Jdi na obsah Jdi na menu
 


fikus (2Klaudie, 18. 02. 2010 23:19)

Tý jo, ty jsi fakt potvůrka z jiné planety (tím myslím obrázek na ikonce :-), protože mít pětimístné číslo jako rok narození, tak to má málokdo :-DDDDDDDDDD (kontrolní kód je pětimístný, nebo se jako pětimístný objevuje jenom mě??? Ptám se opatrně, co když se záhady dějí :-) :-) :-) ???)

tak nevím (2Klaudie, 18. 02. 2010 23:16)

ale jak to tady tak čtu, tak já si takéna někoho vzpomenu a potkám ho zcela nečekaně a většinou ve chvíli, kdy spěchám... ale už se mě stalo, že jsem člověka potkala na místě nečekaném... no třeba jednou jsme jeli jen tak k sousedům do termálu a oni tam byli naši vlastní sousedi, prý je jejich dcera přemluvila ať jedou s nimi. Taky ještě dovedu "předtušit", že se něco stane, někdy konkrétně a někdy jen vím, že se něco bude dít... taky podivný a o těch číslech co tady píše Fikus, tak to bych mohla taky vyprávět.... proč na mě vychází všude 13 (nebo to obsahuje dvojčíslí 13)

Fikus (Bandy, 04. 02. 2010 23:09)

Tvé recepty, ač dobře míněné, u mne nezabírají. Už po druhém nádechu se mi blokne výdech. Já škrt nerad vypouštím, co jsem již jednou vcuc. A jen co najdu Tvůj mejl, pošlu Ti intimo.

prostě náhody (fikus, 02. 02. 2010 02:48)

Jsou to náhody, nebo znamení? Věřte lidi čemu chcete, taky věřím čemu chci. Jen když to pomáhá!:-) Pa pa pa

Ahoj Saty (fikus, 02. 02. 2010 02:44)

jsi čarodějka, nemusím všechno vědět. Dnes jsem si koupil jinou kytaru. Nebyla drahá a ladí. Ahoj Saty

Ahoj Bandy (fikus, 02. 02. 2010 02:38)

Nechtěj, abych Ti poskytl své recepty. Jsou zdraví škodlivé!:-) Asi tak 10x zhluboka se pomalu nadýchnout.

Fikusi (Bandy, 01. 02. 2010 01:33)

Nemám zkušenost v padání z barových židlí. Moc nepiju, abych padl sám a dost vážím, aby mě někdo shodil. Nakonec u nás v Kauflandu není bar. Škoda. To já u nás v krámě potkávám nečekaně denně stejnou prodavačku. V mé oblíbené hospůdce prudí neustále stejný protivný pinkl. A chodí tam nečekaně furt stejný lidi. A šel jsem domů a shlédl jsem číslo popisné na svém domě. Nevěřil bys. Zrovna rok mého narození. Málem jsem z toho padl na hlavu.Myslíš, že to jde rozchodit ? Nezbloudím ?

pro Fikuse (Saty, 31. 01. 2010 21:25)

Nejsi sám komu se stávají podivuhodné náhody, nebo tušení. 9Monika je na to expert, mohla by ti povídat. Mně se taky párkrát stalo, že jsem na někoho myslela a buď se nečekaně sám ozval, nebo jsem se s ním potkala. Ta shoda s kontrolním kodem je docela bomba.

pro Saty: zážitky (fikus, 27. 01. 2010 18:08)

Několikrát se mi stalo v minulém tisíciletí, že jsem myslil na určité lidi a v nejméně očekávaný okamžik jsem se s nimi setkal. V tomto tisíciletí to pokračuje, je to častější a už mi několik lidí řeklo, že jsou na tom podobně. Mysleli na mne, potkali mne...!??? Tak nevím.:-(. V poslední době dost lidí potkám v Kauflandu.Už to prostě neřeším, chci se s někým vidět-mluvit, tak jdu do Kauflandu. :-). No a nedávno jsem měl setkání: spadl jsem z barové židle na hlavu. Pomohla mi mladá policistka a zavolala mi sanitku. Když si prohlédla OP zjistila, že jsem člověk, kterého několik měsíců hledá po republice /přestěhoval jsem se/,...aby mi sdělila, že jeden z mojich bývalých pronajímatelů bytu mi dluží peníze za přeplatky. A protože na něj byla podanná hromadná stížnost, řešila to policie. Tak že mne našla a zachránila. Opravdu nevím co si mám o tom myslet. A to jsem býval zarytý materialista před cca 10 a více lety. Na co jsem si nesáhnul, tomu jsem nevěřil. A ted koukám na kontrolní kod a je tam rok mého narození...?!:-)

Saty (Bandy, 28. 12. 2009 14:09)

Na adoptované dcery se nechytá. Ani se k num nečichá. Takže asi mi lhali.

pro Bandy (Saty, 09. 12. 2009 17:32)

Odvolej to přiznání, tvoje IQ jasně dokazuje, že ta dcera byla adoptovaná.:-DD

Saty (Bandy, 03. 12. 2009 20:18)

Jisti si nemůžem být nikdy. Léta páně 1493 jeden z mých předků zneužil svoji dceru a nastal zřejmě genetický defekt dalších pokolení. Rodili se blbci. Já jediný se k tomu přiznávám.

Bandy a Monka (Saty, 26. 11. 2009 23:29)

Ty seš křižovatka, Monika mišunk a já guláš. Neva že jsme namixovaní, aspoň si můžem bejt jistí, že nejsme zdegenerovaní.:-DD

Monika (Bandy, 22. 11. 2009 21:42)

No, já už přemýšlím, jestli jsi opravdu adoptivní.Přece dva takoví mongolotataři se nesejdou jen tak náhodou.

Bandymu (Monika, 18. 11. 2009 23:46)

Že tys mě adoptovat , protože jsem taky mišunk????:-D

Monika (Bandy, 14. 11. 2009 13:36)

Jak se to vezme. Táta Slovák, máma z Otrokovic, takže nikdo neví jestli Hanačka nebo Valaška. Narodil jsem se v Košicích a tam jsem chodil do škol až do maturity. Na vojnu do Bruntálu a pak Praha, potom Olomouc. Takže ani potkan ani myš. Taký križovatka.

Bandy (Monika, 04. 11. 2009 10:26)

.........a celej? Ze mě půlka.....:-)))

Monika (Bandy, 29. 10. 2009 15:36)

A odkud asi tak pocházím já ?

Bandymu (Monika, 26. 10. 2009 23:38)

:-) taky mám rodinu na východním Slovensku a musím souhlasit, jsou tam nesmírně pohostinní, komunikativní a družní lidičky. Takoví jakoby bezelstní.Ono snesou člověku snad i to, co nemají. A nic za to nečekají. Můj tatínek odtamtud pocházel a byl kombinace toho všeho.:-)

Na Šíravě (Bandy, 25. 10. 2009 12:56)

Nakoupili jsme tedy víno na večer a zase se dělo něco podivného. Dostali jsme ještě zcela zadarmo velkou hromadu hroznů a plnou tašku broskví. Paní říkala, že oni je označují jako divoké. Bylo to takové zelenkavé a vypadalo to jako nezralé meruňky.Broskvička nezbyla. Ale ta chuť. No, jako nejsladší broskve. My měli sebou nektarinky z marketu. Škaredá zelená broskev nezbyla ani jedna. Nektarinky všechny. A tak se stalo, že se do rána v chatičce u vinohradu nad Šíravou čtyři lidé družně propracovali k opilosti. No a pak druhý den znovu za hodnou paní samozřejmé zaplatit za ubytování (mimochodem cena toho komfortního noclehu byla necelá polovina toho, co bychom zaplatili v hotelu) ,dokoupili víno na domů a znovu stejný proces. Družný ,veselý rozhovor skvělá nálada a náklad hroznů a broskví prý na cestu. Ještě jsem dostal pytlík feferónů. Ochutnal jsem je na štěstí až doma. Bez hasičáku jsou nepoživatelné. Jen velmi těžko se odcházelo od tgěch nesmírně laskavých, příjemných lidí.

Na východním Slovensku (Bandy, 13. 10. 2009 00:27)

To, co jsem psal tady na jiných místech je svatá pravda. Teď vám chci popsat neuvěřitelné chování lidí na první pohled docela normálních. Po Sobraneckém fiasku jsme se vrátili do Vinného. "Vy ste tí z Čiech ?", byla první věta hned potom, co jsem vystoupil z auta.Domorodý jazyk je mi mateřským, ale vyjádřil jsem souhlas. A tady začalo to, co se ve třetím tisíciletí těžko chápe. Ona nás pozvala dál, že slyšela, že máme zájem o víno a ona ho prý taky má a musíme k nim ochutnat. Já prošel stovky sklípků na Moravě. Ale tohleto jsem nezažil. Sedli jsme pod slunečník na dvorek, paní donesla v lahvi víno, rozlila a řekla ochutnejte. Ochutnal jsem a bylo vynikající. Přesto jsem se zeptal, jestli nemají jiný."My máme iba toto", řekla ."ale sused má možno iné". A ten kdo zná návštěvy sklípků na Moravě, kde mu ze šesti sudů nabízejí stejný víno, sedne na prdel a řekne, že tajemství nejsou jen ve vesmíru. Nechci to ještě ukončit, ale musím pokračovat v jiné rubrice

Umenie (Radovan, 27. 09. 2009 12:24)

Poklona pred touto strankou a nielen pred nou,ale aj celej.SUPER!!! Dik za nahliadnutie.

pro 555 a Bandy. (Saty, 11. 09. 2009 22:25)

Myslím, že myšlenka je to ušlechtilá. Ono by totiž stačilo, kdyby podle svýho přesvědčení žil a vychovával pak svoje děti. Nemusí zakládat žádné společenství. Ze zkušeností je známo, že tam se to vždycky nějak zvrtne a původní myšlenka ustoupí jinejm zájmům.

555 (pro Bandyho,, 11. 09. 2009 20:30)

Kdo ví... Třeba to bude správné rozhodnutí emm..tu blbost udělat

555 (Bandy, 05. 09. 2009 23:51)

Víš, já bych mladému muži pošeptal :"Chlapče, neblbni"

pro Posla (555, 01. 09. 2009 17:13)

hmmm určitě spousty lidí navštívila podobná myšlenka. Jestli se do toho vážně pustíš budeš to mít sakra těký. Každou chvilku útoky zla. Strach ze zrady členů. ... Však víra, odhodlání, naěje..to jsou věci, které jen tak neodstraníš.
Budeš to mít těžké...
Musím se přiznat, že po přečtení tvých řádků mě hned napadlo "ha, tak to bude sektář". Nejtěžší bude lidi přesvědčit. Věřím, že nemáš špatné úmysly. Však chamtivost, hrabivost, touha po moci mají dlohatananánské drápy, které jsou neustále ve střehu. Dávám ti zelený čtyřlístek pro štěstí na tvé cestě...poznání?...:)

Momice (Bandy, 30. 08. 2009 10:21)

Mně nešlo o ten nedostatek hygieny. Spíš o to pohodlí. Nevadí mi mytí v potoku. Ale raději si vyberu, zda dnes studenou nebo teplou.
Myslím, že Ti rozumím. Vypadnout odněkud, být chvíli sama s trvalou možností vlastní volby. To je Tvoje svoboda.
Nejsem až tak přírodní typ. Vyrůstal a vlastně celý život trávím ve městě. V paneláku. Můj životní styl se od Tvého liší. Máme jiné priority. Ale v myšlení máme dost společného. Myslím.

Bandymu (Monika, 27. 08. 2009 22:47)

:-))) Ale Bandy, člověk v přírodě přeci nemusí být špinavej, to je jen pověra :-)Já po týdnu toulání se vracím čistější než po jednom dnu v Praze.Zvenku i zevnitř. :-D s P.C. by to ale fakt šlo v lese hůř.
Už jsem o tomhle tématu kdysi psala, jednou žiju v této společnosti a ne v kmeni kočovných Indiánů (dřív, ne v rezervaci!!!), tak svým způsobem jsem i její součástí.Té spolećnosti.Ale i tady je možno zvolit si "svůj" život. Kde chce kdo bydlet a jak chce žít. A taky jde občas z toho vlaku vystoupit, ne že ne, dělají to tak mnozí. Prostě se sebereš a jdeš. Hlavně-nic neplánuješ. Jdeš kam tě nohy vedou, když se setmí, najdeš si ležení. Vstaneš, kdy chceš a jdeš zase kam chceš. Nepočítáš dny (pokud máš víc volna:-) ani hodiny, nic tě neomezuje.
A protože Indián nejsem, ani trubadůr a ani tulák, co se živí příležitostně, tak si tu mou volnost nahrazuju aspoň tím, že mám pracovní dobu, jakou si udělám-teda mimo týdnů s hosty, ale to je spíš v zimě, bydlím v lese a ty pocity, které jsem opsala jako náhražka stačí. Stačí? :-D

O životě, co plyne jako vítr (Bandy, 26. 08. 2009 23:05)

Umím přežít v lese i na ulici. Umím pár dní nejíst, když není na jídlo.Nepříčí se mi chodit v kabátě co najdu u popelnice. Jenže já nechci. Já chci splachovací záchod a sprchu s teplou vodou.Chci škopek, ve kterém umyju nádobí. A chci, aby mé dítě mělo postýlku pod střechou a v teple. Chci se dovídat co se dějě ve světě a chci mít možnost hovořit s Vámi. Tak stavím před sebe tři životní otázky. Ta první je, co chci. Z toho plyne druhá, co pro to musím udělat. A třetí, podle které se pozná, kdo je kdo, zní:"Stojí mi to zato ?" A dospěl jsem už k tomu, že jo. Že se špinavej vydělám do trávy. Ale mé děti to nebudou muset dělat . I kdybych měl chcípnout. A Vás se holky taky nevzdám.
Tak co. Co je svoboda ? Lehnout do trávy ?

Ratce (Monika, 22. 08. 2009 20:59)

:-) ani nevíš, jak ti rozumím - VOLNOST. Volnost toulavech psů. Taky to mám v sobě.....:-)

proc me fascinuji flakaci (ratka, 19. 08. 2009 13:29)

mozna proto, ze ja byla vychovana ze pracovat se musi. ze nejdriv prace a pak kolace. Ze to proste jinak nejde. ze to tak proste je.

a ejhle, najednou si nekdo prijde a zije si stastne a spokojene aniz by se v praci pretrhl :o)) a vlastne tahle vyjimka z pravidla (zakonu) vnese obrovskou trhlinu do "vecnych pravd a pravidel". najednou se hranice zacnou rozplizavat a clovek vstupuje do noveho sveta. kde je vsecko jinak. jako Alenka do rise divu. Zjisti ze je to jen na nem kolik omezeni, kolik prace a kolik povinnosti si nalozi na svuj hrbet. Ze je to jeho osobni rozhodnuti. a zadny zakon. ze jen on sam sobe je zakonem. a jen sam sobe odpovida.
jsou to banality. ale vysloveny jeste neznamenaji ze jsou taky prozity. Pro skutcne prozivani techto banalit prichazi postupne. jako kdyz se rozestupuji brany a clovek vstupuje do noveho sveta.
flakacem zatim nejsem. ale mam naslapnuto :o)))

bandy (ratka, 19. 08. 2009 12:26)

pripomina. proto rikam ze to takhle nedokazu. chybi mi predevsim odvaha a urcite vnitrni smireni ze nic nemam, nic mit nebudu a zit budu jen z toho co najdu. ale libi se mi to. libi se mi tehle pristup. protoze je tak hrozne odlisny od meho usporadaneho a strukturovaneho. to je proste anarchie na entou.
ted na Krete jsem opet pozorovala hippisaky. jak si tam vegetili. tak po ocku. Tak jiny zivot az me z toho mrazi. Jsem jako beton a oni jsou morem.

ratka (Bandy, 18. 08. 2009 23:10)

Víš, hippies, ani beatníky před nimi, nikdo nevytvářel. Vznikali sami. Grupovali se do míst, kde jim bylo dobře.Nikdo jim nevelil. Nebyli skupinou vedenou někým ke stejnému myšlení. Oni se jen scházeli. Idea :"Make love, don´t war", zněla lákavě. Tak se na ni přilepila média i show bussines. Vznikala kolem hudba. Nikoliv filozofie. Pohoda. Jenže. Hipíci nepracovali. Jen dělali lásku. A kde na to brali ? LSD a crack . Hipíci s tím začali . Mimo všechny pochybnosti. A tak to vidím, že na spoustu flákačů s pěknou myšlenkou se nabalili odborníci na výrobu peněz. Nepřipomíná Ti to Romy v Čechách ? Mají krásnou hudbu. A taky nedělají.Jen ty květiny jim chybí.

