, ráda spím a lenoším (nejlépe přes den,
ale to se stane málokdy), s večerem ožívám, ráda hraju s myší a když na to přijde,
rychle tasit drápky není pro mě problém, tak vidíš, je nás víc.

Par mych teorii: (MML3, 18. 09. 2007 15:54)

1) pochytil jsem teorii že před par desitkami tisic let existovala uplně jina společnost. ktera byla založena na magii, telepatii. a všech těch vecičkach o kterych si dnes každy "normalni" člověk řekne že jsou pitomosti. No a jak to už byva. 2 strany se nepohodly. Nastal velky atomovy Boom. a lidska civilizace se hned vratila o stoleti v čase.
vyvodil jsem to z toho, že jsem kdesi četl članek o velmi starych jeskynich, kde se pry ukryval docela vyvinuty člověk. pak že nějake stare spisy obsahovali navod co dělat při zasahu radiaci. tušim dilo : jasnějši než tisic slunci. a všehni ty trpaslici, obři a dalši stvořeni kteři vznikly mutaci, a v pruběhu stoleti byli vyhubeny.
Nic nevnucuju. ale tahle teorie na vznik magie se mi velmi libi. jako by to byla jaka si ztracena civilizace. Třeba dnes 2x tleskneš a zapne se ti světlo(v těch luxusnich baracich) oni řekli zaklinadlo, či formuli. my mame ovladače od tv. třeba měli sve kouzelne hulky.

2) podle mě duše a duch jsou přece jen 2 rozdilne věci.
otazka: když prodaš duši dablu, muže tve tělo nadale žit? ano. všude jsem se doslechl že jo. ale život, nějak už neni ono.
tak jsem si vytvořil teorii že třeba: Tělo je barak. duše je spravce. a duch je majitel.
a když tělo přijde o duši, tak už prakticky nema schopnosti komunikovat s tělem. a tělo postupně zahyne.

3) Reinkarnace. slyšel jsem že jako samotny napad vznikl hodně davno v indii. tehdejši společnost se rozdělila do kast- ruzne urovně lidi. ty kasty se od sebe izolovaly a nestykali se. a přechod z jedne kasty do druhe byl nemožny. ale to se těm co byli v těch nižšich kastach nelibilo. Tak ty vyšši si vymysleli, že pokud člověk prožije svuj život dobře, tak se dostane do vyšši kasty. pokud špatně tak do nižžši. a že nema cenu se trapit s svym postavenim.
domyslel jsem si že se to postupem časem rozrostlo, a rozšiřilo i na zviřata.
ačkoliv nechapu že některe lidi maji jakesi vzpominky na minuly život.
nechci kecat, ale podle mě si to křestanstvi vysvětluje tak, že po tom co člověk umřel, tak demony co žily s nim přešly k jinemu člověku a jaksi napovidaji.

4)Jak napsala Zuzana. (at neni sama) Musim uznat že jiste prvky chovani kočky mam. a docela mě to štve. takova ta chuť si vylezt na nějake vysoke sluničkem vyhřivane misto a pul dne tam prospat mě trapi už docela dlouho. a co teprve kluk a škrabat. nemyslitelne.
ale pomaha to při atletice :-)

a skuste mi ty moje nazory neroztrhat na kousičky. mam je docela rad.

Teorie - Achnatovi (Petr*, 10. 09. 2007 22:14)

no neřekl bych, že může být mnohem víc teroií, z hlediska dělení co je před životem a po životu totiž chybí jen jedna možnost a sice něco - nic. Zrovna mě napadlo že by z toho mohla být super víra, třeba nějaká sekta :-D...
Samozřejmě že všelijakých variant jiných veličin jsou stovky...

Pro Petra (Achnat, 09. 09. 2007 21:34)

A žití ti ukáže co je jak-pomůže ti vybrat z těch teorií,kterých je mnohem a mnohem víc,to skutečný a živý,no a pak už jen zbejvá dát to nějak do kupy a vyrazit si jen tak-bez báglu plnýho zbytečností...

::::::::::::::::: (24Jirka, 08. 09. 2007 18:32)

jasně uplně tě vidím, cca. 17 let, vlasy trochu do číra? V srdci zápal, nic proti je pěkný mít ideály, bez nich by člověk nežil dobře. Podívej co je globální oteplování? Nic kapka v moři která nás možná jednou smete, stejně jako dinosaury smettůla zima po pádu meteoritu, vše poměřujeme krátkostí našich životů, tuhle planetu ale 1 milion let sem jeden milion let tam zas tak nerozhází, až nastane čas tak se nás zbaví, zatím jí zas tam moc nevadíme, uznáváš teorii Gaia, tak vítej, nikdo z nás by proti tomu asi nebyl, tedy většina.
K těm zvířatům, ano s tím souhlasím, ale je to zbabělé, snažím se na to nemyslet, zbabělé? Je strašné nechat trpět zvířata proto abychom zjistili zda nás šampon nepoštípe v očích atd. Naprosto souhlasím ale tenhle vlak jede takovým tempem, že se bojím , že jde jen zpomalit a to jen velmi pomalu. Tak pevnou ruku při tahání za brzdu.

pro ::::::::::::: (Satanka, 08. 09. 2007 14:49)

Neříkej "hloupost", když vzápětí ji připouštíš a pak, nepročetl jsi to celé. Podívej se na rubriku - Apokalypsa". V jakém světě žiju? V tom samém co ty. Nevím kde jsi četl, že Země trpí tajemnem, o tom přece v této rubrice není ani zmínka. Jinak co píšeš je pravda, myslíš to dobře a s tebou i spousta dalších lidí. Je dobré se o to zajímat a pomáhat jak jen to jde, lidem i zvířatům. Děkujem za odkaz, určitě se někdo podívá, ale já nemůžu. Prostě nemůžu něco otevřít a vědět, že uvidím utrpení. Měj se a pomáhej jak nejlíp umíš.

hloupost (:::::::::::::::::, 08. 09. 2007 14:19)

ahojky prosimte v jakym svete to ziješ?na še ze me netrpi kvuli tajemnu ale kvuli nekterich lidi protože lidi zavinuji globalni oteplovani ale nejvetšimi chudaci jsou zvirata ti ro vždycki snesou plnou ranou mi lidi je ani neumime zachranovat a naš svet se nam pocasim a katastrofami jenom odvdeču je za to co mu delame a ne njake tajemno ale co teda zustava opravdovim tajemstvim je vesmir tajemno tu budu až vibuchne slunce tak se na še zemne docista zmeni jaki za dobi dinosauru to je podle mne pravda ale na druhou stranu nerikam ze ne co mezi zemi a svetem preci jenom je napr duchove duchove jsouý duše zemrelich lidi kteri čekaji až se budou moc za se narodit ale neplati to pro vivrheli pekla ti tu mozna nekde me zi nami sou u nas to mu ze bit i hrad houska je to skutečne velice zajima vi hrad a pripravte se na to ze u nas nekde za 40 let budou tornada ja ko v americe ne bo tu bu de velike vedro ja ko v egypte ne bo na pouštich egypta tak se liodi uz konecne zamislete i nad svimi ziboty ale i nad zviřecimi zivoty treba se i vvi ni mi stane te a uvii te ne bo dokonce i poznate ja ke to je byt zviretem z pitome a blbe rodiny jestli se chce te podivat na jedno video tak si dejte www.youtube.cz a tam napiš te jeden život a klikne te tam na kone a prosim jestli vas to ve me za srdce tak proti to mu ne co delejte ja už delam ale je k to mu potreba hodne ale hodne lidi jojo a to to video je jenom pro milovniky koni pozor je to smutny a možna to nekomu nebude delat dobre tak pozor pozor :::::::::::::

Petrovi (Bandy, 08. 09. 2007 00:42)

Můj nesouhlas je čistě osobní. Nedá moc práce oponovat tomu co jsi napsal. Jen nevím, jestli by v této situaci bylo rozumné vyvracet, co píšeš.Nebudu se s Tebou přít. Chci si nechat právo na tichý nesouhlas. Chceš-li podrobnější vysvětlení, řekni. Nebo na bandy.bandy@seznam.cz.Zdravím Tě.Hovořím s Tebou rád.

Dragonovi (Bandy, 08. 09. 2007 00:37)

Děkuji za radu. Věřím, že byla úpřimná. Totéž radím já svým blízkým.Jenže já mluvím za sebe. Za svůj životní postoj.Nemyslím, že budu někdy jednat v rozporu s tím, v co věřím.

pro Petra (Satanka, 07. 09. 2007 08:36)

Máš pravdu, že po zážitku s astrálním cestováním se člověk na různé věci dívá jinak.
Do té doby, než se mi dostalo vysvětlení jsem to měla jednodušší,
přemýšlela jsem jako Bandy. Předtím byla přede mnou jedna slepá cesta, teď už ne.
Ta cesta vede dál a najednou přede mnou vyvstalo plno otázek, ale také zjištění,
že je všechno jinak a to je zvláštní pocit.

Bandymu (Petr, 06. 09. 2007 23:57)

Vidíš, teď Ti nerozumím... nesouhlasíš... určitě nemusíš, ale s čím? Chtěl bys doplnit ty teroie, nebo plusy a mínusy, nebo nesouhlasíš s tím co jsme prožili?

Dragon (Bandymu, 06. 09. 2007 17:35)

Nikdy neslibuj dopředu něco o čem nevíš,jestli to budeš v budoucnu schopen dodržet.

Petrovi (Bandy, 06. 09. 2007 11:32)

Nesouhlasím s tím,co říkáš, ale slibuji, že neudělám nic, co by Ti zabránilo, říkat to dál.

Tři základní teorie života velmi stručně (Petr, 06. 09. 2007 00:20)

1. vědecká
Tahle teroie praví, že před narozením není nic, a po smrti také ne. Vědomí existuje jako produkt činnosti mozku, bez něhož zanikne.
Klad této teroie je její logičnost a doložitelnost. Zápor vidím v tom, že neodkáže vysvětlit mnohé jevy (mimochdem je o nich tento web), které bezesporu existují, přestože jsou doložitelné pouze empiricky.

2. křesťanská
Před životem není nic. Člověk se zrodí jako kombinace fyzického těla a nové duše od Boha. Po smrti zůstane duše, která však čeká na soudný den. Pak je oživena a podle výsledku soudu jde natrvalo do pekla nebo ráje.
Kladem této teroie je uznání existence Boha, kterého vykresluje jako milujícího otce. Záporem její nelogičnost, kterou vidím například v tom, že každá duše má jinou zkoušku, dokonce některé se jí mohou zcela vyhnout a kupodivu jdou rovnou do ráje. A naopak jiné duše mohou mít tu zkoušku neuvěřitelně těžkou a díky jedinému selhání jsou pak věčně zatraceny.

3. Reinkarnační
Tato teorie říká, že původ duše je od Boha a že je věčná. Duše postupuje jednotlivými životy jejichž smyslem je její vývoj. Její cestu určuje karma - soubor vlastních činů, které čekají na vyrovnání.
Kladem této teorie je její logičnost. Dokáže vysvětlit jak rozdílné životní příběhy lidí, tak i různé jevy které jdou nad rámec materiální vědy ale které lidé přesto zažívají. Záporem je její vědecká nedoložitelost, přestože samotná věda empirické důkazy v jiných oborech uznává....

Bandymu (Petr, 05. 09. 2007 23:44)

Jasně že by to šlo. To zdokonalení není jakože po životě, to jde i v něm :-)
Zase na druhé straně tahle teorie reinkarnací a k tomu i karmy celkem zapadá do těch zkušeností, které zde i ostatní píšou. I další věci docela dobře vysvětluje....
A muchu nezabiju novinama... chytnu ji do ruky a trefím s ní něco... někteří jednici to i přežijí... Fakt je že jsem prozatím docela přehlížel její charakterové vlastnoti :-)

Petrovi (Bandy, 05. 09. 2007 21:35)

Teorie reinkarnací je v přímém rozporu s mým pohledem na svět. Nešlo by jít k sebezdokonalení a lásce v životě, který žiji dnes ? Přes zkušenosti kladné i záporné ?
Podle některých teorií reinkarnace se po smrti můžu narodit i jako moucha. Sebezdokonalená, láskyplná. Neplácneš mě novinama, když Ti sednu na stůl ?

Bandymu (Petr, 05. 09. 2007 11:40)

Tomu rozumím, taky jsem to tak viděl a myslím že hodně lidí má stejný názor. Dokonce se mi tenhle praktický pohled líbí daleko víc než klasické křesťanké vysvětlení, kdy místo odpovědí a logiky musí nastoupit víra.
Tak zhruba tuším co je vektor :-). Jenže v těchto věcech, jako kam směřují duše a co řídí jejich pohyb tak nevím. Teorie reirkarnací říká, že vývoj v jednotlivých životech jde směrem k sebezdokonalení a lásce. Přes zkušenosti kladné i záporné. Čím víc čtu o případech opuštění těla, tím víc si mylsím, že se jedná především o různé formy poučení. U mě to tak bylo...

Petrovi (Bandy, 05. 09. 2007 01:17)

Ano. Asi si v podstatě rozumíme.(Vektor jen na vysvětlení) je pojem z geometrie i fyziky. Síla je dána vektorem. Nusíš říct, kam směřuje. Hmotnost je veličina skalární. Tam určíš jen její velikost.Zrychlení je vektor. Ve výtahu poznáš jestli jedeš nahoru nebo dolů.
Žíźeň je problém. Skalárně popisuje velikost, vektor Tě zavede do správného šenku.

