Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tobě Moniko (od čaroděje, 08. 02. 2008 15:45)

Až budeš Moniko číst o těch pokladech matky Země,tak budeš asi hodně přemýšlet o některých kamenech,jsou to opravdu nádherné věci.
Pokud ještě mohu tak moc rád bych znal něco o té knize a jeho autora,mám také knihy o kamenech ale také mám o kamenech i jinde například u čaker.
Víš ono je to opravdu krásné když pochopíš co ten či onen kamínek umí a co dokáže když je v rukouch dobrého člověka.
Ty jsi dobrý to člověk a potom máš nárok na ten křištál a pomáhat jiným,zbavovat je bolesti či špatných myšlenek.
Tobě byl věnován velký dar,dar od přírody a jejích součástí a bytostí.
Pokud dovolíš tak se věnuj činosti této ale plně svým SRDCEM,myšlenky a logiku nech stranou,nic se nedá vasvětlit logicky.
Zatím vše a děkuji tě za to že pomáháš malým a křehkým bytostem.

Monice (Bandy, 06. 02. 2008 21:50)

Můj pokládek má malý pokládek.

Bandymu (Monika, 06. 02. 2008 12:00)

Díky, myslíš ten šutřík nebo mě? :-D

Čaroději (Monika, 06. 02. 2008 11:59)

Shodou okolností jsem dostala nedávno knížku "Léčení drahými kameny", psal to člověk, zabývající se mineralogií i mystikou, tak studuju. :-)

dodatek pro Moniku (od čaroděje, 04. 02. 2008 17:32)


KŘIŠTÁL-je to kámen který přináší tomu kdo ho dostal darem přináší velikou pomoc,mluvil jsem o čakrách ,tak věz,tímto kamenem lze každou čakru nejen vyrovnat ale i znovu roztočit.
Všechny čakry které tímto křištálem ošetřš bude očištěna a vyrovnáno.
Takto to pravý moudré knihy Védské,někdo jiný má jiný názor ,prosím napiš onen názor at se poučím,DĚKUJI TĚ.
ČARODĚJ

Monice (Bandy, 03. 02. 2008 00:08)

Blahopřeji. Malý pokládek.

dar (Monika, 02. 02. 2008 20:22)

Ano, také to tak cítím, když jej hladím, mám takový zvláštní pcit, trochu jiný, než z ostatních šutříků......řekla bych teplo u srdíčka :-)

pro Moniku (Saty, 02. 02. 2008 10:50)

Je plno věcí které nechápeme, je plno věcí kterým nerozumíme, je plno věcí které přehlížíme, ale jedno bychom měli vědět...to co přírodě násilně vezmem budem později mnohonásobně postrádat. Jen to co nám příroda sama o sobě daruje nám může přinést užitek. Tys dostala dar Moni, protože si ho zasloužíš a tobě ani nemusím říkat aby sis ho vážila, ty to víš...

tobě Moniko (od čaroděje, 01. 02. 2008 16:12)


Važ si daru přírody,je to dar který málokdo dostane,je to dar od samého srdce skal a to mocné je.
Krystal křemene je nádhera a k tomu ještě horský křištál,máš ted ve svých rukouch moc a sílu,pokud dokážeš že jsi osoba čistá tak tento křemen tě bude ochranovat a pomáhat.
Pokud dovolíš tak trochu z čarování a rad.
V moudrých knihák zaneseno jest toto,
každý křištál at horský či jiný je podpůrce dobrých věcí,když na 4 čakru přiložíš mnoho bolu a strastí ze srdce vymýtíš,tato čakra mostem jest mezi spodním tělem a horním tělem,je spojnicí čaker fyzických a psichických,dokáže mnoho ale jenom když úmysl čistý je.
Horský křištál to bude asi to co máš tak toho lze používat k čištění sedmé nejvyšší čakry,je to čakra která slouží ke spojení nás lidí s vesmírnou energií.
Mimo jiné můžeš spolu s tím krystalem mnohé kouzla provádět a mnoha lidem pomoci,jak od bolesti tělesné tak od bolesti duchovní,nikdy ale nesmíš zapomínat na to že tento dar ti věnovali tvorové tobě MILOUČCÍ.
Ten kdo daru zneužije bývá velmi zle potrestán,
u tebe ale vím že ty jsi člověk čistý a hodný,máš srdce čisté a hluboké,miluješ a pomáháš bezbraným a těm komu je neprávem ublíženo.
Až jednou půjdeš po lese a potkáš stín,tak věz že jsou ti kteří tě hlídají a zároven se dívají jak jejich daru užíváš.
Pokud chceš více odpovím.
čaroděj

magie? (Monika, 01. 02. 2008 13:32)

Minule jsem psala, ať to vypadalo pro každého, jak chtělo, o té krvi po jelenovi, položené větvičce atd., hláscích z téhož místa z obory. Pak jsem fotila z potůčku, který vytéká z obory a který jsem prošmejdila v minulosti za sucha, vlhka i mokra kvůli minerálům několikrát. A až teď našla krásný krystal křemene. Dost ojedinělý, 1O cm délka, 6cm šířka a 22cm objem v nejširším místě a s pyramidálním zakončením. Že by dárek od skřítků? :-)
Vím, názory budou velice rozdílné......

tobě Saty milá (od Polar, 31. 01. 2008 11:33)

Své milované ženě ač času málo říkám vždy lásku přímo,nikdy jí po nikom nic nevzkazuji ani po jiných nevyřizuji.
To že jsem dosti často pryč má mnohé důvodů ale jsou to důvody hezké a dobré.
Nevím jak říci proč s čarodějem nemohu býti zde,je složité nebot on můj velký učitel a mocný ochránce,já s ním o tom ještě nemluvil.
Je to z úcty k němu nikoliv že nemohu,ale nezmizím vám věru zůstanu a budu občas tady s vámi protože jste velice hodní a máte v sobě něco co mnoha lidem na této planetě již chybí.
Moje volba je dobrá podle mne,nikomu jí nenutím ani nenařizuji,ale ty Saty jsi podobna ženě mé,jsi přesně taková jakou přeji svému synovi až se jednou narodí,máš v sobě dravost a starost,jsi silná ale jsi i slabá a necháváš se ráda chránit,máš silnou vůli ale dokážeš stratit hlavu,jsi to co mnoho mužů mít doma nechce protože se nechce dělit o tebe s jinými tvory,on tě chce mít jenom pro sebe,už brzo bude jaro a ty si opět půjdeš tam kam chodíš pro svojí touhu a klid.
Přeji tě mnoho pomocníčků a víl které ti k nápomoci mají být,posílám ti na pomoc své malé pomocníky a ti budou na tebe čekat tam ,tam v těch místech tvého klidu.
AHOJTE VÁM VŠEM. OD POLAR

pro Polar (Saty, 30. 01. 2008 22:20)

Je hezké jak mluvíš o svojí paní, ale špatné je, že nenacházíš čas jí to říkat přímo. Stačí pár slůvek a dokážou prozářit den. Proč nemůžeš chodit i s čarodějem? Vždyť nemusíš přece odcházet. (nebo je v tom něco jiného).;-))

Pro Polar (Bandy, 30. 01. 2008 14:12)

Život lze nahlížet i z Tvého pohledu. Je to Tvoje volba. Přeji Ti hodně štěstí.

pro tebe Bandy (od Polar, 30. 01. 2008 08:35)


Můj čas je vzácný,můj čas je to co jiným schází,
moje paní krásou sluje,žádná jiná jí nemůže zastínit,máme sice na sebe málo času ale čas s ní strávený je násobný díky LÁSCE.
Nemám lásky jiné a ani míti nechci,je to divné ale jinou nechci.
Až mi budu jednou stár a budu mít děti a poté i vniky,budu jim vyprávět o naší LÁSCE A KLIDU.
ČAS pokorně dělím mezi potřebné,čas je otevřená kniha kterou mi všichni čteme,někdo pomalu a někdo rychle,ale je tu otázka pro tebe Bandy,hovoříš mám hezkou ba krásnou manželku,každá je krásná v očích našich,ty máš pořád ČAS,jsi pořád doma a říkáš své manželce,JSI KRÁSNÁ JSI MILÁ,NEBO JENOM PŘI PŘÍLEŽITOSTI KDY JSTE SAMI SPOLU.
Řekni nám ty mám tolik času že to každou minutu můžeš povídat???????????
Promin Bandy ale nechci být zlí ani ironický,ale ten můj nedostatek času je určen někým jiným a něčím jiným.
Jinak tě děkuju za napsání,máš mojí úctu.
POLAR

Polare,Polare (Bandy, 30. 01. 2008 02:02)

Na co máš víc času, než povídat svě krásné manželce jak je krásná. Říkáš to ve volném čase jiné ?

pro Saty (od Polar, 29. 01. 2008 17:58)


Ahojte vám všem tady,projel a proletěl jsem obrovský kus světa a poznal mnoho lidí,pochopil jsem že lidé jsou přesně tací jací jsme mi.
Nenávist plodí nenávist,závist závist atd.
Poznal jsem lásku a pohodu,viděl jsem bídu a hlad,ale jedno tam ve světě je stejné LÁSKA,
je to věc která dokáže překlenout itu nejšširší řeku a nejvyšší horu.
Na polu je zima dole je horko,všude je něco krásného,ale nikde to není jako tady doma,máme nejkrásnější děvčata na světě,máme nejlepší manželky,ale máme málo času abychom jim to pověděli.
Mám krásnou manželku ale nemám mnoho času jí o tom povídat,je to tím že jsme otroky svého života v honbě za ničím,fluidem moci a peněz.
Tento svět je ukázka toho jak se to nemá dělat,ty světy co přijdou po nás určitě nepochopí zpočátku náš spěch a chvat,ale postupem doby se dostanou tam co jsme ted mi.
Viděl jsem obrovské požáry a povodně,děsil se dne kdy toto nastane,ale klid prostoupil mou duší byl to jenom sen,zdálo se mi to úplně všechno ale je to hrozný sen.
Věřím že budu mít ještě šanci se zde s vámi setkat,čaroděj se bude vracet a já mu uvolním místo aby mohl pokračovat.
Proto zatím se loučím a věřte byl jsem tu rád on opravdu nelhal když mi řekl jsou to velmi hodní a milí lidé.
AHOJ VÁM POLAR

polar57...Bandy (d.a.sha, 26. 01. 2008 16:23)

Děkuji za pozdrav a taky čaroděje zdravím a těším se zase na jeho písmenka:-)doufám,že to bude brzo.Když nás začne Bandy hýčkat v klášteře ....nevímn nevím kdy nám dovolí tady nakouknoutNa rukou nás Bandy nosit nemusíš ..stačí ,když nas budeš pouštět na internet:-DD

polar57 (Bandy, 24. 01. 2008 21:47)

Proč si myslíš, že ten mužský klášter zakládám ?
Vede mě k tomu zkušenost, že mám těch miláčků tolik, že všechny je na rukou nosit nestihnu. Já je budu jen hýčkat.

vzkaz (od polar 57, 23. 01. 2008 20:49)


Prominte že čtu ,ale od čaroděje pozdravení vyřizuji a vzpomínání na vás píšu.
Je mu dobře a těší se až brzo bude opět s vámi,nazpátek.

Nyní mi dovolte připojení se k vám občas se zde vyskytnu.
Velmi zajímavě píšete o církvi a otom jak na ní,
máte pravdu jsou to nenasytné a nenaplnitelné břicha,jinak to nelze napsat.
To že mužského kláštera vstoupí ženy je odvaha nebo provokace,no co já vím?????????????
Byl jsem za polárním kruhem a také jsem žil až dole u černochů,všude je to samé jako tady,lidé si závidí pomalu i nos,ale ženy které jsou tak statečné jsou obdivuhodné,je potřeba je podpořit a v klášteře je hýčkat a hýčkat a hýčkat,jinak je budete muset nosit na rukouch.
AHOJ

Daša (Bandy, 22. 01. 2008 21:18)

Ano , těším se. Já budu přece opat. Ale ten zasranej celibát. Cccc.

Moniko (Bandy, 22. 01. 2008 21:16)

Jak jsi mi onehdá popisovala kam Ti až připadne sníh, věřím, že jegry už s Tebou nic nedělají. Ale když se rozhodneš být jegrless, zatopíme od podlahy. Podáme pléd a .... Nabídka našeho podniku: Horký punč, svařené víno,vařenou čokoládu, slivovici a vychlazené růžové. Někdy vymodlíme i bublinky.Není nutné vše najednou. Jen kdyby začalo něco docházet.

Bandy (d.a.sha, 22. 01. 2008 18:51)

Bandy my tam jdem přece kvůli tobě...ty jsi náš miláček:-))píšeš,že je to pánský klášter a přednášet a zpívat budem jen tobě.Těšíš se??

D.a.shi (Monika, 22. 01. 2008 14:20)

Nebude, jen doufám že tam budou mít vytápění od podlahy, jinak je to na jegry:-D

Daše (Bandy, 21. 01. 2008 22:09)

Vy tam budete jen přednášet a školit. Ne uklízet a vařit.Pak si půjdete za svými miláčky. Nebudete vzhlížet k nebesům. Hledět budete do očí svýho chlapa.Dobrý plán, ne ?

Monice (d.a.sha, 21. 01. 2008 12:57)

Monííí ten úbor je skvělý:-DD...nebude nás teď do toho kláštěra škoda??

Monice (Bandy, 17. 01. 2008 20:22)

Jestli tou vlčicí jsi Ty pak se musím zamyslet. Asi není obrany. Vždy podlehnu.

moniko (od čaroděje, 16. 01. 2008 19:00)


tvůj hřích je schválen,máš dvanáct měsíčků na to aby jsi pochopila co to je politika.
Politik je něco co je spokojeno jenom s tím že mlátí svou prázdnou slámu vašima hlavama,ví že i když tam nic není tak vždycky dokáže ukecat že tam bylo ale že jste to vy zavinil že tam nic není,on má poradce ale ty máš akorát boule na hlavě .

Jinak znám jednoho dobrého poradce na kouzla a čáry,ovládá vše,je také trochu ukecanej nežli učarovanej.
Moniku a Saty to jsou suprovky,tutovky,ovládají kouzla a čáry,umí zmizet a objevit se jinde,jsou to obě krasavice.
Letěl jsem oblohou píšen si broukal,potkal jsem hvězdičku jasnou a za ní druhou,ještě krásnější,obě nádherně zářili,potom mi řeli polet s námi a mi ti ukážeme to co má málo z nás,letěl jsem s nimi a viděl krásu a klid,srdce se mi uklidnilo,mysl vyčistila a duše získala svou jistotu,děkuji těmto dvěma hvězdičkám a jejím pomocníkům že mi tak obětovali čas.
Bandymu jsem kdysi řekl,bud svůj a nikdy se nepovyšuj,,je to už dávno ale v tom čase jsem netušil že uvidím důsledek toho všeho,Bandy miluje riziko ale opatrné riziko,je to hráč ale hraje čestně,dokáže prohrát ale moc rád vítězí ale čestně.
Tak díky tobě Moniko,jsem si to dovolil napsat,všem vám dík.

čaroděj

Bandymu (Monika, 16. 01. 2008 17:15)

A vlčice taky ne? :-D:-D:-D

Saty (Bandy, 16. 01. 2008 13:59)

S Vámi , lásky moje, nebojím se vlka nic.

pro Bandy (Saty, 16. 01. 2008 10:46)

Hledáš na správném místě, netušíš ale jakému nebezpečí se ty a ostatní žáci vystavujete, když budete mít takové lektorky jako jsme my.:-DDD

Lektorkám. (Bandy, 15. 01. 2008 19:29)

Vítejte na palubě. Jste první, můýete se vybrat, co chcete přednášet. Nebo předzpívat.

Bandymu (Monika, 15. 01. 2008 14:47)

Já taky, nevadí, když ti budu tu magii zpívat, viď ? :-D

Bandy (d.a.sha, 14. 01. 2008 20:01)

Fáákt joo??...I s mými hříchy do kláštera?Tak já se teda hlásím jako první:-DD

Klášter (Bandy, 13. 01. 2008 23:45)

Otevírám pánský klášter. Jeho hlavním cílem je výuka kouzel a čar. Magie je povinný předmět. Hledám dámy na místa přednášejících. Znalost zpěvu není nutná a není závadou. Hříšek tu i tam se odpouští. Prostě klášter jak Luhačovice.