Pro Posla (Bandy, 16. 08. 2009 15:13)

Nějak se mi nápad vytvářet skupiny lidí stejného smýšlení, hledající mír a světlo, nepozdává. Ono jich pár vzniklo. Jenže všechny zavání sektářstvím. Nebo politickým monoteizmem. V konečném důsledku jsou lidé uvnitř skupiny otroky nějakého sjednocujícího dogmatu. Nikdo z nich nemá právo na jiný názor. Nevím jak Tobě, ale mně by se to nelíbilo. No a představa, že bych musel hledat planetu se stejným chemickým složením přinejmenším vzduchu a stejnou gravitací, no nevím, nevím. To, abych měl rád lidi zvládnu i sám. Nemusím do žádné party. Aspoň nebudu mít šéfa. Hodně štěstí.

podakovanie (Jaroslav, 09. 08. 2009 22:44)

dakujem a ak by bolo nahodou niekedy v mojich silach tak by som s niecim pomohol

Jaroslav (Posel, 09. 08. 2009 09:43)

JJ ozvu se t:-)

pro Jaroslava (Saty, 09. 08. 2009 00:37)

Zdravím Slovensko. Četla jsem tvoje příspěvky, jsou pěkné. Myslím, že máš hodně společného s Poslem. Já věřím, že se ti ozve a že si budete mít co říct. Smázla jsem ten omyl s mailama a nechala tam ten původní a správný ju?

Pro Saty (Posel, 08. 08. 2009 23:54)

Ano..Jak říkáš chce to činy....A trochu sem nad tím uvažoval a řekl si nemožnou myšlenku..Jestl bude takovéto spoleenství lidí kteři budou mít klid duše budou vyrovnaní a bude v nich vladnout mír...Tak by bylo asi moudré tenhle svět..Planetu Zemi opustit..A rozvíjet se jinde...Jenže to bysme potom nemohli darovat klid duše světlo a mír ostatním lidem..Každý si zaslouží...nalézt v sobě mír....Ale v tomhle směru nevíj jak by se to mělo vyvýjet..Je to nejspíš tím že na to nejsem připraven a sem nevyzralý..proto žádám tebe Saty a ostatní lidi aby my zde poskytli radu..Děkuju předem:-)

Posel

Pravda (Jaroslav, 08. 08. 2009 22:57)

mas pravdu s tou poslednou otazkou ale preco sa nenajde niekto kto by sa to pokusil zistit ja by som aj rad ale sam to nikdy nezvladnem a urcite tu je niekdo kto by pomohol
ak by ste sa chceli spojit tak na 6ANONYMUS66@azet.sk

pro Posla (Saty, 08. 08. 2009 12:21)

Když jsi teď uvedl svůj věk, udivilo mě to. Myslela jsem si že jsi starší, když máš takové skvělé myšlenky. Nestačí udělat společenství. Bez vlivu na velkou masu lidí malé společenství nic nezmůže, i když malé společenství může znamenat třeba tisíce lidí. Ke změně myšlení lidí je potřeba být mocným a jak je doloženo z historie, každý kdo se dostal k moci, rázem zapoměl na všechna svoje dobrá předsevzetí. Máš ušlechtilou myšlenku - pracovat na tom, aby byl svět lepší. Ve tvém věku bych začala tím, že bys pracoval sám na sobě, abys něco sobě i jiným dokázal. Pohled na svět se s dospělostí mění, pokud bys zůstal ve svých názorech nezměněný, teprve pak bys měl začít na svém plánu pracovat. Jediné co by sis měl uvědomit, že pouhá slova lidi nezmění, chce to činy.
Nedej se odradit tím co jsem ti napsala, faktem je, že se mi tvoje slova a tvůj plán moc líbí a bylo by jen dobré, kdyby takových jako jsi ty, bylo víc. Přeji ti hezký víkend.

Věk (Posel, 07. 08. 2009 16:17)

Mimochodem je mi 16 let:-)

Pokračování (Posel, 07. 08. 2009 16:16)

Jak to udělat už mám plán a snažím se ho realizovat...Snažím se vytvořit skupinu stejně smýšlejicích lidí kteří by šli do toho semnou..Za vytvořením nového lepšího světa..Protože nejlepší dobro bude tam.Kde sou dobří lidé...Sem připraven obětovat..Svou mysl a duši tomuto společenství a hledám lidi kteří by to byly schopni obětovat taky....Ale budu muset počkat až nebudu spoután řetězy rodičů a věkem pak vylétnu z hnízda za poznáním a mírem a budu se snažit utvořit společenství...Dobrých lidí..Ale v tom tkví riziko Každý člověk může moje slova cháat jinak..Tím padem každý bude mít stejně jinou představu o míru..Já budu hledat lidi kteří...Budou oddáni míru a světlu..a budou schopni a budou chtít obětovat svoji mysl míru a světlu...

pro Posla (Saty, 07. 08. 2009 12:57)

Děkujem ti za krásná slova. Odvážím se říct, že na světě je 90% lidí kteří jsou dobří a přejí mír a 10% lidí, kteří vyvolávají nenávist a právě v jejich zájmu teče krev. Tím pak ti dobří trpí, ať už přímo v místě konfliktu, nebo daleko a o to víc s trpícími cítí. Poraď, jak udělat svět lepším, jak udělat, aby se dobří lidé dostali všude do vlád, aby zajistili jistotu? Taky bych byla ráda, jako snad každý normální člověk, kdybych nemusela každý den číst a nebo slyšet, že se támhle válčí, jinde zase umírají hlady.

překlik (Posel, 07. 08. 2009 10:21)

M8 tam být..Aby naše cesta poznání byla vynosnější a my mohli dohlednout dál než orlí oči.

Víra (Posel, 07. 08. 2009 10:19)

V každém srdci jsou pocity bolest slabost a vztek....A tyhle pocity by sme měli reukovat aby naše cesta poslání byla vynosnější a my mohli dohlednout dál než orlí oči...Kážu mír a věřím že po velkem míru příjde velká válka pro cele lidstvo...Nech poznání a mír překonají zavrhnutí, bolest, utrpení..a taky sobeckost.. každý člověk je odrazem tebe..ja ty se k němu zachováš, tak tak se zachová i on k tobě.Tedy každému v neznázích podej ruku aby on ji v nesnázích tvojich podal taky..pomoc druhému je i pomoc pro tebe..Berte toto na vědomí snažte se vytvořit nový svět míru blahobytu, uznání, poznání a soucitu...Prosím

555 (Bandy, 02. 08. 2009 10:28)

Tak to vypadá, že krize se už řeší. Afgánistán, Irák, Palestina, tam už teče krve dost. Kéž by to tam i skončilo.

krize (555, 27. 07. 2009 20:52)

hmm je pravda, že po krizi vždycky následovala válka. Doufám, že toto bude výjimka..

Tajemno (Bandy, 04. 07. 2009 22:14)

Tajemnem jsou v tomto tisíciletí pro mne zakryty odpovědi na dvě otázky. Oteplování a ekonomická krize.Neznám původ ani jednoho z těchto jevů. Bulvární vysvětlení mi nestačí.
A bonus. Kdy český premiér, neřku-li prezident nebude gadžo.

Pro ................. (JARDA, 07. 06. 2009 23:06)

Ahoj.. Tak to neřeš, a jdi dál.. ;) To je to nejsnažší co můžeš udělat, pokud si přeješ.. :) Měj se krásně, JARDA

................. (......, 25. 05. 2009 21:59)

neobviňuju. vina je na mně

tečkám (Bandy, 14. 04. 2009 20:16)

Nemá smysl klepat na zabouchnutá dvířka. Neotevřou se. Nebo se otevřou bez bouchání. Ale to je situace, kdy mi maminka říkala: "Za jednu posranou, deset opucovanejch".

tecky, ta druha osoba (ratka, 14. 04. 2009 19:50)

je v tvoji mysli... sama si zamykas a sama odhazujes klic. A obvinujes jine...

................. (......, 14. 04. 2009 18:43)

tož ja bych je rada nechala dokořán, ale ta druha osoba j zamkla a klic odhodila daaaaaaaleko

tečkám (bandy, 12. 04. 2009 19:56)

Až budeš příště odcházet, nezabouchni za sebou. Někdy pak je možný návrat.

................. (......, 12. 04. 2009 14:35)

ani ne tak lasky jako důvěry kerá k ní neodmyslitelně patrí. jak se ti muze otevri srdce když dvirka uz jsou nenapravitelně zničena?

ratka (Bandy, 09. 04. 2009 23:46)

Jen Tě chci pozlobit. Co když schopnost lásky neobsáhne ochotu k lásce ?

blance z Moravy (Bandy, 09. 04. 2009 23:41)

Skoro přesná charakteristika. Starý tlustoprd. Jen lituji ty, kteří slyší něco jiného než říkám. Mám v ruce bič.

tecky (ratka, 09. 04. 2009 17:46)

bez otevreni srdce nelze prozit lasku. Podle me. To je podminkou.
Bojis se lasky?
Schopnost milovat je jako potencial. Moznost. K tyhle moznosti je treba dorust. A pak se srdce otevre. Treba prostoru. nemusi to byt konkretni clovek.

................. (......, 08. 04. 2009 18:35)

hmm otevreni srdce. tomu komu veříme. je to strasidelny. já se toho třeba užbojim.

namyšlenému bandymu (blanka z moravy, 08. 04. 2009 10:27)

tak co furt si připadáš jak hospodskej starej tlustoprd nebo už přišla nějaká změna toho nabručenýho klauna co neví o čem mluví,a chová se jako by byl pod bičem otrokáře

Saty (Bandy, 02. 04. 2009 23:58)

Ne ty růžový. Ty už mi nikdy nenavlíkej. Já i když mám krásné nohy už neběhám moc rychle a místním hochům bych nestačil prchnout. Ale mám v plánu síťový. Holkám neutíkám.

pro Bandy (Saty, 31. 03. 2009 13:01)

A víš že to bylo docela roztomilý? Tak nějak jsem si tě jako Supermanna představila a byla to docela hezká představa, akorát ten obleček mi k tobě nepasoval, tak jsem ti navlíkla ty tvoje kraťasy.:-DDD

Přítel (čaroděj, 30. 03. 2009 22:36)


Postavení hvězd je nyní takové že dívaje se na oblohu vydím tvou krásnou tvář,je tam mnoho lásky a poznání ,je tam pochopení a vědění,obraz je jasný a čistý.
Jeden názor od přítele,není na světě věrných mužů a žen je to přežitek,ale po letech pokud se dokážeme podívat zpět tak pochopíme co jsme stratili.
Staří čínané říkají že jeden přítel znamená daleko více nežli mnoho nepřátel,nevím ale je to pravda.
Otevření srdce je dar pro toho komu věříme,milované ženě či muži,hlavně malým dětem se musí dávat mnoho lásky a tam je to otevření srdce nutné,dítě tebe odmění rozzářeným obličejem a slovy mámtě rád.Toto je největší vyznamenání které můžeš jako člověk dostat.
Pokud jsem něco psal divně tak mi odpustte,pokud mi rozumíte tak jsem moc rád.

Bandy (ratka, 28. 03. 2009 18:08)

neznam

ratka (Bandy, 27. 03. 2009 23:36)

A co falešný nepřítel ?

Saty (Bandy, 27. 03. 2009 23:34)

Samozřejmě, že za hodinu. Nebo za minutu ? To jsem celej já. Zbrklej. Docela chytrou myšlenku zazdím debilní hrubkou.

pro čaroděje (Saty, 26. 03. 2009 13:12)

Počkám si čaroději až bude správné postavení hvězd, nebeská klenba se přiblíží a bude čitelná pro poselství. Přeji ti sílu a zdraví.

pro Bandy (Saty, 26. 03. 2009 13:07)

Tato, 70x za vteřinu?? Jsi snad Supermann? V tom případě bys musel mít tou rychlostí rozžhavené žíly do běla. Asi budu mít něco z tebe, páč se umím rozčílit taky do běla. :-D ale pak se zase dokážu rychle zklidnit na těch 70 za minutu. Tohle je smajlík, co na tebe mrká jedním okem. ;-)

carodeji (ratka, 24. 03. 2009 09:50)

diky za Tvoje hezke slova, prekvapila me.ano, mam velke stesti ze jsem milovana. lasku druhych si chranim jako poklad nejcennejsi.
Dekuji ti.
a preji vsem hodne lasky. laska rodi lasku. preskakuje jako jiskra z jedneho srdce do dalsiho srdce.

srdce otevřené (čaroděj, 23. 03. 2009 20:07)


Bandy trefně pravil,tepot mého srdce je rychlí jako klus koně,pokud uvidím krásu mé srdce té kráse naproti jde.
Vím že je to obrazné,ale příteli když přistoupíš k člověku tak nevezmeš jeho ruku a nedáš si jí na srdce ale podíváš se na něho pohledem který mu napoví vše.
Otevření srdce svého je pro nás čaroděje jedna z nejhezčích chvil v našem životě,když mohu říci krásné čarodějce ,jsi nádherná a já tě miluji,dítěti povím jsi můj malý pokládek,svému příteli povím jsi to co potřebuje člověk vědět že jsi.
Pro malou Saty povím ti vše ale né dneska,vím že mi málokdo porozumí ale to je už věc jiná,vím že ty mne rozumíš a chápeš mojí osobu která po těch zlých věcech poznala co je to milovat lidi a život.
Ratko ty máš tak obrovské štěstí že jsi milována a ctěna ani nevíš jaké,mnoho lidí okolo tebe je pro tvojí osobu těmi nejbližšími,tvoje malé děti tě milují protože máš čas vyslechnout jejích povídání a stesky,jsi vždy tam kde máš být a nejsi nikdy rozladěná.
Čaroděj ti přeje mnoho krásných dnů.

Bandy (ratka, 23. 03. 2009 08:08)

aha :o) vidis, to me nenapadlo. jenze me osuli kdekdo, zejmena muj nejmensi a neni muj nepritel.

taky me napadlo, ze kdyz ja jsem takova ta obycejna nicmoc, tak ani nikdo nema potrebu se vydavat za pritele. Zbytecna namaha. Takze vlastne neco takoveho jako falesny pritel neznam. nesetkala jsem se s tim.

Čaroději (Bandy, 23. 03. 2009 00:05)

Smiř se s faktem, že člověk otevírá srdce v průměru 70x za sekundu. Jinak by krev v těle netekla.

Saty (Bandy, 23. 03. 2009 00:02)

Já znám Mauglí od Kiplinga. Natočenému kdekoliv nevěřím. Věřím té knize. A v ni je ta důležitá věta.A nepochybuji o svých přátelích. Jsou to ti nejlepší. A nemusím je potkávat, stačí s nimi pohovořit. Stačí být s nimi chvilku zaháčenej. "Jsme jedné krve, Ty i já, dcero"

ratka 10.3 (Bandy, 22. 03. 2009 23:54)

Když se tváříš jako nepřítel, nikoho neošulíš. Všichni si daj bacha.

pro čaroděje (Saty, 21. 03. 2009 12:16)

Ahojky čaroději, řekni s čím nesouhlasíš. Nebráním se radám a poučení od zkušeného. Některé tvoje rady jsem pochopila až později.

prosím (čaroděj, 19. 03. 2009 20:54)


Přečetl jsem si několik vašich povídání zde na netu a mohu vám říci že JÁ,spolovinou nesouhlasím.
Mnoho z vás a to prosím bez poučování napsalo svoje nejnitěrnější city,vše co jste napsali vychází z vašeho SRDÍČKA,vy všichni jste prošli mnoha velice nepříjemnými věcmi a obdobými.
Moje je že se velmi ztotožnuju s mnoha příběhy které tady napsané jsou,každé vaše zdělení je jeden váš životní příběh,neberte na mne prosím klacek dubový ale jenom proutek jilmový.
Člověk otevírá bránu svého srdce jenom při silném impulzu a to potom má pocit života který došel naplnění.
Děkuji vám za váš čas.

