Jdi na obsah Jdi na menu
 


Achnate (Bandy, 26. 09. 2007 00:58)
Pilát nemával rukou. Pilát polibkem označil.Za 30 stříbrných. To byla v jeho dobách půlroční mzda normální populace.Za ty prachy dám pusu i Paroubkovi.

Pro MML3 (Achnat, 25. 09. 2007 19:18)

Takže si se trochu snažil...pak tedy víš že Nazaretského nelapili kněží anobrž římská kohorta na znamení polibku jednoho z učedníků,který podle nejnovějších objevů též napsal své evangelium...,ten který nakonec mávnul rukou,byť byl sebou,svou ženou a mnohým co dokázal vyciťovat burcován a přesvědčován o nesprávnosti svého jednání,byl Pointus Pilátus...nebýt jeho omytých rukou,by to dopadlo jinak.To lhostejnost a malost člověka poslaly Krista na Kříž,stejně jako v případě Křtitele,v němž hrál na víc roli i chtíč-(příběh Héroda Antipy)...nechávám ti spoustu místa na doplňení jestli sis všiml-tedy pilně doplňuj a uč se soustředěnosti na určitou věc.neb to je to co ti chybí,jestli to ovšem nejni jen lenost...

MML3 (Bandy, 25. 09. 2007 17:49)

Z Tvé odpovědi Hemenexovi jsem pochopil, že jsem slabší i v poznávání a vyvracení teorií.
Ty nemusíš dokazovat správnost svých teorií. Ty můžeš jen tak plkat.Jen vyplivnout něco a označit to jako Tvou teorii. Jen tak. Bez důkazu. To je neuvěřitelné. Jak Ty jsi dobrej, klobouk dolů.

pro MML3 (Hemenex, 25. 09. 2007 17:43)

Tvůj příklad ze školství je pěkný, nicméně udržitelný jen za předpokladu, že:
1) napíšeš na tabuli příklad, kterému dokonale rozumíš
2) umíš ten příklad vypočítat
3) abys dokázal jeho správnost (pravdivost) musíš také umět udělat tzv. zkoušku správnosti. (Nebo-li dokázat, že postup který jsi použil a který má třída přijmout je správný - pravdivý)

Nezlob se ale ve Tvém případě to zatím vypadá tak, že:
1) žáci učiteli ukazují, jak se slovní zadání příkladu převádí do matematické podoby a vysvětlují mu, co které písmeno znamená ("nevyvracíš cizí teorie")
2) žáci učiteli ukazují jak se příklad počítá a on snad jen píše na tabuli ("nesděluješ vlastní názory")
3) žáci opravují učitelovi poznámky a dělají za něj zkoušky správnosti jednotlivých příkladů ("nehledáš rozpory").
A u Tvých vlastních teorií je to ještě horší, protože jak říkáš: "čast mych vědomosti nemusi mit pravdive kořeny. Nemusim Na 100% dokazat že ty moje teorie jsou spravne. Jestli někoho me teorie zaujmou, tak si .... " ... je asi bude muset vytvořit sám! :-DDDDD
Promiň, už jsem se uklidnil, až mi vyhrkly slzy smíchem. Cože nám to tedy vlastně že chceš sdělit?

Pro MML3 (Bandy, 25. 09. 2007 17:41)

Vzdávám. Hloubkou znalostí Nového zákona Ti nesahám ani po paty.

Pro Hemenex (MML3, 24. 09. 2007 23:20)

uff. odpovědět na tebe bude tvrdy ořišek. :-)
pod vyvracenim cizich teorii chapu že někdo povi svoji teorii, a ja budu dloubat do nesrovnalosti tak dlouho až osoba znejisti že ta teorie je pravdiva.
Tak že když budu povidat svoje teorie, tak jestli někdo jim uvěři, tak automaticky tim zahodi teorii, ktera je protichudna.
tim zbiranim podrobnějšich informaci myslim: zbirani zdroju, ruznych odkazu na vědecke stranky a tak. Tak že bohužel čast mych vědomosti nemusi mit pravdive kořeny.
Nemusim Na 100% dokazat že ty moje teorie jsou spravne.
Jestli někoho me teorie zaujmou, tak si o nich bude moct sam najit vice.
Sdilim teorie, a ruzna fakta, to je pravda, ale nezdilim Tu Svoji teorii, ktera mi vylezla z tech ostatnich teorii.

A k tomu :
Proč se nás asi snažíš přesvědčit, abychom ti vymysleli nějakou Tvoji teorii a pak ji podložili dostatkem důkazů, které by pak TOBĚ pomohli ji potvrdit a dokázat ostatním, že je správná? Proč? Když chceš mít nějakou SVOJI teorii, tak s ní přijď sám a sám se ji taky pokus obhájit. Přesvědč nás o její správnosti. My to za TEBE přece dělat nebudeme. :-)
Ja to vidim jako s matikou. Když na tabuli ukažu přiklad, otočim se a počitam a přijdu s vysledkem, tak třida samozdřejmě ignoruje. pak se koukne na Vstup, a na Vystup. A ve většině připadu si řekne: Jak k tomu přišel??
A když zatahnu třidu do řešeni přikladu, a budou se na tom sami podilet, tak to lip pochopěj, a vysledek se jim už nemusi zdat tak nesmyslny.

Pro Achnat (MML3, 24. 09. 2007 23:04)

No, farizejove chytili Ježiše, postavili ho před soud s tim že se rouha, "prohlašuje se za syna boha". Ale nemohly to nějak dokazat, posilaly na něj falešne svědky ale neprošlo jim to. nakonec ho kněži Přivedly k pilatovi aby rozhodl jeho rozsudek. Pilat ho nechtěl zabit. Dokonce se tam ještě řikal, že když jsou svatky tak muže propustit jednoho z věznů. Kněži ale vyburcovaly dav aby propustil barnabaše(zločince) a ne ježiše. V bibli se taky piše o tom že Pilat chtěl ježiše pustit, ale dav si přal jeho smrt.

Achnatovi (Bandy, 23. 09. 2007 22:32)

Jsi blízko. Nezastav se.

Pro Hemenexe (Bandy, 23. 09. 2007 22:31)

Děkuji Ti.Ušetřil si mi čas a naprosto přesně vyčerpal téma.

pro MML3 (Hemenex, 23. 09. 2007 20:52)

Moc tomu nerozumím:
Jak "chceš dokázat, že ty tvoje teorie mohou být pravdivé" když ani "nechceš vyvracet cizí teorie" ani "nepsat rozpory" a dokonce nechceš ani "zde přímo sdělovat své názory". "Spíš stojíš o to, abychom si k nim sami přišli" a na podporu těch Tvých teorií kromě jiného "tě nebaví sbírat podrobnější informace".
Čistě logicky (předpokládám že, jak sám tvrdíš, žádné rozpory ve tvých výrocích nejsou) s toho pak naprosto jednoznačně vyplývá, že:
Rád bys dokázal že Tvoje teorie, vytvořené na základě povrchních informací (protože tě nebaví sbírat podrobnější informace), které sice žádnou cizí teorii nevyvrací a ani nenachází v nich žádné rozpory (tak v čem se tedy vlastně od ostatních liší???), tak tyto Tvoje teorie můžou být pravdivé.
Sice je ale nikomu nesdělíš a musíme k nim tedy přijít sami (to je tedy asi máme i sami vymyslet?) ale máme "uznat dalši možnosti(teorie), než ty ktere už zastaváme"
Ano, my uznáváme (troufám si tady psát i za ostatní) existenci i dalších možností než které zastáváme. Nejsme vševědoucí a mýlit je lidské.
Ale pak nechápu proč si se nezeptal rovnou? Proč se nás asi snažíš přesvědčit, abychom ti vymysleli nějakou Tvoji teorii a pak ji podložili dostatkem důkazů, které by pak TOBĚ pomohli ji potvrdit a dokázat ostatním, že je správná? Proč? Když chceš mít nějakou SVOJI teorii, tak s ní přijď sám a sám se ji taky pokus obhájit. Přesvědč nás o její správnosti. My to za TEBE přece dělat nebudeme. :-)

Pro MML3 (Achnat, 23. 09. 2007 14:41)

No vidiš a kdyby si měl snahu,zjistil by jsi že oni ho ukřižovat nemohli,neb museli postupovat dle zákonů Říma,páč Jeruzalém byl pouze jednou z Římských provincií...to znamená že jej mohli pouze vydat k soudu tomu jež měl toto území pod svou správou,ten pak rozhodl o jeho dalším osudu...Farizejové v čele s vrchním knězem Kaifášem moc dobře věděli o všech znameních zvěstujících příchod mesiáše,neb byla dobře a přesně popsána právě v písmu.Leč jejich představa o něm se lišila od skutečnosti,protože z pravdy která byla ukotvena v slově,postupem času vytvořil si človíček celkem slušně výnosný byznis,přizpůsobením si jí jen svému užitku..a Ježíš vše obracel na ruby...ten příběh je trochu delší,pokud nechceš být povrchní a vše jen nakousávat a nakonec minout i sám sebe,věnuj se věci o které mluvíš trochu víc...pokud to teda nejni jen plácání rukou do vody

pro Achnat (MML3, 22. 09. 2007 23:44)

Nechce se mi vyvracet cizi teorie. Jen bych rad dokazal že ty moje mohou byt taky pravdive. Typuju si že ho vyslovit stihnu. Proto že v ČR moc uraganu neni :-).
No. K těm farizeum bych se mohl vratit. Ale nějak mě nebavi o nich sbirat podrobnějši informace. Vim že patři k učitelum Pisma, dnes by se dali pokladat za šlechtu. a v době ježiše ho neuznali za syna boha, a ukřižovaly ho. Ale to snad zna každe male ditě. tak že vice asi o nich nepřispěju.

Pro Brandy (MML3, 22. 09. 2007 23:29)

Co tohle:
nehodlam zde PŘIMO zdělovat sve nazory.
(uznavam svou chybu, měl jsem to zduraznit)
Vetšinou když popišu sve nazory na rovinu, tak se stava že se semnou nechce nikdo dale vybavovat se slovy: "Blazen", "Maniak", "Pomatenec" atd.
Tak jsem chtěl skusit napsat několik nazoru, ktere by mohli logicky vest k tomu memu nazoru.
a o těch 600 rozporech vy mych větach bych rad slyšel. :-)

Pro MML3 (Bandy, 22. 09. 2007 21:35)

Satance píšeš 21.9. letošního roku. Cituji "Nepíšu rozpory..."
Hned dalš věta zní:" Ale nehodlám zde sdělovat své názory..." Co tedy hodláš zde sdělovat ? Já v tom vidím první rozpor ?
Odkud víš, že Satanku zajímají Tvé názory, které ani nehodláš sdělovat. Jak k nim může sama přijít ? Uvědomuješ si rozpor druhý ? Rozpor třetí, jaké další možnosti nabízíš ? Myslím, že ani přesně nevíš co cizí slovo teorie znamená. Ale mohu se mýlit. A jestli si nešel spát kvůli kladivu na čarodejnice ? Jasná chyba. Tady je o něm celá webka. Nemusels nám nic připomínat.Než půjdeš spát rozhodni, zda chceš slyšet dalších šestset rozporů ve svých větách. Dám si záležet. Pro Tebe to udělám. Mám rád ty snaživé.

Pro MML3 (Achnat, 22. 09. 2007 00:00)

Uznáváš možnost že na otázku ti můžu odpovědět otázkou?Chceš vyvracet přesvědčení druhého svými teoriemi stojícími jak přiznáváš na vratkých nohou?A jaký je vlastně ten tvůj názor a stihneš jej vůbec vyslovit než zafouká vítr a on se sesype?Pro začátek by ses mohl vrátit k farizejům jakožto představitelům určitého stupně v hierarchii židovského národa...co ty na to?

pro MML3 (Satanka, 21. 09. 2007 23:45)

Odpovím ti. Moje názory sděluji na rozdíl od tebe přímo a jsou v záhlaví každé stránky, každý si je může přečíst a buď s nimi souhlasit, nebo nesouhlasit. Spíš bych od tebe přijala tu přímost. V tomhle případě o nic jiného, než teoretizování nejde, protože přímé důkazy jaksi chybí. Ráda ale s tebou prodiskutuju ty další možnosti,(teorie)když je ovšem přímo předložíš. Jen na tvých slovech záleží, abys dokázal, že tvoje názory jsou správnější než moje. Příjemný víkend.

Pro Satanku (MML3, 21. 09. 2007 20:44)

Nepišu rozpory, ale nehodlam zde přimo zdělovat sve nazory. Spiš stojim o to aby si k nim sama přišla. (tim se nechci vnucovat)Proto že, k čemu sama přijdeš, to lip pochopiš.
Možna vysvětluju, možna dokazuju. Spiš se snažim abys uznala dalši možnosti možnosti(teorie), než ty ktere už zastavaš. A na otazku si neodpověděla, pouze jsi položila jinou otazku. Jestli však odpovědet nechceš. Tak to nějak skousnu.

proMML3 (Satanka, 21. 09. 2007 08:46)

Vidíš, o tom právě je diskuze. Každej máme jinej pohled na věc a na to, co říká ten druhej. Odkud jsem přišla na to,že nemáš svůj názor? Napsala jsem to záměrně, protože ve tvém psaní nacházím rozpory, které se mi zdají podivné. Děláš na mě dojem, že tvoje slova nejsou tak upřímná, jaká se zdají být. Nepíšeš to, co si skutečně myslíš.
Víš dobře o čem mluvíš, ale používáš slova...slyšel jsem příhodu o nějakém králi, nejsem v tom moc zručný, slyšel jsem o tunelu. Dal jsi nám otázku: - "A z meho vysvětleni jste ochotni připustit že Cirkev nemusi byt představitelem skutečneho boha?"
Odpovím sama za sebe otázkou. Ty nám zde něco vysvětluješ? dokazuješ, že církev není představitelem Boha? Někde jsi to slyšel?
A v mém přesvědčení mě utvrdil tvůj dovětek: - "když z meho pohledu jsi to ty kdo se žene do slepe uličky."
Máš svůj názor, ale není to ten, který tu předkládáš.
Protiřečíš si, jak se ti pak u mně může líbit?
Jestli se mýlím, pak promiň.

Tunel a farizeus. (MML3, 21. 09. 2007 00:44)

Zrovna jsem chtěl jit spat. Ale nemohl jsem si odpustit že jsem na něco zapoměl. ted už vim co to je:
Kladivo na čarodějnice. Cirkev provaděla na lidech zvěrstva.
A z meho vysvětleni jste ochotni připustit že Cirkev nemusi byt představitelem skutečneho boha?

Pro satanku. Odkud si přišla že ještě nemam nazor?
a vůbec jak mužeš pronest "jdeš spravnym směrem", když z meho pohledu jsi to ty kdo se žene do slepe uličky.
P.S. A co ten tvuj nazor? už se formuje?

pro MML3 (Satanka, 20. 09. 2007 22:06)

Hmmm, kdybych měla čekat, až budu všechno vědět a mít na všecho ten jediný a správný názor, tak bych nikdy tyhle stránky neudělala, na co taky, žejo??
naopak, vím že nic nevím a čekám že se tu něco dozvím. To nejhlavnější ale je, že se tu setkávají úžasný lidičky se zajímavými názory. Takže tahle výmluva tě neomlouvá. S časem je to jiný. Je pravda, že to stojí spoustu času a to nejen na začátku, kdy postupně přidáváš rubriky a témata, ale i potom musíš být stále ve spojení s webem. Opravdu to chce čas, aby ses tomu mohl věnovat.

