Jdi na obsah Jdi na menu
 


Bandymu (Jan, 02. 11. 2010 11:22)
Jen tak neosobně.
(Bandy, 21. 08. 2010 17:03)
Moje bohorovnost mě nutí odstoupit od této diskuze. Skutečnost, že v magii nevěřím, že akce mágů považuji za povedený trik nebo za podvod mě pasovala do role toho, kdo se tváří jako něco, čím není.Že odhalím nesmysl, který vysloví někdo jiný se nenosí nikde. Protimluvy jsou v pohodě, když na ně nikdo neukáže prstem. Prostě sem zřejmě nepatřím. Odcházím do disentu...stačí?Nebo mi chceš sdělit ještě nějaký tvůj dílčí poznatek?Pročlověka vzpamatuj se...

Jan (Bandy, 02. 11. 2010 10:11)

Tvá vášeň hledat chyby jiných je patrná už z dálky. Tvé chyby jsou téměř k nerozeznání. Ty se jen vyhýbáš lvům a masařkám tak, že jdeš za nimi jim něco sdělit. A pak se divíš proč ten lynč (z anglického lynch).
Proč vstupuješ do sídla přihlouplých neumětelů. Mezi chytrály už tě nechtějí ? Neuvěřitelné.

prchajícímu k pólu severnímu (v.a.nd.r.ak (radek), 02. 11. 2010 07:48)

Aby ti cestou třeba nebylo zima, posílám ti něco do tvého baťůžku:

Oheň vášně spaluje smrtelníky,
uchvácené smyslnou žádostí;
oheň nenávisti zase zlovolníky,
oddané zabíjení živých bytostí;
oheň zaslepenosti sžírá zmatené,
neznalé ušlechtilého Učení.

Lidé kteří nerozumí těmto ohňům,
se radují ze své osobnosti,
a nevyproštěni z okovů smrti
plní pekla, zvířecí lůna,
světy démonů a hladových duchů.

Avšak ti, kdo dnem i nocí následují
nauku Dokonale probuzeného,
uhasí oheň vášně,
neustále vnímající nečistotu (těla)

Tito, nejvyšší z lidí, uhasí
uhasí oheň nenávisti laskavostí
a oheň zaslepenosti
pronikavým porozuměním.

Když uhasili žár ohňů,
tito, nepolevujíce dnem ani nocí,
zcela vyhasnou,
beze zbytku,
když porozuměli strasti,
beze zbytku.

Tito znalci s ušlechtilým vhledem,
moudří díky pravému poznání,
s přímou znalostí konce zrození
již nevstupují do dalšího bytí.
Itivuttaka 93
(Pálijské budhistické texty)
 

*** (Jessie, 01. 11. 2010 15:48)

No, tak já jsem se sem včera v noci podívala po dlouhé době, protože jsem měla po zapnutí počítače pokaždé pocit, že mi jaksi něco chybí... Fórum se Saty už není, tak si říkám, jaký jsem blbec, že zapomínám na tenhle web. Klikla jsem na tuhle rubriku, vidím, že tu je živo, tak jsem napsala svůj rozjařený příspěvek (Jessie, 31. 10. 2010 22:11)v nejlepší náladě, jak je vidět. Pak jsem zavítala na Erotiku a rázem mně bylo smutno...
Tolik asi k tomu, proč tu jsem a co tu hledám - neopakovatelnou atmosféru a staré milé známé, pohlazení duše i trochu zamyšlení.

Saty (Jan, 01. 11. 2010 12:57)

Proč myslíš že se jim chci vyhnout?Jen chci říct lvu že je lev.Masařce pak že masařkou jest a že tušim proč přišli.Za to ten linč.

Jessii (Saty, 01. 11. 2010 09:32)

Nech čerta na pokoji, v tom že tě tu vidím, tuším dobré znamení a čas hoď za hlavu.;-))))

Jéňovi (Saty, 01. 11. 2010 09:29)

Lva láká krev, masařku zase smrad. Jestli ti vadí a chceš se jim vyhnout, nerozhazuj kolem sebe žluč a jiné vnitřnosti, nebo lejna. Nevíš kam se zařadit? Nevadí, Satan to ví.

Saty (Jan, 01. 11. 2010 01:08)

Oproti některým,pravda,moc nemluvim.Když začnu,všiml jsem si,seběhne se celá smečka.Od lva po masařku,všichni si z tý krvavý hostiny chtěj odnést svůj díl.Kam mě to řadí nevim...

:-)) (Jessie, 31. 10. 2010 22:11)

Čert to vem, že člověk nakonec skončí stejně tady, a to i když neví, jestli někdo posunul doma ty hodiny, nebo ne, a jestli je tudíž devět, nebo deset, nebo jedenáct, a v případě, že nás posunovalo víc, tak to už je úplný konec... :-).

Jéňovi (Saty, 31. 10. 2010 22:00)

Hezky jsi nás naporcoval. Zapoměl jsi napsat, že sem taky chodí lidi, co toho hodně ví, ale mluví málo a taky ti, co mluví hodně a neví skoro nic. Do jaké skupinky by ses zařadil ty? Myslím ale, že se ti tu líbí a že je ti tu s námi dobře, jinak by ses nevracel....čert aby tě vzal.:-DD

Návštěvnikovi (Jan, 26. 10. 2010 22:05)

V první řadě bych si být tebou nedělal iluze o úrovni tohoto fóra.To že tu nedochází k hádkám,že tu lidé nejsou vepři je spíše zbožné přání než cokoli jiného.Je tu pár vysokoškolsky vzdělaných otců a matek,kteří se nezodpovědně drží v ústraní,jeden co si na vzdělaného hraje,jinak především lidé kteří chtěj nahodile požvanit,poexhibovat,nebo se přiučit něčemu,k čemu nakonec stejně budou nuceni dojít prožitím aby to v nich hořelo.Sem tam si to někdo přihasí s učebnicí,s biblí,wikipedií či jiným análem a snaží se udělat dojem na otroka.Když není co do úst,vytáhne se počasí.Kdys tomu zde velela tetovaná zrzka,která se má za cosi jako čarodějku.Ráda odpovídá náhodným kolemjdoucím,v zájmu udržení vesmírné rovnováhy referuje o tomto webu veskrze pozitivně.Zkrátka parta komunikujících lidí.Provokatéři,mudrci,agenturní pracovnice,techničky výroby,tátové od rodin a nevoliči.Docela slušná parta.Témata se řeší pouze okrajově.Takže se tu klidně rozhrň..

pro Návštěvníka (Saty, 04. 09. 2010 08:53)

Zdravím. Hlavní osnovou webu je 13 položených otázek, jsou v menu očíslované. V záhlaví je vždy na ty otázky můj krátký pohled. Lidé kteří sem píšou, nejsou vyhraněný typ, dá se říct - od věřících po ateisty, od lidí ovlivněných určitým učením, až po naprosté neználky, od filozofů po teology a o to je to zajímavější. Moje poděkování patří všem diskutujícím, protože i při naprosto odlišném názoru, nikdy se nesnaží klesnout k hádkám a nebo vulgarismům, jak tomu někde bývá. Zapojit do diskuze je jednoduché, vyber si rubriku která tě zajímá, přečti si úvod, napiš svůj názor a ostatní se vyjádří. Přeji hezký den.

Prozba (Naštevník, 03. 09. 2010 23:32)

Ahoj mel bych prozbicku.. bylo by dobre kdyby alespon nekdo napsal ocem se tu bavite..jen kdyz tu nekdo obcas zavita na tyhle stranky ktere se mi zdaji ze jsou na urovni... tak ctu spoustu komentaru abych se dozvedel ocem se vubec bavite.Dekuji moc vsem kdyby to tu bylo napsano vjakem fylozoficke neboli teologicke otazce se pohybuji nastivnici teto stranky. Dekuji

Infernus (Bandy, 27. 08. 2010 15:48)

Myslím, že má znalost křesťanství mi bohatě stačí k ýití. Myslím, že má neznalost satanismu není negativem mého světonázoru. Prostě se zabývám tím, co považuji za důležité. Třeba normální život. To obsahuje znalost čtení, počtů a lhaní. Ti méně nadaní zvládnou jen čtení a počty.


 

BAndy (ratka, 13. 07. 2010 17:03)

 

dalo :o) ale nevysvetluju si to nijak. nemam pozadavky v tomto smyslu.

ratka (Bandy, 12. 07. 2010 23:49)

Ale jistě, že to vnímáš smysly. Jen mozek Tvé smyslové vjemy vyhodnocuje jinak. Proč tomu tak je by se dalo vysvětlit tím, že už víš, že by mohlo být hůř. A to zatím není. Dopracovala ses životních jistot. Máš mnohem méně nereálné požadavky, protože znáš jejich cenu.

BAndy (ratka, 09. 07. 2010 09:49)

to se neda vysvetlit. neni to ani tak vnimani jako spise stav v kterem se nachazis. Muj vnitrni stav je ted uplne jiny nez byl pred lety. Mnohem klidnejsi, naplnenejsi, neda se rict co to je. Proste neco je co driv nebylo. A nevnimam to smysly. nemuzu rict ze lepe nebo radostneji vidim, nebo slysim. ale to co je, to co jsem je v jine, pro me uspokojive kvalite. to se smysly nijak nesouvisi. ani s fantaziemi. muzu tomu rikat naplnene byti. ale furt jsou to jen kecy. zvaneni jak rikas.

ratka (Bandy, 08. 07. 2010 22:12)

Zamyslela ses nad tím proč snění a bdění jsou v češtině dvě slova ? Jestli by to bylo totéž, stačilo by slovo jedno. Přiznávám, že snít můžeš i v bdělém stavu. Ale bdít můžeš i bez snění. Snít můžeš i be spánku. Bdít ve spánku se mi zdá neuvěřitelné.
Já stále nerozumím jak si představuješ , že něco vnímáš mimo smysly. Fantazie. Jasně. A o čem chceš fantazírovat, když to nevidíš, neslyšíš, nenahmatáš, neochutnáš nebo neočicháš. Kde je zdroj Tvé fantazie. Už se tady popsalo hodně o mimosmyslovém vnímání. Myslím, že svět se dělí zhruba na dvě poloviny. Jedna tomu věří, druhá pochybuje. Já patřím k těm, co pochybují. A nějak s tím nemíním nic dělat.

