Jdi na obsah Jdi na menu
 


Saty(Satir, 17. 05. 2008 16:28)

Tak už jsem Saty svoji chvilkovou ehm... Nevím jak to říct... no prostě sem to uklidnila a teď už konečně můžu zase vpisovat. Máš tam příběh o tom, jak jsem cestovala s mateřskou školkou autobuse. Další rady pro tvoje cesty Prahou. =D

pro Radku a Bandy (Saty, 17. 05. 2008 16:06)

Čtu co se tu píše, čtu co sděluje Jan, Jirka, Bandy. Než se opět dostanu k PC, abych taky něco napsala, překvapí mě Radko vždycky tvoje reakce...příjemně. Asi bych to vyjádřila stejně, nebo hodně podobně, ať je to odpověď Janovi, nebo Bandymu. I přes písmenka se dá docela dobře odhadnout povaha. Někdo přistupuje ke komunikaci už předem jako k souboji, z kterého chce vyjít za každou cenu jako vítěz. Jiný chce jen prostě něco sdělit, něco co cítí, nebo čemu věří a je zaskočený, že je za to zdeptán. Pak se stane to, co je opakem komunikace, nevhodnou reakcí se navozené téma zazdí a to je velká škoda.
Bandy: Pokud někdo nepřijme můj názor, není vůbec nutné, aby vznikl konflikt, to je snad až to poslední. Tam právě nastává ta komunikace, vysvětlovat si kdy, kde, jak a proč. Obhajovat svůj názor, pokud jsem přesvědčená/ný, že je pravda na mé straně a nebo přijmout a uznat, že jsem se mýlil/a.
A už vůbec neberu větu: "zpochybním intelekt protivníka", protože tenhle manévr by se mi mohl pěkně vymstít tím, že by mohl protivník zpochybnit můj intelekt a zadupat mě argumentama do země. Vzájemný respekt není nikdy na škodu.

Bandy (radka, 17. 05. 2008 15:00)

nerozumim :o) Co by jsis pral?

Radce (Bandy, 17. 05. 2008 14:09)

Blahopřeji. Taky bych si to tak přál.

Bandy (radka, 17. 05. 2008 08:29)

Takove proslovy ignoruji, jsou legracni.

Ti co to rikaji nevi co to je hlupak. Jen blablabla :o))

Ja treba nerikam, ze respektuji tvuj nazor. Je tvuj a muzes si ho rikat jak chces a kdy chces. Je tvuj a ja mam taky svuj. Jestli si je respektujem je podle me jedno, klidne muzou oba bezet vedle sebe a nic se nedeje. Blog je k tomu dobry, abychom je sdelili. Neni treba potvrzeni ci respekt.
Kdyby me nekdo napadl virtualne kvuli mojemu nazoru tak je to akorat na usmev. A venku?
Venku prijde na vec.

Jane (radka, 17. 05. 2008 08:22)

nevim kde zijes. Rozhledni se kolem sebe. To co kolem tebe je, to je tvuj svet.

Ja vim ze jinde je je taky svet a horsi. Ale i lepsi. A pokazde si ho vytvareji lide sami. Chtel bys jit tam? kde jsou valky a kde se vyvrazduji cele osady? Pak by to byl tvuj svet. Ale neni. Taky jsi se tam mohl narodit. Treba se tam narodis priste.

Kdyz ja se kolem sebe rozhlednu tak vidim svet prijemny. Takovy jaky mam rada.

Jan (Bandy, 17. 05. 2008 04:56)

Cítím z Tvých slov bolest a nevoli, Jene.Chce se Ti o tom hovořit ?

24Jirka (Bandy, 17. 05. 2008 04:47)

Našel jsem na netu statistiku nejčastějčích jmen v Česku. Jiří vede. Sirka není ani v příjmeních. A blbcem se staví jen moudrý. Blbec to nedokáže. Je to prostě blbec.

Radce (Bandy, 17. 05. 2008 04:38)

Jestli se projdeš po stránkách a rozhovorech minulých, najdeš tam velmi často věty typu"jen hlupák by".nebo "kdybys pořádně četl" a podobné.Neznamená to, že je snížena něčí morální výše. Vidím to tak, že došli argumenty a není cesty kudy kam. Není mnoho těch, kteří jsou schopni říct, že tady má znalost končí. Kteří umí říct:"Ano,respektuji Tvůj názor." A je tak snadné říct:"Nesouhlasím s tím co říkáš, ale neumím Ti to vyvrátit"

Janě F. (Bandy, 17. 05. 2008 04:29)

To je právě to co zrovna nežeru. Já nechci z rozhovoru vyjít jako vítěz. Já chci odejít poučen. Jsou situace , kdy rozhovor je soutěžní, ale na tom se domluvíme předem.

komunikace (24Jirka, 17. 05. 2008 00:12)

já jsem jenom 24Jirka a proč to neříct jsem jím rád, vždycky se mi smáli Jirka sirka, a dodneška chci se kvůli tomu prát, uměle komunikuji a to mě zlobí, proč místo slov písmenka nás zdobí to fakt nevím a hlava ta nechce tohle brát, po čase se tady takhle zjevím a koukám zase veselo, někdo moudrým či blbcem se staví a to všechno přefiltruje drát.

Radce (Jan, 16. 05. 2008 23:57)

Ale přesvědč mne jestli to v sobě máš,že války,utrpení,genocida apod.nejsou jen špička ledovce.Zrcadlo odrážející pouze můj stav a né stav lidstva jako celku.Jsem otevřený,naslouchám,pusť se do toho,nebo to že to nevidíš je důkazem tvé velikosti a čistoty tvého smýšlení...?

Radko (Jan, 16. 05. 2008 23:29)

To je pravda Radko,ten člověk mi vlastně ty prsty uřízl z dobré vůle-chronické šťourání se v chřípí mi již zřejmě nehrozí.Proč jimi ale ucpává své ušní dutiny?Že on mne navíc podezříval z toho že by mé nitro prostřednictvím hlasivek mohlo vyluzovat falešné tony-skřeky překvapení z stavu věcí lidského pokolení.Že by něco tušil?Že by byl stejný jako já?Má tvář je nevlídná-on není zlý,on je já... a já jsem psycho:-)

Jane (radka, 16. 05. 2008 22:40)

svet je takovy jaky ho vidis. Odrazi se v nem tvoje tvar, tvoje oci a tvoje nitro.

Radce (Jan, 16. 05. 2008 22:28)

...pěkná pochodeň a toho světla z ní...necheš mi posvítit...jo už vidím-jeden,dva,tři tři tři...sakra,někdo mi uříz prsty.Promiň,moje chyba...natáhnul jsem ruku k pomoci druhému.Vše vidím rudě,v jiné barvě než je skutečná-krásné světlé odstíny,úsměvy a čiré přátelství.Svět je tak krásný,archív je tak krásný,všici se maj rádi a...a já jsem mrzák...to je otrava

Jane (radka, 16. 05. 2008 21:45)

To si delas legraci,ne? Prece nemuzes usuzovat z jednoho prispevku, ze se lide obecne honi za vitezstvim v lacinych slovnich soubojich.

To je prece otrava.

Vítězství (Jan, 16. 05. 2008 21:30)

Miluji hovory s prostými lidmi,lidmi bez intelektu.Není co zpochybňovat a není ani proč.Jen naslouchat.Naslouchat,učit se prostotě a lehkosti vyjadřování myšlenek.Jednoduchých,intelektem nevykleštěných myšlenek.Oči lidí kteří nechápou ty nekonečný slovní a psychologický souboje o prchající pocit vítězství nad bratrem,i to jak se odvrací a hledají něco více smysluplného,živého.Něco co by stálo za pohled...za život.Jak je to dlouho co jsem se do nich díval...sakra,já si nevzpomínám.Svinskej svět.Svinskej svět...

blbý nadpisy (Satir, 16. 05. 2008 16:37)

Kašlu na všechno. Sbohem.

hehehe (radka, 16. 05. 2008 09:44)

zpochybnit intelelekt protivnika :o))) To jsem se fakt od srdce zasmala

Problem je ale v tom ze spochybnit intelekt muze jen ten, kdo rozpozna zpochybneny intelekt :o) Pak treba pilne zpochybnuje, zpochybnuje a vubec si nevsimne ze si zpochybnuje ten svuj :o))) Neco jako vlastni gol.

Bandy (Jana F., 15. 05. 2008 22:36)

V téhle komunikaci jde o pocit převahy nad druhým? Pak jsi vítěz?

Takže (Bandy, 15. 05. 2008 22:00)

O té komunikaci. Zvolil jsem komunikaci verbální tudíž slovem nebo písmem. Základní situace je, že první vysloví názor. Druhý ho přijme (souznění) nebo ne. (Konflikt). Prvé není potřebné řešit. Ovšem...Teď je to situace kosa na kámen. Dostal jsem se k tomu, o čem chci hovořit.
Seženu materiál, kterým podpořím své tvrzení. Očekávám, že protějšek se zachová stejně. Výměna názorů pokračuje, ale už má pravidla. Možný výsledek je ten, že najdeme kompromis. Nebo ho nenajdeme a domluvíme se na tom, že si každý nechá to své.
Zpochybním zdroj protivníka.Výsledek viz výše.
Zpochybním intelekt protivníka. A jsem vítěz. Jak snadné.

Čaroději (Bandy, 15. 05. 2008 21:48)

Nelichoť. Zpychnu.

bandymu (čaroděj, 15. 05. 2008 18:17)

Tak jo synku,dáme do nosu krapet a potem se podíváme na čertovo kopýtko,dom dojdeme až druhý den aby si ženy moc nezvikali.
Děkuji tě za pozdrav,moc mi to potěšilo že jsi,jak tam u vás lije lije,tady tu leje jako z kropáče,je tu kluzko mazlavo,do hospůdky daleko moc daleko asi takovejch dobrejch 60 metrů,to víš stáří to je jenom pro mladé.
A jak jsi se pořád tady měl?Já jsem zvědavý to víš informace nulové.
Ted vesele a nevážně,líbí se mi jedna čarodějnice,baba protivná ale je krásná,ááááááááách jo.
A jak umí pohladit a pomuchlat no paráda.
TOŽ PORAD MOUDRÝ.
Ahojte vám.

Neeeeeee (Satir (http://blog.o106.com/satir/), 15. 05. 2008 07:17)

Ha... Nenapíšu... Soundtracky nepřidám... Bohužel... Bratr včera vyhodil PC do vzduchu a jestli z toho programátoři něco vytáhnou, tak to bude zázrak. Teď jsem ve škole na PC. Lidi, ale já už na bratra se*u, vyberu si stavební spoření a koupím si svůj noťas a zahesluju ho, že se tam ani ten největší hacker za rok nedostane!!!! Já už si nenechám maza soubory...

PS: a to jsem se těšila, že konečně postahuju HIM s mím oblíbeným zpěvákem... A smazal Mi Roba Zombieho, Disturbed a Smashing Pumpkins... Kurnik a chcípá mi MP3 přehrávač. =( No nic... Dneska na web odpovím a dám tam svojí indispozici. Nenávidím bratra, všechno mi kazí... =(

Pevasa (Bandy, 15. 05. 2008 04:06)

Jsme na stejné lodi. Jen já mám doma přísnou a do hospody smím jen za odměnu. Dnes jsem loupal brambory.Tak tady sedím. Ale mám povolenejch už jen 7 minut.

Bandy To je furt (pevasa, 14. 05. 2008 22:35)

co co znamená, co vypustíš, ale vypustit informace to ne! Sedím v té hospodě už 14 dní, peníze docházejí, delirium klepe na dveře a stará říkala, žes tam ještě nebyl. Tak nevím na čem jsem....

Umění komunikovat (Bandy, 14. 05. 2008 13:55)

Pro slovo "komunikace" není v češtině jednoznačný překlad. Může to znamenat dopravní cestu. O tom se mi nechce. Televize, rádio, telefon. To jsou prostředky. To tady taky ne. Zvolím variantu, že komunikace je způsob, jak si lidí sdělují své poznatky, své radosti i nelibosti. Vypustím komunikacu nonverbální. Zkusím se věnovat tomu, co si sdělujeme slovem nebo písmem. Bude Vás to zajímat ?

Satir (Bandy, 14. 05. 2008 13:45)

Saty mě zná. Ona ví, že zvláštní hudbu můžu a někdy ji pochtívám. Jen k soundtrackům jsem nenašel cestu.Já mám rád písničky, ze kterých soundtrak vznikl. Napiš kde hledat a já si vyberu. Od Tebe rád.

Čaroději (Bandy, 14. 05. 2008 13:36)

Tož vitaj, chlapče. Zapaříme ?

pro Satir (saty, 12. 05. 2008 12:36)

No mám takovej dojem, že to byl Bandy, klidně publikuj, já si například poslechnu všechno a kdyby byl soundtrack dobrej, třeba ho i někde využiju. Komentář už tam máš další, taková jsem kamarádka abys věděla, jo a s tou vážností...není třeba být pořád vážná, já taky nejsem, protože i vážná věc se dá trochou humoru odlehčit a když to jen trochu jde, humor nebo nadsázku použiju.

Kdo to byl? (Satir (http://blog.o106.com/satir/), 11. 05. 2008 17:18)

Můžu se zeptat, kdo to před těmi X měsíci po mně chtěl odkaz na tu japonskou hudbu? Já jen, že bych kvůli němu publikovala odkazy na soundtracky s japonskou hudbou a hudbou k japonským filmům. =)

Saty (Satir (http://blog.o106.com/satir/), 11. 05. 2008 11:56)

Jo, vzala... Už mě nebavilo být tak vážná... =D
Doufám, že mi tam aspoň necháš komentář a nevybodneš se na mě jako ostatní návštěvnící z minulého blogu. =D
PS: Tendle už opravdu je poslední. =p

čaroděj3 ( návrat, 11. 05. 2008 10:18)


Zdravím vás ,moc se mi po vašem povídání stýskalo ,tam kde čas se skoro zastaví a plyne tak pomalu že ani slunce nevyjde je doba kdy človík začne hodnotit sebe.
Vše prozatím zažehnáno ,ještě nebyl toto můj čas na odchod.
Jsem moc rád že je mezi námi tak rozkošná Satirka,po Satance která sem vnesla Slunce přichází další krása ke všem těm krásám co jsou zde,tím beru veškeré ženské osazenstvo na tomto povídání.
Když človík pochopí co chce tak je rád,když nepochopí tak už není.
Dnes vše tady,všem kdo jste si na mojí malou dušičku vzpomenuli když mi bylo nejhůře moc díky každá ta vzpomínka pomohla.

pro Bandy (Saty, 11. 05. 2008 00:51)

Ty mě vždycky rozesměješ.:-DDD

Saty (Bandy, 11. 05. 2008 00:41)

Přítele poznám a neřežu. Když náhodou, pak pofoukám. A nepřítele nemám. Všechny jsem podříz.

pro Satir (Saty, 11. 05. 2008 00:27)

Holka, s tebou to vůbec není jednoduchý. Tak už jsem to udělala, podle posledního...teda doufám že posledního aktuálního webu a taky jsem¨byla u tebe na návštěvě. Koukala jsem, žes to vzala za úplně jinej konec. Držím palce, ať to jede.

Saty (Satir (http://blog.o106.com/satir/), 08. 05. 2008 21:52)

Raději se v tom moc nehrabej, nebo ještě z toho uděláš tragikomedii. =)
Ne, pozor už si opravdu dávat nemusíš.
A ty dva blogy si smaž a dej jenom ten poslední. Na původní MSG mě už ani nechcou vpustit. Zkoušela jsem to vytvořit znovu ale snad to mám nějaký hacklý, nebo nevím.
Takže funkční je jen poslední web.

pro Bandy (Saty, 08. 05. 2008 21:15)

Je mi jasné, že jsi z kmene bojovníků a nepřítele nešetříš, ale v dnešní době jde pracovat i s břitvou noblesně a hlavně, neudělat kolem nepořádek.:-D Taky je dobré zjistit předem, jestli nepodřezáváš přítele.

pro Satira (Saty, 08. 05. 2008 21:10)

Týýý jo, a já se tak snažila aby se to neprofláklo, ale na druhou stranu jsem ráda, že ses odhalila, protože už si nemusím dávat pozor. Jen mi prosímtě upřesni, ty dva minulý weby si můžu smazat a dát tam jen ten poslední? Co bráška, ještě žije?:-DDD
Jo a ještě mi vysvětli ten tvůj novej nick. Kdybys byla samička od Satyra, musela by ses psát s tvrdým "Y", takže mi z toho vyplívá, že jsi něco jako povídka s ironickým nádechem...:-DD

K břitvám. (Bandy, 08. 05. 2008 18:47)


Náhodou někdy vycházím i s muži. Taky mě nešetří. Ale stává se, že najdeme společnou řeč.To jen břitvičky zajiskří a z nebe se snáší hvězdičky hovňostroje.