D.a.she (Monika, 12. 01. 2008 14:30)

Nebój, stejně by nás tam nevzali, se mnou by to přinejmenším dopadlo jako v tom filmu o té černošské zpěvačce:-D

Monísek (d.a.sha, 11. 01. 2008 18:53)

Moníííí....ty máš ty samé hříchy co já:-DD ale já do kláštera nechci..:-D

Čaroději (Monika, 11. 01. 2008 10:47)

Já vidím největší hřích(ať mě klidně upálej) v naší politice. Ehm. S ostatním si člověk poradí sám v sobě.

Jinak můj hřích- víno, zpěv a muži. :-D:-D:-D

Chtěla jsem do kláštera, ale mají narváno.

Promiň, ale mám dnes obvzlášt humornou.....:-D

Bandymu (Monika, 10. 01. 2008 22:03)

Já myslela na netu, ale ve skutečném životě ti dávám za pravdu. :-)

Monice (Bandy, 10. 01. 2008 19:52)

Tak jo. Když myslíš.
Já jen vím, že souhrn slov, neznamená souhrn informací.Extrovert se pozná podle mluvy, šíře gest, pohybů těla. Věty, které říkal nejsou podstatné. Svým nonverbálním projevem vyzradí často víc, než by si přál.Introverti jsou hráči pokru.

tobě Moniko (od čaroděje, 10. 01. 2008 19:20)


Chceš odpovědět na otázku která je dosti těžká,
HŘÍCH:
podvádět milovaného člověka s jiným tělesně
lhát milovanému člověku
svést muže jiné ženy
tělesně se prhřešit proti sobě
jinak nejsem křstan ani nic jiného,ale nemám rád podvody na mě a na jiných.
Ale ty nepíšeš jaký hřích,zda tělesný nebo vědomí.
Pokud tělesný tak s cizím manželem ovšem pokud to není odcizený manžel odcizené ženy.
Ale je také hřích nevyužít toho co je dobré,nevyužít toho když je nabýzeno dobré a čisté,pokud ale jsi hodná a máš srdce tak nikdy kamarádce nezcizíš muže,milence či kluka.
Používáte názvy ale já je nedovedu plně interpretovat,každá z nich je svou zvláštností a každá je jiná.
Miluješ sama sebe ano,miluješ svoje,,,, JÁ,,,,,ANO, TAK SE HŘÍCHU NEBRAN JE SLADKÝ A KRÁSNĚ SE PO NĚM SP
Í
nEVÍM JAK SI TY PŘEDSTAVUJEŠ HŘÍCH,POPIŠ MI TVOJÍ PŘEDSTAVU HŘÍCHU ANO ?


nEVÍM KOLIK ČASU JE PRO MNE URČENO ALE ČAS MI TO ŘEKNE,.

ZATÍM AHOJTE
ČARODĚJ

Bandymu (Monika, 10. 01. 2008 15:51)

U extroventů záleží na tom, zda-li chtějí na sebe něco prásknout. A i introventi se dají přečíst. Skrz tu zeď. Můj tato. :-)

Monice (Bandy, 09. 01. 2008 23:50)

Je lhostejné u extrovertů jsou-li čitelní. Prásknou na sebe vše, dřív než číst začneš.Na introverty brýle nestačí. Hledíš do zdi.
Ale ostatní pro Čaroděje je excelentní. Má učitelko.

Čaroději (Monika, 09. 01. 2008 17:10)

Extroventi jsou většinou čitelní, na introverty potřebuješ brýle.:-)
Co je podle tebe hřích, můj učiteli? Já nejsem křesťan, tak dle mě to, co se mi na mě nelíbí. A to si připouštím právě z toho důvodu, abych s tím něco dělala. Někdy se zadaří, někdy ne.:-)

Čaroději (Bandy, 08. 01. 2008 21:40)

Jen doufám, že se loučíš jen na dnešní večer.

Monice (od čaroděje, 08. 01. 2008 17:03)


Ty mi to sama usnadnuješ,jsi milá a hodná.
Máš na tom stromě svůj osud napsán,máš tam také svoje hříchi vyryté,je jich několik a nerada o nich víš.
Jsi dosti čitelná paní má.
Mnoho toho ještě nevíš ,mnoho toho ale brzo uvidíš,svůj sen si spi,svoje snění si hlídej,nepouštěj nikoho do svého klidu ani ho nikomu nesvěřuj.
Jsem rád že toto ti vyříditti smít paní má,váš věrný se loučí.
LÍBÍ.
ČARODĚJ

Čaroději (Monika, 08. 01. 2008 11:24)

Aby ne, jsi vnímavý a zkušený člověk, se zdravým odhadem a úsudkem. S těmi sny máš pravdu, mé sny jsou v podstatě jakoby můj druhý život. Dá se z nich předvídat, posuzovat, napravovat.......:-)

Monice a Bandymu (od čaroděje, 07. 01. 2008 16:05)


Ten bodygard má 105kg čisté váhy,umí se otočit ale i si sednout,víš potěšilo mi ot co píšeš,jedna křehká dívčina je víc nežli jsem si mohl přát.
Jsem čaroděj a rád se k tomu hlásím,mám představivost a to dosti velkou,dovedu si lidi posadit před sebe,non verbálně s nimi komunikuji,věř jde to,mám rád život obvzláště nyní co znám svůj osud.
Budu se snažit být lidem prspěšný a nápomocný,vím že jsi žena která má ráda upřímnost a přímost,nesnášíš přetvářku a miluješ stromy,ale ty stromy mají velmi zvláštní tvar,již nškolikráte ve tvém snu se objevil pravzláštní druh stromu,divné větve,divné listí a ještě podivnější plody,je to pravda vid a nikdy jsi se ani náznakem nebála být u toho stromu,mám svůj na to názor je to tvůj strom ŽIVOTA,dobře si ho prohlédni a uvidíš že ty plody jsou tvé dosavadní skutky a to co jsi dělala.

Bandy to je těžké,na to není ochrana,když tak daleké ložnice,nebo acilpirin mezi kolena a pevně držet ale to může zezadu tak jedině to o čem jsi psal jinde,večer číst Jiráska a chodit na pivo.
Jinak bud rád že máš zdravé vnuky a on zdravé děti,kdo by na nás potom dělal?.

Jste oba moc milý.vlastně tady všichni jste milý a hodní že mi berete takového jaký jsem.


ČAERODĚJ

Čaroději. (Bandy, 06. 01. 2008 20:13)

Tvou poslední větu před podpisem přečtu svému nevlastnímu synovi. Je mu dvacetpět a má čtyři syny. Jejich matce dvaadvacet. Neznáš lepší ochranu než láska ?

Chlapům (Monika, 06. 01. 2008 19:29)

Vím, mě chrání sama Matička příroda, ale není špatný pocit, že jedna křehká čarodějka-hehe-má dva netové pořádné "bodygárdy":-D:-D:-D

Monice (od čaroděje, 05. 01. 2008 20:13)


Až jednou jdouc lesem skřítka potkaje,pozeptám se na osud lidí kteří tě znají,lokajové jsou ti malí tvorové,lokajové nás lidí,jsou nám potřební a jsou nám milí,máme je rádi a jsme ti kdo jim nechtějí ublížit.
Mi čarodějové jsme z toho světa odkud jsou oni,ty malé bytosti,chápeme jejich obavu a strach,chápou i náš strach jsou připraveni nám pomoci.
Ty Moniko,jsi jejich miláček,ty nepotřebuješ ochranu naší mocnou ale ochranu kterou muži poskytnou a rádi.
Polož si důvěrně hlavu na rameno muže kterého miluješ,polož si hlavu do klína muže který tě miluje,potom budeš ochráněna jako nikdo na světě.
Chrání tě LÁSKA,proto jinou ochranu nemusíš mít.
čaroděj

Monice (Bandy, 05. 01. 2008 00:00)

Nelze neobdivovat Tvoji pokoru. Kochat se zvláštností Tvých činů. A tleskat.Přinést kytici.

doplněk (Monika, 04. 01. 2008 21:42)

Tak jsem o tom všem ještě přemýšlela, jako to občas dělávám a asi před týdnem jsem šla do práce a přes cestu se linula krvavá stužka. Napadlo mě sice hned, že skolili jelena, ale naštvalo mě, že dle mého názoru ještě dlouho běžel. Byla jsem dost na....a dozvěděla se, že ještě tzv. dotahoval. Na náladě mi to teda nepřidalo, tak jsem položila na největší krvavý flek větvičku a řekla mu, ať se tam má dobře. A z toho místa se po týdnu hlásky ozvaly. Docela vidím spojitost. Nebo spíš cítím.

Monice (Bandy, 03. 01. 2008 21:12)

Nechodím ráno lesem. Jdu mezi domy k zastávce tramvaje. Přestoupím na autobus. To štěbetání jsem slyšel včera taky.Pták nikde, jen jeho (jejich ?) hlas. A na asfaltovém chodníku se mi zdálo, že je mi stejně hezky jako Tobě.Tak Ti už nezávidím. Jen Ti přeji.

tobě moniko (od čaroděje, 03. 01. 2008 19:30)


Jsi milá a proto slyšíš to co normální smrtelník nikdy neuslyší,víš ne každý z nás je takto obdařen.
Slyšela jsi hlasy lesních skřítků a elfů,ted je jejich čas,dívají se co zase člověk provedl v jejich království a jsou velmi rozčarováni z toho jak si vše ničíme.
Zeptej se malých dětí co si myslí o skřítcích.Zeptej se lidí kteří jsou obdarováni,budeš se divit jaké uslyšíš odpovědi.
ochranu používej doma,ale proti těmto malým a hodným bytostem nikdy,oni neubližují.
Ale aby jsi nebyla sklamaná tak Bandy a já ti moc rádi pomůžeme zachranovat tebe,jsi toho přece hodna,nebo nejsi.?
Mám rád vás děti přírody,mám rád ženy které jsou své ale doma mám už jednu a tak ty druhé nechávám těm druhým.
Budu tě vždy chránit. ČARODĚJ

Bandymu a Čaroději (Monika, 03. 01. 2008 15:15)

Jestli je tento rok fakt kouzelný a já si za chvíli budu s entitami povídat, budu fakt, chlapi, tu ochranu potřebovat, aby mě "nevodvezli" :-D

k tématu (Monika, 03. 01. 2008 15:12)

Tak si to šinu dnes ráno lesem do práce, nikde nikdo a nikterak jsem nečarovala, jen se zamyslela-vypla. Teď mi asi nebudete věřit, já taky zírala, najednou slyším od kraje lesa štěbetání. Nebyli to ani ptáčci, ani nejsem tak moc přepracovaná, bylo to prostě hodně hlásků(spíš vyšších) dohromady a jeden přes druhého. Otočila jsem se, jestli mě neklame sluch a nejdou za mnou třeba děti a nic. Jen já a les. Tak zase věřím o kus dál :-)

čaroději (Bandy, 02. 01. 2008 21:10)

Co to říkáš ? Myslíš, že já bych to neuměl ? Ale... Dobrý to bylo. Jsem rád, že je máš rád. Jsem rád, že když bude nutno je chránit nebudu sám. Šťastný a veselý.

vám čarodějky srdce (od čaroděje, 02. 01. 2008 18:53)


V kladivu na čarodějnice je jedna pasáž kde se lidé navzájem udávají ale stejně potom umírají.
Víte miluju čarodějky,jsou to bytosti super elegance,umí krásné kousky,jsou schopné a ochotné se podvolit pro jakoukoliv taškařici,nejsou zlé ani záludné toto vše z nich udělali lidé,lidé pozemští,červi zemský zlý a závistivý,nedobří a pomlouvační.
Sami čarodějky vědí a znají kdo jim nejvíce ublížil,,,,,,,,,,
Pro vás odemne milé čarodějky,jste a vždy budete královnami mého srdce,budu vás ochranovat a bránit,ale i vi jste přece kouzelnice tak tento rok je rokem kouzelným,využijte proto tohoto času a dejte o sobě vědět ale tak aby nikdo nikdy se nemohl obrátit proti vám že jste byli zlé a nedobré,dávejte dobro a pohodu a také ty své kouzelné letkvary na lásku,at se lidé smrtelní také naučí vědět co je to opravdová láska.
DĚKUJI VÁM MOJE VĚRNÉ KOLEGINĚ A DOUFÁM ŽE ŽE JSEM SE NESPLETL.

VÁŠ ČARODĚJ

Monice (Bandy, 30. 12. 2007 22:27)

Já to nesfoukl. Já to dýchám.A vím, že Ty taky.

vám všem (od čaroděje, 30. 12. 2007 17:43)MNOHO LÁSKY,MNOHO POCHOPENÍ,HODNĚ TOLERANCE,
MÁLO NEPOCHOPENÍ,ŽÁDNOU ZLOBU.
NOVÝ ROK KTERÝ SE BLÍŽÍ JE ROKEM NĚČEHO NEZNÁMÉHO ALE KRÁSNÉHO,
POKUD HO DOKÁŽEME POCHOPIT BUDEME JEDNOU PROVŽDY ŠTASTNÍ A VŠICHNI OKOLO NÁS S NÁMI.

PŘEJI VÁM VŠEM LÁSKU A RADOST.
MNOHO ZDRAVÝ A SOUZNĚNÍ.
VŠE OD ČARODĚJE.

Bandymu (Monika, 30. 12. 2007 16:24)

To je jedině dobře, zfoukl jsi to na jedničku :-)

O noci (Bandy, 30. 12. 2007 14:12)

Mám rád noc. Mám rád den. Ale než začne noc, musí skončit den. Den nezačne pokud je noc.Já nemám rád, když končí něco, co mám rád. A nejsem v tom sám.Lidi jsou se mnou. Lidé si vymysleli večer. To když už není den a ještě není moc noc. Lidé si vymysleli svítání.Po slovensky "brieždenie") To, kdy ještě je trochu noc, ale den už začíná. A já mám rád i večer a svítání.
A tak mi nezůstalo místo pro to, co rád nemám.

pro Kal (Saty, 21. 12. 2007 14:14)

Hřeje, když ti popřeje někdo známý, když popřeje někdo neznámý, je to moc hezkej pocit. Já ti za ten pocit děkuju a přeju taky krásný svátky a až budu vítat Nový rok a se skleničkou myslet na lidi který mám ráda a přeju jim jen to nej, vzpomenu i na tvůj nick.

Veselé Vánoce! (Kal, 21. 12. 2007 13:41)

Přeji Saty a všem, kdo jsem chodí krásné vánoce a štastný Nový rok!

k noci (Monika, 21. 12. 2007 11:36)

fakt něco pro nás, čarodějky a mágy:-)

V noci mě to táhne ven a nejraději bych byla v lese. Je tam plno zvuků, i když je ticho, stačí jen poslouchat a vnímat. Je hebká, hladí, i když chladí.
A o úplňku raději nemluvím, to prostě musím zdrhnout, je to silnější než já:-) teď bude ještě ke všemu na Štědrý den, už se moc těším...........to bude ta nejmagičtější magie:-)

pro čaroděje (Saty, 20. 12. 2007 21:35)

Ahojky čaroději, hezká otázka. Nejvíc mě přitahuje chvíle, kdy slunce zapadá
a všechno pomalu utichá. Když je hezká a teplá letní noc a člověk se dívá jak
se pomalu rozsvěcí nebe ohromným množstvím hvězd, je to taková čarovná chvíle.
A měsíc když je v úplňku, tak tichej a tak blízko.
Mám ráda ozvěnu podpatků, když jdu noční ulicí.

noc (čaroděj, 20. 12. 2007 21:07)


Mnoho bylo napsáno o noci,mnoho toho je pravda a mnoho je lež,ale jedno má noc jisté je nezaměnitelná.
Pokud v noci líbáš ženu tak si její ústa obličej a rty jenom představuješ.
Pokud v noci jdeš a pomalu kráčíš tichem jaké umí jenom noc,tak slyšíš to ticho jak padá k zemi a tebe obaluje jako vata,miluju noc je svatá,miluju její ticho,její klid a jejípřitažlivost.
Noc se rodí a den se klidní,co je jiného hezčího,miluj svou noc a ona bude milovat tebe.
Mágové jsou kmotři noci,jejich čas nastává když rozprostře svá křídla pták noci,obejme nás a mi cítíme jeho tep srdce a jeho jemné povídání.
Je to nádherná síla kterou lze při magii využít a být s nocí souzněn.
Já jako čaroděj rád cestuju nocí,jsem s ní jedno tělo a jedna duše.
Co vám říká POJEM NOC?????????????