Bandy (ratka, 08. 07. 2010 11:15)

sneni? opet smyslove obrazky v nasi hlave. sneni a bdeni je to tez, pokud to vyhodnocujeme jen pres smysly. neco se nam ukazuje pred ocima a my to hodnotime jako dobre nebo spatne. A pdle toh se citime dobre nebo spatne. Furt totez dokola. jako veverka v kleci.
Ven z klece muzes jen kdyz smysly prekrocis a odsunes stranou. mimo sneni. mimo fantazie. dal...

pravda (dark roran, 07. 07. 2010 21:45)

ja v to věžím buh je podle mě špatnej vale zaroven dobrej dabel je spravedlivej ten si vezme jak chudy staryho mladyho bohatyho

pro ratka (dark roran, 07. 07. 2010 21:42)

snění nebo pravda ktrera nam uvizla v mysli kdo to rozpozna to nikdo třeba je to pravda a třeba ne

ratka (Bandy, 07. 07. 2010 04:39)

Tomu se říká snění. Hledání cest , u kterých cíl je druhotný. Ale v podstatě je to ptákovina. Jak se můžeš zabývat něčím, co nejsi schopna vnímat smysly. Netušíš nic o jejich existenci. Můžeš je předpokládat , ale je Ti to k ničemu. I když se Tvůj předpokld vyplní, nemůžeš ho ověřit. Nejsi schopna ho vnímat. Prostě to něřeš. Zkus napsat povídku, román nebo něco tak. Třeba o něčem mimosmyslovém.

Bandy (ratka, 03. 07. 2010 15:43)

pro me to ma smysl zabyvat se vecima ktere nedokazu vnimat svojimi smysly.

ratka (Bandy, 02. 07. 2010 01:05)

Mechanicky se vzdálenosti galaxií neměří. Nemáme tak dlouhý metr. Co takhle optika ? Lepší ? Myslím klasickou optiku. Lenzův zákon atd. Nebo novější technologie ? Mikro nebo nanovlny ?
A proč by se člověk měl zabývat jevy, které není schopen svými smysly vnímat, není schopen je nijak měřit. Přece je nikdy a nijak nebude vnímat. Bylo by mu to naprd. Pojďme se zabývat tím, co má smysl.

BAndy (ratka, 05. 06. 2010 15:41)

dyt je to uplne jedno. jde jen o to priznat si ze to co vidime, co vnimame jako nezpochybnitelnou pravdu se nam tak proste jenom zda. Protoze nase smysly jsou temhle dimenzim (nasim) prizpusobene. Vsechno co bezi mimo pasmo ktere je nasim smyslum pochopitelne (i diky cidlum a mozkovym centrum a spojenim mezi nimi) ONi spolupracuji a jsou odladeni proste tak, ze my jsem schopni se v tomhle svete pomoci smyslu pohybovat. Jakmile se dostaneme mimo pasmo pristupne nasim smyslum (treba ve zvucich nebo ve svetle ale i v teple) tak je proste uz vyhodnotit nedokazeme a prakticky pro nas neexistuji.
ale to vis. takze je uplne jedno jestli rikas ze Newtonova mechanika je pro tebe jedina mozna. Ono je to v podstate pravda, kdyz prijmes vychozi podminky ze pravda je jen to co vidis, slysis a hmatas.
Kdyz pocitam nejakou velkou konstrukci, tak prece taky pocitam jednotlive zateze dle primitivnich vzorcu Newtonove mechaniky a dokonce jsem tak drze, ze si pro sjednoduseni i zaokrouhluji mernou hmotnost vody nebo gravitacniho zrychlenï. Ale vimmoc dobre ze tohle nepresne, protoze takhle nepresnost nevadi. Pro to co delam mi uplne postacuje. Kdybych sla pocitat vzdalenosti mezi galaxiemi tak uz bych si s mechanikou nevystacila.
ahoj

ratka (Bandy, 04. 06. 2010 12:58)

Skoro bych se vsadil, že kolaps vlnové funkce asi nebude to, co popisuješ. A dávat ho do souvislosti se štěrbinovými pokusy ? Ale jak chceš. Já na to nemám dost fantazie.

BAndy (ratka, 27. 05. 2010 11:12)

to je prave omyl. pozorovani ukazala ze se castice pohybovala vsemi smery najednou (viz sterbinove pokusy). Ovsem pozorovani teto castice zpusobi, ze jedne z tech smeru se vybere a je dusledkem pozorovani. rika se tomu kolaps vlnove funkce. A neda se to moc predstavit. nemame na to zatim dostatek predstavivosti :o))

555 (Bandy, 27. 05. 2010 02:29)

Pozorovatel je ten, který očekává výskyt částice.
Pravděpodobnost výskytu částice v prostoru, který jsem schopný pozorovat, rozhoduje o tom, jestli jsem pozorovatel úspěšný, či neúspěšný. Částice ovšem stále existuje. Jen se pohybovala jinudy. Mohl ji zmerčit jiný pozorovatel a několik kilometrů jinde.


 

Bandy, 24. 04. 2010 00:54 (555, 15. 05. 2010 19:46)

 

no dyť jo... sám si se do toho zamotal..

BAndy (ratka, 15. 05. 2010 12:56)

to co rikas je OK, kdyz se na to divas jako pozorovatel a ocekavas vyskyt castice v urcitem miste.

ratka (Bandy, 13. 05. 2010 14:50)

S tou kvantovou fyzikou je to trochu jinak. Jestli nějaká částice je, tak prostě je. To, že my ji nejsme schopni pozorovat nevylučuje její existenci. Můžeme tedy částci pozorovat s nějakou pravděpodobností, že se objeví tam, kde ji čekáme.

Bandy (ratka, 06. 05. 2010 12:21)

rozumim Ti. NIc neni a pak najednou neco je. TAkze i kdyz nic neni existuje varianta ze neco muze byt. A kdyz neco je tak doplnek k tomu ze kdyz to je, tak to taky muze nebyt. Je to z logiky veci. To co jednou je muze taky nebyt. jinak by to samozrejme nemohlo byt, kdyby to taky nemohlo nebyt, ze :o))
Pred stvorenim nebylo nic. ale tohle nic se mohlo zmenit v neco. Stejne jeko neco se muze zmenit v nic. Takze je zbytecne mluvit o nejakem stvoriteli, to povazuji jen za pomucku, aby nam nejeblo v hlave :o)))

nevim zda si to dokazu prestavit. spise odvozene a zprostredkovane pres kvantovou fyziku. Kde castice neni a najednou je. a pak zase neni a najednou zase je. Teprve nase vnimani tj zpusob pozorovani z ni udela neco realneho.
a takhle to funguje (podle me ) se vsim stvorenym. je to ale zaroven neni.

ratka (Bandy, 04. 05. 2010 14:40)

Zní to zajímavě, ale staví dálší otázky. Odraz od čeho, když ještě nic není ? Potenciál čeho? Nic ještě není. Co se vrství, když nic není ? Logika říká, že tedy muselo něco být už před Stvořitelem. Ale co ? Všechno prostě poznat nelze. A i to co poznat lze, je někdy nesnadné pochopit.
 

Bandy (ratka, 02. 05. 2010 16:20)

asi ano. stvorene jako slovo (odraz). to nestvorene (potencial, NIc, prazdnotu si urcite nedokazeme predstavit. Jak se nic zmeni v neco je predmetem pak ruznych spekulaci. Mysim ze k tomu odrazu dojde nekolikrat, ve vrstvach a my lide jsme teda az nekde na ocasu :o)) no nicmoc

Věřícím (Bandy, 02. 05. 2010 13:33)

Dobře, připusťme, že tento vesmír jr dílem vyšší inteligence. Ovšem trápí mě otázka, kdo stvořil onu vyšší inteligenci. Nějaká ještě vyšší ?

Jan (Bandy, 02. 05. 2010 13:29)

Jsem rád, že Tě můj omyl pobavil. Přesto jich nemíním produkovat víc.

Bandymu (Jan, 27. 04. 2010 16:01)

Proč bych se měl učit sám?Když sdílím stránky s tak moudrým mužem.Učitelem.Navíc uvědomuji-li si že tu nemusí být věčně.Chci se učit.Tak třeba.Naučíš mne,věhlasný slovotepče,jak se stát celulósním?

555 (Bandy, 24. 04. 2010 00:54)

Jak může být RNA nebo DNA oduševnélá. Je jen nositelem informace. Copak je televize chytrá ? Houby. Blbá jak necky. Chytré může být jen to co se v ni vysílá.

Jene (Bandy, 24. 04. 2010 00:49)

Jsem snad muletou v tvé aréně ? Oponovat může být odporovat, ale také posuzovat. Stačí ? Kritizovat má jiný význam. Já Tady nebudu věčně. Něco se nauč taky sám.

akce reakce (ratka, 22. 04. 2010 13:06)

je replikace


 

pro Bandyho, (555, 20. 04. 2010 21:37)

 

copak je RNA oduševnělá? Nositelem...spíš jenom replikuje.. a stejně to pořád není DNA..a vůbec.. nemám ráda chemii.

pro ratku, (555, 20. 04. 2010 21:28)

"utéct, neutéct, toť otázka.."
No, podle mě, to občas řešení je. Dokonce lepší, než dál vytrvávat. Záleží na situaci;)

pro ratku a Bandyho, (555, 20. 04. 2010 21:24)

-Dříve byl věčný chaos, prvobytný oceán, z tohoto temného nesmyslného seskupení živlů vznikl náš rozumně uspořádaný svět.-
„To vyžaduje hlubší zamyšlení. Jako příklad by jsme si mohli vzít knihu „Životopis Sinuhetův“. Přečteme si ji, poté rozstříháme na písmenka a celou tu velkou kupu písmenek hodíme na zem. Vznikne z toho „Sinuhet“, ne bude to jen chaos. A abychom z tohoto chaosu mohli znovu vytvořit knihu „Sinuhet“, co potřebujeme?“
„To je přece jasné,“ ušklíbne se, „hlavu potřebujeme.“
„No, milánku, hlavu i opice má, ale ta ti knihu nevytvoří ani z hotových slov. Co ještě potřebuješ krom hlavy? Rozum. Čí? Sinuhetův. Tak?“ Druhý neochotně přikývl.
„A aby z prvobytného oceánu, neživé tkáně, chaosu vznikl náš rozumný, překrásný svět – k tomu co potřebuješ?“
„Také je potřeba rozum.“ zabručel druhý.
„Čí, lidský?“
„Ne..“
„Tak čí?“
„No, předpokládám, že…nějaký vyšší.“
„Ano! A ten vyšší rozum je Bůh!“
***

Bandymu (Jan, 19. 04. 2010 14:55)

Jak to oponuje mému tvrzení?Zeptám se.(Než doporučím prostudovat význam slova oponentura.)

555 (Bandy, 16. 04. 2010 22:34)

To, co říká Radka se mi jeví jako správná oponentura Janovi i Tobě. Já bych jen doporučil postudovat trochu chemii. Třeba o tom, jak vytvořit ribonukleovou kyselinu. Ta už může být nositelem genetické informace. A je pořád jen kyslík, uhlík, dusík a vodík. Ty prvky se působením správné teploty, ve správném prostředí seřadily do spirály. A tím to začalo. ˇˇZe to nešlo nikde v okolí našeho vesmíru ? Prostě nebyly podmínky.