Nick (MML3, 20. 09. 2007 21:52)

ok. Muj nick je: MouseMcLion3.
Proto se tim všim prokousavat nechci, a stači mi si udělat objektivni přehled, ktery mi připada spravny. Pokud se mi ty ruzne přeledy spoji, tak často některe někam nepasuji, a musim je škrtnout. nebo vymyslet jiny. Snad jednou tim docilim toho že budu mit takove nazory, ktere budou zapadat do všecho, tudiž nepudou vyvratit.
Proto řikam jednou, že si prostě na ty stranky nemužu najit čas, a odkladaji ji jine duležitějši věci. a udělat stranky takovy, abych s nima byl spokojen, to bohužel ještě nějakou dobu potrva.
satanko, a jaky ty na to maš nazor?

vám zde na netu (čaroděj, 20. 09. 2007 21:44)

Vrátil jsem se k vám a dobře jsem udělal,jste pořád stejný,zajímavě píšete a dáváte zajímavé dotazy a názory.
Ten farizej tot zajímavá osoba,takto označovali zhýralce a darmojedy ve starém státě židovském,farizejové navštěvovali vyhlášené domy a nechali se oblažovat nevěstkami či povolnými manželkami zaměstnaných úředníkú,je to jako dnes,také ženy zaměstnaných mužú mají farizeje/či milence//obojí je stejné a obojí je dobré.
Co všichni teoretici na toto moje povídání?
Mám pravdu či jsem si to vymislel?
No příště budu lepší povídat,to je ted po novotě.
Tot dnes vše,ahoj vám.

pro MML3 (Satanka, 20. 09. 2007 19:59)

Ahojky, víš, ono není snadné se tím vším prokousat a ještě těžší je, si udělat svůj vlastní názor. Ty ho zatím ještě nemáš, ale jdeš správným směrem. Proč říkáš, že si jednou uděláš stránky? Vždyť si je můžeš udělat hned když tě zajímají takový věci. Přijdou k tobě lidičky, který ti můžou hodně ve tvým snažení pomoci. Děkuju za pochvalu, je to milý. Saty.
Jo a s tím nickem má Achnat pravdu.

Pro MML3 (Achnat, 20. 09. 2007 12:08)

Jen by ses stal menším teoretikem než jsi...asi neobsáhneš vše co bys obsáhnout chtěl,jen ten tvůj domeček tak brzy nespadne,bude mít pevnější základy,leč jestli je tvým hobby stavět znovu a znovu nové domečky,pak proti gustu žádný dišputát...a co takhle ňáký jméno nebo alespoň přezdívku,staviteli?

pro Achnat (MML3, 19. 09. 2007 19:05)

Proč? to bych se pak stal nějakym teoretikem. a navic mam rad domečky z karet, je zajimave že když jedna teorie spadne tak si mužu udělat jinou.
a navic, i kdybych se velmi snažil, tak nebudu schopny obsahnout vše co pochopit, a naučit se chci.

Pro MML3 (Achnat, 19. 09. 2007 12:05)

Zkus si někdy o něčem sehnat víc informací než začneš stavět hrad z karet,prosím-ne kvůli mě...kvůli sobě.To je zpráva pro tvůj mozek jímž ses snažil ty problémy o nichž píšeš nějak uchopit...

Farizej a Tunel. (MML3, 18. 09. 2007 22:08)

vim že farizej byl v tušim v izraeli představitelem tehdejši cirkve. v bibli se ovšem hovoři že začali byt pyšni a nakonec davali přednost vzhledu a popularitě před citem, laskou dobrotou a tak. těd me napada řečnicka otazka:
Farizejove a židi Poslali Ježiše na smrt. byl nevinny a oni ho odsoudily. Otazka, stoji farizeove, kněži... na straně spravedlivych? či ne?

a slyšel jsem ještě přihodu. kdysi se nějakemu chlapikovi(tušim krali) zdalo že když vybavi svou armadu křiži. tak vyhraji bitvu, i když byli v menšině. no a oni vyhrali. Tou dobou se propojila Moc s cirkvi. a kdokoliv by chtěl mit vysoke postaveni musel hrat na cirkevniho(duchovniho) (sorry za terminy, nejsem v tom moc zručny). s postupem času většina skutečně věřicich se stahla z cirkvi, a cirkev padla do rukou těch jenž ji využivali jen k moci.
a co se kladiva na čarodějnice tyče. nemyslim že v bibli stoji něco o zabijeni... moment vždyt tam stoji Nezabiješ. Divny. J
eště jedna věc. v středověku se bible četla jen v latině, tak že ji nemohl rozumět nikdo jiny než vudci cirkve.

Tunel. slyšel jsem že když duše/duch (ted nevim) opoušti tělo tak putuje na jaky si soud. Tam se mu přepočitaji hřichy co spachal za život. a podle toho bude bud odsouzen ospravedliven, a nebo omilostněn. :-)
ale což taky asi neni uplně pravda, jelikož někteři lidi při umirani se strašně boji. křiči.
posuzeni necham na vas.

Jo, a satanko, maš velmi pěkne stranky. Taky bych jednou chtěl napsat podobne.

Bandymu (Dragon, 19. 08. 2007 06:08)

Velmi trefné,dík za příspěvek.

Pro Achnat. (Bandy, 19. 08. 2007 04:10)

Farizej je dnes označení pro toho, kdo dává přednost osobnímu zájmu před čímkoliv i za cenu lži.

Dragonovi (Achnat, 18. 08. 2007 08:10)

Pro mě osobně je farizej člověk kterej dává za každou cenu přednost rozumu před citem...

Dragonovi (Bandy, 14. 08. 2007 20:42)

Dík. Dnes první dobrá zpráva

Bandymu (Dragon, 14. 08. 2007 18:54)

Máš pravdu,zajímají mě reakce ostatních,trefil jsi to dobře.
ahoj

Satance (Bandy, 12. 08. 2007 13:16)

Měl jsem stejný pocit. Proč se kluk ptá, když zná odpověď ?
A já Ti to povím proč. Jsem nesnesitelný spoluobčan. Kladu nesprávné otázky na nesprávných místech a často i nesprávným lidem.
Uvedu příklad. Nějak před půlnocí jsem čekal na autobus a na zastávce stála paní a kouřila. Nešlo se ji nezeptat, proč kouří na zastávce, když se to nesmí. Zle se na mne obořila.Prý, co je mi po tom.Já řekl jen, mě to paní ,nevadí. Začne to vadit Vám, až vytáhnu průkaz. Věc se prodraží. A ona zašlápla půlku cigarety, zvedla nedopalek a odložila do koše. Samo. že žádný průkaz nemám. Drzost mi ale nechybí.
A tak jsem jednou v poledních hodinách opět v autobuse MHD v Olomouci plném důchodců vznesl dost hlasitý dotaz, jestli ten autobus jede na Plzeň. Jistě, že jsem znal odpověď. Ale zajímali mě reakce spolucestujících. Zkus si to. Velmi poučné. Musíš, ale, mezi důchodce. Těm mladším se možná podaří Tě dohnat.

Dragonovi (Satanka, 12. 08. 2007 11:53)

Proč ses ptal na farizeje? Myslím že to dobře víš.;-))

Bandymu (Dragon, 12. 08. 2007 05:01)

Dík za odkaz.S tvou základní charakteristikou souhlasím.Měl jsem na mysli lidi,co káží vodu ač sami pijí víno.Proto jsem tuhle otázku položil úmyslně na tuto stránku.
Krásnou neděli přeji ahoj

Dragonovi (Bandy, 11. 08. 2007 23:14)

Zkus prosím www.karaltskyjudaismus.estranky.cz
Je tam toho hodně. V dnešním pohledu na farizeje se jedná o lidi falešné. To je jen základní charakterisika dnešního chápání významu tohoto slova. Nese sebou i jiné negaticní vlatnosti. Ale to si dohledáš. Je to zajímavé.

all (Dragon, 11. 08. 2007 12:50)

Co podle vás znamenají farizejové?

pro bobika (Satanka, 07. 08. 2007 20:16)

Ahojky, jestliže máš také estranky, mělo by se ti to tam po určité době objevit také. Provozovatel za to, že ti umožní udělat si zdrama web, umístí na něj nějakou placenou reklamu. Jestli máš stránky třeba websnadno, tak tam jsou jiné reklamy. Děkuji ti za pochvalu. Měj se.

moc pěkné stránky (bobik, 07. 08. 2007 18:13)

...a jak se dostane prosím na pravou stranu aukce.eSTRANEK.cz?Děkuji

Bandymu (Monika, 31. 07. 2007 11:15)

Už jsem tam jukla a abych řekla pravdu, zírám, ty vždycky umíš překvapit:-)

pro Bandy (Satanka, 31. 07. 2007 02:02)

Nevíš do čeho se řítíš chlapče, ale kdo chce kam, pomozme mu tam. Já sice nerada muže něco učím, nemám kantorský předpoklady, ale u tebe udělám výjimku za kapku tvojí červené a čmárnutí na úpis.:-DDD

Politická sebevražda (Bandy, 31. 07. 2007 01:52)

Musím se sám přiznat, že někdy před cca deseti dny mi Satanka objasnila místo, kam Belzebub patří. Já neposlechl a tupě se přel. Děkuji všem, co mi odpustili. Uč mě dál Satanko. Prosííííííííííííím.

Monice (Bandy, 31. 07. 2007 00:12)

Ty jsi miláček až k neuvěření.Pojďme randit jinam. Kladivo na čarodejnice...?, na Tebe, ? na mne ? Pojď do Lásky a erotiky nebo něco tak.

Bandymu (Monika, 30. 07. 2007 23:04)

:-))) Taky si ráda sním, i když bdím. Štafle bys drřet nemusel, jsem zvyklá stát na vlastních nohou-štaflích-zemi......ale mohl bys vždycky ode mě vzít košík a vysypat do bedýnky, abych z těch štaflí nemusela furt lítat. S půlením souhlasím-přece ti nemůžu sežrat celou úrodu, ne? Pak jsi mě uklidnil, že by sis půjčil kladívko na pecky a ne na čarodejnice. Ale s těma peckama opatrně. Maminka mi jako malé říkala: Moni, meruněk sněz, kolik chceš, maximálně se po.....ale velké mnořství jader z pecek by ti mohlo uškodit. Já mamince věřím. A taky nadopovaná čarodejnice by mohla havarovat i s tebou, mohl by jsi mít naražené třeba i to druhé koleno. Takže těch pecek pomálu.:-D Sakra, já slintám jak buldok, ve středu jedu konečně do civilizace, snad ještě meruňky seženu.:-)

Monice (Bandy, 30. 07. 2007 00:51)

Proč si myslíš, že jsem na tu meruňku lez.Já přece taky zbožňuji meruňky. Ale s Tebou by to vše bylo jiné. Já bych podržel štafle, Ty bys načesala, pak bychom sedli pod strom, já bych půlil ovoce, podával bych Ti půlky do pusy, druhou bych jasně slupl, uklízel pecky a až by bylo po všem, půjčil bych si kladívko. Rozbíjeli bychom pecky na kameni a já bych Tě nešidil. Jednu Ty, jednu já. Já kladivo, Ty servis.No a pak bycho průbli to koště.

Bandymu (Monika, 28. 07. 2007 10:30)

Je mi to jasné, tu meruňku bych musela očesat já:-)
Ale měl bys smůlu, moc by ti z úrody nezůstalo-meruňky zbožňuju.......

Monice (Bandy, 27. 07. 2007 15:56)

Asi jsem Tě měl znát dřív. Možná bych na tu meruňku ani nelez.

Bandymu (Monika, 25. 07. 2007 22:28)

Nebude to s tebou tak hrozné, vypadáš na obrazovce spokojeně. Za to ti poradím první krok. Bez koštěte na meruňku nelez!!! :-D

Svýučitelkám (Bandy, 25. 07. 2007 21:10)

Tak první krok mám za sebou. Přijímačky dopadly. Taky je pravda, že díky kolínkám a rajské (mňam) jsem ve zdraví došel bez přechodu z puberty do důchodu. Takže je nejvyšší čas se něčemu přiučit. Třeba létání. Včera už jsem sletěl z meruňky a nemyslím, že by to byl úspěšný pokus. Ještě pokulhávám.

Saty (Monika, 25. 07. 2007 11:56)

Asi je to dáno i tím mým osobním číslem 5-pentagram-země,voda,oheň,vzduch a to páté prý myšlení-no, jak kdy. :-)
A Bandy ukecá, ale zas jsme na něj dvě:-D

pro Dragona (Satanka, 25. 07. 2007 08:58)

Pro Belzebuba, jsme malý ryby, má na starosti zlobívý démony. Jinak peklo není o tělesném utrpení, ale zřejmě psycho. S tou pavučinou je to dobrý příměr.

pro Moniku (Satanka, 25. 07. 2007 08:55)

Jsi živel Moni, ale to je moc dobře. S tím Bandym, mnooo, víš on je dost dobrej rétor, já si stejně myslím že nás ukecá obě raz dva. Jo a včera byly dobrý letový podmínky, ojojoj....:-DDD

Bandymu (Dragon, 25. 07. 2007 05:26)

Organizační uspořádání pekla neznám.Myslím si ale,že bude vícepatrové.Belzezub je možná něčí sekretářkou,bude jich tam ale zřejmě daleko více.Ředitele podniku neznám a ani o to nestojím.
Možná je peklo samo jemnou,jakoby neviditelnou "pavučinou",která není na první pohled vidět.Když se potom člověk ocitá v její síti,zjišťuje že může být neobyčejně pevná a není jednoduché se z její moci osvobodit..

Saty (Monika, 24. 07. 2007 23:57)

Jasně, že jo, ale to mi neva, protože mám stejný problém.:-) Pravděpodobně geneticky po mamce, je čilá sedmdesátnice, občas se jí motá hlava a ona v Sokole dělá stojku na žebřinách. A to mě bude něco říkat, abych na sebe dávala pozor. Hehe.
A k Bandymu, myslíš, že k rákosce přidáš ještě tu rajskou s kolínkama? Třeba jí nesnáší:-))))))Kujme pikle......dobrou noc,dost fouká vítr, hezky si zalítej a bacha na směr.:-D

Monice (Satanka, 24. 07. 2007 23:30)

Jasně že ho budem kvalitně vychovávat, už si připravuju rákosku. To by v tom byl čert, abysme si s tou jeho pubertou neporadily a vlastně, víš o tom, že každej mužskej má pubertu až do vysokýho věku a některej z ní nikdy nevyleze??

Bandymu (Monika, 24. 07. 2007 22:44)

:-))))))))) To je dobře, budeme tě se Saty kvalitně vychovávat, neboj. A tady se nemůžeš rozčertit, když jsi v chlívečku "Kladivo na čarodejnice", jen opravdu rozčarodejnit.
To první se může v "Satanovi". Ať v tom neděláme Saty bordel. :-D

Dragonovi (Bandy, 24. 07. 2007 22:10)

Něco se seklo v komunikaci. Já se ptal, jestli Belzebub není něčí sekretářkou.Ne na jeho sekretářky. Jeho vnady jsou mi fuk.Ostatně jako vnady sekretářek obecně. A pavouk byl opravdu jen terminus technicus pro uspořádání organizace. To je jako rozlosování tenisového turnaje. Abys věděl kdy, kde, kdo proti komu. Jak ? To se řeší jinde.
Pokud vím, v pekle nejsou pavučiny. Shořely.

Monice (Bandy, 24. 07. 2007 22:04)

Původně jsem se chtěl rozčertit. Teď se asi rozčarodějním. Čeká mě období kojenecké pak batolecí a potom, achch... puberta. Už to vidím, jaký se mnou budou problémy. Slibuji. Budou. Rodí se nový bosorka.

Bandymu (Monika, 24. 07. 2007 20:46)

U čarodějek se to bere obráceně, čím starší, tím zkušenější a má větší výsady. A jelikož se Saty jsme v podstatě proti kupř. tisíciletým začátečnice, bereme tě, hodí se nám každej.:-D

Bandymu (Dragon, 24. 07. 2007 20:39)

Myslím,že Belzezubovy sekretářky mají jiné vnady,to snad víš milý Bandy.Pavouky moc nemusím ale arachnafobií zase také netrpím.Až budem v pekle,tak tohohle pavouka možná rozluštíme..

Monice (Bandy, 24. 07. 2007 16:19)

Já myslel, že to, jsem Ti ubral padesátku přijmeš jako gesto gentlemana. Ale nejsem čaroděj a nevyznám se .Přiznávám to jako svou chybu. Já například nevím, jestli čarodejnice jí příborem, jestli létají vpravo, prostě naprostý buran. Berete burany ?

Nevím komu (Bandy, 24. 07. 2007 16:12)

Někdo se představil jako Belzebub. Co já s tím ?Řekne mi už konečně někdo, jak vypadá pekelný organizační pavouk ? Kdo šéfuje, kdo zastupuje, kdo maká a tak ? Dragon mi říkal, kdo je Belzebub. Já vím taky, kdo to je. Ale kam patří ? Není on něčí sekretářka ?

Satance (Bandy, 24. 07. 2007 16:11)

Neboj. Na mé bedně najdeš místo vždy. V mé bedně taky.