Pro Saty (Petr, 05. 09. 2007 00:01)

Vidíš, tak třeba proto přišel ten zážitek. Vždy přichází to co má pro nás smysl... Někde na netu jsem dokonce četl, že nic není náhoda ;-)
Znám příběh jednoho českého mysitka, kterému se něco podobného stalo za plného vědomí v jeskyních jako šestiletému. Dočkal se výsměchu od kamarádů a trvalo mu asi 30 let, než našel vysvětlení co to tehdy bylo. Když to tak vezmeš, máme dnes docela výhodu, žejo. Dokonce je těch informací dnes tolik, že je to spíš naopak... dá práci si vybrat :-D

Bandymu (Petr, 04. 09. 2007 23:48)

Jestli jsem dobře rozumněl, tak se na to díváš tak, že vědomí je svou existencí závislé na těle. Je to produkt činnosti mozku. Pokud pracuje mozek, tak si uvědomujeme sebe i okolí, prožíváme, vytváříme emoce a podobně. Pochopil jsem?
To je rozdíl mezi tím co píšeme zde, že vědomí může existovat nezávisle na těle, tedy i bez těla. A tedy že to spojení není pevné.
Ještě poznámka k ověření - pokud nemám určitou zkušenost, neznamená to ještě, že to není možné. Na druhou stranu vím, že v těchto případech je osobní zkušnost docela nutná.
A tomu vektoru příliš nerozumím.

pro Petra (Satanka, 04. 09. 2007 23:17)

Tehdy jsem se o tajemno nezajímala. Nikomu jsem neřekla co se mi stalo, myslela jsem si,
že mi nebudou věřit a budou mě považovat za cvoka. Věděla jsem ale, že to bylo
něco mimořádného. Připadalo mi to hodně podobné klinické smrti, ale chyběl mi tam ten tunel.
Zanedlouho po té události jsem začala malinko nasávat vědomosti o magii prostřednictvím
kamaráda. Nejsilnější impuls k napsání webu ale byla smrt táty a zvláštní projevy enrgie
v místnosti kde jsem pak zůstala sama, které mě vylekaly. Nerozuměla jsem tomu.
Teď už si dávám jisté věci dohromady a jsem o mnoho klidnější.

pro Bandy (Satanka, 04. 09. 2007 23:05)

Nedivím se ti Bandy, že to takhle posuzuješ, protože tvoje vědomí tvoje tělo neopustilo. Nezažil jsi to, nepoznal jsi to. Teď jsme na tom spolu jako v polemice o kulovejch blescích, jenže kulové blesky jsou zachyceny na fotkách, s duší to nejde, škoda.

Bůh je láska (Bandy, 04. 09. 2007 22:40)

Vím, že nevědomě, ale lžeš příteli. Máš mezery v katechizmu. Bůh je víra, Bůh je naděje. Bůh není láska. On ji není schopen. To ostatní je jen pro ty, kdo nechápou, že Bůh je také Tvůj život.

Petrovi (Bandy, 04. 09. 2007 22:35)

Postrádám smysl věty, že tělo a vědomí nejsou pevně spojené bez toho, abys určil vektor. Byl jsem učen a ověřil jsem si vlastním životem, že vědomí bez těla nejde. Tělo bez vědomí je docela běžný jev. A nemusím být lékař.

Úsměv (Petr, 04. 09. 2007 22:29)

Slyšel jsem jednu krásnou radu. Možná i do života. Hledáš-li pomocnou ruku, podívej se na konec své paže :-).
A s tou církví je to přesně tak. Jsou tu lidé, kteří to učení potřebují a kterým pomáhá. Ať už cítí pomoc nebo strach. Pro ně je to potřeba. I oni se mohou kdykoliv rozhodnout co budou dělat. Nemáme právo jim vnucovat svou pravdu i kdyby byla jakkoliv "lepší".

Bůh je láska (Satanka, 04. 09. 2007 21:27)

Podvědomou úctu a respekt k neznámému Stvořiteli si v sobě neseme každý,
i ten největší ateista. Já se ale bezmezně nespoléhám na jeho nesmírnou lásku.
Ve světě je spousta bolesti. Vyslyší Bůh prosby o pomoc? NE!Vyslyší modlitby? NE!
Jedině člověk člověku může pomoci.
To jak žijeme, jak se chováme, je jednotlivý účet každého z nás,
jen my sami musíme vědět co je správné. Nechodím se do kostela modlit jako mnozí ze strachu,
aby za svoje hříchy nebyli potrestáni, nechodím do kostela z touhy být po smrti v nebi,
nechodím do kostela prosit o pomoc, snažím se najít ji jinde a nacházím ji.
Snažím se žít tak, abych tohle nepotřebovala, ale uznávám, že na druhé straně
je hodně lidí, kteří to potřebují a pomáhá jim to. Každý jsme jiný.

Saty (Petr, 04. 09. 2007 20:12)

Určitě se Ti to přihodilo z nějakého důvodu, zkus si třeba vzpomenout jak ses dívala na různé tajemné věci tehdy a dnes... Zkušenosti člověka vždycky nějak posunou a mylsím že dokážeš sama vycítit, jestli je to takhle správně nebo ne.
U mě podobný okamžik nastal, když jsem zkoušel zůstat vědomý při usínání. Že dojde k oddělení vědomí jsem vůbec nečekal. Zpětně to vnímám jako důležitý okamžik, něco jako začátek změny...
Já osobně nemám rád násliné pocedury, kdy se vynucuje něco, nač člověk dopsud nemá. Ať je to astrální cestování, komunikce s duchy, nebo přeba experimety s čakrami. Při tom se může opravdu stát kdeco. Nakonec víš, že i tady se občas ozvu s varováním.
S těmi cvičeními si nemusíš dělat starost. Ti co to dělají, mají své důvody. Třeba v buddhismu zkoumají smrt velmi podrobně a praxe k tomu patří. Má se za to, že stav mysli v okamžiku smrti přímo ovlivní budoucí zrození.
Amen :-)

Bůh je láska (Bůh je láska, 04. 09. 2007 14:46)

Milí lidečkové,
nevěřte horoskopům,magii,satanismu,okultismu,astrologii,ap...kupte si BIBLI a čtěte si v ní..EVANGELIUM ap., nebudete litovat!!!Nezahrávejte si se ZLEM!!!Bůh je láska a nesmírně vás miluje!!!
+++

Petrovi (Satanka, 04. 09. 2007 13:29)

Vím, že je možné cestovat astrálně vědomě, jsou lidé kteří to umí. Začala jsem se o to zajímat, až když mi bylo vysvětleno, co jsem to vlastně zažila. To chápu, ale nechápu proč se to stalo mě, když jsem do té doby neměla o tom ani potuchy. Nevím co to mělo znamenat a taky, jestli jsem se o to nějakým způsobem nevědomky přičinila. Jestli bych se chtěla něčemu vyhnout, tak právě tady tomu a nepochopím, jaký vliv to může mít jako duchovní cvičení, vždyť se může stát, že už se nemusí vrátit.

Strach (Petr, 04. 09. 2007 13:14)

Ten strach je něco jako pojistka pro zvědavce :-D... Celý ten proces je možné vyvolat vědomě, tedy je možné "usnout bdělý". Pak nastává automaticky rozdělení těla a vědomí a to za plného vědomí. Strach se uvolní společně s dalšími pocity v okamžiku, kdy se životní síla, sídlící fyzicky na konci páteře pohne směrem vzhůru.
Tohle není nic neobvyklého, to se děje pokaždé když usneme. Náš duch nutně potřebuje tyto chvíle pro svou relaxaci. Je zvyklý na svobodu a prostor, a pobyt v těle je pro něj velkým omezením. Sny a podobné věci jsou pak střípky této relaxace...
Ještě bych doplnil, že mnozí praktikující toto cvičí jako součást svých duchovních cvičení. Například Buddhisté tomu říkají vědomé umírání. Je ale třeba vědět, že většinou mají učitele a přípravu.

pro Kings (Satanka, 04. 09. 2007 09:03)

Ahojky, mě se to podařilo aniž bych se o to snažila. Celou dobu jsem si uvědomovala, že se děje něco mimořádného. Zažila jsem celou škálu pocitů, od počátečního nechápání při pohledu na svoje tělo klidně ležící pode mnou, šíleného strachu který přišel potom když mi proběhlo myslí že jsem skončila, po pocit naprostého uvolnění když jsem se dostala mimo místnost a stoupala pořád výš. Čím výš jsem byla, tím se to uvolnění měnilo v klid a harmonii. Cítila jsem lhostejnost k tomu že už nejsem člověk, lhostejnost že tu nechávám všechny co mám ráda a začal převažovat pocit sounáležitosti s tm vším co bylo kolem mne, - prostor, klid, ohromná volnost. Pak jako kdyby se najednou prostor zakřivil a já se octla zpátky. Cítila jsem velký chlad a brnění v celém těle. Nechtěla bych si to zopakovat. Ten strach zpočátku byl stresující a je těžké se ho zbavit. Asi je to proto, že ten výlet byl delší než popisuješ ty a Evulka. Jsem ráda že se ti s námi líbí, počti si a zapoj se, jestli najdeš téma, které tě bude zajímat. Měj se.

Satance (Kings, 04. 09. 2007 06:33)

I já jsem měl podobný zážitek jako ty.Asi před pěti lety ,večer ulehám do postele a snažím se navodit stav na astrální opuštění těla.Po zhruba patnácti minutách mi začne celé tělo jakoby mravenčit a zažívám pocit prostupování astrálního těla od skutečného.Bylo to jako když mě někdo chytne za ruce a zvedá mě na nohy.V tu chvíli jelikož to bylo poprvé co se mi to po dlouhém snažení povedlo,mne nenapadlo nic jiného než se přesvědčit o tom jestli je to pravda.Tak jsem se kouknul jestli doopravdy ležím v posteli.Doopravdy jsem v ní ležel ,ale následná reakce byla že to se mnou ve zlomku sekundy praštilo nepředstavitelným spůsobem spátky dolů.Bylo to tak rychlé že se mi z toho udělalo pěkně zle.Takový zážitek se mi už od té doby nestal.Jinak jsem rád že jsem našel tvůj web je tu spousta zajimavých článků takže mi to zabere dost času něž je přelouskám.Jen tak dál.Petr Král

Bandymu (Petr, 03. 09. 2007 22:43)

Myslíš tedy, že duše (vědomí) má existenci závislou na tělu, ano? A co Evulka? To co zažila znamená přeci podle této teorie smrt duše. Nejde se dívat na své tělo odněkud....

Petrovi (Bandy, 03. 09. 2007 22:09)

Nemíním Ti oponovat. Ale myslím si, že smrtí člověka zaniká i jeho duše. Nezaniká jeho stopa v myslích blízkých. Ale on skončil. Je mrtev. Není zdroj, který by jeho duši oživoval. On byl ten, který duši nesl. Bez něj to nejde. Bylo by krásné, kdyby tomu tak nebylo. Nebo strašné. Není nesnadné zachovat ducha něčího konání.V duchu Tondy Panenky lze kopat penalty. V duchu Boženy Němcové, v duchu Masaryka lze... Jenže nebýt mé mysli, k čemu ten jejich duch je ?

Satance (Bandy, 03. 09. 2007 21:55)

Pro mě je remíza s Tebou pocta nemenší.

pro Zuzanku (Satanka, 03. 09. 2007 18:15)

Je hodně věcí, které nedokážeme vysvětlit sami sobě, natož druhým. Tvoje zvláštní
a neobyčejná spojitost s kočkou ti zachránila zdraví, možná i život. Kdybys totiž
skákala jako člověk, dopadla bys na nohy a nebo záda a nevyhla by ses zlomeninám,
v případě páteře s trvalými následky.Ty jsi ale v tu chvíli cítila něco vyjímečného,
přestala jsi mít strach z výšky a popisuješ to jako "chuť skočit z toho stromu"
Já ti tenhle zážitek věřím a tuším, že v tobě zanechal stopu.
Děkujeme za příspěvek.

Duch kočky? (Zuzanka H., 03. 09. 2007 17:57)

Zní to možná zláštně,ale občas jsem měla hroznou chuť skákat jako kočka.Nikdy sem se ale neodvážila.Ale všechno nabere konce.Moje obavy vyvrcholili při velkém požáru unašeho domku.Abych se před ohněm skryla,vylezla jsem na daleký strom.Nevím jak,ale vylezla.Oheň se ale stále šířil a já se stále víc obávala nejhoršího.Pak se to ale stalo.Měla jsem zvláštní pocit.Jako by ve mě to,co jsem stále svírala ve strachu,proklouzlo ven a najednou jsem měla chuť skočit z toho stromu.Bylo to akorát.Zvláštní je,že jsem dopadla na ruce,pak na nohy.A další zvláštní je,že když požár uhasl,uhaslo i to něco ve mě.To co mě zachránilo.Ten duch kočky.
Znám lidi a vím že mi to neuvěří.Zvlášt když mě nikdo neviděl.Ale je to tak.Lidé jsou nedůvěřiví...

Evulce (Petr, 03. 09. 2007 17:55)

Vidíš, a máš svůj důkaz existence duše. I o tom, že tělo a vědomí nejsou pevně spojené. Doufám že svou zkušenost využiješ ke změně svého pohledu na svět, na druhé lidi i na smrt. Je to věc, na kterou nezapomeneš a která přišla právě pro Tvé poučení.
Tvůj zážitek byl specifický tím, že jsi byla ušetřena ohromného strachu, který okamžik oddělení těla od duše obvykle provází. I to je jeden z důvodů, proč by člověk neměl zkoušet astrální cestování a podobná dobrodružství.

pro Bandy (Satanka, 03. 09. 2007 17:51)

Jsi dobrý hráč a jsem ráda, když s tebou remizuju.