Ratce (Saty, 17. 03. 2009 10:02)

Já hrozně ráda četla Verneovky a zvlášť Tajuplnej ostrov, ale Mauglí se mi taky líbil a když jdu až na samej začátek, tak jsem měla moc ráda Neználka. Dost knížek jsem si půjčovala od tety, to byla taková moje knihovna. Dokonce mi darovala knížky, který se mi moc líbily jako třeba Mudrce Bidpaje a Gara Jaku, příběh geparda.

Kniha dzungli (ratka, 10. 03. 2009 21:20)

od Kiplinga bylamoje nejobibenejsi kniha v detstvi. Znala jsem ji zpameti. Znala jsem vsechny zpevy zvirat. Krasny pribeh. Tu knihu jsem si ted koupila znovu v antikvariatu. A chystam se ze si ji znovu osvezim v hlave.

pro Bandy (Saty, 10. 03. 2009 20:28)

Taky se mi líbil Mauglí, ten točenej v Indii. I když nejsi Mauglí, ta větička je od tebe taky moc hezká. S těmi přáteli jsme na tom asi všichni stejně. Víš, kdyby všichni tvoji přátelé byli jen ti nejlepší, rozuměli ti ve všem a byli prostě skvělí, tak bys asi neměl čas na nás tady. Nech to bejt, je dobrý jak to je, věř mi.

Bandy (ratka, 10. 03. 2009 14:31)

zajimalo by me proc se nekdo tvari jako pritel. Mas pro to nejakou teorii?

Saty (Bandy, 06. 03. 2009 22:01)

Tak bych si představil ráj. Jenže kromě přátel se kolem mne vyskytuji i ti, kteří se jako přátelé tváří, pak ti co se jako přátelé ani netváří a ještě ti jiní. Naštěstí pár přátel mít je důvod, proč dál žít.
Už jako dítě jsem miloval, když Mauglí říkal:"Jsme jedné krve, ty i já". A dnes jsem šťastný, když mi to říkáš a že já mám někoho, komu můžu říkat totéž.

Pro Pavla (Saty, 03. 03. 2009 00:24)

Byla bych ráda, kdybys napsal o těch svých snech víc. Je tu rubrika, najdeš ji v menu...Snář, sny a snění a ta je pro to přímo stvořená. Jestli budeš chtít napsat, písni to tam. Sen který ti zachránil život? To je dost zajímavý, rádi si to přečtem..

pro Bandy (Saty, 03. 03. 2009 00:21)

Se ségrou jsem jedna duše a s tebou druhá tato, jiný už to nebude.
Jací jsou přátelé? Skvělí ať sáhnu kam sáhnu a možná je to proto,
že je to taková míchanice. Různý názory, různej životní styl,
ale když jde o věc, tak dokážou najít společnou řeč. Ani jeden
z nich není fanatik a to je to zásadní.

ratka (Bandy, 03. 03. 2009 00:04)

Skvělé. Neznám nic lepšího. Jablečný koláč s ořechy.Jupííííííííí.

Saty (Bandy, 03. 03. 2009 00:01)

Tys mi neřekla, jací jsou ti křesťané, jací jsou ti satanisti, budhista atd. To že je někdo křesťan, moslim, vegetarián nikoho nedeterminuje. Je podstatné jaký je to člověk. Může být vegetarián, který nesnáší veterány ze zálivu nebo satanista, který snese všechny. Je mi lhostejná barva pleti, vyznání či politický názor Tvých přátel. Jací to jsou lidé, to je co mě zajímá. No a jak Tě znám s blbci nepečeš. A jestli si vybereš mne, jsi na dobré cestě. Zeptej se ségry.

pro tebe (pavel, 02. 03. 2009 02:01)

chtel sem ti napsat na e-mail dufam ze si to prectes

moje sny (pavel, 02. 03. 2009 01:54)

jak sem bil menci nekdy no dost casto sem nel sny ktere se drive ci pozdeji stali nikdy sem to nikomu nerek mislel sem si ze to je nahoda dokud mi jeden nezachranil zivot

pro Bandy (Saty, 28. 02. 2009 11:03)

Ojojoj, tak teď nevím k jakýmu hodnocení bych se dopracovala, kdyby mě někdo měl hodnotit podle přátel. Jsou tam křesťani, přesně nevim kolik, 3 satanisti, 1 budhista, 2 skini, 1 veterán ze zálivu, 2 vegetariáni a ještě hafo těch, který nejdou nikam zařadit. :-DDD

Bandy (ratka, 25. 02. 2009 15:37)

davam nekdy mlete orechy.

ratka (Bandy, 25. 02. 2009 00:50)

Připadá mi velmi roztomile dilema, čí přítel je lepší nebo horší. To vím jen já,jaký je můj přítel. To víš jen Ty jaký je přítel Tvůj. Jinou otázkou je, že když poznám Tvé přátele, můžu podle nich hodnotit Tebe. I to se stává.
A čím tedy ochutíš jablečný koláč ?

vetsinou (ratka, 22. 02. 2009 16:31)

skorici nedavam, protoze skorice nechutnala memu muzi. Postupne si casem zvykal a tak nekdy trochu nasypu. ale opatrne, nekdy vubec.

Mysim ze pratelstvi je vec velice subtilni a intimni. neni to trh, kde trumfuje kdo ma "lepsiho" a kvalitnejsiho pritele. Pokud by me nekdo mel hodnotit dle kvality mych pratel at jde nekam:o) Pratele mam rada a muzou byt jaci chteji.

ratka (Bandy, 19. 02. 2009 20:56)

Jaký je štrůdl bez skořice ? Jestli teda mluvíme o tom s jablky.. Jedl jsem jablečný koláč , kde místo skořice byl zázvor a ořechy. Pak jo.

ratka (Bandy, 19. 02. 2009 20:50)

Myslím, že šlo jen o záměnu slov. Achnat chtěl říct, zdá se mi, že je na své přátele náročný. Jsou takoví. Situace je na hlubší rozbor. Ale navrhuji, abychom do toho nešli.Když tak my dva na Polemice. Chceš ?

Radce (Achnat, 16. 02. 2009 21:06)

...

anebo jsem (ratka, 16. 02. 2009 19:34)

skocila na spek? pardon, na skorici... :o))

dostala jsem te :o) (ratka, 16. 02. 2009 18:54)

nedavam!

Radce (Achnat, 16. 02. 2009 18:28)

Ale jseš.Dáváš do štrůdlu skořici?No vidíš,takže jseš...:-)

Achnate :o)) (ratka, 16. 02. 2009 17:10)

asi to bude tim, ze mezi Roléma Khoibose,Chystase,Ananiela Jáva,Omegana Vesira nepatrim. A tudiz nejsem objektem ke ktere nevyhnutelne promlouva dokonalost.

Ratatatatce (Achnat, 16. 02. 2009 15:50)

Achnat řekl že nemá přátele...jinak,Jan napsal že nemá přátele.Jan bude řekl bych,hrubší forma Achnata.Pro svět.Achnat samotný samozřejmě přátele má.Rolém Khoibos,Chystas,Ananiel Jáv,Omegan Vesira a mnozí další jsou těmi o kterých občas žvaní.Jako oni kdysi vypovídali o něm.Přísnost o které píši není atributem hiearchických vztahů.Spíše je samočinným jevem,nevyhnutelností kterou k tobě promlouvá dokonalost prostřednictvím psa člověka...

Bandy (ratka, 14. 02. 2009 19:31)

TA diskuse vznikla protoze Achnat rekl, ze je na sve pratele prisny. A to se mi moc nelibi. Jak muze byt pritel na pritele prisny kdyz jsou pratele....

ratka (Bandy, 14. 02. 2009 16:05)

Jsou dva základní druhy vztahů. Ty první vznikají spontánně. Mezi milenci, přáteli a pod.Pak jsou ty ostatní, kde vztah je vytvořen a má předem nastavenou hierarchii.NADŘÍZENÝ a podřízený , Učitel žák, patří sem i rodič-dítě. A jen tady ten , který stojí níž může posuzovat, zda protějšek je přísný čili nic. Hodnocení je velmi subjektivní. Kdo se zdá přísný jednomu, nemusí se stejně jevit kolegovi.

Radce (Achnat, 10. 02. 2009 12:06)

Někdy,když mám chuť,poslouchám...Jdu do koupelny,napustim si vanu,lehnu si do ní a ponořim hlavu.Poslouchám...starou pani v bytě pode mnou.Jak mluví se svym psem.Smutná,že neni,díky jen jemu,cítí že přítomnost odchází někam za vše povrchní kolem.A o životě.O vodě,která rozvlněná obtáčí mé tělo,jako teď kdysi mladé její.A slyšim i oči psa člověka zvířecí,jak nečekaj na nic a volají k ní.Souseda...špendlíkovou hlavičkou,paličkou,kyjem natlouká řízky,do fabriky mezi chleba.A to je mé srdce,stále hlasitější,"nadechnout" praví...někdy když mám chuť,poslouchám

Achnatovi (ratka, 07. 02. 2009 10:26)

neni generala bez vojska

Radce (Achnat, 06. 02. 2009 23:28)

Omlouvám se.Nějak ti nerozumím.Vzhůru nohama,amahon urůhzv,odpověď je v tom co jsem psal.Proč se ti ježí chlup píšu-li o hnětení.Reflexivně.To samé s přísností.Předsudky...?Vždyť máš volbu odejít.Kdykoli.Myslim že problém asi bude v tom tenkym ledě.Slepě věřit nebo vědomě přijímat.Potuluje-li se človíček někde mezi těmito mezníky cesty,je nesnadné se rozhodnout.Je-li blíže prvnímu,má předem strach z důsledků svého rozhodnutí,neboť si není jist bude-li správné.A to protože to zkrátka nedokáže vycítit.Je-li blíže druhému,síla citu,důvěra v sebe,v něj,sprošťuje ho automaticky strachu.On prostě ví.A nezralá většina,pociťující bázeň,nechápe jeho lehké kroky,jimiž prochází stokama světskýho marastu.A on se nezlobí.Jednou totiž bude každej z nich pociťovat to samé co dnes on.Nutkání hníst,může být přirozená touha pomáhat,nebo pěstěná snaha manipulovat.Je na tobě ropoznáš-li.Můj názor.

Achnate (ratka, 06. 02. 2009 16:22)

je tezko vstouit do cizich botu.

pro me je dobry signalizator "opodstatnenosti" obraceni situace vzhuru nohama.

Takze kdyz pocituju ze me nejaky pritel zkousi "hnist" tak si predstavim sebe jako ho hnetu ja. A naopak. kdyz mam nutkani nekoho "hnist" tak si predstavim sebe v roli hneteneho. VEtsinou se pak ta sebereflexe dostavi automaticky.

Zrovna ted se mi stalo neco podobneho. Nekdo vychvaloval jak se mel uzasne za komunistu, co vsechno mel a jak to bylo supr. A ja pocitila nutkani ho "hnist". Kdyz jsem to ale otocila a predstavila si sebe jak jsem presvedcena ze neco je uplne supr a skvele a ten druhy mi to zacne bourat, tak se stavim do obrany. Zda se mi ze ten druhy utoci (nikoliv hnete v dobrem umyslu). A vznikne nedorozumeni.

A tak by veci meli byt nahlizeny minimalne z dvou stran. Nez clovek strci nos do tech druhych a vezme si pravo jim "cinit dobro".

Přísnost (Achnat, 06. 02. 2009 11:08)

Věci jsou,který se těžko popisujou.Mě tak.Co takhle sebereflexe.Tedy v souvislosti s přísností.Opomenuli svobodu,kterou mi těžko veme někdo,jehož dominanci budu vnímat jako mrský projev továrníkova egománia.Neboť pak pro mne osobně protějšek ztrácí jho,z kterého vzrostl plodonos našeho vztahu.Což se také ale stane prvotním signálem k opuštění divoké změti vláken pojiv a... odchodu.Vrátím se k původnímu.Vy necítíte opodstatněnost v hnětení vašich přátel?Necítíte v sobě že ten druhý má recht když vám praví "takto".Práce na vlastním já v daný okamžik,pro níž jste dozráli a nyní se vám přihází,prostřednictvím ať již vědomého či méně,upozornění druhé entity?Třeba si vše jen nalhávám,věci jsou který se těžko popisujou,ale sakra to cejtim... .-)

supbjektivni pocit? (ratka, 06. 02. 2009 08:41)

Bandy, pak by byla prisnost subjektivni vnimani submisivni osoby.

I proto je pro lidi, kteri se umi pohybovat v paru (dominantni-submisivni) jaksi ehm prirozene prijimana. kdyby byla submisivni osoba dominantni tak by (asi) taky projevovala prisnost.

Pro me je prijatelny jedine vztah (ja pan - ty pan) A to odmala. Prisni ucitele me desili. Vyvolavali ve me zachvaty strachu a uzkosti. Ze zlyham. Ze jim nedokazu vyhovet. Ze je zklamu v jejich ocekavani.

Stacilo jen narovnat vztah. Ze proste si muzu jit dle svych pravidel, svoji cestou a ne jejich. A ja fungovala.Ale jen v rovnopravne rovine.

ratce i Saty (Bandy, 05. 02. 2009 21:49)

Mám rád, když vím o čem se mluví. Předpokládejme, že přísnost není jev. Není to něco ce existuje bez dvou nezbytných stran. Jeden je nadřízený. Buď přirozeně (rodič) nebo služebně (Nadřízený) nebo společensky (Ten kdo je ve skupině nejuznávanější). A přísnosti hovoří vždy ta strana submisivní. Je to prostě její hodnocení, opakuji hodnocení jak svým pohledem vidí počínaní dominantního protějšku. Otec, který bije děti, není přísný. Je to debil. Otec, který po dětech chce důsledné dodržování stanovených pravidel je přísný. Navenek. Jenže dítě(nebo podřízený) si může říct, že jeho nároky jsou oprávněné. Pamatuji si školní větu.:"Byla přísná, ale naučila." Takže ještě jednou. Co je přísný a co nepřísný (není jiný komplement) je subjektivní hodnocení toho, který má poslouchat. Nemá to nic společného s drilem, šikanou nebo bůhvíjakou formou násilí vůči osobě či skupině. V některém biblickém textu jsem četl, že byl "přísný, ale spravedlivý." Myslím, že tak je to správně.

me taky strase (ratka, 05. 02. 2009 19:37)

deptalo kdyz mi treba taka rekl ze jsem ho zklamala. A pak mi jednou rekl, ze ztracena duvera se neda nikdy ziskat zpet.
A ja si v ten moment uvedomila ze me nema rad (coz nebyla pravda) Ze kdyby me mel rad tak by tohle nemohl rict. A zatvrdila jsem si srdce. Zabednila se na dluha leta.

Davno jsem vylezla ze sneciho domecku. Kdyz vidim meho tatinka jak slape s hulcickou pred emnou a ja za nim s nakupem tak se mi tlaci do oci slzy dojeti. malem se zalykam laskou.
Kdyz byl na me prisny, tak jsem neuverila ze me ma rad. neuverila jsem tomu co rika a odvratila se od nej. Vlastne jsem mela dlouha leta naruseny styk s otcem. jen proto ze me neprijal jaka jsem a chtel me mit jinou. Dokonalejsi.

pro Radku (Saty, 05. 02. 2009 15:08)

Jooo, máš to skvěle zmáklý. U táty přísnost znamenala, že přestal na mě bejt vstřícnej. Na rovinu mi řekl co se mu nelíbí, jak bych se měla příště chovat a dokud nezaznamenal změnu k lepšímu, tak odpadly srandičky doma, nebo vejlet a tak. Tohle mě mrzelo víc, než kdybych dostala pár facek.
Máš pravdu v tom, že jsem si sakra dobře uvědomovala co je správný a co není a přesto byly průsery. Buď jsem se připletla k něčemu, nebo přebytek energie se nasměroval nesprávným směrem, ale tomu se asi nevyhne ani to nejhodnější a nejchytřejší dítě, natož já jako průměr. Mamka byla a je impulsivnější. Když jsem ji hodně moc nadzvedla pošklebkem, nebo odmlouváním,tak mi v tu ránu jednu přišila. Je ale docela zajímavý, že jsem radši chytla tu facku a jelo se dál, ale když táta řekl, že jsem ho zklamala a pak se mnou nemluvil, to mě deptalo a rychle jsem se snažila napravit co jsem pohnojila.

aha :o) (ratka, 04. 02. 2009 14:02)

tak jsme se dostali o kus dal :o))

Pohybujeme se na primce prisnost (duslednost) a benevolence (neduslednost). Oba extremy jsou zastupne, zalezi kde na primce stojime.