Čaroději. (Bandy, 10. 12. 2007 11:48)

V těch procentech o prezidentech si mě počítal ? Já jen abys tam neměl chybku.

Čaroději (Bandy, 09. 12. 2007 21:42)

Víš, že jsou krásní a neví o tom ?
Víš, že potkávám paní, čtyřicet už ji bylo dost dávno.Říkám ji cukřenka.Je půvabná.Ona už dávno vzdala ambice na to aby okouzlovala muže. Přesto okouzluje mne.Byl jsem v obchodě a ona nakoupila. Když odcházela, říkala si pro sebe. "Je to na písničku".Naprosto nekompetentně jsem se zeptal, na kterou. A ona s tou svoji něhou v očích řekla"Přes spáleniště".A Zkus takovou ženskou nemilovat.

slovo do pranice (od čaroděje, 09. 12. 2007 20:53)


99,9 procent mužů nebude nikdy kandidovat na prezidenta a proto není potřeba aby byl krásný jako ADONIS,
99,99 procent žen se nechce stát tou první dámou,je to jednoduché,stratili by jsme soukromí.
Ale,všichni toužíme alespon v duchu potom aby nás lidi trochu obdivovali a ocenovali.
Ale krasavice necháme jiným mi na to nemáme čas,jistě každý chlap se rád ohlédne a podívá,je ale otázka jak už bylo řečeno,nebude ta hlava pyšná dunět jako prázdný sud????toto platí o mužích i o ženách.
Krása je dar,ale málokdo si s tím darem umí poradit,je mnoho kteří naví co s tím provedou a jak budou mít dolší život,vše lze pozorovat okolo sebe.
Vše,ahojte.

Janě F. (Bandy, 09. 12. 2007 20:47)

Kdysi jsem vykonstruoval takovou teorii. Muž chce být úspěšný. Proč ? Aby měl hodně peněz. Proč ? Aby měl hodně žen. Tady už proč není. Tomu rozumím.
Víš, nejde o to mít mnoho žen. Jde o možnost vybrat si z co největšího množství.A ekonomická stabilita je tu podmínkou. Nemáš prachy, chodíš kakat na dvůr.
Nikdy nepochybuji o tom, že jsem muž.Že bych já tvořil svět ? Celý ? Tak to asi ne. Je mou povinností vytvořit svět pro moji rodinu tak, aby se cítila dost bezpečně na to, aby si mohla vytvářet své světy. A sám to nedokáže žádný chlap. Ženská ruka je nezbytná. Malá, něžná ,hladká a vonící. Ta tvoří svět. A celý. Sáhla Ti někdy žena do poklopce ? Já po první zkušenosti prozřel.

Bandy (Jana F., 09. 12. 2007 19:56)

Je to trochu jinak, myslím. Nejde o ženy samotné, jde o muže, kteří tvoří svět, a o jejich životní energii, jejímž ukazatelem je sexuální apetit, abych to řekla natvrdo :-)).

Janě F. (Bandy, 09. 12. 2007 17:43)

Z této strany jsem se na věc ještě nepodíval.Ale bude to jistě zajímavé. Marie Terezie byla spíš , no prostě nepobrala. Zato Marie Antoineta byla něco jako Pamela Lee.Rozdíl v tom, co která dokázala je nepoměřitelný.
A tak být krásnou ženou je kariérní handicap. Pokud teda nejde o modeling nebo showbyznis. Většině krásných žen stačí vědomí, že jsou krásné. A už na sobě nepracují. Jistě znáš i protipól. Hezcí kluci jsou velmi často pitomci. Důvod je stejný.

Jedna legrační teorie :-) (Jana F., 09. 12. 2007 13:51)

Děkuji za vaše vyjádření, je to zajímavé, oba pohledy. Proč jsem se ptala - kde je hranice obdivu ke kráse a kde už je to láska...

Muži berou jako prestižní mít co nejkrásnější ženu. Ale já to cítím naopak. Muž, který miluje ženu ne zrovna jako ze žurnálu mi imponuje, jako by to byl spíš chlap. Je taková teorie, že civilizace spějící k zániku má velmi krásné a pěstěné ženy. Starý Řím, Francie Ludvíka IV.. Kdežto ve společnosti, která má před sebou vzestup a rozvoj, ženy moc půvabné nejsou. To proto, že v té první společnosti muži nemají dost mužné síly a proto je ženy musí provokovat svou krásou. A v té druhé společnosti jsou chlapi plní síly a ženská třeba zahalená v hadrech je vzrušuje dost a dost. Vyadá to jako blbost, ale něco na tom je, ne :-))?

Janě F. (Bandy, 08. 12. 2007 20:08)

Myslím, že je to stejné jako u žen. Jak může tak krásná žena milovat Woody Alena. Manželem Marilym Monroe byl Arthur Muller, známý svou ošklivostí. Moje žena má 140 kilo. Nemůžu stav označit jako období bláznivé zamilovanosti, ale jiskřička proskočí.
V pubertálním a těsně po-pubertálním věku muži hledají atraktivní partnerku.Pak po nějakém plese skončí v posteli s dívkou nepříliš hezkou, ale svolnou k milostným hrám. A najednou nároky na osobní půvab jsou menší.Není-li tu ta, kterou mám rád, mám rád tu, která je tu.
Mít krásnou dívku je žít v neustálém střehu. V soustavné otázce, jestli je ten její kolega z práce hezčí než já. A kdo se jí líbí víc. A tak nelze-li líbat tu půvabnou tvář, líbám tu, již jsem tváří v tvář.Ve věku středním jsou už nároky na vzhled menší. Do hry vstupují i zájmy ekonomické. Padesátnícká druhá míza působí, že muži se každá mladá žena zdá krásná jen proto, že je mladá. Nesmím-li hladit tu líbeznou ruku, hladím ruku co je po ruce.No a později ? Na tom už nezáleží . Dobrý, Jani ?

pro tebe Krasavice Jano (od čaroděje, 08. 12. 2007 19:42)


Pokud se ti líbí jak muži myslí tak je to fajn,uvědom si že velká část mužů se řídí heslem jsi krásná a vyvynutá,ale umíš vařit,umíš se postarat o děti,jsi ochotná obětovat svoje volno a jít na procházku místo do kavárny?????????
Proto si myslím ,ale je to moje myšlení,že mnoho nás mužů má doma ženy které najsou krásné apro jiné ani hezké,ale pro muže jenž si jí vzal májí jinou hodnotu tu vnitřní.
Já sám mám hodnou manželku a není to modelka ani kraSAVICE,JSEM ALE ZA TO MOC RÁD,.
pOTOM ALE JE TU OTÁZKA,JANI PROČ SE PTÁŠ,JSI KRÁSNÁ A ŠTÍHLÁ JAKO PROUTEK?????
vÍŠ TAKOVÉTO ŽENY JSOU PODLE MNE ASI JENOM NA OZDOBU,A TAKY NA TO ABY MANŽEL MĚL CO HLÍDAT.

TOTO JE MŮJ NÁZOR,JSI SPOKOJENÁ????????????????

otázka (Jana F., 08. 12. 2007 16:37)

Taky se mi líbí ty mužský myšlenkový pochody :-)). Ráda bych se na něco zeptala obou pánů, i těch ostatních, co se debaty zatím neúčastní a hlavně by mě také zajímal názor Achnata, kterého se asi nedočkám. Ale i tak se ptám: Dokázali byste milovat ženu, která není krásná, dokonce ani hezká? Nemyslím zrovna nějaká zvlášť obluda, to zas ne, a prosím žádné takové vytáčky, že každá žena je svým způsobem krásná :-)).

pro čaroděje a Bandy (Saty, 07. 12. 2007 21:19)

Krásně odkrýváte mužský myšlenkový pochody pánové, moc se mi to líbí.

pro Bandyho (od čaroděje, 07. 12. 2007 21:14)


No a vydíš,dvojí pohled na ženu,oběma se líbí,oběma se zamlouvá ale oba si přejeme aby si hubu nabyl někdo jiný.

Čaroději (Bandy, 07. 12. 2007 20:48)

Nabízí se mi dvě odpovědi.
Ta první "Nemohu, než s Tebou souhlasit "
Ta druhá je z Dědictví."Hovno herečka, kurva je to"

Čaroději (Bandy, 07. 12. 2007 20:45)

Tak Šrajtoflíčka máme společného.Já našel ráno peněžěnku v mražáku. V devět hodin. V sedm jsem měl být jinde.

BANDY (ČARODĚJ, 07. 12. 2007 16:55)

otázka:::::

Jak se ti líbí ta démonická bytost na počátku v pětiúhelníku,
tmavé vlasy,démonické oči,nádherné boky,krásná nadra,stepilé nohy a jiskrný pohled.
Ruce vztyčené v odevzdání ale celý postoj vyzařuje jasné varování.
NIKOMU NEJSEM NA HRANÍ.

Bandymu (od čaroděje, 07. 12. 2007 16:51)


No jo ty lezeš tam kam má chodit ta ,no honem ty víš a princ jí šel zachranovat,jo SNĚHURKA,vidíš oni tam makaj a za trest sice nevím co udělali ale makaj.
Víš to že ted se o tom povídá že trpaslící nám kazí normy,nebo že nám berou přesčasy,jo zima bude dlouhá a dlouhá,bude krutá a mrznoucí,no všude se zdražuje a tak si musej přividělat nemyslíš.
Mrzké peníze,ženám tyto peníze voní,je možno za ně směnit mnoho neužitečných věcí,ale mám je dříve nežli sousedka je její odpověd.
Nejsi sám komu dělají různé taškařice a nedobrotu,nedávno mi schovali peněženku,nic moc peněz ale na pivko ano,ne a ne najít,nakonec našel a víš kde-v botě kterou jsem sundal když jsem přišel,mrnavý lumpíkové ale zase je s nima sranda.
CO TY NA TO?????????????????

Čaroději (Bandy, 06. 12. 2007 21:15)

Byl jsem tam. Malá chaloupka v ní stůl a sedm hrníčků. Vedle sedm postýlek.Pohodička. Jen se jim do toho namontovala nějaká Sněhurka a pak Walt Disney.Žádnej komouš tam nebyl. (Mimochodem. Víš co je komouš ? Kříženec komára a mouchy.)
Nežaluji. Aále, říct to musím.
Mrzký peníz se v mých rukách nemůže udržet. Utratí ho moje žena.
Mám rád své skřítky. I když mě tu i tam serou.Teď právě hledám písmen... Já snad nedopíšu.

pro tebe Bandy (OD ČARODĚJE, 05. 12. 2007 10:10)


Nediv když žaluješ jejich vládci za mrzký peníz který stejně ve avých rukouch neudržíš a ty se rozkutálí okolo tebe do šírého světa.
Oni neutíkají ale jdou tam kam jimnařídí jejich mocný vládce,jsou to vesměs hodní braši,občas provedou nějakou taškařici ale je to jenom aby jsme o nich věděli.

Jinak jedna zajímavost:
Je tomu asi 30let,kdy v jednom lomu odstřelili skálu a když se usadil prach tak začali odklízet drt,ve skále spatřili chodbu a malou místnost kde stál stůl a stoličky,vše bylo už několik dnů možná týdnů opuštěné,ale kdo to vytesal????
Je to na velikost přesně takového skřítka o kterých si tu povídáme,vše bylo zabaleno a předáno jako dar nějakému našemu potentátu na UV KSČ,co maslíš že se stalo,?????
stranickým příkazem se o tom nikdo nasměl ani zmínit,dobrý vid?
To vybavení se propadlo do dějin,TAK CO MYSLÍŠ JE TO PRAVDA????????????????????????
MÁM MÍT PRAVDU,NEBO JÍ MÁ NĚKDO JINÝ.???????????????

Pro Kacu a Čaroděje (Bandy, 04. 12. 2007 21:41)

Vaření je magie. Ale o tom bych tady nerad.

Čaroději (Bandy, 04. 12. 2007 21:40)

Máš představu o tom, kolik plodů je dílem horkých hlav ?
Já se o skřítcích bojím hovořit. Vždy, když některého prásknu, uteče mi. Já mu neuteču nikdy.

kaca (od čaroděje, 03. 12. 2007 22:55)


slovo MAGIE,je to co se vyskytuje okolo tebe,je to láska,je to nenávist,je řeč,milování,umění vařit,umění se smát,umění mít rád jiné lidi a zvířata,milovat přírodu a vědět že je tu pro nás a mi pro ní.
Tak to je ta tvoje magie.

Magie a Kouzla (KACA, 03. 12. 2007 10:03)

jednou sem si precetla o Magii a uz me to zacalo zajimat co jeto magie

pro Moniku ( od čaroděje, 02. 12. 2007 22:46)

;
Ano máš velkou pravdu,pokud budeš milá a hodná na skřítky,pidižvíky a jiné malé národy kteří tady s námi na této zemičce žijí,tak král všech skřítků a víl OBERON, ti bude pomáhat ve tvém životě.
Vše to ti přeju.
čaroděj

Skřítkům (Bandy, 01. 12. 2007 19:17)

Šťastné a Veselé. Vy co jste moji, máte do konce roku volno.

Čaroději (Monika, 30. 11. 2007 13:36)

Skřítky je dobré jednak ochraňovat, tolerovat, respektovat, rozumět jim, zkrátka s nimi žít. :-)

Monice a Bandymu (od čaroděje, 30. 11. 2007 11:09)


Proč nemluvit o skřítcích a vílách,jsi pro nš to samé co oni pro nás,oni si onás povídají se stromy v lese na zahradě či v trávě,když si lehneš do trávi a ta se začne jemně hýbat tak si oni začínají povídat.
Víš Moniko ani ploty nejsou schopni oddělit nás od skřítků,ten ale kdo si takový umělý plot postaví je hlupák,protože přichází o hrozně moc.
Plot a plod je obrovský rozdíl,plot je dílo horkých hlav,plod je dílo lásky,ale pokud horké hlavy chtějí tak vyhrají a zničí plod.
Skřítkové budou všude a tak nezapomínejte na to že jsme mi lidé povinováni je tolerovat,nikolivěk ničit.
Moniko jsi čarodějka?pokud ano tak tvoje místo je tam kde budeš tyto malé lidičky chránit a nikoliv ubližovat dovolovat.
Blíží se vánoce a tak si všichni uvědomme že jsou svátky klidu míru a pokory.
Nejsme na této planetě sami,je nás tu mnohem více nežli jsme si ochotni připustit.

TOTO JE VŠE ČARODĚJ

Monice (Bandy, 29. 11. 2007 20:41)

Víš, někdy se stává, že plot a plod jedno jest. To si pak přestaneš rozumět i s mámou.
Myslím, že čarodějka Tvé kategorie má o svém služebnictvu přehled a ví, jak s nim zacházet. Hlavně, nejmenovat. Na to si už přišla.

O skřítcích (Bandy, 29. 11. 2007 20:37)

Nevím, jestli je správné o nich hovořit. Oni jsou tajnůstkáři. A chtějí tak zůstat. Může se stát, že vyslovíš jeho jméno a...Je v hajzlu. Tak, prosím, opatrně.Šetřte si své skřítky. Mají Vás rádi. Jinak by Vás bezlobili.

Bandymu, Čaroději (Monika, 28. 11. 2007 12:56)

Nóóó, v lese moc plotů není, leda tak obora, ale tam zase není sluníčko:-)
Ale já na to přijdu, už mám návod.
Bordelníky sice nemám, ale jak jsem už psala, na vánoce ve skříni by se nějaký rarášek našel:-)

Bandymu (od čaroděje, 28. 11. 2007 11:41)


Ty jsi opravdu kouzelnej,ještě fajku a papuče a jsi dokonalý děda,víš v okamžiku kdy si uvědomíme že ve svém bytě máme takovéto batosti tak se nám žije opravdu dobře.
Já mám ve svém bytě také takové bytosti,mám na to několik svědků kteří na sobě nezávisle je pozorovali a potom s očima navrch hlavy nám o tom povídali.
Více nohy tvor,pavouk to není ten jich má málo a je malej.
Něco jako kočka ale s více končetinami,plovoucí tvorové ale krásní.
Jo a ten nepořádníček toho mám taky pacholka,schovává mi brejle,tužky,pořád něco ale ten němec to není to né.
Tak se měj a budeme si to s nima užívat dál.