Petrovi (Satanka, 03. 09. 2007 17:49)

Duše, tedy naše vědomí, pokud je v těle, celek tvoří živého člověka. Po smrti jen duše vymění hmotné tělo za tělo éterické. Zjednodušeně, za života spojení duše + tělo = člověk, po smrti duše + eterický obal = duch. Tak nějak se to shoduje s mými představami. Co jsem ještě zjistila od lidí, kteří se s duchy setkali je, že si skoro ve většině případech zachovávají svou podobu, kterou měli za života. Není teda správné znázornění duchů jako bílého beztvarého obláčku.

Duši a duchové :-) (Petr, 03. 09. 2007 17:30)

Neboli vymezní pojmů. Protože začíná v tom být pěkný zmatek :-)
Pokud člověk žije, tak má samozřejmě tělo, mysl, ale jeho oživující složkou je duše. Duše je křesťanský pojem, možná je lépe používat slovo vědomí. Přesněji uvědomující se složka naší bytosti. To čím si skutečně uvědomujeme svět kolem nás, to co řídí činnost našeho těla i mysli a co vnímá dokonce i samo sebe, tedy pokud své vědomí na vědomí zaměříme. Vědomí sídlí v našem těle a běžně je nejde odělit. A nejde nafouknout pumpičkou :-)... spíš svojí důležitostí :-D
Pokud tělo zemře, tak se toto vědomí oddělí a opouští tělo. Slovem duch se označuje duchovní bytost skládající se z našeho vědomí a éterických těl. Někdy skutečně může skákat po hřbitovní zdi a vyvádět různá alotria. Někteří lidé je mohou vidět nebo cítit.

Satance (Bandy, 03. 09. 2007 16:55)

Mám pro slovo "duch" dva možné významy. Je jich možná i víc. Duch může být reprezentantem našeho duchovna. Duch může být taky postavou pobíhající po hřbitovní zdi.
S duší je to podobné. Nemusí to být vždy jen to, co nafukuji pumpičkou.Proto asi vznikají potíže v dorozumění. Přirovnal bych lidský dialog k partii šachu mezi přáteli. Boj je tuhý. Ale nebojuje se o to dokázat druhému jeho slabost. Jde o to, objevovat krásy této hry. Tedy ne kdo z koho, ale kdo s kým.

Saty (Jirka, 03. 09. 2007 00:08)

není důležitý můj názor, tohle se asi musí zažít, po mých skušenostech se sny, kdysi jsem tu o tom psal, dobře že spadla zpátky, ne?

Jirkovi (Satanka, 02. 09. 2007 23:59)

Předvádím ti telepatii, funguje co?? hihi
Podívej se na Evulku, jak se na to její noční dobrodružství díváš ty?

Saty (Jirka, 02. 09. 2007 23:55)

k mysli: to není možný měl jsem v hlavě podobný příklad, jak to děláš?

pro evulku (Satanka, 02. 09. 2007 23:47)

Ahojky Evulko, možná nebudu daleko od pravdy, to co se ti přihodilo, nápadně připomíná
astrální cestování. Astrální cestování není nic nadpozemského, není to ani schopnost
kterou provozuje několik málo vyvolených. Je to vlastnost, kterou má každý člověk v sobě.
Malé množství lidí prožilo a skoro každý slyšel o zážitku blízkému smrti neboli
klinické smrti. V takovém případě taky duch opouští tělo. V mnoha případech
se tak stane po následku nějakého šoku, nehody, či operace. Lidé pak popisují
jak se dívali na svoje tělo, slyšeli mluvit doktory a pak se před nimi otevřel tunel,
který je vedl ke světlu. U astrálnímu cestování je to trochu jinak.
člověk nepotřebuje zažít šok, či nehodu, místo toho klidně leží na posteli
a prostě si opustí tělo tak, jak jsi to prožila ty. Vidí sám sebe a cítí se lehce.
Není to nic čeho by ses měla bát, zažila jsem to také, ale mě to nebylo příjemné.
Možná ti svůj názor sem napíše ještě někdo jiný. Měj se hezky.

satanka (evulka75@seznam.cz, 02. 09. 2007 22:45)

Je to deset let co se mi přihodil tento příběh.Odešla jsem od svého manžela a bydlela se dvěma děvčaty v garsonce.Po čase se velmi zamilovala do chlapce a vzhledem k tomu,že to ode mne měl do práce jen pár kroků občas u nás přespal.S děvčaty jsme měly pouze manželské postele,ale i když jsem si k sobě vzala Laďu vyspali jsme se všichni.Jednou v noci jsem se probudila a cítila se tak nesmírně lehce byl to skvostný pocit nelze posat prostě slast.A pak jsem zjistila,že jsem jen pár centimetrů od stropu podívala se dolů a viděla všechny jak spí i sebe.Strašně mě to vylekalo a najednou jako když pustíte kámen z výšky stejně tak rychle a silně jsem cítila návrat.Ležela jsem na břiše obličejem na levou stranu a levá ruka mi visela z postele u které jsem měla noční stolek.Ve chvíle dopadu mi celé tělo nadskočilo tak,že jsem levou rukou shodila vše co na stolku bylo,samozřejmně jsem všechny zbudila a tu noc už neusla.Doteď vidím jak jsem seděla a zbytek noci koukala do prázdna,ale ty pocity to se opravdu nedá popsat..

pro Kings (Satanka, 02. 09. 2007 21:46)

Ahojky, četla jsem o tom také, už je to ale dýl. Speciální vědeckej tým v jedné nemocnici měl napojené na přístroje lidi, kteří měli blízko ke smrti. Mimo jiné zjistili, že opravdu přesně ve chvíli kdy člověk zemřel, snížila se jeho váha, ovšem ne o gramy, ale mikrogramy. Bez výjimky se to stalo u všech. Zaznamenali, uveřejnili, ale nic víc už nezjistili. Nevědí proč se tak děje. Že by opravdu ta duše?.

Váha duše Oprava (Kings, 02. 09. 2007 21:33)

Oprava o pár gramů méně.

Váha duše (Kings, 02. 09. 2007 21:29)

Vý někdo jak je to s váhou duše?Někde jsem četl že tělo po skonání váží o pár gramů víc.

Petrovi (Satanka, 02. 09. 2007 14:05)

Krásnej skok na závěr všech filozofií světa, ale doufám, že to není závěr tvého filozofování. Když tě tu čtu, zdá se mi že jsem silnější v kramflecích.

Petrovi (Satanka, 02. 09. 2007 14:02)

Moje reakce na nemoci duše: Mluvíš mi z duše.:_DDD

Jirkovi (Satanka, 02. 09. 2007 14:01)

"duše řídí mysl - silná slova" nezdá se ti to?
Co třeba takhle, mysl je motor, co je platné autu motor, musí mít řidiče. Není naše duše tím řidičem?

Satance (Petr, 02. 09. 2007 13:45)

Jednou budeme všichni hodně blízko. A ještě blíž... úplně nejblíž... a proč ne jí samotnou? Budeme pravdou a budeme ji žít. To byl skok na závěr všech filozofií světa :-P

nemoci duší (Petr, 02. 09. 2007 13:41)

Mylsím že i duše bývá nemocná. Ale jelikož je jiného základu než tělo a mysl, tak i její nemoce jsou jiné. My je spíš označujeme jako vlastnosti, myslím tím sobectví, žárlivost ale i zlost a strach. To vše si nese duše se sebou a tím trpí ona a i její okolí.

Petrovi (Satanka, 02. 09. 2007 13:39)

Něco mi říká, že jsi hodně blízko pravdě. Klidně filozofuj dál, mě se to taky líbí. :-D

pro Bandy (Satanka, 02. 09. 2007 13:37)

Ahojky Bandy, nepleť význam slova duchovní, t.j. jako klér s duchy.
Duše je to, co dělá člověka člověkem. Bez duše, i kdyby byla černá jako uhel,
nemůže existovat, duše je vdechnutý život, jeden celek.
Když člověk už není, duše která nese informace o zemřelém změní identitu,
stává se z ní duch. Tak jako by bez ní neexistoval člověk, nemohl by existovat ani duch.
Duše může onemocnět, duch nikoliv, v tom máš pravdu.

Nevím (Petr, 02. 09. 2007 13:23)

možná to souvisí s tím, že slovo duševní používáme spíš pro pochody v mysli a slovem duch označujeme spíš bytost ze záhrobí? Přitom to může být jedno a totéž, stejná entita, jen v jiné situaci. Naše individulita vnímající ještě sama sebe odděleně od ostatního.
Juj... filozofie :-) ta se mi líbí... i když prakticky to není až tolik důležité, řekl bych. Prakticky je důležité že přiznáme existenci toho fenoménu sami u sebe.

Petrovi (Jirka, 02. 09. 2007 13:13)

duše řídí mysl - silná slova

Satance (Bandy, 02. 09. 2007 13:02)

Myslím, že Dragon má pravdu. Duševní nemocí můžeš trpět. Duchovní nikoliv.Tady se může jen stát omyl.

Petrovi (Satanka, 02. 09. 2007 11:37)

Ahojky Petře, takhle to vnímám i já, ale Dragon mi tvrdil, že duch a duše jsou každý něco jiného, že nedělám dobře, když je považuju za jedno a to samé.

Jsme duchem neboli duší (Petr, 02. 09. 2007 11:19)

To co trvá je duch, duše. Jsme jí stále, ať jsme v těle nebo ne. Je to ona, co nyní řídí naše tělo i naši mysl. To ona nyní volí slova které zde píšu. To jsem pravý já.
Takže paradoxně je to tělo, co nyní "máme" a co pak "mít" nebudeme. Duší jsme byli, jsme a zůstaneme.

pro Mischu (Satanka, 30. 08. 2007 01:15)

Každý má svoji duši, tudíž když odejdeš z tohoto světa, nebudeš mít svého ducha, ale budeš jím. Budeš jinou bytostí v jiné dimenzi, asi tak.
Byla jsem na dofče, tak odpovídám později.

Mischa (Bandy, 20. 08. 2007 11:12)

Viz níže

Duchové? (mishha, 19. 08. 2007 22:43)

Má každý, kdo z tohoto světa odejde svého ducha?

Sexy-devenka (Bandy, 17. 08. 2007 22:03)

O tom, co říkáš tady, kromě mne, nepochybuje nikdo. Statisticky tedy všichni věří v duchy až na zanedbatelnou odchylku. Věř v ně dál. Nebolí to a nic to nestojí. A nesedej si na ně. Nedejbože do nich.

MUJ E-MAIL ?:SEXY-DEVENKA@SEZNAM.CZ (LEŽ I PRAVDA, 17. 08. 2007 09:09)

JÁ STÍM MÁM OPRAVDU SKUŠENUSTI A NEMUŽU ŘÍCT NIC VÍC NEŽ JE TO VŠECHNO PRAVDA!!DUCHOVÉ EXISTUJÍ NEMUSÍME SE JICH ALE BÁT NEUBLÍŽINÍ DO TÉ DOBY DO TA NEŽ SI MYSLÍ ŽE JIM CHCEM MY UBLÍŽIT NENÍ FŠAK PRAVDA ŽE JSOU DUCHOVÍÉ VYDITELNÍ NEJSOU VUDET A VŠECHNY TYTO FOTKY A VIDEA JSO UDĚLANÝ PŘES POČÍTAČ NEJDE ABY KAMERA OD MOBILU ZACHYTILA DUCHA NEBO OBIČ KAMERA NA TO NENÍ VYSPĚNA DUCH JE NEVyDITELNÝ,TEDA NE ŽEBY BYLY ALE NAŠE OČI NEJSOU VYSPĚNY ABY SMEJE VYDĚLY .A KDYŽ FOTÍME DUCHA A UTOHO NÁKOU VEC PŘED KTEROU TŘEBA STOJÍ VEČ I DUCH SE AUTOMATICKY VYMAŽE TO ZAZRAK DIMENZE.A I KDYBY STE DUCHY VYDĚLY A NIKOMU TO BUIDETE ŘÍKAT BUDE SI OVÁS MISLET ŽE JSTE BLÁZEN,JE TO PRAVDA DUCHA VYDĚT NEMUŽETE ANI SE NEMUSÍTE BATNEKTEŘÍ TRPÍ NEMOCÍ KTERE SE ŘÍKA ABSTROFOBIE A TO JE STRACH Z DUCHU A POSMRTNÉHO ŽIVOTA.TITO LIDE SE SNAŽÍ DOKAZAT SVĚTU ŽE NIC TAKOVÉHO NEEXISTUJE ABY PAK MĚLY POCIT BEZPEČÍ ALE SAMI VĚDÍ ŽE EXISTUJÍ A BOJÍ SE JICH TEMTO LIDEM BY SE MĚLO POMOCI ALE NEMUŽU ŘÍCT ŽE SEM JEDNA Z NICH DUCHOVÉ SICE EXISTUJÍ ALE NEJSOU VIDITELNÍ ANI NEMUŽOU BÍT.PROTO SOU TY FOTKY PŘES POČÍTAČ ALE NEŘÍKAM ŽE DUCHOVÉ NEEXISTUJÍ......OPRAVDU JSOU!!!A I MEZO NAMI ALE MI SI JICH NEVŠIMNEM ZNATE TEN POCIT KDYŽ SI TŘEBA SEDNETE NĚKDE NA ZEMI A CITÍTE I PŘESO ŽE JSTE NABYLENÍ OBLEČENÍM CHLAD ANO TOJE DUCH BUD NA NEM SEDITE NEBO V NEM!!!A ZNÁTE TEN POCIT KDYŽ ZALŽETE NEBO UDĚLATE GHODNĚ ŠPATNOU VĚC ??ANO TO VAM PROVEDE HODNÝ DUCH KTERÝ BRANÍ DOBRO,VJETŠINA DUCHU CHRANÍ SVÉ DRUHY KDYŽ NEKOMU UMŘE MAMINKA TAK TA MAMINKA TOHO SYNANEBO DCERU CHRANÍ JÁ TEN POCIT ZNAM UMŘEL MI TATA A KDYŽ MĚ CHTĚL JEDEN KLUK DAT PESTÍ PŘIŠLA V TEN OKAMŽIK UČITELKA A TAK SEM ZACHRANENA TAKLE MĚ UŽ CHRANÍ 2 A PUL ROKU ALE NĚKDY SE STANE ŽE KDYŽ UMŘE MAMA DÍTĚ A JETI DLOUHO M,UŽE SE STAT ŽE NA TO DÍTE ZAPOMENE A JE SCHOPNÁ MU OBLIŽIT ..