Protoze jsem sama trojnasobny rodic, tak vim moc dobre ze nejvetsim a nejlepsim ucitelem je vlastni zkusenost. A ja jako rodic muzu vyzadovat disciplinu (musim ji ale mit sama v sobe) a tim davat sebe jako priklad.

nedokazu byt prisna. A to ani trochu :o)) nemuzu dokonce uridit kone, protoze me neposloucha. nejsem schopna mu porucit :o)) presto jsou moje obe deti samostatne a vypada to ze i ten nejmensi se vviji spravnym smerem (k svym vlastnim rozhodnutim a nazorum)
Deti vetsinou od rodicu prisnost vyzaduji. jato vidim u nejmensiho jak je nadseny, kdz mu neco zakazu a prikazu. Jak ho to uklidnuje. Presto mu vzdycky rikam: Ty jednou budes odpovidat za sebe. Ty budes ten, ktereho vule bude zakonem :o)) Nikoliv ja. Ja jednou ustoupim do pozadi. Ja zmizim... A ty se budes zodpovidat sam sobe.

A to i ve skole, zda udela maturitu, zda budemit vysledky. Dite jiz od 12 let je schopno pochopit souvislost mezi vlastnim usilim a vysledky. je schopno pochopit ze ma svuj zivot v rukach. Ani prisny rodic a ani prisny ucitel mu tuhle odpovednost neodpare.

Radce (Saty, 04. 02. 2009 12:25)

Povolnost, lhostejnost, nezájem, dalo by se to tak říct v těch tvrdších případech. Mně se zdá přijatelnější třeba benevolence. Je sice zájem o tu osobu, nebo dítě, poradím, ale netrvám za každou cenu na dodržení a už vůbec ne tresty, protože i když si pak neposlušný dítě nabije čumák, tak je to stokrát poučnější, než tisíc rad, příkazů a zákazů. Vím z vlastní zkušenosti. Já si myslím, že nejlepším řešením je přísnost přiměřená a benevolence taky.

a co je opakem prisnosti? (radka, 04. 02. 2009 11:59)

mozna by mi to bylo jasnejsi, kdybys mi rekla co je opakem. Doplnkem. Co je komplementarni k prisnosti.

Myslis tim povolnost? nebo lhostejnost nebo nezajem? Pak by se dala prisnost nahradit jinym slovek, ktery lepe vyhovuje zajmu rodicu o usmernovani deti "spravnym smerem".

pro Radku (Saty, 04. 02. 2009 09:59)

Já to zkusím Radko, jen nevím nakolik se i to povede. Beru to podle sebe,
jak jsem přísnost vnímala a vnímám. Přísnost je totiž širokej pojem a má jako
skoro všechno dvě strany, rub a líc. Pokud tím, že byl na mne někdo přísnej
a myslel tím moje dobro, beru to, ale až mi to dojde. Ono to většinou
dochází o dost pozdějc. Táta uměl bejt přísnej, ale nikdy mne neuhodil.
Většinou se jeho přísnost týkala školy a pak pozdní docházky domů.
Mamka k tomu ještě přidala mentorování kvůli nepořádku v pokojíku.
Teď vím, že díky jejich přísnosti jsem udělala školu, bez karambolů
prošla pubertou a moje okolí kde žiju, je hezký a upravený.
Za jejich přísnost jsem jim vděčná. Když ale někdo dává tvrdý tresty
a zákazy za blbou známku ve škole, když bijou děti za trojku tak že maj
jelita, nebo za sebemenší prohřešek se stanou terčem posměchu a podceňování,
tam už to není přísnost, tam už je to manipulace podpásovejma prostředkama.
Výsledek takový přísnosti není myšlený jako dobro i když by se to mohlo zdát.
Je to rozkaz z pozice síly, přísnost bez citu a to je ten rub.

a co je prisnost? (radka, 04. 02. 2009 08:52)

umel by to nekdo definovat?

co treba rozumi Achnat pod prisnosti?

Radce (Achnat, 03. 02. 2009 21:59)

Ale člověk je přece svobodný tvorek.Z jakého důvodu přistupujete k pojmu přísnosti negativně.Že někoho rubali rákoskou přez prdel pokaždý když dostal čtyrku z ruštiny?A že s tim tenkrát nemohl nic udělat,protože byl dítě?To nebyl projev přísnosti.Prostá snaha ovlivnit druhého,manipulovat jím?To není přísnost...

a co je prisnost? (radka, 04. 02. 2009 08:52)

umel by to nekdo definovat?

co treba rozumi Achnat pod prisnosti?

Radce (Achnat, 03. 02. 2009 21:59)

Ale člověk je přece svobodný tvorek.Z jakého důvodu přistupujete k pojmu přísnosti negativně.Že někoho rubali rákoskou přez prdel pokaždý když dostal čtyrku z ruštiny?A že s tim tenkrát nemohl nic udělat,protože byl dítě?To nebyl projev přísnosti.Prostá snaha ovlivnit druhého,manipulovat jím?To není přísnost...

a co je prisnost? (ratka, 03. 02. 2009 21:06)

umel by to nekdo definovat? Je to nejaka cinnost, kterou chci toho druheho ovlivnit? dle sveho osobniho videni?

Pokud ano tak je to manipulativni cinnost. A ta skutecne patri do vztahu nadrizeny (nadrazeny) - podrizeny,
prisnost podleme nepatri ani do vztahu rodic-dite, ani do vztahu ucitel-zak. Ale to je muj nazor.
Pokud fakt se tim mysli prikazna nadrazenost (porouceni) vuci druhemu.

pro Bandy (Saty, 02. 02. 2009 23:55)

Neřekla bych to líp.

Saty (Bandy, 01. 02. 2009 00:46)

Souhlasím. Přátelství a přísnost je zcela neúnosná kombinace. Empatie a tolerance. To je oč tu běží.Ochota pomáhat bebo vyjít vstříc je jen důsledkem předešlého.

Pro Jana (Bandy, 01. 02. 2009 00:42)

Dělá mi problém nebýt spratkem. Image, chápeš ? Výpadky paměti mohou být způsobeny věkem nebo alkoholem. To neřeš.

Achnatovi (Bandy, 01. 02. 2009 00:37)

To je jen otázka interpretace. Saty by takhle nikdy nikoho nenařkla.

pro Jana (Saty, 31. 01. 2009 16:02)

Řekni mi, ty poznáš koho právě v tu chvíli potřebuješ k dalšímu kroku života? Máš na to nějaký šestej smysl? Něco, co ti přinese právě v tu chvíli informaci co máš, nebo nemáš udělat? Dá se říct, že šestej smysl má skoro každej, říká se tomu intuice, tušení a tohle já dobře znám, určitě i ty. Nemůžu ale posoudit, jak moc funguje u tebe a ty zas nemůžeš posoudit jak funguje u mně, ale určitě se to oba snažíme využít. Pořád čříkáš, že mám jinž měřítko na přátelství než ty, myslím že je to tak správný, každý cítíme a chápeme jinak, ale o tom jsem nechtěla mluvit. Zatím jsi neřekl, jak vnímáš a cítíš přátelství ty. Teď k tý odbočce...jestli myslíš Meduzu na severní terase, tak tam jsem ještě nebyla, chodím jinam. Jestli jsi tam byl a viděl ten dětskej koutek, udělal jsi něco, nebo jsi to nechal být a řekl si...dyť je to jedno?

Saty (Jan, 30. 01. 2009 21:08)

Né kterého jsme minuli a on nás třeba moc potřeboval,ale kterého míjíme a přitom v tu chvíli života svýho,k dalšímu kroku,nepotřebujem nikoho víc než právě jeho...věděl jsem že ti to nebudu moc dokázat vysvětlit,saty,necháme to tak.Prostě to máme každej jinak.Chápu tvou představu přátelství.A neberu ti jí.Jen ji nesdílím.Houmlesák byl solidní příklad...najdeš to tam,možná někdy.Odbočka-všimla sis že v Medůze maj dětskej koutek přímo v kuřácký části restaurace...dyť je to jedno

pro Jana (Saty, 29. 01. 2009 23:27)

Odpověď na toho indiána: připadlo mi to tak, prostě jsem to z těch řádek vycítila. Možná řekneš, že jsem špatně četla a i to je možný.
Teď k tomu přátelství. Nevím jestli je to zrovna dobrej příklad. Houmelesák není můj přítel, pro něj můžu udělat jen to, že mu dám peníze ze soucitu, aby si mohl jít koupit jídlo, pití, to co zrovna potřebuje. Nemůžu a ani ty nemůžeš bejt přítel každýho houmelesáka, na kterýho narazíš, nebo chceš snad říct, že si ke každýmu sedneš a rozdělíš se s ním o svačinu? Poznáš ke kterýmu si máš sednout a ke kterýmu ne? Pro toho kdo je přítel, snažím se udělat maximum, jasně podle svých možností, protože možnosti bývají omezené. Možná jsi ale tím houmelesákem myslel něco jinýho, člověka kterýho míjíme a on nás třeba moc potřeboval. V takovém případě, kdybych poznala chybu a zjistila že už nemám komu bych přinesla ten rohlík s džemem, tak bych smutná určitě byla. Z každá ztráta, i nezaviněná mrzí a donutí popřemýšlet trochu jinak. Patří to vlastně ke škole života, která nás učí ztrátami a nálezy.

Pro Saty (Achnat, 28. 01. 2009 15:48)

Jak víš že je pro mne smysluplnější považovat se za výjmečného,indiána,než abych někomu pomáhal...že se nesnažím být někomu přítelem...

Saty (Jan, 28. 01. 2009 15:38)

Přítel by neměl nikdy udělat nic špatného,nic co by ublížilo...No Hanko,tady to máš.To je o čem píši.Jak víš,že to,co ten houmlesák,kterej se válí támhle u popelnic a každý ráno,když jdeš vyžehlená a voňavá kolem,si tě tak zvláštně prohlíží,ti rozklepanou rukou podává,abys s ním pojedla,to k čemu na první pohled cítíš nekrývaný odpor a odmítáš to jako nejedlé,špatné či dokonce otrávené,není v obyčejném chlebu podávané sousto pokory.A ty jej buďto nepříjmeš a budeš se bíti do prsou,jak jsi dokázala vyklouznout z odporné léčky zahnívající zlé bytosti a pro další rána zvolíš jinou trasu,anebo přijmeš a seznáš,že nemusí být všechno takové jak si to maluješ.Příští ráno vstaneš,namažeš rohlík na džem a vezmeš hrnek s teplym čajem.A nikoho tam nenajdeš.Dojde ti,že tam ta bytost vlastně čekala celou dobu na tebe.Až uděláš ten krok.A dojde ti taky,že už ji nespatříš.Zorničky se ti porozšiřujou a ty nebudeš smutná ze ztrát...

pro Jana (Saty, 27. 01. 2009 23:29)

Seděla jsem v kuchyni a najednou mě napadlo, abych sočila k PC a vymazala tu první větu, co jsem ti napsala. Koukla jsem na hodiny a bylo přesně 23.00.
Zapla PC, přišla na stránku a vidím, že tys už dal odpověď...ve 23.00. Šla jsem si uvařit kafe a pak se vrátila abych ti odepsala. Tomu co jsi teď napsal rozumím. Chápu že každý vidí pod slovem přátelství něco jiného. Nevím ale, jestli to co pod tím pojmem cítím já je to jediné nejsprávější, ale myslím si to, nevím jestli chápe správně přítelství moje kamarádka, moji známí, nevím to ani o tobě, ale myslím si, že ano. Přítel by neměl nikdy udělat nic špatného, nic co by ublížilo. Říkáš, že největší částí lásky je přísnost. Ano, rodiče bývají přísní na děti, učitelé na žáky. Souhlasím, že někdy je potřeba být na někoho koho máme rádi přísní, aby jsme mu pomohli, ale že by to byla největší část lásky k příteli? Možná, snad, ale to bych se v tu chvíli vůči dospělému příteli/kyni pasovala do role rodiče, nebo učitele, kteří mají tu možnost manipulovat a ovlivňovat. (myšleno v dobrém)Největší částí lásky a přátelství by měla být pomoc, ať už slovem, radou a hlavně jistotou toho, že když bude potřebovat, není na to sám.

Pro Saty (Jan, 27. 01. 2009 23:00)

Proč myslíš že v tom povídání je indián tím kdo je blíž poznání?Jen jsem chtěl říct,že prostě vnímáme a pojmenováváme věci odlišně.Ne dobře,ne špatně...jinak.Co se přátelství týče,pro mne osobně,velkou,ne-li největší částí lásky,je přísnost...Jo a obyčejnej život je tenhle život.Někteří lidi se mi záměrně vyhejbaj.Všiml jsem si.Někteří ne.Asi to tak má bejt...:-)

pro Jana (Saty, 27. 01. 2009 12:04)

Cítím ve tvých slovech zpupné pohrdání druhými a kladení na odiv svou pomyslnou vyjímečnost.(jasně že indiána jsi zvolil jako svůj symbol) Ano, jsi jiný, jsi ale takový opravdu i v obyčejném životě? Ta žena mám být já? Mám jiné oči, že vidím všechno jinak, špatně a tím pádem samozřejmě nedosahuji kvalitního pohledu? Netroufla bych si tvrdit, že všechno co říkám je jediné správné, na to bych musela mít potvrzení odněkud zezhora. Myslím že tvým nejlepším přítel jsi sám sobě. Já přátelství jako slovo a pocit uvnitř, nedávám pod jeden klobouk, protože jako skoro všechno, má různé stupně. Od pouhého přátelení až po přátelství na život a na smrt. Aby byl člověk šťastný a aby byli šťastní lidé kolem něj, měl by procházet všemi stupni. Jsou lidé které znám a cítím k nim přátelství, nemusíme si to nijak dokazovat, nemusíme se navštěvovat, stačí mi jen vědět že jsou.

Bandymu (Jan, 26. 01. 2009 23:21)

A -paměť není-,abych to tedy doplnil,mělo znamenat,něco jako...Bandy,ty si nepamatuješ?Nikdy jsi se nechoval stejně?Jako spratek?

Bandymu (Jan, 25. 01. 2009 18:04)

-strnule vířivý- je nesmyslné.Ano.I když.Tak a teď si to -nesmyslné-dosadíme namísto původního -strnule vířivý-...

Janu (Bandy, 24. 01. 2009 22:48)

Já mám potíž s pochopením některých sousloví. Strnulé víření se mi jeví jako protimluv. Nejde strnout a vířit v jednu chvíli. A paměť je. Spratky si pamatuji dlouho. Třeba jen proto, abych viděl jak se mění v nespratky. A rostou. JÁ S NIMI. Ty ne ?

Saty (Jan, 23. 01. 2009 12:55)

Žena praví "hloupost".Indián na to "dokonalost".Žena se zamyslí,řekne "nic",indián se otočí a odchází.Hledí před sebe..."všechno".Přátelství pro mne znamená něco jiného než pro tebe...

Bandymu (Jan, 23. 01. 2009 12:46)

Jo,i tohohle strnule výřivého přístupu k soběstředným spratkům je v světě třeba.A paměť není.Přeztože to bolí,nerostem.Na chvíli zavřem oči a hodíme to za hlavu.Pro nejmíň ze všeho...Jsme zase spolu

Janovi (Bandy, 23. 01. 2009 10:20)

Když mi bylo 29, moc přátel jsem neměl. Nebyl na ně čas. Zabraly ho přítelkyně. Správně. Bandy není zlej. Jen ho vytáčí někteří soběstřední spratci, kteří vejdou do dveří a okamžitě ví, jak by se měli chovat ostatní.A kritizují činy ostatních, aniž sami něco předvedli. Ale já jsem schopen a ochoten podat Blance ruku a najít s ní společnou řeč. Nebo ji aspoň hledat. Dokonce mám pocit, že bych to uvítal.

pro Jana (Saty, 21. 01. 2009 13:39)

Ty nemáš přátele? Nebo spíš přátele nepotřebuješ, dokážeš si poradt i bez nich a vytvořil sis svoje prostředí, kde pro přátelství není místo. Každý z nás žije v prostředí, které si zaslouží a to platí i pro Blanku. Není nutný chodit s někým na pivo, aby to byl projev přátelství. Já přátele mám, nejen tady a nejen lidi. I les je můj přítel a každý strom v něm. Ty ne? Ani zvířata za přátele nepovažuješ? Být sám se sebou ti stačí?