Všem co psali... (Satir (http://blog.o106.com/satir/), 06. 05. 2008 21:43)

Bandymu...
No, hold někdo kraťasy rád nemá.
Jinak jsem ráda, že se ti konečně uklidnily myšlenky, kdy si luštil mojí identitu.

Saty... Nechtěla jsem tě už zatěžovat tajením mé osoby. Ale děkuju. Snažila ses ovládat, i když párkrát ti to pěkně uklouzlo. =D

Aktuální web je ten poslední. Ten který jsem uváděla nedávno. Opravdu už na chrlení ,,mouder" nemám moc čas a ani náladu, i když témat jsem měla připravených až až.

Neznámému. Moje ICQ je 327-812-907... Nevím, jestli to bylo myšleno z legrace a nebo vážně. Ale tohle číslo je opravdové. =)

Janě.... No, hold jste všímavá žena a Bandy si umí dát všech pět dohromady. =)

Koukám, že moje odhalení vzbudilo rozruch. =)

PS: I když to tak nikdy nevypadalo, je mi 18 =D

pro Janu (Saty, 06. 05. 2008 21:15)

Teď jsi mě upřímně rozesmála, jak si to hezky podala. On je to totiž nepřehlédnutelnej fakt, jen škoda, že se té břitvy Bandyho většinou chlapi leknou a odcouvají do ztracena a to je škoda.

Chachááá :-))) (Jana F., 06. 05. 2008 18:49)

Víte, kdy jsem já poprvé poznala, že je Pátrač holka? Když na ní byl Bandy hodný, ten snad vycítí ženu nějakým záhadným smyslem :-))). Protože na chlapy je Bandy jako břitva, a tentokrát nebyl :-).

pro Pátrače - Satira (Saty, 06. 05. 2008 09:59)

Wau, tak se konečně provalilo, že jsi holka a já to tak úzkostlivě tajila. Jen mi prosímtě vysvětli, jak to máš s těma webama, kterej je teď momentálně aktuální. Já teď nic nestíhám, ale podívám se tam hjned, jak bude chvíle klid. Píšu teď z práce a to jsou jen takový chvilky, kdy písnu pár vět a zas musím něco dělat. Hezký májový dny.

Satir (ten kdo miluje moudro, 05. 05. 2008 19:25)

Ahojky vám všem,
zaujal mi tento Satyr vlastně Satyrka,společnice tohoto moudrého a citlivého šprýmaře,ten který dělal rád různé kousky pastevcům a horalům.
Dokázal vodní nynfy tak vystrašit že se báli každého pocestného,od těch dob už málokdo uviděl vodní nynfu,tu krásu která se zde vyvinula.
Pokud jsi tak krásná jako nynfy a moudrá jako Satyr,tak stvořitel udělal moc dobře,rád bych tě jednou poznal protože určitě budeš zajímavá ŽENA.
Odpust mě starému a chtivému,ale nedá se nic dělat jsem.
Rád jsem vás četl.

Satir (Bandy, 04. 05. 2008 22:51)

Zbrklý jako obvykle jsem si pozdě všiml Tvou identifikaci. A jsem rád, že je to tak jak to je.

Satir (Bandy, 04. 05. 2008 22:41)

Já taky v kalhotách. Taky jsem bisexuál. Já jen zkracuji délku. A...jsem kluk, takže je to fuk.
Napadla mě taková věc. Někdo z mých známých říká, že nemůže kraťasy. Má prý bílé nohy. Rozumíš tomu ?

Bandymu (Satir, 03. 05. 2008 19:24)

Já zůstávám v kalhotách. =D

PS: A opravdu jsem bisexuálka. =p

Změna je lajf (Satir/Pátrač, 03. 05. 2008 19:19)

Tak jsem se OPĚT přestěhovala.
Promiň Saty, ale přestala jsem s utajením a tajemnem. Už to nebylo ono a osobně mě nebavilo psát články, které nikdo nekomentoval a nikoho nezajímaly. Teď už mám jen odobní stránky na: http://blog.o106.com/satir/ Normální a obyčejné úryvky ze života. Snad tě to bude bavit. Nebudu si tam vylévvat srdce. Bude to čistý humor, protože jsem život začala brát opravdu s nadhledem. Jak teď říkám: Přijít o staré deprese mi srdce netrhá. Tak na new světě. =)

Bandymu (Monika, 03. 05. 2008 11:29)

romantiku :-D:-D:-D:-D:-D

O máji (Bandy, 02. 05. 2008 23:17)

Rok celý je lásky časem. Třeš kmín v dlaních a rozvoní se. Kde se ta vůně vzala. Byla tam a tys ji uvolnil. Tak stejně přijde máj. A dívky odkládají kalhoty a jdou do sukýnek, ty se zkracují. Odkládají svetry a halenky jsou méně upjaté. Takže jen to co bylo je najednou víc vidět. Já vím, v červenci to bude ještě viditelnější. Ale teď je to po dlouhé přestávce.
A k tomu ještě vše kolem ze zahrad voní. A nekouří se z komínů a ptáci nezavřou zobáky. Jiná kulisa. Ale lidi jsou na sebe stejný kurvy.

pro Pátrače (Saty, 01. 05. 2008 21:00)

Co takhle máj, lásky čas? To by se dalo rozebírat docela dlouho.;-))

Hm...... (Pátrač, 30. 04. 2008 07:33)

Chce to jiné téma...

Saty (Bandy, 29. 04. 2008 20:55)

Děkuji a obdivuji Tě.

pro Pátrače a Bandy. (Saty, 29. 04. 2008 08:50)

Jasně že se musí vybírat a když si dáš práci, vybereš. Je to ale pouze takový doplněk, zpestření, klasická skladba je jasným favoritem.

Pátrači (Bandy, 28. 04. 2008 02:35)

Asi si nerozumíme. Hudba, která doprovází filmový příběh má svou genezi. Původ a vývoj. Je svébytná.Řeknu Ti, čemu nerozumím. Písničky, které se mi líbí jsou přerušovány dialogy nebo monology herců, ruchy z prostředí děje.A to je soundtrack. Ano. Jako průvodce obrazového děje OK. Jinak si ty písničky poslechnu raději bez rušivých zvuků. Z toho jistě vidíš, že nemám proti zvukovým průvodcům filmů výhrady. Divím se tomu,že někdo je sluchem schopen vnímat děj filmu bez obrazu. A že i ti, kteří toho schopni nejsou se tváří, že jo.
Ne příliš staré filmy jako "Jízda"například. Chovám se tak, že si najdu autora hudby. Pak jednotlivé písničky ,ty si koupím a slyším je celé. Lépe se u toho tančí. I když už se mi stalo, že jsem tančil u rádia i na zprávy.

Každý to svoje... (Pátrač (http://blog.o106.com/patrac/), 27. 04. 2008 15:23)

Proti Soundtrackům jako takovým nic nemám. Ale musí být vkusné, ke kvalitním filmům.

Nechápu jak dnešní mládeš může shánět písničky stylu: Máme doma obludu
Pokud se to předává dětem do 6 let, tak je to jedno, protože ty se text nesnaží pochopit ale... Je tam to ale...

No, každý to svoje... =)

Saty (Bandy, 27. 04. 2008 03:21)

Já se domnívám, že hudba k filmu vzniká dvěmi možnými cestami. Vybere se již napsané a přizpůsobí obrazu, případně upraví. Například Dirty dancing. Nebo se hudba k filmu vytvoří nová. Například "Once".
Protože pro můj příjemný pocit nestačí slyšet zvuk a nevidět film, nějak soundtrackům nerozumím. I když se mi líbí písničky, ze kterých vznikl. Zní to jako bych si protřečil, ale takovej já jsem.

Pátrač (Bandy, 24. 04. 2008 11:50)

Pozor. "Holubí dům", zpíval to Schelinger a pak jiní, je taky z jejich dílny.

soundtracky (Saty, 24. 04. 2008 11:15)

Taky jsem je dřív moc nevyhledávala, ale když jsem sháněla muziku tady k webu, začala jsem vybírat i tam a teď jich mám dost uložených. Proč? Protože právě soundtrack dovede vyjádřit pocity. Byly složeny pro určitý moment, situaci, je v nich napětí té chvíle a slova nejsou vůbec potřeba.

Mr. Bandy (Pátrač (http://blog.o106.com/patrac/), 23. 04. 2008 16:44)

Snad se to lidem líbí.
Do teď ale nechápu... Proč?
Kdyby šlo alespoň o písně k filmu Tygr a drak, Klan létajících dýk a nebo Poslední samuraj, či Dračí srdce... Dá se to pochopit. Ale píseň co je povětšinou ověnčena nesmyslným českým textem? Mno...
Uhlíř a svěrák... Snad se hodí do dětským Zpívánek...

Pátrač (Bandy, 23. 04. 2008 04:27)

Naprosto rozumím Tvému chladnému postoji k soundtrekům. Sdílím ho. Ve svém okolí pozoruji jiný pohled na věc.Onehdá jsem byl požádáno soundtrak k nějaké české pohádce.(O nějakém hradě) Omluvitelná je tam jen autorská dvojice. Uhlíř a Svěrák.


Mr. Bandy (Pátrač (http://blog.o106.com/patrac/), 22. 04. 2008 15:22)

No takhle, já jen byl líný/á to stahovat a nebo sem na to zapoměl/a... No ale je pravda, že jedno ze dvou fór kde hledám odkazy je pořád nedostupný =( Hold přetížení...

HH a už mám všechny alba od Roba Zombieho, což je skvělý, protože jsem dřív neměl/a čas to stahovat. =D

Jinak Soundtrakům neholduju. To si raději vyhledám kapelu, než stahovat hudbku k filmům. To není totiž ono pro mě. Tedy, když nepočítám Lord of the Rings, Star Wars a nebo hru Gothic... Tam je hudba klasická, když to tak vezmu, a jednotliví skladatelé se těžko hledají... I když, jak kteří... =p

Pátrači (Bandy, 22. 04. 2008 04:41)

Mám mnoho cd, které není snadno sehnat.Znám cesty k soundtrakům.Ptej se. Rád pomohu.

Mr. Bandy ... (Pátrač (http://blog.o106.com/patrac/), 21. 04. 2008 14:54)

Křídla? =o) Tak to si nebyl v kině, ale v nebi =D A nebo ses koukal na Constantina? =o)

SW... konečně (Pátrač (http://blog.o106.com/patrac/), 21. 04. 2008 14:51)

Kup vodku, uvař boršč a beru tě na páteční večer do grupy... Zapijem a zajíme můj žal... Kouknem na Kmotra a vyčerpaně zařežem. =D

Ne, pohoda... Rob Zombie... Mám už dvě alba... Dokonce jsem si udělal/a radost a stáhl/a si dlouho chtěný Soundtrack ze Star Wars III... Teda, nechtěl/a jsem přímo trojku, ale co člověk naudělá, že? =D Teď ještě asi 100 ostatních alb někde sehnat a vypálit, pro případ, že by mně je zase NĚKDO chtěl odstranit.

Ze starého PC jsem zatím stáhl/a starý články, jenže sou tak šíleně napsaný, že se špatně čtou a mně se nechce je opravovat. Takže: Surová hmota je na webu a pokud můj ******* sourozenec v pátek vypadne, splním nějaké Interwiev s upírem.

Pátrač (Bandy, 21. 04. 2008 06:54)

Pátrači,Pátrači. Kurva sa neříká. Já to viděl v kině A tam to říkal nějakej pán a měl křídla.

Bandy (Jana F., 20. 04. 2008 13:29)

Zdravím tě, Bandy, a obdivuji tvůj nadhled a pohodu :-). Já tedy ráda vím, s kým mluvím, to se musím přiznat. A když někomu nestojím za rovné jednání, tak raději mizím :-).

pro Pátrače (Saty, 19. 04. 2008 23:42)

Mám taky bráchu, rozumím ti. Tohle přijde jednomu líto, taky bych šíleně řádila. Asi ti bude trvat, než dáš alespoň část zase dohromady. Nevím jak tě potěšit, kdybych byla blíž, přijdu s flaškou zapít s tebou žal. Takhle ti jen můžu říct, že morálně jsem s tebou, ale nevím, jestli ti to pomůže.

Zabít hada (Pátrač (http://blog.o106.com/patrac/), 19. 04. 2008 18:13)

Víkend? Upřímně? Bez cenzury?

Upozoňuju... Kdo je moc morálně založený, ať víc nečte. Budu naprosto antimorální...******


Kurva já toho svýho bratra zabiju! Vystřelím mu mozek z hlavy! Hajzl malej!!!! Smazal mi všechny soubory! Články! MP3! Fotky! Nenahraditelný věci! Zabiju to malý satanovo zvíře! Rozsápu mu hrdlo a krev budu cucat brčkem! Malej, zas***ej had!

Grrr!!!! Závěrečná práce v prd*li! Všechno v prd*li!!!! Já ho zabiju!!!

***

***

***

Tak takovej sem měl/a saty víken. Přeju ti krásnou sobotu a neděli a hezky si to užij...

Satanko (radka, 19. 04. 2008 15:29)

Diky, jsem rada ze vis jak to myslim.

pro Radku (Saty, 18. 04. 2008 23:34)

Tomu, čemu říkáš blok, to je vlastně škola života. každý z nás je zpočátku drzej a myslí si, že před ním padne svět na kolena. Když pak vidí, že to tak není, začne se objevovat pokora, můžeme jí říkat třeba i hranice. Taky je mám a jsou zcela nově vyznačený, před půl rokem ještě nebyly. Je hodně upřímný, co jsi napsala.

24Jirka (Bandya, 16. 04. 2008 21:39)

Máš svatou. Se ženami se mi komunikuje lépe.Vyrůstal jsem s matkou a sestrou.U Pátrače jsem se rozhodl, že je mi to jedno. Pohovořím rád a rád poradím. Třebaže hermafroidi nejsou. Jsou hermafroditi. Třeba šneci.

PÁTRAČ (Bandy, 16. 04. 2008 21:33)

Rozhodl jsem se, že nebude chybným rozhodnutím respektovat image Tvé volby. Jevíš se mi jako příjemný a znalý partner do hovoru. A ode dneška je mi fuk, jestli si kluk čili nic. Jestli si holka, čili nic.Začíná mi být Tvůj názor přednější než image.

xxx (radka, 16. 04. 2008 08:13)

Samotnou me to nekdy zarazi jak odmitave reaguji na nektere uplne samozrejme veci. Je videt ze mam v sobe zazrany blok. Ktery se vyvinul v prubehu mnoha desetileti. Je to jako kyvadlo ktere se se houpe zivotem kazdeho a vede ho nekam. To co mu prijde v mladi uplne bezne a celkem zabavne, se najednou z niceho nic zhoupne a najednou to nejde.

Nejake vnitrni meze. Vlastni hranice ktere si clovek vymezi pote co ty stare naucene hranice rozmetal a dlouho sel s pohledem uprenym na horizont. A najadnou mu to zacalo do jeho nitra skakat samo. Jeho vlastni a dobrovolne hranice. Podminky a nutnosti jeho osobniho stesti

Saty (radka, 16. 04. 2008 08:00)

ja vim, ze jsi to myslela v dobrem, pozitivne. jen jsem chtela poukazat na odvracenou stranku umeni komunikace. A ovladani tohoto umeni.

ze nekdy je lepsi toto umeni ovladat mene. Byt sam sebou. Neovladat tohle umeni.

pro Radku (Saty, 16. 04. 2008 00:12)

Ne, řekla jsi to dobře, ale já chtěla naznačit, že komunikace je most, který nás spojuje. Samozřejmě že se dá všechno zneužít ve prospěch jedince, nebo víc jedinců. Když si to vezmu, tak verbíři do sekt jsou nadprůměrně komunikativní a využívají osobního charisma a třeba takoví podvodní podomní obchodníci dokáží mluvit půl hodiny bez nadechnutí. Musí se rozlišovat kde, s kým a jak. Já měla na mysli komunikaci, která nám pomáhá, učí nás a přibližuje k sobě. Když si třeba povídám s člověkem, který je dobrý v oboru který mě zajímá, ale je pro mne španělskou vesnicí, dá mi to víc, než kdybych si přečetla knihu.

saty (radka, 15. 04. 2008 09:24)

mozna jsem to spatne vyjadrila. Nebo lepe receno jsem nedokazla vymezit delici hranici, mezi lpenim na vysledku (osobni propech alias "uspech") a cinnosti jen tak bez snahy o ziskani vyhody.