Čaroději (Bandy, 16. 08. 2007 21:07)

Nevím co je mnoho dní. Budu se těšit až uplynou a Ty přijdeš.

Bandymu (čaroděj, 16. 08. 2007 01:28)


Ahoj.
Děkuju za odpověd,špatně jsem vše pochopil no to je věkem,nejsem žádný mladík.
To že Araclain je málo připraven pramení z jeho mládí a proto mu odpustíme ŽE.
Zlo mi už potkalo a ted se s ním musím poprat,jsi hodný a za mnoho dní se vrátím.
DÍKY VÁM VŠEM.

ČARODĚJ
>Čaroději. (Bandy, 15. 08. 2007 06:57)

Hluboké nedorozumění. Že do sebe dost pereme jsem myslel závažnost argumentů, které si vyměňujeme. Ne jinde. Tady na těchto stránkách. Některé diskuze dost jiskří. Já se domníván, že Araclain ještě není připraven (a) a bude potřebovat trochu více shovívavosti.
Mě šetřit nemusíš. Přeji Ti, ať Tě nic zlého nepotká. Hodně štěstí.

Bandymu (čaroděj, 13. 08. 2007 16:23)

Ahoj,já nevím jaký je tam kde se potkáváte ale na mne působí jako človík který občas si neví rady sám se sebou,ale to se stává každému z nás vid.
Pokud dobře rozumím tak tady jsme hodní asi myslíš,ale to je přece dobře proč si nadávat nebo se hádat,vše se vyřeší i jinak či jsi jiného názoru?
Pokud tam si dáváte do těla je to vaše věc a určitě tomu rozumíte,pokud si ale myslíš že jsme na něho tady zlí tak budu mírnější.
Jinak dík za vše jsi dobrý muž,od čtvrtka se odmlčím na mnoho dní a tak si přečtu tvojí odpověd až po =prázdninách a to mi moc mrzí ale je to životní nutnost,budu se těšit na vše co napíšeš,pokud budu schopen něco si přečíst.
Zatím se mějte moc hezky.
čaroděj
>Čaroději (Bandy, 12. 08. 2007 22:40)

Potkal jsem Araclain i na jiných stránkách. Asi chce mírnější přístup. My do sebe perem fest. Tady nevím, nevím. Souhlasíš ?
>Pro Araclain (čaroděj, 12. 08. 2007 18:42)


Ahoj,pokud nám začne človík přirovnávat že vystupuje z vlaku který se řítí do světla z temnoty,tak si může připadat jako znovuzrozený člověk.
Ten kdo jednou toto prožil a mohl tak podat svědectví o tom jaké to je navracet se z temnoty tak tento o tom mluví velice opatrně a z rozmyslem,je vlastně návrat z říše těžkého a mrazivého spánku do života a slunce.
Takto se popisují návraty z druhého břehu posvátné řeky STYX,Zz krajiny mrtvých.
Hledáš odpovědi na něco o čem vůbec nevíš zda tato otázka bude položena,jak říká a píše Bandy,kdo tě zaručí že se to opravdu nakonec nevymění a ty budeš něco hledat a přitom to máš u nosu ale odpověd není.
Co je to za otázku či otázky,vždyt je ani neznáš tak jak víš co budeš hledat,?
Nehledej ale věř že vše co chceš znát se tobě brzo samo projeví a ty to pochopíš.
Dík za tvuj čas
>Čaroději (Bandy, 12. 08. 2007 13:04)

>Ujišťuji Tě, že Tvůj vstup do diskuze je vždy přínosem. Vstupuj tedy směle.

ProAraclain (Bandy, 10. 08. 2007 03:05)

Nevím jestli to co říkáš je česky. Vůle Tě tlačí k nepoznanému a Ty se proto skláníš svému nitru.Ty hledáš odpovědi na otázky, které neznáš. A jak poznáš, když je neznáš, že to jsou otázky ? Co když to jsou odpovědi , zrovna ty,které hledáš vystupujíc z vlaku temnot do světa (nebo světla) pravdy ?

pro Martinu (čaroděj, 09. 08. 2007 22:14)

Ahoj Martino,pokud mi dovolíš tak rád něco povím,MAGIE,už jenom to slovo vid,dokáže ti vsadit do duše něco divného ale proč??
Příroda,to je to vše kolem nás,divné vid?
A ted jak vzniká život?záhada a není v tom trochu kouzel?
Nesmíš prosím spojovat magii s nějakým kouzlením a čarováním na jevišti,to né prosím to je špatné,ale uvědom si tu nádheru kterou máš před sebou když rozkvete louka a to je ta pravá čarovná síla přírody to je její magie a kouzlo.
Magie je slovo staré ale je vzešlé z provázanosti lidí a pčírody,ty myslíš že ten kdo kouzlí se nedívá okolo sebe?vždyt i v tom že se z kukly vylíhne motýl je kus magie a tajemna.
5íkáse že je bílá a černá magie,ale kdo jí rozdělil? ČLOVĚK.
Poznat že člověk ovládá magii je někdy jednoduché a jindy složité,ten který jí opravdu ovládá je velice skro,mý a nedává to vůbec najevo,ale ten kdo nic neumí a tak o tom bude mluvit jako kniha ale tím si moc škodí a nikdo mu nevěří.
Kolega Bandy vám položil otázku,je to vlastně rovnováha v přírodě je to jedna z párových otázek našeho života,nic není v přírodě osamoceno.
Ale má obrovskou a nedělitelnou pravdu,ani jedno se nedá úplně specifikovat a říct tak to platí.
Odpustte že jsem vám vstoupil do rozpravi.

vsem (Araklains, 09. 08. 2007 21:47)

jak vule me tlaci dal k nepoznanemu tak i memu nitru se sklanim ja avsak hledam mnoho odpovedi na otazki ktere sam neznam a jak sila vule co objevuje chrakter cloveka kteri sam sebou se stava jen tehdi kdi vistoupi z vlaku temnoti a vistoupi na svetlo pravdi tehdi si az uvedomi cim bil a jak zil

PROSÍM DÁMY (Bandy, 05. 08. 2007 22:22)

Zkuste si představit, že dobro i zlo jsou jen slova. Je to lepší ? Ví některá z vás co je dobro? Rozlišíte ho od zla ?
A teď zkuste změnit podstané jména dobro a zlo za jména přídavná "dobré a zlé". A najednou je po problému. Zlý pastýř ještě nemusí být zlo. Ani dobrá ovečka ještě není dobro.
Jestli si nerozumíme je to ok. Rád vymýšlím.

pro Martinu (Satanka, 04. 08. 2007 20:56)

Ahojky Martino, ani jsi nechtěla a řekla jsi pravdu. Ano, lidé kteří ovládají magii se odlišují.
Jejich schopnost je od nás odlišuje. Já magii neovládám, jen můžu její vliv přijímat,
i to se ale musí naučit. Souhlasím s tebou, že je hodně lidí kteří se chtějí odlišovat.
proto o sobě tvrdí že magii ovládají a neumí vlastně nic. Člověka, který ovládá magii
jsem měla tu čest poznat a musím říct, že tak skvělých lidí je mizivě málo.
Jako vysokoškolák před šesti lety odejel do Kanady, 2x se nakrátko vrátil,
aby tam nakonec zůstal a žije tam se skupinou lidí stranou civilizace. Našel tam smysl života.
Tvoje poslední slovo - jednou - ano, možná jednou poznáme co už tu dávno bylo a je.

všem (Martina, 04. 08. 2007 20:27)

Nevím jestli v životě člověka je magie k něčemu dobrá. Co je to za lidi co mají snahu ještě k tomu za zisk pro sebe jí provozovat ? Něčí únik, nebo se chtít něčím odlišovat? Co je to za lidi co magii ještě vyhledávají a vyřeší snad někdy něco podstatného ? Souhlasím, že člověk by měl zůstat v souladu s přírodou a zdokonalovat se, ale proč by měla magie a příroda být jedno tělo? Protože jsou stále věci, které neumíme popsat, či vysvětlit ? Myslím, že vše bude jednou nakonec o jiném. Jednou.

elfce,supa (čaroděj, 29. 07. 2007 11:24)

máte oba pravdu,ale magie a souhra s přírodou je jedno tělo jeden organizmus,magie ale musí mít v osobě která jí provozuje pevného zastánce,ten kdo provozuje magii ten si musí uvědomit co způsobí pokud nebude respektovat její sílu.
Ten člověk co nemá tento respekt doplatí na její zlobu,stává se tím jejím nástrojem a vykonavatelem.
Toto je důsledek toho že jsme zapomenuli že člověk vzešel z přírody že je její produkt,všichni víme že žijeme v souladu pokud to dokážeme.
je to dost jiné nežli asi čekáte ale jinak je to vše co si myslím.

čaroděj

pro elfku (Satanka, 23. 07. 2007 10:47)

Ahojky. Nemyslím si to co ty. Když se podíváš zpátky, vždycky bylo na světě zlo, ale bylo i dobro. Svět dneska není přeplněný magií a kouzly, právě naopak. Je jen pár lidí, kteří mají dar s magií pracovat a využít ji pro dobro druhého. Lidé na magii, souhru a porozumění s přírodou nevěří. Vůči přírodě se stali lhostejní a už jsou tak změnění, že nedokážou ve většině jejích darů ke svému dobru využít. (nemyslím tím využití přírody k materiálnímu zisku)
Tohle je ten hlavní důvod proč se ti zdá dnešní svět zlý. Lidé jsou bezohlední nejen k přírodě, ale i jeden k druhému a s tím ses možná setkala. Nejsou však všichni stejní, je i mnoho dobra. Když jej v sobě najdeš a budeš rozdávat, bude se ti také vracet.

supa (elfka, 21. 07. 2007 19:18)

ja si myslim že naš svět je plný dokonce přeplněný mgií a kouzly. lydé jsou zlý protože je ovladla ta nadpozemská síla ? ale je to jen muj názor a ráda bych znala vaše názory. zatím ahoj

Bandymu (Dragon, 08. 07. 2007 06:10)

Body pro tebe a dík..ty asi nebudeš zase takový materialista...

Petře i Dragonovi (Bandy, 08. 07. 2007 05:23)

Jestli je to láska, pak srdce nehledej. Je všude.

Dragonovi (Petra, 07. 07. 2007 18:55)

Tak se dobře podívej,jestli ho máš napravo od středu hrudi.

Petře a ne Petrovi (Dragon, 07. 07. 2007 13:07)

Občas je dobré se dobře podívat...

Petrovi (Dragon, 07. 07. 2007 13:03)

Myslíš to srdce trošku napravo od středu hrudi?

O lásce (Petra, 07. 07. 2007 12:57)

Pravá láska dostává význam jen tehdy,je-li spojená se srdcem.Jinak se ze slova Láska stává jen řečnický obrat či pojem a nemá s pravou láskou nic společného.Pravá láska nikoho neomezuje,nepotlačuje,nechce měnit,nikoho nesoudí,zkrátka je.To máte jako se slovem "ježíši,co to bylo,ježíšmarjá nebo pane bože.."Kolik lidí ho užívá ve větě tak samozřejmě a bezmyšlenkově a nepřemýšlí o jeho významu.

Satance (Dragon, 07. 07. 2007 11:08)

Nelámej si s tím hlavu a užívej si...

pro Bandy a Radka (Satanka, 07. 07. 2007 10:59)

Kluci, mně je tak hezky když čtu co oba píšete. Nevím vůbec co teď napsat, nic vhodnýho mě nenapadá, jen že s vámi musím do podsledního písmenka souhlasit a že i přes ten monitor mě to bere a fest. Díky.

Bandymu (Dragon, 07. 07. 2007 08:16)

Podcenil jsem Tě a také Ti uděluji řád Zlaté vařečky.(za to může ta příchuť svíčkové,která je cítit skrze sklo monitoru)....Skrze sklo monitoru toho cítím daleko víc..Z té věty mě opravdu mrazí v zádech......Za sebe...LÁSKA PROSTĚ JE,NEPOTŘEBUJE MÍT JAKÝKOLIV DŮVOD,SAMA SOBĚ JE DOSTATEČNÝM DŮVODEM......ještě že je...ahoj Radek

Dragonovi (Bandy, 06. 07. 2007 22:20)

To je skoro přesně situace, o které mluvím. Domnívám se, že když máš někoho rád, ještě to nemusí být láska. Mám hrozně rád svíčkovou, nečekám od ní odezvu a nenapadne mě se o lásce ani zmínit.
Jen jsem chtěl vyjádřit asi toto. Slovem láska, by se nemělo plýtvat. Přál bych si, aby to bylo vzácné slovo.Aby si ho šeptali zamilovaní Přál bych si, aby to slovo mělo náležitou úctu a váhu. Nelíbí se mi, když se láska říká skoro všemu, co není nenávist. Zaslechl jsem v jedné vinárně kluka jak říkal dívce, která byla s ním:"Pojď, dáme lásku !" Nejde Ti z toho mráz po zádech ? Chápeš jak málo úcty k tomu posvátnému v nás je v té větě ?
Já si pod slovem láska představuji situaci, kdy si permanentně dlužen a permanentně povinován, protože máš neustálý intenzivní pocit nejistoty, že protějšku neposkytuješ vše, co by si zasloužil.