Čaroději (Bandy, 28. 11. 2007 10:51)

Já je fakt viděl. A uvěřil jsem ,blbec, lékaři. Dnes soudím, že to byla chyba.Já vím, že tam jsou, jen už je nevidím. Ksakru, ta škoda.
Pořádníčka neznám. Mám doma Bordelníka. Je velmi pracovitý.

Vám oběma (od čaroděje, 26. 11. 2007 20:56)

Teda s vámi je pořízení,že jste se domluvili na mojí neznalost těch těl,no nic,já vás převezu.
Bandy,jsi fajn,víš ono opravdu cestovat astrálem je pro velmi zkušené,já tam sám byl asi 7 kráte a pokaždé jsem tam chtěl zůstat,můj učitel čaroděj mi to ale sakra rychle rozmluvil.
Máš pravdu nikdo nedokáže znát všechno antož to umět,jsi moudrý muž.
To co se ti míhá okolo očí to nejsou mžitky ale elementární bytosti,jsou to takový všetečkové a všudybýlkové,obadva nebo obatři ijá je vídám,není to nijaká porucha ani vydění ale bytosti,ty tady žili ještě před námi či jinými věky.
Neškodí ale jsou to filutové,občas doma si něco někam položíš a oni šup a máš to jinde a ty hledáš a hledáš vid,pořádníčkové dobráčkové.
No a pak to najdeš tam co jsi to prve položil ,že je to tak?
TAK CO VY DVA NA TO.?????????????????

Monice (Bandy, 23. 11. 2007 21:25)

Jsi sladké časotělo.Ty hovory s přírodou (pro mne je příroda vše kolem, bohužel i panelák) vedu taky. Z částí se hádám (zrovna s tím panelákem), z části děkuji.(To všemu zelenému, co není auto). Mám ta mihnutí taky. Jenže já byl poučen. Chodil jsem do školy kolem laťkového plotu. Průsvit slunce působil, že mi v očích blikalo. A já šel k lékaři jestli to není závažné poškození zraku. "Běž do školy a nesimuluj", řekl mi odborník ve kterého jsem věřil.A tak se teď dívám, ze které strany vychází sluníčko.

Čaroději (Bandy, 23. 11. 2007 21:15)

Jestli jsem dobře pochopil, bude lepší pro mne, když zvolím jiný způsob přepravy. V astrálu není pro mne bezpečno. Může to být nedostatkem víry, nedostatkem schopnosti meditace. Ale nemusím mít všechno. Neumím hrát na housle. A taky mi to nevadí.
Ale díky Tobě jsem prozřel.

Čaroději (Monika, 22. 11. 2007 22:33)

Časotělo jsem já, Bandy je časodělo, prosím, neplést si:-D
Víš, máš pravdu, od malinka jsem si venku povídala s něčím, no prostě s přírodou a zůstalo mi to. (Ještě, že chodím tam, kde mě nikdo nepotká).:-)
Častokrát se mi stalo, že se mi mihlo cosi tmavého či světlého, jako skvrna a já viděla zatím jen koutkem oka.
To mihnutí jsem si vysvětlovala jako oční klam. To, co cítím, když jsem venku, vím, to si nijak vysvětlovat nepotřebuju.
No a jak jsem se pustila do vzdělávání, abych si dokázala mnohé blíž vysvětlit, tak jsem se dočetla, že elementy ohně se jmenují Salamandři, vody-Undiny(vodní víly, rusalky),země-Gnómové a vzduchu-Sylfové. Teď jsem na váhách. Pro mě je voda živá a oheň taky, samozřejmě, ale nyní bádám nad tím, jestli oční klam nebo entity. Nezbývá, než se pustit do studia a vyzkoušet, co je pravda. Pak ti dám určitě vědět. Ale je to prý na dlouhé lokte, tak měj strpení. Měj se hezky :-)

mONICE ( OD ČARODĚJE, 22. 11. 2007 21:55)


Bandy napsal ,časotělo,výklad je na mnoho způsobů,
ale líbí se mi to,víš když se človík zamyslí nad životem tak je to pořád stejné,boj o potraviny,přežití,o lásku a její udržení,boj o ochranu dětí svých i jiných,vše je stejné jak před tisíci lety.
Pokud milujeme tak milujeme jako lidé kdysi a kdysi,či myslíš že nemám pravdu?
Naše časotělo ,,,hezké,,,se stává součástí našeho vesmíru a nám známého prostoru,víš ty jako víla horská jsi příbuzná se skřítky na horách žijící a ti jsou zde od nepaměti ZEPTEJ SE JICH,nebo víl z horských pramenů nebo bystřin,ty veškeré to znají a král OBERON,váš vládce tě také rád odpoví.
Asi vše,AHOJ

PRO BANDYHO ( OD ČARODĚJE, 22. 11. 2007 21:37)


Víš astrální cestování je něco co se nedá jenom tak vysvětlit,to se musí jednou prožít a několikráte se o to pokusit,doporučení,nikdy necestuj do astrálu sám,vždy s někým kdo tě ohlídá.
Do astrálu se cestuje pomocí meditace a hloubkového umění,je dost náročná a opravdu jenom ten kdo to umí je bezpečen.
Nenávist je co je lidstvo na této planetě,nejlépe to říkají staří řekové,PANDORA,dívka která si vzala na rozkaz boha DIA,bratra Prométhea,dívka stvořená z hlíny a vody,obdařená nezměrnou krásou ale zároven neposlušná a tvrdohlavá dar od boha HERMA a Afrodité,no a ta otevřela skřínku a z ní vylétli všechny strasti a bědy no a také ta nenávist a zloba.
Jinak běda když máš jiný názor jak druzí.............

Tak stačí???????????????

zahadny satanek (marketa, 21. 11. 2007 09:43)

je super magie kdyz mas veci ktere ovladas juj je proste nej

Jirkovi (Bandy, 19. 11. 2007 12:24)

Bolí.

Bandy (24jirka, 19. 11. 2007 09:30)

že tě huba nebolí

Čaroději (Bandy, 18. 11. 2007 18:55)

Nevím přesně, co je astrální putování. Nevím jak a cvo tam hledat. Snažím se chodit po zemi a jsem na tom stejně jako Ty. Nevím, proč se lidi nemaji rádi. Nevím, proč nehledají vzájemné porozumění. Mně to připadá tak snadné. A nic. Někdo zbourá Tweens v NY. Zabije moře lidí. Proč ? Proč, proboha ?
Proč se hádají dvě sousedky z jednoho domu o ničem ?
Nějaká vysvětlení se nabízí, ale nejsem si jist, že ten kdo se mýlí nejsem já.

Čaroději (Monika, 13. 11. 2007 14:31)

:-D Moje časotělo teď odpočívá, protože od rána zase házelo sníh a záda už zcela nečasově nadávají. Ale mysl je veselá, protože přestalo fičet, tak nás kousek prohrnou a já budu moci bez potíží do civilizace.:-)
Jinak bych musela přemýšlet, jak sestrojit stroj času, abych se odtud nějak dostala:-D

bandymu a jane f. ( od čaroděje, 13. 11. 2007 11:54)Čas je součást našeho života,nikdo ho nedokáže rozdělit ani spojit,je nám daný,všichni jsme si zvyknuli na čas.
Na tom není nic divného,ale život je s časem v jedné přímce a je jeho souputník.
Pokud věnuješ milované bytosti čas tak jdeš po ose času vedle ní.
Jani nepíši nic světoborného ale to co říkají andělé,ale i oni se řídí časem.
ČAS je zákon vesmíru,nelze ho obejít ani obelstít.

Monice (od čaroděje, 13. 11. 2007 11:47)


Víš je to docela jiná odpověd na to co píšeš, jedna asi moudrá kniha tak tam psal jeden chytrý pán,v nekonečnu se přímky zakřivují a protnou,v černých dírách se čas zastaví,je možno ho tam sledovat.
My všichni co jsme zde na planetě zemi,se ale nacházíme mimo černou díru a tak čas nám ubíhá tak jak píšeme.
Moniko láska je časově náročná to víš a proto toho času spotřebuje nejvíce,stres ,zloba,nenávist,ubližování jeden druhému je málo náročné na čas a proto se vleče.
Časotělo je přesně to co nikdo dosud nepoznal až na ženy,to jsou ty které nosí pod srdcem malé dětátko,vznik nového života je vlastně tělo v těle,tak matky poznávají čas jak jde a jak se čas naplnuje.
Každá žena která toto prožila to pochopí nebo mi pohrozí.
Tak co tvoje časotělo dělá ted???

Jestliže tak (Bandy, 09. 11. 2007 20:06)

pak zkusme uvážit, kdo co nebo koho dělí. Jsme schopni dělit si čas ? Nedělí čas naše životy ?

Čaroději (Monika, 07. 11. 2007 23:46)

Proč? Protože když můj vnitřní čas ovlivnily hormony štěstí-utíká rychle a v opačném případě stres a nejistota utíká v mém "časotěle" pomalu. S hodinami na zdi to nemá nic společného.:-)

čaroději (Jana F., 07. 11. 2007 19:50)

Ty opravdu víš mnohé a věřím tomu, že i člověk ne již mladý, jako jsem já, by se od tebe mnohé naučil. Budu sledovat, co píšeš, snad prozradíš některá tajemství, jak žít. Ale je to s tebou dost náročné :-).

monice (od čaroděje, 07. 11. 2007 18:02)


Ty jsi opravdu miláček,máš to promyšlené jako nikdo ani já to tak nepovím,ted jsi napsala něco co je jen tvoje.
Prosím sedni si doma ,bud úplně sama,postav židli do prostřed pokoje a stoupni si k ní,to že židle stojí a ty stojíš vedle ní je součást ubíhání času.
Po určitém čase si sedni,potom pochopíš i to že ani s miláčkem neubíhá čas tak rychle jako když jsi vastavena tomu nevědět co dál,díváš se na židli a přemýšlíš proč jsem ho poslexchla a tu židli sem postavila,proč mám stát vedle ní a potom po určitém čase si sednout.

PROČ,PROČ,PROČ????

Čaroději (Monika, 07. 11. 2007 15:14)

Chápu, pokud jsme součástí všeho a tím pádem i času a on nás.
Jen si musíme zvyknout, že pomaleji"ubíháme" např. v čekárně u zubaře než když jsme s někým, s kým je nám dobře.:-)

pro Moniku a Bandyho (od čaroděje, 07. 11. 2007 12:43)


Vidíte ,čas,už jenom to slovo je zvláštní,jak je možné že když čas jenom zhltneme jak píšeMoni že se nespravíme,ale když se loudá tak přibýváme přímo závratně.
Miluješ,nenávidíš,obojí vymyslel člověk,ale jak ovlivnit chod času nikdo neumí a prozatím nikdo nedokáže,milující krade chvilky lásky,nenávist užírá chvíle času,obědvě ale ubýrají čas,oba ale nestejně a přitom podstatně.
Ve všem jsou bytosti spravedlivé a chápající,musí dělit čas na všechny strany stejně,až pochopíma tyto bytosti tak pochopíme i ČAS.

I to je o čase (Bandy, 06. 11. 2007 23:00)

"Odpouštíš, má lásko, mému koni,
když kráčím od tebe tu jeho loudavost."

Shakespeare.

Čaroději (Monika, 06. 11. 2007 14:55)

Já bych to viděla takto: hezké chvilky přímo zhltneme-čili nám utečou rychle a ty nepříjemné nemáme rádi, tak se vlečou. To jsou pochody našeho mozku-čas jde stejným tempem. :-)

pro Bandyho (od čaroděje, 06. 11. 2007 12:40)


Pravdu díš brachu,východ slunce a západ jsou prvními měřítky pro čas,ale to že dneska jsme na tisíciny a více jenom uspěchává náš život,když jsi s milovanou bytostí tak čas letí hrozně závratně,když čekáš va frontě tak se vleče,proč to je???

Čaroději (Bandy, 05. 11. 2007 21:42)

Vy bytosti nadpozemské máte výsadní práva. Fakt, že nevíte, že doba východu a západu slunce je od nepamětí měřítkem času. Není to , to opravdu není, váš boj.To jen lidstvo se k tomu nedostalo jinak.

vám všem (od čaroděje, 05. 11. 2007 15:13)


Všichni víte že skřítkové jsou všude okolo nás,malé děti je vidí a povídají si s nimi,jejich vládce nejvyšší OBERON, je jedním z dobrých vládců a všichni vládcové světa by se od něho měli učit.
Každý člověk,každá rostlinka,každý předmět má svého pomocníka a ten je uvnitř a tam tomu předmětu pomáhá žít.
Už jste někdy přemýšleli nad tím že inteligence nemusí být závislá na kyslíku?nebo na našem pozemském umělém čase,kdy jsme si mi lidé utvořili něco jako čas,aby jsme stihli vlak,autobus,nebo rande?tak skřítkové se řídí tím že slunce vychází a zapadá,přijde měsíc a hvězdy,je zima a je teplo.
Pokud se budeme řídit tím co naše ochrané bytosti tak budeme mít nádherný život,ale oni na rozdíl od nás žijí daleko déle protože nemají náš čas. Jinak každá žena má svou vílu a nebo nynfu,muži mají jejich protějšky,nevěříte,zeptejte se malých dětí a miminek.
Jste miloučký,dík.

Bandymu (Firmar, 05. 11. 2007 11:50)

hehe to vím že skřítkové musí být ale já sem to myslel v tom smyslu proč ho někdo má jako do konce života jako jak nazvat ''Doprovaděče''no tu knihu si pokusim sehnat díky za typ ;).Mam tě pozdravovat

Firmarovi (Bandy, 04. 11. 2007 19:11)

Ta kniha se jmenuje "Dobře utajené housle" od pana Horníčka a v jedné z jejich částí popisuje jak večer pozoroval, jak opadají okvětní lístky z kytice gerber na stole. Jeden po druhém. Ptal se maminiy, proč tomu tak je a maminka mu vysvětlovala, že ty lístky uvadají a musí upadnout. Uvěřil ji. Ale na závěr příběhu říká, že stejně večer viděl skřítky, jak ty lupínky utrhávají a spouští je na stůl.
Skřítci tedy musí být. On je viděl. Zdravím Marinu. Na mě zbyl chlap.

Čaroději (Bandy, 04. 11. 2007 19:04)

S tím se dá souhlasit.

Proč? (Firmar, 04. 11. 2007 19:00)

Chtěl bych se vás zeptat jestli někdo z vás nahodou neví proč někdo má Skřítka,Elfa(-icy) nebo vílu?Do smrti ja mám třeba Elfici Marinu vím že to bude kvuli učení učíme se navzajem ale bude i jinej duvod si myslim nevíte někdo?Díky...

pro Bandyho ( od čaroděje, 04. 11. 2007 01:25)Čemu chceš věřit???magii???
Těžká odpověd,ale máš ji mít,lidé od nepaměti či dříve byli spjati s přírodou,mezi nimi byli ,jsou a budou,lidé nadaní vyjímečností a darem nadrozumu,existuje mnoho věcí které mi obyčejní lidé zatím nepochopíme a proto slovo ,MAGIE,ale na to se neptáš vid?chceš vědět na svou otázku odpověd,ale ty jsi jí už dávno zodpověděl.
Láska,okouzlení,pochopení,milování někoho je nádherná magie,poznání,soulad,schopnost pochopit toho druhého a dokázat mu říci jak se má zachovat.
Já si myslím že jsem tě trochu odpověděl.

je to na tobě co tomu budeš říkat.

Upřesnění dotazu. (Bnandy, 03. 11. 2007 18:09)

Je magie kouzlením nebo okouzlením ? Je něčím jiným ?
Funguje bez nás nebo ne ? Myslím ne jako bez lidstva, ale jako bez mé nebo Tvé osoby.

Čaroději (Bandy, 01. 11. 2007 20:35)

Snad jsem se nevyjádřil přesně. Nevěřím v magii jak je prezentována. Zo je jako schopnost měnit věci, lidi bez ohledu na fyzikální zákony.
Již dávno jsem pochopil, že za magii lze vydávat kde co.
A tak jsem schválil Tvůj postoj. Ano, je to to okouzlení z víry, že ne všechno je tak, jak to vidím. Že dokonce jsem já, nebo můj přítel schopen posunout věci tam, kam by se nám libilo aby byly. Jen mi chybí hranice. Kam až ?