Blance (Jan, 19. 01. 2009 20:21)

Je mi devětadvacet a nemám přátele...Bandy neni zlej.Jen nechce vypadat neškodně.Tak netrucuj.Na něm to nestojí.Ani na tobě.Na vás snad.

Bandymu (radek, 01. 01. 2009 18:44)

Děkuju..pokud bych se někdy narodil nedejbůh jako ten ňáký mistr,tak jedinému čemu bych učil by bylo nevím a nevěř...věř mi..
Přeju si.abys tu byl co nejdýl..radek
šak ňa znáš aj já tebe
když za mrak slunko sa schová
nekdy aj zebe..ale víc ozíbá

Radkovi (Bandy, 01. 01. 2009 16:48)

Zaujal mě Tvůj aforizmus ze Silvestra. Hned mě napadlo několik parafrází. Např.:

Dopadej světlo na její tvář
jak já chci padat do její duše.

Svým stylem a postoji získáváš mou důvěru. Vše nejlepší do Nového roku.

Blance (Bandy, 31. 12. 2008 22:45)

Nevím, jak si došla k tomu, že se stydím za vzhled a věk. Víš, jen hloupý se stydí za to, co sám nemůže změnit. Rozsah mých přátel je poněkud širší. Od patnáctiletých dívek až do neomezeného věku směrem nahoru. Rozsah Tvých přátel se zužuje.O mne tedy určitě. Jen nerad opouštím mladé ženy. Ale styděl bych se, kdybych měl patřit mezi skupinu Tvých přátel. Velmi oceňuji, že nechceš psát. Děkuji všem, co mi nehážou kameny do oken.Do Nového roku Ti přeji zdraví. Nebo spíše zdravý rozum.

Blance (radek, 31. 12. 2008 10:43)

Také chodím do hospy,mívám draky,které bych opravdu nikomu nezáviděl.Škoda,že už nebudeš psát,rád jsem tě četl.Ale asi ti nestojím pár řádky v odpověď,když se tě zeptám,co tě trápí?

o co ti jde (bandymu blanka, 31. 12. 2008 10:09)

starý tlustý no a co závislák na internetu a proč bys kecal v hospodě jsi snad nějaký pijan,nesnaším hospody a chlast plodí jen násilí,a proč to čtu no nevím proč tu ztrácím čas psát už nebudu -číst ano at vím co se děje v té tvojí rozlítané palici ,me je 27 ale mý kamoši mají věk od 36 až po68 a nestzydí se za sv ůj vzhled a jak se s nima pokecá ne jak ty čus zarputilče

Bandymu (radek, 31. 12. 2008 09:25)

Aforismus pro ženu,kterou muž miluje:

Dopadni,světlo,na mou duši tak,
jak dopadáš na její tvář.

Jinak,mám jen vzdělání,které mi dovoluje přečíst si i noviny.Tak nějak ale vím,že je snažší ženě vstoupit do osudu,než do snu a že pravda bývá ohrožena z té strany,z které ji pozorujeme.

Saty (radek, 31. 12. 2008 08:58)

Saty nerozumíš,nemluvil jsem o tajemství mezi ženou a mužem,ani mezi mužem a muřem či ženou a ženou.
A píšu tak jak to myslím,nebo spíš vnímám..mě psí hlavu nenasadíš,stačí mi ta dračí.

Skutečné tajemství opravdu nemůže být nikdy vyzrazeno..
líp to říci snad nejde..měj se


pro Bandy (Saty, 31. 12. 2008 01:07)

Vtipně vypracované téma, které prozrazuje tvoji metodu. Předpokládám, že je úspěšná.:-DDD

Radkovi (Saty, 31. 12. 2008 00:34)

Radku, potvůrko podivná, proč ty rád píšeš něco jinýho, než si myslíš? A s tím tajemstvím...rozumím, ale už jsi zažil někdy, že by ženská měla tolik síly, aby dokázala bez cizí pomoci tajemství udržet?

radek (Bandy, 31. 12. 2008 00:22)

Pro mne je žena spoustou adjektiv, která se dají použít pro velmi širké spektrum substantiv.Klíčový je výběr. Čas a prostor.

..... (radek, 30. 12. 2008 16:26)

Říkáš,může být sdíleno...to už jsi něco prozradila..snad už rozumíš..páááááp

Saty (radek, 30. 12. 2008 12:08)

Žena je substantivum,před které kladou muži adjektiva.Prý jsi nějaká marod tak snad raději nějaký ten čaj na nastuzená slova..

Jakpak to studánko,že v tobě
shledávám všechny propasti nebes?
Zde hasnou oči místo hvězd...

Měj se Hani,nenastal čas obrátit list ale otevřít jinou knihu..jinak to tvé forum je asi z netu jedno opravdu z nejduchovnější,paradoxně.Takový severní pol tmy..páááááp

Radkovi (Saty, 30. 12. 2008 11:05)

Nemůže být nikdy vyzrazeno, ale může být s někým sdíleno.

..... (radek, 30. 12. 2008 10:41)

Skutečné tajemství nemůže být nikdy vyzrazeno.

Pro Bandy a Blanku (Saty, 25. 12. 2008 22:41)

Připojuji se k Bandymu, víc se ti snad ani nedá říct.
Pro Bandy: obdivuji tvoji toleraci a shovívavost, mně by asi nějaká ta jedovatost ulítla.:-DD

Blance (Bandy, 24. 12. 2008 15:08)

Z Tvého textu soudím, že to, o čem se tu mluví Tě nezajímá. Proč to tedy čteš ? Já se tedy v žádném případě jako otrok necítím. Pohybuji se tu ve společnosti lidí, se kterými můžu pohovořit, které můžu mít rád, aniž bych je kdy potkal. Uvědomuješ si dosah toho co jsem právě napsal ? Mám ještě možnost zajít do hospody a pokecat osobně. Promiň, ale tady je mi líp.Jsem starý a skoro tlustý. Tady jsem však chápán jako rovnocenný. Jsem tedy otrok ? A jestli nevíš, co zajímá Saty, zkus napsat co zajímá Tebe. Já to jinak nedělám. Jestli tedy chceš. Hezké Vánoce.(Taky mě prudí)

co si vlastně myslíš (blanka bandymu a saty, 23. 12. 2008 14:28)

seš otrok těchto stranek mluvit o dietě půlené nebo himalaja,vykecávat co si myslíš i když tě tu osobně nikdo neznám,mladý starý tlustý hubený to je uplně jedno pokecat osobně je snad lepší než tady někomu vymývat mozky nějakýma vyplody fantazie a cose týče saty nahod téma ty mě nic nenapdá nejsem stroj nevím co tě zajmá ,jinak ternhle xden je jak opruzenina ale jelikož nemam možnost napysat víc tak končím

Blanka (Bandy, 18. 12. 2008 11:23)

A jsi si jistá, že stíháš , o čem je tady řeč ? Třeba jen nechápeš. Ale já Tě rád povedu. Zeptej se.

jeeeee :o))) (ratka, 17. 12. 2008 13:56)

ta Blanka to krasne rozcisla, vsechny zdravim a tesim se na hodnotne komentare. Do te doby konstatuju ze taky hrozne rada mlsam.

Furt otviram lednicku a stojim pred ni a premitam co dal. Jak z toho co tam vidim vytvorit neco mnamkoveho :o)

pro Blanku. (Saty, 16. 12. 2008 08:47)

Konečně jsi tady Blanko. Doufám, že s tvojí pomocí přestanem blbě kecat a věřím, že nás dostaneš z magoření, až rozvinem s tebou rozhovor na úrovni. Já, Bandy i ostatní se těší, až nadhodíš téma, umlátíš nás vědomostma a vyvedeš nás z omylů, kterých se dopouštíme. Já si snad pořídím brýle, abych nepřehlédla jediné tvé písmenko.:-D

pro šílený ujetáky sata a bandy (blanka, 16. 12. 2008 07:50)

takový blbý kecy co píšete ne těchto strankách je pěkně ujetý co jste vypatlaný ,že se tady vylévate ,je trapný ,no,myslím ,že jste pěkný magoři

Monice (Bandy, 30. 11. 2008 23:17)

Jsi mi čím dál bližší. Mé po půlnoční kuchařské kreace by se měly sochat.Protože ráno si pamatuji jen rozkoš z jídla, recepty patří tesat do kamene.

Bandymu (Monika, 30. 11. 2008 22:07)

:-D Tak to máš blbý, budiž ti útěchou, když mě chytne mlsná a ve spižírně(v zimě) dochází zásoby a ke všemu jsme ještě navíc odřízlí od civilizace, tak to sama valím oči, co mě napadne za recepty a kombinace.......vždycky to nějak dopadne....žiju:-D

Monice (Bandy, 27. 11. 2008 22:35)

Mé tělo má na mou peněženku mnohem větší nároky, než jsem schopen uspokojit. Protože peněženka má velmi snadno omezitelný zdroj, hlad je nekonečný. Zbodnu tedy na co přijdu. Velitelem je hlad. Kouzelné chvíle nehladu řeší "mlsná". A já mám teď chuť na sójovou tyčinku. A krám mi už zavřeli.

jídlo (Monika, 24. 11. 2008 19:27)

Moje oblíbené rčení je-tělo si řekne. A fakt by se mělo poslouchat. Všimla jsem si, že před výkyvy v počasí mám (nejen ukecanou :-D), ale daleko větší potřebu jídla a někdy to neovlivní ani tak výdej energie, jako změny. A hlavně na jaře a na podzim mám záchvaty chutě např. na česnek, zelňačku, oranžové ovoce atp., tak se tím klidně cpu, dokud tělo neřekne stop. A když vyžeru celou lednici, tak rozhodně přijde obrovský výkyv v počasí.
Všimla jsem si toho samého u zvířat, takže se fakt už vůbec neliším :-D
Ne, vážně, mimo těchto přepadovek by měl člověk jíst od každého něco, tělo si to přebere a hlavně má z čeho.

pro Kings (Saty, 18. 11. 2008 10:18)

Ahojky Kings, máš pravdu v tom, že abychom byli zdraví, měli bychom zdravě jíst, jenže háček je v tom, že ani u zeleniny a ovoce se už nedá na 100% říct, že jsou pro organismus zdravé. Ve snaze o co největší výnosy se používá při rychlení víc chemikálií a hnojiv než je zdrávo, jak jsi správně podotknul. V domění, že děláme něco pro své zdraví a jíme zeleninu a ovoce, cpeme se chemií, takže jsem v rozpacích dneska určit, jestli je zdravější květákový mozeček, nebo řízek. Co je jednoznačně nezdravé, je přejídání a nadbytek jídla. Tím do sebe dostáváme škodliviny v maximálním množství, ať jíme maso, nebo zeleninu. Kdyby byl člověk disciplinovaný, jedl by jen aby zahnal hlad a to je dost těžký. Já sama bych potřebovala nad sebou drába, mám takový výkyvy a disciplina nikde.:-D Jo a ještě jsem ti chtěla říct, že by sis mohl uklidit schránku. Máš ji nadupanou a vrací se mi od tebe maily. Dík za posledí větu. Rádi se tu máme a tebe samozřejmě máme taky rádi.:-D

Kings (Bandy, 16. 11. 2008 22:31)

Jen malá, technická poznámka. Lidské tělo potřebuje ke své existenci i bílkoviny a uhlovodany. To v zelenině a ovoci najdeme jen ztěží. Jenže podle "odborníků" je to vše nezdravé. Já neodborník prohlašuji, že zdravé je jen to co nepozřu.

dieta (Kings, 16. 11. 2008 07:33)

Ovoce a zalenina nám dává toliko potřebnou vodu, vitamíny,minerály, enzimy, vlákninu atd.Všechny potřebujem pro obnovu buněk.Bez nich tělo střádá,buňky se špatně regenerují a snaží se dostat co nejvíce z ostatní stravy.Čím více dostanou špatných látek tím více mají práce, tím více je organismus zatížený.Díky dnešním chemičkám které do nás cpou vše možné, je zátěž tak vysoká, že vzrůst rakoviny a ostatních chorob nemá obdoby.Naše tělíčko je velice výkonná laboratoř která si poradí s hodně rizikovýma faktorama, bohužel ale není tak dokonalá aby zvládala všechno.No a ten odpad který nezvládá odstranit přirozenou cestou z těla ven, vesele ukládá a ukládá až je z toho špatný krevní tlak ,problémy se žlučníkem, cukrovka, rakovina tlustého střeva a já nevím co všechno ještě.No a dieta je vlastně protidrogový program, protože jídlo pro nás je droga a pro mnohé tak hrozná že zabíjí.Mnozí z nás si to ani neuvědomují, bohužel je to tak.Je jen na každém z nás co kdo jí, pije, kouří.Každý má své zdraví a svůj rozum.Jen jedno je jasné do auta nenalejete benzín když budete vědět, že je špatný a že zadřete motor po deseti tisících kilometrech.Mnozí říkají, že jsme horší jak zvířata, bohužel je to naopak.Zvířata mají daný přesný řád, jen mi jsme barbaři a chováme s k svému organismu tak jako by nebyl ani náš.S přáním hezkého dne a mějte se rádi.Kings

Monice (čaroděj, 11. 11. 2008 19:00)


Máš velkou pravdu,diety jsou pro kočku a hubený,pro nás výce prostorově výrazné je nejlepší dieta LÁSKA,MILOVÁNÍ A VELKÝ A DLOUHÝ SEX!!!!!!!!
Mám rád sladká jídla a buřty opečené na ohni,pivo nepiju skoro vůbec ale slivovičku si dám.
Když obejmu svojí ženu tak vím že něci držím a že je toho dost k držení,ale objal jsem její kamarádku a moje ruce se potkali na mých bokách ,není mnoho co objímat.
Víš jsi přesně taká jako správná horalka,houževnatá a štavnatá
Děkuji vám

Monice. (Bandy, 23. 10. 2008 20:45)

Jsem už méně často zamilovaný. Třeba do Tebe, ale Ty mi kilko odpustíš. Držím se jen tak, aby to šlo do schodů a doběhnout autobus.

Čaroději (Monika, 22. 10. 2008 23:21)

Dávám ti za pravdu, diety jsou k ničemu. Věřím spíš pohybu. Když jsem seděla v kanclu, tak jsem taky vyzkoušela něco na hubnutí, ale byl to akorát jojo efekt. Od té doby, co lítám jak horská koza, nemám s váhou problémy a můžu se cpát čím chci.I když mám ráda, ještě, než jsem se dočetla, že je zdrávo takto jíst........černý chleba, mléčné výrobky, ovoce, zeleninu, houby (pokud rostou :-)), ale když na mě přijde mlsná, zblajznu klidně čokoládu na posezení. Někdy i v běhu. :-)

Bandymu (Monika, 22. 10. 2008 23:13)

Ježíši, tato, hlavně se moc neodhmotňuj, aby ses pak dokázal zase zhmotnit:-D

diety (čaroděj, 22. 10. 2008 11:26)


Ahoj vám, ve svém životě jsem nedržel dietu,proto nemohu říci jaké to je.
Ale díky svému povolání jsem dokázal také zhubnout a dosti ,ono je snadné hubnout když si zapomeneš svačinu doma a nemáš si celou noc kde co koupit,přijdeš ráno domú a jdeš spát,na lačno se spí nádherně,poté odpoledne se najíš a jdeš si dát pivečko,jedno či dvě.
Více ne protože ráno opět do práce,víte moje váha se pohybuje od té doby co jsem přestal kouřit okolo 100 kg,ale to mi nevadí kalhoty jsou o něco těsnější to přejde,nekouřím už 20 let,tělo si zvyklo.
Zamilovanost je krásná věc,ale pro mne pořád nová,ale pokud ta dotyčná nechce moji bytost takovou jaká je tak nic,jdu dále a usmívám se,protože si říkám BUDU TĚLO SVÉ NIČIT DIETOU,???NIKDY POKUD TO NEBUDE VYŽADOVAT MOJE ZDRAVÍ.
Děkuji vám.