Satance. (Bandy, 06. 07. 2007 22:05)

A co až mrkneš na forum .

pro Bandy (Satanka, 06. 07. 2007 21:41)

Bandy, za ten příspěvek o lásce bys měl dostat řád zlatého datla, je to totiž bezvadný.
Souhlasím s tebou, že třeba při vyslovení slova LÁSKA, by se měl zrychlit tep
a svět otočit kolem své osy. Jak je čeština bohatá na výrazy, chybí tady
ty jemnější nuance od slova láska, které by vysthovaly stupně citů.
Bandy, to už je potřetí v krátký době co se nepřem a já jsem z toho skoro nesvá.

čaroději a bandymu (Dragon, 06. 07. 2007 19:12)

A co když mám někoho rád?Bezdůvodně a nečekám zpětnou reakci toho druhého(či druhých).A nikdo není nikomu nikterak povinován či dlužen čímkoliv?Asi jsem starý,je mi 38 let a vůbec tomu nechci a nemám ani zájem rozumět?Díky chlapi..

Pro čaroděje. (Bandy, 06. 07. 2007 14:49)

Nebudeš o moc starší než já. Bohužel, jsem starší asi já.
Ale o tom jsem nechtěl.
Ano. Slovo LÁSKA je pro zamilované. Já bych si přál, aby bylo jen pro ně. Slyším totiž tímto slovem pojmenovávat vztah, který nemá s láskou nic společného.
Nějak mi nepasuje spojení"láska ke zvířatům". Jasně. Formálně je to v pořádku. Ale významově ? Láska je ve svém prvotním významu výraz, pro blízký vztah s erotickou motivací. Marně hledám, jak by mě mohla eroticky motivovat fenka od sousedů i když je to velmi milé zvířátko. Zajdu ještě dál. Co to je mateřská láska ? A ještě horší otcovská láska. A nedejbože láska k vlasti. Co to všechno má s láskou společného ? To jen lidi si ono krásné slovo rozmělnili do beztvaré břečky bez váhy a vcelku už i bez významu. A to znám ještě několik takhle zparchantělých slov. Například "pravda". Prostě se mluví o lásce i o pravdě, jako by to byl bramborový salát nebo voda z potoka. Úplně fyzicky cítím, jak ta slova ztrácí duši. Jak tratí hloubku svého významu, svůj pravý obsah. Ale, kvůli tomu se nezblázním. Jen mi to vrtá hlavou.Hezký den.

oprava (Dragon, 05. 07. 2007 16:25)

....a tyhle stránky mě hodně oslovují nejen svým obsahem ale hlavně lidmi zde komunikujícími....

Aleně (Dragon, 05. 07. 2007 14:17)

Ahojky Alenko,internet máme doma také jen pár měsíců a tyhle stránky mě hodně oslovují,tedy vlastně včetně lidí zde komunikujících..přeji hezký den

Nenadála navštívenka. (Alena K., 05. 07. 2007 14:09)

Víte, internet mám sotva dva dny a navíc patřím už ke skupině věkově vyzrálejších lidiček. Jsem doslova začátečník, ale vaše stránky mě doslova nadchly. Děkuji Vám za Vaše slova. Jste jako anděl, který k lidem promlouvá. Jsem ráda, že jsem vaše stránky navštívíla. Moc děkuji, že vlastně jste.

Čarodějovi,Bandymu i Satance (dragon, 01. 07. 2007 18:43)

Bodujete všichni..

pro bandyho (čaroděj, 01. 07. 2007 16:59)

Děkuju za to co jsi napsal,jsem ale človík už více letý,mám ale radost ze všeho co je krásné a milé,slovo,LÁSKA,je slovo pro zamilované,milovat je ale pro všechny kteří věří na lásku.
Pokud je to jinak tak je dobře protože známe další způsob obdivu druhého pohlaví.
Miluj a budeš milován,přej a budeš obdarován.
Uchop paprsek ale nezapomen že ten paprsek je jenom ve tvé dlani a ve tvém srdci.
Věřím ti,že pořád držíš tak drž jsi skvělý.
čar.

pro Bandy (Satanka, 26. 06. 2007 01:02)

Vidíš a já si vždycky myslela, ža jsi tvrdej chlap a ty zatím krásnej romantik. Boduješ.:-D

Satance (Bandy, 25. 06. 2007 22:42)

Já ho ještě nepustil. Možná vyměnil za jiný. Ale bez něj ?
Nedovedu si to představit. A můžu mít oči zavřené.

pro Bandy (satanka, 23. 06. 2007 14:37)

Když jsi svíral v ruce ten paprsek, musel jsi vidět i lásku.

Čaroději (Bandy, 21. 06. 2007 22:28)

Nemyslím, že jsi starý člověk. Jsi naopak velmi mladý, když chceš v rukou podržet lásku, když v ni věříš.
Můžu Ti,ale říct i Satance. Svíral jsem v dlani sluneční paprsek. Odrazil se od vlasů mé milé a já už ho nepustil. Dodnes jsem ho nepustil.
Zkus to taky. Půjde to. Věř mi.

pro satanku (čaroděj, 14. 06. 2007 21:22)


Ano jsi moudrá a milá,nelze uchopit něco co nevidím ale cítím a přesto každá bytost která si to zaslouží dokáže uchopit a pevně držet svou lásku k druhému.
Miluj svojí lásku,hýčkej jí a ona ti dovolí aby jsi jí pevně držela ve svých rukouch a hlavně ve svém srdíčku kde je specialní zařízení na udržení naší lásky.
A až prosvítí tvé srdce silná láska tak tam zůstane jednou provždy a navěky je nesmrtelná.

ahoj a hezký výkend,
to víš jsem starý člověk

pro čaroděje (Satanka, 10. 06. 2007 21:06)

Neodpověděla jsem ti. Nejdou uchopit věci na které se ptáš. Můžeš uchopit paprsek slunce?? Nemůžeš a přece víš že je, vidíš jej a cítíš jeho teplo. S ostatním je to stejné.

pro čaroděje (Satanka, 10. 06. 2007 21:00)

Je tu forum, najdeš jej v menu. Tam se můžeš zeptat na všechno a budem společně hledat odpověď. Kdyby ti to nevyhovovalo, nakonec i ta místnost je reálná. Stačí když mi napíšeš na mail. Najdeš ho na úvodní straně pod knihou návštěv.

PRO SATANKU (ČARODĚJ, 10. 06. 2007 18:34)


Víš ono něco takového napsat a prožít to je nádhera,ty jsi určitě pochopila vše co jsem tu napsal.
Skus mi říci lze uchopit energii kterou cítíš jako teplo,lze uchopit něco o čem víš že je ale přesto to nedržíš?
Záměrně se vyhýbám slovům která se lidem moc nelíbí,ale od tebe chci zda mi dokážeš poradit a pomoci,existuje tu něco takového aby jsem se mohl s někým přímo vypovídat během hodiny?Něco jako místnost ale aby náležela k tomuto tématu.
Děkuji za vše.

čaroděj

pro čaroděje (Satanka, 10. 06. 2007 18:15)

Je hodně věcí, kterých se nemůžeme dotknout, ale ony jsou a dotýkají se našeho nitra.
Láska zaujímá místo na trůně. Ať je to láska k přírodě, zvířeti, nebo láska člověka
k člověku, na všech těchto věcech jsme závislí.
Když se naše city otupí, nejsme schopni vracet to co dostáváme.
Příroda se zlobí, zvířata trpí a milovaný člověk odejde.
Je to smutné, ale jak probudit city tam, kde vymizely.
Pozdravuj bratra, je moudrý.

satance (čaroděj, 10. 06. 2007 12:43)


Díky tomuto vebu jsem pochpil mnoho věcí a mnoho věcí je zatím v mlze,existuje veb,ano,jak tam se lze dostat,a o čem tam budeme povídat? Moc rád mluvím s lidmi kteří chtějí pochopit něco co nelze nahmatat jak napsala jedna mladá dáma,ano tímto způsobem se také lze přesvědčit o neznámém,jinak když nemůžeš uchopit lásku tak jí taky nevěříš?né ty ale ta mladá dáma.
Láska ,nenávist a jiné se také nedají uchopit a přesto jsou,jako mnoho jiných fenoménú,toto je vše a muj nový bratr dobroděj mi to říkal a varoval před ukvapenými závěry,toto vše je od něho.

AHOJ VŠEM

ahoj Lilo (Jirka, 10. 06. 2007 06:36)

Vítej.

Lile (Bandy, 04. 06. 2007 21:08)

Opravdu se v mnohém nemýlíš. Jen nevím, proč dáváš do jednoho pytle ateisty a materialisty. Hlásím se k těm druhým a věř mi, že duševno mám. Že mám v sobě i víru. Jen věřím v něco jiného než ortodoxní věřící. Jsem částečný ateista,kdysi jsem tady psal, že jsem "loajální ateista", ale nejsem horší než ti, co chodí do kostela. Má duše je stejně křehká jako Tvoje. Stejně zranitelná.Se stejnou mírou pro krásu, i nedůvěru k tomu zlému.
Peníze chápu jako nezbytnost. Ale to mi nebrání snít.To mi nebrání říkat krásné věty ženám i smutné pravdy mužům. A nebrání mi to brát věci tak, jak jsou. Bez berlí.

pro Lilu (Satanka, 02. 06. 2007 13:33)

Od prvního, do posledného slovíčka máš pravdu. To jak žijeme, je daň konzumní společnosti. Bohem se staly peníze a žel, k životu jsou potřebné. Ale lidé se jich snaží získat co největší množství a to jakýmkoliv způsobem. Proč to dělají? Chtějí aby ta vteřina jejich bytí tady na zemi byla co nejpříjemnější a obklopují se tím, co nepotřebují. I když žijeme ve vyspělé společnosti, vládnou tu zákony džungle, vítězí síla. Lidstvu by bylo daleko lépe, kdyby vítězil rozum.

Touha po poznání (Lila, 30. 05. 2007 14:16)

Tvůj článek jsem četla tak, jako když to jsou moje myšlenky, které přenáším na papír (kdybych se k tomu dokopala). Jsem ráda, že je dost lidí, kteří o tomto tématu píší a mluví. Sama třeba v práci, když na toto téma zavedu řeč, tak narážím vesměs buď na výsměch,ignoraci nebo v nejlepším případě nezájem.
Mám pocit, že lidé jsou tak namyšlení nad svým "já", že myslí že "sežrali" všechnu moudrost světa. Vůbec si neuvědomují, že je toho tolik, co nevíme a co ani svým mozkem nemůžeme pochopit. Jsme ve vesmíru pouze mikroskopickými částečkami a měli bychom se sklánět před přírodou a být pokorní. Většina lidí, žijících v dnešní době (ačkoliv jsou bezpochyby na vyšším stupni inteligence než v minulosti) jsou převážně ateisti a materialisti. Žijí způsobem teď a tady a ani se nechtějí zdržovat nějakým duševnem. Prostě tomu vůbec nevěří.Většinou, až když je postihne nějaká tragédie, nebo jim někdo zemře, začnou přehodnocovat svoje postoje. Ale ani to ne vždy a každý. Přála bych si, aby byli lidé citlivější a snažili si více vzájemně porozumět. Myslím ale, že to je jen zbožné přání.

Satance (Monika, 28. 05. 2007 23:33)

To je škoda, mě se m.j. líbila i ta přehlednost .:-( No, holt jsme ti vykecali místo. Nemáš to s náma lehký.
Ale protože stále stojím na křižovatkách, pokusím se časem do fóra nacpat. Dobrou noc a sny dle plánu:-)

Monice (Satanka, 28. 05. 2007 22:57)

Ahojky, protože je tu už moc málo místa, tak je pro stálé lidičky, co už se malinko znají lepší psát na foru, protože za chvíli by se už sem nemohlo psát nic. Tady nechávám ten zbytek volného místa pro náhodné lidičky. Hezkej večer ti přeju.

Satance (Monika, 28. 05. 2007 22:42)

Pochopila jsem to správně, že forum je místo polemiky pro znalé, ale menu stále funguje nebo se má všechno psát jen do fora?(nejsem moc technickej typ, naučit se digitální foťák, zmenšení fotek a zaslání mi trvalo 2dny+zavařená hlava):-D

pro Moniku. (Satanka, 27. 05. 2007 23:28)

Moniko, prosímtě, jdi na Forum - polemika. Je malý přesun, tady dochází místo. Bandy tam na tebe čeká.

pro Moniku. (Satanka, 27. 05. 2007 23:28)

Moniko, prosímtě, jdi na Forum - polemika. Je malý přesun, tady dochází místo. Bandy tam na tebe čeká.

K tématu (Monika, 31. 03. 2007 16:31)

Vzpoměla jsem si ještě na jednu zajímavou věc-tentokrát s kámoškou , ne s pejsky. Jezdila k nám původně zasportovat si taky s haskounama, také emigrantka z Prahy, protože u nás zůstala. Před pěti lety začala být vážně nemocná, tak se rozhodla jít k lékaři.Nutno podotknout, že má z dětství fobii z bílých plášťů, ale nedalo se nic dělat. Směrem na západ vidím na velkou louku, která je lemovaná lesem, tak jsem jí s netrpělivostí vyhlížela. Okolo jedné hodiny vidím její typickou kolébavou chůzi, bílou vestu, čevrenou mikinu a džíny. Jdu postavit na čaj a čekám.Kámoška nikde. Napadlo mě, jestli se jí naudělalo špatně, tak jsem prohledala les, cesty a nic. Přijela autobusem ve tři hodiny a když jsem jí vyprávěla, jak jsem jí viděla jít domů a hledala, rozklepala se. Myslela jsem, že jsou to následky od lékaře. Když se uklidnila, řekla mi, že v jednu hodinu byla u doktora a jak se bála, tak se jakoby odpoutala, jakože tam není. Pak se dala samosebou do cajku. Byly jsme z toho vydřené obě. Nikoho jiného jsem vidět nemohla-nebydlí zde. Nutno podotknout, že k lékaři chodí už v pohodě,zvykla si, její nemoc byla opravdu vážná.

pro Moniku (Satanka, 24. 03. 2007 21:24)

Když jsem četla tvůj příběh, připomělo mi to, co vyprávěla maminka mojí kamarádky o jedné své příbuzné. Dotyčná byla asi deset let vdovou a jednoho dne přišla na návštěvu a říkala, že se jí v noci zdálo o jejím zemřelém manželovi. Přišel za ní a povídali si a on jí pořád ukazoval ruku s roztaženými prsty, smál se tomu a jako by jí tím zlobil. Mamka kamarádky jí říkala, že když se zdá o mrtvých, že je to dobře a dál se o tom nebavily. Ta paní zemřela přesně za pět dní v noci ve spánku.