MOzna jeste jinak. Zit a plynout jako reka znamena. Nejsem souprem, nevitezim a neprohravam. Jenom tecu a komunikace mi slouzi k tomu abych sdilela kontakty se svetem.

A pak muzu existovat tak, ze si chci svet prizpusobit svym potrebam, pretvarim ho a upravuji tak aby mi vyhovoval. Sikovni komunikatori dokazi svet upravit tak, aby jim skvele slouzil. TAk tohle nechci. V takovem upravenem pozmenenem svete se necitim dobre. Touzim zivotem jen proplouvat, nemenit ho, neovlivnovat k memu prospechu. Nechat svetu vsechny svobody.

To nejcennejsi co clovek vlastni je vnitrni svoboda. Je treba si chranit tu svoji a respektovat tu druhych. (jejich svepravnost)A zrovna to je oblast kde se umeni komunikace hodne zneuziva.

Jirkovi (Saty, 14. 04. 2008 20:02)

Myslím že Bandy už hodně ubral plyn, sice se občas blýskne sarkasmem, ale teď už v přijatelných mezích. Jestli chceš kůži hrocha, půjčím ti svojí, chceš?;-))))

pro Pátrače (Saty, 14. 04. 2008 19:59)

Hehe...rmafrodit, oboupohlavní, nějak mi to na tebe nesedí a ani nevím proč.:-DDD Myslím že se Bandy nenechá vydráždit, možná si trochu ještě rejpne, ale pak zjistíš, že to není tak hrozný a dáš s ním řeč. Hlavně ho nenech dlouho mluvit, nebo tě nakonec přesvědčí že jsi anděl...tudíž bezpohlavní, takže buď ve střehu.:-DD Co víkend, byl fajn?

pro Radku (Saty, 14. 04. 2008 19:47)

Tvoje definice komunikace je skvělá, ano, je to především schopnost vysílat informace srozumitelně a zároveň chápat přijímané. Dál pak už malinko nesouhlasím, protože se nedá tak jednoznačně říct o využívání, nebo zneužívání okolí ve svůj prospěch. Kdo dobře komunikuje od útlého věku, může to považovat za malý dárek, ostatní se komunikaci učí, škola, rodina, přátelé. Zvládnout techniku komunikace v různém prostředí...je to hlavně zbavit se ostýchavosti, nestydět se za své myšlenky, být otevřený a spontánní a to je právě v přímém rozporu s tím, co tvrdíš. Být komunikativní neznamená uzavřít své "já" a vysílat účelově promyšlená slova. To by byla velká chyba a kdo to takhle dělá, není komunikativní, je to člověk, který rétoriku opravdu používá ve svůj prospěch. V tomhle případě máš můj souhlas, ale zase to předurčuje toho člověka k zaměstnání, kam by se bez dobré komunikace nedostal. Moderátoři, politici, mluvčí, advokáti, učitelé, redaktoři, dealeři,a pod. Sama určitě dobře víš, jak dopadá rodina, kde se nekomunikuje, kde má každý své zájmy. Jak dopadají děti, s kterými nekomunikují rodiče. Jak by dopadlo mnoho lidí, kteří se rozhodli ukončit život. Jen pečlivě vážená slova je vrátila životu. Mimochodem ti chci říct, že ty umíš komunikovat velice dobře.

Lidi jsou zvláštní plémě... (Pátrač (http://blog.o106.com/patrac/), 14. 04. 2008 15:15)

Já zůstanu u hermafroida... Třeba ho to bude dráždit ještě víc. =D

umeni komunikace je bohate tema (radka, 14. 04. 2008 09:21)

a tak je internet skvele misto pro cviceni a trening.

Pod pojmem komunikace rozumim schopnost prijimat a vysilat informace tak aby bylo prijimano to co bylo vysilano. TAkze je to vlastne o schopnosti vysilat a o schopnosti porozumet (co vysila nekdo jiny)

Kdyz budu mluvit o uspesnosti v souvislosti s komunikaci tak tam to ma pro me horky nadech. Protoze pak vyuzivam a zneuzivam okoli pro svuj prospech/uspech. Prestavam byt otevrena a spontanni.
ZAcnu se chovat ucelove. Dela to takhle spousta lidi, je to bezne. TAky jsem to kdysi delala a zjistila jsem ze me to ubiji. Ze me to bere dech k zivotu, radost, stesti i lasku.

A tak se jiz delsi dobu vracim zpet k puvodnimu ucelu komunikace. Naslouchat a porozumet. Svetu i sobe. Uspech me nezajima. A komunikace neni ucelem.

Pátrač/ i / čko (24Jirka, 12. 04. 2008 21:45)

no pokud se rozhodneš pro rod ženský nebudeš mít s Bandy problémy, pokud ne okovej se kůží pancéřovou, on to urážení asi považuje za jistý druh zábavy, ani přesně nevím proč

Krysy, milá zvířátka.. =p (Pátrač (http://blog.o106.com/patrac/), 12. 04. 2008 15:54)

Ale já k němu do teď ani moc nemluvil/a. Oslovoval/a jsem především tebe Saty, poněvač je to tvůj web a jeho a té slečny rozhovor jsem nechápal/a povětšinou, tak jsem se k nim ani nesnažil/a vměšovat. =)

A nezlobím se na něj. Jen mě to prostě zamrzelo.

No mě to připomělo, když jsem ořezávali strom před domem a u jeho kmene na zemi byl rozložený potkan plný bílých červů =D A taky mi to připomělo horor Krysy, na který jsem se díval/a před několika týdny na ČT1... Horor to je v uvozovkách. Víc jsem se smál/a než děsil/a...

Bandymu (Monika, 12. 04. 2008 11:35)

Nikomu nevyzváněj, ať máš lehkej start. Každý mág i čarodějka mají svá malá tajemství:-)

Pátrači (Bandy, 12. 04. 2008 03:25)

Tak jo. Přátelé.
Jen se mi zdálo, že říct předem, že nemáš v úmyslu brát mě vážně není to pravé. A klidně mi tykej.

pro Pátrače (Saty, 09. 04. 2008 13:21)

Ahojky Pátrači, na Bandyho se nezlob, někdy je to "huba nevymáchaná", ale nemyslí to zle. Prostě je to člověk, který chce mít jasno...ve všem a u tebe neví na čem je. Za trest ho v tom necháme podusit ju?? S tou krysou v buse jsi mi připoměl/a, co vykládali známí. Mají dvě auta, jedním jezdí do práce a pak stejšna s kterým jezdí pravidelně po 14-ti dnech na velké nákupy, jinak ho nechávají stát v garáži. Jednou tak jeli na ten nákup a po chviličce jízdy děstej puch uvnitř. Otevřeli okýnka, ale bylo to čím dál silnější. Ona už to nevydržela, muselo se zastavit a společně zkoumali, odkud to jde. Když se podívali na motor, naskytl se jim pohled na krásně se rozkládající krysu, která se tam začínala smažit. Takže nejen v buse, ale i v osobáčku se ti tohle může stát a že je to chuťovka, ať je to tam a nebo tam, si piš.

Saty (Pátrač (http://blog.o106.com/patrac/), 08. 04. 2008 22:10)

Mimochodem, Saty... Dneska jsme měli v buse zdechlou krysu. =D Docela puch. Divím se, že to řidič nenašel před tím, když nastupoval. Jakmile totiž člověk vystoupal po schůdcích, udeřil ho do nosu šílený puch. Možná byl řidič omámený a tak se proto spozdil. Nu což, jednou za čas si to může dovolit. Jinak totiž jezdí přesně jako hodinky. =)

Bandy, já se do vás nenavážím (Pátrač, 08. 04. 2008 22:03)


PS: Nečtěte to prosím v tónu rozhořčení, nezlobím se, ale spíše v hlasovém tónu smutku a lítosti.

********************************************

Nikoho tu neznevažuji. Já nevím kdo jste, ale k Saty chodím už nějaký ten rok, jen jsem se zde nevyjadřoval/a protože nebyl čas a byla přednějších fůra jiných věcí. Chodil/a jsem do knihy návštěv, než to tam zaplavila přáníčka po oběvení používání obrázků.

Jaké mám pohlaví vím moc dobře. jakou mám sexuální orientaci, to vím taky moc dobře. Já jen nevím, co se vám starý/mladý muži na mně nelíbí, ale upřímně... Rozesmutněl jste mě. Do teď mě nenapadlo, že tak vážně propíráte mé komentáře o MHD a zážitcích dne. Snažil/a jsem se spříjemnit Saty den, jak jsem to dělal/a i v návštěvní knize. Vážně nevím co na vaše narážky na mě říci.

Nikoho tady neurážím a vy mi hned spíláte jak dítěti. =o Tak já nebudu odpovídat a vrátím se spátky do návštěvní knihy, i když mě Saty požádala, ať chodím sem. =o Když vám tu tak vadí moje komentáře, tak s tím nic moc nenadělám.=( Nevěděl/a jsem, že vás tu jen rozčiluji a máte vytyčený okruh návštěvníků, kteří vám jsou sympatičtí. =( =(

Mimochodem... Co je za vážné téma: Vingl? Na témata jsou zde rubriky. Tahle jde tak nějak mimo, nebo ne?

(Celý text byl napsán v údivu a nevěřícností nad předchozí odpovědí. Vůbec jsem nepochopil/a, proč se do mě navážíte a urážíte mě, že nevím kdo jsem. Mrzí mě to. Myslela jsem, že lidé tady mají pochopení...)

Pátrač/a (Bandy, 08. 04. 2008 20:43)

Odpovídám Ti v druhé vlně. Jsi pro mne těžší na odpověď. Já měl stále pocit, že ti, kteří míjí těžší témata, jsou většinou jinde. Je tady ještě možnost, že nerespektuješ vážnost věcí zde probíraných. To ostatně ani nemusíš. Ale z mého pohledu zde plácání není na místě. Tedy alespoň jako program. Je naprosto v poho vkusně požertovat. Znevažovat oponenty plácáním ? Tak se nechovám ani k dětem.
Nerozumím tomu, proč maskuješ své pohlaví. Nechceš nebo nevíš kam se zařadit. A prosím, soustřeď se. Plácání tady skoro všichni poznají.
A Satance nemusíme rozumět. Ona rozumí nám.

Monice (Bandy, 08. 04. 2008 20:32)

Já ten vingl nějak nemůžu nechat být. Zedníci mi říkali, že jak to není do vinglu, je barák v hajzlu. Tesaří, že prý vingl sem vingl tam jen aby to nespadlo. A truhláří mi řekli, že vingl je to, podle čeho oni měří pravý úhel. Já myslel , že to je vinkl.
To co musím pustit, abych letěl nazývám jinak. Ale jak to vyzvoním, budou starty těžký. Miluji Tě.

Bandy (Pátrač (http://blog.o106.com/patrac/), 08. 04. 2008 15:53)

No ten náš ,,chat"... Já to tu beru, jako, že napíšu první co mě napadne a když někdo odpoví, vrátím mu to. Nechce se mi probírat nějaká vážná témata, na to mám známé a lidi na ICQ... Tady prostě... Relaxuju... Ani o hudbě mě nebaví se tady bavit. Tady je nejlepší... Plácat... =p

A to že lidi nerozumí tomu co říkám já, to je naprosto normální. =D Ale že někdo nerozumí Saty? No to snad ne! =D

Saty (Pátrač (http://blog.o106.com/patrac/), 08. 04. 2008 15:50)

Mno mám, sem si na web hodil/a už i ICQ odkaz... On mě totiž hned tak nenajde s toudle administrací. =D

Jo, první liga fakčí sama od sebe. Já se o administraci moc nestarám. Jednou za 3 měsíce. Jsou tam odkazy na hudbu, tak ať se lidi baví a nadávají, že jim to nejede. Vypustí tak přebytečnou páru. =D Vlastně je První liga taková... terapie... =D

Bandymu (Monika, 08. 04. 2008 12:59)

Nóóó, když nebudu držet vingl v ruce, tak nebudu uzemněná a můžu si volně lítat, chápeš?:-D:-D:-D

Saty a Pátrači. (Bandy, 07. 04. 2008 23:00)

Je jen mou vinou, že Vašemu chatu nerozumím. Jsem, ale rád, že Vy si rozumíte.
Musím za Monikou. Ona říká "vingl" v souvislostech, kterým já nerozumím.

pro Pátrače (Saty, 07. 04. 2008 21:58)

Ahojky Pátračííí, tak jsem odkaz změnila a ještě jsem se tě chtěla zeptat, "První liga zůstává?" Jsem zvědavá jak pojedeš, jak tě znám, tak budeš mít raketovej nástup.:-DDD

WEB (Pátrač (http://blog.o106.com/patrac), 07. 04. 2008 16:09)

Jo a nezapomeň změnit odkaz na mě v oblíbených odkazech. =D Vím, je to reklama, ale pořádek musí být =D

PS: A hned začnu publikovat něco nového. NNaučil/a jsem se používat nový scener, tak tam publikuju svoje draky atd... =D Se nelekni...

Nevzdávám se a ty taky ne (Pátrač (http://blog.o106.com/patrac), 07. 04. 2008 16:07)

Já myslel/a, že ses lekla... Nikomu to neříkej, ale prásknu tam svoje ICQ =D A od té doby, co jsem se střetl/a s lidma na blog.cz, neváhám jim klidně napsat na administraci, ať pěkně smažou blogy co sou založený na kopírování. Někdy mě hold těší, vidět uslzené dětské tvářičky =p

Bandymu (Monika, 07. 04. 2008 11:37)

Nebóóój, nějakej vingl si na mě nepřijde:-D

pro Pátrače (Saty, 05. 04. 2008 09:53)

Taky jsem zjistila, že mi pár lidí zkopčilo celé rubriky. Když na to narazím, tak mu to tam hezky od plic napíšu. Už jsem to párkrát udělala, ale nic se nezměnilo, kopírují další. Co naděláš?? Nic. Já jsem s estrankama spokojená, mám toho tu hafo a ještě daleko větší místo mám nevyužité, takže můžu psát do aleluja. Musela jsem se k tobě hned podívat a zůstala jsem koukat. Máš to tam hezké, prostě úúúplně jiné. Teď jsem jen nakoukla, ale jak bude čas, tak to tam prošmejdím. Měj hezký víkend.

Člověk jednou musí změnit bydlení (Pátrač (http://blog.o106.com/patrac/), 04. 04. 2008 18:04)

Tak jsem se přestěhoval/a... Ještě váhám nad designem... Mno uvidíme, jak budu spokojen/a... Nyní budu aktualizovat staré články. A omrknu si, jak to tam vůbec funguje. Najdeš mě nyní zde: http://blog.o106.com/patrac/

Mno a poněvač mi pak bude starý blog k ničemu, promažu ho kvůli srabskému kopírování. Tak naschle v novém bytečku.

!!!!! SOS, volá blog eMeSGí !!!!! (Pátrač, 03. 04. 2008 16:06)

Takže, potřebuju lidi píchnout. Můj blog.cz je naprosto nepohyblivý a nefunkční, zkrátka to je v háji. Už jsem psal/a i na provozovatele blogu.cz a nic. Nemohou poradit, tudíž mé články teď naprosto stojí, od počátku března. Potřebuji tedy najít jiný systém, kam pověsím za poutko svůj promoklý plášť a opět se usadít. Pokud mi chcete tedy pomoci, písněte, ale rovnou vylučte webgarden a estranky... Na estrankách už jsem byl/a, ale mají na mě moc malou paměťovou kapacitu a webgarden... ech... Nebudu komentovat... =p Na výrobu vlastní konstrukce si netroufám a není ani tajm... =(

Saty (Bandy, 02. 04. 2008 03:33)

Myslím, že jdeme pod společným heslem:"Jan Werich: Blbost nejde porazit. Ale nikdy se s ní nesmí přestat bojovat."


pro Bandy (Saty, 01. 04. 2008 11:44)

Možná budeš mít pravdu a kdybys ji měl, pak je to smutný. Ne pro tebe, ale pro toho dotyčného. Ty nad tím jen můžeš mávnout rukou a říct si: i takhle umí někteří komunikovat, - lidská hloupost je nebetyčná.

Monice (Bandy, 30. 03. 2008 20:47)

S tím uzemňováním si nezahrávej. Jestli nepřiletíš na Svatojánskou, přiletím na Tebe.

Blance (Bandy, 30. 03. 2008 20:41)

Patřilo to Tobě Bio. Jen jsem Tě chtěl ujistit, že vím, že do takové akce bys nikdy nešla. Tvůj level je o hodně výše.