555 (ratka, 12. 04. 2010 15:04)

to prece neni reseni. utyct. kdyz te sem neco pritahlo tak je to podleme fajn. me je jasne ze to nemuzes vedet. ze to nikdo nevi.

Je mozne ze zive je zde odjakziva. ze jde jen o slozitost a rychlost promen a vymen energie. Ze i kamen muze byt zivy, ale my to nevidime protoze zije prilis pomalu.
nebo nesouhlasis? a myslis ze zije jen clovek, houba a strom a ten zbytek ne? ze vesmir nezije? a co kdyz zije? a jen my to nevnimame. pak zde byl zivot vecne a nevznika nic ziveho z neziveho ani nezive ze ziveho. akorat se vsekco meni.
coz muze byt blizke tvojemu nazoru.

pro ratku, (555, 12. 04. 2010 14:08)

schvává... hmm. Chceme Ho vůbec vidět(chceme jako opravdu chceme, ne takový to "ukaž se frajere stejně nepřídeš")? "Neschováváme" se my před Ním? Možná bych se neměla do takových to debat zaplétat. Vždycky se snažím vysvětlit to, tak jak to cítím.. a vždycky to ostatní pochopí jinak. Nesnažím se vám vnucovat svoje myšlenky. Nejspíš neumím vysvětlovat. Prostě vnímám to jak to je. Asi máme úplně odlišné vjemy, proto se neschodnem. Nikdy vám to nevysvětlím. Jako výdycky.. byla chyba sem zase lézt. Tyhle stránky jsou jako začarovaný kruh. Člověk něco slíbí a pak to poruší a je zase zklamán. Nemám žádný dar zvěstování.. tak já vypadnu. Zase.. čuss

555 (ratka, 11. 04. 2010 19:22)

furt to ma ale chybicku (teda pro me) at to bylo cokoliv co me stvorilo, zive ci nezive, at to chapu nebo ne (spise ne) odkud se to zive vzalo. Jestli nemuze vzniknou zvie z neziveho tak jak se to prvni zive udelalo? at je to co to je odnekud to prece obzivnout muselo.
a jestli mi nekdo rekne ze to zive tady bylo odjakziva tak pak nmusi ani nas lidi nejake HO tvorit. Protoze to co zde je tak zde je. at jinde nebo tady. neni treba hledat nejakeho HO. Pokud se 555 domnivas ze z neziveho nemohlo vzniknout zive, jen za pusobnosti nejakeho tajemneho JEHO tak kde se ten tajemny vecne zivy ucitel schovava?

spise si myslim ze je to vecna vlastnost vesmiru, menit se, prechazet z jedne formy do jine. jednou je tady a jednou tam, jednouj e clovek a jednou mucha, jednou voda a jednou Jupiter. Proste je furt neco a meni se. zadny ucitel. to jen energie porad meni formu. zpusobem ktery je ji vlastni. jedna minus jedna je nula. tohle pravidlo hybe svetem.

pro "PRVNÍ" (555, 11. 04. 2010 16:20)

Z toho vyplývá, že muselo být Něco co všechno to stvořilo. Někdo kdo dal tomu všemu život, kdo vdechl do člověka život/duch/duši/rozum... Máš pradu: co by byl člověk bez učitelů, kdo by ho naučil... ano, Někdo musel být učitelem. Kdo?? Není to jasné? Otec, Učitel, Bůh, Teo, Logos, Věčný rozum,...

por Bandyho: (555, 11. 04. 2010 16:13)

"Nedokážeme HO pochopit.." ne nedokážeme pochopit. Lidský um nedokáže obsáhnout vesmír a jeho nekonečnost, tak jak může pochopit Toho, co ho stvořil? Země možná z toho stvořená je, ale to je příroda neživá. Na počátku života muselo být něco živého. Živá buňka, kterou muselo stvořit něco živého.

Bandymu (Jan, 09. 04. 2010 11:41)

A nebo nebyla.Chybou.A přece z ní nakonec vznikne chytré.
Jan:"Bojuj s ní.O samotě.Nějak to dopadne".

Jan (Bandy, 04. 04. 2010 21:10)

Mám vážnou pochybnost, ale nakonec, proč ne ? Je možné, že hloupost byla jen chybou nezkušeného pozorovatele.
Werich:"Nad blbostí nejde zvítězit. Jen se proti ni nesmí přestat bojovat".

Bandymu (Jan, 03. 04. 2010 22:24)

Ať mi nikdo neřiká že z hloupého nemůže vzniknout chytré.

555 (Bandy, 02. 04. 2010 16:47)

Neříkej, prosím, nedokážeme pochopit, zkus říct, že Ty nedokážeš pochopit. Já mám jinou zkušenost. A prosím,ať mi nikdo neříká, že z neživěho nejde stvořit živé. Základními složkami všeho živého na této zeměkouli jsou uhlík,kyslík, vodík, dusík a vápník. A stopové prvky. Co z toho je samo o sobě živé ?

PRVNÍ (pro 555, 01. 04. 2010 20:05)

No především tady nejde jen o "Satana" nebo o "Boha",protože tihle dvy už byli stejně výtvorem někoho jiného.A máš pravdu,že z Neživého nemůže vzniknout Živé,stejně tak z Hloupého Chytré.
Co by byl člověk bez učitelů??!Těžko by se mohl naučit psát nebo počítat.
Největší záhada je jak vznikl vesmír a v něm inteligentní život a duše.Jak tohle vznikne???
"Satan" i "Bůh" byli už jen výtvorem civilizace c ostvořila je a oni zase stvořili nás,možná ,že mi někdy taky někoho stvoříme.


 

555 (Bandy, 09. 10. 2009 22:33)

 

Podle mne Bůh nemůže být bod nula. Před Bohem nebylo nic. Takže on musel bod nula svořit až pak by jim mohl být. Ale o to mu asi nešlo.
Na základě takových drobných úvah jsem usoudil, že napřeb byli lidé a pak Bůh. Takže někdo nám staletí lže. A holky na kříži zbožňuji. Když zároveň přijímají tělo páně, já nic lepšího nezažil.

pro 555 (Saty, 12. 09. 2009 21:18)

Ufff, to jsem si oddechla, už jsem si myslela, že nás máš za takový krvelačný šelmy.:-DD Tak to ani náhodou. Spíš se snažíme zachovat si i uprostřed ohně chladnou hlavu, jde to.:-D

pro Saty, (555, 12. 09. 2009 20:51)

promiň, nebylo to myšleno tak vážně (to s tím ukřižováním).

pro 555 (Saty, 11. 09. 2009 22:59)

Nikoho tu nekřižujem za to co si myslí. Lidi neviní Boha za zabití nevinných, ale za hru na mrtvého brouka a lhostejnost, teda pokud nějakej Bůh vůbec je. Je to jako s otcem, který si nevšímá svejch dětí. Začnou provokovat a je jim jedno, jestli od otce dostanou za uši, hlavně když se nějakým způsobem projeví jeho zájem a ono pořád nic.

hmmm (555, 11. 09. 2009 21:01)

proč by ne, Bandy? Ber příklad z lidí, co obviní Boha za zabití miliónů nevinnách lidí a taky ho u toho nikdo neviděl:D. Ne to byl nejspíš špatný příklad. Jé tak mě tu ukřižujte:D

ratka (Bandy, 30. 08. 2009 17:13)

Bóže , holka. Jaké Ty umíš vytvořit teorie. Bůh jako bod nula, Satan jako odštěpek v pohybu, ale zatím bez energie /ta ještě není) ...a na tom postavený vznik vesmíru. Kdyby se tomu vychytali mouchy, šlo by s tím na webu perlit léta. Velmi zajímavé.

Satan spadly z nebe (ratka, 20. 08. 2009 10:33)

pokud existuje nejake nebe, nejaky stred kam vsichi spejeme, nejaky bod 0 a pokud je tento bod 0 (nestvoreny potencial nebe) tak Satan z nej musel taky spadnout :o)) Je to energie :o)))
Satan urite neni zaporny bod dulaity dobro - zlo, jelikoz kazda dualita je vlastne jedna kvalita. stvorena entita. Pokud budemem mluvit o Satanovi jako o smybolu stvoreni tak by to mohl byt bod 1.
Buh jako potencial bod O a Satan jako pohyb ktery se z bodu O odstepil a dal moznost vniku vesmiru a tim i nam lidem. V kazdy moment jsme pak oboje. Bozsky potencial (to co jsme a muzeme) a SAtansky cin (to co pak skutecne stvorime - myslenky, skutky), co si vybereme z nasich moznosti

pro Mesie (Saty, 18. 08. 2009 19:26)

Hmmm, jsi tak přesvědčenej že Satan spadnul z nebe? Že se to říká? Lidi toho vůbec hodně napsali a namluvili. Co takhle dualita? Černá a bílá, dobro a zlo, láska a nenávist, zdraví a nemoc. Obě varianty tu musí být, aby si člověk vážil toho co má? Satan do toho náramně zapadá. Satan stvořený Bohem, krásný anděl, šedá eminence v pozadí a záměr je splněný - člověk se bojí a tak to asi má být.

6ANONYMUS66@azet.sk (Jaroslav, 08. 08. 2009 23:52)

Svoje srdce dám jen tomu koho miluji, -- duši jen tomu, koho uznám králem.

a krala nepoznas kym nenadide ten spravny cas

555 (Bandy, 02. 08. 2009 12:32)

Ke hříchu není potřebné mě lákat. Nic lidského mi není cizí. A když hřeším, Satan u toho není. Já se díval.

pro Bandyho, (555, 28. 07. 2009 11:54)

tvůj podíl na vině: nechal ses zlákat ku hříchu, ne? PS.:pardon, vím, že to bylo adresováno někomu jinému

Dark_princes (Bandy, 25. 07. 2009 13:58)

Znamená to tedy, že když se dopustím zlého skutku, může za to Satan. Jaký je můj podíl na vině ?

pre Blackdrum (Dark_Princes, 24. 07. 2009 19:01)

maš pravdu vtom čo tvrdiš. ludia by mali viac vnimat a repšpektovat Satanovu silu a moc. ti ktori nim pohrdaju zato zaplatia velmi kruto. vysoku dan...utrpenie....a inač celkom pekny blog a hudba k každemu tematu celkom hodi.

čawes (miška, 24. 07. 2009 18:50)

tych ciest je viac to len zaleži od človeka ako sa rozhodne.

Satane (Bandy, 05. 07. 2009 23:25)

Kdy bude líp, ptám se. Líp už bylo, odpovídá.

ratka (Bandy, 02. 07. 2009 23:44)

Jenže Ty žvaníš krásně.

to je tezky Bandy (ratka, 01. 07. 2009 21:21)

pro me je zase rozkosi zvanit

O rozkoši (Bandy, 01. 07. 2009 19:37)

Jednou z největších slastí, které znám, je když lidi nežvaní. Nemusí mít pravdu. Stačí nežvanit.