Tajemno ve........ (Monika, 23. 03. 2007 23:07)

Když jsem byla dítě, teda již dospělejší, asi 14, jezdívala jsem strašně ráda k babičce a dědovi.V té době jsem měla čtecí mánii. Spala jsem sice v ložnici s babí a dědou, ale abych je nerušila, četla jsem si v kuchyni, oni vstávali strašně brzo a chodili spát se slepicemi. Vzpomínám si, že to bylo okolo půlnoci, najednou rána do okna jak hrom. Vyletěla jsem z gauče, psi, kteří spali pod oknem - ani muk, tak jsem usoudila, že se napálil o okno nějaký pták, nejspíš netopýr. Okno vedlo do dvora. Za chvíli přišla rozespalá babička, že jí něco bouchlo do okna-její okna vedla na zahradu, do pravého úhlu ke kuchyni. A babičku jen tak něco nevzbudilo. Byla jsem vykulená a babička říkala, že to bývá špatné znamení, aby někdo neumřel.(Jinak babička nebyla věřící a pokud trochu, tak si to nechávala pro sebe). Za pár dnů dostali telegram, že ten den zemřel její nevlastní bratr.

Klukům (Bandy, 04. 03. 2007 12:46)

Když Vás oslovím kluci Hemenexovi, asi to nebude zcela right. Zkusím Ondro OP a přidám hemenex. To je myslím společensky únosné. Kdyby trapas pak I am líto.
Tak napřed to první. Co nám škodí ? Na to půjdu oklikou. Mám problémy s váhou a dospěl jsem k axiomu: "Neztloustneš jen z toho, co nesníš ". Aplikací této ptákoviny jsem se dostal dále a vyřkl jsem:"Není škodlivě jen to, co nesníš" a protže se těžko v myšlení zastavuji, mám pracovní verzi teze:"Neškodí Ti to co se tě nedotkne" problém mám s tím posledním slovesem. Jestli zam má být nedotkne nebo netýká. Teď mě tahá vnuk za ruku a musím jít. Ale vrátím se. Nevím jestli je to slib nebo výhružka. Zdravím dospělé chlapce.

Oprava opravy (Ondra - OP, 04. 03. 2007 12:34)

OPRAVA HEMENEXOVA ZÁVĚRU:
správně je: Kdoví co na to budou naše děti říkat a co budou vědět třeba za 20 let.
(a dál už je to správně)

I já vám všem přeji pěkný zbytek víkendu.

pro Bandy (Hemenex, 04. 03. 2007 11:14)

Děkuji. Ale abych se přiznal, to radioaktivní záření mě taky nenapadlo ... :-)
Vím, že to ode mě teď bude znít nefér ale já si fakt myslím, že opravdu KAŽDÝ záření-vlnění nás nějak ovlivňuje, tedy nejen to radioaktivní.
Např. depresivní účinky velmi malých (cca.5-7 Hz) frekvencí! (které popsali právě vědečtí pracovníci nějaké univerzity - fakt si teď hned z placu nevzpomenu z které) nebo-li velmi hlubokých tónu na prahu slyšitelnosti, které známe z některých bájí, rituálů a modliteb starých náboženství?
Navíc věřím, že na mapě vědeckého poznání jsou ještě pořád "bílá místa". Kdoví co budou na děti říkat a vědět za třeba 20 let.
Pěkný zbytek víkendu.

Na pivo (Bandy, 03. 03. 2007 15:14)

Nechodím na pivo. Nemůžu se , ale, zbavit pocitu, že je dobře, že se neznáme osobně. Asi bychom trávili dny u piva.Naprosto mi sedí Tvůj názor na běžné metody konverzace, kdy řekneš "blondýna", a protějšek se okamžitě domnívá, že ví o čem mluvíš, i když máš v úmyslu hovořit o své učitelce ze třetí třídy. Mimochodem znáš ten?
Volá blondýnka na blondýnku přes řeku:"Nevíš jak se dostanu na druhou stranu ?" A ta druhá volá stejně stejně silným hlasem :"Proč ? Vždyť tam seš?"
Myslím, že nejsou hloupí Rusínové, Vášnivý Italové, lakotní Skoti a nevím co ještě. Ale potkal jsem hloupého Pražáka,vášnivou Hanačku (Děkuji Ti Božka) a lakotného Maďara. A včil mudruj. A ještě jeden.
Hledí Hitler z nebes na zem a jen tak si povídá:"V co se ten svět obrací ? Komunisti obchodujou, židi válčijou a cikáni okupujou BOmen und Mahren"
Jako vtip to snesu. Dál je to mimo mou ochotu to chápat.
Ještě si pamatuji, kdy na schůzi se říkalo: My pracující. ... Ale o tom se mi vlastně ani nechce vyprávět.
Mám pocit, že bychom mohli být přátele. A OPovi sděl, že Tokyo hotel snesu. Hezkou sobotu.

pro Bandy (Hemenex, 03. 03. 2007 10:30)

Ano, máš pravdu (jak jinak když se mnou souhlasíš :-D )
Jsem rád, že si se nakonec dobral (spolu s Einsteinem) k tomu co jsem tvrdil již od začátku.
Jak jsi si i ty určitě všiml, nikde jsem se a ani jednou nezmínil o jakémkoliv "mimosmyslovém kontaktu" a "přenosu myšlenek". Já jen reagoval na laciné zevšeobecňování ve stylu "všechny blondýnky jsou hloupé, "všichni chlapy myslí jen na jedno", " všichni muži jsou stejný", "už na tebe nikdy nepromluvím" atd., kterého si se dopustil ty, exaktní, přemýšlivý a přesný jedinec, a né nějaký nedůsledný, povrchní a snadno zmanipulovatelný jedinec (třeba ... není nutno jmenovat), když jsi prohlásil, že "Když řekne, že nějaká frekvence je nepopsaná. Mýlí se. Jsou známé jejich vlivy na lidský organizmus a o jejich regulativním působení, myslím si, se dá s úspěchem pochybovat." (Zbytek byla jen okrajová polemika na témata např.: jestli jsme nebo ne el. mašinky, jestli když mobil dokáže ovlivnit monitor jestli dokáže ovlivnit i náš mozek, atd ... )
Tvoje věta mě totiž připomněla, že třeba v roce 1857 napsali v Londýnských listech odborný článek na téma šicí stroj a zakončili ho slovy ... je to zajímavá kuriozita určená jen k pobavení společnosti. Nepředpokládáme v budoucnu její rozšíření nebo dokonce i nějaké praktické využití .... a třeba, že DDT škodí jen hmyzu a né lidem ...
Myslím, že i na mapě vědy jsou ještě pořád "bílá místa".

PS: o senzibilech a jejich případných schopnostech si můžeme popovídat v dalších polemikách (když budeme tuto považovat již za uzavřenou)

Přihořívá (Bandy, 03. 03. 2007 09:09)

Začínáme nacházet styčné body. Nepřipadám si sice jako mašinka, ale budu-li se takto chápat, musím přiznat, že jsem ovlivňován jinými mašinkami. Jen mám pocit, že veličiny ve kterých se toto ovlivnění pohybuje jsou neměřitelné natolik, že je můžu považovat za zanedbatelné.
Nevěřím tomu, že jestli mnohonásobně silnější působení od mobilního telefonu, nemluvě o výkonnějších zdrojích nepociťuji a nepociťuje ho většina zdravých lidí a když tak v míře zanedbatelné,viz výše,pak zanedbatelný zdroj, jako jsem já, mašinka, můžu směle bagatelizovat, aniž bych se tím dopouštěl chyby.
Stále hovoříme o nějakém mimosmyslovém působení, o nějakém vlnění. Samozřejmě, že 220 střídavého kamkoli mne ovlivní zcela bezpečně.
Můžeme tedy v tom mimosmyslovem kontaktu uvažovat, že by mohl být dost citlivý přijímač - senzibil, který vliv toho druhého pociťuje i na dálku ? Že by jiný, mimořádně silný lidský zdroj, mág, démon nebo prostě jen jiný senzibil byl schopen onen přijímač excitovat ? Já se omlouvám, ale pochybuji i v případě, že bude použito nějakých zesilovačů.
Nevidím, ani si nedovedu představit způsob jakým vyzařované vlnění zaměřit. Ať už od vysílače, tak od přijímače. A hlavně, postrádám smysl takového počínání.
Jestli tedy někdy pocítím, že mě něco ovlivňuje, ani na chvíli mě nenapadnou vlny. Poohlédnu se po nějaké reálnější a hmatatelnější příčině.Zatím se mi nestalo, abych ji nenašel. A to nejsem žádný mladík.
Pokusím se o souhrn. Ale ten už přednesl Einstein. Neznám přesnou formulaci, ale je to něco ve smyslu, že "Všechno se vším souvisí".
A já k tomu přidávám, že někdy se to dá těžko poznat.
Souhlasím tedy s Tebou, že mě vlny, ať jsou jakékoliv ovlivňují, ale mě se to nějak netýká. Nepoznám to.
Přeji Ti hezký den.

ad part 2 (Hemenex, 02. 03. 2007 23:51)

Asi tedy došlo k nedorozumění v pojmech (jak si někde někdy napsal, základ je domluvit se o čem je vlastně řeč). Ty nejdřív mluvíš o nemožnosti ovlivňování živého organismu elektromagnetickými vlnami (a to mě přinutilo napsat svůj názor) a pak skončíš u jeho ovládání. Myslím, že to je něco úplně odlišného.
Ale zpátky k mé oponentuře.
Je zajímavé, že jako příklad uvádíš, že žádný z mých známých neovlivňuje můj monitor. Samozřejmě, že ovlivňuje ale je to naprosto nezměřitelné, né tak však jako mobil, ten ovlivňuje mnohosettisíckrát víc. Jistě, samozřejmě s tebou souhlasím, vždyť já taky nikde netvrdím, že náš mozek je silnější vysílač než mobil, nebo jo?
A děkuji i za větu, kterou jsi napsal: "V okolí telefonu se indukuje elektrické a tím i elektromagnetické pole, které ovlivňuje Tvůj monitor tím, že má prostě jinou frekvenci, než tu, kterou Tvůj monitor" Troufám si tvrdit, že i můj mozek pracuje s jinou frekvencí než ten mobil, proč tedy myslíš, že ho ten mobil, na rozdíl o monitoru, neovlivňuje?
I přesto (nebo dokonce právě proto) co jsi napsal si troufám tvrdit ještě jednou, to co jsem napsal už odpoledne, že: "KAŽDÝ svazek vln o JAKÉMKOLIV výkonu ovlivňuje člověka a nejen jeho mozek"
Protože každý el. mašinka ovlivňuje jinou el. mašinku, která leží v dosahu jeho indukovaných elektromagnetických vln, tak proč by lidi měli být vyjímkou?

Není to maličkost part 2 (Bandy, 02. 03. 2007 23:15)

Tak a teď o tom mobilu.Spojení mezi mobilem a operátorem probíhá jen elektromagnetickým vlněním. Příchodem signálu přichází ke změnám elektického pole a k ujevu zvaného indukce. V oklí telefonu se indukuje elektrické a tím i elektromagnetické pole, které ovlivňuje Tvůj monitor tím, že má prostě jinou frekvenci, než tu, kterou Tvůj monitor používá k běžné práci. Uzemněné stínění citlivých míst může tento nepříznivý efekt anulovat. Ale ovlivnil Tvůj monitor libovolný člověk. Klidný či rozzlobelný, plný adrenalinu nebo unavený ?
Ovlivnil magnet někoho z Tvých známých ? Tak zkus dát mobil na reprobednu, nebo stačí ho nechat u televize.. Zkus dát silný magnet na televizi. Pracoval jsem u indukčních pecí. Lidé se srdečním stimulátorem tam smí jen na vzdálenost nejméně 10 metrů. Ti zdraví tam pracují od rána do večera i déle. A nic.
Tak o jakém vlnění hovoříme ?
Prozkoumány jsou všechny frekvence elektromagnetického záření. Jejich názvy se mění jen podle vlnové délky, ale jejich podstata je stejná. Ať už se jedná o tepelné infračervené nebo ty nepředstavitelně krátké kosmického záření. Pak známe mechanické vlny, nehovořím o vodě, častější vnímáme ty zvukové, a zase jsou ty, které neslyšíme. Infra a ultrazvukové. Ale žádná z nich nemůže ovlivnit to, k čemu byl člověk vychován, čemu věří.Není vlny, která by změnila vůli zdravého člověka. K tomu jsou metody, ale na úplně jiné bázi.Vlnění nás může zabít. Ne změnit.

ad. 1. kapitola (Hemenex, 02. 03. 2007 23:09)

zatím jsi nenapsal nic jiného než já (i když podstatně podrobněji a přesněji). Takže s toho mám dojem, že 1. kapitola podporuje moje přirovnání, že jsme jakási mašinka, ve které běhá elektrický proud.
Jsem zvědav jak se to vymrví ve druhé kapitole, očekávám dramatický zvrat .... :-)

PS: i já mám zkušenost s přerušeným "kabelem" jen o 2 obratle výš ...