Satance (Monika, 24. 07. 2007 14:00)

Třeba letí každý tím tunelem, aby se předem nevyděsil a pak existuje nějaká "rozdělovna" kam s kým. :-). Nebo je to již mockrát psaná konečná fáze mozku, který máme všichni stejný-teď myslím materiálně-a až pak je vše jinak. Může to být i konečná a záleží na tom, jak si člověk prožije život tady a teď. To jsou právě ty křižovatky, na kteých stojíme.

Bandymu (Belzezub, 23. 07. 2007 23:32)

Kecá,pořád jen kecá..Dragony nesnáším,snaží se vytvářet peklo i mě,co si to o sobě vlastně vůbec myslí?To si odskáče,posledně jsem s ním hrál po čertech dobrý mariáš,karty nachystané i s esem v rukávu..Bohužel,hrál žebráka..pak společně zašli jsme si raději na kávu..Máš pravdu,jsme jedné krve...Ty i já...

Bandymu (Monika, 23. 07. 2007 22:46)

Helééé, Bandy, neubírej, "s dvousetpadesátiletou praxí" :-D

Belzebubovi (Bandy, 23. 07. 2007 22:16)

Nehaž mě, chlapče,prosím, raději nikam.. Jsme jedné krve. Ty i já. Jestli teda Dragon nekecá. A jestli nekecá, pak se tam možná s mýma holkama vejdeš. Chovej se uctivě. Znáš to. Dámy.

pro Bandy (Satanka, 23. 07. 2007 09:36)

Na bedně jsou jen tři místa a při nejlepší vůli se tam všichni vejít nemůžou, i když jsou třeba ve svém oboru dobří. Hezky provokuješ. Dragon ti napsal co všechno spravuje. Co když se Belzebub naštve a hodí na tebe tyhle všechny nectnosti najednou a v plný síle?? Co potom?!?!?!

Bandymu (Dragon, 23. 07. 2007 05:41)

Být začátečníkem není zase tak špatné,člověk pak není ochuzen o nové poznatky i zkušenosti.Někdo je třeba blbeček,někdo čarodějkami,někdo učí..Zahazovat se s nikým nemusíš..
Belzezub je padlým andělem spravujícím a našeptávajícím nám svět smyslnosti, světského potěšení a požitkářství v jeho nejrůznějších podobách.

Satance (Bandy, 22. 07. 2007 23:38)

Jestli je Belzebub až šestý nebo sedmý ...
Já, který kamarádím s čarodejnicí špičkových kategorií, a 300 let je už hierarchie. Já, který kamarádím s čarodejnicí s dvousetletou praxí (teď myslím Moniku), se přece nezahodím s blbečkem, který se nevešel na bednu.Až ukáže,co umí, řeknu, že až se naučí, co umí moje holky, stane se s něj slušný začátečník.

Pro Tomas... (Bandy, 22. 07. 2007 23:30)

Nevím, jestli kladeš správně otázky. Zkusím jednu z Tvých:"Kolik lidí má na svědomí katolícká církev ?" Ta otázka je zajisté na místě. Není, ale fér,aspoň na tomto místě, pokud se nezeptáš zároveň, kolik lidí , kolik životů, mají na svědomí jiné církve, jiné režimy, jiní lidé.
Víš, já mám pocit, že hovořit o něčích chybách je velmi snadné. Porovnat je s chybami jiných, už tak snadné není. A chceš-li se vším srovnat chyby svoje, pak si myslím, že Tě čeka těžká práce. Mám ale pocit, že Ty máš na to se s tím srovnat. Hezký večer.

Tomásovi (Dragon, 22. 07. 2007 20:07)

Pořád něco objevujeme..I mezi katolíky můžeme objevit či poznat lidi,kteří to myslí upřímně..Myslím si ale,že církev neplní tu funkci,která by ji příslušela.Nevede člověka vnitřně k poznání pravdy či boha,nýbrž svou dogmatickou neomylností zevně váže a připoutává člověka k tomu,aby se bláhově a alibisticky opíral jen o ni samotnou a vlastně díky tomu člověku brání se Pravdy skutečně dobrat.Pro někoho paradox,dle mě fakt..

Satance (Tomás de Torquemada, 22. 07. 2007 15:40)

Tenhle blog jsem objevil teprve včera,když jsem hledal nějaké materiály ke Kladivu. Moje první dojmy jsou pozitivní-jen tak dál. Fiat lux

Tomášovi (Satanka, 22. 07. 2007 15:28)

Máš docela dobrý názory, co říkáš na ostatní věci tady na webu?

Re:oběti (Tomás de Torquemada, 22. 07. 2007 14:49)

Já bych řekl,že obětí jsme my všichni. Svět už mohl být o hodně dál,nebýt těch nekonečných století plných tmářství a popírání přírodních pravd.

pro Tomáše (Satanka, 22. 07. 2007 12:56)

Ale vadí Tomáši. Zcela jasně to ukazuje, že církev takovou, jakou nám
ji historie dokladuje, zcela jistě neměl Bůh v úmyslu. To jen jedinci,
kteří rádi vládli a neměli královskou krev, si zřídili svoje zvláštní
a výsostné postavení na důvěřivosti prostých lidí.
Chtěl bys vědět kolik lidí má na svědomí? Nechtěj.

Oběti církve (Tomás de Torquemada, 22. 07. 2007 12:22)

Zajímalo by mě,kolik obětí má na svědomí katolická a potažmo celá křesťanská církev za ty 2000 let. Ať už se jedná o rekonkvistu,křížové výpravy,inkvizici,americkou genocidu a všechny ty náboženské války s posvěcením svaté stolice. Možná že to bude víc obětí než kumunismus a nacismus dohromady. A nikomu to zřejmě nevadí...

Lovecraftiana (L´mur Kathulos, 22. 07. 2007 11:07)

That is not dead
which can eternal lie
And yet with strange aeons
even death may die

... (Dragon, 21. 07. 2007 18:29)

Co jsou dle Tebe hříšné myšlenky?

tunel (Jirka, 21. 07. 2007 18:27)

No tak já vám nevím ale táta klinickou smrt zažil a žádný tunel nebyl, četl v té době Kata Mydláře / saty poučné čtení :) / a tak se prý ocitl v té době a tedy - co když je to trošku jinak.

rrr (Jirka, 21. 07. 2007 18:24)

Tomas : zkus nám dát lehčí úkol, co takto se nadechnout a dojít na ten jeden nádech z Prahy do Pardubic?

sinister (Tomás de Torquemada, 21. 07. 2007 17:48)

Vzdejte se všech hříšných myšlének,sic vás pohltí plameny pekelné

Peťovi (Dragon, 20. 07. 2007 18:54)

Na tomhle světě...dík a měj se moc...

Peťovi (Monika, 20. 07. 2007 15:47)

Tím, že přežijou, jsem vůbec neměla na mysli, že i vyhrajou a zbohatnou. Vlastně ano, vyhrajou tím, že přežijou.A nemusí k tomu být ani to bohatství-materiální. Stačí základ:-)

pro Mystika (Satanka, 20. 07. 2007 15:23)

Je zajímavé co píšeš o zážitcích při klinické smrti. Lidí, kteří popisují své cestování
vyloženě negativně je velmi málo. Většinou po prvotním strachu z neznáma se zklidní
a vnímají jen příjemné pocity, klid a někteří i telepaticky rozmlouvají s jinými bytostmi.
Pokud se hovoří o existenci "pekla" pak by se dalo říct, že lidé, kteří jsou
za života zatíženi nějakými nepěknými vlastnostmi nebo hříchy, cestují do "Pekla",
dobří lidé do nebe. Tak by to mělo vlastně fungovat, jenže hovořila jsem s mužem,
kterého jsem osobně znala, protože bydlel blízko nás. Znala jsem i jeho rodinu.
Jak bych ho tak popsala, asi primitivní hulvát, rváč a opilec a trpěla tím celá jeho rodina.
Boural, když přijela sanita, zjistii že už mu srdce neběží. V sanitce se jim ho cestou podařilo
vrátit zpátky. Když pak vyprávěl to co zažil když byl klinicky mrtvý, podobalo se to navlas
tomu, co vypráví ostatní. Tunel, světlo, krásné pocity bez bolestí i uvědomění si,
že už to není on, že nemá své tělo. A právě u něj bych s jistotou typovala,
že patří do pekla za to všechno co má na svědomí. Tady tomu právě nerozumím.

Díky (Petr, 20. 07. 2007 15:18)

Díky všem.... ano silnější přežijou, vyhrajou zbohatnou. Tak je to už na světě zařízeno :-)

pro Bandy (Satanka, 20. 07. 2007 14:43)

Pokusím se malinko osvětlit pekelnou hierarchii. Ptal ses kdo je Belzebub. Belzebub je dalším mocným padlým andělem -šestým nebo sedmým nejmocnějším - spravuje "sekci" - jako podpeklí či něco takového kde jsou duše neposlušných zlých duchů,démonů a dokonce i padlí andělé vězněni za svojí neposlušnost či špatně vykonané úkoly. Takže něco jako u nás je ředitel nápravného zařízení. Já to vědět musím, když jsem odtamtud.:-DD
20.07.2007

>P.S.Bandymu (Monika, 19. 07. 2007 13:47)

A propo, stejně jsem zvyklá pořád dělat ZÁKLADNU.Pa

Bandymu (Monika, 19. 07. 2007 13:37)

>Není zač. Asi to nebylo až tak pevné místo.
Svým způsobem jste mi všichni tak nějak přirostli k srdci, i když každý jinak, protože každý je i jinak založený.Nic proti jakémukoliv založení, ale mrzí mě vždy, když chce někdo odejít. Je to sice každého věc, ale myslím si, že život sám o sobě přináší dost starostí a neštěstí, že bychom si neměli sami vytvářet zbytečně žabo-myší války. Vyjma polemiky, jak jsem už několikrát říkala, každý má právo na svůj názor. A taky se neurážet kvůli blbostem.
A taky si myslím, čím víc lidiček na tomto webu zůstane, je i širší škála možností se více přiučit.
A já se moc ráda učím a poznávám nové.......
Hezký den.
P.S. Silnější přežijou :-)

Monice (Bandy, 19. 07. 2007 12:22)

>Patřila jsi mezi mé favority. Ale od teď máš pevné místo v základní sestavě. Děkuji Ti.

Peťovi Ufounovi (Monika, 19. 07. 2007 10:28)

Ano, tentokrát souhlasím naprosto s Dráčkem i Bandym.
Jako i v osobním životě ti jeden sedne a druhý ne. Proto ale neuteču z party-nebudeš-li chtít-jak by řekl Bandy.
Máš skvělou intuici a cit pro věc. S někým můžeš debatovat a někoho jen pozdravit. Budeš-li chtít.:-)

Dragonovi (Bandy, 19. 07. 2007 07:47)

Mám v těch jménech pěknej veřejnej dům.Vím, že Belzebub je z říše pekelné, ale nevím, kdo je skrytý za tím jménem.Lucifer a satan a (satan je vlastně hřib) a já neznám tu jejich hierarchii. U firem se tomu říká organizační pavouk. Peklo nedodalo.
A tak nevím, jestli Belzebub je ten mocný nebo vlezprdelka někoho z mocných.
Mám rád lidi, co brzy vstávají. I ty, co chodí pozdě spát. Hezký den

Bandymu (Dragon, 19. 07. 2007 05:38)

Promiň příteli,nechtěl jsem se Tě nijak dotknout..přeji Ti hezký den..

Bandymu (Dragon, 18. 07. 2007 20:39)

Belzezub je mocný...viď?

Peťovi (Dragon, 18. 07. 2007 20:37)

Nikam nechoď,prosím...Bandy nech ho..prosím...nebo zajdu za Belzezubem.....stejně si to odskáčeš..neboj..A Ty se Bandyho neboj..a blbý dle mě nejsi..doufám..bojuj..prosím..

Petrovi (Bandy, 18. 07. 2007 20:35)

Škoda, že si myslíš, že mohu mít radost z toho co mě netěší. Přesto oceňuji Tvůj korektní postup. Naivní a blbý zřejmě nebudeš. Jsi gentleman.
Prosím, neopouštěj tuto stránku. Jevíš se mi jako přínos. A to, že nebudeme vzájemně reagovat na své příspěvky není nic, co by mi vadilo. Beru to jako dohodu. Ahoj.

Bandymu (Petr, 18. 07. 2007 20:24)

Mám takový dojem, že je to stále nejasné. Tak naposledy. Nebudu se s Tebou přít. Pročetl jsem více Tvých diskuzí a je to přesně to do čeho se nechci pouštět. To raději odejdu z tohoto fóra.
Prosím respektuj to, podobně jako já Tvé příspěvky nechávám bez reakcí. Jestli Ti to udělá radost, ano, máš pravdu, byl to špatný příklad, spletl jsem se, nemám dost zkušeností a jsem naivní a blbý. Omlouvám se.

4.fatimské tajemství (Bandy, 18. 07. 2007 17:18)

Milý Petře. Pokus se ověřit zdroj svých informací nqa toto téma. Mám pocit, že znám jejich původ. A mám pocit, že bulvární novinář komentuje vývody bulvárního novináře. O obsahu "Fatimy" ani slovo. Proč tedy zpochybňuje to, o čem nic neví.Drzost nebo hloupost ? Nebo spolehnutí na blbost čtenáře ,

Peťovi (Dragon, 18. 07. 2007 16:47)

Nejsi v tomhle sám,všechno co by rád člověk někdy sdělil,prostě nevyjde..důvody neřeším a ani se tím už nějak netrápím,nech to plavat..a některé věci ani popsat stejně vůbec nelze..

Dráčkovi (Petr, 18. 07. 2007 16:11)

Však taky bylo :-D Víš co je zajímavý, že vždycky když chci napsat nějakou svou příhodu ze života (taky svýho), tak to nějak nejde... buď spadne net, nebo není místo... nebo prostě něco... zajímavé, že? A jelikož mám takovou úchylku ve všem vidět tak nějaký tajemý význam, tak si říkám že to není samo sebou :-DDDD

Peťovi (Dragon, 18. 07. 2007 05:09)

Ahoj,jasně,rozumím tomu jak to myslíš,taky jsem jen tulák,to o správném či nesprávném názoru mělo být adresováno spíše Bandymu,omlouvám se a měj se..

Dráčkovi (Petr, 17. 07. 2007 23:18)

Víš já si nemyslím, že je nezbytně nutné všude "být" a vše "projít" Je určité množství zkušeností, které jsou nutné. Tohle je alespoň má zkušenost, zkušenost tuláka.
A s tím správným a nesprávným... záleží komu píšu, podel toho vybírám slova.