Blackdrum, (......, 28. 06. 2009 14:40)

co si představuješ pod pojmem rozkoš? Satan:-D... lidi už na něj začínají zapomínat i když si už brousí drápky. Ale nakonec stejně zůstané "padlým". Je...je mi ho líto. Nikdy nepozná to, co může i sebevíc bezvýznamný člověk.

pro Blackdrum (Saty, 14. 06. 2009 20:42)

Souhlas s tím, že je hloupost odříkat se všeho hezkého co nám život nabízí, rozkoš, blahobyt.
Je hloupost považovat to za hřích a pak trpět výčitkami. Naopak, pokud můžem, máme to vychutnávat plnými doušky, jsou to dary, který se nám nabízejí jen v tomto životě. Je hloupost dělat ze sebe ovci, nechat si ubližovat a nebránit se z obavy trestu odněkud zezhora. Satan je dualitou Boha, bez negativa nebylo by pozitiva. Pro úspěšný život je dobré vybrat si příčku na žebříku hodnot.

Blackdrum (Bandy, 11. 06. 2009 22:58)

Myslím, že to, že si Satana lidi vymysleli, tvrdím já. Pak není důvod, aby se ho báli. Jen na něj svádí své vlastní nedostatky, někdy i prasárny. A jestli se vrátíš zpět v čase, pak Satan je přímým produktem oné "mrtvé" svaté církve. A církev jsou lidé. Lidé věřící v jednoho Boha. Je docela fuk, kterého.

Bandy (Blackdrum, 11. 06. 2009 02:32)

 

Trochu si mě nepochopil netvrdím že si satana lidi vymyslely nýbrž že rádi z vlastního strachu popírají jeho existenci.Ale za další vžádném případě nemá za následky jen negativa ale i spoustu pozitivů narozdíl od nesmyslně chátrající a rozumem naprosto skomírají a navzájem se popírající svaté ,,mrtvé" církve.

ratka (Bandy, 06. 06. 2009 08:18)

S úctou smekám.

pro Ratku (Saty, 03. 06. 2009 10:14)

Tak tohle je super postřeh, musím se od tebe ještě hodně učit. Asi se nebudeš divit, že s tebou ráda souhlasím že?

ta poznamka (ratka, 02. 06. 2009 14:19)

prece patri panu NOvakovi :o)) to jste si jeste nevsimli? rozprskavaci a poprskavaci prece resi svoje problemy nikoliv problemy tech druhych.

Jene Nováku (Bandy, 31. 05. 2009 19:27)

Přikláním se k Saty. Důležité je dát najevo, komu Tvá ,jistě oprávněná, poznámka patří.

pro Jana Nováka (Saty, 31. 05. 2009 10:23)

Extázi neberu, ani žádný jiný svinstvo, pokojíček mám jako klícku, škola byla dycinka dobrá a na nádobí máme myčku. Z užitečných věci mohu jmenovat členství v organizaci "Nenásilí" a jsem v kontaktu s Greenpeace. Jak jste na tom vy pane Novák kromě toho, že kritika vám docela jde. Ani nevím který straně fandíte, jestli tý nahoře, nebo dole.

Chudinko... (Jan Novák, 31. 05. 2009 00:55)

Měla by sis dojít pro prášky...a věnovat se něčemu užitečnému. Můžeš si uklidit v pokojíčku, pomoct mamce umýt nádobí, nebo se uč do školy...

QInfinity (Bandy, 24. 05. 2009 10:23)

Chápu naprosto dokonale co chceš říct. Jen nevím, co je vinna, kterou neso vynni i nevynni.

Blackdrum (Bandy, 24. 05. 2009 10:18)

Takže Ty chápeš proč si lidi vymysleli Satana. Aby se měli na co vymluvit za svoje hříchy. Já nic, to pekelná existence. Jednoduché a funguje to. A černé bubny duní dál.
Kapka krve vyvolává děs i v mých očích. Jde totiž o vysoce infekční materiál.Nikdy nevíš, jestli není HIV pozitivní nebo nenese céčko žloutenku.

Satan je živ stále a bude i nadále!!! (Blackdrum, 15. 05. 2009 01:09)

Kdyby nebyl Satan živ neexistovaly by hříchy z nichš spousta znamená pohodlnost rozkož a blahobyt za které se nemusíme zpovídat jelikož by tyto zpovědi byly nesmyslné ale přirozené jej plně rozvinout a dopřát si jej v max. možné míře. Jestly máme něčeho litovat tak těch kteří se brání dopřát si něco osobě z důvodu hříchu a za každou upřenou svobodnou volnost v kostele prosí směšně o odpuštění.Bez pekelné existence by ani mystické a tajuplné prokletí míst kterým se lidé rádi vysmívají byly nelogické ale stačí kapka krve a v jejich očích lze vyčíst děs,hrůzu a panický strach to je dań za nerespektování temných sil.Ave satanas respektuj a vnímej jeho moc a sílu.

pro QInfinity (Saty, 28. 04. 2009 20:39)

Jen člověk dělá z Boha milosrdnou bytost, která bdí nad každým naším vzdechem a jen člověk udělá z Boha sobce. Tohle jsou čistě lidské vlastnosti přisuzované neznámé bytosti - Bohu. Nakolik jsou pravdivé se můžou vést spory, které budou bez důkazů z obou stran. Já zastávám názor, že jediný na kom záleží, aby byl náš život klidný a bez karambolů jsme my sami. Nezodpovídáme se Bohu, ale sami sobě a svým blízkým. V tom se shodnu s tím co píšeš.

................. (......, 28. 04. 2009 09:19)

taky můžeš umřit s...vírou, nadějí a láskou stejně tak s nimi i žít. ne SÁM

... (QInfinity, 25. 04. 2009 01:19)

pche...
bůh...
... je to sobec, maly kluk ktery sedi nad mravenistem...
... s lupou v ruce už nema cenu ptát se proč trpí nevynní, nejsou totiž ani vynní ani nevynní.
Ptate se proč??? Proč to tak je??? Je to proto že vinnu si určuje sám človek podle toho co cítí je jednoduche říct jsem nemocny bůh se na mě zlobí protože jsem neco provedl, stejně tak je jednoduché říct proč mě trestá??? nic sem neprovedl podle meho uvažení...
Jde jen o moralni hledisko skupiny a ja vam teď prozradim tajemstvý každy z vás je tu sám tuďíž by měl jednat sám za sebe. Že to tak NENÍ??? Narodíš se sám, rosteš sám, trapíš se sám, svět vnímáš jen svýma očima ne cizíma a nakonec??? umřeš...
...SÁM.
Nikdo jinný za tebe z tohoto neudela...
UŽ CHÁPEŠ CO TI TÍM CHCI RÍCT ???

ratka (Bandy, 23. 03. 2009 09:30)

Každou nemoc lze vysvětlit jako nespravedlnost boží. Není přece spravedlivé, aby někdo byl nemocný a jiný ne. Ale to je nesprávné vysvětlení. Nemoc je v přírodě úplně normální jev. Nemocní nejsou jen lidé, ale i zvířata i rostliny. A nejčastější příčiny nemoci jsem popsal, když jsem mluvil o leukemii. Ještě se nesmí zapomenout na viry a bakterie.

Bandy (ratka, 16. 03. 2009 12:58)

ale pak to ma pricinu. neni to nespravedlnost bozi.

ratka (Bandy, 16. 03. 2009 00:03)

Leukemie je jedna z nemocí, způsobena poruchou krvetvorby. Lidský orgán, zvaný kostní dřeň najednou neplní svou funkci dostatečně. A je to orgán jako jiný a může selhat z různých příčin. Dědičná predispozice. Nedokonalý vývin plodu. Dlouhodobé působení nepříznivých vnějších vlivů. (drogy,radiace.stres). No a všechny jiné okolnosti, které můžou způsobit poškození srdce, žaludku, ledvin a bůhvíčeho.
No a u těch dětí to může být tím, že matka kouří cigarety, fetuje, pije alkohol. A najednou se to sečte.A ještě k tomu dědičnost.Nejvyšší výskyt leukémie je u dětí starších rodičů.

leukemie (ratka, 12. 03. 2009 09:03)

 

nejsem sepcialista na tuto nemoc. Alemozna existuje nejaka pricina vzniku leukemie.

U deti mozna geneticka. u starsich zeslabeni organismu. Muj tatinek dostal leukemii po operaci srdce. Byl tak seslably, lezel v komatu, plice zalita vodou, v krku trubku pres kterou za nej dychal pristroj. Byl tak seslably az ji dostal. A po chemoterapii se vylecil. Ted je porad mezi nama.

Rozhovor (Proxima, 11. 03. 2009 22:34)

proč existuješ?
Aby nikdo nemohl říct, že Bůh neměl pravdu, když řekl, že zlo je zlo a ne zakázané dobro.

Jsi spravedlivý?
Nejsem spravedlivý, jde mi jen o moc a už vůbec ne pravdivý, jen to dokážu někomu přesvědšivě namluvit.

Proč trpí neviní?
Protože je nenávidím. Trpí protože jsou velkorysí a vědí, že mnohem horší je ztratit sám sebe ve zlu než tělo v dočasné smrti. Trpí protože dávají naději změnit se a zachránit těm, kteří jim utrpení způsobují.

Leukémie přišla jako důsledek příčiny. Nebylo jí zabráněno kvůli tomuto času utrpení a změny srdce.

V nebi tě čeká totéž co zde bez slz a utrpení. Je snad nudou neplakat bolestí, necítit stezk a útlak? Není radost žít s přáteli? Poznávat nepoznané věčně? To je nebe.

Proč jsi zlá? Protože chceš a protože musíš. Jsi otrokem špatností, které jsou v tobě vpity jako vlhkost v shnilém dřevě. Do té doby dokud budeš taková chtít být. Poté příjde cesta světla, Řekl jsem cesta, ne cíl. Ale jen jít po cestě znamená dosáhnout cíle.

Já jsem dole, v nebi pro mě není místo. Bůh je ale dole též. To je důvod proč ještě žijete a můžete se na to vůbec ptát. Bez Boha by byla jen touha po životě, poté ani ta ne a nakonec smrt.

Pokud požádáš přítele o pomoc není to pragmatismus to je vztah lásky.

Máš právo být naštvaná, máš právo být smutná. Není tvým právem určovat čas bytí. Rodiče budou zachráněni, ale nad vrahem smutni jestli nebude litovat. I on je synem i on je otcem i on je ztracen, ztracen navždy.