Není to maličkost (Bandy, 02. 03. 2007 22:56)

Napsal jsem na toto téma dlouhý text a nějak se ztratil. Asi jsem ho ve své sebelásce zapoměl odeslat. Pokusím se tedy o rekonstrukci.
Můj první zákon je, že se nechci přít. Chci pohovořit.
Můj druhý zákon je,nelhat.
Ten třetí říká, že ty dva první platí vždy.
A čtvrtý mi velí nepovyšovat se.
K věci. Nejsem, ani Ty nejsi mašinka., Ale postupně se pokusím objasnit to, co o věci vím já.
Mozek řídí lidské tělo metodou elektrických impulzů.
Zdrojem proudu jsou mě nepříliš známe biochemické procesy, ale bioelektrický a jiný elektrický proud je stejný. Jen má jiný zdroj, ale chová se stejně.
Jeho přenos do periferií probíhá uvnitř mozku po neuronových vláknech, dále pak po nervech, které vytváří nervovou soustavu. Tato soustava je připodobnitelná kabeláži nějakého zařízení. Hlavní kabel - mícha je rozvětven po celém těle. Přerušit pokyn mozku k řekněme k prstu na spoušti je možné.Přerušit ten nerv, nebo ho alespoň poškodit tak, aby nemohl daný impulz přenést. Prst pak daný povel nevykoná.V druhém případě se nerv může zhojit a funkce se prstu vrátí. Mohl bych popsat svě stavy, kdy jsem po fraktuře sedmého obratle a následného shmoždění míchy neovládal velmi podstatnou většinu svého těla.Proud prostě netekl. Kábel byl porušen.
K porušení nervu může dojít různým způsobem. Mechanicky nebo soustředěným paprskem vlnění (U světelného se k tomu použije laser)nebo z jiného zdroje. Signál z mozku nejde tam a zpětná vazba neinformuje mozek o tom, že povel nebyl vykonán.A teď něco o velikosti proudů, vysílaných z mozku do těla. Já vím jen tolik, že měřitelné jsou jen ve zvláštních podmínkách a za pomoci speciální aparatury. (EEG).
A to jen proto, že jako každý elektrický proud i tento, vytváří kolem vodiče elektrické pole. A změny elektrického pole vytváří relativistický efekt zvaný magnetické pole. Díky tomu můžeme zaznamenat tyto proudy. A je li někde elektrické pole a magnetické pole, vzniká elektromagnetické vlnění.Ale o tom jsem už hovořil. Teď jen resumé. Přerušení signálu mezi mozkem může zabránit prstu na spoušti v akci. Nemyslím však, že určí, proti komu zbraň namířit.Konec první kapitoly

pro Bandy (Hemenex, 02. 03. 2007 18:40)

Jen maličkost.
Není snad diskuze o tom, že lidské tělo funguje na principu bioelektrických impulsů (do svalů, orgánů a zpět do mozku) stejně tak i proces myšlení je prý (sám jsem to neviděl :-D ) jakýsi složitý, chemickoelektrický proces.
Laicky řečeno, jsme bioelektrická mašinka a kde běhá elektřina, vzniká elektromagnetické pole a s ním i vlnění a to přichází do interakcí s dalšími vlnami atd. ....
A samozřejmě to platí i naopak, jakékoliv externí vlnění přichází do interakce s tím naším a tím pádem ho i ovlivňuje. Při určité síle a frekvenci pak MŮŽE nastat stav, kdy prostě mozek vyšle bioel. signál svalům na prstu aby zmáčkli spoušť a ono nic .... k příslušným svalům signál nepřišel neb ho patřičný, vnější, signál negoval (vyrušil). Je to obdobný stav jako když vám přeruší míchu třeba někde v oblasti krku. Mozek pracuje ale tělo ne, věřte mě, je to blbej pocit.
Bandy, docela si mě překvapil, že jsi byl schopen vypustit takovou věc zrovna ty! Kdyby to napsal třeba Matouš, tak se nad tím ani nepozastavím ale ty? Něco ve smyslu, že elektromagnetické vlny neovlivňují lidský organismus, přesněji "regulativní působení"! A když možná, tak jen když "silně soustředěný svazek vln o velkém výkonu". Chyba, KAŽDÝ svazek vln o JAKÉMKOLIV výkonu ovlivňuje člověka a nejen jeho mozek, stejně tak jako jakýkoliv mobil položený vedle mého PC (když píši tento komentář) ovlivňuje jeho monitor (zvláště když na něho někdo volá) nebo myslíš, že "se dá s úspěchem pochybovat" o tom, že ho neovlivní? Pochybovat se dá ale myslím si že jen do prvního volání, na ten mobil.

nemachruju (Bandy., 27. 02. 2007 15:26)

Já v těch labinách nemusím být. Já čtu. co píšou lidi, kteří tam jsou. Jsou mnohem moudřejší než já a snaží se to co zjistili předat nám. Obyčejným. Já to nevím ze své hlavy. Já jen věřím Těm, kteří to nejen tvrdí, ale jsou schopni mi to dokázat. Já neříkám, že já sám to o těch vlnách vím. Jen chci naznačit, že Ti, co mají ve vlnách tajemno, nečtou zrovna knížky, ve kterých to je, tak jak to je. Vzpomeň na můj první vstup na Tvé stránky. Připomínám zmínku o tom, že čím víc vzdělání, tím míň tajemna. Vlny nejsou tajemství pro ty, kteří ví.

Lano za nesprávný konec? (Satanka, 27. 02. 2007 13:33)

Tak fantazii máš, to jsem trochu ulítla, ale jako bych v těch písmenkách viděla víc tvé sebejistoty, než je jistoty v tvém tvrzení, cituji:"já vím, odkud ty vlny jsou a kam plynou. Vím, jak se kde chovají."
Tohle bych brala, kdybys v těch laboratořích, nebo výzkumáku byl a viděl jsi jim pod pokličku.
Tady radši nechávám dveře otevřené, možná že nám dá blízká budoucnost odpověď sama.

Lano ze nesprávný konec. (Bandy., 27. 02. 2007 08:57)

Vtip je v tom, že já vím, odkud ty vlny jsou a kam plynou. Vím, jak se kde chovají. A proto nenacházím místo pro tajemno.Není místo pro fantazii tam, kde jsou nesporná fakta. Můžeš o ně opřít svá křídla, ale pokud nevnímáš pevnou zemi, nevíš, že létáš. A nepoznáš, kde už se padá.
Máš ještě pochybnost o fantazii páně profesora ?

pro Bandy (Satanka, 26. 02. 2007 23:55)

Tak jsem ty tvoje písmenka pozorně četla a hledala jsem sebemenší nitku které bych se chytila
a našla jsem přímo lano. Je to tahle tvoje věta: "Svět vln, je tak tajemný, když se neví,
odkud jsou a kam plynou. Jak se chovají ve vzduchu, vodě nebo v lidském těle."
Pokud něco na 100% nevyloučíš, dáváš prostor tomu, že se po různých pokusech dají využít i v armádě a to určitě ne za účelem zlepšení hebkosti pleti.
Chybí vám fantazie pane profesore, zkuste ji najít a narostou vám křídla.:-D
Malé doporučení na konec. Zajdi na zmiňovanou stránku a něco tam na sebe práskni ju?? síííííím

Myslel jsem, že to víš (Bandy, 26. 02. 2007 23:01)

Elektromagnetické vlny jsou relativistickým efektem existence částic hmoty menších než atom. Jeho projevy vnímatelné pro člověka se mění jejich vlnovou délkou. Na těchnejkratších vlnách je to záření tepelné. Postupoje přes světlo od infračerveného až po ultrafialové. Přichází radiové vlny dlouhovlné střené vlny až krátlé , na kterých se čile komunikuje morseovkou dodnes. Pak jsou ty, na kterých posloucháš rádio dnes. VKV. Ano, rozumíš správně. Jsou to velmi krátké vlny. Taky UKV, je to jen obměna . Správně.Ultrakrátké vlny. No a pak přichází ještě kratší vlny, ono je problém v tom, vyrobit kratší vlnu. Ona má větší frekvenci.Zkus tlesknou 3x za sekundu a pak třistakrát a násob deseti, stem, tisíci. A nejsi u konce. 100 megaherzů je oblast, ve které se dnes pohybují vlnové rozsahy většiny lokálních vysílačů rozhlasových vln a mobilních telefonů. V nějakém jejich záporném násobku je oblast, kde je televize. Tam už jsou i radary. Nevím jestli jsem přesný, ale jsou centimetrové vly, mikrovlny, dnes už nanovlny, ale tady mě utopíš. A tak je to všechno přesně známo lidem znalým věci. A jestli někdo řekne, že nějaká frekvemce je nepopsaná. Mýlí se. Jsou známé jejich vlivy na lidský organizmus. Někdy ne docela přesně, ale o jejich regulativním působení, myslím si, se dá s úspěchem pochybovat. Svět vln, je tak tajemný, když se neví, odkud jsou a kam plynou. Jak se chovají ve vzduchu, vodě nebo v lidském těle. Velmi jednoduché by bylo, přirovnat je ke zvuku. K jeho vlnám. Pro znázornění se toho využívá. Jenže zvuk se nešíří ve vzduchoprázdnu a radiové vlny mají potíže s vodou. Šíří se sice, ale voda je brzdí. A šlo by pokračovat. Ale řekni babce na ulici, že zapomíná proto, že někdo má nějaký vysílač, uvěří Ti. A bude to šířit a uvádět sta příkladů, jak se to stalo. Věř ji. Ona nelže. Jen uvěřila jako Ty.
Wast is das projekt Rainbow. Nemýlím-li se, už těsně po válce byl označen písmeny NT.
K těm písmenům jen malá poznámla. V německých novinách, tedy v jejich redakčních plínkách se takto označovaly zprávy neověřené. Nein cosi, neumím německy. Foneticky tato zkratka zní ente, což v němčině umím a to je kachna. A odsud pochází okřídlené úsloví:"to je novinářská kachna"
Na závěr slibuji, že nebudu nic komentovat na Tvých křižovatkách.Chci Tobě, i Tobě blízkým nechat iluzi, že svět má tajemství, kterých se máme bát i tajemství, kterých poznání přináší radost. Chystal jsem se na stránku lásky a erotiky, ale jak se znám, zas bych nepotěšil. I přesto, že začínám mít pocit, že Tě Saty miluji.

pro Bandy (Satanka, 26. 02. 2007 13:11)

Ano, chápu tě jak to myslíš, díváš se na to z pozice učitele a já nepochybuji že máš pravdu. Elektromagnetické záření kolem nás je, ale před určitou frkvencí musíme být chráněni, protože by nám mohlo velmi ublížit, neříkej, že je to všechno pro člověka naprosto bezpečné. Tak jinak. Dokázal bys mi jako fyzik teoreticky vysvětlit jak mohlo dojít k projektu Rainbow? a že k tomu došlo je nesporné. Je to vůbec někde popsáno v učebnicích?

Ještě k telepatii (Bandy, 25. 02. 2007 20:26)

Pročetl jsem si na stránce stroj času článek Válka mozků.
Asi nemá cenu diskutovat s jeho autorem. Tendenční spojování nespojitelného, hrubá neznalost principů a podbízivost.To je asi všechno.
Radarové záření je stále jen elektromagnetické vlnění a nemá jinou povahu, než to, kterým se šíří rozhlasové nebo televizní vysílání.Věř nebo ne i teplo je elektromagnetické záření. I mikrovlnka. A teď si představ, kolik takového záření je kolem nás denně a nic.Světlo je elektromagnetické vlnění. Jen s jinou frekvencí. A jestli někdo věří, že se někde vytvořilo umělou cestou gravitační pole, prokazuje hlubokou, elementární neznalost.Stačí se podívat na úvodní stránky učebnice fyziky (stačí druhý stupeň škol) a tam je Coulombův zákon.Ten je především o elektrickém náboji, ale plně odpovídá i zákonům gravitačního působení hmotných částic. Jenže gravitaci nejde vyrobit. To je jako vyrobit setrvačnost. Jsou to jen lidsky neovlivnitelné formy existence hmoty s jejimi relativistickými efekty.
Sorry. Nevěřím ani slovo.
Směšné mi připadá vyjádření o radarivých vlnách v protisměru. Co to je. Proti jakému směru ? Proti jinému radaru ?. Jediná zajímavá reakce je možná nějaká rezonance, při kterém se vzájemné protivlny prostě zruší.. Nevylučuji možnost, že silně soustředěný svazek vln o velkém výkonu může působit na lidský mozek.. Mém pocit, že jen destruktivně.Nevěřím, že jsou možné změny frekvece tak, aby ovlyvňovaly vůli člověka. Ani nemocného člověka.Jedině náladu. To v případě , že rozhlasové vysílání elektromagnetckého vlnění se v rozhlasovém přijímači změní na mechanické chvěví zvané zvuk a my slyšíme, jak někdo plácá nesmysly nebo hraje neposlouchatelnou hudbu.To mi zkazí náladu skoro vždy. Jako liché se ukázaly obavy, že provoz nového televizního vysílače v Praze, (dlouho se o tom diskutovalo na stránkách bulvárů) bude mít negativní vliv na životní prostředí. Již skoro každému dospělému člověku připadá komická pohrůžka, že mobilní telefon způsobuje rakovinu nebo dokonce poškození mozku. A Mohaut. Tak jo. Ale jen pro ty, kteří chcou vidět záhady tam, kde nejsou. Zní to vědecky, ale nemá to reálný základ. Asi jako česká učitelka, kterou každý rok v létě sežere žralok. V některých novinách je to opravdu každé léto.
Zdravím zdravý rozum.