Peťovi (Dragon, 17. 07. 2007 21:14)

Vše je v naprostém pořádku,jsem rád,že existuješ a nejen Ty,jsme na jedné lodi....nechci se opakovat ...Správný a nesprávný názor?Názor na Pravdu je něco,jako prstem ukazovat na mapě.Opravdový obraz krajiny na mapě poznáš,jen když jsi přímo v ní přítomen a ji samotnou prožíváš...měj se Radek

Lence (Bandy, 01. 07. 2007 05:49)
Pokud nechceš, nedá se pochopit nic. Stačí tedy jen chtít. Stačí trošičku.
Samozřejmě, rád se skloním přede velikostí našich stvořitelů. A pokouším se o tom přemýšlet. Jen nevím, koho těmi stvořiteli myslíš. Jestli myslíš Boha Stvořitele, pak proč to množné číslo ? Ten to zvládl docela sám.Jestli myslíš rodiče pak o jejich velikosti těžko hovořit. Vždy jsem si jich vážil a vážím, ale byli to obyčejní lidé jako Ty nebo já.Je ještě třetí možnost ? Poraď. Tvou pomoc uvítám.
Hezkou neděli

A co modlidba? (Lenka, 23. 06. 2007 06:58)

Přečetla jsem si mnoho z vašich komentářů a je mě z vás tak trochu smutno.
Ne vše se dá pochopit rozumem a někdy je dobré se sklonit před velikostí našich stvořitelů. Na vašem místě bych se o tom pokoušela přemýšlet.

pro Satana s timeoutem (Bandy, 20. 05. 2007 01:17)

Život dává člověk člověku. Jistě víš jak se rodí děti. Smrt je přirozeným jevem v procesu lidského života. Tak kdso co dává a kdo co bere ?
Nenech si do hlavy ty šrouby. Potřebuješ ji k myšlení.Aby Ti ji nějakej kretém neucpal blbinama. Máš na to. Věřím.

all.. (Mystik, 13. 07. 2007 20:49)

Milá Saty, víkend trávím s novou rodinkou u mne doma, děti jsou opravdu koření života :o) K těm odkazům - chce to projít spoustu stránek a sledovat. Třebas osud.cz, jitrnizeme.cz, atd ... Možná pak přijdeš na to, že ten matrix-2001.cz je z nich takový asi nejpřirozenější a to jak do obsahu, tak i do chování k lidem. Ale je potřeba to sledovat a opravdu poslouchat svcé vnitřní já. Tohle už nejsou odkazy pro každého, tyhle odkazy můžou i ublížit na psychice, pokud se k nim dostane nevyzrálá dušička. Tohle jsou prostě témata, kde už musíme mít nějakou průpravu, což snad máme "o) Mne osobně to zaujalo z hlediska dalších možností a indicií.
Jirkovi - pokud máš na mysli ten odkaz na Apollo 20, tak tady to není o věření, ale spíš nás to nutí přemýšlet, proč najednou skončily všecky aktivity okolo letů na měsíc, protože on není zase tak moc daleko a je veřejným tajemstvím, že je vícero soukromých společností, které by na to měly jak vybavení, tak finance, ale co je to všechny nutí, aby tam neletěli? To už opravdu stojí za zamyšlení. Jinak mise apollo 20 a artefakt -to může být klidně i konspirace, otázka je - co se doopravdy snaží zakrýt? Víte někdo, co znamená - Alternativa 3? "o)

Jirkovi (Satanka, 13. 07. 2007 15:55)

Tak jsem se na to taky podívala, celý přečetla, pustila si videa. Nevím, neumím si to vysvětlit, ale myslím si že na tom něco je. Ty to máš jednoznačně za podvrh? O datumu 2012 jsem také slyšela, jen z jiného zdroje. Tady se ještě kalkuluje se zářím 2007, to není tak dlouho, počkáme si? Kdyby to byla pravda, tak by to byla bomba.

Saty (Jirka, 13. 07. 2007 14:53)

http://www.matrix-2001.cz/v2/default.aspx?aid=2145
no Saty tohle je ze stejného webu a mnoho dalších
tak bych na to fakt moc nedal :)

k zamyšlení (Mystik, 13. 07. 2007 12:34)

posílám odkaz na článek ( je na pokračování ), stojí to za přečtení a zamyšlení. A vůbec celý web stojí za to. Něco jsou sice "konspirační teorie", ale líbí se mi to. taková oddechovka. Tady v tomto článku je popsáno, jak vlastně "vznikl Mojžíš" Tohle by se jistě líbilo Matoušovi :oP

http://www.matrix-2001.cz/v2/default.aspx?aid=2152

Peťovi (Dragon, 12. 07. 2007 23:50)

Mně nezbývá než díky....jsi až moc vnímavý a to je fajn..

dráčkovi (Petr, 12. 07. 2007 22:22)

Krásná diskuze. Je krásný když se potkají dva lidé, z nichž jeden chce chápat a druhý mu s radostí podá pomocnu ruku. Ta hra je nádherná a okamžiky, kdy to takhle uvidím jsou nejen krásné, ale i vzácné.
Chci naspat tohle: Díky.

Monice (Bandy, 12. 07. 2007 09:50)

Z nás v Olomouci valíme i do hospody ?
Kam valíš ? = kam jdeš ?
To byla ukázka ze slovníku hovorové olomoučtiny.
Jazyk ve světě prakticky nepoužitelný. Jedině v Americe. To je taková Olomoucká periferie s hospodou a louží na koupání.

Bandymu (Monika, 11. 07. 2007 23:25)

Jéééééééééé, no vidíš, na sebe jsem nějak zapoměla, dík.:-)
Teď se bude u vás určitě říkat místo"poďme poplkat", "poďme poválet", ne? :-)))))))))

Všem (Bandy, 11. 07. 2007 22:57)

Chci jen dodat, že Monika válí taky.

Jirkovi (Dragon, 11. 07. 2007 17:01)

Není to třeba chápat,znalostmi či věděním sami sobě kolikrát nakládáme do baťůžku na zádech.Na cestě jsou pak teoretické znalosti zprvu dobrými pomocníky k pochopení toho kudy a jak jít.Později,když se na cestu vydáme,tak je u někoho baťůžek lehčí a lehčí,znalosti odpadají...jde o bytí a přímý prožitek..,ze začátku je však vědění nezbytností...jsem rád,že jsi se najedl...

Drakovi (Jirka, 11. 07. 2007 16:30)

Nechápu
ale měl jsem hlad tak jsem se najedl. :)

Monice (Dragon, 11. 07. 2007 14:50)

To jsem rád..ahoj

Radkovi (Monika, 11. 07. 2007 14:33)

Ale já přece napsala, že rozumím, ne, že jsem se urazila. To se mi může leda stát při tom dříví:-D
No, jdu už fakt něco dělat, na dříví je nás víc, ale teď mám volnějc, tak každá packa dobrá:-)

Jirkovi (Dragon, 11. 07. 2007 14:11)

Není třeba spojovat nebe s vesmírem..čím je uvědomován prostor?Bez uvědomujícího vědomí neexistuje nic samo o sobě.Vše je zde přítomno potenciálně,to jak je pak svět vnímán,je dáno možnostmi oživujícího vědomí v součinnosti s postřehovací schopností smyslů(ty jsou branami vědomí)Od narození slepému člověku je jeho svět vlastní,vidoucímu také,každý svět je pro ně zdánlivě pak jiný..Jaký svět by se zjevil mít o pár smyslů navíc...chápeš?Uvědomovací schopnost je zde jak pro slepého i vidoucího stejná,oba si mohou uvědomit čím si v sobě vše uvědomují..Mohl bych ti podat lepší výklad ale nechci zde prezentovat slova někoho jiného,který tohle dle mě žije a má i lepší výklad ohledně tohohle...A prázdný prostor by nezůstal,jen jedna kapka by se ztratila v nekonečném oceánu něčeho o čem nemá smysl cokoliv psát,lze tím jen být...ahoj

Monice (Dragon, 11. 07. 2007 13:47)

Nechtěl jsem tě nijak urazit,jen sdělit svou zkušenost..ty jsi na to dříví sama?Já jo,ale bydlím kousíček od hor...vždycky se tam něco najde..

Drakovi (Jirka, 11. 07. 2007 13:36)

Přesně zastav se a pozoruj mysl tyhle slova v mysli a teď sleduj jak nejsi ty ale myšlenka se vznáší na obloze spolu s milióny jiných, myšlenky jsou mraky, nebe je mysl. Tam se zastavím, nebe nemůžu spojit s vesmírem, proč, zmizelo by a zůstal prázdný prostor. Je ten prográmek tedy nebe?

Radkovi (Monika, 11. 07. 2007 13:33)

Rozumím. Jdu raději rozseknout to poleno, u nás na horách není léto, jen příprava na zimu a mám takové chvění, že akonto té skoro žádné letos, nám to příští dost tvrdě natře.:-)

Monice (Dragon, 11. 07. 2007 00:53)

Všichni jsme vevnitř stejní,ale ne všichni si jsou občas toho vědomi a neprožívají se tak,to co pak kolem sebe rozdávají bývá od toho často odvislé..ikdyž zdání kolikrát klame,snažit se kolem sebe šířit jen dobro je sice záslužné a chvályhodné ale nemyslím,že by to měla být jen jediná priorita naší pozemské existence.....A klidně si teď rozsekávej cokoliv,ale jak říkával jeden postarší to drak "Sekerou nezájmu rozetni uzel nevědomosti"myšleno tím zde rozvířenou mysl...tahle sekera je někdy velmi účinná,nejen pro mě...

Drakovi (Monika, 11. 07. 2007 00:31)

Všichni jsme ve vnitř pořád stejní, ale záleží i na tom, co rozdáváme okolo :-)

Monice (Dragon, 10. 07. 2007 23:32)

Ve vnitř jsem pořád stejný,myslel jsem že to víš...ale jinak moc dík,pohlídnu se po nějakém tom kladivu na draky..měj se..

O energii (Bandy, 10. 07. 2007 23:24)

všem (Monika, 10. 07. 2007 23:06)

A protože jsem čarodějka a ne čarodějnice, tak na mě žádný kladivo nemáte, můžu s klidem rozseknout "válení". Hemenex válí, protože to v sobě má, Dragon válí, protože od vstupu vyrostl, válí Saty, protože nás má m.j. na starosti, válí, Mystik,Bandy a zkrátka všichni ostatní, co sem píšou. Záleží na tom,kdo jaký soudek:-D. Já se dnes půjdu také válet dřív než včera, protože jsem studovala cca do O2h.:-)))))))))))

Jirkovi (Dragon, 10. 07. 2007 18:26)

Matrix... i jako jen pouhý nástin prožívání naší "reality" je pro mě něčím s čím (za sebe) nesouhlasím...Mysl ti ukázat nemohu,u každého je jiná...Kde v Tobě vznikají myšlenky,kdo,nebo co si je v Tobě jejich existence vědomono?Kdo,nebo co si uvědomuje Matrix,program...čím jsi si vědom sám sebe nebo i případně toho že nic není ale opravdu nic??Možná tu nějaký program je,pokud by i eventuelně byl,tak si nemyslím,že je neměnný....co třeba karma?....Tvé myšlenky jsou i tvou myslí v projevu a všechny naše mysli jsou jen částmi Mysli kosmické,která je tvorbou samotnou a vše projevené je jejím dílem.I ona je nedělitelnou součástí jedné jediné Skutečnosti(Boha..výraz si dosaď sám)Mysl existuje i jako potenciál možnosti tvořit,přestože zrovna nic nevytváří a je i nezničitelná...Jestli Einstein věděl nebo nevěděl nevím,nejsem Einstein,co však určitě věděl tak mimo jiné určitě i to ,že vše se dá díky egu zneužít......

Drakovi (Jirka, 10. 07. 2007 08:42)

Neber to doslova, specielně ty co je mysl? Je tak nemožné že se jedná o jakýsi druh programu v nás, a teď neřeším kdo ho tam vložil. Stejně si myslím, že jak věda tak badatelé v duších jednou dospějí ke shodnému názoru, škoda jen že Einstein odmítl odpovědět na poslední otázku, nevěděl, ne bo věděl?

Pro Hemenexe. (Bandy, 10. 07. 2007 00:15)

Přečti si ,prosím , ještě jednou, co o mně píšeš.
Přečti si ještě jednou co píši já. A povšimneš si jistě rozdíl. Nikdy se nevyjadřuji k Tvé osobě. Vždy jen k Tvému názoru.
A protože názor má každý, já si můžu vybrat, s kým chci pohovořit. Rozumíš mi ? Je to o korektnosti argumentace.

pro Mystika (Hemenex, 09. 07. 2007 23:31)

Moc se omlouvám, chyba je i na mé straně. Vždycky se dá něco říct i vícerým způsobem a uznávám, že né vždy volím ten nejvhodnější. Proč a co jsem sledoval jsem už popsal ve svém příspěvku s dnešního dne před čtvrtou hodinou.

jen tak na okraj .. (Mystik, 09. 07. 2007 23:18)

Hemenexi - zbytečně se rozčiluješ. Zdá se, že si něco sám musíš pořešit. Pokud si něco přečtu a cítím, že se mne něco dotýká, tak se snažím to uvést na pravou míru. je možné, že jen prostě pomaleji chápu, možná mám jen dlouhé vedení .. Možná stačilo jen za tou větou napsat do závorky autora .. Prostě mi to vyznělo tak, jak jsem ti napsal v první reakci. Ber to tak, že sice číst snad umím, ale tak nějak nemám "tvůj mozek" abych pochopil co někdy chceš říci .. Pozoruji, že ať napíšu cokoliv, tak se čílíš čím dál víc, soudě podle tvých příspěvků, což mne mrzí, takže cokoliv je špatně, beru klidně na sebe a nech to už plavat, třeba opravdu neumím číst "o)

Matrix? (Dragon, 09. 07. 2007 22:29)

Matrix jako představa naší existence je pro někoho řešením,pro mě totální blbost a za tím si sakra stojím...

Saty (Monika, 09. 07. 2007 22:28)

K polemice jsem se ještě nedostala, ale snad už nebude O2 blbnout, tak budu mít šanci.
Jinak moje slova, píšu níže, vše má svoji hodnotu.
A co se týče toho vrčení, bude tím, že nejsme roboti a každý může občas vybouchnout nebo mít slabou chvilku. Nejvíc lidi poznáš, když píšou ať jsou naladěni tak či tak. Jako doma. Psát jen, když jsme naladěni dobře, je pro ostatní zkreslující.
Ale nemělo by se to s tím vrčením přehánět nebo odcházet. Zjišťuji totiž-i když jsem byla původně proti PC-jsem v některých věcech konzerva-že i přes net člověku přirostou lidé k srdci a když odejdou, celkem se stejská. Tak a jdu se juknout na tu polemiku.

neřešitelné (Jirka, 09. 07. 2007 22:17)

Hádal se vítr s větrem
hádal se Matouš s Petrem
hádám se sám se sebou
když chodím horskou krajinou?

Mimochodem Mystiku, Matrix jako nouzové řešení, někdy si říkám že ten rámec z něho je naše realita.
A tak jako zamlada - zkouším se prokopat ven, zkouším se prokopat ven - to jsem kradl.

Monice a all (Satanka, 09. 07. 2007 21:41)

Ahojky Mončo, zaracha není v mách silách nikomu dát, naopak jsem ráda že se píše. Dokonce tak rychle, že ani nestíhám pořádně reagovat. Jsem ráda že jsi tady, mám v tobě aspoň oporu.
To all: Pročítala jsem polemiku o tom či je dobré citovat myšlenky které pronesl někdo jiný. Podle mně to je nejen dobré, ale je to mnohdy i přínostem. Můžu o věci přemýšlet ale třeba to nikdy nedokážu napsat nebo podat tak, jak to přede mnou už někdo udělal a to tak dobře, jak bych to nikdy nedokázala. Tím že citát, nebo větu použiju dávám na vědomí, že se s tím naprosto ztotožňuji. Přínos vidím v tom, že moudro nebo myšlenka která je v těch pár slovech obsažena, můžou mít stejný vliv na toho kdo je čte a může je ovlivnit tak jako na mne.
Přiznám se, že jsem nepochopila smysl těch dohadů, myslím si že je to nepodstatná věc, přece nebudem kvůli tomu na sebe vrčet.

Bandymu (Dragon, 09. 07. 2007 20:15)

Samozřejmě že s Tvým úhlem pohledu....

Monice (Dragon, 09. 07. 2007 20:13)

Dobrý podvečer,na ten dalekohled šetřím už hodně dlouho,většinou zjišťuji,že mám stejně kapsy pořád prázdné..

Bandymu (Dragon, 09. 07. 2007 20:06)

Tvá maminka měla pravdu..Za sebe jsem si myslel,že jsi docela rád v opozici komukoliv a čemukoliv co není v souladu s Tvým úhledem pohledem ale teď ti možná křivdím....Tvá chvíle mlčení je Tvým výsadním právem, doufám jen,že tvou myšlenku nebude vzápětí následovat i její uskutečnění.Osobně jsem rád za Tvé postřehy a komentáře...pořád mě překvapuješ..a nejen Ty..

Radkovi (Monika, 09. 07. 2007 19:46)

Kryt sice neotletěl, ale pro změnu to vypadává, tak když naskočí, budu psát. Nenaskočí-li, budu zuřit.
Není nic špatného na tom, dát vědomosti druhému i opsáním něčeho, když jiný např. určitou literaturu nevlastní, vždyť, jak se učíme? Dle knih, od ostatních. Jak jsem už psala, zpočátku jsi mi připadal dost škrobený a i nevychovaný, Mary totéž. Protože si myslím, že když někam vstupuju, mám nejdřív slušně pozdravit. Pak jsi rozvázal, zapadl sem a dal vědomosti i ostatním.A je jedno, jestli přečtené nebo prožité. Každé mají jinou váhu i hodnotu. Že by ses za někoho schovával, mě ani nenapadlo.A jinak, nic netrvá věčně, ale mohl by jsi ještě nějaký čásek zůstat. A ta škola chyb? Máš pravdu, je drahá, ale pokud si člověk vezme ponaučení, tak k nezaplacení.
A na dalekohled už nehraju. Peníze na něj jsem propila v hospodě:-DDD

Pro Hemenexe (Bandy, 09. 07. 2007 19:36)

Nevím proč mě stavíš do pozice oponenta i když neoponuji. Nevím proč to co se snažím sdělit označuješ pojmem blbina. Já bych Ti to nikdy neudělal. Ani kdybych si to myslel.
Maminka mě učila, že nemám-li co říct, mám mlčet. Asi nastala ta chvíle.