Saty (Bandy, 30. 03. 2008 20:37)

Je to už dávno, co jsem se domluvil s nositelkou nicku Bia, že ji smím oslovovat Blanko.Tak to dělám.
Já píši Blance a ona mi odpovídá jako Bia. Líbí se mi to.
Když mi někdo odpoví jako Blanka, vím, že to není má přítelkyně Bia.
Myslím, že to není složité. Pro mne to má kouzlo.
Otázkou, kdo hraje hru podivnou se netrápím. Skoro najisto vím, kdo za vším stojí. Některé profesní zkušenosti mi umožňují rozlišit sémantiku a styl. Pravopis a frázování.Jen velmi bystrý člověk by mě mohl zmást tím, že by napsal z jiného počítače stylem, co mu není vlastní. Ale tomu by to asi nestálo za to. A méně bystrý mění styl velmi neuměle. Škoda. Někdo kazí vzduch.

Letáčky (Pátrač (www.msg.blog.cz), 29. 03. 2008 00:06)

Mno, asi ti Jehovisti... Děsí mě letáčky s Kristem =D Je to jako svěcená voda do upírovy oční bulvy =D

Pro milovníky Japončíků: Doporučuju kapelu An Cafe a juliandoll =D

pro Moniku (Saty, 28. 03. 2008 21:23)

Pro většinu lidí je návštěva zubaře dramatickou záležitostí, ve tvém podání to je crazzy komedie. Já se prostě musela smát nahlas, když jsem četla o uzemění a pak o tvé následné komunikaci a sebekritickému pohledu na sebe. Prosímtě ségra, až půjdeš příště k zubaři, pošli kouřovej signál, jdu s tebou. :-DDD

Monice (Bia, 28. 03. 2008 14:02)

:-)))))))))))

k tématu (Monika, 28. 03. 2008 13:52)

Včera jsem byla nucena jít na malý zákrok s papulí. Už při názvu "kautr", jsem čuchala nějaký podraz. Trochu mě uklidnilo, že se nejedná o "katr", nic jsem neprovedla. Zkrátka jednalo se kapánek přerostlou dáseň u stoličky a bylo jí nutno upálit. (Ještě, že jenom jí:-D). Dostala jsem injekce, dávku jak pro koně a naklusala do ordinace. Asi jsem vypadala vykuleně, tak pan doktor říká" asi nevíte, o co jde, že" ? "nee"..pípla jsem nesměle(kupodivu). "No, tak se posaďte, jak na vás koukám, jste ještě mladá, (chtěl mi udělat radost zubař), ale zeptat se musím, nemáte na srdíčku budíček". "Ne, jen na stolečku u postele", začínala jsem chytat dobrou náladu, jako obvykle, když je nejhůř. Dostala jsem do levé ruky nějaký vingl a tak mě napadlo zeptat se, jestli jej mám na obranu(poté, co jsem usoudila, že na zákus proti bolesti to asi nebude, když jsem nemohla pohnout levou stranou tváře a taky by mi nemohli do pusy, ne). Načež se rozchechtal doktor i sestřička a já se dozvěděla, že trubku nebo co to bylo mám na uzemění. No nazdar, moje energie:-))))))))
Ještě jsem se dozvěděla, že to bude smrdět, protože upalují elektřinou maso. Zákrok proběhl v pořádku, zato pak nastala legrace. Injekci jsem v minulosti už dostala, při trhání stoličky, ale dáseň se brzo probrala. Teď pořád nic. Nastoupím do autobusu, v oku tik, mrtvá půlka tváře a řidič si chtěl povídat. Pak nastoupil pán s pejskem a ten taky. Usoudila jsem, že v tomto případě si říkali-"chudinka, asi je po mrtvici", protože, když jsem se chtěla napít, tak jsem se pocintala a huhňala jsem, jelikož byl mrtvý i nos. Ale mám slušné vychování, tak jsem se snažila a taky jsem hodlala tu mrtvou pusu co nejdřív rozkecat. Doma jsem zjistila, že místo zářivého úsměvu mám škleb do esíčka, no lidičky, já vypadala jak po té vose, jen s tím rozdílem, že jsem neměla tak sexy rty.
Pusu jsem měla dřevěnou ještě večer, začala jsem se obávat, aby mi to nezůstalo ( protože, ač dávám přednost přírodě před civilizací, to neznamená, že nejsem komunikativní typ).
Dneska je to už dobré, ale proč to vlastně píšu. Víte, jaká to byla makačka, UMĚNÍ KOMUNIKOVAT? :-D:-D:-D

:-))))) (Bia, 28. 03. 2008 10:33)

...to v tom máme maglajs, co? :-)))) Já jsem se v tom celkem vyznala - až teď - teď nevím komu to poslední Bandyho "Blance" (28.03.2008 00:27) patří :-)))).

pro Bandy (Saty, 28. 03. 2008 01:57)

Jasně že jsem čekala tuhle reakci. Blanka a Bia jsou dvě různé bytosti.
Bia, (Blanka) to před časem zjistila a proto psala, že zůstává u nicku Bia,
aby se to nepletlo. Když jsi psal "Blance" a měl na mysli Biu, odpověděla
ti jiná Blanka, která asi musela být zmatená z toho co jí píšeš.
Další věc je, jestli je to on a nebo ona. Tvoje podezření nemůžu ani potvrdit,
ani vyvrátit, ale jedno vím, IP adresa nepatří nikomu koho znám.

Blance (Bandy, 28. 03. 2008 00:27)

Vím, že jsou tací, co se jsou schopni schovat za libovolný nick.26.3. v 9:48 jsi to jistě nebyla Ty. To nemohla být ani žádná jiná žena. Tedy muž. Nebo někdo, kdo si myslí, že mužem je. Kdo tedy ? Neví to Saty ?

všem (od čaroděje, 27. 03. 2008 12:49)


Vracím se z velké dálky,čtu tady a divím se,proč všichni proti mhd tak brojíte???????????????
To že vám někdo funěl do tváře dech nevábný,nečistí si zuby a je nemocný,každý z vás to zná když nemoc zasáhne z vám se line nevábně.
Ty tlačenice v autobuse,vždyt jedeš jenom kousek,víte za /jak se ted říká//totality to bylo ještě horší,autobus jel ale nedojel,nebo nepřijel vůbec.
Moje zkušenosti z mhd jsou pořád velmi dobré,jsem s nimi spokojen dopravý mi vždy tam kam chci a dokonce i včas,pokuste si sednout do příměstského vlaku nebo rychlíku na Praha hlavní směr Brno,Břeclav,Varšava,tam poznáte nátury a lidi.
Asi kecám protože jsem jeden sám.
Berte mi takového už jiný nebudu.
Mám před sebou ještě dlouhou cestu a tak doufám že se dočkám návratu mezi vás.

bandymu (blanka, 26. 03. 2008 09:48)

co za žvásty to furt píšeš ,fučí ti snad z řiti větry nebo je ti huči v banděru z hladu ,ale každé slovo je od tebe jak stokrát oblízlá známka co už nelepícož znamená jak žrádlo přežvýkané od koně schované v pajšláku ty pytláku,zbrchej sa člověče a nefuč ty kecy napiš něco normálního

pro Pátrače (Saty, 25. 03. 2008 17:12)

Co se dá dělat, já to nějak přežiju. Myslím že to na mě zanechá menší následky, než jaké zanechává na tobě MHD.:-DDD Smiř se s tím, že MHD je všude a Jehovisti jsou taky všude, dokonce i tam, kde není MHD, jako třeba u nás, tak ti nevím, co je horší.;-)

pro Pátrače :-) (Bia, 24. 03. 2008 14:58)

Já Ti mám pocit, že MHD je u Tebe akronymem ještě něčeho jiného :-))))

Blance o MHD (i Pátrači) (Bandy, 24. 03. 2008 05:05)

Nemám kůň. Ani jeden. Pěšky se mi někdy nechce nebo pěšky nestíhám. Volím tedy tramvaj nebo autobus a obrňuji se vůči příkoří, které mě čeká.MP3 přehravač osolím na fest a nečichám. Zadek si někam opřu, aby se mi nikdo nedostal ke šrajtofli. A jedu si. Když se mi povede sedět. Nosím sebou sudoku. Já bych auto ani nechtěl.. Ten Kůň by mohl být zajímavý.

Blog.cz se bouří (Určitě za to může MHD) (Pátrač (www.msg.blog.cz), 24. 03. 2008 03:46)

Vzbouřil se proti mně BLOG.cz! Nejde mi přidávat články už týden... Snažím se snažím... Ale satanko, nemůžu tě bombardovat sexem!!!!

Proti MHD jen Matrix a s MHD jehovisti (Pátrač (www.msg.blog.cz), 24. 03. 2008 03:41)

Ještě že jsou ty prázdniny. Z dálky se vyhýbám MHD. Ale je pravda, že kdykoli uslyším bus jak si to šinek kolem našeho domu, naběhne mi husí kůže.

Tohle bych vám napsal/a ještě ,,včera" ráno. Jenže, je tu velké jenže. MHD přivezla Jehovisty. Grrrr MHD si prostě ke mně vždycky najde cestu i skrz papežánský přisluhovače. MHD je všude. Ovládá tento svět. Není kam utéct. Sbívá jen MATRIX! Spolkněte pilulku a bojujte s MHD skrz virtuální realitu. MHD musí zkončit svojí vládu nad lidstvem. Sedlejte koně!!!!

Bandymu :-) (Bia, 23. 03. 2008 20:11)

Takhle ne, Bandy. Každý na vlastním :-))))

Oblíbene stranky (Nicoll, 23. 03. 2008 13:10)

a ty zní:www.nicoll.esranky.cz

Oblíbene stranky (Nicoll, 23. 03. 2008 13:10)

ahojky já mám taky eStranky podíváš se plosím a kdyby se ti líbily tak mě přidej do oblíbených pápá máš to tu hezké

Blanko (Bandy, 22. 03. 2008 00:10)

No, kůň je dobrý. Jen si představ kolik koní přikluše ráno k refýži. A to už každý není volný. A za chlapa s ruksakem už nenaskočíš. Nevadí. Za šest minut jede kolem další stádo. Jenže kůň nezná semafor, nezná ... Já chci do Tvého světa. Tam si půjčím koňa a jedu si. A jedu si. A jedu si...

pro Pátrače (Monika, 21. 03. 2008 13:27)

No jo, v Pze jsou na držení tyče, u vás stehna....jiný kraj, jiný mrav :-D

Bandymu (Monika, 21. 03. 2008 13:26)

Nebój, já na ty lidi blbě necivím, koukám jakoby mimo a přitom si je mapuju :-D Mám přece tvou výchovu:-))))))o Pátrače :-) (Bia, 20. 03. 2008 22:52)

Jo, máš pravdu. Podporuji Tvoji demonstraci - já jsem taky raději pro to, abychom jezdili na koni :-)))

Pátrač. (Bandy, 20. 03. 2008 22:13)

Ano,ano, ano. Kupéčka a ještě ajnclíky.
Chci hovořit o spolužáku Milanovi , ale musím začít svérázným matikářem. Ač na slovenské škole, hovořil česky a nahlas. Při zkoušení chodil za posledními lavicemi a komentoval zkoušeného. "Podívej se, jak je blbej" Slova doprovázel pohlavkem žáku v poslední lavici. A teď ten Milan. Naučil se sedět s hlavou opřenou o pěst, ve které svíral kružítko hrotem dozadu. Od té doby pohlavky padaly dál, Milan byl vždy ušetřen. Szejného Milana jsem potkal o několik let později v trolejbuse. Byl červenec a vydařený, prostě hic. Milan seděl na dvojce a v ruce měl dámský deštník. Ten se špičkou. Nešlo si k němu sednout bez obav o poškození integrity. Jedna velice důrazná paní ho požádala, aby deštník odstranil nebo natočil jinak. Řekl jen"Já už stejně vystupuji". Paní vystoupila o tři stanice dřív. Mne sednout pustil a smáli jsme se až na konečnou. Z toho plyne poučení, že bez ostré špice do MHD nelez.

Bia Bia Bia bib (Pátrač (www.msg.blog.cz), 20. 03. 2008 19:49)

A proč myslíš, že tu tak hlasitě celou dobu demonstruju ???? =oD

Takže, dámy a pánové. Od této chvíle zakládám na blogu rubriku speciálně pro MHD. Nádražáci a řidiči mě asi zabijou. =D

pro Pátrače :-) (Bia, 20. 03. 2008 13:53)

O chyby vůbec nejde. Já se v tom vyznám a rozumím tomu. Spíše jde o to, že po Tvém vylíčení asi nikdo do MHD dobrovolně nevkročí :-)))).

KKK (Pátrač (www.msg.blog.cz), 19. 03. 2008 22:22)

Bože, tam je chyb jak blech v psím kožichu. Korektoráááá! Korektorááááá!

PS: Promiňte... =p

Úchylní důchodci a žužlající potkan (Pátrač (www.msg.blog.cz), 19. 03. 2008 22:20)

Ale jo, mě osahávaly ženy, muži, důchodci a líbali psi. Já už zažil/a i potkana na svým rameni. Utekl jednomu mládenci co seděl vedle mě a hvízdal si do rytmu Lordu. Přešulil se ke mně na hlavu (potkan, nikoli mládenec) a pak mi olizoval ucho (Vážně potkan). =p

Tudle... Včera... Šmelim si to tak domů. Hópnu do trolejáku na trojku. Hačnu. Narvu klapky na uši. Pustim japonský: An Cafe a Juliadoll a vedle mě starý pán. Pohoda, klídek. Zavřu očka a říkám si: ,,To nic nebude, to přetrpíš."

Do nosu mě bací zatuchlyna a cizí těleso se valí na mou půlku dvojsedačky. ,,Pán je trochu při těle, tak se posunu a bude to zase dobrý," brblám si pod kšiltem a vrhám úsměv na blondýnku co se usadila s kýblem a balením plenek přede mne.

Zatáčka, pán mi sůpi do ucha, že cítím příval plynového tornáda i přes mé ,,vzduchotěsné" kossáky. Rychlýma prasečíma očkama na mě zamžiká a posouvá se ještě víc.

,,Pohoda," brblám svému druhému já. ,,Hele, máme rezervu ještě pět cenťáků, tak se ještě trochu šópnem. Třeba se mu jen blbě sedí." Provedeno, zase mám trochu vzduchu po pravoboku k dispozici. Další zatáčka a hop na mě. Div mi nepřesed nohu. Nesnáším cizí lidi, tisknoucí se na mě upocenými stehny. Položil mi ruku na stehno. ,,Brrrrrrrrrr!" drkotám zuby a zelenám v obličeji. Zvedá se mi kufr, chce se mi řvát na toho chlapa. ,,Posuň se, valibuku!" Tisknu zuby. Být upír, sem bez mého potravního nástroje. Doslova drtím stoličky a uvažuju, že vezmu alarmní kladívko a probiju se ven. Nechám si klidně ujet bus.

Odtahuju se. Tvář nalepená na skle. Snažím se v duchu zpívat, ale nejde to. Pán bude vystupovat. ,,Nééé!!" Chce se mi ječet, když se plnou vahou těla opře o mé stehno. ,,Auuuuuu!" Vystupuje a já si hojím pochroumanou nohu.

,,Už bude klid," zbývá mi poslední naděje.

Po schůdkách se vyvalí do nitra plechové schránky stará bábiška. Míří ke mně. Drobounká, šedovlasá. To bude zase pohodlná jízda. Usmívám se. To bude pohoda. Dámička usedá a ledovou rukou smrtky se chápe mého stehna a nepouští se, až na konečnou.

,,Lidis sou úchylní!!!!!!! Podám návrh na trolejbusová kupéčka!!!!"

Ztracený pohled (Bandy, 19. 03. 2008 20:52)

Když nastupuji do autobusu nebo tramvaje předními dveřmi, vždy pozdravím. Asi směřuji pozdrav řidiči.
V metru není řidič, nezdravím tedy. No a pak nahodím ten nepřítomný pohled. Důvody jsou dva. Ten první je, že mám obavy, aby se někdo necítil, že na něj civím. Tady mám pocit, že je to slušné. Ten druhý je, že si v MHD nerad vyprávím. Já vím, jak je mi nepříjemné, když se vedle mne baví spolucestující nahlas. Obtěžuje mě to. Nechci obtěžovat, nechci v MHD komunikovat. Pohled do ztracena sníží pravděpodobnost kontaktu. A tady si myslím, že to moc slušné není. Ale nemohu si poradit.
K těm ztraceným pohledům. Na pracovišti je nás padesát, denně se potkáváme. A najednou od protějšku pohled do blba a bez pozdravu.I dostalo se mi vysvětlení."Já nevím, jestli říct ahoj nebo dobrý den. Stydím se zmýlit. Tak raději dělám, že nevidím." Tomu rozumím. Ale nepotřebuji to. Já říkám ahoj všem. Rozdíl vidím v tom, když řeknu ahoj, paní (pane) nebo ahoj Saty, ahoj Moniko. Jistě víte , v čem je.