Není snad toto též zdravý rozum? Je natolik zdravý, že znamená život protebe i ostatní.

pro bandyho (Fenix, 07. 03. 2009 13:24)

prasne Bandy

JimmyJoex a Fenix (Bandy, 06. 03. 2009 23:07)

Nevím, co označujete pojmem katechizmus. Ale připomenu slova Ježíše:"Kdo po mně kamenem, já po něm chlebem.". Nebo:" Nastav druhou tvář ".
Nikde tam nevidím ani zmínku o sebeobraně. Už vůbec ne o situaci, která mě opravňuje někoho zabít.(6.přikázání). U nás to nesmí ani soud. Maximálně vězení sž doživotní. a já bych si netrouf

jimmy joex (Fenix, 06. 03. 2009 20:16)

krome Katechismu stim ze kdyz usmrtim nekoho v sebeobrane ze to neni hrich

pro Jimmyho Joexe (Fenix, 06. 03. 2009 19:22)

mas vcelku pravdu :) to co pises jsme si myslim taky akorad to pisu oneco mirneji :D:D

Blbost (JimmyJoeX, 06. 03. 2009 15:40)

Katechismus mluví jasně, člověk je povinnen bránit život svůj i život blízkých a zabití člověka, který nám usiluje o život není hřích, takže blbost. A ještě, ono je tak lehké svádět na někoho lidskou špatnost, tak proč ne na Boha? A proč prostě neuznáš, že mezi lidmi jsou jak hodné maminky a tatínkové milující své děti, tak i vrazi,zloději, feťáci, proč ale něco nesvést na Boha? Ještě, že náš zákon trestá člověka za věci, které sám spáchal a k jejíž spáchání se sám svobodně rozhodl a naštěstí se nemůže vymlouvat na Boha, jak povrchní!!!

doufam ze to dopadne pro nas dobre (Fenix, 06. 03. 2009 14:10)

nakonec vsechno dopredne dopadne ale nejspis ne pro kazdeho

Fenix (Bandy, 06. 03. 2009 00:23)

Neboj. Nakonec všechno dobře dopadne. A jestli ne, pak to ještě není konec.

... (Fenix, 04. 03. 2009 15:05)

na konci sve cesty nevim co se bude honit hlavou tomu kdo je odsouzeny bez vecneho zivota mozna to sam poznam (doufam ze ne,ale myslim ze ke konci bude kazdy zapeceteny zda bude hodny nebo zly a ke konci tomu zlemu to bude uz jedno.

Pravda odpustet je bozske,nezapominej me i my odpoustet i kdyz je to tak tezke.

... (Leon, 03. 03. 2009 22:12)

Na konci sve cesty kazdy pozna ze buh existuje a kazdy si pak sam sjedna v hlave jestli mel nebo nemel pravdu. Ale zivot neni o tom mit pravdu, ale uplne neco jineho ta uloha ja strasne jednoducha a pochopeni naseho byti zacina usmireni s tim kdo sme a jaci sme. Prestan vinit a spis odpustit.

ach to zapomínaní (Fenix, 02. 03. 2009 15:36)

hamty hamty at mam vic nez tam ty! Uplne se zbytecne honime zanecim co neni dulezite a to co je dulezite nam utika.Chvylku se zastavme a chytme to co je skutecne dulezite.

Anebo (Astronom, 26. 02. 2009 22:21)

Anebo pokud nějaký bůh existuje tak ho každý vidí jinak.

pro Leona (Saty, 22. 02. 2009 11:20)

Mě může rozbrečet akorát to, co špatnýho dělaj lidi nejen lidem, ale zvířatům a přírodě a to jen kvůli tomu, aby měli víc než soused, aby ten kdo má milion, aby jich měl deset a ten kdo má milony, aby měl miliardu. Bůh mi zatím neřekl ani slovo, ale nebe a příroda moc, s nima promlouvám. Možná jsme na ledný lodi, možná ten hlas jde z jednoho místa, jen autorovi toho hlasu říkáme každej z nás jinak.

...dale (Leon, 12. 02. 2009 23:23)

uz se nekomu z vas stalo ze vam neco rikalo veci ktere vas uplne rozbreceli? Vlastni mysleni me nemuze rozbrecet ani rozesmat tohle jsou hlasy ne ode me ale kdyz nekdo promlouva ke me a buh promlouva. Clovek muze porad rozmlouvat krestanum co si myslej ale pritom nemaj nejmensi poneti. Vira je silnejsi nez cokoli a kdo zadnou nema nepochopi

Ratce (Leon, 12. 02. 2009 23:20)

Ano kazdy si urcujeme kde budeme po smrti a to co citime v mysli muze byt to co chceme citit ale porad nevite o cem mluvim. Vubec nemluvim o pocitech nebo intuici toho co je dobre nebo spatne ten pocit se neda popsat je to dolova ze nekdo ridi vety ve vasi hlave za vas nekdo doslova vam promlouva do duse neslysis slova ktere rika ale slysim myslenku jako telepaticky ale pritom je ta informace tak hmotna. Jsou to doslova hlasy ktere jasne mluvi kdo to nepoznal nepochopi.

realystovi (Leon, 12. 02. 2009 23:17)

A kdo rika ze ty duse jsou jen z nasi planety. Svet je temre nekonecny a je dost mozny ze dusi je nekolikrat vic nez tech zrovna zijicich

k zamyšlení (realysta, 12. 02. 2009 15:19)

K zamyšlení těm, kteří věří na převtělování, na stěhování duší...
Byly doby, kdy na světě běhalo několik tisíc příslušníků druhu "homo sapiens". v průběhu desetitisíců-statisíců let se počet rozšířil na statisíce, možná malé miliony.
V posledních staletích se druh množí o stamiliony v průběhu desetiletí...
Zamyslete se, kde se pořád bere tolik "nových duší". Opravdu se POUZE stěhují?
Nebo se "dělí" podobně jako buňky? - To by ale při stejném zdroji byla ohromné množství lidí identických (duchovně).
tím neříkám, že duše se nidky nepřestěhuje! - Ale že by tomu tak bylo systematicky?

Pro Ratku(Petr, 11. 02. 2009 01:11)

 

Já osobně věřím na duši a převtělování. Jak si říkala podle té víry. Tohle všechno podle mě proběhne hlavou člověku v tu milisekundu před smrtí i když to netuší, podle mě vždycky těsně před smrtí jak se říká mu proběhne život před očima a on si ještě naposled rozmyslí jaký byl. A jestli si myslí, že byl dobrý a že za to půjde do nebe, tak umře spokojený s pocitem že skončí v nebi a zapomene na všechny problémy. Jestli si myslí, že skončí v pekle tak jeho nejhorší trest jsou ty představy co se tam asi bude dít umře neústalé přemýšlející co se mu stane hrozného. To je podle mě ten největší trest. Pak umře a duše se přemístí a znova se narodí aby se postavil za x let před stejnou volbu. Ve světě se všechno vždycky opakuje tak proč ne i tohle? Všechno se podle mmě jakžtakž řídí podle nějakých stejných zákonů.

Leon (Bandy, 05. 02. 2009 23:50)

Asi bych volil jiná slova, ale obsah mého sdělení by se moc nelišil od ratčina.

Leone (ratka, 03. 02. 2009 15:56)

v duchu slysi kazdy to co slyset chce. Je to podstata vsechny vychodnich nauk. To cemu veris to taky citis a tam taky pujdes po smrti. Pokud veris ze jsi nehresil a buh te miluje, tak se muzes tesit na raj.
Pokud veris ze jsi hrisnik a zatracen, tak se budes smazit v pekle. Tam odejde tvoje mysl, nez se uplne rozpadne a rozplyne v nicote. Pak nebude vedet nic. Ale ty posledni chvilky, ty budou jak cely zivot. V tebou stvorenem svete :o)))

Bandymu (Leon, 03. 02. 2009 02:41)

No to ze verici nedostavaj odpovedi neni tak uplne je patrne ze jsi do tohodle jeste nenahledl. Nikdo nehleda odpovedi v prirodnich vecech ale jak je slysi ve svem duchu.

Radkovi (Bandy, 03. 01. 2009 23:35)

Zakoupil jsem si boty
Do látek oděn chodím v ulicích
S mozkem si hraji do jedné noty
Pro duši zůstal jenom smích
Nechápu hlavy brnění.
Já duši nenašel.
Prostě není.
 

Bandymu (radek, 01. 01. 2009 18:50)

šli jsme bosky
nazí v trní
nemít mozky
oblékli bychom duši
ta hlava tak brní..
 

Radek (Bandy, 01. 01. 2009 17:23)

Každý rozhovor s bohem je jen fikcí.Bůh sám je fikcí. Když křesťané mluví s bohem modlitbou, pak se nemýlí. Taková je jejich víra. Oni ví, že Bůh neodpovídá. Hledají tedy stopy jeho odpovědí v přírodních jevech.Některé z těchto jevů lze obratnou manipulací vysvětlit jako boží poselství. Odtud věčný rozpor mezi věřícím a nevěřícím. V podstatě oba věří. Jeden, že bůh je a druhý, že není.
Velmi hezky zní to o Babylonské věži. Jen po druhém přečtení kulhá. Babylonská věž je symbolem toho, že se lidé nemohou domluvit. Zmatení jazyků v bibli.Realita mnohé vyvrací. Jen malý příklad. Projekt olympijských her. Nebo všechny stojící stavby světa.

..... (radek, 30. 12. 2008 11:08)

Všechny lidské projekty jsou jen replikami babylonské věže.

Tyhle otázky a jejich odpovědi jsou takovým dílem.Stejně tak rozhovory s Bohem.I tenhle můj projekt.Jak tragické,když pravda může kulhat a iluze tančit.

Kikina (Bandy, 17. 11. 2008 18:56)

Jen kdo se nenarodil, nezemře. Jestli je Bůh ten, kdo mě dal možnost narodit se, dal mi i možnost zemřít nebo nechat se zabít. A za vším je jeho vůle. Satan je její vykonavatel. Opatrně. To jen moje úvaha.

pro kikinu (Saty, 14. 11. 2008 23:17)

Není dobré přebírat myšlenky jiných, i když se třeba vštěpují lidem po staletí. Není ani dobré přebírat myšlenky přečtené tady. Je dobré to i to si přečíst a udělat si sama svůj vlastní úsudek.

satan (kikina, 10. 11. 2008 15:46)

já si myslím že satan zabíjí a nemá slitováníí ale co jsem se dověděa o tomto rozhovoru vypadá že je docela hodný:-D

Pro Václava a Bandy (Saty, 03. 11. 2008 08:48)

Já věřím ve Stvořitele, nevěřím církvi a jejím staletým machinacím s lidskou důvěřivostí. Vůči ní nejsem vůbec loajální, naopak. V obou vašich příspěvcích jsou pravdivý a nepřehlédnutlený poznatky a tím víc mě udivuje, kolik lidí stále v církvi vidí zástupce Boha na zemi.