Monice (Dragon, 09. 07. 2007 18:09)

No,v poslední době toho už fakt moc nečtu,vyjma příspěvků zde na webu ale tak nějak cítím,že i to také není a ani nebude pro mě napořád..Když mám pocit,že někdo umí vyjádřit slovy něco,co já tak dobře neumím,neznamená to,že se za někoho chci schovávat.Chybami se člověk učí,někdy je to ale vcelku drahá škola..aspoň pro mě..Pokud si myslíš,že "mám"vše jen vyčtené,je to Tvůj názor a nepotřebuješ k tomu žádný dalekohled..ahoj Moni

P.S.Všem (Monika, 09. 07. 2007 17:41)

Mezibouřkový stav-využiju. Na web jsem se klepala a chystala k rozchechtanosti-možná na foru-tam jsem se ještě nepropracovala-ale tady jsem zvážněla.
Chtěla bych znovu říci, že vše píšu, jak cítím a prožívám. K té samotě - ono hodně lidí je osamoceno akonto své vyjímečnosti, geniality apod.
Bůh ví proč, tíhnu k nim. Možná proto, že mi mají hodně co dát. (Jsem ňák naměkko, ještěže jde další bouřka)Zatím...........mám vás všechny ráda........

Všem (Monika, 09. 07. 2007 16:00)

Opravdu se tady dost odbočilo, tak to hned využiju, než Saty zas udělá zaracha:-D
Nenapadlo by mě, že za mou krátkou nepřítomnost se napíše toho tolik.
Ano, napsala jsem, že Drak válí čím dál tím víc. A taky jsem napsala v minulosti ve fóru, že se mi zdá, že má znalosti jakoby nabiflované nebo opsané.
Ale nutno říci, jednak mi časem došlo, že i z opsaných věcí se dají vzít znalosti. Pokud prožívám a méně čtu-dobře, ale neumím vysvětlit, jakoby mi chyběla slova, pokud někdo hodně čte, může obohatit někoho, kdo "nemá slov". Proto píšu vždy "prožila jsem" a "četla jsem". Dále mi připadá, že Radek během času dává do polemik na rozdíl od dřívějška i kus sebe.A proto taky válí. Ale opět říkám, že si stejně ze všeho udělám vejcuc.
Bandy, mě se oslovení "Drak" líbí, vzpoměla jsem si, nevím ani proč, na tu pohádku, jak ten roztomilý drak miloval a neustále loudil bramboráky.Já je totiž zbožňuju!(To na odlehčení situace.)
Hemenexi, ty mi sedneš ze všech dopisujících webových kámošů nejvíc, proto mám z tvého výkladu "Samota" zamotanou hlavu. Jakoby to psal jiný Hemenex. Dýchá z toho strašně moc smutku. Takového tě neznám. Pokud by jsi psal o sobě a ne všeobecně, myslím, že takový formát jako ty snad samotou ani trpět nemůže. A jstli momentálně trpí, nebude určitě trpět dlouho-nebude-li chtít.
Sakra, zas se sem řítí energie, jen co mám chvilku, vypadá to na nehmotnou bouřku-zatím........vypínám P.C.Nebo mi to zcela hmotně zas odpálí pevnou a počítač :-D

pro all (Hemenex, 09. 07. 2007 15:53)

Přiznám se k pocitu, že buď neumím číst nebo neumím psát a nebo obojí!
Nezlobte se lidi, týká se to vícero z Vás ale typickým příkladem je Bandy. Nejdřív pochválím drakona, za to že píše, že je důležité naplno žít už za tohoto života a né se upínat na to co příjde až po smrti a Bandy se vyjádří, že se mnou SOUHLASÍ, že odporuji drakonovi život není čekáním na smrt! Já namítnu, že se musím drakona zastat, že přece napsal pravý opak. Bandy na to reaguje, že ho snad trefí a vkládá mě do úst něco v tom smyslu, že tvrdím, že Bandy směřuje své jednání na život po životě ! Bandy, kam na takový blbiny (jako, že si o tobě snad já myslím, že by si byl esoterik apod.) chodíš?
Nebo ty Mystiku. Sakra, kde jsem napsal, že bys ty řekl, že věříš, že je všechno jen iluze zprostředkovaná našimi smysli? Já jsem jen podotkl, že bych nečekal, že s něčím takovým budeš SOUHLASIT a ještě k tomu dáš nálepku "Dokonalé vysvětlení" Tak co mi to pořád vkládáš do úst?
Fakt, to mi hlava nebere. To je jak před nedávnem, kdy jsem si troufl napsat "trapná většina lidí" a někteří s Vás z toho udělali "většinu trapnejch lidí" a ukazovali na tom, jakej jsem namistrovanej (debil).
Ano, uznávám, není to tak dlouho (snad jen 10-12 let) co jsem ještě (zase) neuměl psát ani číst ale, že bych na tom byl tak špatně? Když by to byl jen jeden případ, řekl bych náhoda, ve dvou, ve třech případech snad taky ale tolikrát? Je mi tím něco naznačováno, chápu a vracím se zpátky k Písemkám a Slabikářům.
Abych neměl dluh, tak příspěvek "All (Hemenex, 07. 07. 2007 17:48)" jsme napsal v rozladění nad tím, že se všichni jmenovaní, jako jedno tělo a mysl, rozplýváte nad, podle mě, nepříliš povedeným příspěvkem "K individualitě (Dragon, 05. 07. 2007 09:45)". A protože jsem považoval ode mě za nevhodné (a pro něho samotného nepřínosné) napadat samotného Dragona za něco co v dobré víře napsal, pustil jsem se do Vás, do ostatních s tím, abych Vám ukázal, nad čím se vlastně tak rozplýváte místo toho abyste byli objektivní. A vzniklo z toho to co jsem napsal.
Navíc jsem přidal ještě jeden speciální příspěvek jen pro dragona (kdyby s mých kritik měl snad depku), abych zdůraznil, že ne všechno co říká je v mých očích automaticky blbost a že se nad tím snažím přemýšlet.
To by bylo tak asi vše co jsem chtěl k tomuto napsat.

pro Hemenexe (Mystik, 09. 07. 2007 10:23)

Znovu jsem si to přečetl a stále mi to zní stejně. Myslím, že nejde vzít jen tak nějakou větu a napsat, "že jsi nevěřil, že s tím budu souhlasit.." Ve skutečnosti jsi se dost minul. To, že se mi líbí Matrix, tak je dáno hodně tím, že jsem fanda do sci-fi. Je to můj koníček. Matrix ale patří k našemu životu stejně, jako třeba tužka, auto, dům ... A víš proč? Protože je částí nás všech. Jednou myšlenka byla vyřčena a dál žije svým životem. Ovšem to neznamená, že bych někde tvrdil, že Matrix je tato 3D realita. Líbí se mi, že to takhle někdo říká, protože to beru jako nouzové vysvětlení stavu toho, co je za oponou, aby to naše mozky trošku pochopili, nic víc. Co myslíš? Je tma opravdu tmou a světlo opravdu světlem? Nic není takové, jak se zdá. Ty bys řekl, že v noci je tma, ale ve skutečnosti je v noci spousta záření, které naše oko nevnímá ... A den? A barvy? Naše spektrum barev je omezené, naše smysly jsou omezené.. Jsme opravdu v pozici mravence zkoumajícího panelák, který netuší obrovitost tohoto celku.. A říci někomu, že - "bys nikdy nevěřil, že zrovna já tohle budu obhajovat" - to vypadá spíš, že rozpor může být na tvé straně. Když s něčím nesouhlasíme, znamená to, že něco nám nesedí a je třeba se ptát - proč nesedí? Proč nás ten druhý tím postojem vytáčí? jel na naší vlně a teď se odklonil? Proč nás to zamrzelo? Co je špatně? Kde je rozpor? Říká se, že pravda absolutní je jen jedna - to je jasné, že je to tak, ale poví mi někdo z vás tu "absolutní pravdu?" Jste si jistí, že na téhle úrovni vnímání a 3d reality jsme schopni se ujednotit? "o) Je Bůh? Jeden řekne, že je, druhý, že je jedině Manitou, třetí řekne, že Bůh neexistuje .. Osobně tvrdím, že všichni mají "svou pravdu", kterou ale všem okolo sebe předávají jako "pravdu absolutní". I to je v pořádku, protože interakce mezi "pravdami" je učení se a vývoj. Pokud Tobě můj postoj nesedí, pak se uičíš, stejně jako se učím i já "o) Ale hlavně se, prosím, nepohoršuj nad takovou malicherností, protože vše je pomíjivé a jsme tu jen na pár dní. Za chvilku abychom si už plánovali nový život a přemýšleli, jak se poučit z chyb v tomhle životě, takže nějaký postoj někoho neznámého by nás nemusel rozhodit "o)

Dragonovi (Bandy, 09. 07. 2007 07:13)

Doplňuji pravidla. Křížovky startuje výstřel z pistole, sex zase výstřel z postele.
Doba se změnila. Na křížovky dnes nemám dost času a na sex dost prostředků. Ale až budu mít pocit, že se objevil sex Tvých kvalit, samozřejmě, že za tu křížovku směním.Fifty-fifty.

Bandymu (Dragon, 09. 07. 2007 05:36)

Pravá valašská je tatam...Z křížovek mívám občas potěšení i já,hlavně z těch těžších,v sexu mám ale dobrý pocit z toho,že z něj potěšení má i mnohdy partnerka,ač někdy lehčí zdá se býti....Dobře Bandy až budu mít pocit,že se někde objeví křížovka tvých kvalit,zašlu ti ji do schránky,na oplátku můžeš poslat klidně i něco ty mě..

Petře (Bandy, 09. 07. 2007 02:03)

Petříku, miláčku !
I po tomto oslovení jsi osamělá ? Pro mne jsi silná žena. A samota Tě nedostane.

Dragonovi (Bandy, 09. 07. 2007 01:54)

Myslím, že v křížovkách soutěžit nejde. To je jako soutěžit v sexu. Obojí Ti má přivodit potěšení. A kdo rozhodne, co Tě víc potěšilo ?
Umím vytvořit pravidla. Oba stejnou křížovku, stopky, výstřel z pistole a... Mě by to nebavilo. Já mám rád, když je křížovka tak těžká, že mi vydrží dlouho. Někdy i několik dní. Křížovky v denících nebo týdenicích jsou jen o rychlosti psaní.Tsssssssssss

Satance (Bandy, 09. 07. 2007 01:45)

Tobě napřed.
350 let a průkaz na koště. Škoda, že nejsem čarodějem. Upír se dnes neupíchne. Má semistovka je mi k ...

Petře - 8.7. 19.56. (Satanka, 09. 07. 2007 01:32)

Moc hezky jsi to napsala, většinou to takhle je.

Bandymu (Dragon, 09. 07. 2007 01:28)

Radek?Přihořívá,čtrnáctka je mým svátkem(vlednu)Křížovkářský souboj?Dnes ne,ale buď si jist že už se pomalu odehrává..aspoň mě konečně možná někdo v tomhle porazí..na pravidlech se spolu domluvíme,dnes vstávám do práce a pravá valašská mě dosti zmáhá,stejně skončíme u přesmyček apod..no uvidíme..kdysi mě to bavilo..a baví..a nejen tohle..

pro Bandy (Satanka, 09. 07. 2007 01:23)

Faktická poznámka, gratuluju. Stane se, že se odbočí od tématu a hovor jde trochu bokem což by se nemělo stávat, ale stane se. Není nic jednoduššího hodit výhybku správným směrem a můžem hned začít: Jaký je tvůj názor na čarodějnice? (tchýni prosím vynechej)

Pre úplně všechny (Bandy, 09. 07. 2007 01:13)

Čekal jsem, že tato zastávka na světě tajů a kouzel bude věnována inkvizici nebo tak. Vidím, že vše je jinak.

Pro Dragona (Bandy, 09. 07. 2007 01:09)

Musím Tí říct, když Ti říkají Draku nebo dokoce draku, nelíbí se mi to. Jsi Dragon. Jestli jsi Radek, je to Tvé soukromí. Dej ho všanc. Pak je to v pořádku.
A Tvému popůlnočnímu oslovení nerozumím. Je to výzva ke křížovkářskému souboji ? Beru. Pravidla ?

pro Hemenexe (Bandy, 09. 07. 2007 01:02)

Z 8.7. kolem jedenáctě si vyslovil nesouhlas s mým životním postojem. Že prý si nerozumíme. Já mám být tím, kdo své snažení směřuje k životu po životě.
Mě snad trefí. V každém svém projevu se přu se všemi, kteří odmítají vjímat realitu na dluh života "potom".
Odmítám esoteriku, magii a telepatii.Odmítám náboženství.
Věřím v člověka, věřím v lásku, věřím v sebe.
V Tebe nevěřím, ale věřím Ti. Nechceš lhát.

Bandymu (Dragon, 09. 07. 2007 01:00)

Lhát umím,Jsem do prčic valach(nemyšleno ve všech ohledech),chceš mě fakt rozčílit?Beru Tě..stejně ti jednou pošlu křížovku,uvidíme..Lžu jen sobě v tom,že si myslím,že se dá ještě někomu na tomto světě věřit,kromě sebe(i to bych za sebe zpochybnil),tak si to přeber..ale tu křížovku ti určitě pošlu,těš se...

všem i hemenexi (Dragon, 09. 07. 2007 00:47)

Taky tě mám rád(aspoň trošku) a také mě to zajímá,tvůj sloh je úžasný,(Bandy snad promine,jsi neuvěřitelně sugestivní v tvém popisu svého žalu a nejen v tomhle)..Jinak vás mám rád všechny ,jednoho človíčka ale moc(promiňte chlapi)..

Dragonovi (Bandy, 09. 07. 2007 00:47)

Mýlíš se. Nejsem osamělý. Naučil jsem se tento stav nepřipustit.
Ale k rozhovoru O Něm. Dobrá otázka. Jak bych to udělal já na jeho místě, když já jsem vlastně to, co on si přeje, abych byl.A ještě mám možností mnohem méně než on. Ptám se tedy, jak by to na mém místě udělal on ?Všemohoucí a vševědoucí ?
Víš , v sofistice jsem kovaný. Říkej mi pravdu a odpovím pravdivě. Myl se. Mýlím se taky. Tady je prostor pro nás dva a přiberem i další. Jen , prosím nelži. Já to nedělám nikdy. Nemusím.

Pro Hemenexe (Bandy, 09. 07. 2007 00:31)

Jak učitel věd exaktních zabředne do tak plytkých hovorů. Samota. Musíš přece vědět, že nekonečnost pohledů způsobí nekonečnost řešení. Ale já z toho co jsi napsal mám pocit bezbřehého smutku. Muselo Tě potkat něco zlého, snad ani lidským skutkem nenapravitelného. Jestli o tom hovoříš, cítím obecnost. Stydíš se za něco ? Mám dojem, že my můžem pohovořit i intimněji. O samotě i o bolesti. Saty má můj mail.Já Tě mám rád.

radek (Mystikovi a Hemenexovi, 08. 07. 2007 22:26)

Tuhle větu jsem přepsal já,ale ztotožňuji se s ní..Je to i můj úhled pohledu...jestli s tím někdo souhlasí nebo ne je každého osobní věc...mějte se..