Monice (Bia, 19. 03. 2008 14:24)

Mně přijde, že ani ta zmínka o počasí není tak špatná. Může to být jen naťuknutí, jestli se někdo bavit chce nebo ne. Hned u té první věty se to pozná. A pak už je témat nepřeberno :-).

P.S. pro Biu (Monika, 19. 03. 2008 12:29)

Šmarjááá........všude tvrdé "Y", ale na druhou stranu jsme mohli-my , tvorové, lidi, že jo?
Takhle a ještě hůř to vypadá, když pospíchám.........:-D

pro Biu (Monika, 19. 03. 2008 12:26)

Věřím tomu:-)))
Většinou se člověk baví, když jej někdo osloví v MHD nebo vůbec ve veřejných dopravních prostředcích tzv. o počasí, ale když jsem jela před vánoci k mamce do Phy, na nástupišti jsme po sobě už pokukovali s jednou paní. Sedli jsme do autobusu a pusy se nám nezastavily. Byla podobně založená jako já, znamení LEV, probraly jsme všechno ohledně přírody, zvířátek,tajemna atd. a ještě na Čerňáku jsme pokračovaly. Lituju jen toho řidiče, seděli jsme hned za ním, asi má dodnes obklad na hlavě:-D

MDH (Bia, 19. 03. 2008 12:12)

Moni, řekla bych, že my se potkat v metru, tak se určitě dáme do řeči :-)).
Satynce - já už tomu dneska rozumím. Ale tenkrát jsem to nechápala. Já jsem z celkem malého města a v době mého mládí bylo ještě menší :-)). Neexistovalo nastoupit do autobusu a nepozdravit. Málokdy tě někdo přešel bez povšimnutí, bez toho, že by se zeptal, jak se máš nebo co dělají rodiče. A nemyslím, že jsou jen dva extrémy: přehlížet lidi a upřeně na ně zírat :-)). Je hodně možností ještě mezi tím. Já často autobusem dneska nejezdím. Ale když už jedu, tak mám sebou přehrávač - to pro případ, že by se mnou nikdo nechtěl komunikovat - ale vždycky dám přednost tomu, když se se mnou začne někdo bavit.

Saty (Monika, 19. 03. 2008 11:31)

To už fakt není možný, vím, že toho máme hodně společného, ale, že tě taky osahávala holka, to snad není pravdááááááááá:-D
Já řeším dlouhé trasy metrem tím, že klidně čumím po lidech a odhaduju jejich povahy, co si prožili a prožívají, kam jedou apod. Dle chování,oblečení, vizáže, života vepsaným v obličeji. Ale nenápadně, nebojte, ne že bych zírala jak blb. Teda, si myslím......:-D

pro Biu (Saty, 19. 03. 2008 09:05)

O ty skvělé okamžiky v narvaným metru se ráda podělím. Jezdím trasou B, ale myslím si, že k těm bezva zážitkům lze přijít kdekoliv jinde. Ty nezůčastněné pohledy do blba k tomu také patří, možná se tváříš taky tak, protože ti nic jiného nezbývá. Octneš se najednou v davu neznámých lidí a vezmi si, jak by to vypadalo v takový přeplněný tramvaji, kdyby tam měl každý zájem o druhého...wau...Sodoma Gomora.:-DDD Mě teda vadí, když se na mě někdo upřeně dívá a až příliš se o mě zajímá. To dám radši přednost tomu nezůčastněnému pohledu a přemítání o nesmrtelnosti chrousta.

Satynce (Bia, 18. 03. 2008 13:47)

A okamžitě napiš, kterou linkou jsi jezdila!! :-)))
Ale vážně - já jsem do Prahy kdysi jezdívala často a často tudíž metrem. Ale připadala jsem si tam jako z jiné planety. Já jsem si nemohla zvyknout, že všichni lidé koukají někam do blba a nedívají se na sebe. Dlouho mi trvalo, než jsem si na to zvykla...

pro Pátrače (Saty, 18. 03. 2008 11:45)

Když tě tak čtu, tak musím uznat, že bydlení na venkově a osobní doprava má něco do sebe. Tyhle nářezy, který popisuješ mi hrozí málokdy, to většinou když jedu do Prahy za příbuznejma. V Praze si to ale užívám na plný pecky, protože tam radši jezdím tramvají nebo metrem. Nejen že je to rychlejší, ale i proto, že se nechci vrátit s nabouraným, nebo oprejskaným autem domů. To radši nasadím svoji kůži na trh a odhodlaně vlezu do MHD a říkám si: děj se vůle Boží, hlavně ať dojedu. Už se ti někdy stalo že tě osahával v tramce chlap?? Určitě jo, a už se ti stalo, aby tě osahávala holka? Mě jo...heh..a to mě dožralo víc, než kdyby to byl mužskej.:-DD

Pátrač (Bandy, 16. 03. 2008 00:51)

Neber si to osobně. Předevčírem mi ujel a včera revizor. Zahajuji protestní spánek.

Souboj titánů (Pátrač (www.msg.blog.cz), 14. 03. 2008 16:42)

MHD nám posílá autobusy s neprotiskluzovou podlahou... =( Už sem se málem zabil/a... Vážně lidi, něco proti mně má!

Saty (Bandy, 12. 03. 2008 15:49)

Vybrat si umíš dobře. Já teď zkouším taky Nickelback ale i Nightwish. Podivná kombinace, ale chutná mi to.
Má nevole byla na adresu toho co se vydává za dance music.

pro Bandy (Saty, 12. 03. 2008 12:39)

Milý Bandy, není to tak složité jak si myslíš, je to jako bonboniera, nejdřív ochutnáš od každého jeden a pak se vracíš k těm cukrátkům, které ti zachutnaly. Ty pocity co popisuješ mívám taky, jen asi u jiný hudby. Taky znám hudební bonbonky, o kterých vím, že mi naskáče husí kůže jako pralinky, když jsem nucená je poslouchat. Mám dvě možnosti, buď dám nevoli najevo, nebo odejdu, co se budu trápit? Doma je to jiný kafe, tam si dám na co mám chuť, teď právě Nickelback - Savin me.

A dále (Bandy, 09. 03. 2008 21:35)

Saty ví, co má ráda a umí to říct. Umí vysvětlit proč. Já s tím mám trochu problém.
Ale o tom to dnes nebude.
Pohybuji se ve skupině hochů, kteří sbírají desky typu, taneční liga, bravohits, best of dance. A na mně je, vytvořit výběr použitelný na mejdlo, které pořádají.Dělám to, ale nemám z toho potěšení. Sedím na břehu rybníka, kde se nevlní voda. jen měsíc se odráží. A tu i tam kapří hřbet zčeří hladinu. A taková mi připadá dnešní taneční hudba. Se svou velmi půvabnou neteří jsem se vypravil "na techýnku". Tak tomu říkala ona. Bydlí v Praze Na můstku tak cesta byla jen přes ulici.Šla tančit a já pil kávu. 6 hodin. Se svou neteří vydržím i déle. Rád se na ni dívám. Jen jsem nepoznal, proč hladina zvuku překročila hranici slyšitelnosti. A mám neodbytný pocit, že celých 6 hodin se hrála stejná skladba. A nezdála se mi super.Ani kapří ploutev. Ploché, ploché, ploché.
A tak hledám vysvobození jinde. Rege.Úžasný Marley.No a vzpomínky.

Hudba a já (Saty, 08. 03. 2008 23:06)

Já nehledám oslovení, musí přijít samo. Hudba je vlastně droga. Dokáže hodně s naší psychikou, stačí se podívat na některý koncert oblíbených skupin. Někdy dokáží vyvolat davové šílenství, hysterické záchvaty, tranz i slzy. Pro mě je hudba kulisou kterou potřebuju skoro ke každé činnosti, jde mi pak všechno líp. Někdo mě třeba může označit za barbara, ale mě vůbec nezáleží na slovech, jde mi o hudbu, tóny a hlas. Může zpívat třeba svahilsky, když má hlas co zaujme, poslouchám se zaujetím.

Čaroději (Bandy, 08. 03. 2008 07:13)

Když mě osloví nějaká hudba, chovám se stejně jako Ty.Ale co když neosloví ? Já chci vědět, proč neosloví.
Proč je ? Někomu se musí líbit a já o tu radost přicházím. Hledám tedy. A někdy úspěšně. Můj největší neúspěch jsou lidovky v podání velkých dechových kapel.Stále ještě hledám cestičky k cimbálovce.

Posun v času (Bandy, 04. 03. 2008 20:31)

Dny, kdy jsem trávil čas u rádia a magiče skončily. Oženil jsem se a poslouchal staré nahrávky. Tím mě začátek sedmdesátých let minul. Smokie, Bonie M, Abba jsem sbíral z útržků po letech. Zachránilo mě, když jsem přestal být věrný své ženě. Přítelkyně mě poučily.
Gun´s n roses. No to byl dárek.A před tím Zeppelini. Byla starší, ale Lhala lépe. A pak mě tlačila do Metallicy.
Tam jsem vzal jen balady. Jsem prostě romantický pokusník.

Malá zmínka o džezu (Bandy, 04. 03. 2008 20:20)

Já jsem už hold old větev. Pro mne je to Vlasta Průchová jako základní kámen. Učila dobře. Pan hnilička od Broma napsal věc nazvanou "Hostinec u tří čtvrtek". A já v tom byl hlouběji než před tím. (pro vysvětlení. Šlo o blues ve tříčtvrtečním rytmu). Tak jsem se v toém hrabal. Ale jak říkám, jak je to moc free jsem dost out.

pro Čaroděje (Bia, 04. 03. 2008 15:58)

Tvé doporučení jsem vlastně už vloni přijala :-)). Znovu jsem absolvovala taneční. A řeknu vám, už to není, co to bývalo - já měla pocit, že jsem stonožka - nemohla jsem se dopočítat nohou. A levá nebo pravá - totální chaos. Po hodině jsem ani nevěla, v které se drží nůž. A v noci se mi zdály taneční kroky. Takže slabším povahám tuhletu vzpomínku na mládí nedopučuji :-)).

tak trochu (od čaroděje, 04. 03. 2008 13:05)


Miluji hudbu at je jakákoliv,ale už jsem říkal svůj názor,přidám se k vám a to tímto stylem,pokud mi osloví nějaká hudba nebo zpěv,jsem moc rád že tam jsem a poslouchám.
Nejsem odborník na nic okolo hudby,nemám klasické hudební vzdělání abych dokázal odlišit žánry,jsem laik na vše co je okolo hudby,ale to co se mi líbí to poslouchám.
Pokud se skladba která plyne z reproduktoru není dle mého tak zeslabím a možná i vypnu.
Klasickou dechovku mám rád a rád jsem si zatancoval ,tancoval jsem moc rád ale bohužel už nemohu a to mi mrzí,moderní tance trochu,foxtrot sloufox,sambu,jave,ale i mazurku či polonézu.
Každému toto doporučuji.
AHOJTE.

Bandymu (Bia, 03. 03. 2008 18:18)

Tak abych byla upřímná, tak na mě je jazz už moc složitý. Myslím po muzikantské stránce. Tam ty dvacetičtvrtky, tříosminy,.... prostě ta pro mě nepochopitelná rytmika - to je pro mě moc složité. Taky je to plné improvizace, takže na tuhle muziku se musí vyloženě jen citem. Nesnažit se jí rozumět ale jen vnímat a čekat, jestli osloví.

k hudbě (Monika, 03. 03. 2008 11:01)

Ano,pan Kryl se mi také pod kůži vryl. Všechny jeho písničky mě oslovily, ale nejvíc snad "Morituri te salutant". Nepátrám proč, prostě to tak je.
Mnohé, již níže uvedené skupiny taky můžu, ale nejvíc se mnou nadělá snad hlas, slova i muzika mého miláčka (už jsem kdysi psala) Roberta Křesťana. Je prostě neopakovatelnej. :-)))

100 bodů za housle (Bandy, 02. 03. 2008 22:54)

Milují housle miluji violu a najednou Chopin. Tak naprosto rozhozen jsem zaslechl fagot v Novosvětské.A není nástroj, který by nešlo poslechnout. Slyšel jsem úžasnýkoncert pro čtyři lesní rohy. A napsal ho pán Kocáb jako hudbu k filmu.
To mě dovedlo k povídání o jazzu. Tady jsem jen na prahu. Je-li to moc free, přestávám rozumět. Asi jediné místo v mém životě, kdy poznám, že tady za hranici bych jít nheměl. Protože tomu nerozumím.

ještě Bandymu :-) (Bia, 02. 03. 2008 10:44)

Muzika je strašně zvláštní fenomén :-). I v bigbítu jsou virtuózové, nad kterými zůstává rozum stát ale jsou i takoví, kteří používají jen tři akordy a jednoduchou rytmiku a taky to o něčem je. Asi to bude vždycky o vztahu, který si každý sám k nim udělá a na tom se podílí nejen samotná muzika ale spousta různých okolností a zážitků. Za muziku má u mě lidský druh sto bodů :-)))

Bandymu (Bia, 02. 03. 2008 09:59)

Bandy, ji, jako interpreta najdeš na www.youtube.com
jedna věc třeba tady
http://www.youtube.com/watch?v=Li7v3sC79JM&feature=related

je jí tam ale víc. Zkus a třeba najdeš i tu konkrétní :-)

Vážná věc (.Bandy, 02. 03. 2008 08:14)

Byl jsem pozván na oslavu narozenin jisté dívky. Bylo mi osmnáct a byl jsem zamilovaný. Ano. Do té oslavenkyně. Ona chodila do hudebky na klavír a její maminka, když donesla dort požádala dceru, aby zahrála.
Zasedla tedy za klavír s velkou nechutí a začala hrát. Griegovo The last spring. Najednou jsem se cítil obklíčen kouzlem. Poprvé jsem v přítomnosti milované dívky přestal vnímat její přítomnost. Byla tu jen hudba. A tak se mi to stalo. Druhý dem jsem si koupil Griega na desce a sehnal dva lístky na abonentní koncerty. Ten první byl Španělská symfonie. A to odpoutání od světa se dostavilo znovu.Mívám to dodneška. Díkybohu.
Jen se ještě vrátím k folku.Někdy v sedmdesátých letech se objevila v Praze žena Jménem Žanna Bičevskaja.V Sovětském svazu kupodivu našla shovívavost úřadů. Asi proto, že zpívala rusky. A já si ji zařadil po bok Vysockého a Okudžavy. Jedinou desku, kterou jsem od ní měl mi rozbil syn.(kdyby byla američankou, tak stojí vedle Boba Dylana) Umím ji skoro zpaměti, ale rád bych si ten úžasný hlas poslechl znovu. Neví někdo, kde by to šlo ?

Napřed Blance. A nejen ji. (Bandy, 01. 03. 2008 22:40)

Nešen hlavním mým proudem, dostával jsem se do sporu s mladším bratrem. Opravdu jsem měl období, kdy jsem lidovou hudbu t.zn. country a dechovku, sypal do stejného kyblíku pro ty, kteří málo umí.Můj bluegrasem posedlý bratr řekl, jak hluboce musí myslet ti, co ty skladby napíšou. Já řekl, že je napíše kdejaký blbec a napsal jsem mu dvě. Je pravdou, že metoda byla zvláštní. Zkusím popsat. Na struně a první pražec. Na g čtvrtý atd. Podle takto napsaného papíru se to zahrálo. a s těmi písničkami se producíruje band mého bratra dodnes. Zatím notmál. Jen já našel vztah k hudbě, o které jsem neměl valného mínění.
A tak jsem bohatší o spoustu muziky. Celý blue grass, ale taky Míša Tučný a jeho veličenstvo pan Linka. Ale půjdu dál.

Blance (Bandy, 01. 03. 2008 22:26)

Neboj. Dobrý. Za takovýho chlapa to rád zatáhnu. A pak se ztratím bez placení.