Satance (Bandy, 01. 11. 2007 20:26)

Neznáš tatu ?
Jistě, že pochopil a zkusil o krok dál. Neboj.

pro Satanku ( od čaroděje, 01. 11. 2007 13:32)


Ahoj,jsi něco z jiného světa a plně chápeš cesty mé mysli,proto jsi napřed a já se snažím ve tvé stopě dojít k určitému poznání.
Jinde a jinak.

pro bandyho (od čaroděje, 01. 11. 2007 13:30)


Omlouvám se ti ,netušil jsem že to nepochopíš,nevadí,Satanka ví o čem mluvím a to proto že čte v mojí mysli.
Víš MAGIE jako taková je něco ,co nám dává cit ale náš,nikoliv ten co se dovídáš od nškoho jiného který se stavý v poloze vševěda.
Už jednou se tu povídalo o magii,každý přírodní národ umí MAGII,ale tato magie je o něčem úplně jiném nežli jsme dodnes poznali,to znamená rpzumět všemu co je okolo nás a pochopit tu vnitřní krásu toho všeho,to dnes dokáže málokdo a málokdo tomu porozumí.
Můžeš se k tomu vyjádřt,děkuji ti.

pro Bandy (Saty, 01. 11. 2007 12:14)

Nepochopil jsi, jak to čeroděj myslí. Ta poslední věta se vztahuje k té předposlední, k zprofanovanému pojetí magie dneska.
O té pravé magii tu nemluvil.;-))

čaroději (Bandy, 31. 10. 2007 19:31)

Přesně to jsem chtěl říct.

pro Bandyho (od čaroděje, 31. 10. 2007 17:49)


Pokud si myslíš tím hrát si tak aby všichni zůčastněný byli hodní tak se mýlíš,málokdo umí prohrávat.
Magie,víš to je zvláštní slovo dnes ho uslyšíš pomalu kdekoli je zprofanované,je magie trhu,reklami,lásky,výroby,míchání něčeho čehokoliv,
to už ani nemá tu svojí původní vlastnost.
Ale největší MAGIE je ta že lidé tomu uvěří a rádi.

pro Bandyho (čaroděj, 31. 10. 2007 17:43)

Čaroději (Bandy, 29. 10. 2007 21:46)

First service:
Nevěřím v magii. Nevěřím v kouzla.Věřím však v okouzlení magií.Je to krásná hra. A děto co si hrají nezlobí.
Míč je na Tvě straně.

pro Bandyho (čaroděj, 29. 10. 2007 12:40)


Vtom máš velkou pravdu a moc hezkou pravdu,ale otázka je daná trochu jinak,magie,čarování,víš oni ti mrnavoučcí lidičkové si s námi dělají co chtějí to je fakt,ale žena která tě okouzlí si také s tebou dělá potom co chce,nemám pravdu?
Ale magie jako taková je jiným směrem,nikoliv okouzlit ale zaujmout a potom okouzlit,je mnoho druhú okouzlení a magie,je mnoho druhú náhledú na toto téma,proto se o tom budeme dále bavit v rovině
o které si dohodneme pravidla .
Tak máš první právo výpalu na slovo MAGIE,
nikoho neposílám pryč ale naopak prosím každého kdo chce aby nám sem něco napsal.
Jsem váš ale nekousat to bolí.

Čaroději (Bandy, 28. 10. 2007 22:10)

Myslím, že tady jsme si blízko. Myslíš, že když se Ti usínající vnouček opře hlavičkou o rameno, že to je magie ? Ano. To je magie. (Imagion je anglicky okouzlení). Ten malý tvoreček je mág, který s Tebe dělá něco o čem netušíš že dokážeš.
Trošku to,prosím, zrediguj. Mám dnes poněkud patetickou náladu.

Čaroději (Bandy, 28. 10. 2007 22:10)

Myslím, že tady jsme si blízko. Myslíš, že když se Ti usínající vnouček opře hlavičkou o rameno, že to je magie ? Ano. To je magie. (Imagion je anglicky okouzlení). Ten malý tvoreček je mág, který s Tebe dělá něco o čem netušíš že dokážeš.
Trošku to,prosím, zrediguj. Mám dnes poněkud patetickou náladu.

od čaroděje (Bandymu, 28. 10. 2007 19:16)


Ahoj,máš pravdu LÁSKA,už jenom to slovo a to jak ho řekneš je magie,pokud žena umí říkat miluji tě a muž říká miluji tě,obadva myslí totéž ale trochu to vyjde jinak.
Jinak někoho kdo ovládá magii nepoznáš ani to nemá napsané na čele,jde jenom o to získávat zkušenosti a povídat si s tím co se vydává za někoho kdo ovládá magii.
Ten kdo tě bude přesvědčovat že nad něj není tak od toho ruce pryč,je to mluvka a nic neumí.
Snad tě to trochu pobaví a trochu pomůže.
Ahoj a dík za tě.

Čaroději (Bandy, 26. 10. 2007 20:20)

Není láska tou sílou, kterou nazýváš magií ?
Jak poznám, zda ten, kdo se za mága vydává není šarlatán ? Víš, ve věcech lásky jsem si poněkud jistější.

pro vás (od čaroděje, 26. 10. 2007 12:23)


Ahojte vám všem,pokud dovolíte trochu se zapojím.
Vracím se z temnoty do světla,je to nádhera a proto něco o magii si dovolím napsat,sice jí neprovozuju ale jsem s ní v kontaktu protože každý léčitel je tak trochu čaroděj a to je MAGIE,staré recepty jsou také součástí magie jsou to bylinné recepty a ty jsou na vlivech sil a to je magie SÍLA,povídání o tom že že magie alkoholu a míchání alkoholu je opravdu umění magie,nebo kouzelníci jsou to také účastníci magického směru.
Ted jsem váš a dělejte co umíte.

Libě (Bandy, 24. 10. 2007 23:40)

Monííííííííííííííííí.

pro Líbu (Saty, 23. 10. 2007 13:53)

Děkujem moc za zprávu, Monika tu schází tuším že Monče scházíme taky. Doufáme že to nebude dlouho trvat a objeví se tu.

Pro SATANKU (Liba, 23. 10. 2007 09:07)

Monika se omlouvá , klekl počítač, pořád padá stránka tak se nedostane na internet. Snad to už v nejbližší době 02 opraví a hned se ozve.

Bandymu (Monika, 18. 10. 2007 19:48)

Koukám, že jsme v dobrých rukách.:-)

Monice (Bandy, 18. 10. 2007 19:32)

Kárat děti je výsadou, vychovávat je je povinností rodiče. V případě že dcery jsou čarodějky a ještě krásný holky, nesmím nic opomenout.Nikdy bych si to neodpustil.

Samotáři. (Bandy, 18. 10. 2007 19:29)

Hezké.Čtivé. Nick si nechej a nenaplňuj jeho význam. Jen musím ukáznit děcka. Posunuli magii do správných sfér, ale tady je magie něco jiného. Magie drinků je spíše na forum.
Mimnochodem, věříš, že většinu poznatků o magii přinesli ti, co požili nějaké psychotropní látky ?

Monice (Samotář, 18. 10. 2007 15:58)

Děkuji

k "Samotáři" (Monika, 18. 10. 2007 12:28)

Jsem si jistá, že tohoto človíčka znám. Je prima a má co říci. Doufám, že občas přispěje.:-)

Bandymu (Samotář, 18. 10. 2007 00:45)

Toje možný vždyť jak se zdá srdce mají madlani to sdce je širé jak pláň co kůň cválá naní a vítr laská stébla jak milenec vlasy v dlani

tatovi (Monika, 18. 10. 2007 00:40)

My víme, že už máme být do půlnoci vylítané a jít chrnět, tak se nečerti. Míchání nápojů je taky magie. Hehe:-)

Holky !!! (Bandy, 18. 10. 2007 00:20)

Tahleta křižovatka se jmenuje "magie".
Co to melete?
Otevřte si stránku domácí opilka a neopruzujte.
Mimochodem. Zkuste "čerta", půl na půl griotka s rumem. Po několika pokusech se ráno džús hodí.
Jdu na"Domácí opilku". Hezký večer.

Saty (Monika, 18. 10. 2007 00:11)

Griotku kvůli tobě vydržím, ale kdyby tak byla vodka s džusem nebo dobré červené:-D..............

pro Satanku (Samotář, 17. 10. 2007 23:59)

Moc pěkné. Ale tu loď radši jen v přeneseném víznamu, jinak skončím u zábradlí a místo povídání budu krmit ryby. Má malá mořská nemoci , jak ti pomoci . Jinak už budu končit zívám jak medvěd brtník. Zatim nashledanou.

pro Bandy a Moniku (Satanka, 17. 10. 2007 23:43)

Teda Bandy, to se ti povedlo, než jsem to napsala a odeslala, ty už jsi mě stačil předběhnout. Píšu ti červenej puntík, to znamená dobrej bod.-:DDD
Monísku, ty víš přesně kdy a kde máš bejt, my si spolu dáme v Motorestu jednu malou griotku, jen jak ti vyjde chvilka času.;-)))

Pro Moniku (Samotář, 17. 10. 2007 23:42)

Jasně že váháš, skusit se musí lecos. Jak jinak poznáš co funguje? Pokud jde o čarování škrábu se pomalu základkou. Mnoho let předemnou.

pro Samotáře (Satanka, 17. 10. 2007 23:39)

Udělal jsi nám radost, díky. Na to, jaký člověk je, nemá vliv ani vyznání, ani věk,
ani pohlaví a tím míň pravopis. Hodnoty jsou někde úplně jinde. Jak by řekl Bandy,
kdyby tady byl: Vítej na lodi.
S Monikou už jste se potkali, to je dobrý začátek:-D

Samotáři. (Bandy, 17. 10. 2007 23:38)

Víš, je pravdou, že Monika čaruje se vším.Umí i s bramborovou natí. Nejvíc kouzel se ji podařilo se mnou. Její sestra není jiná. Já miluji ty krásný darebačky. Věř. Nebudeš jiný.

pro Samotáře (Monika, 17. 10. 2007 23:29)

Já čaruju se vším, vždy a všude. A co ty?:-)

8-) pro Moniku (Samotář, 17. 10. 2007 23:27)

Čaruješ s česnekem? No upíři si určitě zvyknou jsou to prý přizpusobyv ý tvorové.

Samotář pro Satanku (Samotář, 17. 10. 2007 23:08)

Děkuji za pozvání, vážím si nabídky. Snad take něčím přispěji,ale muj pravopis a vyjadřování nejsou moc kvalitni. Musím natom hodně zapracovat.

pro Samotáře (Satanka, 17. 10. 2007 22:50)

Zdravím tě Samotáři. Naše rodina má velký stůl a u něj volná místa pro každého, kdo si chce vyměnit zkušenosti, nebo jen zkrátka popovídat. Mysli si, že jsi pod vlivem dobrého magického působení a klidně přijmi místo. Není dobré být samotář, to mi věř a práce na sobě vlastně nikdy nekončí.
Děkuji ti za všechny za tvoje hezká slova, protože jsou určena všem. Nebylo by nic, kdyby nebylo jich.

Samotar pro Satanku (Samotar, 17. 10. 2007 22:22)

Po precteni Tveho webu smekam povedlo se Ti vytvorit rodinu ktera se smeje, pomaha a ma se rada ikdyz se nekdy skorpi mnohzi si mohou vzit priklad. Hlavne proto ze nasobe stale vsichni pracuji.

Bandymu (Monika, 17. 10. 2007 17:20)

Já nejraději nasyrovo, třeba česnekovou pomazánku, to je pak magie:-)
Tvůj spolužák byl borec.
A upíry na česnek zvykám, aby neměli problémy:-D

Profesor Grof (Bandy, 16. 10. 2007 06:34)

To jméno není náhodné. Pohovořím o něm posléze, jen co si ho srovnám v hlavě.

Monice (Bandy, 12. 10. 2007 20:36)

Česneček na syrovo ? Nebo topinečku, či bramboráček ? Oukrop traky ? Jen aby ses nerozkamrádila s upíry. Někdy se můžou hodit.Žvýkačka pomůže. A mléko.
Měl jsem na studiích spolužáka, který stále chodil za mnou, pro radu. Jakto, že nemůže sbalit holku. Tak jsem mu velmi šetrně vysvětloval, že si večeři musí před tanečky volit rozumněji. Že dívky špatně nesou, když tanečník páchne česnekem. On odpověděl:"Ať ho žere taky". A to je řešení na hranici geniality. Dám si chleba se sádlem a česnekem a nepoznám, kdo česnek jedl ani z půl metru. Ale on si dívku pak našel. Večeřeli na kolejích chleba s paštikou a k tomu si dělaly salát ze syrové cibule se sekaným česnekem. Osolit opepřit a Tabasco. Kolem jejich pokoje se nedalo projít, ale oni byli šťastni.

Bandymu (Monika, 10. 10. 2007 22:41)

Abychom nevěděli, když jsme rodina:-)A taky hodně vidíš na dálku, seš dobrej čaroděj.Nebo mág. Ale to je jedno. To jsou jen slova. Zato tvé představy jsou přesné. Někdy se rozjedu s kytarou v hospě, ale někdy si sednu mezi chlupáče a hraju i jim. Budeš se divit, ale leží bez hnutí a poslouchají.
A když jsem se učila hrát a měla bříška prstů na padrť, tak jsem je polepila kanagonem a pokračovala dál. Dnes už mám mozoly. Ale jen na rukou:-)
Úkoly i sváču mám, i přibalené žvýkačky, protože mám teď děsnou spotřebu česneku. Tělo si řeklo a já ho poslouchám.
Zítra mám taky dvanáctku, ale v práci, tak hezkou noc a sny. Pac a pusu od dcery:-)

Monice (Bandy, 10. 10. 2007 20:39)

Já vím ,Moni. Monečko, Moňásku. Já vím, že víš. Ty víš, že já vím, že víš. Ja dvanáctce říkám tuplovaná, ale s úctou.Neštípat nic, prosím. Hrát do krvavých prstů. Musím do lesa. Dlouho jsem tam nebyl. Sednu nškam na pařez a budu si Tě představovat.DSvanáct strun a smečku u nohou. Tvémuz zpěvu věřím. Kdo tak hezky myslí, nikdy nezpívá falešně.
Máš úkoly ? Máš sváču na ráno ? Bacha, zítra je ještě škola.

Bandymu (Monika, 10. 10. 2007 20:28)

Neštípu, to bylo jen přirovnání-byl by to hřích, protože by chyběl zvonek. Dvanáctce já říkám zvonečková. A taky by mi mohla ta struna vyšlehnout oko a já bych pak neměla čím na tebe bliknout:-D
Kája Zich byl jednička, znala jsem ho. Škoda, že už není, jen v písničkách a našich srdcích.

Monice (Bandy, 10. 10. 2007 14:56)

Neštípej struny na dvanáctce. Já rád dvanáctku. A nemusí to být Urquel. Ani adolescent.
Dodnes je pro mne králem dvanácti strun zemřelý pan Karel Zich. A královnou mezi kytarama dvanáctka.

Bandymu (Monika, 08. 10. 2007 09:35)

No vidíš, já když něco nemůžu pochopit, tak si musím udělat mustr. Chtěla jsem pochopit toho slona-11 rozměrů, tak jsem přeštípla jednu strunu na mé dvanáctce. A nic. Líp se mi teda hraje na šetce, když je moc strun, za dvě hoďky bolí prsty. A zpívat se dá, jak píšeš, i bez strun. A je to fajn, si umět zazpívat. Dimenze, nedimenze. Jsem ráda, že seš můj tata. A to ještě rozumíš šutrům. Sakra............:-)

Monice (Bandy, 06. 10. 2007 23:06)

"Pět strun úplně stačí, aby se mohlo hrát.
Aby ten, kdo se mračí, se mohl začít smát."
Text v uvozovkách není můj. Ani poslední věta toho textu není moje :"A když vám na kytaře nezbude vůbec nic, nechmuřte proto tváře, zpívejte z plných plic"
A tak vidíš, že struna sem, struna tam, dimenze sem, jiná tam. Tvůj nový tata říká, že je je jich(těch dimenzí) nekonečně mnoho. Jenže člověk není schopen vnímat více než tři.Čtvrtou si ještě domyslí. nV objetí s milovanou ještě možná přimyslím nějakou...

moni (24Jirka, 05. 10. 2007 21:53)

Hrajeme na strunách
pochod ranních spáčů
černý díry v nás
uspávaj naše zmatky.

všem superstrunařům (Monika, 05. 10. 2007 17:17)

Lepší si obstarat knihy - Brian Greene- Elegantní vesmír a Struktura vesmíru. Dají se lapat znalosti i v leže na zádech:-D

pro 1/0,041666666666666666666 (Hemenex, 02. 10. 2007 23:13)

Nechybí tam lomítko.
Celé je to takhle:
248832/24/12/6/3/2=24
ten odkaz mě nefunguje :-((

ještě Saty (24Jirka, 02. 10. 2007 21:51)

tyhle články, učím se z nich, ne ty poznatky ale to co vyvolávaj. Šílence nemáš šanci vyléčit tím, že mu budeš bludy vymlouvat, musíš ho postavit před vize ještě tisícinásobně šílenější, pak je šance, že začne vidět svět takový jakým skutečně je, ne takový jakým se nám jeví.
ale pro dnešek již dosti.