Mystiku (Hemenex, 08. 07. 2007 21:53)

Omyl, nikdy by mě ani nenapadlo, že by jsi tu větu napsal ty, naopak móóóc se divím, že s ní souhlasíš. A hodnotíš ji dokonce s takovými superlativy.
Chce to víc číst co doopravdy píši a né co tam chceš vidět (ale bohužel není napsáno).
Ale to není jen Tvůj problém

pro Hemenexe (Mystik, 08. 07. 2007 21:22)

Je krásné, že mi chceš svěřit autorství této krásné věty - "Kde není jedinec a jeho smysly, svět neexistuje a existovat nemůže,protože vědomí spolu se smysly svět vytvářejí a nikoliv pouze odrážejí." - jenže tohle jsem nenapsal já, ale myslím Dragon "o)) A co se týká Matrixu - je to samozřejmě velká móda - říkat, že tu máme Matrix, jenže málokdo vůbec dokáže pochopit opravdový matrix. Když už jsme u toho - víš, kde vlastně bratři Wachovští na Matrix přišli? "o)

Petře (Dragon, 08. 07. 2007 20:33)

Hezké,co jsi zde předestřela..Druzí jsou každému tím pravdivým zrcadlem,vypovídajícím o něm samotném....vše je v procesu uvědomění sebe sama.Není to ničí dogma,je to fakt(aspoň tak to vidím za sebe)Není cíl..je jen cesta a jsem tomu rád.Sami jsme cestou i cílem zároveň.V každé otázce je přítomna i sama odpověď,Sám tázající je sobě odpovědí...Není žádný konec,jen otvírání dveří novým dobrodružstvím..dokud to baví,pak už nikdo neotvírá žádné dveře,a ejhle jsou zde klíče k jiným dveřím ale k úplně jiným..

Dragonovi (Petra, 08. 07. 2007 19:56)

Souhlasím s Tebou,že osamělému člověku něco chybí v jeho životě a podle mého názoru osamění pramení z nedostatku vlastní sebedůvěry a ze strachu-před kým,před čím,sám před sebou?Osamění souvisí i s odpuštěním,bylo mi někým tak ublíženo,že nedokážu odpustit?Pak má člověk tendence k tomu,že se sám uzavře před celým světem a nevěří nikomu,ani sobě.Jeho mysl přijme fakt,že svět je vlastně nepřátelský a on pro nikoho neužitečný.Pak je potřeba najít příčinu sám u sebe,odpustit sobě i jiným,provést vlastní inventuru svých chyb,omylů,bolestí,poučit se z nich a nechat je odejít.Sama za sebe říkám:Jde to,i když mi dlouho trvalo,než jsem to přijala.A děkuji.

Bandymu (Dragon, 08. 07. 2007 12:46)

Jak bys to udělal na Jeho místě?Kdybys všechno věděl ale naprosto všechno jako ON?Já nevím,možná bych se rozdělil v Sobě tak,abych sice byl nekonečně mnoha bytostmi,individualitami,které si zdánlivě myslí že jsou od něj samotného dočasně odděleny a zapomínajíce na Sebe,čím ve své podstatě jsou,totiž jím samotným ale s i možností vždy se zase samy v sobě uvědomit,čím doopravdy jsou?Prostě si sám ze sebou tímhle způsobem hraje...Já za sebe můžu říci že bych všechno na světě vědět nechtěl,mám rád překvapení,ikdyž nejsou vždy příjemná,mám ale díky nim možnost občas se z toho poučit,jako by mi pak ve mně něco říkalo,tak tudy tvá cesta hochu nevede........ale třeba je vše jinak....nevím... nakonec je to všechno Jeho dílo.....

Hemenexi (Dragon, 08. 07. 2007 11:42)

To mělo být adresováno hemenexi,snad se Bandy neurazí,já hlava děravá,palice dubová..

Bandymu (Dragon, 08. 07. 2007 11:39)

Bandy,Bandy ty jsi moc a moc osamělý ale nemyslím si že sám.Samota kterou mám na mysli je prostě odvaha k tomu být sám v sobě bez opory.Osamocení je to,když ti něco či někdo chybí k tvé existenci.Zkus někdy sám v sobě najít zdroj odkud pramení tvé osamocení,pátrej v sobě..čím si teď uvědomuješ smutek,odkud v tobě vyvěrá?Jiné léky jsou možná také k mání ale jsou to jen dočasné oblbováky a otupovadla..chlast,děvky..atd...a když ani to nepomůže, tak si dej aspoň jednu štamprli pravé valašské i za mně...

pro Hemenexe (Satanka, 08. 07. 2007 11:35)

Chtěla jsem něco napsat o "samotě" a "chtít být" sám, je v tom rozdíl
a myslím že Dodo měl na mysli to druhé, ale nejsem schopná po tom
co jsem si přečetla tebe, nic napsat, vůbec nic. Píšeš o "samotě"
a já mám totální chaos v hlavě, naprosté vakuum. (doufám že chvilkové)
Čtu to podruhé a zjišťuju že nedokážu napsat nic, co by se aspoň
z poloviny dokázalo vyrovnat tomu, co jsi napsal ty.
Hodně moc to zasahuje.

Hemenexi (Dragon, 08. 07. 2007 11:24)

Na stezce jsme všichni,chtě nechtě,možná že ne od tohohle stávajícího narození le už mnohem dříve.Upřímně a za sebe ti řeknu,že nemám potřebu se za někoho schovávat či promlouvat ústy někoho jiného.Bohužel to asi tak vyznělo,za to se omlouvám.Pouze se mi zdály a stále zdají postřehy tohohle postaršího pána mě srozumitelné a v domění,že by mohly někoho oslovit jsem je zde pak nastínil..Sám před sebou ještě nikdy nikdo nikam neutekl,ať to zkusí..Myslím,že si nerozumíme co se týká výrazu Ega a Mysli.Dle mě to není totéž a jsem rád že jsme díky mysli,vědomí a tělu každý z nás unikátními individualitami.Ale pro mě není ego tím nejcennějším.....A také se mi líbí sloh tohohle pána,lepší výklady co se týká nás samotných a pochopení všeho kolem nás jsem zatím nikde nezaregistroval..Jsem rád,že mě karma tak rychle klepla po prstech za to,že jsem neměl jeho postřehy nikde přepisovat..nemyslel jsem to ale nikterak zle.Jak se říká všechny dobré úmysly bývají občas jen dlážděním do pekel..dobře mi tak...měj se

Smutek a Samota (Hemenex, 08. 07. 2007 11:04)

Samota. Samota ta příšerná, nepřirozená věc. Vždyť nikdy nejsi sám. Když se rodíš, jsi ty
a máma, když umíráš, jsi ty a smrt. A to mezitím? Buď žiješ - pak to je v pořádku a taky nejsi sám, nebo přežíváš - a to si sám, to je špatný. Sám můžeš být na vysoké hoře, na dně moří, ve vesmírné lodi či uprostřed buše, ale samota hrozí i uprostřed měst a sídlišť, v rodinném kruhu a i v posteli - i když v ní nejsi sám. To bolí. A moc. A bolest zůstává ať děláš co děláš. Akupresura a ani žádný prášky ti nepomohou. Díváš se na někoho, můžeš se ho i dotknout a přesto jsi zoufale sám. Tak zoufale někoho hledáš, že přijmeš kohokoliv, jen abys nebyl tak sám - třeba i smrt (když máš dost odvahy). Když nemáš, tak dál - přežíváš. Sám sebe za ruku nevezmeš, nepohladíš, nepochválíš, neutěšíš, ne...
Samota,
Sám Ota, Sám Jirka, Sám Ondra, Sám On, Sám Rosťa
(tak tady to je - konečně), Sám ...
Už vím jak vzniká.
Samota - děvka, která se každému nabízí - za pěťák, za pivo, za-darmo... Má bratra (ještě horšího snad).
Smutek. Je kaňka, která se pomalu ale jistě rozpouští v tvém nitru. Pomalounku, nespěchá, má čas, už ji neutečeš - nosíš ji stále v sobě. A kaňka roste a roste, pomalu ale jistě s každou tvou prohrou. A čím ji máš v sobě větší, tím častěji a snadněji prohráváš. A pak. Pak se hráze protrhnou..
A kočky si odsedají a psi (ty cítí) ti lížou ruce - jak starci a mrzákovi. A ty, dál jak slavík
v kleci na klíček, kterému by stačil malíček, dál žiješ, jakobys skládal uhlí. A slzy v očích již vyschly, jak, jak naděje na uzdravení.
Ruku v ruce dál kráčí světem. Společně loví, jak vlci,
a jejich moc a síla roste. Sourozenci v prokletí. Bratr a sestra. Smutek a Samota. Třináct písmen dohromady, co si vlastně ještě můžu přát. Ideál. Vždy spolu a nikdy se nezradí. Ideál.
Když jeden nemůže druhý hned zaskočí. Ideál. Jak pro koho.
Dík. Já nechci. Já slyšel o léku. Teď zpoceným srdcem nervózně žmoulám recept, už jen Samaritánku, která jediná ho dokáže namíchat - snad.
A tak Samaritánky hlaste se (na mé adrese). Platím hotově a hned (jakmile lék zabere), sám sebou.
Proč?
Protože toužím, moc toužím potom léku, nekonečně mnoho toužím po lásce a něze. Láska
s sebou přivede porozumění a něha radost. A proto po nich tak toužím. Po nich, po tom léku, který mi snad zabere. A proto se hlaste. Proto Vás volám. May day. Protože smutek o samotě je smutek o samotě a já jej poznal. Já vím co to je
Smutek o Samotě.
Smutek o Samotě S.O S. SOS

Dragonovi (Bandy, 08. 07. 2007 10:56)

Myslím, že ani Dodo ani já jsme o osamocení nic nepsali.Ale když chceš, vidím osamocení jako fyzickou skutečnost. Být sám na pustém ostrově je stejné jako na Václavském náměstí v pravé poledne. Prostě někdo, koho potřebuješ není nablízku. Samota je duševní stav, provázející osamění.
Rouhačská věta jejiž já nejsem původcem:"Stvořitel je něco, co si lidé vymysleli, aby se měli na co vymlouvat." Příklad.:Účastníka dopravní nehody se ptají:"Proč ten člověk zemřel ?" A on odpovídá:"Bůh to tak chtěl". A ani zmínka o tom, že mu nikdo neposkytl první pomoc. Proč jsou války ? Bůh to tak chtěl ? Kdo jiný ? Je přece všude. Je v každém v nás a je naši součástí.Nějak mi to nepasuje s tím nositelem dobra.Nebo nás jen zkouší ? Z čeho ? Vždyť předem zná odpověď. Tomu tedy opravdu nerozumím.

Drakon a Bandy (Hemenex, 08. 07. 2007 10:55)

Chci se zastat draka, nemám teď čas číst všechno ale vím (a uvádím to ve svém příspěvku ze včerejška), že drak tvrdí (a to se mi na něm líbí), že naopak velmi záleží už na tomto životě a nemáme spoléhat na to co přijde až po smrti. Tady jsem si s Tebou Bandy asi nerozuměl.
Draku, být na Stezce není žádná vzácnost. Moje babička tam byla přes 76 let a i já sám už přes 40. Ono se stačí jen narodit - a už jsi na Stezce.Věk už není to co bývalo :-)
Vidíš, že nemusíš jen opisovat nebo papouškovat co říkají jiní. Neschovávej se za vzletné fráze a květnaté řeči jiných. Buď sám sebou.
I když s tím samozřejmě nesouhlasíš ale Tvoje vlastní Ego je to nejcennější co máš, odlišuje je tě totiž od davu. Činí tě UNIKÁTNÍM. Dávej do toho kus sebe a budeš svůj.

all (Dragon, 08. 07. 2007 06:44)

Mrzí mě,že si někdo myslí,že život je jen čekání na smrt,v tom příspěvku to bylo napsáno trošku jinak.Jsou to slova jednoho mého duch. přítele,který je na Stezce více než 50 let.Myslel jsem,že by mohla někoho oslovit,mě jeho myšlenky(nejen ony)oslovují dodnes.........Netušil jsem,že jim porozumí tak málo lidí a tak další už vyťukávat nebudu..Samota není totéž co osamění a nevidím na ní nic špatného..Pravdu,jak ji vnímám a prožívám nelze nijak ukázat či nadatlovat na sklo..Stvořitel není dle mě někdo kdo jen rozdá karty a pravidla a pak řekne hrejte si,On je Tvorbou samotnou,nepřetržitou a sám se sebou si "hraje"tím že sebe jakoby rozdělí do mnohosti,ikdyž sám zůstává uprostřed všeho dění.Je i Energií,Láskou a vůbec Vším možným i nemožným.Tyhle slova ho stejně nikdy nedokáží popsat a pokoušet se o to je naprostá marnost..Snad jsem to odnikud neopsal..

Pro Dodo (Bandy, 08. 07. 2007 05:54)

Neznám člověka, který by se za samotu styděl. Znám ale, dost lidí, kteří samotou trpí.
Když například má nejmladší dcera najednou přestala mít mě jako toho nejbližšího přítele a rádce, když ji začali víc zajímat vše ostatní, musel jsem zažít chvíli, které psychologové říkají "otec opuštěn dcerou".A dostavila se trýznivá samota. Samota jako pocit vlastní zbytečnosti.Jen kdo nezkusil, neví jak to bolí. Naštěstí to přejde samo.

Satance na její řeč k Hemenexovi (Bandy, 08. 07. 2007 05:42)

Nevím proč, ale věta o chápání vlastního těla mě připadá zcela nesmyslná. Já si nemůžu přece vybrat, jak budu vnímat vlastní tělo.Nebo mozek k tělu nepatří ? A žebych byl odpovědný "za od Boha pokleslý stav" ?
Tyto formulace mi připadají jako citáty z Koniáše nebo úryvky z učebnice pro inkvizitory.

Pro Hemenexe (Bandy, 08. 07. 2007 05:32)

Jsem rád, že nejsem jediný, kdo nesouhlasí. Představa, že život je čekání na smrt mě uvádí do rozpaků.Proč tedy čekat ? Co tak hned po narození umřít ? Na co to čekání ? Probůh, to je ale kravina.

Dragonovi a Mystikovi. (Bandy, 08. 07. 2007 05:27)

Z Otrokovic

Samota (dodo, 08. 07. 2007 03:15)

Štvou mě lidi, co se stydí za samotu. Nebo se jí bojí, nebo se jí vyhýbají. To sou všechno hlupáci...Kolikrát mi připadne, že dnes lidé bojujou proti samotě různyma prostředkama. Většinou dost nákladnyma. Samota je krásná věc. Ovšem všeho moc škodí..Zní to asi zmateně, ale řeknu to teda jednodušejc. Když su moc s lidma, tak mě serou a chcu být sám, a když zas su dlouho sám, tak chcu být s těma tvorama, co si říkají lidi. Ale čím dál, tím víc si myslím, že je lepší být sám....

Hemenexi (Dragon, 07. 07. 2007 20:21)

Jsem rád,někdy i nerad za nás....Nechám Ti prostor a čas....a měj se ...nejen Ty....ahojte......

pro Hemenexe (Satanka, 07. 07. 2007 19:22)

Pleteš se Hemenexi, že tě nebude mít nikdo rád, naopak jsme rádi že ses znovu vynořil.
Půjdu teda do slovního boje za sebe. Znovu jsem si přečetla co dragon napsal a musím říct,
že to napsal dobře a že chápu co tím myslel. Před pár měsíci (17-ti) šly moje myšlenkový
pochody někam úplně jinam. Jdu na první a druho větu, nad kterými se pozastavuješ.:
\//"Přece jsme nestvořili sami sebe!\//" on mu někdo tvrdil opak, že tam dal vykřičník?
nebo \//"Naše individualita není naším dílem. My jsme pouze zodpovědní za její od Boha
pokleslý stav,ale nikoliv za samu její existenci.\"// tak před těmi pár měsíci byl na
jedné misce vah Darwin a na druhé Bůh a bylo to 50/50. za to, že teď už to tak není
vděčím nejen sobě, některým lidem, ale i tobě. V tom, že to Dragon zdůraznil,
nevidím nic špatného, naopak, protože to nečtu jen já a ty, ale i někdo kdo je na tom teď,
jako já před časem.Ta třetí věta na kterou se ptáš: //My jsme pouze zodpovědní za její
od Boha pokleslý stav,ale nikoliv za samu její existenci. Pokud máme ve světě bezpečně
a účelně existovat,musím vnímat své tělo jako své vlastní, jinak by záhy bylo zničeno\//"
Tak tu jsem chápala dobře i dřív i když jsem si ji nikdy nesložila do takovéto věty,
ale zase jsou lidé, kteří si myslí, že jejich tělo je nesmrtelné, tak mu dávají takovej záhul,
až musí nakonec projít bolestivou zkušenost aby zjistili, že nejsou nesmrtelní
a že měli na kahánku aby pak pochopili to, co je v té větě napsáno.
Já za sebe vnímám svoje tělo jako svoje vlastní, chovám se k němu co nejvřeleji
a nevyměnila bych ho za žádné jiné.... trochu zlehčení neškodí.:-D:-D

všem (Petra, 07. 07. 2007 19:01)

My sami jsme vlastními předky a zároveň i vlastními dědici svých činů.