Folkaři (Bia, 01. 03. 2008 15:48)

Já folk zase až tak nemusím. Ale napíšu něco, co je dílkem jednoho folkaře. Promiňte, že to nebudu konkretizovat ale je to jeden z těch níže jmenovaných. Chci tím jen vyjádřit obdiv, jak někdo ve svých (pouhých) dvaceti letech, dokáže vyjádřit svoje pocity. Mě tahle slova provázejí od svých 18 let. A vlastně bych byla ráda, aby si je kromě mě pamatoval ještě někdo další. Protože autor, jak ho znám, na ně dávno zapomněl :-))):

Hledím na svůj obraz v půllitru a přemýšlím,
jestli by nebylo lepší odejít bez placení.
Člověk se může uvidět jen v očích toho,
s kým si rozumí,
jenže někdy není co k vidění.
Dlouho jsem vodil štěstí za nos,
než ho přešla trpělivost.
Nejlepší je rozcházet se na křižovatce,
protože každý musí někam jít
a nikdo nezústává.
Ale já jsem zůstal.
Asi za to budu ještě dlouho platit.
A tak občas přemýšlím,
jestli by nebylo lepší odejít bez placení.....

Ještě ne. Ještě chvilku mimo proud (Bandy, 29. 02. 2008 22:42)

Jako je pro mne ikonou českých zpěvaček Eva Pilarová, tak je pro mne folkovou ikonou Spirituál kvintet. Ale hned za ní jsou Nedvědi. Já radši Jana než Františka, ale jako Brontosauři už byly úžasní. Jejich pobyt ve Spirituálech byl přínosem pro ně, pro Spirituál i pro mne. Mám vše co nahráli a nazpívali. A nevím co bych Vám nabídl jako dezert. Tam není nic nejlepší. Tam je vše skvělé.

Saty, MHD nehrozí... (Pátrač (www.msg.blog.cz), 29. 02. 2008 15:30)

Ne, ne, ne! =o) O MHD tam nepadne ani slovo.
Zkouším teď nový pisatelský styl. Jenže, je to šíleně nespisovné. Chápeš, drsný chlap nemůže mluvit jako učená kniha a tak se nevyhýbám koncovkám jako mladEJ, ani sprostým ba vulgárním výrazům. No a tak si říkám, máš špatný srdíčko? Já jen, aby tě neklepla mrvice. =oD

Zkusím to ještě přepracovat a pak pošlu pošlu. Možná tu první kapitolu publikuju na blogu, ať ti nezahlcuju počítač nesmyslama... XoD Jenže, to to nejdřív nechám projít korekturou u někoho duchem a myslí dospělého, ať mi opraví překlepy a hrubky z mé hlouposti a samozřejmě čárky ve větách, že? =D
Ale nevím, jak se ten dotyčný popere s novým pisatelským stylem... =op

(PS: Dnes žádné zákeřnosti od MHD!!!!)

Blance (Bandy, 29. 02. 2008 07:49)

Na břehu řeky roste tráva ostřice
prý přišli včas
však vtrhli jako vichřice
Nad tichou zemí vrčí netopýři
A národ němý tlučou oficíři.

Maminka mi říkávala i Bambi

Ještě na břehu (Bandy, 28. 02. 2008 20:50)

Pan Kryl byl první z kategorie písničkářů, co mě zaujal. Z nedostatku možností mi uniklo jméno Bob Dylan a jiná cizí jména. Já na břehu hlavního proudu objevoval ty české.A dlouho nic. Ach ano. Trapný omyl jménem Hutka. Nějak se připletl mezi umělce, (to ostatně umí dodnes) a dostal možnost podepsat chartu.Já přesně vím, proč jim opovrhuji. Řekl jsem mu to u kávy. Tady tím nebudu obtěžovat.
No a Jarek Nohavica to je Démant. Vlasta Redl. A. a... dost. A Pavel Dobeš. Nevím, proč mě bere jeho ostravský přízvuk. Vím, proč mě bere nezvyklá tematika jeho písní. Ne vždy, ale umí být tak dokonale poetický, až mi jde mráz po zádech. Pro ilustraci písníčka "Brhlík a sojka" z alba "Banány.
Nasedám do kánoe a pojedu s proudem.

Ach jo... (Bia, 28. 02. 2008 20:44)

...zase někomu komolím nick. Promiň, Bandy :-)

Bandymu (Bia, 28. 02. 2008 20:43)

"Pod tmavočervenými jeřabinami,
zahynul motýl mezi karabinami,
zástupce pro týl šlápl na běláska,
zahynul motýl, jako naše láska,
zahynul motýl, jako naše láska...."

to si jen zkouším, kolik si toho pamatuji. Díky, Banky, za připomínku :-))

Po břehu. (Bandy, 28. 02. 2008 20:36)

Jiří Suchý:"Pan Chesterton, ten rozsvítil mou hlavu jako lampu na plyn. A já se divit nestačil, že je tu taky Charlie Chaplin."
Tak najednou se mi rozsvítilo v hlavě. Nenechal jsem se jen tak unášet Hlavním proudem (Beatles), ale šel jsem po břehu. Tam jsem potkal Karla Kryla. Děkuji Bohům, že jsem měl možnost poznat se s ním osobně, ale o tom jsem nechtěl.
Mě jen překvapilo, jak jednoduché prostředky navodí atmosféru. Kytara a malý chlapík, nepříliš dobrý kytarista a průměrný zpěvák zvedne svou generaci a i tu příští. Průbojnost myšlenky obsažené v textu a třeskný rým. Složité myšlenky vyjádřeny srozumitelnou symbolikou. Do ucha se deroucí melodie a pocit, že jsme spolu a tlačíme před sebou stejný balvan. Já vím. Mnoho písní je už zapsaných v historii. Já mám v koutku své duše schovány "Jeřabiny". "Budeš se líbat v noci z cizím pánem, já budu zpívat zpitý s kapitánem. Já budu zpívat zpitý s kapitánem."

Bandymu (Bia, 28. 02. 2008 11:03)

Ty ostravačky taky beru :-)), zejména Rottrovou a především Špinarovou :-)).

pro Pátrače (Saty, 28. 02. 2008 10:53)

Pátrači ahóóój, kldně pošli co máš, připravila jsem se na ten zážitek. Prášky na nervy jsou doma, flaška na kuráž se taky najde a nakonec...nějakou zkušenost s MHD už taky mám, takže jsem celkem zocelená. Užívej si hezké dny. Pááááá.

Jak žiji s hudbou (Bandy, 27. 02. 2008 21:41)

Kubišová vyhrála. Gotta jsem vyhledával v časopise Československý rozhlas. The Shadows mě přestali zajímat příchodem Cliffa Richardse.A já jel po linii Beatles. Pak se mi stalo, že jsem potkal dixieland. Komerční bílá hudba v černošském prostředí mě okouzlila. Irwing Gerschwin :Mood indigo. Jeho jmenovec (snad příbuzný( George:Rapsodie in Blue je z jiného škopíku. Ale rád tam vnořím sosák i dnes.
Jen ten bigbít mě držel fest. Z rádia ale stále hrála valka a polčík a mezi tím swing. Swing je skvělá hudba. Jen u toho by neměla být Simonová. Alena Tichá nebo princ Štědroň či kdokoliv další, nejméně z Brna. Nebýt ostravské triády dobu bych označil jako temno moravského popu, rocku a všeho poslouchatelného.
Pod tou triádou myslím tři ženy krásných hlasů a svébytného projevu. Špinarová, Zagorová a Rottrová. Jen semaforské Pilarová a Hegerová jim mohla v té době konkurovat.
Jsem stále na českém poli, když začíná období Zlatých slavíků.
Posunu se mimo čas a jmenuji jen dvě. Urbánkovou jsem přežil. Má hlas temperament a jiskru. Bartošovou jsem nerozdýchal dodnes. Chybí ji všechno z toho, co jsem označil u Urbánkové.

Satynce (Bia, 27. 02. 2008 21:34)

Jsem moc ráda, že to říkáš :-)
P.S. u nás už kvetou krokusy :-)

pro čaroděje (Saty, 27. 02. 2008 20:53)

Máš pravdu čaroději, takhle to bylo odedávna, všechno nové, nebo neznámé, bylo nedůvěryhodné, nebo nebezpečné. Takhle to je i dnes. To co se nám zdá nemožné, nebo šílené, bude za čas přijaté jako fakt.

pro Moniku (Saty, 27. 02. 2008 20:50)

Vítej Z5 Monísku, chyběla jsi tu.;-)))
Tak tu husinu po těle znám a ty songy, který ji vyvolávají mám ve svém zlatém fondu.

ještě k hudbě (Monika, 27. 02. 2008 20:17)

Já teda vůbec nerozlišuju žánry, i když pro folk, country a irské tóny mám slabost, přiznávám. Nechávám to na mé kůži, jak hudbu otestuje. Když nic nedělá-nic moc, pro mě, když dostane mírné chvění-dost dobrý a když mi přejde od zad na krk a posléze na celé tělo sladká zimnice- tak to je "Wonóóóó :-)

nic (od čaroděje, 27. 02. 2008 15:35)


Není to tak dlouho tak jsem jel autobusem,ale ono to bylo nádherný jetí málo lidiček,málo nervozity,až budu opravdu hodně starý tak budu jezdit autobusem.
Jel jsem také vlakem,kupodivu vlak docela dosti plný,divné co,ač je tak drahej tak s ním jezdí hodně lidí.
Otevřel jsem knihu a nešel tam jednu vzpomínku ,kde se povídalo o začítcích železnice-bylo to v Anglii,jeden profesor tam vypočítal že při šílené rychlosti třicet kilomatrů v hodině se při vjezdu do nového tunelu lidská těla budou chovat jako bomby a budou se trhat,je u toho i karikatura,navíc to je či býval serozní plátek,co vi na to ,stalo se to okolo roku 1838.
Jednou jsem potkal člověka a ten mi řekl,lidé kteří rádi poslouchají příběhy jsou ve skutečnosti pořád DĚTMI.
Poslouchejme příběhy a budme dětmi.

Jo, Saty, abych nezapoměl/a (Pátrač (www.msg.blog.cz), 26. 02. 2008 18:24)

Jo, a tak mě napadlo... Že bych ti poslal/a první kapitolu mého nového díla... Poněvač si ale nemyslím, že máš ráda drsný chlapy s brokovnicí v jedné ruce a elektrickým obuškem v druhé, co pářou upíry... Tak ti raději dávám vědět předem... Ovšem, při tom bych žádal/a korekturu... =D

Jo, ta proklatá MHD X-D (Pátrač (www.msg.blog.cz), 26. 02. 2008 18:21)

No, MHD sem se teda vyhl/a... Skoro... X-D Rozhodl/a jsem si založit křivdovej deníček. Deník na křivdy od MHD... A nebo mojí blbost?

Takže, v pondělí sem nastoupil/a po týdeních prázdninách opět do školskýho režimu (ano, režimu... Neptejte se proč...), ovšem ráno bylo krušné. =D

Nastoupil/a jsem na běžnou linku 710, která dvakrát denně končí v Brně, ale jinak v městysu. Takže ráno šupám na bus, abych nemusel/a metat na trolejbus. Sice jedu o půl hodiny dřív a vstávám v pět, ale to je detail. Sem líný/á zvedat zadek, když nemusím a na víc když je ještě ráno chladno... No a v tom městysu nám bylo řečeno pánem řidičem, že se do Brna nejede, že jede do Křenovic... Já myslel/a, že mu ukousnu volant a petal/a sem na trolejbus. Za minutu jel jiný bus, prázdný, tak sem petal/a zase k němu, protože to byl ten správný. (Do teď nevím, co ten blbej Křenovičák u nás dělal.)

Potom sem si zašel/šla do trafiky, že si koupím oblíbený časopis (hen, hen...) a budu si říkat, jakej to má pěknej tuning. Koupil/a a uprostřed šalinový a ,,autní" křižovatky se mi vysypaly drobný. Jako na potvoru, zrovna naskočila zelená... No kravál a řev, by ste netušili, jak sou někteří řidiči protivní. Tak sem se jen usmál/a a vše sbíral/a ještě pomaleji. (Pomsta za to, že nadávaj, jako by se jim to nikdy nestalo...)

No a aby toho nebylo málo, nastoupil/a sem do šaliny, abych se jednu zastávku svezl/a... Jedu, dveře se otvírají a čekám, až se lidi vyvalí ven. Ovšem... Nevalí, letí... Jedné dámě sem přidupl/a svou holinou dlouhý kabát a ta hodila takovou rybičku, že sem si říkal/a, jaký to byl asi pohled na mě, když sem podobně uvízl/a nohou u dveří, jak sem ti kdysi psal/a Saty...

Ano, mé zážitky s MHD by byly na opravdu tlustou knihu. X-D

re: muzika (Bia, 26. 02. 2008 15:40)

Tak u ohníčku nebo kdekoli při kytaře, tak to u mě žánry přestávají mít hranice :-)). A ano, když už je Evy a Vaška plná taška, tak to je konečná :-))).

muzika (Saty, 26. 02. 2008 12:40)

Já teda můžu všechno, co se dá poslouchat, trampský si taky někdy u ohníčku dám. Největší záhul pro mě je dechovka a hvězdama jako je Eva a Vašek, to teda vypínám, nebo zdrhám, ale někomu se to líbit může. Holt každej má svoje.

Vzpomínka :-)) (Bia, 25. 02. 2008 22:53)

Dáme si do bytu, do bytu
dáme si vázu,
do vázy kytici, pod vázu stůl,
ke stolu židli,
kdo židli má bydlí,
a ten, kdo bydlí, má starostí půl....:-)))

nebo

Dominiku, niku, niku,
ty jsi sám jak poustevníkník,
já hříšnou duši mám,
můžeš zázrak udělat,
když mě budeš míti rád,
peklo ďábla........a teď nevím, jak dál :-))))

Jak jsem potkal hudbu (Bandy, 25. 02. 2008 22:36)

Velebné tóny varhan. Babička mě vodívala do kostela. Jen matná vzpomínka. Již výrazněji se mi zapsala vzpomínka na povinné promenádní koncerty. Castaldo, Oslí serenáda, Pochod lehké kavalerie, to jsem musel poznávat ve třetí třídě. Opět babička. A s nastupující pubertou přišel Milan Chladil a mé první dva opravdické hity. Je nás jedenáct a Když chlapci se loučí. Mohl jsem to slyšet stokrát za den. A pak Semafor a první lásky.Krása. A pak přišly první rozpory. je lepší Matuška nebo Gott ? Vondráčková nebo Kubišová. Beatles nebo Rolling Stones. Ale to předbíhám.
Vzpomínám okouzlení z prvního kytarového bigbítu. The Shadows a Suny River nebo Apache. Bez zpěvu. Jen elektrické kytary.No a pak kluci z Liverpoolu odkoukali dvojhlas od amerických Beverly brothers. A odborníci ho přejmenovali na liverpoolský. (Ten klasický je o tercii. Ten liverpoolský o kvintu) A zrodil se fenomén, Beatles.No a s nimi jsem dospíval a učil se znát hudbu. Díky jim se mi smazal rozdíl mezi žánry. Hudbou je pro mne všechno, co lahodně zní mému uchu. I to ostatní ji může být jen já se tomu vyhýbám. Končím jen pro dnešek.

pro Čaroděje :-) (Bia, 25. 02. 2008 22:31)

Naprosto souhlasím - podle mě by každý měl mít svoje sluchátka :-))

hudba (od čaroděje, 25. 02. 2008 15:14)


Víte na to abych porozuměl novým typům a druhům hudby je celkem pozdě,ale nezoufám protože ta hudba co mám rád je pořád a bude stále a má nám co říci.
Jsem možná generačně kousek jinde ale to není proto že zaostávám ale proto že tato nová se mě nelíbí.
Proto ale nemusím jí neposlouchat,ale pokud někdo jí poslouchá a nutí ty okolo aby spolu s ním ji poslouchali tak to jdu od toho.

pro Pátrače (Saty, 23. 02. 2008 00:42)

Jasný, to mě taky vytáčí. Každej má jinej vkus a líbí se mu něco jinýho a taky podle nálady. Hezkou sobotu a neděli Pátrači a vyhni se MHD.:_DDD

Pat a Mat (Pátrač (www.msg.blog.cz), 22. 02. 2008 20:53)

Rapeři říkají všemu co není rap: ,,Sračkový"... A to mě dostává k navážení se do ostatních stylů hudby. To upřímně nesnáším... Prostě komu se můj styl hudby nelíbí, ať mi prd*l políbí... Tak to beru, tak to je... Kdo chce ale někomu něco vnucovat, je u mě předem poražený...