Bandymu. (Bandy, 19. 10. 2008 12:23)

Tož to by šlo.Ten poslední pokus v roce 2005 117. Za deset měsíců 97. Dnes mezi 95 a 98. Dobrá metoda. Takže, hlavně nedovolit mít hlad.

dieta (bandy, 19. 10. 2008 12:18)

Genetická stopa způsobila, že mám sklon k nabírání váhy. Stoupnu na váhu a vážím 98. Sním 5 deka salámu a stoupnu na váhu. Mám 100. Ale když zamiluji, chci být přece jen štíhlejší. Stává se mi to dost často, tak jsem si zkusil odhmotňování několikrát. Protože základní životní postoj mám pragmatický dal jsem se do studia. Dověděl jsem se , že počet tukových buněk v lidském těle je daný a neměnný. Mění se jen objem buňky. A ona je,mrška,vyčuraná. Co hned nepotřebuje, skladuje. Jestli je nechám hladovět, pak skladuje i z toho mála co dostane. Z toho vznikla moje teorie. Nikdy nedovolit opocit hladu. Jíst se může všechno.(Některá omezení na konci). Jenže ! Nejméně sedmkrát denně. A ouha ! Malé dávky. Ano, dám si řízek s bramborovou kaší. Ale na třikrát.Ve 12 třetinu porce a další až za hodinu a půl. Ovoce a zelenina se nepočítá, když se nejí na kila. Teď ta omezení. Dobré je minimalizovat tuk,cukr a bílé pečivo. Může se, ale s rozumem. Hubnutí je pozvolné, ale trvalé. A regulovatelné.Za chvíli jsem se naučil dělat řízky třídekové.

dělená strava (24Jirka, 18. 10. 2008 09:19)

No ono to není tak jednoduché, určitý smysl to dává a pokud by člověk byl schopen se toho držet tak výsledky to má, zajímavým způsobem mizí nutnost přežírání, pravděpodobně z důvodu , že tanto typ stravy klade menší nároky na slinivku, tedy zpracování cukru a nedochází tedy k takovým výkyvům cukru v těle a následným návalům, pocitu hladu, jen zakladatelé dělené stravy to pojali jinak než Kořínková, ta si to dost upravila a s dělenou stravou to moc společného nemé, jen základní principi

Dieta (Kings, 18. 10. 2008 07:14)

Diety jsou k ničemu, nejlepší je jíst více ovoce a zeleniny.To postačí k tomu aby se člověk cítil lépe a to je nejdůležitější.

čaroději (bandy, 14. 09. 2008 20:22)

Maminka mě učila moudrým býti. Řídím se jí. Jak se ji to povedlo, posuď sám.

Monice (Bandy, 14. 09. 2008 20:20)

Opět si nezklamala. Opět brilantní. Jak Tě nemilovat ?

čaroděj (Bandy, 12. 09. 2008 13:04)


Jsi fajn,ale padlo jméno mé,proto jsem se to dověděl a ony ženy nemají dodnes tušení co udělali,jinak s tvou citací souhlasím a maminku jsi měl opravdu velmi moudrou.
Dotaz:řídíš se tím co tobě maminka povídala?

P.S. Bandymu (Monika, 10. 09. 2008 23:20)

Ještě mě napadlo,kdyby se tzv. dělená strava jmenovala podle toho, že se jeden rozdělí o porci z ostatními, určitě by dieta fungovala :-D

Bandymu (Monika, 10. 09. 2008 23:09)

Nevím, jestli tě potěším nebo zklamu, ale vzdělanou populací projdou ještě větší kraviny než je dělená dieta. Já myslím, že hodně lidí nejdřív naletí a pak přemýšlí. Každému z nás se to přinejmenším jednou stalo.

Jedna ze záhad (Bandy, 10. 09. 2008 03:36)

Velkou záhadou pro mne po delší dobu bylo tajemství dělených diet. Diety se mě týkají dost. Od malička bojuji (a celkem úspěšně ) se sílící vrstvou podkožního tuku. Postavil jsem vše na vědecký základ. Tím Vás nemíním unavovat. No ale ta dělená dieta.Nejíst bílkoviny, když jím uhlohydráty nebo tuky. A nejíst uhlohydráty a tuky, když jím bílkovinu. A spousta dalších omezení. A usoudil jsem, že je to donebevolající kravina. To totiž nejde uskutečnit. V každém soustu libovolného jídla jsou ty tři složky v nějakém poměru obsaženy. Tím se tedy ruší onen princip dělené stravy. Nejde jíst bílkovinu (třeba tvaroh), aby neobsahoval tuk a uhlohydráty.To mě dovedlo k dalšímu poznání. Pokud se herečka octne na cestě dolů z výšin, potřebuje se zviditelnit. Už si sice nezahraje, ale vymyslí dietu. A už se o ni píše.
Proč, ale ty diety fungují ? No prostě proto, že kdo začíná s dietou , hlídá se.Jí málo. AQ tak 5 kil za měsíc. Že za ten druhý nabere svých pět zpět a ještě dvě navrch, to už se nepublikuje.
Záhadou tisíciletí tedy pro mne zůstává proč tohleto projde i mezi dost vzdělanou populací.
Přitom jsem si vzpoměl na příběh z návštěvy Egypta. Šel jsem kolem Sfingy a ona promluvila:"Ty jsi z Česka ?" Přiznal jsem ,že jo a ona pokračovala:"Co Kořínková, kamoška, ještě píše ?."

Čaroději (Bandy, 10. 09. 2008 03:15)

Opět jedna z bezedné studnice moudrostí mé maminky:"Neposlouchej slova neurčená tobě. Neposlouchej za dveřmi. Nebudeš pak slyšet to, co nechceš slyšet."

Bandymu (čaroděj, 05. 09. 2008 21:35)


Tobě dík,možná chápeš možná víš,ale ono neposlouchat se dá těžko když dotyční vedle tebe sedí a neví že se baví o tobě.
Vše je trochu o moc lepší,a drží mě to nad vodou,jinak tě moc dík za vše.

Čaroději (Bandy, 04. 09. 2008 16:35)

Nabyl jcem pocitu, že znám situaci, ve které se nacházíš. Nejsem v ni, ale přesto bych přestal poslouchat ty kolem.Nechal bych si jen svou naději. A nenechal ji nikým usměrňovat. Víš, naděje je hlavně víra v sebe. Jsem Tvůj fanda.

přitakání (čaroděj, 02. 09. 2008 22:42)


Pravdu díš velkou Bandy to silný,já se rdím studem nad mojí neznalostí a neumem.

Víš ale pokud procházíš něčím moc zlím tak mé připodomnění sedí,pokus se vžít do role kdy nevíš a ani neznáš co ti je a všude slyšíš jenom náznaky,tak ta cesta v poušti je brnkačka,nejistota lidská věc zlá je.
Mnoho zlého na bedra má dopadlo,proto to napsání,prominte.

xxx (Monika, 30. 08. 2008 23:35)

No, nazdar, ještě že netrpím somnambulizmen, pohlavní nemoci jsou pěkný svinstvo:-D Prý.....

U Jana i ostatních se spíš bude jednat o "otisky" na mozku, jak já tomu říkám po svém,jinak jak psal Bandy "dejavu.

pro Jana ( mesie zeropulos, 30. 08. 2008 14:51)

Moji uvítací řeč najdete na UFOnech,takže se zdržte prosím jakýchkoli urážek,zesměšnění atd.Napište je do komentáře na UFO-pitva mimozemštana.Nuže spět k tématu,milý Jene nejspíš za to může mynulí život nebo to,že jsi náměsíčný a ve spánku už jsi tam byl!Znám jeden skutečný případ z Velké Británie,kdy žena přesto že se s přítelem rozešla už před rokem,pořád k němu v noci chodila a souložila s ním!A pozor ani o tom nevěděla!!!Expřítel jí samozřejmě taky nic neřek,ale kontrola u lékaře ukázala,že má nějakou pohlavní nemoc či co a tak musel s pravdou ven.

Čaroději (Bandy, 28. 08. 2008 19:51)

Nebýt Tvé nezištné rady, nevím, kdy bych skončil. Moje poznámka: Cesty jsou dlouhé a trpké. I zlé někdy. Jenže vedou odněkud někam. Od začátku k cíli. Cíle jsou sladkým ovocem cest.

vám (čaroděj, 27. 08. 2008 15:02)


Omlouvám se vám ,šel jsem cestou pouští dlouhou nevěda směru a nevěda kam,moje cesta se stala trpkou a zlou.
Na té cestě jsem pochopil co to je lpět na svém životě,proto milujte svůj vlastní život nevíte kdy skončí.
Děkuji vám

obraz budoucna (Jan, 25. 08. 2008 19:03)

Né jednou se mi stalo že jsem se vyskytl na místech kde jsem předtím nikdy nebyl a předce jsem věděl přesně jak to tam vypadá a kde co leží viz-jdete místem kde jste nikdy mebyly a přece víte jak to tam vypadá ,nebo v práci při stavbě oběktú novostaveb se dostanete na konci do míst kde jste po celou dobu nevkročily a jdete pŕímo po věci i když nevíte že tam je a přece ji tam najdete,není to zarážející a ten mrazivý pocit když si to uvědomíte

Madle (Bandy, 20. 08. 2008 15:43)

Je to tak známý duševní stav, že má svůj název. "Dejavu". Tak se mu říká

pro Madlu (Saty, 15. 08. 2008 12:01)

Ahojky Madlo,tyhle pocity má víc lidí. Někdy jsou sami z toho překvapeni. Jedna paní mi psala, že byli na poznávacím zájezdu v Angili. Vystoupila z autobusu a všechno se jí zdálo povědomé. Dívala se kolem sebe jako kdyby se dívala na nějakou fotografii. Začalo se jí vybavovat náměstí s kašnou a dvěma kamennými sloupy. Došla se skupinou na náměstí a a tam byla kašna a dva sloupy. Podívala se na přilehlou uličku a věděla, že je tam dům se zdobeným průčelím a v přízemí je cedule s nápisem "Taverna" - hospoda. Nutilo jí to, aby se šla podívat. Dům s průčelím tam opravdu stál, jen ta cedule chyběla. Naproti bylo malé květinářství. Vešla dovnitř a optala se na ten dům. Prodavačka jí potvrdila, že tam opravdu kdysi dávno bývala taverna. Tohle jsou případy, které logickým chápáním nevysvětlíš a jen se utvrdíš, že je v našich životech mnoho neznámého.

Neznámé vzpomínky (Madla1990.cz, 15. 08. 2008 00:25)

Ćasto se mi stává že příjdu na nějaké místo jedno jaké a mam pocit že jsem tam už jednou byla.

Bandymu a Saty (blanka, 21. 07. 2008 08:13)

Já ,že jsem silná žena a že se neposeru,dost hústý.,A BEBINO NEMÁM TO MĚ CHYTL JEN RAPL PŘI BÁSNĚNÍ.Saty-upírka nejsem a na jaký kolik pohzor-myslíš ten chlapský,no to asi ne ale dík za hzprávu,
dnes jen chcá venku a já tu sedím a píšu jak mantinel

Sladká Blanko (Bandy, 30. 06. 2008 23:56)

Máš bebino ? Ty se přece neposereš. Pamatuji, že jsi silná žena. To Ti snad zůstalo .

už jsem tu zas (blanka b., 30. 06. 2008 10:13)

už jsemtu zas a pojídám žiletky,nohy mám tlustý jsem v botách baletky,a nemám čas te´d tady žít,to raděj budu v svý rakvi hnít

Saty (čaroděj, 26. 06. 2008 10:34)


Ani tě nevím jak dlouho jsem co jsem poznal ženu svou,můj dojem je věčnost,víš tvůj věk plus 8let,to tak odpovídá době kdy jsme se poznali a poté se i vzali.
Aby jsi pochopila v každém žití se vyskytnou naschody a nerozum,přesto jsem s ní pořád.
Pokud ti to stačí dobrý,ale říkám jí pořád mám tě moc rád a jsi má jediná.

pro čaroděje (Saty, 23. 06. 2008 23:22)

Je hezký, když muž takhle napíše, že má svoji ženu rád. Ani nevím, jak dlouho jste spolu, ale to vůbec není podstatné, jen jestli to říkáš také jí.;-)))

čaroděj (dvojsmysl, 03. 06. 2008 23:44)


Sedím tu a dumám a dumám,zjištuji že jsem úplný břídil proti vám,polechtal jsem ženu cizí a ona mi řekla,,,,chlapče nech si ty důvěrnosti na noc a já jsem jí povídal a spolu???????????
No nic,neumím ženu svést ani podvést jsem asi jenom teoretik amatér,ale od Radky a toho jejího otírání jo to bych bral,já se moc rád otírám ale jenom o ženy.
Saty říká jsi zamilovaný,jsem a opravdu hodně,představte si to.
Letím si to na koštěti a ejhle postava žena,přistanu a uvidím ona to moje žena a láska tu je na první kouk,mám svojí ženu pořád moc rád ale to neznamená že jiné ženy nevidím vůbec ba naopak.
Jste skvělí.

Radce (Bandy, 01. 06. 2008 01:39)

Dokonalé. Dva smysly, dvě pohlaví. Já mám smyslů pět a s pohlavím neustálý problém. Jenom jedno.
Máš taky pravdu v tom, že napětí neroste do nekonečna. Někdy jen nade všechny meze. A textil spodního prádla snese hodně.

heeej Saty :o) (radka, 28. 05. 2008 20:14)

tak zopakuj naucenou latku!:o)) Prezkousim te.

pro Radku a Bandy (Saty, 28. 05. 2008 09:54)

Skvěle se bavím, pište dál a pořádně to téma rozveďte, učím se.:-DDD

BAndy (radka, 27. 05. 2008 21:20)

ty dnousmysly jsou tam zamerne. Protoze dvojsmyslne premyslim. Dva smysly, dve pohlavi, dva poly a napeti mezi poly. Vic neni treba zkoumat :o) Snad jen ze zadne napeti nestoupa donekonecna...... (mrk)

Radce (Bandy, 27. 05. 2008 21:07)

Tvůj text nabádá k rádobyvtipným dvousmyslům. Nepodlehnu a nebudu dvousmyslný. Slibuji, že Ti nenatrhnu ucho, když se ladně zvedneš a otřeš se o mne. Tam kde se to stane se mi bude chtít být často.
Rozdíly mezi mužem a ženou jsem vypátral. A sakra zásadní.

Bandymu (radka, 27. 05. 2008 09:40)

mam :o) Myslim si ze neni zasadich rozdilu mzi muzem a zenou. A ze v kazde bytosti je z kazdeho pohlavi kousek. Ze jeden ma pak na konci camprlika a jiny ne neni v dusledku dulezite. Kolikrat se role prohodi tam a zpet :o) Kouzlo je v prirozenosti. Miluji to prirozene. Bez prece a prestirani. Takze ano, i chloupky v nosu nebo jinde.
Jsem predouci kocka. je mi jedno ze ma kocour natrhle ucho a treba mu chybi drapek :o)) Kdyz se ladne zvednu, rozhlidnu tak tam proste musi byt. Ceka az prijdu abych se o nej otrela.

Radce (Bandy, 26. 05. 2008 22:48)

Jedinou nedokonalostí ženy je její chlap. Máš něco proti ?

Krásné ženy (Bandy, 26. 05. 2008 22:47)

Oskar Wilde (myslím): "Krásné ženy milují muži bez fantazie". Já se domnívám, že není žena, která není krásná. Jak jsem již zde někde poznamenal, že výjimkou jsou ty, co krásné být nechtějí.
Venuše milóská je symbolem ženské krásy spoustu let. Porovnej ji s holkou v tramvaji, které hledíš do dekoltu. Ty Čaroději srovnej štíhlé boky modelky s úchvatným zadkem maminky, která před Tebou vede dvě.
děti.Slyšel jsem o básnících, kteří slavili chloupky v nosu své milé. Morbidní ? Ne. Naprosto normální. Odborně se to zve "libido". V mém překladu "touha po kráse". Tu krásu prostě nejde projít mlčky.

ja to pochopila (radka, 26. 05. 2008 11:09)

jako hold zenske nedokonalosti :o) Ze pokud se nadherna zena zahali aurou dokonalosti tak z ni cisi chlad. Je to jen obraz urcen k obdivu kolemjdoucich obdivovatelu, ale neni to bytost k milovani.