Pro dragona (Hemenex, 07. 07. 2007 18:39)

Musím tě pochválit. V příspěvku (Mystikovi (Dragon, 06. 07. 2007 08:26)) jsi napsal tyto skvělé myšlenky:
* Naše posmrtná existence je velmi nejistá, protože nikdy nevíme jaká je naše karma, kterou máme v zásobě.
* Nemáme se spoléhat na život po odložení těla,ale pilně a neustále se snažit o co nejhlubší dosažení "Boha", poznání svého Já, dokud jsme na tomto světě.
* Vždyť jediné co je na tomto světě naprosto jisté je,že jej dříve či později,a často dříve než se nadějeme,opustíme a nic zevního,co jsme pracně získávali a předraho zaplatili- čest, slávu, majetek, postavení, prostě nic si s sebou nevezmeme. Jen naše poznání nebo nevědomost a zárodek svého příštího osudu,který je dán našimi činy ať dobrými či zlými nebo neutrálními.......

Ale dvě věty mě matou:
"Proto by náš celý pozemský život neměl být ničím jiným než ne přípravou na smrt,ale na život po našem tomto životě vezdejším" a s už dřívějška:
"(Láska) nemá předmět ani důvod ale je sama svým důvodem, předmětem i cílem..."
Tu první větu jsi buď nějak špatně opsal nebo se ti nějak přeházela písmenka a ta druhá věta je podle mě příkladem jak napsat hodně písmenek aniž by cokoliv řekli ale to asi proto, že jsem ji vubec nepochopil.

All (Hemenex, 07. 07. 2007 17:48)

Asi mě teď nebude mít nikdo z vás rád, protože se budu vracet k příspěvku "K individualitě (Dragon, 05. 07. 2007 09:45)" ale přesto do toho půjdu, nemůžu si pomoci:
Saty, ty píšeš že "Je úžasný jak jsi to napsal .... před pár měsíci bych možná vůbec nechápala co tím chceš říct" já, na rozdíl od tebe, teď hlavně nechápu proč nám vlastně vysvětluje, že "Přece jsme nestvořili sami sebe!" on mu někdo tvrdil opak, že tam dal vykřičník? nebo "Naše individualita není naším dílem ... My jsme pouze zodpovědní za její od Boha pokleslý stav,ale nikoliv za samu její existenci." nebo do třetice: "Pokud máme ve světě bezpečně a účelně existovat,musím vnímat své tělo jako své vlastní, jinak by záhy bylo zničeno" Saty, ty snad někoho znáš, kdo vnímá své tělo jako tělo svého souseda přes ulici? Chceš snad Saty říct, že toto jsou pro Tebe novinky, které bys před pár měsíci nechápala?
Mystiku, píšeš: "Dokonalejší vysvětlení a celkový výklad na téma individuality a jáství jsem opravdu ještě neviděl." Přiznám se, očekával jsem od Tebe větší rozhled v tématu a v neposlední řadě i nadhled nad "obecným proudem". Nebo mě chceš tvrdit, že "Život v projevu" (sakra co to vlastně je?) "není bez individuality možný a je vždy světem jedinců." To je ale objev, že individuální život je vždy světem jedinců - a koho nebo čeho jiného by tedy měl asi být?
A tohle bych od tebe Mystiku taky nečekal: "Kde není jedinec a jeho smysly, svět neexistuje a existovat nemůže,protože vědomí spolu se smysly svět vytvářejí a nikoliv pouze odrážejí." Netušil jsem,Mystiku, že zrovna ty věříš v Matrix.
Moniko, píšeš, že Drak válí čím dál víc. Souhlasím, jen nevím jestli by s tím opisováním neměl být opatrnější a nevydávat dogmata za postuláty, viz. např. "Jestliže nás (Stvořitel) stvořil, což je nepochybné, ..." nebo (což je výrazně menší zlo) plést páté přes deváté např. "Síla která nás ze světa stahuje do nevědomí spánku, nás z něho opět promítá do těla a jeho světa", já si třeba doteď myslel, že ta síla, která mě stahuje do nevědomí spánku je únava ale že by mě ta stejná únava pak promítala do světa a do těla? Pochybuji.
Bandy, proč Draku nevysvětlíš, že Einstein sice pochopil, že "vše je odvislé od pozorovatele(tj.v ten moment přítomného uvědomovatele všech možných dějů,akcí,následných reakcí) jak píše Drak ale nikoliv proto, že by zohledňoval výsledek dle jeho individuality nebo vlastního ega, či jeho uvědomování vztahu mezi Pravdou a nirvánou ale proto, že řešení, závisí na postavení a rychlosti daného pozorovatel ve vztažné soustavě sledovaného děje.
A abych tě nevynechal Draku, i na tebe něco mám: Chci se tě zeptat na Tvoje chápání významů, popř. definice některých slov: např. Pravda, Stvořitel, Energie (stačí v tomto pořadí). Protože evidentně mají pro tebe jiný význam než pro většinu ostatních lidí. Ale zkus to tak abys sis neodporoval, víš přece že, jak píšeš, se šťourám v tom kdo co napsal (ve snaze ho pochopit).

Bandymu (Dragon, 07. 07. 2007 08:29)

Dobře Bandy,také se mi na tobě líbí tvůj způsob vyjadřovaní,co se týká rychlosti světla zkusím se po něčem podívat aby to bylo hodno tvého posouzení..Odkud byla tvoje maminka? Radek

Dragonovi (Bandy, 06. 07. 2007 22:44)

Ano, už jsme o tom mluvili. To je onen paradox,kdy někdo zpochybnil teorii relativity tím,že nejde totéž pozorovat z rozdílných stanovišť a tedy v odlišných souřadných soustavách.Neslyšel jsem, že by se s tímto poznatkem Einstein smířil. Buď jsem jediný, nebo mám nesprávné zdroje.
Pokud můj postoj vypadá, že všemu rozumím, pak jsem to neměl v úmyslu. Chtěl jsem sdělit co vím, a co si o tom myslím.
Poraď mi prosím, rád bych o rychlosti světla věděl to, co současní vědci. Kde bych se o tom něco dověděl ?
Můžeš mluvit jak chceš. Rozumím všem slovanským jazykům s výjimkou těch balkánských. Tam a v Bulharsku mám problémek.
To, že nesouhlasíš s mým názorem, v žádném případě nechápu jako projev zášti vůči mé osobě. Vždyť spolu hovoříme o tom, jak se na věc díváme. Nenařizujeme nikomu jak se má na věc dívat. Tím, že nesouhlasíš, nestáváš se přece nepřítelem. Jsi oponentem. A to je zcela legitimní postavení našich subjektů ve společnosti.
A jak to vypadá, když se Valach rozčílí, vím moc dobře. Moje maminka byla Valaška.

Bandymu (Dragon, 06. 07. 2007 20:26)

Mluvím snad česky,valašsky jen když mě někdo rozčílí,zatím se to nestalo a myslím že se to ani nestane....

Bandymu (Dragon, 06. 07. 2007 15:49)

Mrzí mě,že to nechápeš,řekl jsi někde,že tě nemám ničit ale co by Jsi dělal na mém místě?Tvoji pozici naprosto chápu..Víš já Tě mám díky Tvé upřímnosti a nekabátnictví docela rád..ale musím se zastat ostatních..nehledej v tom žádnou zášť vůči Tobě,spíše naopak..Einstein na sklonku života pochopil mimo jiné i to že vše je odvislé od pozorovatele(tj.v ten moment přítomného uvědomovatele všech možných dějů,akcí,následných reakcí)A rychlost světla?Všichni současní vědci tímhle se zabývající už ví své..Nechci Ti nabourávat Tvůj svět ale jezdit po těch samých kolejích kolejích ještě nemusí znamenat,že všemu rozumíš,promiň,pokud jsem se Tě nějak dotkl..také si za sebe myslím,že už jiný nebudu..ahoj

Rozhovory o církvi (Bandy, 06. 07. 2007 15:48)

Předesílám, že sám jsem zapřísáhlým ateistou a nemíním se zastávat žádné církve. Pokud by to tak vyznělo je to jen důsledek mé výrazové neobratnosti.
Nuže. Jedním z prvních podnětě k rozvoji tohoto tématu byl Rosťův příspěvek z 31.5.2007.Rád bych upozornil na několik závažných chyb , kterých se Rosťa ve svých tvrzeních dopustil.
"Katolická církev je největší masový vrash v dějinách lidstva". Tady bych si dovolil poznámku. Kdo tady ví, kolik lidí zabili pohané. před vznikem katolícké církve ? Kdo ví, kolik obětí má na svědomí islám ? Mám pokračovat ?
"Katolická církev je skupinka lidí kolem...".
Opět se chci zeptat. Je 800 milionů lidí skupinkou ? Když tak aspoň skupinou. Statistiky UNESCO uvádí,že v současnosti je na světě 800 milionů katolíků.Co s tím ?
"Celibát je proti bibli.".Nuže, Bible není jízdným řádem katolíků. Bible je jejich historií. Návodem k použití Bible jsou evangelia Svatých. Tam jsou stanovena pravidla, kerými se katolící řídí nebo řídit mají. Katolicizmus je metoda výkladu Bible. Jinak ji vykládají římskokatoličtí a jinak řeckokatoličtí věřící.Tím se liší Bible od Talmudu.Vždyť starý zákon popisujevlastně osudy židů. Takže v bibili o celibátu nenajdeš zmínku stejně jako například o Svatém přijímání nebo Zpovědi. A to jsou stavební kameny katolické víry. Hřích a jeho odpuštění.
A jestli byl Papež v Hitlerjugend je mi fuk. Jak jsem předeslal, já jsem nevěřící.

Matoušovi i když pozdě (Bandy., 06. 07. 2007 15:23)

"Jste jak smečka prašivých psů štěkajících na tigra."
To je Tvůj výrok z 25.3. letošního roku.
Blahopřeji Ti. A děkuji.Lepší příklad tolerance a lásky k bližnímu mi ještě nikdo neukázal.

Mystikovi. (Bandy, 06. 07. 2007 15:16)

Nemám nic proti tomu, co si myslíš. Jen jsem znovu nahlédl do učebnice fyziky pro osmou třídu základní školy. A protože ty děcka možná oblbují (možná v tom má Hemenex pravdu) otevřel jsem i jiné knihy. Fyzika od profesora Horáka. Používá se dodnes jako učebnice v prvním ročníku ČVUT, fakulta strojní. Aristoteles mi moc neporadil. Mám doma ještě "Kapitál". Je možné , že čtu nesprávné knihy a chodil jsem do nesprávných škol.Přesto nemíním měnit svůj názor. Obrátilo by mi to svět vzhůru nohama. Energie je pro mne stále součinem hmoty a kvadrátu rychlosti světla.(Einstein)

Monice (Dragon, 06. 07. 2007 12:15)

Nechci válet ani u p.c.se stále válet,když tohle je tak skvělý web a lidičky že kolikrát svázané mám to nožičky naštěstí ne ručičky...Dík Moni

všem (Monika, 06. 07. 2007 12:08)

Mám teď chvilku čas, tak jsem jen odskočila juknout se.Dlouhé povídání na foru sice nestihnu, ale neodolala jsem se podívat, co je nového zde.(Saty, ty tvoje stránky jsou fakt droga:-D).
Chtěla jsem původně jen napsat, že u mne funguje vše dál jak má, t.j. když jsem se vzbudila na včerejšek, uvědomila jsem si, že se mi zdálo pouze o pobíhajících postavách v bílých pláštích, sem a tam-to neznám, tak jsem dané přikládala ještě zavařené hlavě z debaty hmota versus energie. Za chvíli jsem dostala zprávu, že švára, bezvadnej človíček, ale žel, silný diabetik, nedorazil do práce, tak zavolali Policii a ta ho našla doma ležet v komatu.
Odvezli ho na Karlák a byla to hypka jak prase. Zaplaťpánbu ho našli včas-je už O.K, ale moc nechybělo.
Mystikovi-tohle vše znám, jen si, prosím, neříkej, že jsi musel pro něj udělat to nejhorší. Po pochování množství chlupatých kámošů můžu říci, že to nejlepší. Ušetřil jsi mu trápení a on to věděl. Oni tam potom už chtějí a když jsem smutná po odchodu dalšího, říkám si, že mají proti lidem výhodu euthanázie. Pro mě je nejhorší, mimo odchodu věkem, rozhodnout se, pokud se přidá na stará kolena i nemoc a pejsci jsou na střídačku veselí a přejetí, kdy je ten správný čas, abych nic neuspěchala, ale také jej nenechala trápit.
K tomu pánovi ohledně buddhizmu si myslím, že za vše, co se vymyká průměru se svým způsobem platí.
A Drak válí čím dál tím víc.
To ve zkratce, zatím........

Příběh starého tygra (Dragon, 06. 07. 2007 10:27)

Je to podle mě krásný příběh více bytostí...doufám,že jim ta telecí léta ještě dlouho vydrží a Mystikovi přeji ať má ještě vícekráte možnost pocítit doteky jiných dimenzí.....

Příběh starého tygra (Satanka, 06. 07. 2007 09:38)

Tohle je moc krásný, i když smutný příběh. Taky jsem si všimla že člověka zvíře
jsou na duchovní rovině hodně propojeni. Tak, jak my je ovlivňujeme svým chováním k nim,
tak oni nám dobro a lásku vracejí.

Mystikovi (Dragon, 06. 07. 2007 08:26)

Ježíš mluví o tom,že v "domě jeho Otce-Boha je mnoho příbytků"Tyto příbytky nejsou nic jiného než z jiných náboženství dobře známé nejrůznější světy.Náš svět tudíž není zdaleka jediným světem a jak dobře víme,není ani naším trvalým příbytkem.Je proto samozřejmé,že moudrý člověk se v souladu s těmito fakty i chová.Nevěnuje veškerou pozornost i své síly tomuto hmotnému a pro něho dočasnému světu a stará se i o své příští příbytky.Vyšší,jemnější a lepší světy,než je naše pozemská úroveň budou pravděpodobně následujících druhů:1.Blažený svět vysoce etických bytostí,nemajících však poznání Boha,které sklízejí výsledky svých skutků.Pro tyto světy zřejmě platí,že z nich se jejich obyvatelé po vyčerpání svých zásluh vracejí zpět na zem právě pro nedostatek poznání..2.Světy těch,kteří poznali v nějakém stupni Boha.Setrvání v nich je dáno poznáním a nikoliv karmou a proto se z této úrovně nesestupuje na zem,pokud poznání trvá..3.Mezisvět pro ty,kteří kráčeli Stezkou k Bohu,ale nedosáhli jejího cíle,avšak jejich zásluhy jsou takové,že se nerodí na zemi.V mezisvětě dosahují poznání a pak odcházejí do světa realizátorů.4.Dále existují i světy pekelné,ve kterých se ocitají ti,v nichž převládlo zlo nebo se dopustili závažných přestupků např.vraždy.Zde se ocitají i ti,ve kterých převládla nenávist,závist a jim podobné negace Naše posmrtná existence je velmi nejistá,protože nikdy nevíme jaká je naše karma,kterou máme v zásobě.Nemáme se proto spoléhat na život po odložení těla,ale pilně a neustále se snažit o co nejhlubší dosažení Boha,poznání svého Já,dokud jsme na tomto světě.Jedinou naší jistotou po odchodu z hmotného těla je jen a jen hluboké a trvalé dosažení.Nic jiného.Proto by náš celý pozemský život neměl být ničím jiným než ne přípravou na smrt,ale na život po našem tomto životě vezdejším.Tato moudrost byla ve středověku v Evropě běžná.V Indii a jí podobných zemích je tomu tak dosud.Škoda že osvícený novověk na tuto velkou moudrost zapomněl.Vždyť jediné co je na tomto světě naprosto jisté je,že jej dříve či později,a často dříve než se nadějeme,opustíme a nic zevního,co jsme pracně získávali a předraho zaplatili-čest,slávu,majetek,postavení,prostě nic si s sebou nevezmeme.Jen naše poznání nebo nevědomost a zárodek svého příštího osudu,který je dán našimi činy ať dobrými či zlými nebo neutrálními.......Potud jeden duch přítel jenž se Stezce věnuje více než 50 let,za sebe bych k poslední větě přidal,že nejen těmi činy ale i myšlením(ikdyž to je vlastně v podstatě také čin)..