Já jen tak něco ktomu (Bandy, 22. 02. 2008 20:16)

Jste úžasné dámy. Přesně víte, o čem je řeč. Čaroděj není vedle. Je jen generačně posunut. Nebyl bych jiný jako on. Jen jsem se dostal mezi týnejdžry a ti mě školí. Děkuji jim za to, že jsem schopen pojmout rap. Že jsem schopen rozlišit ten dobrý a ten (rapeři říkají:sračkový). Jen jsem nějak mimo house a techno.Ale pojmu to. Jen počkejte.Porozumím. A kdyby náhodou ne, neodsoudím. Já vím, že je lepší jít do jiný hospody než pomlouvat tu, ze které odcházím.
.

Satynce (Bia, 22. 02. 2008 13:27)

Seala taky můžu :-). A Vangelis - tak to je Pan muzikant.

hudba je hezká droga (Saty, 22. 02. 2008 12:11)

Tak se taky musím přidat. Hudbu miluju a musím ji mít jako kulisu u skoro veškeré svojí činnosti. Nemám vyhraněnej styl, ani skupinu, ani zpěváka. Dělám si takovej poslechovej mix, třeba z celýho albíčka si vezmu jen jedinou skladbu. Mě musí zaujmout hudba, nebo hlas, slova už nejsou tak důležitá. Mám ráda metallové, nebo rockové balady, Seala, HIM, Vangelise, Evenescence, i Enyu. Někdy i přitvrdím, to podle nálady. Třeba takový Nickelback, to je paráda, on má bezvadnej chraplavej hlas. Ramsíky jsem měla ráda nějaký čas, teď už je poslouchám málokdy.

pro Čaroděje (Bia, 22. 02. 2008 10:56)

To jsou pěkné vzpomínky. Já měla Plavce a Tučňáky taky ráda. Co si teď rychle dokážu povzpomínat, tak třeba Balíček karet,...A ABBU, s tou taky nemám problém :-)) Nějaké vzpomínkové CD od ní taky mám.

hudba (od čaroděje, 22. 02. 2008 10:47)


Pokud mohu tak ,moje oblíbené a to prosím už dlouho jsou Plavci,Tučnáci,veškeré kántry,jinak,Rihanu můžu,Shakiru,Celine,Anastacii,ABBU,Stepfen moore,irské balady.
Top je tak vše a ještě moc těch čarodějných-meditační,relaxační.
Jsou i jiné ale to je seznam na dlouho,každý z těchto interpretů má nějakou písničku která mě oslový a ta poté u mě zůstává.

Bandymu (Bia, 21. 02. 2008 23:53)

Jako mám napsat co ráda poslouchám. Já mám ještě i další kategorie - třeba do čeho jsem ochotna vrazit peníze :-)). Já mám asi ten záběr širší. Kromě toho, co jsem už napsala, tak z metalu třeba Iron Maiden, Hellowen, můžu něco i od Rage. Dále bezkonkurenční Dream Theater, Rush, Van Halen, Glenn Hughes, seskupení G3, Meat Loaf, hodně můžu muziku od Steinmana - psal i pro Bony Tylor, i třeba Toto - a teď budu mít výčitky svědomí, že jsem na někoho zapoměla :-))

Blance (Bandy, 21. 02. 2008 23:17)

Přijď nahlédnout s jakým nadšením a entusiasmem jsem důchodcem. Jak se mi daří komunikace s publikem.
Zpět k hudbě. Prosím jména. Jména dnes určují styl. Třeba rnb byl pro mne Ray Charles. Dnes je to Rihana. Nemám zmatek ve stylech. Proto prosím, přiznej se. Třeba co víc, co míň.

pro Pátrače :-) (Bia, 21. 02. 2008 09:59)

A to já zas jo. Ale fakt mě nezajímá a nehodnotím spodky nebo vztyčený prostředníček :-)). Když je záběr na kytaristovy ruce, tak je to fantazie - a já mu tak nějak víc věřím, že to dokáže zahrát :-). Tam, kde vím, že jsou třeba tři kytary, tak je dokážu sluchem víc rozpoznat, když vidím kde kdo kterou linku hraje :-)) - můj sluch totiž není tak dokonalý :-). A o bubenících ani nemluvě - to by bylo na dlouho :-)). Ale taky ráda koukám, jak hrajou s nadšením - při které profesi to člověk dneska hned tak vidí? :-)) a jak dokážou komunikovat s publikem. Ale je fakt, že u některých to vizuálno nemusím :-)).

Metal neberu visual. (Pátrač (www.msg.blog.cz), 20. 02. 2008 18:24)

No nevím, ale osobně nějak vizuální projev nehodnotím. Mně jde o muziku, né o to, kdo si dnes navlík jaký spodky a nebo kolikrát ukázal prostředníček. To je mi jedno. Mně jde o melodii a smysl slov. I když někdy to ani ten smysl mít nemusí... X-D ... Dobrej muzikant, co si ho lidi díky hudbě zapamatují. Špatnej muzikant, ten co má hubu plnou keců a ruce plný siláckejch gest... X-D

Jo, pokud chcete horor, kde jde o život americkýmu metalistovi, přečtěte si knihu do Joe Hilla - Černá krabice... Celkem dobrý, i když ten konec mohl být víc drastický... =D (Je to syn Stephana Kinga, tak se nedivte, že píše horo...) X-D

Čaroději (Bandy, 19. 02. 2008 22:19)

Nejsem na tom o moc líp, než Ty. A usoudil jsem, že mám nejméně dvě možnosti. Ta první je, že zakonzervuji své písničky a budu žít jen pro ně. Ta druhá je, že zkusím hledat cestu k těm, co vznikají dnes. Hledat cestu jak je chápat. Věř mi, že to není snadné. Ale každý úspěšný krok mi nese nové radosti. Tak jak jsem se dávno učil pochopit Vivaldiho, tak se učím rozumět Tokyo hotel. A jde to jen když chci. Jestli se zatvrdím, mohl bych o něco přijít. A toho bych se bál.

pro Čaroděje :-) (Bia, 19. 02. 2008 16:17)

Nejsi zaostalý. Každému se holt líbí něco jiného. O mě taky ti mladší říkají, že jsem zamrzla ve vývoji - to je normální :-)). A věř, že u mě texty hrají velkou roli. Někde mě oslovuje jen muzika a někde třeba jenom texty. A když se objeví něco, kde je tohle všechno dohromady, tak mají u mě vyhráno :-)). Co se týká textů, tak mě oslovují stejně tak texty Hany Hegerové nebo Horáčka jako Rammsteinů. Jenže u toho bigbítu je k tomu ještě ta muzika :-))). A u hodně tvrdší muziky jde navíc i o jakousi tu virtuozitu :-)). Žasnu, co všechno se dá zahrát, jak se to dá zahrát a jak rychle se to dá zahrát :-)))).

něco k hudbě o které se tu píše (od čaroděje, 19. 02. 2008 14:06)


Asi jsem hodně zaostalej nebo hodně starej,ale této moderní jak říkají hudbě vůbec nerozumím.
Nechci nikomu dávat lekce ani poučování,ale já sám tuto hodbu moc nemusím,jsopu některé písničky které se nechají poslouchat,jsou písničky které vás doslova oblbnou,takže pokud budete podle mne se i dívat tak vám mohou udělat v hlavě bordel.
Je to můj názor a jsem odkojen jiným typem písniček,věřte však že i dříve existovalo mnoho písniček ktewré vám stačí poslechnout jednou a pak už nikdy více,je to na každém.
Moje písničky jsou takového typu aby jsem dokázal pochopit její obsah a smysl,je to tím že jsem člověk který má rád svůj klid a pohodu,ale každý z vás si o tom udělejte svůj vlastní názor,každý milujte písničky které vás oslovojí a vy určitě víte co říkají.
Toto je jenom můj názor,názor druhých může být úplně jiný.

Bandymu (Bia, 18. 02. 2008 22:29)

Máš pravdu. Poslouchá se i očima - aspoň já to tak mám. S tou ošklivostí, to jsi asi myslel na Rammi, že? A v tom máš taky kus pravdy. Já měla to štěstí, že jsem je měla naposlouchané dřív, než jsem je viděla. Ta symbolika je dost drsná. A všechno je to takové syrové a depresívní. I láska je tam jako jedná velká depka :-)))) Ale když zazpívají, že "to bolí", tak to takovým způsobem, že to fakt zabolí. Z toho života si prostě vybrali spíše to děsivé - ale i to je život :-).

Blance (Bandy, 18. 02. 2008 21:50)

Zpívájí mi ji japonci. Tu na poslední cestu. Nevím, kdo od koho ji má. Ale ti asiati to zvládají dost dobře.
Je pravdou, že muzikanti by se měli poslouchat ušima a ne koukat jak šaškují na place. Jenže jak dnes v multimediální době to jde oddělit ? Jen ztuha.
A já dostal impulz ošklivosti. Nepochybňuji jejich hudbu ani jejich hudební projev. Jen se mi příčí jejich vizuální prezentace plná symbolů, které se mi příčí. Přiznávám, že se může stát, že je neuvidím a budu je chválit.Přiznávám rovněž, že když je uvidím, nebudu je poslouchat. Není to správné, vím. Beru to jako svůj osobní defekt

Bandymu (Bia, 17. 02. 2008 20:29)

No jo, to je klasika :-)), to je bez debat :-)). Ale Masomlejn mi vůbec nic neříká :-))))) - ale ten název už mluví sám za sebe :-))). Ale Rammsteiny fakt můžu. Právě od nich byla ta na poslední cestu :-)).

Bandy a Saty (Pátrač (www.msg.blog.cz), 17. 02. 2008 18:31)

No to jsem rád/a X-D Už dlouho jsem nikomu neudělal/a radost. Aspoň o tom nevím...

Jo, to je hold ICQ na kterým mě moc často nenajdeš. Za koment na stránkách díky... Musím zase letět... =D Koště vrčí a starej kocour se mi drápe pod pršiplášť. Zatím přeju dobrý kafe a skořici.

Blanka Bia (Bandy, 17. 02. 2008 17:55)

Nejsem proti metalu. Jen nejsem moc za. "Nocking on the heavens door" je jeden z mých pomník". Stairways to Heaven".Stejná láska.
Nastoupila V mém kině skupina Masomlejn jako předskokani Laury a jejich tygrů.Jejich pojetí hudby mě uráželo. Díky nim a jim podobným jsem k metalu obezřetný.Nesmířil jsem se s Ramstein ani s Lordi.
Ale je jen můj osobní postoj. Odpustíš mi to ?

Monice (Bandy, 17. 02. 2008 17:48)

Někdy mě až udivuje něha, kterou jsi schopna dávat najevo.
Pamatuji si, když zemřela moje babička. Já byl na vojně a přijel jsem. Tuhá babička ležela v obýváku a v kuchyni seděla moje máma. "víš jak se máš dnes chovat ?" Já nevěděl. Tak jsme se s mámou opili. A byli jsme spolu smutni. A chovali jsme se důstojně. Nebožka by z nás měla radost.Jen by ji trochu mrzelo, že jsme vypili její rum.

Saty (Monika, 16. 02. 2008 23:16)

Ano, stačí, když zpívá smutnou píseň vlastní srdce.
Když jsem jako dítě bydlela na Slovensku a poslouchala placené plačky, měla jsem se chuť rozchechat. Je to blbý, vím, ale i takové jsou myšlenkové pochody. Vlastně to člověka odpoutalo svým způsobem od smutku a vážnosti. Protože to bylo nepřirozené a afektované. A když je mi po této stránce blbě, jdu fakt jasně ven a cítím jakési usmíření se vším.

Bandymu (Bia, 16. 02. 2008 23:12)

Já zase na metal jsem. A moc. A vůbec na tvrdší muziku. Ale z Japonců znám jen Loudness a ti ani nevím, jestli vůbec ještě existují :-))

Satynce :-)
No mě to taky překvapilo :-))) A neboj, že bys nezafungovala - zafunguješ, uvidíš. Jsi zvaná. Co piješ? :-))))

pro Biu (Saty, 16. 02. 2008 21:48)

Ty a sadista?? Až táááák?? No holt jsme každej nějakej...Víš, já bych asi nezafungovala podle tvého scénáře. Jsem strašně ráda že ty plačky už dneska nejsou v módě. Když bych slyšela jak kňučej, tak by mě to asi dost vytáčelo. Ony stejně neslzely, jen kvílely a to muselo být hrozný poslouchat.

Bia Blance (Bandy, 16. 02. 2008 20:45)

Nejsem moc metal. Za tím se schovali mnozí hoblovači strun bez invence a sluchu.Tu Pátračovu radu ale, mám pod kůží. Velmi pěkné.

Monice (Bandy, 16. 02. 2008 20:41)

Tvé slovní obraty mě nepřestanou okouzlovat.
Jednomu z dítek v naši rodině jsem domlouval, že zlobí. A pak jsem mu řekl, že když nepřestane, zavyje ho vlk. Hodnější nebyl ani když se narodil.

Pátrači (Bandy, 16. 02. 2008 20:27)

Dík. Dal jsi mi dárek

konečná píseň (Monika, 16. 02. 2008 19:24)

Já to mám vymakaný, mě stejně zavyjou vlci:-)))

Satynce (a s humorem) (Bia, 16. 02. 2008 16:19)

Ta písnička je právě pro ty, kteří by jinak nezabrečeli :-))). Prostě budou muset ať chtějí nebo ne :-)). A já bych docela ráda všem kolem na té poslední cestě dala najevo, že už je fakt konec a že jim skončil ten sladký život :-)))). Víš, že Jana kdysi o mě prohlásila, že jsem sadista?! :-))))

pro Pátrače (Saty, 16. 02. 2008 10:29)

Ahojky Pátrači, na ten kontakt jsem se nikam nedostala, ale zato jsem byla na tvých stránkách a nechala ti tam zprávičku v mé oblíbené rubrice. Hezký víkend bez MHD ti přeju.:-DD

pro Moniku a Biu. (Saty, 16. 02. 2008 10:20)

Jéééé, tak tohle já nemusím. Ještě písnička, která drásá nervy a city ve chvíli, kdy je v člověku smutku už takhle dost. Prostě podle mě, by v tu chvíli mělo zaznět něco, co třeba připomíná, že člověk neodešel, ale jen přechází někam jinam. Mě by stačilo třeba jen zpěv ptáků, nebo něco podobného. Ty smutné písně jen zvyšují smutek a není pak divu, že kolikrát někdo zkolabuje. Kdo měl rád, má rád pořád a kdo neměl rád, toho ta smutná píseň nezmění.

Monice :-)))) (Bia, 15. 02. 2008 22:53)

No,....jestli chystám....nechystám - ale kolikrát mám pocit, že už mám sbaleno :-))).

pro Biu (Monika, 15. 02. 2008 19:58)

Ježíši, ženská, snad se nikam nechystáš, já tě můžu i bez písničky:-)))

Saty (Pátrač (www.msg.blog.cz), 15. 02. 2008 16:30)

Saty, tady máš ten kontakt... Můžu ti dát k dispozici ICQ... =p (327-812-907)... Ale nešiř ho pleas...

Bandy (Pátrač (www.msg.blog.cz), 15. 02. 2008 16:26)

Dám ti takovou radu... Kapela co mi nejčastěji hraje ve sluchátkách, z japonského metalu samo sebou, propůjčila jednu ze svých písní i do anime seriálu Death Note... Stáhnout jí můžeš tady:

http://www.minglong.org/

Mno, ale nevím, jestli ti to bude znít dost ostře na metal... X-D Dodávám, že těch pár prvních vteřin se mi líbí nejvíce...

(Webovka ze které budeš případně stahovat se průběžně aktualizuje... Tak se nelekni.)

Pieta (Bia, 15. 02. 2008 10:49)

Když se tady vzpomněla ta poslední cesta a zároveň muzika, tak vám musím říct, že já už mám vybranou i tu svou poslední písničku (doufám, že mi ji fakt nachají zahrát). A není boha aby při nezaslzeli i ti, kteří mě nemusí :-).

Bandymu (Bia, 15. 02. 2008 10:15)

Bandy, tady asi došlo trošku k nedorozumění. To, o té chuti, jsem nepsala já. Já proti Tvým chutím nic nemám :-)). Začala jsem se podepisovat jako Bia a už to tak nechám. Aspoň to odliší jinou Blanku, která tady taky je :-).