Poku jsem to pochopila spravne tak muzu jen ze sve zkusnosti potvrdit. Je to tak :o))

pro čaroděje (Saty, 25. 05. 2008 20:06)

Čaroději, čaroději, ty jsi asi zamilovanej. S tebou ženská nemá žádnou práci, jen nevím, kolik žen odpovídá tvému popisu...alabastrová šíje s antickou hlavou bohyně. Nejsi ty zamilovaný do víl, nebo do svého snu? Jinak se to docela hezky čte.

žena (čaroděj, 22. 05. 2008 21:33)


Potkal jsem ženu,šla cestou podél potoka a její kramflíčky vytukávali jemnou melodii do asfaltu,zaposlouchal jsem se do té melodie ve které je tolik kouzla a pohody.
Je to tajemství toho jak ženy dokáží pomocí chůze a kramflíčků přivolat své obdivovatele .
Na štíhlích lítkách seděla překrásně modelovaná kolena a ještě více nádherná stehna,toto vše se do rytmu kramflíčků pohybovalo s neuvěřitelnou pravidelností vpřed,nezaujatý pozorovatel vidí i tu nádheru zvonečků jak se ladně pohupují na cestě kupředu.
Pokud člověk zvednul hlavu výše tak uviděl nádherná hladká záda bez jediné pihy,jak ladně se nesou nad zvonečky,ruce které se pohybují do taktu chůze jsou jak mistrovské dílo od sochaře stvořené.
Záda přecházejí v jemná to ramena na kterých sedí nádherně formovaný krk,je jak alabastrový,tak hladký a bělostný,na tomto výtvoru hlava posazena jest,je to hlava antické bohyně s jemným obličejíčkem.
Záplava vlasů spadává na záda a podtrhuje celou tu krásu,když se pozorovatel podívá pozorně tak zjistí že ta krásná žena má na pravé nožce zlatý řetízek nad kotníkem upnutý.
Tento řetízek je jediné oblečení které na sobě má,je krásná je nedostupná a ona toví.
Krása je pro nás ale nedostupnost je chlad.

Saty (Bandy, 17. 05. 2008 22:52)

Včera jsem měl Ruslanu. A Adiemus mezitém mě vracel do reality. Zítřek mám těžký. Bobby McFerrin. Jediná poslouchatelná věc a ještě nepůvodní.

pro Bandy (Saty, 17. 05. 2008 16:33)

Aha, já jsem byla chvilku mimoň. Mp3 sebou taky nosím, ale zapínám jen občas, většinou když jsem v práci, tak si dám zvukovou kulisu. Hives nejsou špatní, sice hodinu v kuse bych je nevydržela poslouchat, ale když by se mezi to střihlo něco volnějšího, i to by šlo. Jinak dělají zajímavou hudbu, to je fakt.

Saty (Bandy, 17. 05. 2008 05:07)

Ten hudební podklad k této stránce. Chodím jako puberťák s přehrávačem v uších. Szřídám v něm skupiny i žánry. Jen tohleto je taková jistota. To nemažu. Když budeš hodinu poslouchat The Hives a mezi to Ti přijde něco co pohladí duši... A to nic proti Hives

pro Bandy (Saty, 16. 05. 2008 11:32)

Jsem tak nějak mimo...vo co go??

Saty (Bandy, 15. 05. 2008 04:09)

jEŠTĚ JSEM tI NEŘEKL, ŽE TEN LEITMOTIV MILUJI.

Čaroději (Bandy, 14. 05. 2008 16:32)

Na tom se shodnem. /Pochválena budiž ženo."/

čaroděj (muž a jeho definice, 11. 05. 2008 10:36)Žena milující muže ho dokáže uvést do stavu až nebevolajícího,on jí zobe z ruky,dává pac,nechá se podrbat za uchem,ale potom večer se promění v sílu a moc,chce dokázat že i žena je ta slabší.
Toto je opsáno.
Bandy je moudrý a umí chodit i v nevěře,jak své tak cizí,nikdy se nerozčiluje protože ví že žena si vždy prosadí tu svou.
Zatímco ženy jsou doslova obletovány ,muži vyčkávají na správný okamžik zásahu,když to tak vezmaš tak ženy mají v určitým období křidélka dvoje a to je potom těžko lovitelná kořist,mají doslova turbo.
Odlož svá křídla a miluj mne,svého milého a hodného muže,jinak se tento muž promění v betsii a bude krutě lovit bez ohledu na tvojí bytost.

Monice (Bandy, 02. 05. 2008 23:31)

Jestli pamatuji, mé dcery umí tajfun a nemusí se naštvat. Frknou ho jen tak bokem. A ještě mnoho jiného.Proto se vedle nich cítím takový jistější. A století se stane minutou. To je má zkušenost.

Bandymu (Monika, 30. 04. 2008 14:45)

Nóóó, když se hodně naštvu, tak umím i tajfun:-D:-D:-D
S vlkem v jámě lvové se fakt nemusíš ničeho bát, jsi přeci v rodině:-)

Přílohy k tělu muže (Bandy, 29. 04. 2008 21:17)

Křídla se mi nikdy nestala.Nechápu proč. A parohy ? Nevím. Mé manželky vždy dělaly jako že nic.A já se ve dveřích vždy nějak prokličkoval. A tak to nebolelo.

Monice (Bandy, 29. 04. 2008 21:03)

Něco těžšího pro mne nemáš ? Ty neumíš tajfun ? Tak když bude nejhůř, hoď drát. Já se s Tebou nebojím vlka nic. A Ty se mnou jdeš do jámy lvové. Je to tak ?

Satynko (pevasa, 29. 04. 2008 10:54)

my, co už máme rozum, odkládáme ta křidélka raději sami. Manželky nemají ten cit....


Monice (Bandy, 28. 04. 2008 21:15)

Copak Ti, broučku, ještě neklape ? Smím pomoci ?

Monika (Glorie, 27. 04. 2008 19:33)

Mno to jo 300 let to by ušlo ...

Radkovi (Monika, 26. 04. 2008 10:44)

Nóóó, ještě tak 300 let praxe a možná to klapne:-D

Moni (radek, 25. 04. 2008 22:39)

Živelná přírodnina?
Ne!
Holka co si ochočí i tajfun..
možná..DD))

pro Pevasu (Monika, 25. 04. 2008 12:02)

Boud sem, boud tam, ale víš, kolik by jsi ušetřil za benzín:-)A taky by to bylo ekologické..:-)

Radkovi (Monika, 25. 04. 2008 12:00)

Ahááááá, a já proč jim ten komín tak dobře táhne:-D

Monice (pevasa, 25. 04. 2008 09:08)

Já ty křídla shazuji jako jelen parohy, protože bych se s nima nevešel do hadrů na motorku a kdyby koukala ven, tak bych mohl za jízdy vzlétnout a to je přestupek za 20 bodou.

Monči (radek, 24. 04. 2008 05:41)

S andělskými křídly vymetají čerti v pekle komín.
Jen nevím kdy,páč se tam furt přikládá pod kotlem..

pro Bandy a Pevasu (Monika, 23. 04. 2008 14:58)

Parohy zase dorůstaj, vím z praxe, ale jak je to s andělskými křídly?

Pevasa (Bandy, 23. 04. 2008 04:30)

Tak jo. Já myslel jestli je ještě funkční dohoda o hospodě. Když se ale nabízíš zaplatit, rád pozvání přijmu. hhh

Bandymu (pevasa, 22. 04. 2008 08:37)

Ještě jsem nezažil aby platila hospoda. Vždycky jsem musel platit já. Parohy se musejí nechat dozrát. Když je urážíš o strom moc brzo tak teče krev a zůstávají jizvy.

Pevasa (Bandy, 22. 04. 2008 04:46)

Já to věděl. Já to poznal hned.Ta křídla musela upadnout. Jeleni takhle shazují parohy. Zústali mi a z čela tekla krev. Jen jestli ještě platí ta hospoda ?

Bandymu (pevasa, 21. 04. 2008 08:44)

Křídla nemám. Něco mě svědilo na zádech a tak jsem se drbal zády o strom. Najednou koukám, jedno křídlo na zemi, druhý křídlo na zemi a je po andělství

Pevasa (Bandy, 21. 04. 2008 07:20)

V hospodě říkáš ? Tak to se pro jistotu podívej, jestli Ti už nerostou křídla. Andělé je mívají.

pro Pevasu (Saty, 20. 04. 2008 11:59)

Ty seš fakt dobrák, takový už se dneska nerodí.:-D

Satynko, (pevasa, 19. 04. 2008 09:04)

proto se přece chci zdržet, abych to nezažil a byl nadále dobrý... Počkám na Bandyho třeba v hospodě

pro Bandy a Pevasu (Saty, 18. 04. 2008 23:43)

Teď jste mě vaším dialogem rozesmáli, fakt. Bezva příklad, takovej srozumitelnej, ale zažít bych ho nechtěla.:-D

Bandy (pevasa dříve Petr dříve pevasa, 18. 04. 2008 17:32)

kamaráde, a kdy se stavíš, abych náhodou nepřišel dřív? Neboj, preferuju dobrotu a tak se zdržím dýl. A jestli budeš dobrý už záleží jen a jen na Tobě....

Petrovi (Bandy, 17. 04. 2008 21:12)

Nemám nejmenší důvod nevěřit tomu co říkáš. Jen se musím zamyslet nad souvislostí. Nějak jsem neodhadl, že třídění živočichů na savce, ptáky plazy a kdoví co ještě, souvisí s tříděním lidí na dobré a zlé. Samozřejmé je, že třídit jde i uvnitř druhu. Ale jestli je někdo dobrý nebo zlý nemůže subjekt objektivně posoudit.
Uvedu příklad. Přistihneš mě se svou milou v intimní situaci. Jsme tři a kdo je ten dobrý a kdo ten zlý.Z Tvého pohledu jsem zlý já. Z mého pohledu může být zlá ona, že mi o Tobě neřekla nebo Ty, že v takovou chvíli opruzuješ. A to zdaleka není všechno. Je tisíc kritérií a neméně těch , co hodnotí.
Sousedi ale ví, že u té dívky se střídá víc mužů. Nebo ví, že nějak často nebýváš doma. A oheň je na střeše. Takže vlastně říkám to, co jsi už řekl.

Bandymu (Petr, 10. 04. 2008 08:12)

Vždyť to tam říkám, že to člověk pouze pojmenoval, ale vzniklo to bez jeho činnosti a jako druh se to nemění. Kdežto zařazení jednotlivých lidí do přátel-nepřátel se může měnit- vyvíjet, jak je zde často vidět...

Petrovi:Obhajoba Blanky (Bandy, 07. 04. 2008 23:17)

Největší rozpor je v tom, že Blanka netvrdí, že lidé naučili živočichy dýchat nebo kytky vonět. Lidé se jen koukali co se kolem děje a chtěli si o tom vyprávět. Aby to šlo, museli si pozorované nějak utřídit. Třeaba jen pro společenskou potřebu. Nebudeš se zahradnicí pěstující růže hovořit o potížích s chovenm králíků.
Ale má to i vyšší cíle. Pokud rozliším, co je živé a co neživé, chci to popsat. A tak to celé pokračuje. Říká se tomu systematika. Prostě si pro potřebu vytvořím šuplíky. Jestli si lidé budou uklízet do stejných šuplíků stejný věci jako já, hurá. Pak poznám, že biologie se dělí na botaniku a zoologii.Není to mou vinou. Já si to jen tak rozdělil. A to slyšel od Blanky já.

pro Petra (Saty, 07. 04. 2008 22:20)

Rozdělení tvorů do druhů je nutnost, aby se v tom člověk vyznal. Popsali jsme podrobně faunu i floru a dík všem, kteří to udělali. Nedovedu si představit učivo, bez přesného popisu a zařazení, asi by to byl guláš.

pro Bandy (Saty, 07. 04. 2008 22:14)

Bandy, tohle mě fakt dojalo. Jestli je to upřímné, tak boduješ. Kdybys byl u mě teď na návštěvě, tak bych se s tebou rozdělila o polárkáč...a to je co říct.:-DD Ledový necita roztál, jako ten dort, cením si toho co jsi napsal.

Saty a Bia (Petr, 04. 04. 2008 08:10)

k 28.3.: Jako vždy musím trošičku oponovat. Bia stále tvrdí, že rozdělení fauny a flóry si vymyslel člověk. To ale není pravda. Člověk přece nevymyslel, že pes dýchá plícemi a ryby žábrami, že netopýr saje mléko a ptáčky krmí rodiče natrávenou potravou. Člověk to jen pojmenoval. Také rozdíl mezi kosem a sasankou je zřejmý. Oba ale patří k obyvatelům Země, podle Bii mají stejný základ v té prvotní náhodně vzniklé buňce. Tak jak označit o čem se bavíme? Pojmenujeme to. Stavy těchto objektů jsou stálé kos je kosem, sasanka sasankou.
Proto mi trošku nesedí to přirovnání se zatříděním lidí (člověk zůstane člověkem) s jejich názory. Většina lidí se vyvíjí v názorech. Jen pár se jich zabarikáduje a nehne z místa. Většina tedy nemá pevné zatřídění ve škatulce, podle mého názoru.

Saty (Bandy, 02. 04. 2008 03:43)

Je mi líto, že své emoce vkládám do textů neobratně. Obávám se totiž, že by má tvrzení mohla vyznít jinak, než jsem mínil. Zkus mě pochopit jako citlivého člověka, který si nasadil masku cynika. Zdůrazňuji. Vždy je to jen maska pro tuto chvíli.Ironii si musím přikázat.
Je to podobné, jako když si uplakaný puberťák hraje na drsňáka. My kluci jsme prostě takoví.
Nemám rád neslušná slova. Přesto je používám. Víš už proč ?

pro Bandy (Saty, 01. 04. 2008 11:50)

Že máš rozumu na rozdávání vím, jen je tu jedna věc, jestli tam taky zbyl kousek místa pro citové vnímání. To někdy dokáže člověku říct něco, co rozum neumí. Nejlíp je míchat trochu od obojího.;-)

Blance Bia (Bandy, 31. 03. 2008 22:43)

Chceš nebo nechceš, jsi v šuplíku. Nějak se prostě musí rozlišit kytička od mouchy a ta od pejska. Vznikla proto věda zvaná Taxonomie. (Blbý co ?) Podle ní se vše živé dělí na říše. Ty zase na kmeny a ty na třídy. Jdeme dál a přijde řád pak čeleď , rod a nakonec druh. A až se to všechno naučíš poznáš, že člověk nepatří mezi strunatce ,hmyz ,ryby či bezobratlé. Je v jiném šuplíku.

Saty (Bandy, 30. 03. 2008 21:32)

Pokud má blahosklonnost vyznívá jako posměch, budu s tím muset něco udělat.Takto bych to nechtěl. Mým úmyslem je přes hlubokou nedůvěru k existenci jevů zvaných paranormální, pohovořit s těmi, kteří v tyto jevy věří.Bez blahosklonnosti. Na rovinu. Když nemáš pravdu Ty, nemusím ji mít ani já.
A patent na rozum mám. Věř.

Satynce (Bia, 28. 03. 2008 13:37)

Ale jo, kdo tu pořebu dělit má, tak ať si škatulkuje :-). Mně splývají živočišné druhy, natož tak jednotliví lidé :-))).

pro Biu (Saty, 28. 03. 2008 12:57)

Máš pravdu, že takhle si to rozdělil člověk, ale to jen proto, aby se v tom líp orientoval. Ty si přece také lidi řadíš, možná by se mělo slovo řadíš nahradit jiným slovem, ale význam to bude mít stejný. Řadíš si třeba některé mezi svoje přátele, poznáváš další, odhaduješ a poznáváš jejich myšlení, řadíš je buď ke svým oponentům, nebo naopak spolu sdílíte stejné názory. Řazení lidí mezi přátele věřící, přátele nevěřící, přátele lhostejné není mou potřebou, ale jednou z vlastností které máme všichni. Ta bajka je hezká. Od tety jsem jako malá dostala hodně dětských knížek, mimo jiné i o mudrci Bidpajovi, ještě ji někde mám a tam byla spousta bajek. V těch pár slovech byla vždycky velká moudrost.