Mystikovi (Dragon, 06. 07. 2007 06:46)

Já se za světce rozhodně nepovažuji ani bych jím nikdy nechtěl být..Ramana Mahariši se také dokázal občas pořádně rozčílit,Maharadž prodával cigarety,Ježíš a jeho ženy..atd.Záleží na vnitřním uvědomění sama sebe..Co se týká mě,mám na sobě moc a moc a moc práce ...Někdy si ale opravdu lehnu jen tak do trávy a koukám na oblohu jak mizí mráčky(musí pro to být příhodné počasí)..Stává se(zřídka)že "zmizím" také..Nechat vše plynout je sice hezké ale ne tak snadno proveditelné.Jsou tu děti,zaměstnání(mráčky je nenakrmím)a mnoho věcí dalšících vyžadujících pozornost vědomí a soustředěnost.Myslím,že je dobré si toho být vědom(nejen sebe)......Také jsme měli pejska (Sir),také dostal injekci..ten pohled..slzy měl i veterinář(nezávidím mu jeho práci,někdo tuhle práci ale dělat musí).Vyšší reality neřeším,mě dává už tak dost zabrat realita stávající,co se týká hmoty,každý má právo ji vidět svým úhlem pohledu a to je dobře,nikdo snad nejsme neomylní a občas si díky tomu můžeme trošku poopravit úhel svůj.Za sebe si myslím,že hmota je v podstatě energíí v různém stupni svého projevu.....měj se fajn a dík za příspěvky

all.. (Mystik, 06. 07. 2007 02:44)

Bandy - milý příteli, moc se ti omlouvám, ale vždy budu zřejmě tvrdit, že vše je energie a hmota je projevem energie, nikoliv naopak "o)
Dragon - tak čtu tvé příspěvky a musím uznat, že jsi to napsal velmi dobře. Dokonalejší vysvětlení a celkový výklad na téma individuality a jáství jsem opravdu ještě neviděl. Je mi to poučením a děkuji. K Nirváně - nechávat vše plynout je krásné, ale vyžaduje to vysokou duchovní vyspělost. Ten, kdo nechává vše volně plynout a je smířen se vším, pak má zasebou spoustu zrození a velkou školu života tady na Zemi. Je hodně lidí, kteří se na venek tváří jako světci, ale uvnitř jejich duší to vře .. Nirvána je stav věčné blaženosti, ale mám pocit, že existuje několik stupňů k tomuto stavu. Život ve 3d realitě je pouze prvím stupněm. Četl jsem i takové názory, že až ukončíme karmický koloběh ve 3D realitě, tak jdeme do vyšší dimenze, kde nás čeká další práce .. Tak, jako tady poznáváme a učíme se žít se svým tělem a učíme se vyjít se svými souputníky, tak ve vyšší duchovní dimenzi ( nemá to zřejmě nic společného se 4D, ani jiným D .. ) se budeme učit, jak udržet stabilitu planet a celého vesmíru .. Ale to jsem jen četl. Pocit z toho mám takový, že je to krásná představa a cítím, že něco na tom bude. Ví někdo víc? Rád si přečtu vaše názory. Děkuji.
Saty - s tím pánem máš pravdu - ta láska na venek stejná vůči všem a pohrdání - byť mírné - vůči sexu a vztahům - dalo by se říci, že je to sobectví, avšem spíše bych to nazval - učením sebe samého .. Ten pán jednou přijde na to, že duchovní vyspělost nespočívá na úsměvech a rozdávání lásky všem, ale ten, kdo je duchově vyspělý, tak nikdy nepohrdá ničím a nikým, protože ví, že to patří k životu a učení se tady na Zemi. Duchovně vyspělý člověk je jako starostlivý otec (matka), který ví, že děti jej zlobí a dělají neplechu, ale přesto je ze srdce miluje a chápe je ..
K duchovnu jako celku - zabývat se duchovněm je dnes velmi dobré. Ale někdy se stává, že pro samé zkoumání člověk zapomíná naplno žít a prožívat 3D realitu .. Nejsme tady náhodně a je potřeba si ten život aspoň občas naplno užít. Taky na to zapomínám "o) Přeji hezkou noc .. Nebo spíš ráno "o)

příběh starého tygra .. (Mystik, 06. 07. 2007 02:20)

Monice - bylo to v zimě před dvěma lety. Měl jsem dva psy. Jeden byl starý vořech, měl 17 let a druhý byl dalmatin - 11 let. Jedné té zimní noci se mi zdál sen: Opravoval jsem plot kolem domu a s hrůzou jsem zjistil, že brána je nedopatřením otevřená. Byl to průser, protože tygr, kterého jsme měli doma, tak utekl do hor, do lesů .. Utíkal jsem po lese a hledal ho, až jsem ho uviděl .. Stál tam na kopci a díval se na mne. Slyšel jsem, jak mi někdo říká - "nech už starého tygra jít .." Střih .. Stojím za domem a dívám se k bráně .. Všude je sníh, u brány je velká černá jáma .. Dalmatin běží ve sněhu a obíhá dokola tu jámu .. Najenou se na mne podívá a skočí do ní .. A vysvětlení toho snu? Pár dní na to starý pes ochrnul na zadní nohy. Našel jsem jej u jeho boudy pod závějí sněhu a když jsem myslel, že umřel, tak jen líně zvedl hlavu a jako by se ptal, co zase po něm chci. ležel před svou boudou, kterou by za nic na světě nedokázal opustit. Tím, že si chránil svůj domov, tak to ho vlastně drželo tak dlouho při životě. Když jsem jej vzal do baráku, tak jen naříkal a plazil se ven. Chtěl do svého domečku. Musel jsem udělat tu nejstrašlivější věc, která jediná se dala udělat - přišel můj kámoš veterinář a dal mu injekci. U jeho boudy. "Starý tygr" se na mne podíval a věděl, že je to poslední chvíle, ale tentokrát poprvé a naposledy na sebe nechal vztáhnout ruku cizího člověka, protože věděl, že jiná možnost už není .. Tak jsem nechal starého tygra jít .. A dalmatin? odešel do druhého dne na to .. Napřed kňučel a hledal přítele, pak dostal třesavku a ráno byl ve své boudě mrtvý .. Skočil do "jámy", šel za starým tygrem .. Občas je vídám ve snu. Jsou oba mladí, v "telecím" věku a dávají mi jasně najevo, že je jim spolu fajn. Ten, kdo má svoje domácí miláčky, tak jistě zná podobné příběhy ze života. Já jen chtěl říci, že i když se nám zdá, že je zde tvrdá 3D realita, tak přes to jasně občas cítíme doteky vyšších-D realit.

Satance (Dragon, 05. 07. 2007 11:54)

Souhlasím

pro Dragon (Satanka, 05. 07. 2007 11:43)

Soukromně ano. Mohu ti poslat celou korespondenci aby sis přečetl ty jeho myšlenky.

Satance (Dragon, 05. 07. 2007 11:38)

Můžu vědět o koho se jedná?

Dradonovi (Satanka, 05. 07. 2007 11:26)

Ty slova, - pohrdání a odsuzování - nenapsal, ale tak na mě působí všechno co jsem od něj četla v soukromé korespondenci. Také si myslím, že je to trochu jinak. Jestli je to významný člověk? Ano je.

Satance (Dragon, 05. 07. 2007 11:15)

K dosažení nirvány není nutno něco potlačit či negovat,vytváří to pak jen další víření mysli.A pohrdání něčím nebo odsuzování někoho?To snad ne...fakt je to jeden z nejvýznamnějších budhistů u nás?....Není zde potřeba s ničím bojovat.....Bud tich a věz,že Já jsem Bůh..(nemyslím teď dragona)Prostě stačí jen být..Mraky na obloze tiše plují,nikdo s nimi nebojuje...Někdy se zadívej na oblohu,pozoruj mráčky,některé tiše mizí..nikam neodcházejí,prostě se samy rozplynou..jen být

Dragonovi (Satanka, 05. 07. 2007 10:58)

Je dobře že do práce nejdeš, přeju ti volno. Je úžasný jak jsi to napsal
a čemu se sama divím, před pár měsíci bych možná vůbec nechápala co tím chceš říct.
Je to tak, byli jsme stvořeni jako individuality s myslí a hmotným tělem,
se všemi ctnostmi a nectnostmi. Zmiňuješ se o Budhovi a nirváně.
K dosažení nirvány je nutno potlačit všechno lidské včetně sexuality,
je nutné změnit cítění lásky na lásku všeobjímající, t.zn. lásku
ke všem lidem bez rozdílu stejnou. Jeden pán, který se věnuje budhismu
mi řekl: ///"Když naleznete světlo uvnitř sebe samé, naleznete skutečnou duchovní
podstatu života za dosud lidskou egoistickou náhražku života. Proč milovat jednotlivce,
když mohu milovat celý svět? Je nutné odloučit se do samoty,
v níž vlastně člověk není sám, ani odloučen. V přísné askezi je pak
v jeho srdci celý svět.Na lidskou lásku a sexualitu se pak pohlíží jako na hru adolescentů."///
Je to vlastně vzdání se svého světa, toho světa který nám byl Bohem dán.
Tento pán se uzavřel vlastním citům, na lásku a sex se dívá mírně pohrdavě
a rozdává (svému synovi, bývalé ženě, zloději který jej okradl, příteli nebo
neznámému člověku) naprosto stejné úsměvy na všechny strany ve snaze dosáhnout
vyšší roviny vnímání. Ještě chci poznamenat, že tomuto pánovi nevycházely vztahy
před manželstvím, se ženou si též neporozuměli a rozešli se. Možná tyto okolnosti
se přičinily o to, že se z něj stal jeden z nejvýznamnějších budhistů u nás.
V tom případě chápu jeho pohrdání láskou a lehkost s jakou askezi přijal.Já proto
mám jediný výraz, - zemřel světu. Zavání mi to sobectvím a zahořklostí.

K individualitě (Dragon, 05. 07. 2007 09:45)

Vypadá to,že dnes do práce nepůjdu,dcera ještě spí...Jedinec,individualita je tvořen tělem hmotným i jemným,myslí a vědomím,které jej oživuje.Je to empirický pozorovatel,vědomí pozorující hmotné tělo a jeho svět,které jsou základním a nevynechatelným předpokladem vědomého a inteligentního života ve světě.Pokud máme ve světě bezpečně a účelně existovat,musím vnímat své tělo jako své vlastní a cítit vše,s čím ve světě přichází do styku.Jinak by záhy bylo zničeno.Kdyby mělo toto individuální empirické vědomí zmizet nastala by záhy katastrofa.Přesně toto se dějě při fyzické smrti.Vědomý pozorovatel navždy opustí tělo a to ztratí život.Vědomí jedince se může nacházet ve stavu nevědomosti nebo poznání,,tyto dva stavy se však existence jedince,individuality přímo nedotýkají,,osvícený i neosvícený člověk má tělo hmotné i jemné imysl,která myslí a vědomí,které jej oživuje a umožňuje žít a jednat s tělem ve světě.Osvícením individualita nezaniká ale právě naopak,postupuje do vyšší,sebe si vědomé existence,jak můžeme vidět na životech mudrců.Nevědomý člověk je se svou individualitou s tělem ,s myslí a empirickým vědomím plně ztotožněn a na ně omezen.Rozpuštěním ega ztotožnění s individualitou mizí ale nemizí individualita sama.Tělo,mysl a empirické vědomí trvají dál ale bez ztotožnění s nimi a bez omezení na ně.Život v projevu není bez individuality možný a je vždy světem jedinců.Kde není jedinec a jeho smysly,svět neexistuje a existovat nemůže,protože vědomí spolu se smxsly svět vytvářejí a nikoliv pouze odrážejí..Nedovedu si představit jak by vypadal svět postřehovaný třeba deseti smysly.....Skutečným zánikem individuality je jedině Buddhova nirvána.V ní mizí veškerý svět včetně jedinců.Je otázkou jak dalece je návrat jedince do nirvány možný z jeho vůle a jak dalece je ve shodě s vůlí Stvořitele.Jestliže nás stvořil,což je nepochybné,je oprávněné si myslet,že můžeme nebo dokonce máme ze své vůle z jeho díla odejít?K dočasnému rozpuštění individuality dochází,kdykoliv usneme spánkem beze snů.Zmizí naše tělo i mysl a jen jsme ale nevědomě,protože nemáme poznání sebe(u někoho může být i jinak,nemyslím sebe).Síla která nás ze světa stahuje do nevědomí spánku,nás z něho opět promítá do těla a jeho světa,protože příčiny naší individuelní existence trvají a jsou ve spánku pouze nečinné..Toto působení vazby vědomí je dalším dokladem,jak málo moci,vlastně žádnou nad naší individualitou máme.Naše individualita není naším dílem,nýbrž božské tvořivé síly.My jsme pouze zodpovědni za její od Boha pokleslý stav,ale nikoliv za samu její existenci.Přece jsme nestvořili sami sebe! Je-li rozpuštění individuality vůbec možné nebo nutné,je v tomto případě nezbytné nejprve rozpustit ego a poznat se ve vědomí Já jsem.

P.S. (Monika, 04. 07. 2007 23:48)

Zkrátka Makrokosmus a Mikrokosmus.

Drakovi (Monika, 04. 07. 2007 23:45)

Právě letím z fóra, takhla se nenalítám ani na koštěti a to ještě stíhám mineralogy:-D a napsala jsem ti tam ohledně těch vlnek. Nyní jsem přečetla tvojí odpověď a myslím, že jsi rozvinul, co si myslím a napsala.Všepronikající energie.Křížem krážem a pořád. Cítím to takhle.Uf,uf, jdu si dát utěrku na hlavu.:-D

Monice a Satance (Dragon, 04. 07. 2007 23:13)

To co existuje (např.Skutečnost)má několik aspektů či principů.....Je sebe si vědomou existencí,sebe si vědomým vědomím,které je bez tvaru.Vše proniká,vše obsahuje a proto i vše přesahuje.Vše co existuje,tak pouze ve vědomí a nikde jinde..myslím že Albert tohle velmi (ač později)dobře věděl...Tahle Skutečnost je i inteligencí,moudrostí a mocí tvořit,což se děje její energií,ona tvoří ze sebe i svou částí ve stvořené vchází.Je i nejvyšší zákonitostí všeho stvořeného,která je,což je důležité vědět,jednotná pro veškeré stvoření.Svým způsobem je Myslí kosmickou,která tvoří svou duševní činností.Musíme u ní ovšem rozlišovat její principielní část(základní),tedy samu energii a inteligenci,která existuje stále bez ohledu na existenci či neexistenci projevu,tedy schopnost tvořit a její aktivitu tzn. tvoření..Ani pomyslný veškerý zánik veškerého stvoření není zánikem této Tvůrčí energie,schopnosti tvořit.Ta je věčná,není omezená časem a prostorem,a proto také nelze mluvit všeobecně o počátku a konci stvoření(ahoj Jirko..Slepice či Vejce?),ale nanejvýš lze tyto úvahy,docela bezvýznamné a zbytečné,vést o konkrétních světech a vesmírech....Třetím důležitým principem Skutečnosti je láska,která je dárcem štěstí a blaženosti.Nemá předmět ani důvod ale je sama svým důvodem,předmětem i cílem.......Existuje jediná Skutečnost(pravda atd..),je vším a ve všem.Proto také její principy Vědomí,Mysl(tvůrčí energie) a Láska jsou přítomny ve všem stvořeném a tudíž i v člověku...Ve stavu pádu si jich však není vědom ikdyž jimi žije.....Není lepší vlnka na moři?....bolí mě ukazováček...

Drakovi (Monika, 04. 07. 2007 22:59)

I ty jeden filuto, já myslela, že to máš přelouskané. Najdi si "Začalo to pochádkou" a O snech a vzpomínkách na budoucnost, 6.4.O7, Hemenex.
(S tím filutou je to kamarádský rejpanec, je mi jasné, že potřebuješ vědět formu, která je pochopitelná i pro ženský:-D)