Václav (Bandy, 01. 11. 2008 23:41)

Já neznám kostel, kterého výstavbu by financovala církev. Finance poskytují věřící, aby Bohu poskytli důstojné místo, kde se s nimi bude setkávat. Kdysi to byli monarchové, jiní bohatci, později stát.
A papež světil kanóny, aby stát stavěl kostely. A v té době světit nebo nesvětit byla stejná otázka jako žít nebo zemřít.
Vrátím se k základnímu tvrzení o tom, že základním kamenem křesťansrví je netolerance a lež. Neznám zdroj Tvého poznání, ale dovolil bych si ho zpochybnit. Základem křesťanství je víra v Boha. A jestli znáš Desatero přikázání pak vede k toleranci a čestnosti. Jenže každá teze je zneužitelná. Uvedu příklad. Veřejný činitel vyhlásil, že my pracující milujeme Sovětský svaz.Kdo jsou "my pracující". Já jsem pracující a Sovětský svaz mě sere. Jenže jestli člověk co to říká přemluví ostatní pak co ? Nebo. My Češi nechceme Temelín. My Olomoučané nechceme dálnici.Teˇje mi jedno, co se tvrdí, ale, kdo se, kurva ptal co si o tom myslím. Byl jsem jen zařazen do stáda. No a tak to dělá církev i politické strany. Proto je pohodlnější věřit v Boha. Bible je starší jako 2 tisíce let a nebyla ji prokázána lež.Já v Boha nevěřím, ale jsem loajální.

Bandymu (Václav, 24. 10. 2008 21:14)

Myslím si, že základním kamenem křesťanství je netolerance a lež. Jak můžou kněží světit kanony, když jejich pán řekl nezabiješ.Jak múže církev financovat stavbu honosných kostelů, když jejich pán řekl, nepostavíš nic, co by připomínalo království nebezké a nebudeš se tomu klanět.Takhle se dá pokračovat. Je velmi snadné kázat vodu a pít víno.Nechápu, jak to může někomu tak dlouho procházet. Možná to bude tím, že oni sami jsou dílo Ďáblovo. Jinak si to opravdu neumím vysvětlit.

Václav (Bandy, 23. 10. 2008 21:50)

Zaujalo mě spojení "totální klišé". Marně si lámu hlavu, co to je v jiném případě. Souhlasím s 24Jirkou .Desatero je dogma. Neměnný zákon platný pro všechny křesťany. Základní kámen křesťanství. A smrtelné jsou ty hříchy proto, že se z nich nelze vykoupit za života. Cesta ke spáse vede jen přes očistec.A proč jich je sedm ? Lidé v době tvorby jejich kvalifikace jich víc neznali.

Václav (24Jirka, 16. 10. 2008 22:07)

klišé? já ti nevím, spíš bych to bral jako souhrn všeobecně platných morálních pravidel prosazovaných metodou té doby - náboženstvím

Bandymu (Václav, 14. 10. 2008 22:57)

Desatero přikázání je totální klišé, a jestlipak víš proč je těch sedm hříhů smrtelných.

Saty (Bandy, 26. 09. 2008 17:00)

Znám starší zdroj. Desatero přikázání a sedm smrtelných hříchů. Pan Čechov bylmoudrý muž

Pro Bandy (Saty, 26. 09. 2008 09:15)

Ano, je to hodně známý, vtipný a pravdivý. Hranici, kde už začíná zlo, nebo špatný skutek nám určují zákony, prostředí v kterém vyrůstáme, lidé mezi kterýma se pohybujem, ale nejdůležitější je ta hranice v nás samtných. "Všechno zlo v životě pochází z duševní prázdnoty, nudy, lenosti, a to vše je nevyhnutelné, když si člověk zvykne žít na účet druhých." A. P. Čechov.
 

Klasika o dobru a zlu (Bandy, 15. 09. 2008 00:33)

Bylo chladno a skoro už mrzlo. Na poli v brázdě se krčila myška a nemohla se zimou ani hnout. Najednou ji zalilo teplo. To kráva, co šla kolem ji pokryla svým kravincem. A myšce bylo krásné teploučko. Jenže šel kolem šakal. Lejno rozhrábl chytil myšku a sežral ji. No a my lidé teď víme, že nemusí být nepřítel. kdo tě posere. A nemusí být přítel ten, co tě vytáhne z hoven.
Tento příběh je hodně starý a notoricky známý. Ale přesně vyjadřuje, jak nesnadné je najít hranici, kde je dobro a kde zlo. Je jen na Tobě, kde tu hranici v sobě máš. Pak podle toho si vybíráš přítele.


 

Už jsem to psal jinde. . (Bandy, 14. 08. 2008 16:53)

 

Není dobro pro všechny stejně jako je efemérní zlo pro všechny. Každý má právo na svůj pohled. Já si myslím, že zlo je, když nesmím sám posoudit co je dobro a co zlo. V těch jemnostech je to složitější, ale řídím se základem a mám kompas.

Leonovi (Jan, 05. 08. 2008 14:35)

Špatně jsi mne pochopil,nebo jsem se špatně vyjádřil,to je fuk.Chtěl jsem říct hlavně to že vývoj neprobíhá jen ve dvou úrovních.Valhala neleží na druhém břehu Leone...

Janovi (Leon, 05. 08. 2008 10:09)

a kdo rika ze po prazdninach nastupujes do toho sameho rocniku? Vysvetli proc nova reinkarce by nemela prispivat vyvoji ducha? Jak jinak by to mel clovek udelat?

Leonovi (Jan, 18. 07. 2008 22:51)

Myslíš jako že propadnem a budem opakovat ročník...protože né-li a máš na mysli to že opětovná reinkarnace je cílem vývoje ducha,pak nesouhlasím.Jen dvě provázané úrovně?Ne.

za malo (Leon, 18. 07. 2008 16:39)

nejlip se s tim clovek szije kdyz si uvedomi ze jsou ciny a dusledky a hotovo. Co rict na to ze je proste mor -shit happens- Takovej zivot je krutej a zlej a je to obcas vyzva jim projit. Zivot neni na to abysme si ho uzili co nejlip ale prozili co nejobtizneji abysme se dusevne dostali na novou uroven. Za hrobem je na odpocinek casu dost. Zivot je jako skola kde se mame ucit a ne uzivat bit na ni mame hezke vzpominky. Nakonec se vsichni vratime domu ze skoly na velke prazdniny abysme po nich zacaly dalsi rok.

dpbro zlo (mnoho, 15. 07. 2008 18:48)


Ahoj,mluvíte o dobru a zlu,ale jak bylo správně řečeno jak rozpoznáme ono dobro a ono zlo.
Říká se že zlo plodí větší zlo,dobro plodí větší dobro,ale co je pravda.
Tam kde si myslíme že je zlo tak tam asi patří,je tak zaručeno že se zrodí dobro.Tolik pohádka.
Berte toto co píšu jako drb,co když existuje místo kde zlo žije,kde má hnízdo,tam se zákonitě musí objevit velmi silné dobro ale neobjeví protože tam nepatří,protože ono dobro je zlo pro zlo a je to jeho nepřítel jeho zlej nepřítel.Tady vidíte sami že i dobro je někdy zlem.

Saty (radka, 12. 07. 2008 19:46)

stejne asi muzes i rict ze spousta dobra nema smysl. My ten smysl treba nevidime. Nebo ho vidime subjektivne. To co oznacujeme jako dobro nebo zlo (z naseho pohledu) ma pricinu. A nejde ani tak o to zda se to projevi jako dobro nebo zlo jako spis o to ze to vzniklo jako soucast ucite posloupnosti pricin.

 

pro Radku (Saty, 12. 07. 2008 01:16)

Zákon přežití platí jak pro zvířata, tak pro lidi. Chápu, že spoustu zlého paradoxně vzniklo pro dobro, ale spousta zla nemá smysl a právě toto je pro člověka typické. Zvířata nejsou zlá když žijí podle zákona přírody, ale člověk umí vyvolat zlo bez příčiny.

je zly Mor? (radka, 09. 07. 2008 15:46)

ktery zahubil miliony lidi. Jsou zle brambory? krere zpusobily v stredoveku hladomor. Jsou zle valky o uzemi, obzivu, bohatstvi, moc jako jistotu k preziti?

A je dobro zivot v blahobytu kde semuzemem chovat ke svym bliznim laskave a blahoskonne? rozdavat vlastni prebytky a byl stedri. BYt chraneni zakonem a zit v jistote ze nam nekdo daleko silnejsi ze zalohy neznici vse co mame? Je dobro mit jistotu z i jako jedinci prezijeme? Jak jsme se o to zaslouzili? Je to nase zasluha? Nebo zalsuha tech pre nami, tech silnejsich co ochranuji slabsi? ehm........ peklo raj peklo raj peklo raj........

a co zvirata? (radka, 09. 07. 2008 15:41)

jsou zle kdyz zabijeji.... kdyz poziraji mladata konkurentu... kdyz nechavaji stare kusy umrit hlady a jiz je neochrani.... jsou zle? nebo se jen chovaji v souladu se zakony prirody.

neni zlo pouze uhel pohledu? Pak by peklo neexistovalo. protoze tak jako nedava smysl aby lide kolem sebe jen sladce svitorili tak je blbost aby se jen tak beze smyslu zabijeli.

Kdyz pomine smysl pomine i nasili vznikle z tohoto smyslu. Syty hladovemu neveri. nechape ho.

savlozubak (Bandy, 07. 07. 2008 16:45)

Všimni se podobnost jména Bandy a Blade. My si rozdělili práci. On upíry, já ty šavlozubé. A se Satanem jsme jedna ruka. Já i se Satankou.