Pátrači (Bandy, 14. 02. 2008 21:48)

Máš japonský metal nebo metal v japonském přehrávači ? To první mě zajímá. Stačí názen kapely, já se pak zorientuji. Dík

O plačkách a pozůstalých. (Bandy, 14. 02. 2008 21:45)

Smiřme se s faktem, že každá společnost si obřad spojený s poslední cestou člověka vytvářela po staletí. Míšením kultur se ceremoniál měnil. Ano, plačky byly součástí ceremoniálu a jejich smysl spočíval tam, kam ho logicky nasměřovala Blanka. To ještě neznamená, že v tom nevidím faleš. Proč si hrobník nepohvizduje u své práce ?. Prostě to nejde. Pohřební ceremoniál má svá pravidla a vyžaduje pietu. Vyžaduje jistou míru pokrytectví, dílek neúpřimnosti. Nemám bohatou tetku, po které bych dědil. Kdybych ji měl, nevím, jak bych zakrýval radost z jejího konce. A musel bych šlapat s kyselou držkou, pokud možno uslzenou až do banky abych si vyzvedl dědictví. A pokaždé, kdy se o ni bude hovořit, pietně zvážním.
Taková je naše společnost. A mně nic lidského není cizí. A jak bych si přál, aby jste se chovali při mé poslední cestě, tak dobrý návod má Petr Spálený.

Ještě Blance (Bandy, 14. 02. 2008 21:34)

Nějak mi uniká souvislost. Na copak jsem dostal Chuť, kterou si mám nechat zajít. Připomeň, prosím.

Blance (Bandy, 14. 02. 2008 21:30)

O těch plačkách máš svatou. Já myslel trochu něco jiného. Bylo to o falši, pokrytectví a nevíře v cizí bolest.

pro Biu (od čaroděje, 14. 02. 2008 20:26)


Máš pravdu,když mi umřel otec tak jsem si uvědomil že od toho okamžiku už nikdy od něho neuslyším to co jsem chtěl slyšet.
Po určité době umřel i můj tchán a já opět věděl že mi nestačil říci vše co mi chtěl zdělit,ale přesto vím že oba jsou spokojeni tam kam odešli,to vím opravdu bezpečně,ač to vypadá jako výmysl tak to není,dokonce si myslím že každý z nás pokud jsme trochu citlivý umíme vypozorovat od lidí ktëří zemřeli a neřekli vše že se nám ve snech to snaží sdělit.
Až jednou i mi zavřeme ta dvířka za životem,tak také sdělíme svým milím že jsme spokojeni tam kam jsme odešli.
Pokud mi věříš dobře,pokud mi nevěříš také dobře,je to jen tvoje jak se budeš tvářit.

Jo jo jo, ta MHD (Pátrač (www.msg.blog.cz), 13. 02. 2008 17:17)

Co se toho pána a jeho dýchání týče, tam bylo dilema. Buď se udusí on zadržováním dechu a nebo já toxickým odpadem,... =D =D =D

Tudle jsem se natlačil/a do trolejbusu a zaujal/a místo na trojce, na samostatné sedačce. Proti mně si sedla taková tělnatější dáma. No nevím co jsem jí udělal/a, ale celou cestu se netvářila moc pozitivně... Asi měla špatný den. =D A nebo jí rušil můj japonský metal ve sluchátkách? =D XD

Čaroději..a tak vůbec (Bia, 13. 02. 2008 14:42)

Taky to tak cítím s tím, že některé věci nestihneme říct. Taky ale cítím, že některé věci nebyly řečené nám, že si to naši blízcí vzali sebou do hrobu. Zážitky a pocity, které si prožili jen oni a jen svým vlastním způsobem. Nikdy se zkrátka některé věci nedozvíme. Možná, kdybychom s nimi více mluvili a víc se jich ptali.....
Co je podle mě daleko horší je to, že přestože si tohle asi uvědomujeme, tak i s žijícími máme spoustu nevyřčeného a nedořešeného, nejasného a zmateného a opakujeme stejné chyby. Jenže se ty dveře můžou zčista jasna a bez varování zaklapnout a pak se budeme zase trápit tím, že nevyřčené vlastně neplatí - jakoby nebylo....
No, tolik patosu najednou jsem už dlouho dohromady nedala...:-)).

Bandymu i vám ženy milé (od čaroděje, 13. 02. 2008 13:15)


Víš Bandy,já to tak vydím a proto to tak píšu,rosa je z fizikálního hlediska kapka vody,ale to že pláče a nám mokří šaty,nohy,vlasy a tělo,je to úplně o něčem jiném.
Jsi odborník jak poznávám,proto odpust mi mě pošetilému,že rosu do smutku ukrývám.
Vám milé ženy,to že stratíme někoho blízkého je zlé.
Nejhorší ale je to že už mu nikdy nemůžeme říci že jsme ho měli rádi,že jsme ho milovali,že nám byl blízký,ale ve svém srdci ho máme jednou provždy ve vzpomínce jaký byl nežli nám odešel.
To co se říká o plačkách ,budiž je na tom něco pravdy ,ale oni dokáží to aby lidé i s tvrdým srdcem zaplakali a slzu uronili,vtom je jejich velká moc.Ten kdo mi nevěří si může toto vše přečíst v KOSTELCI NAD OHŘÍ,tam v kostele je tabule kde stojí-umění odpustit je takové umění které je hodno velkého člověka-
To je vše-----------děkuji--

pro Biu i Saty (Dick, 13. 02. 2008 10:56)

Hezký den oběma.
Velice pěkně napsané. Snad jen doplním, že slzy uvolňují duševní napětí a starají se o vyplavení stresorů z našeho organizmu a tím ho chrání před duševním kolapsem. Doufám, že jsem Vám tímto vyjádřením nepokazil celkový dojem. Velmi si vážím citovosti ženského pohledu na svět a chápu jej, jako nutný předpoklad k zachování rovnováhy. Odpusťte proto můj příliš mužský, racionální pohled.
Hezký den, Dick

Satynce a slzy (Bia, 13. 02. 2008 10:19)

Ano, Satynko, jistě máš pravdu s tím smutkem. Ale já jsem to myslela trošku jinak. Myslela jsem bolest, tu okamžitou a nečekanou, když odejde někdo blízký. Pokud se s tím nepočítá, tak je to rána z čistého nebe a změť všelijakých pocitů od výčitek svědomí až po zlobu, že ten, kdo odešel ti neřekl všechno, že se některé věci už nikdy nedozvíš,... Člověk prostě najednou může být jak papiňák. A ne každý o tom všem dokáže s někým mluvit. A taky ne každý to dokáže ze sebe sám vyplakat. A já si myslím, že slzy jsou takový ventil, se kterými to nahromaděné může odejít. A taky si myslím, že pláč je nakažlivý – já to tak aspoň mám :-).
A taky si myslím, že se na ty plačky díváme moc zvenčí. Kdybychom byli v situaci těch zraněných, kteří se ze své bolesti nedokážou nikomu vypovídat, možná že by nám nepřišlo tak teatrální, kdyby nám někdo k tomu ulevujícímu pláči pomohl. Nevím .... prostě mě při těch slovech o slzách tohle napadlo :-).

slzy (Saty, 13. 02. 2008 09:44)

Pláču lítostí nebo bolestí, slzy mi tečou smíchem, štěstím, nebo dojetím. Zjišťuji, že jsou moje oči už dlouho bez slz a nevím jestli je to špatně, nebo dobře. Rosa v trávě ti osvěží bosé nohy, rosa jsou zářící diamanty navlečené na pavučině, rosa je voda živá.

pro Biu (Saty, 13. 02. 2008 09:34)

Mě by teda plačky nedonutily dostat ze sebe smutek, naopak by mě ta faleš a divadelní představení, který předváděly třeba několikrát za den spíš rozzuřily. Se smutkem se každej musí vyrovnat po svém. Někdo v tichu a samotě, jiný musí mezi lidi. Je možné jak uvádíš, že účelem bylo odvést blest, ale je otázka, jestli to taky tak fungovalo. Spíš si myslím něco jiného. Plačky se platily a tak kdo se chtěl ukázat a měl na to, tak si jich zaplatil hodně a pohřeb se tak stal malou show.

blanka (bandymu, 13. 02. 2008 09:19)

nech si zajít chut

Smutné téma... (Jana F., 12. 02. 2008 22:06)

Nechodím na pohřby se zdůvodněním, že si na toho člověka vzpomenu tam, kde je jeho duše v mých vzpomínkách. Občas ale jít musím. Nedávno u tety. Je to strašně intenzivní, sugestivní zážitek, poslouchat tu hudbu. Ani muži se neubrání slzám a všichni mají na mysli toho člověka, se kterým se loučí. Nevím, jestli jde o nás, ještě živé. Napadlo mě, jestli to nepotřebuje ten člověk, který odchází a loučí se s naším světem.

Bandymu (Bia, 12. 02. 2008 16:28)

Teď jsi mě, Bandy, na něco navedl. S tím "slza není smutek". Víš, jak se v některých kulturách objevují na pohřbech "plačky", že? Mně to kdysi připadlo strašně teatrální, neupřímné, i směšné.... Dneska se na to dívám úplně jinak. Podle mě tahle tradice má něco do sebe. Ony vlastně donutí pozůstalé, aby tu bolest ze sebe dostali ven. A to je podle mě dobře...

Čaroději (Bandy, 12. 02. 2008 15:44)

Já zpívám píseň o rose, která se v trávě třpytí.
Nikdo však na ni není zvědavý.
Na první pohled zdálo se, že posluchače chytí.
Teď však to vidím víc a víc,že rosa nikoho nebaví.
Snad, že je příliš čistá, snad je to tím, že studí.
Jedna věc je však jistá, že posluchače nudí.
Myslel jsem totiž, v tom je ta potíž, že trocha poezie nikoho nezabije.
A proto píseň o rose začal jsem tady zpívat.Na první pohled zdálo se, že chytí.
Co už se stalo se. Můžete klidně zívat.
Rosa se přesto den co den po ránu na louce zatřpytí.

Tolik k tomu Jiří Suchý.
Rosa není pláč. Slza není smutek. Tolik k tomu já.

Blance (Bandy, 12. 02. 2008 15:35)

Škoda, že se neprobouzíme stejné městě. Určitě bych si počkal na tu Tvoji.

ráno (od čaroděje, 12. 02. 2008 10:18)


Potkal jsem rosu,po kapkách stékala po mém kabátě,ptám se jí ,proč pláčeš?
odpovídá miloučce,jsem smutná ,bol lidí je nezměřitelný,bol lidí je velký,bol lidí je takový že každý kdo o něm slyší zapláče.
Až potkáte rosu raní tak si uvědomte že ona pláče za nás ,lidi za ty kteří nejsou schopni zaplakat.

Bandy,... (Bia, 12. 02. 2008 10:16)

...kterou pojedeš zítra? :-))

Ranní tramvajová (Bandy, 12. 02. 2008 04:00)

Pískám si tiše
malý ranní
popěvek o tom neznámém
ňadru.
Co dýchá pod mou dlaní.

pro Bandy (Saty, 10. 02. 2008 23:31)

Hmmm, kdyby první slovíčko nebylo "mít", tak bys mě taky potěšil.:-DDD (kecám, beru tě i bez melouna)

Saty,miláčku (Bandy, 09. 02. 2008 12:16)

Mít meloun je Tvůj. A zapomenu.
Jestli jsem nespecifikoval komu, tak upřesňuji. Mně.
Ty mě , Saty, vždy potěšíš.

pro Bandy (Saty, 09. 02. 2008 09:44)

Zaujala mě tahle větička://nevybavuji si dost přesně, co to bylo. Už ani nevím proč.//určitě k tomu patří i " nevim komu". Bandýýý, nemoh bys mi pučit dvacet táců??? :-DD

pro Pátrače (Saty, 09. 02. 2008 09:40)

Milý Pátrači, zkus se na to podívat z té lepší stránky. Život není peříčko, nikdo neví co ho čeká a tak cesta MHD tě patřičně zocelí. Je to taková průprava, aby tě hned tak něco nesložilo. Chce to denodenní trénink a pak zjistíš, jak ztvrdeš, (hlavně lokty) a poznáš, že k životu stačí i malej prostor. Co máš proti důchodcům? Je vidět, že za svůj život hodně trénovali v MHD a teď už si umí poradit. Nezáviď, jednou se k tomu taky dopracuješ, ale musíš bejt na sebe tvrdší a cestovat hlavně ve špičkách a nevyhýbat se návalům. (nemyslím krevním)Ty nemáš rád/a zvířátka? Styď se. Určitě to bylo přátelské funění a nevysmíval se ti, nýbrž usmíval se na tebe, zřejmě ses mu líbil/a. Ten pán co na tebe dejchal, co měl chudák dělat? Přece se kvůli tobě neudusí. Ber to jako zatěžkávací zkoušku...přežil/a si, a to je dobré znamení. Držím palce při tvých dalších cestách.:-DDD

Setkání v MHD :-))) (Bia, 08. 02. 2008 17:06)

:-))) Tak to už jsou fakt blízká setkání třetího druhu :-)))))

Pro Saty (Pátrač, 08. 02. 2008 16:58)

Máš pravdu Saty... V MHD SE DOSTANU BLIZOUČKO K TĚM, KE KTERÝM BYCH SE V ŽIVOTĚ NEDOSTAL/A TAK BLÍZKO. =D

Tak na příklad, důchodci, co už mě dvakrát přetáhli holí, že jim neuhýbám z cesty. =D Já namáčknutý/á mezi sedačkou a tyčí (to je asi 40 cm plus mínus pár na víc)... Že prý oni jsou nemohoucí, při tom měli celé dveře volné. Bylo to pozitivní, až na konečnou sem se chlámal/a jak v cirkuse. =D

Co mě aledostalo, tak to, že jsem ty důchodce pak viděl/a SPRINTOVAT na další trolejbus. (A pak že to sou chudáci, co potřebují sednout... Uběhnou toho víc než já)...

Jo, pak jsem se dostal/a blízko k mokrýmu psovi, velkýmu jak tele. Fuňel na mě s košíkem na tlamě a přímo do obličeje se mi vysmíval. =D

A dokonce dnes na mě dejchnul jeden 60tiletej pán, se zubama velkýma jak žralok a hnědýma až je člověku blbě.

Opravdu, blízký kontakt se vyplatí... =D

Janě a Saty (Bandy, 07. 02. 2008 21:52)

Posledně mi ztvrdly rysy. Matně vzpomínám, že kdysi ještě něco jiného, ale nevybavuji si dost přesně, co to bylo. Už ani nevím proč.

Bandy :-)) (Jana F., 06. 02. 2008 22:51)

Ještě máš nějaká játra? Tak to máš dobré :-)).

pro Bandy (Saty, 06. 02. 2008 10:47)

V tvým případě je to klamání nepřítele tělem. No dobře, budu dělat že to beru.:-DDD

Saty (Bandy, 04. 02. 2008 08:42)

V mém případě se může jednat jen o játra.

pro Bandy (Saty, 03. 02. 2008 09:51)

A coooooooooo?????????

pro Pátrače (Saty, 03. 02. 2008 09:49)

Ojojoj, koukám že se blížíš ke kritický hranici, odkud není návratu. Pokusím se tě zachránit. Co takhle v každým negativu zkusit najít trochu pozitiva?? Já vím,MHD, obluda která ruší tvůj klid a vnáší do něj neklid, hlučí, skřípe, vrže, znečišťuje okolí a ubírá čím dál víc z tvý peněženky, ale na druhou stranu zase šetří tvůj čas a nohy, nehledě na to, že v MHD se můžeš dostat do těsného kontaktu s někým, s kým by se to mimo MHD nikdy neuskutečnilo... Co ty na to??

Přátelům (Bandy, 02. 02. 2008 23:51)

Až se utkám se svými schizoidními rivaly, určitě mi něco ztvrdne taky.

Pátrači (Jan, 02. 02. 2008 22:11)

Taky jsem občas takhle schyzoidní-třeba když se postavim před Ledvickou elektrárnu,ta stará hysterka řve jak pominutá..

Nepřátelé na život a na smrt (Pátrač, 01. 02. 2008 16:25)

Nehnul/a... Porouchal se mi Word... Tak sháním novou verzi... Co se týče MHD, pořád to je můj velký ryval a to se mi vůbec nelíbí... Zhazuje mě, šplíchá na mě vodu z kaluží... Skřípe nepříjemně na štěrku... Ruší můj ranní spánek v Buse troubením na pitomé klaxony... Nejspíš se dám k týmu F1, naučím se rychle odmontovávat kola a povedu útko na křižovatku u nájezdu na dálnici...

pro Pátrače (Saty, 01. 02. 2008 11:06)

Ahooooj Pátrači, tady je to správný místo, tady si můžem psát. Kniha je spíš na kratší vzkazy a jak si poznal/a, tak se tam většinou zdraví, nebo písne kritika. Dřív to bylo klidnější, to je fakt, poslední dobou se to ale nějak moc rozjelo a hledat v tom odpovědi je otravný. Takže budem psát sem ju?? Tak co, už si hnul/a s psaním??