Saty (24Jirka, 02. 10. 2007 21:47)

jo jo mám na to teorii, ale už jsem to tu někde psal. Jen v krátkosti - nic není jak se nám jeví :)
a naopak, vše je tím čím je.

Vždycky jsem chtěl psát hesla pro reklamy.

hem. (24Jirka, 02. 10. 2007 21:44)

pro 248832/24/12/6/3/2
nemůžu rozluštit tu posloupnost, nechybí ještě lomítko? :(

24Jirka (Satanka, 02. 10. 2007 19:58)

Na rozdíl od Hemenexe jsem vůbec nevěděla, kam otázkou strun míříš. Teď už to vím a dík za odkaz, je to superčlánek, kterej dokazuje, že musíme počítat nejen se 4D, s kterým si pohráváme od dob Einsteina, ale s podstatně vyšším počtem. Tahle magie je přímo vysoká. Jsem ráda, že tvrdošíjní zastánci toho, že neexistuje víc než 3D+ čas mají o čem přemýšlet. Až zas na něco narazíš, poděl se s námi jako dneska.

all (24Jirka, 02. 10. 2007 19:31)

no řekněte není to magie?
http://technet.idnes.cz/vedci-maji-plan-jak-najit-nove-dimenze-vesmiru-f4d-/tec_vesmir.asp?c=A070308_183831_tec_vesmir_kuz

hem. (24Jirka, 02. 10. 2007 19:25)

:), ale tak mi tak napadá, že víra v boha a víra ve vědu se celkem hezky doplňuje

pro 248832/24/12/6/3/2 (Hemenex, 02. 10. 2007 16:36)

Myslíš teorii superstrun? Vím oč v ní běží ale trochu mi uniká kam míříš.

Pro 24Jirka (MML3, 01. 10. 2007 23:12)

Slyšel jsem o ni, ale nepobral, rad přijmu lekci.

struny (24Jirka, 01. 10. 2007 21:27)

znáte teorii strun?

Hemenexi (Dragon, 01. 10. 2007 17:28)

Životní energie mi jako název přijde asi nejbližší.
Tak jako je Pravda pouze jedna,tak totéž se dá říci i o Životní energii.
Přeji Ti hezký podvečer

pro all (Hemenex, 01. 10. 2007 17:11)

Každopádně informace o zakódování počtu recyklaci do stavebního klíče jednotlivých buněk je myšlenka určitě zajímavá, děkuji Ti za ni MLL3. Ty nabídnuté dvě Tvoje odpovědi raději nebudu komentovat, protože nepředpokládám, že si vážně myslíš, že pří zrodu KAŽDÉHO života nastává Velký Třesk nebo někdo "mačká páčku" (i když tady chápu určitou myšlenkovou licenci).
Saty: Nejsem si tak ale úplně jistý zda náraz spermie na stěnu vajíčka je natolik velký aby udržel celý mechanismus v chodu i několik desítek let (třeba u lidí).
Achnate: děkuji Ti za názor. Pro zmenšení třecích ploch raději upustím od konkrétního pojmenovávání a zůstal bych jen u "vstup nějakého druhu energie do obalu" (buňky, těla, rostliny). Připusťme, že tato energie časem způsobuje, že začneme dýchat, jíst a pít a tím pádem i fungovat, tak jak nám to tu popsal OP. Entropie uvnitř tohoto obalu bude nižší než vně. Nakonec se něco pokazí, recyklační proces se zastaví, energie zmizí a tělo nastoupí cestu na vyrovnání entropie "uvnitř" s tím "vně". Na cestu o které tady mluvil Bandy.
Otázkou je, jak tuto energii nazvat? Někdo říká Život, někdo Životní síla atd.
Já ji nazývám Životní energií. Podobně jako je třeba gravitační energie podskupinou energie polohové, tak tato energie je zase podruhem energie magické.
S toho vyplývá i odpověď pro MML3.
Protože je v podstatě jen jedna Energie tedy je jen jedna Magie a je jen jeden Život (i když se nám to na první pohled nezdá)
A to je moje Učení Cesty.

Vejce nebo slepice? (Dragon, 01. 10. 2007 16:06)

Myslím,že ani jedno ani druhé tu nebylo dřív.Obojí naráz a současně odjakživa.
(můj osobní pohled na věc)

Hemenexovi (Achnat, 01. 10. 2007 12:27)

Já si nemyslím že to je zrození jako takové,to je až sekundární záležitost,podle mne je to vstup nějakého druhu energie do obalu-tedy v případě lidského těla-vstup ducha,v případě těla zvířete-vstup duše atd..

to all (Satanka, 01. 10. 2007 10:10)

(Satanka, 01. 10. 2007 10:05)OPovi:Připojuji se k Hemenexovi a skládám poklonu. Není nad to mít mezi sebou odborníka a mít tak možnost nějak se přiučit. On snad každý ví, jak to funguje, ale v takovém podání je to super.
Hemenexovi:Okamžik zplození je tím okamžikem, který nastartuje motor, který pak běží až do doby, kdy se opotřebuje a přestane fungovat. Myslím si že MML3 se svým řetězcem dělení není daleko od pravdy.
Pro MML3: Já magii nerozlišuju. Je to jen přijmutí a nebo předání energie. Jestli ji schopný člověk použije aby pomohl, nebo uškodil už je druhá věc. Já rozlišuju jen lidi, kteří magii dokáží používat.
Jestli si chceš něco zajímavého o energii přečíst, podívej se na "Tajemno ve třetím tisíciletí" a přečti si příspěvek od Kingse "Hypotalamus"

Re OP a otazka (MML3, 30. 09. 2007 21:06)

Doplnim OPa: viděl jsem kdysi na spektru pořad o tom proč člověk starne, a taky tam bylo podano vysvětleni proč s uplinutim určiteho času se člověk už nedokaže regenerovat. Totiž každa buňka lidskeho těla obsahuje nějaky řetězec, či něco (omlouvam se za nedostatek odbornych terminu) co určuje kolik krat se muže buňka dělit. (Př: bunka ma 8 těch "věciček", rozděli se na 2 a každa ma 4. pak zase. a každa ma 2. a až bude mit jen jeden, tak se nebude moct dělit.

Pro hemenex:
na ten system ti mužu nabidnout 2 odpovědi:
1) BOOOM. velky třesk. pohyb hmoty. a dale podle darvinovi teorie.
2) ten System byl uměle vytvořen nějakym technikem, a stisknutim tlačitka se rozběhl.

A Chtěl jsem se zeptat, jako vzdělanych: Ktere druhy magiji rozlišujete, připadně co to podle vas je?

pro OPa (Hemenex, 30. 09. 2007 17:46)

Přijímám rejpnutí za nezvládnutí polemiky a zároveň se raduji, že se našel někdo, kdo dokázal přečíst můj příspěvek až do konce a až pak napsat svůj názor.
Musím uznat, že vše co jsi napsal o fungování fyzické hromady biomasy je pravda a jako takovou ji nepopírám. Jen mi to (hodně) připomíná známou otázku: Co bylo dříve, slepice nebo vejce? A v čem?
Jestliže je dýchání, pití a jezení primární příčina toho že žijem, kde se tedy vzal první nádech, první sousto, první lok? Co tedy způsobilo start "systému"? A opravdu stačí na konec života jen nějaká fatální chyba v regeneračním řetězci?
Každopádně smekám.

Rozklad (Bandymu a Hemenexovi) (OP, 30. 09. 2007 12:31)

Prvně jste se bavili (nebo alespoň Hemenex chtěl) o tom, co se stane když člověk zemře (proč se začne rozpadat, když do té doby držel pohromadě).
A nějak se vám to zvrtlo.
Tak se teď pokusím navázat na puvodní myšlenku:

Člověk když žije, tak jí, pije a dýchá. Z těchto čiostí (pokaždé trochu jinak) získavá kyslík, mineráli, vytamíny, energii, ... pro to, aby fungoval (držel pohromady). V těle jsou tyto získané "suroviny" rozváděny krví po těle do míst, kde jsou potřeba. Čili když odumře nějaká buňka ostatní mají dost prostředků, aby se mohly rozmnožit a zaplnily volné místo, ... Pomocí krve a "surovin" získané potravou, ... je zajištěna regenerace organismu, který sice pořád odumírá, ale díky ní se to na něm napozná.
Po smrti přestane proudit krev (být srdce), díky díky čemu nebude nic co by rozvádělo "suroviny" po těle a tak se tělo přestane fungovat. Přestanou orgány plnit svou fci (neboudou mít na to "suroviny"), přestene fungovat regenerace (nedostatek "surovin"), takže tělo bude odumírat bez obnovování, díky tomu v těle ubude látek hlídajících počet bakterií v těle na optimální hladině a ty začnou tělo rozežírat a tím začnou získávat spoustu vhodných "surovin" pro nekontrolovatelné množení. Tělo bez regenerace "nevytváří" nové bílé krvinky, díky čemu přichází o obranu vůči bakteriím a drobným škůdcům v okoli, což běh rozkladu ještě urychlí.

Čili zkráceně:
Člověk tím, že jí, pije, dýchá, ... se neustále snaží udržet svůj rozklad v mezích regenerace a brání se proti ostatním činitelům urychlující rozklad. Se smrtí (tím že přestane fungovat jeden článek) řetězově po posbě přestanou fungovat i ostatní a člověk pří o regeneraci a to uvolní další řetězec, který je tvořen činiteli rozkládající tělo čím dál rychleji.

Hemenexi (Bandy, 28. 09. 2007 21:09)

Nerozumím Tvým argumentům a myslím, že to ani nechci.Polož otázku, já odpovím. Neptej se proč. Já se taky neptám, proč se ptáš. Jsme dospělí muži tak se tak chovejme. Nechci na půdu pubertálních dívek.

pro Bandyho (Hemenex, 27. 09. 2007 21:01)

NIKDY jsem Tě neobvinil ze zbabělosti! Co si to zase nalháváš? Nechápu tě.
Jediné o čem jsem snad v této souvislosti mluvil, bylo, že v reálném životě musí být i odvaha přednést důkazy o tom že někdo lže. To, pokud vím, se ještě v nedávné době, v tomto státě trestalo. Někdy i kulkou.
Zde na internetu toto nebezpečí nehrozí, proto tu odvaha ani být nemusí. K opodstatnění obvinění stačí jen mít ten důkaz.

Hemenexi (Bandy, 27. 09. 2007 20:19)

Jsi mnohem méně zkušený než jsem se domníval. Touto větou porušuji svou zásadu, že není správné hodnotit osobu oponenta. K hodnocení je jeho názor.
Ale k věci. Proč si nabyl dojem, že já potřebuji lhát ? Obvinění ze lži se mezi muži trestá pěstí někde kulkou.Nebo jen plivnutím přes rameno.
Obvinit jiného muže ze zbabělosti je v mém světě hrubá urážka.
Co mi to děláš, Rosťo ?. Já se mohu mýlit. Ty také nejsi neomylný. Pohovořme, přeme se, ale zůstaňme slušnými lidmi podle pravidel této doby. Noblesa je to správné slovo.
Je mo jedno jestli dáváš na charitu nebo jestli kradeš. Tady jsi za slušného člověka ,ochotného pohovořit. Doufám, že i já tady mám tento statut.
A věřím tomu, že rozeznáš rozdíl mezi sporem a neshodou.

pro Bandyho (Hemenex, 27. 09. 2007 17:18)

Jestli si tady na tě stránkách jen jednou tak proč v jednom příspěvku popíráš co jsi napsal v předchozím? Ale to už není podstatný .... to bychom se točili pořád dokolečka.
Na vysvětlenou:
Obracel jsem se na tebe z jednoho prostého důvodu, byl jsi (a jsi) na Těchto stránkách jediným zástupcem určitého názorového směru (stejně tak jak Dragon, Saty, čaroděj nebo Matouš taky každý jiného). Takže v tom nebylo nic osobního spíš naopak.
Navíc, po zkušenostech, co jsem z tebou udělal na stránkách o Einsteinovi, jsi mi připadal jako ideální partner pro polemiky a diskuze. Nebyl jsi přeceněn, vhodnější by bylo říct, že jsem Tě, v určitých ohledech, spíš hodně podcenil. A nemá to s obtížností otázek nic společného.
Jestli máš pro svoje tvrzení důkaz, myslím, že je Tvoji povinností ukázat na toho kdo lže, i kdyby to byl třeba Hemenex (v reálném životě samozřejmě ještě musí být i odvaha ukázat ten důkaz ale to už je jiné téma).

Pro Hemenexe (Bandy, 26. 09. 2007 22:40)

Já se trefil. Ani nepřecenil ani nepodcenil. Odpovídáš mé původní představě. Jen nevím, proč se mnou diskutuješ složitá témata, když už kdysi jsem byl přeceněn, tedy v podstatě pro těžší otázky nepoužitelný.
Za nic v citovaném příspěvku se nebojím nést odpovědnost.A jestli ode dneška budu čistit cokoliv, třeba i atributy, Tebe si jako partnera nevyberu.
Paroubek s Topolánkem svou neochotu hledat společnou cestu řeší tím, že obviní protistranu ze lži. Já takto nechci řešit žádný spor. Ani s Hemenexem.
A na závěr. Ověřil jsem si, že na těchto stránkách je jen jeden Bandy. A jsem to já.

pro Bandyho (ale nevím kterého) (Hemenex, 26. 09. 2007 12:39)

V tom případě se omlouvám, asi někdo vstupuje do diskuze pod Tvým nickem protože nějaký Bandy ve svém příspěvku (Bandy, 22. 09. 2007 21:52) "Pro Hemenexe k Energii stromů" toto téma nadhodil, napsal totiž doslova:" Jiná otázka je diskuze o tom, zda strom žije.Tady je nutno definovat co je živé a na definici se dohodnout" V mých očích to vypadá jako nadhození tématu do diskuze ale budu Ti tedy věřit, žes to nebyl Ty.
Jen tak mimochodem, v definici jsem psal o nižší entropií né o snižování entropie, to je hodně velký rozdíl :-)
A samozřejmě, že jde o teoritickou diskuzi z důvodů vyčištění atributů, proto se, v rámci definice, může život oddělit od okolí. Nevidím na tom nic neromantického nebo myslíš že améba vede nějaký romantický duchovní nebo duševní život, kochá se krásou jiných améb, žárlí, nenávidí nebo jen tak lelkuje? Nebo amébu škrtáš ze seznamu živých organismů?
Všiml sis, že už nepíši, že mě překvapuješ? Zpočátku jsem tě totiž krom dvou, tří vlastností silně přecenil.