Mesie Zeropules (Bandy, 07. 07. 2008 16:42)

Dovolím si nesouhlasit. To, že se modlím se skupinou lidí, které si vyjmečnoval, neznamená, že se modlím k ni¨m. Až se jednou budu modlit s tou pakáží pak budu svoji modlitbu směřovat k Bohu.Snad to vyjde. Vrahovi uteču, zloděje zbiju a kurvu si koupím, dojde-li to tak daleko. Modlení má myslím jiný účel než hmotné statky. Bráhmani meditují, křesťané se modlí a muslimové hledí komu se pomstít. Já jdu do hospody a pomodlím se, anych dostal pivo na míru. Pomedituji u něj a pošlu někoho do prdele. Jsem prostě komplexní. Mám rád pořádek.

satan (savlozubak (KELPIE), 07. 07. 2008 13:23)

ale pokud je satan pravdivy existuje i tmava stranka veci a to temna strana.
Zlo je povznasejici nemilosrdne! Ale dobro je zakerne a vzdy hnusne. Proto at ziji upiri,kelpie,vlkodlaci,duchove, stiny,nemrtvi atd.,...........

satan (savlozubak (KELPIE), 07. 07. 2008 13:19)

jedine satan
je sice imaginarni ale pravdivy to je fakt
to video je taky pravda o cirkvi neni snad cirkev jedna velka sekta ktera si uziva ciziho bohatstvi???

mesiemu (Monika, 30. 06. 2008 00:41)

Že by ses přikláněl k "Architektům vesmíru"?, No, nic není nemožné, všichni se v podstatě domníváme, ale jistě víme prd. Sorry....:-)))))))

pro Mesie Zeropulos (Saty, 27. 06. 2008 18:19)

 

Čauky Mesie, tak já ti řeknu, jak to vidím já. Boha má v sobě skoro každý, myslím že i ty. Ať se mu říká Bůh, Stvořitel, Universum - inteligentní vesmír, nebo ještě nějak. Věřit v "NĚCO", není špatné. To zlo vidím ve fungování náboženských společenství. Jejich učení je založeno na pokoře, poslušnosti a strachu.
Pokorný, poslušný a obavami zmítaný človíček je snadno ovaldatelný a toho si byli a jsou moc dobře vědomi lidé, kteří drží opratě náboženského spřežení. Dokázali lehce ovlivňovat směr politiky států a bohatli. Proti obyčejným věřícím lidem nic nemám a je mi jedno jaké náboženství vyznávají. Jestli jim chození do kostela naplňuje prázdné místo v duši a přináší naději, je to pro ně jen dobře.

psycholog (mesie zeropulos, 27. 06. 2008 12:56)

Ano já vím.Jenže oni si myslí,že jejich pán je dobrotivý,tak jsem je chtěl vyvést z omylu.Můžou si zajít k psychologovi jestli mají problémy,ale pro boha hovoří jeden dost velký plus:modlení je zadarmo:(

mesie (radka, 27. 06. 2008 11:00)

a proc? To nechapu.
Podle me se lide modli aby nasli reseni pro svuj zivot. Jak, kde, kolikrat je podle me nedulezite. Dulezite je aby nasli pro sebe svoji vlastni cestu. Ktera jim umozni jejich vlastni rozvoj.
HOdne lidi se boji delat rozhodnuti a tak tuhle zodpovednost prenaseji na jine (spolecnost, boha, okolnosti, osud)

dodatek (mesie zeropulos, 27. 06. 2008 10:59)

Nevím proč bych měl přejmenovat satanáše, to spíš přejmenuju boha na satana.

bůůůůůůůůůůůůh (mesie zeropulos, 27. 06. 2008 10:40)

At se modlíš k jakémukoli bohu pak se tedy modlíš k vrahům,skyrvisynům,děvkařům,podvodníkům a lhářům!

Radce (Leon, 27. 06. 2008 10:39)

jabka hrusky... v zivote resime hlavne dusledek ale ja umluvil co po nasi smrti resi buh, universum bozi mlyny atd. A tam nikoho nebo zajimat jaky meli tvoje ciny suledek ale jak si pusobila na lidi. Dusledky tvych cinu ktere retezove nekoho poskodili uz nikdo neresi. A osobne bych jednoho za milion taky zabil, jako materialsta na tomhle svete.

mesie (Leon, 27. 06. 2008 10:35)

No kdyz uz to beres takhle, tak si satanase prejmenuj, protoze satan znamena nepritel. Vitezove urcuji historii a pokud dnesni vira je zalozena bozich hebrejcu, tak dejme tomu. Kazdopadne me nezajima co si rika Cirkev a kolik lidi zabila nejsem za to zopdpovedny pokud vim a tim ze si volim viru v boha me s nima nic nespojuje. Pokud v jeho jmenu museli zabijete nevine tak asi nemame spolecnyho boha.

nejsou! (mesie zeropulos, 26. 06. 2008 15:11)

Víte lidi,když to vemu s duchovní stránky tak bůh je něco na co slabomyslní lidé upínají svoje naděje a satan zase na co svalují všechnu špínu světa a svoji neschopnost s tím něco udělat!Když to vemu s praktické stránky:kdysi vyhnal bůh anděla lucifera(satan,belzebub...)z nebe což znamená,že oba jsou úplně stejní!Akorát ten jeden poznal,že mu roste konkurence a tak se jí zbavil!Církev ze satana udělala zrůdu zatímco ta pravá zrůda seděla dál na pomyslném trůnu slávy.Veskutečnosti oba dva byli mimozemštani akorát církev z nich udělala pekelníky a anděly,ale ve skutečnosti byli stejní!andělé taky uměly(a dodnes umí)zabíjet!Jen si vzpomente na to jak čistili cestu židům!Upřímně k nim nechovám žádné sympatie.Oni ted sídlí na měsíci,kde mají svoje základny a satanáši sídlí v agartě.Agartha=podzemní prostor s velkou spletí chodeb,která vede pod mnoha zemněmi.

Radce (Monika, 26. 06. 2008 14:53)

Moc ráda :-))))))))))))

treba se tam setkame (radka, 25. 06. 2008 21:18)

a naucis me :o))

Radce (Monika, 25. 06. 2008 11:46)

Taky to neřeším, jak se znám, stejně by bylo jinak:-)
Ale pokud se dostaneš do peklíčka, určitě se mariáš naučíš.:-))))))

Monice (radka, 25. 06. 2008 08:01)

ja to neresim vubec. nevim kde jsem byla nez jsem se narodila a tak nebudu vedet kde skoncim potom.

Marias jeste neumim, ale chtela bych ho umet :o))

P.S. Radce (Monika, 24. 06. 2008 23:12)

Jsem děsná, mám jen chvilku, tak lítám ze šuplíku do šuplíku. Chtěla jsem ještě doplnit, že mariáš umím perfektně, třeba mě pekelníci mezi sebe vezmou :-D

Radce (Monika, 24. 06. 2008 22:26)

Tak to mám nalajnovaný, skončím v pekle.:-)

a taky se rika (radka, 24. 06. 2008 20:09)

Dobre umysly dlazdi cestu do pekel! :o)

Leone (radka, 24. 06. 2008 20:05)

motas ted hrusky s jabkama.
REkneme ze stojis pred volbou:
primo usmrtit cloveka a zachranit mesto
nebo ho neusmrtis a mesto bude zniceno.

Tak a ted rozhoduj.
Nejtezsi je prijmout zodpovednost nikoliv umysl.
Ja muzu mit dobry umysl se postarat o me deti. Ale kdyz si lehnu a nezajistim jim obzivu tak muj dobry umysl me zodpovednosti nezbavi.

Nevim kolik je ti let, zda mas zodpovednost v praci, v rodine. Zda musis rozhodovat v dulezitych existencnich otazkach. Tam umysl nerozhoduje nybrz vysledek.


 

ohledne pusobeni zla (Leon, 24. 06. 2008 19:13)

Bavite se o dusledcich. Ale na druhy strane nikdo nebude hodnotit dusledky vasich cinu ale vas umysl. Jezis dokonce tvrdil ze prave umysl urcuje kam patrite. Ze si prejete neci smrt je temer to same jako to udelat. Ted mluvim vzhledem k svedomi akrame nebo si nazvete jak chcete, smaozrejme to neni to samy pro toho kdo ma byt usmrcet toho jsem si vedom.

Moniko jenze (radka, 24. 06. 2008 11:28)

v dlouhodobem meritku to neplati. Temer vsechny velke osobnosti delaly v malem meritku spatne skutky, ktere se v obkrocacich ukazi jako velke.

Treba Karel IV, co vsechno postavil co vsechno dokazal. Ale kdyz pak zacneme rozebirat jednotlive konkretni kroky tak zjistime ze "velke ciny" josu mozne jen za cenu obeti tech malych.

Treba typicky priklad. Je povoden a jeden se musi rozhodnout zda necha zatopit dum s tremi lidmi nebo necha prehradu aby rozhodla sama a zatopila treba stotisicove mesto.
Musi obetovat tri lidi aby zilo sto tisic. To je jen priklad, nejde o konkretni priklad. Jde jen o to nakolik se citi clovek silny udelat "zly/nepopularni" cin v zajmu obkrocnych kroku. Tojsou moment kdy se ukazuje sila nebo slabost.
Ten silny se neboji udelat TEN krok, prevzit na sebe odpovednost nebo strhnout na sebe hnev a odsouzeni, ten slaby dela to co je na prvni pohled jednoduche, libive a hodne.

 

dobro-zlo (Monika, 23. 06. 2008 16:50)

Ano, tohle je moc složité. Kdysi jsme to probírali s Hemenexem. Psal, jestli udělá dobrý nebo špatný skutek, když vyléčí člověka a ten potom někoho zabije. Shodli jsme se, že on udělal dobrý skutek a ten člověk zlý. Nejde to brát "obkročákem":-)

Leone (radka, 23. 06. 2008 09:03)

je to vec poznani. Kdyz clovek vi, tak si sice obcas zahraje ale kdykoliv hriste zase opusti.

Pak vztek nevznika a pokud se vzteka tak jako hra. Je to spise zabavna kratochvile nez skutecny vztek :o))) Ale kontrolovat zda nejake nezpusobim zlo nejde. REkneme ze muj syn porodi dite ktere jednou nekomu ublizi. Pak jsem ja zpusobila tohle zlo tim ze jsme porodila dite a ono porodilo jine dite. Nelze se vyhnout zlu kdyz vstoupime na hriste. VYhybanim se zlu zpusobime dalsi zlo. A pusobenim dobra treba zpusobime zlo. Zachranim dite pred utopenim a ono nekomu ublizi. Dam krev (jsem darce) a tahle krev zachrani nekoho kdo ublizi.
A nekdo ublizi, a zastavi beh nasili. Kdepak. V tom se nevyzna nikdo :o))

Radce (Leon, 22. 06. 2008 23:14)

Ale my moc radi hrajeme tuhle hru, ne?

zlo - dobro je subjektivni kategorie (radka, 19. 06. 2008 19:39)

myslime si ze jsme na "spravne strane" a pak staci pohlednout z jineho mista a hup: jsme najednou na strane druhe.

VYstoupit z teto "hry" je veci osobniho rozhodnuti a zkusenosti. Kdyz vystoupim z hriste tak neni protreba odpoustet a ani zadat o odpusteni. Protoze to co jsme udelali jsme udelat chteli a to co nas potkalo nas potkat melo. Nema smysl rozebirat otazku viny. kdyz neni dobro_zlo, neni ani vina a odpusteni. Existuje pouze prozivani a z toho plynouci poznani.

Bandymu (Leon, 16. 06. 2008 23:38)

Prijimat zlo je jak se vyporadame se spatnou udalosti. Nekoho ztratime a primeme to nez abych zalovali nekoho a hledali vinika. Dale musime hlidat jestli sami nepusobime zlo. Ktere vyplyne z naseho vzteku a kdyz uz se tak stane tak si to uvedomit uznat ze chybujem. Pripadne dat ukrivdenemu najevo ze se omlouvame. Pak vam bude odpusteno temer vsechno. Mejte viru a pevnyho ducha :]

Leonovi (Bandy, 16. 06. 2008 23:21)

Je velmi zajímavé co sděluješ.Stavíš přede mne otázky se kterými si nevím rady. Jak se vyhnout přijímání zla ? Jak se vyhnout vlastnímu šíření zla ? Já vím, nejsem dokonalý. Ale myslím, že poslední zlo co jsem vypustil, bylo myslím, po nějaké luštěnině. Hrozný to bylo. A hned jsem věděl, že patřím v této chvíli hodně daleko od lidí.

dale k dualite (Leon, 15. 06. 2008 22:56)

Jedna vec je jak zlo prijimame a jedna vec je jak zlo sirime. Nevyhybame se prijimani ale vyhybame se vlastnimu sireni. Nikdy nebudeme dokonali a kazdej nekdy vypusti nejake to zlo. Presto ale musime vedet kam my sami patrime.