Satynce :-) (Bia, 28. 03. 2008 11:56)

Já Ti záviděla, jak máš lidi krásně rozdělené :-)). Víš, a ono to ani tak není, že "Veškerá fauna i flora se dělí do řádů a podřádů" - ono je to spíše tak, že lidé si ji takto rozděli. A zase jen z lidských (a někdy pochopitelných) důvodů. Mě si klidně řaď kam chceš :-)), pokud už máš tu potřebu, tak jsem vcelku ráda, že jsem ve stejném šuplíku jako Bandy, protože můj pohled na svět bude asi dost podobný jako má Bandy :-). A jistě, že plno věcí nechápu - já jsem totiž jenom člověk :-). A pokud už jsi zmínila bajky, tak taky jednu můžu přidat: lev se zkamarádil s oslem - byli dobří přátelé. Jednou pozval lev osla do své jeskyně. Když přišli do vchodu k jeskyni, tak osel ucuknul a řekl, že dál nepůjde. Lev se ptal proč, že se přece nemusí bát, protože jsou dobří přátelé a nikdy by mu neublížil. Osel (ač nemoudré zvíře) mu řekl: "Nepůjdu, protože stopy děsí". A když se oba podívali do písku, tak viděli, že všechny stopy kopytníků vedou jen dovnitř ale žádné ven :-))

pro Biu (Saty, 28. 03. 2008 11:00)

Dobře tedy. Veškerá fauna i flora se dělí do řádů a podřádů, tak tohle ber jako tři hlavní řády, které se ještě rozvinují do podřádů v závislosti na chrakteru a povahových vlastnostech. Promiň Bio, tebe řadím do třetího řádu jako Bandyho:-D, jen do jiné podtřídy. Je plno věcí o kterých pochybuješ, stejně jako Bandy, plno věcí nechápeš, nebo jsi je nezažila a vysvětluješ si je jako slabost druhého. Chápu tě, opíráš se o vědu a logiku, obdivuju tě, co všechno jsi pročetla, jenže jsou příhody , nebo stavy, které se logice vymykají a přesto existují. Nejen ty, ale i fyzici nevylučují, že takové příhody jsou a jsou odsunuty, jako nevysvětlitelné. Chápeš? Nejsou zapsány, jako nepravda, nebo výmysl, ale jako nevysvětlitelný jev.
Výsledek? Jen se krčí rameny a odsouvá se to do ztracena, protože je tam bariéra, kterou zatím neumíme přejít. Nedá mi to a musím opět citovat Bohouše. K žábě, která žila celý život ve studni, přišla na návštěvu mořská žába a vykládala jí o moři. Žába poslouchala a něvěřícně kroutila hlavou: Moře? Tolik vody? To není možné, to je hloupost, povídačky. Tak ji mořská žába dovedla k moři a žába kouká a kouká a najednou jí praskla hlava. Hezký den i celý víkend.

Satynce :-) (Bia, 28. 03. 2008 10:29)

Tedy Satynko, závidím Ti, že to máš tak jednoduše rozdělené :-).

pro Samaru (Saty, 28. 03. 2008 02:32)

Díííky, od tebe nás to obzvlášť těší. Měj se.

pro Bandy (Saty, 28. 03. 2008 02:11)

Já zas dělím lidi na tři kategorie Bandy. Jedni, kteří žijí v materiálním světě
a nic je z toho nedokáže vytrhnout. Druzí jsou vnímavější a citlivější,
kterých se něco dotklo, většinou to byl vlastní zážitek, nebo objevení
nezvyklých schopností, nebo studiem knih došli k závěru, že nejsou tou nejvyšší
formou, že je ještě něco víc. Pak jsou ti, kteří si myslí, že mají patent
na rozum a všechno co nechápou, zpochybňují a zesměšňují s blahosklonnou
shovívavostí. K těm řadím tebe a musím ti říct, že máš velice snadnou pozici,
protože ten kdo něco zažil, může se o svůj zážitek jen slovně podělit.
Je pravdou, že strach má velké oči a že obava z neznáma svádí k přehánění
a zveličování, někdy i vymýšlení a to vyvolává pochybnosti i u případů
skutečných a pravdivých. Takhle to ber.

Radce a nejen ji (Bandy, 28. 03. 2008 00:42)

Všechny jevy v Tvém životě jsou normální. Paranormální se stanou tehdy, když pro ně nemáš vysvětlení. Pak je druhá kategorie paranormálních jevů. To jsou ty, které si někdo prostě vymyslel. Nikdy se nestalo nic takového, ale popisováno je to s velkou přesností a velmi přesvědčivě. A ty se dají postavit skoro na vědecký základ, tím dostanou jméno a jsou tu s námi.
Dostáváme se do říše, kde jsme okouzleni jak je všechno nejednoduché. Jaká tajemství se před námi ukrývají. Krásná hra. Nevím proč si nezahrát.

AKTA X (Samara, 27. 03. 2008 18:32)

Ahoj všem kouzelným holkám co maj rády magii,tenhle blog je fakt dobrej´=o)a to že sem pořádná kritička

vám všem děvčata (od čaroděje, 27. 03. 2008 13:07)


Vrátil jsem se nazpátek z dlouhé cesty,díky tomu že lidé umí zázraky tak jsem tady.
Moc krásně jsou napsány statě o paranormálních jevech,lidé jsou nevěřící a skeptičtí.
Víte bylo doporučeno abych si změnil nick,ale proč?jenom proto že věřím v něco co se nedá vypočítat,co se nedá prokázat protože jsem to uviděl jenom já sám?
Radka říká,tajemství nás všech je to co nás zaměstnává a jiné pobuřuje,kněz říká vůle boží,lékař říká myšlení a svaly,léčitel říká energie,tak a kdo z nich má prosím pravdu,jsou to vše paranormální jevy???????????????????????

xxx (radka, 26. 03. 2008 19:41)

Takze se pokusim odpvedet, na otazku zda se mame zbyvat paranormalnimi jevy nebo nikoliv. Za sebe odpovidam, ze klidne jo, ale nemelo by se to prehanet. Clovek se rad zabyva tajemnym, i proto jsou uspesne porady ktere tyhle veci ruzne rozehravaji. treba Akte X a pod :o) Ale je treba si uvedomit ze zrovna tohle jsou veci ktere muzou byt a nemusi byt tak jak slysime ci jak vidime. Ze nase smysly a nase vnimani je nedokonale a tak bychom se meli pobavit a pak tu vec hodit za hlavu :o) Neprehanet
Tajemne je uplne vsechno. TAjemna je i ruka na konci naseho ramene, tajemne je jak posloucha nase pokyny, ze ji vubec vidime jako ruku, tajemne je jak funguje kod DNK, ale uplne nejtajemnejsi je hmota z ktere sestavame. Takze takovy nejaky behajici duch po cimburi je proti tomu slaby odvar.

pro Katie (Saty, 25. 03. 2008 00:18)

Ahojky Katie, není to často, kdy se někdo zastaví, počte a pak napíše. Nechápu proč bych se tomu, že jsi napsala něco o svých pocitech měla smát. Naopak, hodně moc to potěšilo a mám dobrý pocit z toho, že tě to zaujalo. Klidně bych ti dala ICQ, ale jsem hrozně nespolehlivý člověk a také nejsem pánem svého času, takže na ICQ se objevuji zcela náhodně a většinou ne v čas, který si dohodnu. Jsem schopná spíš odpovídat, nebo si psát mailama, na to si vyhrazuji každý den chvilku. když buddeš chtít, mail je na úvodní straně. Měj hezké dny. Saty.

Upřímně tě chválím (Katie, 23. 03. 2008 23:28)

Tenhle vzkaz je určen autorce.
No abych to zkrátila o magii již něco vím, zajímám se o to, avšak nikdy jsem neměla insipraci či odvahu ponořit se do toho hlouběji.
Webů o magii jsem prošla spousty a mnohdy jsem narazila na okopírované tytéž samé pasáže, které se někdy ani neshodovaly. Třeba se mi vysměješ, ale já tě opravdu chci ,,pochválit" za něco, co jsem ještě nikdy neviděla. Tvůj web dýchá čímsi co všude jinde chybí. Neměla jsem ještě čas celý si ho pročíst, ale určitě to udělám, tvoje názory s sebou přinášejí dávku optimismu a víry, že vše kolem nás je dokonalé a krásné. Díky za povznešení magie a vlastně celého světa. Kdyby někdo chtěl zavést řeč, byla bych ráda, doufám že neobtěžuji když sem přidám své ICQ: 221-395-774. S pozdravem krásných dalších dnů, Katie.

Monice (Bandy, 07. 03. 2008 15:30)

Jerryho

Bandymu (Monika, 04. 03. 2008 21:45)

Kočka zdraví a co prý máš dnes k večeři?

Blance (Bandy, 04. 03. 2008 20:52)

Chraň Tě Bůh být jinou.

Monice (Bandy, 04. 03. 2008 20:51)

Obtěžovalo by Tě, kdybys mě představila své kočce ? Nevím jestli to nebude Tvým působením, ale Tvá kočka by mohla být kočka.

Čaroději, (Bia, 04. 03. 2008 16:03)

...mně by stačilo, kdybych si každý den mohla říct "ta, která ještě žije" :-))).

pro Biu (od čaroděje, 04. 03. 2008 13:20)


Bio,sluníčko jak se jmenuješ ty v navajštině,apači tě říkají ZDRAVÁ A SILNÁ,Navajové Moudrá a Chtěná,já tě říkám jsi ta nej v mém srdci.
Nyní si vyber,co se ti líbí,jsem šaman,nebo kouzelník,jsem mág a nebo žrec,jsem čaroděj a nebo lhář?????????????????????
Děkuji tě za odpověd.

Bandymu (Monika, 03. 03. 2008 11:15)

No vidíš, to se naší kočce stát nemůže. Užije si se sousedovic kocourem, pak ho zmastí a na závěr mu sežere večeři. Asi to bude tím, že není připojená na elektrod. Sexotrod-zní odborní název. Moničin naučný slovník. :-D

Bandymu (Bia, 02. 03. 2008 10:47)

Ne, na nic jsi nezapomněl. To "zase nic" patřilo k tomu, že už jsme mohli mít doložené duchy a zase to nevyšlo :-).

Hemenexi (Bandy, 02. 03. 2008 08:31)

To o zvířatech bude asi pravdou. V jednom vědeckém ústavu napojili krysám elektrody do centra v mozku, které řídí radost ze sexu (má to jistě i jiný název jen se mi nechce ho hledat). V místnosti bylo tlačítko, kterým si krysa mohla ono centrum stimulovat a prožít stav jako při páření. Ač byly v tom prostoru dvě samičky a dva samci, už se nepokusili o kontakt. Chodili k tlačítku. Tam je našli všechny čtyři. Diagnoza byla smrt hladem. Ta zvířata přestalo zajímat jídlo. Ústředním bodem jejich života se stal knoflík působící rozkoš.

Blance (Bandy, 02. 03. 2008 08:22)

Zapomněl jsem na něco ? Slíbil a neudělal ? Sakriš ta sekaná...
To přišel pán do obchodu a říká. Prosím dvacet deka sklerózy.Co, prosím ? Ptá se prodavač. Pán se plácne po čele a řekne. Zatracená sekaná.

Radek(dragon) (Bandymu, 01. 03. 2008 23:05)

Teď bych se měl fakt stydět.Krásnou neděli Bandy

Pro hodiny. (Bandy, 01. 03. 2008 22:51)

Jiná varianta odpovědi. Jen pro zachování stejné úrovně."Ten slepý stařec se nám posral." Nějak to neumím rýmovat.

Nějak nerozumím (Bandy, 01. 03. 2008 22:48)

Někdo, kdo se nepředstaví. Nebo dokonce se představí mým jménem v šestém pádě ? A hrdě se kasá, že se nestydí. Ten se stydět opravdu nemusí. On nemá za co. Mám známý a jsou schopni to poléčit.Jen bych ocenil, abych věděl komu pomoci. Udělám to pro Tebe.

Bandymu :-)) (Bia, 01. 03. 2008 15:55)

Sakriš,.....a zase nic :-).

pro 11.36 (Saty, 01. 03. 2008 12:23)

Jen stopa v písku po někom,
řekni, kam jsi zmizel člověče?
ozvěnou se slova vrací
člověče..věče..če..ee..
Je to záměr? nebo druh zábavy,
že chodí nám tu rytíř,
s růží v ruce, ale...bez hlavy?

11.36 (Bandymu, 01. 03. 2008 11:35)

Nestydím se.Styděl bych se,kdyby zde nebylo zřejmé,že nevíš o koho se jedná.Ahoj.

veškeré lhaní
jinovatky stín rosy
kouzelná paní

odraz dvou tváří
v zrcadle zapomnění
slepcovy oči

opar vzpomínek
starcovy slzy ráno
červánky šly spát

Radovan

Satynko, (Petr, 01. 03. 2008 06:26)

přeji krásné ráno. Mě poznáš i podle mých blbých názorů. S takovými sem určitě nikdo, mimo spolučarodějnic, nechodí.

Blance (Bandy, 01. 03. 2008 00:13)

Kašli na duchy. Český bulvár objevil lapsus ve spisech rumunských policistů.Nevysvětlil pak, že chyba nebyla v policajtech, ale v menší znalosti rumunského jazyka.Jeden anglický bulvární časopis se zmiňuje při této příležitosti o tom, jak jsou Češi blbí. Seriózní zdroje to nechává v chladu.

Někomu, kdo se za sebe stydí (Bandy, 01. 03. 2008 00:08)

7.11. je pro mne významné datum. To se narodil můj první syn. Před tím ve stejný den slavila narozeniny má první láska.
Jenže, ten kdo to neví nazve svůj text tímto datem proto,že chce kalit vodu. 7.11. jsme čtyřicet let slavili jako výročí VŘSR. 8.11. skončila bitva na Bílé hoře. A nějaký nevím jakho nazvat se do toho plandá v únoru. To těch průserů bylo pro čechy málo ?

pro zamilovanýho do sebe (Hemenex, 29. 02. 2008 23:25)

Nevím jak Satanka a už vůbec nevím jak ty ale samozřejmě, že já se otočím, když na mě někdo na ulici zavolá "Hemenexi!" Jak také jinak? Protože já jsem já.
Samozřejmě, že se ale neotočím, když na stejné ulici uslyším volání "Hej!" To se otočíš asi ty, protože ty jsi všechno a zároveň nikdo. Je to o Egu.
Nepředpokládám ale že ty ten rozdíl pochopíš.
Tvá poslední věta je jen pouhá známá fráze - pohádka, která se často říká (když se už nemá co říct) jen proto aby se alespoň na něčem ukázalo, že je člověk NAD zvířetem (podobně jako ta známá a lživá věta, že jedině člověk dělá sex jen tak pro zábavu na rozdíl od zvířat, která to dělají jen za účelem plození potomků).
Kdo měl alespoň jednou v životě co do činění s živým zvířetem ví, že to je holá pitomost. Zvířata žerou kdykoliv mají chuť a zároveň možnost žrát a často si třeba i s tebou povídají jen proto, že mají radost.

pro Petra (Saty, 29. 02. 2008 23:24)

Ahojky Petře, nic sis u mě nerozlil, u tebe nick nerozhoduje, malinko jsem měla možnost tě poznat, tak jsem si tě i bez nicku zařadila. Je tu ale jiné nebezpečí, jsou tu ještě dva Petrové, kteří se objevují čas od času, tak abychom pak nepřipsali to co napíšou oni, tobě. Přeji hezkou noc.

pro "R" bez opičáren (Saty, 29. 02. 2008 23:19)

Ahojky, když na někoho někdo zavolá, otočí se každý pokud není hluchý, tedy i ty. Já samozřejmě taky, protože moje jméno je pro mě identita pro tento svět, stejně jako pro tebe. Jak to bude jinde nevím a nevíš to ani ty, tak nechápu proč jsi to vůbec psal, nebo ty víš, jaká je tvje pravá identita? Můžem to jen tušit, můžem se domnívat, můžem se snažit to pochopit, nemůžem však dokázat, že to co říkáš ty a nebo já, je pravdou.