Telepatie (Bandy, 24. 02. 2007 09:37)

Hypnóza je prokazatelný fakt. Uvést člověka do stavo polovědomí je myslím dnes už hojně využívanou metodou v psychiatrické praxi. Jenže a teď zvedám prst, proč nejsou u soudů nikde na světě přijímána svědectví, podaná v tomto stavu mysli.Nemyslím, že by to bylo jen proto, že vyslýchaný nevypovídá ve své svobodné vůli. Spíše je těžko rozeznat, co je pravda a co je sen. S tou telepatií je to jiné. Napsat o tom, že je to metoda hojně užívána v americké armádě je možné. Některé písemné zdroje jsou schopny to uvést a předkládat to jako fakt. Jen si myslím, že prakticky je tato metoda nepoužitelná. Výhodnější je mibilní nebo satelitní telefon, o který v americké armádě jistě není nouze. A voláš, komu potřebuješ, ne jen stejně naladěnému telepatovi.
Připouštím jednu možnost. Žiji se svou ženou skoro 20 let a stává se nám, že ve stejný den máme stejné pocity nebo se chováme podobně. Jako byt ten druhý byl u toho. Vidím to v tom, že jsme dlouho spolu a jsme si velmi blízcí. Žijeme ve stejném prostředí a uléháme do stejné postele. Naše komunikace už se vyvinula do automatizmu. Řeknu voda a nevím jak moje žena ví, že nechci napustit vodu do vany, ale, že chci postavit vodu na kávu nebo jen sděluji, že v lednici došla. A stejné okolnosti ae mohopu dotýkat i vojáků. Jejich společný vycvik, při kterém spolu žijí, společně trpí a společně řeší i složité problémy boje mohou dospět do podobného stavu vcítění jako dlouholetí manželé nebo jednovaječná dvojčata. Prostě z mého p ohledu je to jen důsledkem dlouhodobé nutnosti myslet společně ve stejném prostředí.
A vzpomínky na věci dávno prošlé se mi vybavují a kolikrát až po drobné revizi si uvědomím, že mi tuto situaci popisovala babička, když jsem byl malý.No a předvídání budoucnosti ve stylu věštby. Myslím, že jsem toho řekl dost na křižovazce u Nostradama.
Ale nikdo mi nemusí věřit.
To jsem se rozkecal. Tak si dám pauzu a někdy, nebo jinde, ahoj.

pro Bandy (Satanka, 24. 02. 2007 00:39)

Ahojky Bandy, docela s tebou v něčem musím souhlasit. Hodně věcí se dá vysvětlit vědecky a pomocí nových přístrojů, na druhé straně jsou věci, které nevysvětlíš, můžeš je pouze zlehčovat, nebo jim nepřikládat význam, protože je v životě nepotřebuješ. Třeba taková telepatie, přenos myšlenek. Běžně se využívá ve vojenské praxi v Americe. Lidé s touto schopností byli nasazeni ve válce v Iráku a výsledky byly překvapivě dobré. S hypnozou se běžně pracuje a lidé, kteří v jistých okamžicích vidí události dávno minulé, nebo budoucí byli a jsou mezi námi, jen jich je hodně málo.

Tajemství tisíciletí (Bandy, 23. 02. 2007 19:31)

Mám pocit, že čím vyšší vzdělání, tím méně tajemna. S rostoucí moudrosti lidstva ubývalo bohů. Čím víc vím, tím méně jevů je pro mne tajemných. Moje prababička sedávala na břehu Dřevnice, kouřila dýmku, takovou tu dlouhou a dívala se na letadla z Otrokovického sportovního letiště. Nikdy neuznala, že železo může létat a nejraději měla looping. To vždy vítězně zvolala vidíš, už tě čert nese důle". Ne, nebyla hloupá. Jen neznala nic z aerodynamiky.

Děkuju (Moona, 07. 01. 2007 21:02)

Díky moc, v našem baráku bydlím asi 10 let, dům je hodně starý. Mám v plánu si o něm něco zjistit. Jediná věc, která se o tomhle domě ovídá je, že se tady zabila nějaká služebná, ale to je jenom povídačka...
Každopádně Vám moc děkuju, zkusím teda klec přestěhovat a uvidim, mějte se hezky, ahoj

každý má jiný úkol (Medy, 04. 01. 2007 13:20)

někdo se zabývá duchovnem, pro jiného by to byla ztráta času, jinému to zakazuje jeho víra. Když už ale se setkáme s duchovní vizí, tedy se k ní vyjádříme. Co je špatné, odmítneme, i kdyby se nám to zdálo být nevyhnutelné.

pro Moonu (Satanka, 04. 01. 2007 13:18)

Ahojky.
Kočka byla odjakživa považovaná jako spojenec s neznámem a reálným světem. Je to pro její vysokou citlivost a vnímavost na veškeré jevy, jak přírodní, tak paranormální. Pokud si tvoje kočka pokoj oblíbila, můžeš si být jistá, že ani tobě žádné nebezpečí nehrozí, ostatně i ty ses se svým nestandardním spolubydlícím smířila. Osmák je zdravý, cítí přítomnost něčeho zvláštního, ale nemá vnímavost kočky, proto je zmatený a neklidný. Dej ho raději jinam, kde bude v klidu. Nic bližšího nevíš? Napiš, jak dlouho tam bydlíš a jestli se k tomu bytu neváže nějaký příběh. Měj se. Saty.

Duch v pokoji?? (Moona, 04. 01. 2007 12:52)

ahoj, bude to znít tak trochu šíleně, pro ty, co nevěří v duchy, ale já mám prostě doma spolubydlícího. Nic by na tom nebylo, ale on je mrtvej. Je to duch. Někdy ho vidím v zrcadle jako černou postavu, jindy cítím jeho přítomnost. Tenhle duch se ale zdržuje nejvíc v mým pokoji a potom v koupelně. Já jsem si na něj zvykla, ale v místosti je několik zvířat. Kočka a osmák degu. Potom ještě želva, ale ta je ted v zimním spánku. No a kočka si pokoj velice oblíbila. O dost víc, než dříve, jenže u toho osmáka je to horší. On je uplně zdravej a tohle všechno, ale mám takovej dojem, že ducha hodně cejtí a strašně se ho bojí, protože začne pištět a běhat po kleci.Když ho dám do jiný místnosti zase se zklidní a je v pohodě. Tak nevim, jestli je to fakticky tim duchem, že ho osmák vnímá nebo jestli je nemocnej... Prosím, odepište mi svůj názor...

Otisk událostí je mocný (Ivo Vašíček, 02. 10. 2006 23:49)

Nedaleko Dolních Břežan je kopec, jeho vrchol je umělý, díky vzrostlému lesu to každý nepozná. Na vrcholu je náhorní planina. Jsou tam valy, z kterých trochu prosvítá hladina Vltavy ležící cca o 300 metrů níže. Když jsem tam byl poprvé, cítil jsem jakousi silnou atmosféru místa (tu tam vnímám vždy). Když jsem zavřel či rozostřil oči nebo co, viděl jsem zřetelnou něco jako vzpomínku na pohled dolů, ale bez stromů. Hladina byla vidět ve značném rozsahu a byla plná lidských mrtvol připlouvajících od soutoku se Sázavou. Byli to Germánští bojovníci, kteří se pokoušeli pronikmout na pravý břeh. Předsunuté hlídky je zasypávaly stovkami šípů. V literatuře se uvádí, že Germáni dobyli před více než 2000 lety Marburundum (v publikacích je uváděno Závist). Depozitáře národního muzea jsou plné nálezů z tohoto místa, nástrojů na výrobu mincí a trepanaci lebky a spousty zbraní.

Tajemné? Dnes již ne. (pokračování) (Josef Sojka, 15. 09. 2006 12:32)

...
Až M., když se na mne zprava ohlédl a spatřil, že držím něco většího a chtěl vědět, co mám, mě přiměl k "návratu". Ukázal jsem mu střep, on ho pochválil. Mohli a museli jsme skončit. Přestávalo být vidět.
O svém "vidění" jsem mu neřekl...

Ještě není konec...

Asi po dvou, až třech letech jsem byl u M. doma na návštěvě. Nějak se rozhovor stočil na vykopávky a M. začal ukazovat některé zajímavé "exponáty", které měl roztříděny a pečlivě označeny v mnohých krabicích. Především pak takové kusy, které se mu povedlo slepit do větších celků.
Vyndal i jeden velký úlomek z jedné krabice, označené (opravdu již nevím název lokality - dejme tomu, že "A". Vzal jsem střep do rukou a hned si uvědomil, že "stejný" mám doma - který pocházel však z "B" - a nad nímž jsem tehdy prožil tak sugestivní vidění.
Řekl jsem M., že se asi spletl, protože to musí být nález z lokality "B".
M. to nechtěl připustit - vždyť své nálezy tak precizně archivoval. Na doklad toho, že se nespletl, šel pro krabici s odpovídajícím označením - do vedlejší místnosti. Já jsem v té chvíli seděl na gauči vedle dveří, takže když se M. po chvíli s krabicí vrátil, jen jsem vztáhl ke krabici ruku....
M. něco říkal, ale já neposlouchal. Přišlo známé "déjá vu". - Věděl jsem, co bude...
Sáhl jsem do krabice, do níž jsem ještě neviděl - pravou rukou. V levé ruce jsem držel sporný úlomek. Jako by to byla neodolatelná magnetická síla - první "věc", kterou jsem v krabici nahmátl, jsem vyndal a oba střepy dal k sobě.
Několikeré zalomení obou kusů do sebe zapadlo...

Znova jsem se díval na snědé, od hlíny potřísněné prsty, s velkými klouby, ruce hrnčíře staré tisíc let...

(Žádný výmysl)

Josef Sojka.

Tajemné? Dnes již ne. (Josef Sojka, 15. 09. 2006 12:29)

Událost je stará 30 let (a pár týdnů...)
Tehdy jsem ještě žil v Děčíně. Jeden z mých přátel - M - se amatérsky zabýval archologií. Jezdíval po starých slovanských hradištích a - "sbíral střepy". V r. 1976 jsem se s ním domluvil na jedné takové pouti po vykopávkách.
On je asi o 6 let starší a historie ho vždy bavila a tak jsem se plně spolehl na jeho plány.
Jedna z prvních navštívených lokalit byla na soutoku Sázavy a Vltavy. Na místo jsme dorazili pozdě odpoledne. Hledané místo mělo být na vrcholu kopce, od západu obtékaného Sázavou. Kopec byl zalesněný a jeho "vrchol" nebylo tak snadné určit, šlo o pozvolna se vyrovnávající návrší, vícekráte zvlněné.
M. byl však dosti zkušený a v nerovnostech terénu dokázal rozpoznat, co jsou přírodní terénní vlny a co by mohlo být bývalým opevněným valem hradiště. Určil jedno místo na hranici svahu k řece.
Začali jsme odhrabovat zeminu z jednoho táhlého valu, který skutečně vypadal jako úmyslně založený. Brzy bylo zjevné, že místo bylo zvoleno správně. Kladení kamenů jevilo jasné známky promyšlenné činnosti.
Smůla byla, že se schylovalo k západu slunce. Les za námi byl celkem řídký, slunce za našimi zády jej zatím intenzivně prosvětlovalo, vytváříc rychle se měnící atmosféru. I světelné podmínky vystřídaly během chvíle pestrou a působivou škálu jasnosti i barevnosti.
Když krátce trvající zlatavá záplava dosti prudkého světla změnila tón do oranžova a vzápětí mělo nastoupit potemňující rudnutí, takřka v jeden okamžik utichl zpěv a křik ptáků, které jsme před tím již přestali vnímat.
Les prostoupilo málo kdy cítěné napětí.
Asi v tu chvíli M. nalezl první důkaz lidské činnosti zde - keramický střep, asi půl dlaně velký. Byl mírně zaoblený a evidentně šlo o hrdlo, okraj uzavřenější mísy.
S větší usilovností jsme pokračovali dál. M. našel další úlomek, pak rychle za sebou několik drobných - tyto byly původně jedním větším kusem. I mně se hned na to zadařilo, téměř u sebe, objevit dva větší střepy. Každý měl ale jinou tloušťku i strukturu.
Slunce za námi bylo již v poslední fázi západu a v lese, do té chvíle jasně prosvětleném, skoro naráz nastalo málo příjemné přítmí. Ohlíželi jsme se po červáncích - a i když to byl krásný pohled, vzrušení nás táhlo k dalšímu hrabání. Vrátil jsem se k jednomu místu, kde jsem si myslel, že mezi kameny je vklíněn velký střep. Opravdu tam byl a rychle se mi povedlo ho neporušený vyndat. Byl to můj největší nález.
Prohlížel jsem si ho, klečíc k západu a uvažoval o tom, že držím v rukách něco, co člověk vytvořil skoro před tisícem let. Byl jsem tím pomyšlením rozechvělý, vzrušený. Toto bylo ještě zesilováno tajemnou atmosférou temnoucího lesa.
Jak jsem otáčel tento hliněný úlomek v rukách, nastalo neočekávaně cosi ohromujícího. Najednou to nebyly moje ruce. Díval jsem se na mnohem větší dlaně, s prsty s naběhlými klouby, umazané od lepkavé hlíny, které přes svou nevzhlednost, zdeformovanost, prozrazovaly cvik a jistotu.
Neumím říci, jak dlouho trval onen jev. Snad jen pár sekund. Ale byl natolik silný, že ještě dvě tři minuty jsem, kleče, nebyl schopen jiné myšlenky, nějaké reakce.