Zdeňkovi (Bandy, 13. 06. 2008 22:41)

Já se jen připojím k Saty. Vím, že zlo ať je jeho symbol jakýkoliv je nutno vnímat.Je nutno respektovat jeho existenci. Není ovšem nutno ho přijmout. Ta možnost se vzepřít je dost velká. Možnost nesouhlasit je nezbytné přijmout.
Ano.Zlo je tady. Jen já se nechytám.

pro Zdeňka (Saty, 13. 06. 2008 00:13)

Ahojky Zdenku, ptáš se proč odmítají lidé zlé?? Spíš proč se toho zlého boji. Je to logické, Člověk se instinktivně snaží vyhnout zlému a být rád, že je na tom aspoň trochu dobře. Zlé věci tu ale jsou a musí být, jinak bys nepoznal slzy lítosti, zklamání, beznaděj, bolest a soucit s trpícími, nepoznal bys strach o blízkou bytost, nepoznal bys euforii a pocit štěstí, když se ti podaří někomu pomoci. Proto jsou tu všechny ty zlé věci, aby sis vychutnal život se vším, co přináší a každá zlá událost, i když ti něco vezme, tě obohatí, přinejmenším o zkušenost. Nedá se říci, že zlé věci neodmítám, jako říkáš ty, spíš se jim snažím vyhnout a když se nevyhnu, přijmu to se vším, co k tomu patří. Podle mě se nedá nikde žít bez duality, vlastně celý vesmír je tvořen dualitou a kdyby se odstranila, byla by narušena rovnováha. (Alespoň tak si to myslím já)

Pro Saty a Bandyho (Zdeněk Kopřiva, 11. 06. 2008 20:57)

Proč teda lidé odmítají to, co je na záporné straně polarity? Proč vyhledávají jen to bílé a odmítají to, co je zlé? Je to tím, že se bojí bolesti a utrpení, i přesto, že si uvědomují, jak moc je to popostrčilo v jejich životech? Jak se stali silnějšími, vnímavějšími, vyzrálejšími, více soucitnějšími či více milujícími? Nevím, jestli mi dobře rozumíte. Chci říct, že já také nevyhledávám to zlé a nepříjemné, ale když to přijde, neodmítám to, protože vím, že je to v konečném důsledku pro mě dobré a snažím se naučit z dané životní situace co nejvíce. Satan je symbolem zla, záporné polarity, ale jak můžeme odmítat něco, co pomáhá vytvářet v konečném důsledku vyváženost a harmonii? Anebo je možné překonat tyto protiklady a existovat pouze na kladné polaritě života? Dá se vůbec někdy překonat dualita a žít v trvalé nedvojnosti? Zajímalo by mě, jestli existují duchovní světy, kde existuje pouze kladná polarita, bez příměsí polarity záporné? Promiňte, já vím, samé otázky a žádné odpovědi, ale jsem už takový, pokládám otázky a hledám odpovědi, ale nejen myslí. Také svým Bytím. Saty, možná pro to se mi tak líbí na Tvých stránkách, snad pro onu vyváženost, ale také proto, že ani Ty se nebojíš hledat odpovědi a nespokojíš se s tím, co je Ti předkládáno. Snažíš se spoznávat skutečnost svou vlastní zkušeností.

BANDYMU: To je přesné. S tím nemohu nic jiného než souhlasit.

dualita (Leon, 09. 06. 2008 21:27)

prsene o tomhle jsem mluvil ve vedlejsi sekci

Zdeňkovi (Bandy, 09. 06. 2008 00:47)

Nepozná, co je světlo ten, kdo nepoznal tmu. Nepoznal štěstí ten, kdo neví co je bolest. Nepozná krásu ten, kdo nepoznal ošklivost.
Viděl jsem pána, který stál v zámečnické dílně. Položil prst na kovadlinu a uhodil se prudce přes ten prst kladivem. "Aúú", řekl. Ptal jsem se jestli ho to nebolí. A on mi řekl, že bolí ale já netuším, jak je to fajn, když ta bolest přestane. Dualita. Česky dvojakost. Nebo jen rozdílnost pohledu.

pro Zdeňka. (Saty, 08. 06. 2008 18:20)

Ahojky Zdeňku. jedno jediné prosté slovo, - dualita. Je všude a je to vlastně rovnováha všeho. Jsi na "rozhovoru se Satanem", ve vedlejší rubrice je "rozhovor s Bohem", také dualita. Je dán prostor druhé straně, opaku, protivě a tak je to správné. Nepoznal bys hloubku, kdyby nebyla výška, nebyla by radost, kdybys nepoznal smutek. Človíček má potom možnost vybrat si a vážit si toho, co je pro něj dobré. Je dobře že hledáš. Je to poznat i na tvém webu, kde krásně píšeš o sobě a světě kolem tebe.

Proč existují protiklady? (Zdeněk Kopřiva, 08. 06. 2008 13:26)

Zajímavé, opravdu zajímavé... Tvůj rozhovor se Satanem mě nutí zamýšlet se nad tím, proč existují protiklady. Proč existuje černé a proč bílé, proč je nebe a proč je zem, proč je A a proč je B - Nikdy mi nestačilo, když mi kněz řekl, je to tak a tak... já mám hledající duši, které nestačí pouze věřit, co jí je předkládáno. Má duše chce spoznat Pravdu svou vlastní zkušeností. Temnota a Světlo, věční rivalové a přesto vytvářejí harmonii a vyváženost. Vše obsahuje vše. Myslím si, že světlo bez temnoty by nebylo tím, čím je a tak je to dobré.

Leonovi (Bandy, 06. 06. 2008 23:31)

Zkus se vžít do situace, že dnes věrnost není hodnota. Že je to bezcenný plk.
Jak budeš z tohoto pohledu posuzovat svůj vztah k osobě Tobě blízké ?
Požadovat věrnost je z mého pohledu nekonečná pýcha, bezbřehá víra v to, že jen já jsem schopen naplnit beze zbytku život svého partnera. A naprostý nedostatek sebevědomí. Já nerozumím, proč by má partnerka nemohla jít do zoo s bývalým spolužákem. Mně zoo nebaví a ona se mi vrátí.Náš vztah to posílilo, neohrozilo. Já ukázal, toleranci a že jsem hoden být jejím partnerem. Já ukázal, že důvěřuji. Já ukázal, že mi není nutno lhát kvůli malichernostem. Víš, být jedním ze dvou, vyžaduje statečnost. Kdo ji nemá, sere v síni.

jak verit (Leon, 06. 06. 2008 01:14)

Opakuji ze jde o duveru. Byt verny znamena prave to ze neproveruju blizke. To je snad horsi nez kdyz pritelkyne zahne porusit duveru je prava nevera ne to ze emotivne uklouzne a necha se svest. Doma se zmenila a lide nevi co je to vernost. Nevim proc mluvis o tom kdyby me zradily pratele. Tohle ja neuvazuju a to je ta vernost kterou k nim mam. Kdykoli dostanu chut si to overit porusuji svoji viru a uz nejsem verny jak kamarad pritel manzel to je jedno. Pokud vy musite proverovat sve blizek tak moje litovani nad vami je na miste nikoliv ve zlem ale v uprimnem pojeti. Mozna ste k tomu v zivote jeste nedospeli ale prijdou chvile kdy vam nezbude nic nez je vlozit do neceho viru protoze vam nic nezbude. Bude clovek kterej vam bude tvrdit ze umi vylecit vase zraneni i kdyz nikde nema vysacku doktora a nezbyva vam nez verit ze to dokaze. Dnesni spolecnost si zvykla vse proverovat a lidi uz u toho ani nemaj pocit ze jde o neco nemoralniho a nezpravneho. Proverit auto mozna zvire ale cloveka? Kdysi davno tohle znamenalo odlouceni od rodin vyhnanstvi a podobne a dneska to delame nejblizsim? Vernost se vytraci a me muzete rikam porad co kdyz me zradi tamten a co kdyz me zradi tamta ale vtom se asi lisime ja prave verim v to ze se to nestane


 

Leona (Saty, 04. 06. 2008 11:36)

 

Jsme každý jiný, máme jiné zkušenosti. Mě nevadí, když si mě třeba někdo prověří, není to přece důvod, abych někomu balila kufry. Vadilo by mi to ale velice, pokud bych dělala něco, za co bych se pak styděla, to bych možná ty kufry potom sbalila sama sobě. Chceš mi snad naznačit, že když tě zklamou přátelé, láska, nebo ti nejbližší, mávneš rukou a řekneš: jde to mimo mě, jsou to jen pozemské city, však oni si to nahoře vypijou, svět je velký a já nejsem jeho středem a nepocítíš smutek, zklamání...nic? Pokud řekneš že ne, tak jsi citově mrtvý už teď, ale takový to snad nebude. Ta lítost na námi myslím není na místě, ale to jsme opravdu trochu odbočili do roviny osobních vztahů. Víc se dá demonstrovat to ověřování přes historii. Je dobré podívat se do více učebnic, porovnat co se psalo tenkrát, co se učí dneska a porovnat to s pamětníky. Vyjdou ti tři verze a každá bude jiná. Když půjdeš dál, zjistíš, že verze č.1. byla psána bezprostředně a byla emotivně přikrášlená, verze dnešní v zájmu politiky cíleně neobjektivní a verze pamětníka byla ovlivněna jeho vlastní fantazií. Ověřováním zjistíš, že nejde na 100% věřit ani jedné verzi a zůstaneš opatrný v soudech a nebudeš věřit tomu, co ti kdo podá na talíři...ať se to týká toho a nebo něčeho jiného.

k duvere (Leon, 01. 06. 2008 23:17)

Kdyz budes verrit a oni te zradi budou se se svdomi prat oni ne ty. Nerikam duverovat kazdymu ale to je u0plbne neco jineho to tu neresime. Osobne kdyby moje holka jen na chvili overovala jestli je pravda to co jsem rekl okamzite by si balila kufry. To ze se mi neco nevyplati neznamena ze budu neverny to je jen vymluva. Duverou ve sve pratele nemate co ztrati pouze to co je vam pozemske. Pokud to co je vam pozemske je pro vas prave vse tak se vam nedivim a lituju vas. Svet je prece vetsi a nema stred kolem nasi osoby