Hemenexi (Bandy, 26. 09. 2007 01:29)

Jsi kouzelný a myslím to bez jiných významů. Já sám nepoznal do dneška, co je pro mne typické a ty se trefuješ naprosto přesně. Ano, přiznávám. Mnou nahozené téma je zajímavé pro mne jen do doby, pokud nezačne být tématem mnou nenahozeným.Definice života ? Já ? U toho jsem zcela jistě nebyl.
Díváš se na svět ,příteli, stejné jako já. Jen snad odjinud. Růstu entropie (neuspořádnost) podléhá i život. Snížit entropii pro život je blízké genialitě nebo Kristovi. Ale jen Ty to umíš říct česky. Tím končím s chválou.
Oddělit život od jeho okolí ? Jak kouzelné. Jak málo jsem romantický.Nejde oddělit život a jeho okolí, myslím. Snad pro teoretickou diskuzi z důvodu vyčištění atributů. Tady to o tom není, že ?
Prosím, nepřestaň se mnou nesouhlasit. :-)

pro Bandy a all (Hemenex, 24. 09. 2007 22:28)

Začíná být u Tebe již typické jak rychle jsi vycouval od tématu jenž jsi sám nadhodil, od tématu definice života :-)
Jak se Ti tedy líbí tato definice?
Život má nižší entropii (vyšší míru uspořádanosti) než jeho okolí.
(můj komentář na toto téma viz. Bandymu o energii života (Hemenex, 22. 09. 2007 23:22)

Pro Hemenexe (Bandy, 24. 09. 2007 20:27)

Souhlasím. Na této úrovni, k této věci naposled.
Tvá poslední věta je na jiném levelu. A tady se Ti stavím. Život není formou magie. Opak je pravdou. Kdo neživý rozezná, že to kolem je magie ? Kdo použije magických formulek, není-li nikdo živ ?
Opět souhlasím. Se mnou to opravdu nemá cenu.:-(
Myslím tady.Na této půdě.Já věřím v něco jiného.

pro Bandyho (Hemenex, 24. 09. 2007 08:02)

Pro Bandyho na této úrovni, k této věci už naposled.
Máš pravdu, nemá to s tebou cenu. :-(
Samozřejmě, že v této diskuzi nejde o to, zda a za použití jaké magie či energie tato 80-ti kg hromádka biomasy shnije ale jde o to, že (tak jak to je třeba v mém případě) již kupodivu 40 let nehnije a nehnije, a to i přesto, že podle všech pravidel a zákonů, které byly dosud (s materialistického pohledu) na tomto světě zformulovány, by už dávno měla shnít a tedy se už před 40-ti lety rozložit na anorganické prvočinitele. A to se evidentně nestalo. A o to v této diskuzi jde.
I Život je (možná) projev nebo forma magie. (Co se děje po smrti s tou kupou biomasy je už irelevantní).

Hemenexi (Bandy, 24. 09. 2007 01:02)

Kde já říkal co říkáš,čili nic. O to přece nejde.O tohleto v této diskuzi nejde, jestli hromádka biomasy shnije. Jde jen o to, že v tom nejsou žádný čáry. Býti označen za lháře mě uráží. Od Tebe zejména. Ale to už víš. Možná jen nepamatuješ. ale to chápu.
Ani okrajem jsem nezavadil o to, čím opravuješ původní text. Proč si mám myslet, že 80 kilo čehokoliv je mrtvý člověk. Kde jsem a o čem se tady mluví ?
Beru to. Dnes jsem za debila a lháře. Zítra mám možnost zamachrovat. Spát budu klidně i když usínání mi chvilku potrvá. A jsou věci, které dnes už umím , někdy i musím, obouruč.

pro Bandyho (Hemenex, 23. 09. 2007 23:50)

Já vím co jsem napsal, to mě nemusíš kopírovat ale víš to opravdu i ty? Kde jsem v těch zkopírovaných (nebo v jiných jakýchkoliv a kdekoliv) větách napsal něco o tom, že za přeměnu mrtvého těla v jakoukoliv neorganickou hromadu může magická (nebo životní) energie?
Kdyby jsi ty sám sem nezkopíroval důkaz o tom, že se pokoušíš lhát (pochybuji totiž, že bys ses 2x po sobě u té stejné a jedné věci spletl a dopustil se tak nechtěného omylu), byl bych tímto tvým výrokem uražen. Předpokládám totiž, že je zcela evidentní (a troufám si říci, že to chápou snad všichni kromě tebe), že v souvislosti s těmito energiemi, mluvím výlučně o době DO okamžiku smrti.
Píšeš doslova, že "zkoušíš vedle jiného názoru postavit svůj" (pro srovnání). Proč ne? Jen tedy nevím proč (pro srovnání) stavíš svůj názor vedle jiného svého názoru (protože to, co se tady snažíš vydáváš za můj názor, to tedy rozhodně můj názor není).
Nepamatuji si, kdy poprvé, pamatuji si, že vytrvale tvrdím, že jsem levák. Nechápu proč, kdy všechno dělám pravou rukou, mě to nikdo nevěří.

Hemenexi (Bandy, 23. 09. 2007 22:42)

"Bandy, představ si hromadu, třeba tak 80 kg těžkou, která je složena přibližně s jedné třetiny všech prvků co známe. Všelijak a různě porůznu seskládaných a pospojovaných dokupy. Nejvíc je obsažen uhlík, vodík a kyslík. Dosud NIKDO na celém světě pravděpodobně ještě nezjistil jak (ale pravděpodobně za použití nějaké MAGICKÉ ENERGIE /SÍLY/) to všechno drží pokupě. Několik let, Několik desetiletí. Pak jednoho dne tato energie zmizí (my nevíme kam, jakoby neexistoval zákon zachování) a celá tato hromada se již za pár sekund začne rozpadat. doslova před očima. Neuběhne ani měsíc a laik ani nepozná jaký byl původní tvar té hromady."
To je část Tvého příspěvku z 12.9.2007 18:001.
Nepamatuji si, kdy poprvé, pamatuji si, že vytrvale tvrdím, že nevyvracím ničí názor. Tvůj teprve ne. Moc si ho vážím. Já jen zkouším vedle jiného názoru postavit svůj. Pro srovnání. Že předem označuji svůj jako ten správnější ? To jen nechcačky.

Bandymu o energii života (Hemenex, 22. 09. 2007 23:22)

Milý Bandy, nezkouším Tě.
Zjistil bys to sám, kdybys ses už konečně naučil číst co píši druzí. Není to poprvé co, nejen mě, vkládáš do úst co nikdy neřekli. Považoval bych to za omyl, daň za nepozornost, nešťastnou náhodu nebo prostě za chybku, které se občas dopustí každý z nás, kdyby se to nestávalo tak často a kdybys, ve všech těchto případech, pak na tomto svém vymyšleném tvrzení nestavěl základ svých argumentů proč se ten druhý mýlí.
Můžeš mě, prosím Tě říct, kde jsem řekl nebo alespoň naznačil, že za přeměnu mrtvého těla v neorganickou hromadu může jakákoliv energie? Nebo dokonce magická energie?
Já vím, sám jsi tady řekl, že si zvyklý lidem kolem sebe říkat co sám uznáš za vhodné a co sám uznáš, že je pravda (představ si to, opravdu si napsal, že si takový autoritářský demagog ale určitě to tak hrozný s tebou není) a oni to musí respektovat ať se jim to líbí nebo ne. Ale uvědom si, že my jsme přinejmenším to co ty, tzn. rozumné, inteligentní tvorové s právem na svůj vlastní názor. A tedy na stejné úrovni co ty. Pro nás tento tvůj zvyk prostě neplatí.
Takže ještě jednou, jestli mě chceš něco vyvracet, tak prosím jen to co jsem doopravdy řekl a né to co ty by si chtěl, abych řekl, abys dokázal být v opozici.
Netušil jsem, že zrovna tobě budu muset překládat o čem ten můj příspěvek vlastně byl. Tak tedy:
Můj příspěvek byl o síle, která drží tu organickou hromadu pohromadě v době, kterou v češtině nazýváme že žije (dokonce jsem to tam i přímo napsal! Jak to žes to přehlídl?) a také právě o definici života jako takového. Nezlob se ale tvoje definice jsou hodně dětinské (co roste je živé ... to je vtip ne?).
Mnohem víc se mě líbí tato:
Život má nižší entropii (vyšší míru uspořádanosti) než jeho okolí. (materialistická definice života)
Tím tedy vlastně kráčí "proti proudu" převažujících termodynamických jevů, které vedou ke zvyšování entropie, tj. vyrovnání všech rozdílů a zvyšování chaosu (zákon zvyšující se entropie). Nicméně tyto zákony neporušuje, protože snížení entropie je vykoupeno spotřebou energie.
Ale to by pak porušoval další zákon a to zákon o zachování energie (energie se nedá spotřebovávat, jen se mění na jiný její druh). Řešením je, možná, uznat další druh energie a to energii života, magickou energii.
Který pak s těch dvou zákonů, které jsem použil napadneš nyní? Který pak podle tebe neplatí, Zákon zvyšující se entropie nebo Zákon zachování energie?

MML3 (Bandy, 22. 09. 2007 21:59)

Strom není bytost. Strom nemá vědomí.Není pravda, že strom žije déle než člověk. Alespoň to neplatí obecně. Zkušený sadaří ví přesně, kdy už je nutné sad vykácet a obměnit a věř mi, že někdy to není ani dvacet let. Já vím. Četl jsem o tisíc let starém baobabu. Včera jsem viděl v televizi vyhynulý les starý necelých čtyřicet. let.
Že Ti zdraví vrátily stromy je pravda. Kde je jedovatý vzduch, stromy nerostou.

Pro Hemenexe k Energii stromů (Bandy, 22. 09. 2007 21:52)

Opravdu jsi učil děti přírodním vědám ? Že, mě jen zkoušíš ? To určitě. Ty přesně víš, proč se 80 kilová hromada organického odpadu postupně promění v hromadu odpadu neorganického. O něco menší, neboť plyny uniknou a něco vsákne voda do půdy.Ty vpřesně víš odkud se bere světlo, které vznikne, když tu hromádku zapálíš a neméně přesně víš, kde to světlo zmizí, když věe hořlavé dohořelo. Nebo za tím opravdu vidíš magii ? Energie odněkud někam ?. Ne. Ty mě zkoušíš.
Jiná otázka je diskuze o tom, zda strom žije.Tady je nutno definovat co je živé a na definici se dohodnout. Pokud se smluvíme, že živé je to, co je scvhopno růst, pak narazíme. I krystaly rostou. Zkusíme teď přidat podmínku, že živé je to, co je schopno předávat svou existenci další generaci. Přenést genetickou informaci. Pokud přijmeme tuto definici života, pak strom žije když ještě nezemřel nebo jak nazvat jeho skon.Pokud přijmeme jinou definici života, (já netvrdím ,že mnou vyslovena je správná) může znít i tak, že my nežijeme. Ale pak už na definici nezáleží.
Jsem hrdý na to, že se obracíš ke mně.

Strom jako baterka? (MML3, 20. 09. 2007 23:32)

Spiš jsem chtěl poukazat na to že by jsme neměli čerpat energii ze stromu. Třeba si řekneš že stromu energie přebyva, ale nemyslim že je to pravda. Pokud les jako takovy nema nic proti danemu člověku tak ten člověk už svou přitomnosti čerpa energii z lesa.
Musite taky uvažit to že strom žije o hodně dele než člověk, a taky že potřebuje mit zasoby energii na zimu. Co když si vezmete energii, a pak strom jen tak tak přežije zimu?
Znam ten pocit když chodiš po lese a nabiješ se energii. Ale přimo si vybrat strom ze ktereho čerpat. Podle mě je to neslušne. Stromy jsou hodne, mirne bytosti tak že když někdo požada o energii tak strom malokdy odmitne.
Ale. člověk ani nemusi postřehnout že přijal energii. jelikož člověk ji muže takovy nedostatek, že strom prostě nemuže pokryt tolik aby se člověk zasytil.

a ted jsem si vzpoměl na přihodu, za kterou vděčim svemu životu(nevzpominam si na ni ale byla mi vypravěna):
když jsem byl hodně maly (cca 3-4 roky). bydlel jsem v hodně průmyslovem městě. Nakonec jsem skončil na smrt nemocny. A skoro jsem umřel. rodiče se semnou odstěhovali do oblasti, kde skoro nežili lide ale byli tam velmi rozsahle lesy. (rači nebudu udavat nazvy). Tam mě tata nosil každy den na několikahodinove prochazky. Navzdory tomu že lekaři mě už chtěli pohřbit jsem se vylečil. a dokonce ani nemam žadne fyzicke, ani psychicke defekty.

pentagram (MARTIN, 20. 09. 2007 14:26)

tn pentagram ujde

www.magic-ninka.blog.cz (Ninka, 17. 09. 2007 15:29)

Ahojky fakt dobrý stránky .. jukni pls na můjblogís

Satance (Monika, 14. 09. 2007 10:15)

Aby ne, když jsme ze stejného hnízda :-D

pro Hemenex (Satanka, 13. 09. 2007 12:34)

Se zájmem jsem si přečetla první část a stejně tak i druhou. Říkáš že bys mu dal
jméno Tóth. Jméno Egyptského boha s ptačí hlavou? Tóth byl bohem smyslů a vnímání.
Strom nás vnímá, o tom není pochyb a jestliže je ten strom tak úctyhodně vzrostlý
a mohutný, po malém zaváhání musím přiznat, že to pojmenování se na něj hodí.
Líbí se mi přirovnání hmotnosti člověka k hmostnosti stromu a tím i obsahu energie,
kterou má mnohonásobně vyšší, než člověk.
Je to neobvyklý, ale zajímavý pohled.

Monice (Satanka, 13. 09. 2007 11:53)

Přesně rozumím tomu jak to vnímáš. Jsi vlčice a patříš do lesa, dává ti všechno co potřebuješ abys byla šťastná a vůbec ti nevadí, že je tam život o hodně složitější. Jsi mi svým myšlením blízká. Mám pro tebe malej dárek, podívej se na mail.

o energii stromů - dok. (Hemenex, 12. 09. 2007 18:11)

Bude to trochu nesourodé, protože problematika se velmi těžko shrnuje do pár vět, tak se nelekejte:
Bandy, představ si hromadu, třeba tak 80 kg těžkou, která je složena přibližně s jedné třetiny všech prvků co známe. Všelijak a různě porůznu seskládaných a pospojovaných dokupy. Nejvíc je obsažen uhlík, vodík a kyslík. Dosud NIKDO na celém světě pravděpodobně ještě nezjistil jak (ale pravděpodobně za použití nějaké MAGICKÉ ENERGIE /SÍLY/) to všechno drží pokupě. Několik let, Několik desetiletí. Pak jednoho dne tato energie zmizí (my nevíme kam, jakoby neexistoval zákon zachování) a celá tato hromada se již za pár sekund začne rozpadat. doslova před očima. Neuběhne ani měsíc a laik ani nepozná jaký byl původní tvar té hromady.
Ale abych neodbíhal, otázka zní: Co to bylo za nám neznámou energii (sílu) nebo fluidum (pardon, fluidum přece neexistuje, že? Tak škrtám fluidum) co umožnila několika desetiletou existenci této hromady prvků? Pěkně vcelku, pohromadě i když je tak silně nestabilní?
Na to sice ještě neznáme odpověď ale slovo pro tento druh (určitě) magické energie jsme si již vymysleli. My Češi jsme ho dali (pro jistotu) až z konce abecedy, protože kdyby se ukázalo, že to je jinak tak abychom nemuseli přepisovat tolik stran ze slovníku.
Je paradoxní, že v době, kdy vědci celého světa se rozpouští nad kdejakou chaluhou nebo plísní, kterou najdou v kráteru sopky nebo na dně Mariánského příkopu, kdy v noci sní o nehynoucí slávě, kterou by sklidili za nález Života někde ve vesmíru. Tak i přesto se v této době najdou lidé, kteří pochybují o tom, že strom žije. Strom, který je ve vývoji od nějaké plísně minimálně tak daleko jak my lidé od nějaké blechy.
A jestli nějaká energie dokáže udržet v pohodě pohromadě 80 kg, tak jak velká musí být na udržení pohromadě několika tun? A co takhle několika desítek tun?
O existenci světelné energie Bandy nepochybuješ. O jejím použití v současné lékařské praxi snad taky ne, že ? (V trapné většině případů se kontrétně jedná o destruktivní činnost na buňečné úrovni). Tak proč do léčeného organismu nedodávat tuto již výše zmiňovanou energii (třeba s tohoto několikatunového kontejneru), která by ale působila naopak konstruktivně?
A víš co je to závist? Neochota uvěřit tomu, co mě připadá jako snaha zaujmout něčím, co já sám nemám.

k tématu (Monika, 12. 09. 2007 16:22)

Také jsem slyšela a četla o tom, že se dá převzít energie po prosbě ze stromu, protože jsou vysoké a působí v podstatě jako antény. Věřím, že je to možné pro toho, kdo to umí.I Indiáni měli každý svůj strom, ke kterému chodili se svými radostmi i strastmi. Abych řekla pravdu, nikdy jsem to nezkoušela, protože, když vlezu do lesa, jsem okamžitě nabitá jak elektrárna a stačí mi to. Vzpomínám si na období, když jsem ještě bydlela v Praze a i když každý víkend na vodě, stejně mě přepadaly takové divné nálady, že jsem se najednou měla chuť sebrat a utéct třeba z práce, protože jsem měla absťák. Bydlíc ještě s rodiči, nutkání bylo tak silné, že jsem se večer vytratila a toulala se v noci apoň v lesoparku v Hostivaři a ráno přišla úplně někdo jinej. A chtěla jsem být v té chvíli sama. A tak si myslím, že i přes tvrdý život zde po všech stránkách jsem na svém místě a také každé ráno poděkuju matce Přírodě za vše dobré i zlé, co den přinese. A i když dělám občas venku skopičiny, nad kterými zůstává někdy rozum stát, jsem si jistá, že se mi nic nestane, protože mám takový pocit, že mě svým způsobem chrání. Takhle já cítím spojení a tím pádem magii s přírodou.

re: Pánové (o Stromu a přítelkyních) (Hemenex, 12. 09. 2007 12:28)

Bydlím v jedné vesnici s cca. 400 000 obyvateli a jen pár kroků od dopravní značky "Konec obce" a kousek od závodního okruhu, kde se sejde na Velkou Cenu třeba dalších 250 000 lidí, jsem já a moje přítelkyně našli buk. Je tak velký, že ho neobejme ani když se chytneme za ruce všichni s našimi skorodospělými dětmi. Přesto je pannensky čistý a neposkvrněný různými symboly a písmeny, které až příliš často vidíme vyrytý do hladké kůry jeho vrstevníků.
Někoho přemýšlivého napadne, jak je to možné, že ho ještě nikdo, kdo by měl takové úmysly, za celou dobu co tady roste, ještě nenašel?
Když jsem ho jel poprvé ukázat OPovi, stáli jsme jen pár metrů od něho a neviděli jsme ho (strom o výšce 7-mi patrového domu a s obvodem kmene přes 7 metrů!). Když jsem tam jel o týden později se svoji přítelkyní, byl jasně vidět na vzdálenost 150-170m (v lese!!). Jistě jen náhoda vysvětlitelná minimálně sto způsoby, která se opakuje nejméně 10 000x do roka už minimálně 40 let.
A někdo by řekl: "No a co? Je to jenom strom!"
Nevzpomínám si, že by moje přítelkyně někdy objímala stromy, zabývala se magií, viděla auru, léčila lidi nebo cokoliv jiného. Ale jednou, když jsem se snažil pomoc šefredaktorce časopisu Meduňka, toho času ležící po operaci v nemocnici v Praze, a dost jsem to u toho stromu přehnal vzpomínám si, že aniž bych ji cokoliv řekl, tak se ke mě otočila a bezmrknutí oka mě klidným hlasem povídá: "Myslím, že bys na něj neměl být tak hrr. Nestačilo by ho jen o to poprosit?"
A když jsem pak pod tím stromem ležel a říkám ji, že se možná všichni mýlíme, že bychom buky neměli nazývat buky ale dát jim jejich pravé jméno - TOTH, nedivila se tomu.
Co chci říct, Bandy? Že možná ta Tvá přítelkyně, na rozdíl od té mé, nevěděla co s tím klackem, cos ji nabídl, co má vlastně dělat. :-)

PS: napíši ještě pokr. k té energii

znám to (Satanka, 12. 09. 2007 11:40)

Vánek co češe listy
i moje vlasy,
kůra na dotek tak vlahá
všude kolem ticho
a přece slyšíš hlasy,
ten strom je bytost,
oblečená a přesto nahá.

stromy (24Jirka, 11. 09. 2007 23:23)

už to moc nedělám, nějak na to zapomínám, ale rád jsem seděl u kmene statného buku, deset dvacet minut - kdo zažil ví co chci říct, je to ta chvíle kdy se spojí energie má, stromu a země, neříkám tomu braní energie ale pročišťování, nebo vyrovnání energie
je to jen pocit
mrknutí oka
je to jen list
na cestě

pro Bandy (Satanka, 11. 09. 2007 23:19)

Líbí se mi tvůj humor, trochu to obrátím.
Nabídneš ten strom padesáti přítelkyním a všechny řeknou - není to ono. Padesátáprvní se na tebe s obdivem podívá, ale také to nebude ono. Ten strom si musí vybrat člověk sám a vědět, nebo cítit kontakt. Víš o tom, že i květina reaguje jako člověk? Víš o tom, že dokáže poznat člověka? Dělaly se pokusy. Dali na květinu citlivý senzor a pak do místnosti poslali člověka, který se o květinu staral a klidně na ní mluvil. Pak tam poslali jiného a ten jí ubližoval a přibližoval se ohněm k jejím listům. Po několika opakovaných pokusech zjistily přístroje už jen při vstupu tohoto člověka zrychlený tok mízy, stejný projev jako když má člověk strach. U druhého byla květina v klidu. Strom je mnohonásobně větší a jeho reakce silnější. Je to živý organismus Bandy, ale nemá ústa aby ti to řekl. Nemá pohyblivé ruce, aby se mohl bránit. Je stvořen k tomu, aby byl spjat se zemí a vzpínal korunu ke slunci a aby daroval energii tomu, kdo si ji umí od něj vzít. Někdo víc a někdo míň, pode svých schopností. Já jsem vděčná i za to málo
co jsem schopná přijmout.-)))))

Pánové (Bandy, 11. 09. 2007 23:05)

Nabídl jsem své přítelkyni ať obejme strom. Nabídl jsem
ji ať uchopí větev do dlaně. A ona řekla "Zajímavé. Ale není to vono".

Hemenexi a Satance (Bandy, 11. 09. 2007 22:11)

Ty, Hemenexi, dobře víš, že fyzikální rozdělení definic energií, není tady tím, co bych neuměl.
Já jen vytrvale tvrdím, že nevěřím v existenci energií magických. Práce znamená přesunout hmotný bod na dráze nějakou sílou.
To magie neumí.Jestli ano, neumí to věrohodně dokázat.
Uvědomuji si fakt, že schopnost mého vnímání má práh.Pochopíš, že i ochota mého vnímání ho má ?
Nejsem ochoten uvěřit tomu, kdo mi tvrdí, že obejmout strom mu dodá objektivně energii. Jeho vlastní pocity jsou mnou nepopsatelné. Jsou jeho. Ať si je nechá. Všimni si, že říkám pocity.
Tobě, Satanko. Nechybí mi schopnost tomu porozumět. Chybí mi ochota uvěřit tomu, co mi připadá jako snaha zaujmout něčím, co nemám.
O práhu bolesti Ti něco napíšu.

pro Bandyho (Hemenex, 11. 09. 2007 13:45)

Samozřejmě Bandy ve všem máš pravdu.
Jen nechápu, že když sám víš, že (aby se v tom sami lidé vyznali) tak odlišují a dělí energii na spoustu druhů, podruhů a skupin (i když v podstatě energie je jen jedna) namátkou: Vnitřní a vnější, mechanická a tu pak dělí na kineticku a potenciální (a tu zas na gravitační, pružnosti a tlakovou), nebo na elektrickou, magnetickou, elektromagnetickou, záření, tu vnitřní na chemickou, jadernou a tepelnou. To nemluvím od rozdělování energie podle zdroje nebo učinku a atd.
Tak nechápu, že nedokážeš připustit ještě další dělení, ve kterém by se pak objevila i energie magická. Kdysi jsi napsal, že energie je jednoznačně definovaná jeko schopnost hmoty konat práci. Ale to přece magická energie je schopna taky, tak v čem vidíš problém?
Že to neumíš? Neumíš toho mnohem víc než umíš (stejně tak jako já).
Že tomu nerozumíš? Nerozumíš mnohem více věcem, než kterým rozumíš (stejně tak jako já)
Že to neznáš? Neznáš toho mnohem víc než je toho co znáš (stejně tak i já).
Jinak, máš pravdu v tom, že objímání stromu (a nejen to) je často jen exhibice důležitá pro kontakt asi tak jako pozdrav "Dobrý den" při vstupu do místnosti. Může pomoci ale když vstoupíš v nesprávnou chvíli, nesprávně oblečen s nesprávným požadavkem do nesprávných dveří, v nesprávné budově, v nesprávném městě, v nesprávné zemi ....
Pokud budeš ale ve správné zemi, městě, budově .... ve správnou chvíli, pak ti bude MOŽNÁ stačit i to mávání s okýnka jedoucího auta. Zkusil jsi už takhle COKOLIV vyřídit? Třeba razítko na doklad? A přitom prosíš o tak mizivě málo úřednické energie.
Saty to napsala naprosto správně, s tím souhlasím. To, že já neuběhnu stovku pod 10 sekund ještě neznamená, že ten kdo umí mě šulí.

pro Bandy (Satanka, 11. 09. 2007 11:21)

Milý Bandy, tak nějak už tě beru. Nedovedu si totiž přsdstavit, abys řekl... ano, uznávám že je pravda co říkáte, i když já tomu nerozumím, protože mi schází schopnost tomu porozumět.
Nevím jak bych ti to vysvětlila, snad tohle trošku pomůže. Každý z nás má práh bolesti jinak vysoký. To co někdo vydrží bez mrknutí, tam druhý omdlívá bolestí. Není na místě se posmívat, protože ten druhý není ufňukanej, ale opravdu pociťuje bolest. Tuším, že ty bys tvrdil, že pokud tebe to nebolelo, nemohlo to bolet ani druhého a tak to právě není. Stejné je to s vnímáním všeho ostatního kolem, včetně magie. Uvědom si, že práh tvého vnímání má určitou hranici, ale jsou lidé, kteří tu hranici mají mnohem výš. Asi tak Bandy a nikdo tě nešulí.

pro MML3 (Satanka, 11. 09. 2007 11:13)

Hemenex ti to napsal lépe, než bych ti to napsala já, nemám co k tomu dodat.

O stromech (Bandy, 10. 09. 2007 23:57)

Omluvte mě za mou přímost. Já považují výroky o objímámí stromů a nasávání energii z nich za pokus zaujmout okolí něčím zvláštním. Za jistou formu exhibice. Něco ve smyslu, že já to z toho stromu umím vycucnout a ty blbečku ne. To jsou výroky, které nejde popřít a proto je lze zneužít. Jsem ochoten připustit falickou symboliku stromu nebo větve pro ženy, ale já jí nejsem. Mám takový pocit, že mě někdo šulí. Anebo nejsem dost vnímavý.Nešlo by to jen z okna auta stromu zamávat ? Abych ho moc neobtěžoval ?
Ano, Hemenexi, tak je to s tou energií. S energiemi, chceš-li.

pro MML3 (Hemenex, 09. 09. 2007 16:16)

Přesouvání energie z jednoho zdroje do druhého je nejobecnější definice fungování čehokoliv, tedy nejen magie (koneckonců s fyzikálněchemického hlediska je všechno potenciální zdroj energie a proto NIC nefunguje jinak, než přesunutím určitého množství nebo změnou typu energie).
Ale k té otázce.
Samozřejmě, když nasaješ energii ze stromu, tak stromu ta energie ubude a tedy mu svým způsobem i ublížíš. Ale v trapné většině případů (pardon, pro Dragona a Bohouše musím toto spojení přeložit ... ve velmi velké většině případů) je Tebou odčerpaná energie pro, zdůrazňuji zdravý, strom naprosto mizivá. Asi tak jako ty když otevřeš dítěti dveře, taky tě to stojí nějakou energii ale určitě tě to nezatíží tak jak to dítě). A když budeš natolik dobrej a šikovnej a budeš chtít sosat té energie opravdu moc, tak to už poznáš, to mi věř, to se nedá přehlédnout (teď půjde o to, jak se k tomu varování postavíš). A když to nepoznáš, tak nejsi tak šikovnej a dobrej a sosáš pořád ještě málo nebo vysává on Tebe a nebo jen objímáš kus mrtvýho dřeva.
Když si budeš tuto energii brát bez dovolení, tak samozřejmě že to bude krádež.
Přibližně stejně velká jako když v lese bez dovolení třeba pokácíš strom (jen pro jistotu ještě jednou upozorňuji, že nemluvím o dovolení se od jiných lidí ale o dovolení se od lesa).
Shrnuto: Buď se můžeš chovat a v podstatě i být zloděj (a nést si všechny důsledky tohoto jednání) nebo jako obdarovaný, později obdarovávaný a nakonec možná i dárce.

otazka (MML3, 09. 09. 2007 13:32)

jestli jsem to pochopil spravně. magije funguje na principu přesouvani energie z jednoho zdroje do druheho. Tak že když jsi nějakym způsobem přišla o svoji energii, tak zajdeš za stromem a "nasaješ" z něj jeho energii.
otazka: neubližuješ stromu tim, že bereš jeho energii?
a ted mě napada. když si bereš cizi energii a naoplatku nic nedavaš. neni to kradež?
Mě teda žadny strom nedovolil abych od něj čerpal energii.

pro Bladeblood (Satanka, 08. 09. 2007 14:05)

Ahojky, je vidět že jsi úvodní slova nepročítal pozorně a přehlédl jsi tuto větu: "Magie není bílá a černá, jen člověk, který s ní zachází může mít světlou, nebo temnou mysl". Jestli se o to trochu zajímáš, musíš vědět že toto rozdělení na barvy je proto, aby lidé rozlišili působení magie v zájmu dobra, nebo s cílem ublížit. Nesouhlasím s tebou v tom, že když se někomu dokáže pomoci třeba zlepšit zdraví, že tím někomu ublížím, snad jen sobě, protože si odeberu energii.

co to je? (Bladeblood@seznam.cz, 08. 09. 2007 13:17)

Magie rozdělení na Bilou A Cernou je trosku nesmysl, ne? Vzdy kdyz nekomu pomuzes nekomu uskodis a naopak...

web (Diablot, 29. 08. 2007 13:18)

Chcete-li se podivat na videa Astralního cestovani , telekineze , pyrokineze a dalsich podobnych veci podte se podivat na muj web.

http://diablot.estranky.cz

Bandymu (Dragon, 12. 08. 2007 05:19)

Ve sběru hub se snad vyznám,muchomůrka růžovka je skvělá a vděčná houba rostoucí i za nepřízně počasí(sucho či chlad)
Tvůj recept vypadá báječně,překvapil jsi mě s tím ryzcem peprným,jako koření jsem to s ním nezkoušel,občas si jeden nebo dva mladé kloboučky jen tak nadivoko osmahnu na pánvičce,ztrácí pak svou ostře nesnesitelnou štiplavost a s přidáním trošky soli se stává poživatelným coby zpestření jídelníčku.Nesmí se ho ale moc,to máš pravdu,zato ryzec syrovinka a jeho specifická vůně a toho bych se "užral".Už jich ale hodně ubylo,roste převážně v borovinách,nebo i jinde,vždy ale člověk poblíž nalezne tenhle krásný strom..
Tak ty se učíš lítat na koštěti?A to ti Monika půjčuje to své anebo na něm probůh lítáte společně oba?Nechci ani domyslet..
Měj se fajn

Dragonovi (Bandy, 11. 08. 2007 23:32)

Ty Petrovy kameny jsme zakázali s Monikou. Máme tam dost práce. Já se učím na koštěti.
Znám samozřejmě několik magických kouzel s masáky (u nás to tedy není muchomůrka růžová ani holubinka narůžovělá.) Tady je masák a v některých vesnicích maslák.
Má zkušenost je taková, že z hub co mi donesou odborníci, udělám cokoliv. Ryzce peprné suším, drtím a přidávám je do jitrnic nebo jiných masových směsí. Jinak nedoporučuji.
Teď recept.: Větší klobouček holubinky růžové osolím a na pánvičce nechám změknout. Do toho kloboučku jako do palačinky pak balím smažené jiné holubinky s kmínem a vejci. Zámotek propíchnu párátkem, několik jich naskládám do pekáčku. Zaliju smetanou, trochu přikořením sušeným a drceným ryzcem. Pokladu chery rajčaty a zasypu sýrem (Parmegiano regiano je má značka). Nivou nic nezkazíš. V troubě se to nějak vždy sjednotí. Na závěr zásyp petrželové natě a máš pocit, že do ráje je jen kousek. To jen tak na okraj. Kdybys chtěl něco víc a vyznal se ve sběru hub, jsem Ti vždy k dispozici.

Bandymu (Dragon, 11. 08. 2007 12:56)

Slyšel jsem,že Petrovy kameny jsou nepřístupné veřejnosti,teď aspoň znám důvod.
Neznáš nějaký magický recept ohledně přípravy smažení,či jinak upravovaných hub jako je masák(muchomůrka růžovka)či holubinek,nebo ryzce peprného?Dík

Araklainsovi (Dragon, 11. 08. 2007 12:52)

Ahoj draku,také tě zdravím,nad kterou oblastí lítáš?